Felle brand verwoestte pension „Woeste Hoeve" in Valkenisse Raad Terneuzen akkoord met plan ontwikkeling haven en industrie Speculatie vermoed met gronden in Terneuzen BILT NIEUW BOOD RYNBENDE'S GASFLESSEN ZORGDEN VOOR GEVAARLIJKE OGENBLIKKEN DEKKER Zeeuwse ALMANAK ANTWERPSE GESTICHTSPUPILLEN ONTTREKKEN ZICH AAN GEZAG Nog een brand TJALK ZINKT VOOR WESTSLUIS IN TERNEUZEN Levensgevaarlijk gewond bij botsing in Vlissingen KeerpunS in historie Grond voor chemisch bedrijf Terneuzen officieel verkocht DE DILI VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG'31 AUGUSTUS 1962 RAAD TERNEUZEN VOOR LAATSTE MAAL IN DE HUIDIGE SAMENSTELING In verband met de laatste vergadering van de gemeenteraad in de huidige sa mensteling, heeft Terneuzens burge meester mr. H. Rijpstra donderdagavond enkele belangrijke gebeurtenissen uit de afgelopen vier jaren gememoreerd. Hij wees daarbij op de belangrijkste plano logische voorzieningen, welke in deze periode moesten worden getroffen. Vast gesteld werd een aantal uitbreidings plannen en het nieuwe plan Sluiskil. Dit belangrijke kanaaldorp zal namelijk door de kanaalwerkzaamheden aanzien lijke veranderingen ondergaan. Voor de verdere ontwikkeling tengevolge van de kanaahverken, tekent he* voorspel zich thans reeds af. Met de aanwijzing van Terneuzen als industriekern kwam de industrialisatie op gang. Drie belang rijke bedrijven hebben zich inmiddels in Terneuzen gevestigd. Met de toenemende industrialisatie heeft ook de woningbouw een grote re omvang gekregen. In 1962 werden aan Terneuzen reeds 176 woningwet woningen toegewezen, een aantal dat nog nimmer werd bereikt. Drie nieu we kleuterscholen konden worden ge opend. Verder verleende de raad me dewerking aan de bouw van een nieuw kruisgebouw en werd de bouw van een nieuw bejaardentehuis in principe mogelijk gemaakt. Prachtige sportvelden werden in gebruik genomen, terwijl een begin werd ge maakt met de bouw van een zwembad. In de nu bijna afgelopen periode vond een burgemeesterswisseling plaats, ter wijl twee raadsleden wegens vertrek naar elders moesten bedanken. Tot de heren A Jansen (p.v.tia.) en R. Vrie- ling (v.v.d.), die niet in de nieuwe raad zullen terugkeren, sprak burgemeester Rijpstra waarderende woorden. Namens de scheidende .raadsleden sprak de heer Jansen een kort dankwoord. Benoeming De heer J. Bom te Yerseke, technisch adviseur bij de afdeling visserij van het ministerie van landbouw en visserij, is benoemd tot inspecteur bij deze afde ling. Advertentie N.V. DISTILLEERDER IJ v/„ SIMON RYNBENDE ZONEN SCHIEDAR „EEN KEERPUNT IN DE GESCHIEDENIS EEN FEL UITSLAANDE brand heeft donderdagmiddag het pension „Woeste Hoeve" in de gemeente Biggekerke, dat temidden van ge boomte tegen de duinen te Groot Valkenisse ligt, verwoest In een half uur tijds vrat het vuur zich zo snel een weg door het grotendeels uit hout opgetrokken pension, dat de vlammen boven het dak uit sloegen en zich een vettige, gele rookkolom ontwikkelde, die tot op kilometers afstand zichtbaar was. De bewoners van het gebouw, twee Nederlandse en twee Duitse families in totaal 25 mensen hadden zich bij het ontstaan van de brand, om circa kwart over twee, in allerijl in veiligheid gesteld. De komst van drie brandweren, name lijk die van Biggekerke, Koudekerke en Middelburg, behoedde het pension voor een totale vernietiging. De balans, die na 2 uur blussen kon worden opgemaakt, was evenwel triest: de bovenbouw van het pension „Woeste Hoeve" was vrijwel geheel uitgebrand. In de andere apartementen ontstond een enorme schade en ravage. weren van Biggekerke, Koudekerke en Middelburg toonden zich paraat en ruk ten snel uit. De brand in het pension „Woeste Hoe ve", eigendom van de heer P. J. van Etten uit Breda, werd het eerst ontdekt door het driejarige Duitse jongetje Martin Baumer, die met zijn ontstel lende ontdekking de keuken kwam uit gesneld en het allereerst zijn moeder vertelde. Het vermoeden bestaat, dat de brand in de keuken is ontstaan by het omvallen van een wasketel. De pen sionhouder was op dat moment niet aan wezig en op de terugweg naar huis na zijn vrouw naar het strand te hebben gebracht. Bij zijn trugkomst enkele ogenblik ken nadat de vlammen zich meester be gonnen te maken van het gebouw sloeg hij onmiddellijk alarm: de brand- Toen de brandweerwagens op het ter rein van de brand arriveerden waren de meesten pensiongasten nog bezig met het in veiligheid brengen van hun be zittingen. Het grootste gedeelte van de goederen, die zich in het gebouw be vonden van de gasten zowel als van (Advertentie) SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Nieuwendijk 51 - Vlissingen - Tel. 4266 De grootste sortering wijnen, gedistilleerd en bier. Good friend... .Me, nog een litterdacht de Goese automobilist die laat in de zomernacht door Vlissingen huis- icaarts reed. Misschien moet hij wel naar Goes", overwoog hij, en Hef^bleek een donkere Zuidame- rikaanse litter te zijn, die hele maal niet naar Goes moest: „Breng me naar mijn schip' vroeg hij in zwaar Engels met een donker rollende r. „You'r good triend", voegde hij er en thousiast aan toe. Nou aoed dan maar, dacht de Goesenaar en hij reed met zijn gast naar de Buitenhaven. Maar in de Buitenhaven was helemaal geen JLibertaste oekennen, want zo heette het schip. .Met wordt gerepareerd, breng me naar de werf, you'r nood triend" verklaarde de Zuid-Ame rikaan. Ik kan haast niet anders, be dacht de Goesenaar en diep in de nacht ging het weer terug de stad in, hélemaal rond het terrein van ,fle Schelde" naar het Eiland want daar moest de .JAbertaS" volgens de lifter liggen. „You'r good friend", mompelde deze tij dens net rijden zachtjes tot ge Goesenaar. Bij genoot van de rit. Op het eiland was overigens geen jAbertaste bekennen. „Waar nu heen1" vroeg de Goe senaar zijn gezelschap, maar het gezelschap 'wist het niet 'neer. Toen nam de brave automobilist zelf zuchtend het initiatief terwijl de man naast hem voortdurend mompelde „You'r good friend". Bij het werfhek aan de Houtkade informeerde de Goesenaar naar de JAbertas". Tot zijn stomme Gasflessen Het pension ,tWoeste Hoeve" te Groot Valkenisse is donderdag middag een prooi geworden van gretig om zich heen grijpende vlammen. Het vuur verwoestte de gehele bovenbouw van het pen sion. De foto toont een gedeelte van deze brandende bovenbouw, tij dens het blussingswerk. (Foto P.Z.C.) DOOR VL1SSINGSE POLITIE OPGEVANGEN Vlak voor vertrek van „Flandria" te Vlissingen Amsterdamse ingenieur„Straks ook met schepen van 50.000 ton rekening houden" Zonder hoofdelijke stemming heeft de gemeenteraad .-an Terneuzen donderdag avond besloten in principe akkoord te gaan met het ontwikkelingsplan voor de haven- en industrieterreinen. De Amsterdamse havendeskundige ïr. N. Snijders, die het rapport heeft opgemaakt, was speciaal voor deze vergadering naar Terneuzen gekomen om een toelichting op het plan te geven. „Wy hadden in het betrokken gebied rekening te houden met tal van factoren, zoals bestaande kanaalhavens, bedrijven en dergelijke", aldus ïr. Snijders, „zodat de meest ideale oplossing niet kon worden bereikt. Hoewel men zich thans met het uitwerken van de plannen heeft beperkt tot de oostelijke oever, biedt de westzijde in feite dezelfde mogelijkheden. Men kan de vraag stellen", zo vervolgde ir. Snijders, „of men in de toekomst ook in Terneuzen rekening moet houden met schepen van 50.000 ton. Tot voor kort hadden alleen oliemaatschappijen dergelijke grote nodig, maar de laatste jaren worden dergelijke grote schepen ook al ~aar moet Terneuzen rekening mee heer P. J. Huijbrecht (p.v.d.a.) i van mening, dat wel veel het accent wordt gelegd op industriële bestem ming van terreinen en havengedeel ten. „Terneuzen is altyd handelsha ven geweest en ik zou het bepaald jammer vinden als deze functie ver waarloosd zou worden", aldus dit raadslid. Volgens ir. Snijders behoudt Terneuzen echter de mogelijkheden voor handelshaven. „Die positie kan wellicht zelfs nog worden versterkt", zo meende hij. Met wethouder H. A. M. A. de Meijer (k.v.p.) was hij van oordeel, dat de uiteindelijke bestemming die elastisch moet worden gezien zal afhangen van J~ gegadigden en de soort van bedrijvig- I die zal worden uitgeoefend. Maar de heer Hujjbrecht zei uitdrukkelijk, dat het hem om de planologische opzet ging. „Als we iets uitgeven voor indu striële doeleinden, dan zijn we het voor handelsdoeleinde kwijt", zo vervolgde hij Ir. Snijders wees er verder op, dat de twee bestaande kanaalhavens niet ge schikt waren te maken voor grotere zeeschepen, de Zevenaarhaven slechts in beperkte mate. „Bieet dus over", al dus ir. Snijders, „een nieuwe haven met bijpassende opslagterreinen". Uiteraard bleven er voor de raads leden enkele vragen te stellen. De had ik het gebouw dit seizoen niet in exploitatie genomen". De meeste gas ten van het verwoeste pension „Woeste Hoeve" konden worden ondergebracht in het motel „Martina" te Groot Valke nisse. De brandweren waren nog lang bezig met het nablussen van het ge bouw. Dicht in de nabyheid van het pension „Woeste Hoeve", namelijk in de Dorps straat te Biggekerke, was om circa 8 uur donderdagmorgen brand ontstaan in de woning van mevrouw Louws. Het snelle optreden van de plaatselijke brandweer kon evenwel niet voorkomen, dat de zolder geheel uitbrandde. Niette min hadden zij het vuur binnen twintig minuten onder de knie. Het belendende de zusters Boogaard bleef Mevrouw Louws, weduwe, is haar negen kinderen ondergebracht in de heer A. Janse. s brand is onbekend. pand van behouden, i bonden Inmiddels de strijd met de vlammen aan. Bepaald gevaar lijke ogenblikken deden zich voor toen enkele brandweerlieden in het branden de huis flessen butaangas opmerkten en die gloeiend heet naar buiten brachten: het gevaar voor ontploffing was niet denkbeeldig en de vele toeschouwers zochten dan ook een goed heenkomen. Enkele vanuit de verte gerichte water stralen koelden de containers snel af. De spuitgasten hadden geen gemak kelijke taak. Het vuur vond steeds weer voedsel in het droge hout van de bovenbouw. Om circa vier unr was het pleit evenwel beslecht. Vnur was er niet meer te zien; het ge bouw was toen nog slechts een na- smeulende, rokende puinhoop. V erzekerd verbazing kon de slaperige nacht portier hem meedelen dat hei schip er inderdaad lag. .Mier is het", riep de Goesenaar enthousiast tot zijn lifter. Maar de lifter was inmiddels in slaap gevallen. Voorzichtig tilde hij hem uit de auto en voorzichtig zette hij hem aan de kant. .Mindeltjk naar Goes", bedacht hij en achter zijn rug hoorde hij nog zachtjes de stem van de halt wakker viordende lifter: „Your good friend De zichtbaar ontdane eigenaar van het pension, de heer Van Etten raamde de schade van de brand op een bedrag van om en nabij de ƒ75.000,Hij is ver zekerd. Het pension „Woeste Hoeve" was ondanks het verstrijken van het seizoen nog volledig bezet met toeristen. De heer Van Etten deelde verder mee, dat hij het pension in het begin van dit zomerseizoen had gekocht. Hij i3 ook eigenaar van het pension „Hestia' Zoutelande. Zijn bedoeling met pension „Woeste Hoeve" was het te zijner tijd gedeeltelyk te gaan verbouwen. Een reeds vroeger in dit seizoen ingediende aanvraag tot het verlenen van een ver gunning voor deze gedeeltelijke verbou wing kon in verband met de bouwstop niet worden verstrekt. „Was dit wel het geval geweest", aldus de eigenaar, „dan Drie Antwerpse meisjes van 15, 13 en 15 jaar, pupillen van de kinderrechter en geplaatst in een Antwerps gesticht, hebben donderdagmiddag half vier in Vlissingen getracht zich aan de leiding van een groep, waartoe zij behoorden, te onttrekken. Zij hadden de kennelijke bedoeling om niet met de groep van 85 personen, die zich de tijd kort ten op het Vlissingse Nollen- strand, terug te keren per toe ristenschip „Flandria", dat om vier uur naar Antwerpen zou vertrekken. De gealarmeerde Vlissingse politie slaagde er ech ter in de meisjes te achterhalen en ze, met vrij veel moeite, per politieauto naar het bureau in Vlissingen over te brengen. De meisjes waren overstuur en strib belden tegen. Een ruit van de politie auto moest het daarbij ontgelden: deze werd uit de sponning geslagen. Nadat de pupillen door de Vlissing se politie waren gehoord vertrok de „Flandria" mét de meisjes, maar 5 minuten later dan de officiële ver trektijd, nit de Vlissingse haven om vier uur in de middag. De groep van 85 personen, onder wie de directrice van de instelling, het St. Margreta van Catonagesticht te Antwerpen alsmede enige leidsters, waren met het toeristenschip „Flan dria" omstreeks twaalf uur in de morgen meegekomen. Men was een dagje uit en zou 's middags om vier uur weer per „Flandria" vertrek ken. Een half uur voor het vertrek trachtten de meisjes te vluchten. De politieauto stond toevallig bovenaan de boulevard, de twee politiemensen, die erin zaten werden door de direc trice, die de meisjes trachtte te ach tervolgen, verzocht assistentie te ver lenen. De ontvluchtingspoging duurde maar kort. .,Wat voor soort industrieën en over- slagbedryven kunnen wij in de te ver lengen havens verwachten?", wilde de heer J. A. de Feljter (c.h.u.) graag we ten. „Verbazend moeilijke vragen", vond de Amsterdamse ingenieur, maar zijn gedachten gingen uit naar middelgrote en kleine bedrijven, die gebonden zijn aan vaarwater. Of dit chemische, plas tic-vervaardigende of andere bedrijven zullen zijn, zal ook afhangen van het aanbod. Ir. Snijders ging ook nog in op de apparatuur, die de moderne industrie vereist. „Die is bijzonder kostbaar en daarom gaat men in Europa steeds meer over tot krachtenbundeling bij het los sen van schepen", aldus de woordvoer der. Bij een ernstige botsing tussen een bromfiets en een auto in Vlissingen is donderdagavond omstreeks kwart over negen de 16-jarige wa9serijjuffroaw W. J. M. v. d. B. uit Vlissingen levens gevaarlijk gewond geraakt en de even eens 16-jarige magazijnbediende P. E. S. uit Ie Belgische plaats St. Martens-La- tem ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. De slachtoffers werden naar het St. Josefziekenhuis overgebracht. Het ongeval vond plaa*3 op de hoek van de Scheldestraat en de Paul Kruger- straat. De Belgische jongeman kwam uit de richting Aagje Dekenstraat en verleende bij het oversteken op zijn bromfiets van de Paul Krugerstraat geen voorrang aan de personenauto van de Dordtse student E. P. De bromfiets, bestuurd door S. en met mej. v. d. B. als duopassagier, werd 7 meter meegesleurd door de auto. Vol gens ooggetuigen reed de bromfietser met een vaart van zeker 25 km zonder te stoppen over het kruispunt. Mej. v. d. B. kreeg'een zeer zware hersenschud ding en verkeerde donderdagavond in levensgevaar. De Belgische jongeman kreeg een ernstige hoofdwonde, maar verkeerde niet ln levensgevaar. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De Vlissingse politie heeft het voertuig in beslag genomen. Moeilijfte traag Woorden van c gesproken tpt •ote waardering werden iet college van b. en w. „De belangrijke besluiten volgen elkaar de laatste tijd op met de regelmaat van een klok", zei de heer P. Fijn van Draat (v.v.d.). „De gemeente Terneuzen staat op het keerpunt van zyn geschiedenis", zo voegde hy er aan toe. De lieer J. Bleijen- bergh (k.v.p.) noemde het plan Europees formaat, gedurfd en ruim var opzet". De heer P. J. Huijbrecht (p.v. d.a.) sloot zich bij de vorige sprekers aan. Hy hoopte, dat de havenstad Ter neuzen het verlies van na de eerste wereldoorlog volledig 7.01 inhalen. „Zover we nu gaan zijn we nog nooit tevoren geweest meende het raadslid M. van Langevelde. „Een uitstekende aanpassing aan de in uitvoering zijnde kanaalwerken", zo besloot de heer J. A. de Feijter (c.h.u.), waarna het principe- voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Donderdagmorgen had in een korte plechtigheid ten stadhuize te Terneuzen het passeren van de akte tot verkoop van circa 85 hectare industriegrond in de Nieuw Neuzenpolder te Terneuzen aan de Nederlandse D.O.W.-maatschap- §'j N.V. te Rotterdam plaats. urgemeester mr. H. Rijpstra noemde deze Amerikaanse vestiging van groot belang voor Nederland en voor Terneu zen in het bijzonder. Hij sprak zijn dank uit over de ondervonden medewerking van diverse overheidsinstanties, waaron der 't ministerie van economische zaken en ook de grondeigenaren, welke het mogelijk hebben gemaakt, dat deze transactie op prettige wijze tot stand kon komen. Mr. C. W. Robertson, directeur-generaal van genoemde N.V., memoreerde de prettige onderhandelingen met het ge meentebestuur, welke tot een vestiging van een chemisch bedrijf te Terneuzen hebben geleid. Tot slot bood burgemeester Rijpstra aan mr. Robertson een blijvende herinnering aan in de vorm van de vulpen, waarme de de notariële akte was ondertekend. WETHOUDER v. d. PUTTE H'ND. BURGEMEESTER VAN SOUBURG Wethouder M. A. van de Putte is met ingang van 4 september a.s. belast met het waarnemen van het burgemeesters ambt in de gemeente Souburg. Het be richt van aanstelling tot waarnemend burgemeester, welke functie hy reeds als oudste wethouder bekleedt, bevond zich by de ingekomen stukken van de vergadering van donderdagmiddag. De heer Van de Putte, die zich bij de raadsverkiezing niet meer herkiesbaar had gesteld, keert nu dus toch in dc raad terug. Niet als raadslid, maar als voorzitter. De woordvoerders van de verschillende raadsfracties toonden zich verheugd met deze benoeming, maar hadden anderzijds enkele bedenkingen. By de heer A. W. Bouff wekte het be vreemding, dat er nu nog steeds niet de finitief is voorzien in de" burgemeesters- vacature. De heer W. M. Janssen (r.-k.) zag in de benoeming een bekroning van het werk van de heer Van de Putte. De heer M. Ufkes (m.p.) werd het een beet je angstig te moede. „Komt onze zelf standigheid niet in gevaar", zo vroeg h(j zich af. Waarnemend burgemeester Van de Putte kon hem echter gerust stellen. Hy verwachtte binnen enkele maanden de definitieve benoeming van een burgemeester. „Ik was van plan er mee op te houden. Maar toen men my duidelijk had gemaakt, dat het slechts voor een paar maanden zou zijn, heb ik de benoeming aanvaard", zo verklaarde de heer Van de Putte. RAAD GING IN BESLOTEN ZITTING VERKOCHT VOOR f 1 PER VIERKANTE METER. NU BOD VAN ZES GULDEN? dering, v voor havi Stremming van druk scheepvaartverkeer Donderdagmorgen omstreeks kwart over elf is juist voor de noordelyke in gang van de VVestsluis -n Terneuzen een werktjalk gezonken. Het werkschip, in gebruik bij het aannemingsbedryf Swets uit Hardinxveld, was bezig met het zet ten van een houten, tweetons vnlstuk vóór de sluis. Op een gegeven moment brak een draad, waardoor de giek van de tjalk sterk overhelde en het schip kapseisde. De enige man, die zich op motorschip „Morgana dat moment aan boord bevond, kon zich tijdig in veiligheid stellen. Omdat een gedeelte van mast en giek in het vaarwater vóór de sluisingang lag, moest het scheepvaartverkeer door de westsluls worden gestremd. Daar het ongeval zich juist vóór de schuttijden voordeed, moest een aantal zeeschepen door de middensluis worden geschut. Toevallig was donderdagmorgen de dry- vende bok „Walcheren" van de firma J. v. d. Akker uit Vlissingen in dc West buitenhaven begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden voor het lich ten van het daar gezonken Belgische BOVEN WATER In verband met de stremming van het verkeer te water, werd dc 250 tons ..Walcheren" onmiddellyk ingezet om de werktjalk te lichten. Tegen half vier had de bok de mast en de giek van het schip overeind, waarna dc westsluis weer voor de zee- en grotere binnen vaart kon worden opengesteld. Om vyf uur in de middag werd het gezonken schip boven water gehaald en naar een veiliger plaats overgebracht. Foto: de tjalk hangt ln de takels van de „Walcheren", (Foto P.Z.C.) BIJNA EEN UUR lang is de gemeente raad van Terneuzen gisteravond in be sloten zitting gegaan tjjdens een verga- in het ontwikkelingsplan en industrieterreinen aan de zirde kwam. Onomwonden stelde de heer M. van Langevelde (a.r.) twee vragen, die in Terneuzen de aandacht momenteel sterk bezighouden. „Gaat het rijk de haven nu aan de gemeente overdragen en is het nu de finitief, dat de gemeente de gronden van de N.V. Keracem terugneemt?", zo vroeg hij. De belangstellenden, die Maar burgemeester mr. H. Rijpstra stelde voor over deze problemen een besloten vergadering van ge dachte te wisselen. De raadsleden girgen daarmee akkoord en het duurde daarna bijna een uur eer de deuren weer opengingen voor het publiek. In het openbaar werd daarna in het geheel niet meer over deze pro blemen gerept. Wij tekenen hierbij nog aan. dat een ciag voor de gemeenteraads vergadering burgemeester Rypstra ons nog vertelde, dat deze ontwikkelings plannen volkomen losstaan van de toe komstige N.V Haven van Terneuzen De zaak van de gronden, die verkocht zyn aan de N.V. Keracem, speelt allang in Terneuzen. Enige jaren geleden be sloot de raad van Terneuzen namelijk 40.000 vierkante meter grond tan 96 N.V. Keracem te verkopen voor de prijs van één gulden per vierkante meter. Op de terreinen zou een grote tegelfa briek verrijzen, die werk zou bieden aar ongeveer 100 mensen. Daarvan is nooit iets terecht gekomen, zodat de gronden braak bleven liggen. De overeenkomst tussen de gemeente Terneuzen en de N.V. Keracem bevatten toen nameiyk niet de bepaling, dat op de gronden binnen een vastgesteld aantal jaren een fabriek moest zyn gebouwd. Alom had men sterk de indruk, dat hier sprake was van grondspecula- tie. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zou kort geleden een Bel gische firma een bod op de gronden vierkante meter. Men vraagt zich thans in Terneuzen af welk bedrag per vierkante meter men zal moeten betalen om de gronden weer in eigen dom te verkrygen. Het ligt voor de hand, dat in de beslo ten vergadering hieraan wel enkele woorden zijn gewijd. Oslo. regen Kopenhagen, regen Londen, onbewolkt Brussel, onbewolkt Luxemburg, onbewolkt Parijs, onbewolkt Nice, half bewolkt Frankfort, onbewolkt MUnchcn, onbewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, zwaar bewolkt Innsbruck, onbewolkt Rome. onweer Madrid, half bewolkt Mallorcn, onbewolkt HET WEER IN EUROPA 11 gr. C. 15 gr. C. 22 gr. C. 20 gr. C. 22 gr. C. 24 gr. C. 26 gr. C. 23 gr. C. 22 gr. C. 30 gr. C. 23 gr. C. 26 gr. C. 30 gr. C. 37 gr. C. 31 gr. C. AANHOUDEND DROOG. Droog weer met af en toe wolkenvelden maar ook zonnige Dt rioden. Zwakke tot matige wind tussen west cn noord. Ongeveer dezelfde inlrtdagtemperaturen. Strandverwachting (Van onze weerkundige medewerker). VANDAAG: hoge-drukgebied bij Zuid- west-Engeland biyft droog en zonnig weer bréngen. Zwakke tot matige wind tussen N.W. en N. In de middag 19 tot 20 graden, zeewater byna 17 graden. VOORUITZICHTEN: ook tijdens het weekeinde waarschyniyk zonnig weer. ZON EN MAAN 1 september Zon op 5,50 onder 19.29 Maan op 8.00 onder 20.39

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2