Mag voor zebrapad stilstaande auto rechts gepasseerd worden? DE BOEKENPLANK WALCHEREN HERINDELING-PUZZELS VOOR DE POST IN BROUWERSHAVEN AGENDA RAAD BAARLAND NAM AFSCHEID VAN DE HEER C. VAN DAMME MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN GOES KEERDE IN 1961 f 50.000 UIT AAN WEEKONDERSTEUNDEN DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MOEILIJKE VRAAG VOOR KANTONRECHTER MIDDELBURG Bij rechts afslaan links opgesteld... De Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, werd woens dagmorgen geconfronteerd met een niet alledaagse overtreding: de Middelburgse automobilist A. P. L. had een 'voor een voetgan gersoversteekplaats in de Lange Delft stilstaande auto aan de rech terzijde gepasseerd. Hoewel L. met deze manoeuvre geen over stekende voetgangers gehinderd had, was er proces-verbaal,, tegen hem opgemaakt: de verbalisant was van mening, dat verdachte de stilstaande auto links had moéten passeren. Zowel de officier, mr. K. P. Doedens, als de kantonrechter vroegen zicb tijdens de behande ling van deze wat ongewone zaak af of een veroordeling kan vol gen nu zij hier met een stilstaan de auto te maken hadden. Voorlo pig besloot de kantonrechter de zaak aan te houden teneinde een volgende maal de verbalisant te kunnen horen. Bijzonder slordig noemde mr. Doedens de wijze van rijden van de landbouwers knecht C. S. uit 's-Heer-Arendskerhe, toen deze op 9 april j.l vanuit de Van Dishoeckstraat in Vlissingen de Paul Krugerstraat wilde oprijden. Hoewel S. zoals later bleek naar rechts wilde afslaan (de voorrangsweg dus op) stel de hy zyn wagen in de middenstrook (die voor het reclitdoorgaande- of links afslaande, verkeer) op. Vlak achter hem reed de scheepswerktuigkundige H. Ij. D. uit Vlissingen, die eveneens naar rechts wilde afslaan en zoals het be hoorde op de rechteropstelstrook voor sorteerde. Op het moment, dat daartoe gelegenheid was reed S. door, naar rechts de Paul Krugerstraat in. D. wachtte nog een moment, omdat de wagen van S. hem het uitzicht benam, maar terwijl hij dat deed werd zijn auto dooi die van S. en kele meters meegesleurd. Nadat D. was uitgestapt en S. er op gewezen had. dat hij geen richting aangegeven had, ver klaarde S. dit wel gedaan te hebben. Bij ie portier „Ik heb echter duidelijk gezien, dat S. de richtingwijzer in werking stelde, toen ik hij de portier van zijn wagen arriveerde", merkte de Vlissingse ge tuige op tegen de kantonrechter. De verdachte die een wagen ran M. bestuurde en evenals déze M. om principiële redenen niet verzekerd was werd conform de eis veroor deeld tot een boete van 40 gulden. De pompbediende J. van I. uit Krabben- dijke had bij het oprijden van de rijks weg te Kruiningen vanuit de Hoofd straat met zijn tankauto te veel links gehouden, waardoor een van de rijksweg afslaande personenauto met zijn wagen in botsing kwam. Van I. speculeerde er op, dat de auto rechtdoor zou gaan; maar deze sloeg af. Hij nad de bestuur der echter geen richting zien aangeven Conform de eis kwam het hem "op 40 gulden te staan. De vertegenwoordiger E. V. uit Hil- legersberg passeerde op 4 juli op de Seissingel te Middelburg een stil staande vrachtauto er botste er bij deze inhaalmanoeuvre tegen aan. De vrachtauto stopte achter een hand wagen om een tegenligger te laten passeren. De tegenligger was echter zodanig ver verwijderd, dat de ver tegenwoordiger nog kon passeren. De officier wilde er rekening mee hou den, dat de vrachtauto-chauffeur de voorwielen iets naar links had ge draaid, teneinde gemakkelijk weg te kunnen rijden nadat de tegenligger gepasseerd was, maar achtte het ten laste gelegde toch bewezen. De eis was 15 gulden. Mr. Moolenburgh achtte echter niet wet tig en overtuigend bewezen, dat V. door onoplettendheid en buiten verkeersnood- zaak tegen de vrachtauto was aangere den. De kantonrechter ging er van uit, dat de overigens geringe draaimanoeu- vre naar links ae vertegenwoordiger parten had gespeeld en sprak V. vrij. Met de pet „Er wordt maar met de pet naar ge gooid", merkte mr. Doedens op toen enkele bromfietsers terechtstonden, die in de bebouwde kom sneller dan 30 kilo meter hadden gereden. De Vlissingse scholier L. A. A. (woonachtig in Duive- land) moest 25 gulden betalen, omdat hy met een snelheid van 40 kilometer door de Paul Krugerstraat reed, en de kapster W. M. uit Wissenkerke, die in dezelfdg Vlissingse straal geverbaliseerd was. kwam het op 17,50 te staan. Ook hier was de eis f 25. De koopman D. L. uit Bussum werd een boete van ƒ60 (eis ƒ75) opgelegd, nadat hij op dat waar een maximum snelheid van 70 km geldt, met een snelheid van 90 km gere den had. Een niet brandend achterlicht kwam de monteur M. E. uit Vlissingen op 5 gulden boete te staan. Een brom fiets zonder functionerende voorrem mag niet bereden worden: de Vlissingse amb tenaar A. Z. moest er conform 10 gul den voor betalen. De fruitkweker A. V. uit Oudelande had in de boomgaard van zijn vader met een luchtbuks op fruit-etende mussen gejaagd. Zonder een akte voor de Buks te bezitten echter, was een beetje boos over de bekeu ring: „Ik jaag toch niet, er lopen hier toch geen olifanten", zei hi4 tot de politie. Mr. Doedens eiste een boete van 25 gulden en verbeurdverklaring van de in beslag genomen buks. Nadat V. verklaard had, dat hij onlangs een vergunning aangevraagd had be sloot mr. Moolenburgh de zaak aan te houden om de verbalisant te horen. De plaatwerker P. de K. uit Ka. stond voor eenzelfde feit terecht: op een weiland in Schore had hy met een windbuks gelopen, nadat hij er in de boomgaard van zijn vader op mussen mee gejaagd had. Ook in de boomgaard van vader mag men zonder vergunning geen windbuks meevoeren, besliste de officier. Conform werd De K. deeld tot een boete van 25 gulden. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 31 juli tot 7 augus tus j.l. zijn de navolgende voorwerpen aan het bureau van politie te Vlissin gen als gevonden gedeponeerd: Benzinedop, zonnebril met kam, twee plastic regenjassen -f- kaart van Ne derland, wieldop, bankbiljet van f 25, tas met inhoud, contactsleutel, wit hoofd doekje, badhanddoek, sandaaltje en eni ge sleutels. Inlichtingen aan het bureau zijn te be komen van de adressen alwaar de na volgende voorwerpen zijn te bevragen: Tabakspijp in lederen etui, kakibroek met riem, aansteker, strandschopje, zon nebril, wit-zwarte fox-terrier (reu), ram melaar, fietszitje, zilveren broche met boerenknoop, vulpen, zilveren armband, bal, damesschoen, zomerhandschoenen, herenvest, briefje van f 10, 1 paar laar zen, armband, fototoestel, vuilnisemmer, zwembroek, gymschoen, bruine boxer, draagbare radio, sjaal, vestje, boekje met cheque, dameshorloge, enkele por temonnees en enkele sleutels. ZOUTELANDE Film vervangt strandfeest De strandfeesten te Zoutelande, die dinsdagmiddag door een biscuit- en chocoladefabriek uit Dordrecht georga- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 7-8: Essenberg van Antwerpen, Karesunnclo van Gent, Eagle van Vlissingen rede, Ordinence van Antwer pen, Kastanjesingel van Antwerpen, Confld van Gent, Ahrenshoop van Antwerpen, Cele brity van Antwerpen, Klaus-Buck van Ant werpen, Hebe-Nobel van Antwerpen, Tinda van Antwerpen. Alsterpaik van Antwerpen: op 8-8: Aerdenhout van Antwerpen. Vlissingen vetrokken op 8-8: Aerdenhout naar Kopmansholmen. Essenberg naar Kiel, ■Avon-Ranger naar Terneuzen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 7-8: Aeglr van Londen, Kroonborg van Rot terdam; op 8-8: Olympia van Rotterdam. Nore van zee, Themis van Rotterdam Ludo van Gdynia. Katendrecht van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 7-8: KerkediJk naar Rotterdam. Maron naar Amsterdam, Steenkerk naar Rotterdam, Kilo naar Rotterdam: op 8-8: Merwe Lloyd naar Rotterdam, Overjjsel naar Rotterdam. Da- Capo naar Rotterdam. VERTRAGING DOOR MODERN ADRES" P.T.T. besteedt er dagelijks een kwartier aan... In liet postkantoor te Brouwershaven wordt dagelijks een kwartiertje be steed aan het oplossen van puzzels op brieven, kaarten en drukwerken, die de gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland feitelijk op haar geweten heeft. In de drie dor- Ken die binnen het grensgebied van et nieuwe Brouwershaven vallen Zonnemaire, N'oordeouwe en Drel- sehor knmnen de klanten van P.T.T de laatste tijd nogal eens met vertraging in de ontvangst poststukken. Dat komt dan in de meeste gevallen onulat de adressen zo rigoureus bij do nieuwe situatie zijn aangepast, dat onder straat- en huisnummer zonder meer de aanduiding „Brou wershaven" staat. „Het is allemaal één gemeente en daar zullen de oude namen van de kerndorpen wel niet langer worden gebruikt", zo moet een deel van de briefschrijvers heb ben gedacht. In leder andere gemeente op het eiland zou deze „vereenvoudiging" weinig moeilijkheden opleveren. Duiveland hcefl er voor gezorgd, dat meer dan één Kerkstraat binnen de ge meente niet meer voorkomt. Ir Westcrschouwen bestaat nog maar één Ring. Middenschouwen heeft een heel nieuw plan van wegen en straat namen goedgekeurd. Alleen in Brouwershaven liggen de za ken wat ingewikkelder, omdat de Middelburg - CUy: El Ciu. 20 uur. 14 Jaar Eleciro: Schiet...,of siert. 19.30 uur, 14 Jaar. Molenwater' Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Van Benlhem en Jutting: Ex positie over Zeeland ei Vlaanderen, 18 uur. Nieuwe Kerk Orgelconcer Hekhuls, 14-15 uur. Abdij: Klank- Hehtspcl, 20,45, 21.15 en 21.45 uur. Vlissingen Alhnmbra. E) Cld, 19.30 uur. 14 Jaar. Luxor: De wraak der Apaclien, 20 uur. 14 jaar. Goes - Grnnd: El Cld. 19.30 uur. 14 jaar. Hereon op Zoom Luxor: Waarover men niet spreekt, 20 uur, 18 Jaar. Terneuzen Watertoren, expositie schilde rijen Plet de Bodt, 10 -12 en 1321 uur, Hulst Stadhuis; Schilderijententoonstelling Guldo Metsers, 14—17 uur. Zlerlkzee - Galerij „De Breede Brug: uit- wisMellngsexpositle schilderijen en aqua- rcllen, 10-12, 14-18 en 20-22 uur. Burger Weeshuis: Keramlekeynositle Ad Braat, 12-17 uur. Zlerlkzee Concertzaal: v.V.V.-vooretelling „Zlerlkzee in kleur", 20 uur. nieuwe gemeente dezelfde naam hoeft nis de oude stadskern aan de Grcvelingen, Daarom gaan poststuk ken voor de Pietcr Moggestraat met als plaatsaanduiding „Brouwersha ven" niet onmiddellijk naar Drei- schor, maar vaak eerst naar het Costkantoor van de heer P. K. Ly- aart in de geboortestad van Jacob Cats. Hetzelfde gebeurt met het pakje voor bewoners aan de Blooiesedijk in Zon nemaire, wanneer op het adres deze dorpsnaam ontbreekt en alleen de gemeente staat vermeld. Natuurlijk komen deze modern geadresseerde foststukken wel op de plaats van un bestemming, maar in de meeste gevallen kost het een dag vertraging. In het postkantoor van Brouwers haven wordt er dagelijks een kwar tiertje voor uitgetrokken om de in feite foutief binnengekomen brieven of pakjes uit te zoeken en over de drie kérndorpen te verdelen. De aparte aanduiding van de gemeente- naam achter die van het kerndorp is volkomen overbodig en werkt eerder verwarrend dan verhelderend. En wanneer de naam van het. dorp dan bovendien vervalt tegen die van de nieuwe gemeente Brouwershaven heeft de afzender mogelijk onge. merkt voor oen puzzel in hot post kantoor en opontnoud in de verzen ding gezorgd. Daarom is het beste advies in het post verkeer met de nieuwe gemeente Brouwershaven: doe gewoon of die hele herindeling niet bestaat. Schrijft aan Jan Terpstra in Dreischor of aan Barend Bolkenhaas in Noord- gouwe. En dan zonder U nf te vra gen in welke gemeente deze adres santen op de plautsljjst staan inge schreven. Trouwens, wie zich daarin verdiept raakt helemaal in de war wanneer hjj niet weet. dat de zetel van de gemeente Brouwershaven tijdens de restauratie van het stadhuis nog tijdelijk is verplaatst naar Dreischor. niseert zouden worden, zijn wegens het slechte weer niet doorgegaan. In plaats daarvan bood deze fabriek de kinderen die zich in Zoutelande bevonden, een filmvoorstelling in het dorpshuis „Mid dendorp" aan. Ongeveer 700 kinderen maakten van deze uitnodiging gebruik. Burgerlijke stand NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Bevallen; D. Boone—Deklwi. z,; J. J. Joosse- Bodbijl, d.; N. Joosse—Ovaa. d. VEERE Bevallen: G. G. J. van ManenNiemeijer, d. Getrouwd: M. M. Romjjn. 29 j. en M. W. Mol 26 j." Overleden: C. de Voogd, 84 j. AAGTEKERKE Bevallen: C, C. Melse—do Visser, d.: J. DingemanseSturm, z. Getrouwd: A, Meijers, 25 t. en K. van den Driest. 20 j. Overleden: L. Jobse. 90 wed. v. A. Poppe. KOUDEKFRKE Bevallen: J. TevelJasperee. d. Overleden: J. E. van Dijke, 83 j. wed. v. E. M, van der Kuijl. Goese sportstichting wil versnelde realisering van het zwembad Het dagelijks bestuur van de Goese Stichting Sportbelangen heeft besloten als voornaamste punten op de werk agenda te zetten een versnelde uitbrei ding van de bestaande sportvelden en een zo spoedig mogelijke realisering van het zwembad. In de woensdagavond ge houden vergadering van het algemeen bestuur werd de begroting voor het tweede halfjaar van 1962 besproken. Tevens werden algemene beschouwingen gihouden over de begroting voor 1963. ierbij kregen de vertegenwoordigers van de verschillende sportorganisaties de gelegenheid him wensen kenbaar te maken. Verscheidene sprekers brachten de nood zaak van ëen versnelde uitbreiding var de sportvelden en van de bouw van een zwembad naar voren. Aangezien ook het dagelijks bestuur hierover reeds van ge dachten had gewisseld, werd besloten van deze wensen urgentiepunten te ma ken. Men zal nu trachten via onderhan delingen met het gemeentebestuur de gestelde doelen zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Tevens wil men op de begroting gelden voor deze projecten uittrekken. NOORO-ZEELAND DREISCHOR Herbestrating Ooststraat Met het aanwalsen van de herbestrate Ooststraat zijn de werkzaamheden van deze verbindingsweg tussen de Dorps kring en Molenweg te Dreischor geheel voltooid. Nu deze werkzaamheden ach ter de rug zijn, zijn de straatmakers overgestoken naar de aangrenzende Da niël Ockerssestraat, waar een gedeelte van het plaveisel onder handen wordt genomen. Behalve enkele gladde ge deelten bij de ingang van het dorp, zijn de straten in het dorp nu van uitste kende kwaliteit. SCHERPENISSE Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Scherpenïsse heeft deelge nomen aan een wedvlucht vanuit Bo- hain. De uitslag voor de jonge duiven was: 1 J. van der Hoek: 2, 3, 4, 8 M. Speyer: 9 A. van der Tiggele. Uitslag oude duiven: 1, 2 K. Lisseveld; 3, 4 P-" Suurland. BnrTprlnke <?tand OUD-VOSSEMEER Bevallen: E. D. Moschvan Daalen, d.: J. C. M. van de Klundertde Weerd, d.: A. van den HoutenSchot, z.: M C de Koning—de Leeuw. d. Ondertrouwd: J. M. Heiboer, 25 j. en A T. Schipper, 21 j. Getrouwd: G. D. C. Daelemans. 20 j. en A. Bostere. 19 J. Overleden: H. M. Plompen. 48 j.; J •-re- vaar. 31 j. STAVENISSE Ondertrouwd: J. A. Dorst, 23 j. en C. J. Roo- zemond. 21 j. Overleden: L. Potappel. 46 j. e.v. J. A. van I.Tfiseldijk; J- Wesdorp, 79 j. e.v. RL Potappel. Baldadigheid op strand in rondvraag aan de orde Tijdens de woensdagavond gehouden vergadering van de raad van Baarland werd afscheid genonien van het raads lid, de heer O. van Damme, die zich voor de nieuwe zittingsperiode niet ver kiesbaar stelde Burgemeester VV. N. van Liere dankte de seheidende voor al het werk. dat deze in het belang van de gemeente verrichtte. Ook de wijze waar op, de heer Van Damme zijn werk als lid van de raad vervulde noemde de raadsvoorzitter prijzenswaardig. De heer Van Damme was onafgebroken lid van de raad vanaf 1946. Van 1953 tot 1958 bezette hij een wethouders zetel. Het. scheidende raadslid sprak een kort dankwoord. Op voorstel van b. en w. werd de wedu we Nijsse voor onbepaalde tijd als ar beidscontractante aangèsteld. Reeds geruime tijd vervult zij het conciërge ambt van de gemeente en het vereni gingsgebouw. Hoewel zij maandag j.l. haar 65-jarige leeftijd bereikte meende men dat dit geen reden moest zijn het dienstverband te - beëindigen. Diverse raadsleden onderstreepten de woorden van lof, die burgemeester Van Liere aan het adres van mw. Nijsse richtte. Hot hooigras op de speelweide-sportveld werd verkocht aan de hoogste inschrij ver, de firme gebroeders Padmoes te Oudelande voor 211,00. Een verzoek van de ANWB om als lid toe te treden tegen een contributie van 30,per jaar werd afgewezen, daar men het niet geheel juist vond, dat deze contributie voor iedere gemeente gelijk is. Men achtte dit dan ook voor een kleine gemeente als Baarland veel te hoog. Eveneens werd afwijzend beschikt om verzoeken om subsidie of toetreding als lid van de Stichting Nederlands Asthmafonds, Algemene Verladers- en Eigen Vervoers Organisatie, de bond tegen het vloeken, Stichting Katholiek Militair Vormingscentrum, Nederlandse Federatie Bejaardenzorg, dc R.K. Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid, 't Verzoek om verhoging van subsidie van de Stichting Zeeuws Studiefonds van 5 cent op 10 cent per inwoner werd aan gehouden, daar hieromtrent nog nadere inlichtingen werden gevraagd. De sub sidie van het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding) werd verhoogd van vier op tien gulden per jaar. Ten behoeve van de aanschaf van een rolstoel voor een tweetal spasr tisehe kinderen uit de gemeente werd op verzoek van de Nederlandse Vereniging Sociale Zorg voor min- der-validen een bijdrage in de kosten verleend van ƒ150 per geval. Deze BETONMORTEL DE HANDEL IN B0I1WMATERIAIEN Hotel „De La Bourse", WESTKADE 67 SAS VAN GENT TEL. 01158-6 bekend om zijn kip met frites en gebakken paling frites, zoekt voor spoedige indiensttreding 2 BESLIST NETTE DIENSTERS. stoelen zijn bestemd voor de tijd, dat de kinderen in het ouderlijk huis vertoeven en worden voor elk kind apart vervaardigd op advies en aan wijzing van de geneesheer-directeur van „Zonneveld" en de provinciaal revalidatiearts. Diverse raadsleden wezen nog op de moeilijkheid, die de gezinnen, waartoe deze kinderen behoren, hebben bij het vervoer en juichten het verzoek van b. enw. dan ook toe. De geloofsbrieven van de nieuw geko zen raadsleden werden onderzocht akkoord bevonden. Voorts werd de raad in kennis gesteld van de ministeriële circulaire betreffen de de per 1 september 1962 ingaande huurverhoging. Voor de gemeente Baar land komt deze verhoging op 12 van de huur op 31 augustus. Afwijkende regelingen komen bij de gemeentewo ningen niet voor. Op een daartoe gestel de vraag deelde de raadsvoorzitter me de, dat deze verhoging de gemeente ten goede komt doch dat het zuiver over schot weer in mindering wordt gebracht op de rijksbijdrage aan de gemeente. BALDADIGHEID In de rondvraag vroeg de heer I. van Hemert (lierv. kiezers) of er geen strengere maatregelen konden worden getroffen tegen baldadigheid bij het strandbezook. De door de gemeente ge plaatste bordjes worden veelal door bromfietsei's en wielrijders genegeerd. Burgemeester Van Liere deelde hierop mede, dat door detachering van politie personeel naar de Walcherse strandge- meenten het toezicht wat is verslapt. Men zal hieraan echter de nodige aan dacht besteden. Voorts wees de heer Van Hemert op de overvloedige dïstelgroei aan de Zee dijk bfj de vuilnisbelt en stelde de vraag, wie voor de vernietiging hiervan aan- sprakeiyk was Hij wees hierbij nog op de narigheid, die deze distels voor de omliggende landerijen kunnen veroor zaken. Burgemeester Van Liere ant woordde hierop, dat voor het gedeelte, dat by de gemeente in gebruik is, deze voor het onderhoud moet zorgen en dat dit ook plaats zal vinden. Het overige deel zal net waterschap moeten verzor gen. Nader contact zal worden opgeno men. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM 7 aug. 1962. Aardappelen. Eerstelingen, groot 16—18, poters 8—12, Doré, groot 15—20, Ei genheimers, groot 15—22, poters 10—12, Bin tjes, groot 15—26, poters 7 -13. Aanvoer 65,000 kg. Andijvie 30—39 per kg. Aanvoer 6000 kg. Sla I 814, H 48 per stuk. Aanvoer 43.000 stuks. Bloemkool I: 6 stuks 20—35, 8 stuks 14—22, 10 stuks 811. Bloemkool n 6 stuks 1318. 8 stuks 1213 per stuk. Aanvoer 24.000 stuks. Dubb. bonen I 1.03- -1,36. n 881,07. Aanvoer 9000 kg. Snijbonen 1.60—1,90. Tuin bonen 924, Stambonen 1 051,29, Rabarber 10—17, Spitskool 8—15, Kroten 6—15, Was- peen TA 20—24, HA 10—16 per kg. Komkom mers 70-80 18—27. 60-70 16—25, 50-60 13—24, 40-50 11—19 per stuk. Komkommers 12—26 p. kg. Selderij 28 per bos. Uien 818, Rode kool 9—18 per kg. Kussa's 14—33 per stuk- Aanvoer 8000 stuks. Zwarte bessen I 1,78, n 1,78, afw. 1,23. Aanvoer 22.000 kg. Burbank IA 1,60—1,70, IB 1,30—1,40. Colden Japan 1.70— 2.20, Rode bessen I 1,09 -1.35. H 70—93. On tario I 2,002,40 per kg. Perziken A 2042 B 1419, C 6—7 per stuk Early Laxton 1.16 —1,47. Yellow IAA 1,20—1.30, IA 1,22—1,31, IB 1,07—1,24, HAA 1.02—1.20, AA 1,08—1,19, IIB 83—1,02, Golden Delicious IAA 1,28—1,31, IIA 1,30—1,31, nB 1,18—1,32 per kg. Tomaten extra A 2,35, AI 2,25—2.30, etra B 2,20, BI 2,15, Cl 2,15, CC 1,65 per bak. Aanvoer 25.000 kg. VEILING GOES. 8 aug. Export- en industiieveiling. Yellow Transparant 1 75-80 105, 70-75 108. 65-70 89— 90. 60-65 70: 2 75-80 96, 70-75 98, 65-70 85, 60- 65 66—69, grof 51—72, kroet 17. Zwarte bes sen 1 178, 2 176, 3 146 Rode bessen 1 en 2 82. Duitse Zure 1 en 2 81 Zure Morellen 1 107. 2 102. 3 10. Dubb. pr. bonen 1 120—123, 2 106. Totale aanvoer hard fruit 1800 kisten. Gewone veiling. Per doos. Rode bessen 1 38, 2 27—31. Per stuk: Perziken 1 12—25, 2 10— 21.'Per kg: Earley Laxton 1 147169, 2 58 102, grof 81—128. fabriek 17—177, gesch. 69— 85. Oranjepruïmen 2 51—57. fabriek 746. Tollenaars 1 35, 2 27—29. grof 29, fabriek 20—31. Rode bessen 2 9359. Kruisbessen 2 40—57, 3 39—43. Zure Morellen 2 89. Fran- kenthaler 1 260—280. Hedelfinger 3 113. Groenten: Per stuk: Bloemkool Al 3038, A2 21—29, BI 15—25, B2 11—15, afw. 11—25. Kropsla 1 9—14. 2 7—9. Kussa 1 17—32, 2 17— 18. Komkommers A 24—26, B 17—20. Per bos: Wortelen 2 14—23. Kroten 4, Selderij 6—9. Uien 18. Per kg: Tomaten A 36—39, B 36— 38, C 28—35. Andijvie i 27—32, 2 11. Dubb. pr. bonen 1 86—113, 2 85—99. Prelude 1 79— 96, 2 81—94. Wagenaars 1 76. 2 69. Tuinbonen 813. Imunabonen 90. Pronkbonen 110118. Stoksnijbonen 100. Groene sav. kool 13—23. Gele sav. kool 8. Rode kool 14. Postelein 5— 41, Augurken B 57, C 35—37 Kroten 7—9. Aardappelen bonken 21— 23, grote 1620, drielingen 8—14, bintjes grote 22. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 8 augustus. Frambozen in kratten 2 142. Rode bessen 1 101—104, 2 87. Zwarte bejsen 1 2 180, 3 113. Zure Morellen ontsteeld 1 112, 2 108, 3 10 Dubb. bonen 124—125, 2 109—112. Appelen: Yellow Transp. 1 75-80 100, 70-75 105—107. 69-70 92, 60-65 72 2 75-80 93, 70-75 97—100. 65-70 86. 60-65 68 grof 66, fijn 50. val 20.70, gepl. kroet 18—30. Loganbessen p. d. 2 3542. Rode bessen p. d 1 37, 2 28. Bra men p. d. 2 36. Aardbeien p. d. 2 39. Witte bessen p d. 2 25. Kruisbessen p. d. 1 28. per kg Extra 68. 1 52—57. 2 42-53. 3 13—15. Kas- peiziken p. st. A 31. B 17. C 12, D 8. Kersen p. d.: Klerken 2 169—172. Krieken 2 145—150. Hedelfinger 1 180. 3 77. Pruimen: Earley Laxton 1 131—166. 2 87—129. grof 91—123, fabriek 17—36, gesch. 26—42. va! 12—42. Oranjepruim 1 45—64, 2 2029, val 921. Tollenaarepruim 1 4148, 2 929, grof 42. Occulanen 1 26, 2 10. Aardappelen bonken 1922. 1 1518, 2 11 15. drielingen 6%—8, kriel 2 Groenten: Kropsla 4Vs6. Kussa 1929. Bloemkool 11—36. Boskroten 14. Knolselderij 7. Snijbonen 39. Komkommers 24. Uien 16. Gele bonen 34. Tomaten AB 4148, C 3334, CC 26. VEILING KRABBENDIJICE. 8 augustus. Zwarte bessen i 174, 2 172, 3 110. Rode bessen 1 93. Dubb. pr. bonen 1 119. 2 101. Yellow Tr. 1 75-80 99, 70:75 104, 65-70 88, 60-69*68, 3 grof 62—65, fijn 33—43, kroet 36—38, val 20—35. Close 2 80-90 83, 70-80 87. 60-70 74, 2D 32, 3 grof 62. 3 fijn 42, kroet 26, val 37. Yellow verpakt 1 75 101, 70 107, 65 96, 60 84. Earley Laxton 3 grof 110, val 19. Tomaten Al 38, BI 41. Rode bessen per doos 1 36. 2 24. VISMIJN COLI.TNSPLAAT. Exportgarnalen 1042 kg. f 3.494.30. Schar 4 kg. Bot 177 kg. Wijting 61 kg. Tong 299 kg. Paling 22 kg. Rog 16 kg. Tarbot 1 kg. Onge sorteerde vis 48 kg. VEILING MIDDELBURG. 8 augustus. Aardappelen. Eerstelingen bon ken 1 23.40, 2 24, grote 1 22, 2 22, drielingen 15.20, 2 12. kriel 1 9, 2 6. Bintjes bonken 2 26.50, grote 2 19.10, drielingen 2 9.80, kriel 2 5. Tomaten. Tomaten Extra A 2.73, Al 2.72, A2 2.47—2.50, Extra B 2,63, BI 2.75, B2 2J27—2.46, Extra C 2.51, Cl 2,57, C2 2.04, CC1 1.30— 2.23, CC2 1.20. Fruit. Appelen: Yellow Transparant 75-op 1 65-70 65—81, 70-75 61—75, 60-65 55—72. 55-60 52—62, 3 gr. 42—57, 3 fijn 39—48, val en kroet 9—40: 2 65-70 54—76, 60-65 54—37, 55-60 46—55, 2D 38-40. Close 70-75 2 69, 65-70 2 48. Rode bessen per kg 1 1.10—1.35. 2 52—1.26, ds. 1 40—43, 2 2347. Witte bessen per kg 1 31—37, 2 40—69, per ds. 2 27. Aardbeien per doos 4550. Kruisbessen per kg 1878. Prui men Earley Laxton 261.84 Perziken per st. 645. Frambozen per ds. 5063. Morellen .10. Kersen 1.82. Nelmeloen 421.10. Ogen- meloen 4890. Druiven 2.432.64. Groenten. Bloemkool 3 per kist 23—27, 4 per kist 14—25, 6 per kist' 11-24, 8 per kist 11— 16. Komkommers groen 75-op 19—22, 60-75 11—18, 90-60 12—15, 40-50 10—11, krom kg 11—13: Wit 75-op 14—19, 60-75 11—19, 50-60 11—18, 40-50 10—12. Bonen Saxa 81—1.02. Spitskool 18—23. Kroten per kg 4,5014. Doperwten 55. Snijbonen 911.69. Dubb. bo nen 1 1.01—1.16, 2 76—1 08. Sav. kool 9—21. Prei 2849. Postelein 19—38. Waspeeh 11 33. Bospeen 11—31. Andijvie 7—22. Sla 3.40— 12. Boskroten 6—13. Rabarber 4—25. Uien p. kg. 22—28. Breekpeen 47. Rode kool 5—14. Kussa 39. VEILING BERGEN OP ZOÓM. 8 aug. Rode bessen 3919. Frambozen 1.29— 1.49. Laxton 72—1.85. Yenow 21—91. Close 25—88. Croes 70—1.11. Kasperzik 13—47. Kas- pruim 13—17. Andijvie 20—27. Sla 7%—19*A. Rabarber 517. Bloemkool 1132. Bospeen 12—36. Waspeen 10—23. Kroten 616. Kussa 15—28. Sav. kool 7—14. Rode kool 4*4—10«. Witte kool 47. Prinsessebonen 601.19. Tuinbonen 1117. Erwten 18—76. Peulen 1.00. Tomaten 2554. Snijbonen 582.10. Prei 78 96. Meloen 63—1.19. Asperges 80—3.50. Aard appelen 9—23. VEILING TERNEUZEN. 8 aug, Sla 9.9014.50. Blopmkool A2 1538, B 17—19, B2 11—16, C2 13. afw. 11—21. Groe ne komkommers A2 15, B2 1215. C2 10. Witte komkommers B 10—17, C2 10—12. Me loenen 3893. Perziken 1725.. Selderij 5 10. Peen 10—20. Kroten 15—17.' Uien 13—14. Aardappelen: Marima bonken 20, 1 15—17, Eerstelingen bonken 2024, 1 1418. Bintjes bonken 18—22. 1 13—17, 2 6—10. Ei genheimers 1 1718. Andijvie 3140. Prin sessebonen 1 1.09—1.20, 2 0.96—1.13. Saxa 2 0.93—1.05. Sabo 0.90—1.11 Rode kool 7— 13. Spitskool 2—15. Sav. kool 16—20. Witte kool 14. Waspeen 10—23 Rabarber 20—26. Tomaten A 32—44, A2 38—10. B 46. B2 39—44. Per doos: Talisman 1 0.45, 2 0.35. Rode bessen .38—40, 2 0.33—0.39. Frambozen 2 0.38—0.49, 3 0.16—0.23. Per kilo: Rode bessen 0.96—1.15. Kruisbessen 2 0.70. Morellen 2 0.760.81, 3 0.19—0.36. Pruimen Earley Laxton 1 1.75 1.77. 2 1.49—1.59, 3 0.75—0.82. C 0.27—0.30, CC 0.29. Uien 0.18—0.21. Druiven 2.35—2.88. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 25.6517.25. drielingen 10. Ei genheimers gewone 21.611—22.57, drielingen 10—10.78. Bintjes gewone 16.60—17.86. drielin gen 10.47, bonken 22—24. Aanvoer 250 ton. EIERMARKT BERGEN OP ZOOM. Elernoteringen van de Coop. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom ingaande don derdag 9 augustus 1962. Prijsklas 0 15 cent; 1 14 cent; 2 13 cent; 3 12 oént: 4 11 cent. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 19.62—21.07, bonken 17.82. drielingen 9,81. Eigenheimers le soort 20—22.31, 2e soort 13.81—20, drielingen 8.56, kriel 5.95. Bintjes le soort 17.7117.96, 2e soort 13.49—17.C3, bonken le soort 22.93—23.09, 2e soort 20, drielingen 11.47—8.11, kriel 8.90—6.49, voer 2.50. Aanvoer 115 ton. VEILING THOLEN. Doré, bonken 17, gewone 21.15, poters 9.09. Witte Eigenheimers 1 19- 20. 2 11—17, poters 7. Bintjes bonken 21—22, 1 16.69, 2 16.09 16.81, poters 10.73. Aanvoer 51 ton. VEILING STAVENISSE. Bintjes 1 17.30—17.70, 2 14.50—16.50, bonken 22.10—22.60. drielingen 8 90. Eigenheimers, gewone 17.6022.30, drielingen 10. Aanvoer GOES Openbare verkoping woonhuis te Goes Notaris M. E. J. F. van Dissel heeft dinsdag in „de Prins van Oranje" te Goes openbaar verkocht het woonhuis met tuin aan de Westsingel 84 te Goes. Koper werd de heer C. de Troije te Goes voor 13.700. KATS Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Kats hield een wed vlucht vanuit Bohain met jonge en oude duiven. Er waren 135 jonge duiven. Eerste 1297 m. p. m. 1 en 3. A. v. d. Kreeke, 2. 5, 6, 9 en 10. A. de Fauw, 4. P. J. Verburg, 7. R. Geertse, 8. J. Wilderom, 11. W. Filius. Er waren 4 oude duiven. Eerste 1265 m. p. m. 1 en 4. R. Steur, 2. A. Bakker, 3 en 8. Z. E. van Damme, 5, 6 en 11. J. Klap, 7 en 10. S. Saaman, 9. O. Scherp. WOLPHAARTSDIJK Handboogconcours te Wolphaartsdijk Zaterdag j.l. hield de handboogsociëteit „Doel naar Hoger" te Wolphaartsdijk een concours, waaraan 56 schutters van 15 verschillende sociëteiten deelnamen. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel F. van Loenhout te Goes; le zijvogel G. van Steenbergen te Ove- zande; 2e zijvogel L. Meijaard te Oude lande: le hoofdkal O. Steenaart te Kwa- dendamme; 2e hoofdkal Joh. van 't Veer te Oudelande; le onderkal C. D. Raas te Ovezande; 2e onderkal E. Rent meester te Ovezande; le klep J. A. Rijk te Kwadendamme; 2e klep H- J. Drie- dijk te Wolphaartsdijk; 3e klep L. de Jonge te 's-Heerenhoek. Concert „Harmonicaiia" De plaatsetyke accordeonvereniging .Harmonicana" te Wolphaartsdijk hield :aterdagavond een concert in het dorps huis. Het programma, bestaande uit muziek en zang, viel bij het talrijke pu bliek erg in de smaak. DRIEWEGEN VOSSENJACHT DE ZINGENDE BOUGIE" Zaterdag j.l. organiseerde „De Zingen de Bougie" te Driewegen een vossen jacht, Er waren vossen genoeg, maar geen jagers. Slechts 16 deelnemers ver schenen aan de start. De uitslag was als volgt: Auto's en motoren: 1. H. Dekker, Drie wegen, 798 p.; 2. P- Vermare, Ove zande, 757 p.; 3. Kloosterman, Ka- pelle, 572 p.; 4. H. Guiran, Krabben- dijke, -f 436 p.; 5. J. Gaakeer, Ovezande, 429 p.; 6- Jac- van 't Veer, Oudelan de, 372 p.; 7. D. Priester, Goes, -f- "08 p.; 8. H. Ryk, Ovezande. 286 p.: C. van Nimwegen, Nieuwland, -f 248 mnten. Bromfietsen: l. J. Mol, Driewegen, 731 p.; 2. W. Nijsse, Driewegen, 4- 716 p.; 3. J. Heerenthals, Nisse, -f 714 p.; 4. M. van Sabben, Driewegen, -j- 694 p.; 5. G. Meulenberg, Borssele, 637 p.; 6. Mevr. van Oosten, Driewegen, -f 506 p.; 7. J. van Oosten, Driewegen, 438 punten. RILLAND-BATH Wedvluchten Uitslagen van de wedvluchten vanuit Neufvilles en Dax van de postduiven houdersvereniging „De Luchtpost" uit Rilland-Bath. Neufvilles: 1, 9, 10 en 16: Jac. v. Stel; 2 A. v. d. Klooster; 3 J. B. Polderman; 4. 13, 14 en 15 M. Sentse! 5, 6, 17 en 18 5. J. Prevo; 7 en 11 J. G. v. Hemert; S en 20 C. Coremans; 12 en 19 J. Alme- kinders. Dax: 1 C. Coremans; 2 Jac. v. SteL ZUIDDORPE Kanaalzone-instuif In Zuiddorpe is in de zaal van Apers een zogenaamde „kanaal-zone-instuif" gehouden. Ruim 250 personen, waaron der ook de burgemeester, de heer A. J. M. Kesbeke, brachten hieraan een be zoek en luisterden o,a. naar het gezel schap van Willy and his stars". Feestprogramma en fancy-fair Ten bate van „Herwonnen Levens kracht". het Wit-Gele Kruis en de bond van bejaarden, heeft Zuiddorpe een aan tal feestelijke gebeurtenissen op haar programma. Op 11, 12 en 15 augustus houdt men een fancy-fair, die op 12 en 15 augustus reeds 's middags toeganke lijk is. Een schieting op de liggende wip zal op 11 augusius des middags plaatsvinden. Bovendien is er die dag 's avonds een prijskaarting in café Centraal. Zondag 12 augustus zorgt „Eikels worden bomen" uit Westdorpe voor vrolijke muziek, waarop 's avonds kan worden. AXEL Muzikaal bezoek De muziekvereniging „Concordia" uit Axel zal vrijdag een bezoek brengen aan de Axelse Sassing. De rondwande ling door het dorp begint om 8 uur. VERSLAG MAATSCHAPPELIJKE ZORG HULST RAAD KOMT BIJEEN Vrijdag 10 augustus zal de gemeente raad van Hulst 's avonds om half acht in openbare vergadering byeenkomen. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot verhoging van het bedrag per inwoner als onderdeel van de alge mene uitkering uit het gemeentefonds. RETRANCHEMENT Wisselbeker voor „Veronica" De koninklijke muziekvereniging „Vero nica" heeft onder grote belangstelling op de markt van Retranchement een concert gegeven. De heer C. J. Alme- kinders, voorzitter van de muziekver eniging ..Ons Genoegen" uit Retranche- ment, deelde voor liet concert begon mede. dat dit concert 't slot was van het federatief concours dat op Hemelvaarts dag te Retranchement gehouden is. Wegens tijdgebrek moest het slotconcert toen uitgesteld worden In de pauze voerde de bondsvoorzitter de heer P. A. Ocké uit Terneuzen. het woord. Hy dankte het bestuur van „Ons Genoegen" voor de prima organisatie van het concours en feliciteerde „Vero- nico" met de ereprijs, die zij op het ge noemde concours behaalde. De beker, die de heer Ocké overhandigde, blijft nu definitief in handen van „Veronica", aangezien dit korps hem voor de derde achtereenvolgende maal veroverde. Bijzondere voorzieningen vergden kwart ton Uit het jaarverslag over 1961 van het burgerlijk armbestuur-weeshuis en de instelling voor maatschappelijke zorg te Goes blijkt, dal de instelling in dat jaar aan weekondersteunden in totaal 49.564,70 heeft uitgekeerd. Voor by- zondere voorzieningen werd f 25.Of.::,,Tl beschikbaar gesteld. Aan de maandon- derstennden werd in totaal f 5555,67 uitbetaald. De totale kosten van de brandstofvoor ziening in bonnen en natura hebben in 1961 6138,25. bedragen. In het ver slagjaar werden bonnen voor kleding en dergelijke afgegeven tot een bedrag van 7730,92. Aan voorschotten werd ƒ33.085,51 verstrekt. Hiervan werd ƒ29.348,40 afgelost, zodat het nadelig saldo 3737,11 bedraagt. Het aantal ge zinnen en alleenwonenden personen, dat min of meer geregeld werd ondersteund bedroeg 89 tegen 95 in 1960. Voor duur zame verzorging van geesteiyk en li- chameiyk onvolwaardigen in inrichtin gen elders werd in 1961 ƒ53.030,54 be taald (in 1960 ƒ27.543,04). Voor de voorgdyklnderen werd 1571,72 uitge keerd, terwyl de kosten van de uitzen ding van 9 zwakke kinderen naar bui ten 3727,50 bedroegen. De voor reke ning van de instelling blyvende kosten voor het manhuis hebben in 1961 2494,36 bedragen. De totale bezetting van het manhuis was in het verslagjaar: 2 echtparen, 17 alleenstaande mannen en 6 alleenstaande vrouwen. In 1961 zijn 23 personen verpleegd geweest in het algemeen verzorgingshuis. De kos ten van de verpleging bedroegen in totaal ƒ25.843,82. De kosten per ver- pleegdag waren ƒ8,07. Het aantal ver pleegden bedroeg op eind december 32. Aan verhaal van kosten van onderstand werd in totaal ƒ72.589,69 ontvangen. Aan rijkssubsidie in steun aan woon wagenbewoners en personen van buiten landse nationaliteit kwam een bedrag van ƒ4415,91 binnen. De laatste wees werd op 13 april 1953 uit de voogdy ontslagen, zodat er geen kosten voor wezenverzorging zyn geweest. De staat van bezittingen van de instelling ver meldt een waarde van ƒ1.815 573.05. De landerijen verkeren in goede staat van onderhoud. Grond werd niet ver kocht, wel werden versleten boomgaar den vervangen door nieuwe. De kapi- taalsdienst vermeldt aan ontvangsten een bedrag van 15.599,83 en aan uit gaven ƒ10.737.65. Het voordelig saldo bedraagt 4862,18. In 1961 werd van de gemeente 210.000 aan subsidie ontvan gen. Burgerlijke stand AARDENBURG Bevallen: A. M. M. de MuijnkVandeVelde, z.; C. M WelvaertLohman, z.; M. L. Geer- naert—Willemsen, z.; M. C. P. Blondeel— Martens, z. Ondertrouwd: J. J. van Hormon, 24 j. er J. Pietere, 21 j.; H. Beun, S3 j. en M. S. Fon- teijne. 39 j.: P. Hokke. 26 j en A. M. E. Hermie. 23 J. Getrouwd: J. M. Verploeg, 25 j. en L. M. de Rooze, 19 j.: H. S. F. F.ernijn, 28 j. en Moens. 29 J. Overleden: A. D. Riemens. 80 j.. echtgenoot van S. P. van den Broeke. A. M. Hamerlinck, 85 j. weduwe van A. Mïsslaen. BRESKENS Bevallen: A. M. de KrutïterGeernaert, W. M. DaansenStookebrand. d.: S. A. Heij- boerDierx, z.: J. J. Deta'-reVerplanke, z. Ondertrouwd: B. de'Graaf IS j. en M. Ver- duyn. t7 j,; C. P, Ocké. 30 j en P. E. Haart- pen, 27 j. Getrouwd: A. C. van Overbeeke, 23 j. en E A. Everaere, 21 j. ZAAMSLAG Bevallen: G. P. DeesBareman, z.; P. Ha melinkScheele, z.; E. S AlewijnseDobbe laar, d. Ondetrouwd: P. Buijze, 22 j. en M. Scheele, 22' Getrouwd: L. M. Geers, 23 j. en D. J. Goo- sen, 21 j.; A. F. Scheele. 22 j. en C, G. de Bruijne. 22 j,; M. Jansen. 23 j. en M. van Doorn. 20 j. Overleden: P. J. Kaan, 15 J.; M. Hamelink, 67 j. Burgerlijke stand RILLAND-BATH Bevallen: C. P. Vinkoert-Hoek van Dijke, z.: M. van Gilstde Waai. z.; A Jansen— Dieleman. z.\ J. A de WildLambrechtse, d. Ondertrouwd: M. A. Wesoorp. 25 j. en C. W. van den Boomgaard, 23 J.; P. C. Bakker, 25 j. en J. B. de Goffau, 22 j. Getrouwd: J. J. de Jonge, 25 J. en J. M. Wal raven, 24 j.; P. G. van Damme, 25 j. en C. J. Dekker. 23 j.: A. L. de Koek, 24 j. en C. Kooijman, 20 j. Overleden: A. Linders, 75 j. wed. v. M. Dalebout. OVEZANDE Bevallen: J. M. de Winter—Vermue, d.; H. de JongeFranse, z. Getrouwd: E. Kuijpers. 40 j. en K. Rijk. 36 j. Overleden: J. Drijdijk, 84 j. wedn. v. C. Rijk; H. van Antwerpen, 74 j. e.v N. Hoogenboom: M. Vermue. 63 j. e.v. L. Boonman; J. Priem, 70 j. YERSEKE Ondertrouwd: S. Danker, 21 j. en A C. van de Plasse, 19 j.; L. J. Minnaard, 26 J. en H. C. Priem. 19 J. Getrouwd: W. de Winter. 22 j. en A. M. F. Pekaar. 23 j.: C. Beneden. 27 J. en D. C. J. de Groene, 21 j.; J. J. Fcijtel, 24 J. en M. M. Steketee. 23 J. WISSENKERKE Bevallen: D. A VosWilschut z.: M. Favier —de Bruine, d.; A. M. Geelhoed—de Wild. d. Ondertrouwd: B. den Butter. 21 j. en A. C. G. Dees. 21 j. Getrouwd: C. J. van Halst. 25 j. en C. P. de Haze, 22 M. J. Huibregtse. 20 j. en M. A. Wilderom, 20 j,; C. J. Fossen, 22 j. en L. B. de Kam, 24 j. Overleden: E. H, Meulenberg. 76 j. e.v. M. Fi lius: A. P. Heijboer, 70 1. e v. C. B. Kaboord. WOLPHAARTSDIJK Bevallen: A MeijaardHoutekamer. z. Ondertrouwd: A. Gideonse, 29 j. en E. A. van der Reijden, 23 j. Getrouwd: J. C. Lindenoergh, 28 J. en J. H. N. Verburg. 20 j. Overleden: D. Schipper. 84 j. e.v. J. Florijn. <U, 'an en voor OORLOGSHERINNERINGEN Onder de titel „In de schaduw van de houten brug" is by de uitgeverij Het Wereldvenster te Baarn het relaas ver schenen van Zenia Larsson over wat zy ais jong Pools meisje in het beruchte getto van Lodz heeft meegemaakt. Weer een oorlogsboek, maar ditmaal van een ander gehalte. Misschien omdat het door een vrouw is geschreven, waardoor de angst, de honger en de uitzichtloosheid van de in het getto door de Duitsers bijeengedreven joden nu eens op een ge heel andere wyze menselijker wordt benaderd. JOZEF DUIKT De Zwarte Beertjes pocketreeks is ver der met een nieuwe roman van Maurits Dekker uitgekomen: „Jozef duikt", een enigszins ironisch, maar ook ontroerend verhaal van een joodse onderduiker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9