Overeenkomst getekend Zaterdag gaan de wapens neer Aanvallende mustangs door marine verdreven Pasklare „Prins Bernhard" voor vrachtverkeer Beide ruimtevaarders keerden veilig terug van record-vlucht NEDERLANDSE VLAG 1 OKTOBER NEERGEHAALD, INDONESISCHE GAAT OP 31 DECEMBER IN TOP Nederlandse tanker redde opvarenden Frans jacht Australisch protest tegen landingen op Nieuw-Guinea Capitulatie „Meer pakketten naar Nieuw-Guinea" 205e jaargang - no. 192 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Direclie: F. van de Velde en F'. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren. W Leertouwer en G. A. de Kok. 9 Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per Vllssingen Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelbure: Markt 61, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel 6140 (b Zienkzee: red. tel. 2425 adm. tel 2094 9 Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4,— ïngez. med. 3 x tarief. K'~'J~ *"v "c 1 0=1 n fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. 9 Bureaus: red. 7853, adv. 6213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: tel. 2116; !eïne*adv."(ma*.*8"regeTs)"25 ctpër regel (min. 135) „Brieven" bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 16 augustus '62 4 miljoen mensen stapten in en uit Pagina 5 PARA'S BLIJVEN OP NIEÖW-GUINEA UITERLIJK IN 1969 REFERENDUM ONDER VERANTWOORDING VAN INDONESIË (Van onze Haagse redactie) In de vergaderzaal van de Veiligheidsraad heb ben Nederland, Indonesië en de Verenigde Na ties gisteravond om elf nur Nederlandse tijd een overeenkomst getekend, welke inhoudt dat Ne derland het bestuur over Nïeuw-Guinea op 1 oktober a.s. overdraagt aan de Verenigde Na ties, welke op haar beurt het gebied op 1- mei van het volgend jaar overgeeft aan Indonesië. Voorts werd een wapenstilstandsovereenkomst getekend, welke met ingang van zaterdag a.s. 18 augustus om 00.01 uur van kracht wordt en welke zal duren tot de dag dat de Verenigde Naties het beheer over Nieuw-Guinea over neemt. Op die dag, 1 oktober, zal de Nederlandse v'ag op Nieuw-Guinea worden gestreken. De viag van Indonesië zal op 31 december a.s. gehesen worden en vier maanden naast die van de Ver enigde Naties hangen. Uiterlijk 1969 zullen de Papoea's gelegenheid krijgen zich uit te spreken over de vraag of zij bij Indonesië willen blijven, dan wel zelfstandig willen worden. Dit referendum zal niet onder verantwoordelijkheid geschieden van de Ver enigde Naties, maar van Indonesië. De taak van de Verenigde Naties blijft beperkt tot het acsi- steren en deelnemen aan het plebisciet. Dit zijn de voornaamste punten' van de algemene overeenkomst. Tot op de laatste minuut is het onzeker geweest of de Nederlandse regering de overeenkomst en het wapenstilstandsakkoord zou ac cepteren. Dr. Van Royen heeft eerst gisteravond om half elf tele fonisch toestemming gekregen de benodigde handtekeningen te zet ten. Op dat moment was de minis terraad in een bijzondere vergade ring bijeen in de Trèveszaal in het gebouw van het ministerie van verkeer en waterstaat op het Bin nenhof. De vergadering was 's middags om twee uur begonnen. Het bericht, dat de ministerraad we derom bijeen zou komen, kwam als een donderslag uit heldere hemel. Na de bijzondere vergadering van eergisteren, dindsdag, was officieus bekendgemaakt dat de regering niet eerder dan nor maal, vrijdag a.s., zou bijeenkomen. Hieruit werd geconcludeerd, dat de re gering het in New-York bereikte ak koord had goedgekeurd. Opheldering Dit blijkt niet het geval te zijn geweest. Er waren gisteren nog een aantal pun ten overgebleven, waarover de regering opheldering verlangde. Staande de ka binetsvergadering werd telefonisch con tact opgenomen met dr. Van Royen, Deze was in het gebouw van de Ver enigde Naties, waar alles in gereedheid was gebracht voor de ondertekening van de overeenkomsten om 20 uur Ne derlandse tijd. De plechtigheid van de ondertekening zou per telstar naar Eu ropa worden overgeseind. Dr. Van Royen kreeg opdracht nog enkele punten ter tafel te brengen. Naar in politieke kringen in Den Haag verluidt, ging dit niet om de hoofd zaken van het akkoord, welke reeds door de Nederlandse regering zouden zijn geaccepteerd, maar om enkele „bij punten". Deze betroffen, naar verluidt, de positie van de para's gedurende de perloae van de wapenstilstand en van de financiële steun welke van Nederland verwacht wordt, voor de economische en sociale ontwikkeling van Nieuw-Guinea, ook na de dag dat Indonesië het gebied be stuurt. Para's Tevens was nog aan de orde de vraag of gelijk met het onderteke nen van de overeenkomsten een rege ling getroffen zou worden voor het herstel van de diplomatieke betrek kingen tussen Nederland en Indo nesië. Wat de kwestie van de para's betreft bevat het akkoord een oepaling, dat deze zullen worden ingedeeld bij de troepen welke de Verenigde Naties tot 1 mei van het volgend jaar op Nieuw-Guinea stationeren. De para's die krijgsgevangen zijn gemaakt, worden naar Indonesië terugge bracht. Dit noemt men in politieke kringen een bittere pil voor Nederland, dat tot op het laatste moment heeft getracht te bewerkstelligen dat de para's geen taak in V.N.-verband zouden krijgen. Over de oplossing van het vraagstuk der ont wikkelingsbijdrage, werd in Den Haag niets meegedeeld, aangezien de regering de publikatie van de tekst van liet al gemeen akkoord en van het wapenstil standsverdrag wilde overlaten aan Thant. Ook over het eventueel herstel der di plomatieke betrekkingen werd officieel niets meegedeeld. Wel. werd bekend dat Indonesië nog geen prijs stelt op het herstel der diplomatieke betrekkingen en eerst wil afwachten of Nederland de Nieuw-Guinea-overeenkomsten „loyaal" uitvoert, terwijl politieke kringen in Den Haag te kennen geven dat ook de Nederlandse regering op het ogenblik laatste dag is doorgegaan met infiltra ties, speelt hierbij een grote rol. „Slechter damooit' Goed geïnformeerde politici zeggen: „De sfeer tussen Nederland en In donesië is ondanks alle fraaie woor den, gesproken bij rie ondertekening- van de overeenkomst, slechter dan ooit". Terwijl het kabinet vergaderde, gonsde het in Den Haag van de geruchten. Het heette dat enkele ministers, waar onder in de eerste plaats minister Luns, niet bereid zouden zijn medeverant woordelijkheid te dragen voor de thans gesloten verdragen. Toen minister Luns liet gebouw van het ministerie van verkeer en water staat betrad, kreeg hij applaus van de ongeveer tweehonderd nieuws gierigen, die de gehele dag op het Binnenhof hebben gestaan, en een man riep, terwijl hij-zijn vuist bafde: „Hoera voor een dappere vaderlan der". T oegejuicht 's Avonds om elf uur, toen minister president De Quay van het Binnenhof wegreed om in het hoofdgebouw van de P.T.T. zijn radio en t.v.-toespraak te houden, riepen verschillende toeschou wers: „Weg met Amerika". Minister Luns werd opnieuw toege- Juicht. Er klonk een kreet: „Laat je niet :oeieneren, excellentie". Verschillende kijkers op het Bin nenhof hadden zakradiootjes bij zich. Zij juichten, toén bekend werd dat de plechtigheid van de ondertekening, welke op dat mo ment nog op tien uur was vastge steld, opnieuw met een uur bleek te zijn uitgesteld. Men lachte ho nend, toen men hoorde dat op dat mornent vijf voor tien de le den van de Indonesische delegatie elkaar voor de deur van de verga derzaal van de Veiligheidsraad stonden te omhelzen. verklar XXX50000000C Gezondheid uitstekend De Nederlandse tanker „Acila" heeft dinsdagmiddag op 8 mjjl van Ouessant in dikke mist de opvarenden een echt paar gered van liet Franse .jacht „Aloha", dat zeilende van de thuisha ven Cherbourg naar Arcachon in een hevige storm in moeilijkheden was ge raakt. De tanker ontdekte de „Aloha" om half vier. Twee uur later waren de opvaren den aan boord en was ook het jacht in veiligheid gebracht. Schip en echtpaar zullen worden afgeleverd in Dungeness of Dover. Goede landing in Kazakstan De Russische ruimtevaarders Adrian Nikolajew en Pavel Popo- vitsj zijn gistermorgen om respec tievelijk 7.55 uur en 8.01 uur (Ne derlandse tijd) in het tevoren vast gestelde gebied op aarde terugge keerd. De landing in het gebied van Preset, ten zuiden van de stad Karaganda in de Sowjet-republiek Kazakstan, verliep volgens het Russische persbureau Tass feil loos. Tot het tijdstip van de lan ding had Nikolajew 94 uur en 15 minuten in de ruimte doorgebracht ruim 64 omwentelingen om de aar de gemaakt en ongeveer 2.600.000 km afgelegd. Popovitsj verbleef 69 uur en 59 minuten in de ruimte, maakte ruim 48 omwentelingen en legde ongeveer 2.000.000 km af. De ruimtevaarders worden na hun lan ding opgewacht door een groep artsen, vrienden, journalisten en sportfunctior*" rissen, aldus Tass. De ruimtevaarders 'oelden zich uitstekend. Vandaag zullen zy een aantal medische keuringen on dergaan. In Moskou was er grote vreugde over de landing van de beide Russen. Via luidsprekers, die aan de bomen waren bevestigd werd het nieuws bekendge maakt en vele mensen liepen de straat op om aan hun vreugde uiting te geven. Op het Rode Plein droegen scholieren en studenten portretten van de beide ruim tevaarders en geïmproviseerde spandoe ken. Het planetarium in Moskou maakte bekend eenzelfde tentoonstelling te zul len organiseren als na de ruimtevluch- ten van Gagarin en Titow werd gehou den. Sein opgevangen Het Japanse radiostation van de pos terijen had het sein om te landen om 5 uur (Nederlandse tijd) vanmorgen opgevangen. De twee mannen in de cabines waren 's nachts om half twee al „opgestaan" om de rest van hun vluchtprogramma uit te voeren. Nikolajew heeft filmopnamen van de maan gemaakt. Waarnemers in Moskou waren gisteren van mening, dat de landing niet heeft plaatsgehad, omdat men de reis niet AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ 1 Uitgelaten Moskovieten vierden j de behouden terugkeer van de 5 kosmonauten Nikolajew en Popo- 3 vitsj. Deze foto werd gistermor- 2 gen genomen op het Rode Plein. Op de gezichten was het. gewicht van de bespreking te lezen. Links boven: minister Luns; rechts boven prof. Zijlstra, die zijn vakantie voor de bespreking onderbrak en onder prof. De Quay temidden van verslagge vers. Verklaring prof. De Quay Gisteravond heeft de minis ter-president prof. J. E. de Quay naar aanleiding van de ondertekening van het ak koord over Nieuw-Guinea tussen Nederland en Indone sië een verklaring afgelegd voor radio, t.v. en wereldom roep. Voor de tekst van deze verklaring zie pagina 3. De Australische regering heeft in een boodschap aan Indonesië krachtig geprotesteerd tegen de gemelde nieuwe landingen van In donesische parachutisten in wes telijk Nieuw-Guinea. De Australische minister van buiten landse zaken, Sir Garfield Barwïck, liet de Indonesische ambassadeur brigade generaal Soeadi by zich komen om pro test aan te tekenen. Sir Garfield deelde dit gisteren in het parlement mede. Hij verklaarde, dat Australië zich tot dusver onthouden had van inmenging in het Nederlands-Indonesische geschil omdat het meende dat de onderhande lingen succes zouden hebben. Maar met het oog op gemelde vooruit gang bij de onderhandelingen kon de Australische regering niet begrijpen, waarom Indonesië in dit stadium nog meer troepen op westelijk Nieuw-Gui nea liet landen, aldus de minister. Nederlandse militair in Frankrijk verongelukt Bij een verkeersongeval in Frankrijk is in de nacht van dinsdag op woensdag de reserve-wachtmeester J. C. Dieters (22) uit Groningen verongelukt. De dpi. soldaat A. Hoogland uit Oldebroek werd bij ditzelfde ongeval gewond. Beide militairen, die met hun onderdeel van La Courtine op de terugweg naar Nederland waren, stonden vijf kilome ter voorbij Chalons-sur-Marne naast hun jeep om aan burgers de weg te vragen. Een tegemoetkomende burgerauto heeft beiden aangereden. Wachtmeester Die ters werd gedood. Soldaat Hoogland liep een lichte hersenschudding op. Hij werd naar het hospitaal van de vaste kampstaf in Mourmelon overgebracht. De Nederlandse regering heeft gister avond aan haar ambassadeur in de Verenigde Staten opdracht gegeven het akkoord te ondertekenen, waarbij in de nabije toekomst Nederlands Nieuw-Gui nea zal worden overgedragen aan Indo nesië. Het was al enkele maanden dui delijk, dat aan de Nederlandse regering geen andere weg zou openstaan. In de steek gelaten door haar bondgenoten en in het bijzonder door de Amerikaanse regering, zou Nederland een grote strijd moeten riskeren voor het zelfbe schikkingsrecht van de Papoea-bevol king op Nieuw-Guinea. Dat mocht van Nederland niet gevergd worden en het heeft daarom toe gegeven aan de Indonesische eisen in de soms verne derende formule- ringen, welke on- fiantlij LUCHTAFWEER WAS PARAAT der Amerikaanse supervisie werden op gesteld. Beter dan voorheen weet men nu in Nederland wat de rechtsbeginselen waard zijn, waaraan door de Verenigde Naties lippendienst wordt bewezen. Be ter weet men ook wat het bondgenoot schap waard en niet waard is waarin Nederland is samengebonden met zulke landen als de Verenigde Sta ten van Noord-Amerika. De Papoeabevolking van Nederlands Nieuw-Guinea wordt thans uitgeleverd aan een land, dat meer tot de commu nistische dan tot de Westerse invloeds sfeer behoort en dat in ijltempo bewa pend werd door Rusland, toen de rege ring Kennedy enkele maanden geleden voor Azië een politiek van „co-existen tie" met het communisme inluidde. Op deze dag moet ons medeleven uit gaan naar de familieleden van de Nederlandse militairen, die op Nieuw- Guinea het offer van hun leven hebben gebracht. En een eresaluut moet ook gebracht worden aap alle Nederlanders die op Nieuw-Guinea hun plicht hebben ver vuld en nog vervullen. Zij zullen thans zo snel mogelijk naar Nederland moeten terugkeren zonder dat daarbij rekening wordt gehouden met de schijnbare belangen van Indone sië. Men mag niet eisen, dat zij Nieuw-Gui- nea als het ware op een presenteer blaadje aanbieden! Er is in. het akkoord, dat met Indone sië werd gesloten sprake van be paalde beloften, welke Indonesië zou hebben gedaan. De Nederlanders zullen er goed aan doen die beloften te beschouwen als van nul en gener waarde. De Papoea's zullen van deze Indonesi sche regering nimmer recht op zelfbe schikking krijgen. De Nederlands-Indonesische betrekkin gen zullen na dit akkoord niet verbete ren. Er zal geen sprake zijn van goede han delsbetrekkingen noch van culturele contacten of technische samenwerking. Soekarno namelijk kan zijn haat-cam pagne tegen de Nederlanders niet zon der meer stopzetten. Hij is reeds de po- .litieke slaaf van die campagne gewor den. Missie en zending in Indonesië zullen het nog moeilijker krijgen dan zij het thans reeds hebben, want het moham medanisme zal steeds meer samengaan met het communisme in de strijd tegen het christendom. In de nabije toekomst zal de communis tische partij in Indonesië, die nu al de grootste en de best georganiseerde po litieke partij is, stoutmoediger de kop opsteken en meer dwingend gezag gaan uitoefenen. Dat alles zal men dan vermoedelijk m Washington met teleurstelling consta teren, om daarna vast te stellen, dat men het toch in 1962 zo goed gemeend had met Indonesië, met Nederland en met de Papoea's. Toch is er een klein kansje, dat een nieuwe Amerikaanse regering aan haar voorgangster opmerkelijke onbekwaam heid verwijt. langer kon rekken, maar omdat de ge stelde tijdslimiet was bereikt en het vluchtprogramma geheel afgewerkt. De Russische pers maakte gisteren al bekend, dat de zesde en zevende ruimte vaarder inmiddels zijn gekozen en pro fessor Foodorow verklaarde, dat er plannen bestaan om ploegen ruimte vaarders te lanceren en platforms te bevestigen met laboratoria of bases voor verdere sprongen. Overwicht De directeur van het radio-observa torium in Jodrell Bank, Sir Bernard Lovell, heeft gisteren gezegd, dat de Sowjct-Unie nu meester van de ruimte is en iedere Amerikaanse spionage-kunstmaan kan neerhalen. „De Russen hebben in de ruimte een duidelijk militair overwicht", aldus Sir Bernard Lovell. Hij zei niet verrast te zullen zijn wanneer binnen een jaar een Russische ruimtevaarder vlak langs de maan zal reizen en naar de aarde zal terugkeren met foto's van de achter kant van de maan. Inmiddels is het Amerikaanse program ma voor onderzoek van de maan giste ren weer vertraagd door een staking van elektriciens op het; Marsliall-ruimte- vluchtcentrum in Huntsville. Een woord voerder zei, dat zes grote projectielen er nadeel van ondervinden, waaronder de bouw van een proefbank voor de Sa turnus C-5, die liet ruimteschip „Apollo' iaar de maan moet brengen. Para's gevangen genomen Een Nederlandse onderzeebootjager heeft voor de zuidkust van Nieuw-Gui nea een aanval van drie Indonesische jachtvliegtuigen van het type P 51 weerstaan, zo is gisteren in Hollandia bekendgemaakt. Een formatie van drie Mustangs, on derweg van Ceram naar de zuidkust van Nieuw-Guinea, viel het Nederlands oorlogsschip aan, dat trommelvuur af gaf, waardoor een Mustang werd ge raakt en zich met dalende beweging, 9 In de eerste zeven maanden van dit jaar hebben 1330 vreemdelingen bij de Weense politie om asiel gevraagd, hetgeen werd toe gestaan aan 68 Hongaren, 34 Polen, 17 Tsjecho-Slowaken, 16 Buigaren, 3 Roemenen en een statenloze. In de overige gevallen be trof het Zuidslaven die over het algemeen niet om politieke redenen naar Oostenrijk waren gekomen. rookslierten achterlatend, uit de voe ten maakte. De Mustangs waren vermoedelijk inge zet ter bescherming der Indonesische mariniers die op het eiland Misool wa ren geland en voortdurend onderhevig zijn aan aanvallen van Nederlandse Neptunes. Bij een hevig gevecht maakten Neder landse troepen een speedboot en een hoeveelheid munitie en voedingsmidde len buit. Het eiland Misool is dagelijks het toneel van een kleine felle oorlog tussen opge jaagde Indonesiërs die verwoed trachten hun bruggehoofd te handhaven, en de mannen van de majoor der mariniers, Dick van der Vaart, die reeds rond Kaimana de schrik der Indonesiërs was. Valschermen Betreffende de grootscheepse lan dingen die in de nacht van maandag op dinsdag hebben plaatsgevonden, is gisteren officieel bekendgemaakt, dat tal van valschermen in bomen zijn opgemerkt. Er is echter nog geen vuurcontact met de nieuw ge lande troepen gemaakt- In Hollandia is ook officieel bekendge maakt dat de infiltranten die op het eiland „Was" waren geland, inmiddels zyn doorgevaren naar het Onin-schier- eiland,. Ook daar hebben patrouilles de Nederlandse strijdkrachten contact gehad met Indonesische militairen, van wie een aantal werd gevangen genomen. Het Nationaal Thuisfront streeft er naar binnen 10 dagen een tweede zending pakketten voor de militai ren naar Nieuw-Guinea te zenden, maar dan, wegens de haast die daar mee gemaakt dient te worden, door de lucht. De eerste zending, ten be drage van f 50.000 is naar bekend reeds per schip onderweg, doch kan pas op 18 september in Nieuw- Guinea worden verwacht. Dit deelde de voormalige Niwln-direc- teur F. F. van Rhyn, die als advi seur van het bestuur van de stich ting Nationaal Thuisfront een 10- daagse oriëntatiereis door Nieuw- Guinea heeft gemaakt, gistermor gen bij zijn terugkomst op Schiphol mede. „Met schout-bij-nacht Reeser heb ik af gesproken, dat wij ons voorlopig op een periode van 6 maanden zul len baseren", zo zei hij. „Niemand weet tenslotte op het moment hoe lang onze militairen daar nog zullen blijven, maar speciaal in de over gangsperiode zullen zij mogelijk weinig te doen hebben en dus grote behoefte hebben aan middelen tot verstrooiing". PLANNEN VAN G.S. VOOR Sc/iip krijgt hoger rij dek en wordt zo mogelijk verlengd WANNEER DE plannen van Ge deputeerde Staten zullen worden uitgevoerd zal de veerboot „Prins Bernhard" inmiddels al bijna 14 jaar een vertrouwde verschijning op de Wosterschelde een lieel ander aanzien krijgen. Zoals ge deputeerde M. J. van Poelje in d«! dinsdag 11 juli gehouden staten vergadering reeds kon meedelen, is het de bedoeling de „Prins Bern hard" niet alleen hoger, maar ook langer te maken. Een van de be langrijkste aanleidingen tot deze verbouwing wordt gevormd dooi de hoogopgeladen vlasauto's op de lijn Kruiningen-Perkpolder, op welk traject de „Bernhard" dienst doet. Tot nu toe is het alleen de „Dordrecht" die een inrijhoogte heeft die de vlasauto's en steeds meer vrachtwagens plus la ding kan verwerken. De toege stane laadhoogte op de weg is 4.20 meter, die van de „Prins Bern hard" 3.40 meter. B|j de verbouwing van de „Bernhard" zal het promenadedek dan ook tachtig centimeter omhoog worden gebracht, waardoor het autodelc een hoogte van •1.20 meter krijgt. Het schip zal dus wor den aangepast aan het steeds toenemen de vrachtverkeer, op de lijn Kruiningen- Perkpolder een oud knelpunt. Bovendien wordt overwogen de veer boot vyftien meter langer te maken. In de praktijk betekent dit, dat het schip doormidden wordt gesneden, waarna een segment van vijftien me ter lengte tussen de beide delen wordt geplaatst. De beide vergrotin gen zullen de laadcapaciteit van de „Bernhard" met 25 procent vergro ten, Consequenties Het spreekt vanzelf dat de veranderin gen aan het schip wel enkele conse quenties met zich meebrengen. Zo zal de verhoging van de bovenbouw de sta biliteit veranderen, waardoor de „Bern hard'' minder geschikt wordt voor het traject Vlissingen-Breskens. Dit heeft geen buitengewoon grote gevolgen, want het zusterschip van de „Bernhard", de „Koningin Juliana" zal als reserveboot voor genoemd traject blijven fungeren. De capaciteit van de motoren zal bij de vergroting van het schip niet verzwaard hoeven te worden. Bovendien ligt het in de bedoeling op het verlengde rijdek de zijgangen als zodanig te laten vervallen, hetgeen inhoudt dat de scheidsmuren zouden verdwijnen. Dat de „Bernhard" een hoger rijdek zal krijgen is vrijwel zeker. Of de verlenging met vijftien me ter zal doorgaan hangt in hoge mate af van de kosten die deze omvangrijke operatie me; zich zullen meebrengen. Vooral de verlenging heeft nogal wat voeten in de aarde. Du totale tyd van verbouwen zou daarmee van drie (voor de verhoging alleen) op vyf maanden worden gebracht. „Dit is een grote han dicap", aldus de heer Van Poelje, „die de beslissing in hoge ma'e bemoeilijkt". (Zie slot pag. 2 kol. 4)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1