Touw/trekken om Veercs kabelpont Amsterdamse Bears UIT DE BAND GESPRONGEN Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer EEN t*1 as 't effe kan neem dan Mc MILLAN's PINDAKAAS of CH0N0TA... Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT *AAA/1AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAnAAAJ\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/\AAAAAAAAAAAAAAAnAJU\AAAAAAAAAAAAAAAAA/W\AAAAMWWUlJWi#WVW\AJVUUVWNAil/W\AAAAAAJVIW\A/WWtAAJVlAAA/W\AAAAA VRIJWEL niemand, weet het. Maar het bestaatNog altijd. Het kabelpontje over het Kanaal door Walcheren bij de sluizen in Veere. Laadvermogen: vijf ton. Geschikt dus voor personen auto's, bespannen wagens en bescheiden vrachtauto's. Maar buiten Veere en Kleverskerke is vrijwel niemand van het be staan van het pontje op de hoogte. En dat is maar goed ook. De sluiswachters, die het met handkracht langs een ka bel voort te trekken pontje moeten bedienen, hebben het veel te druk met de scheep vaart door het kanaal. gelukkig maar, dat het ver- voersaanbod zéér gering tot nihil is. Dit jaar is het platte vaartuigje, dat aan de Veerse, de westelijke oever van het ka naal gemeerd ligt, nog niet van zijn plaats geweest. Vorig jaar heeft het éénmaal gevaren, om een paard over te zetten. De sluiswachters weten man en paard te noemen: Brasser, die op pinksterdrie de ring ging steken in Veere. Rijkswaterstaat, sinds de opening van het kanaal in 1873 exploi- tante van het pontje, vindt dat het wel kan worden opgeheven. Het ge meentebestuur van Veere, dat daar over zijn mening moest geven, is het er helemaal mee eens. Op één voor waarde, als er een brug komt. Het wegenplan voor het ruilverkavelings- gebied Kleverskerke voorziet in bete re verbindingen. Een goede verbin ding onder meer van de Rijksweg 53 bij Arnemuiden naar de sluizen bij Veere. Nieuwe wegen in het gebied, waar het door het koninklijk paar aan de Nederlandse jeugd geschon ken centrum „Het zilveren schor" zal worden gebouwd. Daarom spreekt het Veerse gemeentebestuur ....dat aan westelijke oever van kanaal gemeerd ligt... over ontwikkelingen in de recreatieve sector, die een goede verbinding noodzakelijk zullen maken, Veere is het er dus helem&él niet mee eens. Als een brug niet tot de mogelijk heden behoort, zal het veer gehand haafd moeten worden, zo redeneert het gemeentebestuur in een lange brief heeft het zijn bezwaren tegen de opheffing uiteengezet aan de mi nister van verkeer en waterstaat. Eén belangrijk argument, dat voor een brug pleit is in die brief niet genoemd, maar komt naar voren als wethouder S. Kodde in enkele woor den zijn visie geeft: „De brug in Middelburg zou daardoor geweldig ontlast worden". De heer Kodde denkt uiteraard aan de over de Sloe- dam komende toeristenstroom, waar van dan een belangrijk deel met bestemming Veere, Vrouwenpolder, Domburg b|j Arnemuiden zou kunnen afbuigen. In het schrijven noemt het Veerse gemeentebestuur het geringe ge bruik, dat van het pontje wordt ge maakt een gevolg van de geringe mogelijkheden, die het veer biedt. Er kan slechts één voertuig tegelijk worden overgezet zeer traag. Het duurt ook langer, eer men overgeva ren kan worden. Vervolgens worden enkele redenen opgesomd, waarom opheffing niet wenselijk is. Er wonen landbouwers aan de westzijde van het kanaal, die aan de oostzijde grond in gebruik hebben. De brandweer moet gebruik kunnen maken van de pont, als er brand uitbreekt in percelen aan de oostzijde van het kanaal, waartoe onder meer een opslagplaats van de marine behoort. In verhand hiermee is ook een afspraak met de sluis- meester, de pont steeds aan de wes telijke zijde te houden. Zonder pont moet de brandweer dertien kilometer omrijden en zeer plastisch is dan ook het argument: „Deze afstand is voor een doelmatige brandbestrijding veel te groot". Aan de oostzijde komt een rioolwa terzuiveringsinstallatie. De gemeen tewerklieden zullen er regelmatig heen moeten, met handwagens en materiaal. Voorts wordt dus gewezen op de ruilverkaveling Kleverskerke. „Het wegenplan voorziet in betere verbindingen, waardoor een betere ontsluiting van dat gebied tot stand komt en mede dienstbaar kan wor den gemaakt aan de recreatie. In dit verband wordt gewezen op het door het koninklijk paar aan de Neder landse jeugd geschonken jeugdcen trum „De zilveren schor", liggende aan het Veerse Meer. Te verwachten valt, dat de deelnemers aan confe renties en dergelijke veelal een be zoek aan Veere zullen willen bren gen. Voor een goede ontwikkeling m de recreatieve sector van het oos telijk deel van Walcheren is het nood zakelijk dat of in de onmiddellijke omgeving van de sluizen bij Veere een vaste overgang over het Kanaal door Walcheren wordt gemaakt in de vorm van een brug, c.q. dat ten minste de bestaande overgang blijft". Tenslotte wordt er op gewezen, dat voor de pont bij rijkswaterstaat geen extra personeel in dienst is. Dat is juist: bij de sluizen werken een sluismeester en zes sluiswachters, die in drie ploegen van telkens twee mensen werken; de bediening van het pontje is een neventaak. Rijkswaterstaat hoeft zelfs de ver voerscijfers van het pontje niet in statistiekjes vast te leggen: het is niet de moeite om dat bij" te houden. Anderzijds is het waar, dat de sluis wachters voortdurend aan het werk zijn met het schutten: er passeren vooral veel jachten en het schutten geschiedt geneel met handkracht. Zo zich dus een automobilist aan dient om overgezet te worden, dan kan het gebeuren, dat hij een uur of langer moet wachten. De scheep vaart gaat voort. Maar er komen geen auto's. Aan de oostkant een enkele verdwaalde, waarvan de chauffeur een onjuiste ...bord aan oostkant.... of verouderde kaart heeft gebruikt, waarop de noodbrug voorkomt, die kort na de bevrijding bij de sluizen lag. In vrijwel alle gevallen keert zo'n man terug het bord aan de kanaaloever „Maximum toelaatbare gewicht pontveer 5 ton" is aan de oostkant nog het duidelijkst, maar valt toch vrijwel niet op. Het bord met de bel, om de veerman te waar schuwen, staat zelfs met de voor kant in de verkeerde richting. Van het opschrift „Bel voor pont'r is al leen „Bel" nog vaag herkenbaar de rest is weggewist. De bel is in meer dan een jaar niet gebruikt, de sluiswachters moe ten zich achter het oor krabben om zich de tarieven te herinneren: zes tig, tachtig en negentig cent voor auto's, afhankelijk van gewicht en grootte, fietsen en mensen vijf cent, een dubbeltje voor een paard. Maar er moest het laatste jaar geen enkel paard het kanaal over om in Veere Deslagen te worden, zoals in vroeger jaren veelvuldig voorkwam. Auto's rijden om; fietsen, bromfiet sen en motoren mogen over de sluis deuren. Nu echter de opheffing aan de orde komt, zegt Veere: „Uitstekend, maar dan een brug". En het wijst op de toenemende recreatie, de bouw van „De zilveren schor", de verbin ding Sloedam-noordoostkust van Walcheren, waardoor de brug in Middelburg ontlast zou kunnen wor den. Een beslissing is nog niet ge nomen. De bel bij de pont zwijgt al een jaar, maar Veere trekt bij rijks waterstaat aan de bel. lflAflfVVVVIfVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVIAIVVUV\AAAA/W\/VV\n/VVVWVVWVVVV>n/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV\nAA/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWW\A/WWWVVVWWWVVVVVVVVVUVV 2186. Steeds verder dreef het vlot af, al het harde werken van de drie mannen, zo nu en dan bijgestaan of afgelost door Sandra en Jeni, ten spijt. Tot overmaat van ramp begon het nog te drullregenen ook, zodat de gehele kust aan hun oog werd onttrokken en zij spoedig ieder ge voel van richting kwijt raakten, Nat, koud en miserabel zaten de zes men sen en Dinky op 't deinende vlot. De kleine amuseerde zich aanvankelijk opperbest, maar het troosteloze weer vergalde weldra zjjn avontuur en hij zocht bescherming by zjjn moeder. Estra drukte hem dicht tegen zich aan, als voelde zij de dreiging van een naderend onheil. De wind wak kerde aan en de golven liepen hoger op, zodat men zich bij wijze van voorzorg met touwen aan het vlot vastbond. De regen striemde neer en opeens doorkliefde de eerste bliksemschicht het wildjagende wolkendek.. \c/feuilUtcn\ 7>oot TZuóif /li. /Iutes 33 „Ik weet het hij is uit met kolonel Dufton, niet? Ze verwachten me om drie uur". Conway keek eens naar de kantoorklok, die al op kwart over wees, maar hy deed geen oplossing aan de hand en Gipsy zei: „Dan zal ik maar wachten". Ze kroop op de hoge kruk en Conway vouwde met tegenzin zijn krantje op en gng weg. et was bijna half vier, eer de beide mannen terugkwamen. Gipsy hoorde, dat de kolonel luidkeels tegen iets pro testeerde en zag een glimp van een boos rood gezicht, toen ze het raam voorbij kwamen en de lange gestalte van Ro- billard, eer ze samen binnen traden. ,,Je zult het nog eens berouwen", riep kolonel Lufton. „Ik zeg jeHij hield op, toen hij Gipsy "zag en zijn drift zakte wat. „O, ben jij daar al kind. Het spijt me, dat ik je heb laten wachten. Dit is mijn neef John Robillard juf frouw Oswald". De introductie was niet meer dan een soort gegrom en Robillard had een ernstige glimlach, toen hij de blikken van Gipsy ontmoette. „Goeden middag", zei ze zachtjes en wachtte, wat hij zeggen zou, maar na een ernstige wedergroet, bleef Robillard De ^kolonel rukte driftig aan zijn jas kraag. „Nu, dit is mijn laatste woerd", zei hy kortaf. „Ik heb gedaan, wat ik kon, maar je wilt niet naar my luisteren, dus ga je eigen weg maar. Kom mee, kind". En hy stapte het kantoortje uit, zo waardig of hij voor zijn regiment uit marcheer de. Gipsy ging naar Robillard met uitgesto ken hand, alsof ze zyn arm wilde aan raken, maar hy keek haar zelfs niet aan, toen ze smekend zy'n naam uit sprak: „Mynheer Robillard „Gipsy", riep de kolonel. Toen greep ze de hand van Robillard. „John Er kwam even een bewogen trek op zijn gezicht, maar hy trok zyn hand weg. „De edele kolonel wacht", zei hy met bijtende spot en zonder een woord liet Gipsy hem staan. „Stomme ezel!" mompelde Lufton, toen ze naast hem kwam zitten. „Als hy vijftien jaar jonger was, zou ik hem een pak rammel geven, hoe oud ik ook ben". Gipsy zeide niets, maar de wagen zwenkte even heen en weer onder haar onvaste handen, toen ze wegreed en Lufton barste los: „Trots. De eeuwige verdediging van een gek! Wil niets aan nemen. Liefdadigheid! Is zijn moeder soms niet myn bloedeigen zuster ge weest? En zou zy niet de eerste geweest zyn om te zeggen dat hy een beroerde aap was Nu. ik trek mijn handen van hem af hy heeft zijn eigen bed ge spreid en nu moet hij er in liggen maar verduveld hard zal hy het vinden." Hy verviel weer in een kwaad stilzwij gen en toen vroeg Gipsy zacht: „Wat is er toch, kolonel Lufton? Wat heeft hij „Gedaan? Terwyi zyn moeder op "naar doodsbed ligt en de ondergang hem be dreigt". Ze uitte een kreet van wanhoop. „Is zyn moeder dood?" „Ja, gisteravond gestorven plotse ling, beweert hy en er was geen tijd om my het te laten weten. Zegt, dat hy nooit myn brief die mijn komst meldde, ontvangen heeft, of anders had hy my de moeite bespaard. Goeie hemel, ik zou hem kunnen trappen", voegde hij er woedend by, maar toch klonk er on willekeurig iets van bewondering in zyn barse stem. Er volgde een lange stilte, toen zei Gip sy aarzelend: „Maar hy heeft het U toch niet kunnen laten weten als ze zo keelt haar aan en trok zyn wenkbrauwen dreigend samen. „Er bestaat nog zoiets als een telefoon", zei hy. „Dat weet ik wel, maar..." ze wreef met haar hand langs haar ogen, om de vlug- Te tranen weg te vegen „wat bedoelt J, dat hy door ondergang bedreigd wordt?" vroeg ze. „Ik bedoel, dat zyn zaak is misgelopen", zei de kolonel botweg. „Misgelopen, zoals ik hem altijd voospeld heb. De hele streek krioelt van dé garages en opti misten, die zich verbeelden hun fortuin ermee te zullen maken. Hij sluit de boel, zegt hij net zoals ik altyd voorspeld heb maar toen heeft hy niet willen luisteren. Ik ben maar een oude gek! Ik heb nergens ervaring van. Ik ben zo wijs als een ongeboren zuigeling. Bah, ik word er misselijk van!" Hy liet zijn kin zakken op zijn opgesla gen jaskraag en verviel weer in een zwijgen en het duurde een hele tyd, eer Gipsy zichzelf genoeg meester was om te vragen: „En wat gaat hij nu doen" Mijnheer Robillard, bedoel ik?" ,Doen? Er tussenuit gaan naar het buitenland zegt hy kletst over geen plaats hier in dit land. Hy zal wel gauw merken, dat er in geen enkel land plaats is. Wacht maar, totdat hy een tiende van mijn ervaring heeft en dan is hy bly, als hy weer terug kan. Ha, ha, geen plaats in dit land". „Misschien meende hij het niet zo erg", zei Gipsy. „Menen! Hy meende het wel zegt, dat hy een aanbieding heeft in Australië of zoiets". „Australië!" herhaalde ze flauwtjes. „Maar dat is zo'n eind weg!" „Hoe verder, hoe beter", baste de ko lonel. „Laat hem er zelf maar achter komen daarvan zal hy opfrissen! (Wordt vervolgd.) Weinig orders BEÜRSOVERZICHT. Het is woensdagmiddag op het Damrak uiter mate stil geweest. De orders in de hoeken van de hoofdfondsen waren zeer dun gezaaid. Ook in de andere afdelingen bleven veel beursboekjes gisteren gesloten. Alleen in de staasfondsenhoek viel enige activiteit te be speuren. De handel in de internationale waarden was zeer mat met geringe koersfluc tuaties. De koereen voor deze fondsen bewo gen zich over de gehele linie een weinig be neden het voorgaande slotniveau. A.K.U. 1% punt lager op 364, Hoogovens min 1 op 560. Hon. Olies een gulden lager op f 141, ünile- ver min tachtig cent bij een eerste notering van f 135. De Philipsaandelen moesten op f 153.80 met ruim een gulden koersverlies ge noegen nemen. Op de Newyorkse beur" vonden dinsdag flinke koersafbroklcelingcn plaats. Hierin werden ook de Nederlandse hoofdfondsen be trokken. uitgezonderd K.D.M., welk fonds iets hoger in de markt lag. Het dow jones- gemiddelde voor de industrie-aandelen daal de in New York met zeven punten tot 605.25. Met deze stemming als achtergrond was het Verklaring: gedaan eD bieden: 5 begrijpelijk dat het gisteren in Amsterdam niet druk zou worden. De Westduitse beurzen geloofden het ook wel. De stemming aldaar was zeer kalm met praktisch onveranderde koersen vergeleken met het slot van dinsdag. Het publiek blijft op het Damrak een af wachtende houding aannemen bij gebrek aan Btimulerend bedrijfsnieuws. Later op de mid dag liepen Hoogovens terug tot 557. In de scheepvaarthoek was het wederom stil. De stemming was echter niet on vriendelijk. Van de leidende cultures werden certificaten Dell wederom lager geadviseerd op f 139 140). In de staatsfondsenhoek was het begin beurs levendiger dan men de laat- tijd in deze sector gewend is geweest. De aangekondigde nieuwe 414 procent lening 1962 (tweede lening) Bank van Nederland- sche Gemeenten groot f 50 min. tegen 9914 procent heeft in deze hoek wat leven in de brouwerij gebracht. Van invloed op de koers- vorming van de staatsobligaties was genoem de lening allerminst. De staffellening liep op van 90% tot 9114, om op circa 91 te sluiten tegen dinsdag 90%. In de lokale afdelingen werden aandelen woon- en winkelhuizen Iets boven de 1000 procent geadviseerd. De preferente aandelen kregen een adviesprijs van 233. Zoals bekend Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, 29 augustus. Londen 10.09%—10.10%. New York 3.60a3.60%. Montreal 3.34fc— 3.34%. Parijs 73.56%—73.61% Brus sel 7.24%—7.25%. Frankfort 90.11% —9016%. Stockholm 70.01%—'70.06%. Zürlch 83.37%—83.42%. Milaan 58.07%—58,12%. Kopenhagen 52.05% —52.10%. Oslo 50 39%—50.44%. We nen 13.97%—13.98%. Lissabon 1259%—12.60%. VVWWVWWWAW/WW is er een bod op deze stukken uitgebracht van resp, 1000 en 230 procent. Aandelen Sik- kens werden, in verband met de fusie en aan delenruil Kon. Zout/Ketjen, op 830 (755) ge adviseerd. Aandelen Kon. Zout kregen een iets lagere advieskoers od 720 725. A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 27-8 28-8 29-3 Intern, concerns 454.8 455.6 451.9 Industrie 331.3 331.4 329.5 Scheepvaart 140.8 140.3 1412 Banken 239 3 239.1 239.1 Handel enz. 142.4 142.4 141.9 Algemeen 342.2 342.5 340.3 gedaan en laten; b bleaen: i laten, d ex dividend: c ex claim. Staatsien. Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '48 3% Ned. '50 3% Ned. '55 3% Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll. 47 Inv cert 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 6 W.B. Len. Aandelen Amst. rubb. H.V.A. A.K.U. DeU M. 10114 101% 90%* 100% 100% 90%» 96% 87% 87%» 92% 90% 91% 87% 99& 120% Philips Unilever Kon Olie Sch. luchtv. H.A.L. K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketv. 140 140.20* 560% 552 154.90 153.70 135.60 134.80 141.80» 141 industrie enz. Alb. Heijn Am, droogd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr. Sulk Fokker v Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken Internat, lntervam K.N. Papier K Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam N ijverdal Rott. Dr. Dok Schelde N.B. Scnokbet Scholten F. Sikkens Stokvis Vergd. Blik Vergd. Mach. Vredest. Wilton Zwanenb. tnteru nie Robeco Valeurop Banken A'd Bank NJL Mij. Obi. B. N. Gem. (4%) B. N Gem. '58 (5) 103% Amet. aand. Am. Enka Am. mot. Am. Tel. Anaconda Beth. St. Clt. Serv. Curt. Wr. 48% 17% 1143% 42% 32% Du Pont Ge Elecr. Gen. Mot. Jnt Nick. Kennecott Nat Can. Hep. Steel Shell Oil Stud. Pack. Tid- Water U.S. Steel PREMIEL. Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 I A'dam '56 n A'dam '56 III Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D Haag '52 II R'dam '52 I R'dam '52 U R'dam '57 Utrecht '52 2.-Holl, '57 Z.-Holl. '59 90% 91% 91 89% 80V* 87% 88% 83% 80% 80% 92V* 90% 87% I® TATIEJ Malse maatjeszure haringgebakken haring VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962. HILVERSUM I. 402 m. 746 k 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 NATIONAAL PROGRAM MA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.30: Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne orkestmuziek (gr.). (9.35 —9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 In zicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Promenade-or kest en solist. 10.50 Volksmuziek (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Fluit en Ïiano: klassieke en moderne muziek. 1.43 Holland Festival 1962: Carillon bespeling. AVRO: 12.00 Militaire orkes ten (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Draaiorgelmuziek (gr 7). 13.00 Nieuws. 13.15 Reportage van het XVe C.H.I.O. te Rotterdam. 13.25 Beursberichten. 13.30 Promenade or kest van Berlyn (gr.), amusementsmu ziek. 14.00 Rotterdams Filharmonisch koperensemble: Oude en moderne mu ziek. 14.25 Lezing. 14.45 Kinderkoor: Nederlandse volksliedjes. 15.05 Licht ensemble en zangsolisten. 15.30 Actuali teiten. VARA: 16.00 Modern jazz po dium. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Vra- Eenbeantwoording voor de jeugd. 17.25 ichte muziek. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Italiaans ensemble en zangsoiist. 18.40 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kinderen (gr.). VPRO: 19.30 In gesprek met anderen - V. gesprek. 19.50 Week end agenda. NATIONAAL PROGRAM MA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Lichte klanken uit donkere dagen: populaire liedjes. 20.40 Koningin WiBiel- minafonds, toespraak. 20.45 H.A. 073/ 74/75 - Nederland in oorlogstijd, klank beeld. 21.00 Nederlandse liedjes en dan sen. 21.35 Liedjes. 21.50 Radio-Swing- Advertentie) kwaliteits-produkten! KERKNIEUWS NED. HERV. KERIv Beroepen te Broek in Waterland toe ing J. J. Buskes te Etten; beroepen bogeveen B. Eysinga te Barneveld. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Schoonhoven-Willige- Langerak E. Dykstra te Heinenoord. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Bedankt voor Granisbergen Lutten J. W. Beekman te Arum. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Chatham Ontario Canada Free Christian Reform Church M Vliet- stra te IJmuiden. OUD-GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND IJsel, ;pen te Kampen J. van der Poel te Hansweei die bedankte voor Kapelle aan de Zierïkzee harmonisch orkest: amusementsmuziek. 22.20 Aubade in de avond - Hoe de West feestvier. 22.30 Nieuws. 22.40 Metro String-serenade: romantische muziek. 23.10 Licht ensemble: liedjes van vroe ger. 23.25 Lichte orkestmuziek van Ne derlandse componisten. 23.50 Dagslui ting. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s, 7.00 KRO. 20.00—24.00 NATIONAAL PRO GRAMMA. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke mu ziek (gr.). 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram- motoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Klassieke kamermuziek (gr.). 10.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke klavecimbel- muziek (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met zangsolisten. 12.50 Lichte grammo foonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.20 Dansorkest en zangso list 13.45 Vrouwenvraagbaak. 14.00 Klassieke muziek (gr.). 14.25 Mezzo sopraan en piano: klassieke liederen. 14.50 Lichte grammofoonmuziek. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Alt en piano. 17.00 Boekbespreking. 17.15 Kinderkoren (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht orkest en zangsolisten. 18.10 Wereldmu ziekconcours Kerkrade 1962. 18.50 Re geringsuitzending: Geven en nemen - VI. Nuttige wenken om met de zebra op foede voet te leven. Een serie uitzen- ingen voor voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Boekbespre king voor de jeugd. 19.30 Politieke le zing. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Radio- philharmonisch orkest en solist: Moder ne en klassieke muziek. 21.05 Wij bleven er net buiten, klankbeeld over de jaren 19141918. 22.05 Daar is myn Staar..., klankbeeld. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, gesprek. 23.00 Kameror kest: Klassieke en moderne muziek. 23.50 Dagsluiting. 23,5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Internationaal sportpro gramma. 20.45 Documentaire film over Radar. 21.20 Amusementsprogramma. 21.45 Reportage Taptoe Delft 1962. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.30 Muzikaal programma. 20.00 Nieuws. 20.25 Het manneke. 20.30 Anti gone, T.V.-speL 21.50 Filmnieuws en nieuwe films. 22.35 Nieuws. FRAN S-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.30 Voor de vrouw. 20.00 Nieuws. 20.30 Monsieur Beverley spel 22.00 Kunstkroniek. 22.30 Nieuws. Drie jongemannen, die In een verlaten mijn by Urberg in West-Duitsland naar zeld zame stenen zochten, zijn zaterdag omgeko men door een val van vijftig meter in een schacht Het Iraakse ministerie van onderwijs heeft meegedeeld dat de communistische landen Irak 497 studiebeurzen hebben toegekend. De Sowjet-Unie neemt er 420 van voor haar re kening en Joego-Slavië tien. SEROOSKERK 39 t. HOOG EN LAAG WATER 31 augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Wemeldinge nap uur meter 2.47 2.27 3.15 2.43 3.56 2.55 4.31 1.66 4.40 2.00 nap uur meter 14.54 2.19 15.24 2.35 16.02 2.45 16.28 1.47 16.54 1.79 nap uur meter 9.04 1.83 9.33 1.99 10.08 2.13 9.51 1.36 10.08 1.58 nap uur meter 21.35 2.16 22.04 2.32 22.39 2.46 22.08 1.69 22.29 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9