PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HOLLANDIA REAGEERDE LAUW OP ONDERTEKENING AKKOORD NIEUWE FLANDRIA" NAAR VLISSINGEN Kasiepo vertrouwt de V.N. ook niet meer Katangese gendarmes in het offensief DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN WORDEN HERVAT WAARBORGEN VOORTZETTING ARBEID OP NIEUW-GUINEA Vandaag... Turks protest bij Irak Kamercommissies worden zaterdag ingelicht Hoopvol n KANS OP ENKELE VAARTEN PER JAAR IN OMGEKEERDE RICHTING 205e jaargang - no. 193 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN I Abonnementsprijs 62 cent per week, f 8,00 pei kw. Directie: F van de Velde en F. B den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren. W. Leertouwer en G. A. de Kok. Vlissingen Walstraat 68-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51 tel. 3841 (b.g.g red. 2078/310», auv. .aan», «ues>. vmums mui&i. nnol. Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv, 4.— Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. Zierikzee: red. tel. 2425 adm. I per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: adv."2375), GoesGrote Markt 2 tél' 6140'(b.g.g. ied. 7853, adv 6213), Oostburg: tel. 239*- Tpmmram: tel. 2116: Vrijdag 17 augustus 1962 MENSEN GINGEN NORMAAL AAN HET WERK Omstreeks acht uur plaatselijke tijd hebben gistermorgen vele radio luisteraars in Nieuw-Guinea in een extra-uitzending van de wereld omroep vernomen, dat in New York de delegaties de voor de toekomst van Nieuw-Guinea beslissende handtekeningen hebben gezet. Het land heeft nauwelijks op het nieuws gereageerd. In Hollandia zette ieder een zijn normale werkzaamheden spoedig voort en als men aan Papoea's de vraag stelde of zij iets afwisten van dit voor hen zo historische ogenblik, moesten zij het antwoord meestal schuldig blijven. „Wij hebben ons slechts bij de feiten neer te leggen", zo zei een lid van de Nieuw-Guinearaad. Het overgrote deel van de inwoners van Hollandia heeft dat met gelatenheid ook gedaan. De eerste, die zich in Nieuw-Guinea heeft uitgelaten over de gevolgen van het akkoord, was de commandant der strijdkrachten, schout-bij- nacht Reeser. Ruim een uur na het ondertekenen deelde hij op een persbijeenkomst mede, dat hij het nieuws zo spoedig mogelijk zal doorgeven aan de militaire ondercommandanten. Een officiële op dracht om het vuren te staken had de heer Reeser nog niet uitge vaardigd, daar hij oeze nog niet van de regering had ontvangen. Voor de Papoea's vindt Kaisiepo het een belangrijk punt, dat de Nederlandse regering haar belofte heeft verbroken. Volgens hem had Nederland de onderhandelingen moeten verbreken, toen Indonesië opnieuw landingen uitvoerde, tij dens het overleg. „Onder de bevol- Woensdagavond lieeft een Nederlands politievaartuig nabij de noordpunt van liet eiland Waïgeo nog vuurcontact ge had met een prauw, die, bemand met drie gewapende infiltranten, de kust na derde. Nadat de politiemannen de prauw hadden beschoten, wisten de inzittenden het land te bereiken en het bos in te vluchten. Deze actie was het laatste tref fen tussen Nederlanders en Indonesiërs, voordat de beslissende handtekeningen werden gezet. Kort tevoren hadden Nederlandse ma riniers op het eiland Was een comman dopost van infiltranten overvallen. Uit daarbij buitgemaakte documenten is ge bleken, dat de Indonesiërs opdracht had den, contact te maken met de bevolking, daarna de officiële overdracht af te wachten cn vervolgens te zorgen voor handhaving van de rust in de streek van Fak Fak. „Deze infiltranten", aldus de heer Ree ser, „waren dus kennelijk op de hoogte van het komende akkoord". Geen snelle afvoer Over de uitvoering van het militaire gedeelte dor overeenkomst zei schout bij-nacht Reeser op zijn persbijeen komst, dat de wijze, waarop dit zal geschieden, afhankelijk zal zjjn van de houding van alle betrokken par tijen. Van plannen tot een snelle afvoer der Nederlandse troepen is volgens de heer Reeser voorlopig nog geen sprake. Op een vraag of hij een V.N.-strijd- macht van duizend man voldoende acht voor de handhaving van de orde, ant woordde schout-bij-nacht Reeser, dat dit zeker het geval zal zijn, als de gemoe deren in Nieuw-Guinea niet worden op gezweept en als de bevolking zich bij de feiten zou neerleggen. Het politie apparaat zal daarbij ook een belangrijke functie hebben te vervullen. Belofte gebroken Het lid van de Nieuw-Guinearaad, Mar cus Kaisiepo, heeft gistermorgen tegen over het A.N.P. verklaard, dat de Ne derlandse regering zich volgens hem niet heeft gehouden aan de belofte, de Nieuw-Guinearaad te raadplegen indien er beslissingen zouden worden genomen over de status van Nieuw-Guinea. „Men lieeft gewoon over onze ruggen heen beslissingen genomen", zo zei Kaisiepo. De garantieregeling voor het zelfbeschikkingsrecht, die werd overeengekomen, achtte hij slechts een voorwendsel om de Papoea's „over de haren te strijken". Kaisiepo voegde duarunu toe, „in feite ver trouw ik zelfs do V.N. niet meer". DEENSE PIRATENZENDER TOT ZWIJGEN GEBRACHT Nadat vijf Deense ministers, onder wie premier Vlggo Kampmann, woensdag de hoofden bij elkaar hadden gestoken, is des nachts de Deense politie aan boord gegaan van hot schip „Lucky Star" dat door het commerciële radiostation „Ra dio Mcrcur" word gebruikt voor uitzen dingen vanuit de internationale wateren bij Kopenhagen, I-Iet zendmateriaal werd in beslag genomen en de „Lucky Star" werd door een sleepboot en onder poli- tiegeleide de haven van Kopenhagen binnengebracht. Met dit optreden van de Deense over heid is al na twee dagen een eind ge komen aan do nieuwe serie uitzendingen van Radio Mcrcur. Men kon tegen de „Lucky Star" optreden omdat niet was komen vast te staan, dat de „Lucky Star" door de Libanese regering was ge machtigd de vlag van Libanon te voeren. king is absoluut sprake van ont stemming", aldus Kaisiepo. „Hoe de Papoea's zullen reageren is ook voor mij nog een vraag". Overi gens begrijpen de Papoea's volgens Kaisiepo wel dat Nederland onder de druk van Amerika heeft gehan deld. Een woordvoerder van het mini sterie van bnitenlandse zaken heeft gisteren bevestigd, dat Nederland en Indonesië overeengekomen zijn de diplomatieke betrekkingen, die door Indonesië op 17 augustus 1960 werden afgebroken, te her vatten. Hy zei, dat cle Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio, die voor Indonesië onderhandeld heeft over het te New York bereikte akkoord, een nota waarin de hervatting was voorge steld had gezonden aan de Nederlandse onderhandelaars die het voorstel in een antwoordnota hadden aanvaard. De woordvoerder zei ook, dat de Neder landse diplomatieke vertegenwoordigers in het buitenland opdracht hadden kregen eventuele uitnodigingen voor donesische recepties ter gelegenheid van de Indonesische onafhankelijkheidsdag (vandaag, vrijdag) aan HOOFDBESTUUR AR KA VRAAGT Verklaring van regering gevraagd Het hoofdbestuur van de Arka (Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereniging) heeft zich beraden over de betekenis van het beroep, dat de minister president, prof. dr. J. E. de Quay, woensdagavond via ra dio en televisie heeft gedaan op de Nederlanders, die thans nog in Nieuw-Guinea werken. De minister-president lieeft op deze Ne derlanders een ernstig beroep gedaan om waar zulks mogelijk is op hun post te blijven. Hrof. De Quay vestig de er de aandacht, op, dat. onder de administratie van de organisatie van de Verenigde Naties de verantwoor delijkheid voor het welzijn van de Papoea's voor een deel nog op Ne derland blijft rusten. Het hoofdbestuur van de Arka Is van oordeel dat dit beroep op verschillen de punten nadere verduidelijking be hoeft, met name is het hoofdbestuur van de Arka onder meer van mening, dat bedoeld beroep allen dan kan worden gedaan indien de nodige waarborgen omtrent de veiligheid van personen en goederen kunnen worden gegeven. DUITSE ONDERSCHEIDING VOORNORSTAD Bondskanselier Konrad Adenauer heeft de scheidende opperbevelhebber van de NAVO, generaal Lauris Nor stad, don derdag gedecoreerd met «Ie hoogste SVeslduitsc onderscheiding, blijkbaar ora Washington te tonen dat hij niet bij zonder ingenomen is met liet feit dat Norstad op 1 november zijn functie zal neerleggen. Adenauer overhandigde Norstad het grote kruis van de federale orde van verdienste tijdens een korte plechtig heid, die in de loop van Norstads „werk bezoek" aan Bonn werd gehouden. Nadere verklaring Aangezien de regering hieromtrent niets heeft gepubliceerd acht het hoofdbe stuur van de Arka, het wenselijk dat onverwijld een nadere verklaring volgt omtrent de aard van die waar borgen. Bovendien wordt op de kortst mogelijke termijn vastgesteld onder welke voorwaarden de bedoelde ambtena ren onder -de V.N. werkzaam zullen zijn. Het hoofdbestuur van de Arka heeft dit alles onder de aandacht van de regering gebracht, met het verzoek verdere besprekingen daaromtrent zo spoedig mogelijk te voeren. Inmiddels heeft het hoofdbestuur van de Arka een uitnodiging ontvangen van de staatssecretaris van binnen landse zaken om op dinsdag 21 au gustus nader overleg over deze aan gelegenheid te plegen. Turkije heeft gisteren bij do Iraakse regering een krachtig protest ingediend tegen de schendingen van het Turkse luchtruim op woensdag en donderdag door Iraakse straaljagers, gepaard met luchtaanval op het grensflorpje Bis- kan. Volgens een in Ankara uitgegeven com muniqué heeft de regering, van Irak zich tegenover de Turkse regering be reid verklaard de door de recente aan vallen aangerichte schade té vergoeden en toegezegd de schuldigen te zullen straffen. De Iraakse regering sprak de hoop uit. dat de vriendschappelijke be trekkingen tussen beide landen door deze incidenten geen verandering zul len ondergaan, aldus het Turkse com muniqué. MUZIKALENAMEN ZULLEN IN AAL.SMEERSE CORSO OVERHEERSEN Amsterdam zal op 8 september weer in het teken van de blóe- men staan, als het vijftiende Aalsmeerse bloemencorso, dit jaar onder het motto „Bloemenfestival 1962", de 18 km van Aalsmeer zal afleggen om zijn bloemenpracht in de hoofdstad ten toon te spreiden. De 21. praalwagens, alle naar het ontwerp van de heer A. W. J. Noyons, hebben in hoofdzaak „muzikale" namen, als „Non je ne regrette rien", „De koningin van Lombardye", „Aan de Amsterdamse grachten" én „Exodus". I De laatste wagen van de stoet, die om 10 uur uit Aalsmeer vertrekt? is getiteld „Uithuilen en opnieuw beginnen", een weinig gastvrij lijkende inzending van Amsterdam, „Opgeruimd staat netjes", zal het Aals- meerse corso besluiten. Het corso, dat in de nacht van 6 op 7 september door ongeveer 1000 personen wordt opgebouwd, vertrekt om 14.30 uur van het Olympisch Stadion. Om 16 uur begint het défilé op de Dam, waar de 500 geno- digden van de gemeenten Aalsmeer en Amsterdam van e - tribune af de praalwagens zullen gadeslaan. Na de ondertekening van liet Ne derlands-Indonesisch akkoord in Neio York drukte de Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebrandio (links) dr. J. H. van Royen de hand. In het mid den (links) bemiddelaar Elsworth Bunker en (rechts) Oe Thaht, se cretaris-generaal der Ver. Naties. «AMAMWUWWAA/VAMAAflWUVWUWMMMIW De commissies uit de Tweede Ka mer voor buitenlandse zaken en defensie zullen zaterdag om elf uur door de regering worden in gelicht over het Nieuw-Guinea- akkoord en de verwachte gevol gen daarvan. Kort daarna is de indiening te venvach ten van een wetsontwerp, waarbjj de volksvertegenwoordiging het fiat op de overeenkomst zal worden gevraagd, c- dat de regering haar (zo mogelijk vc medio september) kan ratificeren. De indiening van het wetsontwerp, dat eerst nog de Raad van State en H.M. de Koningin moet passeren, wordt vol gende week verwacht. In de memorie van toelichting zal de regering officieel haar oordeel over het akkoord bekend maken. Om deze reden waren de Haag se departementen gistermorgen zeer gesloten over de uitwerking van de di verse punten van de algemene overeen komst en van de wapenstilstandsover eenkomst. Er bestaat nog veel onzekerheid over het feitelijk effect van artikel 22 van de overeenkomst, dat o.a. bepaalt dat Ne derlanders tot 1 mei a.s. vrij Nieuw- Guinea mogen binnenreizen. De vraag is, wat daarna de situatie zal zijn. Het gaat hierbij om de positie van in Ned. Nieuw-Guinea gevestigde grote en klei ne particuliere ondernemingen, waar onder de K.L.M. Nenni gewond door val in beek Nenni, de 71-jarige leider der Italiaan linkse-socialisten, die donderdag ir het dal van Aosta iu een bergstroom is gevallen en daarby werd gewond, heeft volgens de hem behandelende genees heer een grote snee en kneuzing aan de linkerslaap opgelopen, alsmede tal van kneuzingen aan andere lichaamsdelen, terwijl hjj voorts aan een shock lijdt. Nenni zat, aldus de geneesheer verder, aan de kant van de bergstroom te lezen, toen hij plotseling onwel werd en in het ijskoude water viel. Hij kwam met het hoofd op de stenen in de rivier terecht. In Nederland leven vele natuurvrien den. De belangstelling voor alles wat leeft en groeit is bij de Nederlander altijd vrij groot geweest en de aanwe zigheid van mooie stranden, van heide en van kleurige poldervlakten doet ook bij de grotestadsbewoners reeds van kind af aan een. drang naar de vrije natuur ontstaan. Wij moeten ons daar om gelukkig prijzen, dat er mannen en vrouwen zijn, die de „vrije natuur" in Nederland zo goed mogelijk willen be sehermen. Die bescherming is nodig omdat de stormachtige industriële voor uitgang, de adembenemende ontwikke ling van het verkeer en de grote be volkingsuitbreiding bepaald wel bedrei gingen vormen voor natuur en land schap in Nederland. Jij de strijd voor behoud van het Ne- J derlandse natuurschoon wordt goede leiding gegeven door de contact commissie voor natuur en landschaps bescherming, die ook een tijdschrift uitgeeft, waarin belangrijke beschou wingen voorkomen. Zo brengt bijvoor beeld het zomernum mer 1962 van dat tijdschrift positieve wenken voor de na tuurbescherming in het gebied van de Maasvlakte, waar door havenaanleg en industrieuitbrei ding de natuurgebieden stellig worden bedreigd. Een enkele keer echter gaat de redactie van dat blad wel eens te en dat was helaas ook weer het ge in dat zomernummer. een korte beschouwing over nieuwe militaire oefenterreinen en over de bezwaren welke de commissie heeft, wanneer daarvoor belangrijke natuur gebieden worden gebruikt, lezen wij, dat de commissie zo bijzonder gesteld is op de aanwijzing van de af te dammen Lauwerzee als militair oefenterrein. Nu is er destijds in Friesland en Gro ningen nogal gepleit voor de inpolde ring van de Lauwerszee, omdat de landaanwinst betekenis zou hebben voor de landbouw. De generale staf echter zag in de Lau werszee mogelijkheden voor het verkrij gen van een groot oefenterrein. Er zal dus straks een keuze gedaan moeten worden waarbij het gaat om drie be langen: het behouden van bestaande natuurgebieden, welke straks onthou den zullen worden aan het leger; het winnen van landbouwgrond en het ver schaffen van een nieuw oefenterrein aan het leger. Blijkbaar staat voor de ge noemde commissie de keuze reeds bij voorbaat vast, wanneer het gaat om het opofferen van landbouwterreinen. Immers zij schrijft letterlijk aan het slot van de bedoelde beschouwing: „Hoewel helaas moet worden ge constateerd, dat opnieuw enkele hon derden hectaren natuurgebied tot mi litair oefenterrein zullen worden be stemd, achten wij het hoopgevend, dat thans ook landbouwgronden voor dit doel zijn aangewezen. Bovendien mag worden verwacht, dat bestem ming tot militair oefenterrein van delen van de nieuwe IJselmeerpol- ders en van een eventuele Lauwers- zeepolder, de mogelijkheid biedt an dere delen van het land te ontlasten". Met alle waardering voor het na- tuurbeschermingswerk, dat door de commissie wordt verricht, mogen wij wel opmerken, dat het aanwijzen van landbouwgronden als militair oefenter rein volstrekt niet hoopgevend is. Wij menen dat allen bij uiterste noodzaak daartoe overgegaan mag worden en dat er wel degelijk een afwegen van belang nodig is. Een afwegen waarbij niet aan de natuurbescherming een zodanige voorrang wordt gegeven als de commis sie „hoopvol" acht. Twee plaatsen veroverd Kasavoeboe kondigt nieuwe wetten af Katangese troepen, gewapend met bazookas en aangevoerd door huurlingen, hebben in het noorden van Katanga twee plaatsen ver overd. Dit is bekendgemaakt door de premier van de Centrale Kongo lese regering, Adoela. In het communiqué van de premier werd verteld, dat de plaatsen, Moekato en Kjajo, dinsdag in nachtelijke aanvallen door Katangezen op de centraal Kongo lese troepen werden veroverd. De Ka- Dagelijkse stormloop voor Scheldetochten ZESMAAL in de week glijdt in deze zomermaanden kort na liet, middaguur de salonboot „Flandria XVI" de Koopmanshaven of b\j minder gunstig weer de haven aan de Houtkade van Vlissingen binnen. Wnnneer de loopplank is: uitgelegd zwermen meestal rond zeshonderd Bel gische toeristen en dagjesmensen uit: door het centrum van de stad, naar de boulevards en ook wel naar Middelburg en de omliggende plaatsen. Enkele uren kunnen zy hun vertier zoeken op het strand, op een terrasje aan zee of in de winkelstraten van de binnenstad. Anderhalve maand geledert is van de scheepswerf in Rupclmonde een nieuw „Flandria"-schip van stapel gelo pen, de zeventiende aanwinst. Volgend jaar, wanneer deze moderne „Flandria XVII" zal zyn afgebouwd en aan de vloot kan worden toegevoegd, zal het comfortabele schip ook op de toeristische iyn Antwerpen-Vlissingen, of zoals de Belgen het noemen „de zeereis in miniatuur", worden ingezet. Dag aan dag melden zich honderden passagiers voor de tochten over de YVesterschelde. Nu en dan moet zelfs een tweede salonboot van de kade in de grootste havenstad van onze zui derburen worden ingelegd, om niet al te veel gegadigden teleur te stellen. Wat zijn nu do perspectieven voor Zeeland, wanneer de 39 meter lange „Flandria XVII" in de vaart komt? Is er een kans dat dan vanuit Vlis singen ook Scheldetochten in omge keerde richting worden gemaakt? Bestaat; daarvoor voldoende belang stelling Deze vragen hebben we voorgelegd aan de directie van de „Flandria"- rederij. Jn het toeristische gebouw aan het bedrijvige Steenplein in Ant werpen heeft de procuratiehouder, cle heer Constant van Marclce ons over de mogelijkheden in de toekomst ingelicht. „Wc zyn al vaak met der gelijke verzoeken benaderd", zo ver> telt hij. „De directeur van de provin ciale V.V.V. in uw gewest, de heer Oskamp, heeft er veel belangstelling voor. Hij wordt daarin gesteund door de directeur van de N.V. Streekvervoer Walcheren". Met de nieuwe salonboot voor tochten op zee een capaciteit van 250 personen en voor Scheldevaarten van 350 pas sagiers -- reeds te water, kan de di rectie van de „Flandria"-rederij wel toezeggen dat een paar reizen Vlis singen-Antwerpen per seizoen ern stig worden overwogen. Bovendien denkt men erover om vanuit Vlissin gen vaartochten te organiseren naar Belgische zeehavens, bijvoorbeeld Oostende of Zeebrugge. De „Flandria XVI" of de „Flandria XVII" zou dan voor een weekje in Vlissingen kun nen worden gestationeerd. „BEMERKINGEN"... Tijdens de reizen, die op het ogenblik vanuit Antwerpen naar de Schelde- monding worden gemaakt, stopt men de passagiers bij de handige docu mentatie over Zeeland ook een kaart in handen, waarop zij hun „bemer kingen" over het verloop van de trip en de verzorging aan boord kunnen noteren. De directie heeft veel be langstelling voor de kritische noten en cle suggesties van haar gasten. Met name voor reacties op de vraag: „Zoudt U deelnemen aan langere dagreizen?" Van 5600 passagiers, die vorig jaar de uitstap naar Vlissingen meemaakten, toonden 1181 daarvoor een uitgesproken voorkeur. Het grootste deel van de wensen ging uit naar een reisje Oostende of Rotter dam. Er was ook een flinke animo voor een gecombineerde reis Oosten- de-Breskens. Een vijftigtal passa giers wilde graag eens was meer zien van Terneuzen en 34 invullers van de kaart verzochten „Flandria" een trip naar de Deltawerken. In het Antwerpse directiekantoor worden deze suggesties ernstig be studeerd. Veertig jaar lang worden de Antwerpen-Vlissingen uitstapjes nu al georganiseerd. Gemiddeld stap pen per jaar 750.000 passagiers bij het Steen in Antwerpen op de loop plank van een van de „Flandria"- salonschepen of havenrondvaartbo ten. Negentig procent van cle boekin gen worden door Belgen afgesloten. Op alle belangrijke stations in het land zijn gecombineerde biljetten trein-boót te krijgen. Het tijdschema van de Vlissingenlijn is erop gericht, dat alle passagiers in ieder geval 's avonds om negen uur in Antwerpen weer op de trein kunnen stappen. De resterende tien proeent van de kaar tjes worden vekocht aan buitenlan- des: Fransen, Engelsen, Duitsers en zelfs aan Nederlandei-s. Zo heeft (Zie slot pag. 2 kol. 3) tangezen zyn nu op weg naar Kakoeni, ook in het noorden van Katanga. Het communiqué gaf geen verliezen, doch van welingelichte zijde is verno men dat er aan Kongolese zijde doden en gewonden waren. Troepen van de V.N. zouden in deze actie niet betrokken zijn. doch verno men is dat straalvliegtuigen verken ningsvluchten uitvoeren om vast te stellen hoe ver de Katangezen zijn op gerukt. „Zeer ingenomen De Katangaanse premier Tsjonibe heeft in een gesprek met het onaf hankelijk Belgische dagblad „Le Soïr" onder meer verklaard, dat hij „zeer ingenomen" is met de voorstel len die de Kongolese eerste minister Adoela, heeft gedaan om de grond wet van Kongo te wijzigen, hetgeen liet mogelijk zou maken Katanga tot een Kongolese statenbond te doen toetreden. President Kasavoeboe van Kongo heeft gisteren wetten afgekondigd, waarbij de vijf provincies die volledig onder het gezag van de centrale regering in Leo- poldstad staan in totaal in zestien nieu we provincies worden verdeeld. Van Noord-Katanga, dat volgens een uit spraak van het Kongolese parlement van enkele weken geleden ook een apar te provincie moeten worden, werd in de besluiten niet gesproken. Wel verlclaardq de minister van binnen landse zaken, Kamitatoe, in een radio rede, «lat de gebieden die niet by een van de zestien nieuwe provincies beho ren, rechtstreeks door de centrale rege ring zullen worden bestuurd, zolang over hun positie nog geen beslissing is geno men. Mr. Luns voor televisie met mr. Hilterman De minister van buitenlandse zaken mr. II. Luns ontkende tijdens een interview voor de televisie met mr. G. B. ,J. Hil terman. dat de Nederlandse politiek in zake Nieuw-Guinea is mislukt. „De Ne derlandse regering is er volstrekt van overtuigd, dat meer bereikt is, dan In donesië ooit heeft willen toestaan", zo zei hij. Minister Luns bevestigde, dat enkele collega's en hijzelf in de laatste weken overwogen hebben om af te treden. Af treden echter berust op gewetenskwes ties of op de overtuiging, dat dit een betere oplossing tot alternatief zou hebben. Dit werd niet liet geval geacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1