Saneringsplan Vlissingen tweede fase met wijzigingen in de raad AGENDA VAKANTIEWEEK MIDDELBURGSE JEUGD WERD GROOT SUCCES ACHTERSTAND IN ZEEUWSE TUINBOUW DUURT VOORT „PORGY AND BESS", EEN UNIEK EN ONVERGETELIJK GEBEUREN MARKTBERICHTEN B. EN W. Z0UTELANDE WILLEN BOUW SCHUURTJES REGELEN KERKDIENSTEN ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Op maandag 10 september Geen parkeerterrein bij St-Jacobskerk, meer contact met middenstand In de vergadering van de gemeenteraad Vlissingen op 10 september a.s. zal het veelbesproken saneringsplan tweede fase opnieuw in behandeling komen, deze maal om hetr plan met bouwvoorschriften en verordeningen voor de rooilijnen vast te stellen. Ten opzichte van het indertijd openbaar gemaakte basisplan zyn, aldus de toelichting van b. en w. inmiddels enkele wijzigingen aangebracht. Zo zeggen b. en w. dat betreffende de ontmanteling van de St.-Jacobskerk, in tegen stelling tot het basisplan waarop verschillende bouwblokken waren geprojec teerd, aan een levende wens wordt tegemoetgekomen, door deze blokken met enkele doorbraken aan de achterzijde toegankelijk te maken. Er wordt aan her innerd dat het plan gericht is op het verdwijnen van de aan de Lepelstraat naast de kerk staande panden. Wat het veelbesproken en door de middenstand gewenste parkeerterrein ten zuiden van de St.-Jacobskerk betreft, zegt de toe lichting dat alle mogelijkheden werden bestudeerd, zelfs samen met de sane ringscommissie uit de middenstand, maar dat bedoeld plein ten zuiden van de kerk beslist onaanvaardbaar is. B. en w. menen dat voor bezoekers van de in het te saneren stadsdeel gelegen winkels in de onmiddellijke nabijheid daarvan voldoende parkeergelegenheid aanwezig is. In de toelichting voegen b. en w. er nog aan toe dat de ruimtelijke verhoudingen om de kerk geen groot parkeerplein ten zuiden van dit monu ment verdragen. Wel is het Groenewoud ten zuiden van de Branderijstraat verruimd tot expeditiehof. Ook de Nieuwstraat biedt vrij ruime parkeermogelijkhe- den. Overigens is. aldus de toelich ting, het beginsel gehandhaafd, dak het parkeren van bezoekers in de| eerste plaats om het winkelcentrum heen dus langs Spuistraat, Bella- mypark, Nieuwendijk en langs de te vormen randweg langs de terreinen van „De Schelde" zal moeten plaats hebben. Afsluiting Spuistraat Ook betreffende de afsluiting Bellamy- park-Spuistraat is van het basisplan af geweken. Het vrijstaande gebouw dat men er zich had gedacht komt te ver vallen maar nieuwe panden, die de mon ding van de Spuistrhat zullen vernau wen voor een betere afsluiting van het Bellamypark, zijn in het plan opgeno men. Daarbij zal het pand waarin het Protestants Christelijk Militair Tehuis is ondergebracht behouden blijven om dat het op de monumentenlijst staat. In de toekomst zal geprobeerd worden het pand als alleenstaand gebouw geschikt te maken. Daarentegen zal het andere hoekpand, waarin De Veij Mestdagh is gevestigd, moeten verdwijnen. fAdvertentie Zondagsdienst l'axl's Middelburg TRIO TAX, teief. 2600 BLANKER, teief. 28G5 VANDAAG. Middelburg Ciiy: Porgy en Bess, 20 uur, 14 Jaar. Electro: Tarzan en de meermin nen, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur. Vari Benthem en Jutting: expositie over Zee land en Vlaanderen. 9—IE uur. Vlissingen Alhambra. De kanonnen vafl Navarone, 19 en 22.30 uur, 14 Jaar. Luxor: T'nrzap en de meerminnen, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Vecro De Goutsbloeme: expositie SériUa Góth. 10—17 uur. Goes Grand: De kanonnen van Nava rone, 19.30 uur, 14 Jaar Gemeentelijk sportterrein: regionale atletiekwedstrij den AV '56. 14.30 uur. Goese Sas: water- polowedstrijden. 10.30 uur. Prins van Oranje: vergadering Ziekcnhulsverple- ging, 14 uur. Grote Markt: teenager show. 20 uur. Terneuzcn Luxor: Neterrite, koningin van de Nijl. 20 uur, 14 Jaw Concertgebouw: De drie Stooges ontmoeten Hercules, 20 t: a.l. Oostburg Ledeltheater: Laat mij op zon dag nooit alleen, 20 uur. a.l. Trouwzaal gemeentehuis: Tentoonstelling schilde rijen, plastieken, gouaches, tekeningen cn gedichten kunstenaarsgemeenschap S 45. 14—17 uur. Hulst Bioscnopgebouw: Stoot patrouille, 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Je korporaal gaat aan dc haal, 18,30 cn 21 uur. a.l. Sas van Gent Olymplatheater: Gevaar lijke puberteit, 20 uur. 14 Janr. IJzcndilkc Hofziohttheater: O Sole Mio. 20 uur. a.l. Brcakcns Caslnobioseoop: Op de drempel van het leven, 20 uur 18 Jaar Zlerlkzce Concertzaal: lm Weissen Rössl, 20 uur. a.l. 's-Gravenstcen: Expositie Le vend Erfdeel, 10—12 14—17 uur. Gale rij© De Breede Brug' Uitwisselingsexpo- sltle schilderijen en aquarellen, 14—13 en 20—22 uur. Burgerweeshuis: Keramlek- expositie Ad Braat. 12—17 uur. Haamstede Bioscoop Boni- La Paloma, 20 Gouden Leeuw: iur, 14 Jaar. Eén voor allen. 21 uur. 14 Janr: liljonair. 18.45 en a.L Sint-Maartensdijk De Het moederlied., 19 30 i Bergen op Zoom Rosy allen voor één. 18.45 er Luxor: Freddy en 'ie t 21 uur, alle leeftijden. MOUGI'N. Middelburg City: Potgy on Bess, 14.30 en 20 uur, 14 jaar. E'cctro: Tnvzan en do meerminnen, 15 31' 1!) en 21,15 uur, 14 jaar Molenwater. Miniatuur Walche ren. 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: enntinflas als Pepe, 15 uur, a.l. Alhambrn: De kanonnen van Nnvarone, 19 uur, 14 1nar. Luxor: Tar- zan en de meerminnen. 15. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Vcere - De Goutsbloeme: Expositlp Sürika Góth, 10—17 uur. Goes - De knnonnen «cn Navarone. 19.30 uur, H jaar. Grand: rantinflas als Pepe. 15 uur. a.l, Bergen op Zoom Rnxv .lailhouBP rock, 14.30 uur. 14 Jaar: Rovy Eén voor allen, allen voor één. 16 30, 18 45 en 21 uur. 14 Jaar: Luxor: Auiomantakken. 14 uur, 14 Jaar: Luxor: Freddy en de millonoïr, IR, 18.45 en 21 uur. alle .et-Mijden Tcrneti7.cn Luxor: De drie Stooges ont moeten Hercules, 14 aar a.l. Luxor: Ne- rert.it, koningin van de Nijl. 16.30 en 20 uur. 14 Jaar Concertgebouw De drie Stooges ontmoeten Hei rillen. 20 uur. a.l Oostburg I.edellhealor Rnverbnlnrle. 14 uur. a.l. Ledeltheater: Laat mij op zon dag nooit alleen. 16,30 en 20 uur, a I. Trouwzaal gemeentehui»' Tentoonstelling van schilderijen. Dlf-sileken. gounebes. tekeningen en godiehter kunstenaars- gemeenurhap S 45, 11-17 uur Hulst Bioseoopgebouw: Het verraad van dc zwarte roofridder. 15 uur. a.l Bio seoopgebouw De wereld bl1 nacht. 18 en 20.30 uur. 18 Jaar. Axet - Het Contrunv De korporaal gaat nnn de haal. 1545 uur. Het Centrum: De duivelse dr Mabuse 20 uur, 14 1nnr 8as van Gent Olymplatheater: De vijand kwam "s nachts, 14 30 uur, a.l. Olvmpia- theater- Het zware schaap. 17 cn 20 uur, 14 Jaar IJzcndilkc Holzlchttheater: O Sole Mlo, 17 en 20 uur. a,l. Brcskcns Caslnobioseoop- Immer will tch dir gchören, 16 en 20 uur, a.l. Zlerlkzec - Concertzaal: Eclit iets voor Connie. 13 uur, a.l. Concertzaal: In Wei8- sen Rössl, 20 uur, a.i. Van het vvinkelcircuit Walstraat, Nieu wendijk, Bellamypark, Oude Markt, St.- Jacobsstraat is niet afgeweken. Wel heeft men de opzet de St.-Jacobstraat voor alle verkeer af te sluiten behalve voor voetgangers, zodat deze straat als deel van het winkelcentrum niet minder aantrekkelijk zal zyn dan nieuwe winkelblokken zoals dat van de Lange Zelke. Deze nieuwe ..impuls", die genoemde straat volgens de toelichting later hard nodig zal hebben, zal niet worden gegeven alvorens de omstandig heden zo zijn dat geen der aan deze straat gevestigde bedryven er bij de aanvoer van goederen en dergelijke enig nadeel van zal ondervinden. De St.-Ja- cobsstraat zal, na afsluiting voor het verkeer, van een tegelplaveisel worden voorzien, zodat des te meer een winkel- straatcachet zal worden verkregen. De geprojecteerde inhammen aan Riool straat en Vrouwestraat komen te ver vallen omdat hieraan bij nader inzien geen enkele behoefte bestond. De voor gevelrooilijn aan de Vrouwestraat zal dezelfde blijven en niet zoals in het ba sisplan is gedacht, enkele meters naar het zuid-oosten worden verlegd. In het verdwijnen van de huishoudschool zien b. en w. ruimte geschapen voor toevoer naar de magazijnbebouwing aan de Rioolstraat. De Dortmanstraat zal wor den verbreed, daar deze thans te smal is om voldoende licht en lucht tot de woningen toe te laten. Achter de Kerk zullen in het definitieve plan ook win kels gebouwd mogen worden, winkels die niet vallen in de categorie „klein ambacl.tsbedrijf". Contact middenstand Wat het overleg met de Vlissingse middenstand betreft wordt in de toe lichting gezegd dat met een verte genwoordiging uit de middenstand overleg heeft plaatsgehad en dat b en w. raadpleging met de sanerings commissie nuttig achten, wanneei nieuwe onderwerpen ter tafel wor den gebracht. Zo zijn b. en w. voor nemens de saneringscommissie te raadplegen omtrent net nog voor te leggen ontwerp tot wijziging van het plan tweede fase, in verband met het verdwijnen van de huishoudschool aan het- Groenewoud. In de toelichting is een globale begro ting van de uitvoering opgenomen. Naar raming is ter realisering van het plan, zoals het thans wordt voorgesteld, met de aankoop van panden, inclusief schadevergoedingen en rekening hou dend met'de reeds aangekochte panden, een totaal van 2.296.000 gemoeid Voor openbare werken moet rekening worden gehouden met een uitgaaf van 482.000, waarbij nog komt 45.000 voor adviezen, zodat de brutokosten, zonder rekening te houden met de fac tor renteverlies, voorlopig kunnen wor den gesteld op 2.823.000. Met het oog op de exploitatieopzet over wegen b. en w. de invoering van een baatbelasting voor die gevallen, waarin duidelijk sprake kan zyn van „klimaat verbetering". Een en ander zou overi gens gedurende 40 jaar een jaarlijkse budgettaire last van 218.000 voor de gemeente met zich meebrengen. Tegen het ontwerp saneringsplan twee de fase zijn 54 bezwaaréchrrften inge diend, waarvan b. en w. gegrond heb ben verklaard die van M. J. van Vessem mevrouw C. J. van Uxem-de la .Hous- say'e, J Verhage, A. M. de Bont. J. da rijs, mevr. M. M. v. d. Hemel-Schelf- hout voor zover betreft de ontworpen bevoorradingsstraat aan de Vrouwe straat, H. H. P. Fastenau, J. Blanken- burgh. N. Schipper, J. F. Salomé, me vrouw C. M. Nijenhuis-v, d. Moer en van J. Meijer. De overige bezwaar schriften stellen b. en w. voor onge grond te verklaren en het request vac de heer P. Ventevogel. (Verzoek niet tot afsluiting van het verkeer in de St.- Jacobsstraat over te gaan alvorens vast staat dat aan- en afvoer van goederen voor de bewoners van deze straat on belemmerd kan geschieden) voor ken nisgeving aan te nemen. CIRCUS OP SLOTAVOND Optocht met 60 versierde fietsen, steps en wagens Een attractieve feestavond, waarop de jeugd zelf het; programma, tot uitvoe ring bracht, is het besluit geworden van de vakantieweek voor de leerlingen van de Middelburgse lagere scholen. Een feestweek, waarop zowel byna 350 deelnemende jongens en meisjes, als de dames en heren van het comité „Jeugd- Vakantie-Vreugd" en hun helpers en helpsters met, veel genoegen kunnen te rugzien. Al zyn de kinderen dan niet met vakantie de stad uit geweest, in de stad hebben ze bijzonder veel genoten. Bijna had de regen gistermorgen nog een spaak in het feestwiel gestoken. Met teleurgestelde gezichten stond de jeugd voor de ramen te kijken, want die regen kwam nu hun optocht met ver sierde fietsen, steppen cn wagens in de war schoppen. Maar daar de opgetuig de voertuigen thuis toch ook ver knoeid zouden worden, besloot de fcest- wceklciding om de optocht alsnog door te laten gaan. Een van de leiders klom in een auto cn riep in de stad deze voor dc jeugd verheugende mededeling rond. Eti zo stonden zè allemaal rond de zestig jongens en meisjes met hun versierde fietsen on steps bij do Graan- beurs. Ze hadden er veel werk van ge maakt en ze hadden allen verschillende oorstellingcn- Er was een eend, een gans, een raket, te veel om op te noe men. En toen dc stoet om 11 uur voor een tocht door het centrum van de stad vertrok, klaarde het weer op. Li teraard tot grote opluchting van alles, wat met de optocht te maken had en de belangstellenden aan de kant. Op het Abdflplein waren prinses Pau- li Mans en prins Jan-Jaap Sanderse ook weer present om dc prijzen uit te reiken, die door dc jury, bestaande uit de dames De Vries en Van Kas teel en de heer Van de Briel, waren toegekend voor de mooiste versierde fietsen en steps. Circus en parade Do feestweek werd besloten met een avond ln liet Schuttershof, waaraan het jeugdcircus „Hoger-op" uit Goes en oen „selectie" Middelburgse jongens cn meisjes meewerkten. De jeugdige cir- V LISSIN GEN Bond van Bejaarden houdt bazaar in Burger Weeshuis Voor do tyd' van twee avonden heeft de Bond van Bejaarden to Vlissingen be zit genomen van een lokaliteit in het Burger Weeshuis voor het houden van een bazaar. Verscheidene bejaarden heb ben zich do afgelopen dagen beijverd deze bazaar zo goed mogeïjjk in te rich ten, zodat het resultaat vrijdagavond by de openstelling boven verwachting was. Op overzichtelijke wijze waren op ver schillende tafels de ten verkoop aange boden artikelen neergelegd. Artikelen van velerlei soort., waaronder hand werkjes, raffiawerk, schilderijtjes, naai werkjes, kanten kleden, gebruiksvoor werpen en diverse andere, dikwijls aan trekkelijke snuisterijen. Attractief zijn onder meer de traditionele grabbelton, de sjoelbak, een soort rad van avontuur en diverse andere gok- cn geluksspel- lotjes. Boven dc tafels zijn verschillende ballonnetjes opgehangen met liet op schrift „Steun de bejaarden". Aan de bazaar is tevens ccn verloting verbon den, waarvoor mooie prijzen beschikbaar worden gestold. Zoals bekend komt de opbrengst van deze bazaar, die van daag zaterdag voor iedereen vrij is geopend van 2 uur 's middags tot 10 uur 's avonds, ton goede aan de Bejaar den Bond. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. C B. Simons. Vlis- singsesingel 38, tel. 2191. Apotheek Middel burg: W. K. I-Iununelen, Markt 69. tel, 2134. VÜBsingcn: dokier J. Vader, Badhuisstraat iel. 2472. Apotheek Vlissingen: J. II. Tan-Meyer, Scheldestraul 26. tel. 2025. Zou- tolande, Koudckerke en Westkapelle'. dokter Huygens, De Cusembrootstraat 26 tc Westkapelle, tel. 01187254. Serooskerke, Veere cn Oostkapelle: dokter J. W. Ooster- hoff, Markt A 155 te Veere, tel. 01181—271. cusartïesten werden de helden van de avond; ze kregen applaus op applaus, maar ook de negen kandidaten, die uit gekozen waren om de jeugdparade te verzorgen, kregen de hun toekomende waardering. Er werd gemusiceerd, ge danst, gymnastiek gedaan, een toneel stukje opgevoerd en er waren zelfs ac- crobaten bij. Een hoogtepunt van do feestweek was ook het kampvuur, dat op het Tooren- vliedtparlc gehouden is. Het leuke pro- rant ma er by werd verzorgd door Piet eupen, die een verliaal vertelde, de pioniers van het N.P.G.-duinvendel, de Sven Haroldsta.ni, die er muziek bij maakte en door Boudewijn Nieuweuhui- ze, die de zangers met gitaar begeleidde. Tot slot de winnaars van de prijzen van de optocht met versierde fietsen en step pen: groep 1 (5-8 jarigen): 1. Liesbeth en Ineke Clarijs, 2. Wilma Hendrikse, 3. Peter van Oort. Troostprijzen: Maria, Anneke en Mienke de Vries, «Uouisje v. d. Yssel en Peter Schouten. Voor de groep van de 9-12 jarigen: 1. André Coppejan, 2. Lia en Maria Lenselink, 3. Gerrie Hoebéke; troostprijzenKees Leijnse, Boukje de Bokx en Addie Klefln. Vrouwelijke beiaardier geeft concert in Veere Vanavond sluit mejuffrouw Maria Blom stadsbeiaardier van Gouda, LJselstein en Kamerik, de reeks zomeravondbei- aardconcerten, die te Veere werd gege ven op het carillon van de raadhuisto ren. Zij is een van de zeer weinige, zo niet de enige vrouwelijke beiaardier ter wereld. Het concert begint om acht uur en zij speelt het "Olgende programma: 1. Klokkendans, F. Timmermans; 2. a) Zeeuws volkslied, J. Morks, b) Een scheepje, J. Viotta, c) De vrolijke jon gen, J. Kallenbach, d) Waer dat men sich al keerd, Uit Valerius Gedenck- Clanck; 3. Reidans, H. de Man; 4 a) Hij die geen liedje zingen kan, E. Hulle- broek, b) Karrekiet, J. Broekx, c) Een vrouwke gezwind te spinnen zat, A. Antheunis, d) Het waaiertje, M. de Wijs Mouton; 5. Ballet, E. Duni, 6. a) Van twee Coninckskinderen, b) Die Winter ist vergangen, c) Heer Jezus' 'bloemhof, (Oud Nederlandse liederen); 7. Menuet, L. Boccerini; 8. Uit de „Boe- renkantate, J. S. Bach, a) „Met hahn en neue Oberkeet, b) „Wir gehn nun, wo der Tudelsack); 9. 3 Volksdansen, a) Rosenstock, b) Holderblüt, (Tirol), c) Blue bells, (Schotland); 10. a) Ash- grove, b) Wiegelied, Flies, c) Alone at sunset, W. Caroll. Ir. Zuurdeeg benoemd tot commissaris N.Y. Haven van Tijdens de vrijdagmorgen gehouden al gemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Haven van Vlissingen is. ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland benoemd tot commissaris van de algemene vergadering van aandeel houders. De heer Zuurdeeg neemt deze functie over van ir. J. H. van der Burgt, de vroegere hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland, die door de heer Zuurdeeg is opgevolgd. Oefenwedstrijden Goes In het kader van de voorbereiding op de komende competitie trekken Goes I en H morgen, zondag, naar Leur (N.-B.) Daar zullen de teams de strijd aanbin den met het eerste en tweede elftal van de plaatselijke 3e klasser RKWV. Zondag 2 september zal Goes het oefen programma afsluiten met een thuiswed strijd tegen de tweedeklasser Steenber- OOK LATERE PLUK W1NTERFRUIT Pruimenoogst is m volle gang De Zeeuwse tuinbouw kampt nog steeds met een verlaat seizoen. De oogstdata zyn tot nog toe voor alle produkten en kele weken later gevallen dan in voor gaande jaren. De oorzaak hiervan is het koude weer van het voorjaar, terwijl ook de zomer bopaald niet heeft meegewerkt om de achterstand in te halen. Het ziet er naar uit, dat ook de pluk van het herfst- en winterfruit naar een wat la ter tijdstip verschoven zal moeten wor den, wat dc kwekers niet alleen meer weerrisico's zal geven, maar ook grote drukte. De oogst zal nu in een korte tijd binnengehaald moeten worden, wil men, wanneer straks de nachtvorsten weer komen, klaar zyn. De afgelopen week bepaalde de drukte zich bij de kwekers vooral tot de pluk van dubbele princessebonen en pruimen. De prijs van de bonen onderging door een toenemend aanbod op de Nederland se veilingen een flinke prijsdaling. Ver wacht mag worden, dat in Zeeland na deze week het aanbod geleidelijk zal afnemen, hoewel het nog wel enkele weken zal duren, voordat het geheel ge. daan zal zijn. Op de Zeeuwse veilingen kwam ook de pruimenaanvoer op gang. De veiling te Kapelle kreeg dagaanvoeren te verwer ken die lagen tussen de vijfendertig en vijfenveertig ton. Het beeld werd nog beheerst door de rassen Czar en Onta rio. Evenals de laatste jaren steeds het geval is geweest, ging ook nu weer de Czar in pry's aan kop. Overwegend toonde de "handel een goede interesse, zodat de goede kwaliteiten tegen flinke prijzen konden worden afgezet. Het blijft nog voorlopig „pruimentyd", want hoewel er al een begin is gemaakt met de Reine Claude d'Ouillin ook wel Washington genoemd moet de grote aanvoer van dit ras nog komen. Deze kunnen volgende week verwacht worden. Daarna moeten ook de rassen Reine Victoria en Belle de Louvain en enkele andere late rassen nog aan de markt verschijnen, zodat er voor de huisvrou wen voorlopig keuze genoeg blijft. Bramen De bramenoogst als afsluiter van het zachtfruitseizoen kwam ook deze week, hoewel nog op beperkte schaal, op gang. Het wat sombere weer werkt ook voor Collecte kankerbestrijding Onder leiding van zuster Van Vlaande ren houdt men van 24 augustus tot 8 september in St.-Annaland een collecte voor het Wilhelminafonds. Films in Zeeland „Pepe", uitstekend stuk amusement Een aantal jaren geleden bracht een Amerikaans toneelgezelschap, geheel uit zwarte acteurs en actri ces bestaande in Neder land een voorstelling van Gersliwins neger opera „i'orgy and Bess". Het werd een ongelooflijk succesvolle tour nee met stampvolle zalen en een geestdriftig publiek. De Every - man-toneelgroep, de enige, die de opera bij testamentaire beschik king mocht uitvoeren, heeft zich in de loop der jaren zo in het Porgy and Bess-drama weten in te leven, dat men van spel moeilijk meer kan spreken. De voorstellingen in Amsterdam, Den Haag en Rotter dam werden onvergetelijke ge beurtenissen en het was jammer, dat slechts een betrekkelijk klein aantal bevoorrechten in de gele genheid was die mee te maken. Do film, die regisseur Otto Preminger nu evenwel na lange onderhandelingen door zyn maatschappij, heeft kunnen maken, mag daarom niemand missen. Zoals de levende voorstelling een uniek gebeuren binnen liet toneel- cn opera programma v/as, neemt de film een aparte plaats in onder de produkties, die in de loop der tijden Hollywood hebben verlaten. Niet alleen is „Porgy and Boss" een van Gershwins meest popu laire scheppingen, het is bovenal ook een stuk negerfolklorc, dat door een neger zou kunnen zijn gereproduceerd, zo echt doet het drama van de invalide Porgy en het mooio negermeisje Bess aan. Volkstoneel, opera, operette en jazz, dat alles vindt men terug in Porgy and Bess. Wat het: acteren betreft heeft Preminger do leden van de Everyman- toneelgroep niet kunnen overtreffen. Het leven in Charlestons achterbuurt Catfish Row werd door deze raskunste naars op het toneel als het ware iedere avond opnieuw herleefd. Deze niet te evenaren voorstollingen zijn door de film echter wel dicht benaderd en dat is dan wel het grootste compliment, dat men Preminger en zijn cast kan maken. De titelrollen worden respectievelijk ge speeld door Sidney Poltier, Hollywoods eerste negeracteur, een veelzijdig kun stenaar met een grote ervaring en door Dorothy Dandridge, de vertolkster van o.a. Carmen Jones. Voor de rol van Sportin' Life, de lichtzinnige verleider uit het drama koos P'reminger Sammy Davis jr. terwijl Maria wordt gespeeld door dc jazz-zangeres Pearl Bailey. Zo wel Davis en als Bailey zijn artiesten in hart en nieren en beiden beheersen het negeridioom in hun zang. Muziek en zang zijn het onderdeel, waarin de film de toneelversie over treft, dank zij de voortreffelijke ap paratuur. Het koor zowel als het or kest ondergingen een grote uitbrei ding en bestaan respectievelijk uit 32 en 58 man. André Previn verzorgde de muzikale kant van het grootse karwei en Gershwins broer Ira vond het uiteindelijke resultaat uitstekend. Alles by elkaar is Porgy and Bess als film net zo'n belevenis als de voorstelling op toneel. Het kan ook niet anders, want Gerhwins muziek alleen al is verrukkelijk en de dra matische avonturen van dè arme maar levenslustige bewoners van Catfish Rcw geven een beeld op een boeiende, zo geheel andere wereld, waaruit: men zich na afloop van de film slechts met moeite losmaakt. De rolprent.is t.c zien in City (Mid delburg). Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen) vertonen dit weekeinde „De kanonnen van Navarone", het epos van de strijd tegen twee schrikwekkende monsterka nonnen op een Grieks eiland. Gregory Peck, David Niven en Anthony Perkins spelen de voornaamste rollen in deze film, die we enige tijd geleden reeds be spraken. Dezelfde theaters vertonen zondagmid dag een overrompelende komedie van de Mexicaanse acteur Cantinflas, voor Ne derland een onbekende, maar in Latijns- Amerika een gevierd man. „Pepe" is het verhaal van de eenvoudige jongen, die in Hollywood en Las Vegas tussen de mil jonairs verzeild raakt en deze lieden in al zyn simpelheid steeds weer te slim af is. Het is een kostelijke film, waarin we bovendien vele groten uit de Ameri kaanse amusementswereld te zien krij gen als Sammy Davis, Ernie Kovacs, Kim Novak, Frank Sinatra, Bing Cros- bie, Maurice Chevalier, Jimmy Durante enz. Tenslotte in LUXOR (Vlissingen) en ELECTRO (Middelburg) nieuwe avon turen vati Tarzan. Ditmaal krygt de eeuwig jeugdige held tc doen met meer minnen. Als men wil weten hoe die legendarische wezens in de jungle te rechtkomen zal men naar een van beide genoemde bioscopen moeten. Johnny Weismtiller speelt Tarzan en Breiida Joyce en Linda Christian spelen do meerminnelyko rollen. dit produkt een vlugge rijping niet in de hand. Het aanbod was van dien aard, dat het hoofdzakelijk door de binnen landse markt voor verse consumptie werd opgenomen. Ook de komende week moet op een toenemend aanbod worden gerekend. In de sector van het harde fruit ging het eveneens nog mondjesmaat toe. Het zijn nog slechts enkele rassen die voor aanvoer zijn vrijgekomen. Daarvan heeft de Yellow Transparant al prak tisch afgedaan, terwijl ook de Perzik rode Zomerappel al een heel eind ge ruimd is. Hoewel ook de prijzen van de appelen een daling moesten ondergaan, blijft de handel» toch vast. Vooral de Stark Earliest is gevraagd, evenals de Oomsbinderenpeer. Ook van deze peer is het aanbod gering gewor den. Inmiddels is de Pree. de Trevonx weer aan de markt verschenen, waar voor ook goede interesse bestaat. De vraag naar appelen en peren is er niet alleen vanuit het binnenland. West- Duitsland en België hebben zich ook weer in de rjj van afnemers geschaard. Het zal vooral van de exportvraag af hangen, hoe het hardfruitseïzoen zich verder zal ontwikkelen. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 23 augustus. Eigenheimers, groot 1218, poters 9. Andijvie 21—27. Sla 1 18—30, 2 11—21. Spinazie 1 29—31. Bloemkool IA; 6 per bak 50—72, 8 per bak 4460. 10 per bak 19—30. 2 A 6 per bak 33—38, 8 per bal 12—52. Dubb. bonen 1 42—58, 2 32—46. Snij bonen 99—113. Pronkbonen 6681. Stam- bonen 30—36. Rabarber 1215. Spitskool 1 12—22. Kroten 9—12. Waapeen 1 A 13—24 Sjalotten 1115. Komkommers 70-80 1923. 60-70 16—19, 50-60 13—16. 40-50 12—14. Sel derij 47. Peterselie 6—9 Rode kool 10—24. Prei 46—51. Uien 12—16. Nrtmeloenen 44—86, Ananasmeloenen 61—126 Ogenmeloenen 58 —104. Kussa's 10—14. Tomaten A extra 2.90. A 1 260—290, B extra 275. B 1 270, C 1 245— 255. CC 160. Yellow Transp. IA 63—76, IB 48—58, IC 33—39, 2A 63—79. 2B 47 -52, 2 C 32- Perzikrode zomerappel 1 A 52—74, 1 B 34— 72, 1 C 42—65. Stark Early 1 A 90—146. 1 B 70—102, 1 C 48—73. 2 A 63—88. Ooms kinderen 1 A 69—95, 1 B 58—73, 1 C 42—46. Beauty of Bath 1 A 69—77, 1 B 51—59. 1 C 43—44, 2 A 62—66, 2 C 44. Ontario 90— 140, Alicante 260. Golden Champion 320—340, Frankenthalers 220—260. Perziken A 24—50 p. St. B 19—22, C 10—14. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Doré 25,77. Bintje I 14,37--14,73, II 10.00— 14,44, afwijkend 6,80—7,52. Bintjes, bonken I 14,10—14,30, H 12,50, afwijkend 9.10, drie lingen 4,69. Eigenheimers 12,21—16,14, afwij kend 78, bonken 9,01, drielingen 7,61, voer 3,41. Aanvoer 135 ton. VEILING STAVENISSE Bintjes, klasse I 14,22—14.64, II 13,50—13,60, bonken 14,70—14,90, drielingen 4,90—5,80. Ei genheimers, gewone 8,0016.20, bonken 7,20, drielingen 6,80. Aanvoer 81' ton. VEERE Sloop van bijzondere lagere school Veere aanbesteed Burgemeester en wethouders van Veere hebben vrijdagmorgen in het openbaar aanbesteed het slopen en ruimen van de voormalige bijzonder lagere school, plaatselijk gemerkt Kapellestraat A 48 te Veere. Ingeschreven werd door de gebrs. De Witte te Westkapelle voor de som van f 1025,te betalen aan de gemeente en de firma Sturm en Dek ker te Oostkapelle voor de som van f 1017,eveneens te betalen aan de gemeente. De gunning is aangehouden. OOSTKAPELLE Groot kampvuur besluit evenementen badseizoen Dinsdag 28 augustus des avonds om half negen zullen de diverse evenemen ten van het badseizoen te Oostkapelle worden besloten met een groot kamp vuur aan de Randduinweg. De muziek vereniging „Crescendo" zal aan het vreugdevuur de nodige muzikale luister bijzetten. „Geen bezwaar, integendeel" Ten behoeve van toerisme voor bewoning in ie zomer In tegenstelling tot andere gemeenten op Walcheren, zal in Zontelande het be wonen vau schuurtjes en optrekjes ge durende de zomermaanden, ten behoeve van het toerisme worden gestimuleerd. De bekende bijgebouwtjes waarin dc Zoutelandse gezinnen zich 's zomers te rugtrekken om de eigen woning voor stevige prijzen te verhuren, bieden dan vanzélfsprekenö geen ruimte meer aan wasmachines, fietsen en bromfietsen, zo dat voor deze goederen nog weer eens schuurtjes worden gebouwd. In hun schrijven aan de raadsleden die woensdagavond half acht in openbare vergadering byeen zal komen om een en ander te bespreken stellen b. en w. van 'Zontelande dat dit bouwen van schuurtjes meestal zonder vergunning gebeurt. Het voorstel is dan ook om voor de bouw van dit soort schuurtjes alsnog gelegenheid te scheppen. B, en w. schrijven in hun toelichting onder meer: „In het uitbreidingsplan is het toegestaan bijgebouwen te maken van 65 kubieke meter en in Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 14-8: Siebenburgen Antwerpen. Europa van Antwerpen. Ga zelle van Antwerpen. Devcnbrook van Ant werpen. Jurjen de Vries van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 23-8 Santa Maria naar Middelburg. Gepasseerd naar Antwerpen 23-8: Pegasus Rotterdam. Oranje van Londen naar Gent. Servaaskerk van Rotterdam. 24-S: Kloosterdijk van Rotterdam Gepasseerd van Antwerpen 23-8: Randfon- tein naar Amsterdam. Stefnwijlc naar Mon treal. Leuvehaven naar Rotterdam. Spoor- singel naar Rotterdam van Gent. Twee Ge broeders naar Belfast. Overijsel naar Am sterdam. Seabreeze naar Londen. Aarden- burgh naar Amsterdam. 24-8: Pegasus naar Rotterdam. de bebouwde kom van 75 kubieke meter. Deze bijgebouwen worden vol ledig benut om gedurende de zomer in te wonen, waardoor de woning vrij kan worden verhuurd. Wij- ach ten dit geen bezwaar. Integendeel. Op deze wyze is het voor velen mo gelijk een eigen woning te bouwen en dit is speciaal voor deze gemeente van belang, omdat het praktisch uit gesloten is een woning in deze ge meente te huren, terwijl het aan de gemeente toegewezen bouwvolume sedert diverse jaren nihil is". Na deze noodkreet voegen b. en w. er nadrukkelijk aan toe dat zij „na ryp beraad en. enige aarzeling" in het be lang van de inwoners een mogelijkheid moeten scheppen ook garages te laten bouwen, waarin echter in geen geval gewoond zal mogen worden. Het voor stel van b. en w. is de bouw van schuur tjes en garages toe te laten, maar dan gebonden aan de door het gemeentebe stuur voorgeschreven maten. De raad zal voorts spreken over enkele verzoeken om subsidie, over de verhuur van een strookje grond voor het pand Duinweg 111, over het uitbreidingsplan 1962 kom 'Zoutelande noordoost (waar tegen vier bezwaarschriften werden in gebracht) en over partiële wijzigingen van het uitbreidingsplan betreffende het kampeerhuisjesterrein en voor „Deep Dean", te oosten Duinweg. Ook dé plannen voor de herbouw van de Willebrordusput, die bij de dijkver zwaring enkele jaren geleden verloren is gegaan, zal weer in de raad ter spra ke komen. Hel voorstel van b. en w. is deze put. te doen herbouwen uit oogpunt van verfraaiing van het dorp, maar te gelijkertijd zal de put als brandput in de omgeving van de Nederlands hervormde kerk dienst kunnen doen. De herbouw wordt onder meer mogelijk gemaakt door de schenking van 2000,van de heer Westhof f uit Diisseldorf Toen het voorstel in de vorige vergadering ter sprake kwam, bleken door afwezigheid van enkele raadsleden de stemmen te staken. ZATERDAG 25 AUGUSTUS. Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Reith, 10 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstu die, 11 ds. Reith. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.308 uur. ZONDAG 26 AUGUSTUS 1962. Ned. Ilerv. Kerk. Lammerenburg 7 ds. Wieringa; Aagtekerke 10 ds. Oost hoek, 2.30 de lieeV Allewijn; Arnemui- den 10 en 2.30 kand. v. d. Bonk; Big- gekerke 9.30 en 11 ds. Kwast: Domburg 10 ds. Nauta, 7 ds. v. d. Wind; Gapinge 2 ds. v. d. Wind; Grypskerke 10 ds. v. d. Werf, 2.30 ds. v. Duilemen; Kleversker- kc 10 ds. Wieringa; Koudekerke 9 en 10.45 ds. Theunissen, 7 ds. Wieringa, Vliss.str.). 't. Zandt 10.15 ds. Haitjc- ma. 10.15 jeugdk., 7 ds. Theunissen; Meliskerke 2.30 ds. Altena; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven. 7 ds. N^uta; Koorkerk 10 ds. Van Santen; Oostkerk 9 ds. Dijkmeester; Nieuw- en St.-Joosland 9.30 en 10.30 dr. Van Haar lem; Oost.- en West-Souburg Oost 9.30 ds. v. d. Schoot (jeugdd.), West 9.30 ds. Haitjema. Gerei'. Kerk 7 ds. Haitjema (afscheid); Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Boogaard; Ritthem 9 en 10.45 ds. Nennie; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. De Boer; St.-Laurens 10 en 7 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissin gen St.-Jacobskerk 10 ds. Kothfusz, 5 ds. Kwast; Johanneskerk 9.30 ds. Doude van Troostwijk, 7 ds. Kwast; Haven dorp 10 ds. Cornet; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9 Pfarrer Luhr, 10 ds. Bartlema, 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 en 7 ds. Van Dul lemen. Eglise Wallone. Middelburg 10.30 Pas teur Risseeuw. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vissin- geii (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. Bethel Temple Pinksterkerk. Vlissingen (Havendorp) 4 de heer Davidse. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds., v. d. Linde; Domburg 10.30 ds. Van Enk, 2.30 ds. Van Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Boswijk; Koudekerke 9.30 en 7 ds. Els- hout; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Heeren; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Westerink, 2.30 ds. De Vries, 5 ds. Van Enk; Noorderkerk 9.30 ds. De Vries, 5 ds. Westerink; 't Zand 8.45 ds. Van Enk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oostkapelle 10 en. 7 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds.- Meijer; Veere 10 en 7 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 kand. v. d Brink: Westkapelle 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Elshout. Geref. Kerk (Vrygemaakt). Souburg 9.30 ds. Douma; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Gurp; Zoutelande 10.45 en 2.30 dienst. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9,30. 2 en 6 leesd.: Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leescï.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd., 28 aug. 7.30 ds. Lamain Grand Rapids: Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 7 dhr. Bregman. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v, d. Molen. Ver. van Vryz. Ilerv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. Van Santen; Vlissingen 10.15 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar, 10.30 Pfarrer Hack. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Inzege ning, 7 openl. samenkomst, 8 Verloss. samenkomst o.l.v. kapt. Betgen; Vlis singen 10 Heil.dienst, 7.30 Opw. samen komst o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 de heer Nijhof. VEILING V.V.Z.B. GOES 24 augustus. Export- en industrieveiling. Perzikrode zomerappel KL. I 75-80 48. 70-75 51, 65-70 50. 60-65 47-43, KL. II 75-80 44—17, 70-75 42, 65-70 42, 60-65 36. IID 35. Stark Ear liest KL. I 75-80 94. 70-75 95. 65-70 84, 60-65 65—69. 55-60 52, KL. II 75-80 76, 70-75 72—73, 65-70 64, 60-65 55—97, 55-60 46, IID 36. Early Victoria KL. I 70-80 47 60-70 36. KL. II 70- 80 44, 60-70 34, IID 20. Yellow Transp, KL. I 65-70 53—57, 60-65 45—46, 65-60 37—38, KL. II 65-70 53—54, 60-65 46—48, 55-60 36—37, IID 10—16. Beauty of Batll KL 60-65 52, 55-60 39. IID 26. Préeoce de Trévoux KL. I 65-70 71, 60-65 69—70, 55-60 60-61 Oomskindercn- peer KL. I 55-60 71, 50-55 62. 45-50 49. IID 31. Div. appels kroet 6,50. Dubbeie prinsessenbo- nen I 54, II 43.10—45,40, lie 34 Prelude I 39, II 32. Totale aanvoer hard fruu 2800 kisten. Gewone veiling. Yellow Transp. grof 3642, fijn 16. Stark Earliest grof 4268, fijn 13— 22. Beauty of Bath grof 29, fijn 11. Perzik rode zomerappel grof 3435. fijn 16—23. Early Victoria grof 23—27. fijn 9. Oomskin- derenpeer grof 4755, fijn 1438, rijp 50—56. Précoce de Trévoux grof 36—39. Czarprui- men I 64—102, II 40—63, grof 30—77, fabriek 4—35. Ontario I 80—99, II 50—68. grof 30—71, fabriek 24—52. Washington t 60—90, II 34—42, grof 30—68, fabriek 16--45 Mons. Hative I 98—149, grof 63, fabriek 41. Tollenaars I 5— 11. Dubbele Boerenwitte I 43—80. Witte Wijn pruimen I 28. Rode bessen l 118, II 56. Bra men II 4770. Kruisbessan II 3140. Druiven I 270. Per doos: Rode besser II 36. Frambo zen II 47. Bramen I 23—29 II 19—24. Aard beien II 71. Loganbessen l 51. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 3564, All 27—52, Bil 21—35, afwijkend 17—26. Kropsla I 24, II 12—21. Kussa I 9—10. Kom kommers A 1222, B 1416. Meloenen 75— 145. Per bos: Wortelen r 1320. Kroten 58. Selderij 5. Uien 18. Per kg. Tomaten A 54 64, B 59—67, C 42—50. Uien 4—9, Augurken A 61—69, B 40—66, C 19—54. D 14—18, E 3. Kroten 9—10. Dubbele prinsessenbonen I 41 46, II 3343. Prelude II 24—39. Pronkbonen I 49—57. II 39^46. Stoksnjj bonen I 91—111, II 50—73. Rode kool 12—19 Groene savooie- koo.l 1214. Waspeen 16. Andijvie I 2934. Postelein 27. Bintjes, bonken 13—15, grote 11—12, drielingen 3. Aardappelen, bonken 1214, grote 1314, drielingen 8—9. VEILING KAPELLE 24 augustus. Bramen, consumptie I 94109, II 7779. Bramen, industrie I 80, II 68—'80, III 49. Frambozen consumptie I 259. Dubbele prinsessenbonen I 5053, II 42.1043,20, IIB Perzikappel I 75-80 55—60, I 70-75 54. >5-70 52—54, I 60-65 45—47, II 75-80 45, II 70-75 46—47, II 63-70 43. II 60-65 41, LTD 36. grof 33, fijn 27! Yellow Transp. I 70-75 65, I 65-70 61, I 60-65 49—50, I 55-60 38, II 65-70 53, II 60-65 46, II 55-60 35. IID 23. grof 40. fijn 19. Early Victoria I 70-80 48—53, 160-70 35—39, II 70-80 46, II 60-70 24. IID 17,10—19,50, grof 18—25, fijn 1314. Stark Earliest I 73-80 I 70-75 98. I 65-70 89. 1 60-65 68, 55-60 50, II 70-75 77—86, II 65-70 65—71. II 60-65 53—54, H 55-60 45—47, IID 30—31. grof 45— 50, fijn 24—23. Scarlet Pimpernel n 70-75 71, II 65-70 63—64, II 60-65 52—53. H 55-60 42, IID 33, grof 46, fijn 23. Melba II 65-70 48, II 70-75 grof 26, IID 32. Oomskinderenpeer I 55-60 I 50-55 62—63, II 45-50 48—50, IID 37, fijn 19—21. Précoce de Trévoux I 65-70 76. I 60-63 72—73, I 55-60 61—62, II 6C-65 61. II 55-60 56, grof 43, fijn 24, Nrd.Hoil. Suikerpeer II 55-65 35—36, fijn 6—15, HD 23—25. Verpakt fruit: Stark Earliest I 80-85 100, I 75-80 103—105, I 70-75 96—105, I 63-70 91—97. Pruimen: Czar ex. 119—139, I 91—115, It 40—81, grof 62—87, fabriek 14—20. Ontario 1 92—116, II 35—75, grof 65—105. fabriek 17—34 Reine CL d;Ouil- lins I 64—85, II 2847, grol 4165, fabriek 22. Mons. Hative ex. 144—165, I 120—121, II 64—68, grof 66—81, fahrieb 10—19. Utility I 81—86. II 27, grof 32—51 Tonneboer I 22. Tollenaarspruim I 19, pruimen gescheurd 10 36, valpruïmen 616. Loganbessen per doos I 4557. Rode bessen per doos I 22—31, idem per kg H 7678. Bramen per doos II 26'.- Frambozen per doos I 82. 11 16—26. Aardbei per doos I 110, II 55. Zure Morellen, ont- steeld II 29. Meloenen pi-r stuk I 61—149. Kasperziken per stuk AAA 44, AA 36, A 31— 35, BI 18. Aardappelen: bonken 11—13, I 12— 13, II 8 li11, drielingen S'/a, kriel 2',2, af wijkend 6—10. Groenten: Kropsla 9—21. Bloemkool 14—18. Kussa 5(2V/2. Komkommers 1016. Uien 13—16. Bosselderij 49 tb. Snijbonen 121122. Kroten per kg 8—11. Savooiekool 14. Bospeen 17. Boskroten 9. Pronkoonen 61—63. Peter selie 61/2. Andijvie 20. Tomaten ex. A 53—59, B 55—61, ex. C 53, IA 55—57, IB 55—57, IBB 50—52, IC 49, CC 45—51. Geplukte kroetappelen wit 6!b, rood 5H, Val- appelen 13. Levering vrijdagavond C uur: dubbele prin sessenbonen I 4", II 41. VEILING KRABRENDIJKE mgustus. Stark Earliest I 75-80 90—98, -75 94—1,06, I 65-70 83-93, I 60-65 70—78, I 55-60 55—58, H 75-80 70- 78. II 70-75 68—80, II 65-70 64—69, II 60-65 56-60. H 55-60 42— 47. IID 35, UI grof -18—57. fijn 20—34, kroet 15. Perzikrode zomerappel 1 80-85 40, I 73-80 I 70-75 48—51, I 65-70 43, I 60-65 46, H 80- 85 31. II 75-80 31. II 70-75 39. II 65-70 37, II 1-65 35, HD 31. Ill grof 24—30, fijn 20—25, kroet 9. Yellow Transp. I 65-70 41, I 60-65 34, I 55-60 27. II 75-80 39, ll 70-73 38, H 65-70 II 60-65 21. II 55-60 15, IID 9. IH grof 19— 31. Précoce de Trévoux I 60-65,66, I 55-60 63. Early Victoria U 70-80 40. Jl 60-70 32. IID 18. III grof 25. fijn 14. kroet 5 Ontario II 61— 1,02, III 33—50. Washington Ii 61—69, HI IS IS. Czarpruim I 1,16, II 50—94, III 45—52. Bramen I 2628 per doos, II 21 per doos, III 8 per' doos. Prinsessenbonen I 52, n 3313, IH 3032. Rode bessen TI 20 per doos. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 augustus. Andijvie 20—27. Sla 3'.b—-12'i. Rabarber 611. Bloemkool 1175. Bospeen 11—18. Waspeen 9—19. Stamboon dubbele prinsessen 3647. Snijbonen 45—78. Tomaten 2565. Komkommers 1081 Rode kooi 5— 12. Witte kool 43. Kussa 28. Staakprin- sessen 45—1,21. Prei 11—37 Savooiekool 7— 14. Kroten 512. Tuinbonen 25. Ontario 271,10. Czar 50- -1,14. Washington 6072. Oomskinderen 40—63 Yellow 3045. Stark Early 43—1.15. Crocs 14—15. Erl. Vic toria 11—38. Melba 943. Zigeunerinnen 27 Perzikrode zomerappel 23—53. Précoce 1856. Rode bessen 621 25. Kasperzik 4 Meloen 201,29. (Nagekomen advertentie) Heden overleed plotse ling onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader in de ouderdom van 77 jaar. Middelburg: M. Lucieer- v. d. Driest. 's-Hee r- Arendskerke J. J. Lucieer. P. J. Lucieer-Radder. Oudenbosch: J. J. Soethoudt- Lucieer. A. M. Soethoudt. Australië: M. J. Kelders- Lucieer. G. Ph. Kelders En kleinkinderen- Middelburg, 24 augustus 1962. Lange Geere IS. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 28 augustus a.s. Vertrek om 1.30 uur van het sterfhuis. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9