West-Brabant wil lozen in de Wester schelde Tholen moet dit jaar visserijfeest missen „Ostoerio" Haamstede verwacht repatrianten Verrassend resultaat met nieuw zeeweringswerk bij Walsoorden BILT Man zwaar gewond na val van bromfiets Zeeuwse ALMANAK U KUNT TOGAL ONVERWACHT NODIG HEBBEN „ZEELAND PRESENTEERT" 0P 31 AUGUSTUS IN THOLEN ZILVEREN EREMEDAILLE VOOR J. KNUIT IN WOLPHAARTSDIJK Vier doen méér dan één! Chefarine.,4 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 AUGUSTUS 1962 SYSTEEM VAN SPECIALE BETONBLOKKEN Maandagmiddag omstreeks 12 uur is de 38-jarige varkenshandelaar H. de H. uit IJzendijke op de weg tussen wijk Turkije en IJzendijke met zijn brommer ten val gekomen en levensgevaarlijk ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de boeredrij van de heer J. Sterck. Over de oorzaak tast men nog volkomen in het duister. Ook waterschappen tonen interesse Aan de kop van de steiger te Walsoorden wordt momenteel een proef genomen met een nieuw sys teem voor het verdedigen van oevers. Het betreft hier een proef- glooiing over een lengte van 20 meter bij een hoogte van 4 meter, vervaardigd van betonblokken. Zoals we enige tijd geleden reeds uitvoerig vermeldden, is de spe ciale vorm van de betonblokken een uitvinding van de Hulsterse betonfabrikant J. Bleijenbergh, een vinding die nu voor het eerst in de praktijk wordt beproefd. De blokken hebben een grondvlak van 30 bij 30 cm, een dikte van 20 cm en een gewicht van 40 kilo. De kop van de Walsoordense steiger werd speciaal uit gekozen, omdat op deze plaats de grote en snelle zeeboten op weg naar Ant werpen, op nog geen honderd meter af stand voorbijvaren. Hierdoor kan spe ciaal de houdbaarheid van de proef- glooiing bij hoge golfslag worden nage gaan. Deskundigen op het gebied van waterwerken, van wie er reeds verschei- denen de proefplaats hebben bezocht, noemden de resultaten verrassend. De betonblokken hebben de vorm van een symmetrische, niet regelma tige veelhoek. In halfsteensverband gelegd, raken de zijden zes andere blokken, waardoor zij stevig zijn in geklemd. Het systeem beoogt een glooiing welke op dezelfde wijze dienst doet als een basaltglooiing. De „Bleijcoblokken", zoals de uitvinder ze noemt, kunnen door hun speciale vorm ook goed in bochten worden ge bruikt waarbij kleine openingen ont staan, die niet behoeven te worden op gevuld. De fundering is dezelfde als bij de basaltglooiing, namelijk puin en voor het gemakkelijk zetten wat ge broken grind. Bij hoge golfslag, die ter plaatse nogal eens voorkomt, is gebleken dat de lucht onder de blokken wordt weggeperst. Dit betekent dat geen onderdruk optreedt en de blokken er niet worden uitgedrukt. Gemakkelijk werk Belangrijk is ook en daar kunnen de kantonniers van meepraten de handel baarheid van de blokken. Immers, de bestaande glooiingen worden in hoofd zaak uitgevoerd met blokken in afme tingen van 50 bij 50 cm in grondvlak en een gewicht van rond de 140 kg. De blokken in het proefstuk te Walsoorden wegen slechts 40 kg. „Ik heb nog nooit zo gemakkelijk aan een glooiing gewerkt", vertelde een kan tonnier uit het betrokken gebied. Bere kend is dat het zetten van deze blokken driemaal zo snel kan gebeuren dan het plaatsen van basaltsteen. VISCONCOURS SLUISKIL Op het prachtige parcours nabij de Wa tertoren te Terneuzen heeft de zeehen- gelclub „Sluiskil" zondag het jaarlijkse internationale zeehengelconcours gehou den. 405 deelnemers hadden voor dit evenement ingeschreven. Ook de pu blieke belangstelling was zeer groot. De wedstrijd duurde van elf uur tot twee uur. Daarna gingen de deelnemers naar Sluiskil, waar om half zes in café Stockman de pryzen werden uitgereikt. De uitslag van dit concours was: 1. P. Wullems, Sluiskil, 480 punten: 2. S. Knol, Terneuzen, 455 punten; 3. R. Ha mers, Vlissingen, 330 punten; 4. A. Rie- mens, Terneuzen, 265 punten; 5. Jos. Durinckx, Kloosterzande, 263 punten; 6. C. Drevens, Terneuzen, 264 punten; 7. A. Smollenaars, Sluiskil, 255 punten; 8. J. Faas, Terneuzen, 245 punten; 9. J. van Geersdaele, Vlissingen, 240 pun ten: 10. J. Scheepert, Halsteren, 230 punten. Hop paardje Vooral bejaarden tijdens hun ge moedelijke middagwandeling zul len goedig hoofdschuddend aan 't per straat wisselende beeld van kinderspel voorbijgaan. In de zomertijd is de straat van het kind. en tedere oudere zal mis schien even de bekende schori- loar-die-Jugendzeit-glimlach han teren bij zijn openluchtstudie van het kinderspel: in de ene straat komen stille vadertje-en-moeder tje-geluiden uit een wankel en zélfs niet semipermanent bouw sel van kisten en dekens, terwijl «n de andere straat een verhitte oorlog wordt gevoerd met revol vers, geweren en gevangen krij gers van nog geen meter hoog. 'Men kan even glimlachen. Even maar. Toch, in een stille Middelburgse straat, was een kinderspelletje aan de gang waaraan vie niet zomaar konden voorbijgaan. Stel U voor: twee meisjes van om streeks leeftijd zes staan hand in hand met grote ernstige ogen scherpe merkwaardige gillen uit te stoten. Aan hun armen zitten touwen die blijken samen te ko men in de stevige knuist van een jongeman omstreeks leeftijd tien. Het gillen gaat regelmatig door. Dan blijkt de jongeman plotse ling over een zweepje te beschik ken. Een stevig zweepje. Hij knalt er lustig mee, zwiept ermee langs zijn beide raspaardjes en dan is ineens duidelijk dat het hoge gegil van de meisjes paar dengehinnik voorstelt. Nogmaals knalt de zweep over de jonge schoudertjes en het span zet er een flinke galop in. Daar gaan ze dan, de straat uit, hinnikend en zweepknallend: hop paardje hop.. Naar men ons meedeelde zijn de „Bleij coblokken" ook rechtstreeks op klei te gebruiken, zoals dat op de bovenrivieren veel wordt toegepast. Daar zouden dc openingen eventueel kunnen worden op gevuld met asfalt waardoor een gesloten .eheel wordt verkregen, n de kringen van de waterschappen bestaat uiteraard ook belangstel, ling voor het nieuwe zeeweringsysteem Het ligt dan ook in de bedoeling dat waterschapsambtenaren in oktober a.s. een bezoek aan de proefglooiing zullen brengen. Bromfietser gewond bij botsing te Nieuwland Op de Nieuwlandseweg nabij de weg naar de Oude Haven in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland is zondagavond omstreeks tien minuten voor zes de bromfietser I. van W. uit Nieuw- en St.- Joosland in botsing gekomen met een personenauto en daarbij ernstig gewond. De auto. die werd bestuurd door L. J. M. uit Rotterdam was. alvorens vanuit de weg naar de Oude Haven de grote weg op te rijden op het naast de weg gelegen rijwielpad gestopt. De bromfiet ser reed op de auto in. Bij de botsing werd Van W. over de motorkap van de auto geslingerd: hij bleef gewond ach ter het voertuig op het rijwielpad lig gen. Dokter P, J. Brons uit Nieuwland verleende eerste hulp eri liet de brom fietser naar het ziekenhuis te Middel burg overbrengen. Beide voertuigen werden beschadigd. Voetbalparlement van Zeeland op 22 september bijeen De algemene jaarvergadering van de K.N.V.B. afdeling Zeeland zal worden gehouden op zaterdag 22 september in restaurant „Wöhler" te Middelburg, aanvang 4.15 uur. On de agenda komen behalve de behandeling van de gebrui kelijke jaarstukken, enkele verkiezin gen voor. Bij de bestuursverkiezing zijn de aftre dende heren J. Allaart, J. J. Platteeuw en A. L. Dikkenberg weer herkiesbaar. Hetzelfde geldt voor wat betreft de commisic van beroep voor de heren M. D. P. L. Hackenberg en H. L. Plompen alsmede voor de leden van de financiële commissie, de heren S. Eeckhout, P. J. Melse en M. I. de Vos. Tijdens deze ver gadering zullen de kampioensdiploma's en de medailles van de na-competitie junioren worden uitgereikt. Beiaarde landbouwer in Oosterland overleden De 67-jarige landbouwer C. Nikerk te Oosterland is zaterdagmorgen onwel ge worden en overleden. De heer Nikerk was jarenlang bestuurslid van de plaat selijke landbouwvereniging „D.E.S.", waarin hij de kleinlandbouwers verte genwoordigde. Hij verstrekte dikwijls waardevolle adviezen. De heer Nikerk was werkzaam op zijn land aan de Dage Rampertseweg toer hij onwel werd. Dokter J. W. de Puttei uit Oosterland liet de bejaarde landbou wer naar het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis in Zierkzee vervoeren, waar de heer Nikerk is overleden. Beatrixschool wordt van zoutaanslag ontdaan Namens de Centrale Dienst „Noord-Zee. land" te Zierikzee is dezer dagen aanbe steed het herstellen van de zoutschade, die in 1953 is ontstaan aan de Beatrix school aan de Grachtweg te Zierikzee. Van de inschrijvers was het aannemings bedrijf L. W. Boogert te Oosterland met een bedrag van f 11.735,de laagste inschrijver. Gemeentebestuur Oostburg op excursie Het gemeentebestuur en gemeenteperso- neel van Oostburg gaat zaterdag een excursie maken naar Walcheren. Op het programma staan onder meer rondlei dingen door het stadhuis, de abdij en de provinciale bibliotheek te Middelburg. Voorts wordt een rondrit over Walche ren gemaakt. PASGEBOREN BABY GEDOOD De Apeldoornse gemeentepolitie heeft zondagavond een 21-jarige leerling-ver pleegster, werkzaam in een Inrichting ir Apeldoorn, aangehouden, wegens het do den van haar pasgeboren kindje. Het meisje had het feit, dat zjj in verwach ting was, weten verborgen te houden en heeft zondagmiddag zonder dat daar bij iemand tegenwoordig was, een doch tertje ter wereld gebracht. Direct na de geboorte beeft zii het kind je gewurgd en in een kast verborgen, waar het later in de middag is gevon den. De moeder, de 21-jarige A. B. uit Kort- gene, is over deze zaak voorlopig door de politie gehoord. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Het stoffelijk overschot van het pasgeboren kindje is in beslag genomen. De politiedeskundige, de ana toom-patholoog dr. J. Zcidenrust uit Den Haag heeft maandagmiddag sectie ver richt en de dood door wurging vast gesteld- De moeder verblijft momenteel in een Apeldoorns ziekenhuis. Zij zal binnenkort voor de officier van justitie te Zutfen worden voorgeleid. Op de zeedijk bij Walsoorden in Zeeuwsch-Vlaanderen worden momenteel proeven genomen met een nieuw systeem van oeverver dediging: speciaal gevormde blok ken, die stevig in elkaar grijpen. Ieder blok raakt zes andere blok ken (Foto P.Z.C.) Examens Aan de mode vakschool E.N.S.A.I.D. te Utrecht is geslaagd voor lerares cou peuse mej. J. v. d. Dries te Nieuwdorp. Ter verkrijging van het diploma patroon waterfitter slaagden dezer dagen de he ren G. Roozemond en Jac. Slager Azn. uit Dreischor Voor migraine, verkoudheid, griep, reu matiek, spit en andere pijnen hebt U nooit vlug genoeg iets in huis. Iets dat snel en afdoend helpt. Togal. Met Togal hebt U altijd zin in 't leven. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,59; 2,40; 8.88. teloos. Pasmoor De Groof, die spoedig ter plaatse was, diende De H. het Heilig Oliesel toe. Het slachtoffer is overge bracht naar het St.-Anthoniuszieken- huis in Oostburg. Oud-burgemeester Teilegen opent nieuwe school Oud-burgemeester mr. P. H. W. F. Tel- legen van Terneuzen zal dinsdagmiddag 4 september om 4 uur de nieuwe open bare lagere school aan de Van Steen bergenlaan te Terneuzen officieel ont sluiten. De vroegere algemeen secre taris van de vereniging Volksonderwijs, de heer P. van Thuijl zal vervolgens een openingsrede uitspreken. A. DE BOOT PLOTSELING OVERLEDEN plotseling overleden de de Boot. De heer De Boot was kolen handelaar en bekleedde in het kerkelijk leven een vooraanstaande plaats. Hf was veertig jaar ouderling van de her vormde gemeente te s-Heerenhoek- Nieuwdorp, was in vroeger jaren leider van de jongelingvereniging en vervulde tevens de functie van reserve-koster. De heer De Boot werd 4 januari 1879 gebo ren. Ter gelegenheid van zijn veertig jaar ouderlingschap werd hij onder scheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Benoeming hoofd afdeling tuinbouw van de Z.L.M. Per 1 september is als hoofd van de af- deling tuinbouw in Zeeland van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij Goes benoemd de heer G. C. de Rijk te Emmeloord. De taak van dit bureau is de behartiging van de belangen van de Zeeuwse tuinbouw in de ruimste zin van het woord. De heer De Rijk is medewerker bij de onderzoekingen van het rijkstuinbouw- eonsulentschap in Emmeloord. Hij is 28 jaar en werd geboren in Utrecht. ZE VEN GEMEENTEN, AFVAL- EN RIOOLWATER Pijpleiding van 70 km over 4 jaar mogelijk gereed Zeven Westbrabantse gemeenten willen door middel van een om streeks 70 km lange persleiding hun riolerings- en afvalwater over vier jaar in de Westerschelde lo zen. Men wil de werkzaamheden voor deze persleiding, die waar schijnlijk bij Bath in de Wester schelde zal uitmonden, nog dit jaar aanbesteden. In de leiding zullen zes persstations worden gebouwd. Vorig jaar september is een werkcom- missie gevormd, waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de Westbra bantse gemeenten Bergen op Zoom, Roo sendaal, Steenbergen, Wouw, Rucphen, Etten en Woensdrecht. Deze werkcom- missie heeft overeenstemming bereikt dit jaar het plan aan te besteden. Men hoopt het plan over vier jaar te hebben gerealiseerd. Wanneer dit plan werkelijkheid wordt, dan zou de afvoer van het afvalwater der in de verschillende gemeenten gevestigde fabrieken als mede het rioleringswater niet meer in kanalen, e.o. behoeven te worden ge loodst. Bergen op Zoom krijgt hierdoor de mo gelijkheid van een strand met badgele genheid in de Oosterschelde, wat nu on mogelijk is. aangezien de stadsriolering in dc Oosterschelde uitmondt. DERDE PLAN Het nieuwe persafvoerleidingplan is het derde in successie. Begin april 1950 had de raadgevend ingenieur R. J. V. Bon- gaerts te Den Haag een plan gemaakt voor de gemeente Bergen op Zoom. Het lag toen in de bedoeling de persleiding langs de spoorlijn Roosendaal-Vlissin- gen te leggen. De uitmonding was bij Bath in de Westerschelde gepland. De kosten van dit plan zouden om streeks 2 miljoen gulden zijn en de bouw van een persstation zou een bedrag van 420.000 belopen. Ongeveer een jaar geleden kwam een tweede plan, volgens hetwelk Bergen op Zoom en Roosendaal samen een persleiding zou den aanleggen; het grootste deel van de te volgen lijn zou gelijk zijn aan het eerste plan. Enkele andere gemeenten toonden zich geïnteresseerd in het plan. Ook dit plan werd in studie genomen, de kosten waren toe al tweemaal zo groot. Tot slot is er nu het derde plan van de zeven deelnemende gemeenten. :\a zesmaaile rertw Naar «wktfifraü? Hlë rT 'mm |fSgi& Walken bovc te Thoien zim tasr 1 ¥!oat$cf« toch in (Slot van pag. 1) reeds alle mogelijke medewerking toegezegd. Het gemeentebestuur stond krachtig achter de plannen, zoals de plaatselijke promotors dat twee jaar bij het op touw zetten van de eigen vlaggetjesdag hadden on dervonden. Of Tholen volgend jaar weer zelf het initiatief zal nemen? „De wonde is nog zo vers", zo was de reactie van de burgemeester op onze vraag. In ieder geval kan men weer op alle faciliteiten rekenen. Dat wilde mr. Van der Hoeven graag voor gezegd hebben. Na veel heen en weer getrek worden de visserijfeesten niet in Tholen maar in Yerseke gehouden. (Foto P.Z.C.) In het water Natuurlijk is het nog wat vroeg om al plannen te maken voor het vol gende oester- en mosselseizoen nu dat voor 1962/1963 nog niet eens of ficieel is ingezet. Toch hoopt men in Tholen dat de wrange bijsmaak van „Zeeland Presenteert" daar niet voor de tweede maal uit de mond gespoeld zal behoeven te worden op een ma nier zoals dat dit jaar moet gebeu ren. Vooral ook toeristisch gezien zit het de stad aan de brug over de Een dracht niet mee. De nog jonge eilan- delijke Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer had gerekend op een aangename attractie aan het eind van het zomerseizoen. De belang stelling voor „Tholen Presenteert" m 1960 en 1961 was al een goed voorte ken. Nu valt alles plotseling in het water. „De streek heeft buiten z(jn wil een evenement minder te bieden, waarop steeds een goede aandacht was gevestigd", zo klonk het wat spijtig uit de mond van V.V.V.-voor zitter V. Laban. Een poging van het comité „Zeeland Presenteert" om de diverse vlagge tjesdagen van de verschillende vis- versvloten in Zeeland te concentre- Kies-keurige vondst in Terneuzen Bij graafwerkzaamheden voor de nieuwe sluizen in Terneuzen is een kies van een mammoet te voor schijn gekomen. Ir. G. Trimpe Burger van de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek, die in Aardenburg aan het werk is, heeft de vondst tenminste als zodanig geïdentificeerd. Later is ook nog een rugwervel gevonden, waarvan wordt ver wacht, dat ook die van een mam moet afkomstig is. De rugwervel moet nog aan ir. Trimpe Burger worden voorgelegd. Men gaat bij de graafwerkzaamheden in Terneuzen zeer kïes-keurig 'te werk. Volgende week Gastvrij ontvangst voor groep van 120 gasten In het Ostoerio-hotel te Haam stede prepareert men zich deze week op de komst van 117 re patrianten uit Nederlands Nieuw-Guinea, die daar aan staande maandag of dinsdag zullen arriveren. In de komende wintermaanden zal liet hotel een gastvrij huis zijn voor een groep van voornamelijk vrouwen en kinderen, die het ministerie van sociale zaken hier een tijdelijk onderkomen zal bieden, totdat de gezinnen van de Nederlan ders uit Nieuw-Guinea weer ver enigd zullen zijn en een eigen woning kunnen betrekken. den gedirigeerd. De meeste kans be staat op repatrianten, die aanstaande zaterdag met het emigrantenschip „Zuiderkruis" in ons land aankomen. Alle passagiers van dit schip zullen eerst worden overgebracht naar het opvangcentrum in de Willem de Zwjj- gerkazerne te Wezep en daarna over verschillende delen van het land wor den verspreid. Maar het is ook mo gelijk dat het- Ostoerio-hotel repatri anten zal huisvesten, die per vlieg tuig worden overgebracht. Hoe het ook zij: het nieuwe hotel van de begin van dit jaar opgerichte Oecumenische Stichting zal de ko mende herfst en winter volledig be zet zijn. Directeur R. Sterkcnburg en zijn staf van personeel kunnen een maximum aantal van 120 gasten her bergen, terwijl alle kamers voor het onderbrengen van aparte gezinnen kunnen worden benut. „Het is na melijk de bedoeling, dat de re patrianten zich bij ons helemaal thuis gaan voelen en niet het idee hebben, dat zij eigenlijk in een hotel zitten", zo vertelde ons de directeur van het hotel. Daarom: geen stapelbedden op de kamers en by de maaltijden voor ieder gezin een aparte tafel. TAALDESKUNDIGE Overigens zal men de gasten van het Ostoerio-hotel royaal tegemoet tre den. De heer Sterkenburg zal getwijfeld een vraagbaak zijn repatrianten handig wegwijs maken in dc omgeving. Ook de gasten, die alleen de Indone sische taal machtig zyn, kunnen hij hem terecht. Negen jaar heeft hij de wateren rond liet vroegere Neder lands Indiü bevaren en zich daarbij het Bahassia Indonesia, de officiële taal volkomen eigen gemaakt. Zo zullen de repatrianten in het begin ook Indische gerechten voorgescho teld krijgen, om daarna geleidelijk over tc schakelen op de Nederlandse voeding. Het is de bedoeling, dat de directie van het Ostoerio-hotel ook de ont spanning zal verzorgen. Daarnaast zal men een beroep doen op de bevol king, om de repatriunten zo snel mogelijk in de samenleving op te ne men. De personeelsbezetting zal voor het verzorgen van de nieuwe gasten een uitbreiding moeten ondergaan. Op het ogenblik is de staf tien man sterk. Voor 120 repatrianten zijn er nog vijf meisjes extra nodig. Nu het Ostroerio-hotel vrij plotseling voor verschillende maanden volledig bezet zal zijn, heeft men reeds voor het aanstaande winterseizoen ge maakte arrangementen naar andere bedrijven van de stichting moeten overhevelen. AFSCHEID NA VEERTIG JAREN Veel waardering voor ondercommandant brandweer TWEE onderscheidingen zijn de nestor ,-an dc vrijwillige brandweer van Wol- jjdeus een maandagavond in café ihaartsdyk, ondercommandant J. Knuit „Ossewaarde" gehouden afscheidsbij eenkomst ten deel gevallen. Burgemees ter B. G. II. ter Haar Romeny speldde hem de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de revers en adjunct-inspecteur van het brandweerwezen, de heer S, II. J. de Roos overhandigde hem de gesp voor veertig jaar trouwe dienst bij de brand weer. zijn gemeente als wethouder dient, nam gisteravond afscheid van het korps, waaraan hij veertig jaar zyn beste krachten heeft gegeven. „Het korps ver liest in hem een man van grote erva ring, die door zijn durf en inzicht het vertrouwen genoot van het gehele korps en van alle gemeentenaren", zo stelde het burgemeester Ter Haar in zijn af scheidsspeech tot de heer Knuit. De jemeester noemde hem een stuwen- :racht, die door zijn goede voorbeeld, ervaring en goede kijk op de mensen het Wolphaartsdijkse korps tot een ho ge paraatheid heeft opgevoerd. De eerste burger van Wolphaarts- dijk bracht in herinnering, dat het de heer Knuit is geweest, die tijdens de februariramp in 1953 verschil lende mensen het leven heeft gered. HU wees er verder op, dat de schei dende ondercommandant een zeer gewaardeerd wethouder is van de Semeente. „Voor het vele werk, dat hebt verzet, bent U begiftigd de eremedaille in zilver, verbon aan de Orde van Oranje Nassau", aldus burgemeester Ter Haar. Ver volgens speldde hij de medaille op. waarop de bevolking kan vertrouwen. Als blijk van waardering overhandigde De scheidende brandweerman, die ook een grote belangstelling heeft voor oude gebouwen, ontving uit handen van de toekomstige eigenaar van het „Hoge Huls", de heer Ch. van Damme, een ca deau. De adjunct-inspecteur van het brandweerwezen, de heer De Roos wees in een korte speech op de ontwikkeling van het brandweerwezen. „De heer Knuit heeft deze ontwikkeling meege maakt. Het is een bijzondere prestatie veertig jaar bij de vrijwillige brand weer te zijn", was hij van mening. HU speldde de scheidende brandweerman de gesp voor veertig jaar trouwe dienst op de borst. De commandant van het korps te Wol- fihaartsdijk. de heer L. de Blaey prees n het bijzonder de goede samenwer king. Hij verklaarde, dat de heer Knuit zich vooral heeft ingespannen voor de opleiding van de spuitgasten. Dit heeft goede resultaten opgebracht: de laatste drie jaar telkens een eerste prUs bij dc Bevelandse brandwecrwedstrUden voor het korps WolphaartsdUk. Namens het gezamenlijk gemeentepersonccl voerde ae heer J. Wyga het woord, die een foto van het korps aanbood. Tenslotte sprak burgemeester Ter Haar nog enkele per soonlijke woorden tot de heer Knuit. Hij onderstreepte zijn woorden door hei aanbieden van een geschenk: de draag- Ilet laatste woord was aan de scheidon- do ondereiimniaiulaiit, die in welgcko- Gelukwensen Gelukwensen werden uitgesproken door het oudste raadslid, de heer J, Koert, die verklaarde, dat het met name aan de heer Knuit is te danken, dat Wol- phaartsdijk een brandweerkorps heeft, gcmeentepersoncel, bijwoonden bleven d gezellig bUeen. Twee onderscheidingen vielen maandag avond de ondercommandant van de vrii- willige brandweer te Wolphaartsdijk. de heer J. Knuit, ten deel. Een van deze onderscheidingen was de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke burgemeester B. II. O. ter Haar Romeny hem opspeldt. (Foto P.Z.C.) ren heeft om maar even in de sfeer te blijven schipbreuk gele den.. Het rouleringssyteein, dat men zich voor „Zeeland Presenteert" had gedacht te ontwerpen, is voorlopig van de baan. Aan de organisatoren heeft het niet gelegen. Zij hadden al leen buiten de „waard" gerekend in de personen van de leden van de oes teradviescommissie. Daarvan is Tho len ditmaal de „dupe" geworden. De naam van deze Zeeuwse thuishaven is van de feestkalender geschrapt. Zweefvliegtuigen op Haamstede verongelukt De zweefvliegactiviteiten van de deze week een plotseling einde gevonden, toen de twee toestellen, waarover men beschikt, kort na elkaar tijdens de landing aan zienlijke schade opliepen. Eerst maakte het eenzitstoestel Grunau Baby een onfortuinlijke buiteling, toen een Nymcegs gastvlieger er mee over de kop sloeg en de neus van het sierlijke toestel geheel werd ingedrukt. Het zweefvliegtuig is niet meer te repareren. Enkele dagen later verongelukte de tweezitter Rhön- lerche van de V.Z.A.C., toen het toestel vUf meter was opgetrok ken en de lier plotseling stokte. Kapitein-vlieger L. W. kon toen vanzelfsprekend geen normale landing meer uitvoeren met het gevolg, dat het stalen frame bij de val geheel werd verbogen Een mede-inzittende, de Zierlk- zeese onderwUzer J. T., liep bij deze foutieve start enkele r den overgebracht. Voorlopig is de Schouwse zweef- vliegclub, die op het Haamsteedse vnegveld twee toestellen rijk was, uitgevlogen. (Advertentie) Vier middelen In één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek Ie maken I De vier middelen, verenigd in Che- farine„4", helpen eikaar en werken daardoor bijzonder weldadig tegen pijn en griep. Eén der middelen zorgt ervoor dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buiija 20 tablotten f 0.80 Handigs itripverpakking 40 tabletten f 1.50 •Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 HET WEER IN EUROPA Oslo, regenbui 10 gr. C. Kopenhagen, regenbui 17 gr. C. Londen, zwaar bewolkt 19 gr. C. Brussel, half bewolkt 19 gr. C. Parijs, half bewolkt 22 gr. C. Nico, half bewolkt 26 gr. C. München, zwaar bewolkt 26 gr. C. Genève, half bewolkt 28 gr. C. Wenen, zwaar bewolkt 30 gr. C. Innsbruck, zwaar bewolkt 29 gr. C. Rome. onbewolkt 32 gr. C. Mallorcn, onbewolkt 30 gr. c. VERWACHT.. REGEN. Overwegend zwaar bewolkt met van het weston uit regen. Zwakke tot matige later aan de kust vry krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Dezelfde mid- dagtemperatnren als gisteren, of Iets hogere. Strandverwachting (Van onze weerkundige medewerker). VANDAAG na opklaringen weer toe nemende bewolking, gevolgd door wat lichte regen. Matige zuidwesten wind. In de middag 18 j'l 19 graden, zeewater 16 graden. VOORUITZICHTEN: westelijke lucht stroom met nog te koel- en wisselvallig weer- ZON EN MAAN. 29 augustus Zon op 5.45 onder 19.36 Maan op 4.45 onder 19.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2