Wimpeluitreiking in Zevibel-reünie aan schipper De Baere van BR-26 Stralend besluit van 10e visserijfeesten BILT Jongen uit Hoek door trekker overreden Sympathiek Zeeuw in „Willens en wetens Zeeuw Europees kampioen op de staande wip R.C.S. SOUBURG VERANDERDE OUD WOONOORD IN RIANT CLUBHUIS ANTON GEESINK VLOERDE VELEN TER VERHOGING VISFEESTPRET FILMGENIEK ZEELAND TREKT NU 00K BRITSE TELEVISIE 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 Gemiddeld f 2,31 bij 19.650 kg in 34 weken Voorzitter Lockefeer: steunmaatregelen van rijk dringend nodig Trots stonden ze zaterdagmorgen op het „Uitkomst"-podïum te Breskens, schipper Bram de Baere en zijn BR 20- bemanningsleden Piet de Baere, Ko de Baere en Jan Notebaart, om uit de han den van commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casmebroot de wat hij noemde blauwe wimpel in ont vangst te nemen. Het was de in Bres- kense kleuren uitgevoerde rood-groene garnalenwimpel voor de hoogste gemid delde prijs in het vorige visseizoen, na melijk 2,31 bij 19.650 kilo in 34 weken, zoals burgemeester J. A. Eekhout even daarvoor had bekendgemaakt. Commis saris De Casembroot maakte de vissers van de BR 20 zijn complimenten voor de goede prestaties: „Vijf jaar geleden kon uw vader Piet de Baere koninklijk worden onderscheiden en nu verheugt het me bijzonder dat ik de wimpel aan zijn zoon en kleinzoons mag uitreiken". Voordat de commissaris zelf aan boord van de BR 20 klom om er de wimpel in top te hijsen bleven de vele Zevibel-genodigden en leden nog eni ge tijd in „De Uitkomst" voor de jaarlijkse reünie. Een bijeenkomst die burgemeester Eekhout opende met een hartelijk welkomstwoord en een historische terugblik op Bres kens en Zeeuwsch-Vlaanderen. „Breskens is in opmars", kon hij verheugd uitroepen. „Het gaat de Breskense visserij goed en dat is voor een groot deel te danken aan de activiteiten van Zevibel, aan de goe- werkTng en de goede contacten met on der meer het produktschap". Sprekend naar hij zei als pater familias van Zevibel heette voorzitter A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Hulst, de vele leden en andere aanwezi gen welkom, in het bijzonder commissa ris De Casembroot en zijn echtgenote. „Zevibel speelt mee in het Nederlandse visserijsDef", kon hij tevreden constate ren. „We worden een grote organisatie, maar het spijt me dat we nog niet gro ter zijn. Waar blijven bijvoorbeeld de vissers van Yerseke? „We kunnen nog sterker zijn", merkte hij onder meer op. Hij liet de gelegenheid niet voorbijgaan om schipper De Rooij van de BR 22 er zijn bemanning van harte te complimen teren met de redding van de opvarende van het Engelse jacnt, dat vrijdag op de Westerschelde verongelukte. Ook wilde hij Breskens in zijn geheel een pluim op de hoed steken en wel voor het gevoerde beleid ten behoeve van de visserij. Vol lof was hij over het gemeentelijk garantiebeleid bij de bouw van nieuwe schepen: „Breskens is in dit opzicht voor". Roer i De heer Lockefeer moest er echter somber geluid op laten volgen: „Wij zien nog altijd reikhalzend uit naar dé grote steunmaatregelen van het rijk, ook al zijn we bijzonder verheugd over wat gemeenten en provincie doen. Er is van enige algemene visserïjpolitïek nog steeds geen sprake", luidde zijn klacht. En hij liet er waarschuwend op volgen dat de regering tijdig het roer zal moe ten omgooien met het oog op de komen de samenwerking m E.E.G.-verband. „Willen we ons blijven meten met de visserijen van de andere aangesloten landen, waarvoor veelal wel maatrege len zijn genomen, dan zal er spoedig iets moeten gebeuren". Hij wenste Breskens geluk met de tien de visserijfeesten, schipper De Baere en zijn bemanning met de Breskense wim pel. Ook de heer Lockefeer memoreerde wijlen de heer Piet de Baere, die hij zich naar hij verklaarde, altijd zou herinne ren als een „schipper naast God". Daar op hieven de aanwezigen het glas op een goede toekomst van Breskens' vis serij, waarna dr. A. C. Drinkwaard van het Rijksinstituut voor Visserijonder- zoek de aanwezigen door projectie van interessante en veelal zonnige plaatsjes In het visrestaurant in de nieuwe vishal stond voor het talrijke gezelschap in middels een maaltijd klaar, waarbij een verrukkelijke garnalensalade, een stra lende vïsserijkoningin en hartelijke toe- *•**-aken niet ontbraken. Voor de dames Casembroot, Lockefeer en Eekhout waren er feestelijk verpakte visschotels als geschenk, de heer Lockefeer richtte zich in een geestige toespraak via de visserijkoningin tot haar vele onderda nen: de garnalen, en de Breskense vis sersvoorzitter, de heer C. Kosten, kon nog bekendmaken, dat de prijzen voor de best gepavoiseerde schepen naar de BR 16 (schipper Vermeulen), de BR 22 en de BR 46 waren gegaan. Zeeuwse ALMANAK Einzen Astrilde „Wie verliest er nu in vredes naam zijn Einzen Astrilde f", heb ben we ons zaterdag met een ein deloos geduld afgevraagd. Dat. kwam aan weer eens door een van „Onze Kleintjes"U weet wel, die piepkleine advertenties die ons voortdurend voor raadse len blijven plaatsen. Nee. schrikt U maar nietU mag gerust van tijd tot tijd zo'n klein tje plaatsen. Hebben we echt geen hekel aan, maar wie verliest er nu z'n Einzen Astrilde? We stel len ons al voor: Daar loop je dan. in het zonnetje mét je Einzen Astrilde. Even voelenja. Ein zen Astrilde zit er nog. Zo loop je rustig door zonder da je die Einzen Astrilde kwijt bent En tochop een gegeven mo ment (een kwaad moment zelfs is je Einzen Astrilde foetsie. Wen Wat doe je dan7 Ja, natuurlijk „Kleintje" plaatsen: Einzen Astrilde vermist. Tegen beloning terug te bezorgen Dijkstraat 2G. Oost-Souburg. Want. zo stond het er zaterdag ettelijke duizenden van die „reeds meer dan 31.000 abonnees" voor raadselen te plaatsen. Och, misschien is die Einzen Astrilde uit Souburg allang weer terecht. Misschien was 'ie hele maal niet vermist, zomaar even weg misschien. Maar toch, mocht U nog eens zin krijgen in een Binzen Astrilde. let toch goed op. ■Je weet maar nooit met zo'n Bin zen Astrilde Trots was zaterdag de bemanning van de BR 20 toen bekend was dat zij de wimpel dit jaar in de wacht had gesleept. Commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot overhandigde de wimpel in ,J)e Uitkomst" aan schipper Bram de Baere die daar voor met zijn bemanning op het podium was gekomen. Op de foto van links naar rechts: Commissa ris De Casembroot, Piet de Baere. Ko de Baere, schipper Bram dé Baere en Jan Notebaart. (Foto P.Z.C.) wwuwwwirtaaaaaaaa/ulaaaaaaamaaaa/ww Hier een stukje van de winnende praal wagen in het Breskense bloemencorso, zaterdag en zondag, „Spelevaren". Het is een van de twee enorme zeepaarden die door een jonge Breskense schone met behulp van lange leidsels werd be stuurd. Foto P.Z.C.) Onbemande sloep bracht verontrusting in Rilland Een op de Westerschelde, ter hoogte van Bath ronddrijvende onbemande sloep veroorzaakte zaterdagmiddag nogal wat ver ontrusting in Rilland, omdat een ogenblik werd aangenomen, dat de eigenaar van de sloep, de heer overkomen zou zijn. Een schip per, J. van der Zande, van de „Dana-Adriana" had de sloep, waarin behalve wat vistuig, een kapotte roeiriem lag, zien drij ven. De schipper waarschuwde in Antwerpen de politie, die con tact opnam met de rijkspolitie te water te Wemeldinge. Intussen zat de heer Van Drongelen rus tig thuis in een stoel. Onbevoeg den hadden het bootje gebruikt en niet goed afgemeerd, waardoor het was weggedreven. Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is de zesjarige Harold van de Vijver uit Hoek bij een ongeval met een trekker in de Visatpolder onder Sluis kil, om het leven gekomen. Zijn vader reed met een tractor, waaraan twee wagens waren gekoppeld, beladen met in totaal twee ton stro. De jongen was ondanks een verbod van zijn vader op de trekstang tussen de eerste en de tweede aanhangwagen gekropen. Toen hij eraf wilde springen, bleef hij met een been achter de stang haken. Hij viel voor het linkervoorwiel van de tweede aanhangwagen. De jongen kreeg het wiel over het lichaam en moet op slag dood zijn geweest. Goese organist De Kok in N.C.R.V.-programma De Goese organist Gommert de Kok zal woensdagmorgen 22 augustus van 7.10 tot 7.30 uur te beluisteren zijn in het N.C.R.V.-programma „Te Deum Lauda- mus". Samen met de alt Roos Boelsma zal De Kok een programma van geeste lijke liederen uitvoeren, waarbij hij niet alleen het orgel zal bespelen maar ook als dirigent op zal treden van een groot koor. De samenzang in dit programma zal onder leiding staan van Jan van Ca- pelleveen. (Slot van pag. 1 hees. Onmiddellijk daarna scheepten enkele honderden belangstellenden zich in op de vrolijk gepavoiseerde scheepjes voor een dansende rondvaart op de Wes terschelde, richting Terueuzen. Toen al die feestgangers weer op de kade stonden en vele kinderballon netjes in wedstrijdverband het lucht ruim kozen, bleken de kunstig op getuigde praalwagens voor het bloe mencorso inmiddels al te zijn opge steld op de kade. waar een scherp kijkende jury in het geheim uitmaak te dat de praalwagen „Spelevaren" van de buurtvereniging Dorpsstraat met de allerhoogste per en de me daille van de koningin mocht gaan strijken. Maar dat werd zondag pas bekendgemaakt. Wel stelde de jury een rapportje op, waarin zij haar waardering niet onder stoelen of banken stak. vaststelde dat het gehalte beter was dan in voorgaande jaren en dat de buurtverenigingen bij het zoeken naar motieven gelukkig weer veel stof in het streekeigene hadden ge vonden. En terwijl het bloemencorso, voorafge gaan door de charmai.t knikkende en zwaaiende visserijkoningin Lydia de Looze plus hofdames ïi. een zeegroen cabrioletje, langzaam door de Breskense straten trok. gaf de Yot-club uit Erus- sel in de vissershaven enkele spectacu laire watersportdemor.straties ten beste. Het bloemencorso trok buitengewoon veel belangstelling. Men zag na de vis serijkoningin eerst een reusachtige „Vis fantasie" van de buurtvereniging Oran jepleinEmmastraat voorbijkomen, ge volgd door een minstens zo grote „Gar naal-fantasie" van de Verlengde Dorps straat. Volgde een statig „Klaverblad" van het Spuiplein, een vervaarlijke „Neptunus" van de Boulevard en een vrolijk „Breskens, poort van West- Zeeuwsch-VIaanderen", gefabriceerd in de Julianastraat. De grote gele boot van het „Carnaval van Venetië" van Voge lenzang oogstte veel belangstelling, evenals het statige „Mijn Nederland" met blikkerend witte Nederlandse maagd, van de buurtvereniging Blan kenstraat en Burg. Gerritsenstraat- De buurtvereniging Havenstraat en Visse rijstraat had het dicht bij huis gezocht en kwam met het motto- „Tonnen vis, bijdragen tot uw dis" En toen kwam de winnaar (hoewel men dat nog niet wist), de praalwagen „Spelevaren" van de Dorpsstraat, twee reusachtige zee paarden, aan lange leidsels bestuurd door een bevallige Breskense jongedame in badpak, staande in een grote bloe- menschelp. Als vrolijke hekkesluiter fungeerde de „Visventer anno 1900' van de buurtvereniging Van Kleefstraat. De belangstelling bleet groot, ook in de avonduren tijdens de velschillende con certen, onder meer verzorgd door „St.- Caecilia" uit Vlissingen, „Ons Genoe gen" uit Vlissingen en de Haarlemse Jeugddrumband, en hij het optreden van Anton Geesink en Ruud en Riem de Wolff ofwel „De Blue Diamonds". Nog drukker Zondag was de belangstelling voor de Breskense visserijfeesten zo mogelijk nog groter. Opnieuw stelden de praal wagens zich op, maar nu om eerst uit handen van de visserijkoningin de prij zen in ontvangst te nemen En toen was de grootste spanning er wat de bloe menwagens betreft af. De hoofdprijs ging dus naar de praalwagen „Speleva ren", die 81 jurypuntcn behaalde. Twee de werd „Carnaval van Venetië" (74 punten); 3. „Garnaal-fantasie" (73); 4. „Vis-fantasie" (72); 5. „Afijn Nederland" (70); 6. „Visventer anno 1900" (65); 7- „Breskens, poort var. West-Zeeuwsch- Vlaanderen" (62); 8. „Tonnen vis, bij dragen tot uw dis" (60); 9. „Klaver blad" (58); 10. „Neptunus" (57). Het bloemencorso trok langs dichtere mensenhagen dan zaterdag, terwijl in de vissershaven de Brusselse Yot-club weer voor interessante demonstraties en wedstrijden zorgde. Daarbij viel zelfs een nijver waterskiërtje van 8 jaar oud te bewonderen, die razendsnel door het ha- In de televisiequiz „Willens en Wetens" doet voor het eerst een Zeeuw een gooi naar de (bijna) duizend VAR A-guldensde heer L. Geerse uit Serooskerke (W.), die er niet alleen in slaagde de eerste ronde glansrijk door te komen maar bovendien een zeer sympathieke indruk achterliet. Geerse, van beroep houtuitzet ter, zoon van een landbouwer, die zaterdagavond tijdens de uit zending quizmaster Theo Eerdmans vertelde, alleen de lagere school te hebben bezocht, heeft zich bijzonder verdiept in het werk van dichter Gerrit Achterberg. Het onderwerp van Geerse dus in „Willens en Wetens". Handboogschutter Piet Vermue (73) uit Goes heeft zondag in Duinkerken, Frankryk, het individuele Europese kampioenschap op de staande wip op zijn naam gebracht. Dat gebeurde by de dertiende internationale kampioenschap pen in het stadion „Fort-Louis", waarin 24 Zeeuwen Nederland vertegenwoordig den en waaraan verder Frankrijk en België deelnamen. Het scheelde weinig of de Zeeuwen van twaalf Zuidbevelandse sociëteiten had den ook nog het Europese groepskam- pioenschap in de wacht gesleept. Bel gië slaagde er echter in met twee pun ten meer (55), dan de Zeeuwen op de eerste plaats te eindigen. Nederland werd in het groepskampioenschap dus tweede. Piet Vermue is lid van de koninklijke sociëteit „Jacoba van Beieren" te Goes. De organisatie van de Europese kampi oenschappen was in handen van de Unie van Boogschutterssociëteiten in Noord- Frankrijk. COMMANDANT LEGER DES HEILS BEZOEKT ZEELAND Afgelopen weekeinde heeft de territo riaal commandant van het Leger des Heils, commandant VV. F. Palstra uit Amsterdam, een bezoek gebracht aan verschillende plaatsen in Zeeland. In f ezelschap van enkele divisie-officiereu racht hy bezoeken aan de korpsen in Yerseke, Middelburg en Goes- Zaterdagavond leidde commandant Pal stra een dienst in Yerseke, zondagmor gen leidde hij een heiligingsdienst in Middelburg en zondagavond leidde hij een samenkomst in Goes- Deze dienst werd voorafgegaan door een openlucht samenkomst op de Markt. Vandaag, maandag, bezoekt commandant Palstra het korps Vlissingen. Belgisch schip zonk in haven Terneuzen Zondagmorgen om kwart voor één is in de Westhaven te Terneuzen het 1500 ton nietende Belgische motorschip „Morgana", schipper C. Kuijpers uit Antwerpen, na eerst op de Oostdam van de haven lek te zijn gevaren, gezonken. De lier opvarenden, de schipper, zijn vrouw, een kind en een knecht, konden ongedeerd aan wal komen. Het schip, dat met een lading grind onderweg was van Wezel naar Gent, raakte bij het binnenkomen van de ha ven de Oostdam; daarbij ontstond een lek. Onmiddellijk was assistentie ter plaatse van het sleep- en bergingsbe drijf W. Muller te Terneuzen. Met pom pen trachtte men het schip drijvend te houden. Toen gevaar voor zinken be stond werd het schip, op advies van rijkswaterstaat, door sleepboten van Muller en van de „Union de Remor- quage" naar de meerstoelen 1 en 2 ge sleept. Daar zonk het. de meerstocl 1 meesleurend in de diepte. Rijkswaterstaat heeft het wrak onder de werking van de wrakkenwet ge plaatst en afgebakend, omdat het een beperkte belemmeinng voor het scheep vaartverkeer oplevert. NA MAANDEN HARD WERKEN venwater kliefde. Na de verschillende concerten, van „Eendracht maakt Macht" uit Groede, „De Unie" uit Breda, de Vlissingse Accordeonvereniging en de Zundertse muziekvereniging, volgde zondagavond om acht uur een gezellig cabaretprogramma op het Oranjepleln. Het werd vlot en goed verzorgd gebracht en het daverende applaus bewees wel dat een en ander goed iv de smaak viel. Dat deed ook de indrukwekkende en spectaculaire taptoe, maar dat had men van „De Unie" uit Breda ook niet an ders verwacht. Toen kwam ten slotte de klap op de vuurpijl van dit urukst bezochte cri ge zelligste visserijfeest sinds dit werd in gesteld: het vuurwerk, waarnaar velen reikhalzend hadden uitgezien. En toen na de vele knallen, pijlen en lichtflitsen het slotnummer „Tot weerziens in 1963", geflankeerd door Bengaals vuur met een daverende klap uit elkaar barstte, zullen velen gedacht hebben: „Tot weer- opnamen voor Nederland-film in Veere Zeeland blijft filnigeniek. Dat blijkt wel uit de filmplannen die nu eens van En gelse bodem komen- Als het zo door gaat lopen cineasten uit binnen- en bui tenland elkaar nog eens voor de voeten in het schilderachtige Veere, op de Del- ladammen of elders langs de Sehelde- boorden. Vandaag beginnen de Britten een film te maken die in de komende herfst op de t.v.-schermen in het grote Albion te zien zal zijn. En zij beginnen hun Nederland-film in Zeeland op te nemen, om precies te zijn: in Veere. Als de voortekenen niet bedriegen zal zelfs het weer bijdragen tot het suc ces van de film. Onder een fel stra lende zon kwam zondagmiddag de Britse filmploeg op Schiphol aan. De film is bestemd voor vertoning in de serie „Wednesday magazine" van de B.B.V., een programma dat iedere woensdagmiddag wordt gegeven en door naaf schatting 10 miljoen Brit se huisvrouwen wordt gezien. „In de praktijk is gebleken dat vrouw een grote invloed heeft op de keuze van een vakantieverblijf voor het gezin", al^ps de rijksvoorlichtings dienst, die evenals de A.N-V.V. en de K.L.M. medewerking verleent bij de tot standkoming van de film. „Maar het wordt geen afgezaagde reclamefilm Nederland als toeristenoord' waarschuwde t.v.-regisseur Richard Francis van de B.B.C, die als leider van de ploeg optreedt. „Ik wil er een documentaire met toeristisch karakter maken en het publiek zo eerlijk mogelijk voorlichten. Als het de hele week zou regenen, dan krijgt men Ne derland in de regen te zien". Hij heeft drie technici meegekregen van Film Partnership Ltd., Robert Angcll. produktieleider, Arthur Wooslcr, chef cameraman, en Walter Harris, geluids ingenieur. Morgen beginnen zij met hun opnamen in Zeeland, die bijna drie dagen zullen duren en voornamelijk in Veere zullen worden gemaakt. Verder komen zij ook in Colijnspluat en Arnemuidcn. Woensdag staat het openluchtmuseum in Arnhem op het programma en later in de week ook Giethoorn. In Amsterdam zullen enkele opnamen worden gemaakt als tegenstelling met Giethoorn, waarbij het stille water van de grachten en dat van de sloten in Giethoorn de verbinding zal vormen. Volgende week zondag hoopt men naar Londen terug te keren. Blue Diamonds trokken de tieners JUDOREUS Anton Gee sink was zaterdagavond voor het eerst in Zee land. Ter gelegenheid van de Breskense visse rijteesten gaf de 28-je rigc wereldkampioen voor honderden belang stellenden een partyt.i judo weg op een spe ciaal podium middeni» liet dorp. Anton Geeslnl was er speciaal voor uk Frankrijk overgekomen waar bij een judocursui geeft. „Ili ben voor be! eerst in Zeeland, maai de ontvangst is zo fjjn dat ik vanaf deze avon< wel meer in deze rich ting zal komen", zei An ton Geesink, nadat hi van visserjjkoningin Ly dia de Looze een maalljr garnalen in ontvangst had genomen. Hij vertoonde hierna een staaltje van zijn kunnen, samen met Theo Klein (lste dan), ook uit Utrecht. Later op de avond traden 24 Zeeuw se judoka's tegen de we reldkampioen op de mat: zij werden één voor één soms na veel weerstand door de reus gevloerd. Het optreden van Antoi Geesink werd omlijst me demonstraties en wed <trijden van Zeeuwse ju -loka's van sportschoo f-'clix Janssen cn de ju losportvereniging „Bre- 'tens". ludoka Felix Jansser egde ondertussen vooi le microfoon één en an- ler uit over deze sport Tijdens dc demonstratief /an de omstreeks veer- ig judoka's uit Goes Middelburg, Vlissinger :n Breskens, verdronger rich achter het podium icharen tieners om een handtekening van dc wereldkampioen te krlj gen. Na de judodemonstrativ volgde p.-n grootse tap toe en tot slot van het zaterdagavondfestijn kwamen „Tlie Blue Dia monds", Ruud en Riem dc Wolff, op het toneel om voor een byzonder enthousiast gehoor liun topnumniers te laten ho ren. Dc knapen arriveerden 'uter uan verwacht, om dat zij s middags om cwart over drie of de xverweg van hun woon plaats Driebergen met hun auto tegen een voor hen stoepende wagen varen gereden. Dc tie- 'er-favorieten mankeer den tot grote vreugde -an hun aanhang niets, "lel tfscheid van de .Blue Diamonds" verliep ninder vlot dan hun (in reden. Zij zagen zich de weg tussen kleedlokaal •li auto versierd door honderden uitgelaten tie ners die zo geen handte kening dan toch wel eer glimp van de aanbedcr iongcheren wilden op vangen. Doordat actieve politiemensen een hand- in-hand-schakel vorm den, ontstond voor „Blue Diamonds" Waarnemend burgemeester verrichtte de opening maandenlang hard werken, in hoofdzaak door eigen leden, werd zater dagmiddag het riante clubhuis van RCS te .Souburg, gevestigd in de kan tine van het voormalige woonoord Sou burg, officieel geopend. Door de bijzon- der aantrekkelijke kleuren van het .schilderwerk en de verdere aankleding hebben de RCS'ers de beschikking ge kregen over een flinke zaalruimte, die veel mogelijkheden biedt, al is de lig ging dan bepaald niet ideaal te noemen. Het valt center te verwachten, dat de diverse oiitspaiiniiigsattrlhuteii, w.o. een aantal biljarten, tafeltennis, voetbalspe len, sjoelbak, materialen voor denksport alsmede een jukebox, ertoe zullen kun nen bijdragen bet verblijf in het club huis te animeren. Na een welkomstwoord van de receptio nist, de lieer J. Keulcinans, kreeg waar nemend burgemeester M. A. van de Putte het woord. Na even te hebben stilgestaan bij de vraag of hij feitelijk wel de aangewezen man wus om deze opening te verrichten omdat, naar hem zojuist was gebleken, de grens tussen Vlissingen en Souburg juist voorlangs het toneel liep, memoreerde hij het gro te belang van het bezit vun een eigen clubhuls, vooral wanneer dat - - zoals hier het geval is geweest door eigen activiteit en sclt'-supportlng tol stanu is gebracht. Na de hoop te nebben uitge sproken, dal het KCS-bcstuur wegen en middelen zal weten te vinden ter ver hoging van het aanzien van de vereni ging en onder aanbieding van een enve loppe met inhoud namens het gemeen- teoestuur, verklaarde hij het clubhuis officieel voor geopend. Naust burge meester Van de Putte gaven ook wet houder F. Lcenhouts en gemeentesecre taris J. J- van Ginkel blija van hun be langstelling. De neer Cn. Gillissen Veisenuge, die na mens üe Slichting Sportbelangen Vlis singen het wooru vocrue, hoopt.0 dat ue stimulerende werking the van het bezit van een eigen „homo uitgaat even als bij Zociand Sport hel geval is ge weest mot verovering van een plaais- je in de tweede klas gepaard zaï gaan. Dc voorzitter van de K.N.V.B.-afde- iing Zeeland, dc Heer i. \V. Bakker stcidc vast, dat K.C.S., dat min of meer leeft in ue scnaouw van groie steden waardoor men niet Kan ont komen aan de zuigarucnt die daar van uitgaat, dcsoiiuauio» vuidoenue ourl ei. iiiLiavtei neen geioonu oui in eigen «ring de zaken stevig aan te pakken en ny noopte dut liet nczit van net clubluns zou mogen bijdra gen tol versteviging van de goes,eiy- ko bcluiigen der leuen. Naiiat vooizilter Ai. Niouwüorp een overzicht nau gegeven van not coi stand komen van dit clubhuis en de vele medewerkers mot name nad genoemd, bood hij de lieer Cosljns, die zien hoe wel geen lid zynde maandenlang had beijverd om net geheel onder de verf te krijgen, een kleine attentie aan, waarbij hij nem tevens voor levenslang vrye toe gang tot de door R.C.S. te spelen thuis wedstrijden toezegde. Hierna voerden nog diverse sprekers het woord. Er wa ren veel bloemen, terwijl een aantal ge- vrijgeleide naar hun au" I schenken werd aangeboden w o. een to. waarvan zij onmlddcl- elektrische klok door de senioren-leden, lijk gebruik maakten. I een groot aantal ontspanningsattnbu- gevallen een financiële bijdrage voor het clubhuiswerk. Op de foto: een beeld van het interieur thdens de opening. (Foto P.Z.C.). (Advertentie) SNEL en GOED Uw films vóór 5 uur gebracht... dc volgende dag klaar FOTO VERSCHOORE Goes - Kruiningcn - Vlissingen Het weer in Europa Oslo. onbewolkt Kopenhagen, zwaar bewolkt Londen, geheel bewolkt Brussel, onbewolkt Luxemburg, onbewolkt PariJg. licht bewolkt Nice, onbewolkt MUnchcn. onbewolkt Ccnévc. onbewolkt Wenen, zwaar bewolkt Innsbruck, onbewolkt Rome, onbewolkt Madrid, half bewolkt nux. temp. 21 gr. C. 10 gr. c. 23 gr. C. 23 gr. C. 21 gr. C. 20 gr. C. 20 gr, C. 21 gr. C. 27 gr. C. 23 gr. C. 21 gr. C. 33 gr C. 37 gr. C. VERWACHT. OOSTELIJKE WIND. Aunvankcljjk plaatselijke opklaringen, later meer bewolking. Meestentijds droog weer, behoudens later een kans op enkele onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Iets warmer. Strandverwachting VANDAAG iets warmer en zomers strandweer. Zonnig met later iets meer bewolking In dc middag ruim 20 gra den. Zeewater 17 graden. Matige oos tenwind. VOORUITZICHTEN: iets toenemende onweerkans. maar overigens blijven dc vooruitzichten vrij gunstig. ZON EN MAAN. 21 augustus Zon op 5.32 onder 19.53 Maan op 22.55 onder 12.42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2