ZELANDÏCA Beschermde blauwe zeedistel en lamsoren in Zwarte Polder Goed seizoen 1962 voor telers van kleinfruit Diepvriesmaaltijden op kampeerterreinen Holle Pinkel en de Speelgoedmaker Onder Zeelands hoge hemel.... TOERISTEN HEBBEN DIKWIJLS GEEN ONTZAG VOOR VEGETATIE 12 woonhuizen en erven te Goes, Neem een abonnement op de Provinciale Zeeuwse Courant PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 Reeds enkele malen hebben we een treurzang aangeheven ten opzichte van het steeds maar verminderen van de mogelijk heden voor de echt Zeeuwse flora om zich te kunnen handhaven bij de rigoureuze veranderingen, die zich binnen de grenzen van de provincie in ijltempo voltrekken. De eerlijkheid gebiedt ons misschien ook melding te maken van aangename verrassingen, wanneer deze zich ergens mochten voordoen. Zulk een prettige ondervinding deden wij op, toen we, te Terneuzen aan wal gestapt, de vrij troosteloze woestijn waren doorgetrokken, die zich van de westelijke stadsgrens tot over het kanaal uitstrekt. Korte tijd brachten we door bij de hopen boomstronken, die dicht langs de hoofdweg zijn samengebracht, overblijfselen van een vroeger bos, dat zich westelijk van Terneuzen moet hebben bevonden, resten, die tijdens de graafwerken werden bloot gelegd. Imposant vanaf de weg, viel ae verzameling van dichtbij belleken niet mee. Inderdaad bevinden er zich blijkbaar heel oude, sterk verwron gen en versplinterde resten onder, maar daarnaast ook duidelijk afge zaagde stammen en dit op vrij grote hoogte. Meidoom Een der stammen was zonder meer als een meidoorn te herkennen, de verdorde bladeren bevonden er zich in opmer kelijk goede staat aan. wat m.i. wil zeg gen dat er zich ook vrij jong dood hout onder bevindt. Op een andere stronk bevond zich een reeds beschim melde zadelzwam, die naar de zuiver horizontale stand aangaf, ter plaatse moet zijn gegroeid en dat kan met we gens een zeer jonge infectie van het hout. Ofwel de sporen van deze padde stoel zijn zeer lang levensvatbaar ge bleven binnen het hout van de werke lijk oud lijkende stam, ofwel is deze lang niet zo oud als ze voorgeeft te zijn. We moeten welhaast tot het laatste be sluiten, of nog liever ons maar onbe voegd verklaren, wat we tegenover de ze wortelresten dan ook inderdaad zijn. Terloops konden we nog een paar oude van eenvoudige natuurbescherming. Men treft zelfs nog personen aan, die klakkeloos met een auto de vlakte bin nenrijden, omdat de paar honderd meter tussen dijk en duinland blijkbaar te veel vergen van de benen van de toerist uit de tweede helft van de twintigste eeuw. Het zal voor het geslacht dat in de eenentwintigste eeuw de aarde bewoont en dus niet meer per auto, maar per eigen „raketje" komt, gemakkelijker zyn en tevens voor de natuurbescher mers: men kan dan van dijk tot duin even overwippen zonder het plauten- kleed te beschadigen. Laten we dus ook hier maar optimistisch blijven, al valt het wat moeilijk. Ik trof er namelijk een kennis met wie ik eens de stand van de blauwe zeedistel ging controleren. Hij was goed op de loogte, maar we vonden ter plaatse ;een enkel volwassen exemplaar meer, :wee petieterige plantjes elk met één bloemhoofdje was de schrale oogst van de vindplaats, die we bezochten. Mis schien verdient het aanbeveling, dat (als in Artïs) er bordjes komen met een duidelijke afbeelding van deze bescherm de plant en een beleefde vorm er onder van de uitdrukking: hier blijf je met je vingers af! Met BAREND ZWERFMANS op stap veenbonken uiteenseheuren. In één daarvan vonden we duidelijk de struc tuur van veenmos terug, een plant (be ter bekend als Sphagnum), die mee werkt aan de hoogveenvorming en meestal niet in enige betrekking staat tot de kleibodem. Het zoeken naar over blijfselen van insecten ertussen was nutteloos, vele diersoorten hadden le vend en wel deze brokken als woon plaats gekozen en het enige dode insect, dat we aantroffen was een kever, in spinsel verward en dus blijkbaar ook een binnengedrongen exemplaar, dat door een eveneens binnengedrongen spin niet zo he"' <- zijn uitgezogen. Semi-moerasje De aangename ervaring kwam op overgang naar de (oude) nieuwe heer baan naar Hoek, waar we werden ver rast door de aanwezigheid van een flink aantal planten van het Strand- Duizendguidenkruid op de hellingen van de gemoderniseerde sloot langs de weg. We kenden deze prachtige plant met de roze-rode bloemetjes reeds van de sloot langs de oude weg tussen Hoek en de Braakman, waar ze ook thans nog voorkomt. Dat ze nu de nieuwe sloot- hellingen zo dapper heeft beklommen, stemt tot voldoening. Dat mocht dan ook wel, want de daaropvolgende erva ring was minder prettig. We wisten ergens in deze omgeving een prachtig semi-moerasje, waar de zeldzame moe- raswespenorchis voorkwam. Reeds had men ons voorspeld, dat de verlaging van de waterstand na afsluiting van de Braakman hoogstwaarschijnlijk de nek slag zou betekenen voor deze bijzondere vegetatie; een speurtochtje door het weitje leverde weinig meer op dan een tiental duidelijk te herkennen vrucht stengels van deze fraaiste van onze wespenorchissen. Enfin, geheel weg waren ze dus nog niet en we hopen nu maar, dat deze planten wat aanpassingsvermogen nebben opgebracht, zodat hun zaai lingen het ér toch zullen kunnen uit houden. Een ander deel van het moe rasje stond er vrii goed voor. We troïfen er zelfs vlak naast elkaar de niet-strslende vorm van de zee aster en de stralende. Daar de straalbloempjes violet zijn en het hart van buisbloempjes geel, ziet de niet-stralende en dus gele zeeaster er heel anders uit. Zwarte Polder Bepaald enthousiast werden we echter toen we na een lange tocht door het westen langs een weinig berijdbaar eind van een veelbelovend weggetje eens poolshoogte gingen nemen, waar we ons toch wel bevonden en daarvoor een dijk beklommen. We stonden daar opeens voor een bijna onherkenbare Zwarte Polder; de wijde thans onder bescher ming staande vlakte met schorreplan- ten, nu voor een deel lila van de bloeien de lamsoren. Dat de bescherming geen sinecure is, bleek ons uit de aanwezig heid van politie te paard en dat z« noodzakelijk is, bleek al evenzeer toen we een aantal personen direct op za houden met bloemen plukken, toen het martiale silhouet van de politieman tegen de blauwe hemel zagen afsteken. Inderdaad moeten vele dagjesmensen en op langduriger verblijf berekende toe risten nog heel wat leren ten opzichte Zeedistel Heidemaatschappij bestaat in januari driekwart eeuw Op 5 januari 1963 zal de Nederlandsche Heidemaatschappij 75 jaar bestaan. Dit jubileum zal op 29 januari tijdens een bijeenkomst in Musis Sacrum te Arn hem worden gevierd. Aansluitend wordt een receptie gegeven in het provincie huis. Voortbouwend op haar oorspronkelijke doelstelling, de verhoging van de op brengst van grond en viswater en de in standhouding van bossen en bevordering van beplantingen, meent de Nederland sche Heidemaatschappij in de afgelopen vijfenzeventig jaar ruimschoots haar bijdrage te hebben geleverd tot de ver hoging van Nederlands welvaart. Uit gaande van wat haar bij de oprichting voor ogen stond, n.l. dat zij zou zijn een vereniging te algemenen nutte, heeft zij haar opdrachten tot uitvoering ge bracht. Veel omvattend is het terrein geworden waarover haar werkzaamhe den zich uitstrekken. Adviserend en lei dinggevend heeft zij haar aandeel ge kregen 'in wat in ons land o.a. op het gebied van ontginning, bebossing, be planting en ruilverkaveling tot stand is en wordt gebracht. Sterk ontplooid heeft haar activiteit zich ten opzichte van de recreatie die zich in tót voltooi ing gekomen sportterreinen, wandelpar ken, zwembaden e.d. manifesteert. Maarom optimistisch te eindigen: de bloei van de lamsoren (dat is nu eenmaal de officiële naam) neemt eer der toe dan af en is nu op z'n mooist. Wie kan moet er beslist eens van gaan genieten, by weet dan eens vooral, waarom de Zeeuwse natuurbeschermer zo warm kan lopen voor het behoud van bepaalde planten in het eigen land schap. Helpt mee deze prachtige Zwarte Polder in ongerepte staat te behouden... NA SOMBERE VERWACHTINGEN.... PRIJS VAN INDUSTRIE EN HANDEL OP HOGER NIVEAU Het seizoen 1962 is voor de telers van kleinfruit niet slecht geweest. Niet al leen in kwantiteit viel het jaar, ondanks de sombere verwachtingen die men al gemeen aan het begin koesterde, mee, ook de prijs die industrie en handel voor de diverse produkten hebben besteed, lag op een aanmerkelijk hoger niveau dan vorig jaar. De aardbeieneampagne heeft in onze provincie goede resultaten f ebracht, en ook die van bessen en rambozen. Volgens een mededeling van de veiling te Kapelle aan haar leden is de aanvoer van al deze produkten als mede ook die van zure morellen aan merkelijk groter geweest dan over 1961. Ook ten opzichte van 1960 is de aan voer veel groter geweest met uit zondering van de frambozen. De middenprijzen vertonen eveneens flinke stijgingen. Alleen in 1960 was de middenprijs van zwarte bessen nog iets hoger dan het afgelopen seizoen, terwijl de zure morellen een iets lagere honorering kregen dan vorig jaar, zij bleven dit jaar echter boven het gemiddelde van I960- Frambozen Frambozen kreeg de veiling te Kapelle dit jaar 587 ton te verwerken. Over 1961 was dat 521 ton en over 1960 bedroeg het aanbod 761 ton. Dat er ten opzichte van 1960 tot 1961 een forse daling valt te constateren, lift aan het feit, dat er na de grote prijsdaling van 1960 de middenprijs bedroeg toen het niet meer lonende bedrag van f 92,19 een ver mindering van het areaal is opgetreden. Hierdoor kon de prijs in 1961 weer tot een gemiddelde optrekken van f 125,58. Dit jaar steeg deze zelfs tot f 156,07. Het gedeeltelijk mislukken van de frambozenoogst in Schotland moet hier aan wel worden toegeschreven. Ook de kwaliteit heeft in de prijs wel een rol gespeeld. Overwegend was deze goed- Alleen op het laatst van de cam pagne liregen de kwekers met slecht weer te kampen. Het kwantum rode bessen viel dit jaar niet tegen, hoewel de kwekers plaatselijk geen beste oogst hebben gehad. Vooral het ras Fay's Prolific liet het door een forse rui wat zitten. Niettegen staande dat kreeg de veiling te Kapelle toch nog een aanvoer te verwerken van 569 ton tegenover 541 ton in 1961 en slechts 342 ton in 1960. Een vry ruime uitbreiding van het areaal zit hierin verdisconteerd. In 1960 bedroeg de middenprijs f73,75. Vorig jaar daalde ze tot f58,40 en dit jaar steeg ze weer tot f 81,43. Grote hoeveelheden werden dit seizoen afge zet naar Frankrijk, wat de betere prijs vorming wel in de hand heeft gewerkt. Ook van de zwarte bessen was er een uitbreiding van het areaal. In 1960 was het aanbod nog 138 ton; in 1961 was deze opgelopen tot 234 ton en dit jaar bedroeg ze 252 ton. Het wat geringe aanbod bracht in 1960 een mid denprijs van f-2l5l,13. Het vorig jaar was de vraag op een prijs van f 114 niet zo groot en dit jaar ging het betere kant weer op met een midden prijs van f 184,68- De zure morellen boekten procentu eel in aanvoer de grootste vooruit- gang. Bedroeg in 1960 het aanbod nog slechts 24 ton, het jaar daarop was deze gestegen tot 26 ton en dit jaar beliep ze zelfs een totaal van 67 ton. De middenprijs van de morel len bedroeg in 1960 f82,70- Vorig jaar was dat f 122,54 en dit jaar kon een gemiddelde van f98,68 behaald worden. Al met al heeft de kleinfruitteeltsector dit jaar zeker geen slechte resultaten afgeworpen, het zijn arbeidsintensieve produkten, die vooral door de sterk ge stegen loonkosten van de laatste jaren een redelijke prijs moeten opbrengen, wil er sprake van een lonende teelt zijn. Daarnaast zijn het produkten die wat betreft het aanbod van het buitenland concurrentiegevoelig zijn, zodat een goed seizoen niet wil zeggen, dat het ook het volgende jaar weer goed zal zijn. De middenprijs van de frambozen in 1960 en die van de zwarte bessen in 1961 spreken hier duidelijke taal. Inmiddels is ook de branienoogst flink op gang gekomen. Na een wat aarze lend prijsbegin, mede als gevolg van het geringe aanbod, is er deze week wat vooruitgang geboekt. De afgelopen da gen konden de prijzen bij een hoger aanbod flink aantrekken. De stormach tige wind van vorige week hebben dc struiken vrij goed doorstaan, zodat dc kwaliteit op het ogenblik zeer goed is. De Zeeuwse veilingen kregen deze week grote aanvoeren pruimen te verwerken. Wel trad er een prijsdaling op. maar de goede kwaliteiten kunnen toch nog tegen redelijke prijzen afgezet worden. Geleidelijk zal het aanbod iets afnemen, wat niet wil zeggen, dat de pruimen- oogst is afgelopen. Ook de komende veertien dagen zal er nog een ruim aan bod blijven. De appelen- en perenmarkt lag deze week eveneens goed gedispo neerd. KERKNIEUWS NED. HKRV. KERK Aangenomen naar Bodegraven (toez.) W. Balke te Langerak; aangenomen naar Sint-Philipsland B. A. van Don- kersgoed, kand. te Den Hulst, die be dankte voor Goudswaard (toez.). Beroepen te Oosterwolde (Fr.) S. Zeil- stra te Drachten; door dc prov. kerk vergadering van Groningen tot predi kant voor buitengewone werkzaamhe den (varende gemeente in de kerkpro vincie Groningen), J. Matzer van Bloois te Groningen. GEREF. KERKEN Beroepen te Driebergen vac. J. H. Post, R. Akkerman te Diever, CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Oud-Beijerland R. Slofstra te Harderwijk. Piet van Est won in België Piet van Est heeft woensdag te Putte bij Mechelen een wegwedstrijd voor iofs gewonnen. Hij legde de 170 kilo meter af in 4 uur en 6 minuten. In de sprint versloeg de Brabander onder meer de Belgen Willy Butzen, Jos de Wit en Martin van Geneugden die res pectievelijk tweede, derde en vierde werden. GROTE PRIJS OOSTENDE VOOR NORMAD Zondag heeft het paard Normad, zoals wij reeds voorspelden, de „Grote Prijs" van Oostende gewonnen. Het heeft daarmee 750.000 Belgische franken voor zijn eigenaar verdiend. Bij de wedden schappen stond het paard 10 tegen 1 als favoriet geboekstaafd NEURENBERG WINT FINALE DUITSE VOETBALBEKER Door in de verlenging met 21 te win nen van Fortune Düsseldorp is F-C. Nürnberg woensdag in Hannover win naar geworden van het toernooi om de Duitse voetbalbeker. Het is de derde maal dat F C. Nürnberg deze titel ver- verovert. Zuidslavische clubs wonnen in Intertoto-competitie O.F.K. Belgrado heeft woensdagavond op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de kwartfinale van het Intertoto Toer nooi tegen het Italiaanse Padua met 4 3 gewonnen. Bij de rust, leidden de Zuid- Slaviërs met 32. In Rijeka (westelijk Zuid-Slavië) speelde verder dc club van die naam in een wedstrijd voor de kwartfinale gelijk tegen het Hongaarse Pees. De ruststand was 10 in het voordeel van de Hongaren. Zeer binnenkort zal de Russische P.T.T. overgaan tot uitgifte van een tweetal iwe postzegels, toelke de geslaagde ntevhwht van Popovitsj en Nikola- jew in herinnering houden. De bovenste zegel toont het vortret van majoor Ni- kolajew; de onderste toont een schets van de twee ruimtevaarders, die een ket >n de ruimte nakijken In Beekbergen en op Texel Baarnse moordzaak volgend jaar pas voor de rechter De rechtbank in Utrecht heeft op vor dering van de officier van justitie nog een tweede psychiatrisch onderzoek ge last in de zogenaamde Baarnse moord zaak. Dit onderzoek wordt verricht door Smakelijk en gemakkelijk Op het Bukavakantieverblijf „Hei- deheuvel" te Beekbergen wordt momenteel een interessante proef genomen, die er vermoedelijk wel toe zal leiden, dat volgend jaar op vele Nederlandse kampeerter reinen diepvriesmaaltijden ver krijgbaar zullen zijn. De echtge note van de kampbeheerder van ,Heideheuvel", mevrouw Van Rij- singe, vertelde ons, dat de proef die ook nog op een terrein op Texel wordt genomen, tot dusver een groot succes is geweest. Diepvriesmaeltijden bieden grote voor delen, zo zegt zy, zowel voor de exploi tant van een kampeerterrein, waarop warme maaltyden worden verstrekt, als voor de kampbewoners. Voor de exploi tant betekenen zy een n&iet geringe ar beidsbesparing, die van groot belang is, omdat men ook op de kampeerterrei nen in de scizoentijd met een personeels tekort te kampen heeft en de gasten zyn bepaaldelijk niet meer aangewezen op „het menu van de dag" dat veelal van eenzelfde samenstelling is en geen keuze biedt. Bij de diepvriesmaaltijden heeft men voorlopig een keus uit niet minder dan veertien maaltijden, waarbij altijd vlees, kipperagoüt of vis en men kan zelfs ook nasi goreng. bami goreng en spaghetti met gehakt krijgen. Weinig tijdrovend De maaltijden zijn bestemd voor één persoon, zodat men in hetzelfde ge zin verschillende menu's kan gebrui ken. De prijzen variëren van 2,50 tot 3,en liggen dus zeker niet hoger dan in het gemiddelde restaurant. Daar komt nog bij, dat men op „Hei- deheuvel" althans de maaltijden in de zilverachtige schaaltjes prettig ser veert op gedekte tafels en daarbij wordt ook bestek verstrekt. Hiervoor worden geen kosten in rekening ge bracht, noch bedieningsgeld. De gasten kunnen voor één week op een formulier aangeven wat zij iedere dag willen eten; men behoeft slechts een hokje te kruisen en ook kan men te kennen geven, dat men soep vooraf wil hebben. 20 graden onder ntd De maaltyden komen verpakt en in be vroren toestand op het bedrijf aan recht streeks van de fabriek, do n.v. Iglo. In de ijskast heerst een temperatuur van 20 graden onder nul. Aan de hand van de bestellingen wordt de oven met bak jes gevuld en deze oven bereikt in een minuut een temperatuur van 180 tot 190 graden. Het eten is flink heet en als het etenstyd is behoeft men zich dan ook echt niet te haasten. De maaltijden biy- ven geruime tyd warm. Voor gezinnen met grotere kinderen zijn de maaltijden wat kostbaar. De hoeveel heden zijn wel voldoende, maar mevrouw Van Rijsinge weet uit ervaring, dat gro tere kinderen buiten nog wel wat meer aan kunnen! Doordal het eten zo lang warm blijft, kunnen de schaaltjes ook meegenomèn worden naar de bungalows en de tenten. Op vochtige dagen zyn dc diepvries- maaltijden ook voor de kampeerders een uitkomst. Door de regën moet het eten-koken vaak in de tent ge beuren en dat gaat de meesten toch niet zo goed af. Men kan dan een diepvriesmaaltijd bestellen, die men kant-en-klaar mee naar de tent neemt of in de kantine lean verorbe ren. Bewoners van de bungalows kunnen hetzelfde doen. Een uitkomst Soms is de belangstelling voor de maal tijden zó groot, dat in de kantine in twee ploegen gegeten moet worden. Het eten is buitengewoon smakelijk en mevrouw van Rijsinge wees er nog eens met nadruk op, dat de aardappelen niet zoet zijn na de bevriezing. „Hoe ze dat klaarspelen weet ik niet", zegt ze. In ieder geval vindt mevrouw Rijsinge deze diepvriesmaaltijden een grote uitkomst. N. J. Kamp, allen te Utrecht. Met dit onderzoek is men inmiddels be gonnen. De voltooiing ervan zal nog ge ruime tijd in beslag nemen. In verband hiermee moet er rekening mee worden gehouden, dat de openbare behandeling van deze strafzaak eerst begin 1963 kan geschieden. Andere seizoenen stond ze urenlang in de keuken om weliswaar een degelijk, maar toch eenvoudig menu klaar te ma ken en de afwassery vroeg ook zo veel tijd en er was natuurlijk ook meer per soneel nodig. Nu worden de schaaltjes na de maaltyd in de vuilnisbak gedeponeerd en behoeft alleen maar het bestek, voor zover dat in de kantine wordt gebruikt, te worden afgewassen- Maar daar draait men de hand niet voor om! Twee jaar geleden schonken wij aandacht aan het eerste deel van Documenta Reformato- ria", waarin teksten uit de geschiedenis van kerk en theologie in de Nederlanden voorkomen sedert de Hervorming tot het einde van de 17e eeuw. Het pas verschenen tweede deel bevat documenten, die een beeld geven van de bonte verscheidenheid van het vaderlandse ker kelijk en theologisch leven van het begin van de 18e eeuw tot 1940. Wij beleven hierin de opkomst van de moderne theologie met de namen van Opzoomer, Scholten, Busken Huet, Pierson en Kuencn. Welk een afgrond van verschil is er tussen hun opvattingen, stijl en wijze van denken en die van dc Middelburgse predikant Bernar- dus Smytegelt (1665-1739), van wie enkele gedeelten uit zijn pre kenbundel „Het gekrookte riet" zijn opgenomen. Wij kunnen bij Nagtglas lezen dat Smytegelt afgodisch werd vereerd. „De uit drukking van afgod is niet te sterk; want eene eenvoudige vrouw verzekerde aan De la Rue, dat zij zich Onzen Lieven Heer niet an ders kon voorstellen, dan onder gedaante van dezen geliefden lee- raar op wiens gelaat een goddelijke glans lag Verder blijkt uit de documenten hoeveel beroering de Invoering van de nieuwe Psalmberijming in 1773 heeft gebracht. Een goed getuigenis wordt door Van Iperen gegeven over Goes. Mr. L. P. van de Spiegel en de predikant D. Kaas „hadden met onderling overleg de snaaren daar toe gesteld, en, onder de hand, de Burgerij tot het aannemen van eene korte zangwijze en van geschikte tusschenpozingen, achter el- ken zangregel, toebereid; en teffens de Liefhebbers van het zingen aangespoord, om zich te oefenen, in verukkende Gezangen en Geestelijke Liedekens, ook in de Psalmen, volgens de nieuwerwet- sche toonbuigingen en de vier stemmen op noten gesteld Budding is vertegenwoordigd o.a. met zijn brief, waarin hij vrij willig afstand doet van zijn post als predikant bij het Hervormd Kerkgenootschap en van de Hervormde Gemeente van Biggenkerkc en Crommenhoeke (Bèkerke, 31 maart 1836). Naast stukken over de Zwijndrechtse Nieuwlichters vinden we talryke teksten over de Afscheiding, naast dc ethische theologie komt een apart hoofdstuk voor over Kuyper. Op de Synode van de Gereformeerde Kerken te Middelburg van 1896 werden richtlenen voor do zending vastge steld, waarin de wenselijkheid werd uitgesproken dat „zo spoedig mogelijk een dienaar beroepen worde uit de inlandschc geloovigen..." Om weer een paar tegenstellingen te noemen: Bet je Wolff is ver tegenwoordigd o.a. met een fragment uit de Santhorstsche geloofs belijdenis en het verslag van een huisbezoek uit Willem Levend. Daartegenover Ledeboer over zichzelf: „Ik ben geen systematisch (leerstellig) mensch, slecht genoeg voor een predikant, al my'ne kennis moet ik onmiddellijk verkrijgen, of het is anders niets voor mijne ziel ik moet leven van het gegeve, het mijne moet my gedurig ontnomen worden". Van Heering zijn fragmenten opgenomen uit: ,,De zondeval van het Christendom". Het was voor ons aanleiding dit boek weer eens te gaan lezen. 'VWAWAVVV 556ste STAATSLOTERIJ «e was 8e njst 50.000 15421 5000 S203 -100 3122 4954 /ÜÖO 13338 5940 7702 3246 8300 9132 18590 19687 20229 20841 HOGE PRIJZEN 2000 2272 f 1500 «476 1000 3446 6176 8050 9637 12466 13260 1859L 19228 f 200 1918 3386 4810 4822 5052 5414 5458 5540 5693 9230 10065 10588 12917 13353 13365 13757 16919 17331 18158 PRIJZEN VAN 544 795 878 916 »46 834 942 943 933 897 937 407 425 503 481 649 718 508 516 640 546 591 672 028 130 175 300 375 379 456 461 I 652 660 667 735 800 830 838 846 044 049 067 071 l 168 189 219 304 407 417 490 541 /6b 288 858 869 S 077 088 098 116 301 388 403 435 118 781 805 819 108 112 124 129 J 210 228 23b 244 2 4U4 42U 423 425 4 641 563 642 645 6 917 951 967 102 114 125 128 J 271 276 284 287 2 386 389 411 427 4 681 723 725 727 7 833 879 925 926 C 040 078 988 094 1 291 296 315 356 3 564 586 622 648 C 297 310 314 531 552 556 764 779 785 317 324 335 J 570 575 592 7 760 779 780 I 929 945 l 107 117 122 i 324 36? 378 i 545 562 601 J 947 964 992 149 153 25u i 471 529 569 858 881 935 1 1/3 118 180 306 368 369 I 470 506 512 682 698 717 l 170' 207 235 l 302 355 366 .J Jö9 581 i 750 770 773 960 978 1 141 196 210 458 481 505 1 687 733 759 12024 119 269 3SP 451 •153 456 520 534 728 911 946 1319-1 207 246 249 271 376 420 461 717 877 839 140«I2 129 186 238 245 422 511 590 591 655 703 835 958 15U27 166 198 211 232 344 576 749 731 972 993 995 1UU23 863 211 223 246 339 493 405 421 652 IVO-IJ 244 2-10 26-1 41U 479 488 526 625 630 63b 63b 851 967 98b 18122 123 43 532 619 717 19020 156 211 225 266 273 308 426 495 570 797 8.V., 8S'.« 973 20992 049 136 251 391 111 752 788 890 :>i.:> .21147 194 244 «136 447 S58 930 'EN 819 818 866 884 946 962 930 996 99? 073 191 139 213 27a 298 369 372 JOJ 471 503 506 530 557 578 61o JU i J5 871 S91 930 939 951 952 •jóü 985 13997 021 933 J38 03i 9-14 068 107 118 137 145 153 15? lbl 2U2 205 2-10 300 38b 898 43' 43b 555 385 592 654 658 764 782 847 902 922 963 973 99? 1 lc i87 036 10b 161 l/b 260 315 3bU 362 367 394 406 419 ■158 483 557 a63 568 570 61 ill U4U 643 714 740 753 819 857 880 9bE 975 985 15917 129 195 236 275 316 31? 379 388 3S£ 547 as;- 587 589 607 644 >93 70: 70b 727 737 738 747 758 777 779 79' 799 810 822 837 84'. S3b >:uj 934 39!. 16932 034 054 971 972 092 121 133 139 197 231 234 238 243 245 253 257 283 284 286 288 313 332 375 383 396 401 416 448 486 544 600 605 625 748 760 806 808 843 86 o 894 954 970 975 99b 998 17934 096 143 145 .162 217 234 236 242 266 324 334 330 416 426 429 438 473 492 529 534 564 673 C99 701 722 739 771 798 929 18904 u7b 104 118 133 143 174 270 277 283 303 438 482 5U2 524 540 559 613 643 670 691 702 714 732 872 881 919 96b 979 19999 017 054 190 192 195 222 245 257 299 316 381 441 562 ■'>?'-'> I"-' 656 675 693 724 735 750 /84 827 875 936 999 049 047 052 115 134 162 191 223 226 236 269 268 355 377 394 423 474 504 526 538 585 625 691 780 833 836 838 877 974 990 21014 1 033 075 989 177 204 248 256 392 393 4U1 403 415 419 432 479 488 489 r.::r. 551 567 377 599 614 685 653 698 758 769 799 801 805 818 837 8S7 888 907 975 977 988 BEKENDMAKING. Het ontwerp voor het streekplan Schouwen-Duiveland ligt van 3 september tot en met 2 november 1962 voor een ieder ter inzage ter pro vinciale griffie van Zeeland (3e afdeling) zomede ter se cretarie van elk der ge meenten op Schouwen-Dui veland. Tot en met 2 december 1962 kunnen schriftelijk bezwa ren tegen genoemd ontwerp worden ingediend bij Gede puteerde Staten van Zee land te Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland, A. F. C. de Casembroot, voorzitter. Jan de Vries, wnd. griff. Middelburg, 17 augustus 1962. met beschermde gouden pen f 19.50 BLACKBIRD v.a. 9,30 De notarissen JANSE DE JONGE te Middelburg en FRANTZEN te Goes, zul len op DINSDAG 4 septem ber 1962, des avonds om 20 uur te GOES in de PRINS VAN ORANJE, krachtens art. 1223 B.W. publiek ver kopen: aan de Julianastraat num mers 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35. 37 en 39, sa men groot 16,30 aren, af zonderlijk en in combinatie; vrij te aanvaarden na beta ling der koopsom, behou dens toestemming van b. en w. Inlichtingen en bezichtiging te bevragen bij genoemde notaris Frantzen. DAXIMAT 200 halfautomatisch. Dia's in wisselladen nu 175,- INRUIL - GARANTIE SERVICE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 10