PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Akkoord over N.-Guinea ZIERIKZEES JACHTHAVEN „IN IJSKAST" Indonesisch bestuur op 1 mei 1963 Akkoord voor Haagse politici verrassing Ben Bella in overleg met Europese leiders 0FF1C1ELE ONDERHANDELINGEN MET INDONESIË BEGINNEN OP 13 AUGUSTUS IN NEW YORK Lang onzekerheid over kwestie zelfbeschikking Twintig gewonden bij botsing van twee bussen Vandaag... Luns en Canossa MEISJE OP STRAND OVERREDEN 205e jaargang - no. 179 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN üxrecue i". van de Velde en 'VlisslngenWalstraat 58-60, i Zierikzee ted tel 7425 adm. Boer. Adjunct. W. de Pagter. Hooldredacteuren: W. Leertouwer e G. A. de Kuk. s tarief Kleine adv i Abonnementsprijs 62 cent per adv. 2375), 8 regels) 25 11.25) „Brieven bur 15 cent. Bureaus: Terneuzen: tel. 2116; i P.Z.C., Middelburg. Woensdag 1 augustus '62 „WIJ ZIJN GEEN OUDE DAMETJES" Pagina 3. OVERNAME BESTUUR DOOR V.N.-ORGAAN TROEPEN-CONTINGENT VOOR HANDHAVING ORDE V.N. VERANTWOORDELIJK VOOR VOLKSSTEMMING Met de evacuatie van Merau- ke en Fak-Fak op Nieuw- Guinea is een begin gemaakt. Op deze foto de aankomst J van het eerste vliegtuig met J repatrianten op het vliegveld - van Biak. Later zouden deze vrouwen en kinderen met een D.C.-8 de reis naar Neder land voortzetten. DRIE DAGEN NADAT president Soekarno zijn onderhandelaars opdracht had gegeven de on derhandelingen af te breken en naar Djakarta terug te keren, is, vooral dank zij een krachtige inmenging van waarnemend secretaris-generaal van de V.N., Thant, toch nog een voorlopig ak koord tussen Nederland en Indonesië tot stand gekomen. Als minister Soebandrio en dr. Van Royen deze week in Den Haag, hun regeringen voor deze voorlopige overeenkomst kunnen win nen, zal maandag in Washington een begin wor den gemaakt met een serie besprekingen over militaire en financiële consequenties van het akkoord. De militaire besprekingen van volgen de week zullen gericht zijn op het opstellen van een wapenstilstandsovereenkomst. Op dertien augustus zullen daarna in NeW York de officiële Nederlands-Indonesische onderhandelingen on der leiding van Thant beginnen, waarbij het voornaamste doel is een gemeenschappelijk Nederlands-Indonesisch verzoek aan de Ver enigde Naties om: De instelling van een tijdelijk V.N. bestuurs orgaan, dat het bestuur over Nieuw-Guinea op de kortst mogelijke termijn van Neder land zal overnemen, tot Indonesië op 1 mei 1963 het bestuur over het eiland zal hebben aanvaard. Het beschikbaarstellen van een V.N. troepen contingent, dat de zorg voor orde en veilig heid van de Nederlandse strijdkrachten zal overnemen. De verantwoordelijkheid op zich te nemen voor het medewerken aan de organisatie van een volksstemming te zijner tijd waarbij de bevolking de mogelijkheid krijgt zich uit te spreken over de vraag of Nieuw-Guinea deel moet blijven uitmaken van Indonesië of niet. Zolas bekend voorzag het plan-Bunker in een overdracht in fasen van het bestuur door Ne derlanders aan de Indonesiërs. Gedurende het eerste jaar zou een tijdelijk bestuur worden uitgeoefend door de Verenigde Naties. Begin nende met het tweede jaar zouden de functiona rissen van de Verenigde Naties worden vervan gen door Indonesiërs, met dien verstande dat het volledige bestuur aan het einde van het tweede jaar aan de regering van Djakarta zou worden overgedragen. Dit tijdschema is dus nu versneld. De crisis in de Nederlands-Indone sische onderhandelingen is naar thans duidelijk wordt in feite pas zondagmorgen overwonnen, toen president Soekarno als gevolg van interne kritiek in Indonesië zijn besluit tot terugroeping van Soe bandrio en Malik introk. Uit de berichten waarover de regering, toen zij zaterdag de kamercom missies heeft ingelicht, beschikte, kon toen nog slechts worden afge leid, dat Indonesië niet tot een ak koord bereid gevonden zou kunnen worden. De regering trof toen voorbereidingen om nog voor de toen op zeer korte termijn ver wachte grote Indonesische aanval zou komen, de Veiligheidsraad in te schakelen. Zij kon daarbij op de steun van de Kamer rekenen. Sleutel Het. staat nu echter wel vast, dat het vooral het ingrijpen van Thant en pre sident Kennedy, die beide Soebrandio l>ij zich hadden genood, is geweest,, dat Djakarta van het nemen van fatale be slissingen heeft weerhouden. Met de ruimte die Soebandrio daardoor had verkregen bleek het toen mogelijk bin nen 48 uur de moeilijkste punten in de onderhandelingen te overbruggen. De sleutel tot die oplossing was het V.N.-voorstel om de termijn van over dracht van bestuur aan Indonesië te be palen op 1 mei aanstaande, en de be reidheid van Soebandrio in de overeen komst een formule op te nemen, die een werkelijke uitoefening van het zelfbe schikkingsrecht onder verantwoordelijk heid van de Verenigde Naties inhoudt. Overdracht Verwacht wordt dat als Indonesië en Nederland in de tweede helft van augustus overeenstemming bereiken over hun gezamenlijk verzoek aan de V.N. om een tijdelijk V.N.-bestuurs- apparaat te benoemen een goed- ingelicht diplomaat in Den Haag sprak over een „tijdelijk V.N. uitvoe rend orgaan" over dit voorstel nog in september door de algemene ver gadering zal worden beslist, waarna tussen oktober en eind november Ne derland het gezag zal overdragen aan de Verenigde Naties. De Verenigde Naties zal volgens het akkoord op de kortst mogelijke termijn moeten zorgen voor de overneming van een groot aantal administratieve pos ten in het bestuur van Nieuw-Guinea, Verwacht, moet worden dat tenminste 250 V.N.-i'iu-l ionarissen door Thant op korte termijn /.lillen worden aangewe zen om de óvernemingsoperatie in blik- semtempo te verrichten. T roepen-contingent De aflossing van Nederlandse functio narissen in de lagere bestuursrangen zal zich vermoedelijk over langere ter mijn uitstrekken, voorzover deze Neder landse bestuurders althans bereid zijn vrijwillig onder V.N.-gezag te werken. In zeer goed ingelichte diplomatieke kringen in Den Haag werd te kennen gegeven dat het nodig zal blijken te zijn, dat onmiddellijk na het verkrijgen van de instemming van de algemene vergadering van de V.N. op het plan, een troepencontingent van de V.N. naar Nieuw-Guinea wordt gedirigeerd om de handhaving van orde en rust en het pen op Nieuw-Guinea te voorkomen. In het akkoord tussen Nederland en Indonesië zal een regeling voor een wa penstilstand worden opgenomen, waar voor de termen zullen moeten worden bepaald tijdens de militaire besprekin gen die maandag 6 augustus in Wash ington moeten beginnen. Aan de Ne derlandse delegatie van dr. Van Royen zullen militaire deskundigen worden toe gevoegd om dit akkoord uit te werken. Dr. J. H. van Royen vertrekt vandaag naar Nederland om de regering verslag uit te brengen over het in Washington bereikte voorlopige akkoord met Indo nesië. Gisteravond zou hij nog een on derhoud hebben met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Rusk. Dr. Van Royen bevestigde gisteren voor zijn gesprek met Rusk, dat over eenstemming was bereikt met, de Indo nesische onderhandelaars. Gedurende zijn afwezigheid in Washington zal het overleg worden afgesloten door zijn as sistenten. De minister van buitenlandse zaken van Indonesië, dr. Soebandrio legde er gis teravond in Washington de nadruk op, dat een voorlopig akkoord is bereikt. Hij gebruikte hiervoor de Engelse term „preliminary understanding" en ver meed het concretere „agreement" Soebandrio zei, dat hij president Soe karno van de bereikte resultaten op de ant lijn In politieke kringen in Den Haag toonde men zich gisteren bijzonder verrast over de plotselinge keer ten goede in de onderhandelingen met Indonesië,. Die verrassing was vooral gevolg van het feit dat in het overleg dat zaterdag tussen leden van de regering en de Twee de Kamer-commissie voor buiten landse zaken en defensie was ge voerd, de kamerleden een bijzon der somber beeld van de vooruit zichten hadden gekregen. Uit de uiteenzettingen van de rege ring kon volgens onze inlichtingen niet anders worden afgeleid, dan dat alle kansen op een akkoord vervlo gen moesten worden geacht, dat een onmiddellijke aanval van Indonesië op de belangrijkste centra van Nieuw-Guinea voor de deur stond, en dat Nederland tot andere stappen De accommodatie voor plezier jachten aan 't Luitje in Zierihzee is op het ogenblik nog maar be scheiden. Nu het plan voor een nieuwe jachthaven voorlopig niet kan worden uitgevoerd, wil het gemeentebestuur hierin verbete- gedwongen zou zijn. De grond v deze bijzonder sombere schildering van het perspectief was inderdaad gelegen in het feit, dat er geen twy- fel meer aan kon zijn, dat Soekarno de onderhandelaars Soebandrio en Malik opdracht had gegeven de be sprekingen af te breken, KRITIEK Niettemin was gisteravond in verschei dene politieke kringen een zekere mate van kritiek te beluisteren op de voor stelling die de regering in de kamer commissies had gegeven. Men gaf blijk van de opvatting, dat dr. Van Royen wellicht ook zijnerzijds de regering tot voorzichtigheid heeft moeten aansporen. Opvallend bleef in ieder geval gister avond, dat terwijl dr. Van Royen evenals Amerikaanse woordvoerders, onder wie Harriman, spraken van een bereikt akkoord, regeringswoord voerders in Den Haag nog urenlang ontkenden, dat Indonesië zich bereid had verklaard tot concessies op het gebied van de zelfbeschikkingsfor mule. Later bleek echter dat dr. Van Royen inderdaad ook op dat punt een voorlopig akkoord had weten te bereiken. De vraag of het thans bereikte voorlo pige akkoord volgende week verder zal kunnen worden uitgewerkt, om dan in de daai'op volgende week te worden be zegeld in officiële onderhandelingen onder leiding van Thant, waarbij de de finitieve overeenkomsten zullen worden getekend, is nu verder afhankelijk van de invloed welke Soebandrio ten gunste van het bereikte akkoord op Soekarno zal weten uit te oefenen. Na de ommekeer van zondag is Bij een botsing tussen twee Ne derlandse bussen met vakantie gangers op de snelweg Keulen- Frankfort zijn maandagavond 20 Nederlanders gewond. Na behandeling konden echter allen het ziekenhuis verlaten. Een vrouwelijke passagier, die verwondingen aan mond en kin opliep, keert op eigen gelegen heid naar Nederland terug. De botsing gebeurde bij Medenbach. De twee bussen reden op de inhaalbaan, toen opeens een vrachtwagen van de rechterrijbaan kwam. Om een botsing te vermijden moest de eerste bus sterk remmen. De tweede kon echter niet meer tijdig tot stilstand komen. Het reisbureau uit Schiedam, waarmee de vakantiegangers de tocht naar Italië maakten, heeft twee reservebussen ge zonden. De politie taxeert de schade op ongeveer 10.000. De 19 licht gewonden "en hun reis vervolgen. thans echter ook voor wat dat be treft het optimisme in belangrijke mate teruggekeerd. Wordt dat op timisme niet beschaamd, dan zal het definitieve akkoord vermoede lijk nog in augustus in New York worden getekend. DR. VAN ROYEN ..voor rapport naar Nederland.... Over bescherming en garanties Vice-premier Boudiaf vrij De Algerijnse vice-premier Ben Bella heeft gisteren in Oran be sprekingen gevoerd met leiders van de plaatselijke Europese be volkingsgroep. Hij heeft lien be loofd al het mogelijke te zullen doen om te bereiken, dat de ont voerde Europeanen zullen vrij ko men. Hij zou voorts garanties wil len bewerkstelligen voor de be scherming van de Europese bevol king in Algerije. Ben Bella ontvouwde de Europese lei ders in Oran de hoofdpunten van zijn programma voor Algerije's toekomst: Europese grondbezitters, wier boerde rijen in het kader van zijn hervormings plan voor de landbouw worden onteigend zullen door do Franse regering' schade loos worden gesteld. De Algerijnse landbouw zal worden beschermd door tarief mureD. Boudiaf vrij Vice-premier Mohammed Boudiaf is inmiddels weer vrij, zo is gisteren in Algiers bekend gemaakt. Boudiaf, lid van het politieke bureau, maar fel tegenstander van zijn afgescheiden ambtgenoot in de G.P.R.A. Ben Bella is het 250 jaar geleden, dat de uit de tweede helft van de veertiende eeuw daterende „Lan ge Jan" te Middelburg door de bliksem werd getroffen De toren en het koor werden geheel ver woest, de beiaard smolt en ook het „steeckspel van mannekens ende peerden", dat aan het speel werk was toegevoegd, ging geheel in vlammen op. Bij de blussings- werkzaamheden kwamen drie spuitgasten om het leven. nAIWVAAAAAArWVA/V\AAAAAAA/UUWVU\/W\AAAA/W' was maandagavond door Bellistische guerrilla's in Oost-Algerije gevangen genomen. Volgens waarnemex-s beginnen de eerste, zij het nog schrale, zonnestraaltjes door het dreigende politieke wolkendek heen te dringen. De vrijlating van Boudiaf betekent in elk geval een belangrijk ob stakel minder op de weg naar overeen stemming tussen de Algerijnse leiders. Volgens welingelichte kringen in de AI- gerynse hoofdstad heeft Ben Bella's rechterhand Mohammed Khider met Ben Khedda's sterke man Belkacem Krïm de mogelijkheid besproken van een aanpassing van het politieke bureau aan de wensen van het voorlopige be wind, de G.F.R.A. In Fanfani niet enthousiast over E.E.G.-„top" doorgaans betrouwbare Ro meinse kringen is gisteren meege deeld, dat premier Fanfani van Italië nogal vaag heeft gereageerd op het voorstel van de Gaulle en Adenauer cm tegen eind septem ber in Rome een topconferentie te houden van de E.E.G.-landen./ In zijn antwoord aan beide staatslieden zou Fanfani er de nadruk op hebben gelegd, dat een dergelijke bijeenkomst grondig dient te worden voorbereid. Hij zou verder niet in details zijn getreden en zich ook niet uitgelaten hebben over de eventueie datum van de topconfe rentie. In Rome meent men echter dat de Ita liaanse reserve ten opzichte van de top- ronferentie kan verdwijnen als de be richten juist mochten zijn, dat de Bel gische minister van buitenlandse zaken, Spaak, en andere leiders in de Benelux- landen niet afwijzend staan tegenover deze topconferentie. Z ring brengen. Minister op en u). wil voorlopig: (Foto P.Z.C.) t Nederland en Indonesië hebben over eenstemming bereikt over de kwes tie Nieuw-Guinea. Een bericht, dat enerzijds aanleiding geeft tot vreugde, maar anderzijds reden is voor bittere bespiegelingen. Men behoeft er niet om heen te draaien: van de aanvankelijke uitgangspunten der regeringspoiitïek is zo weinig overgebleven, dat men zich verwonderd afvraagt waarom dit re sultaat nu pas kon worden bereikt. Een dergelijke overeenstemming als nu voor lopig tot stand is gekomen, moet eerder mogelijk zijn geweest en in dat geval zouden aan beide zijden mensenlevens gespaard zijn gebleven. De Nieuw-Gui- neapolitiek van de Nedeilandse regering gedurende de laatste maanden kan slechts worden Gekenschetst als een te rugtocht, als een voortdurend prijsgeven van oorspronkelijke opvattingen onder de druk van internationale feiten en omstandigheden. Het is leerzaam deze Canossa-politiek van minister Luns nog eens in enkele hoofdpunten in de her innering terug te roepen. Er is dan in de eerste plaats het plan- Luns. Het werd op 9 oktober van het vorige jaar bij de Verenigde Naties ingediend en voorzag in een volksstem ming onder toezicht van de Verenigde Naties en in een voorlopig internatio naal beheer onder toezjclit van de vol kerenorganisatie. Dit plan hield de grootst mogelijke waai'borg in voor de Papoea-bevolking: de zelfbeschikking was essentieel en on verkort. De Algemene "ergadering van de ',N. echter verwierp dit voorstel. Na al lerlei politieke activi teiten, onder meer ontwikkeld door de secretaris-generaal van de V.N., ver klaarde op 2 januari 1962 de minister president in de Tweede Kamer, dat Ne derland bereid was met Indonesië te on derhandelen zonder het zelfbeschik kingsrecht als prealabele voorwaarde te stellen. Een aanzienlijke concessie van Nederlandse leant dus. Er zouden er echter nog meer volgen. In mei jongstleden werd het plan- Bunker officieel bekendgemaakt met daarbij de mededeling, dat de regering dit plan inderdaad als een gespreksba- sis met Indonesië aanvaardde. Dit plan voorzag, zo bleek toen, in bestuursover- dracht in fasen aan Indonesië, waarbij dit land garanties zou geven voor de veiligstelling van de belangen der Pa poea's, inclusief het recht van zelfbe schikking. Vergeleken bij het plan-Luns was er dus van de zelfbeschikking niet veel meer over dan een restant. Dit werd eind mei nog eens onderstreept, uitgerekend door een lid van de oppo sitie in de Tweede Kamer, namelijk de heer Scheps, die tegen een motie van zijn partijgenoot De Kadi stemde, waar in werd aangedrongen op onmiddellijke realisering van het nlan Bunker. Het was toen de heer Scheps, die bij de stemmotivering erop wees, dat het plan Bunker geen „zelfbeschikkingsrecht in vrijheid" meer inhield. En hij had gelijk. Nu is er dan gisteren het laatste be richt: het plan Bunker zal versneld worden uitgevoerd, zodat in feite Indo nesië volgend jaar het beheer over Nieuw-Guinea zal overnemen, terwijl een datum voor de volksstemming de praktische uitvoering van het zelf beschikkingsrecht niet wordt ge noemd. Wij spraken hierboven over een „Ca nossa-politiek". Het is een uitdruk king ontleend aan de geschiedenis van de Duitse keizer Hendrik IV, die voor de poorten van het Italiaanse kasteel Canossa door paus Gregorius VII drie dagen lang werd vernederd. In de vo rige eeuw spx'ak Bismarck, zinspelend op deze historie', het trotse woord: „Nach Canossa gehen wir nicht". Mi nister Luns heeft de afgelopen maanden soortgelijke verklaringen afgelegd, hij heeft uit en terna uitgeroepen, dat het zelfbeschikkingsrecht moest worden ge handhaafd, er zijn allerlei militaire maatregelen genomen, maar in feite is óók -ijn Canossa gekomen. Vergeleken bij zijn oorspronkelijke uitgangspunt is van het zelfbeschikkingsrecht slechts een schim overgebleven: Indonesië zal er immers nooit aan donken het beheer over Nieuw-Guinea uit handen te ge ven. Een trieste ontwikkeling. Triest voor al, omdat dit alles was te voorzien: minister Luns heeft tegen beter weten in zijn Canossa willen vermijden in de zekerheid dat hij er tóch zou komen. Waarom heeft hij dit alles niet verme den In februari van net vorige jaar verklaarde hij in de Tweede Kamer, dat de regeringspolitiek inzake Nieuw-Gui nea niet statisch was, maar steeds aan de eisen van de tijd en van het ogen blik zou worden aangepast. Nu, dat is uitgekomen: de aanpassing is thans vrij wel volmaakt. Maar da! was maanden eerder mogelijk en vermoedelijk ooR wenselijk geweest Triest is deze ontwikkeling ook nog om een andere reden: er is de laat ste maanden een Papoea-nationalisme wakker geroepen, dat geladen is met anti-Indonesische sentimenten. Zo kwam gisteravond voor het niéuws-journaal van de N.T.S. een leider van een Papoea- stam verklaren dat men een guerrilla- zelfs het woord Kongo gevallen. Wat moet dat daarginds wordën Een der gelijke ontwikkeling is mede in de hand gewerkt door de Nederlandse politiek. Wij geloven, dat minister Luns en met hem het kabinet de laatste maanden een wel zeer zware verant- oordelijkhcid op zich heeft geladen. Het is vurig te hopen, dat de zaken zich in gunstige zin zullen ontwikkelen en dat Nederland en Indonesië loyaal zullen samenwerken ter uitvoering van het nu bereikte akkoord. REACTIE„DAN ACCOMMODATIE AAN 'T LUITJE VERBETEREN" ZIERIKZEE ziet zich op het ogenblik vrij onverwacht de weg versperd in zijn plannen voor de aanleg van een goed bereikbare en geoutilleerde jachthaven westelijk van het havenkanaal. Het gemeentebestuur heeft van „Den Haag" bericht ontvangen, dat het ministerie van o„ k. en w. „de zaak voorlopig nog wil aanzien". De veranderende situatie in verband met de bouw van de Ooster- scheldebrug wordt als de belangrijkste oorzaak van de plotselinge ministeriële reserve ten opzichte van het jachthavenplan aange merkt. „Hoe dan ook: het komt erop neer, dat „Den Haag" er voorlopig geen duiten in wil steken". Het klinkt wat spijtig uit de mond van burgemeester mr, F. Th. Dyck- meester, wanneer hy ons dit com mentaar geeft. Immers: de provin ciale waterstaat had een prachtige jachthaven voor Zierïkzee op papier gezel. De stad wil daarmee tegemoet komen aan zeer reële verlangens van de in de randstad Holland wonende zeilenthousiasten, die Zierikzee als punt van uitgang kiezen of dat reeds hebben gedaan voor fraaie tochten over de Zeeuwse wfltp."»" .-reniging rikzee enkele jaren geleden al be stemd tot basis voor de traditionele Zeeland-wedstrijdenAnderhalve week geleden nog zetten niet minder dan 68 ranke jachten koers naar Zierikzee. Zij meerden af aan en in de omgeving van ,,'t Luitje", de vroe gere aanleg'inrichting van de provin ciale boot haar Katseveer. Juist daar westelijk van het havenkanaal had Zierikzee een strook grond voor de aanleg van zijn jachthaven uitgeko zen. Een aanlokkelijke plaats, dicht bij het oude winkelcentrum en tegen een schilderachtig decor van oude stadsmux'en, een trotse molen en het silhouet van St.-Lievensmonstei-- en stadhuistoren. Het plan behelsde daar het doorgraven van de weste lijke hayenöijk en het ontwerpen van een nieuwe i'ingdijk... Maar voorlopig is daarop nu geen kijk,meer. Het ministerie van o., k. en w. heeft het jachthavenplan van Zierikzee „in de ijskast gestopt". En dat terwijl de voorbereidingen al in een ver gevorderd stadium waren. De plannen waren voorgelegd aan het bureau watertoerisme van de A.N.VV.B. en het bestuur van de enthousiaste zeilers van „De Maas". Gedeputeerde Staten van Zeeland hadden hun medewerking aan de rea lisering toegezegd, maar nu komt er plotseling een kink in dc kabel. VEERHAVEN „DE VAL" In de overwegingen van 't onderwijs- ministerie heeft de volgende bestem ming van de huidige veerhaven „De Val" een belangrijke rol gespeeld. Wanneer eind 1965 de Oosterschelde- brug tussen Schouwen en Noord- Beveland voor het verkeer zal wor den opengesteld zullen de provinciale stoombootdiensten zich uit deze veer haven terugtrekken. De minister ziet dan voor het watertoerisme goede mogelijkheden in deze diepe, goed bereikbare haven vlak bij het open Oosterscheldewater. Ook over land heeft „De Val" dan een goede ont sluiting, want de toeleidingsweg naar (Zie slot pag. 5 kot. 4) Gistermiddag omstreeks vier uur kwam op het strand in Kockanje een tienjarig meisje bij een aanrijding oni het leven. Johanna Broeksmit uit Rotterdam, die met haar ouders op een caravankamp te Rockanje verbleef, fietste nabij kilome- terpaal 8 op het Rockanjestrand toen zij werd ingehaald door een personenauto bestuurd door C. L. uit Rotterdam. Waarschijnlijk schrok het meisje van het signaal van de auto en week zij on verwachts naar links uit juist terwijl de auto haar passeerde. Bij de aanrijding die volgde werd zij zodanig gewond dat zij, toen een arts uit Oostvoorne arri veerde, bleek te zijn overleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1