GEEN SPORT „BRITSER" DAN CRICKET K I au ken uit de ether PILOOT STORM onlvoerd in de slratnsfeer UIT DE BAND VOORBEREIDINGEN IN L0PIK VOOR TWEEDE T.V.-PROGRAMMA Waar zijn onze schepen? MAANDAG 13 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 MKWMMWMmtrtrwM Zielen voor de cricketsporf wil ik met deze brief niet vangen. Het gaat niet en het mag niet. Met cricket leurt men niet als een venter op de markt, zo maar tussen de voetballiefhebbers en de racefiets enthousiasten in. Cricket is niet voor de markt. Het zoekt het meer in een exclusieve kring, die op kwaliteit gesteld is. Ik koester dan ook niet de verwachting, dat de cricketbond van deze regels één voorstander rijker wordt. Ik wil slechts toelich ten. Cricket is vastgespijkerd op een aantal Engelse uitdrukkingen, die het midden huuden tussen Chinees en acadabra. Cricket is Engels en wel zo van kop tot teen, dat er eigenlijk geen ander land mee te bezeilen is. Anderzijds is het toch weer zo in teressant, dat vele landen er zich van hebben meester gemaakt, zon der een fatsoenlijke vertaling te kunnen vinden voor de termen, waarmee dat cricket dooraderd is. Men zoekt die vertaling ook niet. Zou men het cricketsysteem in het Nederlands herschrijven, dan zit men in zijn maag met iets als een rijsttafel, waar men zorgvuldig alle pikanterieën uit verwijderd heeft. Dat nu smaakt niet meer, het on derhavige spel is zo gloeiend Brits, zo van de Engelse geest doordrenkt, zo met gemenebest-tradities gepe perd, dat het een onvervreemdbaar stukje „splendid isolation" is ge worden. De Engelse pers berustte kennelijk in de export van deze sport naar de dominions en naar de Brits-georiën teerde continentslanden, maar toen de Russen er óók mee voor de dag kwamen, braken de schimpschriften los. Dat kon niet. Het cricket voor jan-en-allëman: stel je voor De moordenaars der tsarenfamilie, de penoze boys van de revolutie, de kolchossers, de staatsboeren en de staatswerkers: die gingen cricket spelen in het Russisch. Sportief En geland schudde van verontwaardi ging op zijn historische grondvesten, toen om en nabij Moskou de cricket primeur voor een Sowjetpubliek werd weggegeven. Wie een sport uitvindt, is blij dat zij universeel er in gaat. Het Amerikaanse honkbal vloog op de vleugelen der Amerikaanse propa ganda de wereld over. Ook de En gelsen vonden bewegingen en spelre gels uit, waarmee zij oost en west, noord en zuid hebben verblijd. Maar het cricket hielden zij liever binnenshuis. Misschien heeft dat een psychologische reden. Een gemiddel de Engelsman is geen schreeuwerd en gaat zich niet te buiten aan een overmaat van gebaren. EDj is wat wy een droogpruim zouden noemen, een besnord instituut, waaruit een spe ciaal soort humor borrelt, een wezen dat zijn vreugden en zijn droefheden heeft geëgaliseerd, daar nauwelijks uiting aan geeft en veelal op ge moedsrust gesteld is. Een echte Brit is een man die zuinig is op zijn energie en precies dat com plex van bewegingen wenst te ma ken. dat hem niet al te zeer ver moeit en toch zijn slanke lijn ten goede komt- Hij moet bij wijze van spreken niet ver, maar veel lopen. Hij is bereid lichamelijke inspanning te verrichten, mits hij daarbij het ge noegen van een werkende geest, een gespannen aandacht, mag smaken. Een voetballer is voor een echte Brit al iemand die buiten de Britse wer kelijkheid vertoeft: hij is, mits hij intelligent speelt, leuk om naar te kijken, maar hij draaft toch wat te veel, hij zweet te erg en hij moet het voor tachtig procent van fysieke conditie hebben. Hij is met die „na delen" toch niet de Brit, waarmee de echte Brit in zee wil. De laatste immers slooft zich niet uit, hij poogt lichamelijk honderd procent te blij ven met eigenlijk een minimum aan bewegingen en een maximum aan geestkracht. En voor dat alles werd in het cricket een oplossing gevonden. In die sport zich afspelend tussen twee wic kets, die slechts 20 meter van elk aar verwijderd staan kan de ech te, beschaafde, ontwikkelde Brit op rijzen, zonder een hartverlamming of een te opvallende transpiratie te krij gen. Tussen de wickets (een paaltjes systeem, dat maar een tikje van de bal behoeft om geheel ontredderd ineen te zijgen) worden door op en neer te snellen „runs" gescoord. Die runs zijn de „doelpunten". Runs maakt een slagman, die voor het ene wicket staande de bal krijgt toege speeld van de bowler (een werper) achter het andere wicket. Dat wer pen is een kunst. Men kan er zo'n slagman mee misleiden en er zijn paaltjessysteem mee in diggelen gooien. De slagman verhindert dat door de bal te onderscheppen en zo ver weg te werken, dat hij effe over die twintig meter speelmat op en neer kan. Natuurlijk zijn er veldspe- lers die de geslagen bal bliksemsnel op het wicket retourneren, vóór de batsman van zijn op-eu-neertje terug is. Lukt dat. dan is de slagman „uit. Om beurten is men slagpartij of de partij van de bowler. Hij en de veld- spelers behoren één familie te zijn. vol onderling begrip. Men ziet het: een maximum aan geest en een beperktheid aan sportieve beweging. Zelfs een bowler „gooit" zo maar niet ordinair. Hij strekt zjjn arm, draait die tot boven zijn schouder en „werpt" dan nog i altijd gestrekt de bal. Zo'n bewe- i ging heeft iets vrouwelijks, iets i weeks. Maar zij is verraderlijk van 1 de geniepigheden, die men er in kan j leggen. Het veldspel is ook al niet daverend opzienbaar, doch geraffi- neerd. Alleen in het slaan zou men een mannelijke uitbundigheid kunnen onderkennen, ware het niet dat het i door „beperkende factoren" aan ban- 1 den was gelegd. Men moet er in ieder i geval op letten met een onbesuisde slag niet het eigen wicket, waarvoor men staat, overhoop te meppen. En zo Is eigenlijk alles bij het cricket beperkt en beheerst, helemaal Engels dus en ongeschikt voor niet-Engelsen (zegt de Engelsman zelf). Het ap plaus der dames en heren, die langs de lijn op stoelen en banken zijn ge zeten, is een driemaal herhaald „klapje" in de palmpjes der welver zorgde handjes en méér niet. De ver dere geluiden Misschien een vogel in een boom, een auto ver weg, af en toe het flatsen van de bat en het vredig gerucht der spits-commenta- riërende stemmen. Men zou het niet zeggen, maar van deze spert ligt Engeland ten tijde van de testmatch tegen Australië nachten wakker. EEN PRODUCT VAN HERSCH! N.V. - HOENSBROEK Gevaarlijke tabletten De directeur-generaal van de volksge zondheid prof. dr. P. Muntendam heeft een mededeling gedaan met betrekking tot de ziektegevallen na het gebruik van anti-conceptionele middelen, welke in tabletvorm door de mond worden inge nomen. Deze middelen worden onder verschil lende namen in de handel gebracht. Uit mededelingen in de buitenlandse vakpers, is gebleken dat in enkele ge vallen bij vrouwen, die vroeger een ader ontsteking hebben gehad, zich deze aan doening tijdens het gebruik van de bewuste tabletten weder voordoet en soms met ernstige complicaties, zoals afsluiting van een bloedvat. Dezer dagen is gebleken dat ook in Nederland zich enkele ziektegevallen hebben voorgedaan bij vrouwen die deze tabletten innamen. Mede naar aan leiding hiervan heeft een Nederlandse fabrikant zich tot de Nederlandse artsen gewend met het advies de tabletten niet aan te raden voor die vrouwen die op grond van vroeger doorgemaakte ader- ontsteking of van bestaande spataderen gepredisponeerd zouden kunnen zijn voor complicaties bij het gebruik van genoemde tabletten. De geneeskundige hoofdinspecteur van de volkgezondheid heeft zich tot de Nederlandse artsen gewend om nadere inlichtingen te verkrijgen over compli caties, die zich bij het gebruik van de anti-conceptionele tabletten hebben voorgedaan. Intussen stelt de farma ceutische hoofdinspecteur een onderzoek in naar de in het buitenland getroffen maatregelen, welke op het ogenblik nog niet hebben geleid tot een uit de omloop nemen van deze middelen. 2171. Hoe ontzaglijk taai en sterk de tentakels van de monsterplant wa ren, bleek wel uit hot feit, dat een toevallig gevangen duroc, een der sterkste zoogdieren van Valeron, zich met geen mogelijkheid kon loswer ken. Minuten lang weergalmde het woud van het gebrul van de sauriër die zich vruchteloos rondwentelde en de bosgrond omwoelde. Tenslotte zonk hot dier uitgeput neer en korte tijd later lag het ontzield ter aarde. De rouzenparasiet groeide tot een fantastische grootte en nu ontstond er op één der tentakels een verdik king, die aanzwol tot een tweede, kernbol, van waaruit zich andermaal talloze voelsprieten ontwikkelden Niet alleen levende wezens, maar ook het ge boomte moest er aan geloven. De vluchtelingen CANADEES KABINET GEWIJZIGD Premier Diefenbaker van Canada beeft Donald Fleming als minister J van financiën vervangen door de t Nova Scotiaan George Nowlan, in J het kader van een reeks kabinets- t wijzigingen die de conservatieve regering een „new look" moet ge- J ven. J Fleming is benoemd lot minister van I justitie, in opvolging vat E. Davie Ful- I ton, die naar openbare werken verhuist, t Ellen Fairclough, minister van emigra tie, is minister van posterijen geworden. Hugh John Flemming, minister van bosbouw, is er ook minister voor het nationale inkomen bij geworden. Ernest Halpenny, minister zonder portefeuille, heeft er de verantwoordelijkheid voor het omroepbestel bij gekregen. Deze be rustte tot nu toe bij de minister voor het nationale inkomen. Richard A. Bell is benoemd tot minister van. emigratie en Paul Martineau tot minister voor het mijnwezen. M. Wallace Mccutcheon is opgenomen in de senaat en benoemd tot minister zonder porte feuille. „Liquiditeits moeilijkheden" in Suriname In een onderhoud «net het Surinaamse dagblad „De Ware Tyd" heeft de minis ter van financiën van Suriname, dr. J. Sedney, desgevraagd verklaard, dat de Surinaamse regering op het ogenblik heeft te kampen met „Iiquiditeitsmoei- lyltheden" De financiële situatie var het land achtte de minister evenwel niet alarmerend. Over enkele weken zal de bewindsman zo deelde hij mede in zijn finan ciële nota op de begroting voor 1963 een uitvoerige uiteenzetting geven over de positie van 's lands schatkist. De correspondent van het A.N.P, te Paramaribo bericht, dat blijkens eei mededeling in het Surinaamse gouver nements advertentieblad, de regering begin augustus is overgegaan tot- de uitgifte van muntbiljetten tot een be drag van 2 miljoen, zonder dat even wel eerder in omloop gebrachte munt biljetten worden ingetrokken. Eind juni heeft de Surinaamse regering bij de Surinaamse bank een lening ad 500.000 op korte termijn gesloten, met het doel, de liquiditeitsmoeilijkhe den van 's lands schatkist te verlichten. hadden inmiddels hei einde van de landtong be reikt. Zjj konden nu niet verder en met angst QcSPkDNQEN 7&i6j[ /li. /Ayzej 18 En ze wilde de dingen niet moeilijk voor hein maken, zc wilde hem alleen maar zien, even bij hem zyn om hem te zien. Gipsy perste haar lippen vast op elkaar en reed gestadig door. Ze begon de omgeving ic herkennen - daar was het riviertje, waarin zij en Lacey had don gekanood eer hij to deftig was ge worden voor deze kinderlijke vermaken: duur was de welde waar altijd kermis werd gehouden ze was eens be straft omdat ze In de draaimolen was gegaan en zich In rie andere tentjes had gewaagd „Je had de een ol andere atscliuwe- lijke infectie kunnen oplopen", had de familie vol atschuw gezegd. Maar het was de moeite waard geweest de schommels, waarmee jc recht naar de hemel scheen te vliegen, de toverballen en de schiettent, waaruit ze eens drie prijzen hao weggehaald; de dikke dame was nooit zo dik als je ver wachtte: de waarzegster, die jc hand vasthield, maar de andere kanl uit keek. als ze het had over een rijke man met veel geld. die je de een of andere dag tol vrouw zou begeren. Nu, ze wilde helemaal geen rijkp man heb ben. En daar was het winkeltje van juïtrouw Klrkpatrick, waar je snoepgoed en ve ters en zuur kon kopen en zwarte drop. Ze had altijd gehouden van de grappige geur in de winkel en het ouderwetse rinkelbelltjc, dat als dol heen en weer zwaaide, zorlro de deur werd openge-1 duwd. Catherine beweerde altyd, dal juffrouw Kirkpatrick dronk en haar zes kinderen verwaarloosde, maar Gipsy had haar altijd aardig gevonden, ze was zo har telijk. En eens maar dat was ai neci lang geleden, toen zc een jaar of twaalf was had Gipsy op een hooiwagen gereden met al de kleine Kirkpatriiks en ze hadden elkaar bedolven onder het zach te geurige hooi en zij was er byna af gevallen en toen ze de schuur waren binnengereden en er af klauterde, stond ze plotseling tegenover haar vader, die de pachtheer van de boer was. Daarvoor was zc ook gestraft, maar het ivas de moeite waard geweest, net als alle ondeugende dingen, die ze gedaan had, de moeite waard schenen En toen dacht ze opeens: „Zou dit de moeite waard zijn?" Ze was nu midden in het dorp en de ga rage van John was maar een honderd meter verder, net om de hoek. Haar nart sloeg haar in de keel en haar handen hielden het stuur kramp achtig vast Nog een ogenblik en dan zou ze hem zien. Ze ging wat langzamer rijden, maakte een onhandige draai en stond knarsend stil, een paar meter vóór de plek, waar ze had willen stoppen. Met eeu kleur van zenuwachtigheid en .vievel bleef ze een ogenblik achter het .-.tuur zitten, eer ze met moeite het por tier opendeed, juist toen Conway kwam aansnellen. „Benzine, juffrouw?" En toen hij haar herkende, tikte hy tegen de pet: „Goede dag, juffrouw". „Goede dag, Conway". Met moeite slaagde ze er in. gewoon te spreken en ze moest haar lippen nat maken, eer ze vragen kon: „Is mijnheer Robillard binnen Conway schudde zijn noofd toen hij antwoordde: „Neen, juffrouw, hij is met een dame naar Londen en hij komt niet terug voor een uur of zes". Er volgde een stilte, eer Gipsy wat bits de woorden van de jongen herhaalde: „Naar Londen met een dame! Wat voor dame?" En toen ze besefte dat ze een fout had gemaakt, trachtte ze die te horstellen door te lachen: „Jammer, want Ik had hem mijn nieuw wagentje willen laten zien Wat >ind je er van, Conway De ogen van de jongen Dekritiseerden zorgvuldig het nieuwe bezit van Gipsy, eer hij antwoordde, dat, ofschoon hij wel lui kende, die een hoop last met dit merk hadden, er ook wel lui waren, die het hest bevallen was. „Nu. deze doet het best. tot nu toe", zei Gipsy wal kregelig en toen voegde ze er bij: „Wil je aan mijnheer Robil lard zeggen, dat ik geweest ben?" En met een knikje reed ze weg met nogal een dilettanterig geknars. Naar Londen met een dame! Ze was nooit in hol minst jaloers geweest, waar het Robillard betrof, maar nu scheen er maar één alles overheersen de vraag te z|jn: „Wat voor dame?'5 Er was, zover ze wist, niemand in het dorp, die de diensten van John kon vereisen: de mensen hadden allemaal een chauffeur of reden zelf, maar mis schien was er pas iemand komen wo nen die gelukkige vrouw, die de hele weg naar Londen liet gezelschap van John mocht genieten en weer terug! Want zc wist. dat ze niet tot de avond durfde blijven; het was een ellendige tegenvaller. Ze had er zo vast op gerekend om hem te zien, alleen maar zien: zelfs al zou hij niet naar haar hebben omgekeken, ze had zo verlangd ccn blik op hem te slaan. Uitdagend draaide ze de wagen opeens een weg in. die regelrecht naar het huis van haar vader voerde. Waarschijnlijk zou er wel niemand thuis zijn dit was nu eenmaal een ongeluksdag voor haar maar in ieder geval zouden Best of een van de meiden haar dan zien in alle pracht van haar nieuwe onafhankelijkheid. Ze sloeg de donkere oprijlaan in met het vreemds gevoel, dat ze eigenlijk al een vreemde was. misschien omdat ze zich nooit gelukkig en thuis had ge voeld op dit enorme buiten! Ze deed de auto nu heel handig stil staan, vlak voor de voordeur en bleef een ogenblik onbewegelijk achter het stuur in de hoop, dat iemand haar uit het raam zou hebben gezien en naar buiten zou snellen om al haar weder varen te vernemen. Maav alles bleef stil en verlaten eu ein delijk klom ze met een zucht uit haar auto en belde. Het was een tartend gebaar, want er waren wel zes andere manieren, waar op ze toegang had kunnen krijgen maar een zeker gevoel van trots weer hield haar om „in te breken", (die ge dachte kwam bij haar op). Ze was Maar ze moest toch lachen om het i baasde gezicht van Best, toen hij ein delijk de deur opendeed; gewoonlijk bleef zijn gezicht zonder enige uitdruk king, zelfs in ogenblikken van de grootste moeilijkheden en ze zei met haar eigen, lieve argeloosheid: „Ja, ik ben het. Is er iemand thuis?" „Niemand, freule. Mevrouw wordt pas tegen het diner terugverwacht". „O!" zei Gipsy verwezen en toen zich herstellend: „Maar ik kan hier zeker wel lunchen?' ,',Ik zal het de keukenmeid zoggen, freule". Best was al bijna weg, maar Gipsy hield hem tegen om Le vragen: „Hoe vind je m|jn nieuwe wagentje? Is bet geen beeldEn ik hor briemp"! n'ioen bier heen gereden' Best keek c-ens koel naar de blauwe twoseatcr. „Ik weet niets van auto's, freule", zei hij ontmoedigend. Gipsy s levendige gezichtje betrok en ;e haalde haar schouders op. ,Niet? Nu, je zou het even gemakke lijk leren, als ik gedaan heb" gaf ze te rug en ze schreed langs hem de hal in. Niets veranderd, dacht ze sneJ en vroeg zich af, waarom haar dat verbaasde. Het was nog niet zo heel lang geleden, sinds zc was weggestuurd, en toch scheen het al eeuwen en eeuwen; ze keek eens naar het portret moeder en verbeeldde zich, dat er een klein verwelkomend lachje vol begrip de geschilderde trekken verlevendigde. Gipsy deed de deur van de zitkamer open en gluurde naar binnen „Bah!" zei ze huiverend en sloot haar ook meteen weer. Ze had altijd bijzonder het land aan dat vertrek gehad het was het toneel geweest van verschillen de scènes en familieraden; van veel saaie bijeenkomsten en veel vermake lijkheid;' het trooste haar, ais ze terug dacht aan dc gezellige huiskamer in de Monnikslantaarn en de warme stu deerkamer van Jaap Lufton met het portret van Rcbillard op de schoorsteen mantel. Gek, dat ze zich veel meer daar ginds thuisvoelde, dan in dit grote huis, waar ze geboren en getogen was, dat bewees alleen maar, wat een mallig heid het was om te beweren, dat je je het huis van je jeugd altijd met de meeste liefde herinnerde Zc keek eens naar de deur van de eet kamer en riep toen de langzaam weg- drentelende Best na: „Ik wil liever in de huiskamer lunchen en je hoeft oeen omslag te maken brood en kaas is voldoende", cn toen de deur, die naar het bediendenkwartier leidde, achter z|jn waardige rug toeviel, lachte ze zacht en snelde naai- haar eigen kamer. Heel kil en kaal en onbewoond; de la kens waren schoon en keurig gladge streken de. gordijnen waren zorgvuldig geplooid, inplaats van slordig wegge schoven; de klerenkast gesloten, in plaats, dat dc deuren half openstonden. Niels huiselijks of persoonlijks. Het scheen vreemd, dacht ze, dat het zo'n verschil maakte, of iemand zich in die kamer kleedde, er sliep en er zijn be zittingen rondstrooide; dan werd het vertrek iets levends en nu was het een ruimte met vier muren en een plafond. Diep in haar hart was ze een beetje bang geweest, dat dit bezoek haar mis schien wat heimwee zou geven, maar innlaats daarvan moest ze zichzelf eer lijk bekennen: „Ik wil niet meer teru; (Wordt vervolgd.) BANDEN IV EN V WORDEN INTERESSANT Experimenten met zender In de televisietoren van Lopik wordt op het ogenblik geëxperi menteerd met een zender van het soort, zoals dat voor een eventueel tweede programma gebrüikt zou kunnen worden. Het is een tien kilowatt-zender van een nieuw type, speciaal afgestemd op de zeer korte golflengte, waarmee gewerkt zal moeten worden. Uitzendingen zijn er op dit moment nog niet, want er is nog geen antenne aan wezig. Hiertoe zal een antennemast van twintig meter bovenop de aanwezige, 350 nieter hoge antenne van de toren in Lopik moeten worden gemonteerd. Dit verlengstuk zal geplaatst worden op een bijzonder mooie, windstille dag, waarschijnlijk in de tweede helft van augustus. Dank zij een speciale constructie, zal het gestraalde effectief vermogen van deze nieuwe zender ongeveer 250 kilowatt bedragen. Het signaal dat wordt uitge zonden, zal of een testbeeld of het ge wone Nederlandse t-v.-programma zijn, zoals dat ook door de andere Neder landse zenders wordt uitgezonden. Er zullen metingen worden verricht, die duidelijk móeten malcen wat de ont vangstmogelijkheden zijn. De proefuitzendingen zullen geschieden via kanaal 27 in band IV. Er wordt dan uitgezonden met een frequentie van 522 megaherz, hetgeen overeenkomt met een golflengte van 58 cm. De huidige, normale uitzendingen via Lopik geschie den met een frequentie van 65 mega herz, of wel op een golflengte van 4,6 meter. Geen plaats meer Voor het tweede programma wan neer dat er zou komen moest wel teruggegrepen worden op deze ultra- hoge frequenties, omdat in de tot nu toe gebruikelijke frequentiebanden geen plaats meer was. Tot op heden kende men voor televisie band 1 en band 3 met de kanalen 2 tot en met 13. Straks zullen in Nederlandse zenders in band TV en V met de kanalen 21 tot en met 60 in gebruik worden genomen, zoals nu in Duitsland reeds het geval is. Vorig jaar is op een internationale conferentie in Stockholm bepaald, over welke kanalen Nederland gaat beschik ken en er zijn daarbij ook plaatsen EENHOORNTOERNOOl TE OOSTBURG Ook dit jaar organiseert de sportvereni ging „Oostburg", zoals gebruikelijk voor de aanvang van de nieuwe voetbalcom petitie, zijn Eenhoorntoernooi. Dit keer wordt hieraan deelgenomen door de elf tallen van Breskens I, Aardenburg I, Vlissingen H en het eerste elftal van de organiserende vereniging. Op de eerste dag van dit toernooi, na melijk op zondag 19 augustus a.s. komt 's middags om 2 uur de bekerhouder Breskens in het veld tegen Aardenburg I, terwijl om 4 uur de wedstrijd Oost burg I-Vlissingen n wordt gespeeld. Op zondag 2 september wordt om 2 urn- de verliezersronde gespeeld, terwijl om 4 uur de beide winnaars tegen elkaar spelen. DINSDAG 14 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. J.00—24-00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram- mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klas sieke kamermuziek (gr.)- 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Jazztrio. 12.20 Regeringsuitzending: Voor dc landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Neder lands koperorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actualiteiten of grammo- foonmuziek. 13.25 Beursbericht. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 Omroep-kamer- koor. 14.15 Kamermuziek. 14.40 Voor de jeugd. 15.00 Zangrecital. 15.30 De vrouw in het wit, hoorspel. 16.05 Filmmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte mu ziek. 1755 New York calling. 1S.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Piano spel (lichte muziek). 18.30 Lichte or kestmuziek en zangsoliste. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Operamuziek (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Opklaringen, licht programma. 20.50 Het ABC van het heelal, lezing (6). 21.10 Dansorkest en zangsolisten. 21.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 22.00 Zangrecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Pizzicato, nieuwsflitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-s. 7 00 —24.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.15 Klassieke ka mermuziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.45 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Moderne muziek (gr.). 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Vol- aan... vooruit, praatje. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.04 Licht lunchconcert (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht lunchconcert (gr.). 13 00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Operetteklanken (gr.). 14.05 Klas sieke en moderne Franse muziek. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Lich te grammofoonmuziek. 15.40 Pianoreci tal. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursbe richten. 17-45 Regeringsuitzending: Nieuws uit de Nederlandse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Politieke lezing. 18.30 Lichte or kestmuziek en solisten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte gram mofoonmuziek. 20.30 Omroeporkest: moderne muziek. 21.30 Tenor en piano: Franse chansons. 2155 Orgelconcert 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte Engelse orkestmu- TELEVISIEPROGKAMMA'S NTS: 19.00 Samenvatting van het be zoek van H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Margriet aan de West. 20.00 Journaal. 20.20 P.v.d.A.: politieke lezing. 20.30 Zorg om het nageslacht, korte film over vogels. 20.4522.20 Broeder Martin (Und der Himmel lacht dazu), speelfilm. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.30 Tekenfilm. 19.40 Wetenschappe lijke horizonten. 20.00 Nieuws. 20-30 Reisbeschrijving. 21.00 Chansons (opge nomen programma van de VPRO). 21.25 Toneelstuk. 22.40 Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.30 Station Service. 20.00 Nieuws. 20.30 T.v.-spel. 22.00 Lectuur voor allen. 22.50 Nieuws. - steunzenders gebouwd vastgelegd, waar indien dat nodig mocht blijken J 1 kunnen worden. Voor de televisiekijkers in de huiska mer betekenen de nieuwigheden, die misschien op komst zijn, dat de ban den IV en V, die wellicht op hun toestel zitten, interessant worden. Voor kykers in het oosten van liet land is dit zoals bekend al het geval. Men kan daar op verscheidene kanalen Duitse zenders ontvangen. Dc Londense persfotograaf, die naar het. Buckingham Paleis ivas getogen om zijn geluk te beproeven bij de te rugkeer van de koninklijke familie van een vakantiereis in Sandringham, werd ruimschoots beloond voor zijn moeite. De kleine prins Andrew, genoegelijk sabbelend op zijn düimpje, vjuifde hem opgeruimd toe en zorgde zo voor dit aardige plaatje. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Wons (Fr.) toez.: G. J. de Vries, vicaris te Amsterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Oosterwolde: G. A. Wester- vcld te Dussen (N.-Br.): aangenomen naar Groningen-Noord: R. J. koolstra, vlootpredikant met verlof te Leeuwar den. die bedankte voor Achterveld, Ap- pingedam, Den Heider en Helpman (Gron.). HOOG EN LAAG WATER 14 augustus Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge uur meter 4- nap 0.27 1.90 0.55 2.06 uur meter 4- nap 12.43 179 13.11 1.95 13.49 2.06 uur meter nap 6.50 1.67 7.20 1.83 7.53 1.97 7.27 1.31 7.50 1.52 uur meter nap 19.18 1.88 19.50 2.04 20.23 2.18 19.47 1.52 20.10 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3