7&wVl EVACUATIE VAN MERAUKE EN FAK-FAK DEZE WEEK GEREED Een goed idee:bouillon! KLANKBORD Ook al aan de sigaar? K.L.M. gaat pendelen op lijn Biak-Bangkok Stukgoederenvervoer N.S. 40 pet. duurder Italiaan kreeg een jaar voor dodelijke stiletto-steek Gevlucht Nederlands paar getrouwd in Gretna Green „NIEUW GUINEA KOERIER" IN MOEILIJKHEDEN TWEEDE DAG OP BONAIRE SLOOT BEZOEK VAN DE PRINSESSEN AF Een groot bezwaar tegen het reizen naar de maan zal wel wor den, dat men aldaar wegens 't ontbreken van zuurstof geen si garen kan roken. Het Eerste wintercollectie Koker- en pyjamalijn bij Yves StLaurent Landbouwschap pleit voor concretisering sociaal beleid A.R.K.A. BEZORGD OVER DE HUISVESTING VAN EVACUÉ'S DINSDAG 31 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Wegens mishandeling de dood tot ge volg hebbend heeft de rechtbank in Amsterdam een gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek opgelegd aan de 24-jarige uit Turijn afkomstige metaal bewerker D. C., die in de nacht van 20 op 21 april by een twist om een meisje tossen enkele Italianen en twee Neder landers in de Leïdsestraat in Amster dam de 27jarige Amsterdamse chauf feur R. de Cocq van Delwijnen een dode lijke messteek toebracht. De eis tegen deze Italiaan, die kort voor het misdrijf iji Amsterdam was komen werken, luidde vier jaar met aftrek we gens de subsidiair ten laste gelegde zware mishandeling de dood tot gevolg hebbend. De metaalbewerker bekende tijdens de zitting wel een stilletto te hebben ge trokken en daarmee het slachtoffer licht te hebben geraakt, maar in tegenstelling met zyn verklaringen bij de rechtercom missaris zei hij, dat het mes hem was afgenomen voor de chauffeur dood neer viel. Hij wilde suggereren dat de inmid dels als ongewenste vreemdeling over de grens gezette Pasquale C., die ook bij de ruzie betrokken was, de dodelijke steek heeft toegepast. De officier van justitie heeft tegen het vonnis van de rechtbank appel aange tekend. 2 Louis van der Steen als Peter en jj Cor van Rijn (rechts) als Jerry 2 5 in een scène van het ,.Het verhaal 3 Z van de dierentuin" (The Zoo-sto- - ry) een een-acter van Edward 3 Z Albee, wellce donderdagavond a.s. 3 2 in de vertaling van G. K. van het 3 2 Reve door de VARA-televisie zal Z 2 worden uitgezonden onder came- Z 2 raregïe van Berend Boudewijn. Z 3 De een-acter is op beeldband op- Z 3 genomen. De 17-jarige Ineke Camman uit Tilburg is gisteren in Gretna Green in het huwelijk getreden met de 23-jarige Herman Kus- ters, met wie zij in mei het ou derlijk huis was ontvlucht. In mei begaven Ineke en Herman zich per auto naar het buitenland met Hermans broer Willem aan het stuur. Het paar dook op in Gretna Green voor een „Schots huwelijk", maar toen het hoorde dat Ineke's vader naar Schotland zou vliegen om dit plan te verhinderen, ver dween het paar naar elders. Na de trouwplechtigheid zei Herman, dat hij en Ineke de laatste twee maanden in Londen waren geweest. „Haar vader is erg rijk", zei Her man, „en we meenden dat hij zou trachten ons tegen te houden wan neer hij wist dat er nog tijd voor was". „Hij zal wel erg kwaad zijn wanneer hij dit ontdekt. Ik heb in een Londens hotel gewerkt", voegde hij hieraan nog toe. Ineke die in zwart en wit was gekleed, zei: „ik weet niet wat mijn vader zal zeggen als hij hoort dat ik getrouwd ben. Ik ga het hem niet vertellen. Hij zal het zelf wel horen." De jonggehuwden zijn voornemens in Londen te gaan wonen, waar Ineke hoopt een opleiding te krijgen voor mannequin. Zij weigerden te zeggen wat hun adres zal zijn. Drie corrupte hoofdagenten veroordeeld De rechtbank in Amsterdam heeft drie hoofdagenten van het hoofd stedelijke politiekorps, die als drankcontroleurs steekpenningen aannamen, gistermorgen veroor deeld tot gevangenisstraffen van drie maanden met aftrek (in twee gevallen) en twee maanden met aftrek van voorarrest. Het betrof de als duo opererende ge heime controleurs A. C. (58 jaar en 33 jaar politiedienst) en J. B. (41 jaar en 14 jaar politiedienst), die als „Ot en Sien" in de binnenstad bekend waren, en hun 42-jarige collega J. N. van 't H., die als zgn. open controleur drankwet- inrichtingen controleerde. De officier van justitie had tegen de drie hoofdagenten gecombineerde ge vangenisstraffen van acht maanden met aftrek en van de rest vier maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. De hoofdagenten C. en B. bekenden in een jaar f 325 te hebben aangenomen van de eigenaresse van twee cafés in de Bakkerstraat en het 's-Gravelandse- veer, die op deze wijze probeerde te be reiken dat de geheime politiecontroleurs gunstige rapporten zouden uitbrengen en haar zouden waarschuwen als supe rieuren zouden komen controleren. De beide hoofdagenten ontkenden dat zij de vrouw zouden hebben bewogen een collega, (Van 't H.), van wie zij wisten dat hij ook steekpenningen aan nam, bij zijn superieuren aan te geven. Deze derde hoofdagent, Van 't H., ver klaarde de steekpenningen, enkele hon derden guldens, te hebben geaccepteerd om het vertrouwen van de Amsterdamse caféhoudster te winnen, daarvoor zou hij volgens de dagvaarding ook valsheid in geschrifte hebben gepleegd, omdat hij gunstiger rapporten uitbracht. De waarschijnlijkheid is groot dat de „Nieuw-Guinea Koerier" 1 augustus zal moeten liquideren. De grote financiële lasten en het sterke teruglopen van de advertenties zullen de directie, zoals het er nu uitziet, dwingen de zaak te sluiten. Het Wereldgebeuren Populariteit President Kennedy heeft nogal wat succes gehad bij zijn bezoek aan Mexico. Hij en zijn vrouw waren er be paald populair en zijn politieke tegen standers in de Verenigde Staten lan ceerden toen de scherpe opmerking, dat hij er wellicht meer populair was dan in zijn eigen land. Als zulke opmerkin gen in de Verenigde Staten worden ge maakt, dan zijn opiniepeilers er als de kippen bij om aan duizenden mensen de vraag te stellen hoe zij over de Ameri kaanse president denken. Welnu, de president kwam er ditmaal minder goed af. Zijn populariteit loopt, volgens de opiniepeilers, iets terug en eigenlijk kan dat ook niet anders, want zowel in de binnenlandse als in de buitenlandse po litiek lijdt de heer Kennedy nederlaag op nederlaag. In het Amerikaanse Congres wordt al gemeen geklaagd over de zachtzin nige manier, waarop Kennedy omspringt met alle mogelijke landen en landjes, die hulp van de Amerikanen ontvangen en die toch nog schoppen uitdelen aan Uncle Sam. Een medewerker van Time schreef vorige week: De Congresleden zijn woedend op Tito van Joego-Slavië omdat hij ongepaste opmerkingen maakt over Amerikaanse atoomproeven, ter wijl hij steungelden van Amerika incas seert; ze zijn boos op Nehroe van India, die wapens probeert te kopen in Rus land, terwijl zijn land de steun van Ame rika niet kan missen. Ze zijn woest op Brazilië, dat een Amerikaanse telefoon maatschappij onteigent, en ook op Gha na, waar de heer Nkroc-mah marxisti sche redevoeringen houdt. Ze zijn woest op de zeventig naties, die achterstallig zgn met hun betalingen aan de Verenig de Naties Dit lijstje van de Amerikaanse teleur stellingen zou men nog gemakkelijk kunnen aanvullen. Deze week werd het neutraliteitsverdrag van Laos getekend en dat verdrag is niet anders dan een nederlaag van de Verenigde Staten. De communisten en neutralisten zullen in Laos de lakens uitdelen en zelfs beslis sen over de besteding van de Ameri kaanse steungelden. In Zuid-Vietnam, waar de Amerikanen omvangrijke hulp verlenen, staan de za ken er ook al slecht voor. Hoe men ook het probleem Zuid-Vietnam keert of wendt, zoals het nu gaat in Zuid-Viet nam kan het niet blijven doorgaan, want dan wordt het daar een eeuwigdurende oorlog. Wat Indonesië betreft is president Ken nedy bezig de communistenvriend Soe- karno, die als maar wapens koopt in Rusland, daarvoor voldoening te schen ken door de Nederlanders te verplich ten Nieuw-Guïnea aan hem uit te leve ren. Deze week maakte president Kennedy voorts nieuwe concessies gereed voor de Russen op de ontwapeningscon ferentie te Genève. President Kennedy en zijn adviseurs, zo wordt uit Washing ton gemeld, zullen hun eisen verzachten voor een eventuele internationale in spectie na een verbod van atoomproe ven. Zy willen met veel minder internationale controleposten op het gebied van de Sowjet-Unie genoegen nemen, maar een of twee posten zullen er toch wel moeten blijven. Met die opdracht gaat de lieer Dean Rusk straks in Genève praten. Het lijkt uitgesloten, dat hij daar succes zal hebben, want een „zach te" politiek jegens communistische lan den heeft nog nooit en nog nergens ter wereld succes gehad. Zij zullen ook die een of twee posten aan de „zachte" Amerikanen weigeren. President Eisenhower heeft het met zachtheid geprobeerd en hij moest er ijlings van terugkomen. Nu probeert president Kennedy het opnieuw en hij wil blijkbaar niet rusten voordat hij vele malen zijn hoofd heeft gestoten en voordat hij in zijn eigen land nog min der populair wordt dan hij thans reeds Wat die populariteit betreft zijn er ook nog andere graadmeters dan opiniepeilingen. Een var de aardigste graadmeters vormen nog altijd de mop pen, welke over een staatshoofd worden getapt. Welnu, de moppen over de president en zgn familie krijgen de laatste tijd een erg kritische inslag. Hier volgen er en kele. Wat is de overeenkomst tussen de re gering Kennedy en een schommelstoel Antwoord: „Altijd in beweging en nooit ergens naar toe gaan". Een ander mopje gaat over de mislukte invasie op Cuba: „De vierjarige dochter van Kennedy is een aardig kind, maar ze hadden haar niet het ontwerp moe ten laten maken voor de invasie op Cuba". Nog een waag: „Wat hebben Laos en de Verenigde Staten gemeen als de der de Kennedy tot senaatslid wordt geko zen Antwoord: „Drie prinsen". Dan zijn er nog varianten on oude mop oen in omlooD. Een mop, die oorspron kelijk over Stalin ging. wordt nu, zo lezen we in News Week, vertelt over Kennedy. Het grapje luidt als volgt: Een zwem mer ziet in een rivier een drenkeling en redt hem. De geredde zegt: ..Ik ben de president van de Verenigde Staten, zeg maar welke beloning ie wilt hebben". Antwoord van de redder' .Beloof me. dat U aan niemand zult vertellen, dat ik U gered heb". En tenslotte nog een laatste mooje. dat ook al oud moet zijn: „Als de drie Ken- nedv's in een boot zaten en die boot zonk. wie zou d»n gered worden Antwoord: „Amerika" Na deze wel wat scherpe mopjes mag misschien vermeld worden, dat president Kennedy zelf altyd zraasr de nieuwste moppen hoort en dat hij een paar we ken geleden klaagde over het feit, dat er zo weinig nieuwe moppen in omloop waren. (Advertentie) 't Is zo lekker, een kop hete bouillon en zó maar klaar. Ideaal in de vakantie, gezond, verkwikkend. Drink pure vleeskracht, licht en verfijnd gekruid. Neem Knorr bouillontabletten, de béste! Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubboltablet Kippenbouillon 40 ct OPERATIE „SPECTRUM" OP GANG OVERTREDING. De politie van Exe ter in Engeland vond zondag drie witte konijnen die aan een „niet parkeren'" paal In het stadscentrum gebonden wa ren. Alvorens proces verbaal kon worden opgemaakt, arriveerde de oigenaa. Hij lmd de dieren even geparkeerd om te kunnen winkelen in'een zaak waar ko nijnen niet gewenst waren. AL TE RIGOUREUS, Dat de Spaanse politie weet wat rigoureus optreden be tekent. werd weer eens bewezen in Ma laga. Daar wordt „The running man" verfilmd, en de regisseur had er een plein voor nodig. Een verzoek om het schoon te vegen werd door de plaatse- HJke politie zo radicaal opgevat, dat men ook Pedro Vidal, de regisseur, verwij derde. VERTROKKEN NAAR CURACAO (Advertentie) is natuurlijk mogelijk, daarvoor spe ciale zuurstofcylinders te ontwerpen, maar men moet het probleem toch niet onderschatten. Men kan zich indenken, dat figuren als Churchill voorshands de maan zullen mijden. Sigaren roken is immers voor mil- lioenen mannen wat anders dan ta bak in de brand steken. Het is een onderdeel van een levenspatroon. Het hoort bij de goede uren van het leven. Waarom? Waarom ontspant en inspireert een sigaar u? Welk wonderlijk medium, dat nu eens veerkracht en dan weer berusting geeft, maakt zich los uit het aroma van de sigaar, terwijl hij langzaam zichzelf verteert? Niemand weet het. Maar iedereen ondervindt het. Ook de jongeren, die men meer en meer sigaren ziet roken. Wellicht zullen zij daarom het probleem van de maanzuurstof nog met kracht ter hand nemen, zodat men tijdig ook op dat hemellichaam zal kunnen adverteren Gouvernementsambtenaren, K.L.M. en de Kroonduif-luchtvaartmaat schappij op Biak werken nauw samen voor een goed verloop voor het overbrengen van Nederlandse vrouwen en kinderen naar Neder land. Tussen I en 18 augustus zullen 14 extra-vluchten met super- constellations worden gemaakt. Een machine zal de dienst onderhou den tussen Biak en Bangkok, een andere vliegt van Bangkok naar Nederland. Merauke en Fak-Fak worden naar de A.N.P.-corres- pondent van bevoegde zijde heeft vernomen nog deze week ge- evaeueerd. Vervolgens komen Seroei, Manokwari, Hollandia en Biak aan de beurt. De operatie wordt uitgevoerd onder de naam „Spectrum". Zondagmiddag arriveerde de eerste Dakota uit Merauke op Biak met 30 vrouwen en kinderen. Gistermorgen bracht een Dakota wederom een grote groep uit Merauke. De ongeveer 150 nog in Merauke ver blijvende vrouwen en kinderen gaan volgens schema voor vrijdag naar Biak. Van de 14 extra vluchten waren er gis termorgen drie volgeboekt. De evacués zullen in Bangkok in het K.L.M.-hotel overnachten. Allereerst vertrekken die genen, die in Nederland een opvang- adres hebben. De K.L.M. is in staat voor 18 augustus met. de „luchtbrug" 1100 passagiers te vervoeren. T wijf el Daarnaast zouden nog enkele honderden vrouwen en kinderen met normale DC- 8-vluchten kunnen worden vervoerd, waardoor de totale capaciteit voor de komende 18 dagen op 2200 passagiers komt. Hierbij wordt het niet noodzake lijk geacht de plaatsen voor de „gewo ne" passagiers te blokkeren. Het evacuatieschema is gebaseerd op het afvoeren van 5000 vrouwen en kin deren in de komende maanden. Op ba sis van de gisteren op Biak bekende ge gevens twijfelen de met het transport belaste ambtenaren of dit aantal inder daad zal kunnen worden bereikt. Zij zei den, dat velen niet weg willen, bijvoor beeld omdat zij pas van verlof zijn te ruggekeerd of niet bereid zijn alles ach ter te laten. Krachtsinspanning Voor de overbrenging van vrouwen en kinderen van plaatsen in Nieuw- Guinea naar Biak wordt ook een grote krachtsinspanning van d£ „Kroonduif" vereist. Terwijl de nor male lijndiensten zoveel mogelijk ge handhaafd worden, is er een schema opgesteld om zo efficiënt mogelijk gebruik tc maken van de vier Dako ta's, de drie Twin-Pioneers en de drie Beavers. De 17 vliegers van de Nieuwguinese luchtvaartmaatschap pij vervullen hun taak onder moei lijke omstandigheden op een wijze die ieders bewondering oogst. Naar het „Bureau Reiswezen Hollandia" gistermorgen meedeelde, wordt van de gelegenheid om met extra vliegtuigen vrouwen en kinderen naar Nederland te laten reizen op landskosten ruim bruik gemaakt Op het bureau reiswe- en worden op het ogenblik lijsten aan- jelegd van aanvragen voor vooruitzen. ding, aan de hand waarvan „reiswezen' prioriteitsschema's vaststelt. Zo staan voor de eerste week van augustus al leen reeds tussen drie- en vierhonderd vrouwen en kinderen voor vertrek uit Hollandia gereed. Sedert jongstleden vrijdag vertrokken intussen met de gewone lijndiensten van de K.L.M. ruim 60 vrouwen en kin deren uit Biak. Voor de extra supercon- stellations zullen woensdag, donderdag en vrijdag aanstaande opnieuw 265 vrouwen en kinderen gereed staan, ter wijl op Biak nog 150 vrouwen en kin deren als reserve gereed staan om de open plaatsen op te vullen. Onder deze cyfers komen verhoudings gewijs ook gezinnen van militairen voor. rechtszekerheid, welke aan de ambtena ren dient te worden gegarandeerd. Tenslotte wijst het hoofdbestuur van de A.R.K A. er op. dat zowel ingevolge het „plan-Bunker" als ingevolge andere plannen de medewerking van de ambte naren op Nieuw-Guinea gedurende kor tere of langere tijd vereist blijft r— chaotische toestanden te voorkomen. Het hoofdbestuur van de A.R.K.A. ver wacht, dat de regering daadwerkelijk begrip zal tonen voor de wenselijkheid dat onverwyld overleg gepleegd wordt niet de vertegenwoordigers van de hier bij betrokken ambtenaren omtrent deze medewerking cn overigens omtrent de afvloeiing en hcrplnntsing in Nederland van hen wier taak in Nederlands Nieuw- Guinca wordt beëindigd. Het is gewenst, dat de regering zich op de kortst mo gelijke termijn uitspreekt over de wijze waarop ze dit, overleg denkt te zenlyken. Door een onverwachte manoeuvre is op de rijksweg Den Haag- Utrecht een Duitse personenauto ter hoogte van de Meern van de weg geraakt en in een sloot be land. Het Duitse echtpaar en hun zoontje raakten hierbij getoond. Foto: Een triest einde van een va kantie in Holland. Op de voor grond liggen enige souvenirs in het gras. Yves St.-Laurent, de eertijds veelbespro ken modeontwerper, toonde maandag in Parijs als zelfstandige couturier zijn eer ste herft- en wintercollectie. Vele mode experts vonden dat deze collectie beter was dan zijn allereerste: de voorjaars collectie. Hij bleek zich niets te hebben aangetrokken van de vei'anderingen die bij andere modekoningen zichtbaar wa ren. Zo waren zijn rokken niets langer geworden, ze bedekten nog nauwe lijks de knieschijf. Duidelijk waren twee tegengestelde lijnen en zijn collectie waarneembaar Tunieken jasjes van tailleurs toonden een losse, nonchalante coupe, als van een pyjama-jas. De tweede lijn, die hij toepaste op avond-, cocktail- en middag jurken, en ook op mantels, toonde een heel ander silohuet: „een handschoen- silhouette'' noemde St.-Laurent het zelf. Deze kokerlijn wer dsteeds zeer strak en sober gehouden. Weinig accessoires tooiden de nauw aansluitende kraagloze japonnen en jassen. Bij een laag rug decolleté werd wel een kleurig kralen- collier achterwaarts gedragen. De hoeden op deze show hadden brede randen en waren soms getooid met lan- struisveren. j Aubade na welkom met bloemen 2 Het bezoek, dat de prinsessen 1 Irene en Margriet momenteel 2 aan het eiland Bonaire brengen 2 stond gistermorgen geheel in S het teken van de jeugd. In het 2 ongeveer een jaar oude jeugd- huis werd de prinsessen een au- bade gebracht, nadat zij mei E bloemen waren verwelkomd. Vervolgens voerde de tocht langs de 3 r.-k. jongensschool. Behalve bloemen 5 kregen de prinsessen hier van de be- Z volking een geschenk bestaande uit Z een sieraad Op verschillende plaat- Z sen zijn sieraden aangeboden en de 2 opzet daarvan was, dat de verschil- 2 lende sieraden, waaronder bijv. arm- banden en broches, een geheel vor- 3 men. Maskeradedans 2 Voor de Coromotokerk op Antriol. Z waar weer werd gestopt, voerde een Z groepje een maskeradedans uit. Het 2 programma in Rincon bestond weer 2 uit een aubade, waarna de terugtocht 2 naar het hotel werd aanvaard. On- 3 derweg werd een bezoek gebracht 3 aan een in aanbouw zijnde confectie- z fabriek en het hotel waarmee men in z december hoopt gereed te komen. S Tenslotte ging men langs het hospl- 3 taal, waar ouden van dagen en zie- 3 ken bloemen en eigenhandig gemaakt 3 vlecht- en borduurwerk aanboden. Z Om kwart voor een vertrokken 2 de prinsessen per vliegtuig van 3 Bonaire naar Curagao waarmee 3 een einde was gekomen aan het Z officiële bezoek van de prinses- sen Irene en Margriet aan de 2 Nederlandse Antillen. KENNEDY dalende populariteit 0 De Westduïtse regering heeft de Oost- duitse regering verzocht om hulp hij het opsporen van ex-nazi's. De perschef van de Westduïtse regering. Karl von Hase. deelde voorts mee. dat de Westuuitse regering te allen tijde bereid is documenten uit Oost- Duitsland te ontvangen. Per 1 september Prijzen snelgoed en expresgoed ook omhoog Het landelijk stukgoed tarief van de Nederlandse Spoorwegen zal met ingang van 1 september wor den verhoogd met circa veertig procent. Dit wordt medegedeeld in „Officiële Tnriefberichten" van de N.S. van gisteren. De vrachtprijzen voor snelgoed en expresgoed gaan eveneens met ongeveer veertig procent omhoog, maar zij zul len tenminste anderhalf, respectievelijk drie maal de overeenkomstige pry's voor gewoon vrachtgoed bedragen. Het aan tal gewichtskiassen voor zendingen ex presgoed tot. en met 10 kilogram wordt verminderd tot twee, namelijk 0 tot en met 5 kg en 6 tot en met 10 kg. Een bijzondere reductie van 10 proeent van de vrachtprijs zal worden ingevoerd voor verladers die gedurende een jaar tenminste f5000,vracht hebben be taald. Het afhaalloon voor stukgoedzendingen en het loon voor afhalen en bestellen van kleine laadlcisten (werkzaamheden die voornamelijk door Van Gend en Loos worden verricht) zullen per 1 september eveneens met 40 procent stijgen. E.G.K.S.-tarief Met ingang van dezelfde datum zul len het algemeen tarief en de specia le tarieven voor wagenladingen 10 procent hoger worden, evenals de vrachtprijzen van het E.G.K.S.-tarief. Deze verhoging van 10 procent zal ook gelden voor veevervoer. In verband met de verhoging van de vrachtprijzen voor expresstukgoed in het binnenlands verkeer zullen de vrachtprijzen voor het Nederlands ge deelte bij internationaal vervoer met in gang van 1 september op overeenkom, stige wijze worden verhoogd. Hoeveel de tariefsverhoging de spoorwe gen zal opleveren is nog moeiljjk te zeg gen, aangezien niet te voorspellen valt of en zo ja, hoeveel het aanbod van te vervoeren goederen bij de hogere prijzen zal teruglopen. De inkomsten uit het binnenlandse goederenvervoer (ex clusief het grensoverschrijdend verkeer) bedroegen voor de N.S. verleden jaar ongeveer 139 miljoen gulden. J.P. VAN DE STOEL OVERLEDEN Op ruim 78-jarige leeftijd is in de nacht van zondag op maandag overleden de heer J. P. van de Stoel te Leiderdorp. De thans overledene heeft een zeer voor aanstaande rol bekleed in de vee- en vleeshandel. De heer Van de Stoel was bestuurslid van het produktschap voor vee en vlees en van het centraal bureau voor slacht huisverzekering, erevoorzitter van de Nederlandse Bond van Veehandelaren en erelid van de Zuidhollandse Bond van Veehandelaren. Voorts was hij oud-voor zitter van het Centraal Orgaan voor de Veehandel en ook van het bedrijfschap voor de handel in vee en van de onder vakgroep groothandel in vee. Verder was hij geruime tijd voorzitter van het polderbestuur van de Room. en Meer burgerpolder. [WWVVWWWWWVVVWVWWVWWWWVWVV Meppel had bezoek van zeehond Meppel heeft gistermorgen bezoek gehad van een zeehond. Het dier was eerst in de haven en daarna in het Mallegat waargenomen. Toen do belangstelling voor deze voor Meppel wel erg zeldzame wa- terbcwoner groeide, maakte het dier haastig rechtsomkeert en I zwom het Meppelërdiep op, van- «'aar het ook gekomen was. Men vermoedt, dat men hier te I maken heeft met dezelfde zee- hond, die vorige week in de IJssel werd gesignaleerd. Via het Zwar- cewater kan de zeehond gemakke- 1 lijk in het Meppelerdiep gekomen zijn. Volgens degenen dié het dier gezien hebben, was het aan de kop gewond. Gisteravond is de zeehond in Blokzijl gevangen In de loop van de dag was het dier de sluis van Blokzijl binnengezwommen. Dat betekende gevangenschap, want de deuren aan beide kanten van de sluis werden dichtgedraaid. Men heeft er ruim anderhalf uur over gedaan om het dier in een net te krijgen. Met behulp van een hydraulische grijper is de zeehond daarna op de wal gehesen. Hoe- 1 wel het dier een verwonding aan de kop had, verkeerde het toch in goede conditie. Personeel van I Burgers dierenpark uit Arnhem heeft de zeehond, die 2.25 meter mat, in een kist naar Arnhem ge- bracht. -wwvwwwvwwvwwwwwwwwv/www* Nu dezer dagen een begin wordt gemaakt met het gemeenschappe lijk landbouwbeleid door de inwer kingtreding van de verordeningen voor een aantal produkten, acht het Landbouwschap het gewenst dat eveneens met de concretisering van het sociale beleid een aanvang wordt gemaakt. Aldus wordt opgemerkt in een schrijven van het Landbouwschap aan de E.E.G.- commissie. Het „schap" heeft deze com missie verzocht de instelling van een paritair samengesteld raadgevend co mité voor agrarische sociale aangele genheden te bevorderen en om terzake met spoed in overleg te treden met het bedrijfsleven over taak, bevoegdheden en samenstelling van dit comité. DUIDELIJKE RICHTLIJNEN GEVRAAGD Hoofdbestuui wil gehoord worden over maatregelen Het hoofdbestuur van de Algemene Roonis-Katholieko Ambtenarenvereni- ging (A.R.K.A.) heeft in zgn jongste vergadering, waarin het zich in net bij zonder bezig beeft gehouden met de ont wikkeling rondom Nederlands N'ieuw- Guinen voor zover deze van invloed is op de positie van het overheidspersoneel, gezien liet feit, dat de A.R.K.A. 111 Nicinv-Guinea bjjna 1800 leden telt, als zijn mening te kennen gegeven, dat het in de gelegenheid behoort te worden ge steld van zyn gevoelens te doen blijken omtrent ingrijpende maatregelen, zoals de jongste evaouatiemaatregeleii, welke gemakkelijk een paniekstemming kon den veroorzaken. Daarnaast heeft, het hoofdbestuur zyn bezorgdheid uitgespro ken over de huisvestingsmogelijkheden van de terugkerende gezinnen van het overheidspersoneel Het- is van oordeel, dal terzake duidelyke richtlijnen beho ren tc worden gepubliceerd. T egemoetkoming Vervolgens is met klem verzocht om aan de terugkerende gezinnen, wan neer deze in zogenaamde D.M.Z.- Eensions worden ondergebracht, een1 choorlijke tegemoetkoming in de pensionkosten te verstrekken en aan elders gehuisveste gezinnen een huis vestingstoelage toe te kennen over eenkomstig een reeds eerder door hel georganiseerd overleg in Nieuw- Guinea uitgebracht advies. De faciliteiten welke aan de Nederland se ambtenaren en hun gezinnen worden verleend, behoren naar het. oordeel van hot hoofdbestuur van de A.R.K.A. even eens te gelden voor de gezinnen van de zogenaamde „maatschappelijke Neder landers". De belemmeringen, welke tot dusver door het departement van justitie in de weg worden gelegd, dienen onverwijld te worden weggenomen. Geen vacuum Het hoofdbestuur van de A.R.K.A. heeft bovendien aangedrongen op een spoedi ge inwerkingtreding van de „wet op het Korps van bystand" en de daaruit voort vloeiende Algemene Maatregel van Be stuur. omdat de ontwikkeling van de huidige omstandigheden rond Nieuw- Guinea geen vacuüm tolereert in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11