Amateur-archeologen putten uit de putten van Aardenburg Hoofd van Deltadienst vraagt ontslag os BILT Zeeuwse ALMANAK eenvoudig 8-fmidig beter! GEEN MEDEWERKING FOTOBOEK WALCHEREN IN WESTKAPELLE MEUWE REUZEN KRAAN VOOR N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN „ALSTERPARK" GEHAVEND IN VLISSINGEN BENOEMING VAN DIRECTEUR AAN MUZIEKSCHOOL Oud manuscript over Sluis teruggevonden SNEL GOED FOTO VERSCHOORE 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1962 Geschiedschrijving met de spade - zuiver een hobby Predikant werkt naast archivaris, huisvrouw naast magazijnbediende Twintig amateur-archeologen assisteren deze en volgende week ir. J. A. Trimpe Burger, wetenschappelijk ambtenaar van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek bij zijn opgra- vingswerk bij Aardenburg. Het zijn allen leden van de Archeolo gische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland. Terwijl het overgrote deel van de vakantiegangers zijn heil zoekt in bos of heide, aan het strand of in de bergen, zijn deze twintig amateur archeologen maandagmorgen afgedaald in de zo langzamerhand bekend geworden putten van ïr. Trimpe Burger. Met schop en kruiwagen voor graafwerk en transport en met papier en potlood om de resultaten te noteren. In dit op vele plaatsen reeds omge woelde terrein achter de Sint Baafskerk speuren zij ijverig naar vondsten uit de Romeinse tijd. Een predikant naast een magazijn bediende en een rijksarchivaris naast een huisvrouw. „Zuiver een hobby", zo vertelde ons drs. H. J. Verhagen, algemeen voorzitter van de A.W.W.N., „maar dan een ernstige hobby, die met geweten moet worden beoefend. In wezen zijn zowel onze dienst als de vereniging met dit werk geholpen", aldus ir. Trimpe Burger, die zich vol lof toonde over de prestaties van deze amateurs in de archeologie. De A.W.W.N. werd opgericht op 6 sept. 1951. De gedachte, waaruit deze werk gemeenschap voortkwam, was nieuw. Men wilde een vereniging, niet van vakmensen, maar van amateurs Toe gewijde leden, die zich ten doel stelden in westelijk Nederland oudheidkundige objecten op te sporen, te documenteren en bekend te maken. Of deze gedachte weerklank heeft ge vonden? De groei van het aantal leden spreekt duidelijke taal. Bijna elf jaar geleden werd de vereniging opgericht door een viertal enthousiasten. Thans heeft men om en nabij de elfhonderd leden. „Hun activiteiten hebben belang rijk bijgedragen tot een aanzienlijke toe neming van de kennis over een vroeg ste bewoning van het Westnederlandse kustgebied", schreef nog kortgeleden prof. dr. W. Glasbergen. Advertentie Verhaal Het waren eigenlijk hélemaal geen kleine jongens, de drie little bogs", die gistermorgen plotseling met hun leren vesten het redactielokaal vulden. Ze ge droegen zich wel als drie kleine bijzónder onopgevoede kleutertjes, dat wél. Maar fysiek gezien mochten ze er zijn, toegegeven. Ze eisten een rectificatie. Wat ze precies rechtgezet wilden hebben, is ons niet duidelijk geworden, maar het ging over het stukje i?i de P.Z.C'. van woensdag, waar in betoogd werd dat .Little Boys" in Vlissingen niet welkom waren. Ze hadden zich niet netjes gedra gen, deze Duitse bromnozems, verenigd in een soort club en dat was onder meer tot uiting ge komen in enkele processenver- baal wegens te hard rijden in de bebouwde kom. Daar kwamen ze eens even ver haal op halen. 't Was, voorzichtig uitgedrukt, geen leuke ervaring. Wat zeggen we daar? Niet leuk? Het w'a's ronduit sen bijzonder vervélende ervaring en meer zul len we er ook maar niet van zeg gen. want soms loont een mens 'de aal echt een beetje over. Er is nog altijd teveel waar wij verhaal óp kunnen halen. Onder het verenigingsleven wordt on der meer verstaan het inrichten van werk- en studiekampen. De eerste werd in augustus 1961 gehouden in Aarden burg. Dit jaar zijn er zelfs twee studie weken. In deze. kampen wil men vooral de leden duidelijk maken dat het opgra ven van oudheidkundige objecten alleen en uitsluitend de taak is van geoefende, deskundige en technisch goed uitgerus te personen. En allerminst 'n werk voor leken, hoe goedwillend deze ook mogen zijn. Fascinerend werk „Een fascinerend werk, deze geschied schrijving met de spade", aldus drs. Verhagen. „Maar opgraven kan ver nielen zijn", zo voegde hg er aan toe. „Als het verkeerd gebeurd dan kan er aan oude voorwerpen wanhopige schade worden aangericht". De A.W.W.N., die nu over 13 regionale werkgroepen be schikt, heeft vanaf de oprichting steeds gewerkt in de schaduw van de Rijks dienst voor het Oudheidskundig Bodem onderzoek. Drs. Verhagen betreurde het, dat nu nog 90 pet. van alle vondsmeldingen ongecontroleerd terzijde moet worden gelegd wegens gebrek aan deskundigen. „Economisch bezien staat het oudheid kundig bodemonderzoek er niet zo flo rissant voor om de eenvoudige redenen dat er niet voldoende geld voor is. Dit werk gedijt het best als er goedkope arbeidskrachten beschikbaar zijn", al- Negentien attracties op kermis in Goes In Goes Is men woensdagmiddag begon nen met het opbouwen van de kermis, die zaterdag, maandag en dinsdag wordt gehouden, 's Morgens moesten de ge parkeerde personenauto's de Markt ver laten, waarna het terrein werd afgezet, 's Middags kwamen reeds de eerste ker miswagens. In verband met de kermis zullen de za terdagkraampjes op de Vlasmarkt wor den neergezet. De weekmarkt op dins dag zal op de Vlasmarkt en op de Bees tenmarkt worden gehouden. De kermis van dit jaar brengt weer een aantal oude bekenden naar Goes, die de stad in enkele jaren niet hebben aange daan. Zo zal men zich weer kunnen amuseren in de „rups", terwijl verder een grote wafelkraam op de Vlasmarkt in de culinaire behoeften zal voorzien. Behalve deze wafelkraam zijn alle ker misattracties 19 in totaal op de Grote Markt te vinden. Daar komen on der meer te staan een zweefmolen, de botsautootjes, de schommelschuitjes en een golfbaan. Voor de kleintjes zijn er een kinderdraaimolen en een babymolen. Tot slot is er een kijktent, waarin „de dikste familie ter wereld" zetelt. TENNIS IN DOMBURG: BADGASTENTOERNOOI Woensdag is in Domburg liet bekende badgastentoernooi weer begonnen. Op nieuw waren er heel wat inschrijvingen: 43 voor het herenenkelspel, 34 voor het damesenkel, 23 voor het herendubbel, 17 voor het damesdubbel en 26 voor het ge- gemengd dubbel. De winnaar van het toernooi van vo rig jaar, Siebe Huizinga uit Geleen, die uitkomt voor de Haagse vereni ging Thor-RW, is ook nu weer van de partij en is opnieuw favoriet. Bij de dames is Rina van der Hag< eerste geplaatst. Siebe Huizinga begon gisteren met een zege (60. 61) op de Duitser Keefer en de Domburgse Ri na van der Hagc startte met een over winning (60, 60) op het Brabantse meisje Vermunt. Het toernooi duurt tot en met zondag. Anjerfonds Te Wolphaartsdijk heeft de verkoop van dc foto's ten bate van het Anjer fonds een bedrag van f 67,57 opgebracht. Opnieuw is de Aardenburgse bo dem voor amateur-archeologen een dankbaar werkterrein. Deze week speuren twintig amateurs naar oudheidkundige vondsten en ook volgende iceek is er nog een werkkamp. (Foto P.Z.C.) JEUGDIGE VLISSINGERS VERNIELDEN RUITEN VAN VISMIJNGEBOUW Twee jeugdige VTissingers, W. H. S. en L. K., hebben in de nacht van dinsdag op woensdag pogin gen gedaan schade toe te brengen aan het vismijngebouw in hun woonplaats. Het lukte hen vrij aardig: met een stuk hout ver nielden ze enkele ruiten. Nach telijke voetgangers waarschuw den echter de politie, die zo snel ter plaatse was, dat één van de jongelingen, te weten W. H. S., nog bij het gebouw kon worden aangehouden. Woensdagmorgen werd ook L. K. opgespoord. Nadat de Vlissingsè politie proces-ver- baal had opgemaakt, werden bei den weer op vrije voeten gesteld. Desgevraagd deelden de beide jongemannen mee, dat zij niet van plan waren in te breken. Hun ac tie was het gevolg van een ran cuneuze gedachte (Advertentie) Gemeenteraad besloot dus de heer Verhagen. Tijdens hun verblijf in Aardenburg worden ten be hoeve van de amateur-archeologen le zingen gehouden over de opgravings- werken en resultaten ter plaatse, de historie van stad en omgeving, de bo demsamenstelling en over de Romeinse opgravingen in België. Daarnaast wor den excursies gehouden naar St. Anna ter Muiden, Hulst, Terneuzen en verse Belgische plaatsen. Maar een belangrijk deel van de week wordt besteed aan de prakti sche beoefening van de opgravings techniek, waartoe Aardenburg ruim schoots gelegenheid biedt. Met groot enthousiasme wordt daar gewerkt aan het op hoogte brengen van een nieuwe sleuf, die tot in het „Romein se milieu" wordt onderzocht. Be langrijk daarbij is het reconstructie- werk. Wat vertellen de grondsporen en wat heeft daar nu eigenlijk gestaan? Tal van vondsten wijzen op een langdurige Romeinse nederzetting (van het eind van de eerste tot het einde van de vier de eeuw). De aanwijzingen voor een lltaire nederzetting noemt ir. Trimpe Burger eigenlijk nog zwak. Stad onder stad „Misschien ligt er wel een hele militaire nederzetting onder de oude stad", zo voegde hij er aan toe. „Helaas weten wij dit nog niet en de moeilijkheid is dat nog niet overal kan worden gegra ven". De tijdelijke assistenten van Ir. iTrimpe Burger wordt dus onder meer de graaf techniek bijgebracht. Gewaakt moet worden tegen vernietiging van idsporen. Tal van dakpannen wor- naar boven gebracht, meestal zon der enige waarde maar toch moet opge let worden of daar niet een waardevol tekentje of stempeltje op staat. De jongste deelnemer van deze week is de elfjarige Titus Petri, zoon van een ingenieur uit Middelburg. „Een knaap, die op deze leeftijd reeds een verbazing wekkende aanleg heeft voor bodemon derzoek", aldus drs. Verhagen. Terwijl de helft van de groep uiterst nauwkeu rig stond te graven, hield de rest zich in de jeugdherberg Maris Stella bezig met naslagwerk over de herkomst van de gevonden voorwerpen. Alles wat maar enige archeologische waarde heeft, wordt daar geregistreerd en zorgvuldig opgeborgen. De studieweek van de eerste groep wordt zaterdagmiddag afgesloten. De tweede en laatste groep van dit jaar arriveert zondag in Aardenburg. Burgemeester: „Wie draagt eventuele strop?" Voor de behandeling van een niet meer dan drie punten tellende agenda kwam de gemeenteraad van Westkapelle woensdagavond bijeen. Het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwe raads leden voor 10 augustus, maakte echter deze vergadering noodzakelijk. Het aan gekondigde fotoboek over Walcheren dat de uitgeverij v.h. De Boer te Hilver sum met een oplaag van tenminste 10.000 wil uitgeven, bracht de tongen even in beweging. De zaak kwam als een der ingekomen stukken aan de orde, omdat ook Westkapelle door de vereni ging yan Burgemeester en Secretaris sen is aangezocht mee te doen in geza menlijke afname van de oplaag, waarbij tien gemeenten elk duizend exemplaren a 2.60 zouden nemen. B. en w. van Westkapelle adviseerden de raad op het verzoek afwijzend te beslissen. Burgemeester T. H. de Meester mo tiveerde het b. en w.-standpunt met onder meer te zeggen dat een foto boekje van 2.60 inkoopsprijs in de handel zeker 3.50 zal moeten gaan kosten. Hij had liever een boekje over Westkapelle alleen gezien en achtte daarom het propagandistisch effect van het fotoboek Walcheren voor de gemeenten apart niet zo groot. „De toeristenstroom is toch al zo groot, dus extra-propaganda hebben we niet nodig. Het gaat nu echt wel goed". Voorts vroeg hij zich af wie een even tuele strop zou moeten dragen; een strop die niet denkbeeldig is bij inkoop van duizend exemplaren. De heer J. Minderhoud (g.b.) was het met de voor zitter eens. Hij vroeg zich af of een der- CARILLONSPEL TE VEERE A.s. zaterdagavond van 8-9 uur, zal de stadsbeiaardier van Vlissingen en Veere, Piet Broerse, het wekelijks beiaardcon cert op het carillon van de raadhuis toren te Veere geven. Op het programma komen o.a. voor een sonatine van Ignace Pleyel, een beiaarddans van Jef Denijn en een ga votte van de concertgever. Bewerkingen van bekende melodieën en volksliederen zullen eveneens worden uitgevoerd. De toren en het raadhuis zullen worden ge ïllumineerd. Hengelconcours te Bergen op Zoom De Kon. erkende hengelvereniging „De „Karper" uit Bergen op Zoom zal op zondag 26 augustus a.s. voor de 8e maal een groot nationaal hengelcon cours organiseren ten bate van de blin den. Er is aan het gemeentebestuur toe stemming aangevraagd om dit te doen houden in de rijver van het Volkspark, Mochten echter het aantal inschrijvin gen te groot zijn, dan zal het concours worden gehouden in de vijvers van de Vijverberg. Motorboot te Biervliet brandde uit In de vroege morgenuren is dinsdag een in de Paulinahaven te Biervliet ge legen motorboot door onbekende oor zaak uitgebrand. Dit betekende voor een aantal jongelui uit deze gemeente een grote teleurstel ling. Vele vrije uurtjes hadden deze jongens afgelopen winter besteed om de boot zeewaardig te maken om zodoen de in het zomerseizoen hun hart aan de geliefde vissport te kunnen ophalen. Een naar Paulinahaven terugkerende visser ontdekte te brand. Een tweetal andere vissersbootjes moesten nog wor den weggesleept, omdat er gevaar be stond dat de brand op deze bootjes zou overslaan. De motorboot was niet verzekerd. - gelijke publikatie niet op het terrein van de V.V.V.'s ligt. Ook over het standpunt van b. en w. af wijzend te beslissen op het subsidiever zoek van de Bond tegen het schenden door vloeken van God's Heilige Naam, werd even gediscussieerd. Het s.g.p.- raadslid J. de Visser, zei het verzoek te willen steunen en de heer P. K. van Rooijen (c.h.) stelde voor een subsidie van 10 te verlenen. Slechts de heren Van Rooijen en De Visser stemden voor. De raad ging akkoord met het voorstel tot opheffing van de vyfde leerkracht aan de openbare lagere school en in ver band daarmee eervol ontslag te verle nen onder dank voor de bewezen diensten aan mejuffrouw J. J. van Ecncnnaam als onderwijzers aan die school. Burgemeester De Meester licht te toe dat de school over 1961 gemid deld 153,5 leerlingen telde, hetgeen vol gens artikel 28 van de lager onderwijs wet inhoudt dat naast het schoolhoofd slechts drie onderwijzers aan de school verbonden mogen zyn. Momenteel zijn het er vier, vandaar het eervol ontslag van mejuffrouw Van Eenennaam. Enkele opmerkingen van de heer P. Lie- vense (c.h.) tijdens de rondvraag over de waterzuiveringsinstallatie, ontlokten de burgemeester de toezegging van een onderzoek naar de mogelijkheid van ver stopping in de toevoerleidingen. Gevaarte van 40 m weegt 75 ton en heft 10 ton Het kranenarsenaal \an de N.V. Haven van Vlissingen is sinds maandag uitge breid met een grote nieuwe, mobiele havenkraan. De 40 meier hoge kraan, die in een blauwe kleur is gespoten, kwam maandag in onderdelen per schip in Vlissingen aan. Direct daarop is men met de montage van het gevaarte be gonnen. Niet alleen de hoogte van het nieuwe hefwerktuig is imposant; ook de grotere spreiding van 22 meter ten opzichte van de 18 meter, die de oudere kranen haalden, mag er zijn. Het gewicht van de nieuwe reus onder de drie Vlissing sè havenkranen, bedraagt 75 ton op een zestienwielige basis van 3.60 meter. Een acht cilinder dieselmotor van 150 paar- dekrachten drijft ruim 380 meter lange stalen kabels aan, die gezamenlijk een fewicht van 10 ton kunnen heffen. Met it nieuwe havenwerktuig, dat be stuurd wordt door de eerste kraanma chinist van de N.V. Haven van Vlissin gen, de heer J. Kloet, zal het mogelijk worden aanliggende schepen nog snel ler en efficiënter te laden of te lossen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de nieu we kraan worden gebruikt bij het los sen van het motorschip „Oranje", dat zondag de haven van Scheldestad zal aandoen. (Foto P.Z.C.) OM GEZONDHEIDSREDENEN Prof. ir. Jansen, de droogmaker van Walcheren Prof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst van de rijkswater staat, heeft om gezondheidsrede nen per 1 november van dit jaar eervol ontslag gevraagd. Prof. ir. P. Ph. Jansen werd op 11 augustus 1902 te Dordrecht geboren. Hij studeerde aan de technische hoge school tc Delft, waar hij in maart 1926 het diploma van civiel-ingenicur ver wierf. Achtereenvolgens was hij werk zaam bij: de bouw van de grote sluis in IJmuiden, die van de grote sluizen in de Afsluitdijk van de Zuiderzee, de werken tot verbetering van de Maas voor grote afvoeren (waaronder de bouw van de stuw te Lith), de bestude ring van de Rotterdamse Waterweg en de Westerschelde en van de hydrauli sche problemen in de Waddenzee en de ment hebben talrijke oeverzwalu wen dit jaar hun nesten gebouwd. Zij gebruiken daarvoor de stelle kanten van de zandafgravlngen, waarin zij holen maken van 60 tot 100 cm diep, enkele decimeters boven de lager gelegen grond, dus veilig tegen roofdieren. Men kan deze oeverzwaluwen vooral aan treffen op het terrein van de heer De Bruijne bij het grenskantoor. uitvoering van de werken tot het water- vrijmaken van West-Noord-Brabant. In 1944 werd hij belast met (le leiding van de droogmaking van Walcheren. In 1946 volgde zijn benoeming tot ge woon hoogleraar in de waterbouwkunde aan de technische hogeschool te Delft. Hij bleef echter als adviseur aan de rijkswaterstaat verbonden. Vanaf 1956 is hij hoofd van de Deltadienst en bui tengewoon hoogleraar aan de techni sche hogeschool. Prof. Jansen is o.m. Officier in de Orde van Oranje Nassau, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Grootoffi cier in de Kroonorde van België en Grootofficier in de orde van verdienste van Oostenrijk. Hij is voorts ereburger van Middelburg. Prof. Jansen zal verbonden blijven als buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft, terwijl hij voorts incidenteel be schikbaar zal blijven voor het in ternationaal uitbrengen van advie zen op waterbouwkundig gebied. W. ZIJLSTRA (DRACHTEN) MOET NOG TOESTEMMEN Het bestuur van de Zeeuwse Mu ziekschool heeft als opvolger van Henk Stam tot directeur van de muziekschool benoemd dc heer W. Zijlstra uit Drachten. De benoeming zal echter eerst van kracht kunnen worden wanneer de heer Zijlstra zich ermee akkoord ver klaart. Het bestuur van de muziek school heeft hem namelijk benoemd terwijl de heer Zijtstra met vakantie in het buitenland vertoeft en hij is hiervan nog niet terug om het be stuur van een eventuele aanvaarding van de benoeming op de hoogte te stellen. De heer Zjjlstra is momenteel directeur van de muziekschool in Drachten. Hij is muziekleraar aan verschillende middel bare scholen in Friesland. Aanbesteding Geniewerken Op het Genie Bureau te Bergen op Zoom heeft de eerstaanwezend ingenieur der Genie in het openbaar aanbesteed het doen van voorzieningen aan wegen en waterwerken c.a. in de dlenstkrlng Bergen op Zoom. Er waren 6 inschrijvingen binnengeko men. Laagste inschrijfster was fa. Moer land en Zn., St.-Annaland, voor 33.650. Hoogste Kon. Mij-Wegenbomv. Utrecht, voor 39-000. ,Pannenschuur" in Nieuwvliet nog 250 kampeerders In ons gisteren gepubliceerde artikel „Toeristen-exodus uit Zeeland door windkracht negen" is een storende fout geslopen ten aanzien van het voor het kampeerterrein „Pannenschuur" bij Nieuwvliet vermelde cijfer. Er vertrok ken geen 500 kampeerders (de gehele bezetting van het terrein), maar ook hier de helft, ofte wel 250 personen. Zwaar gehavend aan de boeg is woens- stuurboordzijde over haar gehele dagmorgen de haven van Vlissingen lengte langs de „Havelstein" moet zijn binnengelopen het 874 ton metendev*- 2 Duitse kustvaartuig „Alsterpark" van de rederjj Weidtman en Balling te Ham burg, dat in de nacht van dinsdag op woensdag zoals gemeld op de Wielingen in aanvaring kwain met het Duitse motorschip „Havelstein". De „Alsterpark", die bij dc aanvaring i vankelijk ligplaats in de tweede binnen- haven. Het schip is vandaar naar de buiten haven gesleept om vandaag gelost te worden: de lading bestaat uit stukgoed, ijzer en onder meer een locomotief voor de mijnen in Spanje. Deze lading zal maandag 13 augus tus worden overgeladen in een zus terschip van de „Alsterpark". Het schip maakt een kleine slagzij en zal naar alle waarschijnlijkheid niet in Vlissingen worden hersteld. De „Alster park" was In charter voor de rederij n uit Hambure- on wee" van Ant- Spaansc Meester-geschiedschrijver Enige dagen geleden verscheen in het Zeeuws Tijdschrift een artikel over Pieter Meesters, in leven hoofdonderwijzer aan de stads school in Sluis van 18161837. Naast een zeer omvangrijk oeuvre schreef hij op het laatst van zijn leven een geschiedenis van de stad Sluis. Deze deponeerde hij enige weken voor zijn dood in het stads archief. Later werd de bekende J. H. van Dale stadsarchivaris en deze publiceerde de geschiedenis over zijn geboortestad. De vraag werd hierbij gesteld in hoeverre het handschrift van Meesters toen nog aanwezig was, want in de 20ste eeuw was er niets meer van aanwezig. Het bewuste manuscript van Meesters is nu teruggekeerd in het archief van de stad Sluis. Het is een uitgebreide chronologische opsomming van belangrijke en minder belangrijke gebeurtenis sen, zeer nauwkeurig afgeleid uit de toen aanwezige stukken en voorzien van talrijke bijlagen, die later aan anderen ruimschoots de gelegenheid gegeven hebben om bijzonderheden te publiceren. Behalve het bovenvermelde ma nuscript werd het archief ook nog verrijkt met een 2-tal door Mees ters geschreven werkjes. o.a. over de Belgische opstand. Het hand schrift van Meesters is ongetwij feld een kostbare aanwinst. Er is een grote hoeveelheid vergelijkend materiaal ten opzichte van reeds eerder gepubliceerde studies. AAAAAAA/\AAAiW\AAA/V\AAAAAAAAAAAAAAAJW\AAA/i Bus reed tegen Duitse auto in Vlissingen Een bus van de N.V. Streekvervoer Walcheren is woensdagavond tien voor half zeven op de hoek van de Spuistraat en de Ooosje BuskenstTaat in Vlissingen in botsing gekomen met een Duitse per sonenwagen uit Dusseldorf. De bus kwam uit de Coosje Buskenstraat en draaide links de Spuistraat in, waar de Duitse wagen voor de stopstreep tot stilstand was gekomen. De chauffeur van de bus nam daarbij dc bocht te kort, weck dus niet voldoende uit naar rechts en raakte de personenauto aan de linkerkant. Beide wagens liepen schade op. Examens slaagde voor het diploma Engel dcslcorrespondentie, afgenomen door de Ncdcrl- Ass- voor Praktijkexamens. Voor het pedagogisch getuigschrift slaagde in 's-Hertogenbosch do heer P. C. Schipper te 's-Heer-Hcndrikskinde- ren. en Uw films vóór 5 uur gebracht... de volgende dag klaar. Goes - Rruinlngen - Vlissingen HET WEER IN EUROPA Oslo, zwaar bewolkt Kopenhagen, regenbui Londen, zwaar bewolkt Brussel, regenbui Luxemburg, licht bewolkt Parijs, half bewolkt Nice, licht bewolkt Miinehcn, zwaar bewolkt Genève, zwaar bewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, regen Rome. onbewolkt Madrid, hnlf bewolkt Mallorcn. bnbewolkt 14 gr. C. 17 gr. C. 18 gr. C. 17 gr. C. 16 gr. C. 20 gr. C. 26 gr. C. 21 gr. C. 23 gr. C. 23 gr. C. 19 gr. C. 32 gr. C. 31 gr. C. 31 gr. C. VERWACHT. ZUIDWESTELIJKE WIND Aan de kust enkele zonnige perioden, het binnenhuid wisselend bewolkt met. aanvankelijk nog enkele verspreid oorkomendc buien. Zwakke tot matige wind tussen west en zuidwest. Iets ho gere middagtemperaluren dan gisteren. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG wat aangenamer strand weer met zonnige perioden. Overwegend droog weer. Zwakke wind tussen zuid en zuidwest. Temperatuur in de mid dag 17-18 Zeewater 17 VOORUITZICHTEN: Niet geheel be stendig, maar wel iets aangenamere temperatuur. ZON EN MAAN. 10 augustus Zon op 5.1 T onder 20.15 Maan op 15,38 onder 0.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2