K.L.M. SLOOT 1961 AF MET VERLIES VAN 77 MILJOEN Militaire toestand op Nieuw-Guinea rustig Carel Briels zwijgt stil over stadionspel „One world or none" WHITE FRESH! Herstel zal minstens nog drie jaar duren EEN MOOIE BALLON BIJ ELKE GROTE FLES Verlies 3 miljoen lager dan in 1961 Vliegtuigwrak bij Wisselmeren gevonden METINGEN VOOR DELTAWERKEN AAN DE KUST BIJ KATWIJK AMERIKAANSE VOORSTELLEN VERWORPEN Thalidomide in Australië en Spanje verboden In Rotterdam weet men nergens van Ontsnapte gevangene aangehouden VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Advertentie; Het Wereldgebeuren Magiër LUCHTVAART GROEIDE MINDER DAN VERWACHT (Van onze Haagse redactie) De K.L.M. heeft het jaar 1961 moeten afsluiten met een verlies van 77 miljoen gulden. Aldus blijkt uit het zojuist verschenen jaarverslag over 1961. De oorzaak hiervan is voornamelijk een achterblijven van het vervoer bij de verwachtingen alsmede een lagere gemiddelde op brengst tengevolge van een verdere verschuiving van het vervoer naar de categorieën met de laagste tarieven. Door het in gebruik nemen van grotere en snellere machines steeg de produktie ten opzichte van 1960 met 19 procent, de bedrijfskosten met 10 procent, gevolg van de indienststelling van de DC-8-machines, aanvankelijke hiermee verband houdende personeelsuitbreiding en stijging van lonen en prijzen. Het vervoersvolume op de lijndiensten steeg daarentegen met niet meer dan 9 procent, terwijl onder andere ten gevolge van de verschuiving naar vervoer met lagere gemiddelde opbrengst en de revaluatie van de gulden de vervoersinkomsten daal den tot 4 procent beneden die van 1960. Overigens betekent dit niet, dat men na die drie jaar weer winst denkt te maken, doch slechts dat men dan weer zonder verlies zal kunnen draaien. Het is trouwens de vraag, of de K.L.M. wel de illusie heeft, ooit nog grote winsten binnen te halen. Die zitten er niet in, noch voor de K.L.M., noch voor andere maatschappijen en eigenlijk nergens in de vervoerssector. Het vervoer is nu eenmaal een marginaal bedrijf en daar heeft men zich bij neer te leggen. Ten aanzien van Aïr-Union zegt het verslag: „Wij zijn van oordeel, dat de problemen waarvoor de internationale luchtvaart zich op langere termijn ge steld ziet, mede kunnen worden opge lost door een vergaande samenwerking tussen Europese luchtvaartmaatschap pijen. In dit verband is er opnieuw aan leiding de mogelijkheid van toetreding tot de Aïr-Union een belangengemeen schap, welke de Air France, Alitalia. Deutsche Lufthansa en Sabena beogen aan te gaan in overweging te ne men". Reeds ten tijde van de bestelling van de nieuwe vliegtuigen werd het jaar 1961, het overgangsjaar naar de straalvlieg- stuwing, met zyn plotseling grotere pro duktie als een moeilijk jaar gezien. Daar stond echter tegenover, dat met een normaal vervoersaccres voor ogen en vermoedelijk een vraag naar vervoer, die gestimuleerd zou worden door de verkorte vliegtijden, het jaar toch niet als beslist ongunstig werd beoordeeld. Bovendien kon het vervoer tegen een lagere kostprys worden aangeboden. Achtergebleven In werkelijkheid echter is de groei van het internationale luchtverkeer en met name dat over de Noordatlantische oce aan achtergebleven bij de verwachtin gen. Als een van de oorzaken hiervaft ziet de K.L.M. do psychologische na werking van de Amerikaanse recessie van 1960/61. Vooral de zomer bracht de grote terugslag, terwijl bovendien de revaluatie de inkomsten met onge veer 25 miljoen deed dalen. De cijfers van het K.L.M.-jaarverslag komen voor niemand als een verras- f Advertentie) vrijefijdsverf kwaliteltsverf 47 kleurstalen 10 ct In de winkel OVER 2e KWARTAAL: (Van onze Haagse redactie) Het verlies van de K.L.M. over het tweede kwartaal van 1962 be droeg 16,2 miljoen gulden, dat is drie miljoen minder dan in dezelfde periode van 1961. De vervoersinkomsten, zo blijkt uit het kwartaalverslag, dat gelijk tijdig met het jaarverslag 1961 werd gepubliceerd, waren 6 mil joen hoger dan in dezelfde pe riode van 1961 (4 procent), de bedrijfskosten stegen met 4 mil joen gulden (2 procent). In do toelichting op hot kwartaalverslag zegt do directie van de K.L.M. onder andore: „bij vergelijking van de be drijfsresultaten over het tweede kwartaal 1962 met die van het. twee de kwartaal van het vorige jaar, moet in aanmerking worden geno men, dat sinds april 1961 de tweede serie van zes D.C.-8 vliegtuigen werd afgeleverd en in dienst gesteld, waar door de afschrijvingen en de assu- rantiekoBten van de vloot en de fi nancieringskosten belangrijk zijn toe genomen". „Voorts werden cie bedrijfskosten on gunstig beïnvloed door voortgaande loon- en prijsstijgingen. Door de kos tenbesparende maatregelen, waarvan de invloed in de komende maanden nog zal toenemen, werd de invloed van deze kostenstijging gedeeltelijk ge ëlimineerd. Het personeel nam se dert 1 april 1961 af met 1700 man". Uit het kwartaalverslag blijkt voorts, dat ten opzichte van vorig jaar in dit kwartaal een kleine groei van passage en postvervoer te boeken valt (belde 3 procent) en een flinke groei bij de vracht, namelijk 15 pro cent. De beladingsgraad was iets gunstiger dan in hetzelfde kwartaal van 1961, namelijk 57,0 procent tegen 54,8 procent in 1961. Over het eerste halfjaar daarentegen was de bela dingsgraad in 1961 iets gunstiger dan in 1962. sing. De moeilijke positie van de luchtvaartmaatschappy was volko men bekend. Ook de oorzaken van deze moeilijkheden zijn vaak genoeg naar voren gebracht, het laatst tij dens de behandeling door het parle ment van wat we gemakshalve de K.L.M.-steunwet zullen noemen. Herstel in 3 jaar Het was dan ook nauwelijks te ver wachten, dat het jaarverslag „nieuws' zou opleveren. Niettemin zyn er enkele punten, die toch wel de aandacht trek ken. Een jaar is niet veel meer tegen woordig. Wanneer het verslag dan ook concludeert, dat „het herstel van de rentabiliteit op korte termijn" niet te verwachten is. dan denkt men licht aan vele jaren. In K.L.M.-kringen echter, zo vernamen wij, hoopt men in drie jaar het herstel te verwerkelijken. Noorwegen zal de ruimte onderzoeken Het Noorse instituut voor defensie onderzoek heeft woensdag meegedeeld, dat Noorwegen volgende week woensdag z(jn eerste ruimteraket zal lanceren. Het is de bedoeling dat een tweetraps Nike-Cajun-raket van 750 kg een hoog te bereikt van ongeveer 100 km en dan in zee neerkomt. Er zullen geen pogin gen worden gedaan de raket terug te vinden. De plaats van lancering is Andoeya in Noord-Noorwegen. Deze proef is de eerste van een reeks ter bestudering van de ionosfeer. Dit is drs. A. C. J. Rottier uit Heerlen geboren in St.-Jansteen die de heer H. H. Wemmers opvolgt als pre sident-directeur van de Staatsmijnen ir Limburg. De commandant der strijdkrachten In Nieuw-Guinea, schout-bij-nacht Rccscr, heeft op zijn wekelijkse persconferentie medegedeeld, dat van het hoofd van plaatselijk bestuur van Enarotali, nabij de Wisselmeren, een bericht is ontvan gen, dat de plaatselijke bevolking op ongeveer 100 kilometer ten noordoosten van de Wisselmeren het uitgebrande wrak van een vliegtuig heeft gevon den. Een Cessna-vliegtuig van de missie, dat onmiddellijk voor een onderzoek was opgestegen, is na lang zoeken zonder resultaat teruggekeerd. Men veronderstelt, dat het het wrak is van de Dakota van de Nederlandse luchtmacht, die sedert 28 juni wordt vermist. De Dakota raakte zoek tijdens een vlucht van Mcrauke naar Biak. Aan boord bevonden zich, behalve vijf leden van de bemanning, de echtgenote van een militaire arts en haar baby en een gevangen genomen Indonesische infil trant. E.E.G.-associatie Griekenland per 1 november Het associatieverdrag tussen Grieken land en de Europese Economische Ge meenschap treedt op 1 november a.s. in werking. Het verdrag, dat vorig jaar werd geparafeerd, is nu door het Griek se parlement en de parlementen der zes E.E.G.-Ianden bekrachtigd. Op 24 au gustus zullen in Brussel dc ratificatie oorkonden worden uitgewisseld. Samenwerking DRIETAL MEETKOLOMMEN GEPLAATST Gedragingen van zee en zeebodem Op het ogenblik wordt voor en op ie kust van de Noordzee bij Kat wijk een waarnemingsstation in gericht voor het meten van de ge dragingen van zee en zeebodem. Dezer dagen is door een compag nie van het Van Heutz-regiment een drietal meetkolommen ge plaatst op ongeveer 5, 3,5 en 2,5 meter diepte in zee. Deze kolom men meten het verticale en hori zontale gedrag van het water als mede hoogte en snelheid ervan. Het instrumentarium brengt langs „te legrafische weg" de opgevangen ge gevens over naar de kust. Deze gege vens worden in ponsbanden vastgelegd ten behoeve van berekeningen met be hulp van een computer. De metingen, die ten behoeve van de Deltawerken geschieden, vullen de resultaten aan van een aantal reeds voor de kust staande golfhoogtemeters, onder andere voor Katwijk, het Haringvliet en Schou wen. Van de kust voor Katwijk uit is een pijpleiding gelegd, die met „lumino- foren" vermengd gekleurd zand de ze€ in stuwt. Deze luminoforen lichten op onder ultraviolette bestraling. Lodingen Men hoopt er op deze manier achter te komen hoe de zandbeweging op de zeebodem zich gedraagt. Door middel van lodingen zal regelmatig zand van de bodem worden opgepikt om te kijken waar het speciale zand is terechtgekomen. Een enkel spoor tje dezer luminoforen in een kilo zand is reeds duidelijk aanwijsbaar. Bij het waarnemingscentrum is voorts een radartorentje geplaatst waarmee het golfpatroon kan worden bestudeerd. Het waarnemingscentrum is tot stand gekomen door samenwerking van de studiedienst Deltawerken van de rijks waterstaat met de afd. Oceanografie van het K.N.M.I. in De Bilt, het water loopkundige laboratorium van de Delft- se t.h., het geografisch instituut en van de betrokken studieafdeling van de uni versiteiten van Amsterdam en Utrecht. Landmacht en marine verlenen techni sche hulp bij het plaatsen, verplaatsen inrichten van het instrumentarium JACHT OP PARA'S DUURT VOORT Ook gezinnen van militairen vertrekken Schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, heeft gisteren op zijn wekelijkse persconferentie medegedeeld, dat liet militaire beeld in Nieuw-Gui nea de afgelopen week geen spec taculaire gebeurtenissen heeft ge toond. Het beleid van Nederlandse zijde blijft gericht op het opjagen en neutraliseren van de Indonesi sche parachutisten. Het zal, zei de schout-bij-nacht, niet worden ge wijzigd totdat van de Nederlandse regering bericht zal zijn ontvan gen over een officieel akkoord met de Indonesiërs. By de jongste landing te Kaimana zyn ongeveer 50 parachutisten neergelaten. Zoals gemeld, is dit geschied tydens een nieuwe bevoorrading op 31 juli. Naby andere plaatsen, die in dezelfde nacht bevoorraad werden, zijn geen nieuwe landingen waargenomen. De heer Reeser deelde voorts mede, dat gedurende de afgelopen weken „een en kele maal" in de wateren rond Nieuw- Guinea onderzeeboten van onbekende nationaliteit zijn gesignaleerd. Een der laatste meldingen hierover kwam bin nen van de commandant der politie te Manokwari. Nasporingen hiernaar met schepen en vliegtuigen hebben evenwel geen resultaten opgeleverd. Dhr. Reeser ïs van mening, dat „indien er inderdaad onderzeeboten zijn geweest maar daarvan ben ik niet overtuigd deze thans in elk geval zyn verdwenen". Geen landingen Desgevraagd sprak de commandant der strijdkrachten geruchten tegen, die gisteren te Hollandia de ronde deden, als zouden in de nacht van woensdag op donderdag nabij Fak- Fak opnieuw Indonesische parachu tisten zijn neergelaten. Schout-bij-nacht Reeser deelde voorts mede, dat „ruim de helft" van de vrou wen en kinderen van militairen zich thans heeft opgegeven voor vertrek naar Nederland. De gezinnen vertrekkeh in een gestage stroom. De financiële maat regelen voor de militairen lopen parallel met de maatregelen voor de burger ambtenaren. Van een Amerikaans aanbod om een deel van de Amerikaanse zevende vloot beschikbaar te stellen voor de evacuatie Nederlanders uit Nieuw-Guinea, wist de heer Reeser niets af. Overigens hy van mening „dat wij deze zaak best zelf aankunnen en hierbij geen hulp nodig hebben van Amerika". \AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ Fred Kaps in de Ed Sullwanshow De drievoudige wereldkampioen goochelen Fred Kaps zal begin januari als gast optreden in de Ed-Sullivan television show in de Verenigde Staten. Hij zal tien tot vyftien minuten lang zijn goo cheltoeren voor de kykers bren gen. Kaps zal zyn werkzaamhe den bij liet cabaretensemble van Rens van Dorth, waaraan hij de komende winter is verbonden, voor dit optreden drie dagen on derbreken- De Oostenrijkse tabaksindustrie meldt dat de verkoop van sigaretten in het algelopen halfjaar met 5.4 procent ten opzichte van de eerste zes maanden van het vorige Jaar is toegenomen. Het totaal bestond voor 32,4 procent uit filtersigaretten. De sigarenomzet bleef gelijk. ONTWAPENINGSOVERLEG De Sowjet-Unie heeft gisteren, bij de besprekingen over een ver drag tot verbod van kernproe ven in Genève, nieuwe Ameri kaanse voorstellen van de hand gewezen. Volgens de Russische gedelegeerde, Zorin, waren zij een herhaling. De Amerikaanse afgevaardigde, Arthur Dean, stelde de volgende punten voor: aanvaarding van het verplichte karakter van inspectie ter plaat- bereidheid tot, wanneer punt 1 wordt aanvaard, vermindering van het aantal inspecties plaatse: bereidheid over een netwerk van opsporingsstations te spreken, echter op voorwaarde dat punt 1 wordt aanvaard. Dit netwerk zou een aanzienlijk gerin ger aantal stations bevatten dan eer der was voorgesteld. Een belangrijk deel van deze vermindering zou voor de Sowjet-Unie gelden. Deze stations zouden met mensen van het land van vestiging worden bemand en onder internationaal toezicht staan. In memoriam Marilyn Monroe Vanavond wordt de t.v-uitzen- ding van het Tsjechisch folkloris tisch ensemble „Broin", van ne- fen uur tot half tien, vervangen oor een programma, dat Willem O. Duys wijdt aan Marilyn Mon- ^V^UVWW\AAAMWAAAWUWAAWW\AAWNAAW De Australische" regering heeft gisteren de invoer van het kalme ringsmiddel thalidomide („Softe- non") verboden. De betrokken mi nister heeft meegedeeld, dat het verbod is uitgevaardigd, omdat hem van deskundige zijde te ver staan is gegeven dat het middel een definitieve bedreiging van de volksgezondheid vormt. De Spaanse directeur van volksgezond heid, Garcia Orcoyen, heeft meegedeeld, dat produkten die Thalidomide bevatten, thans ook in Spanje verboden zijn. In Spanje is van twee gevallen van mis vormde baby's melding gemaakt. Op 11 september verder overleg loonbeleid De vrijdag 13 juli in hotel „Witte- brug" gehouden besprekingen tussen de regering en de Stichting van den Arbeid over het in 1963 te voeren loonbeleid, zullen worden voortgezet op 11 september a.s. in het gebouw van de Sociaal Econo mische Raad. Oorspronkelijk was als datum 7 september bepaald. Tot de oudste onafhankelijke staten van Afrika behoort de republiek Ghana, die schrik niet! reeds in 1957 onafhankelijk werd en die sinds dien wordt bestuurd door president Kwame Nkroemah. Vorige week kwam Nkroemah op een nogal pijnlijke wyze in het nieuws, nadat er een bomaanslag op hem was gepleegd. Die aanslag vol trok zich in het uiterste grensgebied van Ghana nabij Opper Volta. De president bracht met zijn nogal opvallende auto stoet een bezoek aan enkele arme dor pen in deze streek. Zoals gebruikelijk werd hij begroet door de dorpsautori teiten. Ook zongen de schoolkinderen hem toe. In een van deze dorpen, waar juist de schoolkinderen hun gezang zou den laten horen, ontplofte een bom mid den in de autostoet. De president bleef ongedeerd, maar er vielen heel wat do den en gewonden. Die aanslag bewees nog eens opnieuw, dat niet alle bewoners van Ghana het eens zijn met het optreden van pre sident Nkroemah. hoewel niet ontkend kan worden, dat de president zich al enige jaren zeer beijverd heeft voor het schepben van groter welvaart in zijn land. In de jaren vóór 1957 heerste er in het land dat toen nog de Britse ko lonie Goudkust was nogal wat poli tieke verdeeldheid. Dr. Nkroemah. die in Amerika gestu deerd had, wist toen de aandacht te trekken bij de onafhankeliikheidsonderr handelingen met Engeland, maar poli tieke eenheid kon hij niet tot stand brengen. Reeds bij zijn optreden in 1957 waren zijn politieke en economische plannen nogal erg ambitieus. Hij meen de niet alleen een politieke rol te kun nen spelen in de staat Ghana, maar ook in geheel West-Afrika. Toen hij in zijn eigen land od politieke tegenstand stootte, Het hij in 1958 een wet aan nemen, welke hem toestond iedere bur ger gedurende vflf jaar in „hechtenis" te houden, wanneer die bure-er politiek gevaarlijk zou zijn. De president heeft van die 'wet direct gebruik gemaakt om een aantal politieke tegenstanders uit de samenleving te verwijderen. Kórt geleden liet hij een deel van deze arrestanten vrij. maar in de jongste bomaanslag heeft hij een reden gevon den om ten minste twintig van hen weer op te sluiten. Dat wijst helaas niet op grote rechts zekerheid in Ghana. Er is overigens nog meer in Ghana, dat twijfel wekt ook al kan men waardering hebben voor de lof felijke daden van de president. De moei lijkheid is, dat Nkroemah regeert over een staat, welke nog niet geheel een staat is in de westerse zin van het woord. Een belangrijk deel van de be volking kent grotere waarde toe aan het stamverband dan aan het staatsver band en de president moet telkens mid denwegen tussen die twee verbanden vinden. Daarbij gebruikt hy soms heel oude Afrikaanse middelen. Zijn politieke partij de Volkspar tij is wel links socialistisch, maar niet geheel vergelijkbaar met links so cialistische partijen in Europa- Hij past in de politiek oude Afrikaanse middelen toe. Dat in zijn hoofdstad en in vele dorpen standbeelden van Nkroemah staan, doet buitenlanders wonderlijk aan maar voor vele Afrikanen is dat aan vaardbaar. Wonderlijker echter is, dat hij zich aan zijn bevolking presenteert als iemand, aan wie een magische of zo men wil bo venaardse macht gegeven zou zijn. Hij heeft ook een theorie ontwikkeld, dat het land Ghana eigenlijk de bakermat van alle grote uitvindingen zou zyn en dat het land onder zijn leiding een ge weldige toekomst tegemoet zou gaan. Vooral de jeugd wil hij daarvan door dringen en daartoe heeft zijn Volkspar tij een jeugdgroep opgericht, welke de „Jonge-Pioniersbeweging" heet. De jonge pioniers hebben een verplicht lied, waarin zinnen voorkomen zoals „Nkrumah is onze Messias" en „Nkru- mah zal nooit sterven". Het ligt in de bedoeling, dat straks alle kinderen van Ghana zullen behoren tot de Pioniersbeweging en dat ze dan bij het begin van de schooltijd dit lied zullen zingen. De (Engelse) aartsbisschop van Accra had bezwaar tegen dit ongewone lied en hij sprak er over in de Anglicaanse Sy node van Ghana waarin een meerder heid van inheemse leden zitting heeft. Toen bleek, dat de Synode te zamen met de aartsbisschop toch wel hevig bezwaar had tegen de verheerlijking van Nkru mah als bovenaards leider. Dat wekte daarna weer de woede op van een aantal politieke figuren, die lei ding gaven aan de Volksparty en de Pioniersbeweging. Zij eisten in dagbla den en in clubblaadjes, de uitzetting van de aartsbisschop uit het land. In een der bladen werd de aartsbisschop zelfs aangeduid als een „duivel in en gelengewaad". Wat er met de bisschop zal gebeuren is op dit ogenblik nog niet be kend. Wellicht laat Nkrumah hem nog in het land blijven, want er zijn zake lijke banden tussen Ghana en Engeland, die ontzien moeten worden. Maar dat lot van de bisschop is in feite niet zo heel belangrijk. De kwestie waar het om gaat is. dat president Nkrumah op een magische wyze een binding tracht te scheppen met een deel van zijn volk en dat hij daarbij methoden toepast, die in Westerse ogen nooit genade zullen vinden. Hij moet dat weten, want hij heeft in de Verenigde Staten gestudeerd. En toch gebruikt hij deze wonderlijke methoden Dat is dan weer een van de mysteries van Afrika Is het plan van Carel Briels voor een nieuw, groots stadion- spel onuitvoerbaar gebleken? Sinds hij na zijn terugkomst uit Amerika in april j.l. op Schiphol meedeelde de keuze op het Feijenoordstadion in Rotterdam te hebben laten vallen, heeft nie mand er meer iets van gehoord. „One wold or none" ging de heer Briels zyn nieuwe manifestatie, „de grootste show ooit in Europa gege ven", noemen, maar het lykt er op alsof er helemaal geen „One world or none" zal komen, aangezien Briels vol trens de directeur van het Feijenoordstaodion, de heer B. van Krimpen, er niet in zou zijn geslaagd voldoende geldschieters te vinden, die voor dit kostbare massaspel ver eist zyn. Het spel zal dan ook beslist niet doorgaan in het Feijenoordstadion. Trouwens, er is nooit een contract voor getekend, aldus de heer Van Krimpen. Destijds deelde Briels op Schiphol mede. dat hij in Amsterdam te wei nig medewerking ondervond. Daar om had hij in Rotterdam het Feijen oordstadion gereserveerd en wel van 4 tot en met 8 september. Vyf avonden lang zou daar de show worden gegeven. Hij hoopte in de Maasstad voor zijn spel vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting, maar dit werd hem geweigerd. „Het zal myn spel niet in de weg staan", zei Briels toen, „alleen stel ik me in dat geval op het standpunt, dat de vermakelijk heidsbelasting per kaartje dient te worden uitgerekend." Ppr hnnrtip Aangezien in de prijs van de entree- er Kuurye biljetten de treinreis uit het hele land begrepen zou zijn, ongeacht waar men vandaan kwam, zou dit volgens de organisator betekenen, dat de fiscus voor ieder der circa 300.000 kaartjes apart de in te hou den belasting zou moeten berekenen. Carel Briels. In Duitsland Briels zou volgens de heer Van Krimpen voorts hebben gezegd, dat hy zyn show in Duitsland zou geven, indien men ook in Rotterdam bleef weigeren enige subsidie, te geven of geen vermakelijkheidsbelasting te heffen. Rotterdam zou hem toen hehhen laten wéten, dat- hij dit dan maar moest doen. Briels zelf. wellicht op vakantie is niet te bereiken. Zijn telefoon thuis in Amsterdam wordt niet be antwoord. Hrj heeft in het begin van dit jaar enige maanden hard aan de voorbereidingen voor zijn nieuwe stadionspel gewerkt en ging er on der andere enkele malen voor naar New York, waar hij naar hij ver klaarde de wereldberoemde zangeres Marian Anderson en de danseres Carmen de Lavallade met 60 gospel zangers voor zijn manifestatie enga geerde. In het verleden heeft Briels met enkele andere stadionspelen naam gemaakt, onder andere met „Het drama der bezetting" en „De Waterweg heroverd" die kort na de bevrijding in Am sterdam respectievelijk Rotter dam zijn opgevoerd in het stadion. NKROEMAH de Messias In de nacht van woensdag op donderdag is de ontvluchte gedetineerde J. van \V„ 24 jaar oud, en afkomstig uit Leiden, in Zoetermeer aangehouden. Hij was woensdag uit een raam van een consultatiebureau bij het sana torium „Weizigt" :n Dordrecht, waar hij een geneeskundig onderzoek moest ondergaan, ontsnapt. De Dordtse politie had haar collega's in Zoetermeer verzocht extra naar hem uit te kijken, omdat ze wist, dat de vluchteling daar kennissen had. De man is met een auto van Dordrecht naar Zoetermer gegaan. Of hij deze auto gestolen heeft, of dat hij gehol pen is bij zyn vlucht, staat nog niet vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5