nd -.gfien OMYL .3,50 tegen OMYL! „Cornelia"-ziekenhuis in Zierikzee wordt inwendig gemoderniseerd BILT Toeristen-exodus uit Zeeland door storm Patiënten en inventaris tijdelijk in nieuw complex aan Havenpark Bergen op Zoom nog zonder jachthaven ALMANAK iiire pro* iiisel AFDELINGSCHEF TER SECRETARIE PH. WESSELS TE GOES BEGRAVEN VIJF VERKEERSONGELUKKEN TE GOES BINNEN DRIE UUR TIJDS 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1962 Nieuw rusthuis volgende maand gereed BINNEN ENKELE MAANDEN zal in Zierikzee worden begon nen aan een grondige interne modernisering van het rooms-katho- lieke ziekenhuis „Cornelia-Stichting". Daarvoor zullen de patiën ten, de bejaarden en de gehele inventaris worden overgebracht naar het nieuwe, toekomstige bejaardentehuis ernaast, dat thans zijn voltooiing nadert. Op de inrichting na is dit complex aan het Havenpark op het ogenblik gereed: tegen het einde van de vol gende maand zal het in gebruik genomen kunnen worden. De eerste oplevering door het architectenbureau irs. J. G. B. Deur en C. Pouderoyen te Nyme- gen en de aannemer, betekent dus nog niet, dat het moderne gebouw onmiddellijk als rusthuis voor bejaarden zal worden be nut. Provisorisch zal het ge ruime tijd dienst doen als zieken huis tot het moment, dat het hui dige, dertig bedden tellende „Sint- Cornelia Liefdehuis", geheel aan de modernste eisen van het zie kenhuiswezen zal zijn aangepast. De modernisering van het r.-k. zie kenhuis in het centrum van Zierik zee impliceert geen uitbreiding. Het Slan, dat het Nijmeegse architecten- ureau heeft ontworpen, behelst een meer efficiënte inrichting en be tere verdeling van de kamers, zalen en vertrekken voor apparatuur. Nu het toekomstige bejaardentehuis ach ter de drie nieuwe en twee histori sche gevels aan het Havenpark zo goed als klaar raakt, wordt voor het bestuur van de Cornelia Stichting eindelijk een mogelykheid voor tijde lijke huisvesting van het ziekenhuis geopend. Overigens is de bouw van het nieuwe rusthuis naar wens ver lopen. Voorspoediger dan de voorbe reidingen, die eigenlijk al dateren van kort na de watersnood in 1953. Het heeft toen nog tot juli 1961 ge duurd eer met de afbraak van de Watersportvereniging dringt aan op een oplossing De watersportvereniging „De Schelde" te Bergen op Zoom, die zich onlangs zoals bekend oriënteerde op St.-Maar- tensdyk en Poortvliet in verband met haar toekomstplannen, wacht nog steeds op een oplossing voor het jachthaven- frobleem. n het clubblad van de vereniging is een uitvoerig overzicht verschenen van de gang van zaken in deze kwestie, waar in men niet tot overeenstemming kon komen met de gemeente Bergen op Zoom. De watersportvereniging verwijt de ge meente o.m., dat de aanleg van een vis sershaven wordt overwogen, terwijl de beroepsvisserij in Bergen op Zoom mede in verband met de geprojecteerde af sluiting van de Oosterschelde een af lopend karakter heeft. Het is niet de be doeling van de vereniging, zo stelt men, om ten koste van de beroepsvissers in het bezit van een nieuwe jachthaven te komen, maar anderszijds is men er van overtuigd, dat Bergen op Zoom het in de toekomst evenmin zonder een goed geoutilleerde jachthaven zal kunnen stellen. Voor een tijdelijke oplossing, zo als door het gemeentebestuur geopperd, waarbij de watersportvereniging ge bruik zou kunnen maken van de nieuwe vissershaven, voelt men niets, omdat de ruimte op geen stukken na voldoende zou zijn, terwijl er ook nog andere be zwaren naar voren worden gebracht. Niettemin wil men volgend jaar de be schikking hebben over een jachthaven, waarbij de voorkeur uitgaat naar Ber gen od Zoom, maar waarbij tevens wordt gedacht aan mogelijkheden op het eiland Tholen. Men wacht nu op nader overleg met het gemeentebestuur van Bergen op Zoom. reeuwse Vakantiedag Een verrukkelijk dagje, gisteren. Eindelijk, ja eindelijk weer eens van die ouderwetse windstoten, van die felle, striemende regen vlagen en van dat lekker loeiende stormgevield. Bele drommen va kantiegangers zagen vrij zicht baar opknappen, nu ten lange leste de zon eens niet hoog aan de hemel stond, nu zij eens riiet hoefden. Niet hoefden te ballen en te bakken op het strand, niet zwoegen aan forten en niet zwemmen in die akelig zoute zee. Nee, gewoon, knusjes naar onze eigen landaard bij elkaar hokken in dompige vertrekjes, gewapend met kleine mesjes om de sigaren rook te snijden, babbelend over de brandende problemen dezer dagen als daar zijn de nieuwe, bijna al weer oude aardappelen, het weer, de aardappelen, de bromnozems, het weer, de brom nozems en het weer. En mis schien nog even over de aardap pelen. Een heerlijke dag. Een dag om, zoals naar wij me nen te weten Charles Dickens eens deed, een arme man te hu ren en die tegen betaling buiten, voor het venster, op en neer te laten wandelen. Gehuld in lom pen, uiteraard. Een doorweekte, zieligetrieste, tot op het been verkilde figuur, alleen voor ons. Om al ons warm medelijden op bot te vieren, gezeten bij een be- hagelijk snorrende haard, de warme rumpunch op tafel en de regenvlagen tegen de rutten. Voor bezitters van televisie hoeft dat niet. Die kunnen volstaan met het kijken naar reportages van totaal verpieterde toeristen in doorweekte tentenmet een aan moedigend: „Toe, vader, schenk nog eens in" en een: Nou, moe der, dat smaakt". En: ,J£i]k die arme mensen het nou 's koud hébben" en dan hup, de kachel nog eens opgepookt, het venster nog eens extra en overbodig op waterdichtheid gecontroleerd en de sigarenrook noa eens even ge sneden. Want anders zie je door de mist het beeldscherm niet meer en dan mis ie al die verpie terde toeristjes. Mensen, hee. mensen, wat een dag. Eindelijk wat je noemt een vakantiedag. vier lage huisjes, die tegen het zie kenhuis stonden aangeleund, kon worden begonnen. Men zal zich de zes vervallen gevels nog herinneren, die zijn vervangen door een nieuwe serie van vijf in de straatwand pas sende gevels, waardoor het karakter van het historische plein geen ge weld werd aangedaan. SLOOP GEVELTJES Na de sloop van de vier geveltjes werd begin dit jaar een houten schutting opgetrokken voor de tijde lijke, gapende wond in het patroon van oude gebouwen, dat de slagader van Zierikzee omzoomt. Achter stel lages kropen kort daarop de muren van drie nieuwe gevels onmiddellijk naast het ziekenhuis langzaam om hoog. Werklieden maakten de veel besproken gesloten gevelrij in het midden van Zierikzee weer egaal. Achter dit front werd in de loop van de voorjaarsmaanden met bekwame spoed gewerkt aan de bouw van het complex, waarin dus mettertijd het nieuwe bejaardenrusthuis zal zijn ge vestigd. Al sinds 1S77 wordt hier op het Zie- rikzeese Havenpark de christelijke barmhartigheid beoefend. In dat jaar werd namelijk het bekende huis „De Mossel" het Mosselstraatje, uit komend op de Oude Haven herinnert er nog aan herschapen in het Cor- nelia-Liefdehuis. Zo genoemd naar mevrouw C. C. J. SchillemansDe Wit, die het pand kocht en het aan het r.-k. parochiale armbestuur ten geschenke deed. Na drie-eeuwen ves tigden zich toen weer zusters Fran ciscanessen in Zierikzee. De bejaar den uit het oude gesticht in het Mos selstraatje werden overgebracht naar het Liefdehuis en tevens werden een naai- en bewaarschool geopend. In 1906 kwam de eerste zuster voor de ziekenverpleging. In 1916 werd by het huis een oud pand betrokken, dat de naam Sint Jozef kreeg en bestemd was voor mensen, die in pension wil den. Later is het gebouw grondig vernieuwd en binnenkort krijgt het ziekenhuis, dat in Zierikzee bijzonder centraal ligt, dus wendig een flinke opknapper. Dinsdagmiddag zijn in Goes binnen tijdsbestek van drie uur 5 verkeersonge-1 lukken gebeurd. By slechts één van deze ongelukken deden zich persoonlyke on gelukken voor. Dat was op de kruising Beatrixlaan-Violenstraat, waar om 17.50 uur een brommer tegen een per sonenauto reed. De brommer, bestuurd door A. H. te Goes, kwam uit de rich ting Oostsingel en verleende geen voor rang aan de personenwagen van A. de V. uit Zwyndrecht. H. liep bij de botsing een hersenschud ding en een wond in zijn rechterbeen op. Zijn duopassagier J. W. van R. te Goes brak zijn rechter dijbeen. Beiden wer den naar het ziekenhuis Oostwal ver voerd, nadat dokter J. B. V. Weiten de eerste hulp had verleend. De voer tuigen werden beschadigd. Om 17.20 wilde de bestuurder van een bestelauto F. H. J. M. te Goes vant de Jacob Valkestraat naar links de Stenen Brug opdraaien. Hy moest echter plot seling remmen- voor een brommer, die voor de auto langs de Voorstad indraai de. Als gevolg van het plotselinge rem- ONDER GROTE BELANGSTELLING bijzonder kundig man noemde. „Vooral zijn weldoordachte adviezen aan het college van b. en w. zijn van grote be- tekenins geweest. De plaats, die hij open laat, is moeilijk op te vullen. Want waar halen wij een man van daan, die zoals de heer Wessels naast vele goede ^kwaliteiten ook be schikt over de kennis van de kleinste details van de Goese samenleving?", vroeg de wethouder zich af. Hij gaf tenslotte aan mevrouw Wessels de ver zekering, dat haar man bij de gemeente Goes in dankbare herinnering zal blij ven voortleven. „Adviezen voor b. en w. van grote betekenis" Onder buitengewoon grote belangstel ling is dinsdagmiddag te Goes begraven de vrijdagmorgen op 46-jarige leeftijd overleden heer Ph. Wessels, chef van de afdelingen algemene zaken, burger- lyke' stand en bevolking van de ge meente Goes. Tijdens de plechtigheid, die aan de teraardebestelling vooraf ging, voerde in de aula van de begraaf plaats waarnemend burgemeester, wet houder J. S. Vissclier, het woord na mens het gemeentebestuur. Hij memoreerde, dat de heer Wessels op 2 augustus nog aanwezig was bij de ontvangst van de commissaris der ko ningin in het gemeentehuis. „Zijn over lijden heeft ons diep geschokt", aldus de iheer Visscher, die de overledene een De rij van vijf gevels, waar achter aan het Zierikzeese Haven- park het toekomstige r.-k. rust huis voor bejaarden wordt inge richt, i-s grotendeels al uit de stellingen gelicht. Binnenkort zal in het nieuwe complex tijdelijk het ziekenhuis worden onderge bracht, wanneer de gebouwen van de Cornelia Stichting" zullen worden gemoderniseerd. (Foto P.Z.C.) Armeense evangelist en priester dr. Sarnuël Doctorian sprak in Goes De Armeense priester en evangelist dr. Samuël Doctorian heeft dinsdagavond het woord gevoerd tydens een interker- kelyke evangelisatiesamenkomst in de Maria Magdalenakerk te Goes. Dr. Doctorian, die gastspreker was op het tweede Europa-congres ran de in ternationale vereniging van Volle-Evan- geliezakenlieden te Zurich, is van 4 tot en met 12 augustus in Nederland. Zon dag en maandag heeft hij reeds gespro ken in de gereformeerde Westerkerk te Utrecht; Goes was de tweede pleister plaats van deze door het Interkerkelijke Doctorian-comité georganiseerde cam pagne. De bijeenkomst werd ingeleid door de heer P- W. van den Dries te Breda, die vertelde hoe hij 4 jaar geleden tot de ontdekking was gekomen, dat hij een verkeerde levensopvatting bezat. Hij had zijn leven echter een wending gegeven, waarvan hy dinsdagavond getuigde. Een andere broeder van de Vereniging van Vrije Evangeliezakenlieden „Nederland die een getuigenis aflegde was de heer J. C. du Fossé te Sluis. Ds P. Homburg te Vlissingen, lid van het comité van aanbeveling van het In terkerkelijk Doctorian Comité, zei niet te hopen, dat de talrijke aanwezigen wa ren gekomen om dr. Doctorian te zien. „Als dat wel het geval is, kunt U beter direct naar huis gaan. U moet hier zijn om Christus te ontmoeten", aldus ds. Homburg. Dr. Doctorian, die in het Engels sprak en wiens woorden werden vertaald door de heer F. Koornstra te Den Haag, zei het juist te vinden, dat ds. Homburg hem een postbesteller had genoemd. „Want ik ben een postbesteller en ik heb een brief van God voor U". Hij ver telde dat de evangelisatie een persoon lijke ervaring is. Deze bijeenkomst was volgens dr. Doctorian belegd om zoveel mogelijk mensen deze ervaring te ge ven. Tot slot bad hij voor enkele tien tallen aanwezigen, die door handopste ken en opstaan te kennen hadden gege ven daarop prijs te stellen. EXAMENS Voor het praktijkdiploma boekhouden is geslaagd de heer C. L. Vinke te Den Haag, voorheen te Axel. (Slot van pag. J) je „camping vol". Maar dinsdagavond waren er naar schatting 10.000 va kantiegangers van deze kampeer terreinen verdwenen. De exploitan ten voeren er beslist niet wel bij: zy moesten door dit vroegtydige ver trek een strop incasseren. Bovendien kregen zij opvallend veel extra werk Zo moest de eigenaar van camping „Duinzicht" bij Dishoek (de heer D. Kluijfhout) plotseling on derkomen improviseren voor 70 Duit se jongens uit Essen, omdat hun tent (een enorme Amerikaanse le gertent) tegen de vlakte was ge waaid.... De storm bereikte 's ochtends tussen negen en elf uur zijn hoogtepunt: de windkracht schommelde toen voort durend rond acht, maar er waren uit schieters tot windkracht negen. En juist deze felle windstoten bleken des astreus voor de tenten en ook voor enkele houten strandhuisjes. Overi gens viel de schade aan deze strand huisjes nog mee. Bij Dishoek werd het wegzeilen van één houten dak gemeld en bij Westkapelle werden enkele wankel geworden daghuisjes afgebroken, voordat de storm scha de kon aanrichtén. Bovendien waai de bij Dishoek een houten huisje om, waarin een toeristenbibliotheek door kerkgenootschappen werd gehouden. Vijf kabels knapten Natuurlijk: hier en daar woei een boom om en vele t.v.-bezitters keken met bezorgde gezichten naar omge waaide antennes. Iii Vlissingen moest de brandweer zelfs een keer uitrukken, om met een ladderwagen een „gekapseisde" t.v— antenne in de Jan van Goyenlaan, die gevaar kon opleveren, te verwij deren. Op Zuid-Bevel and en in de Schouwse Westhoek hield de storm ook huls in enkele boom gaarden: vooral aan de goudrei- netten werd schade toegebracht. Vrijwel alle Zeeuwse veerboten lieten zich echter niet afschrik ken door de storm. Alleen de extraboot op de lyn Kats- Zierikzee, de Noord-Beveland, moest dinsdagmiddag uit de vaart worden genomen, omdat het schip zo erg ging schommelen, dat auto's gingen schuiven en daardoor beschadigd werden. Op dit traject bleef de Ko ningin Einma echter wel in de vaart. Voor de landbouw was er met name in de sector van de vlasteelt enige schade: tientallen vlasoppers, die op transport stonden te wachten, woeien om en dwarrelden over de akkers. De storm bezorgde ook de N.V. Ko- ninkiyke Maatschappy „De Schelde" in Vlissingen enige overlast: 's mor gens kregen de windstoten vat op het motorschip „Waardrecht", pas van stapel gelopen en nu in afbouw. Onvrijwillig wendde het schip de ste ven enigszins, waardoor niet minder dan vijf kabels knaptenEen sleepboot bleek echter sterker dan de wind en bracht het schip weer op zijn plaats. De voorzitter van het burgerlijk armbestuur, de heer A. de Roo, noemde de heer Wessels, die ook deel uitmaakte van dit bestuur, een goed bestuurder en een actief wer ker. Een man met een sterk sociaal gevoel, die begrip had voor de noden van anderen. Maar ook iemand, die de schijn en werkelijkheid van elk aar wist te onderscheiden. Namens de Vereniging voor Bevol kingsboekhouding en militaire zaken, waarvan de heer Wessels hoofdbe stuurslid was, voerde de heer A. J. Bruynooge uit Amersfoort het woord. „Wanneer er problemen aan de orde kwamen, konden wij er van verzekerd zijn, dat de heer Wessels zijn stem zou laten horen. En zijn visie bleek meestal de juiste te zijn. Zijn werk in onze ver eniging was niet alleen ten nutte van Goes. Het strekte verder en kwam ten foede aan de gehele Nederlandse bevol- ing", aldus de heer Bruynooge. De korte uitvaartdienst werd by uitste- digheid van de gereformeerde predi kanten geleid door ds. J. Karelse, pre dikant van de vrije evangelische ge meente. Een neef van de overledene dankte voor de belangstelling. Gehuld in kleding, waarin ook schaatssport bedreven kan worden, stonden gisteren toeristen op de Zeeuw se stranden: zoals hier bij Westkapelle. Véle vakantiegangers vonden liet storm achtige weer overigens zo erg nog niet, want het beeld van dreigend aanrollen de golven fascineerde hen. (Foto P.Z.C.) TUSSEN 15 EN 18 UUR Twee gewonden bij botsing tussen brommer en auto men werd de bestelauto aangereden door de achterop komende personen wagen van J. op 't H. te Wolphaarts- dijk. De personenauto werd beschadigd. Op de kruising Marconistraat-Van Heemskerkstraat kwamen om 16.30 uur een stationwagen en een per sonenauto met elkaar in botsing. De stationwagen, bestuurd door W. G. de L. te Goes, kwam uit de Van Heemskerkstraat en reed in de richting Edisonstraat. De L. verleende geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, be stuurd door P. van P. te Den Haag. De personenwagen liep flinke materiële schade op. Op dezelfde plaats reed om ongeveer 15 uur een achteruit rijdende vracht auto, bestuurd door J. S. te Borssele, een lantaarnpaal omver. Om ongeveer 18 uur verzuimde de Goesenaar J. M. met zijn stationwagen op de Bergweg voorrang te verlenen aan een kleine personenauto, die de Kamperfoelie straat inreed. Bij de botsing, die daar van het gevolg was, maakte de per sonenauto een halve slag in het rond en vervolgde zijn weg achteruit rijdend. De personenauto werd aan de achter zijde beschadigd. Expositie Sarika Góth geopend In de Veerse Goutsbloeme heeft mr. J. C. J. van Schagen dinsdagmiddag een expositie geopend van de schilderes Sarika Góth. Mr. Van Schagen wees er in zijn openingswoord op, dat hy sinds lang belangstelling heeft voor het werk van de Veerse schilderes. Die belang stelling, zo betoogde de Domburgse schrijver, dateert uit 1914, toen zijn vader in Domburg een „toko" had, waarin vele zaken te koop werden aan geboden, onder meer ook versierde loosjes van mejuffrouw Góth, (he toen nog een schoolmeisje was. Later werd de kennismaking van mr. Van Schagen met het werk van Sarika Góth nog beter. De heer Van Schagen zei het werk van de Veerse schilderes sympathiek te vinden door de constante rust, die ervan uitgaat en waarbij mejuffrouw Góth zich niet uit het spoor laat slaan door allerlei nieuwe stromingen. „U bent een leven lang geboeid geweest door het stille leven van de dingen", aldus mr. Van Schagen, die mejuffrouw Góth de Zeeuwse schil deres van de stilte wilde noemen, de stilte, die vandaag de dag zo snel ver geten wordt. Vooral van de kinder portretten vond mr. Van Schagen iets juitengewoon rustigs uitgaan. De tentoonstelling is geopend tot 31 augustus. „Little Boys" niet welkom in Vlissingen Het gedrag in de zomermaanden van groepjes Duitse bromnozems in Vlissingen is niet alleen voor de inwoners maar ook voor de poli tie een voortdurende bron van er gernis- Het waren vooral de zo genaamde „Little Boys" (een min of meer georganiseerde groep met deze naam plus clubnummer op de bromfiets geschilderd, leren jasje en leren broek) die gewoon lijk met 70 tot 80 kilometer per uur door het drukke Vlissingse centrum reden. Ze hebben de politie wel wat ex tra werk gegeven, vanwege hun misdragingen op het Vlissingse kampeerterrein. Inmiddels had den zes van de heren reeds per man drie bonnen te pakken voor snelheden tot ongeveer 80 kilome ter, per uur in de bebouwde kom. Met een duidelijke afkeer van het Vlissingse politie-apparaat hebben de „Littlc Boys" de Vlissingse re- fionen verlaten. Komen ze terug, an zullen ze moeten beginnen met hun tot flinke bedragen opgelopen boetes te betalen. Mis schien zien ze daar ernstig tegen op, en dat is nu net wat de Vlis singse politie hoopt bijna geen tent meer overeind. Deze foto toont het mistroostige beeld van het kampeerterrein van de heer A. Jan- se tussen Zoutelande en Westkapelle. (Foto P.Z.C.) Zeehengelwedstrijd in Kamperland „De Noord-Bevelandse Hengelsportver eniging" schreef op zaterdag J.1- een zeehengelwedstrijd te Kamperland uit voor leden en badgasten. De opkomst was, ook dank zij het mooie weer, erg groot. Het hoogste aantal punten be haalde A. Vroonland uit Wissenkerke, namelijk 840. De tweede prijs ging naar P. van Bercum uit Tilburg met 623 punten; 3. J. Hamelink, Sluiskil (526); 4. P. Lems Colijnsplaat (325): 5. P. Luljk, Kamperland (342); 6. J. Lamse, Colijnsplaat (325); 7. H. Crusio, Bergen op Zoom (325); 8. R. de Kam, Kamper land (302); 9. J. Sandee, Kamperland (249); 10. W. de Regt, Goes (237) B. en w. Westkapelle afwij'zend over fotoboek Walcheren De raad van Westkapelle komt vandaag woensdag om acht uur in open bare vergadering bijeen. Burgemeester en wethouders stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het be stuur van de Vereniging van burge meesters en secretarissen der Walcher- se gemeenten tot uitgifte voor gezame- lijke rekening van éen fotoboek voor Walcheren. Het fotoboek zou worden uitgegeven door de drukkerij en uitge verij v.h. C. de Boer jr. N.V. te Hilver sum met een oplage van eenminste 10.000 exemplaren. Bij dit aantal zou de Inkoopsprijs 2,60 per stuk bedra- fen. Er zijn ongeveer tien gemeenten ij de uitgifte betrokken, zodat elke ge meente gemiddeld 1000 exemplaren zou dienen af te nemen. Tevens wordt voor gesteld eervol ontslag te verlenen aan mej. J. J. van Eenenpaam als onderw(j- zeres aan de openbare lagere school wc- D. Anemact. Coiynsplaat (225); 12. me- gens opheffing van de betrekking van vrouw Korsuize, Kortgcne (205). I vijfde leerkracht. Orgelconcert door Jan Hekhuis - Nieuwe Kerk Donderdagmiddag geeft de Vrouwenpol- derse organist Jan Hekhuis een concert op het orgel van de Nieuwe Kerk te Middelburg. Hij zal het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Sonata da chiesa van Hendrik Andriessen; 2. Drie psal men (17, 123 en 105) van Cor Kee; 3. Inventionen van Albert de Klerk; 4. Va riaties over psalm 31 en preludium over psalm 27 van Haite van der Schaaf; 5. Thema, variaties en fuga van George Stam. Het concert begint om 2 uur. Het volgende middagconcert, op donder dag 23 augustus, wordt verzorgd door Ineke de Wit uit Middelburg. Voor het avondconcert van 28 augustus is Albert de Klerk concertgever. Vlakebrug te Kruiningen was bij botsing niet geopend In de P.Z.C. van gisteren staat in het bericht over de kettingbotsing bij de Vlakebrug abusievelijk vermeld, dat de botsing was ontstaan vlak nadat de brug open was geweest. Enkele perso nenauto's zouden genoodzaakt zijn ge weest voor deze open brug te stoppen. Naar ons meedeelde is de Vlakebrug te Kruiningen omtrent het tijdstip van de botsing, 7 uur, niet open geweest. De reden, waarom enkele auto's middenop de hoofdweg waren gestopt, is niet be kend. Engels schip met brand in ruim op rede van Vlissingen Dinsdagmorgen arriveerde op de rede van Vlissingen met een brandende la ding vismeel het 5.975 b.r.t. metende Engelse schip „Ivanglioe Beacon". De brand strekte zich niet verder uit dan tot ruim drie. De gezagvoerder van het schip kreeg geen toestemming de haven van Vlissingen aan te doen teneinde daar de brand te kunnen blussen: in Vlissingen is namelijk geen blusmate- rieel aanwezig om een dergelijke brand te blossen. Omstreeks kwart voor tien is de „Ivang- hoe Beacon" dan ook naar Antwerpen waar het vandaan kwam terug gekeerd. Wel werd op de rede van Vlis singen de brandende lading vismeel on der koolzuur gezet. Het schip is eigen dom van de „Crawford Shipping Com pany Ltd." uit Londen en was op weg naar Stettin. Volgende maand zal de „Ivanghoe Bea con" op Boeles scheepswerven in Bol nes een totale verandering ondergaan. Het vaartuig zal worden voorzien van een nieuw middengedeelte van 18 meter lang. Door de ombouw verandert het scheepstype: van een open shelter-dec ker van 9720 ton dead weight wordt het zo een gesloten shelter-decker van 13-320 ton. (Advertentie) Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 20.45, 21.15 en 21.45 uur. HET WEER IN EUROPA Oslo. geheel bewolkt 17 gr. C. Kopenhagen, zwaar bewolki 16 gr. C. Londen, zwaar bewolkt 16 gr. c. Brussel, regenbui 16 gr. c. Luxemburg, regenbul 17 gr. c. Parijs, half bewolkt 10 gr. c. Nice, onbewolkt 31 gr. c. MUnchen, regen 18 gr. c. Genève, zwaar bewolkt 20 gr. c. Wenen, regenbui 32 gr. c. Innsbruck, onweer 23 gr. c. Rome. onbewolkt 33 gr. c. Madrid, onbewolkt 29 gr. C. Mallorcflj onbewolkt 30 gr. c. VERWACHT. AFNEMEND BUIIG Wisselende bewolking met enkele buien. Overwegend matige, langs de kust krachtige wind tussen west en noord west. Hogere middagtemperaturen. Strandverwachting (Van onze weerkundige medewerker De stormdepressie, die dinsdag wind stoten tot 100 km per uur bracht trekt naar het noordoosten weg. Vandaag nog een enkele verspreide bui, gevolgd door flinke opklaringen. Tot matig afnemen de wind, in de middag 16 tot 18 graden; zeewater 17 graden. Vooruitzichten; langzame verbetering met opklaringen, maar nog een frisse zeewind, ZON EN MAAN. 9 augustus Zon op 5.13 onder 20.17 Maan op 14.31 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2