WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN KRIJGT INDUSTRIESCHAP Volgend jaar begin met de „oesterproef" BILT Krachtsinspanning in het belang van een evenwichtige streekontwihkeling SPAREN VOOR MEUBELEN OF T.V. BROK MAISONNEUVEAAN WAL HAARCREME ALMANAK XERMISDONDERDAG" IN EEN EIVOL MIDDELBURG Kunst GU1D0 METSERS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 Bezwaren zijn opgeheven De belemmeringen, die de oprichting van een industrieschap voor de gemeenten Breskens, Hoofdplaat, Schoondijke en Groede in de weg stonden, zijn verdwenen. De vier gemeentebesturen hebben in hun vergadering van woensdag j.l. besloten omtrent de plaats van een gezamenlijk industrieterrein advies te vragen aan de stedebouwkun digen van de vier gemeenten, in overleg met het E.T.I. voor Zeeland en de Provinciale Planologische Dienst. Bij het vervullen van hun taak zullen deze deskundigen er voor moeten waken, dat de recrea tieve ontwikkeling van de streek niet wordt belemmerd door indus trievestigingen. Als aan deze voorwaarde wordt voldaan, zo spraken de samenwerkende colleges zich uit, dun zullen de gezamenlijke krachten worden ingespannen in het belang van een evenwichtige str eekontwikkeling. buurt, dan zoek ik elders een plaats" zo heeft de aannemer gezegd. Dit in volledige harmonie gehouden besluit is voor het college van b. en w. van Groede aanleiding om de raad alsnog voor te stellen tot de gemeen schappelijke regeling toe te treden. Men kent de feiten. Reeds geruime tijd bestonden tussen de vier gemeenten plannen om tot een industri-eschap te komen. Men ging er van uit, dat voor gezamenlijke rekening een terrein ter grote van ongeveer 5 ha industrïerijp diende te worden gemaakt. Gegadigden voor nieuwe vestigingen zouden daar hun bedrijf bunnen bouwen. Een indus trieschap dus de vier gezamenlijke gemeenten zou zich in bepaalde ge vallen garant kunnen stellen voor het benodigde vestigingskapitaal. De raden van de gemeenten Breskens. Hoofdplaat en Schoondijke keurden bet ontwerp reeds goed. Het college van b. en w. van Groede, dat bezwaren had tegen de paats van het toekomstige industrieter rein, stelde de gemeenteraad voor niet tot toetreding te besluiten. Dit voorstel werd aangehouden. De raad van Groede stelde er prijs op, dat eerst de gehele zaak met de overige partners nog eens zou worden besproken. In de daarop volgende openbare vergadering van de gemeenteraden van Schoondijke Groede werden door de respectievelijke burgemeesters over en weer enkele har de en niet mis te verstane woorden over deze kwestie gebezigd. Burgemeester Everaars gelooft niet zo erg in de industriemogelijkheden in zijn streek. „Maar ik kan me vergissen", zo voegt lijj er aan toe. In een industrie- selectie ziet hij niet veel heil. Als men een duur industrieterrein aanlegt, dan wil men profijten zien en dan wordt er vlug wat water in de wijn gedaan. Groedes burgemeester heeft overigens het volste vertrouwen in de deskundi gen, die de plaats van het toekomstige industrieterrein zullen moeten bepalen. In de recreatie gelooft burgemeester Everaars wel. Die heeft volgens hem in West-Zeeuwsch-Vlaanderen een grote toekomst met ongekende mogelijkhe den. Hij ziet voor de toekomst een re- Recreatie Enige dagen geleden richtte het college van b. en w. van Groede zich schrifte lijk tot de drie andere partners. In deze brief werd gewezen op de grote econo mische voordelen, voortkomend uit de recreatie. Vast staat, zo vervolgt brief, dat recreatie en industrie eikaars nabijheid slecht verdragen. Volgens b. en w. van Groede moet daarom met het aanwijzen van een plaats voor indus triedoeleinden de grootste voorzichtig heid worden betracht. Dit terrein zal, zo gaat de brief verder, op een zodanige plaats moeten komen, dat industrie zich daar kan vestigen zonder dat wat de soorten betreft al te grote selectie moet worden toegepast en zonder gehin derd te worden door al te zware hinder wetbepalingen, nu of in de toekomst. Het terrein gelegen in Groede ten oos ten van de rijksweg Breskens-Schoon- dijke (Kruisdijk) voldoet aan deze hoogst noodzakelijke voorwaarden al lerminst, zo luidt de inhoud van de brief verder. Klachten Gewezen wordt op de vele gegronde klachten uit Breskens en Groede over aldaar reeds gevestigde industrie. „Van daar dat wij reeds op 2 november 1961, aldus b. en w. van Groede. hebben voor gesteld de plaats van het industrieter rein te doen bepalen door deskundigen. Kan ons zekerheid worden gegeven, dat aldus wordt gehandeld, dat heeft de raad tegen toetreding tot het industrie schap geen bedenking. Is die zekerheid er niet, dan zullen wij zeer tot onze spijt verplicht zijn de raad voor te stel len niet tot toetreding te besluiten", al dus b. en w. van Groede, die zich daar na bereid verklaarde tot verdere ge- dachtenwisseling over de aangelegen heid. Toekomst creatiegebied langs de kust met een diepte tot 10 kilometer het binnenland in. Zelfs Schoondijke en Oostburg zullen daarin worden opgenomen, meent hij. Op economisch gebied noemt burge meester Everaars met name de moge lijkheden voor grondeigenaren. voor aannemers, onderaannemers en vaklie den, die fiats en bungalows gaan bou wen, voor de neringdoenden en alle an deren, die daarvan mee profiteren. .,Dan zal toch eerst de bouwstop opge heven moeten worden en dat gebeurt wellicht nooit meer", zei ons burge meester J. C. Hoftijzer van Schoondijke. Volgens hem is een blik op de kaart voldoende om aan te tonen, dat de gron den ten oosten van de weg Breskens- Schoondijke uitgesproken centraal lig gen voor een gezamenlijk industrieter rein. „Maar wrj dienen af te wachten hoe het advies van de deskundigen luidt". Hoofdzaak vindt burgemeestser Hoftijzer het feit, dat er industrie komt. Ieder jaar zien wij hier hetzelfde beeld, zo vervolgde hij. „Jongelui komen van school, kijken eens om zich heen en moeten dan constateren, dat de streek hen niets te bieden heeft. Stuk voor stuk zien wij ze naar elders verdwij nen". Daar moet volgens hem iets aan worden gedaan. Burgemeester Hoftjjzer meent, dat het met de last, die eventuele industrieën aan de Kruisdjjk zullen bezorgen, wel zal loslopen. De burgemeester van Schoondjjke betreurde het, dat- de per soonlijke verhoudingen enigszins in het gedrang zijn gekomen doordat hij zjjn collega van Groede elkaar e flink de waarheid hebben gezegd. „Wat mij betreft zitten wij spoedig weer ge broederlijk rond de tafel", zo besloot hij. En aangezien ook burgemeester Everaars een soortgelijk geluid liet horen zal de strijdbijl wel spoedig worden begraven. Bijvoorbeeld aan de Kruisdijk, ten oosten van de weg Breskens-Schoondijke (Advertentie) INWONER VROUWENPOLDER DODELIJK VERONGELUKT Op de driesprong Vrouwenpolderseweg- Kleine Kadetweg te Serooskerke (W.) is donderdagmiddag de 76-jarige brom fietser B. Wattel uit Vrouwenpolder zo danig met een bestelauto in botsing ge komen, dat hij in de loop van de mid dag aan zjjn verwondingen is overleden. De heer Wattel, die uit de richting van Vrouwenpolder kwam, wilde linksaf van de Vrouwenpolderseweg de Kleine Ka detweg inslaan. Uit de richting van Se rooskerke kwam een bestelauto, be stuurd door de heer L. A. J. V. uit Vught. waarmee de heer W. in botsing kwam. Nadat dokter Schep uit Seroos kerke eerste hulp had verleend, werd W. naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd, waar hij later op de middag aan zijn verwondingen is overleden. De bestelauto werd slechts licht be schadigd, terwijl de inzittenden met de schrik vrij kwamen. Knaapje viel in Zierikzee tussen kaai en schip Tijdens de zwemwedstrijden op de Zie- rikzeese visserijdag stonden de toe schouwers op de Engelse Kade zo dicht langs de waterkant, dat een 6-jarig jongetje bij een lichte deining in de me nigte zijn evenwicht verloor en tussen de kade en een daaraan gemeerde mos- selkotter in het water belandde. Het knaapje ging tweemaal kopje onder, maar een van de omstanders, de heer M. J. Regoort, wist hem vlug in veilig heid te brengen. Hij bedacht zich geen ogenblik, sprong in het water en bracht het ventje kort daarop op de wal. Bei den gingen zo snel mogelijk naar huis: het jongetje met de schrik in zijn be nen. de redder met een nat pak. KREDIETDAG 1962 OP 5 SEPTFMPPR IN GOES Het landbouwcoöperatiecentrum vooi Zuidwest-Nederland belegt woensdag morgen 5 september om half elf in schouwburg Juliana te Goes de krediet- dag 1962. Gesproken zal worden over de functie van de boerenleenbank door de heer ir. J. S. Keyser, directeur van de centrale bank te Utrecht en over de kredietverlening op basis van bedrijfs economische gegevens door de heer ir. N. A. Tonckens, medewerker aan die bank. Na de lunchpauze spreekt de heer Meijers, directeur van boekhoudbureau en accountantsdienst der Z.L.M. te Goes over het onderwerp „Bedrijfsinkomsten aan de hand van bedrijfseconomische boekhoudingen". Een forum, bestaande uit vertegenwoor digers van de voorlichtingsdiensten, be handelt daarna vragen van de aanwezi- FOLKLORE-FESTIJN OP DE GOESE MARKT In het kader van het internationale volksdans-, gymnastiek en balletfeest van de Goese r.-k. gymnastiekvereni ging „Kasporgo" was er donderdag avond op het podium van de Goese I Markt een afwisselend optreden var buitenlandse groepen. Gedurende een ruim twee uren durend programma kre gen de talrijke aanwezigen een keur van folkloristische tradities van diverse Europese Tanden te zien en te horen. Aan dit feestelijk gebeuren werkten mee de Nicolson Pipeband uit Folkstone de folkloregroep „Gay Sgavoir" uit Ba- yeux, de Spaanse volksdansgroep uit Sitges. de Zweedse volksdansgroep uit. SolTeftea, de gymnastiekgroep van D. J. K. uit Neurenberg, de Oostenrijkse mu ziek-, zang- en volksdansgroep van de Salzburger volkshogeschool en de Roe meense volksdansgroep „Siebenburgen" woonachtig in Salzburg. Bijzonder in trek was wel het optreden van de Spaanse groep. Dit festijn werd onder meer bijgewoond door de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en zijn echt genote. Jnnderdagmiddag arriveerde de drijvende dok „Walcheren" van het bergingsbedrijf J. v. d. Akker met een enigszins merkwaardige last voor de sluizen te Vlissingen. De bok die werd gesleept door de sleepboot Willem had in de stroppen een stuk staal van 50 ton, afkomstig van het wrak van de in de oorlog nabij Cadzand ge zonken „Ford Maisoneuve". Het bergingsbedrijf is momenteel in opdracht van de rijkswater staat bezig het wrak op te ruimen en de vaargeul voor Cadzand vrij te maken tot een diepte van 14 meter bij laag water. Het karwei verloopt voorspoedig. Men hoopt nog dit jaar met het ruimen van het wrak gereed te komen. Dit is flink binnen de raming, die augus tus 1963 als datum waarop het werk gereed moest zijn, aangaf. Enkele weken geleden kreeg het karwe; een flinke stoot in de goe de richting. Toen kwam bij het tot ontploffing brengen van de springladingen ook een deel van de munitie in het schip tot ont ploffing. Als gevolg hiervan ge raakte de zijwand van ruim 4 los en kwam naast het schip op de zeebodem terecht. Het stuk ligt bij laag water beneden de vereiste 14 meter, waardoor men en ver der niets aan hoeft te doen. Ver schillende stukken, die bij het „schléten" niet op de vereiste diepte komen te liggen moeten worden opgehaald en getranspor teerd. Het stuk staal dat woensdag in Vlissingen werd binnengebracht, bestond uit het dek en de gehele zijkant van ruim 2. Het gedeelte werd even voorbij de sluizen op (Slot van pag. 1 mosselfeest ln Bruinisse. Deze had toen in een wat in mineur gestelde toespraak over de opening van het nieuwe seizoen gesproken in de geest van „het begin van het einde een dag van weemoed...". Daartegen nu kwam „Zeviber'-voorzitter A. L. S. Lockefeer uit Hulst, donderdagmid dag fel in het geweer. Hij zag de visserijdag te Zierikzee als een le- Toelichting In een toelichting op een en ander zei burgemeester J. C. Everaars uit Groede ons, dat zijn gemeente bepaald niets tegen industrie heeft. Maar industrie en recreatie kunnen zijns inziens niet sa mengaan. Burgemeester Everaars noemde voorbeelden. Van mensen uit het Ruhrgebied en de Borinage, (he zelfs tijdens de weekeinden de bezwanger de lucht uit hun streek verlaten om frisse lucht te happen aan de Zeeuw se kust. Een aannemer met interesse voor bungalows in Groede heeft de zer dagen verklaard even de indus- trieschapsverwikkelingen te willen afwachten, alvorens tot bouwen te besluiten. „Komt hier industrie in de r Advertentie EEN PR0DUK7 VAN L'ORÈAL DE PARIS ceeuwse Menu Vandaag een kleintje, maar ge garandeerd „uit het leven gegre pen". Op de boot van Breskens naar Vlissingen bevond zich een groep Belgische kostschoolknapen, on der leiding van een pater. Aan boord bevonden zich ook twee op vallend mooie meisjes, blond, ge bruind en rank op de benen. Bij het verlaten van de boot, keek de pater onwillekeurig nog even om, waarop één der aan zijn herderlijke hoede toevertrouwde knapen vermanend uitriep: ,flé, pater!" Sprak de pater: „Awél, Gaston Al sta ik nou op dieet, daarom mag ik het menu wel bekij ken" J. Wolfswinkel met eervol ontslag Bij K.B. is aan de heer J. Wolfswinkel, J hoofdinspecteur en loco-directeur van 's rijksbelastingen te Amsterdam, op zijn verzoek met ingang van 1 september a.s. eervol ontslag uit rijksdienst ver- I leend onder dankbetuiging voor de aan J het land bewezen diensten. De heer Wolfswinkel was van 1 oktober J 1930 tot 1 juni 1933 te Goes en van 1 J juni 1933 tot 1 oktober 1940 inspecteur t der registratie en domeinen. Voor, tij- dens en na het uitbreken van de tweede wereldoorlog was hij waarnemend direc- J teur der registratie en domeinen te Mid- J delburg. Voorts was de heer Wolfswin. J kei commissaris van de N.V. Haven van J Vlissingen en talrijke jaren lid van de J kamer van toezicht op de notarisse" z. te Middelburg. In Kapelle begon verkoop van zure morellen Op de veiling te Kapelle is donderdag j een begin gemaakt met de verkoop van Zure Morellen, ontsteeld voor de indus- J trie. Het aanbod bedroeg zeven ton, J waarvoor een prijs werd besteed 38 voor kwaliteit I en 0,88 voor J kwaliteit n. Er mag dit seizoen een 2 redelijk oogst van Zure Morellen ver wacht worden. Nationale trekpaarden tentoonstelling in 's-Hertogenbosch nationale trekpaardententoonstel- ling, op vrijdag 14 en zaterdag 15 sep- - tember' in 's-Hertogenbosch, zal dit keer een bijzonder karakter dragen in ver- l band met de viering van het zesde lus- J trum. Verschillende extra demonstraties, zoals een manifestatie van de Franse Staatstoeterijen met 60 hengsten van verschillende paardenrassen, maken het voor deelnemers en bezoekers, waaron der elk jaar een groot aantal Zeeuwen, nog aantrekkelijker de tentoonstelling te I bezoeken. In het erecomité, dat onder voorzitter- J schap staat van Z.K.H. Prins Bernhard, J hebben nu ook de ministers Luns en J Marijnen zitting genomen. Vrachtauto kwam in botsing met personenwagen Donderdagmorgen omstreeks 12 uur zjjn op de Londense Kaai te Middelburg een vrachtwagen en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Het ongeluk ontstond, toen de bestuur der van de personenwagen, A. P. uit St.-Maartensdijk plotseling moest af remmen. De chauffeur van de personen auto, C. C, te Middelburg, kon niet •neer op tijd tot stilstand komen en reed ar, achterkant van de wagen van vend symbool van de hoop en het vertrouwen van de Zeeuwse vissers om hun bedrijven in de toekomst ook reilende en zeilende te houden. Daar om kon hij niet nalaten om vurig stelling te nemen togen het feit „dal in Bruinisse roet in het feestelijke eten was gegooid". Geen fatalisten Middelburg heeft zjjn drukste dag van het jaar weer achter de rug. Want als zodanig mag de zogeheten „ke,rmisdonderdag" wel gekenschetst worden: overi gens fungeerde niet alleen de kermis als trekpleister, maar ook de weekmarkt, die nadat de kraampjes vorig jaar op het Abdjjplein gestaan hadden thans weer was opgesteld op de traditionele plaats, gevormd door Onder de Toren, de Groenmarkt en de Koorkerk straat. Dat alles werd overstraald door een vriendelijke zon, die er overigens voor zorgde, dat het niet zo „ver schrikkelijk druk" was als voorgaande jaren. Want dank zij deze zomerdag hadden vele hoofdstedelingen, .eilanders" en buitenlandse toeristen het strand en de duinen verkozen boven de drukte en het lawaai van narktdag en kermis. Maar toch, het was nog altijd „eivol" in de Zeeuwse hoofdstad, die haar bevolking met die donderdagse drukte bijna verdubbeld zag. Waren er dan wat minder bezoekers dan andere jaren, er zijn deze dag wel meer auto's en bussen op Middelburg afgestevend. Tot rond drie uur ln de middag trok een bijna onafgebroken stroom over de Stationsbrug, die het met de Ku- nlngsbrug en verdere omgeving dan ook zwaar tc verduren kreeg. Tegen de avond nogmaals, toen de verkeersstroom de stad weer uittrok. De mannen van de gemeentepolitie, ijverig ter zijde gestaan door die van het reservekorps, hebben hun beste krachten inge zet om de auto's zo goed mogelijk te verwerken. Daar door kwamen er slechts enkele malen te lange wacht tijden voor. Overal in de stad hadden auto's en bussen een stand plaats gevonden. Vooral van de kaaien, het Hof van Tange, de Looierssingel en de gracht-kanten werd een druk gebruik gemaakt. Naast ruim over de achtduizend personenauto's en motoren, die naar schatting de brug passeerden naar Middelburg of de kuststreek, waar het eveneens bijzonder druk was, telde de Middelburg se politie op een gegeven moment niet minder dan 160 autobussen, die met name met Engelsen en Belgen „geladen" waren. Op de foto: een stukje van het „eivolle" Middelburg. (foto P.Z.C.) Hulst, gemeentehuis. Expositie van schilderijen en tekeningen. De 21-jarige Hulster kunstschilder Gui- do Metsers die een maand geleden te Antwerpen door een bij uitstek kundige jury tot Laureaat werd uitgeroepen, heeft zijn werkstukken van zijn Ant werps atelier tot 12 augustus naar het gemeentehuis van zijn geboorteplaats Hulst overgebracht. Met deze verhui zing is duidelijk gemaakt dat Zeeland een jong kunstschilder rijk is, wiens naam nog niet werd gehoord tussen die van de, met de regelmaat van de klok terugkerende exposerende Zeeuwen en tegelijkertijd een die zich in dit milieu van een opvallende plaats zeker zou we- Een bezoek aan de expositie maakt met een duidelijk dat men hier met een sterk en actief talent te doen heeft, met een hardwerkend schilder die zijn vormen en kleuren zeer bewust op het doek zet, hard en zonder aarzeling maar tegelij kertijd verfijnd en emotioneel. Wanneer men stelt dat dat nog duidelijk te zien is dat Metsers en jong en dus zoekend kunstenaar is die „zijn draai nog niet heeft gevonden", mag dat wat ons be treft slaan op zijn stilistische variaties en een beetje op zijn keuze van onder werpen, maar zeker niet op zijn grote technische vaardigheid of zijn scherp en speels gevoel voor compositie. Zo zal het ene doek een duidelijke verwant schap laten zien met de surrealisten of de magisch realisten terwijl een ander doet denken aan sculpturen van Henry Moore. Het zij zo. Toch loopt er door die stilistische wisselingen een sterke her kenbare draad, die van Hugo Metsers. Zijn jongste doek, een reusachtige „Mo loch" in oranje-bruine en onbestemde donkere tinten is bijzonder indrukwek kend van compositie, vorm en gamma. De materiaalbehandeling en het profijt trekken van iedere korrel in de struc tuur tonen dat Guido Metsers niet snel tevreden is en ernstig werkt aan de ver dieping van zijn doeken. Buitengewoon gaaf is zijn „Astronau ten" in blauw-groen en groen-blauw evenals het strakkere en daarbij ietwat steriele „Bronzen moederschap" en zijn intrigerende „Demon morbide", (dat hem het laureaat opleverde), om er enkele te noemen. Dan zijn er zijn indrukwekken de bizarre landschappen, magisch en te gelijkertijd van een aantrekkelijke ge voeligheid. Hugo Metsers kleuren zijn over het algemeen sombei', zonder overi gens zijn schilderijen zelf uitgesproken somber te maken. Hier en daar spreekt zelfs een onverwacht opduikende scher- ie humor mee. lugo Metsers laat in zijn schilderijen ,ien een kunstenaar met durf te zijn. Zowel in opzet als in uitwerking van zijn doeken. En durf, wellicht ontleend aan een duidelijke vrijheid in schilder kunstige opvatting, zoals wij die in ons Zeeuws kunstschildersmilieu nog niet vaak hebben aangetroffen. Het werk van Hugo Metsers komt hoewel van zelfsprekend nog jong, nog in evolutie juist door die durf en krachtige op zet. in Zeeland als een zekere verfris sing. Daarom zal het nodig zijn dat het deze jonge kunstschilder mogelijk wordt gemaakt ook in andere Zeeuwse steden, onder meer in Middelburg, zijn werk tc exposeren. Capaciteit „Ossendrecht" minder door schade is de maximale productiecapaciteit van het pompstation van dc N.V. Water leiding Maatschappij „Zuïd-Beveland" te Ossendrecht verminderd. Hoewel de reserve-installaties het nor male verbruik gemakkelijk kunnen verwerken, kunnen de spitsverbruiken, die op zomerse dagen worden ver wacht, op bepaalde dagen moeilijkheden 'eroorzaken. Bij een normaal en verantwoord ver bruik zonder waterverkwisting voor woeien en koeldoeleinden zal weinig I geen last worden ondervonden. „Wij zjjn geen fatalisten", aldus de heer Lockefeer, ,,'t zal niet zo een voudig zijn om van een visser een landrot te maken. Zolang de „oester- mttmMMarjfi proef" niet is beëindigd en we hebben vertrouwen in prof. Korringa, die voor f 12 miljoen op grote schaal onderzoekingen zal verrichten en heeft verklaard, dat hy er iets in ziet zolang hoeven er geen gelui den te worden gehoord als vorige week ln Bruinisse" Over de hoofden van de „Zevibel"- reiinisten heen deed de heer Locke feer dan ook een beroep op de ver tegenwoordigers van Zeeland ir de Kamers en het i xovinciaal bestuur zich te weerhouden van opmerkingen in deze trant. „We verwachten van hen een open oog voor wat we na streven". De „Zevibel"-voorzitter vond het niet nodig, dat een domper wordt gezet op de feestvreugde bij de opening van het nieuwe seizoen. „Daarvoor zi,jn we veel te vechtlustig, dat zullen we nog wel bewijzen", voegde hij er aan toe. Dat de woorden van gedeputeerde Van Dongen voor tweeërlei uitleg vatbaar waren, bleek, toen de voor zitter van het comité „Zeeland Pre senteert", de heer J. van Glerum uit Yerseke, aan het woord kwam. Hij luid er een prikkel voor hechtere sa menwerking in gepioefd. Een aan sporing aan de vissers zich aaneen te sluiten en de belangen te bevech ten onder de leuze „Eendracht maakt macht", zoals die op de Zeeuwse vis- serjjdag werd vastgehouden. Franse folkloregroep bracht bezoek aan Kapelle De Franse folkloregroep „Gay Sgavoir" uit Bayeux (Normandiè). die deze weck een bezoek brengt aan „Kasporgo" uit Goes, heeft donderdagmiddag een be zoek gebracht aan Kapelle. Allereerst begaf de groep zich samen met de lei ders van de andere dansgroepen naar het Franse militaire kerkhof, waar ln een korte, plechtige samenkomst de in de meidagen van 1949 gevallen landge noten werden herdacht. Graftakken werden er aan de voet van het monu ment gelegd namens de leiders van de te Goes deelnemende dansgroepen en „Gay Sgavoir". Een kort woord werd er gesproken door de leider van de Franse groep, waarna dc plechtigheid werd besloten met het zingen van dc nationale volksliederen. In hot gemeen tehuis had vervolgens een ontvangst plaats door het gemeentebestuur en vertegenwoordigers van het comité „Les Souvenir Frangais" en Franse oud-strlj- dersorganisatics. Als eerste sprak bur gemeester H. G- van Suylckom een .:ort woord. Namens hef consulaat-ge neraal van het comité „Les Souvenir Frangais" en „Anciens Combattans' werd het gezelschap toegesproken door graaf J. dc Chamburc Cuypers uit Hoo- gerheidc. Een dankwoord sprak tem slotte dc leider van dc Franse folklore groep. I-Ict bezoek werd afgerond met. het ten beste geven van enkele dansen op het. kerkepark van de Nederlands hervormde kerk. Ondanks de grote sei- zoendrukte met de fruitpluk in deze gc- meente, was er voor de dansdemonstra- ïi, ties goede belangstelling. AMAAAMWUWUWVWWUWWWWMAWWW KRUININGS „EXCELSIOR" le PRIJS IN KERKRADE De mandolinevereniging „Excel sior" uit Kruiningen heeft op het Wereldmuziekconcours te Kerk- rade een tweede prijs in de twee de divisie behaald. Ze behaalde 379 punten en ontving voor deze prestatie de zilveren legpenning van het Wereldmuziekconcours. Dat dit concours zeer zwaar is blijkt wel uit het feit dat slechts 5 van de 43 orkesten kans zagen een eerste prijs te behalen en dat zeven orkesten helemaal niet voor een prijs in aanmerking kwamen. „Excelsior" heeft zich tussen de vele orkesten, waarvan er ver scheidene uit beroepsmucisi be staan, uitstekend geweerd. HET WEER IN EUROPA Oslo, half bewolkt Kopenhagen, regen Londen, half bewolkt Brussel, half bewolkt Luxemburg, zwnnr bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Nice, onbewolkt Münehen, licht bewolkt Gcnèvc, licht bewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, half bewolkt Rome. onbewolkt Madrid, onbewolkt Mallorca. half bewolkt max. temp. 23 gr. C. 18 gr. C. 22 gr. C. 23 gr. C. 25 gr. C. 25 gr. C. 2G gr. C. 31 gr. C. 33 gr. C. 30 gr. C. 32 gr. C. 33 gr. C. 33 gr. C. 31 gr. C. VERWACHT. ZELFDE TEMPERATUREN Pit toe zonneschijn on op do meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde maxlmumtcmncratu ren Strandverwachting (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG rustig cn overwegend droog strandweer. Zonnige perloden met later wat toenemende bewolking. In de middag ruim 20 graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: zwakke oceaanstorin gen geven het weer een licht onbesten dig karakter. ZON EN MAAN. 4 augustus Zon op 5.05 onder 20.26 Maan op 9.05 onder 22.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2