Hoogste punt Vlissings stadhuis wordt over twee maanden bereikt AGENDA WALCHEREN 7EEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN RONDE W.-Z.-VLAANDEREN OP 22 SEPTEMBER A.S. 7UID-BEVEI AND DINSDAG 14 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Goes I-Hontenisse 1:6-1 In de oefenwedstrijd, die de Goese der deklassers zaterdagmiddag speelden te gen de Vlaamse tweedeklasser Hontenis- se, liebben de gastheren zich van een zeer goede en moedgevende kant laten zien. Uit alles bleek, dat de roodwitten deze ontmoeting volkomen au serieux namen en bereid waren te spelen voor wat ze waard waren. Dat de ploeg, ge heel bestaande uit oude bekenden, keer op toonde nog te kunnen putten uit een •eeljarige ervaring in de tweede klas, ;ou er op kunen wijzen, dat de Goese- naren met plannen rondlopen om hun huidige status van derde klasser zo kort mogelyk te laten duren. Hontenisse viel zonder meer tegen en talloze malen was Goes op het stuk van plaatsen, opbouw en afwerking de aan vallen, alsmede stootkracht veruit de meerdere. Het was midvoor Cor de Groot, die de zege inluidde, toen de op de grond lig gende Hontenisse-doelman de bal liet glippen en deze fout onmiddellijk zag afgestraft (1-0). Het was eveneens De Groot, die de voor sprong wist te vergroten (2-0). En toen nog vóór de rust de op rechts uitsteken de Kees Lindenbergh er op fraaie wijze 3-0 van maakte, zat Goes op fluweel. Goes bleef evenwel ook na de rust door gaan en al dra was het wederom De Groot, die nummer 4 voor z'n rekening nam (4-0). Het was eerst bij deze stand, dat de gas ten de eer wisten te redden (4-1), doch hun krachteloze voorhoede zou het te gen de hechte en hardwerkende Goes- defensie, met doelman Jan Zwartepoor- te aan het hoofd, niet verder weten te brengen. Het was linksbuiten Hans Sinke, die na een uitstekende solo-actie met een be heerst schot nummer vijf aantekende (5-1), terwijl in de allerlaatste minuut van de strijd Korff vanaf de doellijn de bal zo scherp inzond, dat het leer via keepers handen voor de zesde maal in de Hontenisse kooi verdween (6-1). Bouwvakkers terug van vakantie HET HOOGSTE PUNT van de stad liuisbouw in Vlissingen zal over een maand of twee, in oktober, zjjn be reikt. Het is een onofficieel hoogste punt: het eerste. Het wordt bereik', op de B-C-D-vIeugel, het kantoorge- deolte van het nieuwe stadhuis Daarna volgt vleugel A (represen tal iel), die weer hoger ligt en ten slotte is er een torentje, dat als een soort; buitenbeentje achieruan komt Na de bekende bouwvakvnkuntie (bijna altijd mooi weer, zeggen de bouwers) is men sinds vorige week maandag weer op volle toeren bezig: op weg naar het eerste hoge punt. ."Maar ondertussen is de volgende va kantie. die van 1963 al weer aan de balk geschreven, met krjjt staat er „22 juli tot 5 augustus". Ook een bouwer moet vooruit zien. HET BETONSKELET krijgt lang zaam maar zeker zijn vorm. Dc hoofdtoegangstrap kan al wordon be klommen, maar bovenaan hoeft men zich nog niet te melden bij de ge meentelijke instanties, men zinkt cr nog niet weg in diepe, rijk gekleurde tapijten en er is nog niet con heen en weer geloop van ambtenaren. Wel van bouwers, die de bekisting van het representatieve deel vleugel A aan het stellen zijn, die een deel van de trap In de bekisting zetten, dc laatste hand leggen aan de vloer van de zolderverdieping van kan- toorvlcugel B (daarvan zijn eerste en tweede verdieping al klaar). Van kantoorvleugel C worden de kolom men voor de eerste verdieping ge- VWAAAAMAAVWUMMMAAAAMA/VUWVW.' wil zien een autootje KRAANDRIJVER A. Cosijn uit Mid- delburg is van zijn (24 m) hoge ze- tel in het „kotje" van de kraan af- gedaald om Vlissingen van dichtby te kunnen zien. Vanuit zijn verheven zitplaats heeft hij een fraai uitzicht over de Scheldestad, met de boule vard en het standbeeld van De Ruy- ter, met de Schelde en de straten in de binnenstad. Do automarkt in Tilburg had zjjn bijzondere be langstelling een vriend pickerl over een vierwielig voertuig. Tijdens de bouwvakvakantie heeft de kraan „afgetopt" gestaan, met de kraanartn (25 meter) schuin om hoog. De rem van de zwenk, het De uafcanfte van de bouwvakar beiders is ahoeer voorbij. In Vli.s- iingen werkt men bij de stad- huisbouw nu toe naar het hoog ste punt. Links op de foto vleugel B-C, waar dit punt zal worden bereikt. Foto P.Z.C.) draaipunt van de kraanarm, staat wanneer het werk stil ligt los, zodat de arm met de wind moe kan draaien. Net een windwijzer. Na veertien dagen is de kraanmachi nist weer naar het kotje geklom men. Zijn plaats in de kraan is voor lopig nog de hoogste van het bouw werk. Tot oktober. Dan volgt de ont troning. Een stadhuis bouwen UUWUWWWVWUSA/WVNAAAtUSMAAAAAAAAAA steld cn van vleugel D (aan de P. Krugcrstraat) vallen nu de voorbij ganger de kolommen voor dc begane grond op. AL TIMMEREND, beton stortend en sjouwend, komt af en toe nog wel eens een of ander voorval uit de va kantie hij de houwers ter sprake. Op perman C. Schout uit Ritthem, die in de steigerbouw werkzaam is, heeft liet in zuu vakantie op Walcheren gezocht. Met een gehuurde auto is lijj met zijn gezin de nieuwe weg over naar Noord-Beveland geweest en hij heeft rondgetoerd op Walche ren, miniatuur Walcheren hoorde daar uiteruard ook by. Voor dc rest heeft hjj op z(jn stukje land aan de aardappelen en gerstverbouw ge werkt. Weer een ander heeft eens rondgekeken in Knokke, een derde stapte op de trein naar Bergen op Zoom, met de fiets in de goederen wagen en dan wat rondrijden In West-Brabant. Timmerman J. Coree uit Domburg heeft, zich beziggehou den niet een aantal gasten en tim merman J. Schets (Vlissingen) heeft zijn vrouw in Amsterdam op een dagje winkelen getrakteerd. MEN IS op de bromfiets weggeweest en heeft gewandeld, gefietst en in auto's gereden, in het binnenland en wat over de grenzen. Eén van dc mensen uit de zagerij heeft het weer anders gedaan. Héél anders zelfs. Die heeft nogal eens een taxi van binnen gezien op een dagje uit naar familie in Barendrecht, Hij kwam tot de ontdekking, dat hy niet de enige was, die vakantie had, maar dat dc treinen afgeladen waren en zelfs met vertraging reden. Om nog een trein to kunnen halen moest hij een taxi nemen van Barendrecht naar Dordrecht en later nog een keer. „Niks gedaan", aldus deze vakantie ganger in taxi's, zager P. Schouten uit Vlissingen. Hij heeft nu maar rij- Middelburg City: liet oog van dr duivel, 20 uur. 18 Jaar. Electro: Tot de laatste vuurstoot, 19,30 uur. 14 Jaar. Molenwater; Miniatuur Walcheren, 022 uur. Van Benthcm en Jutting: expositie over Zee land cn Vlnnnderen. 918 uur. Vlissingen - Alhambru: O Sole Mlo, 20 uur. •i.l. Luxor: Staing 17. 20 uur. 14 Jaar. Veore De Goutsbloomo: exposttie Sftrllcn Góth, 10—17 uur. Goes - Grand: El Cld, 19.30 uur. 14 jimr. Bergen op Zoom Luxor Kermis der ver liefden. 20 uur. 14 jaar Temeu/en Luxor: Bmnnend zand, 20 uur, 14 Jaar. Watertoren: expositie schilde rijen Plet de Bodt, 10—12 cn 13—21 uur. Sac van Gent Olympin' Inspecteur Cnl- bghnn slaat weer toe. 20 uur. Zlrrlkzcr -• Concertzaal: Hands up. 20 uur. 14 Jaar. Galerij „De Breede Brug": uitwlssellngsexpositlc schilderden cn aquarellen, 14—18 uur 's-G ra vensteen: expositie „Levend Erfdeel". 10—12 cn 14 —17 uur Burger Weeshuis: keramlck- exposltir Ad Brnat. 17.17 uur. OPTIEK ziekenfondslcver BANDAGE Scbr<5^te een naam In brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 VLISSINGEN Accordeonisten op tournee Het Vlissingse Jeugd Accordoon Orkest heeft het afgelopen weekeinde een tour- langs Watervliet, Gent en Nazareth in België gemaakt. To Watervliet speel de het orkest in een tent van 1000 vier kante meter. Paul RuLgor, een radio- en televisie-hammondorganist, vond de mu ziek zo goed. dat hy oen half uur met het orkest heeft samengespeeld. Zondagmorgen zijn de jeugdige muzi kanten naar Gent gegaan om een con cert in het Lousberggesticht te geven. De dirigent, de heer W. Meulmeester. kreeg daar een grote foto van zijn orkest aangeboden. Zondagmiddag cn -avond gaf het orkest twee uitvoeringen op ac Grote Handel- spoor te Nazareth. Diamanten bruiloft Maandag 20 augustus viert het echtpaar J. Scheepers, J. Scheepers-Geervliet, Irislaan 41 te Vlissingen. zijn diamanten bruiloft. WIJZIGING SPREEKUUR Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen is op woensdag 15 augustus verzot. Het zal op die dag van tot 10.30 uur duren. OOSTKAPELLE Openluchtbijeenkomst De samenkomst in de duinen bij de een denkooi te Oostkapellc. die verleden week dinsdag door het slechte weer niet kon doorgaan, zal thans dinsdagavond ge houden worden. Spreker is ds. Gommcr. Medewerking verleent de muziekvereni ging „Crescendo". Derde zomeravondstilte Woensdagavond wordt in de gerefor meerde kerk te Oostknpclle de derde zo- meravondstiltc in dit seizoen gehouden. Ds. Boogaard, hervormd predikant te Strijen houdt de meditatie. De muzikale omlijsting bestaat uit orgelspel, koor zang en declamatie. SEROOSKERKE (W.) Feike Asma gaf concert te Serooskerke Voor het orgelconcert dat Feike Asma vrijdagavond in de gereformeerde kerk te Serooskerke (W.) gaf, bestond even als vorige jaren weer grote belangstel ling. Dit jaarlijks terugkerend concert blijkt dus wel in i een behoefte te voor- meen te kampen met gebrek aan langstelling voor orgelconcerten, in se rooskerke is dit niet het geval, want ongeveer driehonderd bezoekers waren vrijdagavond aanwezig. Feike Asma bracht naast een aantal bekende wer- kèn van J. S. Bach, G. F. Handel cn Jan Zwart ook werken van vrjj onbe- i ten gehore, onder -Charpenticr, E. Lc- malgre en P. Fauchy. Speciaal moet nog vermeld worden Variaties en Fuga „O, Nederland lot op Uw saeck" van lllem Mudde. Dit concert werd ge organiseerd door dc Stichting Orgel centrum te Leiden. AAGTEKERKE Geslaagde oriëntalierit van V.V.V. De oriëntatierit die dc V.V.V. Aagte- kerkc zateruag organiseerde, is een suc ces geworden. De rit, over een a: stand van 41 kilometer, voerde de deelnemers langs enkele toeristische bezienswaar digheden, zoaiB hot kasteel Westhove met bijbehorende wandelwegen, dc dijk van Vrouwenpolder naar Noord-Bcvc- land en Veere. Dhr. C. Bosselaar uit Oudelande won de le prijs voor deel nemende Nederlandse auto's, terwijl dhr. F. Schott uit Duisburg de le prijs voor deelnemende buitenlandse wagens be haalde. Dhr. K. de Visser Pzn. bleek het minste aantal strafpunten behaald te hebben van de deelnemende brommers. Dhr. Langerwirsch kreeg een extra prijs door het verrijden van het grootste aantal ki lometers. Dhr. H. Hankzamer uit Bad Godesberg kreeg de grote taart, welke beschikbaar gesteld was voor de deel nemer met de meeste pech. Hy verdiende deze ruimschoots, gezien het feit, dat hij niet alleen groot oponthoud gekregen had door verkeerd rijden en dus vele kilometers te ver gereden had, maar bo vendien nog een boete had moeten be talen voor het inrijden van een weg, wel ke hiervoor niet opengesteld was. Scheepvaartberichten VlissiiiRcn aangekomen op 1I-8-19B2: Uskside Tyne, Biseaya van Calais, Triton van Poole. Eyo-S. van Antwerpen, 12-8-1962: Oranje van Southampton, Gerhard Elfring Antwerpen, Atlas van Tonden. Rio van Newcastle. Vlissingen vertrokken op 11-8-1962: Uskside Fowey. Biseaya naar Chatham. 12-8 1962: Eyo S. naar Cork, Gerhard Elfring naar Goole, Lien naar Aalborg, Nnnna naar Aal- borg, Jurgen naar Gothenburg, Servlc naar Londen. 13-8-1962: Jenjo naar Norresundby, Vittorlo Veneto naar Napels. Truus naar Leltli. Gepasseerd naar Antwerpen op 11-8-1962: Neder Eems van Bremen. Jagersfontein van Bremen. Nike van Swansea 12-8-1962: Poph- van Le Havre, Dalertiük van Hamburg, Artemis van Hamburg, Mnrnthon van Ham burg, Soestdijk van New Vork, Alcor van a. Steenbergen van Hnmburg, Valiant van Goole, Wiebold Bohmet van Faro, Pala medes van Nordenhatn, Peperkust van Ham burg, Wonosari van Hamburg. 13-8-1962: An tilope van Londen naar Gent. Nijkerk van Melbourne. Reest vnn Finland, Snppemeer Middlesborough. Gepasseerd van Antwerpen 11-8-1962: Jonan Rotterdam van Terneuzen, Aaltje naar zee. Vlrgo naar Londen, Kroonborg naar zee, Diet naar Belfast, Egbert Wagenborg naar ICotka, Argo naar Ipswich, Elln naar zee, Ka- tendreeht nnar Bremen, Eagle naar Londen, Eenhoorn naar Malta. 12 8-1962: Eems naar Wolkom, Leuvehaven naar Gothenburg, Prins Frederik Hendrik naar Rotterdam, Bram Londen, Metropole near zee. Agues naar Londen, Alme naai- Dublin, Silvretta naar Rotterdam, Kamperdijk naar Le Havre. Antje naar zee vnn Gent. Maas rnnr Rotterdam. Zaamslag I versloeg Krabbendij ke-reserves Een over alle linies gewijzigd Zaamslag voetbalteam, heeft zaterdagmiddag een verdiende overwinning behaald op de Krabbendijkse reserves. Niet minder dan vier spelers die geregeld in het eerste elftal uitkomen, zijn door het bestuur van de v.v. Zaamslag tijdelijk geschorst. Na een wat aarzelend begin aan weers zijden, verhoogden beide teams het spel- tempo en na 16 minuten opende de scherp opgestelde Zaamslagse midden voor Trippert de score (10). Gesteund door dit succes nam de thuis club het initiatief in handen en dwong daarmee de Zuidbevelandse ploeg het accent op haar verdediging te leggen, waarmee deze echter niet konden ver hinderen dat, nadat Wieland er 20 van had gemaakt, nog voor de rust Babijn Zaamslag naar een 30 voorsprong schoot. In de tweede helft was het eerste succes voor Krabbendijke, toen van een weife lend optreden in de Zaamslagse defensie de Bevelandse aanvalsleider dankbaar gebruik maakte en deze verdedigings- fout met een tegendoelpunt afstrafte (31). Verder kwamen de gasten niet, want voordat de overigens zeer zwak leidende scheidsrechter De Klerk het einde floot, had Trippert met nog twee gave doelpunten, daarmee de hattrick verrichtend, de stand op 51 gebracht. Dreischor II-Bruse Boys II 6-3 Zaterdagmiddag speelde Dreischor II een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Bruse Boys H welke wedstrijd door Dreischor H met 63 gewonnen werd. De doelpunten werden gemaakt door J. de Bil (2 x), M. de Rijke (2 x), J. Goudzwaard en W. Nuijens. Voor de Boys scoorden H. v. d. Ouden (2 x) en Jan Kostense. NIEUW TYPE SCHIP OP BRESKENSE WERF De machinefabriek en motorhandel fa. gebr. v. d. Sande te Breskens zal een hekkotter bouwen. Hoewel dit type vis sersvaartuig onder andere in Denemar ken en Engeland al geruime tijd in ge bruik is, is het in Nederland nog vrij onbekend. De kenmerkende verschillen met de ge wone garnalenkotter zijn onder andere, dat de bovenbouw stuurhut enz. brj de hekkotter voorop staat. De opzet is het verkrijgen van meer plaats om te werken. De gehele ruimte achter de stuurhut kan daarvoor worden benut. De hekkotter heeft twee masten, die niet achter maar naast elkaar staan. De er varing heeft geleerd dat men bij een flinke bries met deze schepen lange;- kan blijven varen en vissen. De hekkotter wordt gebouwd in op dracht van een visser uit Ouddorp, krijgt een motor van 325 pk en moet in mei 1963 worden opgeleverd. Het schip krijgt een lengte van 21.20 m. een breed te van 5.60 m en een diepgang van plm. 2.20 meter. De fa. v. d. Sande die zich nog sinds kort bezighoudt met scheepsbouw is uiteraard trots over het verkrijgen van deze opdracht. Kortgeleden werd op deze werf gebouwd en inmiddels afge leverd de BR 47. het eerste Breskense vissersvaartuig dat geheel ter plaatse werd gebouwd. Momenteel staat een soortgelijk schip op stapel in opdracht van een Urker visser. Begin september wordt deze kotter te water gelaten, waarna in oktober de proefvaart zal plaatsvinden. AXEL Handboogschieting Op het terrein van de V.V.Z.F. aan de Kinderdijk te Axel hield de handboog maatschappij „Ons Vermaak" een schie ting. De hoofdvogel ging naar R. de Vos uit Clingc. Op de zijvogels legden beslag A. Lippens uit Moerlterke (B.) en J. Schuddinga uit Nieuw-Namen. Lichtmasten worden geverfd De straatlantaarns in Axel krijgen een flinke beurt. De N.V. P.Z.E.M. is volop bezig ze te voorzien van een frisse alu- verflaag. Assistentie bij vakantieweken Evenals vorige jaren zullen in het Hen ry Dunant-huis te Zeist, onder auspiciën van het Nederlandse Rode Kruis, kant ie weken worden gehouden voor validen. Uit Axel hebben zich enige tijd geleden enkele Rode Kruishelpers vrijwillig gemeld voor assistentie. Ook voor de week van 16 tot en met 22 augustus stelde zich weer een drietal Axelaars beschikbaar. OOSTBURG Scooterclub „Oostburg" nam deel aan rally De Wcst-Zecuws-Vlaamse Scooterclub „Oostburg", die thans ook leden kan aannemen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, heeft zondag met 6 scooters deel genomen aan een internationale rally in de Belgische plaats Dcndermonde. Dc heenreis werd gemaakt via Hulst, St.-Niklaas en Hamme. waarna om 10 uur de deelnemers werden ontvangen door het bestuur van de organiserende club in het clublokaal te St.-Gillis-Den- dermonde. Nadat een welkomstdrank was aangeboden konden alle deelnemers hun benzinetank gratis laten bijvullen en werd de gelegenheid opengesteld deel te nemen aan een spel, waarbij de Oostburgse afgevaardigde R. A. H. Poesposoctjipto echter geen prijs kon behalen. Na een'gratis aangeboden pa- maaltijd aan het meer van Over- •e-Donk en nadat enkele leden zich aan de waterfietssport hadden gewaagd, werd deelgenomen aan een gezellig- heidsrit. Van de ruim 250 deelnemers wist de heer J. Duerinck uit Klooster- zando, lid van de club „Oostburg" de 38e prijs te behalen. Nieuwbouw in Oostburg-Noord In het uitbreidingsplan-noord van de gemeente Oostburg is de aannemer fa. De Oude uit Biervliet begonnen met de riolerings- en straatwerkzaamheden in het verlengde van de Van Ostadestraat. Het ligt in de bedoeling aan deze nieuw aan te leggen straat de 15 woningwet woningen uit het bouwcontingent 1962 te bouwen. Na voltooiing van dit object zal dezelfde aannemer een aanvang ma ken met de riolerings- en bestratings werkzaamheden in het bungalowpark 't Schuttebocht" in de Veerhoekpolder. V riendschappelijke voetbalwedstrijden Op zaterdag 1 september a.s. zullen enkele elftallen van de sportvereniging „Oostburg" op het sportterrein te Schoondijke vriendschappelijke wedstrij den spelen tegen de plaatselijke voetbal vereniging aldaar. Om 2 uur wordt dé juniorenwedstrijd Schoondijke A I gen Oostburg A I gespeeld, om 3 uur gevolgd door de junioren B I van beide clubs. De derde wedstrijd, die om 4 uur begint, gaat tussen Schoondijke I en Oostburg II. SLUIS Bezoek „Levend Erfdeel" De tentoonstelling „Levend Erfdeel", die gedurende enkele weken in de raadskel- der van het Belfort te Sluis te bezichti gen was, heeft in totaal 405 bezoekers getrokken. TEENAGERBAL De Sluise jeugd kon zaterdagavond weer eens goed aan haar trekken komen. Dat gebeurde tijdens een teenagerbal, ge organiseerd in het r.-k.-parochiehuis. Een band van vijf jongens uit Sluis zorgde voor de toepasselijke teenager- muziek en de belangstelling van de zijde van de Sluise jongelui was bijzonder groot. Concert Apollo De muziekvereniging „Apollo" gaf dezer dagen op de Markt een goed verzorgd concert, onder leiding van dirigent F. van der Busschc. Hoewel de weersom- dat de belangstelling van de zijde van het publiek niet groot was. VEILING GOES. 13 augustus. Export- en industrieveiling. Yellow Transparant 1 75-80 DG, 70-75 8893, 65-70 03—64, 60-65 47-49, 55-GO 40—41, 2 75-80 70-75 83, 65-70 56—57, 60-65 42—44, 55-60 38, 2 D 26. kroet 19.60. Stark Earliest 1 70-75 120, 65-70 119, 60-65 90—91, 55-60 69—73, 2 D 35. kroet 16. Beauty of Bath 1 65-75 8791, 55-65 78. Perzikrode zomerappel kroet 5.10. Goud- reinet kroet 9.10—9.70. Div appels kroet 8.80. Zure morellen 2 72, 3 5. Dubb. pr. bonen 1 65 —69. 2 60. Totale aanvoer hard fruit 2500 kisten. Gewone veiling, per doos: Rode bessen 1 47 48, 2 38—39. Frambozen 1 51—60, 2 43—57. 3 16—41. Bramen 1 55, 2 43—50. Loganbessen 2 59. Perziken per stuk 1 7—53, 2 13. Per kg: Yellow Transparant grof 4358, fijn 12—29, val 916. Oomskinderenpeer 1 55-60 71. 45-50 75, D 27. fijn 15. Frankenthaler 1 280, 2 200. Czarpruimen grol 90. 2 91. Earlij Laxton 1 99—136, 2 61—107. grof 66—131. fa briek 2786, gesch. 18—60. Oranjepruimen 2 30—47. grof 56, rijp 53—55. Tollenaars 1 28, 2 17—26. grof 25. fabriek 27 Rode bessen 1 107—110. Groenten: Bloemkool Al 2634, A2 1523, BI 11—17, B2 11, afw. 11—16. Kropsla 1 18— 20, 2 9—18, Cl 4. Komkommers A 21—27, B 12—16, C 10. Kussa's 1 17-24. Wortelen 1 25. Kroten 1 710. Tomaten .'i 53G6, B 6066, C 44—48. Andijvie 1 31— S6. Kroten 1 7—12. Groene sav. kool 518. Postelein 2735. Uien 8. Augurken B 3966, C 3135, D 2021. Dubb. pr. bonen 1 54—59. 2 51. Prelude 2 47 52. Wagenaars 37. Stoksnijbonen 2 89104. Waspeen 24. Rabarber li—12. Aardappelen: bonken 1623, grote 15—16. drielingen 9—10. Bintjes, bonken 22, grote 1516. drielingen 5—10. VEILING KAPELLE. 13 augustus. Frambozen in kratten 1 194 205. 2 183. Rode bessen 1 97. 2 71—72, 3 32. Zwarte bessen 1 en 2 130. Zure morellen ontst. 1 91, 2 82, 3 5.50. DuDb. bonen 1 65.30 —66.80. 2 54 20—61.90. Yellow Transp. 1 75-80 95. 1 70—75, 77—86, 1 65-70 54—62, 60-65 42. 35 -60 36—38, 2 75-80 83. 70-75 69—72, 65-70 54— 55. 60-65 41—42. 55-60 35. 2d 26. grof 43—14, fijn 24. Stark Earliest 1 70-75 120, 65-70 123, 60-65 103, 55-60 69, 2 70-75 113, 65-70 113, 65 103, 55-60 62, 2d 42, grof 83, fi)n 51, kroet 16. Oomskinderenpeer 1 50-55 97, 2 45-50 78 87, 2d 52—54, fijn 34, ,val 14—18. Janbaaspeer 2d 28. Close 1 75-80 63, «5-70 68, Valappelen 21.70, val kroetappelen 9.80—20, gepl. kroet- appelen 22. val kroet perziltappel 5. Verpakt fruit: Scarlet Pimp. 1 70-75 148, 65 -70 148, 60-65 127, 35-60 81—84. Loganbessen p.d. 1 57, 2 3540. 3 11—17. Rode bessen p. d. 1 41, p. kg Witte bessen p. d. 1 25. Bramen p.d. 1 61—75, 2 36iS. Kruisbessen p. 14. 3 10, per kg 1 68—71, 2 53. Kersen: Kler ken 1 211. Kasperziken p. st. AA 35. A 24, B 15. C 9. D 6.50. Pruimen: Early Laxton 1 100 —145. 2 58—84, grof 75—97. fabr. 23—40. Oran jepruimen 1 3548, 2 31—34. grof 2436. Tollenaars 1 31—34, 2 24— 25, grof 28. Occu- lanen 1 12—16, 2 9. Czar extra 199211, 1 166—183, 2 70—104. Pruimen val 14—24. ge scheurd 20—38. Aardappelen: bonken 1820, 1 1316, 2 12, drielingen .507.50, kriel 2—4. Tomaten ex tra 58—63. 1 32—60, CC 37—50. Groenten: kropsla 1317. Bloemkool 11—30. Kussa 18—28. Boskroten 12. Uien 10—17. Komkommers 18—20. Groene kool 16—21. Bospeen 10. VEILING KRABBENDIJKE. 13 augustus. Dubb. pr. bonen 1 6372, 2 57. Rode bessen 3 2224 per doos.. Kruisbessen 2 23 per doos. Yellow Tr. 1 70-75 81, 65-70 73, 1 60-65 53—61, 55-60 45—47. 2 D" 3 grof 52, fijn 38, val 15—18. Stark Earliest 2 70-75 98. 65-70 103, 60-65 82. 55-60 58, 3 gr. 67. fijn 43, kroet 17. val 14—24. Valappels 8—14. Stark Earliest, verpakt: 1 75-80 134, 70-75 130—136. 65-70 107—128. 60-65 93—103, 55-60 80—84. Early Laxton 1 133, 2 118—132, 3 111. Tomaten A 1 54. B 1 59. C 1 41. VEILING MIDDELBURG. 13 augustus. Eerstelingen bonken 21.40, grote 20.10, drielingen 12. Bintjes: bonken grote 12.40. drielingen 6.S0. Tomaten A extra 3.78. A 1 3.64, A 2 B extra 3.66, B 1 3.39. B 2 2.38—2.20, C e: 3.80, C 1 3,80, C 2 2.10—2.20. Appels Yellow Transp. 70-op 73—78, 65-70 07—88, 55-60 63—66. 60-65 61—73, 2 D 48—54. Stark Earliest 65-70 118—143, 60-65 114—135, 55-60 84113, 3 fijn 64102. Early Laxton pruimen 97168. Kas perziken 6—43. Rode bessen 96143. Druiven 254261. Karbonkel- meloen 106—108. Orangeannanasmeloen 140 —160. Ogenmeloen 4684. Netmeloen 44101. Bloemkool 4 p. kist 11—24, 6 p. kist 11—19, 8 p. kist 1112. Komkommers groen 75-op 20—28, 60-75 17—25, 50-60 14—20, 40-50 10— 16. Komkommers wit 1024. Andijvie 24 34. Spinazie 747. Prei 22—45. Kussa 18- 31. Sav. kool 20—21. Sla 3.50—22. Rode kool 5—12. Spitskool 18—24. Dubb. bonen 40—57.50. Stoksnijbonen 4195. Pronkbonen 104106. Stamsnijbonen 4195. Bospeen 1026. Bos kroten 7—16. Waspeen 14—30. De Oo.stburgsc wielersportvereniging „Luctor ét Emergo" organiseert op za terdag Ti, september a.s. voor de derde maal do Ronde van VVest-Zeeuwsch- Vlaanderen voor amateurs en onafhan- keiyken. Evenals het vorig jaar ligt het in de bedoeling de renners, die in Oostburg starten, vooraf te doen gaan door een reclamekaravaan die evenals de ren ners, alle gemeenten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen zal aandoen. Het organiserend comité, dat voor de realisering van dit voor de gehele streek grootse wielergebeuren veel werk moet verzetten, is dezer dagen met de voorbe reidende werkzaamheden, zoals het aan vragen van de vele vereiste vergunnin gen, begonnen. De inschrijving voor de renners aan deze wielerkoers staat reeds open om daardoor dc aanmeldingster mijn zo ruim mogelijk te stellen. Reeds op de eerste dag van de inschrijvings termijn hebben zich dertig renners aan gemeld, zodat verwacht mag worden dat een groot aantal amateurs en onafhan- kelijken aan deze derde Ronde van W.- Zeeuwsch-Vlaanderen zal deelnemen. Het ligt in de bedoeling van de organi satoren om tijdens deze ronde op het Krooswijkparcours te Oostburg een af- wachtingscriterium te houden voor ad- spiranten en nieuwelingen. Getracht zal worden tijdens deze afwachtingskoersen de bezoekers via een geluidsinstallatie op de hoogte te houden van het gebeuren in de amateurronde, waartoe een mobi lofoonwagen met de rennerskaravaan zal meerijden. De finish van de ania- teurkoers zul eveneens op het Kroos wijkparcours gehouden worden. De route van de Ronde van West-Z.- Vlaanderen is als volgt vastgesteld: start tc Oostburg, via Zuidzande, Cad- zand, Cadzund-Haven, Retranchement, Terhofstcde. Sluis, Heille. Aardenburg, Eede. St.-Kruis. Waterlandkerkje, Schoondijke, IJzendijke, Biervliet, Hoofd plaat, Breskens, Groede, Nieuwviiet, Potjes, Zuidzande, terug naar Oostburg. HANSWEERT „Hansweertse Boys" nam afscheid van voorzitter De jaarvergadering van de Hansweert se Boys, dezer dagen in zaal „Zeelan- dia" té Hansweert, mocht dan niet druk bezocht zijn, de geluiden waren er niet somber om. By de terugblik over het afgelopen voetbaljaar bleek namelijk dat de boys nog niet zo gek gespeeld hadden. Het eerste elftal was byna kampioen en het tweede wist zich, on danks een slecht begin, toch in de af deling te handhaven. De A-junioren brachten liet tot een kampioenschap en de B-junioren eindigden op de twee de plaats. Het kassaldo daarentegen slonk en de heer Van Ingen, die zo lange tijd zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven, moest door vertrek naar elders worden opgevolgd. Met algemene stem men koos men de heer C. Kalle in zijn plaats. Voorts besloot men een elftal commissie van drie leden te formeren. Bij de rondvraag stond men enige tyd stil bij de verlichting van het trainings veld en de hoop werd uitgesproken dat ook andere verenigingen genegen zullen zijn in de kosten bij te dragen. Aan liet slot van de vergadering dankte de heer Van Ingen voor het vele ple zier dat hij aan de voetbalvereniging heeft gehad. De leden van de Hans weertse Boys bleken van mening tc zijn dat de dank geheel aan hun kant was en uitvoerig gaveii zy dan ook blijk van hun waardering voor het vele werk dat de scheidende voorzitter gedurende ruim tien jaar als speler, trainer er voorzitter van de vereniging heeft ge daan. Zijn vertrek zag men als een ge voelig verlies voor de Hansweertse Boys. COLIJNSPLAAT Coöperatieve Boerenleenbank Op dc „Coöp. Boerenleenbank" te Co- lijnsplaat werd in de maand juli een be drag aan spaargeld ingelegd van 94.105,04. In hetzelfde tijdvak betaalde men 15S.635.82 terug. Er is dus een negatief saldo van 64.530,78. Het saldo per 1 augustus bedraagt 3.508155,47. YERSEKE Reddinggordels bij „Kijkuit" De afdeling Yerseke van de koninklijke vereniging voor E.H.B.O., heeft aan de „Kijkuit", in do nabijheid van de Schel de, een tweetal kastjes geplaatst met reddinggordels. WAARDE Openbare verkoping Vrijdag werd ten verzoeke van mevr. K. de Jager-de Smit ten overstaan van notaris Van Dissel publiek verkocht woonhuis aan de Hoofdstraat. Hoogste inschrijver was de heer A. Koeman voor 13,500. Koper de heer J. Waverijn tc Yerseke voor 15.700. WISSENKERKE Kinderstrandfeest op de Banj aard Zaterdagmiddag werd op het strand bij 't Grote Duin te Kamperland een groot strandfeest gehouden voor de bewoners van de Banjaard en de Camping. De kinderen van deze vakantiecentra be- kampten elkaar in velerlei spelletjes en wedstrijden zoals touwtrekken, eierlo- pen, hardlopen, zaklopen, blokjes ra pen, figuurmaken, bussenwerpen er ringwerpen. Voor deze onderdelen was ondanks het goede weer redelijke be langstelling. De prijswinnaars van alle onderdelen ontvingen een kleine prijs. Het geheel was goed georganiseerd en stond onder goede leiding. Er werd nog meer gedaan voor de vakantiegasten, 's Avonds werd op de Banjaard een lampionoptocht gehouden. De muziek vereniging E.M.M. uit Kortgene met de drumband maakten een ODtocht door de Banjaard. Een groot aantal kinderen met lampionnetjes namen aan deze op tocht deel. Van de kant van de bewo ners van de Banjaard was grote be- langsteling voor deze optocht, die dan ook erg in de smaak viel. NOORD-ZEELAND Materiële schade na botsing Zaterdagmiddag omstreeks half zes zijn twee personenwagens komende uit de richting Zljpe ter hoogte van de Boo- gerdweg te Dreischor door nog onopge helderde oorzaak plotseling met elkaar m botsing gekomen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. maar de materiële schade was vrij aanzienlijk. Vooral de auto van de heer Van O. uit Rotterdam, welke vooroo reed, werd van achteren zwaar beschadigd. De tweede auto van L. uit Nieuwerkerk werd van voren ingedrukt. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag en maakte procesverbaal op BEJAARDEN MAAKTEN HUN JAARLIJKSE RIJTOER De ouden van dagen van Bruinisse heb ben er hun jaarlijkse uitstapje weer op zitten. Vorige week vrijdagmorgen stapten zij in de bus voor een tocht, waarin Zevenbergschehoek de eerste pleisterplaats was. Na daar een kopje koffie te hebben genuttigd ging het op Rotterdam en Rijswijk aan. Daar ge bruikten de bejaarden in hotel „De Ba taaf" hun twaalfuurtje. De pier van Scheveningen bekeek men vanuit de bus om daarna verder te rijden naar Kijk duin. Hoek van Holland, Maassluis. Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Op de terugweg stond in Steenbergen de soep klaar. Om acht uur reed de bus met bejaarden Bruinisse weer binnen. Ditmaal liet de muziekvereniging „Nu met Hope" verstek gaan, in tegenstel ling tot andere jaren, wanneer de in- comste van de bejaarden na hun trip heel wat belangstellenden op de been bracht. VLASMARKT ROTTERDAM 13 augustus 1962. Waterroot vlas: lage soor ten van f 1,40 tot f 1,55, middensoorten van f 1.60 tot 11.75. best vlas van f 1,80 tot f 1,95. Dauwroot vlas: van f 1,30 tot 11.75. Breekvlas: van f 0,80 tot f 1,35 afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.60 tot f 0,95. Het aanbod van waterroot vlas bleef gering daar door de werkzaamheden aan de nieuwe oogst geen arbeidskrachten voor zwingelen beschikbaar zyn. Voor de gehele produktie bleef de vraag goed. nagenoeg alle aangebo den partijen werden verkocht tegen onver anderde prijzen. Dauwroot vlas wordt onveranderd aangebo den. de vraag blijft goed. prijzen als vorige week. Breekvlas blijft schaars. Gezwingelde lokken onveranderd, gering aanbod en een goede vraag, noteringen onveranderd vast. Het trekken van de nieuwe oogst is nog in volle gang in de noordelijke districten, in het zuiden is begonnen met het vervoer naar de bedrijven. Verwacht wordt, dat het rootsel- zoen voor de nieuwe oogst kort zal zijn. daar de nieuwe oogst enkele weken later valt dan in andere jaren. Handel te velde neemt weer iets toe. voornamelijk voor de goede percelen. GRAANBEURS ROTTERDAM 13 augustus 1962. Peulvruchten, franco Rot terdam. Groene erwten op monster f30—f40, prima kwaliteiten daarboven. Schokkers op monster f 30—f 43. prima kwaliteiten daarboven. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1334. Vette koeien en ossen 1334. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwali teit): Vette koeien (in ris per kg) 290—325. 260—280. 250—260. Vette koeien aanvoer flink, handel flauw, prijzen teruglopende prijzen bij afloop moeilijk te plaatsen, enkele prima's boven notering. VEILING THOLEN Doré gewoon 20.60. Bintjes bonken 22. I 14.31 —15.12. II 13,16—13.40. poters 5,09—6.09: Witte Eigenheimers I 1517. TI 12—14, poters 5,16, Aanvoer 37 ton. VEILING STAVENISSE Bintjes I 14,40—14.68, II 14—14.30, bonken 21 —21,40, drielingen 5,40: Eigenheimers gewone 13,80—13.50, drielingen 7.00: Doré gewone 19,60. Aanvoer 90. ton. VEILING TERNEUZEN. Sla 6.20—12.40. Bloemkool A 35—48, A2 17— 45. B2 12—29. C2 11. afw. 11—21. Groene kom kommers A2 18—19. B 10—17. Witte komkom mers A2 14. B2 1115, C 10. Meloenen 94. Peen 12—20. Kroten 1417. Aardappelen: Ba- rina 1 16. Eerstelingen 1 15—18. 2 2—5. Bintjes bonken 16—18, 1 12—16. 2 3—7. Eigenheimers 1 16—17. Andijvie 34«2. Kassnijbonen 2 164 171. Prinsessebonen 1 65. 2 5155. Saxa 2 25—28. Sabo 1 30—33. 2 25 Sav. kool 13—21. Waspeen 1020. Tomaten A 5064. A2 5460. B2 60—61. C 45—53. CC 42. Uien 15—17. Rode bessen per doos 1 39—42. 2 29—40. Frambozen per doos 2 2644. 3 15. Pruimen per kg.: Lax ton 3 grof 135. 2 125—130. 3 76—112. Oranje- pruimen 3 4760. Appelen: Yellow 1 75. 80-98 70, 83-88 65, 67, 60 52—63, 55 4041, 2 75— 87. 70 73. 65 50—56. 60 43—49, 55 38—39, 2D 31—32. 3 grof 40—63, 3 fijn 25—35. Stark Earliest 1 75 110. 65 116, 55 83. 3 grof 87, 3 fijn 51. Close 1 65—86. 55 77. 3 grof 72. VEILING BEUGEN OP ZOOM. 13 augustus. Yellow 2583. Close 32127. Zo- merappel 2561. Oomskinderen 3573. Lax ton 32—156. Kroes 2268. Rode bessen 102— 141. Kasperzik 1140. Kaspruim 20—32. An dijvie 29—45. Sla 3.50—15 Rabarber 4—16. Bloemkool 11—26. Bospeen 12—22. Waspeen 8—18. Prei 46—81. Stamb. dubb. prins. 48— 81. Tuinbonen 1418. Erwten 1898. Kom kommers 10—31. Tomaten 25—S0. Kussa 2— 25. Kroten 6—15. Sav. kool 7—18. Snijbonen 61—191. Rode kool 5.50—10 Witte kool 7— 13. Meloen 36—126. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Export garnalen, aanvoer 2183 kg. 400—472. Schar 160 kg. Bot 124 kg. Wijting 4 kg. Schol 68 kg. Tong 328 kg. Paling 29 kg. Rog 20 kg. Krab 15 kg. Tarbot 5 kg. Onge sorteerde vis 38 kg. VEILING ST.-ANN ALAND. Doré. gewone 23.60. Eigenheimers, eewone 19.30—21. drielingen 9.18—9.50. Bintjes, ge wone 15.06—15.28. drielingen 6.30—7.08, bon ken 21—21.20. Aanvoer 240 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Doré 15—17.98. bonken 17,# drielingen 6.52. Eerstelingen 13.81. Eigenheimers 13—92— 19.32, drielingen 7.75, kriel 3.59. Bintjes 1 14,40—11.78. 2 11.50—14. bonken 1 21.21—21.10, 2 19.03. drielingen 7.50—7.37. kriel 7.25. voer Aanvoer 5600 kisten. Nagekomen advertenties. Heden overleed onver wacht onze lieve, zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader JAN REIJNOUDT op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam. J. A. Reijnoudt- Tjarks Middelburg, 12 augustus 1962, Baarsjesstraat 18. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 15 augustus om 11 uur vanaf het sterfhuis. De rouwdienst zal wor den gehouden in de aula van de algemene begraafplaats. Heden overleed plotse ling onze broeder, zwa ger en oom oud 59 jaar. Uit aller iïaam, K. Louwerse Westkapelle, ANDRIES LOUWERSE. Zijn trouw aan onze vereniging zal ons steeds in herinnering blijven. Bestuur, leden en directeur van de muziekver. O.K.K. Westkapelle, 13 augustus 1962. Heden overleed in de gezegende ouderdom van 82 jaar in het ver pleeghuis „Der Boede" te Koudekerke de heer MAKINUS DINGEMANSE, Uit aller naam. C. Dingemanse Gapinge, 12 augustus 1962, Schotsehoek 3. De begrafenis zal plaatsvinden ojf woens dag 15 augustus te Ga pinge. Vertrek vanaf Schotsehoek 3 om 11 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7