milj oen mensen In 1961 stapten 4 op de Zeeuwse stations in en uit WALCHEREN NAC - MET GROENEWEGEN - TEGEN MIDDELBURG WOLPH AARTSDIJK VERWELKOMDE PATIËNTEN J. HENRI DON ANT" VAKANTIEWEEK VOOR LEERLINGEN MIDDELBURGSE LAGERE SCHOLEN JONG EN BLIJ" DRUMMEND DOOR Z0UTELANDE AGENDA MARKTBERICHTEN KWALITEIT VAN DE ZEEUWSE VARKENSSTAPEL VERBETERD DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Op Zeeuwse eilanden 9440 zaken Ca. 20 miljoen telefoontjes Meer dan vier miljoen reizigers zijn in 1961 op de stations tot en met Rilland-Batli langs de Zeeuw se spoorlijn in- en uitgestapt. Bij na een kwart van dit aantal stapte op het station van Middelburg in of uit de trein. Deze gegevens zijn te vinden in het pas verschenen jaarverslag over 1961 van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Mid delburg. Het aantal vertrokken reizigers van de Zeeuwse stations bedroeg in totaal 2.091.000, waarvan alleen in Middelburg 495.000. Het aantal arriverende reizigers kan aan het aantal vertrokken reizigers gelijk worden gesteld. Het goederenver voer gaf in het afgelopen jaar het volgende beeld te zien: met wa genladingen (exclusief stukgoed) kwam op alle Zeeuwse stations, alsmede die langs de ringlijn door Zuid-Beveland, 227.064 ton goede ren aan, terwijl er 219.207 ton ver zonden werd. Voorts blijkt uit dit jaarverslag, dat bij de telefoondienst nog steeds een ont wikkeling in opwaartse richting waar te nemen valt. Het aantal telefoonaanslui tingen in het gebied van de kamer, dat per 1 januari 1961 in totaal 17-389 be droeg, nam in de periode tot 31 decem ber met 1041 aansluitingen toe. Het aan tal aanvragen, dat nog- op uitvoering wachtte, bedroeg per 1 januari 310 en nam per ultimo 1961 toe tot bijna 400. De nummercapaciteit van de telefoon centrales in het gebied van de kamer werd in totaal met 700 nummers uitge breid. Nogmaals wordt ook de stormachtige ontwikkeling van het vreemdelingen verkeer gememoreerd. Eind 1961 be droeg het aantal plaatsen op de kam peerterreinen rond 14.000, terwfjl het aantal bedden in hotels, pensions, bungalows en dergelijke rond 15.000 stuks bedroeg. In totaal is de over nachtingscapaciteit gedurende de zo mermaanden in het gebied van de kamer te stellen op 2 miljoen. B. en w. van Middelburg verzoeken de raad goed te keuren, dat aan de wo ningstichting Volksbelang voor de bouw van 36 woningwetwoningen voorschot ten voor financiering daarvan worden verstrekt. De grondltosten worden ge raamd op 100.000 gulden, de bouwkos ten op 540.000 gulden. De gemiddelde huur bedraagt naar raming 14,50 per week. Deze woningen zullen worden gebouwd als onderdeel van het complex van drie blokken van 12 woningen 3-hoog in het uitbreidingsplan Breeweg. Wedvluchten postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf' te Middelburg hield een wed vlucht vanuit Bohain (Fr.) met jonge duiven: 1 F. Klaaijsen; 2 en 5 G. de Nooijer; 3 M. Onderdljk; 4 W. Walraven; 6 en 9 S. Kodde; 7 J. Jonkheer; 8 C. Karelse en 10 P. Krijger. Idem oude duiven: 1 en 3 M. Walraven; 2 C. Karelse; 4 J. Huissoon; 5, 7 en 8 J. Poortvliet; 6, 9 en 10 W. Walraven. Uitslag wedvlucht vanuit Noyon (Fr.) met jonge duiven. 1 en 4 F. Klaaijsen; 2, 3, 5 en 7 G. de Nooijer; 6 A. Sturm; 8 A. van Schaik; 9 P. Krijger en 10 S. Kodde. Idem oude duiven: 1 R. Dirven; 2 J. Riemens; 3 en 4 H. v. d. Voorde; 5 en 8 F. Klaaijsen; 6 W. Walraven; 7 en 10 M. Walraven en 9 C. Daane. Handelszaken Ook is in het verslag een overzicht op genomen van het aantal inschrijvingen in het handelsregister. In 1961 waren er op de Zeeuwse eilanden 9440 (tegen 9565) zaken in dit „boekwerk" inge schreven. Daarvan waren er 3234 afkomstig van Walcheren (op een bevolking van 82.699) en 3412 van Zuid-Beveland (op een bevolkingstotaal van 62.600). Op Noord-Beveland waren 374 zaken inge schreven, op Tholen en Sint-P'ulipsland 1088 en op Schouwen-Duiveland 1332. Het aantal zaken, dat in de grote steden ingeschreven was in het register, luidt als volgt: Middelburg met 1167, Goes met 851, Vlissingen met 842, Zierikzee met 449 en Tholen met 203. Nog enkele „za- kenrijkc" plaatsen: Yerseke met 372, Kruiningen met 242 's-Heer-Arends- kerke met 235. Westerschouwen met 248, Brouwershaven met 236, Kapelle met 227 en Souburg met bijna 200. TelefoonOes Uit een bijlage bljjkt voorts, dat er op de Zeeuwse eilanden bijna 20 mil joen telefoongesprekken gevoerd zijn 'in 1961 (uitgaande gesprekken). Lo- Motor tegen vrachtwagen Woensdagmiddag omstreeks half drie zijn op de kruising Lelicstraat-Kampcr- foeliestraat te Goes een motorfiets en een vrachtwagen met .elkaar in botsing gekomen. De chauffeur van de vracht auto, A. de K. uit Heinkenszand, ver leende op de kruising geen voorrang aan de van rechts over de Kamper foeliestraat rüdende motorrijder J. L. te Rilland-Bath. De motorfiets werd bij -ie botsing licht beschadigd. Ir. P. N. Ruige rentmeester van Het Gelders Landschap Met ingang van 1 september is ir. P. N. Ruige te Dieren, thans natuurbe- schermingsconsulent van het staatsbos beheer voor Gelderland, benoemd tot rentmeester van de stichting „Het Gel- derach landschap". De heer Ruige was tussen 1957 en 1960 natuurbescher- mingsconsulent voor Zeeland en het markiezaat Bergen op Zoom. Tot dusver werd het beheer over de terreinen van de stichting Geldersch Landschap bijna 3000 hectare na tuurschoon in Gelderland gevoerd door een der bestuursleden, do heer S H. Frcderiks, oud-directeur yt.n de ge meentelijke dienst voor landelijke eigen dommen te Arnhem. De heer Frederiks zal echter in verband met zjjn leeftijd deze functie over een jaar neerleggen, waarna het bestuur besloten heeft de directie van de stichting met een rent meester uit te breiden. kaal werd in de sectoren Middelburg, Goes, Kruiningen, Zierikzee en Tho len bijna 10,5 miljoen keer gebeld, interlokaal in hetzelfde gebied ruim 9,2 miljoen keer, terwijl er 106.000 internationale gesprekken gevoerd werden. In de sector Middelburg werden meer dan 4,6 miljoen lokale gesprekken ge noteerd, ruim 3,34 miljoen interlokale gesprekken en 40.000 internationale ge sprekken. Voor de sector Goes zijn deze cijfers: ruim 3 miljoen, ruim 3,1 mil joen en 17-000; voor de sector Kruinin gen: 900.000, 827.000 en 41.000; voor de sector Zierikzee ruim 1,3 miljoen, 1,23 miljoen en 4000 en voor de sector Tho len: 521.000, 655.000 en 4000. Postpakketten In het postdistrict Middelburg werden voorts in totaal 3.438.402 lokethande lingen geregistreerd. Er werden bijna 350.000 postpakketten aangenomen en ruim 525.000 ontvangen. Er werden meer dan 113.000 telegrammen ontvan gen en verzonden. In 1961 gingen er 87.581 schepen piet een totaal laadvermogen van 44,7 mil joen ton door het Kanaal van Zuid-Be veland. De sluizen in Veere gingen open voor 6557 schepen met een tonnage van 1,937 miljoen, die in Vlissingen lieten 6124 boten door met een tonnage van ruim 1,920 miljoen. MIDDELBURG Voorschotten voor 36 woningen VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 8 tot en met 13 augustus 1962 zijn de navolgende voor werpen als gevonden aan het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd: enige rijwielen en autopeds, verschillen de sleutels, achterklep vrachtauto, sier rand autowiel, ketting met hangertje, lcinderbril, grijs-rode jack, leesbril, por temonnees met en zonder inhoud, regen jas, zwembroek met badhanddoek, slip over, portefeuille, damesschoen, jongens colbert, blauwe ceintuur, grijze halsdoek, enkele zonnebrillen, fietspompje, paar bruine herenschoenen, draagmedaille, dameshandschoen, padvindersriem, bro che, elektrisch draad en een tabakszak. En dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen, omtrent de adressen, al waar de navolgende gevonden voorwer pen zijn te bevragen: dameshandschoen, huissleutel, zwem broek met badhanddoek, gekleurde hoofddoek, halve kist met sinaasappelen, dam«;spolshorloge, rood kinderportemon nee, twee theedoeken met zwembroekje, plastic regenias, fototoestel en een brui ne herenportemonnee met inhoud. Burcrpri;;i-P «tand VLISSINGEN. Bevallen: C. M. M. PaartmanAppelman, d. O.- EN W.-SOUBURG Afloop verkoping P. W. Meylink, notaris té Middel burg, heeft dinsdagmiddag in het café „De Vriendschap" te Oost- en West- Souburg, publiek verkocht: het huis en tuin Nieuwe Vlissingseweg 141 te West- Souburg, groot 6.17 are. Koper werd de heer A. W. Dert te West-Souburg, voor 7300,—. KERKNIEUWS NED. IIERV. KERK Beroepen te Lage Zwaluwe (toezeg ging); A. Vink te Vriezenveen; beroe men te St.-Annalancl: B. Haverkamp te llauwkapel; bedankt voor Westmaas: .'van Heerde, kandidaat te Amster dam; bedankt voor Hoogeveen, wijkge- meente centrum noord-1: J. Noltes te Ridderkerk. GEREF. KERKEN Beroepen te Haarlem-Z., vac. C. Goe man: Tli. Rienks te Sittard; beroepen te Scharendijke: H. Diekema, kandidaat tc Amsterdam; beroepen te Vianen en te Nieuwkoop-Woerdensc Verlaat: M. Hinsch, kandidaat te Haarlem, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen CHK. GEREF. KERKEN Beroepen te Noordscheschut: A. W. Drechsler te Vlissingen. Ds. H. J. Meijer (vroeger Wissenkerke) 70 jaar Ds. H. J. Meijer tc Soest, emeritus pre dikant van de Nederlands Hervormde Kerk, is woensdag j.l. zeventig jaar ge worden. Ds. Meijer werd op 15 augus tus 1892 te Amsterdam geboren. Op 16 november 1947 werd ds. Meijer predi- kant tc Wissenkerke. vanwaar hij be- gn 1950 naar 't Woudt in de classis elft vertrok. Motorcross in Biervliet Voor dc eerste keer zal in Biervliet een motorcross worden gehouden. Op zon dagmiddag om drie uur wordt het eerste startschot gelost in de Zoutepolder, waar een fraai parcours is aangelegd- Een vijftigtal Belgische crossers zal in diverse categorieën de strijd aanbin den. Wekenlang is de organiserende ver eniging bezig geweest met de voorberei dingen; het parcours is deels aangelegd, deels natuurlijk. Uit de namen die op de deelnemerslijst voorkomen, mag ver wacht worden dat er een spannende strijd geleverd wordt. In de categorie internationale rijders zullen aan de start verschijnen: Schau- teden, die enkele weken geleden in de cross te Hulst weer een overwinning aan zijn reeks toevoegde, de Belgische ex- kampioen Keteleer, De Feyter, Fyaerts, Biscop en vele anderen. In de junioren klasse rijden mee o.a. Feyacobs, Jennes cn Verbouw. In de wedstrijd, die Middelburg a.s. za terdagavond óm half 7 op liet Nadorst- veld tegen de eredivisieclub N.A.C. speelt, treden de Bredanaars aan met een sterke ploeg, geheel bestaande uit contractsnelers. Onder hen bevindt zicli de oud-Middelburgse en oud-Viissïngse sneler Wim Groenewegen, die op de linksbinnenplaats staat opgesteld. Voorts komen naar Middelburg back Van Ierland, die pas is overgenomen van Willem II uit Tilburg, en de sterke halfspelers uit het eerste team van N.A.C., Van der Lugt en Mul, welke laatste in het nationale B-team heeft gespeeld. Het elftal van N.A.C. is als volgt sa mengesteld: doel: Korenbrits, achter: Van Ierland (r) en Hermans: midden: Van der Lugt, Hartgens en Mul: voor: Van Dongen, Gerards, Van Deurne, Groenewegen en Peters. Aan het begin van de wedstrijd zal het Middelburg-bestuur die scheids rechters huldigen, die de leeftijd der sterken, zoals die voor K.N.V.B.- scheidsrechters is vastgesteld, be reikt hebben. Het zijn de arbiters Hoogenboom uit Middelburg, Ver meulen uit Heinkenszand en Bijle- veld uit Vlissingen. Deze drie scheidsrechters zullen ook de wed strijd leiden, waarbij de heren Bijle- veld en Vermeulen als grensrechters zullen fungeren. Scheepvaarirberichten Vlissingen aangekomen op 14-8: Calex-Rot- terdam van Bahrein (S.H.V.), Sadikzade van Kotka (S.H.V.), Carnissingel van Kaage (S. H.V.), 15-8: Texelstroom van Amsterdam (H. V.V.) Orfeo van Hamburg. Helen van Ant werpen. Vlissingen vertrokken op 14-8: Carnissingel naar Caglairi. Gepasseerd naar Antwerpen op 14-8: Rosber gen van Rotterdam, Lïbertas van Malaga, Henriette-B van Amsterdam. Baltic van Rot terdam. Realta van Rotterdam, 15-8: Maria- W van Middlesbrough, Lutetia van Fredriek- sund/Terneuzen. Fionia van Ala, Erasmus- singel van Teigmouth/Terneuzen, Eagle van Londen. Agnes van Londen. Maas-LIoyd van Bremerhaven. Gepasseerd van Antwerpen 14-8: Valiant naar Rotterdam. Ellewoutsdijk naar Londen/Ter- neuzen. Wonosari naar Rotterdam. Gaaster- dijk naar Rotterdam, Metre naar Rotterdam. Antilope naar Sea/Gent, Hilversum naar Housl jn. Officiële mibbkatie VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERLOF A. Burgemeester en wethouders van Vlissingen. gelet op artikel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Willem Kesteloo, wonende te Vlissingen om een verlof voor de verkoop van zwak-alcoholische diank in het klein (verlof A) voor de benedcnlokaliteit van het perceel Hercules Segherslaan nr. 41 en dat van 1G augustus 1962 af gedurende twee we ken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen, 16 augustus 1962. MIDDELBURG. AFSLUITING OOSTEUSCHELDESTRA AT. Burgemeester cn wethouders van Middelburg maken bekend, dat wegens net verrichten van bestratingswerkzanmheden de Oosterschelde- straat tussen de Zijpestrnat cn de Nieuwe Vlissingseweg voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten vanaf lieden tot 1 januari 1963 of zoveel langer of korter als nodig zal blijken. Middelburg, 14 augustus 1962. Burgemeester cn wethouders voornoemd. J. Drijber, burgemeester. S. A. v. Leverlnk, lo, GROOTS ONTHAAL Vele geschenken voor zieken uit Gelderland Wolphaartsdijk heeft woensdagavond de patiënten van het hospitaalschip „J. Henri Dunant" een groots welkom be reid. Enkele honderden inwoners waren op het platform voor de nieuwe Iand- bouwhaven aanwezig, toen daar om streeks kwart over acht de muziekver eniging „Advendo" met drumband aan- marcheerde en enige nummers ten bes te gaf. Tevoren hadden de afgevaardig den van de verschillende plaatselijke in stellingen en verenigingen de patiënten overladen met geschenken. De vrouwenverenigingen boden fruit aan. De onderafdeling van het Rode Kruis gaf aan ieder van de patiënten een doosje Zeeuwse babbelaars. Verder waren er ansichtkaarten van de plaat selijke V.V.V. en van de leerlingen van de christelijke school op gereformeerde grondslag te Goes. De leerlingen van dc openbare lagere school te Oud-Sabbin- ge hadden een boekje gemaakt waarin onder meer de vaarroute van het schip was getekend. De Wolphaartsdijkse bak kers en de middenstandsvereniging zorgden voor gebak. „JEUGD-VAKANTIE-VREUGD" Van 20 tot en met 24 augustus Het Middelburgse comité „Jeugd- vakantie-vreugd" heeft, evenals in 1961 ook dit jaar voor de Middelburgse schooljeugd een vakantieweek georga niseerd. Van 20 tot en met 24 augustus zullen voor de schoolkiuderen, die niet met vakantie de stad uit zijn, verschei dene evenementen worden gehouden. De kinderen zuilen tijdens deze week dus aangenaam worden beziggehouden, maar kunnen bovendien met de ver schillende wedstrijden en spelen mooie prijzen verdienen. Het comité heeft zich tegen het eind van het afgelopen schooljaar met een circulaire tot de kinderen van Middel burgse lagere scholen gericht. Naar aanleiding van dit schrijven hebben mo menteel 311 kinderen zich voor deel name aangemeld. Dit aantal kan nog stijgen, omdat de jeugd zich tijdens de vakantieweek nog voor de verschillende wedstrijden en spelen kan laten inschrij ven. Ter bestrijding van de kosten heeft het comité bijdragen ontvangen van bedrijven, particulieren en van de oude vakantieschool, die voor de oor- Zeeuwse wielersuccessen op Belgische wegwedstrijden De Zeeuwse amateur-wielrenner Ferdi nand Boonman uit 's-Heerenhock heeft dinsdagmiddag in Heusden (België) een wegwedstrijd gewonnen. Hij legde de afstand van 120 km af in 3 uur en 8 minuten. Aan de wedstrijd namen 28 renners deel. Piet Rentmeester uit Goes is woeiisdagmidag als vierde geëindigd in de eerste „Grote Pijl", een wieier- wegwedstrijd over 220 km. Winnaar was Norbert van Kerckhove uit België. Kerckhove versloeg in de eind sprint zijn vijf naaste concurrenten, on der wie Rentmeester. De Belgen Covens en Hermans werden respectievelijk tweede en derde. De tijd van de winnaar was 5 uur 36 minuten. Met een achter stand van 32 seconden op Kerckhove plaatste Piet van Est zich als achtste. VANDAAG Middelburg City: Het oog van de duivel, 20 uur, 18 Jaar. Electro: Tot de laatste vuurstoot. l'J.30 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Abdfc): klank- en lichtspel, '0.1b. 20,45 en 21.15 uur. Van Benthem en lutting: expositie over Zeeland en Vlaanderen, 9—18 uur. Goes - Grand: E) Cld, expositie sarlka Kermis der Ver- Zlcrikzce Concertzaal- v V.V.-voorstelling „Zierikzee in kleur". 20 uur. Galerij „De Breede Brug"'- uitwisspUngsexpositie schilderijen en aqunr'-l'en 1012, 1418 cn 2022 uur. Burgerweeshuis: Cera- miekexposltle Ad Btaut, 1217 uur 's-Gravensteen: Expositie „Levend Erf deel", 10—12 en 14—J7 uur. Rcm-sse N.h. kerk: internationale zang avond, 20 uur. Wcstcnscliouwcn Dutnovergang: concert harmonie „De Witte van Haamstede", 19.30 uur. Vrolijke muziek klonk gisteravond door de straten van Zoutelande. Om de hoek van een duin kwamen eerst kleine jon getjes en meisjes te voorschijn, stap pend op dc maat. Daarachter de band, waar het om begonnen was. De jeugd drumband uit Breda, „Jong en blij", mu zikanten met de gemiddelde leeftijd van 9 a 10 jaar, vrolijk pijpend en drum mend. De jongste van de band, was wel jong Op sommige punten boven landelijk gemiddelde De heer J. H. Keurs, secretaris van het Varkensstamboek voor Zeeland, schrijft ons: Dezer dagen verscheen het negenen- i~5,itigste verslag van de twaalf in Ne- and gevestigde varkensselectiemes- terijen lil dit verslag ziin ook de uit het werkgebied van het Varkonsstaniboek voor Zeeland over 1961 onderzochte to- i opgenomen, welke afgemest zijn op de selectiemesterij te Boxtel. Op de selectiemesterijen wordt de ge bruikswaarde van de ingezonden toom, die uit 4 dieren bestaat vastgesteld, teneinde die fokdieren en -lijnen naar voren te brengen, die naast een snelle groei en een laag voederverbruik een ?ewenst slachtprodukt leveren. Dit „aatste is momenteel bijzonder actueel De vraag richt zich zówel in binnen- als buitenland vrijwel geheel op mager vlees. De verkregen gegevens van de over maar met een niet zo blij, zelfs ling door het dorp. Op net sportterrein '1961 uit de provincie Zeeland onder ga ven ze bovendien no°* een nrachtis'e pochte varkens geven aan, dat de kwa- ffow wi bSErSef e«„'SST van dn Zeeuwse var- log dit werk deed. Ook de opbrengst van de cabaretavond, die de Middel burgse Jeugdraad heeft gehouden, komt geheel ten goede aan het organiseren van de vakantieweek. De deelnemertjes betalen zelf twee kwartjes en een dub beltje voor een verzekering. De woensdagavond van de vakantie heeft men gereserveerd voor het houden van een kampvuur op de grindplaats voor het openluchtthea ter „Toorenvliedt". Vorig jaar kon dit festijn niet doorgaan in verband met het slechte weer. Het kamp vuur zal indien het weer dit jaar wel een beetje meewerkt, wordeD ontstoken om ongeveer 8 uur. Als uitwijkdatum heeft men donderdag 23 augustus vastgesteld. Maskerade De vakantieweek begint maandagmïd- i'xg a.s. met een maskeradeoptocht voor kinderen van 6-14 jaar. De stoet zal zich opstellen op het Molenwater, waarna om twee uur de tocht door de huis zal de stoet halt houden, de jeugdprinses of -prins zal worden gekozen. Deze prinses of prins zal de rest van de week min of meer in het middelpunt van de belangstelling staan. De route die de stoet zal volgen is als volgt: Koepoortstraat, Molstraat, Dam noordzijde, Lange Giststraat, St.-Pie- terstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Markt (kroning prinses of prins). Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisstraat en Klein Vlaanderen. Daar zal de stoet worden ontbonden. Het verdere programma van de vakan tieweek luidt: dinsdag 21 augustus 9 uur zwemwedstrijden voor kinderen van 814 jaar in het zwembad;' 14 uur straattekenwedstrijden voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar in het Park van Nieuwenhove en voor kinderen van 1014 jaar in het Park de Griffioen; woensdag 10 uur poppenkast op de Vis markt voor kinderen van 58 jaar; 10 uur rolschaatsen op Schoolplein 't Zand voor kinderen 814 jaar. 14 uur behen digheidswedstrijden. ringsteken en zak- lopen op het sportterrein Nadorst voor kinderen van 514 jaar; donderdag 14 uur vliegerfeest op de speelweide van „Toorenvliedt" voor kinderen van 814 jaar; vrijdag 10 uur poppenkastvoor stelling op terrein Kinderzorg voor kin deren van 58 jaar, 11 uur optocht met versierde fietsen, steps en wagens voor kinderen van 514 jaar. De stoet zal zich opstellen op de Dwarskaai om 11 uur en de volgende route volgen: Bea- trixbrug, Rotterdamse Kaai, Dam noordzijde, Molstraat, Koepoortstraat, Molenwater. Zuidsingel, Bree, Wage naarstraat, Balans en Abdijplein, waar de optocht zal worden ontbonden. Ter afsluiting van de vakantieweek is er vrijdagavond om 7 uur in het Schut tershof een slotavond. Aan dit feest zal het jeugdcircus „Hogerop" uit Goes meewerken, terwijl de schoolkinderen zelf een jeugdparade zullen verzorgen. Des middags om twee uur ïs er voor deze jeugdparade een repetitie in ,,'t Trefpunt". Lie ,,J. fienri uur menteel met 70 pat derse Achterhoek e Henri Dunant" maakt mo- patiënten uit de Gel- vijfdaagse trip. Maandagmorgen werden de patiën ten ingescheept te Neerbosch bij Nij megen. Het schip vaart vandaag, donderdag, naar Schoonhoven. Za terdagmorgen is de ontscheping in Neerbosch. Het verwelkomen van de patiënten in Wolphaartsdijk geschiedde op initiatief van de plaatselijke afdeling van het Ro de Kruis. Dokter B. Blokhuis uit Velp, de arts van het schip, richtte woensdag avond een welkomstwoord tot het ge zelschap, dat de geschenken kwam aan bieden. Hij memoreerde, dat het de eer ste maal was. dat patiënten uit Gelder land naar Wolphaartsdijk kwamen. Bur gemeester B. G. H. ter Haar Romeny gaf vervolgens een overzicht van het geen Wolphaartsdijk voor de verwel- Aan het eind van de Axelsestraat te Terneuzen vlak bij ,JIet Zwaantje" vordert gestadig de bouw van de nieuwe rooms-katholieke kerk. De werkzaamheden zijn begin van dit jaar aangevangen. Men hoopt nog steeds de nieuwe kerk met Kerstmis 1962 in gebruik te kunnen nemen. In deze kerlc zullen 550 zitplaatsen ko men. Het kerkgebouw eigenlijk een bijkerk is hoofdzakelijk bedoeld voor de katholieke gemeenschap in de zich steeds uitbreidende, nieuwe wijken van Terneuzen. De huidige kerk, in de oude kom van Terneuzen. blijft gehandhaafd. Vlak bij de nieuwe kerk bevindt zich reeds een r.-k. kleuterschool. Verder bestaan er plannen om in deze omge ving een r.-k. bejaardencetnrum en een aantal bejaardenflatjes te bouwen. (Foto P.Z.C.) koming had georganiseerd. Daarna wer den de geschenken rondgedeeld en speel de demuziekevereniging. Ds. K. van Lie- re, Nederlands hervormd predikant te Wolphaartsdijk, hield de dagsluiting. De ontvangst op het schip werd bijgewoond door onder anderen b. en w. van Wol phaartsdijk, het bestuur van de plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis, de kringsecretaris van het Rode Kruis, de heer A. D. Kostense te Middelburg en dokter A. I. Vos te Wolphaartsdijk. VEILING TERNEUZEN. Sla 4.30—20.40. Bloemkool A 45—46, A J 23'14, B 2 11—22, afw. 11—24. Groene kom kommers B 1015, C 10. Witte komkommers A 2 10—16. B 11—15, C 2 10. Selderij 6—7, Peen 2 10—16. Kroten 7—13. Uien 4—12. Bi.rina 1 1617. Eerstelingen 1—14. Bintjes 17—18, 1 13—15, 2 5—6. Eigenheimers 1 14- 20. Andijvie 36—45. Stamsnijbonen 2 10: Prins, bonen 1 6164, 2 3353, Saxa 2 25- 29, Sabo 2 28—37. Kroten Rode kool 14— 22. Spitskool 1 18—20. 2 7—19. Sav. 13—22. Waspeen A 2 21. B 2 10. Prei A 2 55—58. Rabarber 2 12—16. Tomaten A 60—62. A 2 51—54, B 63—64, B 2 56—57, C 48, C 2 45. Uien 5—13. Per doos. rode bessen 2 41. Frambozen 2 50. per kg. Pruimen Laxton 1 156, 3 77—117. Caesar grof 151, 1 161. 108. Oranjepruimen 3 3349, Druiven 182— 300. Appels Yelton 1 75 90. 70 90, 65 62, 60 49, 55 39. 2 70 76. 65 57, 60 46. 55 35. 2 D 26—27, 3 grof 40—41, 2 fijn 22—36. Stark Earliest 1 75 126, 70 128, 65 130, 60 94, 55 65, 2 70 120, 65 114, 60 87, 55 57, 2 D 35, 3 grof 76, 3 fijn 41. Kloos 2 60 68—73, 3 grof 63, 3 fijn Peren: Oomskinderen 2 grof 58, 3 fijn 26— 32. Krlekperen 3 grof 64 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1563 kg. f 2 315. Schar 69 kg. Bot 152 kg Wijting 33 kg. Schol 76 kg. Tong 500 kg. Paling 300 kg Rog S kg. Krab 8 kg. Tarbot 2 kg. Onge sorteerde vis 57. VEILING ST.-ANNALAND. Doré, gewone 23.66—24.44. Eigenheimers, ge wone 18.84—21.37, drielingen 8.35. Bintjes, gewone 14.50—14.99, drielingen 9.80, bonken 21.35. Koopmans Blauwe 16—16.29. Aanvoer 127 ton. VEILING ST-MAAKTENSDIJK. Bintjes 1 14.41—14.55, 2 12.11—14.59, bon ken 1 21.44—21.11, 2 20.34, drielingen 7 —5.34, kriel 4.50 Eigenheimers 13.5518.95, bonken 12.52, drielingen 8.51 Aanv. 100 ton. VEILING MIDDELBURG. 15 augustus. Tomaten A extra 3.75. B extra 3.95. C extra 3.60. A 1 3.75. B 1 3.98, C 1 3.60. A 2 3.95—4,—, B 2 3.75—4.02. Yellow Transparant 75-80 7278, 70-75 69 78, 65-70 58—79, 60-65 48—58, 55-60 38—49. 3 fijn 44—55 Stark Earliest 65-70 132—146. 60 -65 119—144, 55-60 81—113, 3 grof 68—89. Druiven 253—259. Kasperziken 1841. Rode bassen 82—122. Orange meloen 121—162 Netmeloen 42106. Karbonkelmeloen 111 114. Ogenmeloen 3476. Early Laxton 101 —146. fabriek 76—116. Bintjes, bonken 18.20, grote 15.70, drielin gen 12. Eerstelingen, bonken 16.80, grote 12, drielingen 6. Bloemkool 4 per kist 11—31, 6 per kist 11 —26, 8 per kist 1114. Komkommers, groen 75 op 16—24, 60-75 14—22, 50-60 11—12. 40-50 11—12. Wit 11—16. Spinazie 16—28. Prei 29— 36. Rode kool 6—11. Sla 3.50—18. Andijvie 1824. Dubb. bonen 46—5S. Stoksnij bonen 90 —169. Stamsnijbonen 71—94. Bospeen 10—22. Boskroten 3—10. Waspeen 10—22. Rabarber 6—12. Sav. kool 12—16. DFC PAKT ZAKEN TEGEN VLISSINGEN SERIEUS AAN Dat de semi-profclub D.F.C. uit Dor drecht. die zaterdagavond om half ze ven tegen Vlissingen in het veld komt, deze laatste oefenwedstrijd voor dat vol gende week de competitie begint als een serieuze oefening beschouwt blijkt uit de opstelling van de Dordtenaren In het doel staat Hentenaar, terwijl v. d. Bos en Punt de backplaatsen bezet ten. Sindorf, Los en Sluysdam vormen, de middenlinie terwijl de voorhoede be staat uit Kleïnjan, De Visser. Van Ros malen. De Kreek en De Boeff. Aan deze interessante krachmeting lat een voorwedstrijd vooraf tussen A-junioren Van Vlissingen en D.F.C. RESULTAAT SELECTIEMESTERIJ rnstig gezicht sloeg hij op de trommel, ziin korte benen konden nauwelijks die van zijn „collega's" bijhouden. Op initiatief van de Oranje-vereniging was de band, onder leiding van de heer Nieuwenhuizen, uit Breda gekomen om de Zoutelandse inwoners en badgasten te trakteren op een muzikale wande- show weg, besloten met een taptoe. Eigenlijk was het de bedoeling dat ze op de verjaardag van Prinses Irene zouden komen spelen, maar omdat deze op een zondag viel, moest het worden uitge steld. .{Foto P.Z.C.) kensstapel zich geleidelijk aan voltrekt. De gemiddelde groei per dier per dag bedroeg evenals over 1960 0,62 kg en komt met het landelijk gemiddelde overeen. Het hiermee corresponderen de voederverbruik bedroeg 3,14 V.E. (Voedereenheid) per kg groei. (1 V.E. is 1 kg vavkensmeol). Landelijk komt het gemiddelde voederverbruik neer op 3,22 V.E. per kg groei. Het waarderingscijfer voor volvlezig- heid is over de jaren 1959 t/m 1961 ge stegen van 6,3 tot 6,9 en ligt hiermee De gemiddelde spekdikte bedroeg 3 cm en komt met het gemiddelde van alle selectiemesterijen overeen, van het achterstel, dat over 1960 werd Het waarderingscijfer van het gewicht vastgesteld op het hoge niveau van 8,8 handhaafde zich. Het landelijk cijfer hiervoor bedroeg 8,1. Het vrij hoge waarderingscijfer v slachttype van 6,08 over 1960 was danlts de toegenomen volvleziglieid en de betere hamvorm niet haalbaar Als classificatie werd het slachttype vast gesteld op 6,03 Het Nederlands gemid delde hiervoor bedroeg 5,96. zochte varkens met betrekking tot voe derverbruik, de zwaarte van het ach terstel en het slachttype boven de waar dering van het landelijk gemiddelde uit komen. Aan de overige onderdelen, met name de vol viezigheid cn do bes ring van rug en lendenen dient men .erszjjde ter opvoering van de ge- VEILING ROTTERDAM. 14 augustus. Aardappelen; Bintjes groot 12 17, poters 9. Eerstelingen groot 14—15, poters 8. Eigenheimers groot 12—17, poters 610. Aanvoer 54.000 kg. Andijvie I 2330. Aanvoer 9000 kg. Sla I A 15—24. II A 5—17. Aanvoer 26.000 stuks. Bloemkool I A 6 stuks p. bak 27—35, 8 stuks per bak 17—18, 10 stuks per bak 1214. Bloemkool II A 6 stuks per bak 15—20. Dubb. bonen I 48-67, H 42—52. Aan voer 42,000 kg. Snijbonen 1.01—1.72. Tuinbo nen 1215. Stambonen 4250. Rabarber 11 14. Spitskool 16—r21. Postelein 22—24. Kroten 6—12. Waspeen I A 11—21. Sjalotten 25—27. Komkommers 70-80 20—25. 60-70 15—19, 50-60 1216, 40-50 1113. Selder? 24. Peterselie 36. Rode kool 1017. Uien 1018. Ananas meloenen 881.31. Oogmrloenen 80—1,11. Net- meloenen 51—75. Kussa's 23—51. Aanvoer 4300 stuks. Yellow KI. I A 68—90, I B 57—74, I C 43—60, II A 53-68, H B 50-55. Stark Early KI. I A 1.11—1.30, I B 97—1.20. I C 82—1.07. Oomskinderen I A 89—91, I B 6871, I C 4548. Perz. appelen I A 65—75, I B 55—62. Early Laxton 1.10—1.70 Rode- bessen I 1.20— 1.42, H A 92—1.17. Perziken A 23—14. B 12— 14, C 9—11. Tomaten extra A 3.85—1, A I 3.80, extra B 3.75, B I 3.70—3.30, C I 3.90—3.95, CC VEILING THOLEN. Doré bonken 15, gewoon 23.41, poters 7. Witte Eigenheimers I 17—19, H 12—15, poters 5.65. Bintjes bonken 22, I 14.16, II 13.40—13.51, po ters 5.06. Aanvoer 41 ton. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 15 augustus. Frambozen in kratten I 226, n 193. Rode bessen extra 522 I 108109, II 87. Zwarte bessen II 102. ill 60. Zure morellen onst. I 73, II 65, Hl 5. Dunb bonen I 6320 64.90, II 53.1055.40. Yellow Transparant I 75-80 91, I 70-75 89—91, I 65-7C 63—64. I 60-63 50, I 55-60 41, II 75-80 82, II 70-75 74—78, II 65-70 58-62, II 60-65 49—51, II 55-60 35—38. H D 27—28, grof 44-45, fijn 25 Stark Earliest I 70-75 131, I 65-70 135, I 60-65 95—96. I 55-60 68, II 75-80 120. II 70-75 22, H 65-70 115, II 60-65 89, II 55-60 60, II D 49. grof 95—102. fijn 33—40, kroet 1520. Close II 65-75 57, II 55-65 36. Oomskinderenpeer I 50-53 86—87, II 45-50 50—52.60, II D 34—35.50, grof 43, fijn 22, kroet doordr., val 1523. Appelen val 2021 kroet val 7i5.—16. Verpakt fruit: Stark Earliest i 75-30 163—168. I 70-75 171—173. I 65-70 147-157. Scarlet Pimp. I 70-75 148. I 65-70 143. Pruimen: Early Laxton I 129—178. II 72—120. grof 102—139. fabriek 32—54 Czar I 169—232, II 90—120. grof 138—161. fabriek 42—61 On tario U 100, grof 110—151. Tollenaars I 40— 471 II 28—31. Occulanen 1 17—26. Oranjepruim I 55—59. R. Cl. d'Ouillins I 116. Pruimen ge- sch. 16—49, val 10—34. Loganbessen p. d. I 56—61. H 34—39. Bramen P. d. I 6383. II 3560. Rode bessen p. d. I 3138, II 27—31. Aardbeien p. d. I 100, II 35 —40. Natuurperziken p. st 6>/2—9. Kruisbes sen p. kg extra 85, I 72. H 33—80, Krieken 217. Aardappelen bonken 16—19. I 14—16, n 11— 14, driel. 5—7, kriel 214. arw. 7!i—8. Groenten Kropsla 12—18. Bloemkool 11—43. Sav. kool 17. Kusa I 25—26, II 13—22 Kroten 13. Kom kommers 12—33. Snijbonen 137. Uien S14. Knolselderij 8>/2. Zilveniien 50. Tomalen ex tra I 61—67. C-CC 49—56. VEILING STAVENISSE. Bintjes I 14.60—14.80. II 14- 14.20. driel 5.90— 6. bonken 20.3020.80: Eigenheimers gewoon 13.40—13.20. drielingen 7,10. bonken 10.90. Do ré gewoon 18.90—20.90. Aanvoer 80 ton. VEILING GOES. 15 augustus. Export- en industrieveiling. Yellow Transparant 1 75-80 89. 70-75 89 •70 62—64. 60-65 48—50. 55-60 39, 2 75-80 70-75 77, 65-70 57. 60-65 46. 55-60 33—37, D 28. Stark Earliest 1 70-75 131. 65-70 60-65 101, 55-60 67 Oomskinderen 1 50-55 88. 45-50 60—61. 2 D 36 Zwarte bessen 1 en 2 62. 3 60. Yellow Transparant geplukte kroet 17.30. kroet 15.20. Stark Earliest kroet 9.30. Perzikrode zomerappei kroet 5. Goud renet kroet 8.40. Div. apnel' kroet 5. Dubb. pr. bonen 1 62.30—63.60. 2 54.10--54.70. Gewone veiling. Yellow Transparant grof 3447. fijn 2737 Stark Earliest grof 5770. Oomskinderenpeer grof 62. fijn 17—38. Early Laxton 1 124—145. 2 80—i24. grof 71—135. fabriek 26—100. Czarprutmen 1 168—189, 2 123125. fabriek 6682. Tollenaars grof 23 31. rijp 51. fabriek 14—25. Ontario 1 149, grof 78150, fabriek 34. Rode bessen 2 107. Kruisbessen 2 6969. Frankenthaler 1 270 —280; per doos: Rode hes.:en 1 4042. 2 31 Frambozen 1 57—58. 2 46-58. 3 37. Bramen 5564. 2 4751. Loganbessen 1 5861, 52: per stuk: Perziken 1 19—35. 3 14. Groenten. Bloemkool A 1 20—27. A 2 17—24, 1 11—IV. B 2 12. afw. 11—14. Kropsla 1 2021, 2 3.5017. Kussa's 1 16—27. 2 819. Komkommers A 20—22. B 10—12. Wortelen 3 2223. 2 1014. Krot-n 49. Uien 18. Selderij 10—11. Tomaten A 60—63. B 64— 7. C 4059. Uien 89 Augurken B 5279, C 25—27. D 24—26. Krot-r 2 6—12. Gr sav. kool 11—17. Rode kool 12—16. Waspeen 21. Spinazie 2 9—13. Andijvie 34—40. Prelude 36 Pronkbonen 2 87—lOi Snijbonen 2 103. Aardappelen bonken 16—18. grote 1416. drielingen 8—12. VEILING KRA1JBENDIJKE. 15 augustus. Yellow Transparant*! 70-75 84, 65-70 61. 60-65 48, 55-60 39, 2 75-80 74, 70-75 78, 65-70 55. 60-65 44—46, 53-60 38. 2 D 26, 3 grof 38 -45. fijn 15--28, kroet 9—16, val 916 Stark Earliest i 75-80 131—132, 70-75 127—134. 65-70 lil—128. 60-65 82—93, "0 61—63. 2 D 44. 3 groi 76—80. fijn 18— kroet 14—15. val 24—26 Perzikrode zo merappei 1 70-75 78. 65-70 7b. 60-65 64. 2 D 43. 3 grof 51—58, fijn 23—24. val 15. Close -80 70. 60-70 51. 3 grof 43. Diverse val- appels industrie 515. Beauty of Bath 3 grof 44. fijn 18. Oomskinderen fijn 17, kroet 35. Early Laxton 1 99. 2 65—78, 3 38. Stark Ear liest verpakt, 1 80-85 140, 75-80 146—149, 70- 148—156, 65-70 138—147. 60-65 103—108, 55-60 70, Perzikrode zomerappei verpakt 75-80 92, 70-75 88, 65-70 82, 60-65 64. Yellow verpakt 1 75-T80 87, 70-79 88. 65-70 64, 60-65 53. 2 75-80 85. 7C-75 87. Dubb. pr. bonen 1 62. 2 53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5