PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG BEGIN VERWACHT VAN HET FORMEEL OVERLEG Kennedy: dit jaar geen recessie te verwachten SLUIS EN VIADUCT IN GREVELINGENDAM ZIJN BIJNA KLAAR Vliegtuigen bij Merauke Hijsen Indonesische vlag dé hinderpaal Nikolajew nu al drie dagen in de ruimte Neutralen ingelicht over westelijk kernstopplan Algerijnen breken Frans monument af V.S. hebben tegen Berlijn-conferentie geen bezwaar Vandaag.., De prijzen 205e jaargang - no. 190 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISS1NGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.; ir. per post 8.25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: Vlisangen Walstraat 58-60. tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51 tel. 3841 (b.g.g red. 2078/3169. adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: tel. 2116; noni Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4.— Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min, 1.25) ..Brieven bur. v 17 1 Zienkzëe- red. tel. 2425. adm. tel Dinsdag 14 augustus '62 i dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. „TECHNISCHE ASPECTEN" GISTEREN BESPROKEN Fransen ontruimen Bizerta tegen einde 1963 Frankrijk en Tunesië zyn het er ove eens geworden, dat de Franse troepen op de marinebasis te Bizerta tegen het einde van 1963 zullen worden terugge trokken, zo is verklaard door de Tune sische minister van defensie, Bahi Lad- gham. Hy zei in een redevoering: „tegen het einde van 1963 zal de terugtrekking geheel of byna zijn voltooid". Een woordvoerder van de Verenigde Naties heeft gisteren bekend gemaakt, dat de formele onderhandelingen over de overdracht van Westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië naar verwachting woensdag zullen worden gehouden. De woordvoerder deelde dit mede, nadat Nederlandse en Indonesische functionarissen met waarnemend secretaris-generaal Thant in diens kantoor meer dan drie uur hadden beraadslaagd over „technische aspecten" van de overdracht. De beraadslagingen werden in de vroege namiddag afgebroken en een uur later weer hervat. Hij zei, dat de formele onderhandelingen hetgeen wordt opgevat als het ondertekenen van een akkoord naar verwacht werd woensdag op het V.N. hoofdkwartier zouden plaats vinden. Hij kon geen tijdstip noemen, noch zeggen of er meer dan een bijeenkomst zou worden gehouden. Over de beraadslagingen, die in het kantoor van Thant plaatsvonden, werd weinig vernomen. Volgens sommige diplomatieke kringen schijnt de kwestie van wat „een symbo lische overdracht van de macht" is ge noemd legen het einde van het jaar door het hijsen van de Indonesische vlag naast die van de Verenigde Naties een grote hinderpaal te zijn voor het bereiken van een definitieve overeen komst. Deze kringen zeiden, dat Indo nesië onvermurwbaar was wat betreft de vervulling van president Soekarno's gelofte, dat de Indonesische vlag boven Westelijk Nieuw-Guinea zou wapperen, voordat de haan voor de eerste maal op nieuwjaarsdag zou kraaien. Uitstel onder voorwaarde Toespraak voc/ radio en televisie BELASTINGVERLAGING OP 1 JANUARI IS. President Kennedy heeft maandag avond in een toespraak over radio en televisie verklaard, dat Ameri ka de beste periode van prijssta biliteit beleeft sinds het einde van de oorlog. Kennedy vertelde het Amerikaanse volk dat de econo mische cijfers over juli er niet op Amerikaanse en Engelse deskun digen hebben de neutrale afgevaar digden naar het 17-mogendheden overleg over ontwapening te Ge neve gisteren ingelicht over het nieuwe westelijke voorstel inzake een kernstop. WesteHjke zegslieden verklaarden dat de meeste neutrale afgevaardigden van de conferentie „gunstig" op het voor stel hadden gereageerd. De vertegen woordigers van de neutrale landen wer den voorgelicht door een onder leiding van .Jerome H. W'iesner, president Ken nedy's belangrijkste wetenschappelijke assistent, staande groep deskundigen. Westelijke zegslieden verklaarden dat de meeste afgevaardigden een „gunsti ge indruk" hadden gekregen van de nieuwe bevindingen die het westen mo gelijk hadden gemaakt zijn houding in zake het toezicht op de naleving van de kernstop te wijzigen. De leider van de Amerikaanse delega tie, Arthur H. Dean, kwam verleden week donderdag met het westelijke voorstel voor de dag. Het werd onmid dellijk verworpen door de Sowjet-Unie, die het beschreef als een manoeuvre om de sympathie der neutrale landen te winnen. lA/VAAM/UUUWMAAAAAAMAA/UUMAAAAMAAAAMAl liet waterstaatkunstwerk in de Grevelingendam in aanbouw bij Bruinisse, de kapitale schutsluis, nadert zijn voltooiing. Op de foto is een en ander duidelijk te zien. De schutsluis zal dienen voor een scheepvaart tussen Zijpe en Krammer enerzijds cn Grevelin- gen anderzijds. (Foto P.Z.C.) wezen dat dit jaar een recessie te verwachten was. De president bracht hulde aan de Sowjet-Unie, wegens haar jongste prestaties in de ruimtevaart. Van Amerika „zou men ook nog ho ren", al was het op het ogenblik ten achter in de ruimtewedloop. „Ons land is laat begonnen. Wij liggen achter en zullen nog 'n tijd lang achter blijven, maar wij doen ons best en men zal de komende maanden en jaren van ons horen op ruimtegebied". President Kennedy zei dat de belastin gen niet dadelijk zullen worden ver laagd. De juiste tijd daarvoor was 1 ja nuari a.s., zoals hij al had voorgesteld. Hij noemde wel het huidige belasting- peil :e hoog en een belemmering voor het economische herstel. Ook verlaagde het de koopkracht van de burgers aan zienlijk. Maar, zo zei hy, de juiste maat regelen dienen op het juiste ogenblik te worden genomen. De president zei dat de bruto nationale produktie met 10 procent of met meer dan 50 miljard dollar is gestegen sinds hij anderhalf jaar geleden zyn ambt aanvaardde. De industriële produktie was met meer dan 16 procent gestegen. Het aantal werklozen, dat hy nog te hoog noemde, was met 23 procent ge daald. Lonen en salarissen waren om hoog gegaan, evenals de winsten. REDEN TOT VERTROUWEN Tot dusver was de toestand echter „niet zo goed als wij allen zouden willen". Maar er was steeds vooruitgang en er heerste lang geen „crisisstemming". Het Amerikaanse volk had „alle reden tot vertrouwen in het Amerikaanse stelsel". President Kennedy gaf toe dat de daling op de effectenbeurs vele gezinnen ge troffen heeft. De effectenbeurs rustte nu echter op een gezonder verhouding tussen koersen en winstmogelijkheid dan aan het einde van vorig jaar. De betalingsbalans bosprekend, zei Ken nedy, dat hot land in 1958, '59 en '60 bijna 12 miljard dollar aan goud en dol lars heeft verloren. In 1961 zijn de ver liezen veel kleiner geworden. Deze nel- ging zette zich voort in 1962 en men hoopt de balans in 1963 in evenwicht te krijgen. Dan, aldus de president, zal het vertrouwen in de dollar hersteld zijn. „De dollar is zo goed als goud", voegde hij hieraan toe. bewilligd hadden in het uitstel van de formele overdracht tot mei van het vol gend jaar op voorwaarde dat de twee vlaggen naast elkaar zouden wapperen na het einde van het lopende jaar. Indonesische functionarissen ver klaarden, dat dr. Royen mondeling heeft toegestemd in het hijsen van de vlag voordal de werkelijke bestuurs- overdracht zou zijn geschied, maar dit is aan Nederlandse 2rjde niet be vestigd. Van de zijde van de V.N. werd alleen maar gezegd, dat de Nederlanders en Indonesiërs samen met Thant en diens vertegenwoordiger in de onder havige kwestie, de Amerikaanse di- Slomaat Ellsworth Bunker, over 'ieuw-Guinea hadden gesproken. De woordvoerder zei, dat dr. J. H. van Royen, de Nederlandse ambassa deur in Washington, en mr. C. W. A. Schürmann, Nederland vertegenwoor digden en dr. Soedjarwo, de Indone sische onderminister van buitenland se zaken, en generaal Hidajat, de vice-minister van defensie voor In donesië optraden. Soekarno Volgens een bericht van radio-Djakarta lieeft president Soekarno gisteren ver klaard, dat hij hoopte de terugkeer van Westelijk Nieuw-Guinea tot Indonesië te kunnen aankondigen op do verjaardag van de Indonesische onafhankelijkheid, dus vrijdag aanstaande. In een rede in het Merdekapaleis te Djakarta ter gelegenheid van de ver- laardag van dc profeet Mohammed her haalde Soekarno, dat het hevel voor de bevrijding van West-Irian zou worden uitgevoerd, in weerwil van de bespre kingen die thans te Washington tussen Nederlanders en Indonesiërs worden ge houden. Soekarno zei in zyn rede, die 30 minu ten duurde, dat hy van dr. Soebandrio nog geen bericht had ontvangen i formele onderhandelingen met Neder land, maar voegde hieraan toe dat hy verwachtte dal de besprekingen woens dag zouden eindigen. Hij verklaarde: „Met Godsgenade zal ik de terugkeer van West-Irian tot de republiek op 17 augustus a.s." aankondigen". ftaktlijn Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft té kennen gegeven, dat liet geen bezwaar heeft tegen het houden van een conferentie van minis ters van buitenlandse zaken vun de wes telijke mogendheden voordat de alge mene vergadering der Verenigde Naties op 18 september een aanvang neemt. Een woordvoerder van het ministerie zei. dat het volkomen normaal zou zijn een dergelijke bijeenkomst te houden van de ministers van buitenlandse zaken van de V.S., Engeland, Frankrijk en West-Duitsland. Een dergelijke confe rentie werd verleden jaar in Washington gehouden. Westduitse functionarissen hadden in formeel de idee geopperd om dit jaar opnieuw zo'n vergadering te houden, al dus Amerikaanse zegslieden. IONGE JAPANNER ZEILDE ALLEEN IN DRIE MAANDEN NAAR AMERIKA De 23-jarige Kenichi Horie uit Osaka, Japan, wilde wel eens wat meer 3 weten over zeilen, van het Engels en over democratie. Hy stapte dus in 3 zyn zes meter lange zeilboot en zette koers naar San Francisco. Onderweg zou hij ongetwijfeld wel zeiler varing opdoen en na aankomst zou het een en ander inzake Engels en inzake democratie hem wel duidelijk worden. De zondagzeiler had geen paspoort en geen visum. Toch gaf hij zyn be- 3 trekking als assistent in zijn vaders autogarage op. laadde in zijn scheepje 20 liter water. 40 kilo rijst en 200 blikjes met voedingsmiddelen. i Toen hij in San Francisco aankwam, had hij vijf potloodpunten op zijn zeekaart staan. Vijfmaal storm. Twee patrijspoorten waren tijdens een storm weggeslagen. Hij had ze met board dicht moeten spijkeren om zijn schip drijvend te houden. Toen hij geen water meer had, ving hij regen- water op in een zeil. Zo zeilde hij alleen naar Amerika, in drie maanden. Verwachte landing bleef uit Ruimteschepen verder uit elkaar geraakt Ruimtevaarder Adrian Nikolajew in „Wostok 3" heeft gisteren zijn derde dag in de ruimte doorge bracht. Toen hij zich gisteravond om acht uur te ruste legde was hij de eerste „ruimte-miljonair" in de geschiedenis. Zijn „Wostok 3" had toen 40 omwentelingen om de aar de gemaakt en ongeveer 1.650.000 km afgelegd. Zijn collega Pavel Popovitsj in „Wostok 4" had toen 24 omwentelingen met bijna een miljoen kilometers op zijn naam staan. In tegenstelling tot wal waarnemers In de westelijke landen verwachtten is geen der beide ruimtevaarders gisteren naar de aarde teruggekeerd. Vanuit Japan kwamen gisteren berichten als zou uit een gesprek tussen een ruimte vaarder en een station op de grond zijn opgemaakt, dat één van de .AVostoks" snelheid ging verminderyi om te landen. Dit is echter niet gebeurd. Wel zijn de beide ruimteschepen verder uit elkaar geraakt. Op grond van de eerste berekeningen lag „Wostok 3" 120 km voor op „Wostok 4". Deze af stand is gisteren aangegroeid tot onge veer 1270 km. vervolgens een boodschap, waarin hij hen „een geslaagde uitvoering van hun vluchtprogramma en een goede landing" toewenste. De ruimtevaarders staan ook nog steeds per radio met elkaar in verbinding. Bo vendien verzonden zy aan tal van lan den boodschappen en betuigden zij hun dank aan „de geleerden en andere wer kers, die onze vluchten hebben voorbe reid". Voeding De Voeding van beide ruimtevaarders is veel gevarieerder dan hun voor gangers meekregen. Behalve voedsel in tubes, eten zij rund- en kalfsvlees, kippeborst, belegde broodjes, fruit, gebak en zelfs bonbons. Het vaste voedsel is in kleine stukjes gesneden. Volgens een Russische specialist op het gebied van de voeding in de ruimte, kunnen natuurprodukten slechts voor kleine ruimtereizen wor den gebruikt. Geen Telstar Inmiddels is gisteren bekend geworden dat de Sowjet-Unie heefL geweigerd mee te werken aan een poging de recht streekse televisie-uitzending van haar ruimteschepen met behulp van de com municatiesatelliet Telstar naar de Ver enigde Staten te relayeren. Het voorstel, dat aan de voorzitter van de Russische staatsradio- en televisie commissie werd gedaan, is ..beleefd maar ontkennend" beantwoord. ..n de beide ruimtevaar ders wordt nog steecis uitstekend ge noemd. Beide verrichten normaal hun waarnemingen. Premier Kroesjtsjew voerde gisteren een telefoongesprek met Popovitsj en zond beide ruimtevaarders is het veertig jaar geleden, dat de Engelse persmagnaat Al fred Ch. W. Harnisworth viscount Northcliff of St.-Peter in Thanet te Londen geestesziek overleed. Twee belangrijke kunstwerken Voor begin bietenseizoen doorgang IVoorddp vrij TWEE BELANGRIJKE kunst- werken, die ri jkswaterstaat op enkele honderden meters van elkaar bij Bruinisse in de Gre velingendam bouwt naderen op het ogenblik hun voltooiing: het viaduct, dat over de Noorddijk heen in de toekomst het verkeer van Schouwen-Duiv eland (en overig Zeeland) naar de snel weg op de dam zal leiden en de kapitale schutsluis in het ver lengde van de nieuwe vissersha ven. Eind volgende week kan worden begonnen met liet be- tonstorten binnen de bekistin gen van liet viaduct. En dun kunnen de landbouwers uit de omgeving gerust zijn: voordat het bietenseizoen in het najaar weer aanbreekt hebben zij over de Noorddijk onder het viaduct weer een vrije doorgang. De scheepvaart van Bruinisse en het Zype naar de Grevelingen vice versa profiteert al geruime tyd van de nieuwe schutsluis vlak voor de wal van het dorp. Zy hét dat de deuren aan de westkant nog provisorisch functioneren. Over enkele maanden kan de sluis kant en klaar worden opgeleverd. Nu dus het moment in zicht komt, dat de hedryvigheid rond en op de Grevelingendam zich van het werkterrein voor de directiekan toren van Deltadiensl en de aanne merscombinatie N V. Dyksbouw ver plaatst naar de laatste geul in deze dam, dicht onder de Hoek van Sint Jacob op Flakkee, wordt alles nog even op haren en snaren gezet om binnen het tijdschema van het werk programma gereed ie komen. Wie het viaduct in aanbouw over de Noorddijk bekijkt, heeft meteen een indruk van de breedte, die de snelweg over de kruin van de dam zal krqgen. De brugplaat wordt 17.25 m breed: dat is het dubbele van de breedte, die het provinciaal bestuur voor de Oosterscheldebrug heeft gepland. Er komen twee rijba nen en aan de oostkant wordt nog een weg voor langzaam verkeer aan gelegd. De snelweg zal aansluiten op de bestaande voorrangsverbindingen op Duiveland en Flakkee. Tussen Bruinisse en Oosterland zijn daar voor de voorzieningen al geruime tijc geleden getroffen. Aan de oostkant van de zogenaamde Oude D(jk maakt rijksweg 18 een bijzonder scherpe, eigenlijk haakse bocht in de richting van het Zijpse veer. Automobilisten moeten er wel hun stuur stevig vasthouden en het gaspedaal even loslaten. Wanneer de weg over de Grevelingendam zal zijn opengesteld, loopt rijksweg 18 bij de Oude Dijk rechtdoor in de richting van het via duct bij Bruinisse. De weg naar het veer Zype wordt dan een aftakking. RUIM UITZICHT Enkele jaren geleden heeft men hier voor de zaak al in gereedheid ge bracht, toen de bestaande flauwe bocht binnen het kader van de her verkaveling werd omgebouwd tot een tracé, dat in een handomdraai te veranderen is lot een splitsin: De brugplaat over het viaduct - 27,5 meter lang geeft al een ruim uitzicht over de Grevelingen. Dat krijgen ook de weggebruikers in de toekomst: naar weerskanten, zoals dat op de Zandkreelcdam het geval is. Het bovenste rijdek van het via duct torent hoog boven de huizen van Bruinisse uit. Overigens blijft de ver binding tussen dit waterstaatskunst werk cn de bestaande rijksweg 18 van Zierikzee naar Zijpe nog even uit. Om hot verkeer niet te mislei den zal met de aanleg daarvan eerst volgend jaar een begin worden ge maakt. Wel wordt cp het ogenblik gewerkt aan een „contact" tussen dit viaduct en de schutsluis in de dam door de Grevelingen. Tot op heden bevindt zich daar nog steeds een diepe kuil van een dikkehonderd meter lengte. Die wordt nu opgevuld. Zware vrachtauto s bewegen zich rusteloos heen en weer tussen de los- Dlaats van het zand aan de sluiskade en het punt. waar zy hun vracht in de diepte laten glijden. Het bedieningshuis van de schutsluis steekt al hoog boven de grijze wan den uit. Aan de geleidingswerken (Zie slot pag. 2 kol. 6) Het loonadvies, dat oe Sociaal Econo- mlsehe Raad een maand geleden heeft uitgebracht, is wellicht niet zo indringend besproken in dag-, week-, maandbladen enz., ais dit belangryke advies verdiende. Mogelijk was er in de julimaand reeds een grote vakantie matheid over het Nederlandse volk ge komen en bleef daardoor de discussie enigermatesteken in de verregende sfeer v^n die vroege vakantiedagen. Daaruit zou dan weer geconcludeerd mogen worden, dat in de komende maanden de discussie vermoedelijk nog zal opleven, want het moet toch wel uitgesloten worden geacht, dat het be wuste S.E.R.-advies g-een aanleiding zou geven tot vrij scherpe debatten. Wij herinneren er even aan, dat het be wuste S.E.R.-advies een grotere zeg genschap van het bedrijfsleven bepleitte over de loonpolitiek, waarbij het pro- duktiviteitscriterium niet meer tenvolle zou worden gehandhaafd en de rol van de rijksbemiddelaars was uitgespeeld. Het toezicht op de loonvorming zou be rusten bij de Stichting van de Arbeid en men zou er op moeten vertrouwen, dat centrale organisaties van werkne mers en werkgevers voldoende gezag over de aangesloten honden zouden heb ben om tot een goed samenspel te ko men. Een halfjaarlijks S.E. R.-rapport over prij zen en lonen zou richtinggevend zijn bij deze loonvorming en het zou daarnaast ook voor de regering een mogelijkheid tot enige controle bieden. Tot zover deze uiterst summiere aanduiding van het S.E.R.-advies. Er is althans een blad, waarin wel uitvoerig aandacht is geschonken aan het S.E.R.-advies en waarin de dis cussie ook nog wel zal worden voort- ezet, en dat is Economisch Statistische -ierichten. In het nummer van 25 juli jl. troffen wij een beschouwing over het loonadvies aan van de Groningse hoogleraar prof. J. Pen, een man, die bekend staat om de frisheid van zijn ideeën en om de dartelheid van zijn woordkeuze. Hij om schrijft het loonadvies als „verhulde balsturigheid" en hn vindt het advies het meest opmerkelijke, dat de S.E.R. ooit uitbracht, blijkbaar omdat het be drijfsleven vierkant stelling neemt te- gen het regeringsbeleid. [et zou te ver gaan hier alle argumen ten van prof. Pen voor deze kwalificaties aan te voeren, want het is slechts onze bedoeling een waarschuwing te citeren, die hij neerschrijft in verband met de prijspolitiek. Reeds herhaalde malen is in dit blad betoogd, dat de prijspolitiek van minister De Pous bepaald een wankele politiek is. Ook is er in verband met het S.E.R.-advies op aangedrongen, dat bij een aanvaarding van dat advies toch ze ker aan de betrokken minister de mo gelijkheid moest worden gegeven tot in tensievere prijsbeheersing. Welnu, prof. Pen schrijft in zijn kritisch betoog over het S.E.R.-advies o.m. het volgende: „Een van de dingen, waar de regering mee in de maag komt te zitten, als zy het advies opvolgt, is de prijspolitiek. Het is de kracht als men dat woord hier tenminste wil gebruiken van het beleid, dat prijsverhogingen slechts bij hoge uitzondering gemotiveerd mogen v/orden door loonsverhogingen. Als die pijler wegvalt, wordt het systeem van de prijspolitiek enorm verzwakt Het rapport ontlokt de cynici een wrang gelach als het zegt dat „door de over heid een beleid moet worden gevoerd dat een onverantwoorde opwaartse ont wikkeling van het algemene prijspeil voorkomt. Met het oog hierop dient de overheid primair de instrumenten van de monetaire en de budgetaire politiek te hanteren". Dat staat naast elkaar in een advies over de loonpolitiek, op een tijdstip waaron iedereen weet, dat de lonen in het afgelopen jaar kostprijsver- hogend hebben gewerkt". En even verder zegt prof. Pen: „Men zou trouwens nog een heel ander standpunt kunnen innemen, te weten: wat is de aardigheid van een prijspoli tiek. die niet weet te voorkomen dat de bouwprijzen stijgen en stijgen, zodat de huurverhogingen er goeddeels door wor den geneutraliseerd. Moeten wij in huilen uitbarsten over het verdwijnen van een beleid, dat mede gekenmerkt wordt doordat het de stijging van de aardap pelprijzen pas op het laatste nippertje ging bestrijden, zonder daarbij veel effect te sorteren Is hel niet wat over dreven, veel waarde te hechten aan prijsvoorschriften die, naar ieder kind weet, links en -rechts worden omzeild, en die zo lek zijn als een mandje Moeten wij daarvoor soms dat ingewik kelde loonpolitieke systeem overeind houden?" Tot zover prof. Pen. Nieuw is dat wat hij zegt stellig niet, maar* hij zegt het zo fris en dartel, dai een uitvoerig ci taat wel verantwoord is. Misschien dringt het in deze formulering beter tot de adviseurs door! S WAARSCHIJNLIJK OPNIEUW LANDINGEN VAN PARA'S In de naclit van maandag op dins dag omstreeks 1 uur (Nieuw- Guineatijd) hebben de Indone siërs opnieuw pogingen gedaan om vanuit de lucht op Nieuw- Guinea te landen. Het is nog niet bekend of zij daarin zijn geslaagd. Om 1 uur 's nachts plaatselijke tyd (on geveer half vyf gistermiddag Neder landse tyd) werden onbekende vlieg tuigen boven Nieuw-Guinea waarge nomen. Naar het A.N.P. in Hollan- dia lieeft vernomen, hebben de vlieg tuigen in elk geval naby Merauke rondgecirkeld. Ir Hollandia werd tegen half twee .uchtalarm gegeven. De stad werd geheel verduisterd en de troepen werden in de hoogste graad van pa raatheid gebracht. Nederlandse Nep- tuneyvliegtuigen cirkelden boven de stad. Om kwart over drie werd het lucht alarm opgeheven. Het is niet bekend of ook boven andere plaatsen dan Merauke gepoogd is parachutisten neer te laten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1