Jubileumuitgave 25 jaar water in Z-Vlaanderen Sorteerde Belg voor of versperde hij doorgang? WALCHEREN AGENDA ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN GEDEELTE HOGE EN LAGE BOUW IN BUNGALOWPARK TE OOSTBURG DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 Naar voltooiing 100 pd.plan Historische schets met serie foto's Het jaar 1962 is voor de N.V. Wa terleidingmaatschappij „Zeeuwsch Vlaanderen" een jubileumjaar. Het jaar van het zilveren jubi leum, want 25 jaar lang Iaat deze N.V. koel helder leidingwater door Zeeuwsch-Vlaanderen stromen. Vandaar dat ouder de titel „25 jaar water in Zeeuwsch-Vlaande ren" een fotoboek is verschenen als jubileumuitgave van de N.V. Een fotoboek dat doel, werk en resultaten van de waterleiding maatschappij aantrekkelijk in beeld brengt en voorts in een be knopt overzicht de geschiedenis van die 25 jaar memoreert. In zijn voorwoord in dc uitgave schrijft. E resident-commissaris <J. Mijs te Oost- urg dat de oprichting van de N.V. met als doel de produktie en distributie van water, „bloed, zweet en tranen kostte". „Hoevelen, die thans zonder nadenken de kraan openzetten en het als vanzelf sprekend beschouwen dat uit de kraan water komt, beseffen nog, welk een weerstand moest worden overwonnen en welke vooroordelen omver gepraat moesten worden voor tot oprichting der N.V. kon worden overgegaan". Voorts wijst de heer Mijs in zijn voor woord op de grote verdiensten van de heren mr. P. Dieleman, die als se cretaris van het Waterleiding-Comité veel werk verzette, op de heer B. A. Th. M. Truffino die van de oprich tingsdatum 3 januari 1933 tot 29 mei 1961 als president-commissaris „met veel tact en beleid de ontwik keling van de N.V. heeft helpen be vorderen" en op ir. G. P. M. Diköt- ter, „die het hele bedrijf van de fase van het bouwbureau af tot op de huidige dag op waarlijk dynamische wijze heeft opgebouwd De heer Mijs wijst er verder op dat de uitbouw van het bedrijf nog- niet is voltooid en dat de vraag naar water stijgt. Voorts zijn er voorwoorden van de oud president-commissaris, de heer Truffino en van ir. C. van Rooijen, directeur var het Rijksinstituut voor Drinkwatervoor ziening. Laatstgenoemde schrijft dat hoewel thans oen vrijwel volledige drinkwatervoorziening in dit gebied on der moeilijke omstandigheden werkelijk heid is geworden, nog vele vraagstuk ken om een oplossing vragen. Hij acht de deskundigheid en de toewijding van de directie daarbij als een waarborg voor het slagen in de opzet van de N.V Historische schets In een korte historische schets verwijst de jubileumuitgave naar de moeilijke tijden die men moest doormaken om ooit tot een zilveren jubileum te kunnen ko men. Toen op 27 januari 1937 de toen malige minister van sociale zaken. mr. M. Slingenberg. het pompstation te St.- Jansteen officieel in gebruik stelde, werd daarmee de kroon gezet op het vele voorbereidende werk dat zowel door de overheid als door particulieren werd verricht, om te komen tot de zo begeerde centrale drinkwatervoorzie ning door heel liet Zeeuws-Vlaamse land. aldus de historische schets. In 1913 werden reeds stappen onderno men die leidden tot de oprichting van het „Zeeuws-Vlaamse Waterleiding Co mité1' Dit comité nam het initiatief plannen te laten maken voor een centra le drinkwatervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen; het rapport hierover ver scheen in 1923. Professor W. F. J. M. Krul gaf als directeur van het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening het rapport als slotopmerking mee: „De stichting van een centrale drinkwater voorziening voor Zeeuwsch-Vlaanderen. waarvoor een voldoende hoeveelheid wa ter van goede hoedanigheid in Hit ge west gewonnen zal kunnen worden, is technisch zeer goed mogelijk". Toen ging men nan het werk Het co mité slaagde erin 23 van de toen be staande Zeeuws-Vlaamse gemeenten te overtuigen van het nut van «Ie centrale drinkwatervoorziening en in 1926 sticht ten de» gemeenten de N.V'. Zeemvsch- Vlaamse Waterleiding Maatschappij" Tot voorzitter van de rund van com u'c koninklijke harmonie „Ons Genoe- ïn 1955 werd het buizennet uitgebreid tot de gemeente Overslag en in 1960 kwam in Breskens de 25.000ste aan sluiting tot stand. Voor de aansluitingen op het platteland werd een honderd- procentplan ontworpen dat volgend jaar kan zijn voltooid. De capaciteit van de waterwinplaatsen St.-Jansteen en Clinge werd onvoldoen de zodat de kritiek uit de jaren 1923- 1933 ruimschoots in het ongelijk werd gesteld. De maatschappij heeft andere waterbronnen moeten zoeken en is erin geslaagd nieuwe bronnen in gebruik te stellen. Voorts werd aangelegd het spaarbekken-pompstation in de Braak man, waarmee het gebruik van opper vlaktewater ook in Zeeuwsch-Vlaande ren is geïntroduceerd, aldus de histo rische schets van de jubileumuitgave, die voorts bestaat uit een aantrekkelij ke fotoserie van de Vlissingse fotograaf T. Slagboom. Schapenfokdag voor Zeeland Op dinsdag 4 september a.s. zal de Grote Markt in Goes het trefpunt zijn van de fokkers van het Texelse schaap in de provincie Zeeland- Dan wordt na melijk de zevende Provinciale Schapen fokdag gehouden, waarvoor ongeveei 300 dieren zijn ingescltreven. Gelijktij- «lig hiermee wordt de Zuidbevelandse Rundveefokdag gehouden. Deze fokkersdag zal ongetwijfeld voor de Zeeuwse schapenfokkerij en met name voor de geregistreerde een bete kenisvolle worden. Immers door onder linge vergelijking van de in te zenden dieren verkrijgt de fokker een beeld van de bereikte resultaten. Bovendien wordt de drang tot kwaliteitsverbetering door een provinciaal gebeuren als dit in ster ke mate bevorderd, hetgeen het rende ment van de schapenfokkerij en -houde- rij gunstig beïnvloed. Naast een aanzienlijk aantal fokooien, rammen en lammeren, die individueel uitkomen, is een viertal groepen af stammelingen van goed fokkende ram men ingeschreven. Voor aankoop van jonge fokrammen of vrouwelijk fokmateriaal leent zich deze dag bijzonder, men heeft immers een overzicht van de plaatsing der dieren en van de produktie en afstamming, het geen in de catalogus omschreven staat. MIDDELBURG Jubileum van „'t Zand" In Middelburg viert de buurtvereniging ,,'t Zand" haar 15-jarig bestaan op vrij dag 31 augustus en zaterdag 1 septem ber. Vrijdagavond is er een lampionop tocht over het Zand, begeleid door het tamboer- en pijperkorps „Juliana". Na afloop hiervan geeft men in de speeltuin een openluchtfilm. Zaterdag nemen on geveer 250 kinderen deel aan diverse kinderspelen, voor leden is er 's avonds een tuinfeest in de speeltuin. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 21 augustus tot 28 augustus j.K zijn aan het bureau van politie te Vlissingen als gevonden ge deponeerd: wieldop, veiligheidsspeld met sleutels, sleutelring met sleutels, rieten mandje met inhoud, Ned. poort, draagmedaille, ceintuur va: pon, kinderschoentje, baddoek met zwembroek, step en div. dames- en he renrijwielen; aan het bureau zijn de adressen te bekomen, alwaar de navol gende gevonden voorwerpen zijn te be vragen: zakmessen, paal met wit-blau- we vlag, muntbiljet, tasje met damesbe nodigdheden, dop van benzinetank met slot en sleutel, onderbroekje, dames handschoenen, badhanddoek met zwem broek, meisjesjasje, herenhorloge, genjas, herenportemonnee met inhoud, meubelmakershamertje, manchetknoop met steen, paar herenhandschoenen, kinderschoentje, sleutel, NJP.G.-speldje, herenportemonnee met inhoud en zilver kettinkje. Benoeming Mejuffrouw S. C. Vrolijk te Vlissingen is per 1 september benoemd tot onder wijzeres aan de hervormde lagere Prins Willemschool te Vlissingen. Aanrijding Toen een bestelauto van Van Gend en Loos gistermorgen achteruit een uitrit aan de Vlissingse Singel in Middelburg verliet, reed hij op de daar geparkeer de personenauto van M. B. uit Amster dam. De bestelauto, bestuurd door A. J. H. uit Middelburg, bracht de personen auto lichte schade toe. VLISSINGEN Begin van brand in loods van de fa. Jonckman en Zn. Een begin van een brand, vlak naast oen loods van de fa. A. Jonckman en Zn., handel in lompen en metalen, aan de Edisonweg te Vlissingen, heeft woensdagmiddag de Vlissingse brand weer in actie doen komen. Tussen een stapel schroot, oude metalen, auto- en fietsbanden, die tegen een muur van de loods was opgestapeld, was een brandje ontstaan, dat vermoedelijk was ontstaan door enkele opvliegende vonken van een lasinstallatlc. Voordat de vlammen gro te schade konden aanrichten was d< Vlissingse brandweer reeds aanwezig, die er direct een fikse straal water or zette. Het pleit .was toen snel beslist i het voordeel van de spuitgasten Laatste zomerconcert ,,Ons Genoegen" niissarïs-sen werd benoemd «Ic heer P. Dieleman «lie voordien secretaris van het comité was geweest. Er bleek echter nog heel wat te moeten gebeuren. Groot was de ilgemene kri tiek op de plannen en de oppositie was zelfs zo krachtig dat in 1933 moest worden overgegaan tot ontbinding van de N V. Zes gemeenten bloven echter trouw: Hulst, Sas van Gent, Terneuzen, Aar denburg. Breskens en Oostburg. Zij richtten de huidige N.V Waterlei ding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaan deren op, met de bedoeling de plan nen alsnog, zij het in bescheidener omvang, te realiseren. In eerste in stantie besloot men dc drie Oost- Zeeuws-Vlaamse gemeenten ann te sluiten. Burgemeester Truffino van Hulst werd benoemd tot voorzitter van de raad van commissarissen de gemeentesecretaris van Terneuzen. de heer B. I. Zonnevylle tot secretaris en statutair-dirccteur. Per 1 februari 1935 werd aan ir. Dikötter dc leiding van het bouwbureau toever trouwd. waarna op 1 augustus zijn be noeming tot directeur van de N.V volg de. een functie welke hij nog steeds be kleedt. Vlot tempo Op 27 januari 1937 volgde dus de reeds genoemde officiële opening van het be drijf. Daarna kon er in vlot tempo wor den gewerkt. In Terneuzen werd een bouwbureau Ingericht, personeel werd aangesteld. Bij het uitbreken van dc tweede wereld oorlog waren 14 gemeenten aangeslo ten. Tijdens de oorlog volgden er nog vijf. In Oostburg werd in 1942 de wa tertoren voltooid, maar do bezetters bliezen deze in 1944 op. Ook het leiding net moest na de oorlog worden hersteld. In 1950 kon de Oostburgse watertoren opnieuw in gebruik genomen worden. Middelburg City: De hloine kolonel. 20 uur, a.l. Electro: Misdaad en striptease. 19.30 uur, 18 Jaar. Mcienwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uut Van Ben them en Jutting: Expositie over Zeoland en Vlaan deren. 9—18 uur. Abdij Klank- en licht spel. 20.15, 20.45 en VI 15 uur. Vlissingen Alhambra: Schlager-raketten. 20 uur, a.l. Luxor: De mangdenbron, 20 uur, 14 jaar. Vccre - De Goutsblocmo: Expositie Sfirika Góth. 10—17 uur. Oostburg Trouwzaal gemeentehuis: Ten toonstelling schilderijen. plastieken, gouaches, tekeningen gedichten S 45. 14-17 uur. Zlcrlkzce Concertzaal. VVV-lcntoonstelllng Zierikzee in kleur, 20 uur. Galerij De Ereede Brug: Uilwisselingsexposiite schilderijen en aquarellen, 10—12, 14—18 en 20-22 uur. Burgerweeshuis: Keramiek- oxpositle Ad Braaf, 12—17 uur. gen" zal u.s. zaterdag 1 september ter gelegenheid van haar laatste concert om 19-15 uur een mars maken door een gedeelte van onze oude stad. De route is als volgt: Bellamypark, Nieuwendjjk, Walstraat Badhuisstraat, Paul Kruger- straat, Scheldestraat, Glacisstraat, Bad huisstraat, Coosje Buskenstraat, Spui straat, Bellamypark. Dit alles bij gun stig weer. Hierna zal worden opgetre den door het iougdharmonie-orkest met de jeugddrumband. Ten slotte volgt dan een concert op de tent door de harmonie zelf waar o.a. ge speeld zal worden: 1 St.-Margaret's mars, SeijmourMcl- lema; 2 Suite Oriëntale, F. Popy; 3 Hcinzelmünnchens Wachtparade, arr. A. Bils; 4 Bspana-Walzer, E- Waldteufel; 5 Ballairenen, wals van Frans Lehar; 6 Colonel Bogey on Parade, Alford. Wethouder Poppe reikte reddingsmedailles uit Dezer «lagen heeft de waarnemend bur gemeester van Vlissingen, wethouder W. Poppe, aan de heren A. van de Broe- ke tc Oost- en West-Souburg en C. J. de Klerck, te Vlis .gen de door de Maatschappij tot redding van drenkelin gen toegekende onderscheidingen uitge reikt. De heer A. van de Broeke ontving voor de toepassing van kunstmatige ademha ling op dc vierjarige jongen Jan van der Zouwon, dio op 29 maart 1961 in de Vlissingse watergang was geraakt, het getuigschrift behorende bij de zilveren legmedaillc, een zilveren draagmedaille en een geldsom. De heer C. J. de Klerck ontving voor toepassing van kunstmatige ademhaling op de zesjarige jongen R. N. van dei- Schaar, die op 27 januari 1961 er hoog te van de brug aan de Henarick Vroom- laan te Vlissingen door het ijs was ge zakt, het getuigschrift behorend bij de bronzen lcgmedaille, een bronzen draag medaille en tevens een geldsom. Wethouder M. A. van dc Putte, van Oost- en West-Souburg, was in zijn kwaliteit van loco-burgemeester van die Officiële publikatie VLISSINGEN. D RAN Kt VET. VERZOEK OM VERLOF A. Burgemeester en wethouders van Vlissingen. gelet op artikel -15 der drankwet, doen te weten, dat by hen is ingekomen een verzoek van de hoer Plotcr Scherpenisse, wonende to Vlissingen om een verlof voor de verkoop zwak-alcoholisehe drank in het klein (verlof A) voor dc beneden-voorlokaliteit van het perceel Oude Markt 41 en dat van 31 augusluB 1902 af gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schrif telijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen. 30 augustus 1962, gemeente aanwezig bij de uitreiking de onderscheiding aan de heer A. van de Broeke. De onderscheidingen werden uitgereikt in tegenwoordigheid van de vader van een der geredde kinderen, de commissa ris van politie, de heer C. van Marion, de waarnemend secretaris de heer I. van Waarde en de heer G. J. de Rooij van de Vlissingse Reddingsbrigade. KOUDEKERKE Concert Harmonie „Voorwaarts" Vrijdag 31 augustus, 's avonds 8 uur geeft de harmonie „Voorwaarts" Koudekerke een concert ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Onder leiding van Piet de Rooij zal het volgende programma wor den uitgevoerd: Wilhelmus; 2 The New Colonial, mars; R. B. Hall; 3 „De calif van Bag dad", ouverture Boldieu arr. Rottier; 4 „Judex", Gounod, arr. Van Leeuwen; 5 „De Zeeuwse Reien" van Jan Morks, 1 Bogenrei, 2 Springrei, 3 Provincialerei, 4 Vlaggenrei; 6 „Trafalgar", mars, W. ihle; 7 Walsenpotpourri, Joh. Strauss, arr. A. Maas; 8 „Imperial Echoes", mars, A. Saphroni. ZOUTELANDE Raadsvergadering Tijdens de eerstvolgende vergadering van de raad Zoutelande op dinsdag 4 september zullen de nieuwe raadsleden worden geïnstalleerd. Tevens worden de wethouders benoemd- SINT-LAURENS Raad komt bijeen De raad van Sint-Laurens zal tijdens zijn vergadering van dinsdagmiddag, vier uur, alvorens tot de afhandeling van de verdere agendapunten over te gaan, de nieuwe raadsleden beëdigen. Tevens zullen de wethouders worden be noemd. De agenda zelf vermeldt onder meer het instellen van een regeling met betrekking tot de aansluiting van on rendabele percelen op het elektriciteits net; het beschikbaar stellen van een subsidie ten behoeve van de chr. mid delbare landbouwschool voor het cur susjaar 1961-1962, alsmede de aanbie ding van de gemeenterekening 1961. AAGTEKERKE G. S. akkoord met uitbreidingsplan Bij de ingekomen stukken voor de ge meenteraadsvergadering van Aagteker- ke donderdagavond 30 augustus om half acht is een mededeling van Gedeputeer de Staten, waarin zij zich akkoord ver klaren met het uitbreidingsplan in hoofdzaak van Aagtekerke. Op de agen da staat verder onder meer een voorstel van b. en w. om akkoord te gaan met de vergoeding van de pachtschade aan de heren A. Bosselaar Szn. en Geschie- re. Verder stellen b. en w. voor de be treffende bouwgrond van deze heren a te kopen. VEERE Concert „Veere's Genoegen' Zaterdagavond a.s. om 8 uur geeft de muziekvereniging „Veeres Genoegen" ir de muziektent te Ritthem een uitwis selingsconcert. A RNEMU1DEN Mozart" naar Arnemuiden De muziekvereniging „Mozart" uit Yer- seke zal zaterdagavond a.s. een uitwis- selingsconcert verzorgen te Arnemuiden. Vooraf zal „Arnes Genoegen" enkele nummers uitvoeren terwijl „Mozart" een korte mars zal maken. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: N. M. CapelloRoelans, d.: S. Kop- pejan—Pleijte, d.: M. M. Fioost—Leijdekkers, d.; N. de BruynePleijte, d.; M. P. Pronk Herlé, d.; D. Tabakv, d. Velde, z: R. Ber- revoets—Vitalis, z.; E. Lorier—Looise, z.; Jumeletvan den Berg, d M. P. Neuféglise van Oort, z. Ondertrouwd: L. H. Schink, 29 j. en E. C. de Poorter, 20 j.; E. F. Leijnse, 21 J. en C. F. Pijcke, 22 j.; P. de Nooijer. 21 j. en A. van Espen, 21 j. Getrouwd: J. C. van Huizen, 23 j. en S. M. van der Harst, 21 j.: H. A. Arendse, 23 j. en J. Marijs, 23 j.; H. Kurver. 28 j. en G. E. Barendreeht, 23 j.; H. P. van Oosterhout, 23 sn M. J, A. Tax, 20 j.; J Verpoorlen, 65 j. K. de Wijze. 67 j.: .T M. H. Fanoij. 26 j. N. D. A. van Kervinck. 22 j. Overleden: M. du Pon, 75 J.. wed. v. P. M. J. Beers: P. de Rijke. 83 j.. wed. v. F. H.'de Pagter; D. de Hamer. 94 j., wedn. v. C. Roelse: L. F. Bakker. 72 J.. e.v. K. Roelse; 'f. Bleïjenberg, 59 j., e.v P. C. Klein. WEMELDINGE Raad Wemeldinge besloot tot aanleg riool voor f 8150 De raad van Wemeldinge heeft dinsdag avond besloten tot de aanleg van een riool naast de bermsloot by de oprit naar de Bonzijweg, waarvoor een kre diet van 8150 werd beschikbaar ge- steltl. Het werk zal worden opgedragen aan «1c firma Boone- en Besujjen Goes. Rijkswaterstaat zal dc sloot plaatse dempen. De raad besloot voorts tot aanschaf ad 5000 van onder meer oliekachels in de christelijke school. Mej. H. A. Rouw werd per 1 november ontslag verleend als kleuterleidster wegens een benoe ming in Vlissingen. De raad benoemde mej. A. B. Midavaine te Middelburg in haar plaats. Als vakonderwijzeres nut tig handwerken werd aan de openbare lagere school benoemd mej. P. A. Oele te Wemeldinge. Na afloop van de raadsvergadering nam de raad afscheid van de heren J. M. de Jonge (p.v.d.a.) en C. Bur ger (cJi.), die niet meer in de raad terugkeren. De heer De Jonge was 31 jaar raadslid en de heer Burger 13 jaar. Burgemeester C. N. F. van Sas bracht de scheidende raadsleden dank namens b. en w. en de heer P- J. J. Dekker (v.v-d.) deed dit namens de raadsleden, De heer Dekker vroeg bij de rondvraag nog om een uitwijkplaats in het Kort- straatje. Dit zal worden bekeken in een volgende b. en w.-vergadering, evenals het verzoek van de heer J. A. de Schip per (a.r.) om demping van de noorde lijke Achterweg. De huurverhoging van de woningwet woningen werd per 1 september ver hoogd met 12 procent, behalve voor twee woningen aan de Prinses Beatrixweg. KATS Wedvlucht „De Blauwe Doffer" De postduivenhoudersvereniglng „De Blauwe Doffer" uit Kats hield een wed vlucht voor duiven vanuit Parkestone. Uitslag: 1 en 3. A. J. Bouterse, 2. A. Bouwense, 4 en 5. G. Geelhoed, 6. J. Goulooze. HEINKENSZAND Uitreiking instrumentarium aan jeugdkorps „Jong Euterpe" waarnemend-commissaris van de koningin in Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes. zal op dinsdag 4 september aan staande des avonds om zeven uur in hotel Hoondert te Heinkenszand de nieuwe instrumenten aan het jeugd korps „Euterpe" uitreiken. De aankoop van deze nieuwe instrumenten is moge lijk gemaakt door een schenking van het Zeeuws Anjerfonds. Voor het jeugd korps betekent dit nieuwe instrumenta rium een zeer belangrijke stap voor waarts. 's-HEER-ABTSKERKE Wijziging aanvangsuur van de raadsvergadering Het aanvangsuur van «Ie gemeenteraad van 's-Heer-Abtskerke, dat zoals eerder was vermeld op dinsdagmiddag 4 sep tember 2 uur was gesteld, is gewijzigd in des avonds acht uur. WOLPHAARTSDIJK V.V. „Wolphaartsdijk" verhoogt de contributie Tijdens de maandagavond gehouden le denvergadering van de voetbalvereni ging wolphaartsdijk werd in verband met de gestegen onkosten besloten de contributie te verhogen met 0,25 per maand voor senioren en 0,10 per maand voor junioren. Tevens zullen de leden voortaan dienen te betalen de premie van de van bondswege verplicht voorgeschreven ongevallen- en w.a.-vcr- zekering, die voor senioren ƒ3,per aar bedraagt, voor junioren 0,50 per herkozen, terwijl deze commissie zal worden uitgebreid met de aanvoerders van de beide seniorenelftallen. De af tredende bestuursleden P. Kik (voor zitter), J. v. Keulen (penningmeester) en C. Verheule (commissaris) werden eveneens herkozen. Aan de komende competitie zal worden deelgenomen met 2 seniorenelftallen, 1 junior A-elftal en 1 junior B-elftal. s-HEER-ARENDSKERKE Raad komt bijeen Dinsdagavond 4 september zal de raad 's-Heer-Arendskerlte in zijn nieuwe sa menstelling bijeenkomen. 'Alvorens over te gaan tot de behandeling van de agen dapunten zullen de op vrijdag 1 juni 19t>2 nieuw beroemde raadsleden worden beëdigd. Tevens zullen de nieuwe wethouders door de raad uit zyn midden worden benoemd. Daarna zal worden overgegaan tot de behandeling van de agendapunten, waaronder enkele ingekomen stukken en mededelingen, de gewijzigde regeling voor het gebruik van eigen auto door de burgemeester de aankoop van een stukje weg in het dorp 's-Heer-Hen- drikskinderen en enkele wijzigingen in het verlichtingsplan van de gemeente 's-Heer-Arendskerke. Verder zal ook een bespreking worden gehouden over het ontwerp van een nieuw gemeentehuis, waarvoor de teke ningen thans zijn binnengekomen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28-8 Kronoborg van Calais, HiHersdïne-Wessels van Lysekill, Sarek van Gent, Kvikkjokk van Gent, 28-8: Carlos-Tartiero van Londen, Echo van Lon den. Vlissingen vertrokken op 28-8: Domlnence naar zee, Aêcruity naar ipswieh, Kronoborg naar Archangel, Arvo naar Ipswieh, Lady- Sonla naar Ipswieh, Hillersdine-Wessels naar Middelburg. Peter-S naar Aarhus, Sarek naar Narvik, Kvikkjokk naar Narvik, 29-8: Carlos- Tartiero naar Emden. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 28- 8: Eagle van Londen. Agnes van Londen, Straat-Colombo van Rotterdam/Vliss. rede, Gaasterdijk van Bremen. Navis van Port- Talbot, Nore van Rotterdam, Auriga-G van Wismar/Gent. Falco van Noordzee/Gent, Ty- cha van Londen. 29-8: Baltic van Helsinki, Merivestad van Teignemouth. Sporonia van Rotterdam. Janny van Portsmouth. Erasmus- singel van zee, Jacaranda van Londen. Antje van Hull, Witmarsum van Hamburg, Amasus van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 28- 8: Helvetia naar zee. Valiant naar Hull. Fal con naar Noordzee/Gent. Straat-Colombo naar Rotterdam/Vliss. red», Philetas naar Rotterdam. Dahomeykusi naar Amsterdam. Vanda naar Londen. Metre naar Rotterdam. Daphnïs naar Amsterdam. Pygmalion naar Rotterdam. Taurus naar Lenden. Serooskerk naar Rotterdam, Diet naar zee. Netta naar Skive, 29-8: Gemma naar Amsterdam. Hoog land naar Kopenhagen/Terneuzen, Speranza naar Moss, Maas naar Rotterdam, Amerslcerk naar Rotterdam. Martje naar Kolding, Helen naar zee. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: G. Schrijver—Sinke. d.; A. P. Rijn Waterman, z.: P. van ElsackerVisscher, z:. J. BruggemanPolILiet, z.; A. de Vos Langenberg, z. Ondertrouwd: J. Spijk, 31 j. en M. C. Hooge- steger, 24 j.; A. L. Dagevos. 21 j. cn L. C. Sinke, 20 j.; R. Meijer, 24 j. en E. M. de Visser. 23 j, Getrouwd: J. A. Kopmels, 23 j. en E. v. d. Velde, 22 j.; J. van Rooijen, 23 j. en M. A. Tammïnga, 20 j.: D. E. Swart, 22 j. en F. C. Folmer. 24 j.; C. J. Geelhoed, 22 j. en B. C. A. Gorsse, 18 j. Overleden: Kornelis van Oeveren, 82 j., wedn. v. De Jonge: Francois van de Visser. 72 j.; Arie Bruinshoofd, 48 j.; Anna Reuvers, 4 weken: Marïnus de Munck, 78 j.. wedn. v. P. J. de Vlieger: Johannes Leonardus Koch, 77 j., e.v. P. A. H. v. d. Bosch. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2855 kg. <s 02—2,68. Binnen landse garnalen 27 kg, ,88 Schar 7 kg. Bot 146 kg. Wijting 13 kg Schol 79 kg. Tong 595 kg. Paling 99 kg. Rog 28 kg, Tarbot 2 kg. Krab 2 kg. Ongesorteerde vis 105 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Eigenheimers 16.9417.22, drielingen 8,59. Bintjes 13,10—13.63. bonken 14.10. Aanvoer 175 ton. VEILING KRABRENDIJKE. 29 augustus. Pr. de Trévoux 1 65-70 68. 60-65 60—61, 55—60 49. 50-55 36—38. 2D 28—29 3 grof 34, fijn 22. kroet 8—13. P R. Zomerappel 1 80-85 39. 75-80 42. 70-75 43—15. 65-70 43—14, 60-65 40. 2 75-80 34, 70-79 26. 65-70 37. 60-65 35. 2D 33. 3 grof 30—33. lijn 24—26. kroet 9—16. St. Earliest 1 75-80 ICO. 70-75 101. 65-70 95. 60-65 81. 55-60 58, 2 ".5-30 69. 70-75 72. 65-70 69. 60-65 60. 55-60 49. 2D 32, 3 grof 47— 35. fijn 19—36, kroet 9—11. P R. Zomerappel verpakt 2 80 41. 75 49. 70 43. Ontario 2 52— 66. Czar pruim 2 26—39. Washington 2 58. 3 42. Bramen 1 25 per doos. Tomaten Al 46. BI 48. Cl 35. Prinsessebonen 1 49, 2x 42, 36—37. VEILING MIDDELBURG. 29 augustus. Aardappelen Eerstelingen gro te 14. drileingen 6. Bintjes bonken 15. grote 11.30, drielingen 4. Tomaten A Extra 1.94, Al 1.83, A2 1.50, B Extra 2.01, BI 1.70, B2 1.91, C Extra 1.65, Cl 1.50. Fruit. Peren: Précoce 75-80 72, 70-75 74, 60-65 46—55, 75-80 72, 65-70 71-72, 55-60 37—54. 50-55 3050. 3 grof 3560 Appelen: Stark Earliest 70-op 72. 65-70 71—72, 60-65 96—59, 55-60 4449. 3 grof 46. Perzik appel 60-70 41- 70-80 46—56, 60-op 40—50. 55-op 37. Earley Victoria 60-70 31, 65-op 27. Pruimen: Hatina 60. Washington 2064. ('zar 3554. Ontario 33—58. R. Cl. Ouillins 40—62. Meloenen: Ogen 25—69. Orange ananas 40—112. Net -74. Suiker 121. Druiven: Frankenthaler 239285. Black Alicante 156 Kasperzlk 7 45. Bessen 20—31. Bramen 22—36. Groenten. Bloemkool: 4 per kist 7180, 6 per kist 4080, 8 per kist 2264 Komkommets groen 79-op 11—18, 60-75 13—15, 50-60 11—13, wit 11—18. Prei 28—50. Andijvie 28—3760. Dubb. 3240. Sav. kool 1018. Rode kool 10—18. Sla 6—37. Spinazie 31—42. Postelein 2146. Waspeen 20—24. Snijbonen 34—64. 10—24, Boskroot 615. VRAAG VOOR KANTONGERECHT MIDDELBURG Problemen rond aanrijding nabij Kortgene Voor de Middelburgse kantonrechter J. Moolenburgh stond woensdag morgen de Belgische houtbewerker L. A. S. uit Veldvennen bij verstek terecht, omdat hjj op 6 mei een aanrijding zou hebben veroorzaakt met een andere Belgische personenauto. reed op die dag met zyn auto ovei ovïncïale weg te Kortgene. By liet iksaf slaan werd hij aangereden door de hem achteropkomende auto van F. R. uit Borghout. Was deze botsing nu te wijten aan het versperren van de doorgang zoals de tenlastelegging! vermeldde of aan een fout van de achteropkomende auto zoals de ge machtigde van S., mr. M. van Ginne- ken, aanvoerde? Mr. Van Ginneken vertelde, dat zijn cliënt bij het naderen van het kruis- iunt precies volgens de regels had ge- .landeld. Hij had in zijn spiegels geke ken en daarbij de auto achter hem zien rijden op ongeveer 50 meter richting aangegeven, snelheid vermin dert en was daarna naar het midden van de weg gegaan. Toen hij reeds voorge sorteerd nad, werd hij aangereden door de andere auto. R. heeft niet eens ge zien, dat mijn cliënt zijn richtingaan wijzer uitstak", zei mr. Van Ginneken, die verder van mening was, dat de door gang was verzekerd aan de rechterzijde van de weg. Volgens de verklaring van F. R. uit Borghout, die als getuige optrad, was het echter geheel anders gegaan. Hij was de auto van S., «iie ongeveer 50 kilometer reed, met een vaart van omstreeks 90 kilometer achterop ge reden. „Ik wilde hem passeren en toen schoot hii bruusk naar links, zonder zijn richtingaanwijzer uit te steken. Ik kon een aanrijding niet nieer^ voorkomen". aldus de lezing] De officier van justitie, mr. K. P. Doe- Burgemeester„variatie wel gewenst" Brief aan G.S. onthouding goedkeuring bouw autoboxen In de gisteravond gehouden raad Oost burg heeft de heer J. Barendregt (G.B.) bezwaar gemaakt tegen «ïen herziening van de bebouwingsvóorschriften inzake het plan voor een bungalowterrein aan de Zuidzandsestraat. B. eu w. wilden met deze herziening een grotere mate •an soepelheid aanbrengen in deze be- bouwingsvoorschriften en dit in te genstelling tot de aanvankelijke voor schriften, die van een „standaard"-type bungalow spraken de bouw van lage zowel als hoge bungalowtypes goedge keurd hebben. De heer Barendregt be treurde het evenwel, dat van het aan vankelijke plan werd afgeweken en «lat nu ook grotere goothoogten zouden wor den toegestaan. Burgemeester J. L- van Leeuwen verklaarde in zijn toelichting op dit agendapunt een variatie in de bungalowuouw wat hoogte betrof voor te willen slaan. „Bjj onderhandelingen gebleken", aldus de burgemeester, „dat eventuele kandidaten dikwijls iets anders wensen dan in «Ie voorschriften stond". ,,Ons stond een type bungalow voor ogen, dat ook gebouwd is achter het hotel-restaurant „Britannia" te Vlissin gen. De bungalows zijn bovendien niet alleen bedoeld voor de ouden van dagen, maar ook jonge gezinnen komen er in", aldus de burgemeester, die verder iets over de economische ;«specten van het bungalowplan vertelde. „De strakke bouw gaf bepaalde moeilijkheden. Met dc herziening van de voorschriften wordt een zo groot mogelijke vrijheid be reikt". De heer Barendregt deed hierop het voorstel een bepaald gedeelte van het bungalowpark te bestemmen voor de hoge bouw en een ander gedeelte voor de lage houw. Overeengekomen werd een gedeelte aan de Zuidzand sestraat te bestemmen voor de hoge bouw. De heer Barendregt kon het met deze nieuwe wonding in do be bouwingsvoorschriften een3 zjjn. De heer P. «Ie Vuyst wenste geacht te worden togen liet helo plan te zyn. Het bericht van Gedeputeerde Staten van Zeeland de goedkeuring voor de bouw van 5 autoboxen aan de Henne- quinstraat niet te kunnen verlenen, lokte eveneens de nodige discussie uit. De heer Barendregt tekende tegen deze onthouding protest aan en was van me ning, dat alsnog op goedkeuring van deze bouw moest worden aangedrongen. Burgemeester Van Leeuwen deelde me de, dat de raad tegen de beslissing van G.S. in beroep kon gaan bij de Kroon, direct na de tweede vaststelling van het uitbreidingsplan door G-S. De raad be sliste niettemin eerst nog een brief naar G.S. te zenden met het dringend ver zoek op haar beslissing terug te ko men. Aan de Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg werd een sub sidie verstrekt ter dekking van het ge raamde tekort van een op 9 november te Oostburg te houden symfonieconcert. De raad ging voorts akkoord met het ontwerpbesluit inzake de voor de ge meentesecretarissen, -ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand te treffen salarismaatregelen alsmede met de vaststelling van de verordeningen tot regeling van de vergoeding van ver plaatsingskosten. Aangekocht werd het perceel Achternieuwstraat 2 van de er ven J. Vergouwe vooi de prijs van ƒ1500: de mogelijkheid bestaat nu het huisje te slopen. Eervol ontslag verleen de de raad aan de dames S. A. Dhont en L. J. v. d. Have wegens hun benoeming als onderwijzeres te Haarlem. Benoemd werd een leraar lichamelijke oefening aan de openbare uloschool, namelijk de heer J. Bruggeman te Goes. De heer H. Vis werd wederom voor één jaar tijds vergunning verleend om de verplaats- bare kiosk op de Markt voor verkoop van patates-frites en consumptie-ys te exploiteren. Afscheid Tot slot van de raadsvergadering in oude samenstelling nam burgemeester J. L. van Leeuwen op hartelijKe wijze afscheid van de raadsleden J. Leenhouts (p.v.d.a.) cn Ph. A- de Vuyst (g.b.j. De heer Leen houts, het oudste raadslid tot zyn af scheid, had vanaf 1946 zitting in de raad Oostburg; de heer De Vuyst was in de raad opgenomen in 1939-'41 en vanaf 1958 tot het huidige tijdstip. Beide heren sprak de raadsvoorzitter ook mede namens de raad in waarderende woorden toe. Zy «lanlrten tenslotte de burgemeester cn do raad voor de ver leende samenwerking. dens, was eveneens van mening, dat de schuld van het ongeluk geheel hij S. be rust. Hij eiste een boete van 60 subs. 12 dagen. Tenslotte werd op verzoek van de verdediger de zaak aangehouden tot 26 september voor het horen van nog twee getuigen. Identiek Een bijna identiek geval had zich voor gedaan op 7 juni in Goes. De Goese koopman J. de W. was by het linksaf slaan op de Westhavendyk aangereden door een achteropkomende personen- auto. De W. verklaarde tegen de kan tonrechter, dat hjj was gaan voorsor teren, toen de personenauto nog een flink stuk achter hem reed. Plotseling werd ik, terwjjl ik mij al op de linker weghelft bevond, aan de ach terzijde aangereden. Mijn schuld was het niet, want de doorgang aan de rechter zijde was geheel vrij", aldus De W. De officier was van mening, dat er bepaal de zekerheden moeten zijn in het ver keer. „Zo moet doorgaand verkeer een vrije doorgang hebben" vond mr. Doe- dens, die een hoete eiste van 40 subs. 8 dagen. De kantonrechter vonniste con form. De kopersmid L. B. te Vlissingen, had op 16 juni zijn auto op de Pot- tenmarkt te Middelburg neergezet om enkele goederen te lossen. Hij had echter een praatje gemaakt en was in zeker tien minuten niet bij zrjn voertuig gezien. Omdat op de Potten- markt een waehtverbod geldt, kostte hem dit een boete van 5 subs. 1 dag. De officier had 7,50 subs 2 dagen geëist. Linker weghelft De Goese vertegenwoordiger J. J. was op 30 mei tijdens het. inhalen van een vrachtauto op de Havenweg in Nieuwdorp op de Imker weghelft geko men, terwijl hij juist over een kruising reed. Deze overtreding kostte hem een boete van 15 subs. 3 dagen, conform eis. De oud-machinist ter koopvaardij C. K. uit Yerseke kreeg een boete van 8 subs. 1 dag. Hij had op de rijksweg te Krabbendyke gereden, terwijl het lin ker dimlicht van zijn auto niet werkte. De officier had 12,50 subs. 3 dagen ~eëist. Je Kapelse fruitkweker J. E. had op 19 juni met zijn auto op dekruising Leliestraat-Kamperfoeliestraat te Goc een aanrijding veroorzaakt met een be stelauto. Dit koste hem 40 subs. 8 da- 'en, conform de eis van de officier. Je Middelburgse bromfietser P. B. kreeg een boete van 12,50 subs. 3 da gen, omdat iirj door het rode stoplicht bij de Stationsstraat te Middelburg was °;ereden. De officier had 15 subs, c lagen geëist. Het rijden op een brom mer zonder achterlicht op de avond van 4 augustus kostte de Wolphaartsdijkse landarbeider G. B. 6 subs. 1 dag. De eis van de officier was conform. De scholier F. 31. C. K. te Vlissingen was op 2 juli in de 3Iolenstraat bij kruising met het Bellamypark aid met een bromfiets tegen een auto van de politie gereden. K. werd veroordeeld tot een boete van 25 subs. 5 dagen, een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor motorrijwielen vo«>r 4 maanden met een proeftyd van 2 jaar en tot betaling van de civiele vordering a 75. Bovendien zal bij een verzekering moeten afsluiten. De eis de officier luidde conform. WILHELMINADORP Begunstigers bezoeken fruitteeltproeftuin begunstigers van het proefstat voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp kunnen dinsdag 18 sep tember a.s. een bezoek brengen aan het station. Ir. J. J. van Hennik, directeur van het proefstation zal het een en an der vertellen over het onderzoek op het proefstation. De bodemkundig onder zoeker ir. P. Delver zal spreken over „Bodembehandeling in de fruitteelt", en de tuinchef G. Toorenaar houdt een praatje over: „Nieuwe rassen van ap pel. peer en pruim'. Tot slot zal de mv- coloog ir. G. S. Roosje, spreken over: „Gloeosporium en kanker", 's Middags kunnen de begunstigers het laborato rium en de proeftuin bezichtigen. YERSEKE Raad vergadert Dinsdagmorgen a.s. om half 10 zal de gemeenteraad van Yerseke een open bare vergadering houden voor de beëdi ging van de raadsleden en de verkie zing van wethouders. Verder zullen wor den benoemd bestuursleden van de Stichting Volkshuisvesting, leden van de woonruimtecommissie en gemachtig den voor de vergaderingen van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beve land". VEILING ROTTERDAM. 28 augustus. Bintjes groot 1417. Eigenhei mers groot 12—16, potern 8- -10. Andijvie 28 36. Sla I 17—29, II 5—19. Spinazie 20—43. Bloemkool I: 6 stuks per oak 57—70, 8 stuks per bak 3751, 10 stuks per bak 2934, 12 stuks per bak 20—27. Bloemkool II: 6 stuks per bak 40—54, 8 6tuks per bak 2631, 10 stuks per bak 1821. Duob bonen I 6066, II 31—53. Snijbonen I 81—96, II 61—69. Kro ten 8—15. Komkommers 70-80 19—24. 60-70 14 —22, 50-60 12—18, 40-50 10—14. Selderij 2—8. Peterselie 29. Rode kool 1326. Prei 4048. Uien 12—21. Postelein 28-29. Groene kool 17 —18 Gele kool 20—24. Tomaten A extra 2.29. A I 2—2.10, B extra 2.50. B I 2.10—2.35, C I I.65—1.70. Stark Earliest Ki I A 80—1.16, I B 67—78. I C 46—61, II B 46—55, H C 36—53. Oomskinderen KI. I A 76-63. I B 68—75. II A 53—59, H B 42—43. Précoce de Trévoux KI. I A 64—68. I B 60—62, I C 46—49. Peizikrode Zomerappelen KI. I A 57 - 68. I B 43—64. I C 38—58. H A 41—52. II B 27--38. n C 38. Fran- kenthalers I 2.20—2.50. II 1.90 Black Alicante 22.10. Golden Champion 2 03 Perziken A 23 —49. B 16—42, C 11—18. VEILING STAVKNISSE. Bintje kL I 13.20—13.28, II 11.62—12. bonken 13.801390, drielingen G.50 Eigenheimers ge wone 13.60—17.20, bonken 5.90. drielingen 7.30. Aan ver 80 ton. VEILING TIIOLEN Witte eigenheimers I 1517, II 12—14, po ters 7 72. Bintjes bonken 13.31. I 13.40, H 11.41, IH 10.54, poters 5. Aanvoer 48 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3276 kg 2—3.92: schar 15: bot 465; wijting 25: schol 177; tong 771; paling 142; rog 14: visiever 1: kabeljauw 3: tarbot 1: krab 9; ongesorteerde vis 82. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 24.80—20. drielingen 9 98. Eigenheimers II.1015.98, bonken 7.49. drielingen 894 Bin tjes I 13.80—14.01, II 7.51—13.36, bonken I 14.30. H 12.25—9.43, drielingen 7.45. Aanvoer 100 ton EIERMARKT BERGFN OP ZOOM. E-iernoteringen van de Coop Wouwse Melk inrichting Bergen op Zorn. Ingaande donder dag 30 augustus 1962. Prijsklasse 0 16 cent, 1 15 <^nt, 2 15 cent, 3 14 cent. 4 11 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 augustus. Andijvie 23—39. Sla 3Ü—22. Ra barber 9. Bloemkool 2170. Bospeen 1634. Waspeen 930. Stamboon dubbele prinsessen 3046. Staakprinsessen 3875 Sav. kool 7 13. Rode kool 12—29. Witte kool 5—15. Kussa 4—8. Tomaten 25—39. Komkommers 10—29. Snijbonen 3077. Kroten *316. Prei 2938. Meloen 24—105. Précoce 1761, Czar 1695 Ontario 1858. Washington 1366. Reine Claudes 2982. Perzikrode Zomerappel 26—58 James Grieve 4361. Earley Victoria li31. Stark Earliest "1—95. Aardbeien 570—610. VEILING GOES. 29 augustus. Export- en industrieveiling. Perzikrode Zomerappel 1 15-80 41. 70-75 45 46. 65-70 43. 60-65 40. 2 75-80 32, 70-75 36, 65-70 60-65 37, 2D 35. Stark Earliest 1 70-75 94, 65-70 91, 60-65 70. 55-60 58. 2 70-75 76, 65-70 X. 60-65 62. 55-60 54. 2D 3G Earley Victoria 1 70-80 31, 60-70 28. Zigeunerin 1 80-85 62, 53. 70-75 Ü5. 65-70 57. 2 75-80 59—53, 37—47. 65-70 40. D 34. Précoce de Tré- 1 65-70 68. 60-65 62, 55-60 47,50—43.10, 50-55 37.30—37.70. 2D 28.20—28.90. Dubb. pr. bonen 2 40.5053,30. 2B 38. Bramen 1 104108. 2 97—103, 3 51, Div. appels kroet 7. Totale aanvzoer hard fruit 3505 kisten. Verpakt fruit: Stark Earliest 1 75-80 100, 70-75 93—97, 65-70 80—87. 60-65 68—70. Gewone veiling: Stark Earliest grof 4657. fijn 2430. Perzikrode Zomerappel grof 35— 36, fijn 22—28. Earley Victoria grof 23—24, fijn 1719. Zigeunerin grof 38. fijn 22. Pré- de Trévoux grof 26- 40. fijn 1826. Czar- pruimen 1 45—64. 2 25—39. grof 3044, fa briek 1025. Ontario grof 5557, fabriek 23. Washington 1 5275. 2 2"29. grof 3956,. fabriek 5—31. Mons. Haiivr 1 93—101. 2 25— 56, grof 71, fabriek 14—23. Belle de Louvain 1 74—79, 2 42—49, grof 31—58. fabriek 20—21. Witte Wijnpruimen 1 47 63. 2 1326, grof 30—37. Dubb. BoerenwlUe 1 45—50, 2 22—28, grof 25. Reine Victoria grot 4575. Druiven -250. Rode bessen 1 8287. Per doos: Rode bessen 1 21—22. Brnnien 1 27—30. 2 22— Loganbessen 2 50. Aardbeien 2 65. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 5470, A2 46—61, BI 24. B2 «9—33, afw. 12—40. Kropsla 2 21—22. Cl 12—20 Kussa 1 11, 2 7— 8. Komkommers A 1325, B 1015. Meloenen 1 104—140. 2 68. Per bos Wortelen 1 17. 2 1011. Kroten 39. Selderij 6. Uien 1118. Per kg: Tomaten A 39—41. E 3812. C 28—32. Augurken A 75—84, B 35—65, C 27—50, D 14—31, E 6—21. Zilveruien 47 Uien 3—7. Dubb. pr. bonen 2 3445. Pronkfconen 1 4558. 2 3942. Stoksnij bonen 1 74. 2 3948. Trospr. bonen 80—37. Spinazie 15—27 Andijvie 1 31 Rode kool 1920. Groene sav. kool 715. Bintjes bonken 15. grote 12—14. drielingen 89. Eerstelingen bonken 15. grote 12—14, drielingen 8—9. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. augustus. Bramen industrie 1 104—103. 2 97—103. 3 51. in doosjes 1 130—142, 2 131. Dubb. bonen 1 4446. 2 39,60—40.20, 2X 32. Perzikappel 1 75-80 37—40, 70-75 3343, 65-70 40—42, 60-65 38—40. 2 75-80 32. 70-75 35. 65-70 •65 36—37. 2D 33—31. grof 32. fijn 23—24. Earley Victoria 1 60-70 '6, 2 70-80 35, 60-70 23 -29. 2D 18. grof 22, fijn 17 Stark Earliest 1 70-75 95. 05-70 86. 60-65 72. 55-60 62. 2 70-75 77, 65-70 75. 60-65 67. 2D 39. 2 55-60 54, grof 4953. fijn 22. Zigeunerin 1 75-80 63. 70-75 62, 65-70 54, 2 70-75 35. 2D 37. grof 28. fijn 21. Précoce de Trévoux J 05-70 68. 60-65 62, 55-60 47.90—48.60. 50-55 37- -37.40, 2 55-60 43, 2 50-59 38. 2D 28.20—31.7" grof 34—35. fijn 21—24. N. H. Suikerpeer 2 55-65 33—35, 2D 17—21, grof 21. fijn 12—14 Précoce de Trév. rijp 2 60-65 56. 2 55-60 43. 50-55 43. Kroet- appelen gepl. wit 10. rond 6. val 912. Val- appelen 16. Verpakt fruit. Scarlet Pimp l 70-75 110. 65-70 88—95 Pruimen: Czar extra 68—71. 1 56—68. 2 27— 41. grof 42—47. fahriek 12 -26 R. C!. d'Ouil- lins 1 52—73. 2 29—39. pro' 40—58. fa'orieb 16—25. Ontario 1 65—72. 2 32—43. grof 46— 62. fabriek 18. Mons. He'.ive extra 122—125, 110—122. 2 47. grof 55—88. fabriek iV—33. ce Louvain 1 62—74. 2 27—48. grof 42—63. fabriek 15—27. Wijnpruimen 1 73. Utility 1 54. Pruimen gesch. 1025 Loganbessen p. d. 1 6167. 2 33. Frambozen a. 1 5669. 2 2643 Rode bessen p. 2936. 2 27, p kg 1 58 Aardbeien p. d. 1 102. Bramen p d. 1 36—39 Kasperziken p. st. AA 39. A B 14. Meloenen p. st. AA 111, A 7590, B 5463. BI. Druiven 1 207. Aard appelen bonken 12—13, 1 12—16. 2 912. kriel 2'.2. Groenten: Kropsla 314—18 Bloemkool 15— 55. Kussa 914. Komkommers 10—15. Sav. kool -12. Snijbonen 1 90—94, 2 32. Uien 14—15. Rode kool 19. Boskroten 6% Knolselderij 10. Kroten p. kg 814. Tomaten AB 38—15, C 27— CC 25. VEILING TERNEUZEN. Sla 11.60—22.10. Bloemkool A2 4367. B 43— B2 33—52, C2 24. sfw 11—70. Groene komkommers 1018. Witte komkommers 10. Meloenen 51112. Selderij 4—5. Peen 10—16. Kroten 15—18. Pei 100 Kg- Meerlanders 1 13.1013.50. Bintjes bonken 14.6016.30, 1 9.60—13. Andijvie 40—46 Slc-ksnijbonen 2 56— 62. Prinsessebonen 1 41, 39 Saxa 31. Sabo 30—31. Rode kool 13—27 Sav. kool 15—21. Waspeen 11—14. Rabarber 2 21—25. Spinazie 27—32. Tomaten A 40—47. A2 37—41. B2 33— 44. C 30-36. C2 27-22, CC 25. Uien 9—16. Augurken 138. Per doos: Rode bessen 2 32 Frambozen 2 Bramen 1 21—26. 2 17—23 Rode bessen 2 SS. Pruimen Belle de Louvain 1 86. 2 58, grof 67—68. 3 43. Czar 1 95—84. 2 59. 3 48*. Washington 1 88—90. grot 70—78, 3 55. On- TI, grof 6687. Blauwe druiven 250 256. Appelen Stark Earliest 1 75 89—94, 70 91—99, 65 78—92. 60 64—69. 55 52—57, 2 75 77— 81. 70 75—81, 65 69—72. 60 59—61. 55 44—54. 2D 21—26, 3 grof 12—54. 3 fijn 19—30. Perzik rode Zomerappel 1 79 37—40. 70 40—45, 65 40— 42. 60 40, 2 80 38. 75 37. 70 36—37, 65 34—35, 60 30—34, 2D 20, 3 grof 32—25, 3 fijn 25. Peren Précoce de Trévoux 1 65 62—70, 60 60—67, 55 46—50, 50 35—42, 2D 25-30, 3 grof 31—33, fijn 19—23. Kriekperen 3 grof 39, 3 fijn 14—26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5