Domburgse tennisstrijd nog zonder verrassingen Rillandse jongelui ranselden depassagier in de trein af me WALCHEREN ZUID-BEVELAND AGENDA SCHOOT SCHUTTER OP HONDJE OF RIC0CHEERDE DE KOGEL? MARKTBERICHTEN BEVREDIGENDE AARDBEIENOOGST IN RAYON KAPELLE-BIEZELINGE VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG Jeugdige leeftijd redde hen uit cel Vijf Rillandse jongelui hadden zich op 4 februari j.l. in de trein van Bergen op Zoom naar Rilland- Butli bepaald niet van hun beste zijde laten zien. Te zamen hadden ze namelijk de luchtmachtsergeant Z. H., eveueens uit Rilland-Bath, zodanig mishandeld, dat H. vier weken met een hersenschudding op bed moest liggen. Donderdag middag stonden de jongelui voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda. Het waren de bijrijders J. J. L. (22) en C. J. W. (18), de militair J. F. M. (19) en de bakkersknecht M. C. H. (18). De vijfde jongeman, P. L. L., t niet verschenen. Mr. Sieperda had reeds gedacht aan gevangenis straf; gezien de leeftijd van de vijf jongens liet de politierechter het bij een geldboete van 100 gul den voor elk, gezamenlijke beta ling van de civiele vordering van 120 gulden en een week voorwaar delijke gevangenisstraf met j proeftijd van 1 jaar. i met de luchtmachtsergeant en diens echtgenote stonden de knapen op een der balcons van de trein. Óp een gegeven moment moest P. L. L. naar het toilet. Toen hij wat te lang weg bleef naar de zin van zijn kameraden, be gonnen die tegen de deur te schoppen, te slaan en te bonzen. Sergeant H. maande hen tot wat kalmte aan, maar dit had slechts een verhitting van de gemoederen tot gevolg. Er vielen enkele klappen en toen sergeant H. zijn echt genote tegen dit ruwe geweld van de Rillandse jongens wilde beschermen werd hij zodanig afgeranseld, dat hg bebloed en naar later bleek met een hersenschudding door de stations chef in Rilland in bescherming moest worden genomen. UIT DE TREIN .,We dachten, dat H. wilde slaan", verzekerden de jongens tot mr. Sie perda. ,.Ik weet wel, dat ik geslagen ben, maar zelf heb ik geen hand uitgestoken", verklaarde militair M. Een sergeant van de landmacht, die later ten tonele verscheen toen hij mevrouw H. hoorde schreeuwen, zag zijn luchtmachtcollega echter met de handen boven het hoofd staan ten einde zich nog enigszins te verweren tegen de schoppende en slaande jon gelui, die zelfs dreigden hem uit de trein te zullen smijten. Dank zij de tussenkomst van de landmachtser geant kwam er een einde aan de vechtpartij, hoewel de jongelui met uitzondering van M., die zijn excuses aanbood op het Rillandse perron wilden verder gaan. „Bijzonder ernstig", was het commen taar van mr. Sieperda en ook de offi cier van justitie, mr. T. Lebret, had reeds aan gevangenisstraf gedacht. Hij eiste nu nog een geldboete, voor ieder 100 gulden plus betaling van de civiele vordering. Mr. Sieperda iiam deze eis in zyn vonnis over, maar hing de jonge lui bovendien nog gevangenisstraf boven het hoofd, die onvoorwaardelijk zal wor den wanneer iets dergelijks nogmaals voorkomt. SCOOTERDIEFSTAL De schippersknecht J. S. uit Mechelen had zich op 16 juni in Terneuzen een scooter toegeëigend, toen hij naar Gent wilde, maar daarvoor niet voldoende geld bezat. S. vertelde de politierechter, dat hij de scooter later had willen te rugbrengen, maar daarvan geloofde de officier, in deze zaak mr. J. L. Andreae, niet veel. Hij wilde dit dan ook niet als geval van joy-riding zien, maar als diefstal, bovendien nog begaan onder invloed. Mr. Andreae eiste 4 maanden onvoorwaardelijk. Nadat mr. J. J. van der Weel als raadsman er op gewezen had, dat deze diefstal gezien moet wor den in het licht van het feit, dat S.' baas hem zijn maandloon onthouden had, vonniste mr. Sieperda met 3 maan den onvoorwaardelijk met aftrek. Onder de indruk van moeilijkheden met zijn baas had de chauffeur O. R. uit Yerselce zijn echtgenote en een kostganger met een zakmes be dreigd. Verdachte gaf de feiten toe, maar vertelde er bij, dat „alles weer goed is" De officier eiste daarom een boete van 100 en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Mr. Sieperda nam de geëiste gevangenisstraf over, maar bracht de boete terug tot 60. De landbouwer W. Z. uit Wol- phaartsdijk was na een aanrijding doorgereden. Het kwam hem con form op ƒ60 te staan. Na elkaar wederzijds mishandeld te hebben werden de Goesenaren C. W. en Th. de K. respectievelijk veroordeeld tot boetes van ƒ30 en 80. M. W. uit Wemeldinge werd er van ver dacht een anker te hebben wegge nomen. Mr. Lebret eiste een boete van 25, maar mr. Sieperda liet verdachte het voordeel van de twij fel en sprak de man vrij. ONDER INVLOED De fabrieksarbeider J. v. d. W. uit Goes had op 29 april onder invloed van ster; ke drank zijn vader, die eveneens onder invloed verkeerde, op de brommer mee genomen. Daarbij was hij tegen de stoep gereden, waardoor de vader op het trot toir sloeg. Mr. Lebret eiste 4 weken on voorwaar del ij ke gevangenisstraf, maar de politierechter achtte grove schuld niet bewezen en legde 2 weken onvoorwaardelijk met 4 maanden ont zegging van de rijbevoegdheid op. Op 24 juni had Van de D. uit 's-Heer- Arendskerke onder invloed van sterke drank een bromfiets bestuurd. Verdach te gaf toe te veel te hebben gedronken. Mr. Lebret eiste 150 boete en 6 maan den ontzegging. Nadat mr. M. Vlaming er op gewezen had, dat zijn cliënt voor de eerste maal sterke drank gebruikt had en niet bekend was met de funeste gevolgen er van, vonniste mr. Sieperda met een boete van 150 en 2 maanden ontzegging. MIDDELBURG Veteranen voetballen Zaterdagavond om 7 uur spelen op het Sportlaanveld te Middelburg een elftal van voetbalveteranen uit Nieuw-Middel- burg en een elftal van oud-Middelburg een wedstrijd tegen elkaar. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te verkrijgen over onderstaande voorwerpen, die aldaar in het tijdvak van 1 tot en met 7 augustus 1962 als gevonden zijn aangegeven: Verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, goudkleurig arm bandhorloge, muntbiljet van f 2,50, jon ge zwarte hond, blauwe autocoat, grijs blauwe vulpen, groen etui met foto's, hoedenspeld, badtas met inhoud, bruine portefeuille met inhoud, etui met zon nebril. groene plastic regenbroek en dito jas, plastic etui met vulpen, vulpotlood en ballpoint, rechter wit kinderschoen tje, witte rijwielpomp, etui met meet lint, blauwe brillenkoker, grijs jongens jack. zak met kruidenierswaren, tas met gereedschap, doodshoofd aan ket tinkje, gouden ringetje, twee zuurstok ken. ceintuur van regenjas, gouden ze gelring. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald gelieve men daarvan ken nis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. GOES Gevonden voorwerpen In de mnand juli ztln aan het bureau van gemeentepolitie te Goes de onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven: •1 div. sjaals of hoofddoeken, psalmboekje. 15 div. portemonnees, m. of inhoud, blauwe paraplu, lui art w.o. G r.ylon bandjes van dames-polshorloges, 5 div. onparige hand schoenen. 1 paar handschoenen, br. dubbele fietstas w.i. zuidwester, collier (hart met mo len». bril (verm, kinder-» m. br. montuur, rechts gelast cn voorzien v 1. glas, br. bood schappentas m. ritssluiting, inh. pyjama en haarborstel, kinderjasje, teige m. grijs en zwarte kraag. 2 div. vulpennen, legertas w.i. zaklantaarn (Van Elsaeker). zilv. kruisje m. steentjes, groen gebl. kinrtertasje w.i. 2 zak doeken, -1 div. zonnebrillen. 3 huissleutels aan ring. souvenir armband (o.n. Loreley), zwarte regenbroek, led bromfietstas, Inh. hoes, m. gereedschap, geknipte blouse v. bl. popeline, zijde. grUs kinderjasje (blazer), sleuteltje „R.C.O.". plank m sleutel, sleutel 110.414, (Geldhof, Vlissingen». bril met bruin montuur, 2-deligc snelbinder, damesrijwiel, bruine hond (onzuivere boxer), wit rijwiel pompje. bankbiljet van t 1". br. portefeuille, inh. geldsbedrag en foto's overhemd en 1 pr zw. gymn. schoenen, ring n. 3 sleutels en pin. schildpad, hulssleutel (lnng model), arm band m. kettinkje, rnffia bandtasje. Inh. br. plastic portomonneotje cn rode plastic bal, jongensjack cn voetbalschoen mant 4243. huissleutel, geel kinderjnsje, geel vest. nieu we rijwielband, stel spinbinder, vaal-rode plastic bal. lichtgeel damesvest, beigckl ma chinaal gebr. dnmesvest. zwart heronrijwie!. ring met 4 sleuteltjes, kis-tje m. sardines ln blik. beigekl. handtasje. Int» springtouw etc.: schaal van groente weegschaal, verpleegsters Insigne (m. oolcvnar), blauwe blazer met portemonnee, korte gummilaars, bl. kinder windjack, paar autosleutels, zw. plastic ho renregenjas en dito tas. nikkelen herenpols horloge m. metalen band. zaag, d. br. pope line knoopceintuur van damesregenmantel, grijze broodtns, Inh. o.n. een verrekijker en jeugdherhergknnrt, 1 bankbiljet van f 10. 1 muntbiljet van f 2.S0, goudki scliakelketting (alluminium). linker witte damessnndnal. ,.Lourdes"-hanger. gele r'nstie bal; groen broekje en een manchetknoop, witte plastic bal. rechter rubberlaars, sleuteltje, br. porte feuille met Inhoud, o.a. papleren t.n.v. Ed dy v. d. Velde. Middc.burg. 1 muziekblad „Save the Last Dance for me" en 1 boekje „Ons Lied no. 44". blauwe herenzwembroek Teenageravond in muziekkiosk Middelburg City: El Cid, 20 uur. 14 Jaar. Electro: Jerry nis Assepoester. 10.30 uur, 14 jaar. Molenwater Miniatuur Walche ren. 6—22 uur. Van Benthem on Jutting: Expositie over Zeeland en Vlaanderen. 0—18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel. 20.45, 21.1.1 en 21.45 uur. Vlissingen Alhambra: Ei Cid, 20.30 uur, 14 Jaar. Luxor. Jerry als Assepoesier. 20 Veere De Goutsbloemc. Expositie Sirika Göth. 10—17 uur. Goes Grand: De dolle generaal. 20 uur. a l. Bergen op Zoom Roxy De korporaal gaat aan de haal. 20 uur. o Luxor: De Mon golen. 20 uur. 14 laar. Terneuzen Luxor: Sebastian Kneipp. de wonderdokter. 20 uur. a.l. Watertoren: Expositie schilderijen Pie» de Bodt, 10-12 on 13-21 uur. Onstburg Lcdcltheaier: Een meisje met sex-appeal, 20 uur, 13 Jaar. Sas van Gent Olymplatheater: Dinmnnten bi) het ontbijt, 20 uur. a.l. Hulst. Stadhuis: Schilderijententoonstelling Guldo Metsers, 14-17 uur. Zlcrikzcc Galerij „De Breede Brug: Uit- wissclingsexpositie schilderijen en aqua rellen. 14-10 uur. Burger Weeshuls Ke- rnmiekexpositie Ad Braat, 12-17 uur. 's Gravensteen: Opening expositie „Le vend Erfdeel". 16 uur. De eveuementencommissie te Goes heeft voor zaterdagavond 25 augustus a.s. een teenageravond georganiseerd. Van 8 tot 11 uur zal een aantal artiesten in de muziekkiosk op de Grote Markt een gevarieerd programma verzorgen. „The Flying Cornets", ook wel genoemd „de Nederlandse Shadows" zullen dansmuziek ten gehore brengen, momenteel zeer bekend is door toedoen van Cliff Richard. Verder zal optreden Hans Boekhout, de Nederlandse zanger, die met zijn succesnummer „Bridge of Love" in Amerika op de hitparade staat. Tot slot zal in de muziekkiosk spelen het orkest ..The Noicemakers". dat ir Nederland een grote naam heeft. Uitstapje kinderen De kinderen van dc leden van de buurt vereniging Zuidvlictstraat en omstre ken te Goes maakten woensdag een reisje naar „Dc Waranda" in Ooster hout. Ook werd nog een speeltuin in Bergen op Zoom bezocht. Wedvluchten „De Zeeuw" De postduivenhoudersvereniging „Dc Zeeuw" te Goes hield een wedvlucht vanuit Noyon, In concours waren 30 oude duiven. De uit slag was: 1. J. P. Kaho. 2. C. Snoep. 3. G. Koks. 4. E. Maas. 5. L Baert. 6. C. Wjjs. 7. C. Snoep. 8. C. Snoep. De uilslag van de wedvlucht vanuit Dax was: Jac. Bal. 2. C. J. Kuzee. 3. Jac Bal. 4 A. de Coninck. 5. C. J. Kuzee. 6. de Wilte-Bal- vers. 7. A. de Coninck. 'n concours waren 26 duiven. De uitslag van de wedvlucht vanuit Noyon, gehouden met 252 jonge duiven was: 1. P. Schrijver, 2. de Witte-Balvers. 3. C. Steen hard, 4. A, Sorber, 9. Steenhard Zn., G. L. Schmid, 7. M. de Pun. 3. L. Scbmid, 0. W. Jacobusse, 10. L. Schrnid. BORSSELE Verjaardagsbusjes De verjaardagsbusjes in de N. H. Kerk te Borsscle brachten in de maand juli f 307.16 op. WEMELDINGE Wedvlucht postduivenhoudersvereniging „De Deltavliegers" uit Wemeldinge nam deel aan de vlucht uit St.-Gislain met oude duiven. De uitslag is als volgt: 1. M. Pieterse, 2. M. Jeremiassc, 3 en 4. van Stel, 5, 6. 7. P- de Boe, 8. G. Felius, 10. J. Ridderhof. Met jonge duiven: 1 en 2. W. van Stel, 3. Jac. Ridderhof. KRUININGEN Gemeenteraad komt bijeen De gemeenteraad van Kruiningen zal op dinsdag 14 augustus a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt: Voorstel tot overname van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland van de mede-eigendom van een weggedeelte; voorstel tot verkoop van een perceeltje tuingrond aan de Schoolstraat aan de heer A. van Daalen te Kruiningen; voorstel tot overname van het ruk van de in 1958 gebouwde houten noodschoot bij de bijzondere school te Kruiningen. Indertijd is door het ry'k een bedrag be schikbaar gesteld voor de bouw van een houten noodschoot met twee lokalen voor het onderwijs aan Amboneso kinderen. Dit gebouw is in gebruik bij do bijzon dere school en voorziet in een dringende behoefte aun lokaalruimte voor die school. Een der lokalen is reeds eerder door de gemeente overgenomen- Het is gewenst ook het tweede van het rijk aan te kopen. De prijs ad f 10.000 ach ten b- en w. alleszins redelijk. KOUDEKERKE Strand-volleybaltoernooi Gisteravond organiseerde de V.V.V. van Koudekerke een strand-volleybaltoer nooi, waaraan op twee plaatsen door 13 teams werd deelgenomen. Er was veel belangstelling. De V.V.V stelde een be ker en een medaille beschikbaar. De eerste vier prijzen gingen naar „Strand- loop" I en II en de twee volgende naar „Duinzicht" 1 en n. Vrijdagavond zullen in hotel ..Westduin' de prijzen worden uitgereikt door de burgemeester van Koudekerke. de heer J. L. Dregmans. Badgasten gaan voetballen tegen gemeentepersoneel Vanavond om 7 uur zal op het gemeen telijke sportterrein van Koudekerke een voetbalwedstrijd tussen de badgasten van hotel „Zeeduin" en het gemeente- personeel van Koudekerke plaatsvinden. V.V.V. hield geslaagde lampionoptocht in Dishoek Woensdagavond had in Dishoek onder gunstige weersomstandigheden een lam pionoptocht plaats die georganiseerd was door de V.V.V. van Koudekerke. De harmonie „Voorwaarts" onder lei ding van de heer J. P. Roose uit Koude kerke, zorgde voor de muzikale bege leiding. De optocht begon bij de cam ping van de heer P. de Witte en ging tot aan hotel „Westduin". Terug tot café-pension „Dishoek". Omwonenden en badgasten toonden een grote belang stelling. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: M. H. E. S. van der Pers—Bertaux, z.; L. H. Schmelzei^-Erkelens. z.: D. J. de Nooijer—van der Wekken, z.; T. W. Maas— Maass, d.; C. Alebregtse--van Liere, z.\ J. W. Jongmans—Tabak, z.; T. de Hond—Ilooge- veen, d.: J. Goudtde Vries, d.; J. W. Groe- neveldBolleurs, d.; B. Gcldofvan Nek, z.: C. M. BeunMarijs, z,; E. F J. van Hulsen Ditmar, z.; L. den Hoed—de Goede, z W. Goetheer—von Ende. d Getrouwd: H. Verkaart. 48 j. en M. S. Beurs- kens. 46 j.: E. Kempees. 24 j. en C. W. Schrier, 21 J.; A. M. Bilius. 34 j. cn M. Eijge- laar, 19 j.: F. H. H. C. Houweling cn M. Pie terse. 19 j.: P. de Witte, 23 J. en B. R. J. Vollemaere. 22 j. Overleden: S. M. Buurman. 74 j. e.v. A. C. Bok: H. II. A. Meijndert.-f. 69 j. e.v. M. A. van der Eük: M. A. de Weerd. 59 J. e.v. A. Anker. NOORD-ZEELAND Bruse Boys speelt tegen vierde klasser MEVO Zaterdagavond speelt Bruse Boys uit Bruinisse in zijn nederlagentoernooi te gen de KNVB 4e klasser MEVO uit Zierikzee. SINT-ANNALAND Lekkende gasfles vloog in brand Donderdag sloot de heer Elenbaas te Sint-Annaland een nieuwe gasfles aan. Toen hij klaar was, vilde hij even kij ken of het apparaat met lekte. Uit de ontstane vlammen bleek echter dat dit wel het geval was. De heer Elenbaas bracht de fles snel naar buiten, maar liep daarbij enige brandwonden op. De commandant van de brandweer heeft het begin van de ontstane brand met een schuimblusapparaat gedoofd. Scheepvaart door Kanaal van Terneuzen naar Gent In de maand juli was er de volgende scheepvaart door het kanaal van Ter neuzen naar Gent: Zeevaart: geschut opvaart 245 (270.789 brt.), geschut af vaart 236 (258.842 brt.). Gelost of geladen te: Terneuzen 47 (23.671 brt.), Terneuzense rede 7 (65.366 brt.). Sluiskil 9 (18,148 brt.). Sas van Gent 3 (795 brt.). Binnenvaart: Opvaart: motorschepen 1257 (653.849 brt.) sleepschcpen 166 (228.880 ton) sleepboten enz. 345 (12.030 ton). Af vaart: motorschepen 1591 (628-570 ton) sleepschcpen 153 (213.872 ton), sleep boten enz. 354 (13.366 ton). Gelost of geladen te: Terneuzen 177 (72,104 ton). Terneuzen rede 55 (74.111 Lon), Sluiskil 324 (186.987 ton). Axel Sasing 12 (2749 ton). Sas van Gent 107 (28.270 ton). Dames Vreeken en Roodzant leiden strijd om schaaktitel De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de vijfde ronde van hot toernooi om het Nederlands dameskampioen schap schaken, luiden: mej. Bruinenbergmevr. Vreeken 01, mevr. Roodzantmevr. Spook 10, me vrouw Heemskerkmej. De Klerk Ié, mevr. Van Wieringenmevr. Trim mer VaVa. De stand na de vijfde ron de ziet er als volgt uit: 1. en 2. mevrouw Vreeken én mevrouw Roodzant beiden 4 pnt., 3. mej. De Klerk 2V> pnt.. 4. mevr. Trimmer 3 pnt., 5. mevr. Van Wieringen 2% pnt., 6. me vrouw Heemskerk 1 pnt., 7. mevr. Spook 1 pnt., 8. mej. Bruinenberg pnt. Reconstructie Kanaalkade en kruispunt bij Axel Dezer dagen is men begonnen met de reconstructie van de Kanaalkade en het kruispunt Zeestraat-Zuidsingel-Kin derdijk-Kanaalkade bij Axel. Ter voor bereiding van het vrij grote verbete ringsplan is de N.V. P.Z.E.M. begonnen met het verleggen van de kabels op het kruispunt. Zoals reeds eerder werd mee gedeeld, wordt er een tweede rijbaan voor het van Axel komende verkeer aangelegd. Het kruispunt wordt aan de eisen van het huidige verkeer aange past. De fraaie groenstrook in het mid den van de Kanaalkade blijft gelukkig gehandhaafd. Ook de verlichting zal aanzienlijk worden uitgebreid. Aannemer is firma M. P. Hol uit Hulst. Botsing tussen bestelauto en personenwagen Woensdagmorgen omstreeks negen uur zijn op de kruising Kamperfoeliestraat- Leliestraat te Goes een bestelauto er een personenwagen met elkaar in bot sing gekomen. De bestuurder van de personenauto. P. van der B. te Krui ningen, reed over de Leliestraat en ver leende geen voorrang aan de van rechts komende bestelwagen van P. A. K. te Goes. Beide voertuigen werden licht be schadigd. Benoeming De heer T. Duinkerke te Goes, adjunct- commies van 's rijksbelastingen en werk zaam op het hypotheekkantoor te Mid delburg, werd bij beschikking van de Staatssecretaris van Financiën benoemd tot adjunct-commies A. POLITIERECHTER MIDDELBURG Heeft de Kapelse fitter H. K. op 21 april met een windbuks op een hondje ge schoten of ricocheerde het kogeltje via een fles in het lichaam van de hond? Voor deze vraag werd donderdag mr. B. S. Sieperda, de Middelburgse politie rechter, gesteld toen een zaak behandeld werd waarin de fitter ten laste gelegd werd op het hondje te hebben geschoten, dat aan de gevolgen overleed. Officier achtte feit bewezen K. ontkende dit ten stelligste. Hij was met een buurjongetje aan het schieten op een fles, die bij een boomgaard bij een wegje was gezet. Op een gegeven moment hoorden omstanders een hondje janken: het dier was langs gekomen en had een schotwond, waaraan het later overleed. K. betoogde, dat hij de hond niet had gezien. Hij achtte het mogelijk, dat het kogeltje uit de buks via de fles het hondje geraakt had, maar hij ontkende met opzet naar het hondje te hebben gemikt. Mr. T. Lebret, de politierechter, meende, dat verdachte had moeten opletten, voordat hij schoot. De offi cier eiste een boete van 80 plus verbeurdverklaring van de buks. Mr. Sieperda besloot de zaak aan te hou den om het buurjongetje te horen. De koopman A. M. uit Kruiningen werd ten laste gelegd op 15 maart onder in vloed zijn auto bestuurd te hebben en daarbij betrokken te zijn geraakt bij een botsing. Verdachte ontkende dron ken te zijn geweest, hetgeen hij met de verklaringen van twee getuigen-a-dé- charge meende te kunnen bewijzen. De ze betoogden, dat M. 2 biertjes gedron ken had in een café. maar dat ze niets aan hem gemerkt hadden. De officier meende, dat verdachte zonder gedron ken te hebben toch niet op een derge- EXAMENS Aan het instituut „Kuijpers-de Groot" te Souburg slaagden voor het examen machineschrijven A de volgende kandi daten: W. L. Brouwer, L. H. Kodde, C. de Visser te Aagtekerke; A. M. Hes- seling, J. M. Maas, M. P. Provoost te Domburg. P. C. Wijkhuijs te Grijpsker- ke; P. Boone, W. A. Roose te Koude kerke; J J. Marcusse, C. J. Radder te Kamperland; W. M. C. van Baaien, J. S. Boone, J. M. van Boven, A. de Bruin, M. H. Th. Caljouw. M. M. C. Cornelis- sen: C. J Dekker, A. C. Flierman, H. A. van Herwaarden, S. G. J. van Herwaar den, M. A. van Hoepen, L. P. J. Janse de Jonge, M. A. Kamphuis, K. H. Koo- man, W. P. Littooy, A. C. Minnaar, P. de Visser. B S. Wolf. allen te Middel burg; T. J. K. Crucq, J J. Willemse te Nieuwdorp; P J. van Nieuwenhuyzen te Nieuw- en St.-Joosland; E. M. C. Don, E. K. Visser, J. de Visser te Oost- kapelle; J. M. Arendse, P. M. Bakker, M. Berrevoets, J. C. Broeke, H. M. J. Grashuis, M. C Hamelink, M Izeboud, A. C. Kole, E. Krijger, E S. Leynse, A. I. Liinse, M. C Maaskant. N. Maljaars, P. Maljaars, S J. Minderhoud, mevr. M. F. Moens-den Hamer, J H. Nelis, L. P. de Nooijer. A. Puijpe. D. Purjpc, W. M. Reynhoiit, M. Stroo. H. A. Tielman, M. P. Vos, J. A. Vos. G. A. Wanjon. E. N. de Wolf. allen te Oost- en West-Souburg; A. A. Stroo te Serooskerke: S. Arnoldi, J. M. Barends. J. Bikker, H. J M. Bos, J. W. Christiaansen. J. J. Dieleman, M. •an der Ent. H. D. Fastenau. L. S. G. Filius, J. Frank, R. Geilman. I. M. M. Harms, J Jobse, J. J. Kole, N. C. van der Made. T H. dc Muynck, M J. Noot. G. Oosterhuis. A. T. Slagboom. P. Suur- mond, J. L. Talmon, Y. van Tatenhove, H. Tuinhof, P. M. van Veenendaal, allen te Vlissingen: A. M. van Gelder te Veere, Drie kandidaten werden afgewezen. iijke wijze gereden zou hebben. Ook in het ziekenhuis, waarheen M. gebracht moest worden, verklaarde de dokter, dat verdachte dronken was. De officier eiste een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 24 dagen. De politierechter achtte echter niet ge heel bewezen, dat M. onder invloed ge reden had. Voor het veroorzaken van de botsing legde mr. Sieperda een boete van 60 op. Mevrouw H. M.-L. uit Wissenkerke werd ten laste gelegd, dat zij niet zou hebben voldaan aan een stopteken van een op perwachtmeester in Kloetinge. Deze had haar willen tegenhouden, nadat zij volgens hem op dat gedeelte van de rijksweg, waar een inhaalverbod gold, een autobus met haar auto voorbyge- reden was. Mevrouw M. verklaarde achter de bus te hebben gereden. Toen deze echter stopte, was zij er voorbijge- reden. Op het moment, dat zij pas seerde, trok de bus weer op. Een stopteken van de agent had zij niet gezien. „Ik heb het toch gegeven", verklaarde de opper als getuige. „Maar was eigenlijk de bus niet in over treding, omdat de chauffeur op een kruispunt stopte en vervolgens optrok toen hij gepasseerd werd?" vroeg de officier zich af. Toch achtte mr. Lebret, dat mevrouw M. er verstandig aan had gedaan om achter de bus te wachten en verder gegaan was nadat dè bus was doorgereden. Mr. Lebret eiste een boete van 25. Mr. Sieperda was echter van oordeel, dat mevrouw M. niet met opzet geweigerd had te stoppen en sprak haar vrij. GRAANBEURS THOLEN. Tarwe 30—31. Gerst 25—28. Haver 25—28. Kleine erwten 3043. Schokkers 4045. Brui ne bonen 45—65. Maanzaad 5055. VEILING THOLEN. Doré 17.97. Bintjes 1 16.36—15.95. 2 13. 15.75. bonken 1 20.50—20.40. 2 17.G6. drielin gen 9.91, kriel 7—7.08. Eigenheimers 17—1757. drielingen 7, kriel 4. Aanvoer 130 ton. Plantuien 40-70 17.59. drielingen 29.94. pick- lers 30, stek 4.12. Aanvoer 25 ton. VISMIJN BRESKENS Aan de vismijn te Breskens werden in de week van 29 juli t-m 4 augustus aan gevoerd: Bot 342 kg. Schar 865 kg. Schol 1418 kg. Tong 4698 kg. Kabel jauw 10 kg. Tarbot 2 kg. Wulken 5 kg. Export garnalen 9010 kg. Binnenlandse garnalen 45 kg. Onverkochte bot 1353 hg. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 25.10. drielingen 9.08. Eigen heimers 20—21.56. drielingen 7.21—10.04. Bint jes gewone 16.25—17.33, drielingen 9.33—9.70, bonken 20—23. Aanvoer 200 ton. VEILING KRABBFNDIJKE. 9 augustus. Yellow 1 75-CO 98. 70-75 1.02. 65-70 89. 60-65 70. 55-60 58: 2 75-80 95. 70-75 90—94. 65-70 84, 60-65 63—67. 55-60 54—57, 2D 30. 3 grof 59—62, fijn 20—33. kroet 19—36, val 9—19. Close 2 70-80 73. 60-70 53. 3 fijn 30. val 23—27. Stark Earliest 1 60-65 100. 55-60 82. 2D 44. val 1136. Stark Earliest verpakt 1 65-70 1.37, 60-65 1.23, 55-60 1.07. Industrie- appels val, kroet 12—16. Kodi bessen 2 81 per kg, 3 33 p. doos. Earley Laxton 2 1.29, 3 f* val 4750. Dubb, pr. bonen 1 1,171.18. 2 1. —1,09. Zwarte bessen 1 1 77. 2 1.77. 3 1.29. VEILING STAVENISSE. Bintjes 1 15.40—15.90. 2 i5—1550. drielingen 6—9. bonken 19.90—20.30. Eigenheimers ge wone 14—20. drielingen 9 Aanvoer 85 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 augustus. Rode bessen 83. Zwarte bessen 2 1.14. Frambozen in tubs 1.14, in kratten 1.37. Prinsessebonen 1 9f— J.05. 2 7677. Pre lude 67—71. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1723 kg. 4.004.60. Schar 31 kg. Bot 233 kg. Schol 89 kg Tong 535 kg. Paling 11 kg. Rog 14 kg. Geep 2 kg. Tarbot 1 kg. Ongesorteerde vis 69 kg. ADVERTENTIE. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf Maandag 13 augustus 1962: Yellow Transparent, alle maten, op 5 mm sorteren. Donderdag 16 augustus '62 Stark Earliest, alle ma ten, voldoende gekleurd, op 5 mm sorteren. Per zikrode Zomerappel, alle maten, mits voldoende rood gekleurd, op 5 mm sorteren. Early Victoria, 60 mm en op, op 10 mm sorteren. COÜP. VELUWSE r.IERVEILING Weekaanvoer 1500.000 stuks, waarvan 243.310 in veiling werden gebraent. Handel zeer vlug. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 45 tot 52 gram 5.927.32: rieren van 52 tot 58 gram 7,56—8,65: eieren van 59 tot fri gram 3,9911,03; eieren van 64 tot 70 gram 1153 12,02. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 519.705 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 48 tot 53 gram 6,40—7,49, eieren van 55 lot 61 gram 8,14— 9,41, eieren van 61 tot Gt gram 9.51—11.20, eendeëieren van 63 tot 70 gram 7,207,93, eendeêieren van 70 tot 77 gram 8,369.00. EIERMARKT Aanvoer 2.150.000 stuks, handel grote eieren zeer vlug, kleine eieren redelijk, prijzen (per 100 stuks), eieren van 59 tot 65 gram 10,50 11,75, alg. prijs 11,40, kiloprijs 1.63 basis 61% gram, henneëieren van 42 tot 57 gram 5.00— 9,50. kiloprijs 1,19—1,67. VEILING TBOLEN Doré, bonken 0,16, gewoon 18.6919,62, po ters 8,05, Bintjes, bonken 20. I 15.50—15,80, II 14.5014,80, poters 8.63, Witte Eigenheimers I 17.00—19,00, II 12,00—15.1-0, poters 6,40—6,98. Aanvoer 65 ton. VEILING GOES. 9 augustus. Export- en industrieveiling. Yel low Transparant 1 75-80 104. 70-75 107—108, 65-70 91, 60-65 65—72. 55-60 47: 2 75-80 94, 70-75 94—96, 65-70 81, 60 65 57—60, 55-60 43— 44, grof 60—73. kroet 24,30 Stark Earliest 1 70-75 129, 65-70 110—127. 60-63 109—118, 55- 60 91105, kroet 24,30. Perzikrode Zomer appel kroet 15,50. Goudreinet kroet 19.10. Div. appels kroet 19.10—19.30. Zwarte bessen 1 en 2 184, 3 151. Rode bessen 1 en 2 84. Duitse Zure 1 en 2 81. Zure Morellen 1 93. 2 95, 3 8. Frambozen in kratten 1 en 2 157 176. Dubb. pr. bonen 1 97—101. 2 90. Totale aanvoer hard fruit 3200 kisten. Gewone veiling. Per doos: Rode bessen 1 35 45, 2 3034. Frambozen 1 53. Loganbessen 2 49. Per stuk: Perziken 1 11—24, 2 8—13. Per kg: Rode bessen 2 <56. Klerken 2 183—190, Earley Laxton 1 141—178, 2 71—111, grof lli- fabriek 4668, gesch. 5964. Oranje- pruimen 1 67, 2 51—57, Grof 58. fabriek 25 Tollenaars 1 53, 2 23—37. Kruisbessen 1 40, val 23—39. Oomskinderenpeer 1 53-60 80, 2 4261. Yellow Transparant kroet 21— 2 D 57—66, fijn 21—43. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 9 augustus. Frambozen 189—197, 2 148. Rode bessen industrie 1 100—108. 2 94, 3 doordr. Zwarte bessen l 187, 2 184, 3 113. Zure Morellen ontsteeld 1 104, 2 97, 3 25. Dubb. bonen 1 96—109, i 85—86. Appelen: Yellow Transp. 1 75-80 96. 70-75 1 04, 65-70 91—92, 60-65 71—72, 55-60 48—58: 2 75-80 92, 70-75 91—92, 65-70 79, 60-65 62, 55-60 44—46, grof 50—32, -fijn 32. Stark Earliest 1 60-65 110 -112, 2 55-60 77. grof 69 —75. verpakt 1 65-70 144—155, 60-65 127. 55-60 104. Oomskinderen peer 1 50-55 86. 2 45-50 75, 2D 56. val 16—20. Close 2 70-80 81. 60-70 76 Yellow Transp. val 23.20—24.40. Stark Earliest val 23.10. Perzik- appel val kroet 13.40. Diverse rassen vai en kroet 18.5019.70. Pruimen: Earley Laxton 130—171, 2 88—109. srrcf 79—116. fabriek 2610. Oranjeprtiim 1 93—61. 2 3339. grof 46, Tollenaars 1 44—50. 2 28—33. grof 31. Pruimen val 1056. gesch. 2155. Rode bes- p. d. 1 33—38. Kruisbessen p. d. 1 1922, Extra 73. 1 60—62, 2 29—50. Aardbeien p. d. 2 46. Kersen p. kg: Klerken 2 170. Krieken 1 139—150, 2 160. Vleesklerken 2 136. MEVROUW LAKO UITGESCHAKELD 1 ANIC^TP PA PTÏ1 |Hage had evenmin veel moeite om Lit-\LVUji lh I IJ Ijjaar aanspraken op de volgende beker de handhaven. De Domburg- se zal het echter niet cadeau krij gen, want de als nummer 2 ge- VAN VIER UUR De eerste ronden van het Dom-|s burgs badgasten-tennistoernooi hebben hoegenaamd geen schok kende verrassingen opgeleverd. Zoals gewoonlijk speelden de Zeeuwse „badgasten" met wisse lend succes er werden er een paar gewipt, anderen mogen mor gen weer op de banen verschijnen de als nummer 1 in het heren enkel geplaatste Siebe Huizinga van het Haagse Thor RW sloeg zich gemakkelijk door de eerste ronden heen en ook de als num mer 1 bij de dames geplaatste plaatselijke favoriete Rina van der Dit jaar grotere veilingaanvoer Rassen Regina en Talisman spannen in prijs de kroon De aardbeienoogst heeft voor de telers in het rayongebied van de veilingver eniging „Kapellc-Biezelinge en omge ving" dit jaar een bevredigend verloop gehad. Ondanks liet pessimisme waar mee de campagne tegemoet tverd ge zien de kwekers kampten dit jaar met een langdurige koude, waardoor TWAALF AMATEURRENNERS GESELECTEERD VOOR STRIJD 01 WERELDTITEL De sportcommissie van de K.N.VV.Ü. heeft twaalf renners aangewezen, die voorlopig zyn geselecteerd voor het ainateurwerekl kampioenschap op de weg, dat 1 september a.s. te Salo (Ita lië) wordt gehouden. Van het twaalftal zullen er acht definitief worden uitge zonden. 'Aan de stryd om de individuele wegtitel mogen per land zes renners deelnemen, bovendien zal Nederland met vier coureurs uitkomen in de ploegen tijdrit. üsse (Amsterdam), Cor van Espen (Arnhem). Arie den Hartog (Zuid- land). Gerben Karstens (Leiden), Ad van Kcmenade (Eindhoven), Jan Schroeder (Koningsbosch), de natio nale kampioen Cor Schuuring (Am sterdam), Cees Snepvangers (Zun- dert), Bart Solaro (Den Bosch), Coen Visser ('s-Gravsnmocr) en Gerrie Wesseling (Halfweg). Met uitzondering van Ad van Kemena- de en Jan Schroeder komen bovenge noemde coureurs by wijze van voorbe reiding uit in dc Ronde van de 12 Kan tons, die van 11 t.m. 13 augustus a.s. in Luxemburg wordt gehouden. Coach van het team is bij deze wedstrijd de heer Middelink. het seizoen bijna een maand werd ver laat is de aanvoer by deze veiling aanmerkelijk groter geweest dan die van de laatste twee jaar. Blykens een aan de leden toegezonden mededeling, kreeg de Kapelse veiling dit jaar 844 ton aardbeien te verwerken niet een middenprys van f 135.62 per 100 kg. Voor 1961 en 1960 zyn deze cijfers resp. 737 ton en I 128,38 en 558 ton en f 97,37. Van de diverse rassen heeft de Regina die het seizoen door zijn vroege rijp heid opent het dit jaar laten zitten. Met een aanvoer van 227 ton bleef het aanbod bijna 100 ton beneden vorig jaar, maar lag ze ruim veértig ton bo ven de aanvoer van 1960. Ook de mid- denprijs onderging met f 138,09 een daling ten opzichte van 1961 (f 147,94), maar steeg aanmerkelijk met die van 1960 (f 96,94). Een zeer goed seizoen hadden de kwekers van de rassen Talis man, Sengana en Red Gauntlet. Blij kens de aanvoeren mag hieruit wel een vergroting van het areaal worden af gelezen. Bedroeg de aanvoer van Ta lisman in 1960 slechts 60 ton, vorig jaar was dit al gestegen tot 153 ton. Dit jaar kwam dit ras met nog eens 40 ton daarboven uit de bus. Sengana kreeg de veiling in 1960 45 ton te verwerken; vorig jaar was dat zelfs 95 ton en dit jaar bedroeg de aanvoer 191 ton. Ook voor Red Gauntlet zijn dit frappante cij fers. In 1960 bedroeg het aanbod nog slechts 28 ton, in 1961 was dat 75 ton en dit seizoen zelfs 167 ton Daarente gen heeft de Jucunda eens het hoofd ras is Zeeland afgedaan. In 1960 bedroeg de aanvoer hiervan nog 102 ton. vorig jaar was deze al geslonken tot 16 toi. en dit jaar bedroeg ze nog 78 kilogram. Hetzelfde kan ook gezegd worden van de rassen Mach. Frühernte en Mad. Moutot laatstgenoemd ras werd ook tot voor enkele jaren nog op grote schaal gekweekt die voor het Zeeuwse gebied hebben afgedaan. Ook de midöenprijzen liggen dit jaar van alle rassen aanmerkelijk hoger. Zo komt de Talisman met f 125,40, de Sen- ma met; f 138,56 en Red Gauntlet met 126,77 uit de bus. De Regina en de Talisman spannen dus samen in mid- denprijs de kroon. Uit het gehele prij- zenverloop mag echter wel opgemaakt worden, dat de campagne dit jaar zowel wat kilo-opbrengst als de honorering geen teleurstelling heeft gegeven. plaatste Marijke Jansen uit Den liet uitstekend spel zien. Het is bekend, dat het belangrijkste van dit Domburgse toernooi de bijzonder prettige sfeer is. Dat het deelnemersveld wat geringer gehouden is en dat er wat minder „sterren" dan vorig jaar zijn, ach, -Jat doet er eigenlijk niet zoveel toe. Het voornaamste is. dat men er prettig speelt. En daar een badgast vrijwel nim mer alleen komt, hopen organisator A, Boone en zijn medewerksters en mede werkers steeds, dat er „familieteams" kunnen worden geformeerd. Ze zijn er ook nu; mevrouw Salomé en haar dochter Tosca uit Amster dam deden vorig jaar al van zich spreken en thans proberen ook de Zeeuwse oudgediencieA. Anneveld en zijn dochter Els een duit in het zakje te doen. Tosca SaJomé bewees overi gens al, dét ze er is: in een pittig partijtje kwam ze een rondje ver der ten koste van de sterke Zeeuwse mevrouw Lako. Nog meer sterke Zeeuwse oudgediende A. Anneveld en Thea Sandberg en haar broer Willem werden uitgeschakeld, Anneveld maakte een goede kans bij de laat ste acht te komen, maar zijn handig heid moest het afleggen tegen de snelheid van Huisman Nagekomen advertenties. Heden overleed nog vrij onverwachts in het ziekenhuis St.-Joanna te Goes onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer JOHANNES VAN PAASSCHEN, op de leeftijd van 54 jaar. Kapelle A. van Paasschen- Quakkelaar. Goes T. D. de Kok van Paasschen. L. A. de Kok en kinderen. Kapelle D. T. van Paasschen. C. N. Schrier- van Paasschen. D. W. Schrier. Kapelle, 9 augustus 1962. Van der Biltlaan 36. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 13 augustus om 14 uur. Liever geen bezoek. En 's middags Al is de bezetting dan wat minder sterk dan vorig jaar, er is de eerste twee da gen echter reeds van uitstekend spel te genieten geweest. Hetgeen de kijkers dan ook duidelijk laten merken. Dé par tij van het toernooi werd donderdagmor gen én...„.. 's middags gespeeld. Het was de langste tot nu toe. var half tien tot half twee stonden de Hagenaars Thomas Koppelle, die zich ai niet meer tot de jongsten mogen rekenen, op de baan. Er waren rally's van (egen de 100 sla gen en één keer zelfs sloeg één van deze matadoren pas de 103e klap uit Scheepvaartberïchten Vlissingen aangekomen op 8-8: Norruna van Archangel, Karl van Antwerpen. Zaanstroom van Amsterdam, Seandia van Gent. 9-8: Wo- dan van Ipswich. Vlissingen vertrokken op 8-8: Celebrity naar Londen. Hadrian naar Piraeus. Klaus-Buck Holding, Kastanjesingel naar Skieve, Ordinence naar Londen. Engle naar Londen. Tinda naar Rotterdam, Hebe-Nobel naar Londen. Norruna naar Casablanca. Zaan stroom naar Shoreham. Kar! naar Huil, Con- fid naar Zee. 9-8: Seandia naar Baddeck. Vlissingen gepasseerd naat Antwerpen op 8- 8: Marianne van Calais, Marcella van Lon den, Viking van Hull-Gent, Europa van Mistley. Abbekerk van Duinkerken, Mitropa Dakar, Fambo van Oporto. 9-8: Vrede Rotterdam, Prins Johan Willem Friso Rotterdam, Alme van Amsterdam. Liber ate Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 8-9: Rema naar Helsinki, Pandora naar zee, Eg- bërt-S naar zee, Escaut naai Middlesborough. Gaasterkerk naar Hamburg. Aeglr naar- Fredericia. Olympla naar Londen, Norc naar Amsterdam. Taurus naar Dublin. 9-8: Themis naar Amsterdam, Jozef-Swenden naar Lon den, Abel-Tasman naar Helsinki, Helvetia-S Struer. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer JOHANNES COBNELIS KRIJGER, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam. Mevrouw Middelburg, 9 aug. '62 Volderijstraat 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 13 augustus a.s. Vertrek om 11 uur vanaf Voiderijstr. 17. Heden overleed nog on verwacht onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootva der JOHANNES CORNELIS MOMMAAS. in de ouderdom van 83 jaar. Vlissingen; E. Mommaas- van de Velde. Den Helder; C. L. Mommaas. T. Mommaas-'t Hart. Vlissingen: A. Mommaas. C. M. Mommaas- Melis. Rotterdam: A. M. Bode- Mommaas. J. A. Bode. Doesburg M. Wav-MommaaS' Th. Way. Vlissingen P. Rietbergen- Mommaas. A. Rietbergen. Klein- en achterkleinkinderen. Vlissingen, 9 augustus 1962. Condoleantieadres Bouwen Ewoutstr. 28. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 13 augustus a.s. des namiddags 2 uur vanaf Bouwen Ewoutstraat 28. De overledene ligt op gebaard in het zieken huis Bethesda te Vlis singen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7