BILT Los graan stroomt door Zeeuwse coöperaties Schouwse raadhuizen nog steeds op papier Naar Kortgene, Breskens en Axel-Sassing WESTKAPELLE BLIJFT STAAN OP VERREKENINGEN VAN WEGSCHAP RAAD AXEL NAM AFSCHEID VAN WETHOUDER C. DE PUTTER Honderdste sterfdag van dr. Dresselhuis Zeeuwse ALMANAK KINDEREN KLEUREN STRATEN VAN MIDDELBURG FLINKE BOETES VOOR SLORDIG ACHTERUITRIJDEN IN TERNEUZEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1962 PERSEXCURSIE CENTRAAL BUREAU De deelnemers aan de persexcursie van het Centraal Bureau te Rotterdam hebben dinsdag hun tweedaags uitstupje aan Zeeland afgesloten met een bezoek aan drie belangrijke landbouwcoöperaties. Zowel in Kortgene, als in Breskens en in Axel-Sassing hebben de jour nalisten van een twintigtal dag- en landbouwbladen zich op de hoogte kunnen stellen van de verschillen de methoden, welke de coöperaties toepassen om het losgestort graan te ontvangen. Zij hebben daarbij kunnen constateren, dat de nieuwe oogstmethode van graan in vele delen van Zeeland enorm snel om zich heen grijpt. „In 1960 vormde het losgestorte graan een fractie op de totale aanvoer aan on ze coöperatie, in 1961 bedroeg het 25 tot 30% en thans, in 1962, komt 80% van alle graan losgestort binnen en slechts 20% in zakken vertelde de directeur van de coöperatieve aankoopvereniging „Landbouwbelang van West Zeeuwsch- Vlaanderen" te Breskens, de heer M. de Boer tijdens het bezoek aan de silo te Breskens. In landbouwgebieden als West Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- Beveland, die bekend staan als „voor uitstrevend". is de stap van graan-in- zakken naar losgestort graan vrijwel geen probleem. In Kortgene, zo bleek bij het bezoek aan de coöperatie aldaar, komt het'gemaal- dorst produkt in enorme kisten binnen, waarvan er zes op een landbouwwagen passen. De coöperatie heeft enkele dui zenden kisten aangeschaft en voor de opslag een geheel nieuwe loods ge bouwd. Een vlotte gang van zaken op het land en bij het ontvangende bedrijf is hierdoor gewaarborgd. Geen oponthoud De coöperatie in Breskens heeft het in een geheel andere richting ge zocht. Hier transporteren landbouw- wagens met hoge opzetstukken het graan van het land naar het ont vangststation in casu de coöperatie in Breskens, die hiervoor uiteraard nieuwe voorzieningen heeft moeten treffen. De landbouwwagens rijden naar de stortputten. waar zy door middel van een hefbrug in schuine stand worden gebracht. Als gevolg hiervan loopt het graan binnen de minuut uit de wagen. Maandag, toen de coöperatie voor de vuurproef kwam te staan, konden af en aan rijdende landbouwwagens zonder oponthoud worden geholpen. Daarmee was dan meteen de deugdelijkheid van het systeem bewezen, want nog nergens in Nederland heeft men hiermee erva ring opgedaan. Voor het opvangen van het losgestort graan heeft de coöpera tie vorig jaar een laagbouwsilo gebouwd Onverwachte vaartocht Maandagmiddag waren een vier- j tal Duitse vakantiegangers op luchtbedden aan het slapen op het Kamperlandse strand. Zij slie- pen een geruste slaap en merkten niet, dat de vloed langzamerhand 1 opkwam en de bedden gingen drijven. Daar enkele andere bad- I gasten de „varende" Duitsers j zagen, werd er alarm geslagen. Men wierp hen zwemgordels toe, waarmee zij op het droge werden getrokken. In Axel-Sassing zit de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen nog volop in de verbouwing. Daar wordt een geheel nieuwe laagbouwsilo opgetrok ken, die het losgestorte graan zal moe ten verwerken. Men gaat hier zowel met stortputten als met kisten werken. De kisten zijn speciaal bedoeld voor het zaaigraan. Overigens heeft de coöpera tie al voorzieningen getroffen voor het opvangen van het losgestort graan, dat van de oogst 1962 binnenkomt. De excursie langs de drie Zeeuwse coö peraties heeft de deelnemers geleerd, dat Zeeland voor wat betreft het opvan gen van het losgestort graan in de voor ste gelederen meestrijdt. Zelfs een leek kan zien, dat hiermee enorme investe ringen gaan gepaard, want nieuwe ge bouwen, loodsen, magazijnen, stortput ten enz. verrijzen bij elke coöperatie als paddestoelen uit de grond. Mede een be wijs, dat de Zeeuwse boerenstand met zijn tijd meegaat G.S. VRAGEN DE MENING VAN DE RAAD Voor de in „fVa/c/ieren ingebrachte wegen Gedeputeerde Staten van Zeeland vra gen de raad van Westkapelle, die vrij dagavond a.s- om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomt, of het college nog van mening is, dat voor de over name van de wegen door het weg schap Walcheren een vergoeding moet worden ontvangen. In een toelichting op dit schrijven verklaren b. en w. var oordeel te zijn, dat nog steeds een ver rekening dient plaats te hebben. „De wegen in de gemeente bevonden zich bij het moment van overname in een betere staat dan in vele andere ge meenten. Hiervoor dient Westkapelle RAADSLID SINDS 1946 Ook raadslid L. Hamelink keert niet terug De gemeenteraad van Axel heeft dins dagavond afscheid genomen van wet houder C. de Putter (a.-r.-financiën en onderwijs) en van het g-p.v.-raadslid L. Hamelink. De heer De Putter heeft ge meend zijn raadslidmaatschap ter be schikking te moeten stellen wegens zyn leeftijd (69), de heer Hamelink keerde niet in de raad terug na de jongste ver kiezingsuitslag. Burgemeester M. K. van Dijke schetste de heer Hamelink, die één zittingsperio de heeft meegemaakt, als een recht schapen en aimabele figuur die grote belangstelling had -oor de publieke zaait. „Uw steeds weerkerende beto gen, waarin U zich een warm pleitbe zorger toonde vooral voor de behoeften van onze buitenkernen", aldus de voor zitter „hebben er stellig toe bijgedra gen dat we er ons van bewust zijn dat onze gemeente niet slechts een stede lijk karakter heeft". Zich tot de scheidende wethouder wen dend, memoreerde de Axelse burgerva der dat deze 5 september 1946 als raads lid werd beëdigd; 19 april daarop volg de de heer De Putter de overleden heer A. P. de Ruijter op als wethouder. Bur gemeester van Dijke memoreerde de r Advertentie) onstuimige na-oorlogse ontwikkeling van Axel, gekenmerkt door de grote vlucht van de woningwetbouw in de stadsdelen Oost, West en Zuid, de tot standkoming van vele recreatiemogelijk heden zoals een zwembad, nieuwe sport velden en de sportstichting. De onder wijssector had de volle belangstelling van wethouder De Putter, alsmede de verdere industriële ontwikkeling van de gemeente. „De grote kracht van de wet- r werd houder was zijn overtuiging", burgemeester van Dijke „nimn tevergeefs een beroep op U gedaan, om uw tijd en werkkracht ten dienste te stellen van onze Axelse gemeenschap". Wethouder De Putter bekleedde voorts namens de gemeente Axel functies in onder meer het bestuur van de stichting Protestantse Ziekenzorg in Zeeuwsch- Vlaanderen en in het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool. Als oudste raadslid sprak de heer P. J. van Bendegem (c.h.u.). „U bent ie mand wiens woord ook woord is", zo zei hij. Namens de raadsleden overhandigde hij wethouder De Putter een fraaie vul pen met vulpotlood in casette. Dankwoord In zijn dankwoord zei de heer De Putter dat hij zijn werkzaamheden niet zonder de medewerking van b. en w. en de raad had kunnen doen. „Het spijt mij alleen dat de eerste zaak, die ik ter tafel heb gebracht, nog niet is opgelost". Spre ker doelde hier op de verbetering (be strating en riolering) van de Oudeweg in Axel-Oost. „Ik hoop dat dit nog spoe dig zal gebeuren". De heer De Putter wees de aanwezigen erop, dat de mens niet alles in eigen hand heeft. Ook de heer Hamelink sprak woorden van dank. Namens het gemeentepersoneel bedankte de heer J. Francke, die een zilveren vloeirol en schrijfblokcasette aan de scheidende wethouder overhan digde, waarmee deze zich zeer ingeno men toonde. Wethouder De Putter noemde nog speciaal de heer C. Smies, chef afdeling financiën ter secretarie, die altijd zijn rechterhand is geweest. een uitkering te ontvangen", is de me ning van het college van b. en w. Als basis van de verrekening behoort naar de mening van het college de getaxeer de waarde van de investeringen van de in het wegschap ingebrachte wegen te worden genomen. B. en w. stellen de raad voor het college te machtigen Ge deputeerde Staten dienovereenkomstig in te lichten. De verrekeningen zijn reeds eerder in de vergadering van de raad van 28 december 1956 ter sprake gebracht. Dit gebeurde naar aanleiding van de van het dagelijks bestuur van het weg schap Walcheren ontvangen circulaire. Daarin werd de mening van het gemeen tebestuur gevraagd omtrent het ach terwege laten van de verrekeningen. Het wegschap stelde dat de bedragen, die de gemeenten voor het beheer en onderhoud van de wegen hadden ge ïnvesteerd, in verband met de waarde daling van het geld betrekkelijk mini- maal waren. Anderzijds hadden de ge meenten voor de financiering van de uitgaven van deelname aan het weg schap Walcheren een subjectieve ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds ontvangen. De raad was echter van oordeel, dat de verrekening niet zonder meer ter zijde kon worden geschoven. Gezien waarin de staat van het wegennet zich in Westkapelle op het moment van de overname bevond, werd het billijk geoordeeld, dat hiervoor een zekere vergoeding werd ontvangen. Om de verrekening zo eenvoudig mogelijk te houden, zou de raad ge noegen nemen met een globale ver goeding gebaseerd op een ruwe schatting, .bijvoorbeeld een bedrag per km. Uit de brief van G.S. van 6 juli 1.1. blijkt, dat behalve Westkapelle slechts twee andere gemeenten op het stand punt stonden, dat alsnog verrekening diende plaats te hebben. De overige ge meenten en de polder Walcheren waren van oordeel, dat verrekening achter wege kon blijven. B- en w. stellen de raad verder voor te besluiten de invoering van werkclassi- ficatie en prestatiebeloning voor de ge meentewerklieden achterwege te laten en 3 procent toelage als compensatie voor het gemis aan eventueel aan dit systeem verbonden voordelen te hand haven. Het college acht de invoering van de werkclassificatie voor de ge meentewerklieden niet in het belang van het personeel en van de taakver vulling. De raad krijgt ook nog een voorstel te behandelen tot het vaststel len van een regeling met betrekking tot de aansluiting van onrendabele percelen op het elektriciteitsnet van de P.Z.E.M. V.V.D.-KAMERCENTRALE MIDDELBURG KOMT BIJEEN Vrijdagavond 21 september a.s. zal de Kamercentrale Middelburg van de V. V.D. in „de Prins van Oranje" te Goes bijeenkomen, onder meer ter verkiezing van een nieuwe voorzitter. Dit in ver band met het aftreden van ïr. M. J. Stoel Feuerstein. Kandidaat zijn ge steld de heren dr. ir. C. W. C. van Bee- kom. Goes en J. C. Hoftijzer, Schoon- dijke. Advertentie) AFSCHEID BURGEMEESTER J. GEUZE AAGTEKERKE Tijdens een buitengewone raadsverga dering op dinsdag 28 augustus a.s. zal de heer J. Geuze afscheid nemen als burgemeester van Aagtekerke. In ver band met de gezondheidstoestand van de burgemeester zal dit afscheid een zeer beperkt en plaatselijk karakter dragen. Er wordt slechts een beperkt aantal personen, alleen uit Aagtekerke, uitgenodigd. De vergadering begint des avonds om 7 uur in het gemeentehuis. Aanbesteding In de commissiekamer van het stad huis te Bergen op Zoom is maandag morgen in het openbaar aanbesteed het uitvoeren van grondwerken, het aan brengen van verhardingen en het uit voeren van bijkomende werken op het Geertruidapleir. ten behoeve van de brandweerkazerne in de gemeente Ber gen op Zoom. Er waren twee inschrij vingen binnengekomen. De laagste in schrijving was van H. J. Feskens uit Etten voor 38.000. De hoogste van de fa. gebroeders Moerland uit St. Anna- land voor ƒ44.985. De raming bedroeg 35.250. Morgen, donderdag 23 augustus, is het honderd jaar geleden dat te Wol- phaartsdijk overleed dr. Joh. Ab Utrecht Dresselhuis. Dr. Dresselhuis schreef verscheidene geschiedkundige werken over Zeeland. Na aanvankelijk in Hoofdplaat gestaan tc hebben als predikant der Ned. Hervormde Kerk, diende hij gedurende 39 jaar de kerkelijke gemeente in Wolphaartsdijk, waar hij 23 augustus 1862 overleed. In 1846 was dr. Dresselhuis benoemd tot Ridder van de Nederlandse Leeuw. Op 1 november 1862 werd op initiatief van zijn vele vrienden en,vereer-: ders in Wolphaartsdijk een monument voor hem opgericht, dat heden ten dage een weinig in het vergeetboek is geraakt. (Foto P.Z.C.) Slot van pag. 1 ten. Enkele maanden geleden heeft burgemeester Francke er in de raad nog een weinig optimistische opmer king over geplaatst: Er is by zonder weinig bouwvolume voor nieuwe raadhuizen beschikbaar, zo had .Den Haag" hem verzekerd. In de tweede helft van dit jaar zou de aan vraag van de kleinste en tevens de minst comfortabel gehuisveste gemeente op het eiland opnieuw in behandeling worden genomen. Voor lopig zullen de raadsvergaderingen dus nog wel in de kamer van de bur gemeester worden gehouden en zal de pers bij die gelegenheden gastvrij achter zijn bureau mogen zitten. Hoogconjunctuur Het is onmiskenbaar hoogcon junctuur in de vreemdelingenin dustrie. Weer of geen xceer, men trekt er op uit, de paden op de lanen in, de autowegen op en de rivieren af. Per plezierboot, per trein en per bus stromen de vreemdelingen af en aan. een permanente eb en vloedbeweging, zo lang het seizoen wil duren. Soms is de vloed zo hoog, dat er overstromingen dreigen in hotels en pensions, waar men een enkele maal met de toevloed van gasten geen raad weet. Hoogconjunctuur, jawel. Ook in dat pension in een der Zeeuwse steden heerste hoogcon junctuur. Een beroepspension waar normaliter nijvere Neder landse werkende figuren verblij ven. Niet slechts in het seizoen, maar gedurende hel gehele jaar. Kostgangers, zogezegd, het goede oude vaderlandse begrip voor mantien die kost en inwoning ge nieten. Maar wat vermag een simpele kostganger tegen een hoogcon juncturele prijzen betalende vreemdelingf Niets, zoals een brave kostganger dezer dagen ondervond. Of hij maar wilde vertrekken, werd hem zo niet beleefd, dan toch wel erg dringend te verstaan gegeven. Na afloop van het seizoen mocht hij wel xceer terugkeren. Naar wij menen te weten xcas het herbergen van vreemdelingen in vroeger tijden een zaak xoaar- bij de gastvrijheid in de eerste, en de commercie pas in de tweede plaats kwam. Toegegeven, dat is heel, heel lang geleden. Een enkele maal tref je ook in deze dagen nog wel eens zo'n ech te herbergier, in de aloude bete kenis van het vioord aan. Maar de meesten zijn helaas be smet met de hoogconjuncturele koorts. De grijs-zwarte asfaltweg van het Park de Griffioen in Middelburg zag er gisteren gekleurd uit. Ongeveer 60 schoolkinderen in de leeftijd van 10 tot 13 jaar waren er naar hartelust bezig met tekenen en kleuren. De ruwe. harde bestrating was ver- sierd met wonderbaarlijke' strandtaferelen onder grote gele zonnen. Circussen met grijnzen de clowns en olifanten in bad- broekjes kwamen met kleur krijt tot leven. In het kader van de Jeugd-vakantie vreugd-week had een commissie van vier onder leiding van de jeugdleider van het clubhuls „Trefpunt", de heer P. E. Hooijer, dit festijn voor kinde ren tioenpark. Als jury traden op de kunstschilder Piet Rijken, de kunsl- academieleeriinge mejuffrouw Olga Geers en de leraar J H. W. Arnol- dus. Men had de kinderen, die via de scholen voor de tekenwedstrijd wareD uitgenodigd, een aantal onderwerpen gegeven, waaruit zij zelf een keuze mochten maken. Naast circus en hel strand, waren er nog de onderwerper- „kamperen" en „bloemen" l.i anderhalf uur intens tekenen wachl te een ieder met spanning op het oor deel van de jury. Die loofde acht prij zen uit, bestaande uit tekenbenodigd heden. De eerste prijs ging naar de tekenares van een groot veld met kleurige, exotische bloemen: Frederi- ka Bergman, 12 jaar oud. De tweede prijs werd gewonnen door de 11-jari- ge Rina van der Mark; 3. Herman van 't Loo (10): 4. Michael Antheu- nisse (11); 5. Jan van Kasteel (11): 6. Henny Daniëlse (13); 7. Rens Ma- chielse (10); 8. Dientje Krijger (12j. aniseerd. Mevrouw N. Pier-Ook in het Park van Nieuwenhoven leidde de wedstrijd in het Grif- hield men een tekenwedstrijd, hier waren de 5 tot 9-jarigen doende. Een jury bestaande uit de kunstschilder Louis Heymans, dr. P. K. van Daa- len en mejuffrouw Nel Barends. moest de tekeningen van de ruim 90 deelnemers beoordelen. De acht prij zen voor de tekeningen over strand leven kermis, schepen en feest, wer den uitgereikt door de prinses van de leugd-vakantievreugd-week, de 9- jarige Paula Manders. De prins, Jan -Vnderse, had verstek laten gaan; hij vas naar het strand! eerste prijs was voor Wilma Hen- Jrïkse (5). Onder de 6-jarigen bleek een zekere Strieneke de beste. Bij de 7-jarigen Bonnie Ni est hove en Henk Don. Bij de achtjarigen Elizabeth Rijke en Florentina Beekman. Bij de 9-Jarigen Mattie Gilles se en Martje Roegholt. De wedstrijd was net op tyd afgelopen, want de lucht, die de hele dag blauw als kleurkrijt was ge weest, werd tenslotte donker als as falt. Op de foto: Het Park van Nieuwenho ven als tekenbord... BROUWERSHAVEN In Brouwershaven is de situatie nog een tikkeltje ingewikkelder. Daar is het gehele apparaat eind vorig jaar al naar Dreiscnor verhuisd. De inwo ners kregen een stencil niet een lan ge lijst telefoonnummers in hun brie venbus. De handtekeningenacties te gen de vestiging van het raadhuis in de kern Brouwershaven werden voorlopig vergeten. Er kwamen stei gers tegen de markante gevel van net renaissance stadhuis aan het Havenplein in Brouwershaven. Burgemeestser A. H. Vermeulen zocht zijn oude plekje weer op het Plaatsenhuis aan de Ring te Drei- schor. Daar worden nu ook de raads vergaderingen belegd. Het secreta- riepersoneel werd ondergebracht in de voormalige Dreischorse openbare lagere school. Het stadhuis van Brouwershaven zal worden gerestau reerd en „pasklaar" gemaakt voor de gemeentelijke diensten. Op welke manier daarover is men het nog niet eens. Kort geleden heeft de raad namciyit een voorstel van b. en w. getorpedeerd om een pand naast het stadhuis aan te kopen en daarin een dependance voor het personeel te creëren. De onderverdeling van de oorspronkelijke ruimten in het histo rische stadhuis druisten in tegen de opvattingen van monumentenzorg. B. en w. zochten naar een compro mis. maar het „veto" van de raad daarover heeft de hele stadhuisaf faire van Brouwershaven in een im passe gebracht. Opnieuw zal er ne met plannen en tekeningen moeten worden gewerkt. Wanneer het ge meentebestuur in Brouwershaven zijn nieuwe zetel zal betrekken? Die vraag durft men in deze heringe deelde gemeente alleen maar fluiste rend te stellen DU1VELAND En dan is er nog Duiveland. De ge gemeente, waar men over de tillage vim het huidige raadhuis Kustvaarder had pech in Pas van Terneuzen De Franse kustvaarder Blance Pignian, onderweg van Rotterdam naar Sas van Gent, kreeg dinsdagochtend in de Pas van Terneuzen machineschade. Het vroeg sleepboothulp aan, waarna een sleepboot van de firma Muller uit Ter neuzen de 498 brt. metende „Blance Pignian" naar de haven van Terneuzen heeft gebracht- Directrice benoemd Axelse Z.L.M. Iandbouw- huishoudschool augustus benoemd mejuffrouw A. C. Zwart te Terneuzen. Mejuffrouw Zwart was sinds een jaar lerares huishoudkun de, wasbehandeling, koken- en voe dingsleer aan de landbouwhuishoud- scholen te Terneuzen en Axel. Daar voor was zijn tweeënhalf jaar als diëtis te verbonden aan het Julianaziekenhuis te Terneuzen. De nieuwe directrice is 29 jaar en werd geboren te Aalsmeer. TERNEUZENSE KANTONRECHTER „Valkuil" voor hardrijders op de Axelsestraat e Terncuzense kantonrechter mr. H. van den Belt lieeft dinsdagmorgen drie maal een boete moeten opleggen aan autobezitters, die bij het achteruitrijden tegen een lantaarnpaal of tegen andere auto's waren opgereden. eerste was de 29-jarige groente handelaar De B. uit Terneuzen, die met zijn vrachtauto bij een achteruitrijma- noeuvre op do Nieuwediepstraat in Ter neuzen oen gemeentelijke lichtmast had geraakt. De uitspraak was gelijk aan.de els; 20.subs. 4 dagen. De 41-jarige handelaar A. de J., eveneens uit Ter neuzen, reed achteruit tegen een perso nenauto. De boete werd 5.minder dan de eis, die luidde 25.subs. 5 dagen. De toen hU met zyn auto by het^ebter- uitryden tegen de stilstaande auto van C. uit Terneuzen was gebotst. Het scheelde hem een paar gulden. De eis was hier 15.subs. 3 da gen; de uitspraak werd 12.50. Te hard Harder dan 30 kilometer per uur had de 47-jarige fabrieksarbeider G. R. S. uit Hulst gereden op de Kanaalweg on der Terneuzen. „Ik rijd al negen jaar zonder iets fout te hebben gedaan" verklaarde S. Hopelijk rijdt U da nog eens negen jaar voordat U de vol gende boete krijgt", was het laconieke antwoord van kantonrechter mr. H. van den Belt. Conform de eis werd de uit spraak 25.subs. 5 dagen. sn soort valkuil", noemde de 42-jari- leraar J. A. B. uit Schoondijke de verkeerssituatie op de Axelsestraat in Terneuzen. Hij had er met zijn auto harder dan 50 kilometer gereden omdat hij meende dat hij uit de bebouwde kom was. „Er was een vlerbaansweg en er stond geen enkel huis meer langs". Hij moest een boete van 15,subs. 3 da- betalen; de eis was 20.subs. 4 Te°hard had in Sluiskil gereden de 42- "arige landbouwer J. D. M. B. uit Sint- Jansteen. Het kostte hem 15.subs. 3 dagen, eis was 20.subs. 4 dagen. By verstek werd tenslotte tot een boete van 30.subs. 6 dagen (conform de eis) veroordeeld (1e aannemer J. v. cl. B. uit Sint-Jansteen, Deze had in een per sonenauto gereden met aanhanger waarvan de lading, een klein huisje, op de rijbaan was gevallen, waardoor dc tegemoetkomende auto van P. R. uit Helmond een scliado kreeg van 600. te Oosterland geen klachten zal horen. Het is een comfortabel geheel met keurig verzorgde werkruimtes, een luxueust- raadzaal en een „pre sentatie" in de vorm van een riante tuin. Toch heeft ook Duiveland ver bouwingsplannen. De raad heeft het beslist: de zetel van de gemeente zal in Nicuwerkerk komen en niet :- Oosterland Het voormalige raadhuis aan Kerkring in dit dorp zal worden uitgebreid en verbeterd. Er is al een den gerealiseerd. „Binnen afzienbare tyd" hoopt de gemeente Duiveland ermee tc kunnen beginnen. In Oos terland zitten de gemeentelijke dien sten van Duiveland dus echt niet op de schopstoel, maar wel op een plaats, die hen ingevolge een bes van de raad wordt betwist. Zo hebben de vier nieuwe meenten op Schouwen-Duiveland in de meest letterlijke betekenis van het woord dus nog steeds geen van alle „vaste grond onder de voeten". De strijd om de vesti gingsplaatsen van de heringedeel de gemeenten is door de vertra ging in de definitieve uitvoering van de besluiten gesust. Na an derhalf jaar herindeling wacht men alleen nog maar op bouwver gunningen tie staat aan de voet van de dijk in Scharendijke. Hondera meter verderop werkt een andere afdeling van de secretarie in een oud pand. Het nieuxoe raadhuis voor de heringedeelde gemeente bestaat alleen nog maar op pa pier. (Foto P.Z.C.) Iedere woensdag-, donderdag- c vrijdagavond. Aanvang 20.15, 20.45 en 21.15 uur. HET WEER IN EUROPA max. temp. Stockholm, licht bewolkt 22 gr. C. Oslo, regen 17 gr. C. Londen, zwaar bewolkt 19 gr. C. Brussel, zwaar bewolkt 20 gr. C. Parijs, zwaar bewolkt 21 gr. C. Nicp, zwaar bewolkt 25 gr. C. Frankfort, half bewolkt 21 gr. C. München. regenbui 20 gr. C. Zurich, zwaar bewolkt 19 gr. C. Locarno, licht bewolkt 2Ï gr. C. Wenen, licht bewolkt 2-1 gr. C. Innsbruck, zwaar bewolkt 20 gr. C. Rome. half bewolkt 30 gr. C. Madrid, onbewolkt 35 gr. C. Mallorca. licht bewolkt 32 gr. C. VERWACHT. AANHOUDEND KOEL WEER Aanvankelijk half lot zwaar bewolkt niet plaatselijk wat regen of motregen, wegtrekkend naar liet oosten en In de middag gevolgd door enkele opklarin gen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Aanhoudend koel weer. STRANDVERW ACHTING Oceaanfront passeert vandaag met eni ge regen, opnieuw gevolgd door opkla ringen, maar te koel strandweer. He denmiddag 17 18 graden, zeewater 17 graden. Matige tydelljk vrij krachtige zuidwestenwind. Vooruitzichten: luchtstroom van de oce aan houdt het augustusweer te koel en sterk wisselvallig. /ON EN MAAN. 23 augustus Zon op 5.35 onder 19.49 Maan op onder 15.09

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2