GRATIS FOLDER Een jaar en zes maanden geëist wegens oplichterij Eerste overspanning voor Haringvlietbrug VOORLOPIG EXPLOITATIEPLAN „NIEUW-NEUZENPOLDER" GEREED Zeeuwse ALMANAK EIS VAN 10 MAANDEN TEGEN FRANSMAN, DIE VRIEND BESTAL SAWE MA NV In oktober in gebruik 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 RECHTBANK MIDDELBURG (Advertentie) HET WAS EEN handelaar, rap van de tongriem gesneden, die gis termorgen de president van de Middelburgse rechtbank, mr. B. S. Sieperda, ervan probeerde te overtuigen, dat hij zonder een enkele kwade bedoeling zijn waren aan de brave burgers had gebracht. Neen. de 67-jarige brillenkoopman M. P. H. R. uit Sas van Gent, had zich echt niet voorgedaan als een specialist, zijn klanten hadden hem be paald verkeerd ver staan wanneer ze beweerden dat volgens zijn zeg gen zijn zoons In Den Bosch en Bergen op Zoom een goed beklante opticienszaak dreven. Met" diezelfde welbespraaktheid en zijn gehele optreden, al mocht hij dan in vele gevallen ongevraagd binnengeko men zijn. had de man in verschillende Zeeuwsè plattelandsdorpen het vertrouwen gewonnen van de inwoners en aan hen zijn brillen ver kocht. Brillenkoopman zei beter dan oogarts te zijn Maar het vertrouwen werd al spoe dig wantrouwen, toen de mensen in Koewacht, in Borssele, in 's-Graven- polder en elders de brillen eenmaal opgezet hadden. Ze vonden het raar toen ze wat langer keken: de één kreeg last van tranende ogen, ande ren konden er steeds minder door zien enz. „We zijn bedrogen", ontdek ten de kopers en ze waarschuwden de politie En zo stond de brillen koopman vrijdag voor het hekje, dat hem scheidde van het hoofdstedelijke rechtbankcollege, verdacht van op lichterij bij de verkoop van te dure en ondeugdelijke brillen. Zoals gezegd, R.'s hele manier van op treden wekte vertrouwen (ook bij de drie vrouwen uit Borssele, die gisteren als getuige gehoord werden), vooral toen de koopman hen een kaartje in de hand duwde, waarop stond, dat hij opti cien-specialist was. Op. zichzelf mag dat nog wel, maar toen mevrouw D. S.-B. uit Borssele het maar beter vond om naar een oogarts te gaan. nadat R. ont dekte dat zij slechte ogen had, zei de man, dat dat helemaal niet nodig was. „Ik ben nog beter als die oogarts, ik ben specialist", beweerde hij en dat was nu juist iets te veel van het kwade. Om een uur of twaalf had R. bij me vrouw S. aangebeld. Toen hij een maal binnen was. keek hij haar in de ogen. „Last van hoofdpijn?" vroeg hij. waarop mevrouw S. bevestigend antwoordde ..Dat zijn zenuwen op de - ogen". GEEN LETTERTJE 's Middags kwam 11. terug, met zijn in strumenten. Zijn „diagnose" was voor mevrouw S. bepaald niet prettig: ze zou blind worden als ze zijn brillen niet droeg. Meer dan 200 gulden vroeg R. voor twee brillen, maar dat kon me vrouw S. niet betalen. Zij wilde eerst een termijn van 35 betalen, maar uit eindelijk mocht ze de twee brillen voor 50 houden. Reeds de volgende dag, de kerk, kon ze geen lettertje uit de hijbei lezen. De echte specialist vertelde haar, dat het een onbruikbare leesbril was en dat ze echt geen vertebril nodig had. Ook de andere vrouwen uit Borssele hadden volgens R. zenuwen op de ogen. Eén van hen, 56 jaar oud, zou volgens de koopman ogen hebben „zo zwak als een mens van 75 jaar"... De mensen erden bang en ze kochten: mevrouw M. R.-de B. voor 219 een lees-, loop- en een televisiebril (waarvoor zij vol gens een opticien 113 te veel betaald had), en mevrouw P. van S.-de V. voor 120 twee brillen. De officier van justitie, mr. T. Lebret. trok fel van leer tegen de koopman. Het toestel, waarmee R. de ogen contro leerde, was volgens mr. Lebret van nul en generlei waarde; het was een show apparaatje. De officier sprak van een „naar dreigement" nadat R. de kopers had verteld: „Als je met je eigen bril blijft lopen is er geen redding mogelijk. Dan zul je ongetwijfeld blind worden". De laatste leugen vond mr. Lebret even wel de ergste. R. beweerde de juiste bril aan te zullen meten, maar hij maakte (Advertentie) Vraag de Vespa dealer zich daarentegen bewust schuldig oplichting. De officier wees erop, dat er nu slechts enkele slachtoffers getuigd hebben, „maar er zouden er „x" genoemd kun nen worden", aldus mr. Lebret. „Vele honderden eenvoudige en nauwelijks be middelde mensen in afgelegen dorpjes van Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen beeft deze verdachte prullaria aange smeerd. Het is een echte oplichter, die zich niets van zijn slachtoffers aan trekt". De oil'icier eiste tegen R. een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden, met aftrek. OOK TEVREDENHEID Mr. P. C. Adriaanse, R.'s raadsman, be toogde, dat het materiaal waarmee zijn cliënt werkte, vroeger door alle oog artsen gebruikt weid. „Hij kan toch geen brillen gaan verkopen als hij niet weet wat de mensen nodig hebben", merkte ac raadsman op. Hij gaf toe. dat zijn cliënt reeds eerder voor dergelijke praktijken veroordeeld is, maar aan de andere kant wees mr. Adriaanse erop. dat er een heleboel mensen zijn, die erg tevreden zijn over R. Hij verkocht hen gewoon brillen, zonder smoesjes. Mr. Adriaanse achtte het bijzonder gevaarlijk van oplichterij te spreken. „Mijn cliënt kan langs de rand van oplichterij heenlopen", zei de raads man, die er voorts op wees, dat bril len tegenwoordig nu eenmaal duur zijn. Hij was van oordeel dat veel ko pers, nadat proces-verbaal was opge haakt, omgezwaaid zijn en mr. Adriaanse vroeg zich in dit verband af of gezegd kan worden, dat R. hen bewogen heeft tot de koop. De raads man vroeg tot slot clementie. De rechtbank zal op woensdag 22« augus tus uitspraak doen. EEN PRODUCT VAN HERSCHI N.V. - HOENSBROEK Slot van pag. 1 ter lange brug zal worden „inge toomd", is vaak een verraderlijk gat. Wanneer de meteorologische dienst van (1e Deltawerken in Zierikzee, zo als aan het begin van deze week, een vliegende stormt voorspelt, moeten de beiers, de betonstorters, de kraan machinisten en al die andere man nen diep in de met stalen platen om walde bouwputten, stevig op bun be nen staan. Vaker dan ergens anders in het Del tagebied tornen de bruggenbouwers tegen soms „onwerkbaar weer" op. Daarom is er volgens het aanvan kelijk opgestelde schema een achter stand ontslaan in de opbouw van de pijlers. Zo is men bijvoorbeeld acht weken achterop geraakt met het heien van de palen in de basculekel der. Aanstaande maandag zal daar mee een begin worden gemaakt. Toch maakt de heer Been zich over deze achterstand niet al te grote zor gen. De streefdatum voor de open stelling van de brug blijft: zomer 1961. Op het ogenblik wordt er aan vijf pijlers gewerkt. Zoals gezegd, twee daarvan zijn klaar op het met selwerk voor de bekleding met na tuursteen na. Maar op dergelijke karweitjes zal de openstelling van de brug niét „hangen." Voordat het wer ken in december aanstaande prak tisch geheel zal moeten worden stil gelegd tot het dieptepunt van de win ter voorbij is, wil men in totaal vijf KWART EEUW BURGEMEESTER Burgemeester W. Baas, 15 september 1937 als zodanig benoemd te Kerkwer- en 15 mei 1952 te Sint-Laurens, her denkt 15 september a.s. zijn 25-jarig jubileum. GIFTEN VOOR HET ZEEUWS THUISFRONT NIEUW-GUINEA Het „Zeeuws Thuisfront Nieuw-Guinea" ontving in het tijdvak van 2 t.m. 8 augustus de volgende giften: A. Schout te Vlissingen 25. N.V. Han- del-Ind. en scheepvaart mij. „De Hoop" te Terneuzen 100, fa. Jac. den Hamer te Temeuzen 10. N.N. te Kapelle 2,50. Garage „Centrum" v. d. Vliet Bak te Goes 50. Coöp. Boerenleenbank te Oost- en West-Souburg 5, Camp- veerse Toren N.V. te Veere 25, Taxi bedrijf „Sinke" te Kapelle 5, N.N. te Aagtekerke 15. N.N. te Goes 10, C. L. Ols te Rilland 10, S. Blok te Kortgene 5. A. Cappon te Goes 10, H. Merison Zonens Ijzerhandel N.V. te Goes 50, P. Willeboordse sr. te Oost en West-Souburg 20,50, Verffabriek en Glasbedrijf F. D. G. Prins en Zonen te Vlissingen 25, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot te Middelburg 100, Kwe kers, kopers en personeel veiling „K.-B. O" te Kapelle-Biezelinge 121,41, Mw. B. de Hamer-Wisse te Nieuwdorp 2,50, N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen 2000, mr. A. Bolle te Mid delburg 10, N.V. Ned. Mij. voor Oes terteelt De Mcu lm oester en Co. te Yer- seke 10. O. Mcijaard te Kruiningen 5, J. Bentschap Knook te Wemeldin- ge 2.50, Gebr. M. A. van Fraassen te Vlissingen 25, Coöp. Boerenleen bank te Borssele 50. Totaal: 2694,41. De stand bedraagt thans: 6922,41. Giften voor bovengenoemd Thuisfront kunnen gestort worden op postrekening 15.46.17 t.n.v. de Nutsspaarbank te Ka pelle. onder vermelding „Thuisfront". Voorstellen raad Terneuzen Amerikaanse firma wil er met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. GAM. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond^ Dealer: Auto en motorenbednjt KEES HCJYBREOTS Blauwedijk 47. Middelburg, tel. 2155 Vespa-scoolers voor de Bevelanden: M. j. JEKEMIASSE Oostwal 21, Goes Ook voor onderdelen. Iwerl vogeltjes De zee lay tergend eeuioig jong te zijn. toen een groep voor het merendeel in zwarte mantels en zwarte pakken gehulde bejaarden uit Vlaaiulerenland zich behoed zaam sjokkend langs haar boor den voortbewoog. Soms bleven ze even staan, de vrouwen met v;ap- perende hoofddoeken, de mannen de petten diep in het voorhoofd gedrukt. Een enigszins trieste groep uitgaanders, late, zwarte zwerfvogels, meegevoerd in een ouwe, blikkerige autobus en neer gestreken op de Vlissing.se boule vards. Ze kwetterden traag voor zich uit. meestal verstond de een de ander niet. maar dat vond de ander helemaal niet erg, want veel nieuws konden ze elkaar heus niet meer vertellen. Ze had den het allemaal wel gezien en beleefd. Sommigen geloofden zélfs het uitzicht op die tergend, eeuwig jonge zee ook wel; ze zochten zich een plaatsje op een terras een viertal, vrouwen en een drietal zeer bejaarde manne tjes. Klein, verschrompeld, uitge blust. zaten ze maar wat te zitten de mannen toch nog een beetje in feestelijke afwachting van de ouwe klare, die één hunnertoe tend, voor allemaal had besteld. Óok voor de vrouwtjes, die er ge lalen van nipten. De mannetjes sloegen het scherpe vocht vak kundig achterover. Ook dat had den ze in een lang. lang en mis schien toch zo kort leven geleerd. Toen de bus voorreed stommelden ze omslachtig overeind, hier en daar nog een sjaal en een pet verschikkend en moeizaamheel moeizaam klommen ze de bus binnen, waar ze even later alle maal achter een raampje zaten te knikkebollen. Zindelijke zwarte zwerfvogeltjes op een late reis door een loodgrijze zomer. De 16-jarige Roel Praas uit Breskens deed vrijdagmorgen vroeg, na een ener verende jacht langs de waterkant, de vangst van zijn leven: een visotter. Roel had het gitzwarte roofdiertje. dat in Zeeland slechts sporadisch voorkomt, opgemerkt bij net passeren van een zeesluis toen hij zich om ongeveer 8 uur naar zijn werk begaf Roel werkt bij de vishandel De Munck te Vlissingen. Natuurlijk moest hij van het vreemde zwarte diertje het zijne hebben. Nadat hij het roofdiertje uit een hol had ge jaagd. waarin het bij de nadering van de jongeman was verdwenen, ving Roel de visotter met z'n blote handen. Op de foto steekt Roel de rover triomfantelijk de lucht in. Het vangen van een derge lijk snel beestje was dan ook geen si necure (Foto P.Z.C.). Roekeloze inhaalmanoeuvre De heer L. M. D. uit Oud-Vossemeer moest donderdag voor de kantonrech ter te Bergen op Zoom verschijnen, van wege het verkeerd inhalen van een tractor onder Halsteren op 24 april. Hij had bij deze inhaalmanoeuvre enige wielrijders op de linkerweghelft gehin derd. Tijdens het inhalen had D. hard getoeterd, hierdoor was de tractor- chauffeur H. v. D. uit Halsteren zo ge schrokken. dat hij tegen een lantaarn paal was gebotst- De tractorbestuurdcr, die ook terecht stond, werd vrijgesproken. De officier eiste 2 maal f 25 subs. 2 maal 5 dagen. De kantonrechter bepaalde de uitspraak op 2 maal f 20 subs. 2 maal 4 dagen. Terreinfeest op Vrederust Op woensdag 22 augustus zal op het sportterrein van „Vrederust" bij Ber gen op Zoom het jaarlijkse terreinfeest voor de patiënten en opwonenden wor den gehouden. Jaarlijkse reclame-actie op de Zeeuwse markten Het bestuur van de stichting Reclame fonds Zeeuwse Markten heeft besloten de jaarlijks te voeren reclameactie te houden in de periode tussen St.-Nico- laas en Kerstmis. Om deze actie nog meer tot het marktbezoekend publiek të doen spreken zullen te zijner tijd prijzen beschikbaar worden gesteld, die fraaier en waardevoller zullen zijn dan tot nu toe het geval was. Besloten is om direct na de drukke zomermaanden met de actie te beginnen om ook gedurende de stille wintermaanden de verkoop op de markten te stimuleren. RECHTBANK MIDDELBURG IN HAVEN VAN fabriek gaan vestigen Aan de gemeenteraad van Terneuzen, die op dinsdag 14 augustus in openbare vergadering bijeenkomt, zal worden voorgesteld akkoord te gaan met het voorlopig plan van exploitatie en uit voering voor het industrieterrein „Nieuw Neuzenpolder". De gronden in dit plan circa S6 hectare zijn, zo als reeds eerder gemeld, bestemd voor de Dow Chemical International te Mi chigan (U.S.), die daarop een fabriek voor plastic artikelen wil bouwen. Met de uitvoering van het plan is naar glo bale ramingscyfers een bedrag gemoeid van 8.237.000. Dc voorlopige uitgifte prijs zal 9.70 per vierkante meter in- dustrierijpe grond bedragen. In de grondprijscaieulatie is mede opgenomen de aanleg van een toegangsweg en een spoorlijn naar het terrein. De los- en laadplaats aan de Scheldeoever zal ge heel door en voor rekening van Dow Chemical worden uitgevoerd. Aanbesteding weg op Noord-Beveland In het bureau van provinciale water staat te Middelburg is vrijdag aanbe steed het verbeteren van een gedeelte van de weg Kortgeneweg Zandkreek- damVeerhaven bij Kats, alsmede het omleggen en verbeteren van een aanslui tend gedeelte van de provinciale weg KortgeneWissekerke. De uitslag van deze aanbesteding luidt als volgt: 1. Aannemingsbedrijf Zeeland N.V. te Middelburg voor ƒ515.000: 2. firma Gebr. J. en M. Moerland en Zoon te Sint-Annaland voor 529.000: 3. J. de Oude's aannemingsbedrijf N.V. te Biervliet voor 530.9'(0: 4. Firma F. Duynhouwer en Zonen te Goes voor 539.000; 5. C.V. v/h J. van 't Verlaat en Zn. te Hardinxveld-Giessendam voor 542.000; 6. firma J. L>. Jansen te Mid delburg voor ƒ555.000: 7. firma S. Zijl stra en M. C. van den Dries te Gorkum voor ƒ560.000 en S. A. C. van Hee te Kamperland voor 579.000. De Nederlandse directeur van het be drijf heeft het ministerie van economi sche zaken 'om toepassing van de prijs reductieregeling „Bevordering Indus trialisatie Ontwikkelingskernen" ver zocht. Met de grondeigenaren zo de len b. en w. in een toelichting mee aan de raad is langs minnelijke weg over eenstemming verkregen over de aan koop van de grond. De raad wordt daar om voorgesteld te besluiten deze 86 hec tare grond, gedeeltelijk met opstallen aan te kopen voor een totaalbedrag van ruim 2 030.000. De uitbreiding van de meterfabriek aan de Industrieweg te Terneuzen gaat circa 184.600 kosten. De raad van Terneuzen besloot in principe reeds eerder liet nieuwe fabrieksge bouw voor gemeeuterekening te bou wen en hef daarna te verharen aan de Meterfabriek Dordrecht. Zoals be kend worden in deze fabriek stof zuigers gefabriceerd. Voorgesteld wordt om ter realisering van het uitbreidingsplan „Oostelijke Ka naaloever" aan te kopen een perceel grond in de oude Zevenaarpolder en Coegorspolder, ter grootte van 2.32.44 hectare, voor de prijs van 59.915. Verkoop woningen Het bestuur van de Vereniging Techni sche School Terneuzen en Omstreken wil de woningen Axelse Straat 243 en 245 aan de gemeente Terneuzen verko pen. Eén van deze woningen wordt be woond door burgemeester mr. H. Rijp- stfa. Aan de raad wordt voogesteld de bevoegdheid tot aankoop van deze pan den aan het college van b. en w. te dele geren en een krediet van 18.000 te verlenen voor het treffen van een aan tal voorzieningen aan de woningen. Zo de raad daarmee akkoord gaat. zal aan Rijkswaterstaat worden verkocht een perceel grond in de Pierssenspolder- straat ter grootte van 87 are en 45 ca, voor de som van 11.569. De grond is nodig voor de verbetering van het kanaal van Gent-Terncuzen. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben meegedeeld, dat aan de gemeente Terneuzen 61 woningwetwoningen zijn toegewezen ten behoeve van de indus triële ontwikkeling. BRESKENS De officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft vrijdag een onvoor waardelijke gevangenisstraf van tien maanden, met aftrek, geëist tegen de 20-jarige Franse decoratieschilder J. C. uit Parijs, die zich op 3 juli in Bres kens een aanzienlijke som geld en een aantal horloges toeëigende, toebehorend aan zijn landgenoot M. C., die niet een jacht in de Breskense haven vertoefde. De jeugdige Fransman was pas uit mi litaire dienst gekomen en was via een kennis in Afrika in contact, gekomen met de jachteigenaar mei wie hij een zeereis zou gaan maken. De verstandhouding tussen beide Fran sen vlotte echter niet zo bijster, zodat J. C. op een gegeven moment besloot naar Frankrijk terug te keren. Hij liet zijn bezittingen op het jacht achter en met het meegenomen geld vertrok hij. In Roosendaal werd hij evenwel aange houden. Op een vraag van de president van de rechtbank, mr. Sieperda, hoe hij dit heeft kunnen doen, verklaarde C., dat hij de diefstal in een plotselinge in val gepleegd heeft. Mr. T. Lebret, de officier, wees er op, dat verdachte alles wat er aan geld aan boord jf1 nen i :ware geen verkeer naderde. Op het kruis- punt was zijn motor afgeslagen. Hij i meende dat de toen naderende C. hem aan de achterzijde nog had kunnen pas seren. Mr. Lebret verklaarde, dat VV. de krui sing had moeten vrijlaten en vroeg be vestiging van het vonnis van de kanton rechter. De uitspraak volgt ook hier op 22 augustus. (Advertentie) Centrale verwarming Nederstraai 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 var. 10 raadsm; aanden /I avert,entte) Stramheid en Pijnen vallen van U af met de kleine dagelijkse dosis Kruschen. a - met Kruschen drijft U die ondra gelijke pijnen uit uw ledematen. Dat doet de aansporende werking op de bloed zuiverende organen van Kruschen's zes minerale zouten. Onzuiverheden uit het bloed worden losgemaakt en langs na tuurlijke weg afgevoerd. Neem óók Kruschen, van vandaag op morgen en iedere dag weer Allengs voelt ge Uzelf weer de oude worden, vief en fit en vrij van pijn. C., mr. F. K. Adriaanse. legde er de nadruk op. dat men niets van de persoonlijkheid van zijn client is te weten kunnen komen, nodi van diens achtergron den. Mr. Adriaanse wees er vervol gens op, dat C in een bewogen tijd groot geworden is: reeds op 17-ja- rigp leeftijd ging hjj in militaire dienst, waarna bij bijna 3 jaar de rauwe oorlog in Algerije meemaakte. De raadsman veronderstelde, dat het moreel van de jongeman daardoor een zware knauw gekregen heeft. Vooral gezien het feit, dat de oorzaak van dit alles onbekend is. pleitte mr. Adriaanse voor vermindering van dc straf. De rechtbank '/->! o» 9.1 augus tus uitspraak doe» De scheepsinspecicui .vi w uil. Vlis singen was door de kantonrechter ver oordeeld, omdat hij op -4 januari op het kruispunt Singcl-Paul Krugerstraat met zijn auto geen voorrang verleend zou hebben aan de bromfietser C. C., kan toorbediende te Vlissingen, die daardoor na een slippartij gevallen was W. ver klaarde het kruispunt vanaf de Singel opgereden te zijn op het moment, dat EXAMENS Tc Breda slaagde voor coupeuse inej. N. Lindhout te Scherpenissc- j. P. C. van der Plas en de heer J. Koo's beiden te Oostburg, slaagden de zer dagen te Rotterdam vóór het vol ledig tcxtieldiploma- ZONDER ENIG ceremonieel ver toon is vrijdagmorgen tussen half negen en half tien in de haven van Vlissingen het laat ste segment geplaatst van de nieuwe, 120 nieter lange aanleg steiger voor kustvaartuigen en lichters. I)e drijvende bok „Wal cheren" (200 ton hefvermogen) van Van den Akkers bergings bedrijf hield het 100 ton wegen de betonnen blok zacht wiegend in de takels om het na een uur tje zorgvuldig manoeuvreren behoedzaam op zijn plaats te zetten. Het „afwerken" van de steiger omvat onder moer nog het storten van vloeren in de laatste vier segmen ten, waarin bctonpalen verankerd lullen worden, en het. plaatsen van meerpalen Per 1 oktober zal de nieuwe steiger in gebruik genomen kunnen worden, waarna eveneens in opdracht van rijkswaterstaat begonnen zal worden met het vernieu wen van de grote. 350 meter lange kademuur. Aan de nieuwe steiger kunnen coas ters en lichters, de laatste tot 2000 ton aan beide zijden meren. Bo vendien is het de bedoeling van de N V. Haven van Vlissingen om olie- leidingen aun te leggen, teneinde het lossen en Iaden vnri olie zo efficiënt uogelljk to doen geschieden. Mei de tanJeg van de steiger werd In janu- iri van dit jaar begonnen door het tannemersbédrijf A. v. d. Straaten Jr. N.V. uit Hansweert, in opdracht van rijkswaterstaat, voor welke in stantie ir. A. Spoel toezicht op het verk uitoefent. diverse segmenten van de steiger zijn onderling verbonden door stalen bouten van 8 cm diameter, waarbij een zekere „veerkracht" werd be reikt door het aanbrengen van rub berplaten. Hierdoor kan de aanleg steiger. waarvan de volgestorte seg menten elk 150 ton wegen, «ebt wel een stootje velen. (Foto P.Z-C.) van de elf pijlers klaar hebben. Dan trekken de bruggenbouwers zich wat terug naar de walkant om aan de basculekelder en het zuidelijk land- hoofd te werken. Zitten het najaar en de winter wat minder tegen dan in 1961, dan denkt de heer Been, die de leiding heeft van de brugwerken, juli volgend jaar de basculebrug te kunnen monteren en een belangrijk deel van de achterstand te hebben in gehaald. „ELASTISCH SCHEMA" Overigens is het woord achterstand bij de bouw van (le Haringvlietbrug wat zwaarwichtig, omdat het schema erg elastisch is. „De opbouw van één pijler vergt 36 weken", zo rekende (le heer Been ons voor in zijn directiekantoor aan de veerha ven van Numansdorp. „Maar op het ogenblik hebben we er drie tegelijk in uitvoering. Het slechte weer is dus niet beslissend in de vorderingen van de bruggenbouw over het Ha ringvliet". Geruchten over een verschui ving van de datum, waarop het eerste tolkaartje voor de vier baans-snelweg over de brug zal worden verkocht, missen op het ogenblik nog iedere grond. Een half jaar geleden, toen vorst verlet het werk enkele dagen achtereen had lamgelegd, ver trouwde de technisch hoofd ambtenaar van rijkswater staats directie bruggen ons toe: „We zullen ervoor zorgen, dat de commissarissen van de naamlo ze vennootschap, die de brug genbouw financiert, half 1964 zonder slikspatten aan hun auto van de ene kant naar de andere kunnen rijden". Een kwaad na jaar en een voor het werk on gunstige winter liggen nu ach ter hem, maar de heer Been ziet geen enkele reden om zijn woorden van destijds in te trek ken. In de tweede week van sep tember levert de combinatie van staalconstructiebedrijven de eerste 106 meter lange over spanning af. Van tijd tot tijd zal de ceremonie van het inva ren worden herhaald, opdat Goeree en Schouwen in 1964 hun vaste verbinding hebben! Interesse voor het uitbreidingsplan Biervliet Van verschillende zijden bestaat er be langstelling voor de koop van bouw grond in het nieuwe uitbreidingsplan van Biervliet, om daar woningen të bou wen. Deze verheugende mededeling kon burgemeester Kostenso doen in de dezer dagen gehouden raadsvergadering. In deze vergadering, welke slechts een half uurtje in beslag nam, werd het erfpachtsrecht op een perceel ter groot te van 1 are 31 ca op voorstel van b. en w. aan erfpachter J. Koster in erf pacht uitgegeven voor de tijd van 50 achtereenvolgende jaren, te rekenen van 1 januari 1963. In verband met dc ge stegen waarde van onroerende goederen en met de meer waarborggevende voor waarden. waarmede het nieuwe erfpacht- recht zal worden bekleed, werd akkoord gegaan met liet voorstel de canon te ver hogen van f 0.02 tot f 0.10 per ca. Het verlengen van het erfpachtsrecht op een tweede perceeltje ter grootte van 1 are 30 ca in erfpacht bij I. A. Ver- sluijs, werd aangehouden. Zonder hoofdelijke stemming werd de nieuwe verordening op de heffing van een belasting op honden vastgesteld. De thans geldende verordening dateert van 1935 en is meermalen gewijzigd. "Volgens deze verordening bedraagt de belasting voor een zogenaamde luxe hond f 10.per jaar en voor een waak- of bedrijfshond f4.per jaar. Dit ver schil is te groot. Op voorstel van b. en w. worden de tarieven in de nieuwe verordening als volgt vastgesteld: voor een luxe hond f 10.per jaar en voor een bedrljfs- of waakhond f 7,50 per jaar. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring en nodigde de raad met het sec- retariepersoneel, de bode en gemeente werklieden uit een excursie naar dc Braakman te maken. Eerst werden enkele boscomplexcn met het natuurreservaat in het noorden be zocht. Jachtopzichter Riemslag nam het gezelschap mee en vertelde op interes sante wijze een en ander over dit unie ke gebied. Hierna werd een bezoek go- bracht aan het: recreatiecentrum. Na be zichtiging van de diverse gebouwen werd in de kantine in de Braakman een maal tijd aangeboden. HET WEER IN EUROPA Oslo. zwanr bewolkt Kopenhagen, regenbui Londen, zwnnr bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Parijs, geheel bewolkt Nice, onbewolkt MÜnchen, licht bewolkt Genève, licht bewolkt Wenen, hnlf bewolkt Innsbruck, half bewolkt Rome. onbewolkt Madrid onbewolkt 1G gr. C. l(i gr. C. 22 gr. C. 19 gr. C. 13 gr. C. 21 gr. C. 29 gr. C. 24 gr. C. 26 gr. C. 27 gr. C. 26 gr. C. 31 gr. C. 34 gr. C. GUUK WEEK. Zwaar bewolkt met .-ooral aanvankelijk regen of motregen. Krachtige of harde, aan de kust, mogelijk stormachtige zuid westelijke wirvi. sJog steeds koud. Strandverwachting (Van onze weerkundige medewerker). VANDAAG ongunstig strandweer met tijdelijk enige regen en een tot krach tig of hard toenemende zuidwesten wind. Koel weer. in de middag 17 18 graden: zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN: zondag zijn weer enkele opklaringen ttf verwachten, maar een sterke wind met te koel strandweer. ZON EN MAAN, 12 augustus Zon op 5.18 onder 20.12 Maan op 17.46 onder 1.22 13 augustus Zon op 5.19 onder 20.10 Maan op 18.41 onder 2.14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2