Koningsbrug Middelburg was wipplank voor bus Nieuwe „Flandria,, naar Vlissingen BILT Ringrijders kampen weer om de koninklijke bekers NIEUW SPORTVELD RENESSE OP 2 SEPT. OFFICIEEL IN GEBRUIK ALMANAK Vakantie SUNIL HALEN! ZAAK OOSTBURGS HUURCONFLICT OPNIEUW AANGEHOUDEN PRIJZEN EN GEWICHTEN OESTERSEIZOEN '62-63 ERNSTIG GEWONDE BIJ BOTSING TUSSEN BUS EN PERSONENAUTO RESTAURANT Mevrouw, u krijgt het bestel 7ZhcVl Afscheid scheidsrechters PROFITEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 OP DONDERDAG 23 AUGUSTUS Oproep getuige De rijkspolitie te Wilhelminadorp ver zoekt de getuige van de aanrijding op donderdag 16 augustus te 17.45 uur tus sen twee bromfietsen op de Provinciale- weg nabij het benzinestation te Wilhel minadorp zich te melden bij de post- commandant van de rijkspolitie te Wil helminadorp. Het adres van genoemde postcommandant is: Kerkstraat 29 te Wilhelminadorp, telefonisch te bereiken onder nummer 01100-7270. Twist-strijd in Bigge\er\e Een uit badgasten gevormd comitectje had de goede gedachte gisteren, don derdagavond op het kampeerterrein van de heer C. Vos te Biggekerke (Valkenisse) een internationale twistwedstrïjd te organiseren. Onder enorme belangstelling van de kam peerders verschenen aan de duiiivoet 37 tienerparen op de geïmproviseer de, houten vloer, die elkaar in vier ronden de eerste t\v ïlf plaatsen be twistten. Het werd een heel getwist, toen vervol gens deze twaalf prominenten ook nog uit moesten maken, wie, o wie de sterkste zou blijken. Een uit badgas ten samengestelde jury rier> tenslot te Nelleke van Rijswijk uit Bergen op Zoom (18) en Mark de Vleesch- houwer uit Brussel (16) tot het win nende paar uit. Tweede werden Marion Rens (17) uit Tilburg en Wïm Frühling (20) uit Breda. Er waren Duitse, Franse, Belgische en Nederlandse deelneem sters en deelnemers. Zij kregen beiden een beker met in scriptie. beschikbaar gesteld door camping-eigenaar C. Vos. Het twist-feest was georganiseerd door de heren Tomesen uit Bergen op Zoom en Vleeschhouwer uit Brussel, bekend van de Vlaamse radio- en t.v.-kinderprogramma's. VOLGENDE WEEK donderdag (23 augustus) wordt op het Molen water te Middelburg weer één van de belangrijkste ringrijdersfestij- nen gehouden: de strijd om de koninklijke bekers, voor de tiende maal georganiseerd in het kader van de folkloristische dagen. Ook thans weer kunnen de organisatoren (de commissie is zoals bekend samengesteld uit vertegenwoordigers van WV, Handelsbelang, de stichting Nieuw-Walcheren en de ZRV) het „puikje" van de Zeeuwse ringrijderswereld aan de toeristische bevolking voorstellen. Honderd lansiers zullen in hot strijdperk verschijnen en alle groten zijn er bij. „Als je op het Molenwater geen tien ringen steekt in de finale, dan heb je geen enkele kans op de koninklijke trofeeën", verzekerde ons Piet Brasser, de enthousiaste voorzitter van de ZRV. triomfeerd en met de 3e maal mag hij de beker in eigendom behouden. De P.Z.C.-beker wordt voor de 6e maal verreden: Piet Rooze uit Sint-Laurens won vorig jaar en kan deze beker ook nu winnen. Ook voor de zesde maal is de beker van de Alg. Zeeuwse Verzeke ringsmij. te winnen: G. Krijger uit Aag- tekerke deed dat vorig jaar. S. J. Louws uit Oostlcapelle won vorig jaar de wis selplaquette van de heer A. Jobse. Jaap van Wallenburg uit Middelburg kan weer een gooi doen naar de Caltex-be- ker, die hij in 4 jaar al twee keer won. ZONDER 10 FINALERINGEN KOMT MEN NIET VER De kamp zal dan ook bijzonder spannend zijn. Vorig jaar stelden zich voor de drie eerste bekers reeds drie rijders met elk 10 ringen kandidaat en tijdens de laatste wedstrijd in Vlissingen verdrongen zich zelfs zes rijders met 10 ringen om de ereprijzen. De belangrijkste bekers zijn die van koningin Juliana, die voor de 13e maal „verreden" wordt en die vorig jaar door Wïm Maljaars uit Veere in de wacht gesleept werd, en die van prinses Wilhelmina, die vcor de 16e maal op het spel staat en vorig jaar een prooi werd van Pauw Poppe uit Grijpskerke. Andere bekers Ook voor de 16e maal staat de beker de gemeente Middelburg op het spel. Twee maal achter elkaar moet "hij gewonnen worden voor hij definitief eigendom van de lansier wordt: als Lou Vos uit Zoutelande daarin ook nu slaagt is hij zover. De beker van wijlen Jacq. Frank uit Middelburg is al aan z'n 23e rondje toe: Jan de Pagter uit Ritthem won hem vorig jaar, maar L. P. Brasser, de ster ke Veêrse rijder, heeft al tweemaal ge- TERREIN AAN DE LAONE Respectabel De 100 ringrijders gezien de druk ke dagen (oogstwerkzaamheden) een respectabel aantal beginnen om acht uur 's morgens aan de voorron den. Op drie banenvoor de industrie- en huishoudschool, voor de Schouw burg en voor de muziektent, moeten ze tot een uur 22 beurten afwerken. De beste 30 ringrijders (met een uit wijkmogelijkheid tot 33) worden daar uit geselecteerd in de grote finale die op de hoofdbaan voor de Schouwburg verreden wordt. Die „grote" finalis ten zijn kenbaar aan twee oranje sjerps over hun Zeeuwse kostuum. Ze moeten 10 beurten rijden voor de acht wisselprijzen. De resterende rij ders kampen in de twee andere ba nen in de kleine finale, waarbij voor elke baan twee bekers en een me daille beschikbaar gesteld zijn. Ook zy rijden er 10 beurten voor. Alle 32 beurten gelden daarna voor de klas sering, die opgemaakt wordt voor de „normale" prijzen. Voor de pollepel gelden de 21e en 22e beurt van de voorronde. De rijders, die dus in deze 2 beurten hun lans door de 30 millimeter-ring weten te prikken ko men. in aanmerking voor de herkamp voor deze lepel. Meestal zijn dat er rond de 25. MET WEDSTRIJD S.D.K.B.- DORDTSE KORFBALBOND Het nieuwe sportveld van Kenesse, te gen de wind beschut door de bebossing langs de Laone, zal op zaterdag 1 sep tember a.s. officieel in gebruik worden genomen. Aspiranten en senioren van de Schouwen-Duivelandse Korfbalbond zullen die middag „als eersten" binnen de lijnen uitkomen in een wedstrijd te gen twaalftallen van de Dordtse Korf balbond. Rond de woorden „als eersten" moeten aanhalingstekens worden gezet, want het nieuwe terrein even buiten de kom van het dorp, wordt al geruime tijd gebruikt. De toestand van de grasmat op het ruime, 2% hectare grote veld, is op het ogenblik zodanig, dat formeel en met een officieel tintje het sein voor normaal gebruik kan worden gegeven. Bijna tweeënhalf jaar ge leden is men begonnen met het drai neren van het geëgaliseerde joerceel, van de stich ting „Slot Moermom" Langzaam maar zeker kwam er zicht in de sportveldplannen, die al klaar la gen van 1958 af. Het verst van de weg verwijderd werd een hoofdveld uitgezet, dat er thans bijzonder goed bij ligt. In het midden werd het hobbelige terrein veranderd in een grasmat voor een oefenveld en langs de weg werd eer bescheiden parkeergelegenheid aange legd, die door flink opgeschoten bos schages van de sportvelden is geschei- Advertentie Leeuwse Nou heb ik voorlopig es een keertje voor een hele tijd genoeg gezichten gezien", redeneerde de 'man, die aan zijn jaarlijkse va kantie toe was. Hij wilde niemand meer zien. Misschien vindt U dat vreemd, maar het is eigenlijk best te be grijpen. Een heel jaar lang had de man beroepshalve tegen ge zichten aangekeken. Gezichten van collega's, gezichten van fa milieleden, gezichten van buren, gezichten van kennissen, gezich ten van U en gezichten van ons. Hij had er gewoon genoeg van. Kon geen gezicht meer zien. Hij wenste een uitzichtsloze vakan tie. De man verschafte zich deze va kantie door zich domweg in bed te installeren. Hij deed het grondig, met boeken tijdschriften en prettige drank jes binnen zijn bereik. Hij genoot. Drie dagen lang genoot de man. maar toen v;as het wit met de pret. Zijn rust werd ruw ver stoord door een langdurig bellen, gevolgd door een luid kloppen en bonzen op zijn deur. 't Was de politie, gealarmeerd door de buren, die zich ongerust hadden gemaakt. Ze hadden zijn gezicht gemist. den. Het werk werd uitgevoerd door de Nederlandse Heidemaatschappij in D. A.C.W.-verband. De sportvereniging „Renesse" heeft later zelf het initiatief enomen tot de verdere aankleding van Je nieuwe velden aan de Laone. De ge meente gaf daartoe nog de eerste stoot: zij schonk de sportclub een bruine, leeg staande barak, die destijds op de Ring naast de school stond. BARAK Kort na de ramp van 1953 hebben daarin tal van leerlingen gehuisd, die als evacueetjes de normale schoolbevolking van Renesse belang rijk kwamen versterken. Later werd de barak overbodig, omdat alle jon gens en meisjes weer in de drie lo kalen van de school konden worden ondergebracht. De sportvereniging heeft de schenking dankbaar aan vaard en verplaatst naar het sport terrein in aanleg om er een waardig kleedlokaal va nte maken, dat werd aangesloten op het elektriciteits waterleidingnet. Reeds tien jaar geleden werd in het uitbreidingsplan van Renesse een sport veld opgenomen, maar het perceel "rond, dat men toen op het oog had „leek niet geschikt en zou kostbare voorzieningen eisen eer het bespeelbaar zou zijn. Het terrein, dat nu op zater dagmiddag 2 september officieel be speelbaar wordt, heeft het toeristen dorp voorlopig uit de sportmisère ge haald. LANDHUISKUNDIG CONGRES IN MIDDELBURG Op donderdag 20 en vrydag 21 septem ber a-s. wordt zoals bekend in het City theater te Middelburg het 109e Neder lands landhuiskundig congres gehouden. Donderdag om half 2 wordt het con- geopend door de voorzitter, mr. A. Ridder van Rappard. Na de af handeling van enkele huishoudelijke za ken worden er twee inleidingen gehou den. Ir. M. A. Geuze, de voorzitter van de ZLM, spreekt over „De agrarische structuurproblematiek in zuidwest Ne derland", waarna drs. M. C. Verburg, de directeur van het ETI voor Zeeland, zal spreken over de „Problemen van de economische expansie in zuidwest Ne derland. 's Avonds om half zeven wor den de congressisten in de Statenzaal ontvangen door het college van Gede puteerden van Zeeland. De volgende dag wordt de vergadering om 9 uur weer voortgezet in het City theater. Eerst spreekt dr. G. de Galan, adjunct-directeur van het ETI, over „Sociaal-economische aanpassing aan structurele veranderingen ten plattelan- de in zuidwest Nederland" waarna ir. J. Prins, adjunct-secretaris van de ZLM, de „Sociaal-economische aanpassing ten plattelande in de praktijk" zal bespre ken. Na de sluiting van het congres, rond 1 uur 's middags, wordt bij vol doende deelname nog een excursie maakt naar de koninklijke maatschap „De Wilhelminapolder". V.E.B.O. besprak oesterproblemen Dinsdagavond hield in de „Oesterbeurs" te Yerseke de „Vebo" de algemene ver gadering. De heer C. Sinke gaf een fi nancieel verslag over het afgelopen jaar, waaruit bleek dat het batig saldo met 250 was toegenomen. Na een overzicht van het seizoen 1962-1963 werd bij de bestuursverkiezing de heer M. Daane herkozen. In de plaats van de heer M. Nolet, die zich niet meer her kiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer J. J. de Koeijer-Schippers. Voor het aanstaande seizoen werden de prijzen en gewichten vastgesteld. Deze moeten echter door de adviescommissie nog of ficieel worden vastgesteld. Algemeen voelden de leden voor een gewichtsver- mindering en een kleine prijsverhoging voor de grote soorten. Verschillende vragen werden gesteld over de verzoe ting van het Scheldewater, de aange kondigde huurverhoging van oesterper- cèlen en de uitgifte van mosselgrond Rondgang Om kwart over één maken de ring rijders een tocht door de stad, waar bij de vlaggen van de gemeenten worden meegevoerd, evenals de Zeeuwse standaard. De route van de tocht is als volgt: Molenwater, He rengracht, Seisbinnenbrug, Kromme Weele, Beddewrjkstraat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt (noord- en oost zijde), Nieuwe Burg, Groenmarkt, Balans, Sint-Pieterstraat, Lange Delft, Markt (zuidzijde), Graven straat, Zusterstraat, Plein '40, Markt (noordzijde), Lange Noordstraat, Korte Noordstraat, Molenwater, 's Morgens worden verder de paarden op hun versieringen beoordeeld. Dit zal geschieden door een damescomité, waar in zitting hebben de dames Drijber, Den Boer, BÏaauw. Sandberg en Dronkers. Wanneer de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, daartoe in de gelegenheid is zal hij de ereprijzen uitreiken, direct na af loop (rond half zes) van de wedstrijd. De overige prijzen worden 's avonds in de bovenzaal van de Schouwburg uitge deeld. (Advertentie) lüêi V&Lg&im NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Kantonrechter zal conclusie raadsman bestuderen De Oostburgse kantongerechtszaal was donderdagmorgen weer geheel gevuld met bewoners uit de Calleufelsstraat en Van Houtstraat, die zoals bekend in een huurconflïct zijn gewikkeld met hun huisbaas. De eigenaar van de 37 wonin gen waarom het hier gaat, had de huur ders per 1 januari j.l. een hogere huur opgelegd. De huurders weigerden die te betalen omdat de woningen volgens hen tal van gebreken vertonen en niet aan redelijk te stellen eisen voldoen. Als de huurders een redelijke huurver- hogl- Kosten badstrand Katseveer tweemaal hoger dan nodig Donderdagavond, in de gemeenteraads vergadering van Katlendijke, maakte burgemeester P. J. Evers bekend, dat de sticlitingskosten van het badstrand bij het Katseveer ruim tweemaal zo hoog zijn geworden, dan aanvankelijk was geraamd. Het verzoek van de ge meente Kattendijke voor het maken an het badstrand werd gedaan toen de zandzuigers, die ingeschakeld waren bij het Deltaplan, nog in de nabijheid van het geprojecteerde badstrand la gen. Het verzoek werd toen echter niet ingewilligd. Pas toen de zandzuigers weggehaald waren, kreeg liet gemeente bestuur toestemming de plannen uit te voeren. Omdat men nu opnieuw mate riaal aan moet voeren om de plannen te kunnen uitvoeren, lagen de kosten van de aanleg van het badstrand ruim twee maal zo hoog, dan aanvankelijk was geraamd. Men besloot de badcabiues aan het bad strand aan een particulier te verhuren. Op een aantal aanvragen voor subsidie werd afwijzend beschikt. De raad be sloot de subsidie aan het Zeeuws Stu diefonds van 5 tot 10 cent per inwo ner te verhogen. De verordening op de heffing van de rioolbelasting werd opnieuw vastge steld. De raad achtte geen termen aan wezig het tarief van f 10 te wijzigen. De geloofsbrieven van de nieuw geko zen raadsleden: werdCn onderzoent en goedgekeurd. Aan het slot van de vergadering spra ken burgemeester P. J. Evers en de heer C. Burger woorden van dank tot de scheidende raadsleden, de heren N. J. Meijer, P. van Waarde en J. van Leeuwen. van de huur van 10,75 tot 13,re delijk is te achten. Op 19 juli j.l. vroeg de raadsman van de huurders, mr. G. Tichelman uit Terneuzen, uitstel van behande ling omdat hij deze zaak eerst ern stig wilde bestuderen en zijn bevin dingen in een conclusie vastleggen. Deze conclusie is donderdagmorgen de kantonrechter aangeboden. Om die te kunnen bestuderen werd de zaak opnieuw aangehouden en wel tot 6 september aanstaande. Door kantonrechter mr! H. v. d. Belt werd wel bepaald dat lopende de pro cedure, de bewoners vanaf 1 juli 1962 een huurprijs van 11,75 per week blij- :n betalen. De oesteradviescommissie heeft voor het komende oesterseizoen 1962-'63, dat zo als bekend op 14 september zal worden geopend, de volgende prijzen en gewich ten vastgesteld. Een en ander gebeurde met goedkeuring van het Produktschap: 2/0, 67-70 kilo, walprijs 115 exportprijs 170.per 100 stuks. 3/0, 77-80 Kilo, 170.— en 240. 4/0, 87-90 kilo, 220,— en 300.—. 5/0, 97 tot 100 kilo. 265.— en 360.—. 6/0, 100 kilo 305.— en 420.—. TIJDENS INHAALMANOEUVRE Op de rijksweg bij de Kreekkrakdam Donderdagmorgen omstreeks 7 uur is op de rijksweg tussen Ril- land-Bath en de grens van Zee land en Noord-Brabant een perso nenauto met flinke snelheid tegen een autobus gereden. De chauffeur van de personenauto C. J. B. uit Roosendaal werd bij dit ongeluk ernstig, maar niet levensgevaar lijk gewond. Zijn broer P. B., die naast hem op de voorbank zat, werd licht gewond. De personen auto werd aan de voorzijde geheel vernield. De bus werd flink be schadigd. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur is op de rijksiceg van Goes naar Bergen op Zoomter hoogte van de Kreekrak- dam, de personenauto van de textiel handelaar C. J. B. uit Roosendaal tegen een autobus gereden. B. werd bij deze botsing ernstig, naar niet levensgevaar lijk gewond. De personenauto werd aan de voorzijde geheel vernield. (Foto P.Z.C.) Een buschauffeur zag zich gistermorgen op de Middelburgse Koningsbrug wel voor een heel ongewone situatie geplaatst. Want de brug speelde in eerste instantie nu eens niet voor „bottle-neck", maar voor wipplank. Nadat de Koningsbrug voor het doorlaten van een schip was opengedraaid en vervolgens weer in zijn normale stand was teruggekeerd, reed de 8 ton wegende bus er op. Net over de helft van het wegdek heen, bemerk te de chauffeur tot zijn schrik, dat de brug zich voor zyn voertuig van het wegdek „losscheurde" en een stuk naar beneden doorknikte. Toen de chauffeur zich er van wilde overtuigen of hij inderdaad die mor gen wel de slapers uit de ogen gewreven had en zijn bus een eind achter uit reed merkte hij, dat aan de andere kant van de brug hetzelfde ge beurde: de Koningsbrug zakte een stuk door De bestuurder probeerde het nog eens aan de voorzijde van de brug, maar tevergeefs. Het bleek, dat de brug aan beide uiteinden niet in de bevesti gingen sloot. Op advies van de brugwachter heeft de buschauffeur zijn voertuig daarna na veel wikken en wegen precies op het midden van de brug neergezet. Met de brug op deze wijze in balans konden de uiteinden weer vastgemaakt worden. Met een flinke vertraging zette de dienstbus zijn reis voort en kon ook de file wachtende auto's, vooral vanaf de Kanaahveg, nog binnen vrij korte tijd worden weggewerkt. Slot van pag. 1 „Flandria" bijvoorbeeld meer dan eens gezelschappen uit Eindhoven aan dc Antwerpse kaai ingescheept. Deze Brabanders wilden graag wat afwisseling in hun reis en combineer den de busreis met een vaartocht naar Vlissingen. De grote belangstel ling van alle kanten is voor de rederij aanleiding geweest om een nieuwe salonboot te laten bouwen. Een schip, dat iets meer dan 13 kno pen per uur haalt en de passagiers 'n luxe aan comfort te bieden zal heb ben: er zijn twee dekken te vinden. Boven een grote salon met een prachtig uitzicht en zonnedekken aan voor- en achterkant. Midscheeps een gesloten salon, eveneens om- li zoomd door zonnedekken. J De salons hebben een automatische luchtverversing en een centrale ver- J warming voor de winter. Er is een modern ingerichte keuken en in het c restaurant zullen honderd personen tegelijk voor de lunch kunnen aanzit- ten. fc Overigens heeft ook de huidige „Flandria XVI" in Antwerpen een grote bekendheid in de horeca-sector. 's Winters, wanneer de vaartochten naar Vlissingen stilliggen, fungeert de salonboot als exclusief restaurant onder de naam „La Perouse". Ver schillende galadiners van en voor ko ninklijke gasten zijn er aan boord georganiseerd. De Sjah van Perzië heeft eens een rondvaart door de Antwerpse haven gemaakt en keizer Haile Selassie was „gast" van „Flandria". Met name dus ook deze representatieve functie voor het stadsbestuur van Antwerpen heeft de rederij aangezet om een modern schip op de werf in Rupelmonde te laten bouwen. sortering rekening houdt met de ver langens van de (Belgische toeristen. „Zij nemen graag allemaal een Zeeuws souvenirtje mee", zo verze kerde ons de heer Van Marcke. En dan kijkt men nog steeds uit naar een typisch Zeeuwse ontvangst aan de Koopmanshaven in Vlissingen. Tijdens de zomermaanden zou „Flan dria" daar graag by aankomst van de boot aan de loopplank twee meis jes in klederdracht posteren. Tot op heden heeft men nog geen kandida ten kunnen vinden.... Hoe dan ook: de Antwerpse kade is al veertig jaar lang een aantrekke lijke „poort voor Vlissingen". En „Flandria" doet baar best om zyn gasten daar zo comfortabel mogelyk doorheen te loodsen. Een grote stroom Belgische toe risten komt wekelijks „over wa ter" naar Zeeland. Dat gebeurt per „Flandria"-boten, waarvan de nummer 16 op deze foto is te zien Zilvergrijs geschilderde vaartui gen die in 'de loop der jaren in Vlissingen bekende verschijnin gen zijn geworden. (Foto P.Z.C.) U krijgt beslist het- beste; a[s u Knorr bouillontabletten vraagt. Nieuw en modem, samengesteld van 't fijnste vlees en voor zien van .heerlijke kruiden. Neem Knorr bouillontabletten voor uw eigengemaakte soep, voor uwdrinkbouillon «I als smaakverlijner voor uw gerechten! Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct e Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct I De buschauffeur, C. de G. uit Bergen op Zoom had 's morgens werklui naar de omgeving van Goes gebracht. Op de terugweg reed hij op de rijksweg een tractor met aanhangwagen achterop. De G. wilde de tractor passeren, maar merkte tijdens de inhaalmanoeuvre dat uit tegenovergestelde richting een per sonenauto naderde. In deze wagen zaten de Roosendaalse textielhandelaren C. J. B. en P. B. Zij waren met manufacturen op weg naar de markt in Middelburg. De chauffeur van de bus remde af, maai- de achterzijde van zyn voertuig schoof naar rechts en de wagen kwam dwars op de weg te staan. Op dat moment reed de personen auto met flinke snelheid tegen de rechtermiddenkant van de bus. De twee inzittenden sloegen met het hoofd door de voorruit. C. J.. B. kreeg hoofdwonden, een borstfractuur en in wendige verwondingen. P. B. liep enkele hoofdwonden op. Nadat de doktoren A. A. J. Dekkers uit Hoogerheide en C. J. Donker le Krabbendijke de eerste hulp hadden verleend, werden de twee slacht offers met de ziekenwagen uit Krabben dijke naar het Algemeen Burger Gast huis te Bergen op Zoom overgebracht. Na behandeld te zyn kon P. B. in de loop van de morgen naar huis terug keren. Tijdens de voetbalwedstrijd Middelburg- NlA.C. (zaterdag om half 7 op het Na- dorstveld) zal niet het Middelburg-be stuur het afscheid verzorgen van de scheidsrechters Hoogenboom, Vermeu len en Bijleveld, maar een commissie, die is samengesteld uit de heren S. Si- monse, voorzitter van Middelburg. H. L. Plompen, erevoorzitter van R.C.S. en J. Verkerk, secretaris van de scheids- rechtersvereniging Zuid I. Deze com missie heeft zich tot alle verenigingen en bondsofficials van het district ge wend met het verzoek dit afscheid (ïi- nancieel) mogelijk tc maken. „Santa Rosa" op de helling Het Engelse jacht „Santa Rosa", dat woensdag te Nieuwe Sluis bij Brcskens door gebrek aan brandstof was ge strand, is in de nacht van woensdag op donderdag door de reddingsboot Presi dent Wlerdsma uit Breskens vlotge- trokken. De reddingsboot heeft het jacht naar de haven van Breskens gesleept, waar het op de helling is gezet. Benoemingen in bisdom Breda Prof. J. C. Dekkers krijgt oecumenische opdracht Behalve de nieuwe herindeling van do r.-k. parochies in Zeeuwscli-Vlannderen en de benoeming van kapelaan drs. J. van Dongen te Vlissingen tot kapelaan te Breda, die wij reeds eerder meldden, heeft (le bisschop van Breda, mgr. G. II. de Vet nog verscheidene andere benoe mingen bekend gemaakt. Tot coördina tor van het oecumenisch werk in liet bisdom Breda van de R.-K. Kerk is be noemd prof. drs. J. C. Dekkers, 33 jaar oud, geboren in Nieuw-Vosmeer. Prof. Dekkers komt in een voor het bisdom Breda geheel nieuwe functie. Hjj is do cent in de dogmatiek aan het groot-se minarie te Hoeven. Tot assistent van vicaris-generaal H. Ernst Markendaal is benoemd kapelaan H. J M. Vaarten. Kapelaan Vaarten is godsdienstleraar aan het Roosendaalse lyceum en werd geboren in 1930. Hij was eerder kapelaan te Sas van Gent. Rector A. J. M. Kimmel van Moeder- heil, die na zijn wijding enige tijd ka- Kelaan was in Zeeland, waar hij ook de A. behartigde, wordt directeur van het diocesaan missiebureau en aalmoe zenier van de stedelijke K. A, J. tc Bre da. Kapelaan C. J. van Haastcrt uit Middelburg is benoemd tot godsdienst leraar O.L. ter Duinen te Ossendrecht; tot kapelaan is in zijn plaats tc Middel burg benoemd de neomist J. J. M. van •Hemel. Kapelaan B. M. Fischer uit Zie- 1 rikzee gaat als kapelaan naar St.-Jan- I steen. In Zierikzee wordt zijn plaats in- genomen door de neomist C. A. A. Em- brechts. Tot kapelaan bij de parochie van de H. Cornelius is benoemd W. R. Vervaet uit IJzendijke, neomist J. G. M. Ververs gaat naar IJzendijke. De neo mist F. F. Hermans is benoemd tot. ka pelaan in Axel. Pater G. J. C. M. Kuy- pers, s.m., is benoemd tot moderator en godsdienstleraar aan de l.t.s. to Hulst, neomist C. G. M. Vos begint als kape laan in Nieuw-Vosmeer. De neomist .T. T. M. Brooijmans tenslotte wordt assis tent in Stoppeldijk. En daarvan kan het toeristenverkeer naar Vlissingen meeprofiteren. Over en weer blijven er wensen. Zo zou de directie van „Flandria" graag zien, dat de Vlissingse middenstand in zijn Auto remde niet op tijd Omstreeks elf uur ontstond donderdag morgen in de L. P. van der Spieghel- straat te Goes, ter hoogte van de Dam. een ongeluk, waarbij twee personen' auto's betrokken waren. De auto be stuurd door mevrouw W. H. uit Aar denburg stopte voor de oversteekplaats op genoemde plaats en de achteropko mende auto, bestuurd door mevrouw H. D. uit Middelburg, kon niet tijdig ge noeg remmen om een botsing te voor- racu ul,s„lv komen. Aan beide auto's ontstond zwa- beneden de oesterputten op het Zuiden, re materiële schade. Helsinki, licht bewolkt, Stockholm, regen, Oslo, regen, Kopenhagen, zwaar bewolkt, Londen, zwaar bewolkt, Brussel, zwaar bewolkt, Luxemburg, zwaar bewotkt. Parijs, zwaar bewolkt, Nice, zwaar bewolkt. MUnchen. zwaar bewolkt. Gcnévc, zwaar bewolkt. Innsbruck, zwaar bewolkt, Rome. Iteht bewolkt, Madrid, onbewolkt. Mallorca. onbewolkt. Het weer in Europa 14 gr. IC gr. 15 gr. 10 gr. 10 gr. 10 gr. 20 gr. 21 gr. 27 gr. 24 gr. 25 gr. 27 gr. 34 gr. 32 gr. 32 gr. VERWACHT. WEINIG VERANDERING Veranderlijk-c bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige zuid westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur, Strandüerwachting (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG: minder krachtige zuid westenwind, opklaringen en nog een kleine kans op buien. In de middag 19-20 graden, zeewater 17 gruden. VOORUITZICHTEN: zwakke buiensto ringen worden afgewisseld door brede opklaringen. ZON EN MAAN. 18 augustus Zon op 5.27 onder 20.00 Maan op 21.35 onder 8.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2