„Stad en Lande" wil discussie over saneringsplan Zierikzee Een week celstraf voor schrik van Ouwerkerk' Zeeuwse graanhandel investeert miljoenen Beter „kampeerweer" in zicht BILT Vlissingse stadsbus rijdt nu ook over het Eiland „KONINKLIJK ZILVER" VOOR ONTVANGER IN BORSSELE Zeeuwse ALMANAK Raad Cadzand: r.-k. strandkerk ten zuiden van de Noorddijk WENS IN CIRCULAIRE AAN LEDEN Met ingang van zondag a.s. zullen de stadsbussen in Vlissïngen ook het Eiland in hun route opnemen. Het eindpunt van de stadslijn komt nu in plaats van voor het postkantoor vlak bij de sluizen te liggen. Door het opnemen van het Eiland in het traject zal men op twee manieren met de bus naar het station kunnen: over de Keer sluis en over het Eiland. De nieuwe regeling is vooral voor de passagiers uit het nieuwe gedeelte van belang. Voor hen zullen de wachttijden op het station aanzienlijk worden be kort en op enkele uitzonderingen na hoogstens een kwartier bedragen. Van af vrijdag zal aan de buspassagiers gra,- tis een dienstregeling worden verstrekt niet de nieuwe vertrek- en aankomsttij den van de bussen. De N.V. Streekver voer Walcheren is tot de nieuwe rege ling overgegaan naar aanleiding van een suggestie, die een van de lezers van de PJZ.C. deed in de rubriek „Lezers schrijven". „In stedelijke porseleinkast mag zo min mogelijk worden stukgegooid" ,HET CENTRUM van Zierikzee is een porseleinkast. Laat daarin door middel van het saneringsplan voor het havenkwartier niet meer worden stukgegooid dan strikt gerechtvaardigd is." Dat is in enkele woorden de teneur van een brief, die de vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" heeft rondgezonden aan liaar leden. De organisatie tot bevordering van stadsschoon en landelijk schoon zet enkele vraagtekens achter het ontwerp, waarmee het gemeente bestuur de wijken in de buurt van de Nieuwe Haven wil saneren. Kort. geleden heeft men dit plan om de leefbaarheid van het havenkwar tier te verbeteren aan de openbaar heid prijsgegeven. Het bestuur van ;,Sta:l en Lande" heeft ook een in druk gekregen van wat er in dit stukje Zierikzee op til is en met de circulatie aan de leden wil men nu een uitgebreide discussie op gang brengen over de problemen, die door de drastische ingrepen in het stra- tenbeloop en het bouwpatroon zijn geprogrammeerd. Verschillende maatregelen ontlokken het bestuur van „Stad en Lande" de opmerking: „Is dit nu werkelijk nodig?" Uiteraard juicht men de algemene op zet van het saneringsplan van harte toe. Daarover laat de circulaire geen twijfel bestaan. „Het is duidelijk, dat er min of meer ingrijpende maatregelen nodig zijn om het stadsgedeelte tussen Oude Haven-Poststraat en Nieuwe Haven te VEERTIG JAAR IN GEMEENTEDIENST De heer A. van de Velde vierde jubileum Met een druk bezochte receptie, aange boden door het gemeentebestuur van Borssele. heeft gemeente-ontvanger A. van de Velde van deze Zuïd-Bevelandse gemeente woensdagmiddag zijn veertig jarig ambtsjubileum gevierd. Hoogte punt van de feestelijke viering in het Verenigingsgebouw was het moment, waarop burgemeester P. J. Dominicus Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum als gemeente-ontvanger is de heer A. van de Velde te Borssele ko ninklijk onderscheiden. Op de foto: bur gemeester P. J. Dominicus speldt hem de onderscheiding de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst. Foto P.Z.C.) Advertentie Uw maag smeekt om Bennies, als overtollig maagzuur weer zo'n laai ende zuurkolom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die snerpen de pijn. U weet toch, over de hele wereld vinden méér mensen dagelijks baat bij Bennies dan bij enig ander maagtablet. Gesprek Het teas duidelijk dat de beide mannen zorgen hadden. Dat was om te beginnen te zien aan de zorgelijke gezichten en het was voorts te merken aan de zorge lijke toon, waarop het gesprek gevoerd werd. 'Enkele uit de Randstand af komstige medereizigers 't was in de trein luisterden geboeid, 't Ging over èrbezems. 't Was helemaal niet best met de èrbezems. Helemaal niet. Ze stonden gewoon te rotten op het veld, wist de een. ,fla, man, wat wil je? Zonder èrrebeiers?" De eerste moest het toegeven. Het. was zonder èrrebeiers geen doen mei de èrbezems. Aan de andere leant, wierp hij op, zou het overigens toch nog de vraag geweest zijn hoe het, gestel ddt er errebeiers waren, met de èrbe zems gegaan zou zijn. Dit nu icas het gezichtspunt waar de ander nog wel even op door wilde gaan, want dat met die èrrebeiers zat hem bijzonder hoog. Naar zijn vaste overtuiging zou het met de èrbezems best in orde zijn gekomen wanneer het èrrebeier-vraagstuk niet zo nij pend was geweest. „Zonder èrre beiers geen èrbezems". wist hij pertinent maar„Tut, tut" gaf zijn maat terug, „t u t, tut, 'zo sterk zou ik het niet durven stellen. Errebeiers zijn belang rijk. maar zó erg, nee". Hij zag het dus niet zó somber in, maar niettemin gaven de èr bezems lang geen reden tot jui chen. Plotseling slaakte een mede reiziger, die zéér geboeid had geluisterd, een kreet. ,Jk heb het", jubelde hij. !rZe hebben het over aardbeien en arbeiders". Hij had gelijk. (Advertentie) verbeteren", zo staat het er letterlijk. Bovendien wordt aangedrongen op enige spoed, „omdat het leven in zo'n half af gebroken buurt niet erg aanlokkelijk is". „Stad en Lande" spreekt daarom met vele inwoners van Zierikzee de hoop uit, dat het niet nog eens tien jaar zal moeten duren totdat alle gaten zijn op gevuld. Maar onmiddellijk daarop vraagt het bestuur goede attentie voor het nog bijna ongerepte middeleeuwse stratenplan van Zierikzee, dat aan de stad een uniek, geheel eigen karakter geeft. „Een ruwe ingreep daarin kan het effect volkomen verstoren", zo maant de circulaire. KRITISCHE NOTEN In het kort duidt men daarom met en kele kritische noten de hoofdzaken van de voorgenomen veranderingen aan. Wat geërgerd constateert het bestuun in de circulaire dat de wijzigingen in het oos telijk deel van de Sint-Domusstraat blijkbaar meer op het scheppen van ver- keers- en parkeerruimte zijn afgestemd dan op de woonruimte. Terloops wordt het verdwijnen van enkele historische gevels aangekondigd. Van de noodzaak om de Sint-Domus. straat, het Lange Groendal, Wevers- hoek en Raamstraat te verbreden is het bestnnr van „Stad en Lande" niet over tuigd. Men ziet het zware vrachtauto verkeer in de binnenstad liever vermin deren dan toenemen. Ook aan het cen trum van Zierikzee wil „Stad en Lande" liever een zij het historisch „Lijn baan-effect geven, waar winkelende voetgangers niet onder de gevels moe ten vlochten voor voorbijjagend ver keer. Ook twijfelt men in de circulaire aan het nut van de grote doorbraak tus sen het midden van het Lange Groendal en de Sint-Janstraat. Een straat van 12% metér breed, ge schikt voor winkels en zakenpanden, parallel aan de Sint-Domusstraat. „stad en Lande" had daar liever een oplossing gezien in de vorm van be jaardenwoningen in deze rustige buurt, die toch dicht bij de haven en het huidige winkelcentrum ligt. Nu het plan van het gemeentebestuur in principe is aanvaard pleiten de bestuurs leden van „Stad en Lande" ervoor, deze straat in ieder geval als één geheel te ontwerpen om stijlloosheid en romme ligheid te voorkomen. Het verdwijnen van een reeks histori sche panden in het te saneren haven kwartier van Zierikzee gaat „Stad en Lande" aan het hart. Het gildepoortje in de Venkel, dat keurig werd gerestau reerd, zal moeten worden verplaatst, nu deze naar de Nieuwe Haven oplopende straat op de nominatie staat om in zijn geheel te verdwijnen. „Kan dit ook ge- leuren met waardevolle gevels?", zc luidt de vragende suggestie van „Stad en Lande". In hoever de voordelen van het ringsplan opwegen tegen de offers, die leze wijken moeten worden gebracht het stadsschoon, is volgens het be- ir van „Stad en Lande" uiteraard moeilijk te bepalen. Als resultaat van het plan ziet men overigens een sterke vermindering van het aantal woningen, maar meer ruimte per perceel en meer ruimte voor autoverkeer. Voor een ver dere gedachtenwisseling op dit punt is „Stad en Lande" erg geporteerd. Het originele EAU de MÉLISSE des Carmes 'Boyer' Moe? Reisziek? Last van uw maag? Enkele druppels op wat suiker(water) ir^Tl werken verkwikkend II en kalmerend. Cs* Reeds meer dan 300 jaar met succes gebruikt. Eau des Carmes 'Boyer'ontspant de zenuwen en verhoogt de weerstand bij onrust en emoties. Bij Apotheken en Drogisterijen. HAVEN VAN STAVENISSE BLIJFT OPEN Woensdagavond kwam de gemeente raad van Stavenisse in spoedeisende vergadering bijeen om een voorstel in zake de financiering van de verzwaring van de havendijken te bespreken. Het Waterschap Tholen was aanvanke lijk van plan om de haven af te sluiten, maar hiertegen maakte het gemeente bestuur van Stavenisse bezwaar. Het gemeentebestuur is de mening toege daan, dat de afsluiting van de haven zeer remmend zou werken op de ont wikkeling van Stavenisse. Als de haven open zou blijven moeten de dijken rond de haven verzwaard wor den. Het waterschap Tholen ging wel met het voorstel tot verzwaring van de havendijken akkoord, mits de gemeente Stavenisse de helft van de nettokosten daarvan zou dragen. Na uitvoerige besprekingen ging de raad met het voorstel akkoord. Behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal de haven van Stavenisse dus open blijven. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Monteur zonder rijbewijs reed met 60 km door dorp meedeelde, dat de heer Van de Velde •as begiftigd met de ere-medaille zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Dominicus was de eerste net woord richtte tot de jubilerende gemeente-ontvanger. Als 23-jarige kwam hij in dienst van de gemeente Borssele. „Veertig jaar heeft hij de fi nanciën beheerd op een wijze, die boven alle lof is verheven", aldus de burge meester. De heer Dominicus had becij ferd, dat in deze veertigjarige periode miljoenen guldens door de handen van de gemeente-ontvanger zijn gegaan. Hij noemde bedragen van 5.080.000 aan ontvangsten en 5.109.000 aan uitgs ven op de gewone dienst van de rekt ningen gedurende veertig jaar. Spreker was van mening, dat de heer Van de Velde zijn taak als gemeente ontvanger zeer serieus heeft opgevat. Hij zei hem daarvoor dankbaar te zijn. Burgemeester Dominicus wees er nog op, dat de heer Van de Velde vier bur gemeesters en twee secretarissen heeft gediend in Borssele. Vervolgens deelde hij mede, dat de heer Van de Velde bij K.B. van 12 juli was begiftigd met de ereme daille in zilver, verbonden aan dt Orde van Oranje Nassau. Hij speldde hem de onderscheiding op de borst. Als stoffelyk blijk van waardering overhandigde burgemeester Domini cus hem een geschenk onder couvert. „Mont Houet" op de rede van Vlissingen Vanmorgen vroeg zou op de rede van Vlissingen het 9141 ton metende Belgi sche vrachtschip „Mont Houet" arrive ren. Het schip kwam dinsdagmorgen nabjj Kaap Gris Nez in aanvaring met het 5888 ton metende Liberiaanse schip „Arabella". !jj de botsing kwamen vier opvarei van de „Mont Houet" orn het leven. Het schip is zwaar beschadigd, onder meer door een brand in ruim 5. De „Mont Houet", die wordt gesleept door enkele Franse sleepboten, zal op de rede ligplaats kiezen. Daarna zal een onderzoek worden Ingesteld naar de opgelopen averij. Ook Ellewoutsdijk De heer Van de Velde dient ook de ge meente Ellewoutsdijk als ontvanger. Burgemeester D. Lodder gewaagde daarvan in zijn toespraak tot de jubi laris. Hij herinnerde er aan, dat de ge decoreerde ontvanger 2Vi jaar de finan ciën in Ellewoutsdijk beheert. Hij dank te hem voor de wijze, waarop hij steeds zijn plicht heeft vervuld. Namens df gemeente Ellewoutsdijk bood burge meester Lodder de jubilaris een ge schenk aan. Gemeentesecretaris M. F. Boogert van Borssele richtte eveneens waarderende v/oorden tot gemeente-ontvanger Van de Velde. Hij preeé hem voor de goede verstandhouding op de gemeentesecre tarie. Namens de gemeentebesturen en de ambtenaren van Borssele en Elle woutsdijk overhandigde hij enige schenken waaronder een draagbare au toradio. Woorden van gelukwens wer den voorts nog gesproken door de heren N. A. van Overbeeke, gemeentesecre taris van Ellewoutsdijk, wethouder J. Wal hout van Borssele, de heer C. van de Velde, een broer van de jubilaris en ds. W A. Vrijlandt, Nederlands her vormd predikant te Borssele. De heer Van de Velde richtte zich in een dank woord tot dc aanwezigen, speciaal sprekers. Benoeming onderwijzeres Aan de openbare lagere school te Oos- terland is benoemd tot onderwijzeres mej. T. Brugman *ht Sloten. De kantonrechter te Zierikzee, mr. VV. E. van Vloten, heeft woensdagmorgen enkele niet alledaagse straffen uitge deeld. De zwaarste was voor de Ouwer- kerkse monteur H. S.: een week hechte nis onvoorwaardelijk en een boete van in totaal honderd gulden met de voor waardelijke ontzegging van zijn rijbe voegdheid voor de periode van een half jaar. Dat alles was het effect van een hard aangekomen aanrijding, die S. op zes mei met zijn motorfiets had veroor zaakt, toen hij met een snelheid van minstens 60 kilometer per nar in zijn woonplaats de Ring „opstoof" en tegen een auto reed. Zelf belandde S. in het ziekenhuis, de auto kreeg een flinke schade en de motor eveneens. „Had ik het ding maar nooit gekocht", was de eerste reactie van de monteur. „Zeer bedenkelijk" in deze zaak vonden de officier van justitie, mr. A. W. Ro- singh en de kantonrechter het feit, dat S. deze ravage had veroorzaakt zonder dat hij in het bezit was van een geldig rijbewijs. Hij bezit wel een auto-rijbewijs, maar voor het motor rijbewijs was hij tot tweemaal toe gezakt. Omwonenden in Ouwerkerk hadden al vaker geklaagd over de rrjgewoonten van de monteur. Hij werd soms „de schrik van het dorp" genoemd. Daarom had S. voor de groene tafel woensdag morgen ter verdediging weinig aan te voeren. De situatie op het kruispunt van de Kon. Julianastraat en de Ring in het Duivelandse dorp liet weinig vraagpunten over. Er was een serie fac toren, die met een strafrechterlijk von nis moesten worden „beloond". H. S. zal in de toekomst niet meer op een motor klimmen voordat hij zijn rijbewijs op zak heeft en het voertuig verzekerd is. De Haamsteedse landbouwer B. T. de V. zal zo spoedig mogelijk op verkeerscur- sus gaan en deze naar tevredenheid moeten aflopen. Eerder is hij niet ont slagen van het vonnis, dat de kanton rechter hem oplegde voor een aanrij ding, die hij op 2 april in de Noord straat te Haamstede veroorzaakte door bij het afslaan naar een inrit aan de rechterkant van de weg eerst even „uit te halen" naar links. Een Duitse scooterrijder was op deze manoeuvre van De V. niet bedacht. De indruk werd ermee gewekt, dat de landbouwer met zijn auto wilde voorsorteren: daarom wilde de ach teropkomende scooter aan de rech terkant de auto inhalen. De V. ver telde de heren achter de groene ta fel, dat hij kort tevoren nog in zijn spiegel had gekeken. Er naderde niets. „TOVERSTAF" Toen de kantonrechter hem erop attent maakte, dat zijn voorzorgsmaatregelen dan niet goed genoeg waren geweest liet De V. zich wat verontwaardigd ont vallen: „Maar ik had toch de richting wijzer uitgestokenDat nu maakte bij mr. Van Vloten de maat vol. Scherp herhaalde hij een eerder geformuleerde waarschuwing: „Een richtingwijzer if geen toverstaf!" En bij deze opmerking ging de kantonrechter er sterk aan twij felen of de landbouwer nog wel voldoen de van de verkeersregels afweet. De eis van de officier 30 of 6 dagen werd daarom drastisch verhoogd tot de uitspraak van 75 of 15 dagen, waar van 50 voorwaardelijk met de bijzon dere voorwaarde als boven gemeld. De achteruitkijkspiegel speelde ook een rol in de zaak tegen slager M. van N. uit Haamstede, die op de Kloosterweg aldaar met zijn stilstaande auto was weggereden op het moment, dat een scooter naderde. Het onverwachte ob stakel voor de scooterbestuurder had een aanrijding tot gevolg. Vier weken lang ondervond hij er persoonlijk na deel van. De officier vroeg daarom 100 of 20 dagen. De kantonrechter maakte 75 of 15 dagen van. „GEEN TIJD Bjj een boete van in totaal 60 of 12 dagen kreeg bromfietser L. K. nit Bruinisse een fikse uitbrander mee. Op het kruispunt Korte Ring-Nienwstraat- Poststraat negeerde hij op 30 mei een stopbord. Daarvan werd mevrouw Q. op haar fiets de dupe. De brommer greep met het achterwiel het voor wiel van de fiets.. K. was niet verzekerd en had ook niet de moeite genomen om de gewonde vrouw op te zoeken. „Ik had geen tijd" TW€ was zijn argument. Twee getuigen, de dienstbode N. J. B. en de echtgenoot van de vrouw, bootsman W. Q, kwamen woensdagmorgen voor de kantonrechter vertellen wat zij hadden gezien. De of ficier vroeg tweemaal 25 of 10 da, Bulgaars vrachtschip aan de grond in de Westerschelde Het 1809 ton metende Bulgaarse vracht schip „Nicola Vapthzarov" is woensdag morgen omstreeks zeven uur in de Wes terschelde tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke aan de grond gelopen. Het schip was van Antwerpen op weg naar zee. Vanuit Terneuzen voer een sleep boot van de Union de Remorquage et de Sauvetage tor assistentie uit. Het schip kwam echter 's middags omstreeks twee uur op eigen kracht vlot. (Slot van pag. 1) graan in zakken. Plotseling worden zij met het feit geconfronteerd, dat honderden, zelfs duizenden tonnen graan los in kisten of op wagens wordt aangevoerd. In landbouwkrin- gen spreekt men over „losgestort graan". De graanhandel heeft tot taak deze dui zenden tonnen graan naar ieders genoe gen te verwerken: opslag, schoning, droging enz. De daartoe geëigende ap paratuur ontbreekt. Met name kan met de bestaande installaties het losgestorte graan niet worden ontvangen. Enige alternatief voor de graanontvangende bedrijven: aanpassing aan de nieuwe situatie, iri casu investeren. Tienduizen den guldens schieten eenvoudig tekort; het gaat om vele tonnen. Met name de coöperaties gooien er enorm veel geld tegenaan. „Het totaal aan investeringen op dit ge bied bedraagt alleen al voor Zeeland rond 10 miljoen gulden", zei ons de di recteur van het Landbouwcoöperatie Centrum Zuid West-Nederland, drs. J. J. Dijkgraaf te Goes. „Een cijfer zou ik niet durven noemen voor de particulie re handel, maar ik neem aan, dat de investeringen in deze sector enkele mil joenen guldens bedragen", drukte de heer C. van Zweden, directeur van Du- vekot's Graanhandel N.V. te Goes het voorzichtig uit. Conclusie De conclusie, dat in Zeeland 12 tot 15 miljoen gulden op tafel wordt gelegd PLAATS VOOR DE BOUW Foorsfei aangenomen met vier tegen drie stemmen De raad van Cadzand heeft in de woens dagavond gehouden vergadering een perceel grond ten zuiden van de Noord- dijk aangewezen als plaats voor de bouw van een r.-k. open strandkerk. De he ren I. de Hullu cn P. C de Bruijne (bei den c.h.) konden zich niet verenigen met deze plaats. Bij stemming bleek ook de heer J. Kools (v.v.d.) tegen het voorstel van b. en w., dat met 4 tegen 3 stemmen werd aangenomen. Burgemeester J. A. Leenhouts sprak de hoop uit, dat de stichting „R.-k. Toeris ten Zielzorg" bil de kerk een parkeer terrein zal aanleggen, zoals is toege zegd. Nadien zal net aandeel worden vastgesteld, dat de stichting zal moeten betalen in de kosten var enkele open bare werken. De raad machtigde b. en w. verder om voor genoemd perceel een partieel uitbreidingsplan te laten ont werpen. De voorzitter deelde mede, dat de uit gifteprijs van de gronden in het uit breidingsplan Cadzand-dorp van 13,50 op 14,50 is gebracht. De grondprijs voor de in dit plan te bouwen drie woningwetwoningen werd op 14,per vierkante meter gesteld. De woningwetwoningen wer den onderhands aanbesteed aan de firma Van de Poucke te IJzendijke voor de prijs van 47.100. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. werd overgegaan tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke re geling voor de schoolartsendlenst in het district Zeeuwsch-Vlaandercn. De con trole over de zuiveringsinstallaties tc Cadzand-dorp en te Cadzand-bad werd opgedragen aan het Technisch Bureau van de Unie van Waterschapsbonden N.V. Ten behoeve van de verbetering van de woning W 45 van J. Vasseur van Sluis werd een premie toegekend overeenkomstig do premieregeling wo ningverbetering. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden werden onderzocht en In orde bevonden. De verordening op de heffing van een straatbelasting in de gemeente Cadzand werd opnieuw vastgesteld. De voorzitter nam vervolgens met enkele waarderende woorden afscheid van het raadslid J. Kools, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd niet meer zal terug keren in de nieuwe raad. Ook de heer De Hullu dankte de heer Kools voor de irettlge samenwerking. De heer Kools lankte tenslotte de burgemeester en de •aad voor de prettige samenwerking. Tentje bij tentje, hutje bij mudje. Zomerweer of helemaal geen zomer weer, gekampeerd wordt er, van Zwin tot Zijpe. Zoals hier, m deze camping te Cadzand. Gelukkig zijn de vooruitzichten wat gunstiger ..Warmer", meldde onze weerkundi ge medewerker en moge dat de vele duizenden toeristen, die Zeeland op zochten, een hart onder de riem ste ken na vele roeken sukkelen met natte grond- en andere zeilen. Het belooft toch nog een beetje „kam peerweer" te wórden. Foto P.Z.C.) De graanhandel in Zeeland staat in g verband met de geioijzigde vorm van graanoogst en graanopslag zg. losgestort graan voor grote inves- teiingen. Zowel de coöperaties als de particuliere handel trekken vele tonnen uit voor het treffen van voor- 5 zieningen. De firma gebr. Van Dam- me te Kortgene heeft zijn bedrijfs- g gebouwen in Geersdijk uitgebreid met vier stalen beluchtingssilo's, J5 5 meter hoog en met een capaciteit van 160 d 110 ton. 5 (Foto P.Z.C.) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZ om de investeringen te financieren is derhalve bepaald niet overdreven. Geen coöperatie in Zeeland of er wordt druk gebouwd en vrijwel geen particuliere graanhandel of er worden voorzienin gen getroffen. Deze voorzieningen worden door de om standigheden opgelegd. „De winstmoge lijkheden in de graanhandel staan in geen enkele verhouding tot het geïnves teerde bedrag", vertelde ons de heer Van Zweden. Volgens de Goese graan handeldirecteur is men echter wel ge dwongen om mee te doen, want hier mee is het voortbestaan van de graan- bedrijven gemoeid. Overigens gaat de particuliere handel met enige voorzich tigheid te werk. Er zijn ten slotte enor me kapitalen gemoeid met de aanpas sing aan de gewijzigde vorm van graan oogst en opslag. Deze ontwikkeling neeft er in belangrijke mate toe bijge dragen, dat de particuliere graanhandel wed. Schippers N.V. te Kamperland en kele maanden geleden is opgegaan in de Coöperatieve Landbouwvereniging Noord-Beveland G.A., die haar bedrijfs gebouwen in Kortgene heeft staan. Met dit al ziet men in de landbouw steeds meer een veranderend beeld met betrekking tot de opslag van land- bouwprodukten. De opslag wordt op bepualde punten geconcentreerd: de uit breidingen van de graanhandel zijn liier een bewijs van. Een ontwikkeling, die 'Olgens coöperatiedirecteur J. M. Mullié in Kortegene niet is tegen te gaan cn die trouwens in E.E.G.-verband van een niet te onderschatten belang is. (Advertentie) SNEL en GOED Uw films vóór 5 uur gebracht... de volgende dag klaar. FOTO VERSCHOORE Goes - Kruiningen - Vlissingen HET WEER IN EUROPA Mijn bij Breskens gedemonteerd De mijnopruimingsdieiMt van dc marine heelt woensdagmorgen even buiten de haven van Breskens een magnetlsch- akoestische mijn gedemonteerd. Het oorlogstuig had een lengte van 1.70 meter en woog 1000 kg. De „Breskens 15" had de m(fn vrijdag tijdens het visr sen opgehaald. Het vissersvaartuig had de gevaarlijke vangst bij de strekdam gedeponeerd door de netten te kappen. Terug in Breskens werd dc mflnopruimingsdicnst gewaarschuwd, die echter tovergcefs naar de mijn zocht. Pas dinsdag slaag de men erin het tuig terug te vinden. Als voorzorgsmaatregel bij het demon teren werd net haventerrein ontruimd. Zierikzee opent 10 augustus expositie „Levend Erfdeel" Dc tentoonstelling „Levend Erfdeel", die op het ogenblik „op tournee" is door Zeeland zal van 11 tot 27 augustus aan staande te bezichtigen zijn in het 's-Gravenstccn te Zierikzee. Vrijdag middag 10 augustus aanstaande zal burgemeester mr. F. Th. Djjckmecste.r van Zierikzee de expositie in „zijn" stad officieel openen. De expositie wordt ge organiseerd door «Ie Stichting „Levend Erfdeel" te Rotterdam ill samenwerking met het Zeeuws Museum te Middelburg. Oslo. licht bewolkt Kopenhagen, onbewolkt Londen, zwaar bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, half bewolkt Parijs, licht bewolkt Nice, onbewolkt Frankfort, half berwolkt München. onbewolkt Genève. onbewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, onbewolkt Rome, onbewolkt Madrid, licht bewolkt Mallorca, onbewolkt tax. temp. 22 gr. C. 20 gr. C. 23 gr. C. 22 gr. C. 24 gr. C. 25 gr. C. 26 gr. C. 27 gr. C. 28 gr. C. 32 gr. C. 28 gr. C. 29 gr. C. 29 gr. C, 32 gr. C. 36 gr. C. 31 gr. C. VERWACHT. MEER BEWOLKING Veranderlijke bewolking met hier of daar een bui. Overwegend zwakke wind. Dezelfde temperaturen of iets ho gere. Strandverwachtng (Van onze weerkundige medewerker) Een klein hogedrukcentrum trekt van Noord-Frankrijk naar de Noordzee en brengt ons zonnig en geleidelijk war mer strandweer. Zwakke, meer ooste lijke wind. In de middag temperaturen van 21 tot 23 graden. Zeewater 17 gra den. Vooruitzichten: warmer. ZON EN MAAN. 3 augustus Zon op 5.03 onder 20.28 Maan op 8.01 onder 21.54 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1962

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2