Dies Kosten verraste Minneboo en won de Ronde van Sluiskil DE BOEKENPLANK Vrij veel aanrijdingen in Zeeuwse gemeenten RAAD 0UDELANDE NIET AKKOORD MET TOEDELING VAN GROND AGENDA WEDVLUCHTEN chauffeur voor Daf Dieleman's Graanhandel, Merendeel met nog vrij goede afloop MAANDAG 13 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Grote favoriet toonde grote onervarenheid Kapellenaar sprong alleen naar finish DIES KOSTEN uit Kapelle heeft zaterdagmiddag op een ietwat ver rassende wijze de ronde van Sluis kil voor nieuwelingen gewonnen. Het verrassende zat in het feit, dat zich twintig ronden voor het einde een kopgroep had gevormd van acht renners, waaronder enke le zeer snelle jongens als Minne boo, v. d. Maas en De Smit. Vooral Minneboo had tijdens de regen van premies getoond over een uiterma te goed eindschot te beschikken, zodat hij beslist de gevaarlijkste man uit het groepje was. Duidelijk bleek in de slotfase van de wedstrijd zijn nog grote onervarenheid. Speels liet hij zich soms een tiental me ters afzakken omdat hij mét het pu bliek van mening was dat hem de zege welhaast niet meer kon ontgaan. Onverantwoordelijk ging hij met zijn krachten om- Dies Kosten had dit blijkbaar door. Hij zocht naar een geschikt moment om zich ran deze snelle knaap te ontdoen. Zes ronden voor het einde deed zich een gunstige gelegenheid voor. Kosten demarreerde als een razende en toen hij omkeek had hij alleen nog v. d. Maas in z'n wiel. Minneboo sloog alarm, verzamelde de andere verslagenen als hulptroepen om zich heen om het gat van zeker vijftig meter te dichten. Het was te laatDe overmoed en de daardoor nodig gewor den inspanningen vergden zoveel van zijn krachten dat hij zelfs voor de derde plaats geklopt werd door De Smit uit Biervliet. Kosten had inmiddels zijn voorsprong vergroot tot 150 meter en klopte op grote afstand van de meet zijn laatste tegenstander v. d. Maas- De Sliedrech- ter Van Driel, die vrijwel de gehele wedstrijd in de kopgroep had gezeten, was in de slotfase zo „versleten", dat hij zelfs nog op een ronde werd gezet. Reeds in de tweede van de zestig ron den liepen Kosten, v. d. Maas en Van Driel uit het peloton weg, in de zesde ronde door een ongerust geworden Min neboo. Door een enorm gebrek aan sa menwerking werd deze groep later in gelopen door Hollemnns, Bnrendregt, Dc Smit en Kornclis. In de 40e ronde werden de twee groepen verenigd, zo dat de kop toen werd gevormd door acht renners- Van de 16 vertrekkers reden er 14 de wedstrijd uit. Peotcrs en Steenbakkers staakten de strijd- De uitslag was als volgt: 1- Dies Kos ten, Kapelle, de 70 km in 2 uur en 8 min.; 2. H. v. d. Maas, Ouwcrkerk, op 10 meter; 3. L. de Smit, Hoofdplaat, op 150 meter; 4. G. Minneboo, Heen- vliet; 5. A. Kornelis, Biervliet; 6. A. Hollemans, Rijsoord; 7- P. Barendregt, Alblasserdam; 8. op 1 ronde M- van Driel, Sliedrecht; 9. op 3 ronden P- Dekkers, Borssele; 10. op 4 ronden C. Goossen, Abbebroek; 11, R. Rijk, 's- Heerenhoek; 12. op 5 ronden O. de Block, Koewacht; 13. H. van Koeve- ringe, Schore; 14. W. Provoost, Dom burg. Tevoren vond een wedstrijd plaats voor adspiranten, waarin de veelbe lovende I)u Bois uit Zuidzande de hoofdrol speelde en onbedreigd met de overwinning ging strijken. In Sluiskil scheerden zaterdag middag wielrenners door de boch ten, toen daar een race voor nieu welingen werd gehouden. Dies Kosten uit Kapelle tv as in deze wedstrijd sneller dan alle ande ren, waaronder ook de gevaarlijke Minneboo. (Foto P.Z.C.) Hier was de uitslag: 1. W. du Bois, Zuidzande, de 30 km in 50 minuten; 2- W- de Feber, Sluiskil; 3. M. Mol, Lewe- dorp; 4. J. Mesu, Arnemuiden; 5. J. de Vrieze, Souburg; 6. A. Voerman, West- dorpe; 7. B. Franse, 's-Heerenhoek; 8- G. v. d. Sijpt, Koewacht; 9- G- Sturm, Vlissingen; 10. W. Rijk, Goes- Afdeling West-Z.-Vlaander en Sexuele Hervorming opgericht Tydens een vrijdagavond in hotel café „Victory" te Oostburg gehouden ver gadering is do afdeling West-Zeeuwsch. Vlaanderen van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming opge richt. Deze oprichtingsvergadering stond onder leiding van de gewestelijke voorzitter, de heer A. van Hinte uit Kloetinge. De installatie van het nieu we bestuur geschiedde door het hoofd bestuurslid, mevrouw mr. H. M. de Kat- Presser uit Rotterdam. Daar de voor het voorzitterschap kan didaat gestelde persoon verhinderd was de vergadering bij te wonen, werd de vervulling van deze functie aangehou den tot een volgende bijeenkomst. Het bestuur ziet er als volgt uit: tweede voorzitter mevr. J. C. de Haan-Bak ker te Zuidzande, secretaris de heer C. Stroo te Breskens, tweede secretaris mevrouw R. Jacoby te Oostburg, pen- ningmeesteresse mevrouw J. Riemens- De Klerck te Oostburg, tweede penning- meesteresse mevrouw A. M. Kosten-De Kogel te Oostburg en de bestuursleden mevrouw M. S. Dijk-Langstraat te Bier vliet en de heer A. C. J. Hoste te Groe- de. Medegedeeld werd, dat de nieuwe afdeling reeds 172 leden telt en dat dit de zesde afdeling in de provincie Zee land is. De reeds bestaande afdelingen zijn Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, Goes, Middelburg, Vlissingen en Schouwen- Duiveland, die in totaal bijna 4000 le den tellen. Verder werd nog besloten de eerste openbare bijeenkomst in de streek te houden op 9 oktober in hotel „Victory" te Oostburg, waar de spe ciaal voor de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming gereserveer de film „Lente in Parijs" zal worden vertoond. Medegedeeld werd ook nog, dat er in Zeeland drie consultatiebu- reau's van de vereniging zitting hou den, nl. in Vlissingen, Goes en Terneu- Man knijpt keel van vriendin dicht Met de mededeling, dal hij waarschijn lijk een meisje vermoord had. meldde zich zaterdagavond cie 22-jarige fa- bieksarbeider F. de W. uit Amsterdam 'op het hoofdbureau van politie aldaar. Het bleek, dat de man met zijn 17-jarige vriendin was gaan wandelen bij de Schellingwouderbrug, waar het tweetal in de graskant ging zitten. Er ontstond toen onenigheid, waarop De W. zich op wond en de keel van het meisje dicht kneep. Hij geraakte hierdoor in paniek en ging rechtstreeks naar het politie bureau, waar hij werd ingesloten. Het meisje meldde zich later op de avond op het bureau Linnaeusstraat, waar zij verklaarde geruime tijd bewusteloos te zijn geweest. Bij een onderzoek in het ziekenhuis is vastgesteld, dat het hier een ernstige wurgpogir.g betreft, aldus de politie. Het tweetal kende elkaar door vriendschap tussen de wederzijdse ouders. VOORSTEL RUILVERKAVELINGSDIENST drage van 5 tot 10 cent per inwoner had gevraagd, in het vervolg een subsi die van ƒ50 per jaar te verstrekken. Een verzoek van de R.-K. Stichting Geestelijke Volksgezondheid in Zeeland om een verhoging van de subsidie van 3 tot 10 cent per inwoner, werd afge wezen. Meegedeeld werd, dat de bijdrage in de kosten van de gemeenschappelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht en meentewerken voor Oudelande voor jaar 1962 geraamd op 4,16 per in woner. Voor de schoolartsendienst wordt' de bijdrage voor 1963 geraamd op 0,46 per inwoner. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werden on derzocht en in orde bevonden. Eveneens bezwaren tegen de bijdrageregeling van de PZEM De raad van Oudelande is in de dezer dagen gehouden vergadering niet ak koord gegaan met de door de herverka- velingsdienst voorgestelde toedeling van grond achter de genieentewouingen aan de Stationsstraat. Uitvoerig discussieer de de raad over het voorstel van b. en w. om de voorgestelde toedeling wel te aanvaarden. By stemming verklaarde de raad zich echter met 6 stemmen voor handhaving van de bestaande toestand. De door de N.V. P.Z.E.M- voorgestelde bijdrageregeling voor aansluiting van percelen, die zullen worden gebouwd in onrendabel gebied nadat de elektrificatie is voltooid, kon evenmin de volledige in stemming van de raad krijgen. Omdat in de kosten van aansluiting van onren dabele percelen reeds eerder bijdragen werden verleend de gemeente betaal de 1180 per perceel voelde de raad er weinig voor om nog eens voor dit doel kredieten te voteren. Mot de N.V. P.Z.E.M. zal over deze kwestie opnieuw overleg worden gepleegd. Overeenkomstig de ontvangen voor schriften besloot de raad de nu ren van de woningwetwoningen met ingang van 1 september a.s. te verhogen met 12 procent. De huren zullen dar bedragen' voor woningen in de Doelstraat 9,75, in de Dorpsstraat 10.60 en 11,05, in de Slagtweistraat 9,75. in de Stations straat ƒ10,60 en in de Vanderbijlstraat 10,55 per week. De verhoging zal ook gelden voor de andere gemeentewonin gen. Tegen de door G.S. toegezonden ont werpbesluiten tot aanpassing van de salarissen van de secretaris, de ont vanger en de ambtenaar van dc bur gerlijke stand hadden de raadsleden geen bezwaar. Aan de afdeling Oude lande van het Wit-Gelc Kruis zal in het vervolg een subsidie van 3 per lid per jaar worden toegekend. Besloten werd aan het Zeeuws Studie fonds, dat om een verhoging van de bij- Middelburg City: El Cla. 20 uur, 14 jaar: Electro: Jerry als Assi-poctser. 10.30 uur; Molenwater: Miniatuur Walcheren v>—22 uur: Van Bcnthcm -n Jutting: expositie over Zeeland en Vlaanderen, 918 uur. Vlissingen Alhambrn: El Cld, 19.30 uur, 14 Jaar: Luxor: Jcrry als Assepoetser. 20 uur. a.l. Vcerc De Goutsbloenie: expositie S&rlko Göth. 10—17 uur. Goes Grand: De dolle generaal, 20 uur. a.l. Bergen op Zoom Luxor. De mongolen. 20 uur, 14 jnnr. Terncuzen Luxor: Sebastian Knclpp. de waterdokter, 20 uur. a I Axel Het Centrum: De helse stoottroep, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia; Dlnmnnten bij het ontbijt, 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De wereld van Suzie Wong, 20 uur, 18 Jaar. Terncuzen Wntortorcn: expositie schilde rijen Piet de Bodt, 10—12 en 13—21 uur. Zlcrlkzec - Concertzaal: Nacht der vergel ding. 20 uur. 14 Jnuv; Galerij „De Bree- de Brug": ultwlKsellngsexposltie schilde rijen on aquarellen 14—lf en 2022 uur: 's-Gravonsteen: expositie „Levend Erf deel". 10—12 en 14—17 uur. Burger Weeshuis: keramlekexpositie Ad Braat. 12—17 uur. ZUID-BEVELAND OVEZANDE Raad komt bijeen De raad van Ovezande krijgt in dc ver gadering van donderdagavond a.s. om 19.30 uur de gemeonlerekcxiing over 1961 te behandelen. De gewone dienst heeft een nadelig slot van f 3028,28. De inkomsten van deze dienst zijn f 417 109,66 en de uit gaven f 420.137,94. De kapitaalsdienst heeft een nadelig saldo van f 107.551,96. De ontvangsten van de kapitaalsdienst zijn f 541.598,30 en de uitgaven f 649.150,06. De agenda voor deze raadsvergadering vermeldt onder meer nog een voorstel tot toekenning van subsidies voor hot jaar 1963 en het afscheid van raadslid L. Boonman. OUDELANDE Heropening winkel Mol en Zn, Dezer dagen heeft loco-burgcmccster A. W. Buteijn de geheel gemoderniseer de winkel van M. Mol Zn te Oude lande. in aanwezigheid van vele geno digden. officieel geopend. Kruideniers waren, banket, vleeswaren en dergelijke zijn thans afzonderlijk en overzichtelijk geëtaleérd- De winkel is grotendeels op zelfbediening afgestemd. Des avonds was er gelegenheid de nieuwe zaak te bezichtigen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Burgerlijke stand GOES Bevallen: T. L. <lc WitiiTazelaor, Bruinshoofdv. d. Poel, d: W. G. van Ros sen—Schippers, d.: M. EveradljkKruysse, z.; C. A. CasteleljnOosthoek, d.: W. P MeeuwseRemijnse, d.: M v. d. WalKoop- mans, z.; J. SanderseWestdorp, z.: J. A. MiltenburgJan-ren, z. Ondertrouwd: J. J. Tlssliik, 22 J. en J, C. Sl- monse, 20 j.: B. v. Klooster, 34 j. en J. IC. van Boven. 27 JC. L. Ilormcs. 26 J. en C. E. Priem, 20 .1.: C. J. Geelhoed, 22 J. en B. C. A. Gorsse, 18 j. Getrouwd: K Cijsouw, 2(1 j. oil N. J, Nieuvv- dorp. 24 j.: H Mijnsbergen. 24 J, en A. M. v. d. Visse, 24 j. Overleden: Grietje van dim, 00 J. e.v. N. de Pree: Jacomijntje Bal, 75 j. wed. v. W. v. d. Berge: Plitlippus Wessela, 40 j, e.v. M. C. Quisf, Pieter van 't WotHeiiKlo, 91 J, wedn, van M. v. d. Dries: Malt,hijs Rottier, 06 j. e, v. D. Tolhoelc. WALCHEREN VROUWENPOLDER Orgelconcert Het tweede orgelconcert in de gerefor meerde kerk te Vrouwenpolder zal op dinsdag 14 augustus worden gegeven door de organist Charles J. de Wolff uit Enschede. Het programma bevat o.a. werken van Handel en Bach. Burcrerliike stand MIDDELBURG Bevallen: A. de DreuWesterterp, d,; K. E. VolkersPleijte, z.: J. M PeeneBuijs, z.; A. DekkerSiereveld, z.: J C. de Koeijer de Smidt, d.: C. M. BoelkensAmse, d.; C. P. ClementMeeuwse, z.. P A. Jasperse Hoogerheide. d.; C. BakkerBrouwer, d. Ondertrouwd: F J. van Lpouwen, 67 J. en E. de Kok. 56 j.: J. F. H. Meerman, 48 j. en J. J. M. de Koning. 40 j.: J R van Vlier, 20 i M. S. Mesu. 18 J. Getrouwd: R. A. van Ecmond, 24 j. en F. W. Dunnes, 22 j.; J. J. Joustra. 20 j. en P. den Hollander. 21 j Overleden: B. Wattel. 77 A. Jansen, 66 j. C. Abrahamse: F. J van Giezen. SO J. wedn. van I. J. P. van Pouleyn: P. Kievit, il j. e.v C. E. Wesdorp; L C. Louws, 52 j. :.v. E. Hofman: J. A. Koekkoek. 83 j. wed. ran P v. d. Boogaardt: JC. Krijger. 73 j. ?.v. E J. Brouwer: E. M. Demeijer, 60 J. e.v. A. P. Tres ZEEUWSCH-VLAANDEREN WESTDORPE Jubileum afdeling E.H.B.O. In oktober zal de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. te Westdorpe haar 12J/4-jarig bestaan vieren. Men besloot de leden en donateurs gratis een ont spanningsavond aan te bieden in het verenigingsgebouw te Westdorpe. Ter viering van dit jubileum werd door de gemeenteraad een extra subsidie toege- :end voor dit jaar. Autorally Op zondag 16 september, bevrijdings dag van Westdorpe, zal een autorally worden gehouden. De organisatie berust bij het plaatselijke feestcomité. CADZAND Openluchtconcert Donderdagavond gaf het bandje „The Saints", gevormd door jongelui uit Roo sendaal. en bestaande uit gitaren, trom pet en slagwerk, in het dagjescentrum te Cadzand-Bad nabij hotel „Zeebad" een concert in de openlucht,- waarbij voornamelijk de jeugd zich goed amu seerde en een dansje werd gemaakt. Collecte De van 9 tot en met 14 juli te Cadzand gehouden collecte voor dc stichting christelijke blindenhulp „De Fakkels Bijeen" heeft ƒ128,53 opgebracht. AXEL Pro Rege-actie: 300 leden meer In Axel vergaderde dezer dagen de ver eniging Pro Rege, onder voorzitter schap van dc heer S. van Harn. Een voorlopig resultaat van de dit voorjaar gestarte ledenwerfactie kon bekend ge maakt worden, n.l. 300. De voorzitter deelde nog mee dat de P.I.T.-collectan- ten een busreis aangeboden krygen naar het protestants christelijk militair tehuis in Ossendrecht op 29 augustus. Naar aanleiding van een brief, werd na afloop van de vergadering van gedach ten gewisseld over het Nationaal Thuis front Nieuw-Gulnea. Burserliike stand SAS VAN GENT Bevallen W. L. A. Winne-Wille, z.; P. Leen- houtsdc Feijter, (1.: S. de BulliCocquyt. R. Verheije—Danen. 7,: L. N. L. E. Dhondt Verstaeten, z.: W. A. rei' Dorstde Calu- wé. d. Ondertrouwd'. J. E. TeirltncK, 10 j. en A, V. Ploegaert, 19 j.: G. E. Kcrsbulck. 32 en C. A. I. M- Sneldcrs, 21 j.; L. P de Roo. 27 J. en W. de Jong, 19 R. de Neyt. 23 j, en M. L. A. van den Bergen, 21 J. Getrouwd: G, L. van den Bergen., 18 j. en M. L. Aerssens. 10 j.: f l Baers. 61 J. en M. J. Rens, 68 J.: J. A. Fernandez. 24 j. en E. de Maesschalck, 24 1 R R. C. Wauters, 23 j. en F. M. Ramcloo, S0 W. G. Kcrck- voorde, 20 J. en M, J. Bruggeinan. 19 J.: C. C. Broeders. 25 j. en A. M. Liplijn. 22 j.: W. E. A. Goethals. 24 j, en A. l. van Dommelen. 24 Jaar. TERNF.UZEN Bevallen: T. S. A. de Bueye—Begijn. U.: f van HeseOllebek, 7..: E E de BruijnK< gels, d.; A. L. van Wijrk—van Cadsand. z E, van Dijkhuizen—Go'itjes. d.: J. M. I FoppeVerstraeten, z.: C. Nieuwenboom- Leijs, d,; M. A. Th. KavelaarsStaal, d.: A. de Groene—vnn den bergen, z.: M M. C. van den BulckClaus, d. Ondertrouwd: J. J. Ilank, 21 j en J, C. Haak, 19 j.; J. C, Verboom, 22 en D, S. Blom, 21 J.; J. P, H. G. A. Lesafft''\ 1. en A. W M. van der Poel, 21 j. Getvouwd: P, VV. G. Gelderland, 28 j. ei M, de Smet, 24 j.: A. J. J, Plgmnns, 39 j. en J. P. M. Dekkers, -10 j.: W A Ista, 25 j. en A, Ollebek, 21 j. Overleden: L. M. Tas, 68 M. Kelele, 59 j. j e.v. W. J. de Die: Er G. Scheel, 78 J.: J. P. Heijnsdijk, 62 j. wed. v. a. 't Gilde: J. Wol- I f.mrt, 67 J. PILOTE VAN 70 JAAR VLOOG MET VRIENDIN DE OCEAAN OVER Een 70-jarige pilote en een 49-jarige vrijgezellin zijn woens dag de Oceaan overgevlogen, van New-Foundland naar Shannon, in een eenmotorig vliegtuigje. „Het was een zeer plezierige vlucht, hoewel wij enige tyd op instrumenten moesten vliegen",zei de 70-jarige mrs. Marion Hart uit New York, die de Bonzanza bestuurde. De 1828 mijl lange vlucht werd In 11 uur afgelegd. Mrs. Hart, die in 1953 reeds een dergelijke vlucht maakte, had ditmaal miss Louise Sacchi, 49, uit Jenkintown, mee. Zij vlogen van Boston naar Gander, New-Foundland, waar zij geen toestemming kregen om te landen, en koers zetten naar St.-Pierre, een Frans eiland" voor de kust van New- Foundland- Vandaar vlogen zij non-stop naar Shannon. „Wij hadden geen angstige momenten", zei mrs. Hart, „en we waren niet bang, toen wy het contact met de verkeerstoren in Gander enige tijd verloren". WAARNEMEND GOUVERNEUR WINKEL BEGRAVEN Het stoffelijk overschot van de waar nemende gouverneur van de Neder landse Antillen, Christaan Winkel, zaterdagmiddag om vijf minuten over vijf op de protestantse begraafplaats aan de Oranjestraat in Willemstad met militaire eer ter aarde besteld. Zeer vele mensen hadden zich langs'de route, die de begrafenisstoet volgde, opgesteld. In het centrum van Willem stad, waar zaterdag bijna alle winkels en veel kantoren gesloten waren, was het daarentegen stil en verlaten. De stoet werd gevormd op de marine basis Farera. Voorop reden zeven grote auto's met bloemstukken en kransen, gevolgd door de mariniersfanfare met tamboers en pijpers en drie auto's met kransen van de koningin en de prins, de koninkrijksregering en de regerin gen van Suriname en de Nederlandse Antillen. Naast de auto met het stoffelijk over schot liepen minister-president E. Jonckheer, de ministers Isa, Kroon, Tromp en Henriquez en de secretaris van de raad van ministers die als slip- pendrager fungeerden. Hierachter volg den familieleden per auto of te voet en liepen burgerlijke, kerkelijke en mili taire autoriteiten. '-Dan Engracia Maria Alcarez Een romantisch klinkende titel siert de Flevo-pocket van uitgeverij Callenbach N.V. te Nijkerk. Geschreven door een ons tot nu toe onbekende schrijver Albe. Het geeft de levensgeschiedenis van de mooie Spaanse Engracia Maria Alcarez en die van haar mysterieuze moeder. Het boekje heeft een Spaanse sfeer: een tamelijk uitgebreide beschrijving van een stierengevecht wordt verluch tigd met vlotte pentekeningen- Als ont spanningslectuur voor Spanje-liefheb- bers is dit boekje met zijn ietwat zoete verhaaltje, wel aan te bevelen. Uitslag wedvlucht vanuit Dax. „C.C.". Hulst duiven. 1. C. de Smit, Rapenburg. 2. S. Neeteson. Kloosterzande, 3 H, Wijnacker. Stoppeldijk, 4, A. Colpnert, Kruispolder, 5. A. de Booij, Walsoorden, 6. A. Magnus, Stop peldijk, 7. J. Roctus, Stoppeldijk, 8. en 9. A, Boon, Hulst. 10. A. de Booij, Walsoorden. .De Vrede", Sas van Gcnl. Breteuil. 87 oude duiven, sn. Ie 1152,- m 1. 9 en 10. J. Snel- cieis, 2. E, Nc-ijt. 3. L. Koone, 4. en 5, M. Houtepen. 6. H. Marqutnie, 7. P. Fermont, Sluiskil. 8. L. Morcus. Westdorpe. jonge duiven, snelheid le 1172,- m. 1. F. Mollet, Sluiskil, 2. P. Meeuwsen, 3. J. de Beule, Sluiskil, 4. G. Wulfaert, 5, J. de Vos. i 7. E. Backe, Westdorpe. 8. A. de Leux, 9. J. Reniquie, 10. H. Marquinie. „De Snelle Duif". Clinge. Quievrain. 67 jon ge duiven, sn. le 1350.40 m. 1. F. Vos. 2. en 7. C. Buijs. 3. P. Bolsens. 4 en 10. Th. van Laarhoven. 5. P. Nachtegaal. 6. J. de Wit, 9. J. Herrewegh. 13 oude duiven, snelheid le 1320.20 m. 1. C. Bujjs. 2. R. Willaert. 3. en 5. C. van de Vel- 4. L- Beugels, 6. P Nachtegaal. 7. P Bolsens. ,De snelle duif". Terhole. Doornik. 53 jonge duiven, snelheid le 1328.2 m. 1 2. 3. 4. 5. en 6. Hon. Colsen. 7. W Cambeen. 8. P. Pro voost. 9. A. Vermeulen. 10 Aug. Freijser. oude. snelheid le 1310.2 m. 1 3. en 7. H. Colsen, 2. en 9 P Provoost. -1. A Ongenae. 5. en 6. Jde Schrijver. 8 R Freijser. „De Postduif". Lamswnnrdo 91 duiven, snel heid le 1322.4 m 1. 6, en 8. gebrs. Moortha- 2. 7. en 10. H. de Cork. 3. en 9. J. Plat- jouw. 4. A. de Poorter. 5. F van Sikkelerus. „Nieuw Leven". Koewacht. 86 jonge, snel heid le 1358.6 m. 1 P. Goossens, 2. V. de Block,'3. M. de Pau, 4. C. de Cock, 5. A. Rombout, 6. en 8. P. van Goethem, 7 R. de Waele. 9. A. van Hoojje. 10 Ch. Suy. 21 oude. snelheid le 1270,2 m. 1. en 7. A. van Rumste, 2. en 3. R. Martens. 4. L. Seghers. 5. C. de Letter. 6. C Rottier 8. C. de Cock, 9. O. van Overloop. 10. V de Block. „De snelle duif". Clinge. Dourdan 76 jonge duiven, sn. le 1138.37 m. I. F Vos, 2. en 9. Pilaet. 3. J. van Vlicberghen, 4. Th. van Goethem. 5. J. van de Br.rnde. 6. P. Bleijen- berg, 7. S. Willaert. 8. R. Willaert. 10. Th de Block. .De Postduif", Sint-Jnnsieen 173 jonge dui- •en, snelheid le 1253,1 m 1. F. Ive-ns, 2. J. •an Goethem, 3. R. de Bruijn, 4. Ch. van Hooije, 5. en 9. C. Verdunnen, G. Th. de Block. 7 J. Danckaert. 8, J Vereecken. 10. G. Martens. „Nieuw Leven". Koewacht 189 jonge duiven, snelheid le 1293,9 m. 1. .1. Verschueren. 2. R. de Schepper. 3. E. de Vos, 4. en 9. O. Suy. 5. A. de Kind, 6. Arth Kind. 7. A. van Rum ste. 8. R. Martens, 10. V de Block. „De Postduif". Lamswanrde 53 Jonge duiven, snelheid le 1129,1 m. 1 I' Platjouw, 2. J. Compiet 3. gebrs. Moorthamer, 4. en 9. L. Platjouw. 5. en 6 J. van de Veecken. 7. J. Eijsackers. a. A. Dhondt. 10 J. van Dende- „De snelle duit". Terhole-, 30 jonge duiven, snelheid le 1220,- m. 1. 4. en 10. M. Vermeu. 2, A. Vermeulen. 3. en 7. P van Campen. 5. D, de Vijlder. 6. J. Asselmnn. 8, J. de Schrij ver. 9. W. Cambeen. „De Voorwaarts". Zaamslag-Vecr. Bohain. 60 duiven, snelheid le 1332,7 m. 1. en 5. H. de Feijter. Axel. 2. Chr. Cornelissen. 3 en 8. P. Koopman. 4. H. de Putter. Axel. 6 7. 9. en 10 H Scheele „Eendracht maakt mneiu". Terncuzen. Bo hain, sn le 1312,- m. 1. en 7. J. Jansen, 2. 3, en 5. W. van de Linde. 4 6. 8. en 9. D. Deur waarder. Zaamslag, 10. P.Verberkmoes. De postduivenhoudorsvereniging „De Schel- deduif' te Krabbendijke hield een wedvlucht vanuit Noijon, afstand 221 km met 215 dui ven. De uitslag is als volgt: 1. en 7. C. M. Prevo. 2. Jac. de Vrieze. 3. M. Minnaard. 4. Jac. Minnaard, 5. en 8. A. v. d. Vrede, 6. en 9. J. v. d. Vrede, 10. W. Krljnsen. „C.C.", Hulst. Doornik. 69 jonge duiven, sn. le 1380.1 m. 1. A. Nijs, 2, J. Puijsselaer. 3. F. Kouwijzer, 4. 7. en 3 Jvnn Helsland. 5, P. Luijcks, 6. A. Hlllnert. 9. H. Everaert, 10, J. Puysselaer. 28 oude duiven, snelheid le 1450,2 m, 1. J. van Helsland, 2. en 5. J. Everaert, 3. H. Eve raert, 4. A. Sehouwaerl, 6. A. Pieters, 7. F. Kouwijzer, 8. V. Verstraeten, 9. A. de Maagt, 10. I-I. Reyns. „C.C., Hulst. Dourdan. 209 Jonge duiven, sn. le 1204.21 m. 1. J. Freijser, 2. A. Blommaert, 3. L. Wentzler, 4. J. Koemans, 5. W, Bod- daert, 6. L, v. Lnndeghem, 7. A. Pieters, 8. A. Gering, 9. Dr. W. Colsen, 10, F. Kroes. „De Reisduif", Graauw. 46 Jonge duiven, sn. 1166,1 m. 1. en 10. J. v, Laere, 2. en 8. A. Blanckaert, 3. E, Matheyssen. 4. A. v. Wa terschoot, 5. P. v. Dalen, 6. A. Schilleman, 7. P. de Caluwé, 9. E. Verstraeten. „De Zwaluw". Sint-Jansteen. 90 jonge dul- sn. le 1230,0 m. 1. L de Wind. 2. E. Ot- jes, 3. J. de Potter, 4. C. Uitendaal, 5. en 9. de Kind, 6. C. de Roeck, 7. P. Martens. 8. C. Martens, 10. L. de Bruyn. „De Herleving", Kloosterzande. Doornik. 60 jonge duiven, sn. le 1329,2 m. 1. J. de Bak ker, 2. H. de Roek, 3. J. de Bakker, 4. Th. de Kort. 5. 6. en 7. J. de Bruijn, 8. J. de Waal, 9. gebr. v. Poorten.lO.J.Everaert. 80 oude duiven, sn. le 1364,9 m. 1. H, de Roek. 2. H. Clarijs. 3. en 10. C. de Kort, 4. J. Roels, 5. G. Pauwels, 6 F Roctus. 7. P. La- feber, 8. A. Colpaert. 9. J. v. Goethem. De vereniging van postduivenhouders „De Bonte Duif" te Aardenhurg nam in samen werking met de p.v. „De Grensvliegers" deel de prijsvlucht uit Mocscroen met 51 ou de duiven. De snelheid van de eerstaanko- mende duif was 1251,0 m. p. m. 1. 2. 5. en 9. M. de Baerdemaeker, 3. C Rodts, 4. en 8. P. Blaecke, 6. W. van den liroecke. 7. A. Breij- aert, 10. M. de Baerdemaeker. Aan dezelfde vlucht werd deelgenomen met 122 jonge duiven. De snelheid van de eerst- aankomende duif was 1278,1 m. p. m. 1. G. Stanöaert, 2. en 9. J. Mcens, 3. R. Galle, 4, 6. H. Vanloo, 5. E. Gyzel. 7. V. de Vree- 8. O. de Vriend. 10. M. Verwulst. Beide samenwerkende verenigingen namen deel aan de prijsvlucht uit Dourdan met 32 oude duiven. De snelheid van de eerstaan- komende duif was 1114,8 m. p. m. 1. en 9. M. de Baere, 2. M. de Smet, 3. 8. en 10. M. de Baerdemaeker, 4. A. de Baerdemaeker, 5. R. de Clerk, 6. Jac. Pieters, 7. W. de Clerck, 9. M. de Baere. Aan dezelfde vlucht werd 'deelgenomen met 163 jonge duiven. De snelheid van de eerst- aankomende duif was 1203.50 m. p. m. 1. Alf. Verstraete, 2. A. Verschaeve. 3. M. de Smet, 4. Ach. Bulsse. 5 O. Queckelberge, 6. de Zutter, 7. L. Matthijs, 8. C. Dhondt, 9. B. de Zutter, 10. A. Breijaert. Uitslag van de prijsvlucht van E. D. B. en V. V. uit Schoondijke vanuit Moes- croen op zondag 5 aug. Oude duiven: 1, 2 en 9. J. de Jonge, 3. C. de Jonge, 4. Ch. de Smit, 5. Gebr. Calon, 6. M- Goedhals, 7. S. Tallie, 8. R. Blaakman, 10. J. Hennekeij. Jonge duiven: 1. Poorter 3, 2. Th. de Smit, 3. G- Becude, 4. J. Weinsberge, 5. A. Steyaert, 6. G. Becude, 7. A. Stey- aert, 8 en 9. C. de Jonge, 10. Gebr. Ca lon. Prijsvlucht vanuit Dourdan, jonge dui ven: 1. J. Tallie, 2 en 8. P. Ras, 3. B. de Wever, 4. H. Kouwenberg, 5. J. v. Lare, 6. Ch. Looze, 7 en 9. P. Blaakman, 10. G. Dobbelaere. Prijsvlucht Dax: 1. J. de Jonge. 2. G. de Wever, 3 en 5. Gebr. Calon, 4, J. v. Lare. 6. P. de Hullu, 7- F. de Block. Uitslag vlucht vanuit Dourdan van „Strijd en Vrede" te Groede, snelheid 1162 m-, jonge duiven: 1. Stokm.-Fenijn, 2 en 3. J. v. Driel, 4. 7. 8 en 10. G. Dusarduyn. 5. Joh. v. d. Wege, 6. Schaut-de Roo, 9. Joh. de Krij- Door „Strijd en Vrede" te Groede was een vlucht voor jonge duiven, vanuit Moescroen, snelheid 1268 m. 1. J. Risseeutv, 2. C. Ekkebus, 3. J. Wol- berts, 4. C- Brakman, 5 en 10- Stokm- Fenyn, 6, 7 en 9. Joh. v. d. Wege, 8. C. de Poorter. Oude duiven, snelheid 1286 m. 1, 3. 4, 7 en 8. L. v. d. Wege, 2 en 9. D. Ekkebus, 5. H. Elfrink, 6. Ch. Ras, J- v. Haneghem. 1 op. Op de hoek ScheldestraatClijverstraat te Vlissingen botsten zaterdagavond om streeks 11.55 uur een bestelauto, be stuurd door P. H. uit Middelburg en de berijder van een bromfiets, F. A. P. uit Vlissingen: de bestuurder van de bestelauto had geen voorrang verleend de rechtdoor gaande bromfietser. Zowel auto als bromfiets werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Frontaal Frontaal in botsing kwamen zondag ochtend omstreeks vier uur op de Bou levard Banckert nabij de Coosje Bus- kenstraat te Vlissingen, een motorfiets, bestuurd door P. J. V. uit Vlissingen en een taxi, die werd bestuurd door A. A., eveneens uit Vlissingen. De duopassa gier van de motor, B. uit Ritthem, kwam op de motorkap van de taxi te recht; de motorrijder zelf bleef met een bloedende hoofdwonde op het wegdek liggen en werd kort daarop per ambu lance naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht. De duopassagier, de heer B., liep geen letsel op. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Oorzaak van de botsing was, dat de motorrijder na bij de splitsing niet goed wist waar hij reed. Zondagmiddag omstreeks kwart voor twee ontstond op de kruising Vredehof laanPresident Rooseveltlaan een aan rijding tussen twee personenauto's. Eén van de wagens, die welke bestuurd werd door de Vlissinger C. C., kwam na tweemaal over de kop te zijn geslagen in de wegberm terecht. C. C. liep en kele schaafwonden en een kaakkneu- zing op. Oorzaak van deze botsing was, dat de auto. die werd bestuurd door J. A. de J. uit Souburg op het kruispunt niet tijdig voorrang verleende aan de andere wagen, die over de President Rooseveltlaan reed. Beide voertuigen werden vrij zwaar beschadigd. Gecompliceerd Een gecompliceerd ongeval met tame lijk ernstige gevolgen" ontstond zater dagavond op de rijksweg Terneuzen Sluiskil, ter hoogte van de buurtschap Zevenhuisjes. Om ongeveer half acht kreeg de fietser H. L. uit Sluiskil pech met zijn rijwiel, hetgeen hij rijdend wil de verhelpen. Zijn har-d kwam daardoor tussen de spaken terecht, waardoor H. L. ten val kwam en met een bloedende wond aan één van zijn wenkbrauwen op op het rijwielpad bleef liggen. De automobilist C. van T. uit Terneu zen, die het ongeluk zag gebeuren, stopte en reed vervolgens een eindje achteruit. Achter hem kwam even wel de Belgische automobilist J. L. J. V. uit Gent-Brugge, die in volle vaart de op achteruitrijdende auto van Van T. reed. Een naast de Belgi sche chauffeur zittende dame vloog bij de botsing met het hoofd door de voorruit. Zowel de dame als de fiet ser werd per ambulance naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil ver voerd. Beide auto's werden by de aanrijding zwaar beschadigd. NOORD-ZEELAND DREISCHOR Collecte Over de maand juli is in de Nederlands hervormde kerk te Dreischor voor de kerkvoogdij f 102,50 en voor de diaconie f 70,79 bijeengebracht. De extra collecte voor de kerkvoogdij leverde f22,06 op en het busje voor de bandrecorder f5,65. Burgerlijke stand SINT-ANNALAND Bevallen: M. J. v. d. KloosterFaasse, d.: i C. T. van OudenaardeRidderhof. d.: J. F. Burggraaf—Rijnberg, d. Overleden: S. Snoep. 60 j. e.v. J. J. van Poortvliet. ZIERIKZEE Bevallen: L. Quant—Legemate. d.; J. L. Hil- lebrand—Hirdes, z.; M. cie Bil—Flikweert. d.: H. Stoel—Kloet, d.; R. J. C. Kroese—Leib- brand, d.: P. Bolijn—Hendrikse, d. G. C. HeijboerSlegt. z. Overleden: .T. Bolier, 76 j wedn. van L. Blankert. Voor direct gevraagd MET AANHANGWAGEN. AXEL - TEL. 450 TIJDENS AFGELOPEN WEEKEINDE In het weekend deden zich in Zee land een vrij groot aantal aanrij dingen voor, die voor het meren deel nog vrij goed afliepen. Een te grote snelheid met een gro te Dnitse personenauto heeft za terdagmiddag omstreeks half vier de 19-jarige Duitse jongeman J. A. O. uit Düsseldorf samen met zijn wagen in een sloot langs de Veerseweg nabij Middelburg doen belanden: de personenwagen werd zwaar beschadigd. De jongeman, die de snelheid van zijn in Veere geleende wagen tot roekeloze hoog te opvoerde 100 kilometer per uur moest op de wij smalle weg plotseling remmen en uitwij ken voor de bejaarde wielrijder P. M. uit Middelburg. M. stak met zijn rijwiel aan de hand plotseling de weg over en moet de snelheid van de naderende wagen hebben onderschat. De Duitse jongeman moet de be stuurbaarheid van zijn wagen op de smalle weg hebben overschat. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vernielde Duitse personen wagen is in de loop van de middag door middel van een kraanwagen weggesleept. In Goes kwam zaterdag een personen auto temidden van de rozenstruiken in de Beatrixlaan terecht. Oorzaak hiervan was een aanrijding, die was ontstaan toen de automobilist H. D. T. uit Goes; geen voorrang verleende aan de uit de Leliestraat komende wagen van A. C. S. uit Waarde. De wagen van T. schoot daarop door een kleine afrastering, raakte een paal en kwam tussen de roosjes tot stilstand. Beide auto's wer den beschadigd: niemand liep enig iet- minder prettige gevolgen voor de betrokkenen had een aanrijding, die zaterdagmiddag omstreeks half vijf ont stond op de Stoofweg te Renesse. Aan- fenomen wordt, dat de automobilist an der H. uit Voorburg niet geheel op zijn eigen weghelft reed en daardoor in botsing kwam met een motorfiets, die werd bestuurd door V. uit Delft. V. vervoerde op zijn motcr twee vrouwe lijke passagiers, n.l. O. L. uit Bussum; alle drie liepen zij een beenbreuk op. De automobilist Van der H. kwam, be houdens enkele schrammetjes, met de schrik vrij. De drie motorberijders moes ten. nadat dokter H. J. Simons uit Re- nesse eerste hulp had verleend, naar het Zweede Rode Kruis-zlekenhuis te Zierikzee worden vervoerd. Twee personenauto's botsten zondagoch tend op de Vroonweg tussen Haamstede en Renesse, ter hoogte van „Biester- veld". Door tot nu toe onbekende oor zaak kwam de auto van J. J. B. uit Eindhoven, die uit de richting Haam stede kwam, op de linker weghelft waarop een aanrijding volgde met de personenauto van mevr. A. M. M. S. uit Hilvarenbeek, die uit de tegenoverge stelde richting kwam. De wagen van mevrouw M.-S. moest met een takelwa gen worden weggesleept; de auto van B. kon de reis voortzetlen. In Terneuzen wilde zaterdagmiddag de automobilist A. F. uit Terneuzen. na in de Axelsestraat zijn wagen te heb ben afgeremd bij het rechtsafslaan voorrang verlenen aan. de bromfietser J. P. J., eveneens uit Terneuzen. De brom fietser reed evenwel tegen het auto portier aan, waardoor beide voertuigen schade opliepen. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Geen voorrang Doordat hij geen voorrang verleende kwam de heer C. V. uit Scnore zondag morgen met zijn personenauto op de kruising Nieuwe KerkstraatDe Klin- kert te Biezelinge in botsing met de personenauto van de heer A. S. v. L. uit Kapelle. De heer Van L. reed in de Nieuwe Kerkstraat en moest links De Klinkert in, vanwaar V. kwam aangere den. V. trachtte door uit te wijken een botsing te voorkomen. De auto van Van W. werd licht, die van V. werd vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. II augustus. Rode bessen 76. Frambozen in tubs 118. Stamboon dubbele prins, bonen 1 67—73, 2 59—61. Prelude 50 Heden werd, na een kortstondige ziekte, van ons weggenomen mijn geliefde man en mijn lieve papa, JOHANNES ADRIAAN MINNAARD, op de leeftijd van 29 jaar en 10 maanden. A. J. Minnaard- Rottier. Niekje. Krabbendijke, 11 augustus 1962. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 15 augustus a.s. om 2 uur. Heden werd, na een kortstondige ziekte, van ons weggenomen, onze geliefde zoon, broer, zwager en oom, JOHANNES ADRLAAN MINNAARD, op de leeftijd van 29 jaar en 10 maanden- De diepbedroefde familie, N. Minnaard. E. Minnaard-Kuzee- E. A. C. Adriaanse- Minnaard. A. Adriaanse- André. A. Minnaard en verloofde. Krabbendijke, 11 augustus 1962. Heden werd, na een kortstondige ziekte, van ons weggenomen, onze geliefde schoon zoon en zwager, JOHANNES ADRIAAN MINNAARD, op de leeftijd van 29 jaar en 10 maanden. De diepbedroefde familie, Heinkenszand: J. H. Rottier-Buteyn. Den Haag: J. A. Rottier. Heinkenszand M. Rottier. Heinkenszand, 11 augustus 1962. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze geliefde zoon en broeder, HENDRIK UFKES, op de leeftijd van 46 jaar. Vlissingen, Kasteelstraat 104: H. M. Ufkes. L. Ufkes-v. d- Peyl- Geldrop P. J. Ufkes. A. Ufkcs-van Eek. 12 augustus 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7