ZELANDICA Ook Brouwershaven Centrale Dienst uit AGENDA WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bevorderingen aan de u.t.s. Terneuzen RAAD HOEDEKENSKERKE DRAAGT GROND OVER VOOR BOUW SCHOOL MARKTBERICHTEN „RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND TE ZWAAR VOOR BELGISCHE RENNERS" WOENSDAG 25 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Gemeenteraad besloot Uittreden brengt extra kosten voor gemeente mee In navolging van verschillende Schouw- se gemeenten is ook Brouwershaven uit den Centrale Dienst Noord-Zeeland ge treden. De gemeenteraad besloot hiertoe ty'dens de dinsdagmiddag in het Plaat- senhuis te Dreischor gehouden vergade ring. Het desbetreffende voorstel van b. en w. werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Slechts enkele raadsleden gingen nader in op dit punt. De heer J. A. van der Bijl (p.c.g.) was de gehele zaak nog niet erg duidelijk. „Wat gaat er nu precies gebeuren?", wilde hij weten. Het P.v.d. A.-lid M. Matthijssen vroeg of de ge meente aan één technisch ambtenaar voldoende zal hebben. De heer J. v. d Doe (p.v.d.a.) wilde weten of de Cen trale Dienst waar voor zijn geld heeft geboden. Burgemeester A. H. Vermeu len antwoordde daarop met een krach tig „nee". „Het profijt is niet evenredig met de kosten, die de gemeente heeft. Dat is trouwens ook de reden, waarom we thans met dit voorstel komen", aldus de raadsvoorzitter. „Dan is er maar één weg: uittreden", meende de heer Van der Doe. De burgemeester wees erop, dat voor de opheffing een tweederde meerderheid van stemmen nodig is. „Zoals de kaar ten thans liggen, komen we er niet. deze strop moeten nemen", aldus burge meester Vermeulen. Op een vraag van de heer N. Fonteine (p.c.g.) antwoordde de raadsvoorzitter, dat het inderdaad gemakkelijker werken zal zijn met een eigen dienst. Waarschijnlijk zal niet tot ontbinding van de dienst worden overgegaan", al dus de raadsvoorzitter. Spreker merkte verder op, dat als Brouwershaven uit treedt dit voor de gemeente extra kos ten met zich mee zal brengen. „We moeten veertig cent per inwoner blijven betalen, alsmede een gedeelte van de kosten verbonden aan het verlenen van wachtgeld voor overbodig geworden ambtenaren. B. en w. menen, dat we Examens Te Goes slaagden voor het mulo A P. van Manen. Goes: A Bondewel, Bres- kcns: J. van Lore. Nieuwvliet; mej. F. de Kok. Goes; mej. H. Korstanje. Goes; mej. M. van Driel. Goes; mej. S. de Winne, Retranchement; mej. M. Schilders, IJzen- dijke: mej. M. Noteboom, Wolphaartsdijk; mej. I. v. d. Schraaf, Goes: mej. M. Ka- pelle. Vlissingcn (x); mej C. Koppejan Koudekerke (x); mej. A Verdonk. Vlis- singeu (x): mej. G. Westerveen, Vb'sslngen: mej. L. Stouten. Duiveland (x): mej. N. Ringelberg, Brouwershaven (x): mej. M. v. Aken, Zierikzee (x): mej. E. v. d. Berge. Bruinisse (x); mej. P. Capelle. Dui- veland (x); mej. S. van Putten. Duive- land (x). mej. S. Steketee, Vlissingen (x) on mej. M. Steketee. Vliesingen. Degenen met (x) hebben ook het midden standsdiploma behaald. Voor het mulodiploma A slaagden maan dag te Goes de heren J. Evertse, Oude- lande; J. Geluk, Kattendijke; J. Vlaming, Yerseke; J. Brouwer, Colijnsplaat; A. Koole, Kamperland: P. van Wijck, Ter- neuzen (m.); F. Inghels, Sas van Gent (m.); D. Holtkamp, Vlissingen (m.); L. Jasperse, Vlissingen: W. Wayboer, Sou burg (m.); .1. Oosting, Vlissingen; R. Luitwieler, Vlissingen (m.); D. de Braai, Terneuzen (m.). Dames: D. Ditzél, Goes; J. Allewijn, Goes; M. de Visser, Seroos- kepke; M. Verhage. Wissenkerke; W. Hoek van Dijke, Wissenkerke; J. van Belois, Goes; S. de Jonge, Kapelle; J. Kievit, Goes; M. Hamelink, Terneuzen (m.); W. Kaan, Terneuzen; M. Gode schalk, Vlissingen (m.); J. Berkhout, Sas van Gent (m.). Twee kandidaten werden afgewezen. (m.) is ook geslaagd voor het midden standsdiploma. Voor het mulo-examen diploma A slaag den te Bergen op Zoom J. C. de Booij uit Hulst en R. de Waele uit Koewacht. Te Terneuzen slaagden voor het midden standsdiploma de volgende kandidaten: M. M. L. M. Baert, Koewacht: S. F. Blok; M. M. Boogaard. J. Bruggemaii. II. W. dc Buck, J. A. van Doorn. H. J. de Jonge.'M. E. A. de JongePieters, C. P Klaassen. allen te Terneuzen: E. I. Blüenberg, A. v. d. Bran den. tc Sluiskil: P. Bakker te Axel: C. Dees—Meertens, R. van Doorn te Hoek: M. C. Bakker. Zanmslag: A. Gaffurini. Sas van Gent: E. F. J. Bleijenberg, D. A. E. M. d' flondt, W. G. M. d' Ilondt. Ch. E. M. Inghels te St.,-Jnnsteen: J. B. de Blok, Bosch- kapelle; A. B. Bruijns. Sluiskil: C. Dieren- donelc—Stoitx. Groede; J. I Casteleijn, I. P. de Kramer, Zuidzande; A. P. J. Dierkx, Oostburg: M. W. P. Dobbelaar, Vogelwaarde: Th. A. Fermont. E. A. M de Letter. Koe wacht. A. J. de Feyter. C. M. Leenhouts. Sluis; B. P. van Jole. Stoppeldijk: E. Lau- wers. Lamswaardc: S. C. HoogstadDui- ninck, Breskens: J. van Lare. Schoondijke: K. Bneke. "s Hcer-Hendrlkskinderen: A. Bis schop. A. Boogaard. J. Bruggeman, J. D. van Dalen. A. P. de Jongh. Goes: S. Boon, G. H. v. d. Bosch. W. G. Dagelinekx.' C. W. v. d. Harst, Vlissingen: F M. v. d, Borgh. Hnnswcert; N. J. Eversdijlc. J- A. Huissoon, De Jonge. H. N. de 1onge, M. J. J. de Jonge. Kapelle: J. Goud. Biezelïnge: J. Ha- inelink. M. Hout. M. C. Kodde. Wemcldinge: P. W. Karclsc, Schore; C. van Liere, 's-Gra- vcnpolder. Do heer J. D. van Grol te Rctranche- ment slaagde tc 's-Gravenhagc voor hel examen motormachinist K H.V. Aan de r.-k. lagere technische school Onze Lieve Vrouw ter Duinen slaagden voor brood- en banketbakker Fr. Baa- rends uit Goes; H. Coremans uit Ril- Ïand-Bath. Voor timmeren II: J. Hoondert uit Hein- kenszand. Voor Metaal Ha: M. Cerpen- tier uit Koewacht Te Amsterdam slaagde voor het examen coupeuse de dames M. J. Corporaal te Koudekerke on J. E. v. Hermon te Aar denburg. Voor de akte middelbaar onderwijs li chamelijke opvoeding slaagde te Am sterdam de heer J. Bruggeman te Goes. Mcj. M. Dekker te Goes slaagde te Utrecht voor M. O. Frans A aan de rijksuniversiteit. Een dezer dagen slaagde voor het in de Ahoy-hal te Rotterdam gehouden exa men tandartsassistente, mej. Sara v. d. Hullc tc Haamstede. Middelburg City: Du ar droomt elk meisje vun. 20.00, n.l.. Electro Meisje» op liet. slechte pad, 19.30 uur, 18 jaar, Abdij: Klank- en lichtspel, 20.45, 21.15 en 21.45 uur. Molenwater: Miniatuur Wnlcheren, 9.00—22.00 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie over Zeeland en Vlaande ren. 9.00—18.00 uur. Vlissingen Alhumbra. Daar droomt ieder meisje van. 20 uur. n.l. Luxor: De Co- mancheros, 20 uur. i4 jaar. Wcstlcapcllc Nederlands hervormde kerk: Zomeravondstilte, 20 uur. Goes Grand: Eddle op leven en dood, 20 uur, 1-1 Jaar. Bergen op Zoom Roxy Zij wisten te ont komen, 20 uur. 14 jaar. Luxor: Primitie ve driften. 20 uur. 18 Jaar Terneuzen Luxor: De volmaakte bank roof, 20 uur. 14 Jaar. Watertoren: Expo sitie schilderijen Piet de Bodl. 1012 en 13—21 uur. Oost.lnirg Ledeltheater: Mag Ik een lift van U, 20 uur, a.l., Burgerzaal Gemeente huis: expositie 17e, 18e en 19e eeuws ko per-, tin-, ijzer- en nurdewerk. 1417 en 19—21 uur. Sluis Stadhuis: Expositie „Levend Erf deel". 9—12 en 14—13 uur. Zlerlkzcc Galerij „De Ereede Brug": uit- wisselingsexpositie uehi'derijen. aquarel len en tekeningen. 1418 en 2022 uur Burgerweeshuis: Kernmiekexposltio Ac Brnnt, 12—17 uur. Haamstede Tuinbouwschool: Expositie Ne derlandse Jeugdbond Natuurstudie. 10.30 —20.30 uur. Jubilaris bij P.Z.E.M. Maandag vierde de heer W. J. Kesteloo, technisch assistent le- klas bQ dc N.V. P.Z.E.M. te Oostburg zijn 25-jarig dienstjubileum. In het districtskantoor werd de jubilaris in tegenwoordigheid van het personeel West-Zeeuwsch-Vlaanderen gehul- 3. De diretceur, ir. T. Michielsen, sprak zijn grote waardering uit voor de wijze waarop de heer Kesteloo zijn taak verricht en bood hem namens het be drijf de gebruikelijke gratificatie aan. De technisch adjunct-directeur, Froijcn, gaf een overzicht van de loop baan van de jubilaris, die in de dertiger jaren als los werkman begonnen, thans op het districtskantoor een veelomvat tende taak heeft en die door zijn rustig en vertrouwen wekkend optreden, bij chefs en collega's een geziene figuur is. De technisch hoofdambtenaar, de heer J. Sanderse, onder wiens leiding de heer Kesteloo werkt, wees op de moeilijke omstandigheden waarin tijdens en na de oorlog gewerkt was en bood, namens di rectie en collega's een bankschroef aan, terwijl mevrouw Kesteloo een bloemen hulde in ontvangst mocht nemen. De voorzitter van de personeelsvereniging, de lieer J. Huser sprak eveneens een felicitatie uit en bood een boekebon aan. Tot slot dankte de heer Kesteloo de sprekers en zijn collega's voor de waar dering die uit deze huldiging bleek voor de aangeboden geschenken. MIDDELBURG Enquete uitvoering winkelsluitingswet samenwerkende afdelingsbesturen van de Middelburgse Middenstandscen trale en de Raad voor het Grootwinkel bedrijf houden een enquête onder de Middelburgse middenstand, om na te gaan of sinds de laatste wijziging van de winkelsluitingswet in 1959 de om standigheden en verlangens zo zijn ver anderd, dat wijziging of herziening van de in Middelburg van kracht zijnde ver ordeningen bevorderd moet worden en of bij de minister van economische za ken stappen moeten worden onderno men, in verband met de avondsluiting. Deze enquête wordt gehouden met in stemming en medewerking van het Mid delburgse gemeentebestuur en de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. In verband met de enquête houdt de Middelburgse Middenstands Centrale op vrijdagavond 10 augustus om acht uur een voorlichtingsvergadering in restau rant „Wöhler" te Middelburg. De alge meen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middel burg, de heer A. S. de Jonge, zal dan een nadere toelichting geven. Orgelconcert door Marie Claire Alain Aanstaande zaterdagavond om acht uur geeft de Franse organiste Marie Claire Alain uit Saint Germain en Laye een concert in de Nieuwe Kerk te Middel burg. Het programma bevat de volgende werken: Veni Creator van Nicolas de Grigny; Noël en sol majeur van Louis- Claude Daquin; Noël „Chantons de voix hautaine" van Jean-Frangois Dandrieu; Six chorals transcrits (collection Schüb- ler) van J. S. Bach; Prélude et fugue en si mineur van J. S. Bach; Postlude Sour l'office de Complies en Litanies van éhan Alain. Op 9 en 23 augustus wor den 's middags van twee tot drie uur concerten gegeven door Jan Hekhuis en mej. L de Wit. Op dinsdag 28 augustus verzorgt de Haarlemse organist Albert de Klerk een concert. Uurwerk Lange Jan wordt stilgezet In verband met herstelwerkzaamheden zal het uurwerk van de Lange Jan in Middelburg vanmiddag (woensdag) van twee tot drie uur stilgezet worden. Wedvlucht „Zeelandia" De postduivenhoudersvereniging „Zee landia" te Middelburg hield oen wed vlucht met jonge duiven vanuit Moes- croen over een afstand van 88 km. De eerste tien prijzen werden behahld door: 1, 2 en 3 M. Jaspers; 4 A. Passenier; 5 J. C. F. Jopse; 6 en 7 D. v. d. Berg; 8 en 10 C. de Graaf. OOSTKAPELLE Raad vergaderde In de dinsdagavond gehouden gemeen teraadsvergadering te Oostkapelle if besloten aan het Zeeuws Studie Fonds voor 1962 een subsidie van tien cent per inwoner te verlenen. De raad besloot voorts de schuur en opstallen van de door de heer B. Wattel ontruimde boer derij aan do Torenstraat af te breken, aangezien deze in het uitbreidingsplan- Kom valt. In verband met de huidige bouwstop zal men het woonhuis tijdelijk verhuren. Zomeravondstilte Vanavond zal in de Ned. hervormde kerk te Oostkapelle de eerste zomer avondstilte worden gehouden. Het Mid delburgs Kamerkoor zal hieraan mede werking verlenen. Dr. G. Th. Rothuizen, studentenpredikant te Leiden, zal een meditatie houden. KOUDEKERKE Bromfiets botste tegen scooter bij Dishoek Maandagavond is op de Vroonweg nabij de kampeerboerderij te Dishoek een bromfiets frontaal tegen een scooter op gebotst. De bestuurder van de scooter, H. T. uit Lage in Duitsland, brak hierbij een sleutelbeen. De bestuurder van de bromfiets. H. van G., en zijn duopassa gier, J. C-, beiden uit Koudekerke, lie pen een hersenschudding op. De drie gewonden werden per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingen. De Duitser kon na tc z(jn behandeld terugkeren naar de kampeerboerderij, waar hij verbleef. Raad Nieuwland Bouw drie woningen is nog niet gegund Tqdens de vergadering van de gemeen teraad van Nieuw- en St.-Joosland is maandagavond meegedeeld, dat de bouw van de drie woningwetwoningen in het uitbreidingsplan nog niet kon worden gegund, omdat de aannemingssom 5134 boven het berekende maximum ligt, zodat de aanvrage om rijkssteun nog niet kon worden doorgezonden aan de Centrale Directie van Volkshuisves ting eii Bouwnijverheid. Men heeft de directeur van Bouw- en Woningtoezicht 'erzocht op een andere wijze in de rea lisering van de bouw te voorzien. Tot onderwijzeres aan de openbare la gere school werd benoemd mej. H. L. van Leeuwen te Vlissingen. De raad be sloot een perceel grond van 23 vier kante meter aan te kopen van de heren J. de Goffau en G. de Nood voor 10 per vierkante meter. Een premie van 50 voor woningverbetering werd leend aan dc heer J. Rijkse. Voorts ging de raad akkoord met de door G.S. voor gestelde salarismaatregelen voor de ge meentesecretaris, de ontvanger en dc ambtenaren der burgerlijke stand. Een subsidieverzoek van de r.-k. stichting voor geestelijke volksgezondheid van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis werd afgewe zen. De raad verleende een extra subsi die van 480.IS aan de woningbouw vereniging E.M.M. Aan het slot van de vergadering dankte de burgemeester, mr. F. S. K. de Graaf van Randwijck, de raadsleden voor dc samenwerking in de afgelopen vier jaar. De heer Jb. Knuijt bracht de burgemees ter namens de raadsleden dank voor zijn leiding in de vergaderingen. BRESKENS Haags Kindertoneel in Breskens Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 23 juli: Metro- pole van Middlesbraug. Vlissingen vertrokken op 23 juli: Hoocreek naar Londen. Bastion nmir Duinkerken. Le Pnloma naar Zeebrugge. Metropole naar Zeebnigge. Gepnsseerd van Antwerpen op 23 juli: Hel vetia nanr Rotterdam. Vechtborg naar Zwe den, Rondo naar Amsterdam. Sloterdijk naar Rotterdam. Seabreeze nanr Londen. Netty naar Londen. Faicr naar Noordzee- Gent. Wotnn naar Kopenhagen. Sonja D naar Norresundly. Uranus naar zee. Fambo nanr Rotterdam. Oranjeborg naar Delfzijl. Acgo naar zee. Henny-T naar Norresundly, 24 Juli: Oriënt naar Esbjerg, Henny-J naar Birkenhead. IJsel nanr Le Havre. ICngle naar Londen, Gooiland naar Rotterdam. Isis nanr Pomis. Geosldam nnar Boston. Lehaven n. Bremen Gepasseerd naar Antwerpen op 23 juli: Johnny van Hull. Neder-Eems van Duinker ken. Deneb van zee. 24 Juli: Birmingham van Middlcsbrough-Terneuzen. Falco van zee-Gent. Undcn van Londen. Admiralen- Kracht van Amsterdam. Vijgendam van IIuu- Aan de uitgebreid technische school te Ter- sen zijn van de SK bevorderd naar de te klas bouwkunde: A. P. M. v. d. Berghe te Koewacht: C. J. van Driel te Axel: W. Philipsen te Sluiskil: J. F. Piessens te Boschkapelle; W. A. van Puyvelde te Lamswaarde: P. M. J. Valke te St-Jansteen; J. E. M. de Wolf te Axel. Van de SK bevorderd naar de eerste klas elektrotechniek: L. C. van Doeselaar te Zaamslag; Th. Ch. B. Geerinekx te West- dorpe; J. Loete te Aardenburg: T. Maas te Terneuzen: C. F. Peeters te St.-Jansteen: A. D. van Sorgen te IJzendijke: F. W. Schutz te Axel; R. O. Troch te Sas van Gent: B. Vermandei te Koewacht. Van de SK bevorderd naar de eerste klas werktuigbouwkunde: J. Th Albicher te Phi lippine: A. E. M. Coenen te Nieuw Namen: E. J. G. Dierickx te Aardenburg: C. A. Herrebout te Zaamslag: D. J. Jurry te Hoek: L. J. C. Kayser te Oostburg: R. P. van Opdorp te IJzendijke: J. J. G. de Roos te Sluiskil: J. Sudeyn te Biervliet: A. A. Verlinde te Zaamslag: E C. R. de Blieck te Hulst; J. W. van Duyvenbode te Axel: H. de Greve te Biervliet. 4 kandidaten van de SK werden afgewezen. Van de Ml bevorderd naai de tweede klas werktuigbouwkunde: E. L. M. Baert te Hulst: P. J. P. de Bakkert te Kloosterzan- de: M. Dieleman te Axei; H. den Hamer te Axel: R. van Kerckhoven te Kloosterzande: W. Koljjn te Terneuzen; A. P. L. de Maat te Stoppeldijk: R. J. M. Noët te Sas van Gent: B. E. M. van Poecke te Koewacht: R. H. Stoelinga te Axel. J. W. P. van Straten te Terneuzen: R. V. J. de Theye te Nieuw Namen: C. L. Valent te Heikant: J. J. A. Verschelden te St.-Jansteen: A. A. L. Verwilligen te St.-Jansteen; E. H. V. Voerman te Westdorpe; R. W. v. d. Walle te Westdorpe: J. D. Wïllemsen te Terneu zen: W. M. I. A. de Winne te Sluiskil: G kandidaten van de Ml werden afgewezen. Van de EI bevorderd naar de tweede klas elektrotechniek: W. Asselman te Hulst: D. Boon te Axel: R. A. J. Boon te Hulst: B. J. M. v. d. Branden te Terneuzen: R. Daetman te Westdorpe: Th. P. Geerinck te Axel; J. M. Jongepier te Sluiskil: A. Kors tanje te Terpeuzen; L. A. Mindorhoud te Iloedekenskerke: H. Oggel te Axel: L. Plat- teschorre te Brouwershaven- C. S. de Pooter te Hoek; P. de Putter te Zaamslag: R. C. Staelens te Eede: R. A. Versaevel te Hoofd plaat: J. R. L. M. Verschuren te St.-Jan steen: J. Verwilghen te Terneuzen: A. F. de Vos te Renesse; M. Lucïeer te Nieuw vliet: C. Hamelinek te Terneuzen. Van de E 2 werden 3 kandidaten afgewezen. Benoeming Aan de christelijk nationale kleuter school te Geldermalsen is, met ingang van 1 oktober 1962, benoemd mejuf frouw M. N. Klippel te Stavenisse- Me juffrouw Klippel is thans hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Sint- Maartensdijk. Collecte De collecte van de christelijke blinden hulp „De Fakkels Bijeen" heeft in 's- Gravenpolder f 47,71 opgebracht. Het Haags Kindertoneel heeft in het Casino tc Breskens een opvoering ge geven van de toneelbewerking van „Dik Trom en zfjn dorpsgenoten". De belang stelling voor deze opvoering was goed. Wevluchten uit Arras De postduivenhoudersvereniging E.D.B. en V.V.S. te Schoondijke organiseerden afgelopen zondag twee wedvluchten van uit Arras: één voor jonge en één voor oude duiven. De uitslag luidt, jonge duiven: 1. Ch. Looze, 2. Iz- Vermeulen, 3. Th. Vermeulen, 4. J. Tallie, 5. Iz. de Meij, 6. A. de Wever, 7- en 8. P. Blaak man, 9. Gebrs. Calon, 10. Iz. Leenhouts. Oude duiven: 1. C. v. Acker, 2. S. Huigh, 3. J. Hennekeij. 4. J. de Jonge, 5. P. Cornelis, 6- C. Boogaart, 7. J. de Jonge, 8. Th. de Smit, 9. J. de Jonge, 10. P Hamelinek. Prjjsvlucht uit Arras met 61 oude dui ven. Afstand 130 km. Snelheid 1815 m. 1 Jan Versprille, 2 en 7 R. Willems, 3 N. v. d. Bunder, 4 J. Boeije, 5 Em. de Vlies, G A. Mussche, 8 P. van dc Broeke, 9 J. dc Smet, 10 N. v. d. Bunder. Jonge duiven 196. 1 H. Groosman, 2 C. Martens. 3 L. de Jaeger, 4 G. Claeijs, 5 Ed. Meulebroek. 6 G. Claeijs, 7 I. Ocke, 9 A. Boerman, 10 R. Vercriiijsse. RETRANCHEMENT Bejaarden van Retranchement op reis De bejaarden van Rttranchement ver trokken zaterdag, in gezelschap van burgemeester Leenhouts en diens echt- g?note, voor een dagreïsje per bus. ij Terneuzen trokken de werkzaamhe den voor dc kanaalverbreding de aan dacht, alsmede de watertoren, het zie kenhuis en de nieuwe wijken. Men nam de pont bij Perkpolder naar Kruiningen en reed daarna naar Bergen op Zoom, waar op de Markt de koffie werd ge bruikt. Ook bracht men nog een bezoek aan de Wouwse Plantage. Vandaar ging het in de richting Antwerpen. Na een rondrit door deze havenstad werd de AXEL Benoeming brandwacht Tot brandwacht bij de vrijwillige brand weer te Axel is met ingang van 1 au gustus 1962 benoemd, de heer J- Ha melink te Axel. Viswedstrijd G.O.A. De Axelse visvereniging „Geduld Over wint Alles" heeft op het viswater in het recreatiegebied te Axel een hengelwed- strijd georganiseerd, waaraan ongeveer vijftig vissers deelnamen. De uitslag luidt: 1. W. v. Damme, Moerbeke (B.) 1190 p., 2. C. Roose, Axel, 510 p„ 3. C. C. Dieleman, Axel, 368 p., 4. G. Droesbeke, Westdorpe, 365 p., 5. L. Dhondt, Sas van Gent, 180 p., 6. J. Hamelink, Axel, 175 7. J. Baland, Axel, 170 p., 8. G. Neijt, las van Gent, 160 p., 9. R. Coppieters, Gent (B.), 110 p., 10. J. A. Roose, Axel, 100 p. IJZENDIJKE Voetbalwedstrijd te IJzendijke De vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen een elftal van het accordeonor kest „Flandria" en de fanfare „St.- Caccilia" te Sluiskil welke op het sport terrein te IJzendijke werd gespeeld, bracht voor de „Flandristen" een over winning op n.l. 50. Rode Kruis-collecte De collecte voor het Nederlandsche Roode Kruis bracht in IJzendijke ƒ412,48 op. inwendige mens versterkt. Vervolgens ging het naar de dierentuin te Lokeren. Tegen de avond volgde een bezoek aan Gent, waar een wandeling werd ge maakt door een der parken. Omstreeks kwart voor negen kwam het gezelschap weer in de woonplaats aan, waar het muziekgezelschap „Ons Genoegen" voor een muzikale ontvangst zorgde. Namens het comité voor het organise ren van de jaarlijkse bejaardenreis dankte de heer J. A. Hennekeij de mu zikanten voor de feestelijke ontvangst en de burgerij voor de financiële mede werking. Ook dankte hij burgemeester Leenhouts en diens echtgenote voor hun bereidheid de tocht mee te maken. Collecte „Sakor" De collecte voor de samenwerkende kin derbeschermingsorganisaties „Sakor" bracht te Retranchement ƒ29,74 op. SAS VAN GENT Schoolreisje r.-k. meisjes Afgelopen week hebben de leerlingen uit de eerste en tweede klas van de r.-k. meisjesschool uit Sas van Gent een schoolreisje naar Antwerpen gemaakt. De meisjes maakten hier een rondvaart door de havens, waarna men "s middags oen bezoek bracht aan de dierentuin. De hogere klassen van de school zoch ten hel iets verder op. Zij maakten een reisje doov de Vlaamse Ardennen met oen' bezoek aan de Kemmelberg. Ook werd er nog een bezoek gebracht aan de Belgische kust. A. KATS/ arts. Axel- AFWEZIG van 28 juli t/m 19 aug. Ditmaal vragen we de aandacht voor twee figuren die in Zeeland een rol van betekenis hebben vervuld. Groter tegenstellingen dan tussen deze twee zullen er nauivelijlcs te vinden zijn. Allereerst gaat het om de figuur van ds. Budding aan wie we wel eens meer enige aandacht hebben besteed. Gegevens over hem kunnen we vinden in het boekje van dr. J. Wisseling (bekend om zijn geschiedenis van Terneuzen) getiteld: „Afscheiding en Dolean tie in de stad Groningen". Wesseling noemt in dit werkje enige staaltjes van de sterke overtuigingskracht van Budding. In 1845, toen hij predikant te Groningen was, klaagde een broeder er over dat de leraar zoveel uitstedig was, maar dit lidmaat werd terstond tevreden gesteld na een gesprek. „En het volgend jaar wees hij in de kerkeraad tot volle tevredenheid der broeders op de weg, die de Here met hem gehouden had tijdens zijn jongste afwezigheid". Budding had een onrustige en tot zwerven geneigde natuur. Hij liet zich vaak drijven op gemoedsstemmingen. „Reeds in zijn eerste gemeente Biggekerke op Walcheren preekte hij soms 6 weken achter elkaar niet. Dan zuchtte hij naar zijn zeggen onder „Geestelijke verlatinge", was hij „geestelijk dood", zodat het bidden en preken niet ging. Eens kwam het voor, dat hij klagend uitriep, dat hij niet preken kon. De gemeente kon zonder preek naar huis. Ds. Scholte meende hem in 1839 te moeten berichten, dat hij de wankel bare grond van het wisselvallig gemoed in de plaats stelde van Christus en het eeuwig blijvend getuigenis. Wesseling laat de in dit opzicht zwakke zijden van het karakter zien van een man die in geestelijk opzicht op verschillende groepen van de Zeeuwse samenleving een stempel heeft gezet. Prof. Van Poelje schrijft in het meinummer van „Bestuursweten schappen" over J. N. Elenbaas. Het is een herdenkingsartikel, want 4 juni 1862 was het een eeuw geleden dat deze bekwame bestuurder te Sint-Maartensdijk werd geboren. In 1899 kwam het Handboek van Elenbaas in de wereld, „en daarmede begon voor de voorbereiding voor de administratieve gemeentedienst een nieuw tijdperk". Opgeleid voor onderwijzer, ging hij over naar de gemeen te-administratie. Met ingang van 19 december 1894 werd hij be noemd tot burgemeester van Krabbendijke. In 1913 trad hij af in verband met zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland om met ingang van 1 december 1916 benoemd te worden tot burgemeester van Kruiningen, evenals in zijn vorige gemeente gecombineerd met het secretarisschap. Het zou te veel worden hier al zijn bestuursfuncties te memoreren. Het Handboek werd geschreven naar aanleiding van een prijsvraag uitgeloofd door het bestuur der Vereniging voor Gemeentebelangen. „Het heeft geleid tot de ontwikkeling in de leringen van de gemeente-ambtenaren die van de grootste gemeente alleen uitgezonderd van een niveau van bescheiden, maar objectief en juridisch inzicht, van nauwgezet heid en begrip voor de waarde van de vervulde taak, dat men in zo algemene vorm nergens anders in de openbare dienst aantrof". Het later bekroonde werk werd ingeleverd onder de keurspreuk: „Werken en denken en leeren is leven", woorden van De Génestet, die ook op zijn grafsteen zijn gebeiteld. Elenbaas overleed op 6 februari 1932 te Kruiningen. ORIENTER1NGS- KAMPIOENSRIT „DE ZINGENDE BOUGIE" „De Zingende Bougie" te Driewegen hield een oriëntatie-kampioensrit- De deelnemers verschenen met ruim 40 voertuigen aan de start bij café Cen trum te Oudelande. De uitslag was als volgt: Bromfietsers: 1- J. J. Mol, Kapelle, 45 str.p., 2. M. P. Mol, Driewegen, 48 str.p., 3. M." van Sabben, Driewegen, 48 str.p., 4. J. Spruijt. Driewegen, 49 str.p-, 5- J. Welleman, Borssele, 50 str.p., 6- L. Gaakeer. Goes, 51 str.p., 7. J. Heeren- thals, Nisse. 52 str.p., 8. G. Meulenberg, Borssele, 52 str.p., 9. J. Lalkens, Drie wegen, 53 str.p., 10. J. Fraanje, Lewe- dorp, 56 str.p. Automobilisten en motorrijders: 1. J. Hoogstrate, Ovezande. 55 str.p.. 2. H. Dekker, Driewegen, 55 str.p., 3. J. Maat, Ellewoutsdïjk, 65 str.p., 4. M. Groen- leer, Kapelle, 65 str.p., 5. J. Gaakeer, Ovezande, 66 str.p., 6. H. Rijk, Ove zande, 95 str.p., 7. C. Nieuwenhuize, Nisse, 96 str.p., 8. P. Vermaire, Ove zande, 101 str.p.. 9- J- Knuist, Ovezande, 105 str.p., 10. W. Otte, Driewegen, 110 str.p. Mutaties ter secretarie van 's-H. Arendskerke Met ingang van 1 augustus is de heer J. D- van Veen, thans commies ter sec retarie der gemeente 's-Heer-Arends- kerke, benoemd tot commies ter secre tarie der gemeente Haarlem, afdeling culturele zaken. In de daardoor ontstane vacature is voorzien door de benoeming tot com mies per gelijke datum van de heer J. W. Prins uit Goes, thans adjunct-com mies 2e klas op dezelfde secretarie. De heer J. P. de Schipper, thans schrij ver ter secretarie der gemeente 's-Heer- Arendskerke is per 1 augustus 1962 be noemd tot adjunct-commies 2e klas ter secretarie van deze gemeente- Eveneens per 1 augustus a.s. is mejuf frouw M. M. Deurwaarder, thans typiste ter secretarie der gemeente 's-Heer- Arendskerke, benoemd tot schrijver op dezelfde secretarie. In deze vacature is voorzien door de benoeming tot typiste van mejuffrouw C. J. Paardekoper te Kloetinge. Ballonoptocht Zaterdag werd door V.V.V. Haamstede- Burgh wederom een ballonnenoptocht georganiseerd met medewerking van de koninklijke harmonie „Witte van Haemstede" en de drumhand. Na een mars door de beide dorpskernen wer den op het sportveld van Zuijen te Burgh, de veelkleurige ballonnen opge laten. De harde westenwind deed de bal lonnen snel in oostelijke richting uit het gezicht verdwijnen. Raad Waarde besloot tot verhoging van belastingen De raad van Waarde heeft in de maan dagavond gehouden vergadering beslo ten per 1 januari 1963 enkele gemeen telijke belastingen te verhogen. Zo werd de rioolbelasting van 15 op 25 ge bracht. De straatbelasting werd voor de gebouwde eigendommen verhoogd van 6 tot 10 procent en voor de ongebouw de eigendommen van S tot 5 procent van de belastbare opbrengst. Deze ver hogingen waren noodzakelijk om van Gedeputeerde Staten goedkeuring te verkrijgen voor de vernieuwing van de Hoofdstraat. Aan P. G. Soffers te Hoogerheide werd onderhands gegund de bouw van 2 wo ningwetwoningen aan de Julianastraat voor 28.200 en 2 bejaardenwoningen aan de Wilhelminastraat voor 22.300. De raad besloot verder met ingang van 1963 toe te treden tot het Waarborg fonds voor de Zeeuwse Eilanden te Mid delburg. In deze vergadering werden verder de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden onderzocht en in orde bevonden. Aan het eind van de ver gadering sprak burgemeester A. Lok ker een afscheidswoord tot de heren W. G. Kersten en H. A. Schrier, die niet in de nieuwe raad terugkeren. Hij bracht hen dank voor alles, wat zij in het be lang van de gemeente hebben gedaan. De heer Kersten dankte tenslotte voor de prettige samenwerking in het raads- college. Handboogconcours te Ovezande Aan de vriendenschieting van „Willem Teil" te Ovezande namen S4 schutters deel. De uitslag was: Hoofdvogel J. Doene, le zijvogel K. v. Steenbergen, 2e zijvogel M. Almekin- ders, le hoofdkal H. Driedijk, 2e hoofd- kal A. Rentmeester, le onderkal niet afgeschoten, 2e onderkal idem, le klep K. de Baar, 2e klep P. de Baar, 3e klep H. Driedijk, 4e klep A. de Jonge-Rijk. De bondsvoorzitter, de heer De Beste uit Oudelande feliciteerde de heren A. van 't Westeinde en A. de Jonge-Rijk met hun resp. 55- en 30-jarig lidmaat schap als schutter. Afscheid van twee raadsleden Dc gemeenteraad van Hoedekenskerke heeft in zijn maandagavond gehouden vergadering in een vlot tempo een der tien punten tellende agenda afgewerkt. Besloten werd onder meer een perceel grond, groot 1330 vierkante nieter, in eigendom over te dragen aan het school bestuur van de protestants christelijke kleuterschool. De waarde van de grond weril bepaald op 9620,00. Deze grond is nodig voor de bouw van een nieuw schoolgebouw, waarmee binnen niet al te lange tyd een aanvang zal worden gemaakt. De aanbesteding is vastgesteld op 24 augustus 1962. Tevens besloot de raad tot het laten op maken van een algeheel bestratings- en rioleringsplan voor de kern „Kwaden- damme". Het verzoek van het bestuur van de protestants christelijke school om de woning Molenstraat 6 aan te wij zen als woning voor het hoofd van hun school werd voor advies vooi'gelegd aan de woonruimtecommissie. Burgemeester mr. M. Soniers deelde voorts mee, dat de grondkosten voor de bouw van twee woningwetwoningen zijn festeld op 4697,00; de bouwkosten op 27.245,00. De huurprijs zal vermoede lijk 13,50 per week gaan bedragen. Reeds na de vakantie zal met de bouw een aanvang worden gemaakt. Vervol gens werd meegedeeld, dat bij K.B. van 26 juni de gemeente Hoedekenskerke per 1 juli 1962 is aangewezen als ge meente, waar de functie van secretaris door de burgemeester zal worden be kleed. Op zijn verzoek werd de heer H. Arend- se, hoofd van de openbare lagere school, per 1 december 1962 ontslag verleend m verband met zijn benoeming Voorst. Afwijzend beschikte de raad op het ver zoek van de r.-k. Stichting voor geeste lijke volksgezondheid van het Zeeuwse Wit-Gele kruis om verhoging van de jaarlijkse bijdrage van 3 cent tot 10 cent per inwoner. De subsidie van de Stichting Zeeuws Studiefonds werd ver hoogd van 5 tot 10 cent per inwoner. Voorts werd afscheid genomen van de raadsleden mej. A. Franse en de heer A. Lous, die bij de nieuwe samenstelling van de raad niet zullen terugkeren- Bur gemeester Somers bracht de scheidende raadsleden dank voor hun werkzaamhe den. Speciaal richtte hij zich hierbij tot de heer Lous, die gedurende 45 jaar, waarvan 27 jaar als wethouder, in de raad zitting had. Als blijk van waarde ring bood hg hem een rokertje aan. Na mens de raadsleden dankte wethouder M. Steijn de scheidenden voor de pret tige en aangename samenwerking.' Bei de personen spraken hierna een woord van dank. VEILING THOLEN. 24 juli. Doré, bonken 36, gewone 25.75—31.81, poters 11.60—16, kriel 6. Eerstelingen, bon ken, 37, gewone 10.9321,77, poters 9. kriel 6. Bintjes, bonken, 38, blok I 15—16.80, II 9—14, poters 8, kriel 4. Witte Eigenheimers blok I 23—27, blok II 12—22, poters 6. kriel 4.50. Aanvoer SO ton. EIERNOTERING GOES. BEURSBERICHT GOES. 24 juli. VLAS. Voor vlas worden prijzen be taald van f 1500—f 2100 per ha, levering op auto. De prijs van ongerepeld vlas. uit de schelf geleverd, bedraagt 18—24 cent per kg. levering op auto. Voor beste partijen worden nog Iets Hogere prijzen betaald. HOOI. Lucernehooi, geperst uit de ruiter f 135—f 145 per ton. Woidehooi, geperst uit de ruiter f 110—f 125 per ton. Dijkhooi, ge perst uit de ruiter f 95f 105 per ton. Veldbeemd en andere oeemdsoorten (2e en 3e jaars) in voorkoop f 45f 52.50 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten (le iaars) in voorkoop f 45f 50 per ton. Roodzwenk en raaigrassen in voorkoop f 35 f 40 per ton. EIEREN. De eierprijs bedraagt f 1.52 per kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 24 juli. Aardbeien 75199. Kersen 4570. Frambozen 166. Rode bessen 69—136, Kersen 15—57. Aardbeien gedopt: Jucunda 103. Ta lisman 109. Senga I 116. id II 105. afwijkend 50. Frambozen I 152. H 125 Zwarte bessen 206. II 1.90. nfw 80. Rode bessen 72. Fram bozen Industrie 102. VEILING KAPELLE. 24 juli. Frambozen in kratten: 1 157172, 2 140. in tubs 102. Rode bessen extra 85. 1 77 3079.10, 2 76—77.40. 3 32. Zwarte bessen 1 207. 2 195. Aardbeien z. don: Talisman 1 en 2 t07112. Red Gauntlet 1 en 2 92—98, Sen- ■rana 1 en 2 117. Diversen 7 81. 3 51. zanderig 73. Mad Mmitot 2 76 Aardbeien P d.: Talis man 1 3612. 2 19—31 Red Gauntlet I 37—13 extra 4244. 2 2630. Rnde bessen p. d. 1 7630. 2 18—19. Losnnheccen o. d 31—37 Kersen l>.k Hollanders 2 112123 Markie zen extra 177—178. 1 171. 3 141—160 3 40—76 Vr. V. Werden 2 134—136. 3 20—39 Meiker sen 1 171 Tnsneet. Lhnnes 1 170 Varikse Zw 1 159. 3 47 Morellen 2 1233 Kruisbessen p. kg t 60—76. 2 56. VEILING STAVENISSE. Doré, gewone 29.60—33.20. drielingen 19.20. Eerstelingen gewone 25 60 drielingen 17. Ba- rima gewone 18.40. Bintjes, gewone 18.40 18.70. bonken 37.90, drielingen 9.80, kriel 5.407. Aanvoer 90 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Doré I 34.70—32.60. 2 29.20—26, bonken 30.32, drielingen 18.16—1S.24, kriel 7.31, Eigenliei- s 19,5224.98, drielingen 11.97, kriel 4.27. Bintjes 17.3118.60 bonken 37.97, drielingen 11.39—11.64. 2 8.60—8.21, kriel 6.70. Aanvoer 6000 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer J504 kg. 200 Schar 201 kg. Bot 396 kg. Wijting 16 kg. Schol 161 kg. Tong 991 kg. Paling 40 kg. Wulken 32 kg. Visiever 1 kg. Ongesorteerde 36 kg. VEILING MIDDELBURG. 24 juli. Zwarte bessen 1 206, 2 184. 3 81. Aanvoer 10 ton. VEILING S T.ANN AL AN D. 24 juli. Doré, gewone 36.6037, drielingen 18.50. Bintjes, gewone 16.60—17.26, drielin gen 10.5011,60, bonken 35. Eigenheimers gewone 24—26, drielingen 11.50. Aanvoer 310 ton. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. 23 juli 1962. Aardappelen, Eerstelingen, groot 3234, poters 11—14, kriel 3—10, Doré, groot 33—87. poters 28—33, Barima, groot 23—35, poters 1317, kriel 67. Eigenheimers, groot 30—33. poters 18—20, krtel 4—6 per kg. Aan- 45,000 kg. Andijvie 3038 per kg. Aanvoer: 3000 kg. Sla 411 p. st. Aanvoer 24.000 st. Bloemkool I: 6 stuks 4254, 8 stuks 3435, 10 stuks 1828 per stuk. Aan voer 6000 stuks. Dubb. bonen 1,90—2.00, Snij bonen 1.501,60, Tuinbonen 1418, Rabar ber 1315, Spitskool 14—22, Peulen 1.80 2,20 per kg. Bospeen I 28—29 per bos. Was- peen IA 1922, IIA 1012 per kg. Komkom mers 70-80 14—18, 60-70 11—17, 50-60 10—12, 40-50 10—11 per stuk. Selderij 2—7, Peterse lie 9—10 per bos. Tomaten: A extra 3,30 AI 3,50, BI 3,40, C extra 3,30, Cl 3,30, CCI 2,70 per bak. Aanvoer: 23.000 kg. Aardbeien: Senga Sengana IA 1,62—170. Ila 1,37—1.42, Talisman IA 1,50—1,84, IIA 1.04—1,39, Red- gauntlet IA 1,192.00, IIA 8499. Jecunda z. d. 1,17—1,20 per kg. Aanvoer- 23.000 kg. Per ziken A 15—31. B 10—13. C 8—12 per stuk. Frankenthalers 2.90—3,00. Beauty 1,20—1,30 June Blood 1.00—1,20, Red June 1,20—1,30, Golden Japan 1,401,70, Rode Bessen 1,13 per kg. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2917. Weekaanvoer 4078. Vet- koeien en ossen 215. Gebruiksvee 811. Vette kalveren 579. Graskalveren 358. Nuch tere kalveren 307. Paarden 52. Veulens 35. Bokken en geiten 42. Prijzen in ets. per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. 290—330 265—285 240—260 220—240 200—220 180—200 GAZET VAN ANTWERPEN „Meest opvallende renner Ferdinant Boonman" De Ronde van .Midden-Zeeland is te zwaar voor de Belgische liefhebbers, constateert de Belgische sportverslag gever Omer de Groeve in de Gazet van Antwerpen van dinsdagmorgen. „Overi gens moeten zij zich niet verontschuldi gen dat zg in een avontuur werden be trokken", zo voegt hij er oumiddeliijk aan toe. „Zij wisten dat er 150 deelne mers zouden starten, dat de koers over 213 kilometer door geheel Midden-Zee land zou gaan en dat wat bij onze noorderburen toegestaan en normaal is „ook gevestigde Oranje-onafhanke- Iken in de arena zouden komen". Dit alles wetend, beseften zij ook wat we reeds in onze voorbespreking verklaar den, namelijk dat zjj onder de voet ge lopen zouden worden", zo vervolgt dc Gazet van Antwerpen. Sportverslaggever De Greevc noemt de Ronde van Midden-Zeeland onloochen baar zeer merkwaardig qua organisatie- „En voor ons sportmensen", zo vervolgt hij, „was het ook helemaal iets anders. Geen sprake van volgen zoals bij de koersen in ons land, geen mogelijkheid om bepaalde prestaties en gedragingen „Een karavaan bestaande uit een tiental wagens zoefde over de smalle kronkelige wegen, telkens tien kilo meter verder en daar wachtten de mensen van de sportpers dan de ren ners op. Wij zagen hen voorbijrazen, hadden nooit gelegenheid te zien wie wel en wie niet present was in het hoofdpeloton. Nog voor alle groepjes voorbij waren ging het in vliegende vaart naar een volgende pleister plaats". „Helemaal nieuw, helemaal anders dan hij ons", verzuchtte de verslaggever. „Toen na 135 km het veld tot een vierde was gedecimeerd, wisten wij nog niet wie deel uitmaakte van de kopgroep. Wel wisten wij reeds toen", zo voegde hij er aan toe, „dat zij allemaal gewogen en te licht bevonden waren. Niettemin hadden wij de voldoening de Eeklose Nederlander Gijsel en de als een van de onzen beschouwde Verstraete. onder de besten te noteren". De meest opvallende renner noemt de heer De Greeve jonge Zeeuw Ferdinand Boonman. „De Belgische liefhebbers waren niet wapend voor het gewicht dat hen~in de Ronde van Midden-Zeeland op de schouders werd gedrukt", zo besluit de Gazet van Antwerpen. 260 guldens per stuk 700 500 210 600 423 Vette koeien Vette kalveren Slachtpaarden Graskalveren Nuchtere kalveren Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen prijshoudend: Vette kalveren aanvoer minder, handel rustig, prijzen la ger. enkele prima's boven notering; Gras kalveren aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen iets lager: Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen onver anderd; Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen net hoger, afloop flauw: Schapen en lammeren aanvoer min der dan vorige week, handel iets vlotter. Prijzen iets hoger: Kalf- en melkkoeien aan- ruimer, handel rustig, prijzen constant; Vare koeien aanvoer als vorige week, han del zeer kalm. prijzen onveranderd: Vaar- en pinken aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen ongewijzigd. VEILING KRABBENDIJKE. 24 juli. Aardbeien, industrie: Jucunda i en 110. Talisman 1 en 2 110 Sengana 1 en 2 110, Red Gauntlet t en 2 92 Diversen 3 56. Rode bessen 1 76—83. 68. 3 58. Zwarte bessen 1 76—83. 2 68. 3 58. Aardbeien p. os Talisman 1 28—38. 29 Red Gauntlet 2628 Rode hessen oer doos 1 2731. Rode hessen per doos 2 20—34. per kg 1 71. Dubb prins, bonen 1 161—173. 2 155. Eerstelingen, grote 22. VEILING GOES. 24 juli. ExDort- en industrieveiling. Zwarte bessen 1 209—211, 2 200, 3 100. Rode bessen 1 78.3082.10. 2 76. 3 68 Ftambozen in krat ten 1 156—160. 2 141. Frambozen v. d. ind. 100. Talisman 1 en 2 118—113 Senga Seneana 1 en 2 118 Red Gauntlet 1 en 2 93. Jucunda 1 en 2 82. Mad. Moutot 2 77 Dlv. aardbeien 3 56. Gewonp veilin. Per doos- Talisman 1 30, 2 27—32. Red Gauntlet extra 43—45, 1 33—18, 2 29—lO.Rodebessen extra 30, 1 20—31, 2 17 27. Frambozen 1 4245, 2 25. Kruisbessen 1 17—24. 2 10. Per kg: Talisman 2 60—100. Red Gauntlet 1 150. 2 60—110. Hollanders 1 158, 2 99111. Br. Bruine 2 140148. Markie zen 1 183—196, 2 161—170, 3 63. Zoete morel len 1 127. Zure morellen 1 110. Varikse zw. 1 149. 2 34—147. Rode Blanche 3 64—69. Vroe ge van Werden 1 171. Kruisbessen 1 61—95, 2 32—65. Dubb. pr. bonen 1 168178. Witte bessen 1 60—62. Per slulc: Perziken 1 22— 31. 2 17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5