Duizenden minder in Middelburg op laatste drukke zomerdonderdag Groede nu ook akkoord met industrieschap Landingsverbod voor Haamstede verlengd BILT vEN NU'N 27 ct Piet Peper won een koninklijke beker ALMANAK LADING VAN DE „AYDIN" IN NAUW VAN BATH WORDT GEBORGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 M ft c^/fLOXt Behalve bij ringrijderij en op miniatuur Blaauw, die de ringrijders een pluim op de pet stak, omdat ze naar Middelburg waren gekomen en daarvoor een „onge- looflijke berg werk op de boerderij een j dag verzetten wilden", reikte de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de beide ko ninklijke bekers uit. Ook de commissa ris getuigde van zijn waardering voor de boerenzoons, die deze folkloristische ma nifestatie in ere willen houden „Op de mannen van Piet Brasser kan het het provinciaal bestuur altijd een beroep doen", zei hij en overhandigde Piet Peper de beker van de koningin en Jan Reijnierse de beker van prinses Wil- helmina. Vergeten... Burgemeester mr. J. Drijber, die de be ker van de gemeente Middelburg aan Henk Joosse overdroeg, sprak van een geslaagde dag en van zijn bewondering voor de prestaties van de honderd lan siers. De heer Blaauw reikte daarna de beker van Frank uit aan Wim Mal- jers, die zich de 23e eigenaar mag noe men, en de heer W. de Pagter, de ad junct-directeur van de P.Z.C., vertelde in een toespraakje in Zeeuws dialect, dat Piet Rooze de beker van de krant mocht houden. Vader Minderhoud uit Westkapelle nam vervolgens de plaats in van zijn zoons Sam en Noach (die de prijsuitreiking vergeten waren....) om de trofeeën van de „Algemene Zeeuwse" en van de heer A. Jobse sr. in ont vangst te nemen. Tenslotte hoefde de heer J. H. L. M. Coone de Caltexbeker niet aan Jaap Wallenburg (al vier maal winnaar achter elkaar) te overhandi gen, maar aan Lou Vos, die thans de beker veroverde. DE BEKERS EN DE kampioenschappen zijn verdeeld, de lansen opgeborgen en de Zeeuwse ringrijders zijn weer naar huis gegaan tot midden van het volgend jaar. Die welverdiende rust (wat het ringrijden betreft overigens) kregen ze gisteren na afloop van de tweede folkloristische dag, de laatste drukke donderdag van het zomerseizoen in de Zeeuwse hoofdstad. Een dag, waarop de Walcher- se boerenzoons en hun paarden nog eens extra energie hebben moeten opbrengen in de jaarlijkse strijd om de koninklijke bekers. Die nu eens niét een prooi werden van de „onoverwinnelijke" Leen Minder houd uit Westkapelle. Want duizenden „langs het lijntje" hebben ge zien hoe de beker van koningin Juliana gewonnen werd door de 39- jarïge Piet Peper uit Aagtekerke en zijn 8-jarige merrie Polly. Een drukke donderdag dus weer voor Middelburg. En toch: het folkloristische gebeuren en de weekmarkt hebben duizenden min der getrokken dan vorige jaren. Zeker, rond de vier strijdperken op het Molenwater konden de toe risten en eilandelijke bewoners tot ver in de middag slechts voetje voor-voetje vooruit komen, maar over het algemeen was het in de binnenstad minder druk dan an ders. Het was ruwweg geschat een kwart „stiller" dan andere folklo ristische hoogtijdagen, een indruk, die bevestigd werd door de politie mannen. Er waren twee uitzonderingen op deze drukteregel: het gemotoriseerd verkeer ïn de binnenstad en Miniatuur Walche ren. Het was namelijk bepaald niet te merken, dat er minder autobussen en personenwagens de stad waren binnen gereden. Elke straat in en rond het centrum van de stad, elk plein in de om geving en bijna alle kaaien waren weer „afgeladen" met voertuigen en vooral toen de ringrijders "s middags met zijn honderden een tocht door de stad maakten, heeft het wel even „gespan nen" voor de politiedienaren. De tweede uitzondering: Miniatuur Walcheren pikte een heel wat aan zienlijker graantje van de folkloris tische drukte mee dan de tweede dag __a de poorten van het miniatuur ei land door, nu waren het er rond 4500. Voorts was het winkelbezoek vooral in het centrum groter dan op andere hoogtijdagen. Volgens enkele zakenlieden betrof het hier niet zozeer de dagjesmensen, dan wel de toeristen uit de kustplaatsen, die hun inkopen kwamen doen. Maar er waren geen filmers of radiomannen, die dat alles op celluloid en band kwamen vastleggen. Wel werd er druk gefilmd door amateurs en die zijn op het Molenwater bepaald wel aan hun trekken gekomen. de beurt sloeg Piet Rooze twee maal achter elkaar mis. Maljers won de 4e beker en Piet Rooze die van de P.Z.C. die hij tegelijk in eigendom verwierf. Leen Minderhoud, Kodde en Vos bleven over voor de laatste twee ereprijzen. De Westkappelse rijder won gemakkelijk de zevende en Vos werd winnaar van de achtste. Adrie Kodde en David Willem- 'an Sint-Laurens werden tenslotte naar van de twee medailles, die mr. Van Vollenhove, heer van Kleverskerke, beschikbaar gesteld had. Nieuw record Lee uwse Schuifelen 't Was schuifelen, donderdag in Middelburg, schuifelen en nog eens schuifelen. Van de Markt naar het ringrijden en van het ringrijden naar de Markt. Onge lofelijk, zo'n groot aantal schui- felaars als er óp de been teas. Uit binnen- en buitenland, mogen wij icél zeggen. In de bus van Vlis- singen naar Middelburg begon het al. Er schuifelde een opa binnen, die nog een plaatsje vond naast een vrouw, met een kind op schoot, waar opa onmiddellijk tegen begon te babbelen. Hij had al geruime tijd gebabbeld, toen de vrouw haar mond opende om mee te delen dat ze Duitse was en opa niet verstond. Dat verstond opa weer niet, zodat hij gezellig door babbelde. .JDeutsch", riep een vrouw achter hem nog een keer, want het leek de bus van Bonn naar Godesberg wel, maar het deed opa allemaal niks. Enfin, we kwamen allemaal gezellig in Mid delburg aan. waar het .JRathaus" aller ontroerde bewondering weg droeg. Daarop schuifelde een ieder zijns weegs, veler, markt- waarts, tot vreugde van de koop lieden, van wie er twee in een boeiend gevecht bleken over een geparkeerde auto. ,JDat kost me mm handel", riep de een verbol gen uit, maar de ander moest zijn handel nog uitladen en daar ging hij stug mee door. Hoe het afliep bleef óns onbekend, want we wer den verder geschuifeld, achter een dame met. een klein, zwart hondje, dat alsmaar Ukken op zijn kop kreeg met een molentje. Daar liep een kind mee, met dat molentje, aan de hand van naai moeder. Mevrouwdat kind slaat m'n hondje", sprak de bezitster van de viervoeter beleefd. „Ja, gunst, 't is ook maar een kind", sprak de moeder wetend en pats, daar kreeg Fikkie weer een dreun. ,2,egt U liever 't is maar een hond", riep de moeder, pardon, de eigenares van Fikkie toen op recht kwaad, maar gelukkig bleek de kop van Fikkie harder dan het hout van het molenstok- ie. want dat brak en de kop van Fikkie bleef heel. Einde van het incident. Er kon rustig verder ge schuifeld worden. Want het puikje van het Zeeuwse rïng- rijderskorps het waren er 100 bij elkaar heeft er een bijzonder span nende en sportieve wedstrijd van ge maakt. Waarbij het er op leek, dat Leen Minderhoud linea-recta op de eerste beker ging afstevenen. Maar in laatste beurt op de grote finalebaan bij de Schouwburg, waar de sterkste 30 rijders met een tweede oranje sjerp over hun Walcherse kostuum mochten uitkomen, stak de Zeeuwse kampioen mis.... Toch vestigde Minderhoud een nieuw record: stak hij tijdens de Vlis- singse ringrijderij dertig maal achter elkaar raak, in Middelburg deed hij het er 31 keer! Alleen de laatste ring miste hij. Om de twee koninklijke bekers streden nu twee rijders met elk 10 van de 10 fï- naleringen: Piet Peper en Jan Reijnier se Azn., uit Koudekerke. Wie zou de eerste beker winnen De muziek stopte, bijna iedere toeschouwer hield de adem in... Maar reeds na twee beurten snel den sterke boerenzoons naar Peper toe en enkele seconden later werd hij hoog de lucht in-gejonast. De strijd was snel beslist, want reeds in de le beurt van de „ommekeer" (één maal heen en terug) miste Reijnierse. Wel stak hij „terug" raak, maar Piet Peper reeg beide ringen aan zijn lans. Na elf jaar had hij weer een succesvolle gooi ge daan naar de eerste koninklijke beker. Hoewel het in de stad minder dritk was dan voorgaande jaren was het op het Middelburgse Mo lenwater rond de ringrïjdersba- nen soms moeilijk om nog een goed „staanplaatsje" te vinden. (Foto P.Z.C.) Pollepel Nog 4 tienen Er waren echter nog meer „tienen" clan die van Peper en Reijnierse, Want ook in de kleine finales (in de banen bij de industrie- en huishoudschool en bij de muziektent) werd voortreffelijk gere den. Vier tienen kwamen er daar uit de bus en zij werden gestoken door befaam de rijders, die de eerste dertig net niet konden halen: Jaap van Wallenburg uit Middelburg, Ko de Klerk uit Nieuwland en Adrie Lampert uit Biggekerke (resp. 1, 2 en 3 in de eerste baan) en door Jan Brasser uit Veere, die eerste werd ïn de tweede baan. L. P- Brasser jr. uit Veere en Wim de Visser uit Zoutelande staken beiden 9 ringen en werden 2 en 3 in de tweede baan. Maar nog was de stryd niet ten ein de: 42 rijders, die de 21e en 22e beurt hadden raak gestoken, traden aan voor een felle kamp om de pollepel. Tot slot bleven er na een uur ryden vier man over: Wim Maljers, Jo Koets nit Biggekerke, David Wil- lemse en Jo Langebeeke uit Gapinge, die elkaar ring na ring (van 30 mm) niets toegaven. Onder enorme hoog spanning viel eerst Willemse af, toen Langebeeke en tot slot bleef Wim Maljers alleen over als de pollepel winnaar. Toen pas was het moment aangebroken, waarop de rijders de ereprijzen in ont vangst konden nemen. Na een wel komstwoord door V.V.V.-voorzitter P. KIND UIT VOGELWAARDE BIJ SPEL GEDOOD Op de hofstede van de landbouwer T. H. Vereecken in het buurtschap Rapen burg-Tol, gemeente Vogelwaarde, is donderdagmiddag de 6-jarige Arnold Vereecken, toen hy met zijn twee vriendjes speelde op een lanbouwwagen, gedood. Het kind klom op een gegeven ogenblik in een op de wagen staande menladder en stak zijn hoofd tussen de sporten. Toen de ladder viel, zag hij geen kans z'n hoofd terug te trekken, met het gevolg dat hy z'n nek brak. Dokter L. Adriaansens uit St.-Jansteen kon slechts de dood constateren. Jeugdweek Middelburg sluit met optocht en circus Vrijdagmiddag lieten 20 kinderen uit Middelburg op Toorenvlledt hun eigen gemaakte vliegers op. Dc wedstrijd was een onderdeel van de jeugd-vakantie- vreugdweek. Een jury, bestaande uit Louis Heymans, de heer A. Steketee en mevrouw Steenaard, kende de prijs voor de mooiste vlieger toe aan Jan Kasteel, de prijs voor de origineelste vlieger ging naar Christiaan Tango en Nico Luijt- wïeier kreeg een prijs voor de hoogst komende vlieger. De drie troostprijzen werden in de wacht goslteDt door André Burghardt, Jacky van Sabben en Paul Lups. Vandaag is het de laatste dag van de feestelijke week voor kinderen uit Middelburg. Om 10 uur is er een pop- penkastvoorstèlllng. Daarna volgt 'n op tocht door de stad. beginnend bij de Dwarskaai, van door de kinderen zelf versierde wagens, stops en fietsen. Het ligt in de bedoeling de prinses in de mooiste wagen rond te rijden. De slot- avond in het Schuttershof verzorgt het circus „Hogerop" uit Goes. Afscheid ds. G. J. Grafe van gereformeerde kerk Breskens Ds. G. J. Grafe heeft tijdens een druk bezochte kerkdienst afscheid genomen van de gereformeerde kerk van Bres kens. In deze dienst bracht de kérke- raad zijn teleurstelling tot uitdrukking over het vertrek van de predikant en de dankbaarheid voor hetgeen ds. Grafe voor de plaatselijke evangelisatie heeft gedaan. Namens de classis Axel sprak ds. H. A. van Bottenburg uit Schoondij- ke. De burgemeester van Breskens. de heer J. A. Eekhout, wees er op dat ds. Grafe er in is geslaagd tussen hem en de bewoners van Breskens een aange naam contact te leggen. „Wanneer ik de balans opmaak dan is uw vertrek een verlies", aldus de burgemeester. In zijn dankwoord bracht ds. Grafe zijn bijzondere erkentelijkheid voor de steun en medewerking van de kerkeraad on der woorden. Hij dankte het gemeente bestuur voor de ondervonden welwil lendheid en de samenwerking. Tevens betrok hij in zijn afscheidswoord tal van andere kerken uit Breskens wegens de grote mate van samenwerking. Vrijspraak voor buschauffeur uit Vlissingen Donderdag moest de autobuschauffeur S. de V. uit Vlissingen voor het kanton gerecht in Bergen op Zoom verschijnen voor de behandeling van een door hem begane slippartij op 23 mei. Toen hij die dag in Bergen op Zoom uit de Wasse- naarsestraat de Meeussenstraat indraai de, schoof hij door, ramde een auto en reed ten slotte tegen de gevel van de schoenmakerij van de heer Taalman. Hem was ten laste gelegd, dat hij te vlug had geremd, waardoor de bus ?aan slippen. Verdachte ontkende ;en stelligste, hij beweerde niet te heb ben geremd, maar te hebben overge schakeld op een lagere versnelling. Hij wees op de slechte toestand van de weg bij regen. Vooral dit punt is bij slecht weer berucht. Het hem ten laste geleg de werd niet wettig en overtuigend be wezen. V. werd vrijgesproken. Benoeming bij Zeeuwse rijksverkeersinspectie De heer P. J. van der Doe te Zierikzee bij de rijksverkeersinspectie district Zeeland te Middelburg benoemd rijksbevrachtingsagent ter standplaats Zierikzee- Benoeming gezworenen Bij K.B. zijn benoemd: tot gezworene van de Van Alsteinpolder: de heer A. J. M. Verdurmen en tot gezworene van de Hertogin Hedwigepolder: de heer A. P. E. Staal, beiden te Graauw. Examens Geslaagd voor sterkstroommonteur heer H. Koster te Middelburg, werkzaam bij de N.V. Vitrite Fabriek te Middel burg. Als laatste gemeente Nauw overleg betreffende plaats industrieterrein Ondanks de aanvankelijk gerezen be zwaren, is nu ook de gemeente Groede bereid toe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling voor een industrieschap met de gemeenten Breskens, Hoofdplaat en Sehoondyke. Zon Ier stemming of noemenswaardige discussie hebben de raadsleden in de gisteravond gehouden vergadering het voorstel van b. en w. aanvaard om alsnog toe te treden. In hun toelichting op het voorstel zeggen b. en w. dat zy bij de gemeentebesturen van Breskens, Hoofdplaat en Schoon- dïjke hebben laten weten dat zy blijven vasthouden aan het verlangen, dat de plaats waar liet industrieterrein moet komen, wordt vastgesteld in nauw over leg met deskundigen, zoals van E.T.I. en P.P.D. B. en w. memoreerden voorts dat in een op 1 augustus le Breskens ge houden vergadering, waarin de vier genoemde gemeenten vertegenwoor digd waren, het verlangen van Groe de betreffende de plaats van het in dustrieterrein nog nader is toege licht. In genoemde vergadering is daarop besloten dat de stedebouw kundigen van de gemeenten advies zullen uitbrengen in nauw overleg met P.P.D., E.T.I. en de provinciale commissie voor uitbreidingsplannen. Onder deze omstandigheden zagen b. en w. van Groede geen bezwaren meer in toetreding. Zoals bekend was men in Groede aanvankelijk be vreesd dat de vestiging van indus trieën de recreatiebelangen zou schaden. Groede is nu als laatste van de bij het industrieschap betrokken gemeenten toegetreden. De raadsleden gingen voorts in vlot tempo akkoord met de voorstellen de autovergoeding voor de burgemeester met 100,te verhogen, de subsidie aan de stichting Zeeuws-Vlaams Borg stellingsfonds te verhogen tot drie cent per inwoner en die aan t.et Zeeuws Stu diefonds van vyf op tien cent te bren gen. Aan de r.-k. school voor v.g.l.o. zal medewerking worden verleend bij ver betering van het gebouw en aanschaf van materialen en aan mejuffrouw J. Boekhout besloot men eervol ontslag te verlenen als schoonmaakster van het ge meentehuis. Aan de heren J. M. Koot te Amsterdam en M. A. W. van Oppen te Maastricht zal bouwgrond worden ver kocht voor bungalowbo'iw ad 5.per vierkante meter, gelegen aan de Uit valsweg. De gemeenterekening 1960 werd voor lopig vastgesteld, mei op de gewone dienst een nadelig slot van 14.145,49 en op de kapitaaldienst een nadelig sal do van 79.239,91. De raad keurde de rekening van het Burgerlijk Armbestuur goed. Door het vertrek van de heer C. v. d. Hemel is in dit bestuur een vaca ture ontstaan, waarover op korte ter mijn zal worden vergaderd. Ten slotte stond de raad enige tijd stil bij het afscheid van liet p.v.d.a.-raads- lid P. v. d. Hooft, die na een zittings periode van vier jaar niet meer in de nieuwe raadsamenstelling zal terugke ren. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer J. Blonime, eveneens ver tegenwoordigend de P.v.d.A. Voorzitter J. C. Everaars dankte de heer v. d. Hooft voor de goede en prettige samen werking in de afgelopen vier jaar. Bij nieuwe beschikking NOG GEEN TOESTEMMING UITBREKEN STARTBAAN Het gemeentebestuur van Wester- schouwen heeft een beschikking van de plaatsvervangend direc teur van dc burgerluchtvaart ontvangen, waarbij het vlieg veld Haamstede tijdelijk geslo- Spannend Spannend was de kamp om de vol gende trofeeën, waarvoor zeven rij ders met 9 raak gestoken ringen zich kandidaat stelden: Leen en zyn 15- jarige broer Sam Minderhoud, Wim Maljers uit Veere, Z.R.V.-secretaris Henk Joosse uit Gapinge, Piet Rooze uit Sint-Laurens, Lou Vos uit Zoute lande en Adrie Kodde uit Aagteker ke. Slechts vier man hielden het één „ommekeer" uit: Sam Minderhoud, Wim Maljers, Henk Joosse en Piet Rooze. Leen Minderhoud, Lou Vos en Adrie Kodde misten een keer. In de volgende „ommekeer" haalde al leen Henk Joosse liet. H(j stak twee rin gen raak en werd winnaar van de be ker van de gemeente Middelburg. Spannender Toen begon een nog spannender kamp om de beker van wijlen Jacq Frank en de P.Z.C.-beker. Sam Minderhoud deed er slechts twee succesvolle pogingen aan mee, maar Maljers en Rooze sche nen eerst goed op gang te komen, toen de kleine ring van 30 mm doorgeprikt moest worden. Ommekeer na omme keer gaven ze elkaar niets toe, zelfs in het missen niet, maar eerst na de tien- teu wordt verklaard voor de burgerluchtvaart. In feite ver andert deze mededeling niets aan de bestaande situatie: het gaat hier om een formele maat regel in de zin van de nieuwe luchtvaartwet 1959. In dat jaar werd het vliegveld Haamstede aangewezen voor de zweefvlie gerij en de burgerluchtvaart. De Ryks Lucht vnartdlenst had de ex- ploitante van het vliegveld de voormnlige gemeente Haamstede. toen reeds een landingsverbod opge legd voor een eventuele lijndienst, omdat tegen de outillage van het vliegveld bezwaren bestaan. Binnen drie jaar na het in werking treden van de nieuwe wet was de nieuwe beschikking voor het continueren van dit verbod nodig. Die wordt nu met ingang van 1 oktober aanstaande van kracht. De sportvliegers Haamstede en de omwonenden zullen er dus weinig van merken. Het landingsverbod blijft geldig totdat de in het rampjaar 1953 aangelegc te korte startbaan van asfalt hoogovenslakken zal zijn verdwenen; en daarvoor in de plaats een egale grasmat zal zijn ingezaaid. Deze kwestie is er namelijk de oorzaak van, dat de in oktober van het vorig jaar verleende concessie voor het Zoals bekend heeft het luchtvaartbe drijf „Sinberg N.V.", gevestigd in de vertrekhal van het vliegveld Zestien hoven bij Rotterdam, plannen om daarvoor een éénmotorige Jodel „Mousquetaire" (voor vier personen en 80 kg bagage) in te zetten. De 33- jarige directeur van het bedryf, de heer Theo Sinnige had reeds deze zo mer met zijn nieuwe concessie hy onderhoudt reeds verschillende ande re luchtlijnen in het noorden van het land;willen gaan werken. (Slot van pag. 1 Dynamiet De bergers hebben vril veel last van zand, dat herhaaldelijk moet worden verwijderd. Het wegspuiten van de zandmassa's in het schip betekent extra oponthoud. Wanneer alle vaten ruwe olie veilig aan wal zijn gebracht, zal het dek worden „geschoten", zoals dat in bergingstaai heet. Met ladingen dy namiet zal het dek worden openge scheurd, zodat men gemakkelijker de overige lading zal kunnen bereiken. Als alle ruimen leeg zijn de bergers schatten over circa twee jaar zal het eens zo trotse Liberty-schip door dyna- mietontploffingen aan stukken worden gereten. De stukken en brokken van de „Aydin" zullen dan als schroot worden verkocht. Tot 14 meter diep gaan de bergers. Voorlopig echter hlyven de roestige, ge deukte en verveloze resten van het Turkse, schip het beeld in hel; Nauw van "iath nog bepalen. Ken triest beeld voor le zeevarenden, die in de „enge pas" ■an Bath op slechts luttele tientallen meters van het wruk passeren. „Aydin", die juist naast het vaarwater ligt, vormt. e'igenHjk alleen hij slecht zicht een gevaar voor de scheepvaart. Tot nu toe echter is nog geen enkel schip in gevaar gebracht door dc resten van de Turkse vrachtboot, maar niette min is het zaak, dat het wrak wordt opgeruimd. De berger* van Van der Tak en de Union zullen daarvoor zorg dra gen, zij het dan. dat men enkele jaren geduld moet uitoefenen alvorens Nauw van Bath wrak-vrjj Is. Dc trieste resten van een wrak, dat. evenwel nog een kostbare la ding bergt. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) WOLLEN DEKENS BROMFIETSER DACHT DAT AUTO DOORREED De Middelburgse bromfietser P. G. is woensdag in net ziekenhuis terechtge komen, nadat hij meende, dat de Duitse automobilist C. B. uit Soest (in het Ruhrgebied) de voorrangskruising Nieuwe Vlissingseweg-Poelendaleweg ig oprijden. B. kwam van de Poelen- esingel en kwam ll& meter over de witte streep op deze weg vóór de voor rangskruising, tot stilstand. De brom fietser dacht echter, dat de automobilist doorreed en probeerde met een grote boog rechts om de auto heen te rijden. Daar de auto stopte, lukte dit dus niet, waardoor de brommer tegen de achter- zyde van de auto sloeg. G. werd zodanig verwond, dat de gemeente-geneesheer, dokter W. W. Stevens, overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk achtte. DUINBRANDJE TE CADZAND Dezer dagen ontstond omstreeks drie uur een brandje in de duinen te Cad- zand-Bad in de buurt van het Strand- hotel. De rijkspolitie te paard kon met behulp van omwonenden en vakantie gangers dit duinbrandje blussen. Onge veer 30 vierkante meter duinterrein werd door het vuur aangetast. Dit brandje is vermoedelijk veroorzaakt door kinderen, die met vuur hebben ge speeld. Bromfietser gewond bij botsing in Mercurieusstraat Op de hoek. Mercurieusstraat en de Dorpsstraat te Breskens deed zich dezer dagen een aanrijdihg voor tussen een personenauto en een bromfietser. De personenauto, die werd bestuurd door A. S. uit Groede, wilde de Mercurieus straat inslaan. A. S. lette daarbij niet op de bromfiets, die bestuurd werd door G. eveneens uit Groede. De bromfietser kwam bij de aanrttding te vallen en moest naar het ziekenhuis te Oostburg worden overgebracht. Beide voertuigen werden beschadigd. A tletiekwedstrijden AV '56 in Goes De Goese atletiekvereniging AV '56 houdt morgen, zaterdag, op hot gemeen- telylc sportterrein te Goes voor liet eerst in drie jaar weer atletiek-baanwedstrij- den. Voor dc wedstryden. die om half drie beginnen, hebben vele Brabantse atleten ingeschreven. Bij de heren, die hun krachten onder meer kunnen meten op de sprinltwee- kamp (100 en 200 meter), nemen deel de bekende Thor-atlctcn Van Zundert en Goverde. Zij zullen het op moeten ne men tegen de Zeeuwse sprinters W. van Beest van Marathon, P. Versluys van Dynamo en H Sinke van de organise rende vereniging. Bij het nummer 1500 meter heren zal de Excelsior-atlcet C. J. Zuyderveldt de strijd moeten aanbinden tegen de Zeeuw se lange-afstandlopcrs. Voor de meisjes- en jongensjunioren be staat het programma uit verschillende loopnumniers en enkele techische num mers. Oslo, zwnnr bnwollst Kopenhagen, half bewolkt Londen, regen Brussel, regen Luxemburg, geheel bewolkt Parijs, licht bewolkt Nice, half bewolkt Frankfort, geheel bewolkt Münchcn. licht bewolkt Zürich, half bewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, zwaar bewolkt Innsbruck, onbewolkt Rome. licht bewolkt Madrid, onbewolkt Mallorca. onbewolkt „IN STUDIE" Knaapje uit Zaamslag bij aanrijding ernstig gewond Donderdagmiddag kwart voor vier heeft zich in dc Axelao straat te Zaam- slag een ongeval voorgedaan, waarbij de 10-iarigc Cornel is van Hoeve uit Zaamslag zeer ernstig werd gewond. Vlak btj 'lct ouderlijk huis sprong de jongen van een door 2 paarden getrok ken landbouwwagen op de weg. Op dat moment naderde uit dc tegenovergestel de richting een personenauto, bestuurd door de 38-jarige E. J. L. R. uit Kloos- terzande. Laatstgenoemde zag geen kans de knaap nog te ontwijken. Met een schedelbasisfractuur en een gebro ken linkeronderbeen Het dokter M. Elenbaas het kind per ambuluncc over brengen naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen, Daarvan is tot op lieden nog niets geko men, omdat rijkswaterstaat en het Bureau Fiiumcierlng Wederopbouw PubliekreehfeUlke Lichamen de Haamsteedse affaire nog steeds „in studio" hebben. De gemeente Wester- schonwen stelt allc.s in het werk om het vliegveld Haamstede weer z.o snel mogelyk „bereikbaar" te maken. Reeds vorig jaar november gaf de raad het college van b. en w. blanco mandaat. Maar de gehele zaak hangt op de afwikkeling van de financie ring. De gemeente heeft namelijk nog altijd recht °P een uitkering van 20.000 gulden van de kant van Wederop bouw Financiering Publiekrechtelijke Lichamen, Daarover is nog g overeenstemming bereikt. Van ver schillende kanten onder meer het provinciaal bestuur heeft Wester- schouwen medewerking toegezegd gekregen om deze som te doen uitbe talen. issen is bijna weer een jaar verstre- ten. Nog slecds wacht men in Haam stede op het bericht, dat met de werkzaamheden tot het opruimen van de te korte startbaan kan wor den begonnen. De „N.V Sinberg" wil graag een luchtHjn openen. Niet temin: by beschikking van de direc teur-generaal van de burgerlucht vaart wordt de huidige situatie op papier voorlopig gecontinueerd.. HET WEER IN EUROPA nax. temp. 17 gr. c. 17 gr. C. 17 gr. C. 18 gr. C. 20 gr. C. 24 gr. C. 27 gr. C. 23 gr. C. 24 gr. C. 23 gr. C. 26 gr. C. 25 gr. C. 26 gr. C. 32 gr. C. 35 gr. C. 28 gr. C. VERWACHT... NOG STEEDS KOUD In de loop van dc dag van het westen uit enkele opklaringen, maar aanvanke- ïy'k voornamelijk ln de zuidelijke provin cies nog zwaar bewolkt met plaatselijk regen. Matige tot krachtige, aan de kust af en toe harde zuidwestelijke wind, Nog steeds koud, Slrandvcrwachting (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG enkele buien en opklaringen bij een krachtige, tijueiijk harde zuid westenwind. Te koel. In dc middag 16 a 17 graden. Zeewater 1.6 graden. VOORUITZICHTEN: storingen van de oceaan biyven het weer ccn onbestendig en koel karakter geven. ZON EN MAAN 25 augustus Zon op 5.39 onder 19.45 Maan op 0.49 onder 17.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2