INDONESISCHE DUIKBOTEN IN DE NIEUWGUINESE WATEREN Gissingen in Kortgene rond toekomst jachthaven Veertig kilometer van Hollandia „in het zonnetje gezet" Woedende Westberlijners vallen opnieuw Russische bus aan Evacuatie verloopt vlot VOORTDUREND ACHTERVOLGD Nieuw-Guinea OVEREENKOMST VOORGELEGD AAN TWEEDE KAMER i Huurcompensaties op sociale uitkeringen Taptoe Delft: wacht bij de trommen V.S. BOUWEN NIEUWE RAKET Waarheen? CHURCHILL vandaag naar huis SAMENSTELLING VAN ALGERIJNSE PARLEMENT STAAT REEDS VAST Kandidatenlijst vermeldt geen tegenkandidaten V.N.-administrateur BUNKER ZOU AANVAARDBAAR ZIJN 205e jaargang - no. 196 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F van de Velde en P B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en G A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, /8.00 per kw.; fr. per post 855 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: Vlissingen Walst raat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg Markt 51. tel 3841 (b.g.g red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: tel. 2116; •n toi onoi a o-i" ot "o- -m. Min. per adv. 4,— Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1,25) ..Brieven bur. va- J1' -*• - ZIerlkzce red. tel. 2425. adm. tel 2094. Adv.pr. 27 c' 1 dit blad" 25 c er. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 21 aug. 1962 Belg dreef af in rubberboot Pagina 2 TROEPEN VOORBEREID OP NIEUWE LANDINGEN In Hollandia is gisteravond officieel meegedeeld, dat twee onderzee boten van het Russische type W-klasse in de territoriale wateren van Nieuw-Guinea zijn gesignaleerd, op nog geen veertig kilometer af stand van Hollandia. Naar het A.N.P. van militaire zijde in Hollandia verneemt, bezit Indone sië „ettelijke" duikboten van het ge noemde Russische type. Hoe de Indo nesische schepen op de waarschu wing van Nederlandse zijde hebben gereageerd is niet bekend. De onder-zeeboten, die de Indone sische nationaliteit hebben, wer den reeds sinds zondag gevolgd door jagers van de koninklijke marine. Toen om half negen plaat selijke tijd gisteravond een der on- derzeeëers de Tanah Merah Baai, op ongeveer dertig kilometer van Hollandia, naderde, werd het schip ingevolge de overeenkomst tussen Nederland en Indonesië niet aan gevallen, maar wel werden beide derzeeërs de Tanah Merah Baai, lichten hel verlicht teneinde een eventuele landing te ontmoedigen. Zondagavond werden de schepen ten noorden van Kaap d'Urville ontdekt. Onmiddellijk daarna werd een Neder landse jager naar de aangegeven plek gezonden, die de schepen voortdurend achtervolgde, later gevolgd door nog een andere jager. Vliegtuigen van de koninklijke luchtmacht volgden de route van de schepen eveneens. Hun koers leidde van kaap d'Urville in de richting van Hollandia. Toen de schepen nabij de Tan all Merahbaai kwamen en in de we gens de laat opkomende maan inktzwar te avond in een fel licht werden gezet, was het in Nederland precies twaalf Onmiddellijk nadat de Nederlandse ja gers fakkels hadden afgeschoten zijn de militairen te Hollandia geconsigneerd. Eenheden van de Nederlandse strijd krachten zjjn uit Hollandia in de rich ting van de Tanah Mera Baai vertrok ken. Het verblijf van Indonesische on derzeeërs in de territoriale wate ren van westelijk Nieuw-Guinea zal uiteraard het eerste punt van bespreking vormen tussen schout- bij-nacht Reeser en de Indiase V.N.-generaal Rikhye, die vanoch tend te Hollandia zal arriveren. Minister Luns heeft aan de voor zitter der Tweede Kamer de defini tieve tekst doen toekomen van de overeenkomst met Indonesië inza ke Nieuw-Guinea, zoals deze per telex in Den Haag is ontvangen. Het thans aangeboden kamerstuk bevat ook de tekst van dc bjjlagen. In deze bijlagen wordt de regeling be kendgemaakt. voor het in kennis stellen van de Indonesische para's van de ge sloten overeenkomst. Indonesische vlieg tuigen zullen pamfletten uitwerpen, waarin dc para's hun orders zullen ont vangen. De bevoorrading zal geschieden door V.N.-vliegtuigen. Er zullen een V.N.- en een Indonesische verbindings- groep naar Nieuw-Guinea worden uit gezonden. Zo spoedig mogelijk na de on dertekening van de overeenkomst zullen de gevangen Indonesiërs worden gere patrieerd. Dc vrouw van de Westberlijnse burgemeester. Rut Brandt, heelt maandagmiddag, begeleid door liaar echtgenoot en soon Peter, bloemen gelegd bij het gedenkte ken voor Peter Fcchtcr, die vori ge week als vluchteling bij dc muur werd neergeschoten. De minister en staatssecretaris van sociale zaken en de minister van maatschappelijk werk, hebben, in verband met de op 1 september in gaande huurverhoging, compensa tieregelingen voor sociale uitke ringen vastgesteld. Hieronder vallen de gemeentelijke so ciale werkvoorzieningsregeling vooi handarbeiders en de sociale werkvoor zieningsregeling voor hoofdarbeiders, waarbij een anticuinulatieregeling in verband met te genieten invaliditeits- uitkeringen (loon plus 10 per week) wordt gehandhaafd. Voor hen, die voor het begin van dit jaar onder die regelingen vielen, is een overgangsregeling ter voorkoming van dubbele compensatie gemaakt. De percentuele toeslag op de invalidi- teitsrente wordt per 1 september ver hoogd van 290 tot 320 percent. Voor uitkeringen op grond van de voor ziening voor blinden zijn naar gelang van de gemeenteklassen nieuwe normen gesteld. Eveneens zijn compensaties op de complementaire sociale voorzienin gen voor zelfstandigen en beeldende kunstenaars in nieuwe normbedragen vastgelegd. Strijd om de ruimte Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft opdracht gegeven, tot de bouw van een nieuwe raket, die, naar des kundigen zeggen, tweemaal zo krachtig zal worden als de raket waarmee de Russen Nikolajew en Popovitsj wer den gelanceerd. Het ministerie zei in een bekend making, dat de nieuwe raket een grote verscheidenheid van taken zou moeten uitvoeren, onder wel ke zowel bemande als onbemande ruimtevluchten. Deze vluchten zouden in de komende tien jaar gehouden moeten worden. Martin-Marietta Corp. is hoofd aannemer geworden van het nieu we project, dat de Titan 3 zal ontwikkelen onder de naam „Werkpaard". Het nroject zal 500 miljoen tot een miljard dollar vergen. Een van de taken die de Titan 3 zal Inrijgen is het in een baan om de aarde brengen van de Dyna- Soar van de Amerikaanse lucht macht, een ruimteschip met vleu gels, dat in het midden van 1970 gereed moet komen en daarna zal worden gebruikt om uit een baan om de aarde naar de aarde terug te keren op eigen vleugels, dat wil zeggen „kaatsend" op de luchtlagen. Waarheen leidt dit alles Het is een vraag, die men zich stelt, die men zich móet stellen na de jongste succes sen van de ruimtevaart. Met gejuich en vele omhelzingen zijn zaterdag in Mos kou de twee Russische ruimtevaarders van vorige week ontvaDgen en miljoe nen zijn via de t.v. getuige geweest van deze knap geregisseerde huldiging. Als toeschouwer voelde men respect en be wondering, niet alleen voor de beide of ficieren, maar ook voer de honderden anonieme geleerden en technici, die sa men dit gigantisch project tot stand kon den brengen. Doen ondanks bewonde- Westelijke autoriteiten vrezen uitbarsting AUTO MET OFFICIEREN OVER 10 KILOMETER ACHTERVOLGD Een menigte joelende Westberlij ners heeft, het beroep van de rege ring van West-Berlijn, om een ein de te maken aan de relletjes, giste ren naast zich neergelegd en voor de derde opeenvolgende da bus van het Russische leger met stenen bekogeld. Bovendien werd een Russische auto met twee officieren erin over een afstand van bijna 10 kilometer door in 10 auto's gezeten Westberlijners achtervolgd. De auto reed tenslotte naar de Macnair- kazerne van het Amerikaanse leger. Volgens ooggetuigen vroegen de officie ren om een Amerikaanse escorte voor hun terugrit naar Oost-Berlyn. Men had de Wcstberlijnse politie gelast zonodig geweld te gebruiken om nieuwe anti-Amerikaanse betogingen tegen te gaan en relletjes in de buurt van de muur te voorkomen, maar de menigte, die betoogde tegen de moord die vrijdag op een vluchteling was gepleegd, was de politiemannen te slim af. Met stenen bekogeld Een bus die 16 Russische soldaten voor de aflossing van de wacht naar het Russische oorlogsmonument in 't Tiergarten Park in de Britse sector bracht werd door ongeveer 500 West berlijners met stenen bekogeld. Volgens ooggetuigen werden min stens vier ruiten van de bus gebro ken en werden twee Russische solda ten door glasscherven of stenen ge wond. De vrees van de westelijke commandan ten in Berlijn, dat de toestand bij de muur „zou kunnen leiden tot ernstige gevolgen die ver buiten de stad zelf zou den kunnen worden gevoeld", werd on derstreept door dit voorval, dat zich om tien voor zes voordeed. Geen bespreking Generaal-majoor Albert Watson, de Amerikaanse bevelhebber in Berlijn, uit. te deze vrees in een brief aan kolonel Siganof, de waarnemende Russische commandant en stelde hem voor op het Amerikaanse hoofdkwartier een vler- mogendhedenbijeenkomst te houden en te spreken over middelen om incidenten aan de grens te voorkomen. Siganof weigerde de bijeenkomst by te wonen. Rode Kruis-actie Het Westduitse Rode Kruis heeft in middels „passende stappen" gedaan om te trachten te voorkomen, dat vluchtelingen by de Berlijnse m als gevolg van het ontbreken van medische verzorging sterven, heeft een woordvoerder van het Rode Kruis in Bonn verklaard. Bijzonder heden wilde hy niet meedelen om het resultaat van deze stappen niet in gevaar te brengen. Gisteravond kwam het opnieuw tot geregeldheden bij de Berlijnse muur waar zich ruim 2000 Westberlijners had den verzameld. De Westberlijners die door politie-cor- dons waren heengedrongen, rukten op naar de muur bij de Charlottenstrasse dichtbij do Amerikaanse grenspost Charlie. Daar riepen zij „moordenaars" naar de Vopo's. De politie dreef hen terug met twee waterkanonnen, maar de betogers wier pen met stenen naar de politiemannen en de waterkanonnen, aldus meldden ooggetuigen. Onder een regen van stenen sloegen de Westberlijnse politiemannen er met de knuppel op los. Volgens ooggetuigen werden politiemannen zowel als beto gers gewond. Arrestaties Intussen heeft het Oostduitse persbu reau A.D.N. gemeld dat ,,'n grote groep terroristen die een schietpartij op grote schaal beraamd had om een ernstig in ternationaal iucident te veroorzaken", door de Oostduitse politie was gearres teerd. Volgens A.D.N. behoorden agenten van de Amerikaanse en Westduitse inlich tingendiensten tot deze groep. Het be richt vermeldde niet hoeveel personen waren gearresteerd. A.D.N. beloofde dat de komende dagen nog meer mededelingen zouden volgen. Delft gonst van de activiteitnu de voorbereidingen voor de jaar lijkse taptoe op de Grote Markt weer in volle gang zijn. Foto: De tamboers houden in liet zonnetje de wacht bij hun trommen. Sir Winston Churchill, die wegens een dijbreuk 54 dagen in het Lon- dense Middlesex ziekenhuis heeft doorgebracht, zal va: naar huis gaan, zo is gisteren door lady Churchill verklaard. Hij zal vandaag voor de lunch terugke ren, zo zei de echtgenote van de voor malige Britse premier tegen verslagge vers die naar het ziekenhuis komen. Ook zonder verkiezingen De samenstelling van de lijst is vooraf gegaan door weken van moeizaam on derhandelen tussen het politiek bureau en de willaya's. Aanhangers van de drie groeperingen in Algerije: politiek bureau, willaya's en de uitgeschakelde voorlopige regering zijn opgenomen. Uit de gisteren gepubliceerde kan didatenlijst voor de Algerijnse parlementsverkiezingen van twee september blijkt dat het Nationale Bevrijdingsfront het merendeel van de leiders in de zeven-en-een- half jarige vrijheidsstrijd op de nominatie heeft gezet voor een plaats in de volksvertegenwoordi ging. Onder de 196 namen die de F.L.N. in diende bevonden zich die van de leider van het politiek bureau Ben Bella, de premier van de voorlopige regering. Ben Khedda en diens voorganger Ferhat Ab- Vier van de zeven leden van Ben Bella's bureau zijn kandidaat. Ber Bella zelf, Hadj Ben Alla, Moham- medi Said en Mohammed Boudiaf. De secretaris-generaal van de F.L.N. Mohammed Khider, Ben Bella's as sistent Rabah Bitat en Hocine Ait Ahmed komen niet op de lijst voor. Ook zeven van de 12 leden tellende voorlopige regering zijn kandidaat ge steld. Ben Khedda, vice-premier Belka- cem Krim, minister van voorlichting Mohammed Yazid en minister voor be wapeningszaken Abdelhafid Boussouf. Aan militairen telt de lijst in totaal 21 majoors van het bevrijdingsleger, 25 kapiteins, 12 luitenants, een kadet en drie vrouwelijke soldaten. Er zijn nog tien andere kandidaten. De drie Europese leden van de ad-inte- föatithjH MUWUWUUUVUUWVM/UWVMAAAMMAAAMMKW (Van onze Haagse redactie) Naar wij in doorgaans goed inge lichte kringen vernemen zou de Nederlandse regering bevestigend hebben geantwoord op een vraag van de waarnemend secretaris generaal van de Verenigde Naties Thant of de Amerikaanse bemid delaar Ellsworth Bunker voor Ne derland aanvaardbaar is als V.N.- administrateur gedurende de periode van V.N.-beheer van Ne derlands Nieuw-Guinea. Zij is niet nieuw, deze \raag. In de loop der lange, vaak moeizaam voort gaande historie der mensheid is zij ie dere keer weer opnieuw gesteld op het moment, waarop de mens in aanraking kwam met een ontwikkeling, die hem met bewondering en tegelijkertijd met huivering vervulde. Zo ook nu: de be heersing van de ruimte brengt gewel- ilijkheden met zicv i aan de telstar - beseft men. dat de ruimte- vaartmedaille een keerzijde heeft. En zal die zijde geluk brengen De onlangs overleden hoogleraar Romein, die over de menselijke vooruit gang enkele indrin gende bladzijden heeft geschreven, heeft eens een oud-Chinees verhaal geciteerd, waarin over de betrekkelijkheid van ge luk en ongeluk wordt gefilosofeerd. Een wijze boer raakte zyn paard kwijt, waarop de buren hem hun deelneming betuigden. Maar hij vroeg: „Hoe weet ge dat dit een ongeluk is Enkele da gen later keerde het weggelopen paard terug samen met een aantal wilde paar den. Daarop wensten de dorpsgenoten de boer geluk, maar de man haalde de schouders op en vroeg: „Hoe weet ge dat dit een geluk is?" Een paar da gen nadien brak zijn zoon bij het berij den van een der nieuwe paarden een been, maar ooW dit ongeval had een ge lukkig aspect: de jongeman werd vrij gesteld van krijgsdienst toen kort daar op een oorlog uitbrak. Hoe weten wij of de verrichtingen der kosmonauten de wereld geluk zullen brengen? Wij weten slechts, dat alle vooruitgang een keer zijde heeft. 'n allerlei sectoren van de wetenschap komt men voortdurend in aanraking met die keerzijden. Zo meldden de dag bladen enige weken geleden, dat zich in Engeland een geval van longpest had voorgedaan bij een onderzoeker in een centrum voor bacteriologische oorlog voering. Het ging hier om een in feite gruwelijk bericht: een ziekte, waarover men in deze tijd weinig hoort men heeft ze vrijwel onder de knie duikt plotseling op in een centrum, waar men zich bezighoudt met do bestrijding van de bacteriologische oorlogvoering. En men moet wel concluderen, dat de mensheid volstrekt weerloos is als in derdaad in een oorlog bacteriologische wapens zouden worden gebruikt. Hier ;ing het immers om slechts één geval, lat zeer uitgebreide voorzorgsmaatre gelen tegen verspreiding van de ziekte eiste, maatregelen die uitgesloten zijn bij in een oorlog kunstmatig opgewekte epidemieën. Een ander geval: de t.b.c.- bestrijding heeft tot dusver (o.a. in ons land) uitmuntende resultaten gehad, maar de keerzijde is dat tevens de re sistentie van de bevolking tegen deze ziekte is gedaald. Vroeger, toen t.b.c. in sterkere mate voorkwam, waren er vrij veel mensen die zonder ernstige gevolgen een besmetting hadden onder gaan, waardoor zich bij hen afweer- stoffen hadden gevormd. Het ontbreken van deze stoffen maakt de kwetsbaar heid bij een t.b.c.-besmetting thans gro ter, vooral onder de jongeren: vooruit met een keerzijde. Op het Rode Plein te Moskou zijn za terdag de twee ruimtevaarders ge huldigd: zfl zijn moderne ontdekkings reizigers en hun werk spreekt tot vrij wel ieders verbeelding, zii zijn de ver kenners van de ruimte, naar wie de wereld in verbazing opkykt. In verba zing en met trots, omdat de mens tot dergelijke grootse prestaties in staat is. Maar de wijze boer uit het Chinese ver haal zou vragen: weet ge of deze sprong de ruimte het geluK van de mens dient Het antwoord zal de mensheid tijd daar is zelf ervaren Zondag is in Diksmuide in België 35ste Ijzerbedevaart gehouden ter ere van de gesneuvelden uit de eerste we reldoorlog. De Nederlandse professor P. Geyl was een van de sprekers. rimregering behoren tot de lijst var Europese kandidaten. De F.L.N. heeft 31 van de 72 leden de Raad voor de Algerijnse Revolutie kandidaat gesteld. De in Algerije geboren priester Berren- guer is een van de prominente Europea nen die kandidaat zijn gesteld. De kandidaten wier namen nu zyn ge publiceerd, zijn praktisch zeker van ver kiezing aangezien voor elke zetel maar één kandidaat is. Onderhandelingen duren bijna een jaar MET GROTE belangstelling volgt een deel van de bevolking van Kortgene de onderhande lingen tussen het gemeentebe stuur en een „grote onbekende" over de in aanleg zijnde jacht haven in deze Noordbevelandse gemeente. De onderhandelingen met de adspirant koper worden van zelfsprekend achter gesloten deuren gevoerd. Opvallend is echter, dat iedere inwoner van Kortgene, die de ontwikkeling van zijn gemeente met belangstelling volgt, de naam van de grote onbekende kan noemen: mr. C. J. G. Becht, directeur van de limonadefa- briek Vrumona in Bunnik en bo vendien eigenaar van een motel in dezelfde plaats. Ongetwyfeld ziet mr. Beclit in en by Kortgene grote recreatieve mogelijk heden en hy illustreerde dat inzicht onder meer door het oude Veerhuis in Kortgene te kopen, alsmede een boer derij. Regelmatig soms bijna ieder weekeinde is de lieer Becht met zijn gezin in Kortgene te vinden en vele Zeeuwen hebben hem al de re creatieve mogelijkheden van deze Noordbevelandse gemeente horen roemen. Ook burgemeester A. A. Schuit geeft het toe: ,Ja, heel het dorp noemt de naam al, maar officieel weet men nog niets". Burgemeester Schuit wenst echter bij een zo belangrijk project als dit niet over één nacht ijs te gaan en bovendien heeft hij een troost: de onderhandelingen verke ren nu in een eindstadium. De vrees, die men in Kortgene hoort uiten dat de verkoop niet zal doorgaan, noemt hij ongegrond. Hij verwacht zelfs, dat de jachthaven in begin van 1963 zal „draaien". Tussenpersoon Overigens ligt het voor de hand en in Kortgene is die mening algemeen dat dc heer Becht niet de enige adspirant-koper is, die bij de onder handelingen betrokken is. Men ziet in de heer Becht een tussenpersoon, die kapitaalkrachtige particulieren of grote industrieën voor dit jachtha vencomplex er is ook nog een bun galowpark bjj tracht te interesse ren. Het vermoeden bestaat dat mr. Becht mede als tussenpersoon op treedt voor een andere groep be langhebbenden, waartoe enkele brouwerijen zouden behoren. Er is weinig fantasie voor nodig om te veronderstellen, dat juist deze fa brieken hun „verkoopterrein" let- terlyk en figuurlijk willen uitbrei den in gebieden, waar de recreatie ziel» stormenderhand ontwikkelt. Met het jachthavenplan zijn tonnen gemoeid en heel het complex is zelfs miljoenenplan: er is bijna anderhalt miljoen nodig om jachthaven en bun galowpark te realiseren. Geen meningsverschil In een vorige raadsvergadering heeft de V.V.D.-fractie in de Kortgeense raad haar teleurstelling erover uit gesproken, dat de raad buiten de on derhandelingen moest blyven. Dit is overigens een vry vanzelfsprekende zaak. Destijds machtigde de raad b. en w. namelijk deze onderhandelin gen alleen te voeren. Men wacht nu op het moment, waarop b. en w. een voorstel in de raad brengen om tot verkoop van de jachthaven over te gaan. Over de vraag of de gemeente dan wel een particulier of een particuliere instantie de jachthaven moet exploi teren bestaat in de raad ook geen verschil van mening. „Dit is geen gemeentelijke zaak", zegt de burge meester, „de overheid moet slechts stimuleren, coördineren en de moge lijkheid scheppen voor recreatieve ac tiviteiten, daarna moeten de particu lieren de exploitatie overnemen". En daarmee is de raad het eens. Al vele jaren geleden bestond bij het gemeentebestuur een plan voor de aanleg van een jachthaven aan het Veerse Meer, aanvankelijk beschei den van opzet. Toen echter de Royal Yacht club de Belgique in onderhan deling trad met de gemeente, werd (Zie slot pag. 2 kol. 6) In de loop van de laatste vier we ken hebben tussen de twee en drie duizend mensen per schip of vlieg tuig Nieuw-Guinea verlaten. De luchtbrug Biak-Schiphol heeft van dit aantal sedert begin augustus tot en met afgelopen zondag 1500 vrouwen en kinderen van ambte naren en militairen vervoerd. Voor de vrijwillige vooruitzending vol gens de „operatie Spectrum" staan nog tweeduizend mensen ingeschreven, zodat blijkt dat van de 4200 vrouwen en kin deren van deze groep zich 700 nog niet hebben aangemeld. „Spectrum" zal 18 september kunnen worden afgesloten. Gisteren ging de operatie een nieuwe fase in. De charter- Constellations zyn teruggetrokken en vervangen door een extra DC-S. Inmiddels zijn gisteren te Hollandia de eerste belangrijke mutaties bekendge maakt in het kader van de versnelde Papoeanisering van het bestuursappa raat. Voor de eerste maal zijn Papoea's benoemd tot onderafdelingshoofd in de onderafdelingen Mappi, Boven Digoel, Asmat, Sarmi. Keerom. Ransiki en Bin- tani. Er wordt naar gestreefd het aan tal hoofden van onderafdelingen van Papoea-landaard binnenkort tot veertien op te voeren. Volgens een goed ingelichte zegsman te New York is aan Pakistan verzocht, ten behoeve van de Verenigde Naties 1000 man troepen te leveren voor politiedien sten in Nieuw-Guinea. Volgens deze zegsman heeft de Pakistaanse regering het verzoek in overweging genomen en zou een antwoord uit Rawalpindi, de hoofdstad van Pakistan, spoedig zijn te verwachten. Van andere zijde vernam Reuter, dat een dergelijk verzoek ook aan Malakka was gedaan, doch dat land zou er niet veel voor voelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1