Europ ees Gouden medaille en nieuw record voor vijftienjarige Ada Kok „Floratho 1962" in Scherpenisse: examenwerk Thoolse gladiolenteelt WHITE FRESH! Finaleplaatsen voor Wierstra en Romijn EEN MOOIE BALLON BIJ ELKE GROTE FLES WATERP0L0ËRS SLOEGEN ITALIË OVERDRACHT AFSLUITDIJK DIJKWATER AAN WATERSCHAP Rijke variatie van rassen en tinten na moeilijk seizoen bijeengebracht Wandeltochten op 8 september MET V.V.V. EN P.Z.C. LANGS MOOISTE ZEEUWSE F RUIT GEBIED ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 (Advertentie) Zwemkampioenschappen in Leipzig MARIANNE HEEMSKERK LEGDE BESLAG OP DE BRONZEN PLAK (Van onze speciale verslaggever) De Amsterdamse Hollandse Dames Zwemclub kan juichen. Huil Ada Kok, op 5 juli 15 jaar geworden, is bij de Europese zwemkampioen schappen in Leipzig kampioen van Europa op de honderd meter vlinderslag geworden. Zij versloeg niet alleen de grote favoriet Uüi Noack uit Oost-Duitsland, maar nam tegelijkertijd het Europese record van de altijd nors kijkende Oostduitse af. Daarmee was de koek nog niet op, want de kleine pupil van Jan Stender, Marianne Heemskerk werd winnares van het brons. Deze zoveelste grote race voor de Hollandse zwemkolonie begon met een valse start. Schuldig aan dit euvel was onze nationale Marianne, (leen zorg riep ze tegen tijdwaarnemer Jan Armbrust, dadelijk gaan we wel goed weg. Bij de tweede start was gelijk Ada Kok het water in met vlak daarachter de op dat moment nog steeds Europese recordhoudster Uta Noack. Heemskerk lag al gelijk in derde positie. Bij het wisselpunt op vijftig meter was Ada nog steeds eerste, maar gevaarlijk achter haar zwom de Oostduitse Uta. Toen kwam Marianne Heemskerk, op jacht naar Noack. en naar Kok. Maar daarvoor was deze 100 meter vlinder slag dames te kort. Op 100 meter won Ada Kok met handslag van Noack. De lijd van de 15-jarige Ada was 1.09.0, een nieuw Europees record. Overigens het wereldrecord staat op naam van de Amerikaanse Doerr met 1.07.8, een re cord dat is gevestigd bij de Amerikaan se dameskampioenschappen die enige weken geleden in Californië zijn gehou den. De tijd van Uta Noack was 1.10.0 terwijl bronzen Marianne de felicitatie- zoen van Jan de Vries in 1.10.3 in ont vangst kon nemen. Mensonides Ergens aclitor in ons hoofd hadden we nug op een tweede gouden medaille ge hoopt. Bronzen olynipiadewinnunr Wic- ger Mensonides was een van de grote favorieten op de 200 meter schoolslag, de tweede Nederlander Rob van Empel was dit nog veel meer met zijn gloed nieuwe Nederlandse record van 2.35.5. JCr zwommen echter twee Russen mee, die er geen moment aan dachten dit goud aan Holland af te staan. Op 100 meter was reeds duidelijk dat Georgi Propcpenko het Europeso goud in ontvangst kon nemen. De Europese recordhouder Karetnikow was feitelijk de enige die zijn landgenoot goed kon volgen. Rob van Empel en Wieger men sonides streden met de Oostduitser Egon Hennuge wanhopig om het brons. Het bror.s was echter voor Rob van Em pel. die vier meter na Karetnikow aan tikte. Vlak daarachter Mensonides, terwijl Hennige onder ach en wee-gcrocp van het publiek genoegen moest ne men met de vijfde plaats. Propopen- ko egaliseerde het Europese record van Karetnikow (2.32.8). De tijden van Van Empel en Mensonides waren resp. 2.38.1 en 2.38.4, slechter dan in de voorronden. Het is trouwens al verschillende malen voorgekomen dat Nederlanders in de series de beste In de vier maal honderd meter vrije slag heren finale was de Nederlandse verte genwoordiging al by voorbaat volkomen kansloos. Frankryk, Engeland en Zwe den gingen onder elkaar uitvechten wie de gouden medaille van Jan de Vries in ontvangst kon nemen. Bert Sitters, Pe ter Vroegop, Jan Jiskoot en Ronnie Kroon konden nu niet die kracht op brengen om mee te gaan. Frankrijk, met als laatste zwemmer de Europese kampioen 100 meter vrije slag Alain Gottvalles, werd de nieuwe Euro pese meester in 3.43.7, een nieuw Euro pees record, het oude stond op naam van West-Duitsland met 3.45.5, Engeland werd tweede in 3.44.7, terwijl de Zweden het linker ereplatform mochten betreden in 3.45.5. De tijd van de oranje vier was 3.49.8, nu slechts goed voor een zevende plaats. tijden maakten, maar in de finale achter het gouden net visten. Kansloos Verrassing Miquel Torres, de kleine Spaanse pu pil van de Nederlandse zwemtrainer Toon van der Geest was vrijdagmid dag de zoveelste verrassing in het nieuwe zwemstadion van Leipzig. In de tweede serie van de 1500 meter vr(jc slag eindigde do Spanjaard in de goede tijd van 17.5S.7, de beste op deze kampioenschappen, maar altijd nog 25 seconden langzamer dan de Westduitse wonderzwemmer Gerhard Hetz, die hier node wordt gemist. Pet af ook voor Johan Bontekoe, die na zijn gouden moordende race altijd nog op de 1500 meter de knappe tijd van 18.18.6 maakte, een nieuw Nederlands record, eveneens goéd voor een finale plaats. De kleine Tino Janssen, benja min van de Nederlandse ploeg, faalde echter hopeloos met 18.41.3 en kwam dan ook niet in aanmerking voor de za terdagmiddag te verzwemmen eind strijd. Ook de 4 x 100 meter vrije slag estafette dames, bestaande uit Jopie Troost, Cockic Gastelaars. die aan haar laatste grote zwemwedstrijd bezig is, Erica ADA KOK ..vierde van gouden reeks.. Terpstra en Ineke Tigelaar zwommen zich spelenderwijs in de finale. De beste tijd was echter voor de dochters van Groot-Brittannië, die met 4.10.6 het Eu ropese record van Holland afhandig maakten. Ook Zweden maakte met 4.20.3 een betere tijd, maar de 4.20.6 van Gastelaars c.s. is in de finale altijd nog goed voor brons. Bij de 400 meter wisselslag dames het een uitgemaakte zaak, dat er weer twee Nederlandse meisjes op het hoog ste podium terecht komen. De Europese recordhoudstcr Adrie Lasterie zal zon der twyfel het goud in ontvangst nemen en Marianne Heemskerk is met 5.33.6 zeker van de zilveren medaille. De tyd van de Naarden-zwemster Adrie Laste rie was 5.34.6, in de finale dus goed voor het goud. In het bijbad van het grote nieuwe zwemstadion van Leipzig hebben de Ne derlandse waterpolo-zeven weer eens voor een prettige verrassing gezorgd- In de kwalificatieronde om de vijfde tot en met achtste plaats wonnen de Hol landers benauwd maar zeer verdiend van Italië met 43. Nu moet hier onmiddelijk bij gezegd worden dat er van de Olympische win naars Italië geen speler in Leipzig aan wezig is. Allen zijn in verband met het Belgrado-incident geschorst. Bij de lan- denwedstrijd Zuid-SlaviëItalië in Bel grado weigerden de Italianen namelijk het water in te gaan, omdat het water slechts 15 graden was. Het bestuur van de Italiaanse zwembond nam toen kras se maatregelen en schorste de hele Ita liaanse waterpoloploeg voor zes maan den. In de 35e seconde was het al raak, in negatieve zin dan. Geutjes werd door de Hongaarse scheidsrechter Brandy naar de kant gewezen en Barcollo had een moeite Robert Wagenaar het na- ;ijken te geven. Hans Aalbers werd ook nu weer de grote held door eerst de stand gelijk te gooien en daarna nog 2 maal een balletje over de Italiaanse doelman te drukken. Nadat Waalewijn twee maal het water had moeten verla ten, scoorde Lenaards nog een keer, terwijl Spinola en Barlocco nog twee maal voor de Italianen wisten te doel punten. Dames nog zeven punten achter Oost-Duitsland In het landenklassement bij de Europese zwemkampioenschappen staat bij de dames Oost-Duitsland nog steeds bovenaan met 102 pun ten, Holland is tweede met 95. En geland derde met 39 en Rusland vierde met 18. Zweden bezet de vijfde plaats met 15. Hongarije is zesde. Bij de heren staat Rusland nu bo venaan met 94 punten, Oost- Duitsland is hier tweede met 83, Frankrijk derde met 63, Zweden vierde met 52 en Nederland vijf de met 51 punten. Wrn Landman naar Xerxes De 41-jarige oud-doelman van S.H.S. heeft overschrijving aangevraagd om als amateur uit te komen voor Xerxes. Deze laatste club overweegt bij een eventueel succesvol optreden de oud international een contract aan te bieden. S.H.S. heeft tegen de overschrijving geen bezwaren. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN Jaap Oudkerk in de halve finale achtervolging De eerste dag van de wereldkampioen schappen wielrennen is wat ons land be treft geheel conform de verwachtingen verlopen al dient daarbij uitdrukkelijk ■ooropgesteld te worden dat de kansen .an Jaap Oudkerk op een achtervol- gingswereldtïtel niet zo hoog moeten worden aangeslagen als aanvankelijk mocht worden verwacht. De Oostzaner bereikte de halve finale na een opwin dend duel met de Argentijn Contreras. maar de tyden over de vier kilometer van de Deen Jensen, de Belg Van Loo en de Italiaan Belloni waren heel wat in drukwekkender. Op de achtervolging bij de amateurs meldden zich onverwacht een aantal pour suite-rijders bij de gegadigden voor een plaats in de kwartfinale, waarvan men nog nooit gehoord had. Zeker Erik Jensen, de sterke Deen, was in de reke ning, evenals Isaksson en de Italiaan Belloni, Met Jaap Oudkerk handhaaf den deze dan ook hun vooraanstaande iosities. Maar onweerstaanbaar trok ken de Belg Van Loo, de Tsjech Daler en de Pool Jozefnicz een brede vore in het veld van de overige gegadigden. Met de Argentijn Contreras een geheel jaar uit vorm nu plotseling weer te ruggekomen, was het laatste achttal compleet. In de kwartfinale kwam Jaap Oud kerk uit tegen Contreras. De Oost- kanter startte overweldigend en nam een voorsprong van 15 meter. De Ar gentijn kwam echter terug en nam 600 meter voor de finish een kleine voorsprong. Jaap Oudkerk zette toen alles op alles en zegevierde met tweetiende seconde. Sprinters Opnieuw hebben onze amateursprinters getoond dat ze er nog lang niet zyn en wat erger is dat ze er wat Nolten en Van der Touw betreft waarschijnlijk nooit zullen komen. Dat titelhouder De Graaf in de herkansing terecht kwam was te wyten aan een val in de aller eerste bocht. Hij schoof nogal pijnlijk onderuit bij een poging de leiding door plotseling afstoppen aan zijn tegenstan ders over te doen. In de herkansing nam De Graaf ech ter goed revanclie. Eerst gaf hij de Japanner Obato en de Duitser Hoff mann geen kans om vervolgens de Zwitser Boller die vanuit de tweede po sitie ging geheel volgens 't sprintboekje te verslaan. Zo kwam tenminste nog een Nederlandse sprinter in de achtste fi nale. Hij kwam echter deze achtste fi nale niet door en in de herkansing ver speelde hij zijn kans om tot de kwart finale door te dringen door een neder laag tegen de Rus Bodnieky. Martin Wierstra plaatste zich gisteren avond uit de eerste series van de pro fessional stayers direct in de finale en hij bleef daarmee een traditie trouw. Want de Amsterdamse advocatenzoon heeft zolang hij aan wereldkampioen schappen deelneemt nog nooit een her kansing nodig gehad om zover te ko men. Hij had in de uurrace vijftien km lang de leiding, maar liet de Italiaan Lillo rustig gaan toen deze de leiding over wilde nemen. Met de Belgische veteraan Dolf Verschueren op de derde plaats was de zaak bekeken. Want nie mand van de overigen kwam er verder aan te pas. Noppie Koch, die als laatste gestart, even naar de derde plaats was opgerukt, maar ten slotte als vijfde ein digde krijgt nog een kans in de herkan sing. Gisteravond laat heeft ook Bert Romyn zich in de eïndstryd geplaatst. De Ha- maar reed bij de amateurstayers een ikeken koers. Hij liet de grote favoriet jor de wereldtitel de Belg H. Loof rustig uitrazen en bood wat later ook geen weerstand bij de Fransman Gis- cos. Zyn derde positie, goed voor een plaats in de finale heeft hy niet ernstig behoeven te verdedigen. Zeeland Sport speelt tegen Leerdam Sport Morgen, zondag, om 14.30 uur speelt Zeeland Sport een oefenwedstrijd tegen Leerdam Sport. De Vlissingers komen in t de volgende opstelling uit: doel: C. de Ridder, achter: W. van Rijwijk en L. Langendijk, midden: J. Elve, Fr. Riete- co, A. Wisse (ex-Middelburg), voor: J. van Maris, J. Jansen, Arn. Schuit, A. Klopmeijer en C. Elve. Koelhuis twee (lagen bloementuin... Bjj de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot overbrenging in be heer en onderhoud bjj het waterschap Scliouwen-Duiveliind van de afsluitdijk door het voormalig dijkwatcr ter lengte van ongeveer 1200 meter en tor grootte van 71.000 ha. en gelegen in de ge meente Brouwershaven. De overbrcu- fing zal om niet geschieden, let waterschap is door de afsluiting van het dykwater verlost van het onder houd van een zeedijk ter lengte van 7600 nieter; In de plaats hiervan wordt liet waterschap belas» met hel onder houd van een afsluitdijk ter lengte van 1200 m., zodat naar lief oordeel van de minister geen aanleiding bestaat voor dc overbrenging in beheer en onderhoud van de afsluitdijk een vergooding te be talen. Het waterschap kan zich met dit standpunt verenigen. In dc memorie van toelichting zegt de minister van verkeer en waterschap, drs. H. A. Korthals, dat na en als ge volg van dc stormvloed van 1 februari 1953 de besturen van de aan het Dijk watcr op Schouwcn-Duiveland gelogen polders, c.q. waterschappen zich ge noodzaakt zagen dc bij het beheer en onderhoud zijnde langs het Dijkwater ge legen zeewering tc verhogen en te ver zwaren. De betrokken zeeweringen wa ren dermate slecht, dat zij niet zonder risico nogmaals aan een stormseizoen mochten worden blootgesteld. In ver band hiermede is in 1954 besloten, na overleg met de betrokken polderbestu ren, hel Dijkwatcr in het kader van de Noodwet Dykherstel af te dammen De ze afdamming ter lengte van 1200 in. is inmiddels voltooid De afsluitdijk met de daarin aanwezige hevehnstallatie. welke de afwatering van het afgesloten Dijkwater regelde, is lot on heden in eigendom, beheer en onderhoud bij het rijk. Nu in dc afwate ring van liet afgelopen Dijkwater in middels is voorzien door ingebruikne ming van een elektrisch gemaal in de polder Dreischor en de hevelinstallatie is opgeruimd, heeft het rijk bij de onder havige afsluitdijk geen belang meer. Met het oog hierop komt het dc minis ter wenselijk voor, de afsluitdijk in ei gendom en in beheer en onderhoud over te dragen aan het Waterschap Schou- wen-Duivcland. De overdracht in eigendom kan in hcr- verkavelingverband geschieden op grond van de Herverkavelingswet Walcheren, welke wet ook van toepassing is ver klaard voor Schouwen en Duiveland bij de Herverkavelingswet noodgebieden van 7 augustus 1953. Weliswaar kunnen volgens het bepaalde in art. 11. tweede lid van de Herverka velingswet Walcheren het beheer en onderhoud onder meer van waterlopen en kaden geregeld worden door Gedepu teerde Staten, doch Gedeputeerde Sta ten van Zeeland beschouwen zeedijken en zeeweringen niet als kaden, zodat onderhavige afsluitdijk niet is opgeno men in het definitieve plan van wegen, waterlopen en kaden, met de daarbij behorende kunstwerken, mitsdien zal de overbrenging in beheer en onderhoud onderhavige afsluitdijk ingevolge 1 van de waterstaatswet 1900 thans bij wet geschieden. In duidelijke blocmentaal werd d „Floratho 1962" aangeduid. (Foto P.Z.C.) Want dat verzekerde de algemeen voorzitter van de laudelyko vereni ging, jhr. mr. dr. O. F. A. II. van Nispen tot Pannerden de Thoolse bloembolieupioniers en de organisa toren en deelnemers van dc „Flo ratho 1962" nog eens nadrukkelijk HET KOELHUIS in Scherpenisse is de afgelopen dagen het „zweet kamertje" geweest voor de bloembollentelers van Tholen en omge ving. In een kunstig mozaïek van bloemen stond het er vrijdagmid dag: „Floratho 1962" het jaarlijkse examenstuk van de afdeling Stavenisse en omstreken in de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Twee dagen laten de gladiolentelers weer een proeve van hun produkten zien. Een met grondige vakkennis, grote toewijding en ernst gearrangeerde tuin van gladiolen in een rijke variatie van rassen en tinten. En daarin weerspiegelt zich dan nu voor de derde maal de ontwikkeling en verfijning van een ongeveer honderd hectare groot teeltgebied, een nog nieuw district, waarop momenteel de ogen van de hele Nederlandse bloembollenwereld zijn gericht. IIij opende de expositie, wiuiraan 21 deelnemers hun bijdrage hebben ge leverd, met een toespraak, waarin hij dc aanwezigen aan de ene kant at tendeerde op de kritische belangstel ling van overig Nederland, maar waarin hij tevens van deze kant een gul applaus en een groot respect en waardering voor de geleverde pres taties kon toezeggen. Met deze „opdracht" was de landelijk voorzitter naar Scherpenisse gekomen: om de Thoolse telers te behoeden voor elk gevoel van wantrouwen, dat tot een debacle kan leiden, oni hen te felicite ren met deze jaarlijkse bekroning op hun werk en om hen een stimulans en een wegwijzer naar een voorspoedige toekomst voor de ontwikkeling' en in tensivering van de bloembollenteelt, en -cultuur mee te geven. Dat er inderdaad zeer veel inzendingen van prima kwaliteit waren geleverd, vernamen de leden van de afdeling uit de mond van de heer J. de Wit namens de Nederlandse Gladiolus Vereniging, die een drie man sterke jury naar de „Floratho" had gestuurd. Eeri grote se rie bekers was daarvoor de beloning. De voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, ir. M A. Geuze ■nikte deze uit. BEVESTIGING vlaar hij deed dat niet eerder dan na dat hij de aanwezigen, onder wie ver schillende eilandelijke autoriteiten, nog eens had bepaald bij de bijzonder moei lijke omstandigheden, die aan deze der de gladiolenexpositie zijn voorafgegaan. „Ondanks het slechte weer de „Flo ratho" moest zelfs een week worden uitgesteld zyn cr toch uitzonderlijke prestaties geleverd. De Thoolse telers hebben hun best gedaan om een beschei den bijdrage te leveren aan de positie, die de Nederlandse bloembollencultuur heeft opgebouwd", aldus ir. Geuze. Maar de heer P. Oosterveer, sprekend na mens het Hollands Bloembollen Genoot schap, vond dat men in Zeeland echt niet zo bescheiden hoeft te zijn. „De gladiolenteelt zou in ons land niet meer denkbaar zijn zonder de eilanden in het zuidwesten". De lieer Oosterveer noemde de „Flora tho" een éclatante show". Van verschil lende kanten kwamen er felicitaties, toen voorzitter M. Neele de expositie had ingeleid. Zo zag de rijkstuinbouw- consnlent, ir. J. J. van Henink er een bevestiging in van de ontwikkeling, die zich op Tholen ten aanzien van de tuin bouw afspeelt. „Hier zien we de resul taten in concrete en in prachtige kleu ren", zo zei de heer Van Hennik. Hij voegde er nog aan toe, dat Zeeland met ruim 600 hectare gladiolenteelt en het eilandengebied met veertig procent van de totale teelt in deze bloembollen afdeling zeker een goed figuur slaat. Dat hadden ook de prijswinnaars ge daan, die de heer Geuze stuk voor stuk naar voren riep om hun beker in ont vangst te nemen. BEKERS In afdeling 35 inzendingen ging deze naar J. Rademakers, Kruisland, 214.40 pt.; afdeling 610 inzendingen: Fa- Goedegebuure, Sint-Annaland, 178,33 pt.;afdeling 11 of meer inzendingen: fa. gebr. Van Beveren, Stavenisse, 198.06 pt. De beker voor de. beste vaas, wisselprijs van de afdeling was voor J. Rademakers (239). Als aandenken aan de verliezer van de vorige prijs kreeg de fa. gebr. van Beveren een plaquette. Dan waren er bekers als be kroning voor: de beste rode gladiool: C. v. d. Berge, Tholen (219); béste oranje'rode: J. Rademakers vnd.; beste zalmkleurige: gebr. Van Beveren. vnd.; beste rose: gebr. Neele, Stavenisse; bes te donker-rose: fa. Keur-Bruynzeel, St.- Annaland; beste oranje: M. Neele. Sta venisse; beste gele: gebr. Van Beveren, vnd.: beste roomkleurige: idem; beste witte: J. Rademakers, vnd.; beste blau we: gebr. Van Beveren. vnd.; beste don kerblauwe: idem; beste purper: idem; beste paarse: gebr. Neele, vnd.; beste lila (medaille): gebr. Van Beveren, vnd.; beste zwarte: J. Janse, Tliolen: beste smoky: J. Rademakers, vnd.; beste ge vlekte, (standaard): gebr. Van Beve ren,. vnd. Ook de arrangeurs van deze expositie, het echtpaar Van Gurp uit Bergen op Zoom, werd in deze herinne ringenregen niet vergeten. De „Floratho 1962", waar ook ver schillende fabrikanten en handelaren van machines en produkten voor de bloembollenteelt een stand hebben in gericht, zal vandaag (zaterdag-) nog te bezichtigen zijn. Herman Willemse won in Canada De Nederlandse lange-alstandzwem- mer Herman Willemse heeft opnieuw een overwinning toegevoegd aan zijn lange reeks van zegepralen. Hij won woensdag de marathon over tien mijl in het Canadese plaatsje Troïs-Rivieres (Quebec). De Nederlander bracht de 5000 toe schouwers in opwinding door de 70 ron den in het stedelijk zwembad af te leg gen in de recordtijd van 3 uur 56 minu ten 33 seconden. Hy verbeterde daar mee het oude record met 13 minuten 59 seconden. De Canadees Rejean Lacoursiere uit Montreal eindigde als tweede op drie kwart mijl achter Willemse met een tijd van 4 uur 14 minuten 15 seconden. De Nederlandse zwemster Mary Kok legde beslag op de vijfde plaats in 4.25.40, bijna vijf minuten achter de als vier geëindigde Argentijn Carlos La- riera. PROMOTIE-DEGRADATIE BETAALD VOETBAL Het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft in een zaterdag g het voorstel van taald voetbal met betrekking tot de promotie-degradatieregeling 1962/'63 goedgekeurd. Na afloop van het komende seizoen zullen de nummers 15 en 16 van de ere-divisie degraderen naar de eerste divisie. De kampioen van de eerste divi sie en nummer twee gaan automatisch naar de hoogste afdeling. Uit de eerste divisie degraderen even eens de nummers 15 en 16. De kam pioenen van de tweede divisie A en B spelen vervolgens één wedstrijd om één plaats in de eerste divisie. De verliezer van deze tweekamp krijgt nog een her kansing. Met de nummers twee van de tweede divisie en een nummer drie van die afdeling aan te wijzen door een beslissingswedstrijd tussen de nummers drie van beide tweede divisies wordt vervolgens een halve competitie met als inzet een plaats in de eerste divisie gespeeld. De nummers laatst van de tweede divi sie zullen eventueel een beslissingswed strijd spelen om uit -te maken welke club in aanmerking komt voor terug keer naar de eerste klas van het ama teurvoetbal. Deze club zal echter al leen naar de amateursectie overgaan indien de kampioen van Nederland der amateurs de wens te kennen geeft in het betaalde voetbal te willen spelen. Vijf mijllopers onder 4 minuten middenafstandlopers zaterdag in Londen de Britse vakmensen gefascineerd. Ofschoon de poging om het wereldrecord op de mijl te verbeteren mislukte, bleven niet min der dan vijf atleten beneden de vier mi nuten. Jim Beatty noteerde 3-56.5 en zijn land genoot Jim Grelle 3.56.7. Stan Taylor (G.-B.) werd derde ia 3,58.voor de Amerikaan Robert Seaman in dezelfde tijd, terwijl Mike Berisford tot 3.59.2 kwam. Bijzonder goed waren eveneens de prestaties van Dortr.y Hyman met 11.5 over de 100 en 23-4 sec. over de 200 meter. De 800 meter werd gewonnen door Har- ris in 1.49.3, terwijl Anderson en Strong op de 5000 meter tot respectievelijk 13.55.2 en 13.58.2 kwamen. De dag die het comité „De Bevelanden' van V.V.V. te Goes en de Provinciale Zeeuwse Courant hebben uitgekozen om HONDERDEN wandelaars te voeren door het Zeeuwse Fruit- gebied, komt al in zicht. S C Honderden deelnemers zowel in groepsverband als individueel zullen op zaterdag 8 september de wandelschoenen aantrek- ken voor deze DERDE fruitwandeltocht. Dit jaar is de route S geheel nieuw gemaakt hetwelk voor de deelnemers des te aan- treltkelïjker is. Daarom wekken de organisatoren alle wandel- en gymnastiek- S verenigingen, scholen, padvindersgroepen en vooral ook de ENDIVIDUELEN op, om vlug het inschrijfformulier in te 2 zenden. Vele wandelaars hebben zich reeds gemeld. Voor iedere deelnemer is ook nu weer een speciale medaille beschikbaar. De groepen ontvangen bovendien extra prijzen van V.V.V. en P.Z.C. De organisatoren hebben gemeend om juist de datum van zaterdag 8 september uit te kiezen. De dag dus, dat de FRUITFEE haar intrede in w de „Ganzestad" houdt. De Fruitfee hoopt des avonds ook de prijzen uit te reiken in de „Prins van Oranje". V.V.V. en P.Z.C. zullen proberen U een onvergetelijke dag te bezorgen en S wensen U bij voorbaat straks een prettige wandeling. M. HAASDONK, V.V.V. S G. SCHOUT, P.Z.C. ComitéledenS A. C. VEENIS. C. J. VAN WEELE. C J. VAN DE PAREL. C Naam S Woonplaats Wenst deel te nemen met personen aan de tocht C over km. Waarde van deze door de P.Z.C. beschikbaar gestelde bon van 0,50 per persoon; geldig tan. 1 september 1962. Afstanden 5 km minimum leeftijd 6 jaar 10 km minimum leeftijd 10 jaar C c 15 km minimum leeftijd 12 jaar 25 km minimum leeftijd 14 jaar Inschrijfgeld Inschrijfgeld tot en met 15 jaar bedraagt 1,00 Inschrijfgeld vanaf 16 jaar bedraagt 1,25 S Hierop is tegen inlevering van bovenstaande reductiebon slechts S éénmaal 0,50 verlaging van toepassing per persoon (zie geldig- J heidsduur). inschrijvingen Zonder gelijktijdige overmaking der inschrijfgelden worden deze 5 terzijde gelegd Inschrijfadres J. van de Parel, Schoolstraat 51, Kruiningen. Inschrijving uitsluitend schriftelijk, terwijl wordt verzocht het verschuldigde bedrag in losse postzegels bij te sluiten of per postwissel te voldoen. inschrijfbureau S De Twentsche Bank, Grote Markt, Goes, op de dag zelf. Geopend vanaf 1 uur. •Startplaats S Grote Markt te Goes. StartuurN Zaterdag S september 1962 te 14.30 uur voor 15 en 25 km; 14.45 uur voor 10 en 5 km. y ivleedgelegenheid In de zaal van de Prins van Oranje te Goes, geopend vanaf 1.30 uur. S

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11