Twee getuigen werden ten voor meineed behoed axelse renner val gebracht Aantal werklozen in Zeeland steeg in juli WALCHEREN AGENDA Loren en Heston in „El Cid" MARKTBERICHTEN Bevorderingen en geslaagden Ned. Gen. tot Opleiding leerkr. voor het N.O. ZUID-BEVELAND WOENSDAG S AUGUSTUS 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KANTONRECHTER TERNEUZEN u AI rVDD xrui NACHTELIJKE EETPARTIJ IN CAFÉ TE ZAAMSLAG Onder dreiging van de officier van justitie, dat zy wegens het plegen van meineed wei eens onmiddellijk in hech tenis zouden kunnen worden genomen, hebben dinsdagmorgen twee getuigen hun aanvankelijk afgelegde verklarin gen tegenover de Terneuzense kanton rechter teruggenomen. Het betrof hier de getuigen A. It., monteur in Vogel waarde, en de Koewachtse chauffeur C. M. van G. Beiden waren opgeroepen in de uitgestelde zaak tegen de café houder M. P. F. uit De Kraag onder de gemeente Zaamslag. Verdachte was ten laste gelegd dat hij in de nacht van 9 op 10 maart j.l. nog' bezoekers in zijn café had, terwijl de sluitingstijd al lang was ingegaan. Bei de getuigen waren de cafébezoekers. Tijdens de vorige zitting had verdachte verklaard dat de beide bezoekers in zijn zaak wilden slapen en het nachtregister hadden ingevuld. Nadat zij een haantje met frites hadden verorberd en deze nachtelijke maaltijd met wat drank had den weggespoeld, waren zij om drie uur 's nachts vertrokken. Een half uur la ter reden, zij in Terhole met hun auto tegen een boom. Tijdens het vooronderzoek hadden beide getuigen verklaard, dat het geen ogen blik in hun bedoeling had gelegen om in het café van F. te overnachten. Zij hadden er alleen maar wat willen eten. Wachtmeester L. P. uit Terhole kwam dit dinsdag onder ede bevestigen. Ver dachte had hem het nachtregister ge toond. maar dit bleek niet afgetekend te zijn door het college van b. en w. van Zaamslag, omdat F.'s zaak niet voor logies was ingericht. Getuige A. K., de 30-jarige monteur uit Vogelwaarde, zei tegen de kantonrecht ter, dat zij omstreeks elf uur bij F. wa ren eekomen. Wij waren van plan daar te bïiiven slaDen, zo voegde hij er aan toe. Tegen drie uur 's nachts verander den zij plotseling van mening en beslo ten toch maar te vertrekken. Kantonrechter mr. H. van der Belt zei dat de verklaring, die K. tegenover de wachtmeester had afgelegd, heel anders luidde. „Wilt U er om denken dat L onder ede staat", zo voegde hij er waarschuwend aan toe De officier van justitie, mr. F Lebret, zette de getuige zwaar onder druk. „U hebt destijds f 10 boete betaald omdat U na sluitings tijd in de zaak van F. bent geweest en daarmee hebt U uw overtreding toege geven. Nu legt U onder ede een heel andere verklaring af. Als U blijft vol harden. dan kunt U wegens hot plegen van meineed in hechtenis worden geno men". zo zei hij waarschuwend tegen getuige K. Bedenktijd Onder toezicht van de parketwacht kreeg deze getuige even bedenktijd in de gang van het gebouw. De tweede getuige, de 20-jarige chauf feur C. van G. uit Koewacht, begon hetzelfde verhaaltje af te steken. „Was het niet zo, vroeg de officier, dat jullie een afspraak hebben gemaakt met de caféhouder? Zogenaamd zouden jullie daar logeren, maar in feite ging het al leen om wat te eten." Getuige Van G. gaf dit aarzelend toe. „Heeft F. jullie niet gezegd: „Blijf volharden, dan kan ie niéts gebeuren", vroeg de officier. Daar was volgens getuige Van G. niet over gesproken. Voor de tweede maal werd getuige K. voor de groene tafel geroepen. „Je haantjcs-eetgenoot heeft een heel an dere verklaring afgelegd dan jij", begon de officier. K. bleek eieren voor zijn scld te hebben gekozen. „Het was toch Bietenareaal negen procent kleiner IN ZEELAND TERUGGANG VAN 1,7 PROCENT Dc voorlopige gegevens van de mei- telliiig betreffende, de uitzaai van suikerbieten zijn thans bekend. De gemaakte schatting, dat de opper vlakte circa 78.000 ha zou bedragen, bleek iets aan de hoge kant. In to taal is er 77.087 ha uitgezaaid. In 1960 en 1961 was de oppervlakte res pectievelijk 1)2.697 ha en 84.792 ha. De daling van het bietenareaal tegen over 1961 bedraagt ruim negen per cent. Dc achteruitgang vertoont echter van gebied tot gebied grote verschillen. Het valt op, dat vooral in het noordoosten van Nederland veel minder bieten zijn uitgezaaid. Ook in de zand- en rivlerkleigebieden is de achteruitgang aanzienlijk. Vergeleken met Ï961, is in Friesland 26,4 procent, in Overijsel 24,9 pro cent, in Groningen 17,6 procent, in Drente 16,3 procent, in Gelderland; 17,0 procent, in Noord-Brabant 10,6 procent en in Limburg 15,0 procent minder uitgezaaid. In de kleigebieden is het percentage veel minder. In Zeeland is er een teruggang van 1,7 procent, in Zuid-Holland 3,2 procent en in Noord-Holland 6,3 procent. De Noordoostpolder geeft een te ruggang te zien van 0.8 procent. Van verdrinkingsdood gered Dezer dagen Is een achtjarig Duits jon getje bij Oostlcapelle op het nippertje vari de verdrinkingsdood gered. De heer C. P. Viegen, die zich op een der strek dammen bevond, zag het jongetje, weg drijven en kon tijdig enkële zwemmers waarschuwen die de drenkeling oppik ten, Door toepassing van kunstmatige ademhaling gelukte liet do jeugdige zwemmer bij te brengen. Met klem wordt nog eens gewezen op de verrader lijke stroming bij de strekdam. niet de bedoeling om te blijven slapen", zei hij nu. Ook van deze getuige wilde de officier weten of verdachte F. op ontkennen had aangedrongen. Ook dit bekende de getuige. „Dat is maar ge lukkig. want anders was het slecht met je afgelopen", kwam de kantonrechter tussenbeide. Bedroevend De officier noemde het bedroevend, dat verdachte beide mannen zodanig had „afgeladen" dat de chauffeur het stuur van zyn auto niet meer behoorlijk had kunnen vasthouden. Hij eiste een boete van f150 subs. 30 dagen hechtenis. Verdachte F. zei dat beide getuigen hadden staan lie gen. „De boete betaal ik nooit, dan ga ik liever een maand op rijkskos ten de gevangenis in". Hierna wilde hij de rechtzaal verlaten. „Wacht eens even, ik ben nog niet met U klaar", riep de kantonrechter hem toe. „Ik wel", aldus verdachte, die overigens door de parketwacht werd teruggebracht. Het feit op zichzelf noemde mr. Van der Belt niet zo verschrikkelijk erg, maar de houding vaii verdachte veroor deelde hij sterk. De uitspraak werd be paald op f 100 boete subs, twintig da gen hechtenis, waarna verdachte brom mend tegen de parketwacht de zaal ver liet. Getuige Van G., die daarna als verdach te terecht stond omdat hij zich in de bewuste nacht buiten sluitingstijd in het café van F. had opgehouden, kreeg daarvoor conform de eis een boe- 'an f 10 subs. 2 dagen. Tijdens eindspurt Tijdens een moedwillig veroor zaakte valparty zaterdagmiddag in de ronde van Hamme in België is de Axelse amateur wielrenner Henk de Waal zo ernstig ver wond, dat hij in het ziekenhuis al daar moest worden opgenomen. Een van zyn verwondingen was van dien aard, dat operatief moest worden ingegrepen. Het ongeval gebeurde tijdens de laat ste ronde van de 120 kilometer lange wedstrijd. Henk de Waal stormde in gezel schap van twee Belgische cou reurs met een voorsprong van en kele seconden op het achtervol gende peloton op de finish af. Door middel van een felle demar- rage trachtte de enthousiaste Axelaar beide Belgen van zich af te schudden maar op het laatste moment werd hij, toen de Bel gische renner Frans van de Walle vreesde de eindspurt te zullen verliezen door deze laatste ten val gebracht. Bij zijn val raakte Henk een ijzeren paaltje, dat werd gebruikt voor afzetting van het parcours: een gapende wond was het gevolg. Verder liep de Axelse coureur nog enkele min der ernstige verwondingen aan het hoofd, armen en benen op. Het publiek aan de finish, dat van deze onsportieve handeling getui ge was, liet er zijn afkeuring over blijken. De politie stelde een on derzoek in. Zoals bekend heeft de Axelse amateur renner vorige week de ronde van Zeele, eveneens in België, gewonnen. Hij verkeer de de laatste tijd in uitstekende vorm. \AA#\AA#VAAAAAAA/W\AIV\AAAAAAAA/V/\A/\AAAAAAAArtJ VLISSINGEN In de maand juli minder aanrijdingen in Vlissingen Vergeleken met voorgaande maanden was het aantal aanrijdingen in de maand juli in Vlissingen tamelyk laag, namelijk 22 in totaal, waarbij vier zwaar gewonden waren te betreuren. De belangrijkste oorzaken voor de aan rijdingen waren: geen voorrang ver lenen en rijden tegen geparkeerd staan de voertuigen, zo deelde de commissaris van politie in zijn maandelijkse pers bijeenkomst mee. Voorts waren er in juli vier andere ongevallen, een bedrijfsongeval met dodelijke afloop, een ernstige valpartij op dc kermis en tw°° ongevallen. De Vlissingse politie kreeg 31 aangiften van misdryf te verwerken, waarvan zij er 20 kon oplossen. Eveneens konden 20 daders worden aangehouden. Onder de 31 aangiften waren 16 gevallen van diefstal (waarvan twee gekwalificeerd), drie mishandelingen, negen vernielingen, vier zedenmisdrijven en een vechtpartij. De twintig daders waren als volgt ver deeld: 17 mannen, een vrouw en twee jongens onder de achttien jaar. In de maand juli reikte de Vlissingse ge meentepolitie 353 bekeuringen uit. Hoewél de „fietsenactie" enig succes heeft gehad, blijft de politie toch nog met veel rijwielen in de maag zitten, die 's nachts niet op slot bleken te staan. De behoefte om deze karretjes op te halen, alsmede de wens om ge stolen fietsen terug te krijgen blijft ge ring. Volgend jaar zal de politie ovei een combi kunnen beschikken, waar mee het mogelijk zal zijn niet op slot staande fietsen in recordtijd naar het bureau te brengen. Des te meer reden, aldus de commissaris om tegen die tijd de deugdelijkheid van het slot, nog eens na te kijken. MIDDELBURG Wedvluchten De postduivenhoudersvoreniging „Zee- landia" te Middelburg' hield een wed vlucht met jonge duiven vanuit St.- Ghislain (Fr.) over een afstand van 118 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. J. van Maaren, 2 en 3. M. Jaspers, 4. D. v. d. Berg, 5. A. Passenier, 6. J. de Bel, 7 A. v. d. Welle, 8 en 9. J. C. F. .Topse, 10. A. Janse. OOSTKAPELLE Strandfeest goed geslaagd Het door een chocolauetabriek uit Dor drecht georganiseerde strandfeest in Oostlcapelle is bijzonder goed geslaagd. Maandagmiddag namen niet minder dan 549 kinderen deel aan diverse strand- spelen. Voor alle kinderen was er een prijs. Middelburg City: £1 Ciq. 20 uur, 14 Jaar. Electro: Schietof sterf, 19.30 uur, 1-1 Jaar. Van Benthem en Jutting: Expo sitie over Zeeland en Vlaanderen, 9—18 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren: 9—22 uur. Abdij: Klank en lichtspel, 20.-15, 21.15 en 21.45 uur. Vlissingen Alhambra: El Cid, 19.30 uur, 14 jaar. Luxor: De wiaak der Apachen, 20 uur. 14 Jaar. Vccrc De Goutsbloeme: Expositie S&rlka Gótli, 10-17 uur. Goes - Grand: El Cld. 19.30 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De slag in de Bismarckzee, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Het raadsel van de verdwenen vrouwen, 20 uur, 18 Jaar. Terneuzen Luxor: Dc 1.001 avonturen van Aladin, 20 uur, 14 Jaar. Watertoren: Schil derijententoonstelling Het de Bodt, 10- 12 en 13-21 uur. Oostburg Ledcltheatir. Sag mir adieu, 20 uur, a,l. Ilulst StadhulB: Schilderijententoonstelling Guido Metsers, 14-17 uur Zierikzee Galerij „Do Bieede Brug": Uit wisselingsexpositie schllderüen en aqua rellen. 1-1-18 uur. Burger Weeshuis: Ke- rnmiekexpositle Ad Brnal, 12-17 uur. Haamstede Tuinbouwschool: Expositie Nod. Jeugdbond Natuurstudie, 10.30— 20.30 uur. Burgerlijke stand MIDDELBURG M. C. S. Beuken—van der Hout. z.: B. J. Quist—Kraan, z.: J. M. van 't Hof—Koerland, d.: M. C. KleijnJoziasse, d.: A. Traas Stokx, d,: P. E. van Moolcnb'roekFllpse, z.: L. DoornsJoosse, z.; G. P. PoldermanHof- i, d,; A. W. Volkers—Roskam, d.; II. A. ten HulscberGrandazzl, ri,; J. M. J. Tem pelaarsvan Ginderen, d. Ondertrouwd: J. den Hollander, 29 j. en L. Wanjon. 20 J.; A. Kleijn. 23 j. en D. A. W. Boon. 23 J.: A, J. Labrujère, 20 J. en M. ICwekkeboom, 21 j.; P. Seljbel, 30 j. en H. E, Oranje, 25 j.: H. Couzijn, 28 j. en G. A. van Heuaden, 22 J.: A. H. Harbors, 25 j. en J. N. Corstanje. 21 J. Getrouwd: A. Dekker, 26 .1. en M.,Bnaijcns. 24 j.: M. W. Eggers. 25 J. en T. E. Westers, 19 j. Overleden: K. Brasser, 80 j. ongch.: G, A. Scheffer. 83 j. wedn. v. A. P. Geijp: L. de Rijke, 67 j. geh. m. P. Adriaansen; H. de Koeijer, 90 j.. wedn. v. E. Pladdet: D. N, Leenhouts, 63 j., geh. met A. J. Platteeuw. MELISKERKE Bevallen: C. P. Davldse—Louwerse, d.: L. Boogaard=Wissc, z. Ondertrouwd: H. Hulsken, 28 j. en J. Dek ker, 24 j.: H. van der Linden. 23 j. en T. M. Harpe, 23 j.: C. de Visser, ?2 J. en C. Dekker, 20 j. Getrouwd: P. Wisse, 22 J. en W. M. de Vis- 20 j.: H. Huisken, 28 j. en J. Dekker, C. de Visser, 22 1 -<n C. Dekker. 20 j. ARNEMU1DEN Ondertrouwd: J. van Tatenhoven. 23 j. en A. dc Nooijer. 20 j.; O. de Kruijff, 27 j. en T, P. de Jonge, 22 j.: A. Goedecebuure, 20 j. en J, Siereveicl, 19 j. Getrouwd: P. Schroevers, 20 J, en J. C, de Ridder, 20 j.: L. ,T. Traas, 23 j. en N, van Belzen. 19 j, VVESTKAPGLLE Bevallen: J. de WitteVerhuist, z.: S. Lie- venseMinderhoud, d. Ondertrouwd: J. van Rooiien, 26 j. en J. J. Oosten, 21 J. Getrouwd: .T, Brasser, 46 j. en H. van Hun- nik. 39 j. Overleden: W. K, van Breda, 51 j. ongeil. GRIJPSKERKE Overleden: J. de Groot, 87 j„ wedn. van P. Slabber. Officiële publikatie VLISSINGEN Hinder',vet Verzoek om vergunning B. en w. van Vlissingen brengen bare kennis, dat ter gemeentesecretarie. 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van de heer K. Geerts te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een eon- fectieatelier, waarin zullen worden geplaatst 11 elektromotoren elk met een vermogen van 1/3 pk in het perceel Kasteelstraat 99. hoek Callenfelsstraat. Gedurende tien dagen, te rekenen van 6 au gustus 1962 af, bestaat vo< r een ieder de ge legenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 21 augustus a.s., dos voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize een openbare zitting worden gehouden, waar in mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bil gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin- de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 3 augustus 1962. FILMS IN ZEELAND DRIE THEATERS (City, Middelburg; Alhambra, Vlissingen en Grand, Goes) vertonen nog tot en met donderdag de zaterdag j.l. uitvoerig besproken, kleu rige rolprent „El Cid", met Charles Heston en Sophia Loren in dc hoofd rollen. „El Cid" speelt bijna duizend jaar terug en verhaalt de avonturen van Rodrigo Diaz de Bivar, een Spanjaard, die zijn landgenoten destijds voorging in de strijd tegen de Moren. Hij werd „El Cid" (de Meester) genaamd en het is Charles Heston, die El Cid gestalte geeft. Sophia Loren is zijn tegenspeel ster als Chimene, de vrouw die de vrij heidsheld door dik en dun steunde. An thony Mann voerde vakkundig de regie over dit spektakelstuk. Voorts tweemaal avontuur en roman tiek en wel a) in Electro (Middelburg), dat „Schiet... of sterf" en niet meer, maar ook niet minder vertoont, en b) in „De wraak der apachen" (Luxor, Vlissingen). Audie Murphy, welbekend uit vele westerns, eri Burl Ives in de eerstgenoemde film en in de tweede o.a. Charles Heston, Jack Palance en Katy Jurado. Pittige ontspanning gegaran deerd. Uitbreidingsplan „Griffioen" in raad Grijpskerke Opnieuw is in de Grijpskerkse raadsver gadering dinsdagmorgen liet ont- vverp-uitbreidingsplan van de Middel burgse Griffioen ter sprake gekomen, Het gemeentebestuur van Middelburg had aan buurgemeente Grypskerke reeds eerder verzocht het ontvverp-uit- breidingsplan Griffioen H met bebou wingsvoorschriften ter inzage te willen leggen en te zijner tyd te willen vast stellen. In de vorige raadsvergadering is echter besloten nog niets te besluiten alvorens de plannen eens duidelijk ter tafel waren gekomen. Dinsdagmorgen kwam het plan ter tafel, en wel op een grote kaart waarover alle raadsleden zich ernstig bogen alvorens te besluiten op voor stel van b. en w. de. gevraagde me dewerking te verlenen. Temeer daar, aldus de toelichting, „de hieraan ver bonden kosten uiteraard komen voor rekening van de gemeente Middelburg" hoewel het voorlopig nog over Grijps- kerks grondgebied gaac. Met een voorstel tot aanschaffing van brandweermateriaal ad ƒ465,konden de raadsleden zich verenigen. Deze aan schaf houdt aldus de toelichting mede verband met een advies van de Brand- weerinsoectie. De raad stelde zich voorts achter een voorstel om dc tuingrond, be horende bij' het pand Sehuitvlotstraat 15 met ingang van 1 juli 1962 te verhuren aan A. Koets tegen drie cent per vier kante meter. Het verzoek van mevrouw A. Bouwman-Bokma om enkele goederen aanwezig in de ambtswoning over te nemen werd ten dele (ad ƒ631,75) inge willigd. Enkele verordeningen werden opnieuw vastgesteld, enkele subsidiever zoeken afgewezen waarna de raad ten slotte de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden goedkeurde. Waar nemend burgemeester A. W. Cevaal dankte aan het eind van deze zittings periode voor de goede samenwerking. ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Botsing door wegversperring Dinsdagmiddag is in de Burgemeester Geillstraat te Terneuzen, een personen auto, bestuurd door J. L. S. uit Gent, over de gehele rechterzijde ingedeukt na een botsing met een bestelwagen. Laatstgenoemd voertuig, bestuurd door J. J. uit Terneuzen, versperde de weg van de Belgische auto door achteruit een uitrit te verlaten. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Maatregel tegen bromfiets en fietsdiefstallen De gemeentepolitie van Terneuzen zal strenge controle gaan uitoefenen op fiet sen en bromfietsen, die tussen 12 uur 's nachts en 7 uur 's morgens onbeheerd op of aan de weg staan. Deze voertuigen zullen worden overgebracht naar het bureau van politie en eerst na het op maken. van een proces-verbaal aan de bezitters worden teruggegeven. De maatregel is bedoeld om de veelvuldige voorkomende diefstallen van fietsen en bromfietsen tegen te gaan. BIERVLIET Raad van Biervliet gaat op excursie Vanmiddag (woensdag) om 2 uur zal de raad der gemeente Biervliet in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt slechts twee punten en wel: de verlenging van een tweetal erfpachts rechten en de vaststelling van een nieu we verordening op de heffing van de belasting op honden. Direct na afloop van deze vergadering zal met de leden van de raad; het secretariepersöneel, ge meenteopzichter, gemeentewerklieden en de bode een excursie worden ge maakt naar de Braakman. Hier zal een bezoek worden gebracht aan de diverse boscomplexen, het natuurreservaat in het noorden van de Braakman en het recreatiecentrum. Aan het eind van deze excursie zal in de kantine in de Braak man een maaltyd worden aangeboden. AANVARING TUSSEN TWEE DUITSE MOTORSCHEPEN Gisteravond zijn twee Duitse motor schepen, t.w. de „Havelstein" en de „Alsterpark" op ongeveer 8 mijl Vlissingen in de Wielingen met elkaar in aanvaring gekomen. Het m.s. „Havelstein" liep geen schade op. en kon zijn reis naar Antwerpen voortzetten. Het m.s. „Alsterpark" kreeg wel schade. Waarschijnlijk zal het schip naar Vlissingen komen. Aanrijding te Bergen op Zoom Maandagavond had in Bergen op Zoom op het kruispunt Van Hasseltstraat- Wassenaarstraat een aanrijding plaats. Toen de automobilist D. de H. uit Ber- fen op Zoom vaart minderde om links e kunnen afslaan, reed de auto achter hem. bestuurd door M. v. P. uit Yer- seke in volle vaart op hem af. De auto van de H. liep flinke sehade op, die van v. P. had weinig beschadiging. Tegen v. P. uit Yerseke is procesverbaal op gemaakt. Collectes De collecte voor de samenwerkende kinderbeschermingsorganisaties Sakor, heeft in 's-Heer-Abtskerke opgebracht een bedrag van f 41,85. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 7 augustus. Frambozen in kratten 1 152—160, 2 138—152. Rode bessen 1 94—99, 2 83, 3 55. Zwarte bessen 1 177—181, 2 175, 3 124. Zure Morellen onst. 1 106—103. 2 91, 3 5Vi- Dubb. bonen 1 112—119. 2 99—103. Appelen: Yellow Transp. 1 75-80 106—lli, 70-75 101—114, 65-70 8994, 60-65 68—74; 2 70-75 94—104, 65-70 84- 90, 60-65 66—70, grof 51—65, fijn 32—49, val 9—19. Close 1 75-85 89, 65-75 88, grof 65. Ker sen Klerken 2 166—172, 3 57. Krieken 1 146. Hedelfinger 1 190, 2 98. Pruimen Early Laxton 1 135—183, 2 80—112, grof 85—113, fa briek 31—60. Oranjepruim 1 4550, 2 3645, grof 39—43, val 12—42. Tolienaaïs'l 37—42. 2 31—36. Kruisbessen 1 47—66. 2 39—50, Logan- bessen p. d. 1 4549, 2 28. Rode bessen I 2 2224. Witte bessen p. d. 1 20. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 233 kg, f3.17—ƒ4,60. Schar 3 kg. Bot 3 kg. Tong 129 kg. Paling 23 kg. Ongesorteerde vis 12 kg. VEILING KRAIUJGNDIJKE. 7 augustus. Yellow Tr. 1 75-80 99. 70-75 1,01, 65-70 92, 60-65 65—68. 2 75-80 90, 70-75 91, 65-70 86, 60-65 61. 3 grof 50—62, 3 fijn 37—41, kroet 27—28, val 13—27. Close 2 80-80 82, 70-80 91, 60-70 73. 3 grof 66—73, 3 fijn 44. kroet 29—33. Zwarte bessen 1 1,78, 2 1,74, 3 1,20. Dubb. prinsessen 1 J ,21, 2 1,16. Rode bessen 2 26. Tomaten Al 34, BI 36, Bintjes grote 16. Het aantal werkloze mannen in Zeeland is in de afgelopen maand toegenomen van 811 eind juni tot 884 eind juli, waarmee precies hetzelfde peil bereikt is als in juli 1961, toen er eveneens 884 werkloze mannen waren. De stijging in juli, zo bly'kt uit de gegevens, die het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland te Middelburg ons verstrekte, werd voor bijna de helft veroorzaakt door de inschryving van jongelui, die voor hun eindexamen slaagden, en voorts voor iets meer dan de helft door het aanbod in de landbouwsector. Het aantal geheel werkloze mannen bedroeg 868, terwijl er slechts zestien (voor nazorg sportvelden en enkele andere werkjes) op aanvullende werken te werk gesteld waren. De styging van de werkloosheid heeft zich met name voorgedaan in de be- drijfklassen bouwnijverheid (van 33 naar 42), landbouw (64 naar 100) en de metaalnijverheid (van 7 naar 12). In de landbouw met name is de aanslui ting met de verplegingswerkzaamheden gemist als gevolg van het koude voor jaar. De vrijgekomen arbeiders krijgen eerst weer emplooi wanneer de aard appelcampagne begint. In de visserij en jacht daalde de werkloosheid van 34 naar 8 als gevolg van het feit, dat het mosselseizoen weer begonnen is. MET JONGEREN EN IN LANDBOUW Het Zeeuwse werkloosheidsbeeld wordt wel in een gunstiger daglicht gesteld, wanneer men weet, dat van het totaal van 884 werkloze mannen er rond 550 tot de groep minder- geschikten behoren. Van deze laat ste groep zijn er echter weer bijna 400 werkzaam op de beschuttende werkplaatsen, welke categorie na melijk by de geregistreerde arbeids reserve opgenomen moet worden. Uiteindelijk gaat het in Zeeland dus maar om rond 150 minder-geschik- ten. Verminderd Hoewel door de na-oorlogse geboorte golf (de in 1946 geboren jongens en meisjes doen nu hun intrede op de ar beidsmarkt) het aanbod van jeugdigen sterker stijgt dan in voorgaande jaren, is het Zeeuwse „jeugdig aanbod" in ver gelijking met vorig jaar echter met de helft verminderd. Dat wijst er op, dat' er in Zeeland een vrij ruime markt is: vele jongelui waren dan ook vóórdat zij eindexamen hadden gedaan, al van een baan verzekerd. Dit Zeeuwse beeld wijkt af van het landelijke, waarin de toeneming van het jeugdaanbod rond 350 gro ter is dan in het voorgaande jaar. In de rij van provincies staat Zeeland nog steeds op dé vierde plaats met een aantal van' 16 per duizend mannelijke loontrelckenden. „Aan kop" gaat nog altijd Drente met 36, dan volgen Gro ningen met 24 en Friesland met 18. Boven liet Zeeuwse promillage bewegen zich Oostburg met 31, Hulst met 25 en Middelburg met 19 terwijl dat van Ter neuzen er gelijk aan is. De andere rayons liggen er beneden. Hengelwedstrijd in Aardenburg De hengelvereniging Aardenburg hield zondag de tweede nengehvedstryd van dit seizoen in de Stïerskreek te Aarden burg. Er waren 29 deelnemers, waar van er 12 een of meer visjes wisten te verschalken. Ie prijs was voor G. de Croock met 1465 gram vis; 2e. A. de Vos met 425 gr.; 3e L. de Croock met 245 gT.; 4e. Med. Verstraete met 100 gr. en 5e. W. Bakker met 95 gr. Bevorderingen en geslaagden Ned. gen. tot opl. van leerk. voor het N.O. avond school Goes: Bevorderd naar klas 2: P. J. Bastiaanse, H. v. d. Bruggen, P. C. Koopman, J. A. Wouters, M. A. J. Maurer, P. N. v. d. Wyngaard te Ber gen op Zoom: H, van Dam me Clinge; J. Domme'nisse, H. A. v. d. Hart, Schot te Goes; J. M. Leenknegt te Graauw; A. Verbrugge te Heinkens- zand; J. J. A. M. Smolders te Hooger- heide; G. Morcus te Kloosterzande; A. A. Meloen te Krabbendijke; A. D. Kole te Kruiningen; J. Adriaanse, H. Verton te Middelburg; G. E. P. Govers, C. J. Zandee te Roosendaal: A. Hage te Sint-Annaland; B. P. M. Peters, A. Picrssens te Sint-Jansteen; J. M. P. C. Noordijke te Scherpenisse; J. de Vis ser te 's-Gravenpolder; P. A. L. de Theye te Terhole; A. Anthonise, J de Bree. B. J. A. Pleijte, H. L. v. d. Weflde te Vlissingen; C. Hoogerheide te We- meldlnge; P. J. v. d. Heijden te Wouw; J. J, Hollebrandse te Yerseke: L. M. Sie3 te Zierikzee. Niet bevorderd 10. Toegelaten tet de voortgezette oplei ding le jaar: P. van Meenen. C. J. Michielsen, J. Ruts te Axel: A. F. Noteltiers, H. Tissink, A. M. Vriens, A. A. P. de Backer, M. A. van Rijsewijk te Bergen op Zoom; A. W. den Decker te Biervliet: F. Dek ker, J. C. W. Jeroense, P. Zandee te Goes; A. A. van de Velde, L, M. Jansen te Hoek; J. C. J. Marijnissen te Heer- DRIEWEGEN Spaaroverzicht Bij de spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Driewegen" is in de maand juli ingelegd f 59.509,88, terwijl werd terugbetaald f 110-871,21. Het to taal der spaargelden is f 3.617.511,06. Er werden 3 nieuwe spaarrekeningen geopend. Collecte De collecte ten bate van de christelijke blindenhulp „De Fakkels bijeen", die te Driewegen gehouden is, bracht f 3< op. Voor de zending zamelde men bedrag van f 36,in. De collectes voor de kerkvoogdij en de diaconie brachten respectievelijk f 66,98 en f 44,77 op. RILLAND-BATH Wedvlucht vanuit Vilvoorde De uitslag van de wedvlucht voor duiven van Rilland-Bath uit Vilvoorde over een afstand van 58 km, luidt: 1, 5 en 8, S. J. Prevo; 2 en 3. H. Koe- land; 4. M. Sentse; 6 en 9. C. Coremans; A. v. d. Klooster; 10. J. Almekinders. Benoeming Tot fitter bij het gemeentelijk gasbe drijf van Axel, met standplaats Ter neuzen, is in vaste dienst benoemd de heer M. Maas te Terneuzen, thans in tijdelijke dienst in dezelfde functie. Burgerlijke stand BORSSELE Bevallen: J. M. Geijs—Franse. d.: J. van Eij- Uerende Jonge, z.: J. N. de MuijnekWage naar, z.; A. C, J. WitteNijssen, d.; L. N, VoerhoekGoetheer, z. 27 j. en J. E. OUDELANDE Getrouwd: A. J. Marinlssin, Mol, 20 j. KAPELLE Bevallen: A. Franeke—Ossewaarde, d.; J. F. WïskerkeBerman, z.; E L. van ReekKen- gen, z.: M. P. de Kunder—Hamelink, z.; P. an Sluijs—Matthijsse, z., j. B, N. Eversdijk •de Koeijer. z.: M. op 't. Hof—Krijger, d. 1 dor Beek, 30 j. en J. IIEIN KEN8ZAND Bevuilen: C. P. Grimde Meij, z. Getrouwd: J. C. Meijers, 24 j, en C. J. van de Walle, 20 j.; A. Dekker, 26 j. en M. P. IJ- ïan. 21 j.; L. M. Verboom, 23 j. en A. M. Pieters, 23 j. •S-HEERENUOEK Bevallen: C. I, Vermue—Modde, d.; M. A. Vermeulen—Bal, z.: M. Smulder—Oosthoek, d Getrouwd: P. van 't Westeinde, 25 j. en J. van den Dries, 27 j. Overleden: C, de Jonge, 82 J., wedn. van M. T. Boonman. len; P. J. Nefs, J. A. van Tilburg te Halsteren; W. H. M. de Ryk te Hengst dijk; H. P. Koole, P. F. de Vreng te Hoogerheide; P. M. Beulens te Hoede- kenskerke; J. Nonneman te Hulst; W. C. D. Gebraad te Kattendijke; J. P. Bayens te Kapelle; C. A. Wielemaker te Koudekerke; J. J. M. Vermorken te Kloosterzande; L. D. Sinke te Krui ningen; A. C. van Waarde te Nieuw- land: H. L. R. Vermeirssen te Nieuw- Namen; C. de Jonge te Nieuwdorp; J. C. Geldof te Rilland-Bath; W. Sprijt te Ossendrecht: A. Maranus te Oost- kapelle; C. J. H. de Beer, C. Groenen dijk te Roosendaal; C. M. Martens te 's-Heerenhoelc; M. A. M. Polspoel te Sint-Jansteen; P. A. M. van Herel, A. P. de Jong, J. J. Timmermans te Steen bergen; B. W. de Reu te Schoondijke; J. A. van Hecke, P. Ketting, K. G. Tollenaar te Terneuzen; J. B, M. van Aken. Chr. J. Kesteloo, C. Wisse, F. Trebels te Vlissingen: J. Dekker, L. A. van Rooyen te Westkapelle; J. Kempe, J. K. Willemsen te Zaamslag: L. S. P. van Velthoven te Zierikzee. Niet ge slaagd 6. Toegelaten tot de voortgezette oplei ding 2e jaar. Akte N.I.: J. C. F. de Beer, J. M. Suurmond, P. A. Vérmey, C. J. de Wit te Bergen op Zoom; P. H. G. Diesveld te Hooger heide; M. M. C. van Gooi te Roosen daal; L. Kloet te Vlissingen. Niet ge slaagd 2. Akte N.V.: R. Barto te Bergen op Zoom; G. Heek te Roosendaal. Niet geslaagd Akte N. IH; G. D. Zegers te Axel; M. M. A. Iriks, K. J. M. v. d. Weygert te Bergen op Zoom; A. D. Moelker, J. Paardëkoper te Goes; J, L. Heuseveldt te Halsteren; J, C. M. van Hekelen- te Steenbergen. Niet geslaagd 2. Akte N. IV: J. A. J. Lambert te Axel; A. A. Eal, A. C. Koevoets, S. Kools, J. J. Suyker- butjk, H. P. Theeuwis te Bergen op Zoom; L. Rey'nierse, W. H Verplanke te Goes; M. J. -Provoost te Groede; W. A. Clary's te Halsteren; H. Schouw te Hoeven: J. Vermue te Kwadendamme: A. Boer te Kerkwerve; D. D. de Vos te Noordgouwe; J. Lakeman tc Oost burg; A. C. Buys te Oudenbosch; A. M. J. Haast te Roosendaal; J. Boon te Woensdrecht; J, L. Grim te Vlissingen; J. M. Willemsen te Zaamslag. Niet' ge slaagd 3. W. J. M. Karrcmans te Breda; J. W. J Lamers te Bergen op Zoom; C. J. Ze gers te Kapelle: M.' J._ Blomaard te Kloetinge; A. van Witzénburg te Sou burg; P. J. van Strien te Vlissingen; A, C. v. d. Berg te Zierikzee. Niet ge- Akte N. V: M. J. Schipper te Bergen op Zoom; Th. de Groot te Goes; H. Verhage te Zierikzee. Niet geslaagd 1. Akte N. IH: E. J. Verheugt te Bergen on Zoom: J. Dekker te 's-Heer Hendrikskinderen; H. Zwikker te Sint-Maartensdijk. Niet geslaagd 1. Akte N. IV: A. J. Oortman te Oudenbosch; A. C. M. Rommers te Roosendaal: P. J. Remym- sen te Terneuzen. Stijging vraag Uit een analyse van de werkloosheid blijkt, dat de seizoenwerkloosheid daal de van 50 naar 40, de wrijvingswerk loosheid steeg van 60 naar 110 (aanbod jongeren vooral), de werkloosheid voor minder-geschikten gelijk bleef op 550, terwyl de struetuurwerkloosheid steeg van 150 naar ISO. De vraag steeg met; bijna 200 tot 1168 en zij concentreerde zich vooral in de bouwnijverheid en de metaalnijverheid, die er samen rond 950 van „opslokten". Voor het grootste deel heeft de stijging van de vraag betrek- Icing op jongeren. De verdeling over de rayons geeft een beeld van elke maand: de belangrijkste vraagrayons zijn Zie rikzee met 173 (Smit Bolnes en de Deltawerken), Vlissingen met 153 (ruim 100 bij de Schelde), Goes met 150, Terneuzen met 149, Middelburg met 130 en Sas van Gent met 115. Het aanbod van vrouwen steeg in de afgelopen maand van 114 naar 133 en ook hier werd de stijging weer veroor zaakt door jongeren. Men moet de stij ging dan ook zoeken by het kantoorper soneel en in mindere mate bij de handel en het huishoudelijk personeel. Geslaagden Instituut voor Kantooropleiding te Hulst Aan het Instituut voor Kantooropleiding te Hulst slaagden voor het diploma Ned. Handelscorrespondentie: T- Antheunis, Heikant; M. v. Overmère, Axel; N. v. Overmère, Stoppeldijk; I. Baart, Sint- Jansteen. Voor het diploma mach toeschrijven: M. L. dé Cap, Terneuzen; M. J. Vervaet, Biervliet; J. J. E. de Block, Sas van Gent; J. A. J. de Buck, Sas van Gent; G. M. L. Gelderland, Sluiskil; H. L. M. Hoefeijzers, Sas van Gent; E. R. M. v. Pamelen, Biervliet; M. N, J. de Poorter, Hoofdplaat; M. J. H. de Vetter, Terneu zen; C. N. M. de Waal, Sluiskil; W. E. B. Wegman, Sas van Gent; C. A. de'Wilde, Sluiskil; A. E. A. Wyfels, Kloosterzan de; E. M. P. Adam, Koewacht; W. M. Dekker, Zaamslag; M. O. Th. v. Omber- gen, Nieuw-Namen; N. A. M. Roelands, Lamswaarde; Th. M. M. Roelands, Lamswaarde; R. Vlegels, Nieuw-Namen; A. Zijl, Axel; C. D. Beulens, Baarland; H. A. O. v. Houten, St.-Jansteen; P. J. W. M. v. Loon, Middelburg; Y. A. H. Wauters, Hulst; A. P. Wisse, Zaamslag; J. A. A. Boddaert, Hulst; C. S. A. v. Duyve, St.-Jansteen; P. A. M. v. Heese, Kloosterzande; C. A. Jongepier, Hulst; J. P. A. Kints, Kloosterzande; R. M. Marters. Koewacht; E. H. L. dë Rijcke, Hulst; Th. Ph. M. Seghers, Hulst; P. M. Verras, Paal; A. K. M. L. v. d. Bulck, Hengstdijk; H. J. M. Duerinck, Klooster zande; E. C. M. v. Duyse, St.-Jansteen; E. J. L. M. Herrewegh, Heikant: A. J. M. Kerekhaert. Nieuw-Namen; H. J. v. Laarhoven, Clinge; P. D. v. Poorten, Graauw: E. M. Ruymbeek, St.-Jansteen: H. B. M. Snonselee, Vogelwaarde: H. D. L. M. De Vliegher. Koewacht; M. C. J. J. Boeren, Goes; A. de Kooning. Goes; G. M. A. Vermeulen. Goes; sr A. Ver- beem, Goes; E. C. M. Krakeel, Goes: ■T. F. M. Aertssen. Hansweert. A. M. Bal, Baarland; J. P. M. de Baar, Ove- zande: D. Boonman, Borssele; M. G. v. d. Dries. Borssele; E. Martens, Hein- lcenszand; C. J. de Poorter, Goes; M. C. S. Raats, 's-Heerenhoek; P. J. Raas. Heinkenszand: G. P, M. Raas. 's-Heeren hoek; C. P. Rijk, Ovezande; A. C. M. de Deyn, Kruisnolder; J. P. Hemelaar, Vogelwaarde: J. Hiel, Vogelwaarde: D. A. de Keizer. Sluiskil: E. C. Lensen. Zaamslae: L. J. M. Lebbinclc. Hulst: R. S. J. Naessens. Hulst; A. J. Pïessens, Clinge: E. C. de Rechter, Heikant: M. R. de Rijk, Hulst: B. M. van Sikkelerus. Hengstdyk; T. M. R. de Schrijver. Lams waarde: A. M. Ch. Warnier', Hulst: E. E. R. de Waal, Ossenisse: I- M. van Waesberehe, E. F. J. van Bunderen, Hengstdyk: F. E. A. Herwegh. Hulst; IC. E. M. Hamelinck. Stoppeldijk; A. F. Schelfaut. Stoppeldijk; C- J. E.Vaeï, Graauw; J. A. M. Weemaes, Graauw: J. den Hamer, Axel. Politie achterhaalde gestolen bromfiets snel De Vlissingse gemeentepolitie heeft in de nacht van maandag op dinsdag te Vlissingen de zeeman J. C. M. dé N. (20). tegenwoordig te Maassluis aange houden. N. reed op een bromfiets die hij kort daarvoor bij. een café aan de Oude Markt te Vlissingen had wegge nomen. Geen voorrang verleend Op de Grote Markt te Bergen op Zoom reed dinsdagmorgen de auto van W. R. uit St. Philipsland op de auto van C. D. uit Bergen op Zoom. R. verleende D. geen voorrang. Beide wagens liepen schade op. De bestuurders waren niet gewond. Tegen R. uit St.-Philipsland is procesverbaal opgemaakt. VEILING GOES. 7 augustus. Export- en industrieveiling. Yel low Transparent 1 80-85 110. 75-80 110, 70-75 105—107, 65-70 87—90, 60-65 66,70—67: 2 80-85 99, 75-80 101, 70-75 99—103, 65-70 79, 60-65 62— grof 52—70, kroet 10—43, val 20—38. Zwar- bessen 1 176, 2 174—177, 3 153. Rode bes- i x 81—94, 3 55, Duitse Zure 1 en 2 80. Zure Morellen 1 UI, 2 99, 3 5. F:ambozen in krat ten 1 149—177, 2 149. Frambozen v. d. Ind. Totale aanvoer hard fruit 2000 kisten. Dubb. pr. bonen 1 106—US. 2 96. Gewone veiling. Per doos: Rode bessen 1 32—44, 2 28—33. Kruisbessen 1 18—23. Logan- bessen 1 44. Per stuk: Perziken 1 1228. Per leg: Kruisbessen 1 63- 71, 2 41 -58. Perzi ken 2 64. Zure Morellen 1 121, 2 112, Vlees kersen 2- 113. Earley Laxton 1 131—181, 2 70—126. grof 66—141, faCiitb 30—66. Oranje- pruimen 1 65—71, 2 48—60, grof 42—51, fa briek 28—50. Tollenaars 35—49, 2 14—32. Prelude bonen 1 77—92. 2 72—92. VEILING SINT-M/VARTENSDIJK. Doré 27,73, bonken 19,09, drielingen 12,31. Eigenheimers le soort 20 —22,69. 2e soort 16,50 —20. bonken 13,01, drielingen 11,70—10,10, kriel 5.62-—1.50. Bintjes Ie soort 18.09—17.68, 2e sdort 14,10—16,98, bonken le soort 25,11 24,72, bonken 2e soort 21,8821,83, drielingen 11,70—9. kriel 9,04—6.98, voer 3,67. Aanvoer 100 ton. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. 6 aug. 1962. Aardappelen: Eerstelingen, groot 15—26, poters 710, Doré, groot 15—19, poters 6—10, Barima. groot 17. poters 8, Eigenhei mers, groot 16—22, poters 9—14, Bintjes, groot 16—28, poters 9—10, Andijvie 16—39 per kg. Sla 416 p. st. Spinazie I 13—23, n 7—12 per kg. Bloemkool I: 6 st. 20—32, 8 st. 14—20. Bloemkool II: 6 st. 11—22 per stuk. Dubb. bo nen 1,17—1.52, Kassnijbonen 1,80—2,20, Tuin bonen 16—23, Stambonen 90—1,30, Rabarber 12—17. Spitskool 5—16, XCroten 4^10. Was- peen IA 17—23, IIA 10—12 per kg. Komkom mers 70-80 29—35, 00-70 25—30, 50-60 19—24, 40-50 1620 per stuk. Komkommers 1327 p. kg. Selderij 49, Peterselie 49 per bos. Ui- 1526. Rode kool 11—19, Pronkbonen 90 I.40 per kg, Kussa 18—34 per stuk. Beauty '.10—1,70. Red June 70—1.00, Golden Japan 1,50—2,20. Rode besen I Ui—1,19. II 80—1,04 per kg. Rode bessen 35 oer doos. Ontario 1.40 —2,30. Kruisbessen 66—1,02, Aardbeien zonder dop 86 per kg. Perziken A 1845. B 13—15, C 8—9 per stuk. Tomaten extra A 2,25. A I 2,15, extra B 2,10, B I 2,10—2,15. C I 2,00, CC 1.65 per bak. Aanvoer 20.000 kg. Meloenen, oogjes 1—1,32, net S9—88 per stuk. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2984. Weokaanvoer 4122. Vet te koeien en ossen 230. «3ebruiksvee 1006. Vette kalveren 500. Graskalveren,307. Nuch tere kalveren 433. Paarden 38. Veulens 29. Schapen of lammeren 398. Bokken of geiten 43. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in ets, per kg) Vette koeien 295—335 270—290 256—265 Vette kalveren 230—250 200—230 190—200 Nuchtere kalveren 180 160 150 Slachtpaarden 265 240 210 (in guldens per stuk) Graskalveren 390 300 220 Schapen 110 95 36 Lammeren 100 90 75 Kalf- en melkkoeien 1220 1120 920 Vare koeien 840 720 600 Vaarzen 900 700 600 Pinken 575 500 425 Veulens 475 400 300 Vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen lager, gras klaveren aanvoer korter, handel stil, prijzen niet geheel prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel goed, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer matig, handel williger, prijzen iets stijgend Schapen en lammeren aanvoer iets min der, handel goed, prijzen vooral niet la ger. Kalf- en melkkoeien aanvoer wat gro ter, handel stil, prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer even ruimer, handel stroef, prijzen ongewijzigd. Vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel stroef, prijzen ongewij zigd. Veulens aanvoer als vorige week, han del tamelijk, goed prijshoudend. MARKT GOES. Vlas. Voor vlas worden prijzen betaald van 1500—2100 per ha, levering op auto. De prijs ongerepeld vlas, uit de schelf geleverd, bedraagt 1624 cent per kg, levering op auto. Voor beste partijen worden nog Iets hogere prijzen betaald. Hooi. Lucernehooi, geperst uit de ruiter 150 per ton. Weidehooi, geperst uit de ruiter 119—130 per ton. Dijkhooi, geperst uit de 105110 per ton. Veldbeemd, andere raaigrassen 45—57,50 per Roodzwenk 4045 per ton. Gerstestro, voor directe levering 45—50 per ton. Tarwe- stro, voor directe levering 42,5047,50 per ton. Erwtestro, voor directe levering 72,50 80 per ton. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,28—1,32 per kg. VEILING SINT-ANNALAND. Doré, gewone 24,27—38,39. drielingen 11,21. Eigenheimers gewone 21,70—22,18, drielingen II,37—12,03. Bintjes, gewone 17,02—18,47, drie lingen 11,10—11.45, bonken 23—25. Aanvoer 220 ton. VEILING THOLEN. Doré bonken 20, gewoon 25.67—26,59, poters 11.20. Witte eigenheimers blok 1 19—22, blok 2 1217, poters 8.52. Bintjes bonken 23, blok 2 15.48, poters 11.48. Aanvoer 72 ton. VEILING STAVENIS8E. Bintjes 1 17—17.50, 2 12.80—15.60. drielingen 8.8011.40, bonken 23.90. Eigenheimers ge wone 11.90—22.50, drielingen 11.10. Aanvoer 85 ton. EIEHNOTERING GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 8 cent. Kleine eieren 5 cent. Eendeëieren 7 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 7 augustus. Rode bessen 62. Zwartebessen 1 1.70. 2 1.19. Frambozen tubs 1.16, kratten 1.49. Dubbele pereïebonrn 1 1.091.15. 2 1.00 —1.02. ADVERTENTIE. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de Fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf Donderdag 9 augustus 1963. De gevallen kroet van de appelrassen: Yellow Trans parent, Stark Earliest, Beauty of Bath, Early Vic toria, James Grieve, Manks Codlin, Perzikrode Zomer- appel, Transp. de Croncels, Tydeman's Early Worces ter, Zigeunerin, Bramley's Seedling, Cox' Orange Pip pin en Goudreinette. Aanvoeren in kisten met 18 leg netto. Ieder ras apart aanvoeren op een apart bil jet, om blokvorming te ver gemakkelijken. MEJ. DE KLERCK LEIDT STRIJD OM SCHAAKTITEL Maandagavond zijn in Blerick de par tijen gespeeld voor de tweede ronde van het damesschaakkampioenschap van Nederland. De uitslagen waren: Mevrouw Vreeken-mevrouw Heemskerk 1-0; mevrouw Van Wieringen-mevrouw Roodzant, afgebroken; mevrouw Tim- mer-mej. Bruinenberg mej. mr. De Klerck-mevrouw Spook 1-0. ni,,csdagmorgen werden de partijen voor erde ronde gespeeld: Mevr. Spook-mevr. Vreeken 0-1; mej. Bruinenberg-mej. mr. De Klerck 0-1: mevr. Roodzant-mevr. Timmer 1-0; mevr. Heemskerk-mevr. Van Wieringen, afgebroken. Na drie ronden heeft mej. De Klerck de leiding met drie punten. Tweede is mevr. Vreeken met 2 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5