Voordelig slot Polder Walcheren over 1961: geflatteerd beeld HOGE ACHTERSTA! JJGE UITGAVEN AGENDA WALCHEREN Danny als generaal; Jerry als assepoes KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN TEWATERLATING AAN VUSSINGSE HOUTKADE ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Algemeene vergadering te Middelburg De algemene vergadering van het bestuur van de Polder Walcheren heeft In de vrijdagmorgen in het Polderhuis te Middelburg gehouden vergadering de jaar rekening over 1961 vastgesteld. De gewone dienst sluit met een batig slot van 91.431,75. De kapitaaldienst heeft een nadelig slot van 102.444,24. Het voor delige slot van de gewone dienst geeft echter een geflatteerd beeld te zien, zo deelde de voorzitter van het polderbestuur, jhr mr. G. O. D. Rutgers van Rozen burg uit Domburg mede. Er is voor herstel van stormschade, opgelopen in 1961 nog 57.000 nodig, tervvyl er ook voor dat jaar nog delfwerken moeten worden uitgevoerd, die 20.000 zullen kosten. Tenslotte moet ook nog een gedeelte aanvaringsschade worden hersteld. De kosten hiervan 4000 zijn niet verhaalbaar. Er moet dus voor 1961 nog 81.000 worden uitgegeven. Dit be tekent, dat de rekening in feite een voordeiig saldo zal opleveren van ongeveer 10.000. niet meer door de sluizen by Veere wordt geloosd, het geruime tijd duurt voor de waterstand weer op peil is ge bracht. De ingenieur van de polder, ir. H. Visser te Middelburg, deelde hierop mede, dat de afwatering van het gebied rond Veere wordt geleid over het ge maal Boreel bij Middelburg. De water stand rondom Middelburg is ongeveer 70 cm lager dan die bij Veere. De lozing van het water moet volgens ir. Visser hierdoor vlugger kunnen gebeuren, dan vroeger toen de sluizen bij Veere nog werden gebruikt. Bij de behandeling van de begroting bleek verder nog, dat de De stormschade vormde een flinke te genvaller voor het polderbestuur. Er werd voor rond 55.000 meer verwoest dan de ƒ60.000. die was geraamd. Wat dit betreft, deelde de voorzitter mee, dat de polder de laatste jaren een beetje was verwend. Voor 1962 had men ge meend slechts ƒ45.000 aan stormschade op de begroting te moeten zetten. Dit bedrag is al ruim overschreden, terwijl de herfststormen nog moeten komen. Hij zegde toe, dat deze post op de be groting voor 1963 aanzienlijk hoger zal zijn. Meevallertje Een meevallertje had de polder, doordat voor het normale onderhoud van de zee wering f 40.000 minder moest worden uitgegevien, dan was geraamd. Aan bunkeropruiming werd ruim f 304.500 uitgegeven. Het slopen van de bunkers noemde de voorzitter voor het water schap een voordelige zaak. Men krijgt hiervoor een subsidie van 100 procent van het rijk. terwjjjl daar nog een toe slag op wordt gegeven van 8 procent voor administratiekosten. De heer Rutgers merkte op, dat de sloop van de bunkers op Walcheren goede vorderingen maakt. Van het rijk werd een bedrag ontvangen van ruim 87.000 voor herstel van de oorlogs schade aan de dijknol van de Zuidwate ring bij Rammekens. Het polderbestuur was van mening, dat de huidige dijk niet gelijkwaardig is aan de wering, die daar vroeger lag. Hierdoor kwam de dijk in aanmer king voor een bijdrage van het rijk in verband met. oorlogsschade. Met het bedrag van 87.000 vond men de schade echter niet in voldoende mate vergoed. De minister van financiën deelde deze mening echter niet. De polder is daarom an beroep gegaan bij de kroon. De heer A, de Buck te Serooskerke in formeerde naar de lozing van het water nabij Veere. Hij had vernomen, dat Advertentie VANDAAG Middelburg City: El Clri, 20 uur, 14 jaar: Electro: Jerry als Assepoester, 19 en 21.15 uur, alle leeftijden: Molenwater: Minia tuur Walcheren, 9—22 uur: Van Benthem en Jutting: expositie over Zeeland en Vlaanderen. 910 uur Vlissingen Alhambra: Ei Cid, 19 uur, 14 Jaar: Luxor: Jerry nis Assepoeiser, 19 en 21 uur. a.l. Goes Grand: De dolle generaal, 19 en 21 uur, a.l. Bergen op Zoon» - Roxy: De korporaal gaat aan de haal. 18.45 en 21 uur. a.l.: Luxor. De Mongolen, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Xerneuzen Luxor: Sebastian Knelpp, de wonderdokter. 20 uui. a.l.: Concertge bouw. Dwars door de hei, 20 uur. 14 Jaar; Watertoren: expositie echllderiien Plet do Bodt. 10—12. 13—21 uur. Sas van Gent Olympia. Inspecteur Cal- laghan slaat weer toe 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Helden op sokken. 13.30 en 21 uur. a.l. Uulsi Bioscoopgebouw: Psycho, 20 uur, 18 Jaar. Huist Stadhuis: schilderijententoonstelling Guldo Metsers, 14—17 uur Breskcns Casino: Blanke vrouw ln de Jungle*» 20 uur. 14 Jaar Zici-Htzce Concertzaal: Nacht der vergel ding. 20 uur, 14 Jaar: De Galerij ..De Broede Brug": uitwisselingsexpositie schilderijen en aquarellen 14—18 en 20— 22 uur: 's-Gravensteen- expositie ..Le vend erfdeel", 10—12 e:. 14—17 uur; Bur ger Weeshuis- keramiek expositie Ad Braat, 12—17 uur. t Haamstede Bioscoop Bom: Welt 1st der Weg, 20 uur. a.l.; Beatrixweide: ruiter- show Schouwse ruiters, 19 uur. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: New York op stelten, 19.30 uur. a.l. MORGEN Middelburg City: El Cla 14.30 en 20 uur, 14 Jaar. Electro: Jerry als Assepoester. 15.30. 19 en 21.15 uur, alle 'ceft(|den; Mo lenwalen Miniatuur Walcheren 9—22 uur. Vlissingen Alhambra; El Cid, 14.30 en 19 uur, 14 Jaar. Luxor: terry als Assepoes ter. 15, 19 en 21 uur, a.l. Goes Grand: De dolle generaal, t5. 1» en 21 t a.l. Bergen op Zoon» Roxy D< korporaal gaat aan de haal, 10.30, 18 45 en 21 uur, 14 J, De vrouw met de tweep 14 uur, 14 Jaar. Zlerlkzcr Concertzaal: Hands up F.B.I., 15 uur. 14 Jaar. Nacht der vergelding, 20 uur, 14 Jaar. Tcrneuzen Luxor: Sebastiaan Knelpp. de wonderdokter. 18.30 en 20 uur, a.l. Dwars door de hel, 14 uur, 14 Jaar. Concertge bouw: Dwars door cie hel. 20 uur, 14 J. Oostburg Ledeltheater; Brigitte op man nenjacht, 14 uur, a.l Een meisje met eex- appeal, 16.30 uur, 18 Jaar Watortoren: Expositie schilderijen Jle» de Bodt. 10-12 en 13-21 uur. Bas van Gent Olympia Schlager-raket ten, 14.30 uur. a.l. Diamanten bij het ontbijt. 13 en 20 uui 14 Jaar. Axel - Het Centrum: Helden op sokken, 15,45 a.l. De helse stoottroep, 20 uur, 14 Jaar. Hulst - Bioscoopgebouw De dllckc en de dunne als* struikrovers. 15 uur, a.i. Ln Paloma, 18 uur, a.l. Psycho, 20.30 uur, >8 jaar. Stadhuis: Schilderijententoonstel ling Guido Metsers, 14-1 uur. Brcsltcns Casino: Operatie Petticoat, 16 en 20 uur, a.l. polder voor het eerst in 16 jaar geen kasgeldleningen meer heeft lopen. De gewone dienst van het wegschap had een voordelig saldo van ƒ1946.21. De kapitaalsdienst had een goed slot van 53.109,08. De vergadering ging verder akkoord met een door het dagelijks bestuur voor gestelde vaststelling van een keur op de stranden. „De bepalingen van deze keur zijn bijna gelijkluidend als die in het rijkszeeweringenreglement", zo deel de de voorzitter naede. „We vinden het echter noodzakelijk dat de Polder Wal cheren publiekrechterlijke zeggenschap over de stranden heeft". „Tegen de keur zijn bezwaren binnen gekomen van de gemeentebesturen. De zaak moet nu echter maar eens in ho ger ressort worden uitgezocht. Onthou den G.S. hun goedkeuring aan ons be sluit. dan gaan wij in beroep. Geven G.S. wel hun fiat, dan gaat één van de gemeenten in beroep". De peilingen van de onderzeese voor oever van de Polder Walcheren geschie den nog steeds met een handlood. Bin nenkort zal hier echter een eind aar. komen. De vergadering verklaarde zich akkoord het voorstel van het dagelijks bestuur om een krediet vr 10.000 be schikbaar te stellen voor het aanschaf fen van een echolood. Het echolood zal op de motorvlet van Westkapelle wor den gemonteerd. Deze boot zal de ge hele kust van Walcheren kunnen peilen, hetgeen tot nu toe gebeurde met drie boten. De vergadering besloot tenslotte tot verpachting van enkele percelen en tot herziening van de salarisverordening de pensioengrondslagen. MIDDELBURG VERGADERING M.M.C. OVER WINKELSLUITINGSWET De Middelburgse Middenstandscentrale belegde vrijdagavond in restaurant „Wöhler" een uitzonderlijk druk be zochte vergadering, waarin de alge meen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middel burg, de heer A. S. de Jonge, een nade re toelichting verstrekt heeft op de en quête, die is uitgeschreven voor de uit voering van de winkelsluitingswet. De voorzitter van deze vergadering, de heer A. Imansc, verduidelijkte, dat men via deze enquête bekend wil worden met de wensen van de middenstanders teneinde het gemeentebestuur voor te kunnen lichten over de maatregelen, die geno men kunnen worden om de zaken voor de hoofdstedelijke middenstand te rege len in één goede en aan de plaatselijke omstandigheden aangepaste winkelslui tingsverordening. In zijn toelichting op de wagen in de enquête wees de heer De Jonge er onder meer op, dat de mogelijkheden voor ope ning van winkels in de verschillende verordeningen en algemene maatregelen van bestuur in Middelburg nog lang niet volledig uitgebuit worden. Integendeel, slechts"" enkelen maken er gebruik van: zo geldt bijvoorbeeld de halve-dagslui- ting niet ir juni, juli en augustus (voor de tabakshandelaren ook niet in mei en september), maar er zijn slechts wei nig ^ken, die geen halve dag sluiten. OverHfcns zal de samenvatting van alle wensen niet zo gemakkelijk gaan: met de branche-vervaging is daar de in. Zo werd deze avond namens de kruideniers verzekerd, dat zij ge zamenlijk een enquête-antwoordrapport zullen opstellen. Maar wanneer bijvoor beeld in de zogenaamde beperkte levens middelensector geen vry'e middag ge apprecieerd wordt., dan willen de krui deniers daarvan niet de dupe worden en zullen zij niet meewerken aan de uit voering van de wet, zo werd opgemerkt. Waarop andere stemmen een pleidooi hielden voor een goede verstandhou ding in het verzoi'gingscentrum, dat Middelburg nu eenmaal is. De heer Imanse zei dan ook te hopen, dat de middenstanders branclie-gewHs zullen ijveren voor één centrale vrije middag en niet voor drie vrije middagen apart. Middelburgse voetballers dit weekeinde in actie Tenminste 33 voetballers van de tweede klasser Middelburg komen dit weekein de in actie. Zondagmiddag om half drie treedt het eerste elftal op het terrein aan de Nadorst aan tegen Tongelre. Vanmiddag (zaterdag) spelen eerst de A-junioren tegen de A-junioren van de Belgische club Iseghem, een wedstrijd, die om twee uur begint. En om half vier speelt een jeugdelftal (spelers tot met 21 jaar) tegen een jeugdelftal ZONDAGMORGENCONCERT DOOR O.N.D.A. IN ABDIJ De chr. muziekvereniging O.N.D.A. te Middelburg zal zondagmorgen een con cert geven in de Abdij. Aanvang 8 uur. Het programma luidt 1. Psalm 150; 2. Dochter Sions, G. F. Handel: 3. Fantasie over Psalm 42, W. H. Scholtens: 4. Liederenselectic; 5. Hymne. F- Silcher; 6. Liederenselectie; 7. Naher mein Gott zu Dir, E. Ruh; 8. Liederenselectie: 9. Psalm 150, FILMS IN ZEELAND IN MIDDELBURG en "Vlissingen kun nen de liefhebbers alsnog hun hart op halen aan „EI Cid", want zowel „City" als „Alhambra" prolongeerden «leze rol- prent wederom. Een kleurige rolprent, zoals men weet, «net in de hoofdrollen Charles Heston en Sophia Lorei». De film speelt byna duizend jaar terug en verhaalt de avonturen van Rodrïgo Diaz de Bivar, een Spanjaard die zijn land genoten destijds voorging in de st;rüd tegen de Moren. Anthony Muon voerde do regie over dit spektakelstuk. Het zijn bjjzonder dolle verwikkelingen, die zich voordoen wanneer Danny Kaye in „De dolle generaal" moet optreden als de dubbelganger van deze, door de nazi's belaagde officier. Verwikkelingen, die bepaald niet alleen in het militaire, maar ook in het amou reuze vlak liggen. Een bijzonder verma kelijke komedie, met name uiteraard dank zij de zo langzamerhand wel alom bekende en erkende kwaliteiten van hoofdrolspeler Danny Kaye. „De dolle generaal" is te zien in Grand (Goes). Een even fraaie als dwaze parodie op het aloude sprookje kan men aanschou wen in „Jerry als Assepoester", een hoogst amusante klucht, met Jerry Le wis als een mannelyly: assepoes, com pleet met boze stiefmoeder. Ook Jerry verliest op het bal een schoen, de prin ses vindtnou ja, en tenslotte leef den zij nog lang en gelukkig. Zowel in Luxor (Vlissingen) als in Electro (Mid delburg). Kerkdienst met muziek De kerkdienst van de hervormde ge meente in Middelburg zal zondag' een bijzonder tintje krijgen door de mede- werking van de mezzosopraan Sari van de Sande uit Nijmegen. Begeleid door organiste Ine de Wit vertolkt zij werken van J. S. Bach. De dienst begint om 7 Onderwijsbenoeming Benoemd tot onderwijzeressen aan de Parkwijkschool te Haarlem mej. S. A. Dhont te Middelburg en mej. L. J. v. d. Have, Oosterland, beiden hadden gelij ke betrekking te Oostburg. VLISSINGEN Lichte aanrijdingen in Vlissingen In een tijdsverloop van een kwartier deden zich vrijdagmiddag omstreeks vijf uur te Vlissingen twee lichte aan rijdingen voor. De plotseling overste kende voetganger J. J. v. d. M. uit Vlissingen kon in de Paul Krugerstraat niet meer worden ontweken door de bromfietser F. A. M. van M. uit Eind hoven: de voetganger liep bij de botsing enkele lichte hoofdwonden op. Na door dokter C. C. Sluijter te zijn verbonden kon J. J. v. d. M. huiswaarts keren. De bromfietser liep geen schade op. Een kwartier later botsten op de hoelc Scheldestraat-V ei-kuij 1 Quak keiaar- straat de bromfietser P. J. de B. te Vlis singen en de bestuurder van een scoot- rnobiel L. J. eveneens uit Vlissingen. De bromfietser kwam bij het voorsor teren in aanraking met het driewielige voertuigje, dat de Verkuijl Qua'kkelaar- straat in wilde rijden. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. westkapelle Zomeravondconcert De organist Kees Lïevense Pz. en het dubbelkoperkwartet van O.K.K. zullen dinsdagavond meewerken aan zomeravondconcert in de Nederlands hervormde „Morlakerk" te Westkapelle. Uitgevoerd zullen worden werken van Purcell, Pachelbel en J. S. Bach. SEROOSKERKE (W.) Adviescommissie samenvoeging van polders De heer P. Melis te Serooskerke, die in verband met het bereiken van de 70- jarige leeftijd als raad van de Polder Walcheren is afgetreden, heeft ontslag gevraagd als lid van de adviescommis sie voor de samenvoeging van polders op Walcheren. L. C. Louws te Koudekerke ter aarde besteld Onder grote belangstelling, met name van de zijde van liet personeel der P.Z.E.M., is donderdagmiddag het stof felijk overschot van de heer L. C. Louws te Koudekerke, in leven tekenaar-con structeur in de Centrale Zeeland van de P.Z.E.M. op de begraafplaats te Koude kerke ter aarde besteld. Collegae droe gen het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats. Op verzoek werd de groeve niet gesproken. RAAD OOSTBURG ZUIDZANDSESTRAAT KRIJGT NIEUW AANZIEN In een spoedeisende vergadering heeft de gemeenteraad van Oostburg vrijdag avond besloten tot verbetering van de Zuidzandsestraat. Het betreft hier een weggedeelte ter lengte van 300 m, dat van een asfaltdek zal worden voorzien. De groenstroken langs de weg zuilen worden vervangen door parkeerstroken, ter breedte van 2V£ m. Verder bestaan er plannen om aan het begin van het weggedeelte aanslui tend op de bebouwde kom van de ge meente een groter service-station te bouwen. In de toelichting op het voor stel zei burgemeester J. L. van Leeu wen, dat binnen enkele jaren ook de provinciale weg Oostburg-Zuidzande van een nieuw wegdek zal worden voorzien, Mede daardoor heeft men zich beraden op het oorspronkelijk plan om verbetering van de Zuidzandsestraat (reeds aanvaard in 1957, maar niet uit gevoerd) te wijzigen. Aanvankelijk wer den de kosten hiervoor beraamd op 66.000. Door de wijzigingen op het plan van 1957 en door de gestegen kosten sedert die tijd. komt het totale werk op ongeveer 97.500. Of het rijk in deze kosten een bijdrage zal ver strekken, kon burgemeester Van Leeu wen niet met zekerheid zeggen. De kans daarop achtte hij redelijk aanwezig. Over het algemeen worden dergelijke werken voor 95 gesubsidieerd. De uitvoering van de werkzaamheden is inmiddels goedgekeurd. Voor 1 januari 1963 moet net werk zijn gegund. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: doleter W. Fcikemn, Dam 30, tel. 2993: Vlissingen: dokter R. Grippeling, Badliuisstrnat 121, tel. 2190: Koudekerke, Zoutclnnde en Westkapelle. dokter L. SIoos, Middelburgsestrant 1, Koudekerke, tel. 1185 —231, LAATSTE NIEUWS Mr. Schürmann en dr. Van Royen bij Oe Thant De Nederlandse ambassadeur te Wash ington dr. J. H. van Royeu en de per manente vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties, inr. C. W. A. Schürmann, hebben vrijdagavond een bespreking ge had met de waarnemende secretaris-ge neraal van de volkerenorganisatie, Oe Thant Mr. Schürmann overhandigde de heer Thant een brief waarin mededeling wordt gedaan van de nieuwe Indo nesische landingen op Nieuw-Guinea. Dr. Van Royen zei tot verslaggevers: „Wij nemen deze zaak zeer ernstig op, vooral omdat dit gebeurt tervvyl er onderhandelingen aan de gang zijn". De twee Nederlandse diplomaten deel den verder mee dat zij ook de kwestie van liet memorandum van 31 juli dat aan de Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio werd overhandigd, ter sprake hebben ge bracht. In gezaghebbende leringen heeft men vrijdagavond te New York gezegd dat de nieuwe landingen tot gevolg zouden kunnen hebben dat het begin van de onderhandelingen wordt uitgesteld. Naar verluidt, was het aan dr. Soeban drio overhandigde memorandum op 1 augustus gedateerd. Volgens berichten zouden in dit voor president Soekarno be stemde stuk de Verenigde Naties zich hebben verplicht toe te staan dat voor het einde van dit jaar de Indonesische vlag op Nieuw-Guinea wordt gehesen. Volgens de voorlopige afspraak tussen de Nederlandse en de Indonesische af gevaardigden zou de overdracht van de soevereiniteit niet voor begin mei ge schieden. Bromfietser gewond bij botsing met auto Doordat hij geen voorrang verleende kwam de bromfietsbestuurder J. A. K. uit Maassluis vrijdagmorgen Toeg om streeks half acht op de kruising Koren- bloemlaan-Leliënl.i.an te Vlissingen in botsing met de personenauto van de Vlissinger J. G. De bromfietser kwam daarbij zo hard te vallen dat hij een bloedende hoofdwond en een hersen schudding opliep. Op advies van dokter M. J. A. Bil, die eerste hulp verleende, werd het slachtoffer naar het zieken huis Bethesda overgebracht. Beide voer tuigen werden beschadigd. Ds. A. Schippers, 81 jaar, te Vaassen overleden Op ruim 82 jarige leeftijd is plotseling overleden ds, A. Schippers, in leven eme ritus predikant van de Gereformeerde Kerken in Nederland en wonende te Vaassen. Zijn stoffelyk overschot zal maandagmiddag 13 augustus aanstaan de om één uur worden bijgezet op de algemene begraafplaats te Vaassen. Ds. Schippers werd op 16 november 1879 te Middelburg geboren. Hij be zocht eerst het stedelijk gymnasium in de Zeeuwse hoofdstad en studeerde daarna aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, waar hij op 22 december 1905 zijn kandidaatsexamen theologie afleg de. Nadat de heer Schippers in februari 1906 na praeparatoir examen door de classis Middelburg was beroepbaar ver klaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hrj op 20 mei van dat zelfde jaar (1.906) door wijlen dr. L. H. Wagenaar uit Middelburg bevestigd als predikant van-de gereformeerde kerk van Maasdijk. Op 8 maart 1914 verwisselde de thans overledene deze kerk met die van Doesburg, vanwaar hij op 2 december 1917 naar die van Sliedrecht vertrok. Tenslotte diende ds. Schippers nog ruim 23 jaar de gerefor meerde kerk van IJsselmonde, waar hem met ingang van 19 mei 1946 na veertig volbrachte dienstjaren op ruim 66 jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Tijdens zijn langdurige ambtsbediening te IJsselmonde gaf ds. Schippers daar mede de stoot tot de stichting van een gereformeerde school, waarvan hij ook voorzitter is geweest. Verder was hij daar mede één van de oprichters van de Burgerwacht en van de afdeling van de Bijzonder-- Vrijwillige Landstorm (B.V. L.), waarvan hij resp. voorzitter en. secretai'is is geweest. Tijdens de mobilisatie 1914-1918 heeft ds. Schippers als „hulpveldprediker" veel gedaan voor de militairen en als erkenning daarvoor ontving hij het wit mobilisatiekruis, het z.g. Kruis van Ver dienste. Als erkenning ontving hij voorts het oorlogsherinneringskruis met de gesp mei 1940 Verder werd hij ook nog begiftigd met het Bronzen Kruis, dat hem in augustus 1948 door Z.K.H Prins Bernhard te Deventer op de borst werd gespeld. Het was toen voor het eerst, dat een veldprediker deze hoge konink- lijke onderscheiding kreeg. Georganiseerd overleg Provinciaal Bestuur Door overgang naar het vrije bedrijf maakt de heer W. Hamerlinck, niet langer deel uit van de vertegenwoordi ging van de A.R.K.A. in het georgani seerd overleg voor het provinciaal per soneel. In zijn plaats is door genoemde organi satie als plaatsvervangend lid van het G.O. aangewezen, de heer M. L. Du- rinck, te vlissingen. ZATERDAG 11 AUGUSTUS Adventkerk. Vlissingen: 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg: 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. INTERKERKELIJK AVONDGEBED. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.308 u. ZONDAG 12 AUGUSTUS 1962 Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. Wouwe, Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Gommer, Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Oegema, Koudekerke 9.30 en 7 ds- Schut, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Goe- dendorp, Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Couvée, 2.30 ds- Schut, 5 ds. v*. Ree ven, Noorderkerk 10 ds. v. Ginhoven, 5 ds. Couvée, 't Zand 8.45 ds. v. Gin hoven, Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d- Stoel, Oostkapelle 10 en 7 ds, v. d. Berg, Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Reeven, St.-Laurens 10 en 2-30 ds. Vos, Veere 11 en 7 ds. Streefkerk, Vlissingen 10-30 en 5 dienst. Vrouwen polder 9 ds. Streefkerk, 10.45 ds. v. Ginhoven, 2.30 ds. Couvée, Westkapelle 9-30 ds. Gommer, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrygem.)Souburg 9.30 ds. Douma, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Douw, Vlissingen 4-30 ds. Douma, Vrou wenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren, Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Douw. Geref. Gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9-30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9-30, 2 en 7 leesd., Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd., 14 aug. 7.30 ds- Bosschaart, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 10. 2.30 en 7 leesd. Chr- Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds- v. d. Molen, Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds- v. d. Molen. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. kring: Middelburg 10 ds. v. Houte, Vlissingen 7 ds. Blom. Evang. Luth* Gem.: Middelburg 11.15 ds. v. d Heij, Vlissingen 9 ds. v. d. Heij, 10-30 Pfarren Hack. Doopsgez. Gent.: Vlissingen 10 ds. v. Hamel. Herst. Apost. Zendingsgen».: Vlissingen (Bakkei'sg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost- Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heïls: Middelburg 10 Heil sk., 7 Openl. sk., 8 Verloss- sk. o.I.v. kapte. Betgen, Vlissingen 10 Heil. d., 7.30 Op wek. sk. o.I.v. kapt. Lentink- Evang. op G.G.: Vlissingen 10 en 5 ds. Grisnigt (Kazerne Willem 3). Volle Evang. Gem.: Middelburg 10 dienst. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 ds. Boogaard; Arnemui den 10 en 2.30 ds. De Waard; Biggeker- ke 9.30 en 11 ds. Odé; Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Rothfusz; Gapinge 2 ds. v. Veen; Grijpskerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Addink; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 9 en 10.45 ds. v. Herwaarden, 7 ds. Altena (Vliss-str.) 't Zandt 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugd- kerk, 7 ds. v. Herwaarden; Meliskerke 2.30 ds. Kloosterman; Middelburg Nieu we Kerk 10 ds. Snoep, 7 ds. v. "Boven; Engelse Kerk 7 ds. Paart; Koorkerk 10 ds. v. Houte; Oostkerk 9 ds. v. Roon; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. Blok, 2.30 ds. Nennie; Oost- en West-Souburg Oost 9.30 ds. Bartlema, 7 ds. Nennie, West 9.30 ds. Geels; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Addink (jeugdd.); Se rooskerke 10 dienst. 2.30 ds. v. d. Wint; St.-Laurens 10 ds. Kok, 7 dhr. Laansma (jeugdd.); Veere 2 ds. Wieringa; Vlis singen St.-Jacobskerk 10 ds. Klooster man, 5 ds. v. Herwaarden; Johannes- kerk 9.30 ds. Rothfusz. 7 ds. De Waard; Havendorfc 11 ds. Rothfusz; Vrouwen- Dolder 10 ds. v. Veen; Westkapelle 9 Duitse dienst, 10 ds. Boogaard (jeugd dienst). 2,30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9 ds. v. Dullemen, 10.30 ds. Dolman 7 ds. v. Dullemen. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Burgerlijke stand SEROOSKERKE. Bevallen: K. Melis—Kra't, d. VEILING K APELLE-BI EZELIN G E. 10 augustus. Frambozen ln kratten 1 193, 2 188. Rode bessen industrie Ex 97, 1 81—91, 2 81. Zwarte bessen industrie 1 194, 2 193, 3 134. Zure Morellen ontsteek 1 en 2 98. 3 5. Dubb. pr. bonen 1 63.50—70,20. 2 62,10—63,20. Appelen en peren: Yellow Transp. 1 "5-80 104, 70-75 89—91, 65-70 56,90—83. 60-65 56,90— 59,70, 55-60 45—48, 2 75-80 91. 70-75 76—86. 65-70 64—66, 60-65 49.20—50,45, 55-60 39—41, grof 46—90, fijn 24 Oomskinderen 1 50-55 95, 2 45-50 79, 2D 55, 3 fijn 24- -13. val 9—18. St. Earliest 1 70-75 130. 65-70 118—121. 60-65 106, 55-60 65—68, 2 60-65 72. 55-6C 62, grof 100, fijn 50. Close 2 65-75 78. Yellow Transp. val en kroet 25,30. St. Earliest val 24.70—25.60, val en kroetappelen 11,10—18,90 Verpakt fruit: Stark Earliest 1 75-80 172. 70-75 175, 65-70 164. Scarlet Pimpernel 1 65-70 155159, 80-( 129. Loganbessen per doos 1 48, 2 1932. 3 1011. Rode bessen per doos 1 2831, 2 26 27. Kruisbessen per doos 1 2224, 2 14, 3 8(4. Bramen per doos I 60. Aardbeien per doos 1 69. Witte bessen pei doos 1 22, 2 22. Kasperziken Al 34. BI 26. C. 12—17, Dl 10. Kersen: Klerken 1 201, 2 149173. Krieken 2 151. Witte bessen per kg i 4118. Kruisbes sen per kg. Ex. 85, 1 6')—86. 2 38—64. Pruimen: Earley Laxton Ex 171. 1 120158, 2 68—106. grof 88122. fab». 2549. Oranje- pruim 1 43—57, 2 3243. grot 38. Tollenaars 1 39—52, 2 2540. grof 2rt, pruimen val 6— 29. pruimen gescheurd 1750. Aardappelen: bonken 17--23, 1 1316, 2 9- 13, drielingen 7—9. Groenten: Kropsla 3Yr 7%. Bloemkool 11—28. Komkommers 11—23. Kussa 18—28. Bosselderij 34. Boskroten 6%. Tuinbonen 89. Uien 11-14. Rabarber 4(4 6. Doperwten 14. Peterselie 5(4. Tomaten Al 49—31, BI 47—50, Cl 39, CC 31, BB 48. Ex. A 50—52, Ex. B 52. Levering voor zaterdag li augustus: Zwarte bessen 1 190, 2 181, 3 109. VEILING GOES. 10 augustus. Export- en industrieveïling. Yelow Transparant 1 75-80 100. 70-75 105, 65-70 85—89, 60-63 64—66, 55-60 49; 2 75- 92. 70-75 91, 65-70 75—76, 60-65 59. 55-60 47, kroet 24 Stark Earliest 1 65-70 123—130. 60-65 97—117, 55-60 60—71. kroet 24. Goudreinet kroet 15 Perzikrode Zomerapp. kroet 10,10. Div. appels kroet 12,2012.60 Zwarte bessen 1 en 2 190, 3 143—153, stek 101—107. Rode bessen 1 en 2 8083. Duitse Zure 1 en Zure Morellen 1 90, 2 88, 3 5. Dubb. pr. bonen 1 66—83, 2 61. Totale aanvoer hard fruit kisten. Gewone veiling. Per doos: Rode bessen 1 37—47, 2 41—43. Frambozen 2 35—52, 3 22—38. Bramen 1 33, 2 47. Loganbessen 2 52, Per stuk: Perziken 1 2057, 2 8. Per kg: Ooms- lcinderenpeer 1 55-60 71, 45-50 70, 2D 28—48, grof 58. Yellow Transparant kroet 1740, val 23—36. Earley Laxton 1 126—171, 2 70— 112, grof 68145, fabriek 1488. gesch. 85, val 370. Oranjeprulmen 1 48. 2 3748, grof 50, fabriek 1042. Tol'enaars 1 31, 2 25. grof 22—31, fabriek 2—28. Rode bessen 1 123— 130, 2 81. Kruisbessen 65—73, 2 55—76. Frankenthaler 1 270290. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 20—36. A2 11—26, B2 11 —12. afw. 11—12. Kropsla 1 11—12, 2 Komkommers A 1226, B 1318. C 1015. sa 1 18—31, 2 15—28. Pe bos: Wortelen 1 20, 2 11—14. Kroten *—5 Uien 9—15. Sel derij 48. Per kg: Tomaten 4 4959, B 46 63, C 4434. Uien 78. Kroten 47. Andijvie 1 24—27, 2 18—21. Postelein 25—27. Gr. kool 917. Dubb. pr. bonen 1 5664, 2 5063. Prelude 1 5060, 2 3556. Wagenaars 1 38 43. Stoksnijbonen 2 105. Pronkbonen 1 101 Aardappelen bonken 2325. grote 1318, drielingen 7—10. Zilveruien 26. Rabarber 12 Augurken A 65—67, C 3542. VEILING TERNEUZEN. Sla 3.50—8,60. Bloemkool A 39—55, A2 20—33, 27—34, B2 12—33, afw. 11—28. Groene kom kommers A 14—16, B2 10—13, C 10. Witte komkommers B 1012. Meioen 5389. Perzi ken 1019. Selderij 36. Peen 1015. Kroten 15. Uien 614. Per kg: Aardappelen: Eerste lingen 1 1420, 2 1312. Bintjes bonken 18— 20, 1 13—16, 2 4—8. Eigenheimers 16—20. An dijvie 2739. Kassnijbonen 2 175. Prinsesse- bonen 1 61—68, 2 53—58. Saxa 2 42—58. Sabo 33—66. Rode kool 7—13. Spitskool 1314. Sav. kool 7—13. BreekpeeD 11. Rabarber 2 13—19. Tomaten A 40—54, B 36—50, C 40, CC 25. Pronkbonen 2 25. Uien 11—17. Per doos: Rode bessen 2 3440. Frambozen 2 42-t43. 1 19—25. Per kg- Rode bessen 2 90110, 1 123. Kruisbessen 1 36. Pruimen: Earley Laxton grof 1 148—173, 2 147—173, 3 29—84. Oranjepruimen 3 41—61. Morellen 1 66—83. Druiven 244—300. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 9-8: Antje van Rochester, Selvik van Nemours, Crescense Londen; op 10-8: Naftllos van Noorwe gen. Vlissingen vertrokken op 9-8: Wodan naar Antwerpen, Selvik naar Granton, Antje naar Gent: op 10-8: Naftilos naar Piraeus. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 9-8: Truus van Snodland-Gent, Martini van Grangemouth, Helen van Londen, Agnes Londen, Mare-Novum van zee. Mentor Izmir, Bram van Wisbeck, Wodan van op 10-8: Prins Frederik Hendrik van Rotter dam, Servaaskerk van Marseille, Virgo Londen, Jonan van Foway-Terneuzen. Arvo van ree, Ella van Gotheburg, Diet van zee. Eagle van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 9-8: Marcella naar Rotterdam. Tarzan naar Fulham, Merwestad naar Rotterdam, Prins Johan Willem Friso naar Bremen, Abbekerk naar Rotterdam, Marianne naar Rotterdam, Europa naar Dublin, Fambo naar Rotter dam; op 10-8: Ludo naar Wismar, Delta naar Rotterdam. Een fles champagne werd niet verbrij zeld, een lint niet. doorgeknipt, bijl niet gehanteerd, maar het publick dat op de Houtkade te Vlissingen dezer dagen de. in aller stilte plaatshebbende tewa terlating van de motorboot „Halina" gadesloeg, was niet veel minder talrijk, dan bij de tewaterlating van een groot Schclde-schip. Het was inderdaad een gebeurtenis: vooral voor de bouwer van deze mo torboot de heer J. Witkowski, maar ook voor zijn vele Poolse en Nederlandse vrienden. Drie jaar lang heeft de lieer J. Witkowski in zyn vrije tijd in de ach tertuin van zijn woning in de Slijkstraat er aan gewerkt en drie jaar lang was hij eveneens de vaste kladt van de „Hobby Club" van de Kon. Mij. „De Schelde", waar hij de voor zijn motor boot benodigde en voor het merendeel eveneens bij „De Schelde" gekochte ma terialen bewerkte. Het resultaat ziet men op de bijgaande foto. Deze motorboot een z.g. „Inboard Cabin Cruiser" (afmetingen 7 x 2,20 x 2 m, gewicht ca. 2 ton) werd vakkundig ge bouwd uit green-eiken en teakhout en De heer J. Witkowski bij zijn motor boot in de achtertuin van zijn woning, In het raampje zijn 10-jarige zoon Ta- dek. De boot draagt de naam van het 6-jarig dochtertje van de heer Witkows ki „Halina". vormt als zodanig een staaltje van Poolse vakmanschap en doorzettinssver- mogen. Een 4-cilinder dieselmotor van 35 pk. zorgt voor de voortstuwing. Het hoeft geen betoog dat de heer Wit kowski en met hem velen van zijn land genoten terecht trots zijn op deze prestatie. VEILING KRABBENDIJKE. 10 augustus. Zwarte bessen 't 181188, 3 139. Dubb. pr. bonen 1 88—89. 2 74—78. Earley Laxton 1 164, 2 100—142, 71. Tomaten Al 45. BI 48. Rode bessen per doos 1 40. 2 27 29, 3 20—26. Kruisbessen pei doos 2 25. Bra men 1 54 per doos. Yellow 75-80 97, 70-75 101, 65-70 87. 60-65 68. 55-61 48, 2 75-80 89, 70-75 83—91. 65-70 74—81, 60-69 55—67. 55-60 47, 3 grof 47—58, 3 fijn 14—37. kroet 17—36. val 22. Close 2 80-90 85. 70-80 77—92. 60-70 67 —30, 3 grof 44—66, kroet. 9 Yellow verpakt 2 70-80 102—104, 70-75 98 Stark Earliest 3 grof 78, val 26—29. Industrie appels val kroet 10—15. Stark Earliest verpakt 1 70-75 153, 65-70 151, 60-65 134. VEILING THOLEN Doré, bonken 16.00, gewoon 22,26, poters 13,21, witte eigenheimers, blok I 1821, blok 11 12—16, poters 5, bintjes, bonken 23—24, blok I 15—51, blok II 14.06—14,68, poters 8,75. Aanvoer 56 ton. VEILING MIDDELBURG. 10 augustus. Groenten. Bloemkool 3 per kist 22—31, 4 per kist 13—26, per kist 11—21, 8 per kist 1115, 10 per kist 11. Komkom mers groen 75-op 2324, 60-75 1426, 50-60 17—24, 40-50 14—20, krom Kg 10—23; wit 75-op 13—20, 60-75 10-18, 50-70 11—15, 40-50 13, krom kg 10—14. Spitskool 17—24. Saxa bonen 3744. Spinazie 57. Dubb bonen 1 5360.70, 2 46—56.90. Sav. kool 16-23. Andijvie 14— 24. Waspeen 14—26. Prei 16—45. Bospeen 10 29. Sla 416. Boskroten 310. Uien per kg 523. Rode kool 412. Snijbonen 741.62. Pronkbonen 841.06. Ranarber 417. Kroten per kg 78. Breekpeen 29. Kussa 4854. Doperwten 36—39. Aardappelen: Eerstelingen bonken 27, grote 25. drielingen 17. kriel H Bintjes bonken 23.70, grote 17.50, drielingen 8 80. kriel 3. Tomaten. Tomaten A extra 3.67, Al 3.67, A2 4.11, B Extra 4.<»7. BI 4.24, B2 4.12, C Extra 3.72, Cl 3.86, C2 2.34—3.00, CC1 2.28—2.76, CC2 2.20—2.46. Fruit. Appelen: Yellow Transparant 1 75-op 77, 70-75 77. 65-70 70—84, 60-65 64—70, 55-60 62—66, 3 grof 54—63, 3 ffln 27—52: 2 65-70 62, 60-65 61—66, 55-60 41-61, 2D 37, val en kroet 931. Stark Earliest 65-op 106. 55-65 118. Peren: Oomskinderen 45-op 80. 2E 69. Rode bessen p. kg, 2 38111. p, ds. 2 2640. Kruisbessen 2679. Aardbeien per doos 57 63. Perziken 642. Netmeloen 41135. Witte bessen p. kg 3381. Frambozen p. ds. 5367. Pruimen: Earley Laxton 94—209. Orange 93. Druiven 226—271. Ogenmeloen 33—110. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 462 kg. 4,094.89. Bot 182 kg. Schol 93 kg. Tong 157 kg. Paling 4 kg. Wulk 3 kg. Rog 23 kg. VEILING STAVENISSE Bintjes I 15.04—15,20. H 14,50—14,60, bonken 21,60—22,40, drielingen 6,00—7,00, eigenhei mers, gewone 15,00—20.70, drielingen 5,00, Doré, gewone 18,90, Aanvoer 130 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 10 augustus. Rode bessen 58113. Frambozen 65—105. Laxton 59—168. Kror 24—129. Yellow 17—97. Close 95—122. Kasperzik 3—46. Kas- pruim 14—31. Andijvie ;y29. Sla 3(4—13(5. Rabarber 416. Kroten i12. Bospeen 10 21. Waspeen 10—19. Bloemkool 11—29. Snij bonen 39—201. Stamboon dubbele prinsessen 3077. Tuinbonen 1419. Erwten 2897. Rode kool 46(5. Witte kool 47 Tomaten 25— Komkommers 1034. Kussa 1629. Prei 56—84. Staakprinsessen 132134. Meloen 41 130. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Eigenheimers X 19—21,02, 2 13,01—19, drie lingen 7,50—3.60, kriel 3,20. Bintjes 1 15,60 15,70, 2 9—15,16. bonken 1 21,20—20,83, bonken 2 19,50—19,79, drielingen 9,35, kriel 6,31, voer 3.51. Aanvoer 150 ton. Mevrouw Rootkant leidt in strijd om schaaktitel alleen Vrijdagmorgen zijn in Blerick de par tijen gespeeld voor de zesde ronde van het damesschaakkampioenschap van Nederland. De uitslagen waren mevr. Vreeken-mevr. Timmer mej. mr. De Klerck-mevr. Van Wierin- gen 0-1, mevr. Spook-mevr. Heems kerk 1-0, mej. Bruinenberg-mevr. Rood- zant 0-1. De stand is nu 1. mevr. Roodzant 5 pnt., 2. mevr. Vree ken 4% pnt., 3, 4 en 5 mej. De Klerck, mevr. Timmer, mevr. Van Wieringen, allen 3% pnt, 6. mevr. Spook 2 pnt., 7. mevr. Heemskerk iy2 pnt., 8. mej. Brui nenberg y2 pnt, Nederlandse ploeg voor Ronde van Oost Duitsland De Nederlandse wielerploeg voor de Ronde van Oost-Duitsland voor ama teurs en onafhankelijken bestaat uit de volgende renners: Werner Swaneveld (Rotterdam). Bert Boom (Den Enter), Wim Dieperink (Barcnem), Cees Lute (Castricum) en Anton Rutte (Haarlem- merliede). Leider van het team is Leen Jansen. De Ronde van Oost-Duitsland wordt ge houden van 14 tot 22 augustus aanstaan de. Verrassende nederlaag van tennisser Rod Laver Wimbledonkampioen Rod Laver heeft vrijdag in de kwartfinales herenenkel spel in het internationale tennistoernooi te Kitzbühel Oostenrijk) een verras sende nederlaag geleden tegen Ingo Bu- ding. De Duitser zegevierde in drie sets: 6-1, 4-6, 7-5. Laver had sedert 16 juni van dit jaar in wedstrijdtennis geen en kele partij meer verloren. De Duitsers waren trouwens vrijdag toch goed op dreef, want Christian Kuhnke schakel de met 6-4, 8-6 de Australiër Martin Mulligan, finalist te Wimbledon, uit. Hein Cujé naar kampioen schappen Te Amsterdam worden vandaag en mor gen de Nationale kampioenschappen ge houden. Op het nummer 5000 meter hardlopen, dat 's zaterdags verwerkt wordt zal ook de Dynamo-atleet Hein Cujé aan de start komen. Hij moet in staat worden geacht een van de drie eerste plaatsen te bemachtigen, al staat het nu reeds vast. dat de strijd zeer spannend zal zijn. WERELDKAMPIOENSCHAP OP DE WEG PIET RENTMEESTER IN NEDERLANDSE PLOEG De Nederlandse ploeg voor het wereld kampioenschap op de weg voor profes sionals te Salo is als volgt samengesteld: Martin van der Borgh (Koningsbosch), Piet Damen (Lieshout). Jan Hugens (Amstenrade). Bas Maliepaard (Willem stad), Coen Niesten (Heemskerk), Piet Rentmeester (Goes), en Huub Zilverberg (Goirle). Reserves zijn Jaap Kersten (Siebenge- wald), Cees van Amsterdam (Breda) en Joop van der Putten (Der Haag) De ploeg werd vrijdagavond definitief samengesteld na een langdurige verga dering in het Olympisnn Stadion te Am sterdam. Zondagsdienst l'axi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5