„Kampeerboomgaard" in Haamstede ontruimd Sportuitwisseling Middelburg- Folkestone zaterdag begonnen CLUBGEBOUW Zeeuwse ALMANAK Dodelijk ongeluk bi j Roosendaal Gasontploffing in IJzendijke Geen vergunning: TWEE PONTEN OVER ZIJPE BEPERKTEN FILE TOT 4 KM SUGGESTIE BIJ JUBILEUM: OPRICHTING Z.T.I.-BOND ZEEUWSE VISSERS HEBBEN VEEL REDEN TOT ONTEVREDENHEID AMERIKAANSE MUZIKANTEN REDEN „DE RONDE" PER BUS SNEL GOED FOTO VERSCHGORE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 JULI 1962 DEMONSTRATIES EN WEDSTRIJDEN Engelse traditie tijdens officiële ontvangst in het stadhuis Met een officiële ontvangst in liet Middelburgse stadhuis, gymnastiek- en volks- dansdemonstraties, een lawn tenniswedstrijd, een zeehengehvedstrijd en een zeil tocht op het Veerse Sfeer, is de sportuitwisselingsweek Middelburg-Folkestone het afgelopen weekeinde begonnen. Hoogtepunt van deze twee dagen was onge twijfeld de bijeenkomst zaterdagavond in de Burgerzaal van het stadhuis, waar Engelse gasten en Middelburgse gastheren ontvangen werden door het Middel burgse gemeentebestuur. Het ontbrak niet aan Engelse traditie tijdens deze ont vangst: de burgemeester van Folkestone, captain Wilfred Lawrence, verscheen in officieel tenue: een roodfluwelen mantel, afgezet met bont, en een lange gouden ketting. Hij werd vergezeld door zijn echtgenote en „town-sergeant" W. Jenkins, een hoogwaardigheidsbekleder, die uiterst schilderachtig was uitgedost, in kuit broek en rode lange jas, waarbij hij als teken van waardigheid een gouden staf droeg. In zijn welkomstwoord besteedde bur gemeester mr. J. Drijber van Middel- buig aandacht aan dit verschil tussen de Engelse en Nederlandse gebruiken. „De meeste Nederlandse burgemeesters hebben slechts een zilveren ambtsketen en niet zo'n prachtig kostuum als U". zo zei hij tot de burgemeester van Folke stone. Vervolgens maakte mr. Drijber f van de moeilijkheden rond Mid- opgelost moesten worden. „Wij inspiratie nodig gehad", aldus de burge meester. In dit verband gebruikte hij de Engelse uitdrukkingen ..Dutch comfort" en ..Dutch defense". „Dutch courage" (moed geput uit een jeneverglaasje) was er volgens de burgemeester echter niet voor nodig geweest. Mentaliteit „Er is lang een afstand geweest tus sen onze volkeren", aldus mr. Drijber, Advertentie Welke vereniging heeft interesse in één nieuw solied hou ter clubgebouw. Zeer voordelig in prijs. Gemakkelijke betaling. Brieven onder no. 7201, Oosterboekhandel J. Amesz, Voorscho terlaan 145, Rotterdam. Bevorderingen vakschool voor meisjes te Goes Aan de vakschool voor meisjes ie Goes werden bevorderd van de le naar de 2e klas Primaire opleiding landbouwhuishoudondcrwijs: M. J. Cornelisse, N. A. van Damme. M. F. Frede- riks. H. Geerts. A. M. Goetheer. H. M. Guil- jam. Y. de Jong. E. C. Kloosterman. A. J van Koeveringe. J. L. Maat. M. P. van Mal- degem, D. L. de Mol. M. C. van Oost. E. L Oosthoek, C. E. de Putter, M. Tramper. P. C. de Visser. C. S. L. de Vrie2e. C. de Dreu, C. M. Huissen. Afgewezen: 3 leerlingen. Van de le naar de 2e klas Primaire opleiding: P. J. Antonisse, P. T. Bakker, F. de Dood. M. E. J. Hayette. J. J. Imanse, A. Jobse. P. A. M. Kievit. M. J. Kriekaard. J. C. M. Lee- mijer, E. G. van Liere, S. J. F. van de Loo, C. H. Minderhout, J. A. E. Outermans, P. W. M. de Pan. J. M. Reynhout. F. van Sabben, M. A. J. Schijf, A. Simonse. C. E. Volkers. A. K. Zuidwee. W. H. G. Steenhart. J. Bliek. P. van Boven, S. M. Buysroege, M. N. de Fej-ter. K. W. Geense. S. J. Hamelink. M. A. P. Jacobs, T. C. Karelse. W. Keukelaar. G. C. Koole, G. van de Kreeke, M. J. M. de Nooijer, C. M. de Pan, A. H. de Roo, P. M. J. van Sabben, E. G. Schipper, J. M. Sinke, E. M. M. van Stee. M. E. Vis. C. C. Visser, M. J. Vis ser, J. C. de Kraker. L. J. van den Berge. L. J. van Doorn. A. F. Geense. J. C. van Iwaarden. J. L. Kesselaar, M. M. W. E. Klap. M. J. Kooman, C. Lukasse. W. L. van de Maaie, J. J. Meyaard. A. J. Meyer. E. A. Moerland. M. E. van Oosten. M. J. Ouderaan. F. van Overbeeke. J. L. de Rijke. A. Smits, N. J. van Stee, S. van Weele, J. J. Zoetewey. M. F. Verdoorn. J. Anthonisse. C. J. M. v. d. Berghe, C, Eversdijk, A. C. Joosse, J. C. Kos ter. M. M. de Koster, J. E. Martijn, C. M. Openeer. A. L. M. Reynoudt, J. J. Schothorst. P. T. Slabbekoom, G. Stevense, J. C. Verhulst. G. M. Vermeulen. C. W Walraven. M. Daane. J. van den Dorpel. J- E. van de Kreeke. L. Krijger. D. C. Leijs, N. Maas. N. Meeuwse, C. G. Mol, M. S. Murre, J. J. Nieuwenhuyse. A. J. Paauwe. M. F. Polderman. L. M. de Regt. C. P. Riedijk. P. M. de Schipper. N. Schouwenaar, J. J. Sonke, W. Timmerman. G. C. Veiheyke. L. H. van Stel. Afgewezen: 17 leerlingen. Van de le naar dc 2e klas den bevorderd: A. Boer, A. E. C. Bol, A. E. van Cadsand, E. J den Dekker. H. P. Geense. M. Geluk. A. C. Hubregtse, F. J. Kimmel, J. J. Korstanje, T. W. Potter. J. Slabbekoom. C. J. Slinger. J. C. Smits. L. C. J. Snoek. P. J. Verhuist. P. K. Vermaire. N. M M. Ver- rijzer, M. N. van Waarde, A. M. Waverijn. A. Weertman. P. J. Welleman. J. C. Wage naar. Afgewezen: geen- Van de le naar de 2e klas vóóropleiding voor lerares N.O, gingen over; N. van Belzen. A. E. van Boven, C. G. Brandsma, H. van Gorp. A, de Haan, A. Hoogerbrugge, J. C. E. Ka relse, J. M. de Kok. J. P. H. O reel, D. M. Rejack, M. J. Stouthamer, J, Ultee, S. J. J. L. van Wouwe. Afgewezen: 1 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klas vooropleiding voor lerares N.O. werden bevorderd: T. E. Con tant. P. J. Dey, P. Ftlpse. N. Geelhoed. M. E. de Jager. P. J. Kastelein. C. de Klerk. T. C. van Oeveren, C. de Vos, S. P. Wirtz, A. van Oosten, Afgewezen: geen. Zwemles Het was een zonnige dag en in de Braakman, dat meer dan fraaie recreatie-oord, was het bijzonder druk. Er werd gezwommen dal het een lieve lust tvas en degenei. die de zwemkunst nog niet onder de knie hadden, waren druk doen de om deze edele sport onder de knie te krijgen. Sommigeheet jeugdige aspirant-zwemlcampioe- nen, onder leiding van hun vaders Eén van die vaders was viel erg druk in de weer met zijn troon opvolger, die vooralsnog tamelijl onbeholpen in het. watef+spartr' de. Veel te onbeholpen, naar de si, van de vader, die natuurlijk ook in zijn uil een valk zag en dan nog wel een valk, die direct zou moeten kunnen zuiemmen. En dal is zelfs van een valk te veel ge vraagd. Tenslotte was papa schier tenein de raad en in een laatstewan hopige poging om zoonlief de eer ste beginselen goed in te prenten riep hij in onvervalst Zeeuws: „En dan slae je je bénen net. as uv puute tegemelcaore!" „maar de tijden zijn veranderd". Hij weet dit vooral aan de snellere com municatiemiddelen. Toch meende hij. dat de goede mentaliteit voor der gelijke gebeurtenissen verdwenen is. Aan het slot van zijn toespraak ver klaarde mr. Drijber de sportuitwisse- lingsweek voor geopend. In het Nederlands dankte de burge meester daarna de Middelburgers voor hun gastvrijheid. Ook bracht hij dank aan het werkcomité, dat zoals hij zei „de laatste dagen ontzettend veel werk heeft verzet". Toch meende hij dat het resultaat alleen mogelijk was. door dat het oorspronkelijke comité zoveel heeft gedaan. „Wij hoefden alleen nog maar het dak er op te zetten", aldus de burgemeester. Folkestone's wapen De burgemeester van Folkestone dankte voor de hartelijke ontvangst in Oostende. Tot mr. Drijber zei hij: „U won met uw echtgenote de harten van allen in Folkestone". Over de sport uitwisseling meende hij: „Dit is de enige manier, waarop de volkeren tot elkaar kunnen komen". Tenslotte bood Folkestones burgmeester mr. Drijber een schild aan, met daarop het wapen van Folkestone. De voorzitter van de Middelburgse ad viescommissie, de heer R. van Roo. sloot zich aan bij de toespraak van mr. Drij ber. De heer Van Roo vertelde, dat in het programma het culturele element niet vergeten is. Hij doelde daarmee op het bezoek aan het Klank- en Lichtspel en de reis naar Brugge. Zijn Engelse collega, de heer A. T. S. Clarke, sprak de hoop uit, dat de sport uitwisseling ook in de toekomst door kan gaan. Hij bood de burgemeester een Folkestone-tie" aan, een echte Folkestone-stropdas. De heer Clarke be sloot zijn toespraak met de vraag: „Is everybody happy?". Het antwoord daarop liet niets te wensen over. Demonstraties Voorafgaande aan deze officiële ont vangst defileerden de Middelburgse gymnastiekverenigingen Achilles, Me- dioburgum, Wilhelmina en VELDO voor het stadhuis. Dit défilé werd muzikaal opgeluisterd door „Juliana". Daarna werden op de Markt gymnastiek- volksdansdemonstraties gegeven. Het lag in de bedoeling, dat zweefvliegtuigen bemand door leden van de Waleherse Zweefvliegclub tijdens deze demon straties boven de Markt zouden cirke len. Dit, kon echter niet doorgaan. De zeiltocht van zondag op het Veerse Meer was wel spectaculair, maar duurde, niet lang. Wegens de harde wind moesten de boten weer vrij vlug terugkeren naar de haven. Voor de uitslagen van de lawntennis- en zeehengelwedstrijd van zondag zie elders in dit nnmmer. Op de rondweg te Roosendaal, ter hoog te van de Marechausseekazerne, is za terdagavond een verkeersongeluk ge beurd, waarbij de 30-jarige heer J. Schouw uit St. Willebrord om het le ven is gekomen. De heer S. stak met zijn fiets plotseling de rijweg over, toen uit de richting Breda een autobus van de l'a. C. uit Domburg naderde. Een aanrijding was niet te voorkomen. De heer S. was op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Bjj de aanrijding werd de autobus, die op weg was naar Zeeland, dusdanig be schadigd, dat verder rijden ondoenlijk was. De passagiers werden met een an dere bus naar hun bestemming ge bracht. In IJzendijke werden zondagmiddag twee mensen gewond, van wie één erns tig, toen daar in de woning van de fa milie De Houck aan de Koninginne straat uit een fles weggestroomd bu taangas tot ontploffing kwam. Het on geluk gebeurde in de kelderkeuken. Toen mevrouw De Houck een lucifer aanstreek deed zich een ontploffing voor, zo krachtig, dat er pannen van het dak vlogen, de grote etalageruit van een boven de kelderkeuken gelegen win kel werd verbrijzeld, alle ruiten aan de achterzijde van het p3iid sneuvelden en deuren, trappen en kozijnen werden ont zet- fn de woning ontstond een grote ra vage: de klap van de ontploffing heel IJzendijke te horen. Mevrouw De Houck is met zware brandwonden naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. De heer Houck, die zich op het moment van de ontplof fing in de huiskamer bevond, werd licht aan het hoofd gewond. De oorzaak van het ongeluk, dat om streeks half vier gebeurde, is gas was gestroomd. Koninklijk onderscheiden G. Wondergem was 40 jaar bij P.Z.E.M. Donderdagmorgen vond in het kantoor te Middelburg een huldiging plaats van de heer G. Wondergem ter gelegenheid van diens 40-jarig" dienstjubileum bij de N.V. P.Z.E.M. De jubilaris werd door de voorzitter van de raad van bestuur, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, toegesproken. Spreker memoreerde hoe de heer Wondergem zijn loopbaan was begonnen als conduc teur bij het vroegere trambedrijf, ver volgens meteropnemer-incasseerderwerd na de opheffing van het trambedrijf en thans werkzaam is als klerk op de in- cassoafdcling van het hoofdkantoor. Hij dankte hem namens het bestuur van de vennootschap en deelde mee dat hem de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, was toegekend. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, feliciteerde de heer Wondergem met zijn jubileum en de toegekende on derscheiding. De directeur, ir. T. Michielsen, sprak er zijn grote voldoening over uit dat de heer Wondergem, hoewel aanvankelijk voor een heel andere dienst bestemd, op uitstekende wijze werkzaam is in de ad ministratieve dienst. Naast de gebrui kelijke gratificatie bood hij een draag- medaille aan voor de hem verleende on derscheiding. De chef van de incasso-afdeling, de heer d'Hondt, prees de jubilaris om zijn toe wijding" en de prettige omgang en bood een prismakijker aan, terwijl mevrouw Wondergem een bloemstuk werd over handigd. Nadat de voorzitter van de personeelsvereniging nog een felicitatie had uitgesproken en enkele geschenken had overhandigd, dankte de heer Won dergem. Honderdtal kampeerders moest vertrekken Op last van liet gemeentebestuur van Westerscliomven is eind vori ge week in Haamstede een twee hectare grote boomgaard, waarin honderd kampeerders hun tenten hadden opgeslagen, ontruimd. De beheerder van deze camping „Bos rand", de heer H. W. van de Zan- de, liet op dit stuk grond, dat be stemd is voor recreatiebouw en dut hij inmiddels aan een andere eigenaar had verkocht kampeer ders toe, zonder dat hij in het be zit was van een exploitatievergun ning van de gemeente. Een dergelijke clandestiene vorm van exploitatie komt in de Schouwse West hoek op meer plaatsen voor. Daarom heeft burgemeester jhr. R. J. H. Q. Rö- \AAAAA/\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAftAAAAAAAAAAAAACA/\/\AAAAAAAAAA/\AAAAAAAAAAA Het vervoersaanbod van auto's bij het R.T.M.-veer over het Zijpe, bereikte zaterdag een voor dit jaar recordhoogte, toen op deze eerste dag van de schoolvakanties in Duitsland en de bouwvakvakanties in ons land, een stroom vakantiegangers de Schouwse Westhoek wilde bereiken. Derhalve vormde zich bij Anna-Jacoba, op de rijksweg over Sint-Philipsland. een afzienbare rij wachtende auto's. Rond het middaguur bereikte de file een lengte van ongeveer vier kilometer, maar omdat de R.T.M. de tweede veerboot had ingelegd, bleven de wachttijden beperkt tot drie h vier uur. Tot 's avonds half tien zijn beide boten in de vaart gebleven: op dat tijd stip was de toestand weer normaal. Ook zondag is met twee ponten ge varen. Het vervoersaanbod was toen echter veel minder groot en langere wachttijden dan een half uur deden zich niet voor. Het ligt in de bedoeling, de tweede veerboot gedurende het verdere deel van juli en gedurende 3e maand augustus permanent in de vaart te houden. ell in (le laatste raadsvergadering aan gekondigd, dal tegen overtreders van de kampeerverordoning strenger zal wor den opgetreden. De maatregel tegen de „exploitant" van de camping „Bosrand" is het eerste bewijs van de ernst van de ze waarschuwing. Volgens b. en w. was het sanitair voor de kampeerders in de verdronken en verdroogde boomgaard, die de heer Van de Zande exploiteerde, „summier en niet verantwoord". Zij hebben zich daarom in verbinding gesteld met de eigenaar van dit terrein en hem er van verwit tigd. dat op het als bouwgrond bestem de perceel clandestien werd gekam peerd. Eind vorige week kreeg de heer Van de Zande als reactie daarop een brief van b. en w. Daarin werd hem ge last het terrein onverwijld te ontruimen. Op dat moment stonden tussen de bo men verschillende tientallen tenten. Een deel van de kampeerders had zijn plaatsje reeds vroeg tevoren besproken. Onmiddellijk nadat de heer Van de Zande zijn gasten had aangezegd te ver trekken zijn zij op zoek gegaan naar een ander kampeerterrein. Op enkele caravan-bewoners na, die zich alleen door de politie zullen laten verwijderen. Het ligt in de bedoeling van b. en. w. van Westerschouwen om de controle op het naleven van de kani- peerverordening te intensiveren. Het reit, dat steeds meer clandestien van re creatie wordt geprofiteerd heeft huil aandacht. DRUKBEZOCHTE REÜNIE Lof voor werk directeur W. H. J. van der Hooft Het Zeeuwsclt Technologisch Instituut in Zeeland to Goes, vierde zaterdag in de „Prins van Oranje" het 40-jarig ju bileum. Veertig jaar geleden werd in Goes begonnen met het geven van on derwijs in weg- en waterbouwkunde. In de achterliggende periode heeft de school ruim 800 technici afgeleverd, die allen een carrière hebben opgebouwd, in Zeeland, in andere delen van ons land en in het buitenland. Het Z.T.I. startte veertig jaar geleden als een cursus, thans is het een dagschool, die momen teel door meer dan 130 leerlingen wordt bezocht. Dit jubileum, tevens dat van dc huidige directeur en één van de initiatiefnemers, dc heer W. H. J. van der Hooft te Goes erd gevierd met een druk bezochte reünie van oud-leraren en -leerlingen. De voorzitter van de reünie-commissie, de heer J. A. A. Mol uit Vcere, wees er in zijn openingswoord op, dat het Z.T.I. bloeit als ncolt tevoren. Dat het Z.T.I. de grondslag biedt voor vele mogelijkhe den werd in het verleden wel bewezen. Namens de leraren sprak de heer C. Baarendse uit Middelburg woorden van dank en lof tot de directeur. Hij i R. E. Begheyn onderscheiden Terneuzens burgemeester mr. H. Rijp- stra heeft zaterdagmorgen ten gemeen tehuize de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitge reikt aan de heer R. E. Begheyn. Het was die dag veertig jaar geleden, dat de heer Begheyn werd benoemd tot se cretaris van de handboogmaatschappij. „Westersehelde". In een korte toe spraak wees burgemeester Rrjpstra op het vele werk. dat de heer Begheyn voor diens vereniging en voor de boog- schutterij in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gedaan. De jubilaris is ook bestuurslid van de Zeeuws-Vlaamse schuttersbond. Namens het gemeentebestuur van Ter- neuzen feliciteerde mr. Rijpstra de ju bilaris. In een kort dankwoord zei de heer Begheyn onder meer. dat hij reeds als jongen van acht jaar de boogschut- terij volgens hem de eerlijkste sport die er op de wereld bestaat ging be oefenen. Bij de plechtigheid was ook het voltal lig bestuur van „Westersehelde" aan wezig. JONGEMAN VIEL UIT CAKE-WALK ,;eman A. F. den E. uit Souburg op de Vlissingse kermis over de balustrade van de cake-walk gevallen en met zijn hoofd op de straat gekomen. Ernstig thesda" overgebracht. De toestand van het slachtoffer is zorgwekkend. In Middelburg is zaterdag de sportuitwisselingsweek Middel burg-F olkestone geopend. Ter ge legenheid hiervan werden zater dagavond op de Markt gymnas tiek- en vollcsdansdemonstraties gehouden. (Foto P.Z.C.J SAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VAAAA/WAAAAAAAAAAAAAA/C Examens alg. ontwikkeling in Goese ambachtsschool In de ambachtsschool te Goes zijn de examens afgenomen voor het bewijs al gemene ontwikkeling Nijverheids Onder wijs. Dit examen is bestemd voor hen. die doorstuderen voor de akte N.O. Tweeënvijftig kandidaten hadden zich aangemeld, 29 slaagden, 21 werden af gewezen. Het examen stond onder voor zitterschap van de heer C. J. Buurman, rijksgedelegeerde was ir. W. Versteeg, te Goes. De geslaagden zijn: De geslaagden zijn: P Baart. Walsoorden: T. P J. de Bakker. K looste rzande; J. L. de Bil. 's-GravenpolderG. van Boven. Nieuw en Sint-JooslandF. A. Broeksnia. Middel burg: J. van Burg, Kruinlngen; K. Buijze. Zaamslag; A. P. Caljouw. Middelburg: P. I. Dekker, Wolphaartsdijk: A. W. Deurwaarder. Wemeldlnge: A. v. d. Engel. Middelburg: A. Fllpse. Goes: P. C. Geus. Kwadendamme; P. Hengst. Westkapelle: A. G. Hoefkens, Vlis singen; W F van Hulle. Sas van Gent; P. Izeboud, Hcrooskerke: W. N. Jacobs, Vlissin gen; J. G. E. Kalfsvel. Sas van Gent; A. Kamphuis. Middelburg; I,. J. Koeman. Eind hoven: D. Louws. Zoutelande; J. Marinissen. Slnt-Laurens; A. A. Moliet. IJzendijke; F. J van Remoortere, Sint-Jansteen; H. E. A. Spue- sens,Philippine; C. de Visser. Middelburg; P. J. de Wild, Colijnsplaat; E. A. M. P. de Witte. Zuiddorpe. in keurig grijs uniform gestoken band van the 17th U.S.A. Air Force, die zaterdagmiddag de internationale wie lerronde van Midden-Zeeland heeft op geluisterd, heeft vóór zyn muzikale show in Goes, een tocht gemaakt over Noord-Beveland, Walcheren en Zuid- Beveland. Zij maakten de tocht per bus. De Amerikaanse muzikanten, die in vrijwel alle Westeuropese landen zijn geweest, vonden met name de machtige Deltadam tussen Noord-Bevcland en Walcheren oen indrukwekkend stuk werk. Het werd voor de Amerikanen een echte toeristische tocht, waarbij zij kort tijdsbestek enkele van de Zeeuw bezienswaardigheden kregen te zien. (Slot van pag. 1) „Hoewel de materie der schadeloosstel ling en tegemoetkoming netelig en moeilijk moge zijn, als hierbij even goe de intenties voorzitten als bij de Delta werken zelve, is ze goed en afdoend op te lossen", meende hij verder ..Zevibel" zal daarom tijdig invloed, trachten uit te oefenen op de totstand koming en de inhoud van de wet ex ar tikel acht van de Deltawet. En als dit ontwerp is verschenen, zal men voorts alle geoorloofde middelen gebruiken om. indien dit ontwerp onvoldoende met de belangen van de vissers rekening houdt, hierin verandering en verheterinrr te brengen", zo stelde hij. In ieder geval bleek uit zijn woorden, dat de vissers allesbehalve tevreden zijn over de werkwijze van de commissie ex artikel acht en dat de voorloDige rege lingen voor de gedupeerde Veerse vis sers en de oester- en mosselkwekers in de Zandkreek niet toereikend zijn NOTA Daarom zal „Zevibel" ook een nota uit brengen, waarin dit nader zal worden toegelicjit. „Voor de in dc Zandkreek getroffenen wordt verder een procfgeval deskundig onderzocht teneinde deze aangelegenheid daarna gefundeerd aan hangig te maken", aldus de „Zevihel"- voorzitter. Een andere grief die „Zevibel" tegen de commissie ex artikel acht koestert, is het uitblijven van een antwoord op het verzoek om de vismijn te Colijnsplaat in eigen beheer te mogen nemen. „Na anderhalf jaar hebben wij hier nog steeds niets van gehoord, maar het ver zoek bijft van kracht". Belangrijk noemde de heer Lockefeer voorts hoe de regering zich voorstelt de gevolgen voor de visserij op te lossen als de Deltawerken zijn voltooid. De garnalenvisserij in Colijnsplaat zal dan weer moeten verhuizen. Waar komt dan de nieuwe haven Zal er een omschake ling naar de kustvisserij komen en hoe zal die mogelijk gemaakt worden Voor de oester- en mosselkwekerij zul len nis de proeven iu het Veerse Gat slagen zeer grote kosten voor ver plaatsing ontstaan. Welke normen zul len hiervoor in de tegemoetkoming ge hanteerd worden Vragen, waarop de lieer Lockefeer de vissers het antwoord niet kon geven, omdat men geen i wijzingen heeft in welke richting de re gering denkt. Wel stak de „Zevlbel"- voorzitter de vissers een riem onder het hart: „Zevibel" zoekt de strijd niet, maar zal die evenmin ontwijken als wij voor de belangen van de vissers moeten opkomen". EXAMENS Voor de zaterdag in het „Schuttershof" te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagden dc dames G. van Maldegem, Kortgene; H. Oggel, Axel; M. van Baal. Axel; J. Hamelink (m). Zaamslag en de heren A. Lu(jk, Colijnsplaat; Z. van Spil (m). Hans- weert; M. Verberkmoes im), Breskens; M. Verschelling (m), Breskens: J. Rts- iw (m). Oostburg: L. Bom, Renes- Chr. Schraver, Zierikzee: P. van Langcveide, Axel: L. de Kraker, Axel; D. de Graaff. Middelburg: P. Lems, Mid delburg en M. Goedbloed. Biggekerke. Er werden geen kandidaten afgewezen. De met (m) gemerkte personen slaag den tevens voor het. middenstandsdiplo- Voor dc in hut „Schuttershof" te Goes gehouden examens voor het mulo-diplo ma voor de Stichting het r.-k. mulo-exa mens slaagden: Vrijdag 20 juli: T. L. Pantus. 's-Heer- Arcndskerke; J. Remijn. 's-H.-Arends- kerke; S. Verbeek, Ovezande: H. F. van 't. Westende. Ovezande; R. J. J. Neefs, Hulst; S. V. M. Passemiers, Hulst; G. L. de Rijcke, Hulst: V. N. A. Strob- be. Vogelwaarde: P. F. M. Tieleman, Hontenisse; J. P. de Jonge. Vlissingen; L. F. L. Michielsen. Vlissingen; C. A. M. de Schepper. Sint-Jansteen; M. J. Wagewijs. Sint-Jansteen: N. A. J. de Witte. Hulst: E. L. E- van Acker. Wcstdorpe; J L. F. Colpaert, Sas van Gent; M. Pluiim. Sint-Janstecn; R. M J. Vcrgauwen. Nieuw-Namen; C. V. Voer man, Sas van Gent; E. E A. de Smit. Hoofdplaat; P. C. J. G. M. van Son, Hulst; L. S- M. van Zeele, Sas van Gent; P. H- de Jonge. Ovezande; R. U. Cal- seyde, Sas van Gent. Afgewezen werden 4 kandidaten Zaterdag 21 juli: 1'. L. A. van Alem, Terncuzen; K D- E. Colsen, Sluiskil; K. H. Gelderland. Sas van Gent; E. C. Lau- ret, Temeuzun; J. A M. de Pauw, Sas van Gent; C C. H. Spuesens, Philippi- A- Uljtdewllligen, Sas van Gent; J, Santbergen. Souburg; P. J. M. van Lujjk. Goes; M, R- C. Ots. Rilland- Bath; J, M. Schneider. Goes; K. J. van Stee. Borssele; L. A. van Zunderen, 's-Hcerenhoek; W. Eaart, Hulst; D. H F. van den Berghe, Hulst; J. A. M. Ser- rarens, Ossonissc; A. F. M. Verbraecken, Hulst; F. C. J- van de Vijver, Biervliet. Afgewezen werden 2 kandidaten. Vlissingen hebben de Amerikanen een officiële daad gesteld: namelijk hef leggen van een krans aan de voet van het landingsmonument op de Vlis- singse Oranjedijk. Dit gebeurde om streeks half twee, nadat dc bandleden in „Delta" hadden gelunchd en muciserend door de stad waren getrokken. Bij de korte en sobere plechtigheid waren aan wezig luitenBnt-kolonel Y. Meter, terri toriaal commandant en garnizoenscom mandant Middelburg en mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen met wet houder W. Poppe. Burgemeester Kolff sprak de bandleden toe en gaf een korte terugblik op de gebeurtenissen van 1944 waaraan het landingsmonument ontstaan dankt. Vervolgens legde band master Edward A. Schirmer dc krans, waarbij de band de Amerikaanse en Ne derlandse volksliederen speelden en dt trompettist „The Last Post" blies. In Goes hebben de muzikanten het tal rijke publiek aan de Bergweg aangena me verstrooiing geboden met hun optre. den. 's Avonds concerteerde de band op de Grote Markt, die in een zee van licht baadde. Dc belangstelling was groot. Tenslotte was er in „Het Schuttershof" een Amerikaans bal. dat dc danslustl- gen nog enkele uren op de been hield. Geslaagden Z.T.I. Goes Tijdens het zaterdag in de „Prins Oranje" gehouden jubileum van het Zeeuws Technisch Instituut zijn in de middaguren, na afloop van een geza menlijke koffiemaaltijd de diploma's uit gereikt aan de geslaagden van het exa men 1962. door de directeur van het in stituut. de heer W. H. J. van der Hooft. De geslaagden waren: J. J. de Bert, Vlissingen; C. U. Brand, 's-Heercnhock; P. Burgel, Kruiningen: B. P. Blaekc, SI.-Anna ter Muiden; C. Corneldcr, Rot terdam; G. L .D. Gakeer. Tholen; J. C. van Houdt. Scherpenisse; Iz. van der Jagt, Scherpenisse; A. Karelse, Gocr; M. C. Kramer. Kortgene; A. C. dc Lij- ser. Cadzand; J. van der Meulen, Vlis singen; Q. W. Murre. Driewegen; W. I. Nortier. Poortvliet; C. P. de Rooij, Sou burg; H. A. F. de Roovcr, Ede: J Spit hout. Vlissingen: M. A. Schuit, Kort gene Er werden 7 kandidaten afge wezen BROMFIETSER REED TEGEN AUTO OP Op het kruispunt rijksweg 58 Bu meester Elenbaasstraat te Kruiningen is zondagavond even nn zes uur een bromfietser op een Belgische personen auto gereden. De bestuurder van deze aut.o, A. H. P. uit Mcchclcn, was juist voorbij het kruispunt gestopt en reed achteruit om de Burgemeester Elen baasstraat in te draaien zonder daarbij acht te slaan op het verkeer op hel rijwielpad. Hierdoor reed de brom fietser J, V. uit Lewedorp in volle vaart tegen de auto op. Met vrij ernstige verwondingen moest hij naar het St. Joanna ziekenhuis te Goes worden over gebracht. Zijn duo-passngier, S. N. uit Borssele, liep slechts lichte verwondin gen op. Bromfiets en auto werden ernstig beschadigd. Eigen bond et-ge- Men vees er op, (lat l»jj alle waardering het instituut, ook sprake is van een „schyn-waardering" voor deze niet- subsidieerde onderwijsinstelling, irefereert namelijk in vele gevallen :echniei van wel gesubsidieerde instel lingen. Dit zou, aldus spreker, kunnen veranderen, indien alle Z.T.I. afgestu deerden zich zouden verenigen in één bond. Deze hond zou dan kunnen ijveren voor gelijkstelling en voortbestaan van het instituut. Voorts voerden nog het woord de heren P. van der Maas. technisch hoofdambte naar van het waterschap Noord-Beve land uit Kortgene, J. van den Broecke, hoofd van de technische dienst domei nen uit Middelburg, mevrouw Griep- Duinker, wethouder van onderwijs, na mens het Goese gemeentebestuur; A. J. W. Matthijssc, directeur van gemeente werken te Middelburg, namens dc exa minatoren Z.T.I.; C. W. Hcule uil Burgh. oud-collega en mede-oprichter van het Z.TJ.; J. Rus te Hanswcert, na mens de vereniging van technische amb tenaren rijkswaterstaat; C. P. de Rooij uit Souburg, namens de leerlingen; S. de Regt, waterbouwkundige hoogheem raadschap Delfland uit Scheveningen, namens oud-leerlingen; A. C. Nordlonne uit Goes, voorzitter van het Stichtings bestuur Z.T.I. en H. Y. Schaap uit Zie rikzee, namens de Schouwse Z.T.I.'ers. Deze laatste bood de heer Van der Hooft een monumentaal schcepsstuur- kompas met oorkonde aan. In zijn dankwoord, gaf de heer Van der Hooft een kort overzicht over de wijze, waarop hij tot dit soort onderwijs was gekomen. lij was van mening, dat zolang er juiste en goede wijze les zal worden w geven cn mensen worden afgeleverd, die in de maatschappij nodig zijn, er voor het Z.T.I. zeker plaats zal blijven. Hij deed mededeling van het feit, zo deze bond tot stand zal komen, hij het schoolgebouw geheel belangeloos aan deze bond zal scuenken. In de middaguren vond op het gemeen telijk sportterrein een voetbalontmoc- ting plaats tussen teams van oud-leer lingen en leerlingen. 's Avonds was er een gezellig samen zijn. De suggestie, tc komen tot oprichting van een Z.T.I.-Bond werd gunstig ont vangen- Velen plaatsten hun handteke ning op de daartoe opgenuuikte lijst. Het staat dan ook vrijwel vast, dat deze bond binnen niet al te lange tijd zal worden opgericht. KREDIET HERZIENING PLAN-P A AUWENBURG Burgemeester en wethouders van Vlis singen hebben de raadsleden een voor stel toegezonden, waarin een bedrag ad J 5000 wordt gevraagd voor hut laten maken van een herziening van het plan- Paauwenburg. B. en w. lichten toe dat gebleken Is dat het aantal aanvragen tot aankoop van grond in l'aauwenhurg voor ééngezinswoningen zó groot is dal niet aan alle aanvragen kan worden vol daan. B. cn w. willen net plan nu zodanig ge wijzigd zien dat meer ruimte voor ge noemd type woningen wordt gevonden. VLISSINGEN WIL EEN BEJAARDENONDERZOEK en w. van Vlissingen willen een be- jaardenonderzoek in deze gemeente doen plaatsvinden. Hierbij zou de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultu reel Werk een inventarisatie en inter pretatie van de moderne soorten en vormen van huisvesting voor bejaarden moeten verzorgen. Voorts zou met vrij willige krachten, waarover de in de Commisie van Samenwerking voor Maatschappelijk Werk samenwerkende instellingen kunnen beschikken, een mondelinge enquête dienen plaats te hebben onder alle plm. 3000 in Vlissin gen woonachtige bejaarden, ter zake van aspecten als nummeriële omvang van respectievelijk de groep valide cn groep .minder-valide bejaarden, be- fte aan speciale vormen van huis vesting, de tijdsbesteding e.d. De door de Stichting Zeeland geraamde extra on kosten worden geraamd op 2500. AUTO REED NA BOTSING TEGEN SPOORDIJK OP Tijdens een inhaalmanoeuvre op rijks weg 58 ter hoogte van de Vlakebrug zijn zondagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waardoor de personenauto van de heer A. J. van I. uit Oisterwijk de weg afschoot. De wagen van de heer I. reed tegen de naast de weg gelegen spoordijk op om •ervolgens te kantelen. Ernstige per- loonljjke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Dc aanrijding ontstond, toen de auto mobilist J. P. B. uit Den Haag tijdens het inheien plotseling naar links moest uitwijken voor een andc-re uit de file komende wagen. B. werd in de linker berm gedrongen en verloor de macht over het stuur, waardoor zijn auto dc weg overschoot cn tegen de auto van dc heer Van I. botste. Do auto van de heer Van I raakte hierbij van de weg en reed tegen de spoordijk op, waar dc wagen kantelde. Twee van de inzitten den van de auto van de heer Van I., zijn echtgenote en een negenjarig doch tertje, werden licht gewond. De be stuurder cn diens zoontje kwamen met de schrik vrij. De auto moest als total- loss worden beschouwd. De auto van de heer B. liep alleen wat lichte schade op. fAdecrfenfic) Uw films vóór 5 uur gebracht... dc volgende dag klaai Goes - Kruiningen - Vlissingen De ontwerper van het oorspronkelijl plan, het stedebouwkundig bureau Sen te Middelburg, zal onderzoeken of in het plan de benodigde ruimte is tc vinden. Hiermee is voorlopig 5000 gemoeid. Busje reed in sloot Op de provinciale weg tussen Hoede- kenskerke en *s-Gravonpoldcr is vrjj- dag een busje van Gebr. dc B. uit Goes in een diepe sloot gereden. Het busje word aan de voorzijde danig gehavend, onder meer de voorruit sneuvelde. De bestuurder, alsmede zijn medepassagier, een spoorwegarbeider, kwamen er goed af en liepen slechts lichte kwetsuren op. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan tc grote snelheid. HET WEER IN EUROPA Oslo, half bewolkt. 18 gr. Kopenhagen, licht bewolkt. 20 gr. Londen, zwaar bewolkt. 22 gr. Brussel, half bewolkt, 19 gr. Luxemburg, huif bewolkt. 19 gr. Parijs, licht bowolkt, 21 gr. Nico. licht bewolkt, 25 gr. Frankfort, zwaar bewolkt. 24 gr. Münchcn. half bewolkt. 23 gr. Gcnèvc, zwaar bewolkt. 23 gr. Locarno, licht bewolkt. 26 gr. Wenen, onweer. 29 gr. Innsbruck, zwaar bewolkt. 23 gr. Rome, half bewolkt. 31 gr. Madrid, onbewolkt. 32 gr. Mnllorea. licht bewolkt. 31 gr. "T-: i ZONNIGE f üRIODEN*. li en slechts hier en daar >geiid matige wind tus- i noordwest, een weinig verandering Zonnige periode een htii. Overvv sen zuidwest; ei Over het algen in temperatuur. (Van onze weerkundige medewerker) VANDAAG goed strandweer met lang durige opklaringen en droog weer. Ver der afnemende westenwind. In de mid dag ongeveer 20 graden. Zeewater 17 graden. VOORUITZICHTENhoge drukgebicd breidt zich van dc oceaan naar West- Europa uit met langzaam iets strandweer. 24 juli ZON EN MAAN. Zon op Maan op -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2