KEES SNEPVANGERS WON DE ZWAARSTF RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND Zeeuwse Ronde zakelijk aan de top in Nederland Ferctinant Boonman snelste Zeeuw Pech ontnam Minneboo de zege in afwachtingfprogramma te Goes SLECHTS 32 VAN DE 125 RENNERS REDENDE RONDE UIT.... NUMMER DERTIEN... ORGANISATOREN OFFICIEEL DOOR B. EN W. ONTVANGEN UITSLAG DER INTERNATIONALE RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND MAANDAG 23 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 FELLE WIND EN GROTE AFSTAND DUNDEN RENNERSVELD (Van onze sportredacteur) SLECHTS één renner uit de internationale Ronde van Midden-Zeeland kon zaterdagavond in Goes onmiddellijk na de finish van deze slopende race over 213 kilometer de morele kracht nog opbren gen om op zijn door uitputting en strijd getekend gezicht een glimlach te brengen. Dat was de 22- jarige Brabantse timmerman Kees Snepvangers uit Zundert. Zijn eenzame ontsnapping uit een ze ventien man sterke kopgroep ongeveer vijftien kilometer voor de eindstreep had de uitzonder lijkheid van een bovenmenselijke krachtsinspan ning. Want voordien waren de krachtsinspannin gen vooral door een meedogenloos harde wind al zo omvangrijk geweest, dat de renners vol komen uitgeblust leken en alleen nog maar in staat schenen om de laatste kilometers in een slaafse, rustige cadans af te leggen. Met enkele machtige pedaalslagen spotte Kees Snepvangers in de buurt van Wemeldinge echter met alle voor spellingen, waarin werd gezegd, dat Goes een mas sale eindsprint van zeventien man te zien zou krij gen. Onstuitbaar sprong hij weg bij zijn zestien metgezellen en in een machtige solorusli, waarin hij de laatste reservekrachten uit zijn magere li chaam perste, raasde hij naar de eindstreep. Met vermoeide bewegingen hief hij in de laatste meters zijn armen omhoog, maar reden om te lachen had hij, want hij was de overwinnaar in de allerzwaar ste van de vier internationale Ronden van Midden- Zeeland die tot nu toe verreden zijn. Bijna ander halve minuut later gleden de zestien renners, die de kracht niet hadden kunnen opbrengen om Kees Snepvangers in zijn solorush te stuiten, over de eindstreep. Een eindstreep, die als een verlossing voor hen opdoemdeZelfs voor de allersterksten en dat waren Kees Snepvangers en zijn zestien volgelingen was deze internationale Ronde van Midden-Zeeland een lange, lange lijdensweg ge worden. De opluchting, omdat het éindelijk alle maal voorbij was, straalde van him gezicht toen zt van hun fiets stapten. De enorme afstand (213 ki lometer), maar meer nog de bochtige, smalle slin gerweggetjes, waarop de renners voortdurend moesten afstoppen en opnieuw aanzetten, alsmede de felle zuidwestelijke wind (windkracht zes) had den deze ronde tot de zwaarste ondër de Neder landse klassiekers gemaakt Dat bleek ook wel dui delijk, want slechts 32 van de 125 gestarte renners „haalden" de eindstreep" Voor zijn uitzonderlijke krachtsinspanning in deze Ronde van Mid den-Zeeland wacht Kees Snepvangers waarschijnlijk een opmerke lijke beloning: afvaardiging naar de wereldkampioenschappen voor amateurs op de weg in Italië. Dr. P. van Dijk, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie, maakte daar onmiddellijk nadat Kees Snepvangers in de blauw-witte zebratrui was gehesen en de ron de-missen hem goedgunstig waren geweest, een duidelijke toespeling op. „Je weet, dat de Ronde van Midden-Zeeland, zo vlak voor het we reldkampioenschap, bijzonder belangrijk is", zei dr. Van Dijk, „en wie in deze ronde een goed figuur slaat, is al dicht bij een verkie zing"De K.N.W.U.-voorzitter voegde er nog aan toe: „Ik zou het persoonlijk zeer prettig vinden als jij gekozen wordt in de Neder landse ploeg voor het wereldkampioenschap". In dat licht bezien, zijn er voor Zeeland ook weer nieuwe perspectieven geopend: de jeugdige Ferdïnant Boonman uit 's-Heerenhoek reed in deze slopende koers naajr een prachtige derde plaats en weet de aandacht van de Nederlandse wieler- wereld nu meer dan ooit op zich gericht. In Boonman heeft Zeeland een kandi daat voor de ploeg voor het wereldkampioenschap, misschien nog niet dit jaar, maar toch zeker in een iets verdere toekomst Men hoefde beslist niet geniepig met een oor aan een sleutelgat te luisteren om te weten te komen, wat de ploeg leiders hun renners 's ochtends voor de wedstrijd vooral op het hart bonden bij het opstellen van de krijgsplannen. Ie dereen wist het immers: de eerste dertig a veertig kilometer zou de route gaan over opmerkelijk smalle wegen, soms weinig meer dan anderhalve meter1 breed, en hier zou het rennerspeloton ongetwijfeld uiteenwaaieren tot een ve le honderden meters lang lint. „Zorg, dat je op die smalle wegen vooraan zit", zeiden alle ploegleiders, „want als in het begin de slag al valt, is iedereen, die achteraan rijdt bij voorbaat al kans- driks, Schuling, Koolmees, Van Heyst en Fransen) die lange tijd de eerste groep in gezichtsbereik hield, maar ten slotte werd deze groep toch naar een onoverbrugbare afstand gereden. Bij de eerste ravitaillering in Vlis- singen was het aan de renners ove rigens al duidelijk te zien, welke ont beringen en inspanningen zij op de smalle Zuidbevelandse wegen, vech tend tegen concurrenten en wind, achter de rug hadden: hun gezichten waren reeds getekend door vermoeid heid en strijd- En toch dunde het groepje nauwelijks. Wel kreeg eerst Van der Weele uit Goes materiaalpecli, waardoor hij moest los sen, wel raakten De Wit en Brekelmans, uit de kopgroep door lekke banden, maar toch reed er nog altijd een compacte; groep van achttien man door Walche ren en over de dam bij Vrouwenpolder naar Noord-Beveland. Daar moest De Jager nog lossen. Toen waren er dus nog zeventien. Inmiddels had iedereen berekend, dat de Westbrabantse ploeg van ploegleider Toon Simons met vier man het sterkst vertegenwoordigd was in de kopgroep, Maar omdat ongetwijfeld iedere ploegleider dat had gezegd, ontbrand de de strijd nauwelijks drie kilome ter na de start in Goes reeds in alle hevigheid: iedereen wilde vooraan rijden Zelfs de felle wind, die de renners tot 's-Heer-Arendskerke pal „op kop" hadden, kon de gemoede ren niet tot rust brengen. Steeds weer kwamen er nieuwe, frisse stoottroepen naar voren om een gunsti ge positie in te nemen, maar steeds ook raasden er dan weer andere eskadrons naar de kop van het peloton om zich meester te maken van die gunstige no- silie. Voor het kal' onder het koren kon het onheil onder deze omstandigheden niet uitblijven. Hopeloze situatie En tussen Heinkenszand en Nisse (na 15 kilometer) was de situatie voor een aantal renners al volkomen hopeloos ge worden, want door al die tempoverho ging op kop had zich een kopgroep van 35 man geformeerd. Met Miel Verstrae- te uit Eede, Raf Gijssel uit Eekloo, Van der Weel uit Goes, Ko Tolhoek uit Yer- seke en Ferdinant Boonman uit 's-Hee- renhoelc was Zeeland rijkelijk vertegen woordigd in deze onderneming. Ook de man, die later als winnaar gehuldigd zou worden, was toen overigens al bij de eersten. Hij reed daarbij zelfs in het gezelschap van zijn ploegmakkers Van der Kloot en Van Acrt. Met vermoeide bewegingen liicl Kees Snepvangers zaterdagavond tegen tien over zeven zijn armen omhoog, toen hij door de finish gleed van de internationale Ron de van Midden-Zeeland. Hij had alle reden voor dit. triomferende gebaar: hij was de onbedreigde winnaar, Ongetwijfeld is van alle chauf feurs in en rond de internationale Ronde van Midden-Zeeland de be stuurder van de bezemwagen het meest gestoptMen weet het: deze wagen verschaft vervoer aan renners, die geen heil meer zien in de strijd en die dus opge ven. En niet minder dan 93 ren ners zagen er zaterdagmiddag geen heil meer in! Weliswaar peddelden heel wat renners op eigen gelegenheid rustig naar Goes terug, maar er waren er toch nog voldoende over om de bemanning van dc bezemwagen die voortdurend zijn „last" moest lossen een drukke mid dag te bezorgen. Het gerucht wil nu. dat de chauffeur van deze auto sedert zaterdagmiddag een bijgelovig man is. De eerste ren ner. die zaterdagmiddag opgaf en in de bezemwagen stapte, droeg namelijk'rugnummer 13Het was de Zwitser Jean Bighley. Zwoegend tegen een felle zuidwester rij den hier renners uit de Ronde van Mid- den-Zeeland ergens tussen 's-Heeren- hoele en Lewedorp. GEEN TOEVALLIGE OVERWINNING De winnaar van de vierde interna tionale Ronde van Midden-Zee land, de 22-jarige Kees Snepvan gers uit Zundert, vestigde vorig jaar reeds de aandacht op zich. Hij werd toen aangewezen als reserve voor de Nederlandse ploeg voor het wereldkampioen schap op de weg. Een week ge leden keerde Snepvangers terug uit Duitsland, waar hij met een ploeg onder leiding van Toon Simons had deelgenomen aan vijf wedstrijden. De renner uit Zun dert won twee van deze vijf racesIn Riesa (Oost-Duits land) zegevierde hij, waarbij hij onder meer Sohur en Eckstein achter zich liet. Dit gebeurde in een avondcriterium over 80 kilo meter. In Karl Marxstad won hij een race over 160 kilometer. De overwinning van Snepvangers in de Ronde van Midden-Zeeland is dus beslist geex. toevallige Vooral ook niet, omdat Snepvan gers met zijn ploegmakkers (on der leiding var. Toon Simons) vrijdag reeds de laatste 70 80 kilometer van dit Zeeuwse par koers verkende- Hij wist dus waar hij zijn slag moest slaan Snepvangers is timmerman, maar beoefent dit vak alleen in de win ter. En opnieuw bleek de naar het corpulen te neigende heer Toon Simons een slim me tacticus. Want op Noord-Beveland, in de buurt van Geersdijk (167 km) liet hij- eerst Kees Haest uit de kopgroep wegspringen. Het leek even ernstig, want bij Ivort- gene en Colijnsplaat had deze Braban der, die zijn naam alle eer aandeed, 400 meter voorsprong, maar het kostte de groep van zestien zo weinig inspanning om de vluchteling weer te grijpen, dat niemand eigenlijk meer bang was voor zo'n eenzame ontsnapping. Daaruit is het wellicht te verklaren, dat mannen van klasse als Verstraete, Gijs sel, Solaro, Boonman en Van Espen niet al te ongerust waren, toen een ploeg- makker van Kees Haest, te weten Kees Snepvangers, in de buurt van Wemel dinge ook zo'n eenzame solist werd. Met een machtige demarrage sprong hij weg en toen de concurrerende kopstukken inzagen, dat het Snepvangers grote ernst was, bleek het te laat, veel te laat. Wel deden vooral Verstraete, Boonman en Solaro nog een vertwijfelde poging om de schade weer goed te maken, maar zij ondervonden daarbij zoveel tegenwer king van Haest, Van der Kloot en Van Dongen, de ploegmakkers van Snepvan gers, dat zij al in de buurt van Kapelle de strijd opgaven. Zowaar had Haest nog voldoende kracht overgehouden om in Goes bij de zestien man weg te sprin gen en de tweede plaats te veroveren. Boonman verrichtte daarop de laatste heldendaad: hij won de spurt van de groep van vijftien. Ruim een minuut na deze groep kwam Wim de Jager als achttiende binnen. Bijna een kwartier na de winnaar kwam daarna pas een tweede groep Een tweede groep van dertig renners wenste zich zo vroeg in de strijd al niet bij een nederlaag neer te leggen. Ren ners als Gerard Wesseling (kampioen van Nederland), Mik Snijder, Bart So laro en Arie den Hartog bevonden zich in die groep. Met zoveel kwaliteit „aan boord" was het geen wonder, dat deze groep in Kwadendamme weer aanslui ting kreeg met de eerste. Toen echter gebeurde er voor de Ronde van Midden-Zeeland, waarin de organi satie ook nu weer tot in de perfectie verliep, iets vreemds: zo maar uit een zijstraat reed een achtergebleven groep van ongeveer vijftien renners, die heel duidelijk misgereden waren, het par koers weer op, juist op het moment, dat do twen samengekomen groepen pas seerden Gediskwalificeerd Er was nu dus een kopgroep van om en nabij tachtig man, waarbij vijftien ren ners. die met legaal de voorste linies bereikt hadden Overigens: de jury had deze vijftien renners precies genoteerd, maar kreeg het niet al te moeilijk, want slechts één van die vijftien (de Belg Willy Huyvaert) bereikte in Goes later de eindstreep. Alleen hij moest dus of ficieel gediskwalificeerd worden. In de luwte van de zeedijk tussen Baar land en Ellewoutsdijk bleven de scher mutselingen daarna voorlopig uit, maar op weg naar 's-Heerenhoek laaide de strijd opnieuw hoog op. Voor Gerard Wesseling uit Halfweg was het tragisch, dat hij juist in een beslissend stadium van de strijd een lekke hand kreeg. En hij sleurde twee ploegmakkers in zijn nederlaag mee. Mik Snijder eveneens uit Half weg, en Oor Schuuring uit Amster dam, bleven namelijk achter om te helpen hem weer in het peloton te brengen. Maar juist op dat moment werd het pe loton door voortdurende acties aan de kop volkomen in stukken gescheurd. En toen de kruitdamp tussen Lewedorp en Nieuwdorp enigszins was opgetrokken, bleek er een kopgroep te zijn van 21 renners: de Zeeuwen Boonman, Ver straete, Gijssel en Van der Weel, Snep vangers met zijn ploegmakkers Kees Haest, Van der Kloot en Leo van Don gen, alsmede Karstens, Heeren, Mes ters, Van Espen, Solaro, Van Kemenade, Rutten, Buuts, Van Ginneken, Boog, De Jager, Gerrit de Wit en Brekelmans. De slag was gevallen BIJEENKOMST IN GOESE STADHUIS De internationale wielerronde van Midden-Zeeland is niet alleen een klassieke wielerwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken met het accent op amateurs maar zij is evenzeer een commer ciële aangelegenheid, die zijn weerga niet kent in de Nederland se wielerwereld. Duidelijk is dit gesteld tijdens de traditionele ont vangst van organisatoren, ploeg leiders en medewerkers van de Ronde van Midden-Zeeland zater dagmorgen in de raadzaal van het Goese stadhuis. Het meest spreekt de opmerking van de voorzitter van het wïelercomité Zuid-Holland, de heer P- J. Kuyters uit Den Haag: „Ik complimenteer dé organisatoren met het feit, dat het reclame-element iri deze ronde met niet minder dan tweehonderdduizend gulden is vertegenwoordigd. Wij ha len nauwelijks een tiende van dit be drag...." De ontvangst van de representanten van de Ronde van Midden-Zeeland droeg een ongedwongen karakter. Loco-burge meester J. S. Visscher sprak van een „uitstekend georganiseerde wielerwed strijd, een speciaal compliment aan het adres van de heer A. G. Verhulst waard". Zakelijk noemde hij de koers van grote betekenis voor de midden stand in Goes. Hij zag hierin ook een middel om de provincie meer bekendheid te geven. Nadat de heer L. Vuyk namens het or ganiserend comité had opgemerkt, dat nooit tevergeefs een beroep wordt ge daan op de gemeente Goes, richtte de heer Verhulst zich tot de talrijke geno digden. Hij toonde zich verheugd over de medewerking van de autoriteiten. „Voor ons is deze medewerking een be- op, dat de sponsors rond twee ton in de ronde hebben geïnvesteerd. „Dit is een van de grootste handelszaken in Goes", zei hij over de wielerwedstrijd. Vervol gens bood hij loco-burgemeester Vis scher een herinnering aan deze dag aan. Voorbeeld Dr. P. van Dijk, voorzitter van de K. N.W.U. wees in het bijzonder op het internationale karakter van deze ron de. „Dat is nog niet eerder gepres teerd", wist hij te vertellen. Namens de binnen- en buitenlandse sportjournalisten sprak de heer A. Veraert uit Breda enkele woorden. Hij vond d6 Ronde van Midden-Zcc- land wat organisatie betreft een voor beeld voor de Nederlandse wielerwe reld. In een vlot en geestig speechje verge leek de heer S. Dresens, voorzitter van het organisatiecomité Ronde van Noord- Brabant, de Zeeuwse klassieker met een riant gebouw, steunend op een stevige' De uitslag van de vierde internationale Ronde van Midden-Zeeland luidt: 1. Kees Snepvangers uit Zundert, 5 uur 19 minuten 26 seconden. Op 1 minuut 25 seconden: Kees Haest uit Rijsbergen. Op 1 minuut 29 seconden: 3- Ferdinant Boonman uit 's Heeren- hoek, 4. Gerben Karstens uit Leiden, 5. Walter Heeren uit Sint Willibrord, 6. Jacques Mesters uit Den Haag, 7. Raf Gijssel uit Eekloo, 8- Jacques van der Kloot uit Zundert, 9. Leo van Dongen uit Made, 10 Kees van Espen uit Arn hem, 11 Bart Solaro uit Den Bosch, 12. Ad van Kemenade uit Eindhoven, 13. Theo Rutten uit Leende, 14. Piet Buuts uit Heidonk, 15- Marinus van Ginneken CRITERIUM VOOR NIEUWELINGEN Slag gemist De 54 buitenlanders in de ronde hadden die slag gemist en inmiddels waren er al tientallen coureurs in de bezemwa gen gestapt. Ook Wesseling, Snijder en Schuuring verdwenen later in dit weinig begerenswaardige voertuig Wel was er nog een tweede groepje van tien man: (de Fransman Gwellam,1 de Belg Engels, de Brit Cromack en de Nederlanders Lachterop, Visser, Hen- VAN DER WAL WERD WINNAAR De jeugdige wielrenner G. Minneboo uit Heenvliet heeft zaterdagmiddag op het parkoers aan de Bergweg in Goes tijdens een criterium voor nieuwelingen over 45 kilometer bijna zijn triomf van verleden jaar toen hij eerste werd bij de aspiranten herhaald. In de nieuwelingenwedstrijd die deel uitmaakte van het afwachtingsprogramma van de Ronde van Midden-Zeeland had Minneboo op bjjna de helft van de afstand dan flinke voorsprong genomen. Zijn papieren op de eindzege stonden bijzonder goed, want met groot gemak wist de Heenvlietse renner de vele pogingen om hem te achterhalen te weerstaan. Wat echter geen van zijn achtervolgers gelukte vermocht het noodlot: de overwinning ging Min neboo voorb(j en liy moest genoegen nemen met de tweede plaats. De nieuwelingen moesten twee series rijden; uit elke serie gingen de twintig best geklasseerde renners over naar de finale. Deze finale heeft van het begin af een felle strijd te zien gegeven. Reeds in de eerste ronden ondernam B. Breur uit Nieuwe-Tonge een uitlooppoging, waarbij hij de steun kreeg van nog en kele renners. Met nog 23 ronden voor de boeg lag het veld echter weer bijeen. Enkele ronden later dacht J. van Veen uit Werkendam en J. van der Vleuten uit Mierlo-Hout de strijd te kunnen be slissen door er van door te gaan. Al spoedig moesten deze renners hun dwa ling inzien toen de hoofdmacht hen weer achterhaalde. Voorsprong Met nog 17 ronden te ryclen liet Min neboo het peloton zjjn rugnummer zien. Hij nam 100 meter, welke voorsprong hjj geleidelijk aan uitbouwde. P. Stoots uit Amsterdam en Van der Vleuten werd dit te veel en zij gingen op jacht naar de vluchteling. Zjj trokken er bij zonder hard aan en zagen kans om iets van hun achterstand goed te maken. Met nog 10 ronden te rijden achtte Min neboo het verstandiger zich op zijn twee achtervolgers terug te laten zakken. Hij „duldde" één ronde hun gezelschap, maar toen ging hij er weer met verbluf fend gemak van door. Stoots en Van der Vleuten, die bij de achtervolging te veel van hun krachten hadden ge vergd vielen sterk terug. Er doemden voor Minneboo echter weer andere concurrenten op: A. van der Wal uit Zuidland en A. van der Aa uit Nieuwkuik waren uit het pe loton ontsnapt en trachtten zich bij de koploper te voegen. Met nog 4 ronden te rijden hadden zij reeds een stuk van hun achterstand 'ngehaald. In de 'olgende ronde kon Van der Aa het tempo van Van der Wal niet meer volgen en zakte af. Minneboo had ste viger aangezet en zijn voorsprong was weer iets groter geworden. Toegejuicht door het publiek begon Minneboo aan zijn voorlaatste ronde. Daarin kwam echter voor hem de grote desillusie. Hij kreeg een lekke tube on voor hij een an dere fiets had gekregen was Van der Wal hem voorbij gegaan. Met ongeveer 100 meter voorsprong op Minneboo, die op zijn geleende aspïrantenfiets niet goed uit de voeten kwam, ging Van der- Wal als eerste over de eindstreep. Zijn tijd over de 45 kilometer was 1 uur. 16 minuten en 57 seconden. Derde werd G. Stiegelis, terwijl R. Balvert uit Amster dam beslag legde op de vierde plaats. De aspiranten moesten 25'/2 kilometer afleggen verdeeld over 25 ronden. Deze stryd besliste de Zeeuwse kampioen W. de Bois uit Zuidzande in de eindspurt van een groepje van 7 man in zjjn voor deel. Hij legde de afstand af in 42 mi nuten. De eerste zeven ronden had de groep aaneengesloten afgelegd. Daarna volg den enige ontsnappingspogingen, echter niets opleverden. Met nog 6 i den voor de boeg had zich een kopgroep van 7 renners gevormd, waarvan P. de Wit en E. Kroon de belangrijkste kans hebbers schenen. De Bois was echter in de sprint te snel voor hen. Tweede v A. Akkermans uit Nieuw-Vosmeer, ter wijl C. Leunis uit Amsterdam derde werd. Op ait moment is Kees Snepvan gers alle ontberingen en mateloze krachtsinspanningen uit de Ronde van Midden-Zeeland al weer ver geten. Want hier wordt hij over weldigend gehuldigd als winnaar van deze ronde. (Foto P.Z.C fundering, en omringd door een fraai park. De Haagse wielerorganisator P- J. Kruyters sprak in het bijzonder zijn waardering uit voor de grootse commer ciële opzet van de Ronde- Namens „Sport Steunt Zonneveld", dat finan cieel een graantje meepikt van deze wielerwedstrijd, vertolkte voorzitter Westerveel de dank van de patiëntjes in Middelburg, Serooskerke en Oostka- pelle, die hun ronde al hebben verreden. Tenslotte werden nog enkele woorden gesproken door de heer L. J- Kienhuis namens de B.P. Het glas werd daarna geheven op het succes van de vierde in ternationale Ronde van Midden-Zeeland. VOOR ZONNEVELD De opbrengst van de tijdens het afwach tingsprogramma in Goes tijdens de in ternationale Ronde van Midden-Zeeland gehouden frisdrankenverkoop ten bate van „Sport Steunt Zonneveld" heeft f 510,51 opgebracht. Volgend jaar wellicht ook een tijdrit Volgend jaar beleeft Zeeland een lus trum-ronde: de internationale Ronde van Midden-Zeeland wordt dan voor de vijfde maal gehouden. In verband daar mee heeft het organisatie-comité nu al grote plannen. Zo kon de heer A. G- Verhulst, voorzitter van het comité, ver tellen, dat overwogen wordt volgend jaar een ploegentijdrit aan de ronde te verbinden. Deze tijdrit zou dan verre den worden op de dag voorafgaande aan de zaterdag, waarop de ronde verreden wordt. Ook is men bezig een réunie van wereldkampioenen in Goes te reali- uit Het Schijf, 16. Emiel Verstraete uit Eede, 17. Jan Boog uit Laren. Op 2 minuten 54 seconden: 18. Wim de Jager uit Den Haag. Op 14 minuten 19 seconden: Coentje Visser uit Santpoort, 20. Frans Lachterop uit Amsterdam, 21. Romein (België A), 22. Wim van Heyst uit Haarsteeg, 23. A. Koolmees uit Rot terdam, 24- R. Cromack (Engeland), 25. Marie Engels (België), 26- Roger Se- ghers (België), 27. Gwellam (Frank rijk), 28. R. Hendriks uit De Wijk. Op 14 minuten 59 seconden: 29. Manfred Haeberli (Zwitserland). 30 Willy Declercq (België), 31. J- Sommer (Australië), 32 Victor Vandewiele (Bel gië). PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de interna tionale Ronde van Midden-Zeeland lnidt: 1. Drie Hoefijzers (Snepvangers, Haest en Van der Kloot) 16 uur 1 minuut 12 seconden; 2. Zeelands Roem (Boonman, Van Espen en Solaro) 16 uur 1 minuut 45 seconden, 24 punten; 3. Kikkerop (Heeren, Rutten Van Ginne ken) 16 uur 1 minuut 45 seconden, 33 punten. Dichte drommen toeschouwers stonden in Middelburg trouwens ook in ande re Zeeuwse steden en dorpen langs de route geschaard, toen de renners pas seerden. Hier gaat de kopgroep uit de Ronde van Midden-Zeeland over de Markt. De uitslagen waren: Nieuwelingen: 1. A. van der Wal te Zuidland; 2. G. Minneboo te Heenvliet; 3. G. Stiegelis; 4, R. Bal vert te Amsterdam: 5. J. v. d. Vleuten te Mierlo-Hout; 6. P. van Dongen te Made; 7. A. Naaktgeboren te 's-Graven- deel; 8. H. Meijer te Zaandam; 9. P. Stoots te Amsterdam; 10. H. van Lier- op te Hillegom; 11. A. van der Aa te Nieuwkuik; 12. J. van ,Hesse te Arn hem; 13. B. Minnekus té Zuidland; 14. R. Troost te Zaandam; 15. P. Fontijn te Zaandam. Aspiranten: 1. W. de Bois te Zuidzande; 2. A. Akkermans te Nieuw-Vosmeer; 3. J. Leunis te Amsterdam; 4. P. de Wit te Zaandam; 5. E. Kroon; 6. H. Verveer; 7. H. Mol te Lewedorp; 8. J. van Roo sendaal te Notendaal; 9. L. Visser te Zaandam; 10. M. Roubos te Zaandam; 11. F. Mesters te Den Haag; 12. J. v. d. Griendt te Zaandam; 13. W. de Feber. Het publiek langs het afwachtingspar- koers werd voortdurend van de strijd in de internationale Ronde van Midden- Zeeland op de hoogte gehouden via de geluidsinstallatie. Deze snelle bericht geving was mogelijk dank zij de samen werking tussen de P.Z.C. en Vredestein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5