de BILT Wmkeleentrumplannen van Souburg volgens COM-rapport aanvaardbaar Kasporgo Goes ontving buitenlandse gasten Bromfietsers worden binnenkort op Vlissingse boulevards getolereerd SAWEMA nv PUBLIEK EN POLITIE GEBAAT BIJ OVERTREDINGSTRANSACTIES CAMPING GAZ RaadslidGeen vereenvoudiging door wijziging straatnamen villapark" 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 JULI 1962 (Advertentie) Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180 2962 Giften voor Zeeuws Thuisfront Nieuw-Cuinea Het Zeeuws Thuisfront Nieuw- Guinea ontving in het tijdvak van 19 t/m 25 juli de volgende giften: G. v. d. Voorde, Koudekerke 10; D. Dekker, Waterlandkerkje 10; „Een gedemobiliseerde 1950" 50; A. v. Hertum, Goes 3; N.N. Bie- zelinge 2,50; Th. Oele, Kapelle 5; W. L. Zwagemaker, Ridder kerk 2,50. Totaal 83. Giften voor bovengenoemd thuis front kunnen gestort worden op postrekening 154617 t.n.v. de Nutsspaarbank te Kapelle, onder vermelding „Thuisfront". Nieuwe postcommandant te Schoondijke benoemd Per 1 augustus 1962 is tot postcomman dant te Schoondijke benoemd de tot opper-wachtmeester bevorderde wacht meester le klas C. van Nieuwenhuijzen te Groede. NIEUWE LANDBOUWSHOOL IN SCHOONDIJKE De Stichting Lager Landbouwonderwijs West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft van het ministerie van Landbouw en Vis serij toestemming gekregen de bouw van een nieuwe lagere landbouwschool j voor te bereiden. De school zal langs de Koningin Julia- nastraat verrijzen en door de gemeente Schoondijke worden gebouwd. MR. A. L. N. OTTEN - 81 JAAR OUD - OVERLEDEN Op 81-jarige leeftijd is woensdag in Bilt- hoven overleden mr. A. N. L. Otten, die 1918 tot 1923 rechter was te Zierik- zee. Mr. Otten promoveerde in 1904 te Utrecht tot doctor in de rechtsweten schappen, werd griffier bij het kanton gerecht te Den Helder (in 1909), grif fier bij het kantongerecht te Almelo (in 1910) en rechter in Zierikzee. Na de op heffing van de Zierikzeese rechtbank in 1923 werd mr. Otten kantonrechter in Alphen aan den Rijn (tevens belast met de waarneming van de werkzaamheden van kantonrechter in Woerden). Van 1930 tot zijn pensionering was hij kan tonrechter in Utrecht. De crematie zal vandaag plaatsvinden. worden met de bouw van de nieuwe ulo scholen?" „Enkele maanden geiuden zijn we in Den Haag geweest en we vonden op het departement oen welwillend oor" zo antwoordde wel houder W. Poppc. „maar toe nu toe hoeft dil welwil lend oor niet geleld lot een tastbaar resultaat: we horen niets meer". HU zegde dan ook toe. dat binnenkort weer een bezoek aan Den Hang v. worden gebracht en hij vertrouwde er op, dat nog dit laar de rijks goedkeuring loskoml De voorlopige bestemming voor de De voorlopige bestemming voor de oude ulo-gebouwen aun de Coosje Buskcn- straal wist hij ook al ..De school aan de Bouwen Ewoutstrnat dateert van 1908 en moet nodig volkomen gemoder niseerd worden, maar dat kan niet zo lang we de leerlingen niet ergens an ders kunnen herbergev Als de nieuwe ulo-scholen er zijn, zal de school uit d Bouwen Ewoutstraat dan ook ver plaatst worden naar de Coosje Busken- straat". VERWACHT... DROOG WEER Droog weer met zonnige perioden en dezelfde middagteniperaturen als giste ren oi iets hogere. Matige lot, zwakke wind ujt noordelijke richtingen. Strandverwachting STlWi.dv wltWAUIlTiMiVandaag droog en vrij zonnig strandweer met een matige wind lussen noord en noordoost. Temperatuur in de middag tussen 17 18 graden zeewater bijna i7 graden. VOORUITZICHTENhogodrukcentrum komt dichterbij ons land. waardoor wind aftvo"-'! en wij zondag vrij goed 'd'.ri verwachten. MAAN fjti onder 20,36 v> onder 19.13 1.57 ondci 20.35 Maan op 3.46 onder 19-58 Evenals voorgaande jaren organiseert „Knsporgd" opnieuw een internationaal volksdans-, gymnastiek- en balletfeest. Gistermiddag en -avond z|jn de buiten landse gasten in Goes aangekomen. In het „Schuttershof" werden zjj door het bestuur van „Kasporgo" niet aan het hoofd de energieke voorzitter C. W. Ver- vest en de pleegouders hartelijk ver welkomd. Spontaan vielen de vrienden en kennissen van vorige keren elkaar om de hals.... Wat door taalmoeilijkhe den ongezegd bleef, werd goed gemaakt door de enthousiaste ontvangst- Dit jaar heeft „Kasporgo" traditie ge trouw wederom de Nicolson Pipe Band uit Folkestone (Engeland) te gast. De in Schotse rokjes geklede jongens en meisjes mochten zien al spoedig in een grote belangstelling verheugen. Ook „Gay Scavoir" uit Bayeux (Fr.) geeft weer acte de presence, terwijl eveneens is overgekomen de Zweedse volksdans groep uit Solleftca. De gymnastiekgroep D.J.K. uit Nürnberg (West-Duitsland) en de muziek-, zang- en dansgroep van ds Salburger Hogeschool en de Roe meense volksdansgroep „Siebenburg" de Salzburger Hogeschool en de Roe compleet. Nieuw in dit gezelschap is de Spaanse volksdansgroep uit Sitges, waar de leden van „Kasporgo" een jaar gele den zo overweldigend zijn ontvangen. Vandaag zaterdag begint het op treden van de groepen in Goes. Zondag gaan zij naar Hulst, maandag staat we derom Goes op het programma, dinsdag de officiële ontvangst ten stadhulze van Goes en wederom optreden in Goes, woensdag optreden in IJzcndijke, don derdag optreden in Goes cn vrijdag af scheidsavond in „Het Schuttershof" te Goes, Advertentie Zeeuwse ALMANAK Babbelen „Dat is Mientjé", wist de vrouw des huizes, toen de telefoon ging. „Gezellig, we hebben bi zó lang niet gebabbeld", bedacht ze, ter wijl ze naar de telefoon lieg. 't Was Mientje. Een opgetogen Mientje, vól met de meest nieuw ste nieuvjtje-s, gezellige roddel- babbeltjes en kleine steekjes on der water, 't Werd een leuk, ou- werwets gesprekje, vrouwelijk vertrouwelijk, zogezegd. Want Dora, op haar beurt, wist ook roei zo het een en ander mede te de len, zodat Mientje roat roddel babbeltjes, kleine steekjes en nieuwste nieuwtjes betreft, ook best aan haar trekken kwam. Gezélligheid kent geen tijd en dat besefte Dora temeer, toen er na een kleine twintig minuten bab belen een benauwende schroeilucht door het huis trok. Mienm'n boontjes!", gilde ze, middenin een volzin, gewijd aan de huiselijke kwaliteiten van een zekere, onlangs gehuwde Kitty. En ze smeet zonder verder com mentaar de haak op hel toestel, rende naar de keuken om daar de trieste, verschrompelde rest jes te vinden van wat eens frisse, verse spercieboontjes waren ge- „Die Mien ook altijd met: haar kletspraatjes", dacht ze nijdig, want gezélligheid was er op die ma nier niet meer aan. „Eigenlijk zou zij maar voor een nieuwe maaltijd moeten zorgen", bedacht ze ver volgens. Denken en doen was vrij wel één. Want het volgende mo ment had ze de telefoon al weer ter liand genomen en het nummer van Mien gedraaid. ,M'n boontjes zijn verbrand. Die zou jij eigenlijk moeten betalen" sprak ze kort. „Goed", antwoordde Mientje on middellijk. „Als jij mijn worteltjes betaalt". Want. die waren niet minder ver brand. geen concurrerende bedrijven zullen ves tigen, maar wel een verbetering van de koopmogelijkheden voor het publiek. Ook was de heer Korstanje de mening- toegedaan, dat het Burgplan niet alleen van belang is voor Souburg, maar voor geheel Walcheren. Hierbij wees hij op de gunstige ligging als de nieuwe weg naar Vlissingen gereed is. TWINTIG PROCENT Bij het onderzoek naar de huidige win kelvoorziening in Souburg en de moge lijkheden van het Burgplan heeft het C-O-M. de plaatselijke middenstand in geschakeld: slechts twee middenstan ders in het cetnrum en elf daarbuiten verleenden geen medewerking. Op een totaal van achtenzeventig zaken waarvan éénenveertig in het centrum en zevenendertig aan de periferie komt dit neer op ongeveer twintig procent. Op basis van het onderzoek moet vol- fêns net rapport het Burgplan worden ezien tegen de achtergrond van de eindfase van het structuurplan voor Souburg: hierbij wordt rekening gehou den met een groei van Oost-Souburg tol: een woonkern van tenminste driedui zend gezinnen, waarvan een belangrijk deel brj de nieuwe werkgelegenheid ten oosten van Vlissingen betrokken zal zijn. Wat West-Souburg betreft waar mo gelijk eveneens een tienduizend inwo ners in de toekomst zullen worden ge teld wordt gewezen om de mogelijke LANDBOUWSCHAP EN G.S. OVER INPOLDERING LAND VAN SAEFTINGE Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met vertegenwoordigers van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap een bespreking gehad inzake de inpoldering van het Land van Saeftinghe. Unanien. was men van oordeel, dat deze inpoldering ais een Zeeuws belang moet worden gezien. Aan gezien het hier echter een aange legenheid betreft met vele facet ten, werd besloten, om alvorens bepaalde stappen te ondernemen, een en ander nader te doen bezien door enkele door de Gewestelijke Raad voor het Landbouwschap en Gedeputeerde Staten aan te wijzen personen. Binnen afzienbare tijd hoopt men dan in deze een gefundeerd stand punt te kunnen bepalen. Begrafenis hoofdinspecteur Malipaard met korpseer Maandagmiddag om twee uur zal op de algemene begraafplaats te Middelburg het stoffelijk overschot van de heer C J. Malipaard ter aarde besteld worden De heer Malipaard die hoofdinspec teur was van de gemeentepolitie te Mid delburg overleed deze week tijdens een vakantiereis in Zuid-Frankrijk. De begrafenis zal met kornsoor geschieden Collecte De opbrengst van de verjaardagsbusjes voor het restauratiefonds van de Ned, hervormde kerk te Dreischor heeft over het tweede kwartaal 1962 160,20 op gebracht. De rondgang voor de gene- J rale kas bracht 433 op. Het gaat tegenwoordig allemaal veel eenvoudiger. De bon wordt bij gecon stateerde overtreding, onder de ruiten wisser geklemd en de eigenaar weet bij terugkomst precies hoeveel hij het rijk schuldig is. Hij kan dan tot onmiddel lijke betaling overgaan. Op de foto: daar gaat er weer een.... Foto P.Z.C Buiten de grote steden hebben de rijks politiemensen vooral met deze maatre gel te maken gedurende het vakantiesei zoen. Daarbij zijn natuurlijk nogal wat vreemdelingen betrokken, maar de rayoncommandanten van Westkapelle, Brouwershaven en Oostburg, die we naar hun ervaringen vroegen, meld den evenals hun collega's in dc steden vrij gunstige reacties. I-Iet aantal over treders is in deze gebieden wat gerin ger (ongeveer een tiental of wat meer per week), maar zowel „eigen" als buitenlandse toeristen reageren „goed" op de transacties. Met name voor de kustgebieden heeft deze maatregel een preventieve wer king opgeleverd omdat er mat het oog op het personeelstekort meer tijd be steed kan worden aan de surveillance. De politiemannen kunnen nu immers de zaken vlot afhandelen, wanneer'de toe risten in hun haast om zo snel mogelijk te genieten van strand en zon hun ver voermiddelen wat nonchalant hebben weggezet, terwijl dat voorheen kostbare tijd vergde. Is de betaling voor de toe risten om een of andere reden niet mo- gelflk, dan is voor de politie dc zaak af gedaan, maar dc justitie houdt er bij de aflevering van kennisgeving of oproe ping rekening mee, dat de overtreders wel genogen waren te betalen, maar het niet konden. En het publiek zelf? Zoals gezegd, het grootste deel kan wnnrdering opbren gen voor de maatregelen. Men is bereid voor een verkeersfout, die men eelit niet meer voor de tweede inaal zal be gaan, in de beurs te tasten wanneer men er dan verder geen zorgen meer om beeft. Natuurlijk, er zjjn altijd men sen, die „vóór willen", maar daar heeft do politie niets op tegen, z|j zal boven dien niet meer aandringen op betaling wanneer er ook maar de geringste, te genspraak van de z|jde van de overtre der komt. Men moet zijn fout volledig inzien cn dat is in een belangrijk deel van de overtredingen het geval. EXPOSITIE GUIDO METSERS IN STADHUIS HULST Van 29 juli tot en met 12 augustus wordt in dc Burgerzaal van het stad huis te Hulst een tentoonstelling ge houden van schilderijen van de I-lul- stersc kunstenaar Guido Metsers, lau reaat van de kunstacademie te Antwer pen. Vandaag zaterdag om drie uur zal deze expositie officieel worden geopend door burgemeester A. L- S. Lockefeer, waarna drs. L. Lockefcer een beschouwing zal wijden aan de ten toongestelde werken. HET WEER IN EUROPA ObIo, onbewolkt, 20 gr. Kopenhagen, zwaar bewolkt, 15 gr. Londen, geheel bewolkt, 19 gr. Brussel, zwaar bewolkt, 17 gr. Luxemburg, licht bewolkt, 22 gr. Parijs, onbewolkt. 22 gr. Nlee, onbewolkt, 28 gr. Frankfort, zwaar bewolkt. 26 gr. MUnohen, licht bewolkt. 25 gr. Genéve, zwaar bewolkt, 32 gr. Locarno, licht bewolkt. 29 gr. Wenen, regenbui. 31 gr. Innsbruck, licht bewolkt, 28 gr. Rome, onbewolkt, 36 gr. Madrid, licht bewolkt. 35 gr. Mnllorca, onbewolkt. 36 gr. aantrekkingskracht van 't winkelappa raat in Vlissingen en Middelburg. Even waarschijnlijk wordt het in het rapport echter genoemd,, dat mede door de ge meenschappelijke arbeidsplaatsen de nauwe relatie tusen beide kernen zal worden gecontinueerd. Volgens het rap port is het verantwoord dat aan een uit bouw, maar dan in kwalitatieve zin, van het winkelapparaat in Oost-Souburg wordt gedacht. P.Z.E.M. NAM AFSCHEID VAN G. GAIKHORST Wegens het aanvaarden van een betrek- Icing in Rome heeft de heer G. Gaik- horst te Vlissingen, technisch hoofd ambtenaar bij de N.V. P.Z.E.M. afscheid van dit bedrijf genomen. In de confe rentiezaal van de Centrale Zeeland wer den deze week hartelijke woorden van afscheid gesproken door de directeur, ir. T. Michielsen en de technisch ad junct-directeur, ir. H. Broekhoff. Na mens de collega's sprak de technisch hoofdambtenaar, de heer A. P. Leen- houts, die enkele blijvende herinnerin gen aanbood en zijn dank uitsprak voor de zeer prettige wijze" van samenwer king. Namens de personeelsvereniging voerde de voorzitter, de heer J. Huser het woord, die eveneens een afscheids geschenk overhandigde. Voorts werd nog het woord gevoerd door de opvol ger van cle heer Gaikhorst, de heer v. d. Putte. Namens de afdeling Telecom municatie was reeds eerder een foto boek van Zeeland als aandenken aange boden. Collecte De collecte van de chr. blindenhulp „De Fakkels bijeen" bracht in Wolfaartsdijlc 82,87 op. Op bovenstaande foto een modél van de bon die een fouten makend automobilist op zijn voorruit kan aantreffen, 7,50 betalen en de zaak is weer voorbij. Foto P.Z.C.) (Slot van pag. 1) het ook hier om de hogere boetes. In Goes, waar inspecteur S. E. Sie- bels zich in „vr|j gunstige" bewoor dingen over de trausacties uitliet, moesten de politiemannen bonnetjes aan alle categorieën weggebrnikers uitdelen. In de eerste veertien da gen waren het er rond dertig. In Terncuzen gaat het „heel goed", verzekerde ons inspecteur D. van Ooijen. In totaal „sloten" zijn men sen circa honderd transacties tot nu toe „af" (vooral op woensdagen tij dens de marktdrukte) en zowel ten opzichte van binnen- als buitenlan ders konden de politiemannen van deze steden een „soepele handel" mel den. Er waren maar weinig overtre ders, die niet direct betaalden. Enthousiaste begroeting Vandaag begin! volbsdans-, gymnastiek- en balletfeest Met groot enthousiasme zijn vrijdag in Goes de bijna tweehonderd buitenlandse gasten van de r.-k. gymnastiekvereni ging „Kasporgo" die liefst zes landen vertegenwoordigen, verwelkomd. ALS GEDEPUTEERDE STATEN HET GOED VINDEN Als Gedeputeerde Staten van Zeeland het nu ook nog goed vinden, mogen de Nederlandse bromfietsen ooit in do zomermaanden weer over de boulevard van Vlissingen knorren. Van de Vlissingse raad mag het; de raadsleden gingen gisteren akkoord met een voorstel „tot instelling van een maximumsnelheid van 15 kilometer per uur op de boulevards voor motorrijtuigen op twee wielen gedurende de maanden mei tot en met september, doeh alleen tussen 13 en 24 uur". De Vlissingse raad ontving dit voorstel zelfs met grote vreugde en instemming en dat is begrijpelijk, want vele raadsleden zijn al bij her haling in het gewe.ir gekomen tegen een vroeger besluit van b. en w. om alle boulevards voor de Nederlandse brommers tot verboden ge bied te verklaren. Met nadruk drong de beer E. de Priester (p.v.d.a.) er op aan om Gedeputeerde Staten van Zeeland te verzoeken op korte termijn te beslissen over dit raadsbesluit. „Dat zal natuurlijk gebeu ren", antwoordde burgemeester mr. B. Koü'l', „maar U moet niet ver wachten, dat G. S. dit als hamerstuk zullen behandelen, omdat bet bier gaat om een uitzonderlijk besluit". Wel noemde burgemeester Kolft het een „waagstuk" om de brommers nog deze zomer weer op de boulevard toe te laten, want de Vlissingse politie werkt altijd met een „waarschuwings- periode", waarin de overtreders er dus aanvankelijk afkomen met een waar schuwing. omdat de situatie pas nieuw Is. „Als die waarschmvingsperiode dan is afgelopen, Is tegelijk ook de zo mer voorbij en kunnen we volgend jaar opnieuw beginnen", aldus de lieer Kolff. Met name de heer S- J. Adriaans»; (k.v.p.) wenste echter on middellijk een streng optreden, „om dat vaak één categorie de zaak be derft voor de anderen". Als er dan toch een maximumsnelheid van 15 kilometer kor.it, wilde de heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) deze snelheid algemeen als maximum zien: dus ook voor de auto's. Zowci burgemeester Kolff als het raadslid h van Rooijen (c.h.) vonden dit echter te vérgaand. Het zou aanleiding kunnen geven lot opstoppingen en bovendien zou zulk een maatregel bijzonder hinderlijk zijn voor de autobezittende bewoner:-' n- bou levards. ben ontiie^i'' Het meest .erbaasdc .aadslia was cieze middag ongetwijfeld de heer P. Bikker (c.h.): „Reeds vorig jaar heb ik in de raad de suggestie gedaan, die nu ver werkt is in dit voorstel", zo zei h|f „Toen echter vertelden i. en w., dat het instellen van een maximumsnelheid van 15 kilometer ten er.en male onmo gelijk was, het kon niet volgens de wetgeving, zo werd gezegd. Nu kan het plotseling wel. Is er iets veran derd?" wilde de heer Bikke- weten, „Niets", zei burgemeester Kolff, „al leen meenden we aanvankelijk, dat al leen h. en w. deze zaak konden rege len, tot we de gelukkige ontdekking de den. dat er toch nog ren wetsai'U waarin aan de raad 'ie bevoegdheid wordt verleend een besluit te nemen, een besluit, dat uiteraard goedgekeurd moet worden door G.S De beer Bik ker vond het. kennelijk jammer, dat die ontdekking zo laat gedaan is Straatnamen „Het sop is de kool niet waard", zei de heer E, T. Oosternuis (v.v.d.), toen het voorstel aan de orde kwam de na men van enkele lanen en wegen in hel „Villapark" te wijzigen. „Inderdaad is de huidige toestand allerminst overzich telijk", zo zei hij, „maar door de w ging wordt het zeker niet eenvoudiger. De Nolleweg noemde hij „een begrip in Vlissingen" en daarom betreurde hl! het, dat nog maar een klein stukje van deze weg de oorspronkelijke naam zal behouden. Hoewel deze wijziging geen oplossing brengt, zijn er toch belangrijke kosten én voor de gemeente én voor de bewo ners. Er wonen in die wijk nog al wat artsen, die nu al nun papieren moe ten laten wijzigen", zo zei hij: postpa pier, recepten, nota's enzovoort. Natuurlijk vond hij het ook aardig in Vlissingen enkele straten naar de Nederlandse prinsessen te noemen, maar zoals het nu gebeurt, is het toch geen eerbetoon. „Zo zal in de toekomstige Marijkelaan nooit een huis komen", lichtte hij toe, „en in dc Margrietlaan is slechts ruimte voor één huis". Merkwaardig achtte dit raadslid ook de naamwijziging rond de Bakkers- dorplaan. „Juist het oudste gedeelte van deze weg, juist het gedeelte waar de bewoners wonen met <(o, oudste rechten, krijgt een andere naam", zo zei hij. Burgemeester Kolff was het met dit alles niet of nauwelijks eens: „Ver schillende stukken hebben helemaal geen naam, hetgeen hinderlijk is voor overheidsdiensten als de politie en de post. En mot name do Bakkcrsdorplaan is onoverzichtelijk: de laan loopt rond en er zitten bovendien nog zijtakken aan, voor vreemdelingen een situatie om in de knoop te raken bij het vin den van een huis", zo betoogde hij. Ten slotte werd het voorstel aangenomen maar de heer Oosterhuls wenste aante kening tegen te hebben gestemd. leehondenwerf „Is dc zaak met de vorige eigenaar helemaal van de baan"' wilde de heer Bikker welen, toen de raad een ver ordening op de heffing en invordering van rechten voor liet gebruik van de Zeehondenwerf er van de aldaar gele gen Keibank vaststelde. „Dat is thans niet aan de orde", wimpelde wethouder C. J. Gillissen Verschage af, „wanneer er een andere bestemming aan de wori gegeven wordt, zullen we dit punt op nieuw moeten bezienzo zei hij. „Dus zoals de zaait nu ligt, komt er voorlopig geen andere bestemming?" wilde dc lieer Bi Ulcer nog weten. „Op het ogenblik niet", antwoordde de lieer Kolff en dat nu was wat de lieer Bik ker wilde weten. Drie raadsleden stelden achtereenvol gens dezelfde vraag. ïoön f 6400 be schikbaar word gesteld voor vernieu wing van de golen van liet ulo-scholen- compicx aan de Coosje Buskcnslraat: „Is al bekend wanneer begonnen kun Ook het bestuur van de Souburgse mid denstandsvereniging, die ui hei begin al lerminst enthousiast was over de plan nen van het gemeentebestuur, heeft zich achter dit rapport gesteld. Dit deelde de waarnemend burgemeester M. A. v. d. Putte, vrijdagmiddag tijdens een pers conferentie mee, toen het C.O.M.-rapport werd toegelicht. Eén van de conclusies in dit rapport luidt, dat de winkelcen trumplannen „als richtinggevend plan voor de ruimtelijke ontwikkeling van het centrale winkelapparaat kan worden aanvaard". „Wel zijn er voor het gemeentebestuur nog vele vragen gebleven, waarop het rapport geen antwoord kan geven", al dus deelde de waarnemend burgemees ter mee. Een van deze knelpunten is, welk beleid het gemeentebestuur moet volgen bij de fasegewijze ontwikkeling van. het Burgplan. Want voor een groot deel hangt realisatie af van de finan ciële positie van de gemeente; de groei van het inwonertal en het bouwvolume, waarover men kan beschikken. Een andere vraag is of de gemeente zelf zal moeten overgaan tot het bouwen van winkels of dit geheel aan het particulier initiatief moet overlaten. GEHALVEERD De ryksiuiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje, die nauw betrokken is bij bet Burgplan, deelde nog mee, dat het plan oorspronkelijk ze ventig zaken omvatte, maar dat dit la ter was gehalveerd. Wel bestaat er de mogelijkheid oni het aantal winkels uit te breiden. Uit het rapport concludeerde hij, dat het Burgplan aantrekkelijk is voor drie groepen middenstanders: de winkels in de periferie van de gemeente en die be drijven die toch aan vernieuwing of ver bouw toe zijn; de groep van hoogwaar dige winkels, (voor duurzame consump tiemiddelen waaronder bijvoorbeeld op ticiens worden verstaan); en voor de bouw van utiliteitsgebouwen (bijvoor beeld een P.T.T.-kantoortje Zeer verheugend noemde de heer Kor stanje het, dat onder de gegadigden voor dit Burgplan rond tien enkele middenstanders zijn met hoogwaardige winkels. Een groep die in Souburg nog niet goed vertegenwoordigd is. Bij ves tiging betekent dit namelijk dat er zich Omsloten door een ring van wo ningen ligt bijna in het centrum van Souburg nog een open stuk terrein, vjaar de gemeente een winkelcentrum voor ongeveer der tig a, vijfendertig zaken wil rea liseren. Óole is er plaats voor en kele honderden woningen. Foto P.Z.C.) Een van de volgende stappen voor de realisering van het Burgplan is de ont sluiting van het gebied. Hiervoor zijn zes doorbraken geprojecteerd, waarvan die op de hoek Burgstraat, en Vlissing- sestraat waarschijnlijk de eerste zal zijn. (Foto P.Z.C.) DE GEMEENTE SOUBURG heeft een kleine stap vooruit gezet op een nog lange weg om op een open stuk terrein in het centrum van de gemeente een winkelcentrum van ongeveer dertig a vijfendertig zaken te creëren, alsmede de bouw van enkele honderden woningen. Aanvankelijk stond de Souburgse middenstand zeer afwijzend tegen dit idee van het gemeentebestuur, waarna het Centraal orgaan ter be vordering van de bouw van middenstandsbedrijven (het C.O.M.) werd ingeschakeld. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft het C.O.M. een onderzoek ingesteld naar de huidige winkelvoorziening en de mogelijkheden voor uitbouw in deze rond achtduizend zielen tellen de gemeente. Tn een rapport komt het C.O.M. thans tot de conclusie, dat deze winkelcentrumplannen, die bekend staan als het zogenaamde Burgplan, alleszins aanvaardbaar zijn. MIDDENSTAND STAAT NU OOK ACHTER BURGPLAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2