€sso AUTOKAARTEN van Steeds meer Oostduitse academici nemen de wijk naar het westen GELEERDEN WEIGERDEN LES TE GEVEN VOLGENS „PROGRAMMA" Engelien Egberts is terug in Nederland JAARVERSLAG GEREF. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK tfV STAND TUSSEN MIDDELBURG EN FOLKESTONE IS GELIJK (3-3) Inschrijving voor Vierdaagse begonnen VERVOER GESNEUVELDEN STUIT OP PRAKTISCHE BEZWAREN" Belastingconcessies moeten worden verminderd Bevorderden van het part-time- onderwijs l.t.s. Middelburg 4 PROVINCIALE ZEEUWSE C OUR ANT DINSDAG 24 JULI 1962 BEROEMDE GELEERDEN ONDER VLUCHTELINGEN Oost-Duitsla nd staat zowel op politiek, economisch als op intellec tueel terrein voor een bankroet. Op politiek terrein was dit reeds dui delijk bij de oprichting van de Oostduitse muur. Wat de economie be treft was het voor iedereen duidelijk die de lege etalages van de sla gers-en groentewinkels heeft gezien. Het bankroet op intellectueel terreiu is minder bekend, maar het bestaat. De regelmatige vlucht van Oostduitse academici naar West-Duitsland sinds 1958 heeft de Sowjetzone van een groot deel van haar intelligentsia beroofd. In de periode van 1 januari tot 30 juni 1962 hebben niet minder dan 1653 ge leerden een toevlucht gezocht in West- Duitsland. Van genoemd getal zyn 47 in de eerste maanden van dit jaar gevlucht juist in die tijd dat de grenscontrole werd verscherpt. Het Westduitse ministerie voor zaken die heel Duitsland betreffen heeft ver klaard dat er 123 professoren onder de vluchtelingen zijn: zes hoogleraren meer dan het totale aantal hoogleraren dat aan de Oostduitse universiteit in Halle doceert. 134 anderen zijn docenten. De Oostberlijnse universiteit verloor 287 stafleden, de Oostberlijnse academie van wetenschappen 233, de universiteit van Halle 147. de universiteit van Leipzig 199 en ten slotte verloor de technische hogeschool in Dresden 89 van haar hoogleraren. Het ministerie verklaarde voorts dat bij na alle academici waren gevlucht omdat zij hadden geweigerd de studenten te on derrichten volgens het door de Oostduit se regering vastgestelde onderwijspro gramma. Concessies De academici verklaarden, dat het op het ogenblik in Oost-Duitsland on mogelijk is te doceren of wetenschap pelijke onderzoekingen te verrichten zonder enige „concessies aan de com munistische ideologie". Verrassend is echter het feit dat er slechts 19 hoog leraren naar West-Duitsland zyn ge vlucht die aan de universiteiten theo logie doceerden. Eindhouens burgemeester toch naar V.S. De burgemeester van Eindhoven, ïr. H. B. J. Witte, is van plan „geheel als par ticulier persoon en geheel op eigen kos ten" de réunie van de bevrijders van Eindhoven in Philadelphia bij te wonen „teneinde in het persoonlijke vlak zo mogelijk begrip te wekken voor het feit, dat burgemeester en wethouders van Eindhoven dit jaar hun aanvanke lijke toezegging om de conventie van de 101 luchtlandingsdivisie bij te wonen, niet konden gestand doen", zo heeft de burgemeester gistermiddag in de ge meenteraad van Eindhoven medegedeeld na de debatten over het besluit van Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant, om hun goedkeuring aan die reis te onthouden. De plaatsvervangend voorzitter van de K.V.P.-fractie, mr. dr. J. Verhagen, kwam met het voorstel om herziening te vragen bij de kroon. uit voorstel is met algemene stemmen aangenomen. De meerderheid van de raad drong er voordien bij het college op aan om toch naar de Ver. Staten te gaan, desnoods met behulp van particuliere fondsen. NEDERLAND MAAKT VERKIEZINGSMATERIAAL VOOR ALGERIJE De voorlopige Algerijnse regering heeft de Nederlandse industrie aangezocht en bereid gevonden om binnen een week verkiezingsmate riaal te vervaardigen, nodig voor de aanstaande parlementsverkie zingen in augustus a.s. Het betreft hier de leverantie van miljoenen papieren zakjes. Nederland bleek het enige land in Euro pa te zijn, dat over de technische moge lijkheden beschikte, om een zo grote op dracht op zo korte termijn uit te voe- De order is geaccepteerd door een be drijf te Amsterdam, dat een papierfa briek te Eerbeek heeft benaderd en be reid heeft gevonden het fabricagege- deelte van dit project te realiseren. Het vrachttransport wordt met speciaal voor dit doel van de K.L.M. gecharterde vliegtuigen verzorgd. Een gedeelte van de zending is gisteravond inmiddels van de luchthaven Schiphol afgezonden om een tijdige voorziening van de meest af gelegen stembureaus zeker te stellen. op betalingsopdrachten van Franse bank Naar het A.N.P. verneemt heeft de Pa rijse politie via Interpol de medewerking ingeroepen van de Nederlandse politie om een onderzoek in te stellen in een zaak van valse handtekeningen op be talingsopdrachten van een Franse bank. Deze betalingsopdrachten zouden zijn aangeboden bij banken in Frankrijk, Engeland en Nederland. In Nederland moeten verscheidene banken hierdoor benadeeld zijn. De centrale recherche in Amsterdam heeft van de Parijse politie het verzoek ontvangen geen inlichtingen over deze zaak te geven. Het is volgens de Am sterdamse recherche typisch een Franse zaak. De recherche in Amsterdam heeft de Parijse politie een aantal inlichtingen over deze affaire verstrekt. Van andere zijde verneemt het A.N.P. dat deze vervalsingszaak zich. uitstrekt over heel West-Europa. Er zijn uitslui tend Franse verdachten bij betrokken en in feite is de enige benadeelde een Franse bank, die de overige benadeelden dus ook de Nederlandse een ver goeding zal aanbieden. De benadeelde Nederlandse banken hebben daarom geen aangifte bij de politie gedaan. In Puotterdam is bij een aantal banken met valse betalingsopdrachten gewerkt. Totaal zou op déze wijze een bedrag van ongeveer 30.000 gulden aan een niet-rechthebbende zyn uitbetaald. De Deense minister van onderwijs, K. Helveg Petersen, heeft voorgesteld dat de Noordse landen een instituut stichten ter be studering van het ontstaan van internatio nale conflicten. 0 Naar Marseille zijn polilieversterkingem gezonden omdat de misdaad daar sterk is toegenomen sinds de aankomst van duizen den vluchtelingen uit Algerije. Het grootste aantal academici, 468, be staat uit professoren, leraren en me disch laboranten. Gevolgd door 458 art sen en 202 technici en ingenieurs. Het Oostduitse regiem dat strijd voor de produktie vau voldoende voedsel op de boerderijen die het met geweld heeft gecollectiviseerd, heeft met het vertrek van 128 landbouwdeskundigen en bos. experts een gevoelige slag geleden. Weinig gezag Medische specialisten onder wie di recteuren van verscheidene zieken huizen en klinieken zijn gevlucht om dat zij slechts weinig gezag hadden en bevelen moesten opvolgen die door partijfunctionarissen worden gege ven, aldus het ministerie. Eén van hen is prof. Helmut Kleinsorge die vorig jaar naar West-Duitsland was gevlucht, nadat de muur was gebouwd. „Mijn geweten was niet in staat de ge beurtenissen van 13 augustus te verdra- fen", aldus Kleinsorge tot regerings- unctionarïssen. Professor Kleinsorge was directeur van de polikliniek van de universiteit van -Jena. De lijst van hen die naar West- Duitsland waren gevlucht bevatte be roemde namen Engelien Egberts, het meisje, dat op 7 februari op verzoek van de inmiddels per schip naar Australië vertrokken ouders op het KL .M.-vliegtuig naar Syd ney werd gezet, is terug in Lei den bij haar verloofde, de 19-ja- rige schoenmakerszoon Ton Ruytenbeek. Engelien, die ruim een maand nadat zy uit Nederland werd uitgeleid 18 werd, keerde zaterdag met het K.L.M.- vliegtuig uit Australië terug op een ticket, dat door Ton Ruytenbeek met behulp van diens familie werd be steld. Vader Egberts, die vlak voor hij met de overige leden van zijn gezin scheep ging naar het nieuwe vader land, de politie had verzocht zijn on dergedoken dochter, zodra zij was opgespoord, per eerste gelegenheid naar Australië te zenden, heeft geen bezwaar meer gemaakt tegen de her eniging van zijn dochter met h verloofde. De oorzaak daarvan ligt vooral in de scherpe kritiek waaraan hjj in de Australische gemeenschap bloot stond naar aanleiding van zijn hou ding tegenover zijn dochter. Het was daardoor moeilijk voor het gezin Eg berts om in Australië voet aan de grond te krijgen. De .jongelui gaan nog niet onmiddel lijk trouwen. De jonge Ruytenbeek moet nog in dienst en bovendien moet het geld voor de overtocht nog worden terugverdiend. Engelien is van plan daar het hare toe bij te dragen. „TERREINVERKENNING" Het eerste jaarverslag van de Gerefor meerde Stichting voor Maatschappelijk Werk in de Provincie Zeeland is voor het grootste deel gewijd aan de resulta ten van de „terreinverkenning" en de organisatorische werkzaamheden. Het onderzoek in het werkgebied heeft on der meer uitgewezen, dat Noord-Beve land geen eigen instelling voor alge meen maatschappelijk werk heeft. Het gebied ressorteert echter wel onder enkele instellingen, die vanuit Zuid-Be veland opereren. Van de steden met 15.000 of meer inwoners is Vlissingen in Zeeland de enige, die geen instelling voor algemeen maatschappelijk werk heeft. Uit liet onderzoek bleek verder, dat het aantal instellingen op het gebied; van de gezinsverzorging in Zeeland 30 bedraagt. Het werk van de Gereformeerde Stich ting voor Maatschappelijk Werk zal worden verdeeld over de volgende sec ties: Algemeen maatschappelijk werk en gezinsverzorging, Jeugdzorg, Bejaar denzorg, Volksgezondheid, Opleiding en kader-training en Opbouwwerk. De sa menstelling van de secties en het beraad over de verschillende werkprogramma's is nog in volle gang. De sectie Jeugd zorg heeft echter al een aanvang ge maakt met haar werkzaamheden. De secties Algemeen maatschappelijk werk en gezinsverzorging en Volksgezond heid zijn in principe samengesteld. Bij de stichting zijn momenteel de vol gende instellingen aangesloten: Stich ting voor Maatsehapppelijk Werk en Gezinsverzorging op Gereformeerde Grondslag (rayon Schouwen-Duiveland) te Zierikzee; Gereformeerde Stichting voor Kerkelijk Sociale Arbeid voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes; Inter kerkelijke Stichting voor Maatschappe lijk Werk en Gezinsverzorging te Kapel- Ie; Vereniging voor Gereformeerde Ge zinsverzorging te Middelburg; Stichting voor Christelijke Gezinsverzorging te Vlissingen en de Protestants Christelij ke Stichting voor Maatschappelijk Werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen te Hoek. In het hoofdstuk „Voorlichting en ad vies" van het verslag wordt verklaard, dat er een groot aantal contacten werd onderhonden met de diaconieën van de gereformeerde kerken. De voorlichtende taak kwam het meest tot uitdrukking door de organisatie van de diakencur sus. Verder werden contacten onderhon. den met dc Raad voor Gereformeerde Sociale Arbeid, de Provinciale Commis sie voor het Maatschappelyk Werk van de N. H. Kerk en de Stichting Zeeland voor Maatschappelyk en Cultureel Werk. De stichting is onder meer verte genwoordigd in de contactcommissie sa menwerkingsorganen van de Stichting Zeeland, de Revalidatïestichting en de Commissie Opleiding Bejaardenhelp sters. Prinses Wilhelmma schenkt geld voor Dahomeij Prinses Wilhelmina heeft het Neder- landsche Roode Kruis 'n belangryke gift doen toekomen, zulks ter leniging van de hongersnood in Dahomeij. Zoals be kend werden onlangs vele steden in de ze staat door ernstige overstromingen getroffen. Maandag is de inschrijving voor de ifSe Vierdaagse begonnen. Het was direct al bij de loketten een gezéllige drukte van enthou siaste wandelaars, die nu nog van geen blaren weten.... Indeling landelijke vierde klassen zaterdagroetbal Blijkens een publikatie in de Sportkro niek van maandag is do indeling van de twee landelijke vierde klassen van het zaterdagvoetbal voor het seizoen 1962- '63 als volgt: Vierde klas A: Aalburg, Good Luck, Krabbendyke, Rillandia. Roda Boys, Sleeuwijk, Smerdiek, Sprang, SSC '35, SW '54, Wemeldinge en Wyk. Vierde klas B: Arnemuiden, AZVV, Chrislandia, Dinteloord, Mevo, Middel burg, Nieuwdorp, Spui, Terneuzense Boys, VVN en Zwaluwse Boys. Opvallend is dat in vergelijking met vo rig seizoen de aanduiding A en B is omgewisseld. Alleen Smerdiek, dat vo rig jaar in A uitkwam is daarin nu nog opgenomen. Alle overige B-klas- sers zijn nu in A ondergebracht, waar bij het nieuw toegelaten SW '54 het aantal ploegen van 11 op 12 brengt. Alle A-klassers, met uitzondering van Smerdiek komen nu in 3, waarin alleen Zwaluwse Boys is gebleven, terwijl Middelburg is toegelaten waardoor het aantal clubs op 11 :s gebracht. Zoals reeds vorig jaar werd heslist zal aan het einde van het seizoen 1962-'63 een derde klas worden geformeerd. De kam pioen van het komende seizoen en die van de vier voorafgaande seizoenen krijgen recht op promotie mits men in het seizoen 1962-'63 niet lager eindigt dan de zesde plaats. Noppie Koch Nederlands kampioen stayers De 30-jarige Utrechter Noppie Koch heeft maandagavond ir. het Olympisch stadion in Amsterdam het Nederlands kampioenschap der stayers veroverd. De uitslag was: 100 km: i. Koch achter Pelser 1 uur 13 min. 55.6 sec.; 2. Van der Meulen achter Wiersma op 90 me ter; 2. Wierstra achter Vandenbosch op 350 meter; 4. Van Houwelingen achter Van Roey op 450 meter; 5. Marinus achter Ingelghem op 3625 meter. Spakenburg achter Grolimond werd na 76 km wegens een te grote achterstand uit de strijd genomen. i 3, - Na de introductie van de autokaarf van Nederland, komt Esso met nog meer interessant nieuws: er zijn nu ook Esso autokaarten van andere Westeuropese landen bij vele Esso dealers verkrijgbaar. Op dezelfde overzichtelijke wijze uitgevoerd, met een schat van gegevens en voor slechts 1,25. Originele en bijzondere Europa-wegengids Deze 72 pagina's grote gids geeft praktische inlichtingen over de ruim 7000 km van de belangrijkste routes door Europa. Compleet met Wegen kaart van Europa en stift om de routes met transparante inkt op de kaart te tekenen: 2,50. De bij deze gids behorende Europa-kaart - die een duidelijk overzicht geeft van het hoofdwegen net - is ook apart verkrijgbaar a 1,25. Dit is de kaart voor het maken van een reisplan. Vele Esso stations hebben gids en kaarten in voorraad. Esso autokaarten zijn er van: België en Luxemburg,.Duitsland, Frankrijk, Noord-ltalië, Oostenrijk, Zwitserland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. Kaarten van Groot B'rittannië en Spanje/Portugal worden later aan de collectie toegevoegd. De unieke Esso autokaart van Nederland Jieeft een speciale prijs: 90 ct. Een onmisbaar bezit in eigen land. Sportontmoeting Folkestone is er maandag in geslaagd de sportontmoeting met Middelburg voorlopig tot een gelyk spel te brengen. Zondag leidde Middelburg niet 2—1, maar de Engelsen wonnen maandag de voetbalwedstrijd en de tafeltennismatch, terwijl Middelburg alleen overwinnaar werd in de basketbalwedstryd. De stand is dus nu 33. Middelburg compenseer de deze achteruitgang echter door het eerste deel van de zwemwedstrijd met 41)40 te winnen. Deze uitslag telt ech ter nog niet mee in het geheel, omdat het tweede deel van de zwemwedstrijd nog moet plaatsvinden. De voetbalwedstrijd werd een 51-over- winning voor Folkestone (ruststand 21). Het doelpunt voor Middelburg werd gemaakt door F. Vermeirssen. Voor Folkestone werd gescoord door David Pritchead (tweemaal), Steve Hall, Curly R.ussel en Keyth Ryd- dells. De basketbalontmoeting werd een overtuigende 4227-zege voor de Middelburgers. De Engelse tafeltennis sers bleken veel te sterk voor Middel burg. Er werd in twee klassen gespeeld. Folkestone won in beide klassen, met 30 en 91. De atletiekwedstrijden van aanstaande woensdag zullen niet zo als in het programma vermeld om half zeven beginnen, maar om zeven uur. Verder werd maandagavond nog een vriendschappelijke watcrpolowed- strtjd gespeeld tussen Middelburg en Folkestone. De uitslag hiervan (32 voor Middelburg) telt echter niet mee. De uitslag van net eerste deel der zwem- wedstrijden is als volgt: 100 m vrije slag dames: 1. M. Kingmans (Middel burg) 1.20; 2. E. de Visser (M.) 1.24,04; 100 m schoolslag heren: 1. A. van der Wal (M.) 1.31,01; 2. H. Nagelhout (M.) 1.46,2; 50 m rugslag meisjes (t.m. 17 jaar): 1. D. Glyn Jones (Folkestone) 43,3; 2. J. Mash (F.) 46; 50 m vrije slag jongens (t.m. 17 jaar): 1. W. van Krui- ningen (M.) 31,1; 2. R. Sharp (F.) 34; 3x100 m wisselslag estafette dames: 1. Middelburg. 4.55,6; 2. Folkestone, 4.59,6; 50 m vlinderslag heren: 1. Th. Vervooren (M„) 35,3; 2. M. Lovell-Ben- nett (F.) 54,8; 100 m rugslag heren: 1. D. Picher (F.) 1.25.6; 2. Th. Vervooren (M.) 1.33,6; 50 m schoolslag meisjes (t.m. 17 jaar): 1. D. Francke (M.) 47; 2. June Haisell (F.) 50,4; 5x50 m vrije slag heren: 1. Folkestone, 2.43,6; 2. Mid delburg, 2.49,2; 400 m vrije slag dames: 1. E. de Visser (M.) 6.46,7; 2. H. Mon- deel (M.) 6.56.5. Prof. Heyde in staat van beschuldiging De Westduitse medicus prof. Wei Heyde is officieel beschuldigd van me deplichtigheid aan het doden van 100.000 mensen tydens de oorlog. Zij werden on geneeslijk krankzinnig geacht en om gebracht. 'rof. Heyde zou hieraan hebben meege werkt. Er is een lijvig dossier tegen hem samengesteld De 58-jarige neuroloog heeft na de oorlog onder een schuilnaam als arts in Kiel gewerkt. Eind 1959 is hij aangehouden. Hij verblijft sindsdien in voorlopige hechtenis.. Op een soortgelijke beschuldiging nog een arts terechtstaan, dr. Bernhard Bohne. Zwaargewichtkampioen Floyd Patterson\ny Liston, welke in september zal oefent dagelijks vlijtig aan zijn vorml plaatsvinden in Chicago met als inzet de voor de komende grote strijd tegen Son- titel. MINISTER VISSER ANTWOORDT Kosten spelen geen rol De beslissing dat de stoffelijke overschotten van in Nederlands Nieuw-Guinea gesneuvelde militai ren niet van rijkswege naar Ne derland zullen worden overge bracht is door de ministerraad ge nomen. Bij het overleg en bij het nemen van deze beslissing hebben financiële overwegingen geen rol gespeeld. De omstandigheden en de mogelijkheden ter plaatse heb ben de doorslag gegeven. Dit heeft de minister van defensie, ir. S. H. Visser, meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer J. H. Couzy (v.v.d.). De klimatologische omstandigheden in de tropen brengen met zich, zo ver klaart de minister verder, dat teraarde bestelling op zeer korte termijn moet plaatsvinden. Het is in de tropen en in het bijzonder irt afgelegen streken niet uitvoerbaar stoffelyke resten binnen die termijn te omhullen overeen komstig de voorschriften voor in ternationaal vervoer. Teraardebestel ling op of nabij de plaats van overlij den is dan ook onontkoombaar. Bezwaren Gezien deze omstandighedenen het feit, dat het na korte tijd opgraven van stoffelijke resten op ernstige hygiënische bezwaren stuit, moest derhalve ook nu het besluit worden genomen de in het verleden go- volgde gedragslyn te continueren. Ter nadere toelichting deelt de minister verder mee: Na de tweede wereldoor log kwam het vraagstuk van het al dan niet overbrengen van de stoffelijke over schotten van in het buitenland overleden militairen verschillende malen in dc opeenvolgende kabinetten aan de orde. Gebruikelijk Het was van oudsher gebruikelijk Ne derlanders, die in het buitenland en in het bijzonder overzee, waren overleden ter plaatse ter aarde te bestellen. Bij ieder beraad hierover Jn de minister raad bestond bij de bewindslieden een volledig begrip voor dc persoonlijke ge- MINISTER ERHARD: De Westduitse minister van economische zaken. Ludwig Erliard heeft in een ra dio-interview verklaard, dat naar zijn mening de bestaande belastingconcessies moeten worden verminderd om do stabi liteit van do Westduitse valuta te hand haven. Hy gaf geen bijzonderheden over mogelijke veranderingen, maar zei dat de concessies niet langer passend zyn. „We moeten de moed hebben hier eens iets te doen wat niet populair is", aldus Erhard. Drs. Stijkel moet rusten (Van onze parlementaire redacteur) Naar we vernemen 7,al drs. E. G. Stij kel staatssecretaris van het ministerie van verkeer en waterstaat, die veertien dagen geleden ziek geworden is en toen het bed moest houden, voorlopig moeten rusten. Zijn ziekte is het gevolg van overwerktheid. Hij is nu in zoverre her steld, dat hij met vakantie kan gaan. Zijn dokter heeft hem echter tot zeker eind augustus rust voorgeschreven. Hij zal daaraan zijn vakantie spenderen. Tn het begin van september hoopt hij zijn werkzaamheden te kunnen hervatten. Afdeling Timmeren: Bevorderd van klasse BI naar B2: M. Bakker te Kamperland, B. J. Blaasse te Vlissingen, B. van Belzen te Arne muiden, W. van Belzen id., Th. D. Bom metje te Meliskerke, D. C. v. d. Gruiter te Ai-nemuiden, W. G. F. Loenhout te Middelburg, L. Marteyn te Arnemuiden, P. Meulmeester, id., W. de Ridder te Middelburg, M. I. H. Rclnhout te Kam perland, G. H. Roelofs te Veere, J. Schroevers te Arnemuiden. A. Volwerk te Middelburg, C. Wal te Souburg, M. de Waard te Arnemuiden. Niet bevor derd 5 leerlingen. Bevorderd van klasse B 2 naar le klas gezel timmeren: A. B. J. Boogaard te Grijpskerke, 1. J. Bosschaart te Souburg, J. Elzinga tc Grijpskerke. I. Franse te Koudekerke, G. Izenboud te id., C. Joosse to Middelburg, L. Knuyt te Nieuw- en St-Joosland, J. J. de Kroo te Koudekerke, J. de Nood te Veere, J- A. Osté te Ritthem, J, A.. Riemens te Zoutelande, A. W. Roose tc Koudekerke, F. Sturm te Vrouwen polder, L- Wisse te St,-Laurens, A. L. Wolff tc Souburg. Niet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van de le naar de 2e klas afd. METSELEN: J. de Bruyn te Middelburg, A. B. Brou wer tc id., M. Geldof te St-Laurens; J. de Haze te Kamperland, B. P Koster te Middelburg, A, P. Ovcrtveld te Middelburg, J. Remeyn te ld. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van dc 2e klas METSELEN naar le klas GEZEL METSELEN: J. H. Adriaanse te Middelburg; J. But te Vlissingen; W. Christïaansen te St.- Laurens, E. M. Dingemanse te Middel burg. A. Hoefkens te St.-Laurens, L Labruycre tc Middelburg, A. W. Louws te Middelburg, B. de Munck te Goes, W Schroevers te Arnemuiden, A. de Wijze te Middelburg. Allen bevorderd. voelens van de nabestaanden, die over brenging der stoffelijke overschotten naar Nederland wensten. Desondanks moest steeds na afweging van alle fa cetten van het vraagstuk besloten wor den niet van het tot dan gevoerde be leid af te wijken. Ook voor het huidige kabinet wegen, evenzeer als voor de ambtsvoorgangers, de persoonlijke gevoelens van de nabe staanden zwaar. Men diene zich echter te realiseren, dat de omstandigheden en mogelijkheden ter plaatse hier de doorslag geven. Onze Haagse redactie verneemt dat het antwoord van minister Visset- weinig tevredenstellend is voor de kringen, die zich de laatste dagen hebben beziggehouden met deze zaak en die geprobeerd hebben de kabi netsbeslissing herzien te krijgen. Met name vraagt men zich af wat thans zal worden geantwoord op het verzoek van dc voetbalvereniging Phenix uit Enschede, welke geld heeft bijeengebracht voor vervoer naar Nederland van het stoffelijk overschot van een, bij ongeval omge komen, clubgenoot. Blijkens de be woordingen van minister Visser zal een opgraven van het stoffelijk over schot immers op hygiënische gron den niet mogelijk zijn. Anderzijds wordt echter verwacht dat, gezien de heftige reacties van de publieke opinie op het besluit van de ministerraad, een herzie ning van deze beslissing tot de mo gelijkheden behoort. LEZERS SCHRIJVEN Kijk en luistergeld Naar aanleiding der berichtgeving van de Haagse redactie in onze Provinciale Zeeuwse Courant van vrijdag j.l. be treffende lcyk- en luistergelden mag ik misschien opmerken, dat bedoelde redactie toch wel een beetje abuis is. het kijkgeld is geen f 36.—. maar f 36,30 en het luistergeld is f 12,15 per jaar, die 30 en 15 cent zijn porti, die er sinds 1961 zo stilletjes weg zijn bijgekomen, voorwaar een heerlijk buitenkansje voor de P.T.T. als we een nagaan, 1.7 miljoen maal 30 ct; 4.5 miljoen maal 15 cent en dan nog het voordeel van 4.5 miljoen maal 12 radiozegels, alsmede 4.5 mil- 1oen zegelkaarten niet meer behoeven :e verschaffen, wel een heerlijk winstje bij de tóch al mooie winst der P.T.T. en nu er nog sprake is ook van verho ging der luistergelden in bedoeld be richt. dacht ik zo dat bedrag maar over te hevelen dan kunnen wij als bejaar den onze omroepverenigingen blijven steunen, anders zie ik daar maar een zwaar hoofd in. En wat bet kijkgeld betreft dacht ik zo, dat zulks wel vol doende was voor ons programma zou lk zeggen, maar gelukkig hebben wij het Vlaamse nog. Vlissingen J. Melis, Hogeweg 32. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN Bedankt voor 's-Gravenhage-West en voor Middelburg E. H. Nagel te Brussel. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Charlois G. Leendertse kand. te Haarlem. Bedankt voor Leeuwarden A. W. Drech- sler te Vlissingen. NED. HERV. KERK Bedankt voor Bergambacht J. Kruyt te Lexmond. Nagekomen advertenties Heden overleed na een langdurig lijden onze feliefdc vader, bc- uwd- en grootvader, de heer WILLEM BRUIJNOOGE, weduwnaar van mevr. Dina Suzanna Hoste, in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, M. J. Bruijnooge Oostburg. 23 juli '62, Oudcstad 78. De begrafenis zal plaatshebben op woens dagmiddag 25 juli 1962 om 2.30 uur op de al gemene begraafplaats te Oostburg. Heden overleed in het Sint-Antoniuszieken- huis te Oostburg onze feliefde man, vader, ehuwd- en grootvader PIETER JOHANNES HOL, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam, Sara J. Hol-Merk Aardenburg, 22 juli 1962. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 25 juli tc 3.30 uur te Aarden burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6