FAAS: GEDAANTE-VAN-VERGANE-GLORIE w H i jH Klanken uit de ether UIT DE BAND GESPRONGEN Dick Tol topscorer eredivisie a -M, i 1962 maakte alle doelpunten op Quick voetbal schoenen BbB BH] QUICK PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiniiiiii imiininiiiiiiiiniiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiira Qp de nog-een-paar-nachljes-sla- pen-toon zei Frans Henrichs onlangs aan het einde van een „sport in beeld" uitzending, dat de voetballiefhebbers weldra weer aan hun trekken zullen komen. Hij had het voor mij niet behoeven te zeg gen. Hebben we mankement gehad aan sport in dit weer aflopende voetballoze seizoen? Was het honk bal misschien niet de moeite waard? Zagen we de paarden niet, schoon en fier in een mens-dier-combinatie van haast ontroerende vormen? Wie niet zo voetbal-verblind is, dat hij - om met Godfried Bomans te spreken bal is geworden, heeft toch zijn sportieve trekken wel ge kregen, dacht ik. Hij heeft aan het sport-kijken zijn handen vol gehad. Misschien heeft hij een heleboel dingen doorgekregen, de fijne kneepjes van het speedway aan schouwd en nog eens vastgesteld, dat de atletiek als de moeder der sporten er nog steeds fleurig bij staat. Maar akkoord: zonder voet bal is het leven een droeve zaak. En omdat het voetbal weer nadert, een kleine meditatie. Wel, op de transfer-markt was de drukte niet om over naar huis te schrijven. Opvallend was echter het op zijn Xerxes-basis terugkeren van Faas Wilkes. Zullen we hem even gedenken We mogen toch niet vergeten zijn, dat hij in dit land zo krapjes met cracks gezegend zijn balletje wèl heeft getrapt. Hij is nu bijna veertig jaar oud. En als zovelen, die de roem hebben inge dronken uit volle bekers, kan hij nog geen afstand doen van wat hem de roem schonk. Men kan nu grijnslachend gaan fitten en op merken, dat Wilkes zélf gezegd heeft nooit in een tweede-divisie club te willen eindigen, maar een sportman moet men niet aan zijn eigen uitspraken vastbinden. Men moet eerder vroom zijn en iets po gen te voelen van de dramatiek, die er schuilt in het ouder worden en dat niet te willen toegeven. Faas Wilkes is van die dramatiek een voorbeeld. Hij is gevierd ge weest. Hij heeft de Engelse krante knipsels, waarin hij vergeleken wordt met Tommy Lawton en Wilf Man- nion- Hij herinnert zich, dat Charlton Athletic hem heeft willen kopen. In zijn Spaanse tijd werd hem een „gou den voet" toegedicht door journalis ten, die hij in verrukking heeft ge bracht. Hy stond in het aanzien van Franco's volk niet veel lager genoteerd dan Di Stefano en Kubala. Men heeft in die tyd min of meer met geweld hem van Spaanse bloede willen maken, omdat „zyn overgrootvader niemand minder dan Don .José Vilches Garcia is geweest, geboren in 1835 te Mon- tesa en op jeugdige leeftyd naar Ne derland geëmigreerd, alwaar Vilches spoedig in Wilkes veranderde. Ik weet niet of Faas zelf deze Spaanse bewering ooit heeft onderschreven, maar dat doet er niet toe, Is het niet waar geweest, dan was het gezien Wilkes' roem in het voetbalwalhalla der Iberiërs in ieder geval goed gevonden. AMMMAMWAVWMMW Met Pierre Huijskens door de sport V\<WVWVVVWVVVW</MWVVV En het sportblad „Marca" heeft dit staaltje van sibbekunde gepubliceerd in de dagen dat Faas' achternaam nog door vonkende tribunes werd ge scandeerd. „Wie gevierd is, zal huilen als zijn tijd voorbij is" zegt een wijs gerig Arabisch spreekwoord. En Faas hééft gehuild. Want zijn voet balherinneringen zijn té groots. Werd zijn beeltenis in 1955 niet door de straten van Valencia gedragen naar de brandstapel-der-roem Hadden F.C. Torino in Turijn en F.C. Inter- nazïonale in Milaan hem niet duur gekocht? Bedroeg zijn salaris niet ooit 1500 gulden per maand, plus de toeslagen voor de gewonnen wedstrij den? Heeft V.V. niet een ton op tafel moeten leggen om hem, beroemd en belauwerd, in 1956 van Valencia los te krijgen? Sensationeel was hij niet, tijdens zyn Venlose periode. Miste hij misschien de vonkende hitskracht van Spanjaarden en Italianen, die hem wisten te inspireren, beter dan zijn landgenoten? Wilkes heeft in Venlo niet willen geloven, dat de zo geheten tands des tijds ook aan hem en zijn taaie constitutie heeft gevre ten stiekem, zonder dat hij het merkte, maar toch wel zo grondig dat Faas' voetballerswaarde kelder de. Hy ging terug naar Spanje, om daar in 1958 de grootste klap zyn levens te moeten incasseren. Wat hy altyd zover van zich had gegooid, kreeg hy in het Valenciaanse „Levante" te -horen: senor Faas, U wordt te oud. Ze hebben dat met een besliste in tonatie gezegd, de heren van de Spaanse voetbalbond. En ze hebben er geen woord van willen terugne men, toen de ex-Xerxes-man protes teerde, toen zyn lieve vrouw Yvonne opmerkte, dat een man met 35 jaar nog niet oud kan zijn. Het mocht niet baten. Wilkes moest naar de tweede divisie. Ginder reeds. En nu is hij in Nederland „in het zelfde hok" terechtgekomen. Heeft zelfs hier hem niemand meer gewild? Heeft toen Xerxes zich over hem ontfermd als over een, „die toch zijn grote verdiensten gehad heeft?" Heus, het is een tragische „thuiskomst" geworden. Een man van veertig jaar is niet oud, een voet baller echter wel. Faas Wilkes had dat van de Valenciaanse senoren moe ten aannemen. Die waren hard, maar oprecht. Ze kochten hem uit Neder land weg, precies op het juiste mo ment. Zc vierden hem, en toen het onvermijdelijke slijtage-proces zijns vorderend jarental zich openbaarde, werd hij aan de dijk gezet. In dit soort aangelegenheden houden wij in Nederland beleefd onze mond, totdat de vergrijzende held zelve het moede hoofd in de schoot legt. Zo zijn wij. Daarom mag Wilkes in Xerxes nog wat door voetballen een speler, op z'n ouwe dag, een gedaante-van-ver gane-glorie. Het is goed, dat de Rotterdammers zich over liem hebben ontfermd. Er zit iets stichtends in hun schone ge baar. „Je was jong bij ons, Faas", zullen ze in Xerxes hebben gezegd, „we hebben van je gehouden, altyd. Kom ook hier, nu je oud bent. Want je bent nog altijd zoveel voetbalier, dat je niet kunt ophouden". Die gastvrijheid zal Faas hebben deugd gedaan. Voorbije Faas. Ooit één onzer schaarse cracks. Ooit een reclame voor het Nederlands voetbal in het buitenland. Bedankt Faas -En zet 'm nog even op". Gladiateur d'Ostende wordt weer verreden Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer de „Gladiateur" van Ostende paar denraces worden verreden. Deze han dicap over 4000 meter brengt een aantal sterke stayers aan de start. De deel name heeft ook nu weer een interna tionaal karakter: Franse, Duitse en Engelse paarden komen aan de start. De Engelsen, die vooral voor de oorlog hun paarden vaak in Ostende in de baan brachten, ontbreken nu dikwijls. Zondag zal voor Engeland starten het acht jarige paard Waterfall, dat op 6 augus tus in Wolverhampton derde werd over circa 3350 meter. De Duitsers brengen Oculi en Walzer aan de start, waarvan de eerste reeds eerder op de Welling- tonbaan won. Indien de baan zwaar zou zijn tengevolge van de regen, dan geven wij de beste kansen aan Suez en Orient, die goed zijn gehandicapt. NEDERLAND MET RUSLAND EN POLEN IN DE POULE Het Nederlandse waterpoloteam, dat deelneemt aan de strijd om het Europees kampioenschap in Leipzig (18 t/m 25 augustus a.s.) is donderdag na loting ingedeeld in groep C., waarin behalve onze landgenoten, Rusland en Polen uit komen. Er zijn in totaal vier groepen; aan het hoofd hiervan werden respectie velijk Hongarije (titelverdediger), Italië, Rusland en Zuid-Slavië als sterkste Eu ropese landen geplaatst. De overige lan den werden bij loting ingedeeld. In elke groep wordt een halve competi tie gespeeld. De nummers een en twee gaan over naar de halve finale-poule. De indeling ziet er als volgt uit: Groep A.: Hongarije, Roemenië, Zwe den; groep B.: Italië, Oost-Duitsland; groep C.: Rusland, Nederland, Polen; groep D.: Zuid-Slavië, België, Groot- Brittannië. (Advertentie) Sportschoenfabriek N.V. Hengelo - Gld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiiiuiiM DINS AG 21 AUGUSTUS 1962. HILVERSUM I. 402 ni. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Rechtdoor naar kantoor (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Een boek voor het geeste lijk leven. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11-00 Radio- Volks-Universiteit: Museumbouw in deze tyd, door mr. J. L. F. Wijsenbeek. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Trompetspel met ritmische begeleiding. 12.20 Regerings uitzending: Voor de landbouw. 12.30 Me dedelingen t.b-v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of grammofoonmuzeik. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Militair orkest. 14.00 Harpre- cital: Italiaanse werkjes. 14.15 Klarinet en piano: moderne muziek. 14.40 Voor de jeugd. 15.00 Moderne kamermuziek (gr.). 15.30 De vrouw in het wit, hoor spel (10). 16.05 Lichte orkestmuziek (gr.). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Thea terorkest. 17.55 New York Calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Piano spel: lichte muziek. 18.30 Radio-Volks- Universiteit: Afrika en Wij, door Pater P. Pubben. 19.00 Operafragmenten (gr.). .00 Nieuws. 20.05 Discolaria. 21.05 Mijmeringen in een oud stadje. 21.15 Promenade-orkest, met koor en zangso listen: operamuziek. 21.55 Moderne ka mermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actuali teiten. 23.00 Klassieke orkestmuziek (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 ni. 1007 kc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Kamermuziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.45 Voor de jeugd. 2177. Zodra Kolgin en Burlek waren vertrokken, zette de rest van het gezelschap zich aan het werk om een groot vlot te bouwen, waarmee men veilig de overkant wilde berei ken. Do moesten waren in meerdere of mindere mate de zwemkust wel machtig, maar het overzwemmen van deze ogenschijnlijk zo rustige wateren, zou gelijk staan met zelf moord. Het wemelde er namelijk van vraatzuchtige waterdieren, die er zeker niet tegenop zagen om hun menu eens met een paar hapjes men senvlees af te wisselen. Sandra en de andere vrouwen hielpen ijverig met het vlechten van sterke stengel- koorden, waarmee het vlot, dat in hoofdzaak uit rietbossen werd samengesteld het nodige verband werd gegeven. Nu zij wat werk om handen hadden voelden z|J zich minder ang stig. Het karwei vlotte bijzonder snel. En dat was maar goed ook, want opzekere ochtend bleek de monsterparasiet zich tot de punt van het eiland te hebben uitgebreid. 1 *J-euiLleton I /H. /kyzes 24 „Maar dat mag je niet, Gipsy. Ik ducht, dat ik je dat nu wel duidelijk had ge maakt. „Maar waarom heb je dan aangeboden om mij naar huis te rijden als je me liever niet ziet?" „Wat zou je wel van me gedacht heb ben, als ik je aan je lot had overge laten? Dan was je toch zeker in een sloot gereden." Ze zweeg even, eer ze heftig zei: „Als ik Je nooit meer zie, zal ik myn hele leven in allerlei sloten terechtkomen." „En ik dacht, dat je zo goed leerde ryden." Er ontsnapte haar een snik. „Ik zou het veel gauwer kunnen leren, als jij me zou willen helpen." En toen maakte een nieuwe mistbank een eind aan het gesprek en Robillard kon alleen maar met een slakkcganger tic vooruit komen. „Hier is het meestal erg," merkte hij terloops op. „Het is erg laag en moeras sig. Je moet deze weg vermijden dC" de dorpen omrijden met slecht weer." „Moeten wc nog ver?" „Een kilometer of twintig, denk ik!" „Is dat alles?" Ze was nu koud, niettegenstaande de warme plaid; een koude, die uit haar hart scheen te komen en die haar hele lichaam scheen te omgeven, terwijl zc zich voorhield, dat het. allemaal toch niets gaf, dat niets, wat ze zei of deed, iets hielp, deze man was haar te sterk, te vastberaden en bovendien betekende zc niets voor hem en dat was nu juist zo gemakkelijk te vergeten. En ze be sefte ook, dat zelfs als hij haar lief had, hi) tot elke prijs zijn onafhankelijkheid zou bewaren; nooit zou hij de grens overschrijden, die zijn leven van het hare scheidde. Er stond van alles tussen hen; maar het sterkste van alles, meer dan een te klein inkomen, meer dan haar familie, was zyn koppige trots. Maar al gauw zei ze heel rustig. „Als je... als je... nu eens dol verliefd op mij was ik weet, dat je het niet bent verontschuldigde zy zich „maar als je het nu eens was zou je dan ook zo doen?" „Hoe zo?" De woorden kwamen kort afgebeten en toch klonk er iets oneindig zachts in door. Ze legde wat hulpeloos uit: „Zo vast beraden bedoel ik zo vastbesloten om mij niet meer te zien... en zo." Hij gaf niet dadelyk antwoord, en toen zei hy kalm: „Wat zou het helpen, ook... al... al gaf ik nu zoveel om je? Wat helpt het, of we elkaar nu en dan eens zien en dan dergeiyke gesprekken voe ren Dat geeft toch geen zier, maar dat doet ons allebei kwaad. Ik heb een vriend een man in dergeiyke omstan digheden die getrouwd is met een meisje ver boven zyn stand. Zij heeft alles opgegeven om zyn vrouw te wor den, fortuin, haar familie, haar kennis sen en ging met hem in een klein boven- huisje wonen in oen eenvoudige buurt." „Dan moet ze wel heel veel van hem gehouden hebben," zei Gipsy snel. „Dat heeft ze zich verbeeldt," antwoord de Robillard. „En hoe lang denk je, dat het geduurd heeft? Nog "geen jaar. Ze vond het ellendig om arm te zijn en toen de eerste glans er af was, vrees ik, dat zo ook het land aan myn vriend kreeg. Ze kregen ruzie en zc verweet hem, dat hij haar leven bedorven had en per slot liep ze van hem weg en ging weer naar haar familie." „En dacht je, dat Ik ooit zoiets zou doen?" vroeg Gipsy en hij antwoordde wat aarzelend: „Het is je nooit ge vraagd, of je het doen wilde." „Neen", zei zc, „dat is het juist!" En plotseling kreet ze: „Rijd toch niet zo hard. We zyn er gauw genoeg." „Het is byna middernacht," zei Robil lard. „Het kan mc niet schelen, hoe laat het is," riep Gipsy roekeloos en hy' zei: „Neen, maar mij wel." „Je wilt liever niet met my gezien wor den," tartte zc en hy antwoordde: „Ik ben niet van plan mij met je te laten zien. Ik zal je veilig tot aan je hek bren gen, en Ze lachte: „Nu, het is het volgende hek." Hier was het in ieder geval niet zo heel mistig; alleen een grondnevel, waarbo ven de vertrouwde bomen en hagen zich zwart aftekenden en waardoor heen de lichten van het huis schemerden. Robillard liet de wagen stilstaan. „Ik neem hier afscheid," zei hij. „Kun je het nu verder alleen vinden of zal ik..." Hy hield plotseling op, toen er een luide stem de stille verbxak. „Gipsy, ben jy daar? Waar heb je toch gezeten?" Gipsy's hart scheen even stil te staan en ze zat heel recht. „Mijn broei-," fluisterde ze. Robillard deed het portier open en stap te uit, en langzaam strekte ze haar ver stijfde ledematen en volgde hem, pynlyk haar vermoeide ogen inspannend, toen ze trachtte het gelaat van haar broer te onderscheiden. Toen lachte deze even. „O, ben jy daar, Robillard? Dat had ik wel kunnen denken!" Robillard deed snel een stap naar voren. „Wat had u kunnen denken?" vi-oeg hy ijzig en Gipsy werd zenuwachtig. „Myn heer Robillard knn er niets aan doen; we hebben elkaar toevallig ontmoet en dat was gelukkig voor mij. Ik was ver dwaald cn toen ben ik bij een garage aangereden. Neen, niet zijn garage, maar daar wus mynheer Robillard en, omdat de mist zo dik was, bood hy my aan om my naar huis te ryden en de mist was eenvoudig vreseiyk, en..." „Het is hier toch heel helder," zetLacey onaangenaam; hy draaide zich om. „Nu, vertel de rest nu maar binnen. Mis schien zal Robillard zijn welwillendheid nog wel zo ver drijven, dat hij de auto even in de garage zet." „Dat zal ik zelf wel doen!" zei Gipsy vinnig, en Lacev antwoordde met de stem, waaraan ze zo het land had ge kregen: „Och waarom. Dat is toch het gewone wex-k van Robillard?" „Lacey!" Gipsy's stem trilde van ver ontwaardiging, toen ze de naam van haar broer uitsprak en toen Robillard dreigend een stap naar voren deed, stel de ze zich tussen de beide mannen. „Neen... neen... toe, alsjeblieft." Er volgde een ti'agische stilte, toen draaide Lacey zich zonder een wooi'd meer om en verdween in de oprijlaan. Gipsy tastte in' het duister naar de arm van Robillard en legde er haar trillende vingers op. „Het spjjt me zo... zo ontzettend", zei ze wanhopig. „Hij doet het niet om onheb belijk te zijn. Maar... o... ik vind het zo verschrikkelijk! Ik zal hem zijn excuses laten maken." „Excuses!" Robillard schudde haar hand af. „Ik lxeb je toch gezegd, wat het be tekende, als je... als je... misschien heb je je zin, als je erin geslaagd bent om mijn zaakje, dat ik met moeite heb op gebouwd. kapot te maken en het mij onmogelijk hebt gemaakt om door te gaan." Ze zei hortend: „Dat is wreed van je en onredeiyk." En toen hij zich omdraaide, vroeg ze snel: „Waar ga je naar toe?" „Myn werk beëindigen en de wagen wegzetten." Eer ze nog een woord kon zeggen, had hy 'net portier dicht gesla gen en reed hij de auto achteruit. Ze volgde hem naar de garage, bevend over al haar leden. Zo had een gevoel, of de snydende woorden van haar broer een persooniyke belediging voor haar waren geweest, evengoed als voor de man, die ze liefhad en toen Robillard de motor weer had afgezet en de garagodeur had gesloten, slaagde ze er in om uit te brengen: „Het is myn schuld niet, deze keer dat weet je." „Goeden nacht", mompelde Robillard, een ogenblik later liep hy met grote stappen weg door de duisternis. (Wordt vervolgd.) KERKNIEUWS Dr. L. G. M. Alting von Geusau Rooms-katholieke studie over kinderdoop bij Calvijn De Nederlandse organisatie voor Zuiver- Wetenschappelijk onderzoek heeft pater dr. L. G. M. Alting von Geusau, gedele geerde van de bisschop van Groningen voor oecumenisch werk, een subsidie verleend voor de uitgave van zyn studie „Die Lehre von der Kindertaufe bei Cal vin". Dit werk zal vermoedelijk in sep tember of oktober van de pers komen. Dr. Alting von Geusau promoveerde in 1955 in Rome op een dissertatie, getiteld „Schriftuurlijkheid van de kinderdoop in de eerste reformatie-tyd". Genoemde studie kan beschouwd worden als een nadere uitwerking van een be paald gedeelte van dit proefschrift. De aanleiding van diens „Lehre der Kinder taufe bei Calvin" werd gevormd door de vraag, welke Karl Barth indertyd naar de legitimiteit van de kinderdoop stelde. Zoals wellicht bekend, verwijt Barth de reformatoren en met name Calvyn, dat zij de kinderdoop schriftuurlijk niet ver antwoorden kunnen. Om te zien of deze beschuldiging al dan niet juist is, heeft dr. Alting von Geusau een diepgaande studie van Calvijns theologie gemaakt en daarbij speciaal diens doop- en sacra- mensleer aan een minutieus onderzoek onderworpen. De sacramentstheologie immers zo zegt de godgeleerde is bij het huidige oecumenische gesprek één van de belangrijkste punten voor de verhouding tussen rooms-katholieken en protestanten en in het bijzonder voor de situatie hier te lande. Bij zijn studie bemerkte dr. Alting von Geusau, dat de kinderdoop in de eerste jaren van de hervorming een zeer im portante aangelegenheid is geweest, daar zij met allerlei fundamentele pro blemen samenhing, zoals met de leer over de kerk, met het leerstuk over de genade en de verhouding tussen geloof en sacrament. Op grond van zyn onder zoek meent dr. Alting von Geusau te kunnen concluderen dat in de tyd der reformatie de leer van de kinderdoop aanleiding is geworden tot het ontstaan van de 'zogenaamde „verbondstheolo- gie". Di-. Alting von Geusau besluit zijn stu die met er op te wyzen, dat de kwestie van de kinderdoop op het concilie var Trente geen belangrijk punt van behan deling heeft uitgemaakt, omdat men zich daar wel met andere problemen had bezig te houden. Dit betekent niet, dat er onder de deelnemers aan dit con cilie ovei'eenstemming heeft geheerst over dit vraagstuk. Op het concilie van Trente functioneert de kinderdoop dan ook herhaaldelijk als een illustratie van die oorzakelijkheid, welke men juist tegenover de reformatie wilde bena drukken. Men komt daardoor maar al te weinig tot een herwaardering van de doop als teken. NED. HERV. KERK. Beroepen te Dalsum: A. Bakker te Kol- lumerzwaag: te Arnemuiden: J. A. de Waard te Meerkerk. GER. KERKEN. Beroepen te Monnikendam: H. J. Dieke- ma, kandidaat te Amsterdam. Bedankt voor Hoogeveen vac. H. D. Borgers: G- W. H. Peddcmors te Heerde. 9 Scandinavian Airline!. System (S.A.S.) bezig haar organisatie te moderniseren. In verband hiermee heeft. 7ij tot. een vorm technische samenwerking met de Zwitserse luchtvaartmaatschappij Swiss Air besloten. Onder meer zullen sommige reparaties en inspecties aan toestellen "an de S.A.S. voort in de werkplaatsen van Swiss Air in Zilrich worden verricht, Ho' technisch perso neel van de Scandinavische luchtvaartmaat schappij in Denemarken. Noorwegen en Zwe den zal worden vermin der d. Advertentie) CHOCOLADE VELOURS; een heerlijke/ zachte roomvulling met fijne stukjes caramel/ f. 1.- p. 100 gr. BONBONS 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Amuse mentsmuziek (gr.). 11.35 Muziek houdt fit (gr.). 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht lunchconcert (gr.). 12.55 Europese zwemkampioenschappen te Leipzig. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.30 Metropole-orkest en zang soliste. 14.05 Lichte orkestwerken. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Chan sons de France. 15.00 Lichte grammo- foonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzen ding: De Nederlandse Antillen, door Frank Martinus Arion. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Grammofoonmuziek. 18.30 Filmmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19.25 Lichte grammofoonmu ziek. 20.15 Koorzang: klassieke liederen (gr.). 20.45 Radio-Filharmonisch orkest: Moderne muziek. 21.30 Zangrecital. 21.45 Orgelspel: klassieke en moderne muziek (gr.). 22.20 Europese zwemkam- pioenschapen te Leipzig. 22.25 Boekbe spreking. 22.40 Operetteklanken. 23.20 Klassieke kamermuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.00 Eurovisie: Europese zwem kampioenschappen te Leipzig. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd Politieke Partij: P.S.P. 20.30 The big noise, film van Laurel en Hardy. 21.4023.00 Familie papieren, filmkomedie. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 16.001800 Europese zwemkampioen schappen te Leipzig. 19.30 Tekenfilm. 19.40 Wetenschappelijke uitzending. 20.00 Nieuws. 20.30 Speelfilm. 21.50 Kunstkroniek. 22.20 Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 16.0018.00 Europese zwemkampioen schappen te Leipzig. 19.30 Filosofie en lekenmoraal. 20.00 Nieuws. 20.30 Speel film. 22.20 Lectuur voor allen. 23.10 Nieuws. De restauratie van één van de belangrijkste Hallenkerken in Noord-Hol land, de hervormde kerk in Monnikendam, vordert goed. Dit jaar zal het eerste gedeelte gereedkomen van de restauratie, welke noodzakelijk was geworden door verzakkingen in de fundamenten en lekkages in de kappen. De koorpartij zal dan weer de oude glorie vertonen. Inmiddels is men ook begonnen aan het schip, waar men hier en daar de oorspronkelijke trace ringen in de vensters nog heeft aangetroffen. Dit middeleeuwse steen- houwerswerk is vrijwel in alle kerken vervangen en het is dan ook een grote zeldzaamheid, dat het in Monnikendam optiieuio gebruikt kan wor den. De middeleeuwse bekapping kan voor een deel behouden blijven; waar nodig wordt zij hersteld. Op het paneelwerk van de koorafsluiting is een overblijfsel van een middeleeuwse beschildering onder latere verf- lagen aangetroffen. Ook hier zal men trachten de oorspronkelijke toesta7id g te herstellen. Een interieurfoto van het kerkgebouw, waarop de restaura- tie tot uiting komt. HOOG EN LAAG WATER 21 augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 5.52 2.17 6.21 2.34 6.59 2.44 7.25 1.67 7.44 1.94 -f- nap uur meter 18.10 2.12 18.40 2.28 19.09 2.39 19.34 1.62 20.00 1.85 r nap uur; meter 0.12 2.21 0.44 2.37 1.16 2.51 0.51 1.83 1.11 2.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3