Zeeuwse brandweren in Zierikzee kampen Goesenaar Piet Vermue Europees kampioen op de staande wip Groningse Klenie Bimolt maakte zwemgeschiedenis in Leipzig EEN TAFEL VOL PRIJZEN VOOR: Keizerder boogschutters in overhemd en bretels JEUGDPRINSES MIDDELBURGSE VAKANTIEWEEK Hoop Hartkloppingen 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 VIERENTWINTIG ZEEUWEN SCHOTEN IN DUINKERKEN EEN TAFEL vol prijzen heeft de 73-jarige rustend landbou wer Piet Vermue uit Goes mee naar huis genomen vanuit Duin kerken. Drie herinneringsbor den, twee reusachtige bekers, een nog kolossalere vaas en 2 medailles. In het sportstadion „Fort-Louis" van Duinkerken trachtte hij de Franse organisa toren in rond Zeeuws te vertel len, dat er wel tweehonderd boeren in zijn familie zijn, maar dat er géén handboogschutter bij is. Hij is de enige en daarom ook de enige Europese kampi oen in zijn familie. Europees kampioen op de staande wip. En de grootste trofee blijft daar van wel ondanks alle mooie borden en bekers een reus achtige hoofdvogel in rood, wit en blauw. Een vederlicht ding van alleen maar veren, die om een stok zijn bevestigd, met aan de onderkant een verguld vo geltje. Piet Vermue heeft voor Nederland de overwinning behaald: Keizer van Europa mag hij zich noemen. Hij haalde hij het laatste schot in de laat ste ronde van de individuele deelne mers zeven uur zondagavond de hoofdkal naar beneden. En niemand, die het verwacht had. De drie en twintig andere Zeeuwen, die samen met Vermue het Nederlandse team vormden in de groepskampïoenschap- pen, waren uitgelaten van vreugde. De Franse en Belgische mede-kam pers waren het niet minder. De Zeeuwse boer stond wat timide rond te kijken temidden van de rondsprin gende boogschutters. In zijn zondag se overhemd met bretels drentelde hij heen en weer, de handboog met de winnende pijl in zijn ene hand, de neergefladderde hoofdvogel in zijn andere temidden van de schutters in truien en sporthemden. Een corpu lente boer, die met beide benen op de grond staat en nog even moest wen nen aan zijn keizerschap. Advocaat J. M. Waels. bestuurslid van de Noordfranse sehuttersbond met de lange naam „Union des asso ciations d'archers du Nord de Fran ce", U.A.A.N.F. overhandigde de Zeeuw een paar kwartier later het symbool van zijn keizerschap. Met een brede armzwaai toonde hij Ver mue de tafel met prijzen: „die hele tafel staat tot uw beschikking". deze gemeente vertelde, dat hij erg blij was met dit boogschuttersfestijn binnen zijn feestende stad en zo de den nog een paar andere officials uit de boogschutterswereld. Met een glas champagne werden de wereldkam pioenschappen beklonken. Toen ging het naar de rue du Fort-Louis, naar het stamcafé van de Franse boog schutters. Een kaal cafeetje op een hoek waarin reeksen portretten van be faamde Franse boogschutters hangen en waar medailles rinke len in kasten. Het cafeetje is de hele dag het centrum geweest van de boogschutters uit Frankrijk, België en Nederland. Hier her nieuwde men dC kennismaking en besprak men de resultaten. De 24 Zeeuwen van 12 Zuidbevelandse sociëteiten vonden daar en op het veld weer de oude Franse en Bel gische vrienden. Het wereldje van de handboogschut ters op de staande wip is er een van vrienden onder elkaar. Iedereen kent iedereen. Het zijn voornamelijk de wat oudere heren, die deze sport be oefenen. Althans in Zeeland. Weinig jongeren interesseren zich voor deze edele sport. Eén vrouw WEL GING met de 24 schutters een vrouw mee de enige vrouw in Zee land, die op de liggende wip schiet. „Ze moet de mascotte van jullie Ol- landers zijn", zeiden de Vlamingen. Mevrouw M. Steenaert-de Winter van Kwadendamme vond het allang goed. 's Morgens liep ze vlakbij het door haar man gedragen vaandel van de Nederlandse ploeg, een mooi vaan del met rinkelende medailles, die de schutters van de Bond van Neder landse wipschutters overal hadden behaald. „Oppidi Bruxellensis sigil- lum magistratus", „kampioen van Europa op de pers", kampioen klep pen (vogels), een hele krans van me dailles rondom de draagstok van het De 7S-jarige Piet Vermue uit Goes is de j-i liep Jan de nieuwe Keizer van Europa in het hand- Ti de wip. (Foto P.Z.C.) KERKNIEUWS I.C.C.C.-congres over „tweede hervorming" De Engelse bisschop D. Thomson heeft op de laatste dag van het vijfde plenaire congres van de Internationale raad van christelijke kerken (I.C.C.C.) te Amster dam gesproken over „de noodzaak van een tweede hervorming in de 20ste eeuw". Van de actuele wereldproblemen het ernstigste probleem de afvallig heid van de kerk ofwel de kerken, aldus spreker. Het antwoord op de vraag „is er dan be hoefte aan een tweede hervorming in deze generatie van ons?" is nadrukke lijk ja, aldus de Britst bisschop, want de afstammelingen van degenen die in de 16e eeuw uit de Kerk van Rome traden, zijnde vertegenwoordigers van de in naam protestantse kerken binnen de Wereldraad zijn voor het merendeel decadent, afvallig en de geëerde naam die zij dragen onwaardig. Sommige hun ner loochenen zelfs de naam protestant en willen katholiek genoemd worden, al dus spreker. „Nog altijd moet Rome worden her vormd. De Oosters-Orthodoxe kerken moeten worden hervormd. Bijna alle in naam protestantse kerken binnen de Wereldraad van Kerken moeten op hun schreden terugkeren en weerkeren tot het geloof van hun vaderen die zich af- Op 22 september a.s. vaandel. Ook vooraan Beste (Ovezande), voorzitter van de boogschieten op de staande wip. provinciale Zeeuwse sehuttersbond en Cor Raas (ook Ovezande), secreta ris van de „provinciale". Burgemees ter W. N. van Liere van Oudelande was ook van de partij. Hij bedankte bij de prijsuitreiking namens de Hol landers voor de fijne dag Niet slecht IN DE gloeiende zon was het overi gens de hele dag een druk spannen van de boog (een boog kost zo'n f 110 per stuk), pijl erop van een rijksdaalder het stuk, scherp kijken naar de hoge vogel en af! Het valt niet mee dat boogschieten op de staande wip. Liggende wip, dus ho rizontaal is het weer heel iets an ders, maar misschien wat gemakke lijker. Op de liggende wip schieten doet men in Zeeland meer in de win ter, staande wipschieten is in de bui tenlucht) een echte zomersport. Eén pijl op de boog en twee (reserve) bij de voet. Heeft de eerste de vogel erg dicht genaderd, dan komt er het schut- tersbijgeloof: wéér met die pijl schieten voor het tweede schot en het laatste. Dat deed ook Piet Vermue van de koninklijke socië teit Jacoba van Beieren uit Goes, pi j En zijn derde schot was raak. ul06l6HU Toen was de ronde uit en de Kei zer van Europa bekend. „Het was magnifiek" vond de inspec teur van de jeugd en de sport in Frankrijk, die de minister voor deze zaken vertegenwoordigde. Die me neer had de welluidende naam van Chopin. Het klonk de Zeeuwen als muziek in de oren. Volgend jaar zijn de kampioen schappen voor Europa waarschijnlijk in Zeeland hij één van de sociëteiten op Zuid- Beveland. De Belgen en Fransen zullen het Europese kampioen schap van Piet Vermue wel graag terug komen halen. De Europese kampioenschappen DE ZEEUWSE deelnemers deden het toch niet slecht: bij de overwinning van Vermue kwam nog een tweede plaats in het Europese ploegenkam- pioenschap. En het 3cheelde maar de veer van een kal of ook dat was een eerste prys geworden. 's Middags hadden ze drie en vijftig punten totaal in de wedstrijd waarbij het erom ging de meeste vogels van de hoofdvogel, zijkallen en onderhal len naar beneden te halen. Totaal konden 68 pnnten worden behaald. Ze waren er dichtbij. Maar de Belgen haalden net 2 punten meer. De Zeeu wen werden „onttroond". Piet Vermue redde de Nederlandse én Zeeuwse eer met zijn overwin ning. Een mooie prestatie want in Zeeland zijn maar zo'n 500 boog schutters 'op de staande wip (om streeks 250 op Zuid-Beveland), Bel gië kan zijn beste mensen recruteren gjenje Bimolt heeft op de tweede dag van de Europese zwemkampioenschappen uit 25.000 sporters en Frankrijk jn Lcjpj-jg- geschiedenis gemaakt. De 17-jarige leerlinge van de Groningse ulo zwom in de derde serie van de 200 meter schoolslag dames de fantastische tijd nISdS de wip v™ 32 mier op lel van 2 Dit betekende niet alleen een nieuw Nederlands record, het oude veland schiet men nooit hoger dan recor<l stond op naam van Ada de Haan (2.51.3) maar ook de beste tijd die 28 meter. maandag in de series is gemaakt. Beter nog dan de wereldrecordhoudster Karin Beier uit Oost-Duitsland die hier voor eigen publiek zwom en het niet verder bracht dan een tweede plaats, de Engelse zwemster Anito Lonsbrough bleef ook achter Klenie. De Groningse, die alle belangstelling voor haar persoontje maar DE 24 Zeeuwen waren 's morgens in zo z0 v'ndt, zwemt vanmiddag om lew art over vijf in de finale in de beste alle vroegte met een bus naar Duin- baan (tier). Ook de ttveede Nederlandse deelneemster de P.S.y.-zwemster kerken afgereisd. De Franse stad Bettie Heukels haalde met haar 2.o4.3 royaal de finale. Zij komt uit in baan zes. viert feest, omdat het driehonderd De overige deelnemers aan dit grote Nederlandse nummer zijnKaleriya Egoro- PROVINCIALE WEDSTRIJD TUSSEN VIJF KRINGEN De vaardigste brandweerkorpsen uit Zeeland zullen zaterdagmiddag 22 september aanstaande in Zie rikzee de slangen uitrollen voor de jaarlijkse kampioensstrijd om de wisselbeker van de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Rondom en in een oud pand zullen de gehelmde man nen van de vijf best geklasseerde brandweren in de kringwedstrij den plus de kampioensploeg van het vorige jaar Domburg op deze middag met elkaar de (blus)- strïjd aanbinden om de begeerde titel voor 1962. Enkele maanden geleden zijn in Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen, op Walcheren, op de Bevelanden en op Schouwen-Duiveland de kring- wedstrijden geleverd. Praktisch alle korpsen uit de provincie meldden zich daarbjj present. De bevelvoerder kreeg dan byvoorbeeld uit handen van de wedstrijdleider, de heer S. H. J. de Roos, adjunct-inspecteur voor het brandweerwezen in Brabant en Zeeland, de volgende opdracht: „Bij het aanmaken van de oven is brand uitgebroken in de bakkerij aan de Schoolstraat 15. Een bewoner wordt vermist...." Rondom het opererende korps werd daarop een kordon van kritische jury leden getrokken: deskundigen, brand weercommandanten, ondercommandan. nisch werd een middag lang tussen tien tallen vrijwillige korpsen een felle „blus- slag" geleverd De uitgerukte ploeger staken elkaar de loef af op punten van o.m. bevelvoering, aanval, slangenwerk, en pompbediening. Een stopwatch con troleerde de tijd op twee belangrijke on derdelen: de hele wedstrijd en de red ding. Aan het eind van zo'n kringwed strijd kwamen dan de prijzen uit de bus. „KRIJGSPLAN" Zo gebeurde dat in elk van de vijf brandweerkringen. De korpsen van Goes. Souburg, Breskens, Axel en Zierikzee gingen tenslotte met de regionale eer strijken. Bovendien werden zij afgevaardigd naar de pro vinciale kampioensstrijd, die dus nu op 22 september in Zierikzee zal wor den gehouden. De kampioen van 1961, het vrijwillige korps uit Dom burg, voegt zich bij dit vijftal in een poging om de wisselbeker, beschik baar gesteld door jhr. De Casem broot, te verdedigen. De commissie, die de jaarlijkse wed strijd tussen de hoogst genoteerde ploe gen uit de hele provincie voorbereidt, heeft zich in Zierikzee reeds op de hoog- e gesteld van de situatie en een .krijgsplan" ontworpen. Er werden en kele oude panden bekeken, waaraan toch niet veel meer te redden is. En hoe wel dit voor het werk van een brand weerkorps misschien wat paradoxaal mag klinken een feit is. dat de water schade van vijf „blusaanvallen" beter in een krot dan in een nieuwbouwflat kan terechtkomen.... GEEN GOUD VOOR ORANJEPLOEG Feest jaar geleden is, dat zij gesticht werd. wa, Ursula Küper, -lacquelin Enfield, Anita Lonsbrough en het Zweedse meisje Nu was er bovendien het boogschut- Barbro Eriksson, tersfestijn in het stadion „Fort- Louis". Boven de ingang hangt een Ook bij de senes viermaal lUU meter breed bord met de woorden ..Hon- wisselslag estafette voor heren ging neur aux archers", hulde aan de het naar de Hollandse vleze. Jan Weete- boogschutters. De boogschutters ling ging als eerste te water en zwom werd alle eer bewezen Nadat de bui- j" <Je rugslag naar de nieuwe Neder- tenlandse gasten 's morgens een andse recordtijd van 1.4. i. Jan Weete- krans hadden gelegd bij het oorlogs- 'nf k°n echter niet verhinderen, dat monument waarbij de Zuidbeveland Holland na de eerste aanslag op de vier- se dracht van mevrouw J. Raas-Rijk de plaats lag. Wieger Mensomdes haal- vrouw van één van de schutters erg de echter met een grootse schoolslag opviel, volgde een plechtige ont- na V1jftig meter alle achterstand weer vangst op het Duinkerkse stadhuis. 'n- Burgemeester Paul Asseman van Jan Jiskoot, die als zwemmer num- Nog even leggen de Zeeuwen een .taar tje in het gras van het stadion irFort- Louis" in Duinkerken, voordat zij gaan boogschieten om het ploegenkampioen- sch'ap van Europa. Foto P.Z.C.) mer drie startte, kor het echter te gen het Hongaarse geweld niet vol houden terwijl Ronnie Kroon zich met het oog op de 100 meter finale niet inspande en naar een veilige tweede plaats voor de Oranjemannen zwom. In de finale, die vanmiddag De hoop van Holland wan bij de eerste zwemfinale van de Europese zwemkam pioenschappen gevestigd on de 19-jarige zwemmer van het Amsterdamse IJ, Ronnie Kroon. Het werd echter tegelijk de eerste verrassing in Leipzig. Na vijf tien meter verzuchtte Wieger Mensoni- des, die achter ons zat, dit wordt d( eerste gouden medaille voor Nederland. Ook na liet wisselpunt lag Ronnie nog vooraan, maar toen kwam het Franse geweld Alain Gottvalles met vlak daar achter de Zweedse Europese recordhou der Per Ola Llndberg- Ronnie ging echter mee, maar toen kwam het Hollandse einde en niet de favoriet Lindberg of Kroon, maar juichende Fransman Gottvalles werd eerste in de nieuwe Europese recordtijd van 55 sec. Lindberg werd tweede in 55.5, terwijl Ronnie Kroon als derde fi nishte, eveneens in 55.5. De Brit Mc Gregor kreeg de vierde plaats toegewe zen. De finale 100 meter vrije slag dames werd de Engelse deceptie, het werd echter de enerverendste zwemfinale sinds het drama Eengt Larssen bij de Olympische spelen te Rome. Dia- ais grensrechter heeft vervu.d. De finale 400 meter wisselslag persoon- lijk, bezorgde de Nederlanders hart kloppingen. Na do eerste afstand, de vlinderslag, had Jan Jiskoot zeker 20 meter achterstand, na de rugslag werd de afstand kleiner, maar na de school slag werd Holland stil. Eerst ging de Rus Androsow langs Jan hee". en toen kwam de Oostduitser Dieter Pfeiffer, terwijl de Dordtse soldaat ook nog be dreigd werd door de Oostduitser Bach- tnan. Bij de vrije slag kwam Jan echter gran dioos terug. Eerst ging hij langs Bach- man en Pfeiffer, maar Androsow was te veel voor hem. Jiskoot greep echter het zilver op grandioze wijze in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 5.05. Bachman kreeg het brons in 5.05.5. Het waren grootse ogenblikken voor de Hol landers in Leipzig, toen Jiskoot onder toejuichingen van de duizenden het ere- platform betrad. Top Nederlandse waterpolospelers naar Goes Zaterdag polodag van „De Ganze" terdag naar Goes, waar zy zullen deel nemen aan het jaarlijkse waterpolotoer- nooi van de zwem- en poloclub „De Ganze" en de zwem- en bauclub ,,'t Sas" Het toernooi wordt gehouden aan het Goese Sas. De attractie van de dag is de waterpolo- Drie scheidsrechters namen afscheid Drie Zeeuwse scheidsrechters hebben zaterdagavond voor liet begin van do wedstryd MiddelburgNAC afscheid genomen. De heren J- F. F. Hoogen boom, J. Byievcld en J. Vermeulen wer den op het veld toegesproken door de voorzitter van het afscheidscomilé, de heer S. Simonse, die de verdiensten van de drie nog eens onderschreef. Namens scheidsrechters, consuls, com missies en verenigingen bood de heer Simonse de drie scheidsrechters ieder een tafelaansteker en een kristallen as bak aan. De ere-voorzitter van Middel burg, de heer M. Polak overhandigde een foto-album. Van het bestuur van NAC ontving de heer Hoogenboom ten slotte nog een speciale NAC-asbak als blijk van waardering voor de wijze waarop de heer Hoogenboom in vele wedstrijden in het betaalde voetbal zijn ook het eerste weg met de twee Ne derlandse vertegenwoordigsters Erica Terpstra en Ineke Tigelaar op de| zwemhlelen. opeens kwam daar die razendsnel!' Jostduitse Heidi Pcchstein. Het wer :en grootse strijd met een zo mogeli; iog grootsere finish. Drie zwemste -ikten tegelijkertijd aan Na een langd ,-ig ieraad van de kamprechters we •Je Dostduitse Heidl Pechstein onc' groot enthousiasme van het tienduiz' man tellende publiek tot winnares geroepen. Diana Wilkinson kreeg tweede plaats. Ineke Tigelaar werd de, terwijl Erica Terpstra geno moest nernen met de vierde plaats Dat deze honderd meter finale spani. is geweest, bewijst het tel* wel dat voo Pechstein, -- VEERTIEN SPELERS VOOR CENTRALE TRAINING Bonscoach Elek Schwartz heeft veer- .ien spelers aangewezen voor de twee entrale trainingen woensdag 22 en 'oensdag 29 augustus in het K.N.V.B.- intrum te Zeist ;er voorbereiding >or de wedstrijd Nederland-Nederlantl- Antillen, die woensdag 5 september .irdt gespeeld. De veertien spelers zijn: in der Merwe (N.A.C.), een tweede eper moet nog worden aangewezen /iersma (P.S.V.), Petterson (Blauw /it), Renders (P-S.V.), Van Wissen (P. J.V.). Pronk (Ajax), Schrijvers (N.A. C.), Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), j, Linden Wilkinson en Tigelaar een Kruiver (Feyenoord), Van der - 1J c). K" V.). tijd van 1.03.3 werd afgedrukt, terwijl j (D.O.S.), Prins (Ajax). Keizer (Ajax), de tijd van Erica Terpstra 1-03.6 was,'en Van der Kuil (P.! De vakantieweek voor de Middel burgse schoolkinderen heeft sinds maandagmiddag een jeugdprinses en -prins. Op de Markt voor het stad huis werden deze twe figuren geko zen nit een veertigtal jongens en meisjes, die zich hadden verkleed als verpleegstertjes, boerinnetjes, zeero vers, zwervers en andere figuren, die tot de verbeelding van de jeugd spre ken. De jongens en meisjes namen deel aan de maskeradeoptocht, die de ope ning vormde van de doör het comité „Jeugd-vakantie-vreugd" georgani seerde vakantieweek voor de school kinderen. Zij hadden zich op het Mo lenwater verzameld en waren van daar in optocht door de stad gegaan. Een jury beoordeelde de verschillende creaties naar orgirialiteit en uitvoe ring. Op de Markt maakte de voor zitter van „Uit het Volk voor het Volk", notaris H. v. d. Brlel de uit slag bekend. Tot prinses werd geko zen Pauli Manse, tot prins Jan-Jaap Sanderse. De prijswinnaars in de verschillende leeftijdsgroepen waren: 5 jaar: Con nie Wattel, 6 jaar: Corrie Gielis. 7 jaar: Anneke de Vries, 8 jaar: Jan- Jaap Sanderse, 9' jaar: Marian Vroom, 10 jaar: Jacaueline Alberti, 11 jaar: Frans en Marti Don, 12 jaar: Harold Overwijk. Na het bekendmaken van de prijzen vertrok de stoet naar het Gasthuis in Middelburg. Daar maakten de kin- deren een rondgang door de tuin. Weer buiten kregen zij een traktatie aangeboden. De prinses en de prins bezochten ondertussen de jeugdafde ling, waar zij aan de patiëntjes een ijsje aanboden. Op de foto: de jeugdprinses en -prins bieden een van de zieke kindertjes een ysje aau. (Foto P.Z.C.) I.C.C.C.-congres te Amsterdam „Vaticaanse concilie is een gevaar voor protestantisme" In een op het vijfde plenaire congres van de Internationale raad van christe lijke kerken (I.C.C.C te Amsterdam aangenomen resolutie over de Rooms- Katholieke Kerk wordt onder meer ge zegd: „Sommige oecumenische leiders schynen te vergeten <lnt de dogma's van de roomse kerk niet veranderd zijn sinds de dagen van Luther en Calvijn". „Het Vaticaanse concilie dat in oktober te Rome zal worden gehouden zal een gevaar vormen voor alle protestantse kerken, arbeid en zending. Ofschoon paus Johannes 23ste beweert zekere hervormingen in zyn kerk aan te bren gen, verlangt hij, evenals de vorige pau sen, de gehele wereld Ie beheersén", al dus de resolutie. „De algemene opper macht van de paus zou de triomf van bijgeloof en afgodendienst betekenen; het einde van alle vrijheden". Een ander gevaar waaraan oecumeni sche leiders volgens de I.C.C.C. hun meest ijverige steun geven is het plan voor eenmaking van dc protestantse wereld. Waarschuwing In een „waarschuwing aan de vrije wereld" van de op hetzelfde congres aanwezige vertegenwoordigers van de Oekraïense Evangelische Baptis ten wercldwyde broederschap, goed gekeurd en gepubliceerd door liet congres, wordt gezegd dat In de Sów- foort en de kampioen van Nederland 1960 H.Z. en P.Z. uit Den Haag. In deze teams komen de beste water polospelers van Nederland uit. De clubs spelen in de hoofdklas van dc K.N-Z.B. Voorafgaande aan deze „big match" ko men vrijwel alle Zeeuwse watcrpoloploe- gen in het water. Er wordt gespeeld in één dames- en twee herenpoules. On der de deelnemende ploegen zijn ook 2 Brabantse clubs, namelijk „De Krab ben" uit Bergen op Zoom en „De Ba ronie" uit Breda. Er wordt gespeeld volgens het zogenaamde halve compe titiesysteem. Van half elf '3 morgens tot half vier 's middags wordt onafge broken in de poules gespeeld. Daarna volgen de finalewedstrijden. Goese equipe zegevierde in schoolrally in Hoogerheide „De kleine Protestantse Gemeenschap in Hoogerheflde heeft zaterdagmiddag met het organiseren van haar tweede schoolrally een groot succes geboekt", aldus do Ned. herv. predikant ds. De Greve, tijdens do prijsuitreiking In „Het Pannenhuis". Als voorzitter van de Stichting Protestante School, was ds. De Greve vooral dankbaar voor de vele be lang: Brabant en Zeeland. Uit Zeeland waren o.a. deelnemers uit Middelburg, Terneuzen, Goes, Kloetinge en Krabbendijke aan do start versche nen. De rally zelf had een vlot verloop en be hoorde beslist niet tot de gemakkelijk ste. getuige het grote verschil in straf- puntèn. De eerste prijs werd behaald met 0 strafpunten .de aatst geklasseer de eindigde met niet minder dan 362 strafpunten. Equipes Schout uit Goes en Soffers uit Hoogerheijde hebben lange tijd verwoed „gestreden" om de eerste plaats, maar tenslotte bracht een tijd- notering in een roufecontrole de uit slag ten gunste van eerstgenoemde. De voornaamste Zeeuwse uitslagen wa ren tenslotte: 1. G. Schout, Goes; 13 G. Luyck, Kloe tinge; 16. J. v. d. Melde. Terneuzen: 19. C. Westerwecl, Goes; 23. C. Jobsc. Mid delburg: 27. De heer Versprille, Krab bendijke. Op dc rivier dc Ganges in India is nabij Mokemeh een veerboot als gevolg van een felle storm omgeslagen. Vijlentwintig van de dertig passagiers zijn verdronken, In de Noordzee r.aojj liet Wcstduitse eiland Norderney is dinsdag liet wrak gevon den van een Westduits sportvliegtuig dat sinds zondag werd vermist Vnri de vier in zittenden is tot dusver g-?en enkel spoor ge vonden. Nederlandse waterpoloploeg versloeg Polen met 5-2 Ierland de eerste speel hel ft de leiding door een treffer van Hans Aalberts. In de twee de speeltijd werd het 2-0 door Van Springelen. Uit een aangooi van Aal- bers maakte Stam er 3-0 van. In de derde speeltyd, toen Constant aan dc kant zat, scoorde Domagala voor Po len tegen. In de laatste periode brach ten Aalbers en Van Dorp de stand op 5-1. Jarworski bepaalde ten slotte de eindstand op 5-2. jet-Unie de christenen vervolgd wor den en kerken gesloten zijn, speciaal in de Oekraïne. ,De leiders en de reli gieuze organisaties worden geleid en bestuurd door de communistische partij en de minister van godsdienst". .,De kerk en haar leiders worden ge bruikt om het communistische atheïsti sche programma van het Kremlin te be vorderen. Daarom protesteren wij tegen het accepteren van agenten van Kroesj- tsjew in religieuze kleding in de Wereld raad en waarschuwen wij de christenen in de vrije wereld voor een groot gevaar van deze daad". Deze waarschuwing was opgesteld namens de Oekraïense Baptisten in Noord- en Zuid-Amerika, Australië. Nederland. België, Duitsland, Oostenrijk en Engeland. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Rotterdam-Zuidwyk-Pen- drecht-Lombardije P. Blok te Dirksland en L. Rijksen te Rotterdam-West. Nagekomen advertentie. Heden overleed, onver wacht, onze lieve broe der, behuwdbroeder en oom IIERMANUS JOHANNES GERARDUS VER WA AIJEN in dc ouderdom van 72 jaar. Fam. Vcrwaaijen. Fam. Lems. 18 augustus 1962. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den. onze geliefde be huwdzuster en tante MARIA THKRESIA C'ONSTANTIA VERRIJK geb. MOONS in dc ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam, Fam. Verrijk. 20 augustus 1962. 556ste STAATSLOTERIJ «ekios ïei.ist HOGE PRIJZEN' ƒ25.000 187S5 ƒ5000 5976 2000 1834 2855 4245 1500 15345 20SS9 1000 3370 3851 7556 12317 1928S 400 1934 2823 4142 4314 5644 5791 14594 17433 21039 21709 200 1592 2220 2324 4986 7790 8058 S412 9559 10089 11661 11770 11889 12037 12118 14595 15325 15730 16170 20672 20776 20374 21375 21416 PRIJZEN VAN ƒ81 103 141 220 302 477 485 589 606 663 691 743 762 894 919 956 2313 318 369 440 464 562 594 677 731 742 785 852 859 868 8005 092 293 425 525 546 605 G66 757 977 4024 048 216 297 330 443 467 555 606 635 662 900 905 5011 076 112 131 19U 376 539 576 681 708 737 804 846 131 6143 154 479 50G 309 516 612 623 6o9 670 699 739 7153 214 310 344 448 455 493 525 527 850 738 821 949 955 972 8022 047 100 112 200 416 524 553 574 582 591 701 774 0062 103 184 253 398 438 632 734 738 745 793 806 901 10007 002 197 309 408 577 662 683 747 752 865 11292 295 307 79-1 831 891 974 977 983 120S0 1U7 199 302 313 363 370 399 435 644 667 866 997 1S15U 285 331 348 431 540 543 606 611 652 850 897 912 14287 337 396 469 481 651 821 930 948 974 994 15121 285 287 318 334 378 3S7 409 470 492 500 529 573 679 855 939 980 989 16144 203 218 233 277 278 287 346 386 469 521 534 583 623 781 820 870 17030 137 158 204 223 339 371 379 390 440 508 535 641 940 18018 335 401 492 499 641 901 .19041 146 188 259 422 528 806 30354 435 486 491) 719 722 938 961 31040 126 '188 208 226 249 359 503 637 652 672 780 S90 1030 032 144 149 216 236 279 328 310 348 408 438 517 545 552 553 571 613 658 659 767 770 776 814 827 858 892 905 916 937 964 968 971 2018 036 058 1U1 123 128 132 158 159 288 296 302 322 349 351 360 427 431 488 494 528 570 601 622 637 650 739 163 803 814 S37 895 931 940 951 968 991 3! 107 027 040 0-11 069 084 116 137 160 164 132 192 200 216 253 260 336 375 -122 431 448 471 490 555 Wil 563 589 591 649 673 686 691 692 695 746 733 170 772 178 781 784 807 816 831 815 853 865 878 90* 915 1922 063 079 093 104 133 148 154 207 214 217 241 306 38? 389 393 449 499 544 5S4 589 591 685 69? 752 778 793 799 860 911 960 9S0 981 989 5029 032 056 08.. 11- 16-1 232 263 325 340 352 378 406 41 469 523 524 547 633 6n3 695 762 766 769 783 806 824 830 840 869 6006 048 069 079 091 101 108 125 231 237 243 255 334 426 43-. 455 498 617 653 692 698 702 979 988 7015 016 035 05. 064 078 105 121 136 138 155 182 192 232 252 306 356 371) 387 413 418 421 434 45f 462 481 48S 494 507 516 519 523 546 561 573 58) 640 642 110 714 745 747 763 865 880 966 976 8010 040 045 151 158 186 189 193 210 245 315 344 357 383 111 510 527 534 616 670 682 751 753 75). 7<iP 815 853 862 863 874 875 900 921 93' 964 966 980 998 0015 029 104 15) 187 190 192 259 299 311 343 358 382 116 456 533 540 743 548 .">49 567 602 610 653 669 688 695 742 751 753 765 822 897 907 922 930 937 II) 109 01« 029 044 078 105 109 124 163 231 2S8 296 325 353 368 464 467 486 491 _i21 536 539 590 591 611 639 642 664 684 709 724 781 811 821 832 841 843 850 858 872 11001 045 058 062 085 108 156 187 211 218 272 304 316 326 333 352 394 -159 525 638 NIKTEN 644 688 703 708 719 731 764 780 798 828 853 950 989 12016 050 076 092 108 201 207 2U8 225 273 289 320 326 336 343 360 381 411 420 467 510 511 515 553 655 661 675 738 739 775 780 S55 857 868 919 926 13000 13008 064 1S5 208 245 290 320 361 377 382 403 406 -ÏCJ 483 546 551 601 627 631 640 650 659 678 689 691 699 740 768 783 820 834 942 993 995 998 I1015 U2S 055 088 118 15S 179 180 192 221 270 280 284 317 327 332 333 3S2 423 117 499 531 556 559 577 600 606 622 623 717 725 734 779 813 814 830 866 912 915 916 917 938 949 7009 095 112 139 145 177 186 188 226 293 332 348 393 401 416 -133 538 548 549 560 640 658 674 .02 703 728 775 830 Ssy 899 900 930 931 957 967 969 :il02 011 055 056 079 097 112 128 148 155 179 180 184 189 205 258 270 314 377 373 ■140 463 485 495 533 547 555 594 653 690 722 766 793 800 804 813 845 851 857 866 903 935 936 977 J65 072 171 191 228 238 245 296 303 322 359 361 373 401 412 443 518 578 507 603 606 619 626 628 655 661 669 689 695 704 708 724 736 745 812 832 847 849 871 «78 882 896 901 946 960 973 9S3 >23 067 105 12-1 136 137 1-14 164 201 228 273 282 343 354 427 430 465 479 543 556 578 587 618 628 65' 673 693 756 763 791 868 917 929 994 -U14 034 (147 082 083 1UÖ 119 139 2U0 207 234 246 254 269 274 28U 309 329 356 399 400 409 '478 527 537 571 647 650 660 695 696 697 742 743 756 783 800 805 812 879 891 919 920 951 983 :mn> 022 '114 126 165 190 205 264 289 321 322 358 364 387 402 425 432 442 -195 577 589 677 697 703 720 747 761 803 845 886 910 951 96b :i016 950 097 119 198 227 268 278 291 293 306 323 325 326 330 368 457 515 555 569 571 596 658 693 707 757 772 974 9S2 984

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6