PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INDONESIË WIJST INTERIM-BESTUUR VAN V.N. AF Hollandia doel van Soekarno's para's Vliegramp Honoloeloe: zevenentwintig doden HISTORISCHE DAG VOOR T.V. Treinramp bij Dijon: 36 doden Concentratie lagere landbouwscholen in Zeeland onvermijdelijk SOEKARNO: „DIRECTE OVERDRACHT" Va ndaaq Onzekerheid over lot van Nederlandse Europees programma STEELBAND deed prinsessen uitgeleide Zoete lieve Gerritje Voor tuinbouwonderwijs blijkt een toenemende belangstelling te bestaan 205e jaargang - no. 172 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde en F B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter Hooidredacteuren: W. Leertouwer en G. A. de Kok. 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.: Ir. per post 8# Perkw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: Vlisslngen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg; Markt 51 tel 3841 (b.g.s. red. 2078/3169. adv. 2375), Goes: Grote Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 78o3, adv. 5213), Oostburg :__teL 2295,rerae^en;tei_.^iio 1 n"" -J~ *Jm-'8 regels) 25 ct per regel (min. ƒ1,25) Dinsdag 24 juli 1962 (Zanzi)barre avonturen Pagina 2 Zierikzee red tel 2426 adm. tel 2094 0 Adv. pr. 27 ct per mm. Min. per adv 7 4,1 i. ined. 3 z tarief: Kleine adv i „Brieven bur van dit olad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. (Van onze Haagse redactie) Informaties die in Den Haag langs verschillende kanalen uit Wash ington en New York binnenkomen en die versterkt worden door de jongste verklaringen van president Soekarno duiden er op, dat In donesië de Verenigde Naties niet wil aanvaarden als tijdelijk gezags orgaan in Nieuw-Guinea. Dat zou er op neerkomen, dat Indonesië een der voornaamste onder delen van het plan-Bunker niet meer wil aanvaarden. In het plan- Bunker is voorzien dat als Nederland en Indonesië tot een akkoord zijn gekomen, Nederland het bestuur over Nieuw-Guinea onverwijld aan een bestuursorgaan van de Verenigde Naties zal overdragen. On der verantwoordelijkheid van dit gezagsorgaan, zouden dan in de eerstvolgende twaalf maanden Nederlandse ambtenaren uit het be stuursapparaat verdwijnen, terwijl vervolgens geleidelijk aan Indo nesische ambtenaren in een vernieuwd bestuursapparaat zouden wor den ingevoegd. Ongeveer twee jaar na de overne ming van het gebied door de Ver enigde Naties, zou de V.N. het vol ledige bestuur overdragen aan de republiek Indonesië. Volgens alleszins betrouwbare informa ties eist Indonesië, dat zich aanvankelijk met het plan-Bunker akkoord heeft verklaard, thans dat deze interim fase van V.N.-beheer geheel uit het pro- framma wordt geschrapt, en dat Ne erland het gebied onmiddellijk aan In donesië zal moeten overhandigen. Garanties Indonesië schijnt geen bezwaar te zullen maken tegen de aanwezigheid van V.N.-functionarissen in Nieuw- Guinea tijdens de bestuursoverdracht van Nederland aan Indonesië, maar Soekarno wenst niet meer, dat de V.N. zelf verantwoordelijk worden voor het bestuur gedurende een be perkte periode. Deze informaties worden bevestigd, door de gisteren weer met grote klem uitgesproken eis van Soekarno, dat Nieuw-Guinea voor hot einde van 1962 onder be stuur van Indonesië moet ziin ge steld. Vraagpunt De vraag is nu of het Nederlandse ka binet, nii Indonesië plotseling het volle accent op het overslaan van de interim fase van V.N.-beheer en de onmiddel lijke overdracht van Nieuw-Guinea aan is het 25 jaar geleden, dat te Utrecht overleed Frits Coers, een legendarische figuur uit de stu dentenwereld en bijgenaamd „de eeuwige student" Hij bracht het tot semi-arts. Zijn artsexamen haalde hij echter niet. omdat een van zijn tantes ir. haar testament een jaargeld hnd vermaakt, dat slechts zou worder uitbetaald zo lang hij studeerde. O.A.S'ers in Spanje vrij De Franse ultra-rechtse leiders Pierre Lagaillarde, Sarrin, Fechoz, d'Anthes, José Ortiz en ex-kolonel Lacheroy, die sedert oktober vorig jaar op last van de Spaanse regering op het Canarische ei land Palma moesten blyven, zijn giste ren in vrjjheid gesteld, zo is officieel in Madrid bekendgemaakt Zij zullen naar Madrid worden gebracht en vandaar zullen zij naar elke gewen ste plaats kunnen vertrekken. In een communiqué zegt de Spaanse regering dat dc redenen om de mannen vast te houden hebber opgehouden te bestaan. Indonesië legt, de accenten anders zal willen leggen, dan dr. Van Royen op 13 juli in Washington deed. De Nederlandse onderhandelaar heeft zeer ruime be voegdheden, en één bijzonder gewichtige voorwaarde, garanties voor zelfbeschik king. Men houdt er daarom rekening mee, dat de werkelijk beslissende factor voor de Nederlandse onderhandelaar zal zijn of Indonesië op het punt van de waarborgen voor de beveiliging van de belangen van de Papoea's bereid is tot zaken te komen, en dat de kwestie van de overgangsfase in de bestuursover dracht door Nederland als een kwestie van secundair belang zal worden be schouwd, waarop de onderhandelingen niet zullen behoeven te mislukken. Reacties Wel echter wordt gevreesd dat als Indonesië op dit punt zijn zin krijgt, de bestuursoverdracht tot scherpe reacties van de Papoea's zal kunnen leiden. Het feit dat In donesische functionarissen giste ren hebben verklaard, dat het ap paraat dat het gebied zal moeten overnemen, praktisch kant klaar gereed hebben staan, doet aan die vrees weinig af. Indonesië is van plan, luchtlandin gen uit te voeren nabij de hoofd plaats van Nederlands Nieuw-Gui nea, Hollandia. In een gisteravond te Hollandia uitge geven officieel communiqué wordt ge zegd, „dat uit buitgemaakte documen ten op Indonesische parachutisten in het actiegebied nabij Merauke blijkt, dat Hollandia een voor luchtlandingen gewezen doel is". „Het plan voor deze landing is een onderdeel van het sche ma. waarvan ook Sorong, Fak Fak, Kaimana en Merauke deel uitmaken", aldus het communiqué. Hieraan wordt toegevoegd „dat in ver band hiermede alle mogelijke militaire voorzorgsmaatregelen zijn getroffen. Reeds sedert enige tijd is op verschil lende plaatsen luchtdoelgeschut opge steld, waarbij de bemanning dag en nacht aanwezig is. Ook in Hollandia is de laatste weken meer militaire bedrij vigheid merkbaar doordat er, met dt komst van versterkingen voor de land macht, ook meer rijdend materiaal is aangekomen. Over de buitgemaakte documenten waarop het communiqué is gebaseerd, zijn geen verdere bijzonderheden be kendgemaakt. noch over het tijdstip, waarop de inlichtingen in Nederlandse handen zijn gevallen. Wel is bekend, dat voor een eventuele Indonesische actie tegen Hollandia geen bepaalde datum werd genoemd. JAGER „ROTTERDAM" NAAR NIEUW-GUINEA In het kader van de aflossing der sche pen zal de jager „Rotterdam" op 24 juli naar Nederlands Nieuw-Guinea vertrekken. De uitreis zal worden ge maakt via het Panamakanaal. Het schip staat onder bevel van do kapitein luite nant-ter-zee J. \V. van de Graaf. Een defect vliegtuig van de Cana dian Pacific Airlines is zondag avond bij een landingspoging op het vliegveld van Honoloeloe neer gestort en geëxplodeerd. Een functionaris van de C.P.A. heeft verklaard, dat er zevenen twintig inzittenden zijn omgeko men en dat dertien het ongeluk hebben overleefd. Het vliegtuig kwam van Schiphol via Vancou ver. Het vliegtuig, een viermotorig straal vliegtuig. was opgestegen voor een reis naar Sydney, maar keerde een twintig tal minuten later naar het vliegveld te rug met een defect. Alvorens te landen had de piloot een motor uitgeschakeld en had hij brand stof laten weglopen. Tijdens de lan dingsmanoeuvre helde hel toestel naar links en stortte neer temidden van ma terieel van de aangrenzende lucht machtbasis Hickam. Dc Amerikaanse vlieger Robert White, de piloot van de die met dit vliegtuig een hoogte bereikte van 9S.S00 meter, heeft hiermede het insigne astronaut" verworven. Zijn trotse vrouw mocht liet exclusieve onderscheidingsteken op de tuniek van zijn uniform bevestigen. White is hiermede dc eerste kosmonaut met een vliegmachine geworden. Onzekerheid heerste gisteravond nog over het lot van een Nederlandse vrouw, die zich aan boord bevond. Zij is me vrouw L. de Fouw-Vrijheid uit Napier, Nieuw Zeeland, en ze was na een bezoek aan haar ouders in Den Haag op de te rugweg van Schiphol naar Auckland (Nieuw-Zeeland). Volgens een mededeling van de C.P.A. in Nederland behoort zij tot de 15 over levenden van de ramp. maar of zij al of niet gewond is was niet bekend. De familie in Den Haag van mevr. De FouwVrijheid, had gisteravond nog geen nadere bijzonderheden ont vangen. Het agentschap in Amster dam van de Canadian Pacific Air lines was onbereikbaar. Voor de familie was de situatie gis teravond bijzonder moeilijk, omdat het feit dat mevrouw De Fouw tot de overlevenden zou behoren slechts door één van de internationale pers- bureaux was bevestigd en andere persbureaux later op de avond slechts spraken van twee Europese overlevenden, te weten de heer Kaufmann uit Amsterdam en een dame uit Frankrijk. Eén van de overlevenden van de ramp verder de 25-jarige Johan H. Kauf mann uit Amsterdam, die vier jaar ge leden naar Nieuw-Zeeland geëmigreerd is en in Auckland woont. In Amsterdam spraken wij zijn grootvader. Hij had ernomen dat zijn kleinzoon van de ramp alleen een beschadigde neus had overgehouden. EUROPA ZAG AMERIKA HONDERD MILJOEN EUROPEANEN zijn gisteravond getuige geweest van het eerste Amerikaanse televisieprogramma dat van Noord-Amerika via de satelliet Telstar in Euro pa werd opgevangen. Het programma begon om even voor acht uur. Toen verscheen op de t v.-schermen in Europa het vrijheids beeld in de haven van New York en de Eiffeltoren. Het beeld van de Eiffeltoren was eerst via Telstar in Ame rika opgevangen. Daar verschenen beelden uit vele delen van het Amerikaanse continent op de beelscher- men. Europa was onder meer rechtstreeks getuige van een persconferentie van president Kennedy in het Witte Huis. De beeldkwaliteit was soms bijzonder goed. Bij het schakelen kwamen geregeld storingen voor. Zeer waar schijnlijk is een deel van de storingen niet door de com municatie Telstar ontstaan, maar reeds voordat het signaal in Amerika naar Europa werd gezonden. Ook door de „vertaling" van het Amerikaanse beeld (Ame rika heeft een ander lijnenstelsel) moeten storingen zijn veroorzaakt. De kwaliteit van het geluid was bijzonder goed, belang rijk beter dan de kwaliteit van transatlantische tele foongesprekken. De historische televisieuitzending begon toen de satelliet zich op een hoogte van 4800 kilome ter van het Zuidamerikaanse continent naar de noord-westkust van Afrika bewoog. In de Verenigde Staten, Canada en Mexico werd via de satelliet hetzelfde programma ontvangen, als in Europa. In Amerika zorgde het televisie-ontvangststation in Andover in de staat Maine voor verspreiding van het programma over de drie Amerikaanse televisie-omroe pen, de Canadese omroep en de Mexicaanse stations. Aan het begin van de uitgezonden persconferentie zei president Kennedy, dat de satelliet eigenlijk zo hoog zou moeten zijn, dat hij in staat is berichten van beide zijden van de wereld over te brengen. „Dit is natuur lijk van essentieel belang voor de vrede", zei hij. Ook in Parijs en Bonn is de uitzending goed ont vangen, zowel geluid als beeld waren goed. In West-Duitsland waren miljoenen in staat presi dent Kennedy te zien alsof het een uitzending vanuit het land zelf betrof. Om één minuut voor elf verscheen op de Ameri kaanse beeldschermen de Londense Big Ben, het eerste levende bewijs dat Telstar ook een Europees programma naar de Verenigde Staten kon zenden. Daarna verschenen in het beeld: de Spaanse rijschool in Wenen, de Lizard vuurtoren in Engeland en toen Belgrado het beeld werd iets zwakker maar was nog steeds goed. De kwaliteit werd weer beter, toen Joego slavië in het beeld kwam (het evangelie van Miroslaf en middeleeuwse muurschilderingen). Toen kwam het Vaticaan in het beeld met de Sixtijnse kapel. Voordat de camera naar Wenen was overgeschakeld waren korte flitsen op de buis gekomen van een Lon dense bobby die met een voorbijganger sprak. Daarna Parijs, Champs Elysee, Rome, het colosseum. De beeld kwaliteit bleef goed bij a'lle'snelle wisselingen. Toen werd een indruk gegeven van de regiekamer van Euro visie in Brussel. In New York werd de kwaliteit even slecht, als gevolg van onweer, boven de stad. Later kregen de Amerikanen beelden te zien van Laplanders die hun kudden samendreven in het noorden van Zweden. En plotseling door een snelle schakeling in Brussel zag men Siciliaanse vissers. Foto: ook bij de familie Smit in Volendam volgde men de persconferentie van president Kennedy. ftantliji Bij een treinongeluk op rond 12 kilometer van Dijon in Frankrijk zijn gistermiddag, voor zover tot nu toe bekend, 36 mensen om het leven gekomen en 48 gewond. Van de zijde van de Nederlandse Spoor wegen is meegedeeld, dat er geen Ne derlandse rijtuigen meereden in de ver ongelukte trein. De trein was om 12.55 uur van het Gare de Lyon in Parijs ver trokken. Er waren alleen maar eerste en tweedeklaswagens. De sneltreine, die op weg was naar Mai~- seiUe kwam uit een lange tunnel en reed het viaduct op, dat een vallei en de vier de Ouche overspant. Op een g« ven ogenblik ontspoorden vijf wagi Eén van de wagons stortte in het boste ravijn. De voorste wagon die ontspoorde een bagagewagen, die direct achter de locomotief gekoppeld was. De twee wa gons, die daarna kwamen, bleven in de rails. Het was de zevende wagon die in het ravijn stortte. Drie spoormannen, die met de trein meereisden, sloegen di rect alarm via de telefoon. Enkele mi nuten later kwam het reddingswerk op gang. Brandweerauto's, ziekenwagens en vrachtauto's gingen onmiddellijk op- weg. Drie uur na de ramp waren hon derden redders nog steeds bezig inge sloten passagiers te bevrijden. MAN GEDOOD DOOR TREIN Tussen Opdam en Hoorn is gisteravond omstreeks negen uur de 24-jarige G. J. Breg, geraakt door een treeplank van een trein. De jongeman die gebakt langs de spoorbaan stond om zyn bromfiets te maken, was op slag dood. Hij woonde in een baanwachtershuis dicht by de plaats van het ongeluk, maar behoorde niet tot het personeel der N.S. Na een weekeinde van ontspanning op Sint-Maarten zijn de prinsessen Irene en Margriet gistermorgen op het vlieg veld Curasao aangekomen voor het of ficiële bezoek aan dit eiland. Op Sint-Maarten hebben de prinsessen onder meer gearwommen en gewater- skied. Zij werden uitgeleide gedaan door een steelband. De reis naar Curaqao ging via het Engelse eiland St. Kitts, waar het vlieg tuig werd volgetankt. Tijdens het tan ken zijn de prinsessen op het gouver nementshuis ontvangen door de „ad ministrator". Een volgetankt vliegtuig kan namelijk nog niet van Sint-Maar ten opstijgen omdat de startbaan hier voor te kort is. Aan een nieuwe start baan wordt gewerkt. Gisteren maakten de prinsessen een rondrit op Curagao, 's avonds woonden zij een grote receptie bij op het fort plein, waarbij een duizendtal inwoners van Curasao aanwezig waren. Burgemeester en wethouders van Eindhoven mogen niet naar Ameri ka. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben een stokje gestoken voor de reisplannen 78.000) van het ondernemende college van de Brabantse lichtstad en het gevolg is nu, dat men in Eindhoven woedend is. Burgemeester Witte heeft betoogd, dat het nut van de studiereis voor het belang van de stad evenredig is met het geraamde bedrag voor de reis. Hij meende dat, waar de gemeente Eindhoven per jaar voor veer tig miljoen gulden investeert en jaar lijks voor een bedrag van tachtig mil joen gulden bouwt, het wel degelijk zin heeft een land te bezoeken, dat „een stuk vóór ligt" op Nederland. Gedepu teerden daarentegen waren het daarmee niet eens: de uitgave was naar hun op vatting in strijd „met de soberheid, die bij het beheer van de publieke geldmid delen behoort te worden betracht". Wie heeft er gelijk? Velen zullen nei ging hebben het beleid van Gede puteerde Staten juist te vinden: ten slotte gaat het hier om een groot be drag, dat dan toch maar uitsluitend voor een reis wordt gebruikt. En met G.S. van Noord-Brabant zullen zij een dergelijke uitgave niet in overeenstem ming achten met een goed financieel bestuur. Maar het is twijfelachtig of het nu wel zo eenvoudig kan worden ge steld. Men moet niet vergeten, dat Eind hoven een zeer belangrijk industrieel centrum van ons land is, waar indus triële verbindingslijnen samen komen uit de gehele wereld. Er worden hier concerns bestuurd, die de aardbol om spannen en er zetelen bedrijven waar van de naam meer bekendheid geniet dan die van het Bosse Zoete lieve Gerritje. Een dergelijke sfeer brengt grote ver plichtingen met zich mee voor een ge meentebestuur: een college van b. en w. moet in de dynamische stroom van zulk een internationaal georiënteerde stad niet alleen meekunnen, het dient „partij" te kunnen geven en in grote concepties te kunnen denken, opdat ook bestuur lijk het klimaat ontstaat van een we reldindustriestad. Burgemeester Witte van Eindhoven schijnt daarvoor „geknipt", zo verze kerde men ons onlangs in de lichtstad. Hij is een man van formaat, technicus, aanvankelijk ambtenaar in gemeentelij ke dienst, later burgemeester van de ondernemende stad Bergen op Zoom, vervolgens jarenlang minister, een goed minister ook, thans burgemeester van een stad van grote allure. En in die kwaliteit weet hij de industriëlen van zijn gemeente .partij" te geven, probeert hij op bestuurlyk niveau een klimaat te scheppen van dezelfde ruimte en van hetzelfde peil als de industrieën op zyn grondgebied. In dit streven past zijn voorstel om met zijn drie wethouders een studie- en representatiereis te ma ken naar de Verenigde Staten. Een stu diereis, omdat hij wil zien hoe daarginds op gemeentelijk niveau wordt gewerkt in steden, waar een wereldindustrie is ontstaan; een representatiereis omdat Eindhoven een begrip is dank zij be paalde wereldconcerns, dank zij ook de oorlog, toen deze stad en omgeving het middelpunt was van een barre strijd. De raad van Eindhoven twijfelde niet: deze reis was nodig en trok met algemene stemmen achtenzeventig mille er voor uit. Ook een gemeenteraad in een in dustriestad als Eindhoven kan zich al lure aanmeten. Maar het heeft niet mogen wezen: b. en w. wikken, G.S. in Den Bosch beschikken. En zij besloten: nee, het gaat niet. Het lijkt ons de botsing van twee werelden, waarbij ieder vanuit zijn standpunt weliswaar gelijk lijkt te heb ben, maar waarbij toch naar onze me ning Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant zich bijzonder kortzichtig heb ben getoond. Bovendien maakt dit hele incident de indruk, dat hier sprake is van een opvallend gebrek aan weder zijds contact en begrip. Was het nu niet mogelijk geweest voor b. en w. van Eindhoven vooraf eens- even te gaan praten met het college van G.S.? Nu staan de standpunten fel tegenover elk aar. prestiges beginnen hun nare rol te spelen en b. en w. blijven mokkend thuis. Het is een weinig opgewekt schouwspel, deze botsing van de politiek van op-de-kleintjes-passen met een be leid dat van vaart en visie getuigt. Zoete lieve Gerritje van „wie-zal-dat-betalen" tegenover de allure van een internatio nale industriestad. MINDER LEERLINGEN MELDEN ZICH voor het lager landbouwonderwijs onderwijs en het L derwijs in deze sector aan invloed DE ZEEUWSE LANDBOUW heeft er de laatste jaren een nieuw zorgenkind bijgekregen: het üigere landbouwonderwijs. Onomstotelijk is komen vast te staan, dat deze vorni van onder wijs in Zeeland niet meer aan slaat bij de jongelui. De feiten zijn deze: de lagere landbouw school van de N.C.B. te 's-Hee- renhoek is een jaar geleden op gegaan in de school te Oudelan- de, Kloosterzande en Koewacht zijn samengesmolten tot één school in Hulst, de scholen in Axel en Aardenburg zijn ver dwenen en de nog beslaande „zuivere" lagere landbouwscho len worden met de oudergang bedreigd", omdat zich ieder jaar weer minder leerlingen aanmelden. Deze ontwikkeling in dalende lijn is niet te stuiten. Het is een gevolg van het. feit, dal het aantal boerenbedrij ven terugloopt en dientengevolge minder bedrijfsopvolgers nodig zijn. Ook de grotere onderwijsmogelijkhe den in ar" de re richtingen en de ruime keus uit beroepen zijn debet aan de verminderde belangstelling van de boerenzoons voor de landbouwschool. Een niet onbelangrijke reden van de teruggang is ook de steeds verder voortgaande omschakeling van landbouw op tuinbouw. Men ziet dan ook het zeer begrijpelijke verschijnsel, dat de belangstelling De moeilijkheden by het lager land bouwonderwijs zyn uiteraard bekend aan de bestuurders van de landbouw organisaties Z.L.M., C.B.T.B. en N.C.B. die achter de schermen hard werken om van de noodlijdende landbouwscholen toch nog enkele bloeiende scholen over te houden. Men is er in die kringen van over tuigd, dat er slechts één oplossing is: een nóg grotere concentratie van het lager landbouwonderwijs. Onvermij delijk zal dat de liquidatie van enkele scholen met zich brengen, maar men ziet in, dat er geen alternatief is. Het is alleen do vraag, welke scholen er moeten verdwijnen. Het is met name dit punt dat de landbouworganisaties bezighoudt. Concentreren „Er moet iets gebeuren", sprak de voorzitter van de Commissie Land bouwonderwijs, burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny uit Wolphaarts- dijk als zijn mening uit. Dat „iets" zal concentreren moeten zijn. In ge sprekken met deskundigen op land bouw onderwijsgebied is ons wel ge bleken, dat de lagere landbouwscho len in Oostkapelle, 's-Heer-Arends- kerke, Kruiningen en Oudelande als „zoi-genkinderen" worden beshcouwd. Het zijn slechts vier scholen, maar er zijn er in het verleden al enige ver dwenen. In Zeeuwsch-Vlaanderen niet minder dan vier, waarvoor er overigens één nieuwe in de plaats is gekomen. Aardenburg is overgegaan naar de bestaande school in Schoon- dijke, Axel is opgeheven en de leer lingen bezoeken thans 's-Heer- Arendskerke, Koewacht en Klooster zande zijn samengesmolten in een nieuwe school te Hulst. Met uitzon dering var. Axel (C.B.T.B.-school) betroi het hier onderwijsinstellingen van de N.C.B. De lagere landbouw school vau de N.CJB. te 's-Heeren- hoek is indertijd opgenomen in de Z.L.M.-school te Oudelande, welke laatste school overigens nu alweer tot de „noodlijdende" behoort. De tuinbouwschool te Haamstede is sa mengegaan met de landbouwschool in Zierikzee Waar het land- en tuinbouwon derwijs op één school wordt ge geven, ziet de toekomst er roos kleurig uit: voor Zierikzee, voor Scherpenisse, dat 1 jaar de tuin bouwafdeling heeft en voor Mid delburg, waar de afdeling tuin bouw in september a.s. start. (Zie slot pag. 2 kol. 5) Als Schotten op reis gaan, moet het zuinig aan gaan: de beste manier is dan wel om met de duim omhoog te gaan liften.... DODE EN TWEE GEWONDEN BIJ AUTO-ONGEVAL Gistermiddag even na één uur is op de weg van Vaassen naar Deventer een auto-ongeluk gebeurd, waarbij de 48- jarige mevrouw M. Brouwer uit Hen gelo (O.) om het leven is gekomen. Zij zat naast haar man in een auto. die op het kruispunt in Terwolde geen voorrang verleende aan een auto die van rechts kwam. De heer Brouwer is. evenals de bestuurder van de tweede auto, opgenomen in het ziekenhuis te Deventer. De tweede auto kwam na de botsing tot staan tegen een lichtmast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1