Afsluiting zeegaten ook voor garnalenvissers zware slag Diploma-uitreiking ambachtsschool Goes WALCHEREN DUIVELAND NIET AKKOORD MET RAPPORT CENTRALE DIENST „Ged. Staten vegen burgemeester de mantel uit" AGENDA WIJKVERPLEGING IN 'S-HEER- ARENDSKERKE: MEER SUBSIDIE RUIM HONDERD GESLAAGDEN AAN TECHNISCHE SCHOOL TERNEUZEN BEVORDERINGEN TECHNISCHE SCHOOL TE TERNEUZEN DIPLOMA-UITREIKING AAN G0ESE MEISJESVAKSCHOOL MAANDAG 23 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Jaarvergadering „Zevibel" Zoetwaterprobleem in Oosterschelde Als de Grevelingen en de Oosterschelde van de zee zijn afgesloten betekent dit niet alleen voor de oester- en mossel kwekers een zware slag, maar ook voor de garnalenvissers. Deze mededeling deed zaterdagochtend dr. R. Boddeke, bioloog aan het rijksinstituut voor vis- sery-onderzoek te IJmuiden op de jaar vergadering van de Zeeuwse vissersor ganisatie „Zevibel" in het Concertge bouw te Vlissingen. De Oosterschelde noemde dr. Boddeke een subliem gebied voor de garnalencultuur, dat echter in zijn geheel verloren zal gaan als deze zeearm wordt afgesloten. Dr. Boddeke zei dit in antwoord op vra gen naar aanleiding van zijn causerie over „de resultaten en praktische toe passing van het garnalenonderzoek". TWEE AANRIJDINGEN IN HAAMSTEDE In Haamstede hebben zich vrijdagmid dag ongeveer op hetzelfde tjjdstip twee verkeersongevallen voorgedaan, waarbij de schade nogal is meegevallen. Op J~ Kloostenveg probeerde chauffeur C. uit Zïerikzee met zijn autobus de tractor met aanhangwagen van J. L. H. uit Haamstede in te halen. Hij week daar bij kennelijk niet voldoende naar links uit met het gevolg dat de bus de aan hangwagen raakte. Op de Burghseweg-was het de bestelau to van C. A B. uit Burgh, die ver keersmoeilijkheden veroorzaakte, toen de bestuurder een inrit wilde inrijden op het moment, dat uit de richting Haam. stede de personenauto van M. B. uil Rotterdam naderde. Ook hier liepen bei de voertuigen schade op, zonder dat de inzittenden iets overkwam. Andere punten die hierbij aan de or de werden -gesteld door de verontruste vissers is het zoete water, dat nu reeds door de gedeeltelijke afsluiting van de Grevelingen vanuit de Rijn de Oosterschelde binnenstroomt. Dit zou namelijk tot gevolg kunnen hebben, dat het sterftepercentage onder de oesters belangrijk zal stijgen, werd gesteld. De oestercultuur zal hierdoor niet in één slag de nek worden om gedraaid, maar als een kaarsvlam metje uitgaan, zo werd naar voren gebracht. Een probleem dat zeker zal gaan spe len, hoewel dr. A. C- Drinkwaard in antwoord hierop verklaarde, dat het nog geen tijd is de rode vlag te hijsen. Wel ligt het zoutgehalte al iets beneden normaal, maar van invloed achtte hij dit in ieder geval nog niet op de mossel cultuur. Mogelijk wel iets op de cultuur van oesters. ONDERZOEK In hoeverre dit probleem van het zoet water al speelt zal in ieder geval wor den onderzocht. Zoals „Zevibel"-voor- zitter A. L- S. Lockefeer verklaarde, zal men deze zaak onmiddellijk opnemen met prof, dr. P. Korringa om dit te la ten vaststellen. Officiële publikatie VLISSINGEN RAADSVERGADERING De burgemeester van Vlissingen brengt openbare kennis, dat op viijdag 27 juli 1962, des namiddags te 2.00 uur een openbare gadering van de gemeenteraad zal worden gehouden ten gemeentehuize Vlissingen, 20 Juli 1962. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 2C Juli: Deo Gra- tias van Rochester. Dratn van Londen. Kvikkjokk van Gent. lohp V van Antwer pen. 21 juli: Chiron van Amsterdam. Vlissingen vertrokken 20 juli: Alexander Silva naar Bremen. Biscay? naar Archangel. Kjaerenaes naar Kopenhagen. Deo Gratias naar Ilansweert. Drafn naar Gulf of Mexico. Kvikkjokk naar Narvik. 21 juli: John V ii/iar Cork. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 20 juli: Netty van Londen. Vechtborg naai Londen. Avantl van Rotterdam. 21 juli: Heenvliet van Rotterdam. Mallar van Rot terdam. IJsel van Rotterdam. Stad den Haag van IJmuiden voor Vlissingen rede. Escaut van Le Havre voor Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 20 juli: Forel naar Malmö. Westerdok naar Rot terdam van Vlissingen rede. Lien van Lim- rneiiek. Arvo naar Rotterdam. Nassauhaven naar Rotterdam. Zephyr naar Sch'warzen- liutten van Terneuzen. Nimrod naar Lon den. Aegis naar Rotterdam, Rozenburgh naar Rotterdam. 21 juli: Rex naar Londen van Gent. Union naar zee van Gent. Lee mans naar Kopenhagen, Lelykerk naar Hom burg. Andijk naar New Orleans. Stad den Haag naar zee van Vlissingen rede. In antwoord op vragen deelde de heer Lockefeer voorts nog mee, dat „Zevibel" reeds contact heeft gehad met de be trokken instanties om het Veerse Meer ook open te stellen voor de gedupeerde vissers, want er zit daar nog genoeg vis. Een goede hint kregen de vissers ver der van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. rnr, A. F. C. de Casem- broot, die in zijn toespraak tot de ver gadering, het frappant noemde dat in (ederland zoveel schort aan de distribu tie van vis. Zyns inziens zou het Neder landse volk veel meer vis-minded ge maakt moeten worden, waarbij hij wees op onze zuiderburen. Hulde bracht de commissaris verder aan die gemeente besturen, die de vissers door het treffen van financiële regelingen geholpen heb ben bij de vernieuwing van hun schepen. Bij de afhandeling van de verdere huis houdelijke zaken maakte penningmees ter A. C. Willemsen, burgemeester van Yerseke, melding van een batig saldo van f 5684,33 over 1961, waarmee het totaal batig slot van de organisatie f 20-486,41 kwam. De aftredende bestuursleden J. H. Bal uit Tholen, A. Rammeloo uit Philippine en B. Schot uit Zierikzee werden her kozen, waarna de vissers naar het stad huis van Vlissingen gingen, waar zij door het gemeentebestuur werden ont vangen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN WATERLANDKERKJE Bouw woningwetwoningen te Waterlandkerkje aanbesteed In het Dorpshuis te Waterlandkerkje, werd een openbare aanbesteding gehou den ten behoeve van het gemeentebe stuur onder directie van architect ir. W. J. Bruijnooge te Schoondijke, voor het bouwen van 2 woningwetwoningen in de Kerkstraat. Er werd als volgt inge schreven: J. J. Sehilleman, Waterland- kerkje 31.000, P. Morel, Oostburg 30-550; A. Lippens, IJzendijke 29.925; C. L. Soulimans, Hoofdplaat f 29.279. De gunning is aangehouden. RETRANCHEMENT Collecte De collecte voor de stichting christelijke blindenhulp heeft te Retranchement op gebracht f 30,78. MIDDELBURG Eervol ontslag Bij koninklijk besluit van 13 juni 1962 is op zijn verzoek, aan de heer C. Heyns- dïjk eervol ontslag verleend als lid van de reclasseringsraad te Middelburg. VLISSINGEN Wijziging straatnamen in „Villapark" In de komende gemeenteraadsvergade ring te Vlissingen zal een voorstel van b en w. aan de orde komen tot wijzi ging van enkele straatnamen in het zo genaamde Villapark. B. en w. stellen dat het verloop van de lanen grillig is en tot verwarring aanleiding geeft. Er is dan ook een voorstel iedere laan een afzonderlijke naam te geven. De Vrij- domweg dient volgens het college door te lopen van de Vredehoflaan tot de Koudekerkseweg, zodat de VrHdomweg meer één geheel wordt. De Julianalaan zou moeten doorlopen van Badhuisstraat tot aan de Vrijdomweg. De verbindings weg Vrijdomweg-Bakkersdorplaan zal de naam Frederik Hendriklaan krijgen. De laan tussen Julianalaan en Zandweg zal Prinses Irenelaan heten waarbij de verbindingswegBakkersdorplaan-Prinses Irenelaan de naam Nolleweg kan blijven houden. Voor de twee lanen die de Ju lianalaan verbinden met de Zandweg bevelen b. en w. aan: Prinses Marijke- laan en Prinses Margrictlaan. Nieuw speelplein in het Havendorp In 't midden van 't Havendorp te Vlissin gen, ligt bij 't Roerplein 'n plein van 500 m2, dat door de jeugd als speelter rein wordt gebruikt. Dit terrein verkeert eclier in een vervallen toestand. Daar er in het Havendorp grote behoefte aan een behoorlijke speelplaats bestaat, wil len b. en w. dit terrein laten betegelen en van enige speelwerktuigen voorzien. De kosten worden geraamd op 1340. Eervol ontslag onderwijzeres jn w. van Vlissingen stellen de raad, die vrijdagmiddag 27 juli a.s. om 2 uur bijeenkomt, voor om aan de heer C. B. Antonissen, op zijn verzoek eervol ont slag te verlenen als onderwijzer aan de openbare Frans Naereboutschool, in ver band met diens benoeming tot leraar aan de huishoudschool der Overijselsche Landbouw Maatschappij te Enschede. NIEUWE AFRASTERING VOOR VOLKSTUINTJES In een voorstel aan de gemeenteraad zeggen b. en w. van Vlissingen dat de afrastering langs de volkstuintjes van „Levenslust" aan de Nieuwe Vlissingse- weg in zodanige toestand verkeert dat herstel onmogelijk is. Voor het verwij deren van de oude afrastering en het plaatsen van een nieuwe vragen b. en w. de gemeenteraad een krediet van 3000. „VOORWAARDEN VERANDEREN" Het rapport van de Commissie van Toe zicht op de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" over definanciële consequen ties voor de vyf gemeenten op Schou- wen-Duiveland, die de gemeenschappe lijke regeling willen verlaten, wordt op verschillende punten door de betrokke nen niet acceptabel geacht. Opheffing van de dienst Is eerst mogelijk, wanneer tweederde van het aantal stemmen zich daarvoor uitspreekt. In dat opzicht kon den de vijf Schouwse gemeenten weinig uitrichten. Zij hebben overigens wel een meerderheid, zodat over de voorwaarden voor uittreding het laatste woord nog niet is gezegd. Dat werd vrijdagavond in de raad van Duiveland al voorspeld, toen de heren het rapport in behandeling namen. Bur gemeester A A. van Eeten kon de ver gadering meedelen, dat de vijf uittreden de gemeentebesturen maandag 30 juli zullen overleggen over deze voorwaar den om in de bestuursvergadering van de Centrale Dienst één lijn te kunnen trekken. Tevoren had de heer S. Over beeke (prof. chr.) al tegen enkele pun ten in het rapport Zgeageerd. Zo maakte hij bezwaar tegen het feit. dat de begro ting van de dienst voor 1962 als norm wordt gehanteerd om de uittredende ge meenten een bedrag van 2,65 per in woner te laten betalen. Een fixering van bedragen in deze geest wilde hij om te beginnen over boord gooien. Verder noemde de heer Overbeeke het finan ciële rapport volkomen onvolledig, „zo als alle rapporten dat de laatste jaren zijn geweest". Hoe het ook zij, Duiveland logt zich bij de voorwaarden van uittreding, zoals de Commissie van Toezicht van de Centrale Dienst dat wil, niet één twee drie neer. REPLIEK In een vlot tempo werkte de raad van Duiveland zich vrijdagavond verder door de agenda heen. Toen het schryven van raadsbesluiten aan de~orde werd gesteh toonde de heer Overheeke zich bijzonder teleurgesteld over de toon, die het Pro vinciale Collcg. heeft gebruikt om de raad van Duiveland van repliek te die nen: „het ontsiert Ged. Stalen om de burgemeester zo de mantel uit te ve gen", aldus de lieer Overbeeke. Een ver zoek om subsidie van de Slichting „Hulp aan landgenoten in Indonesië" willigde de raad in tot een bedrag van twee cent per inwoner, nadat b. en w. de helft daarvan hadden voorgesteld. De vermakelijkheidsbelasting in Duiveland wordt afgeschaft. Zonder enige op- of aanmerking ging dit voorstel onder de hamer door. Vlissingen Alhambra: Lisparade, 20 uur. n.L Luxor: De kolos van Rhodos, 20 uur. 14 Jaur. Middelburg City: De roemrijke daden van Danny. 20,00 uur, a.l Electro: De kolos van Rhodos. 19.30 uur 14 Jaar; Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 9.00—22.00 uur: Van Bcnthem -n Jutting: Expositie over Zeeland en Vin anderen. 9.00—18.00 Goes - Grand: Die Fledermaus, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: One, two. three, 20 uur. al.: Luxor. Of musketier van de koning. 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Wie geeft de bruid weg, 2ft uur, 14 Jaar; Watertoren: Expo sitie schilderijen Plet de Bodt. 1012 en 13—21 uur. llulst Bioscoopgebouw: Liefde zoals een vrouw begeert. 20 uui 18 Jaar. Sas van Gent Olympintbeater: Hands-up F.B.I., 20 uur. a.l. Oostburg Ledeltheatcr: Voor liefde geen genade. 20 uur. 14 Jaar- Burgerzaal ge meentehuis: Expositie 17e, 18e en 19e eeuws koper-, tin, ijzer- en aardewerk, 14—17 uur. Axel Het Centrum: De drie waarheden. 20 uur, 18 Jaar. Sluis Stadhuis: Expositie „Levend Erf deel". 9—12 en 14—10 uur. Domburg Raadhuis: Expositie Jan Toorop in Zeeland. Tijdelijke bijstandregeling voor minder validen In afwachting van de Algemene Bij- standwet heeft de minister van maat schappelijk werk het wenselijk geacht per 1 juli 1962 een regeling in het leven te roepen voor het verlenen van finan ciële bijstand aan ongehuwde meerder jarige mindervaliden beneden 65 jaar. Voor Vlissingen zou uit de regeling voortvloeien dat een bedrag van 12-000 ten laste van de gemeente zal komen. B. en w. stellen voor aan de regeling medewerking te verlenen en het beno digde krediet te verschaffen. Arodaveld Vlissingen moet worden verbeterd De toplaag van het by de Stichting Sportbelangen Vlissingen in beheer zijn de arodaveld, deel uitmakende van het sportveldencomplex aan de Baskenburg- weg, behoeft noodzakelijk verbetering. Sedert het gereedkomen van het terrein in december 1957 is daarvan een zeer intensief gebruik gemaakt. Om het veld weer in een goede toestand te krijgen moet een nieuwe toplaag van minstens 1% cm aroda worden- aangebracht. De totale kosten belopen naar raming rond 6000. B. en w. van Vlissingen vragen de raad een krediet tot dit bedrag. VROUWENPOLDER Openbare verkoping te Vrouwenpolder Notaris A. A. Moggré te Middelburg heeft vrijdagmiddag in Vrouwenpolder in het openbaar verkocht het café „De Koophandel" met erf en tuin aan de Dorpsdijk 1 te Vrouwenpolder alsmede de aangebouwde woning met erf en een daarnaast gelegen perceel met schuur. Koper werd de heer W. Duvekot jr. te Vrouwenpolder voor de 10.650 totaal. Aan de ambachtsschool te Goes zyn aan de volgende leerlingen het getuigschrift uitgereikt: AFDELING TIMMEREN P. A. v. d. Berg, 's-Heer-Arendskerke; A. M. Berman, Kapelle; J. den Boer, 's-Heer-Arendskerke; J. Boogaard, Nis- se; J. J. Boone, Goes; K. H. Bruël, Goes; A. P. Crucq, Wolfaartsdijk; J. H. J. v. Eylcercn, Kloetinge; D. C. Hannewijlc, 's-Heer-Arendskerke; J. F. Hunders- marek, Kapelle; J. D. Joosse, Goes; J. Koopman, 's Gravenpolder, J. A. Kor- stanje, Goes; J. G. Kuypers, Kloetinge; A. J. Lankester, Kloetinge; J. J. Mieras, 's Gravenpolder; L. H. J. Minnaar, Goes; .T. Molhoek, Krabbendijke; P. H. Poort vliet, Kloetinge; C. J. v. Sabben, 's-Heer- Arendskerke: L. M. Schipper, Goes, J. W. Sinke, Goes; G. Steenhard, Goes; C. J. de Waal, Goes; D. A. de Witte, Wol faartsdijk; E. Dekkinga, Rilland-Bath; C. A. de Dreu. Ovezande; W. C. Geense, Krabendjjke; D A. v. Gilst, Colijnsplaat; P. de Hamer, Wemeldinge; A. W. Her mes, Lewedorp; A. Th. J. de Hond, 's-Heerenhoek; H. I. Kaan, Krabbendij ke; A. H. Kievit, Krabbendijke; P. C. de Kok, Nieuwdorp; J. D. Kramer, Colijns plaat; J. L. de Lange, Colijnsplaat; P. Minnaard, Yerseke; P. L. Moerdijk, Nieuwdorp; C. J. Pieterse, Driewegen; N. J, Polderman, Krabbendijke; A. G. Smallcgangc, Driewegen; H. Stcvense, Schore; A. J. v. Strien, Krabbendijke; W. Verbeek, Ovezande; R. H. M. Ver- bruggen, Hansweert; J. Wisse, Schore;' 2 leerlingen ontvingen geen getuig schrift. Afdeling metselen. Getuigschrift uitge reikt aun: J. P. Boller, Yerseke; C. v. Gilst, Co lijnsplaat; J. C. Heynsdnk, Goes; P. C. Hundersmarck, Kattendijke; J. C. Kuy- per, Kruiningen; P. C. Louwerse, We meldinge; G. A. M. Schrier, Goes. Getuigschrift autotechniek uitgereikt aan: P. A. A. Duine, Nieuwdorp; A. P. Fran se, Kwadendamme; W. G. Gijssel, We meldinge; G. P. Gyzel, Kapelle; W. M. Hooecsteger, Yerseke; ,T. J. de Jager, Oudêlandê; J M. Karelse, Borssele; J. C. Katsman, Wolfaartsdijk; F. C. Koens, Ovezande; M. de Koning, Goes; J. C. v. Oosten, 's-Heer-Abtskerke; G. M. Schrier, Waarde; W. H P. Steinmeier, Goes; K. F. v d. Velde, Oudelande; A. J. Verbrugge, Hcinkenszcnd; F. Zoete- woy, Yerseke; W. A. P. Zuyddijk, We meldinge. 1 leerling ontving geen getuig schrift. GEMEENTERAAD VERGADERDE Zeeuws Studiefonds krijgt 10 cent Met instemming heeft de gemeenteraad van 's-Heer-Arendskerke tydens de vrij dagavond onder voorzitterschap van burgemeester D. M. Verniet gehouden raadsvergadering het voorstel aanvaard om de gemeentelijke subsidie voor de verenigingen voor wijkverpleging, werk zaam in de gemeente, met ingang van 1 januari 1963 van f 2,50 tot 3 tier lid te verhogeu. Verschillende raadsleden juichten dit voorstel toe. De raad hechtte zyn goedkeuring aan het voorstel tot verhoging van de keur lonen. De heer A. C. de Kooning (k.v.p.) wees er daarbij nog op, dat deze dienst die de gemeente is opgedrongen, steeds duurder wordt. De Stichting Zeeuwse Studiefonds zal voortaan 10 cent subsi die per inwoner krijgen, in plaats van 5 cent. Verschillende raadsleden, die over dit voorstel het woord voerden, we zen op het belangrijke werk, dat de stichting verricht. Met name de heren J. Hommes (a.r.) en C. Verdonk (k.v. p.), beiden statenleden, juichten het toe, dat de subsidie wordt verhoogd. De grondprjjs van hot nieuwe uit breidingsplan en een gedeelte van het oude uitbreidingsplan te Lewedorp werd vastgesteld op 13 de vierkan te meter. Degenen, met wie «1e ge meente reeds in onderhandeling is voor grondaankoop in het oude uit breidingsplan zullen de grond nog kunnen kopen tegen 7 per vierkan te meter, werd toegezegd. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een voorstel tot onteigening in het belang der volkshuisvesting ter realise ring van het partiële uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp 's-H.-Arends. kerke. Met verschillende grondeigenaren is nog steeds geen overeenstemming verkregen over de prijs Nadat de raad in besloten zitting nadere mededelingen hierover bad gekregen van b. en w. werd zonder hoofdelijke stemming tot onteigening besloten. Aan de noordzijde van de Prinses Irene- slraat en aan de oostzijde van de Prin ses Bcatrixstraat te Nieuwdorp zullen trottoirs worden aangelegd. Do kosten bedragen 3.274,Het trottoir sta tion Eindwegc zal worden verbeterd; kosten 5500. De raad besloot voorts de Stationsweg te Lewedorp te verbeteren. Dit werk is begroot op 27.000. Tot on derwijzer aan de openbare lagere school te Nieuwdoiy werd benoemd de heer T. Seijnstra te Vlissingen. Aangekocht wer den twee woningen nabij het industrie terrein. Voorts werd besloten een wo ningwetwoning te verkopen. Tenslotte nam burgemeester Vermet met enkele welgekozen woorden afscheid van de raadsleden K Fraanje, C. Goedegebure on C. P. Meijaard, die niet zullen teruj keren in de nieuwe samenstelling van c gemeenteraad. VAN DE 123 LEERLINGEN Vaklieden nodig voor industrie rond Terneuzen Landbouw Afdeling Iandbouwwerktuïgkerstellen, getuigschrift uitgereikt aan: J. Dekker, Wolfaartsdijk; J. Filius, Kats; J. Hollebrandse, Yerseke;W. C. de Jager, Kapelle; C. W. v. Klooster, Le wedorp; A. C. Zandee, Woensdrecht. Getuigschrift afd. metaalbewerken uit gereikt aan: F. A. Aertssen, Goes; J. H. M. Ars, Ove zande; L. W. Anthonisse, Geersdijk; D. Blok, Kortgene; W. C. Brandenburg, I-Iansweert; J. M. Dekker, Willielmina- dorp; J. J. Dommisse, Kapelle; J. L. v. Duyvendijk, Kruiningen; J. L. de Fouw, Kortgene: L. C. Fraanje, Goes; H. I. v. d. Hart, Hansweert. uïtge- J. B. Dierikx, Middelburg; C. A. Filius, 's-He'er-Arendskerke; F. de Hamer, Le wedorp; G. J Harinck, Heinltenszand; A. W. Jansen, Kattendijke; J. M. Jan sen, Goes; W. J. de Jonge, 's-Heer- Abtskerke; A. A. Karman, Colijnsplaat; M. Koole, Goes; F. J. de Kraker, We meldinge; P. A. L. Steenbakker, Lewe dorp; B. Steketee, Goes; G. K. Verboom, Kloetinge; N. v. d. Walle, Heinkens- zand. 2 leerlingen ontvingen geen ge tuigschrift. In de lagere technische school te Ter neuzen zijn vrijdagmiddag aan 105 leer lingen de getuigschriften over de cursus 1961-'62 uitgereikt. In zijn welkom aan ouders en leerlingen zei voorzitter J. F. de Klerk verheugd te zyn over de grote belangstelling voor deze gebeurtenis die het resultaat is van heel hard werken. Sommigen var. jullie willen ongetwijfeld doorleren, zo vervolgde de heer De Klerk, „anderen zullen een baantje zoe ken. Dit laatste zal eenvoudig zijn, om dat „geschoolde vaklui overal welkom zijn. Het onderwijs aan de school, zo legde de heer De Klerk uit, heeft 5000 per leerling gekost. „Zorg dat de maat schappij er iets van terug krijgt". Van de 123 leerlingen slaagden 105, dat is 85 procent (vorig jaar 79,5). Van de 234 andere leerlingen konden er 203 worden bevorderd naar een hogere klas. Oo kdit percentage (87) ligt hoger dan dat van de vorige cursus (85). De bestuursprijzen voor de beste leerlingen gingen naar Th. Verschue- ren, afdeling timmeren, R. Schouten, afdeling metaalbewerken, en beiden le prijzen en een 2e prijs gingen naar C. J. Deij .afdeling brood- en banketbakken. De pryzen v Nederlandse Baksteenindustrie wa ren voor J. M. de Pouw, G. Ver- meersch en J. M. In den Bosch. De directeur van de school, de heer A. F. Spijker noemde hetgeen de jongelui hebben bereikt een basis voor verde re studie. Hij gaf de geslaagde leerlingen een op dracht mee: het overnemen van de taak der ouderen. Namens de leraren wenste de heer Spijker de jongelui veel succes toe in hun verdere werk. De heer M. de Vos feliciteerde de ge slaagde leerlingen namens het gemeen tebestuur van Terneuzen en namens het Gewestelijk Arbeidsbureau. Ook hij sprak de hoop uit, dat de primaire oplei ding een goede basis zal zijn voor het latere vakmanschap. Volgens hem vraagt de verdere industrialisatie van het gebied rond Terneuzen steeds meer vaklieden. „Sterker nog", aldus spreker, „ze zitten daar nu reeds met spanning op jullie te wachten. Daaraan is echter 't gevaar verhonden", zo vervolgde de heer De Vos. „dat jullie het te gemakke lijk zoudt kunnen opnemen". Voor e.v.t. hulp zegde hij de medewerking van het Gewestelijk Arbeidsbureau toe. Geslaagden Een getuigschrift behaalden: Afdeling Timmeren: A. W. de Bokx, R. Clemminck, J. Dieleman, C. D. van Dronge- len, J. M. de Fouw, J. J. Kraak, D. Pijpelink, M. Verhelst te Terneuzen; L. Dieleman, J. Helmendag te Hoek; J. Heijblom, M. A. Kindt te Westdorpe; R. E. Lammens, R. M, Nejjt, H. R. Snoeck te Sas van Gent; A. F. Strij- donck, Th. C. Verschuren te SluiskilG. F. Zegers te Zaamslag. Afgewezen: 1 leerling. Afdeling MetaalbewerkenR. A. van de Berghe te Sas van Gent; E. R. Laurijs, B. P. Thomas te Westdorpe; R. P. Maes te Hoofdplaat; W. E. v. d. Vijver te Axel; L. Maas, J. P. Re- mijnsen te Hoek; P. M. van Waterschoot te Philippine; W. J. Andriessen, A. Postma te Sluiskil; W. Blankers, J. J. Calbo, L. C. van Doom, R. J. van Eijk, L. Kay, J. Klaassen, J. C. Kools, A. J. Lensen, L. H. Meeusen, W. P. de Roo, R. L. Schouten, H, Sittrop, F. Surowiec, J. G. Verhelst, A. C. Verschel ling, A. J. Wisse te Terneuzen. Afgewezen: 10 leerlingen. Afdeling Schilderen: A. L. van Dorsselaar te Sint-Jansteen; J. den Hamer te Biervliet; V. C. Hoorman te Axel; F. A. Lafort te Sluiskil; W. Lauret te Vogelwaarde; W. Pljcke te Sas van Gent; H. E. van Rattingen te Koewacht (B.); C. I. de Roo te Terneuzen, Aanvullend getuigschrift: P, A. de Dreu te Sint-Jansteen; J. W. v. d. Wege te Terneu zen; C. C. de Witte te Westdorpe; P. C. Schobben te Sluiskil. Afdeling brood- en banketbakken: G. L. Bo- gaert te Hontenisse; J. Buyze te Zaamslag: Deij en W. de Fouw te Hoek: J. W. Herman te Axel; W. Ketting. T. Wisse en G, J. de Ruijter te Terneuzen: W. Maes te Hoofd plaat, T. Vaal te Vogelwaarde: F. Vereecken an Gent. Afgewezen: 2 leerlingen. Afdeling elektrotechniek: W. E. v. d. Abeele, Allonslus, G. E. de Buck. H. E. de Jaeger, R. Slock te Westdorpe: C. J. den Breker, R. de Gijsel, R. E. Rijckaert te Sluiskil; H. van Gelderen, H. Rouw, M. A. Wes- dorp, A. Wieland te Terneuzen; J. P. de Meij Sas van Gent: G. F. Swets te Axel; Th. A. Verstraete te Hoofdplaat. Afgewezen: 3 leerlingen. Afdeling autoherstellcnR. v. d. Brande te Clinge, D. C. Engels te Biervliet; L. de Groote en A. Haak te Axel: P. C. de Letter te Koe wacht: A. P. van Pottelberghe. B. E. A. E. Versijp te Zuiddorpe; P. Wieland en A. J. Stoffijn te Terneuzen; R. van Troost te Lamswaarde; W. Walhout te SluiskilJ. Roo- se te Hoek. Afgewezen: 1 leerling. Afdeling Metselen: A. J. den Hamer te Axel; J. W. Lensen te Zaamslag: W. J. van Megen te Sluiskil; C. P. Meloen, O. Vermeersch te Sas van Gent; J. M. de Pauw te Biervliet; W. Vermorken te Hontenisse; J. M. in den Bosch. S. D. van Dxongelen, A. v. d. Werf te Terneuzen. Afgewezen: 1 leerling. Een getuigschrift van het p3rt-time onderwijs behaalden: Afdeling Timmeren: M. B. Koekkoek, Axel; C. G. Rlemens, Terneuzen; H. de Ritter, Hoek; J. G. de Rijk, Vogelwaarde; E. A. Witte, Zuiddorpe. Afdeling Metselen: L. Breepoel. Hoek; H. de Bruijn en L. G. Marossi, Sluiskil; C. de Kraker en G. A. Zegers, Terneuzen. Afdeling Schilderen: D. de Braai, J. P. Ver gouwe, R. A. Wieland. Terneuzen; H. A. Geffen en J. C. Wilhelm, Zaamslag. Afdeling Metaalbewerken: J. W. Andriessen, Sluiskil; J. van Bendegem, C. C. Hoorman, D. A. Overdulve, Axel; E. de Causemaeker, Westdorpe: J. C. van Haele en I. A. Scheffer, Sas van Gent; J. J. de Koeijer, Zaamslag; W. E. Lauret, V/. E. Segers, W. P. Taalman, Philippine; G. J. de Ruyter en J. G. de Ruy- ter, Terneuzen. Afdeling elektrotechniek: A. van Avermaete, Sluiskil; C. den Beer, Axel; M. de Jonge, Ter neuzen; R. E. van Laere, Westdorpe; A. G. Willems, Sint-Jansteen. Afdeling Brood- en banketbakken (A-cursus): E. van Hauten, Sint-Jansteen, G. Joos, Kloos- terzande; J. P. Kornelis, Biervliet; W. H. Kuijpers, Zuldzande; M. J. Michielsen, Ter neuzen; J. de Smet, IJzendijke; L. J. Vaal, Hengstdijk. (B-cursus): A. J. Geijs, Lewedorp. NOORD-ZEELAND KLEINE ROL OP ZITTING THOOLSE KANTONGERECHT De rol van liet kantongerecht te Tholen was vrijdagmiddag niet groot en de boe tes bleven in de juli-zitting allen bene den de honderd gulden. De overtreding van A.YV.M. uit Sint-Annaland, die met zijn auto te hard door de bocht was ge reden, werd deze midd3g het zwaarst aangerekend. De officier van justitie vorderde 75 boete of 15 dagen. De Icantonrechter. mr. W. E. van Vloten, maakte er 50 of tien dagen van. Caféhouder M. J. Z. uit Tholen kreeg bij een boete van dezelfde hoogte nog een flinke reprimande van de kanton rechter. Hij had kortgeleden in zijn zaak ver na sluitingstijd tussen twee en drie uur 's nachts nog bezoekers ont vangen. Was het feit op zich zelf al aanleiding genoeg voor de verbalisant om straffe maatregelen te nemen, nog ernstiger werd de zaak, toen Z. en zijn gasten het de politie-ambtenaar nog moeilijk maakten ook. De kantonrechter en de officier hadden geen pardon voor net gedrag van de caféhouder. Dan waren er nog een drietal verkeers zaken. De melkslijter P. P. uit Tholen reed met zijn bestelwagen een voor het verkeer afgesloten voetpad in. Het kost te hem 5 of 1 dag. De molenaar J. v. d. V. uit Tholen verzuimde op de Hoen- derweg in Sint-Annaland met zijn auto voorrang te verlenen aan een andere auto. Van het argument, dat hij de be treffende auto niet had zien aankomen, namen de heren achter de groene tafel weinig notitie: de verkeersovertreding kwam hem op 25 of 5 dagen te staan. De typograaf M. S. V. uit Oud-Vosse- meer had in Tholen ook een verkeers- fout gemaakt, die voor de kantonrechter weinig twijfel overliet. Hij reed met zyn brommer over het trottoir. Gevolg: 10 of 2 dagen hechtenis. SINT-ANNALAND RAAD VERGADERT Dinsdagmorgen om tien uur zal de ge meenteraad van St.-Annaland in open bare vergadering bijeenkomen voor de afwerking van een 15 punten tellende agenda. Deze vermeldt onder meer on derzoek geloofsbrieven nieuwe raads leden, vaststelling van een nieuw regle ment van orde voor de raadsvergade ringen, de verkoop -van grond en de bouw van een kleedlokaal op het ge meentelijk sportterrein. SINT-MAARTENSDIJK Collecte De collecte te St.-Maartensdijk voor de stichting chr. blindenhulp „De fakkels bijeen" heeft 147,opgebracht. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 Juli. Aardbeien: Senga 1 125, 2 125. Talisman 115118. Jucunda 99—103. R. Gauntlet 88, afw. 52. Rode bessen 66. Zw. bessen 1 184, 2 171. Frambozep 93. FRONTALE BOTSING IN DORPSSTRAAT GAPINGE In de Dorpsstraat te Gapinge zyn zon dagavond rond kwart over zeven twee personenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen, toen de Middelburger A. G. een slingerende beweging maakte. Een inzittende van de auto van G. L. de N. uit Middelburg, werd hierbij licht ge wond. Beide auto's de andere wagen werd bestuurd door L. R. uit Vrouwen polder werden zwaar beschadigd. Aan de technische school te Terneuzen werden de volgende leerlingen bevorderd: Eerste algemene leerjaar: Th. F. van Alem, A. C. Deseyn, J. D. Dubbeldam, K. Heerkens, P. A. Hiel. F. C .de Kraker. H. L de Maat. J F. de Mareé. A. Postma. D. Postma. P. G. van Puyvelde. F. W. Rijckaert te Sluiskil: D. F. van Bunder en H. A. de Letter te St.- Junsleeu; A. J. Leenhouts, C. L. de Smit, F. L. Sutin te Hoofdplaat: G. J. Cappendijk, H. A. van Dijk, J. M. Remorie, P. Remorle te Boschkapelle: J. A. Lippens, V. P. Lippens, A. J. van Waas, A. A. Wijfels te Aardenburg: C. D'hert, B. Dobbelaar, J. Dobbelaar, J. B. van Poecke. Rl Thomas. A. R. Vernaeve te Westdoipe; W. J. v. d. Bergen. L. W. Heme- laar. J. A. Kwisthout, H. P de Maat. J C. Matthijsse. D. J. Obrie. W. J. van Opdorp, J. P. Snelders, J. S. Timmerman te Sas van Gent. J. A. Asselman, Joh. A. Asselman. W. C. van Gremberghe. F. J. Lensen, E. C. Mar cus te Axel; R. R. Corijn, F. A. Lauret, E. M. Notschaele, P. J. de Wit te Philippine; J. J. Bakker, D. J. Balnikker, G. J. Broekhoven. G. Dieleman. P. de Koeyer. P. de Kraker. M. K. Maljaars. L. A. Platteeuw, J. de Ritter, Chr. v. d. Velde. J. v. d. Velde. J. Verhelst te Hoek. J J. de Kok te Schoondijke: W. J. var Gorsel te-Oostburg: J. J. v. d. Broecke. C. J. Dcy. W. Engels. C. de Vos te Biervliet; R. M. Hermans. E. P. de Wit. Clinge. A. M. Strob- bo te Stoppeldijk: H. A. Risseeuw te Spui; J. A. de Blaeij, L. F. Bolleman, J. C. in den Bosch. J. G. Broekhoven. P. A. Broere, M. de Bruijne M. van Cadzand, R. Cracau. A. Die leman. M. Dieleman. C. L. van Doorn, A. Eggebeen, C. P. den Engelsman. I. van Grol. I,. J Guiljam, C. A. Karreman. -J. C. Huijssen, C. Jansen. M. de Jonge. R. Jonkman. R. P. Kegels. J. Klaassen, S. P. de Kraker. J. J. Lensen, M. J. de Leijser, H. A. Maas. H- M. Meertens. A. W. Meeusen. J. M. Michielsen, P Oppeneer. M- Th. de Poorter, J. Pijpelink, M. de Roo. P. IJ. Smits. G. J. Snap. W. M. vnn Straten. J. M. v. d. Veeke. A. v. d. Velde. J. v. d Velde. W. G. v. d. Velde. J. C. Visser, D. J Willemsen. J. W. van Wijck te Ter neuzen Niet bevorderd: 1 leerling. Afdeling timmeren: R. A Baert te Koe wacht, F. A. Jurriëns, R J. Lujjcks te Sluiskil. F. G. Patïjn te Biervliet, M. de Jonge. J. M. Pijpelink te Hoek, R. P. Jonkheym, F. A. Maas te Vogelwaarde. E. M. Kersbulck te Sas van Gent, A. A. de Rijke te Axel. J. de Smet te Westdorpe. E. L. Ploegaert. F. G. Rouglest te Philippine. L. J. Dobbelaar. A. C. Hamelink, J. Ha melink. J. P. Hamelink. C J. van Lange- velde. C. A. Pladdet, C. de Ruijter, G. S. Verbrugge, Z. Wisse te Terneuzen. Niet bevorderd 10 leerlingen. Afdeling metaalbewerken: J. A Boerman, A. J. van I-Iout te Biervliet, J. de Bruijne, F. Roose. F. Stouthamer te Zaamslag. P. J. van Esbroek te Westdorpe, A. M. Bent- schop Knook, W. J. Jurry, P. A. Huijssen te Hoek. F. I. Andriessen. A. C. Ferket, K. van Haele te Sas van Gent, C. P. Com- piet te Vogelwaarde, J. B. de Rechter te St. Jansteen, A. C. Verstraete te Hoofd plaat, L. A. de Jong, E. A, Segers te Phi lippine, R. C. Dellaert. Xh. Vink te Axel, J. M. de Lavoir, J. Schelfhout, T. C. Van- hijfte te Sluiskil, Th. J. Bakker, J. de Bat, v. d. Bent, G. J. v. d. Berg, L. Z. Blankers. F. de Bruijn, C. J. van Cleem- putte, M. J. Hamelink, P. A. Hamelink, B. d. Meide, K. M. Nijssen, B. Royers, C. Rijnhout, C. J. Stoffels, D. F. van Taten- hove. P. M. Thalen, L. W. Verhage te Ter neuzen. Niet bevorderd 15 leerlingen. Afdeling schilderen: G. Boone te Zuiddor- J. J. Poortvliet te Oostburg, P. M. Simonse te Hoofdplaat, F A. v. d. Vijver Axel, R, J. de Waal te Sluiskil, E. J. d. Bergen, M. J. v. d. Vliet te Ter- Afdeling Elektrotechniek: J. P. Tournoïs te Schoondijke, J. C. v. d. Vrede te Zaamslag, Th. de Wolf te IJzendijke, J. W. Giele, C. Hamelink, C. A. Hofman, G. Viveen te Terneuzen. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeling autoherstellen: H. C. Dhaene, F. P. Engels te Westdorpe. J. A. Dieleman, J. de Groote, G. Helmendag. J. T. Tolle naar te Hoek. R. E. van Vooren te IJzen dijke, R, P. Haers te Hoofdplaat, J. E. de Kerf te Koewacht, H. D. de Jonge. P. van Langevelde, F. W. IJzebaert te Terneuzen. Niet bevorderd 3 leerlingen. Voor de afdeling Part-time onderwijs wer den bevorderd: Afd. timmeren: J. Hamelink. W. C. Huyssen. A. van 't Westeinde te Terneuzen. E. Hemeisoet te Westdorpe, M. v. d. Hoofd te Axel, D. L. van Hoorn te Hoek, A. W. de Loos te Vogelwaarde, P. Gernaert, A. de Vilder te Hoofdplaat Afd. metselen: A. J. Begijn, Philippine (A-cursus), E. Inghels, Sas van Gent, L. Klaassen. Zaamslag, A. A. van Mosselvelde, Koewacht, J. G. v. d. Velde. Terneuzen. Afd. schilderen: N. Lauret en P. C. Ploeg- Philippine. Afd. metaalbewerken: J. J. Straub. Terneu- (A-cursus), L. J. de Feyter, A. Leijs. Sluiskil. C. M. Maas, Zaamslag, J. de Bok. A. de Ritter. Hock, E. R. de Rijk, van Gent, A. P. Verstraeten, J. Wie land, Axel. Afd. elektrotechniek: M. C. van Geetsum, J. P. Veistraeten, Axel, J P. Genetello, van Gent. J. J. de Ko°ijer, K. J. de Vos, Zaamslag, M. L. Lensen. Terneuzen. Afd. autoherstellen: J. R. van Bambost, L. L. Herman, H. T. Verstringe. Sas van Gent. S. P. Bufjze, Zaamslag, C. L. Dierickx. Westdorpe. J. D. de Kubber, L. C. de Smit, Hoofdplaat. Afd. brood- en banketbakken: A. Buijze, Sluis, L. Dekker. Terneuzen, E. Gijsel. Sluiskil, J. J. Hageman, Clinge, R, D, Huster, M. v. d. Velde, Axel, F. L. Jans sen. Hulst, J. A. Jansens, Cadzand, E. C. Verheije, Oostburg. Aan dc Gocsc vakschool voor meisjes werd het getuigschrift van de Primaire opleiding Land- bouwhuishoudonderwijs uitgereikt aan: J. C. Anderson, G. M. Bal, M. j. Bal, J. A. Been akker, P. J. C. Casetta, J. M. van Dalen, G. van Damme, B. C. Dekker, A. W. M. van der Endt, M. J. M. GuUjam, L. J. van Hemert, C. v. d. Hooft, M, J. de Kraker, A. S. Marijs, A. Paauwe, L. de Regt, N. A. Remijnse, J. L. de Schipper, J. T. A. Spruyt, E. Tramper. Afgewezen: 1 leerlinge. Het getuigschrift van dc Primaire opleiding werd uitgereikt aan: C. M. Antonisse. J. Dek- A. den Engelsen, A. A. van Hemert. M. A. Heynsdijk, M. J. Hogeveen, L. Jobse, G. C. J. Klootwijk, F. M. Kosten, C. W. Krijger, M. F. C. de Kuijper, C. Marijs, M. J, van de Plasse, H. C. P. Priester, C. A. C. Rovers, J J. P. Smits, M. L. Stleger, A. Vercouteren, van do Vreede, M. Wolf, P. N. Hout, C. M. Brouwer, E. J. de Bruine, C. P. van Burgeier, P. A. Eversdijk, M. Ph. Fens, J. Geelhoed, J. F. van de Griek, F. van Herwij- C. G. D. van Iwaarden, A. N. Jacobusse, C. M. Jobse, A. J. van Loo, P. A. Maartense, J. Schrier, G. J. van Wel, N. P. Wortel, C. L. Zuydweg, A. J. Zandee, N. Bakker, M. M. Dieleman, T. E. van Doorn, A. J. van der Endt, M. N. Hage, C. M. Harinck, W. J. G. den Herder, H. J. van Hoepen, T. den Hol lander, J. C. Honkoop, T. G. R. Hoogstrate, P. Huissoon, J. J. Huissoon, W. A. Kalle- waard, E. Leeuwestein, C. G, de Mul, J. C. Oreel, M. N. van der Schraaf, J. Th. H. Schrier, T. S. Slabbekoorn, M. Vleugel, B. A. de Vreede, A. G. Willemstein, E. C. Cor- stanje, J. M. Dalebout, P. W. van Gilst, N. C. Harinck, M. A. Imanse, E. de Jonge, A. E. Kil, J. C. Neels, J. M. Nijsse, P. C. van der Schraaf, C. II. W. Verburg, C. H. Wisse Nijs- S. M. Zwartepoorte. leerling: uitgesteld getuigschrift (wegens ziekte). Afgewezen: 10 leerlingen. Het getuigschrift voor huisnaaister behaalden: C. L. de Hamer, M. C. Karelse, E. de Klerk, Th. G. Knuist, M. M. van Liere, M. van Loon, W. van der Male, J. Ch. Oele, C. J. Quinten, H. P. C. Quinten, J. P. A. Ruissen, J J. Schipper, C. E. Smit, N. van Waarde, A. Ma- nuhutu. Afgewezen: 1 leerling. P. Geense, C. J. Slinger. J. C. Oele, H. H. Stel, J. S. Verschuure, M. M. Traas, M. F. Eykern, T. C. van Oeveren, C. W. E. Deij, M. Kruys Voorberge, H. P. Bakker, M. M. Priester, J. K. Joziasse, N. M. Knuist. Het getuigschrift voor assistente in de huis houding met beroepen oriëntatie behaalden: P. C. Anderson, C. G. Biaauwkamer, C. CL Glaser, H. Hogesteger, L. Jobse, J. K. Jo- e, N. M. Knuist, D. M. Koster, M. J. Moelker, H. J. Murre, A. B. A. Nagelkerke, L. J. M. van Osselaer, E. M. K. Remijn, C. Schouwenaar, M. Schrijver, W. C. -Slabbekoorn, M. J. Spruijt, M. A. E. Straub, J. C. Toihoek, N. C. Verschuure, A. P. de Voogt, N. de Waard, H Wleckardt. Afgewezen: 1 leerling. getuigschrift voor leerling-verkoopster ont vingen: W. J. Bak, H. P. Bakker, M. C. van Damme, J. E. den Dekker, A. van Deutekom, "V. E. Deij, A. C. Duvekot, C. J. Feleus, M. E. Goozen, M. P. J. van Hertum, M. Kruijs Voorberge, G. Krijnsen, E. A. Minnaar, C. A. Nelisse, M. M. Priester, A. J. Schmiö, A. M. Verboom, F. Visser, M. J. de Visser. Afgewezen: geen. kostuumnaaister be- 1 J. Berman. de vormingsklas ont- Het getuigschrift vi haalden: E. Koeman Het getnigschrift va vingen: E. P. Adriaanse, C. J. Bal, J. L. Dalen, C. C. van Dijke, E. Hack, A. M. ae Jager, M. J. J. Janssens, A. H. Kousemaker, M. C. Luteyn, M. Metselaar, C. Minnaar, M. C. Polderman, A. Schipper. M. H. A. Soeters, H. H. Stel, J. S. Verschuure, J. J. van Wuijck- huijse, G. I. B. Dekker, T. Donner, M. F. Eykern, C. M. S. Geuze, E. M. de Haas, C. Kik, K. C. E. Kloosterman. A. Krijger, L. C. van Liere, F. Schakel, N. J. Schipper, M. M. Traas, R. van der Wal. Afgewezen: 1 leerling. Het getuigschrift van dc vooropleiding voor lerares N.O. werd uitgereikt aan: S. Adriaan se, M. M. Bom, C. L. Bruggeman. M. J. Grif fioen, J. op 't Hof, M. D. van Kleunen. A. M. Klompe, A. A. Koens. M. J. de Kok, W. P. de Looff. E. C. Lous. W. J. Nijssen. L. A. Tim merman, N. S. C. Versloot. Afgewezen: geen. Voor het eerste deel van de akte Na (naald vakken) staatsexamen slaagden: M. C. L. Boo gaard te Terneuzen: RL A. de Doelder te Ter neuzen; J. M. Dronkers te Kruiningen: P de Jager te Oudelande; C. E. van de Ree te Zaamslag; A. A. van der Schee te Zierikzee; I. N Scheele te Terneuzen. Afgewezen: 1 leerling. Voor het tweede deel van de akte Na (naald- vakken) staatsexamen slaagden: A. P, Jacobse te Middelburg; D. G. Kloet te Nieuw- en Sint- Joosland; AL D. Sturm te Goes: A. Vlieger te Grijpskerke; T. A. Wesdorp te Hansweert. Afgewezen: geen. Voor het pedagogisch getuigschrift slaagden: A. P. Jacobse te Middelburg; D. G. Kloet te Nieuw- en Sint-JooslandM. D. Sturm te Goes; A. Vlieger te Grijpskerke; T. A. Wes dorp te Hansweert. Voor het eerste deel van de akte N XIX (landbouwliuishoudicrares) staatsexamen slaag- D. S. Bom te Yerseke: A. J. Dalebout Ouwerkerk; G. J. Dieleman te Waterland- kerkje. J. Glerum te Vlissingen; L. Haak te Zaamslag; J. de Looff te Kortgene; H. W. A. Luyendijk te Kloetinge: P. Mieras te Axel A. W. N(Jsse te Goes; M. C. P. Schippers te Kamperland. Afgewezen: 2 leerlingen. Dc Oclitmanprijzcn werden uitgereikt P. A. M. Kievit, A. C. Joosse. J. J. Schothorst, A. J. Paauwe, J. A. Beenakker, L. Jobse, H Héden overleed onze oud-ambtsbroeder J- A. SLAGEK, in de ouderdom van 81 jaar. Gedurende vele jaren, ook na zijn aftreden, heeft hij de herv. ge meente van Vlissingen als diaken gediend. „Ik weet uw werken en liefde en geloof en dienstbetoon". Op. 2 vers 19. Namens de herv- gemeente, ds. A. Th. Rothfusz, voorz. centr. kerkraad W. Buurman, voorz. college van diakenen. Vlissingen, 19 juli '62. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons me debestuurslid J- A. SLAGER, in de ouderdom van 81 jaar. Gedurende meer dan 40 jaar heeft hij met een voorbeeldige toe wijding en trouw als bestuurslid en penning meester onzer vereni ging de belangen be hartigt ran de her vormde scholen te Vlis singen. Namens het bestuur van de Vereniging tot bevordering van Chr. onderwijs te Vlissingen, ds. A- Th. Rothfusz, voorz. A. de Konink, secr. Vlissingen, 19 juli '62- Langs deze weg zeg ik, mede namens de familie, allen hartelijk dank voor de vele blijken van medeleven en de betoonde belangstel ling na het overlijden van mijn zus. Mevr. A. B. de Vries- Koch. Mevr. E. A. V. Koch. Vlissingen, juli 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7