ZELANDICA w WHITE FRESH! Uloschool te Goes in nieuwe vleugel EEN MOOIE BALLON BIJ ELKE GROTE FLES Voorlichting „onhygiënisch" ZUIVELSCHAP TELEURGESTELD OVER PRIJZENBESCHIKKING Het bontje van een malle dame Weer repatrianten op Schiphol Straaljager bij Biak neergestort Marianne Hilarides verlaat Nationale Ballet AB GELDERMANS SOLIDAIR MET COLLEGA-PROFS CEES VAN AMSTERDAM WON IN GROBBENDONK Nieuwe president in Columbia COMPETITIE-INDELING VOOR DE ZEEUWSE VOETBAL-JUNIOREN Belgische renners voor wereldtitel DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 BIJ AANVANG NIEUWE CURSUS Lokalentekort is dan opgeheven Voor dc Burgemeester van Dusseldorp- school te Goes, de gemeentelijke school voor uitgebreid lager onderwijs, zullen binnenkort een groot deel van de huis vestingsproblemen zyn opgelost. De school kan namelijk eind augustus een nieuwe vleugel in gebruik nemen, waar door een eind komt aan het ergste kwaad waarmee men to kampen liad: een tekort aan lokalen. Dan kan ook de dépendance in het gebouw van de vroe gere vakschool voor meisjes worden op geheven en kunnen alle leerlingen onder „eigen dak" worden bijeengebracht. De toestand was voor de school in de laatste jaren vrijwel onhoudbaar ge worden. Als gevolg van de geboorte- piek van na de oorlog steeg het leerlin gental ln een angstwekkend tempo: 180 in 1954, 246 in 1955, 254 in 1955, 315 in 1957, 370 in 1958, 404 in 1959 en 431 in 1960. In 1960 en 1962 daalde het leer lingental iets, doch voor de nieuwe cur sus heeft men aanmeldingen voor onge veer 420 leerlingen. Het Juiste aantal i3 nog niet bekend. Bh een uloschóol is het namelijk nooit zeker of de gezakten en een aantal zittenblijvers terugkomen. De leerlingen die in de lagere klassen moeten doubleren, komen meestal wel terug, omdat zij nog niet voldoen aan de in de onderwijswet gestelde eisen voor wat betreft dc leerplichtige leef tijd. Uitgebreid De Van Dusseldorpschool kwam door de grote aanwas van het leerlingen- tal Tn moeilijkheden. Er ontstond een nijpend tekort aan lokalen. In het cursusjaar 1957/1958 werd het ge bouw uitgebreid met 3 lokalen. Men kwam toen op een totaal van 10 les- en 2 werklokalen. Maar ook deze ac commodatie bleek al spoedig totaal onvoldoende. In 1960 werd een dépendance gesticht in het gebouw van de vakschool voor meisjes. Daar werden toen 3 klassen ondergebracht. Ook deze oplossing bracht niet veel verbetering. De leer lingen van deze klassen moesten voor dc handwerklessen naar het eigen schoolgebouw. Deze lessen werden ove rigens, doordat alle werklokalen als les lokalen in dienst waren, op de tot werk ruimte ingerichte zolder gegeven. Het bestuur van het produktschap voor de zuivel heeft gisteren be sloten in een brief aan de minister van economische zaken zijn teleur stelling uit te spreken over de door deze minister en diens ambtgenoot van landbQuw en visserij uitge vaardigde prijzenbeschikking melkprodukten, waarin wordt ver boden melkprodukten te verkopen tegen een prijs, die hoger is dan de prijs op 15 december 1961. Procuratiehouder verduisterde 38 mille De 55-jarige procuratiehouder II. G. van het filiaal van de Nederlandse Handel Maatschappij in Steenwjjk heeft bekend, dat hjj door valsheid in geschrifte een Iredrag van ruim 38.000 gulden heeft verduisterd. G. werd dinsdag door de Steenwtyker gemeentepolitie gearres teerd, nadat zijn frauduleuze handelin gen door oplettendheid van de jongste bediende, een meisje, aan het licht wa ren gekomen. Het meisje had een cheque in handen gekregen, waarop geen firmastcmpel stond, terwjjl zy bovendien niet iemand van de betrokken firma aan het loket had gezien. Zij dacht daar eens over na, bekeek nogmaals de handtekening en ging toen naar de directeur, de heer Van der Maden. Hierdoor kwam de zaak aan het. rollen. De accountants hebben nu geconsta teerd, dat de heer G. over een tijdvak van ongeveer zes jaar dit bedrag heeft verduisterd. De procuratiehouder is als zestienjarige jongen bij de Steenwijkerbank gekomen, die in 1954 werd 'overgenomen door de Nederlandse Handel Maatschappij. De ruim achtduizend ii-servlnten, die de Amerikaanse marine in de herfst vorig Jaar in verband met de crisis rondom Berlijn in actieve dienst had geroepen, zijn weer met groot verlof gezonden. yog geen jaar geleden werd besloten tot een definitieve oplossing. Toen werd begonnen met de bouw van een nieuwe vleugel, loodrecht op het hoofdgebouw aan de Voorstad. Het werk kreeg eerst groot oponthoud door de vorst, maar nu komt toch het eind in zicht. De met selaars hebben reeds enige tijd het veld geruimd voor de schilders, zodat de uit eindelijke voltooiing niet lang meer op zich zal laten wachten. De nieuwe vleugel is twee verdiepingen hoog en bevat in totaal 6 leslokalen. Verder zijn er nog leermiddelenka mers en een dokterskamer op de be- De Burgemeester van Dusseldorp school te Goes, de gemeentelijke school voor uitgebreid lager on derwijs, zal bij de aanvang van het nieuioe cursusjaar de nieuwe vleugel kunnen betrekken. In dit nieuwe gedeelte van de school zijn 6 nieuwe leslokalen onder gebracht. De foto toont de nieuwe vleugel, waaraan momenteel de laatste hand tvordt gelegd. Foto P.Z.C.) nedenverdieping. De Van Dusseldorp school krijgt nu de beschikking over 3 a 4 werklokalen in de laagbouw aan de Voorstad en 15 of 14 les lokalen. Daarmee zal het tekort aan lokalen zijn opgelost. De school begint voor de tweede, derde en vierde klassen reeds op 26 augustus. Voor de eerste klassen breekt de school tijd een week later, op 3 september, aan. Er bestaat goede kans, dat de nieuwe vleugel dan geheel gereed zal zijn. BRIEF AAN MINISTER VANAVOND OP DE T.V.: De K.R.O. presenteert de t.v.-kij- ker vanavond weer een zomers luchtig gevalletje: een blijspel van Peter Coke zo'n stijve Engelsman die, als hij het een maal op z'n heupen krijgt, zo onverwacht dolkomisch kan zijn. Al te bont is de dubbelzij dige titel van het stuk: de be trokken dames en heren maken het al te bont en het gaat ook nog om bont. Meer bont dan een normaal mens betalen kan en zeker meei bont dan men vernacht aan te treffen in een mid denklas pension als van mevrouw Beatrice. Appleby. Nu gunt men de betrokken dame haar cadeau-bontje, omdat zc zo liefdadig is. Haar goede daden in het algemeen zijn beloond met een adellijk onder- scheidinkje en haar goede daden in het bijzonder worden beloond door haar dienstbode: die gapt een bontje voor haar. De dienstbode is dan ook een bajesklantje, hetgeen mevrouw Appleby wel wist maar niet kon schelen. Het bontje dat gestolen is moet worden teruggebracht, maar dat is een veel gevaarlijker opdracht dan het gap pen van het bontje was en dus zal een ridderlijke kolonel b.d. dat karwoitje klaren. Het lukt hem niet helemaal het lukt hem zelfs hele maal niet, en evenmin do andere pen siongasten: ze komen hoe langer hoe meer in het bont te zitten, waaraan dame Beatrice dan maar een lief dadige bestemming geven wil. In dit schrijven, waarvan een afschrift zal worden gezonden aan de staatsse cretaris van algemene zaken, drs Schmelzer, die belast is met de P.B.O.. zaken, zal het bestuur van het produkt schap tevens zijn spijt uitdrukken, dat de minister niet is ingegaan op het ver zoek van het schap om gezamenlijk nog het cijfermateriaal te onderzoeken. Nadat de heer D. van Kampen (melk- detailhandel) op sobere wijze de mo tieven van de - minister als „onjuiste voorlichting" had bestempeld, hekelde de heer S. van der Ploeg (A.N.A.B.) in felle bewoordingen de ministeriële toe lichting. Zijn kritiek gold vooral de zinsnede uit de toelichting, waarin wordt gezegd, dat „een dringend be roep van de minister van economische zaken op het bestuur van het produkt schap voor zuivel er nochtans niet toe heeft kunnen leiden, dat de onderhavige prijzen vrijwillig wederom tot het voor die prijsverhogingen bestaande niveau werden teruggebracht." Hierin wordt gesuggereerd, aldus dc heer Van der Ploeg, dat het produkt schap voor zuivel dë prijzen van melk produkten vaststelt, hoewel het bestuur geen enkele invloed heeft op de prijs zetting. De heer Van der Ploeg vond deze voorlichting „onhygiënisch". Het bestuur verenigde zich tenslotte met het voorstel om in een brief aan de minister zijn teleurstelling kenbaar te maken. Wel drong de heer P. J. Loonen (veehouders) er op aan in deze brief niet de woorden te gebruiken, waarvan de heer Van der Ploeg zich had be diend. Met een lijntoestel van de K.L.M. uit Tokio is gisteren weer een groep repatrianten uit Nieuw-Guinea op Schiphol aangekomen. Het waren er 72, van wie het grootste deel uit kinderen bestond. De groep was door een supcr-constellation per extra-vlucht van Biak naar Bangkok gebracht en stapte daar dinsdagavond over in de DC-8, die er op do terugweg van Tokio een tussenlanding maakte. Onhygiënisch Rechtspleging in vroeger dagen is een onder werp, dat ook thans nog de aandacht trekt. Men vergelijkt dan gaarne de vroegere, dikwijls wrede, methoden om de tegenwoordige aan te prijzen. Helemaal billijk is dit niet. Men moet bij het bepalen van een standpunt de historische ontwikkeling zeker niet uit het oog verliezen. In de serie „Vlaamse pockets" is als nummer 57 het boekje van mr. Jan Handers verschenen: „Van criminele saken ende quaede feyten; ernst en zotternij in het oud recht". De in dit werkje ver melde gegevens zyn ontleend aan rechtshistorische bronnen, waar van aan het slot een summiere bibliografie is gegeven. Van het gevecht tegen de misdaad met de wapens van recht en wet worden nu eens de dramatische en wrede, dan weer de naïeve en humoristi sche aspecten getoond. De lijnen worden doorgetrokken naar deze tijd. Handers wijst op de keer in de 18e eeuw van het standpunt onmaatschappelijk en misdadig aangllegde personen in gemeen schap (spin- en rasphuizen enz.) tot betere gedachten te brengen. Afzondering werd het parool- De eenzaamheid en stilte moest de gevangene tot een berouwvol en beter mens bekeren. De stem van het geweten zou dan spreken. In 1790 werd in Amerika de eerste celgevangenis gebouwd. „Dit stelsel werd in de 19e eeuw veralge meend en de thans bestaande gevangenissen zijn bijna nog alle naar die voorstelling gebouwd". Het is thans bijna algemeen bekend, dat lange afzondering beslist niet heilzaam werkt. Men is op zoek naar nieuwe wegen. Over het galgemaal, aangericht vóór de tocht naar de openbare executieplaats, schrijft Handers, dat te Zierikzee buiten de predikant ook de burgemeester, de baljuw en de advocaten van de gevangene werden uitgenodigd: deze laatste presideerde tussen baljuw en geestelijke. Oplegging van de galeistraf was een ver schrikkelijk vonnis. „Naakt werden de daartoe verwezenen aan de roeibanken geketend van oorlogsschepen, in Antwerpen, later ook in Zeeland en Oostende. Het lot van de galeiboef was zo zwaar dat, naar verluidt, velen de doodstraf verkozen". In het register van vonnissen in criminele zaken van Zierikzee vonden wij een verwij zing naar de galeien in 1556, waartoe Henric Lievin Henricsz. ver oordeeld werd, omdat hij verschillende malen schapen had gestolen. In dezelfde registers kwamen wij ook het veroordelen tot bede vaarders tegen als strafmaatregel, o.a. naar de voormalige kapel in de duinen van Haamstede, genaamd „Onze Lieve Vrouwe op Zee". Over deze bedevaarten, die dikwijls verbanning betekenden, vermeldt het boekje van Handers verschillende aardige bijzonder heden. De vrijheid van keuze van de echtgenoot wordt in een Zeeuwse keur van de 13e eeuw geformuleerd. Huwbare leeftijd: voor de jongen vijftien, voor het meisje twaalf jaar. Te Veere werd in 1655 een knaap van negen jaar veroordeeld, die zich schuldig had gemaakt aan heling. Wegens zijn leeftijd werd hy wat zoeter gecorrigeerd: Wijcondemneren U na den middag op het ge vangenishuis de broek afgestreken ende wel strengelijk op uw blote billen met roeden te worden gegeseld". Voorheen deelden, aldus Handers, ook wijze rechters de overtuiging, dat een strenge afstraf fing pedagogische waarde had. WV\VWVV^V\^AA/<A^VVVVVVVVVVVVN<VVVVV>A<VV\^\A^VVV\VV In Hollandia is officieel medege deeld, dat om half twaalf woensdagmorgen, Nieuw-Guinea- tijd, een Hunter-straaljager van de Koninklijke Luchtmacht, door een technische storing op ongeveer 30 km ten westen van Biak in zee is gestort. De vlieger, luite nant Batenburg uit Leeuwarden, heeft zich met zijn schietstoel kun nen redden. De Hunter maakte deel uit van een for matie van twee straaljagers, die een oefenvlucht maakte. Het andere toestel is blijven rondvliegen boven de plaats, waar de verongelukte vlieger ronddreef in zijn rubberboot totdat een hefschroef- vliegtuig hem uit zee kon opvissen. Dit geschiedde reeds 15 minuten na het ongeval. Volgens de officiële mededeling werd luitenant Batenburg „voorzover kan worden nagegaan", niet gewond. De sjah van Iran en zijn gemalin koningin Farah tijdens een padvinders- demonstratie in Teheran. Het is de eerste foto van koningin Farah sinds bekend werd gemaakt, dat zij haar tweede kindje verwacht. De balletdanseres Marianne Hilarides zal haar contract met het Nationale Ballet in het komende seizoen niet ver lengen. Zij heeft dit besluit onder meer genomen, omdat zy zich niet kan ver enigen met de machtspositie die me vrouw Sonia Gaskell in het Nationale Ballet heeft ingenomen nu zy ook met de zakelyke leiding is belast. Marianne Hilarides, die prima ballerina van het Nationaal Balie1: is, volgt op het ogenblik een danscursus in Duitsland. Peter Appel, een van de solisten van het Nationale Ballet, zal zijn contract ook niet verlengen. Hy heeft zich ver bonden aan een balletgroep in Bazel. Russische generaal op bezoek in Heidelberg De opperbevelhebber van de Russische troepen in Duitsland, generaal Iwan Jakoebowski, heeft gisteren een be leefdheidsbezoek aan het Europese hoofdkwartier van de Amerikaanse troepen te Heidelberg in de Bondsrepu bliek gebracht. In juni heeft de Ameri kaanse generaal Paul Freeman het Rus sische hoofdkwartier in Karlshorst be zocht. Op voorstel van de vereniging van be roepsrenners en onafhankelijken heeft Ab Geldermans, de nationale wielerkam pioen op de weg der professionals, woensdag een telegram gezonden aan de K.N.W.U., waarin hij verklaart niet te zullen deelnemen aan het wereld kampioenschap op de weg te Salo in dien door de K.N.W.U. geen vergoedin gen worden gegeven. Ook de andere ge selecteerde beroepsrenners hadden deze verklaring reeds afgelegd. Geldermans, die maandag de vergade ring van de beroepsrenners niet kon bij wonen, was slechts summier op de hoogte met de gang van zaken in het conflict met de K.N.W.U-, maar hij heeft duidelijk één lijn getrokken met de vereniging van beroepsrenners, waar van hij bestuurslid is. Huurgrens in Den Haag hoger In verband met de aangekondigde huur verhoging, die op 1 september zal in gaan, hebben b. en. w. van Den Haag besloten de richtlijnen voor het bureau voor de huisvesting in deze gemeente te wyzigen. Sinds 1 februari 1961 was de huurgrens, boven welke de eigenlijke distributie van woningen was beëindigd, bepaald op een huurbedrag van 100 per maand. Na 1 september zal deze grens bepaald worden op een bedrag van 110 per maand. Dit betekent dat men van september af voor de huur van een woning van 110 of meer per maand rechtstreeks een overeenkomst mag maken met de eige naar van het huis, en dat het bureau voor de huisvesting dan een huisves tingsvergunning afgeeft. Drankverbruik in Nederland RIK VAN LOOY VOOR 'T EERST NA VAL IN RACE De Nederlandse renner Cees van Am sterdam zegevierde woensdag op uitste kende wijze in een wegwedstrijd voor irofs in de omgeving van Grobbendonk. _n de eindsprint versloeg hij de Belgen Leopold Schaeken, Alphose Hermans en Willy Derboven. Zyn tyd over de 170 km was 4 uur en 5 minuten. Piet van Est werd achtste, Peter Post tiende en Jaap Kersten achttiende. In deze wedstrijd startte wereldkam pioen Rik van Looy, de man die in de Ronde van Frankrijk zo ernstig ten val kwam dat hij in een hospitaal moest worden opgenomen, weer voor de eerste keer. Voor hem was het een test, waarover hij zeer tevreden was. Want na de splitsing halverwege de "d kwam hij in de tweede groep te- it. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam hij steeds meer naar voren en verhoogde het tempo zodanig, dat hij de eerste groep benaderde. Met zijn 31e [>laats kwam hij niet in de uitslagen- ijst voor. Omdat alleen de dertig in de eerste groep werden geklasseerd. steeg In 1961 werd in Nederland, gerekend naar een alcoholpercentage van 50, per hoofd van de bevolking ruim vijf liter alcoholhoudende dranken (gedistilleerd, bier en wijn) genut tigd. Op de wereldranglijst neemt Nederland, op een totaal van 45 landen, met deze hoeveelheid van vyf liter per persoon de 29e plaats in. Dit blykt uit bet nieuwe statis tiekboekje „Hoeveel alcoholhoudende dranken worden er in de wereld gedronken", dat werd samengesteld door het produktschap voor gedistil leerde dranken. De consumptie van gedistilleerde dran ken in ons land bedroeg per hoofd van de bevolking 2,38 liter, waarmee Nederland op de 14e plaats komt op de ranglijst van in totaal 28 landen. Het hoofdeltjk gebruik van bier be droeg het vorig jaar in Nederland ruim 26 liter en dit verbruik bracht ons land op de 21e plaats in eer totaal van 49 landen. De concump- tie van wijn per hoofd van de bevol king was ruim 2 liter, waarmee ons land op de 34e plaats kwam op een totaal van 44 landen. Het boekje van het produktschap ver meldt voorts, dat de consumptie van alcoholhoudende dranken in ons land sinds 1954 is gestegen, met name voor zover het wijn en bier betreft. Het verbruik van bier nam toe van ruim 13 liter per hoofd der bevol king (in 1954) tot ruim 26 liter (in 1961). De stijging van de wijncon- sumptie steeg in deze jaren van 0,92 liter tot 2,34 liter per hoofd van de bevolking. Guillermo Leon Valencia, de 54- jarige conservatieve politicus en diplomaat, die kan rekenen op de steun van de conservatieve en liberale partijen, is in Bogota geïnstalleerd als president van Columbia. Hij volgt de liberaal Alberto Lleras Camargo op. Aan «ie juniorencompetitie van de K.N.V.B.-afdeling Zeeland zal door 150 elftallen worden deelgenomen. Hiervan zijn er 53 A.-elftallen, terwijl dc overige 97 tot de categorie B-jUDioren wordt ge rekend. In de groepen Al en AIV zullen de wed strijden een normale speeltijd hebben van 2x45 minuten. De overige A-wed- stryden duren 2x35 minuten. Voor alle B-junioren is de speeltijd uniform vast gesteld op 2x30 min. Do indeling luidt: Groep AI: Goes Al. Middelburg Al, Middelburg A2, Middelburg A3. RCS Al. Vlissingen Al. Vlissingen A2. Zee land Sport Al en Zeelandia Al. Groep A IIAardenburg Al, Middelburg A4, Middelburg A5, Oostburg Al, Vlis singen A3, Vlissingen A4. Zeeland Sport A2 en SchoondQke Al- Groep AIII: Arnemuiden Al, Meeuwen Zeelandia A2. Groep AIV: Goes A2, Kloetinge Al. Luctor Al, Nieuwdoro Al, Robur Al, SVD Al, Wolphaartsdijk Al, Zierikzee Al. Groep AV: (anderhalve competitie): Hansw Boys Al, Kapelle Al, Krabben- dijke Al, Kruiningen Al, Wemeldinge Al, Yerseke Al. Groep AVI: Axel Al. Corn Boys Al, Hontenisse Al, HW '24 Al. HW '24 A2, Sluiskil Al, Steen Al, Terneuzen Al, Terneuzen A2. Vogelwaarde Al. Groep A VII: (dubbele competitie): Burgh Al, Mevo Al, SKNWK Al, Zie rikzee A2. Groep BI: Ax-nemuiden BI, Meeuwen BI, RCS BI, Serooskerke BI, Veere BI, Walcheren BI, Zeeland Sport B2, Dom burg BI. Groep Bil: (anderhalve competitie): Middelburg BI. Middelburg B2, Vlissin- §en BI, Vlissingen B2. Vlissingen eeland Sport BI en Zeelandia BI. Groep BIH: Middelburg B3, Middelburg B4, Vlissingen B4, Vlissingen B5, Vlis singen B6. Vlissingen B7. RCS B2. Zee land Sport B3 en Zeelandia B2. Groep BIV: Cortgene BI, Goes BI, Kapelle BI. Lewed. Boys BI, Luctor BI, Robur BI, Wolphaartsdijk BI er Kloe tinge BI. Groep BV: Beren BI, Goes B2, Hein- kenszand BI, Patrijzen BI, Robur BI, Volharding BI. Wissekerke BI. Kloetin ge B2. Groep BVI: (anderhalve competitie): Hansw Boys BI, Krabbendyke BI, Krui ningen BI, Rlllandia BI, Wemeldinge BI, Waarde BI, Yerseke BI. Groep BVH: Axel BI. AZW BI. Corn Boys BI, Ria W BI, Sluiskil BI, Ter neuzen BI, Tern. Boys B1 en Hoek BI. Groep BVTH: (anderhalve competitie): Axel B2, Axel B3, Corn Boys B2. Spui BI, Terneuzen B2, Terneuzen B3 er Zaamslag BI. Groep BIX: (anderhalve competitie). Clinge BI, Hontenisse BI, HW '24 BI, Koewacht BI. Steen BI. Vogelwaarde BI en Zaamslag Bl. Groep BX: (dubbele competitie): Graauw Bl, Hontenisse B2, HW '24 B2, HW '24 B3. Steen B2. Groep BXI: (anderhalve competitie). Bruse Boys Bl. Dreischor Bl, Duiveland Bl, Mevo Bl. SKNWK Bl. Zierikzee B2 Groep BXII: (dubbele competitie): Burgh Bl. Renesse Bl, WIK Bl, Zee meeuwen Bl, Zwaluwen '61 Bl en Zie rikzee Bl. Groep BXIII: Aardenburg Bl, Aarden burg B2, Biervliet Bl, Breskens Bl, Groede Bl, Hoofdplaat Bl, IJzendijke Bl, Oostburg Bl, Oostburg B2, Retran- chement Bl en Schoondijke Bl. De Belgische wielerbond heeft woens dagavond de namen bekendgemaakt van de renners, die aan de wereldkam pioenschappen te Italië zullen deelne men. Kampioenschappen op de weg voor be roepsrenners: Rik van Looy, Joseph Planckaert, Emile Daems. Francs De- mulder, Armand Desmet, Joseph Hoeve- naers, Willy Schroeders en Willy Van- denberghe. Reserves: Pino Cerami, Hen ri Dewolf, Noël Foré en Guillaume van Tongerloo. Kampioenschappen op de weg voor amateurs: Julien Stevens, Noël Depauw, Willy Monty, Edward Seis, Georges Vandenberghe en Camille Vyncke. Re serves: Jean Boonen, Jos Huysmans, Marcel van den Bossche, Benoit van Roy, Gerard Vastiau en Augustus Ver- haegen. 100 kilometer voor DJoegen, amateurs: Urbain Debrauwer, Romain Deloof, Jo seph Timmermans en Leopold Vergau- wen. Reserve: Wilfried Bonte. Kampioenschappen op de baan voor be roepsrenners: sprint: Joseph Debakker, Jean Lambrechts en I eo Sterckx. Ach tervolging: Petrus Oe'librandt, Batholo- me Gillard. Reserve: Albert Covens. Stayers: Joseph Verachtert, Paul De- epe en Adolphe Verschueren. Reserve: lymond Impanis. Amateurs: Sprint: Patrick Sercu, Roger Joosen en Walter Remon. Achtervol- Jng: Jean Lesire en Herman van Loo. itayers: Romain Deloof. Ploegachter volging: Julien Gaelen3, Marcel Geldolf, Jean Lesire en Herman van Loo. Re serve: Roger Declercq. Nagekomen advertenties. Uw wil geschiede t Hedenmorgen gaf in het ziekenhuis Dykzigt te Rotterdam onze zorgzame man, vader en grootvader JOHANNES WILHELMUS DE VRIES, op de leeftijd van 60 jaar, zijn ziel terug aan zijn Schepper. Na een kort maar ge duldig gedragen lijden, gesterkt door het Sa crament der zieken, ging hij heen van hen die hij liefhad. Vlissingen, 8 augustus 1962. Adriaan v. d. Vennestraat 16. Uit aller naam, A. M. de Vries- Nouwens. Kinderen en kleinkinderen. De overledene ligt op gebaard in het St.-Jo- sephziekenhuis. De ge zongen uitvaartdienst zal plaatshebben op za terdag 11 aug. a.s. te 10.00 uur in de paro chiekerk van O.L.V. van de H. Rozenkrans te Vlissingen, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof. Na een geduldig en langdurig gedragen lij den is in Jezus ontsla pen mijn geliefde man, onze vader en groot vader, JOHANNES THEODORUS KOPMELS, in de ouderdom van 65 jaar. Rom. 8, vers 3139. Goes M. Kopmels- Schipper Treebeek: J. Kopmels J. Kopmels- Grimijzer Josje. Middelburg: M. A. J. de Korte- Kopmels C. A- de Korte Jacky en Johnny. Goes, 8 aug. 1962- C. de Graaffstr. 97. De begrafenis zal plaatshebben op de al gemene begraafplaats te Goes op vrijdag 10 augustus 1962, om 2 uur, vanaf C. de Graaffstraat 97. Heden is onverwachts van ons heengegaan, onze lieve vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder CORNELIA JOHANNA DREVER, geboren Langeraar, op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam, P. Drever. Vlissingen, 8 aug. 1962 Singel 138. Condoleantïe-adres Singel 158. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 11 aug. a-s. Vertrek Singel 138 des voormiddags 11.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7