Middelburg verloor met 3-1 van N.A.C.-selectie Maris stuitte opmars Tom Okker op nippertje ZEEUWSE ZWEMTOP slechts in enkel geval naar betere tijden Voetbal in Engeland rolt weer DORDTSE BETAALDE VOETBALLERS VERLOREN VAN VLISSINGEN: 3-2 K A U W G JUNIOR R0NNY EN VAN PEE WONNEN CROSS IN BIERVLIET MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Weinig spanning bij titelstrijd in Breskens Theunie van de Heuvel verbeterde het Zeeuws record op 100 meter rugslag DE ZEEUWSE zwemkampioenscliappen, die zaterdag in het Wilhel- minabad in een van visserijvrengde gonzend Breskens werden afge werkt, hebben n*a afloop twee conclusies opgeleverd. Ten eerste is de hegemonie, die het Middelburgse Luctor en het Sas van Gentse Bruin vis vele jaren in het Zeeuwse zwemwereldje hadden, zo goed als ten einde en ten tweede is ditmaal opnieuw gebleken, dat een opgaande lijn in het Zeeuwse zwempeil nog ver te zoeken is. Dat laatste is (voor het belangrijkste deel) niet de schuld van de Zeeuwse zwem mers en zwemsters: zolang zij ook 's winters niet in de gelegenheid zijn om intensief te trainen zullen zij zich nimmer kunnen meten met andere provinciale ploegen. Een weinig opwekkende laatste conclusie dus, maar zoals vaak zijn er ook thans enkele uitzonderingen op de regel. Reeds na het eerste zwemnummer zorgde Theunie van de Heu vel voor een lichtpuntje in de vorm van een nieuw Zeeuws record. Met haar 1.28.3 voor ue 100 meter rugslag stelde de 16-jarige Schelde- stroomzwemster het tien jaar oude record van Marie Claeijssens van de Bruinvis liefst 3.2 sec. scherper en wanneer we Theunies tijd van vorig jaar (1.34 rond) en die van Ruymonda Vergauwen van 1960 (1.46.2) hiermee vergelijken, dan is er zeker sprake van een opgaan de lijn. Niet alleen Theunie van de Heuvel, die verder een tweede titel verover de op de 200 nieter schoolslag (3.30.3), maar ook de succesvolle Sehelde-zwemmer Mïehiel de Pooter uit Terneuzen liet 'le uitzondering op de regel zijn geldigheid behouden ook hij won 2 titels en op 100 meter vrjje slag kwam deze 17-jarige knaar» weer tot een redelijke Zeeuw se tijd: 67.3. Het is voor hem wel bij zonder jammer, dat hij niet meer zijn krachten kan meten met de Zeeuwse cracks Jan Dïrkse en Piet Rotte, die de vorige jaren de sprint wonnen in respectievelijk 66.6 en 68-1. Het Zeeuwse Tecord od die af stand (64.9) hoeft voor de Pooter be paald geen onbereikbare mijlpaal te zijn. Dan de eerste conclusie- het is niet meer zo. dat Bruinvis of Luctor met de helft van de 12 op het spel staande titels gaat strijken. Vooral de Middelburgse ploeg moet nog heel wat aan zijn jonge krachten, die zeker talentjes hebben, schaven. Thans sleepte Luctor maar twee titels in de wacht. Bruinvis was nog iets sterker met 3 kampioenschaD- pen, maar een zelfde aantal behaalden de jongens en meisies van Schelde- stroom uit Breskens. de organiserende vereniging. Evenals Luctor eisten ook Schelde uit Terneuzen en het Souburgse SZV twee ereplakken op. Weinig snannm In tegenstelling met andere kam pioenschappen was er in Breskens weinig spanning fe beleven. Er was ook zo goed als geen publiek, dat toch nog altijd een ruggesteuntje voor de mensen in do baan is. en in dit verband zou een iets betere coördinatie met de visserijfeestorga nisatoren zeker op zijn plaats zijn geweest. Maar ook hiervoor weer een uitzonde ring: want op de 5 maal 50 meter vrije slag wfis er spanning De ploegen van SZV, Schelde en Gan/r gaven elkaar nuiar heel weinig toe en met name de vijf uit Souburn-: Will*' van der Steen, Koos de Graaf Tammv Sevnstra, Cor Wagenaar en Leo van Klinken zwom men een uitstekende wedstrüd in 2.41.2. Voor de tweede maal in het 40-jarig SZV-bestnan veroverden zii on dit num mer de titel en hun gemiddelde van 82 sec. ner 50 meter mag er in dit met nare golfjes getekende water best zijn. De laatste SZV-zwemmer, Leo van Klin ken. had nog een zware aanval te ver werken van Michiel de Pooter. Hij slaagde erin, een prestatie, die de laat ste Ganze-zvvemmer hem net niet kon nadoen. Zo werd Schelde tweede in 2.42.5 en Ganze derde in 2.43.5. Geabonneerden' Voor hot overige kwamen dc titels te recht bjj de daarop al min of meer „ge- abonneerden". Tiny Daalhuizen van SZV was weer goed voor de 100 meter vrije slag (1.16.6), hoewel Margriet Kingmans van Luctor fel tegenstand bood (1.17.3). Dc 100 meter vlinderslag was weer voor Willy de Bruyn van Bruinvis (1.39) en voor Theo Vervoorn van Luctor (1.27.2). Piet van de Heuvel van Sclieldestroom legde een vrij snelle 200 meter school slag af (3 04.7), hoewel het record van Kees de Rtik nog ver in het verschiet ligtMichiel de Poorer won op de 100 meter rugslag zijn tweede kam pioensmedaille en zijn 'tijd gaat al aar dig in de richting van de 1.20-grens. Hij bracht nu 1.22.5 op de chronometers, ter wijl rugslagcrack Piet Rotte toch nog altlld 1.27.6 (In 1961) en 1.24.5 (in I960) nodig had Driemaal heeft DFC-keeper Cor Hentenuar in de oefenwedstrijd, die Vlissïngen tegen de Dordte- naren speelde, moeten „vissen". Uier verdwijnt een der Vlissing se treffers tussen dc verslagen Dordtse verdedigers in het doel. FotoyP.Z.C.) De drie andere estafettes bleven rond de oude tijden schommelen: bij de da mes waren die van Bruinvis de be tere zwemsters en bij de heren ging naast de SZV-tite.' de 4 maal 100 meter wisselslag naar Luctor. overigens in de teleurstellende tijd van 5.54-6. Over het algemeen dus tyden, die het „echt niet doen". Maar nogmaals, de zwemmers en zwemsters kunnen er weinig aan doen. We zijn de laatsten, die er aan twijfelen, dat de autoriteiten de zwemsport een goed hart toedragen, maar een overdekt bad heeft zwem- minnend Zeeland nu toch echt wel nodig. En niet alleen om er sportsuccessen in te verzwemmen. De uitslagen luiden: DAMES: 100 meter rugslag: 1. Theunie v. d. Heuvel (Scheldestroom) 1.28.3 (nieuw Zeeuws record); 2. Tiny Daal huizen (SZV) 1.34; 3. Mab Brakman (Starters) 1.40.5; 4. Gerda Hoogerheide (Starters) 1.43.2; 5. Lia Brakman (Stgrters) 1.43.8; 200 meter schoolslag: 1. Theunie v. d. Heuvel 3.30.3; 2. Miene- ke Pieters (Starters) 3.42.4; 3. D. Me- lieste Scheldestroom3.43.5; 4. Els Doolage (Starters) 3 50.3; 5. Els Hoge- steger (SZV) 3.52; 100 meter vrije slag: 1. Tiny Daalhuizen 1.16.6; 2. Margriet Kingmans (Luctor) 1.17.3; 3. Theunie v. d. Heuvel 1.23.7; 4. Ella de Visser (Luctor) 1.25.6; 5. Gerda Hoogerheide 1.26.4; 100 meter vlinderslag: 1. Willy de Bruyn (Bruinvis) J.39; 2. Coby Me- lieste (Bruinvis) 1.51.7: 3. D. Francke (Luctor) 1.56.9; 4. Ella de Visser 1.57.8; 4 maal 50 meter wisselslag estafette: 1. Bruinvis 2.56.5; 2. Staiters 3.01.2; 3. Luctor 3.02; 5 maal 50 meter vrije slag: 1. Bruinvis 3.15.2; 2. Luctor 3.1S.2; 3. Starters 3.30.5; 4. SZV 3.46.4. HEREN: 100 meter rugslag: 1. Michiel de Pooter (Schelde) 1.22.5: 2. C. de Kam (SZV) 1.24.3; 3. A. v. d. Woestijne (Zee hond) 1.33.5; 4. J. v. d. Berghe (Bruin vis) 1.35.2; 5. J. Kasse (SZV) 1.37.6; 6- Theo Vervoorn (Luctor) 1.39.2; 200 meter schoolslag: 1. Piet v. d. Heuvel (Scheldestroom) 3.04.7; 2 Sjaak Sinke (Zeehond) 3-16.8; 3. Rinus de Braai (Schelde) 3.20.7; 4. A.i v d. Wal (Luc tor) 3.21.5; 5. Kees Kayser (Starters) 3.21.8: 100 meter vrije slag: 1. Michiel de Pooter 1.07.3; 2. Ko Wyland (Schel de) 1-12.2; 3. Leo van Klinken (SZV) 1.12.7; 4. Wim van Kruiningen (Luctor) 1.13.1; 5. Herman Frantzen (Ganze* 1.14.6; 6. Adrie Bakker (Ganze) 1.15; 100 meter vlinderslag: 1Theo Vervoorn 1.27.2; 2. Sjaak Sinke J 40; 4 maal 100 meter wisselslag estafette: 1. Luctor 5.54.6; 2. Starters 6.45- 5 maal 50 meter vrije slag: 1. SZV 2.41 2: 2. Schelde 2.42.5; 3. Ganze 2.43.5; 4 Luctor 2.49.5. ZEEUWEN HADDEN LEIDING MET 3—0 Debatant Van Oosterhout: belofte voor de toekomst De eerste klasser Vlissïngen is verras send goed gestart in zijn oefenwedstrjj- den voor de aanstaande voetbalcompe titie: zaterdagavond wonnen de Vlis- singers op eigen veld met 32 van het pas uit de eerste divisie gedegra deerde D.F.C., na met 30 voor te hebben gestaan. Door het vertrek van Wim Groenewegen naar N.A.C., kon Vlissïngen een nieuwe aanwinst op de liuksbinnenplaats proberen: Henk van Oosterhout (ex-Walcheren). Vooral in de eerste helft liet deze speler uitste kend spel zien en liij heeft zeker vol doende kwaliteiten om zich in do voor hoede in te spelen. De eerste minuten zag het er niet naar uit, dat Vlissingen een overwinning ging behalen. Want al onmiddellijk schoot midvoor Van Rosmalen de bal fel in (Baart stopte echter resoluut) en even later knalde rechtsbinnen De Visser, na een misser van Baart, hard tegen de lat. In de vijfde minuut zag midvoor Rob Moens zijn eerste schot rakelings over de lat slaan, maar even later kwam dan toch het succes! Van Oosterhout bediende Moens van een pass-op-maat en deze goalgetter knal de raak via de handen van doelman Henkelaar: 10. D.F.C. ging opnieuw fel in de aanval maar aan produktiviteit schortte het de Dordtse ploeg duidelijk. In de 20e mi nuut weer een gave Vlissingse aanval: via Oosterhout en Van Maris belandde de bal bij Moens, die ook nu weer raak schoot (20). En of dit nog niet ge noeg was, bediende Van Maris drie minuten later van Oosterhout van een Dat was kennelijk te veel voor de Dordtenaren, die nu bij herhaling het Vlissingse doel bestookten, waarbij vooral linksbinnen De Kreek opviel door zijn geraffineerd spel, zuivere passes en felle scho len. Ook nu ontbrak het de betaal de voetballers echter aan produkti viteit. Pas tien minuten voor rust moest Baart zwichten toen rechts binnen Visser onhoudbaar inschoot na een voorzet van linksbuiten Sluisdam. Na de rust werd het spel van D.F.C. uitgesproken beter dan dat van Vlis sïngen, maar ook nu weer toonde de Zeeuwse defensie zijn grote klasse. In de Vlissingse voorhoede werd het spel nu wat onsamenhangend en slechts sporadisch zag men nog huiten Kleinjan, die Verhulst tot een nipte redding had gedwongen, schoot tien minuten voor het einde wel raak: 32. D.F.C- legde echter te weinig ï-affinement en doortastendheid in de aanval om in de laatste minuten de gelijkmaker nog te kunnen forceren. De opbrengst van deze wedstrijd is be stemd voor „.Sport Steunt Zonneveld". Hoewel de netto-opbrengst nog niet met juistheid te zeggen was, zal er naar schatting toch een bedrag van rond 650 gulden overblijven. werkelijk 'cu aanvullen. vooral Rob 'oens werd streng bewaakt door spil os. In de 30e minuut ontsnapte Vlis singen aan een vrijwel zeker doelpunt, toen Verhulst op de doellijn redding bracht, terwjjl Baart al in geslagen positie was. Het bleek echter uitstel, want rechts- Amerikaanse sprinter liep in Zweden 100 m in 10.1 sec. De Amerikaanse sprinter Bol» Haycs bereikte tjjdens wedstrijden in Haessle- holm een tjjd van 10.1 sec over de 100 ni, Paul Drayton eindigde als tweede in 10-2 sec. De Zweed Ove Jonsson werd derde in 10.4 sec. Maar op de 200 m was Drayton de snelste in 20.8 sec. Wilma Rudolph liep 11.5 sec over de 100 m. Michel Jazy winnaar van een zil veren medaille op de spelen in Ro me, verbeterde zondag in Fontaine- bleau het Franse record' op de 800 m met een tijd van 1 min. 47.8 sec. Het Z.-Amerik. hoogsprongrecord be reikte de 19-jarige Peruaan Robert Abugattas met 2.05 m, Harry Jerome liep in Vancouver de 100 yards in 9.3 sec. Hongaarse tienkampkampioen werd Giula Hubai met 6520 punten. KEEPER VOORKWAM GROTER VERLIES Voor ongeveer 800 toeschouwers heeft Middelburg zaterdagavond op eigen ter rein een verdiende 3-1 nederlaag geleden tegen een selectie van N.A.C.-spelers. Het werd slechts een 3-1 zege voor de Bredanaren, maar hieruit moet niet wor den afgeleid, dat Middelburg zo sterk speelde. De N.A.C.-ers vielen over het ge heel genomen tegen, maar het is aan de Middelburg-keeper Willemstein te dan ken, dat de score niet groter werd. Deze jeugdige keeper, die momenteel zijn dienstplicht vervult en slechts éénmaal in de 14 dagen voor Middelburg be schikbaar is, voorkwam door snelle reacties en getimed uitlopen een respectabel aantal zekere doelpunten. GROENEWEGEN BRACHT VAART IN BREDASE AANVAL Nu was het ook weer niet zo, dat Mid delburg ronduit slecht was. De achter hoede draaide goed, de middenlinie deed het ook aardig, maar in de voorhoede lukte het helemaal niet. Een goede com binatie kwam er nauwelijks uit en wan neer een sporadische combinatie eens gevaar voor de N.A.C.-defensie oplever de paste deze bekwaam en vrij%vel'altijd met succes de buitenspelval toe. De ex-Middelburger en ex-Vlissinger Wim Groenewegen was één van de grote mannen van deze N.A.C.-ploeg. Na een spannende kamp is de Souburgse S.Z.V.-ploeg op de 5 maal 50 meter estafette vrije slag kampioen van Zeeland geworden. Dat gebeurde zaterdag in Bres kens, waar de provinciale zwem- titels op het spel stonden. Voor deze verrassing zorgden: Cor Wa- qenaar (r), Leo van Klinken (l) knielend, Tammy Seynstra, Wil ly van der Steen en Koos de Graaf. (Foto P.Z.C.J KRUIVER WEER BIJ DE CENTRALE TRAINING De Feijenoord-speler Piet Kruiver, die onlangs door de Rotterdammers van de Italiaanse club Lanerossï Vicenza werd overgenomen, heeft een uitnodiging ont vangen om deel te nemen aan de cen trale training van gegadigden voor het Nederlandse voetbalelftal. De eerste oe- fenbijeenkomst is voor 22 augustus a.s- in Zeist vastgesteld. In totaal is Kruiver tienmaal voor het Nederlandse elftal uit gekomen. Zijn laatste wedstrijd in net nationale team speelde hij op 22 maart 1961, toen in Rotterdam met 62 van de Belgen werd gewonnen. R.C.S. gelijk tegen 2e klasser H.I.Ö.N. De Souburgse derde klasser R.C-S. oefende tegen de Rotterdamse tweede klasser H.I.O.N. en wist daartegen een puntenverdeling te bereiken (44). Voor de rust was H.I O.N. uitgespro ken de betere ploeg en vooral qua techniek waren de westelijken de Sou burgers de baas. Toch nam R.C.S. na 10 minuten een 10 voorsprong door een doelpunt van Adri van den Berge. Het duurde nog tot de 25e minuut voor de bezoekers door een doelpunt van hun rechtsbinnen de partijen op gelijke voet brachten (11). Nog voor de rust drukten ze hun meerderheid in nog twee treffers uit resp. in de 35e en 44e minuut (31). Na de rust gaf R C.S- beter partij en de Soubur gers hadden zelfs een kleine veld- meerderheid. Pas 10 minuten voor het einde kwam weer een R.C.S .-doelpunt van de voet van Adrie van Klinken. Wel maakte H.I.ON kort daarop ge bruik van een fout in de R-C.S.-defen- sie om de voorsprong op te voeren tot 24, maar in de laatste minuten zag R.C.S. zijn doorzetten nog beloond met een ountenverdelïng. Vier minuten voor het einde schoot Jan van Eenen- naam in de roos (34) en even later had Cees de Nooljer nog succes (4 4). De R.C.S.-reserves verloren van die van H.I.O.N. met 42. SPEKTAKELSTUK MET MOTOREN SCHOUTEDEN HAD PECHDAG Onder grote publieke belangstelling (er waren rond 3000 toeschouwers) werd in Biervliet een motorcross verreden, waarvoor een, door zijn talrijke hinder nissen zeer zwaar parcours, in een wei land van de Zoutepolder en een daar aan grenzende dijk was uitgezet. Bij de „vedetten", die drie reeksen moesten rijden, kwamen 15 renners aan de start. In alle reeksen ontwikkelde zich een felle strijd en werd er spectaculair ge reden. De renners moesten meermalen luchtsprongen maken om de talrijke hindernissen te nemen. Verdiend win naar werd de Belg Van Pee uit Leuven, die in de le en de 2e reeks zegevierde en in de 3e reeks de vierde plaats be zette. De Belgische kampioen Schouteden uit Hoeselt had een pechdag- In de le reeks, waarin hij aanvankelijk een aan tal ronden aan kop had gelegen, werd hij door een valpartij teruggeslagen en eindigde hij uiteindelijk als zesde. In de 2e reeks eindigde de Belgisch kampioen na een felle sti-ijd met Van Pee als tweede, waarna hij midden in de 3e reeks toen hij in tweede positie lag door een valpartij gedwongen werd het strijdperk te verlaten. De verdere uitslag luidt: 2. De Feijter, Hechtel, 7 punten; 3. F. Biscop, Paal, 8 p.; 4. Eeckhout, Brussel, 8 p.; 5. Veel doelpunten bij Zeelandia-Rood Wit In een wedstrijd, waarbij de doelpun ten als rijpe appels van de boom vie len heeft Zeelandia een 58 ne derlaag geleden tegen de kampioen van de tweede klas van het vorige sei zoen: Rood Wit. Zeelandia ging direct in het offensief en doelman De Bruin moest de handen uit de mouwen ste ken bij schoten van Van Huizen er Corré. Toch kwam na 4 minuten de openingstreffer aan de andere kant, tóen Buikman goed inschoot (01) Binnen de minuut maakte Corré na goed doorzetten reeds gelijk (11), Na een kwartier zorgde Heeren voor 12, maar Corré had wederom zijn antwoord gereed (22). Na 18 mi nuten nam Rood Wit opnieuw de lei ding door Van Peer en nog voor de rust voerden Rokx en Van Hal de voorsprong op tot 25. De Zeelandia- defensie liet zich in deze periode door de snelle Rood Wit-voorspelers over troeven. Na de rust bracht Schoenmakers de achterstand na 11 min. tot 35 terug, maar Van Peer maakte daarna het hal ve dozijn voor zijn club vol (36). Nadat Van Huizen de achterstand tot 46 had ingekrompen kwam nummer 7 voor Rood Wit toen de bal via de rug van doelman Mondeel in het doel kwam (47). In de laatste fase zorg de Van Huizen nog voor een Zeelan- dia-treffer (57), maar andermaal had Rox voor Rood Wit succes, waar door de eindstand 58 werd. Al met al heeft de Zeelandia voorhoede zeker stootkracht gewonnen. Schouteden, 19 p.; 6. Baeijens, Zele, 20 p,; 7. Hotte, Massemen, 21 p.; 8. Ad- janski, Brussel, 25 p.; 9 Van Geneug- den, Antwerpen, 27 p.; 10. J. Biscop, Paal, 29 p. Bij de junioren, die eveneens drie reeksen moesten verrijden en waar bij een twintigtal renners aan de start verscheen, toonde de Belgische crosser Ronny uit Deurne zich onge naakbaar. Hij presteerde het om in alle drie de manches als eerste te eindigen, zodat hij op een totaal van 3 punten kwam. De verdere uitslag luidt: 2. Jasperse, Deurne, 10 p.; 3. M. Eeckhout, Brussel. 10 p.; 4. Verbaen, Damme, 13 p.; 5- De Witte, St.-Gülis Waas, 15 p.; 6. De Decker, Zuienkerke, 16 p.; 7. Van Staijen, Antwerpen, 21 p.; 8. De Maas- schalck, Zeveneken, 22 p. Tijdens de wedstrijd deden zich enkele kleine valpartijen voor, waarbij plaatselijke EH.B.O. eerste hulp ver leende. In de le juniorenreeks kwam een der crossers zodanig te vallen, dat dokter Kalkman het noodzakelijk acht te hem naar het ziekenhuis te vervoe ren. Rest nog te vermelden, dat de or ganisatie uitstekend was en dat burge meester A. D. Kostense in hotel Df Vriendschap de prijzen uitreikte. Wim Groenewegen scoorde Voor N.A.C. De Bredase eredivisieclub NAC heeft zondag in Apeldoorn met 24 van het in de tweede divisie uitkomende AGO- VV verloren. Bij de rust was de stand gelijk, 1—1. Voor AGOVV scoorden De Vries (2 x), De Jong en Snelders. De Bredase doelpunten kwamen naam van Luyten en de na rust voor Rijvers ingevallen Wim Groenewegen. Er waren circa 4000 toeschouwers. ITALIAANSE SCHAATSERS TRAINEN IN DEVENTER De Deventer kunstijsbaan, die in oktober wordt geopend, heeft nu reeds de belangstelling in het bui tenland getrokken. De Italiaanse hardrijders, die hun eerste ijstrai- ning van het seizoen de laatste jaren in Zweden begonnen, zul len naar alle waarschijnlijkheid ditmaal niet hun trainingsbivak in Zweden opslaan, maar in De venter. Als de onderhandelingen, die reeds in een vergevorderd sta dium zijn, slagen, zal de Italiaan se ploeg, bestaande uit Renate ie Riva, Mario Gios, Locatelli en Mussolino, van 25 november tot S december in Deventer komen trainen om daarna naar Italië te rug te keren, waar de training op de bergmeren wordt voortgezet. De kans is niet uitgesloten, dat ook de Fransen (t.a. André Kou- prianoff), die gewoonlijk met de Italianen trainen, gedurende deze periode in Deventer komen. HAARLEMSE SCHOLIER (18) TENNISSENSATIE Eva de Jong won titel bij dames Het spel van de 18-jarige Haarlemse scholier Tom Okker is de sensatie ge worden van de nationale tenniskam pioenschappen 1962. De tengere han- delsdagschoolleerling versloeg in een een strijd, die de ouderen onder de toe schouwers herinnerde aan die van Henk Timmer, Nederlands grootste tennisser uit het verleden, in de halve finale zijn tegenstander Piet van Eysden in straight sets: 62, 63, 6-^-3. En de opmars van Okker naar de top van het Nederlands tennis is slechts op het nip pertje gestuit: Willem Maris, vier jaar geleden net zo'n belofte als zijn jongere tegenstander nu, bleef de Haarlemse scholier in vijf zwaarbevochten sets 64 68, 16, 61 en 75 juist de baas en behaalde daarmee voor de tweede maal sinds 1958 de nationale titel. Het dameskampioenschap ging naar de 23-jarige Nederlands-Australische Eva de Jong, de titelhoudster Jetty Baars niet 6—2, 79, 64 versloeg. De heren-enltelspelfinale had voor Wil lem Maris geen vijf minuten langer moeten duren, do Hagenaar was aan het eind van de vijfde set volledig uitgeput, kapotgedraaid door de enorme pressie, die hij met wisselend succes had pogen tc handhaven. Met moeite redde hij in de slotset bij een achterstand van 13 zijn scrvicegame. Steeds verkrampter spelend kwam hij voor met 54, moest Okker na deuce diens service game toe staan, kreeg in de elfde game tweemaal gamepoint tegen, redde zich opnieuw en won de wedstrijd toen zijn tegen stander bij de tweede matchpoint de bal buiten de lijnen sloeg. Het spel van Okker was in deze periode iets heel bijzonders. Terwijl het publiek fel meeleefde experimenteerde de jonge Haarlemmer voort op de manier, waarop hij dat al gedurende de gehele partij had gedaan. Rustig, alsof er niets op het spel stond, probeerde hij stopvolleys en topspinlobs- Niet intimideren Willem Maris speelde va-banque: hij wist dat hij zijn vrij onervaren tegen stander ten koste van alles moest impo neren en hij heeft dat gedaan. Hoewel zijn eerste service vrijwel niet in was en zijn tweede service allesbehalve sterk (hij sloeg 14 dubbele fouten) trok hij ondanks alles naar voren en dwong Ok ker achteruit. Dat duurde echter maar korte tijd, toen liet de Haarlemmer zich eenvoudig niet meer intimideren. Vooral nadat hij de tweede set op zijn naam had gebracht, waren de rollen volko men omgedraaid: Okker heer en mees ter aan het net. Maris rennend op de baseline. De Hagenaar raakte volko men gedesillusioneerd en liet na 1—5 de set lopen. Het bleek goed gezien, want de pauze haalde Okker geheel uit diens spel, hij verloor in de recordtijd een aantal sets, begon toen weer terug te vechten, kreeg in de beslissende set een toede kans op 41 en verloor tenslotte toch nog. Eén Nederlandse titel behaalde Tom Okker echter wel. Samen met het veel belovende Groningse speelstertje Trudy Groenman won hij het gemengd dub belspel door een twee setszege op het als nummer één geplaatste paar Fredy Marinkelle-Jan Hajer. Dat gebeurde, nadat de damesfiuale tus sen Eva de Jong en Jetty Baars de baan meer dan twee uur in beslag had geno men. De algemene verwachting was, dat Eva de Jong Australische import korte metten zou maken met Jetty Baars, wier tenniscapaciteiten in feite tamelijk gering zijn. Het leek ook zo te gaan, maar na eer vlot verloren le set, voerde de Am sterdamse een éénakter op, die zelfs haar geroutineerde tegenstandster uit haar spel bracht. Ze was ineens verdwenen, de scheidsrechter, pu bliek en tegenstandster latend voor wat ze waren. Na herhaalde aanma ningen keerde ze terug, het tennis- broekje verwisseld voor een geplis- seerd rokje, waarvan de blauwe rand wellicht beter harmonieerde met de blauwe strikjes in het blonde haar. Eva de Jong was er ineens uit. Zij kon Teen lengte meer in haar slagen bren gen en dat zij tenslotte nog won, was meer geluk dan wijsheid. Evenals zo vele voorgaande tegenstandsters van Jetty Baars leek zij vanaf dat moment wel gebiologeerd en miste zij de beheer sing van haar aanval koel af te maken. Hoe dat wel moest, was zaterdag al gedemonstreerd door het dubbel Jan Hajer-Evert Schneider, dat in een fel- bevochten vijfsetter een einde maakte aan de hegemonie van het daviscup-duo Willem Maris-Piet van Eysden. (62, 62, 26, 36, 64 De finale van het dames-dubbelspel le verde een verdiende overwinning op voor Eva de Jong en de jonge Anja Le- poutre, die Jenny Ridderhof en Made leine Weurman met 46, 64, 60 sloegen. Hij bracht vaart en raffinement in de voorhoede en bewees temidden van deze semi-profs zijn mannetje gemakkelijk te kunnen staan. Al direct na het beginsignaal kon kee per Willemstein enkele malen zijn talen ten tonen. De N.A.C.-voorhoede lanceer de enkele gevaarlijke aanvallen en aan de andere kant had Lievense pech, toen de N.A.C.-keeper Korenbrits een schit terend schot over de lat werkte. Het spel golfde in het eerste kwartier wat heen en weer met voor beide partijen redelijke kansen. Na ongeveer 20 minuten zette de N.A. C.-voorhoede een fraaie combinatie op, die door linksbuiten Peters met een strak diagonaal schot, dat zelfs keeper Willemstein te machtig was, werd afge rond (0-1). N.A.C. zette door en Mid delburg ging door het oog van de naald, toen rechtsbinnen Gerards doorbrak, maar Willemstein nog net redding bracht. Aan de andere kant ging een schot van Vogel juist naast. Middel burg ontworstelde zich enigszins aan de druk van N.A.C. en zette enkele aanval len op. Door slecht schieten bleven doel punten echter uit. Na ongeveer 35 minuten was het Groe newegen, die voor 0-2 zorgde met een verrassend schot, dat via de paal in het doel verdween. Vdör het N.A.C.-doel stonden vier Middelburgers even later raar te schutteren, toen zij in alle ijver elkaar het scoren beletten. Bostelaar zorgde nog voor enige actie met een ontzettend hard schot, dat doelman Ko renbrits echter bekwaam stopte. V eldoverwicht Na rust veroverde N.A.C. al spoedig een veldoverwicht door goed spel via de vleugels. Een schot van Hermans ging net naast en Willemstein moest twee maal redding brengen na schoten van Groenewegen en Peters. Middelburg lanceerde hierna enkele snelle uitvallen. Tijdens één van deze acties gaf Delmot- te 'n prachtige voorzet, maar Lievense schoot in zijn ijver om het eerste Mid delburgse doelpunt te maken, keihard naast. Een doelpunt viel wel aan de andere kant. Mul loste een keihard schot, dat Willemstein te machtig was (0-3). Een kwartier voor het einde kwam de Mid delburgse tegentreffer. Weer gaf Del- motte op rechts een mooie voorzet, die door Vos met een keurige boogbal werd afgerond (1-3). Veel zat er daarna voor de Middelburgers niet meer in. De N.A. C.-defensie zat potdicht en lokte Vos en Vogel nog een keer in de buitenspelval. Aan de andere kant stopte Willemstein nog een hard schot van Van Dongen. Wolverhampton Wanderers ging zater dag het honderdste voetbalseizoen van (le league in met een wel zeer drastisch verjongd elftal. Zelfs sterren als Bill Slater en Peter Broadbent hadden hun Plaats moeten afstaan, maar de jeugd bewees het vertrouwen waardig te zijn door het elftal van Manchester Citv, dat ook al een groot aantal nieuwe ge zichten telde, volledig te overspelen, 1- Ted Farmer, de aanvalsleider van het Engelse elftal onder 23 jaar, was de grote man met vier doelpunten. In to taal scoorden de Wolves negenmaal, want het enige tegenpunt van de City kwam tot stand doordat back George Showell in eigen doel schoot- De eerste speeldag werd trouwens toch gekenmerkt dooi* een groot aantal goals. In totaal moesten de doelverdedi- gers in de eerste divisie 44 maal de trieste gang naar het net maken, 17 maal meer dan op de openingsdag van het vorige seizoen. De enige, die dit be spaard bleef, was Billbrown, de doel man van Tottenham Hotspur. De Spurs hadden totaal geen moeite met Bir mingham City, dat er met een 30- score nog niet eens slecht afkwam. De doelpuntenregen werd ingeleid door Aston Villa, dat tegen West Ham Uni ted binnen drie minuten een 20-voor- sprong nam. Manchester United bleef echter niet ver achter, want tegenstan der West Bromwïch Albion keek na 6 minuten spelen ook al tegen een 20- achterstand op, o a. door een treffer van de uit Italië teruggekeerde Dennis Law. West Bromwich zou zich later voortref felijk herstellen, zodat de „Busby Baes" met een gelijk spel (22) genoegen moesten nemen. De beide nieuwelingen in de eerste divi sie deden het niet zo best. Liverpool verloor op eigen veld met 12 van Blackpool en Leyton Oriënt ging on danks het terreinvoordeel met dezelfde cijfers ten onder tegen Arsenal. Kampioen Ipswich Town had het zeer moeilijk tegen Blackburn Rovers en kon pas in de laatste minuten een 13- achterstand wegwerken door een pro- duktieve bui van middenvoor Ray Crawford. Burnley, vorig seizoen zowel tweede in de league als'in de strijd om de cup. kon het op eigen terrein niet bolwerken tegen het dure Everton-team en verloor verrassend met 13. lAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJI FEIJENOORD PER TREIN NAAR GENÈVE.... Het Feijenoord-elftal, dat op woensdag 12 september a.s. in Ge- nève tegen het Zwitserse Servette uitkomt in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, zal de reis naar Zwitserland per trein maken. Desgevraagd verklaarden Rotter damse officials datdit besluit niets te maken had met de angst voor vliegen die sommige spelers van Feijenoord parten heeft gespeeld, speeld. WW\AAAA/W\AA/VAAAAAAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAA KERES BLIJFT VOOR OP GELLER: WEER REMISE De vijfde partij in de tweekamp tussen Keres en Geiler om een plaats in het komende kandidatentoernooi is 'geëin digd in remise. De stand is thans 32 in het voordeel van Keres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5