Aardbeienoogst loopt af, frambozen komen AGENDA WALCHEREN EERSTE EINDDIPLOMA'S VOOR DE VLISSINGSE U.T.S.-LEERLINGEN DANNY, DOLLER DAN OOIT DOET DWAZE DINGEN IN HET LEGER MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN ZATERDAG 21 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Drukte in de kleinfruitteelt Campagne van de rode bessen in het zicht In do sector van de kleinfruitteelt in Zeeland is het hoogseizoen geworden. Het gonst by de kwekers van bedryvig- heid. Vooral uu men met een laat sei zoen te kampen heeft, volgen de rij pingsprocessen elkaar snel op of ko men deze zelfs tegelyk. Dit brengt met zich mee, dat onder hoogspanning wordt gewerkt. De drukte manifesteert zich op de aanvoeruren bij de veilingen, waar duizenden kistjes met aardbeien, frambozen en bessen gelost en overge laden moeten worden voor verdere ver werking. De aardbeienoogst, die ondanks een pessimistisch begin, dit jaar waar schijnlijk niet zal tegenvallen, loopt langzaam ten einde. Deze week kre gen de veilingen nog vrij omvang rijke hoeveelheden te verwerken, maar de komende dagen zal het bergafwaarts gaan. Het vroege ras Regina heeft dit seizoen teleurge steld in tegenstelling tot de Talis man, Red Gauntlet en Senga Sen- gana. Deze rassen hebben vooral op vochthoudende gronden een rijk be schot gegeven. Ook het prijzenverloop bij de aardbeien is niet tegengevallen en mag beter ge noemd worden dan vorig jaar. Vooral in het begin toen er een goede vraag voor verse consumptie was, werden goe de prijzen gemaakt. Ook van de zijde van de industrie is er dit jaar ruime belangstelling getoond, terwijl voor West-Duitsland flinke partijen werden gekocht. Frambozen Inmiddels heeft zich de frambozencam- pagne aangediend. De afgelopen week kwam deze flink op gang. Zo kreeg de veiling te Kapelle dagaanvoeren te ver werken van twintig tot vijftig ton. Ook voor dit produkt toont de industrie goe de belangstelling op prijzen, die de teelt een lonend karakter geven. De komende week kan op een ruim aanbod worden gerekend. Gemeten naar de huidige stand, zal weersomstandigheden voor behouden de frambozenoogst niet te genvallen. Tenslotte is de laatste dagen ook de campagne van de rode bessen begon nen. Dat deze teelt de laatste jaren een vrij aanzienlijke uitbreiding heeft ge kregen, kan worden afgeleid uit de rote partijen, die worden aangevoerd. _ie veiling te Kapelle kreeg er woens dag en donderdag niet minder dan 110 ton te verwerken. Hoewel de prijs don derdag een lichte daling onderging, kan ze bevredigend worden genoemd. Enkele flinke partijen zijn voor Franse reke ning gekocht. De komende dagen mogen flinke aanvoeren worden verwacht. Natuurreservaat „Het Zwin" weer voor publiek opengesteld Het natuurreservaat „Het Zwin", dat tijdens het broedseizoen gesloten was, is nu opnieuw voor het publiek openge steld. Een buitenkansje voor de natuur, liefhebbers, maar ook voor hen, die voor de variatie eens zouterik (zeekraal) op tafel willen brengen. VANDAAG. Middelburg City: De roemrijke daden van Danny. 20 uur, a.L Electro: De kolos van Rhodos. 10 en 21.15 uur, 14 jaar. Markt: Défilé MiddelburgFolkestone, 10.30 uur. Molenwater Miniatuur Wal cheren. 9—22 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie over Zeeland en Vlaan deren, 018 uur. Vllsslngcn Alhambra: IJsparade, .19 en 21 uur. a.l. Luxor: De kolos van Rhodos, .19 en 21 uur, 14 Ja.ir Concertgebouw: Jaarvergadering Zevlbel, 10 uur. Koudekerk»- Gereformeerde Kerk: Kerk- concert, 21.15 uur. Goes Grand: Die Fiedermaus, 19 en 21 uur, a.l, Prins van Oranje: viering veer tigjarig bestaan Z.T I.. 10.30 uur. Berg weg: 13.30 uur en 14.3C uur, criterium voor nieuwelingen, la.30 uur criterium voor adspiranten, 16.30 uur criterium voor nieuwelingen, 18 uur optreden band 17th U.S.A. Airforce. 18.30 presentatie publlcltellskaravaan Ponde van Midden Zeeland, circa 19 uui aankomst Interna tionale Ronde van Mloder Zeeland. Grote Markt: 20 uur optreden van de 17th Air force. Bergen op Zoom Roxy: One, two. three. 13.45 on 21 uur. a.l. Luxor De musketier van de koning. 18.45 »n 21 uur. 1* Jaar. Temeuzcn - Luxor: Wie geelt de bruid weg. 20 uur. 14 Jaar. Con^eitgebouw De dan seres en de vampier. 2C uur. 18 Jaar. Wa tertoren: Expositie sehilderijen Piet de Bodt, 10-12 cn 13—21 uur. Oost burg Ledeltheater. Voor liefde geen genade. 20 uur. 14 Jaar Burgerzaal Ge meentehuis: Expositie 17e. 18e en 19e ecuws tin-, koper-, ijzer- en aardewerk. 14—17 cn 19—21 uur. llulst Bioscoopgebouw. Vergelding. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympintheater: Zwarte schorpioen. 20 uur. 14 Jaar. Axel - Het Centrum: De stoutmoedige mus ketier. 18.30 cn 21 uur. 14 Jaar. ljzcndljke Hofïichtth.-ater. Geishaboy. 20 uur. 14 Jaar. Urcskens Casinobioscoop: Messalina. 20 uur. 18 Jaar. Sluis - Stadhuis: Expositie ..Levend Erf deel". 9—12 cn 14—18 uur. Zlerlkzco Concertzaal: Via Mala. 20 uur. 18 Jaar. Havcnplcin: luoo demonstratie. 15 uur. Galertje ..De öreede Brug": uitwis- sclingsexpositic schilderijen. 14—18. 20— 22 uur. Burger Weeshuls' Keramiekexpo- sltie Ad Brant. £- 17 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Freddy, die Gltarre und das Meer. 28 uur, a.l. Terrein Beatrixschool: Demonstratie Schouwse ruitere. 19 uur. Sint-MaartcnsdUk De Gouden Leeuw: Sla venopstand in Atlantis, 19.30 uur, 11 Jaar, MORGEN. Middelburg City: De roemrijke daden van Danny. 14.30 en 20 uur. a.l. Electro: De kolos van Rhodos, i5,30, 19.00 en 21.15 uur. 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Vllsslngcn Alhambra: IJsparade, 15. 19 cn 21 uur. a.l. Luxor: Oe kolos van Rhodos. 13, 19 en 21 uur. 14 Jaar Goes Grand: Die Fledurmaus. 1» cn 21 uur, a.l. Grand: Eddie op leven en dood, 15 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Agent der Apa chen, 14.30 uur. 14 jaar Roxy: One, two, three. 10.30, 18,45 en 21 uur. a.l, Luxor: Lokaas van Fort Beilow, 14 uur, 14 Jaar. Luxor: De musketier var de koning, 16. 18.45 on 21 uur. 14 |aor Tcrncuzcn Luxor: De danseres on de vam pier. 14 uur. 18 Jaar. Luxor: Wie geeft de bruid weg. 10,30 en 20 uur. 14 Jaar. Con certgebouw: De danseres en de vampier. 20 uur. 18 Jaar, Watertoren: Expositie schilderijen Piel de Bodt, 1012 en 1321 uur. Oostburg Ledeltheater: Mag tk een lilt van U. 1» uur. a.l. ledeltheater: Voor liefde geen genade, ll'.3C en 20 uur. 14 juur Burgerzaal Gemeentehuis: Exposi tie 17e. 18e en 19e ecuws koper-, tin-. Ijzer- en aardewerk, 14—17 uur. Hulst Bloscoopgebouw Vergelding. 15 en 18 uur, 14 Jaar. Blosco> pgebouw: Liefde zoals een vrouw begeert. 20.30 uur, 18 Jaar. Sas van Gent - Olymplatheater: Hands-up F.B.I.. 14.30 ur. a.l Olympiatheater: Mes- lulinu» 17 en 20 uur, l« Jaar. Axel Het Centrum: Do stoutmoedige mus ketier. 15.45 uur. 14 Jaar Het Centrum; De drie waarheden, 20 our. 18 Jaar. IJzcndljke Hofzlehtthoater- Geishaboy, 17 cn 20 uur. 14 Jaar. Breuken* Caslnobioscoop- Klokslag mid dernacht. 16 cn 20 our, 14 Jaar. Kluis Stadhuis: Expositie „Levend Erf- deel", 9—12 cn 14—18 uur. Zicrlkzee Concertzaal: Via Mala, 20 uur, 18 Jaar. Concertgebouw: Zoelwalerma- irozcn, 14 uur. 14.Jaar KERKNIEUWS Ds. J. H. C. Romijn 75 jaar Woensdag 25 juli wordt ds. J. C. H. Ro mijn te Balk, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, 75 jaar. Ds. Romijn werd 25 juli 1887 uit een predikantsgezin te Zierikzee geboren. Op 14 juni 1914 werd hij bevestigd als predikant van de hervormde gemeente te Schraard in de classis Franeker. Ds. P. Schoonenboom 25 jaar predikant Woensdag 25 juli is het 25 jaar geleden, dat ds. P. Schoonenboom uit Opwierde (Appingedam) werd bevestigd als pre dikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds- Schoonenboom werd 23 juli 1904 te Arnemuiden op Walcheren geboren, Hij was eerst enkele jaren werkzaam in de schoenmakerij van zijn vader. Daar na bezocht hij de vierjarige handels school te Middelburg en vervolgens het stedelijk gymnasium. Hij studeerde theo logie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Op 25 juli 1937 werd hij door de consu lent. ds. F. R. A. Henkels, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Giessen en Rijswijk in de classis Heusden- MIDDELBURG Aankoop vier panden kost 13.750 B. en w. van Middelburg stellen de raad voor uit een nalatenschap vier panden aan te kopen voor een bedrag van ƒ13.750. Het betreft de panden Bastion 13, Herengracht 68-70. St.-Janstraat 51 en Koepoortstraat 20-Verwerijstraat 2-4, die voor de gemeente belangrijk zijn in verband met sanering of restauratie. Geldlening van 800.000 Per 15 augustus van dit jaar valt het restant ad 800.000 van een lening, die de gemeente Middelburg gesloten had met de coöperatieve boerenleenbank in Eindhoven. De geldgever was niet be reid de looptijd van deze lening te ver lengen en de aflossing van het restant in jaarlijkse termijnen te regelen. B. en w. van Middelburg stellen daarom voor met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een geldlening van 800.000 aan te gaan. Raadsvoorstel tot aankoop gebouw chr. kweekschool Het Middelburgse college van b. en w. stelt de raad voor het gebouw van de christelijke kweekschool aan de Heren gracht te Middelburg aan te kopen voor een bedrag van ƒ45.000. Zoals be kend wordt voor de christelijke kweek school een nieuw gebouw in de Stro- menwijk gebouwd. B. en w. achten het van het grootste belang gezien de ligging van het oude gebouw dat de gemeente zeggenschap verkrijgt over de toekomstige bestemming ervan. KREDIET VAN 5267,99 VOOR LEERMIDDELEN B. en w. van Middelburg stellen voor een krediet van ƒ5267,99 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van meu belen en leermiddelen ten behoeve van de school voor lager onderwijs aan de Mastgatstraat van de Vereniging voor Gereformeerd Onderwijs. In de vergade ring van 28 mei j.l. had de raad be sloten hiertoe medewerking te verlenen. HERVORMDE JEUGDRAAD HOUDT EEN ZEILKAMP De Middelburgse Hervormde Jeugdraad zal van 18 tot en met 25 augustus een zeilkamp houden op een eiland ir de Brielse Maas. Er zal naar worden ge streefd door middel van instructie en Sraktische oefening de deelnemers zoverre iets bij le brengen, dat aan het eind van de week eenvoudige wed strijden gehouden kunnen worden. Voordracht benoeming onderwijzer o.l.s. Voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Nederstraat te Middelburg heeft het college van b. en w. de raad de volgende voordracht ge daan: 1. C. G. de Groot te Tholen; 2- G. J. van Holthuijsen 1" Middelburg. LICHTE AANRIJDING OP DE STATIONSBRUG Op de Stationsbrug te Middelburg is H. S. uit Amsterdam woensdagmiddag met een personenauto tegen de achterkant van een voor hem rijdende Belgische personenauto gereden. De Belgische wa gen. die bestuurd werd door A- A. L. R. uit Merksem, werd licht beschadigd. Het ongeluk ontstond, doordat S. niet vol doende oplette. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „Zcc- landia" te Middelburg hield een wed vlucht vanuit St.-Ghislain met jonge duiven over een afstand van 118 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. 6. 7. en 10. J. C. F. Jobse; 2. M. Jaspers; 3. en 4. C. de Graaf; 5. C. Hoek; 8. D. v- d. Berg: 9. J. van Belzen. Een wedvlucht die gehouden werd met oude duiven vanuit St.-Denis over een afstand van 300 km, daarvan werden do eerste tien prijzen behaald door: 1.. 2. en 3. C. Hoek; 4. en 9. C. Vader; 5. M. Jas pers; 6. P. .T. van Belzen; 7, J. Davldse; 8. J. van Maaren; 10. A. Janse. VLISSINGEN Tentoonstelling Jacob Catsschool In de Jacob Catsschool in Vllssingen was het gisteren een feest van bolang. Vele kleine kinderen leidden trots hun ouders langs de kleurige tafels, langs het aquarium met vliegende vissen én langs do maquette van hot Veerse Meer. Dat de school op moderne leest ge schoeid is, bleek o.a. uit dc tekeningen getiteld „Maanbewoner", Munchhauscn op de maan" en „Maantank". Vliegende schotels zweefden boven „liet oorspron kelijke leven op de planeet Pluto" en zo te zien gaat het op die planeet wel vrolijk toe! Kortom, wat de kinderen van deze lagere school in drie weken gepresteerd nebben was zeker het aan zien waard. De school was vrolijk ver sierd. MELISKERKE O.B.K. concerteert zondagavond Zondagavond van 7 tot 8 uur geeft OKK een gewijd concert onder leiding van de heer Piet de Rooij. Het program ma omvat: 1. Psalm 138, bew. S. Tie- mersma; 2. Blijf bij mij Heer (Fantasie en Fuga), J. Huisman: 3. „Boven dej sterren", parafrase, S. P. van Leeuwen; 4. Psalm 85, bew. S. Tiemersma: 5. Voorspel en koraal „Lobe den Herren", M. Boekei; 6. Gezang 135 „Nur danken allen Gott", bew. M. Boekei en Psalm 150, bew. S. Tiemersma. OOSTKAPELLE Raadsvergadering Oostkapelle Dinsdag 31 augustus, 's avonds om half acht, komt de raad van Oostkapelle bij een. Op de agenda staat o.a. het voor stel van b. en w. om aan het Zeeuws Studiegenootschap een jaarlijkse subsi die van tien cent per inwoner te geven. Kampeerterrein te Oostkapelle geopend Donderdagavond is het kampeerterrein „In den Bongerd" van de heer A. Cop- poolse te Oostkapelle officieel geopend. Bij deze opening was o.a. burgemeester F- G. Sprenger aanwezig. Het terrein, dat ongeveer één hectare groot is en goed geoutilleerd, biedt plaats aan 450 kampeerders. Lekespel Gereformeerd Evangelisatie Commissie Woensdagavond voerden de J.V.'ers en M.V.'ers uit Oostkapelle onder auspi ciën van de gereformeerde evangelisatie- commissie, in het verenigingsgebouw het lekespel „Wij klagen aan" op. Na dit lekespel voerden de toeschouwers en spelers onder leiding van ds. G. Fommer een discussie over de inhoud van het stuk- Concert van „Ons Genoegen" voor „Zonneveld" Genoegen" uit Vlissingen brachten on langs voor de derde maal een bezoek aan het zeehospitium „Zonneveld" te Oost kapelle. Na het concert mochten de pa tiëntjes ook zelf even de trommen ge bruiken om te laten horen wat zij zelf presteerden op „echte trommen". Deze patiëntjes krijgen namelijk wekelijks les van mej. Roos de Bruyne in het trommelen, om hun spieren te leren ge bruiken. Dit oefenen geschiedt op eigen gemaak te trommen, daar het financieel niet mogelijk is echte trommen aan te schaf fen. De directrice, zuster Wattel, bracht namens de patiënten en personeel, dank aan de harmonie „Ons Genoegen" voor de door haar belangeloos verzorgde middag. DOMBURG Mej. L. Schrier uit Domburg overleden Op 74-jarige leeftijd is donderdagavond in Domburg overleden mejuffrouw L. Schrier. Mejuffrouw Schrier een zeer bekende en geziene figuur in Domburg was geruime tijd Nederlands kam pioene biljarten. In 1900 was zij de eerste in Domburg, die een auto bezat. Zij exploiteerde toen behalve een café een stalhouderij annex taxi bedrijf. Vele malen is zij ook naar het buitenland geweest, om daar aan bil jartwedstrijden deel te nemen. De be grafenis zal aanstaande maandag om twaalf uur plaatsvinden op de open bare begraafplaats te Domburg. VAN DE AFDELING BOUWKUNDE Wethouder W. Poppe reikte getuigschriften uit De gemeentelijke uitgebreid technische school te Vlissingen heeft de eerste ge diplomeerden. Vrijdagmorgen werden de getuigschriften uitgereikt aan zes ge slaagden van de afdeling bouwkunde. Zy vormden drie jaar geleden dc eerste leerlingen van de school. Na twee jaar schooltijd werden zy voor een jaar in de verschillende bedrijven geplaatst oni hun praktische opleiding te voltooien. In dit jaar praktijk bleken zij het er zo goed te hebben afgebracht, dat vrydag aan hen de diploma's konden worden uitgereikt. Tijdens de bijeenkomst in de kantine van de school werden ook voor het eerst ge tuigschriften uitgereikt aan leerlingen, die de tweejarige opleiding werktuig bouwkunde hebben voltooid. Deze ge slaagden in totaal 15 hebben nu nog een jaar praktijk voor dc boeg. De afdeling bouwkunde leverde vrijdag de tweede „serie" adspirant-praktikanten af. Voor al deze leerlingen is reeds een plaats gevonden in het bedrijfsleven. Van de afdeling elektrotechniek zullen de eerste leerlingen pas volgend jaar de praktijk in gaan. Bij de aanvang van de diploma-uit reiking bracht de directeur van de school, de heer G. van Doorn, dank aan het bedrijfsleven, dat de leerlin gen in staat heeft gesteld praktijk op te doen. Hij sprak de hoop uit, dat meerdere patroons leerlingen de ge legenheid zouden willen geven in hun bedrijven de nodige praktische kennis op te doen. Er zijn nog te veel werkgevers, die al leen volledig afgestudeerden in hun be drijf willen opnemen", aldus de heer Van Doorn. De heer W. Poppe. wet houder van onderwijs, richtte vervolgens een woord van dank tot directeur en leraren. Hij toonde zich verheugd, dat de uitreiking van de diploma's voor de eerste maal kon geschieden in het nieu we schoolgebouw. Hierna reikte hij de diploma's uit. De leerling A. P. Steketee sprak na mens de klassen B H en N II een woord van dank tot directeur en leraren. Aan de heer Van Doorn overhandigde hij een geschenk voor de school. De leerling D. H A. Goedbloed dankte de leraren namens de praktikanten. De heer J. Jobse sprak namens de ouders een woord van dank tot directeur en leraren. Geslaagden Bevorderd naar de lc klas: G. H. Fondse, J. Izeboud J. L. Kasse. J. W. KristeltJn. 14. Lam- mers, C. Meerman, J. Midavaine. I dc Muynck, G, Nijsse. L. J. de Pagter, a. Peene. K. Roelse, J. J. Sturm. J. H. Verdonk. J. J. de Vroe, C. J. v. d. Weele, A. Weijts, J. C. van Zweeden. M. A. C. Abrahnmse. C. v. d. Broeke. P. Brouwer, F. Hofman, J. Kolft, M, Marlnusse, C. J. v. d. Pijl, A. Sohllleinans, A. Schuurman, M. J. Vroonland. C. van Zwee den. M. A. Ie Clercq, J. Fondse. J. J. de Gvoo- te. C. J. Jansen, A. Petermetier, A. P. Wan- jon. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19-7: Mina van Thameshaven. Rene van Antwerpen, Lu Pa- loina van Londen, Kjacnaea van Gent; op 20-7 Bastion van Londen, Éiscnya van Pn- sajes, Alexandre Silva "an Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 19-7: Sonderbui'g naar Rotterdam, Rene nant Groat Yarmouth, La Föloma naar Hanswoert, Mina naar Perz. Golf, Action naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 19-7: Ainasus van Londen, Faleo van zee voor Gent, Sonja-D. van Londen. Leemans van Bordeaux; op 20-7: Nassiiuhaven van Rotterdam, Rozcnburgh van Rotierduin, Ad- mirnal de Ru.Yter van, Teignmouth voor Terneuzen. Westerdok van Londen voor de rede. Orient van zee. Vllssingen gepasseerd van Antwerpen op 19-7: Hasewïnt naar Ierland. Corsica naar New Castle van Gent. WPcn naar zee. Bai lie naar Stockholm. Pon Talbot nnnr Lon den. Agnes naar Londen. Amsteldijk naar Le Havre, Marie Christine nnar Hamburg van Terneuzen, Jongkind nnnr Galsgow, Bounty nnar Bordeaux. Eems naar Wnlkom, Axeldijk naar Rotterdam. Da Cnpo nnar Rotterdam. Hersilia naar Amsterdam, Korl- matu naar Hamburg; oo 20-7: NJord naar Rotterdam, Loppersum nnar Houston, Mure Novum naar Carrington. Ontslag aan openbare lagere school In verband met haar benoeming als on derwijzeres aan de o.l. Bouwcn-Ewout- school in Vlissingen is aan mej. K. Hcn- drikse per 1 september ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare la gere school te Renesse. Niet bevorderd: 1 leerling. Bevorderd naar dc 2c klas: C. de Bree, J. M. de Bruyne. J. le Due, J. J. Eleveld, J. Fran sen v d. Putte, A. Koens. W. C. Nijsse, A. van Overbceke. J. van Veenendaal, L. C. Vil- lée, W. M. Vinke. J. Visser. J. P. Wisse, P. Simons, A T. Kuiper. J. Diesch, J. N. de Feijter E. de Groot, J. W. Hament. R. H. Jansen, A, de Lange. J. F. Leenhouts, H. Lous, L, W. Pietersz, J. Roelse, A. J. San- derse. C. A. Schotel, H. W. Hamelynck, D. den Decker. J. Jongepier, J. F. Bekenes, C. Blok, P, v. d. Est, E. J. Gelok, I. van Haneghem. J. C. Jobse, W. Jochems, J. A. Kamermans, S. C. Klap, J. van Sluys. R. Stekkinger. Niet bevorderd: 8 leerlingen. Geslaagd voor het eindexamen afd. Bouw kunde: A. van Herwijnen, J. W. Jobse, M. Kaljouw. J M. Mabesoone, I. M. Haes, J. de Rijke, R. Simons, C. Sleutel, A. P. Steketee, J. G. Stuut, J. de Visser, J. J. van Willfgen. Afgewezen: 2 leerlingen. Gestangd voor liet eindexamen afd. Werktuig bouwkunde: A. Bronke, K. de Buck (met lof), P. le Clercq, J. B. Dankbaar, H. A. Dekker, J. Gnbrltilse, II. J. Harlnck. P. Loelcemeijer, P. v. d. Maden, H. Mastenbroek, J. Mlnder- lioud, A. Rietborgen, A, J. Roose, P. J. Sonke. J. Verschuure. Afgewezen: 3 leerlingen. Geslaagd voor het diploma afd. Bouwkunde: A. Brand, D. H. A. Goedbloed, G. J. la Grand, M. Rottier, J. P. Willemkens, L. G. Zwartsen- burg. AAGTEKERKE Schoolreisje De leerlingen van de herv. diaconie school te Aagtekerke maakten op woensdag j.l. onder leiding van het on derwijzend personeel een reis naar de dierentuin in Tilburg en het sprookjes park De Efteling, te Kaatsheuvel. Be gunstigd door fraai zomerweer genoten de leerlingen volop van alles, wat deze reis te bieden had. ZUID-BEVELAND SLUIT1NGSAVOND ZONNEBLOEMWERK Dezer dagen werd voor de deelnemers uit Zuid- en Noord-Beveland van de Stichting voor het Zonnebloemwerk een sluitingsavond gehouden op een kam peerterrein in de omgeving van Huij- bergen. Het programma bestond uit spel, traktatie, kampvuur en een ver haal, verteld door wika Best. De voorzit ter van de afdeling, de heer J- de Graaff uit Goes reikte met toepasselijke be woordingen de getuigschriften en diplo ma's uit. GOES Bromfietser gaf geen voorrang aan auto De 20-jarige Q. van de V. uit Kapelle, die op weg was naar zijn verloofde in Goes, is donderdagavond omstreeks acht uur op de hoek Scheldestraat-Naere- boutstraat te Goes tegen een personen auto gereden, bestuurd door mej. Th. van S. De bromfietser gaf op het kruis punt geen voorrang. Hij werd geschept door de auto. waarbij hij op het trottoir werd neergesmakt. De jongeman liep hersenschudding op- Afscheid wika Best Woensdagavond werd in het „Soepuus' te Goes tijdens een door diverse organi saties bezochte bijeenkomst afscheid ge nomen van wika Best. die voorlopig voor zes maanden naar Israël zal gaan. Na een openingswoord van de heer J. de Graaff werd achtereenvolgens het woord gevoerd door ds. W. Janssen na mens de Hervormde Jeugdraad, S. Boo ne, namens de hervormde zondagscho len en de heer J- de Graaff namens het zonnebloemwerk en mej. I. Post namens de instuif. De sprekers lieten hun woor den vergezeld gaan van diverse gesehen- ken. Na de pauze wist de heer F. de Jong uit Goes de aanwezigen enige tyd aange naam bezig te houden met zijn uitge breid goochelprogramma. De heer L. Pieterse, tweede voorzitter van het zon nebloemwerk sloot de bijeenkomst. BORSSELE Verenigingsgebouw Borssele wordt verbeterd In de gemeenteraad van Borssele is don derdagavond de verbetering van het ver enigingsgebouw in deze gemeente ter sprake gekomen. Men wil geluiddem pend materiaal aanbrengen tussen de twee lokalen in dit gebouw. De raad on derzocht verder de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden. De exploitatiever goeding voor de bijzondere school over; 1961 werd vastgesteld op 4322,84. De voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven werd gesteld op 4471.79. De raad verhoogde de subsidie aan het Zeeuwse studiefonds van 5 cent op 10 cent per inwoner per jaar. De gemeente bode krijgt 150 per jaar vergoeding gebruik van motorrijwiel of seoo- 'oor gemeentewerkzaamlieden. De kasgeldlening ad 70.000 die 25 juli af loopt werd verlengt voor drie maanden. De gemeenteontvanger A. v. d- Velde, die 1 augustus 40 jaar zijn jubileum her denkt hoopt men van gemeentewege te huldigen met een receptie. Films in Zeeland Weense operette en Weense ijsrevue Het heeft lang geduurd, maar Danny Kaye is tenslotte als alle komische talenten dan toch ook in het leger terecht gekomen. „De roemrijke daden van Danny", oorspronkelijke titel „Up in arms" is een dolle klucht, die begint met Danny's nieuwe baantje van lift bediende in een ziekenhuis en ein digt met een heldenrol in de oor log tegen de Japanners. Danny's carrière is vanzelfsprekend weer in strijd met alle gezonde verstand, een aaneenschakeling van dolle dingen, een vernuftig verzinsel vol vrolijke episodes, waarin Dinah Shore een rol van de eerste rang speelt en enkele van de vele zotte liedjes voor haar rekening neemt, voorzover ze niet door Danny zelf worden gepresenteerd. Te zien in CITY (Middelburg). Even onbezorgd cn passend in de va kantiestemming is „IJsparade", een vrije reportage van dc Weense ijsrevue met medewerking van sterren als Wal- traut Haas, Teddy Reno, Susi Nicoletti en Michael Cramer, minder bekend wel iswaar van het witte doek, maar op het ijs hun mannetje staand. De muziek bij dit ijsfest(in-op-z'n-Weens is natuurlijk van Robert Stolz. Om allo ijselijkheid heen is een verhaaltje verzonnen over een dame in geldzorgen, maar in het be zit van oen resolute zoon, die bij het moeilijke behoor over een complete ijs revue met alles wat daar aan vast zit, mama onschatbare diensten bewijst en bovendien nog tijd vindt om zich te wij den aan één van de vele knappe sterre tjes in mama's dienst. Voor deze vrolijke historie die zich voor 90 procent op het (is afspeelt moet men naar ALHAM BRA (Vlissingen). We blijven nog even in Wenen. GRAND (Goes) brengt de filmversie van Johan Strauss' oprette „Die Fle- dormaus" op het witte doek. Een harmonieuze compositie van muziek, Weense humor, Weense typetjes en kleurige decors. In de hoofdrollen Peter Alexander, Marianne Koch, Marika Rökk en Willy Millowitseh. .De kolos van Rhodos", ELECTRO (Middelburg) on LUXOR (Vlissingen) is een „historisch" verhaal, spelend in oud-Griekenland en handelend over de stryd om het eiland Rhodos. Rory Cal houn beweegt zich in Grieks gewaad even makkelijk als in cowboy-kostuum. Hij is overigens één van de weinige Amerikanen in de film, die voor het ,'rootste deel met minder bekende Euro zondering op dit „minder bekend" maakt Lea Massari Calhouns tegenspeelster. Zondagmiddag, tenslotte vertoont GRAND (Goes) een film van Eddie Constantino, getiteld „Eddie op leven en dood", waarin Eddie zich meet met han delaars in verdovende middelen en waarin onze held wederom een respecta bel aantal sterk verdovende klappen uit deelt, aUlus zijn tegenstanders met ge lijke munt betalend. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 19 juli. Frambozen in kranen: 1 164171, 2 153—158. Rode bessen Extra 78.80—83.90, 1 77.40—78, 2 73.60—75.40, 3 32. Zwarte bessen 1 200, 2 142. Aardbeien z. dop: Sengana 1 122, 2 120. Talisman 1 119. 2 318 Red Gauntlet 1 98, 2 96. Mad. Moutot 2 73. Regina 2 97. Diverse rassen 2 95. zanoerig 88—90. 3 61. Aardbeien per doos: Taltsmar Extra 34. 1 24 33. 2 21—24. Red Gauntlet Extra 35—36, 2532, 2 20—23. Prinses Merlon 1 26. Rode bessen p. doos: Extra 22, 1 1619, 2 1417. Loganbessen p. doos: 1 45. Extra 53. Kruis bessen p. kg: 1 62. Kersen p. kg: Earley Rivers 1 142, 3 46—72. Hollanders 1 130—139, 2 127—131, 3 42-MJO. Markiezen Extra 172, 1 140—162, 2 129, 3 43. Meikersen 1 143162. Vr. v. Werden 2 126— 127. 3 35. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewoon 39.24—39.50, drielingen 23, bon ken 37. Eerstelingen gew 28.30—34.10. Eigen heimers gew. 38.73—39 S3, drielingen 13.40— 15.70. Bintjes gew. 29.70—30.70, bonken 43. Aanvoer 200 ton. Schoolreisje De leerlingen van de hoogste klassen van de christelijke school te Borssele maakten onlangs hun jaarlijkse reis. Ditmaal bracht men een bezoek aan Den Haag, waar men o.a. een dierentuin be zocht en in een warenhuis rondwandel, de. Voldaan keerde men 's avonds huis waarts. Collecte De opbrengst van de Anjercollecte te Borssele was 67,02. 's-HEERENHOEK Hieuwe uniformen voor brandweer 's-Heerenhoek De brandweer van 's-Heerenhoek heeft zich vrijdag in de nieuwe uniformen ge presenteerd aan het college van b. en w. van deze gemeente. De brandweer had zich onder leiding van commandant L. de Jonge, in linie opgesteld voor het stadhuis, gestoken in de nieuwe (zwar te) uniformen met gouden galons en koperen knopen. Burgemeester R. O. M. Waelput van 's-Heerenhoek stelde de brandweer als voorbeeld op het gebied van de burger plicht. Er wordt tegenwoordig, aldus de burgemeester, veel meer van het brand weerpersoneel geëist. Als hoofd van de brandweer was hij trots op zijn korps- Als teken van de overdracht der uni formen overhandigde de burgemeester de commandant een gele regenjas, waar in verscheidene leden van het korps al waren gestoken. Na een dankwoord van de heer De Jonge reden de brandweerlie den in de brandweerauto door het dorp om de nieuwe uniformen te tonen. 's-HEER-ARENDSKERKE Eindles christelijke Iandbouwhuishoudschool Donderdagmiddag is op de christelijke Iandbouwhuishoudschool te 's-Heer- Arendskerke de eindles gehouden. Van de zeventig leerlingen behaalden vijfenzestig het diploma. Vijf leerlinger slaagden met lof, waarvan Dien Welle- man uit Nieuwdorp de beste was. De waarnemend voorzitter, de heer De Feij- ter uit Nieuwdorp, opende de b(jeen- komst. Daarna zongen de leerlingen on der leiding van dé heer Kousemaker uit Goes enkele liederen. De directrice, mejuffrouw J. van Dis, reikte vervolgens de diploma's uit. Na de pauze hielden enkele leerlingen op het schoolplein een modeshow met eigen, gemaakte Meren. De heer De Feijter wendde zich ver volgens tot de drie scheidende leerkrach ten, mevrouw Sïeders, mevrouw Teu- lings en dominee Zoodsma, en liet zijn woorden vergezeld gaan van een boeke bon. Dominee Zoodsma sloot de middag. Reis ouden van dagen Ruim 200 ouden van dagen uit 's-Heer- Arendskerke maakten deze weel? een reisje. Vanuit Kruiningen ging men per boot naar Perkpolder mei als eerste doel, via Hulst en Moerbeke, Gent. Daar bezocht men de prachtige St.-Baafskerk en maakte men een rondrit door de stad. In de Raadskelder gebruikte men de lunch. Vervolgens ging het naar St.- Niklaas, waar ongeveer anderhalf uur theepauze werd gehouden. Via Dender- monde ging het naar Antwerpen. Dit was een rit door een prachtige omge ving, waarvan alle deelnemers zichtbaar genoten. De laatste aanlegplaats was Putte, daar nuttigde men de avondboter ham. Omstreeks half negen 's avonds kwam iedereen vermoeid maar uiterst voldaan thuis. ZATERDAG 21 JULI 1962 Adventkerk: Vlissingen 9 ds. Reith; 10 bijbelstudio; Middelburg 10 bijbelstudie; 11 ds. Reith. Interk. Avondgebed: Vlissingen (Engel se Kerk) 7.308 uur. ZONDAG 22 JULI 1962 N.H. Kerk. Aagtekerke 10 ds. v. Vliet, 2.30 ds. Nauta. Arnemuiden 10, 2.30 ds. Asrum, 6.30 ds. Kok. Biggekerke 9.30,11 ds. Odé. Domburg 10 ds. Radstake, 7 oecumenische dienst. Gapinge 10 wika Veenhoven. Grijpskerke 10 ds. Wape naar. 7 ds. Kok. Kleverskerke 10 ds. Theunissen. Koudekerke 9 en 10.45 ds. v. Herwaarden, 7 ds. Odé (Vliss-str.). 't Zandt 10.15 ds. Bartlema, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. Herwaarden (Torenvliedt). Me- liskerke 2.30 ds. v. d. Schoot. Middel burg, Nieuwe Kerk 10 ds. v. Haarlem, 7 ds. v. Boven; Engelse Kerk 10 dhr. Van Velzen; Koorkerk 10 ds. Geers; Oostkerk 9 ds. Snoep, 10.30 ds. Snoep en drs. Bakker. Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. v. Woerden, 7 dr. v. Haarlem. Oost- en West-Souburg Oost 9 en 7 ds. Haitjema, 7 ds. v. Du(jne. Oostkapelle 10 en 7 ds. Richard. Ritthem 10 ds. v. Duyne, 2-30 dr. v. Haarlem. Serooskerke 10 ds. Schipper. 2.30 ds. v. Vliet. St.- Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Wapenaar. Veere 10 ds. Heijboer. Vlissingen, St.- Jacobskork 10 ds. Maas, 5 ds. Rotlifusz; Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk; Johannes- kerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Rotli fusz; Havendorp 10 ds. Rotlifusz; 't An ker 9.30 jongerendienst; bejaardente huis 7 ds. v. cl. Schoot. Vrouwenpolder 10 ds. De Jonge, Westkapelle 9 ds. Kram (Duitse dienst), 10 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9 en 10.30 ds. Schellinger hout, 7 ds- Schipper. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groene- woud) 2 dhr. Kousemaker. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gent. in Ncd. Middelburg (Bo- gardzaal) 10. 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Volle Evang- Gemeente. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 Belzen, Domburg 10 ds. v. d. Wal. s. v. d. Bom; Gapinge 9.30 cn 2 ds. Boot; Grijpskerke 9.30 en 2.30 kand. Hiensch; Koudekerke 9.30 en 7 ds. Van Haeringen; Mellskerkc 10 en 2.30 ds. Lindeboom: Middelburg: Gast'nuiskerk 7.30 ds. Boot: Hofplcinkerk pese krachten werd gemaakt. Een uit- Boonstra, 2.30 ds. Hamming, 5 ds. Strik- werda; Noorderkerk 9.30 ds. Hamming, 5 ds. Boonstra; 't Zand 8.45 ds. Strik- werda; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oostkapelle 10 7 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. V/ouwe: St.-Laurens 11 ds. Bre- derveld, 7 ds. v d. Wal; Veere 10 en 2.30 ds. v. d. Stoel; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 9, 10.45 en 7 ds. Baas; Westkapelle 9,30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Boonstra. Geref. Kerk Vrygem.)Souburg 9.30 ds. Douma; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. De Vries Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 ere dienst. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 dhr. Weststrate; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 dhr. Karens; Oostkapelle 10 en 2.30 leescl.; Vlissin gen 9.30, 2.30 er. 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 lees- dienst, 3 ds. Drechsler; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. v. Vrijr. Herv, en Rem on sir. Kring: Middelburg 10 ds. Geers; Vlissingen 7 ds v. Beek. Evang. Lnth. Gem.: Middelburg 8.45 ds. v. Boven; Vlissingen 10,30 ds. v. Boven. Doopsgez. Gein.: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Viissingen 10 ds. Van Ha mel. Hersteld Aposl. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heits: Middelburg 10 Heil.sk. Vlissingen 10 Heïl.d., 7.30 Opwek.sk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem Hl): 10 en 5 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. Apolheek: L. v. d, Boogert, Korte Delft 12. tel. 273"). Koudekerke. Zou telande en Westkapelle: H Frinia. Duinweg 59. Zoutelande, tel. 0I1R6—282. Vlissingen: dokter A. R. van Dijk. Koude- kerkseweg 58. tel. 3459. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter P. Bom. Dorpsstraat 2 te Oostkapelle. tel. 01188—276 Aanvoer vismijn De aanvoer bij de vismijn te Breskens was in de week van 8 t-m. 14 juli: 254 kg bot: 720 kg schar: 668 kg schol: 5890 kg tong: 2894 kg onverkochte vis: 10.601 kg export garnalen: 51 kg binnenlandse garnalen. VEILING THOLEN. Doré bonken 41, gewoon 414812.02, poters 17, kriel 7.08. Eerstelingen bonken 41, gewoon 35.02, poters 13, kriel Witte eigenheimers boknen 30. gewone 3240. poters 11, kriel 5. Bintjes bonken 44.60, gewoon 20—25.65, po ters 7, kriel 4. Aanvoer 42 ton. VEILING „KAPELLE BIEZELINGE EN OMGEVING". 20 juli. Frambozen in Kratten: I 167—172. II 162—163. Rode bessen extra 77.90—82, I 73.30 —75.30, II 63—72.10, III 42. Zwarte bessen I 200. Aardbeien z. dop: Sengana I-H 123. Ta lisman I-II 124. Red. Gountlet I-II 97—103. Moutot II 82. diversen II 87, III 59, zanderig 84. Kersen p. kg: Markiezen I 164188. II 70—141, III 23—66. Hollanders II 142—144. III 42—51. Vr v. Werden I 143—151, II 126—132. Kruisbessen I 61—73, I 37. Kasperziken p. st. A I 30, I 32, II 1522, III 8 Rode bessen p. d. I 24—28, II 1619. Aardbeien p. doos: Vola I 44, Cambridge I 44. Talisman I 33—41, II 17— 28. Red. Gountlet extra 41- 47. I 28—35. Mer- Prinses I 30—39, II 24- -25. Loganbes p. d. I 53. Aardnpelen: I 27—37, II 21—27. drielingen 13 7, kriel 37',i. Groenien- Kropsla 45)z. Bloemkool 11—33. Bospeen 18—19. Boskroten 9—11. Bosuien 12. Zilveruien 35. Bosselderij 8—21, Tuinbonen 10—13. Dubb. Prins, bonen I 171—180, II 180. Komkommers 10--19. Spits kool 12. Rabarber 14. Doperwten 26—50. An dijvie 12. Peterselie 15. Tomaten A B 6060. C 90—55, CC 32. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 1 40.10—40.62, tweede soort 33.47—39.85, bonken 37.97, drielingen 21.23. kriel 11.60. Eigenheimers 1 37.90—30, tweede soort 29.83 -36, drielingen 16.88. kriel 5.10. Bintjes 28.60 —29.93—23.05. bonken 43.06—39.02, drielingen 12.58—12.79—10.03. kriel 9.63. Aanvoer 3800 kisten. VEILING STAVFNISSE. Doré gewone 4030, bonken 38. drielingen 2230. Eerstelingen gewone 32.50—3230. drie lingen 19.50. Bintjes I 20.86. II 26.73—23.30, bonken 43. drielingen 11.93. Eigenheimers ge- e 37.80—35.12, drielingen 14.10, kriel 7.70 9.80. Aanvoer 35 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 20 Juli. Aardbeien 50—167. Rode bessen 57— 119. Zwarte bessen 120197. Frambozen 148 186. Kersen 65166. Kruisbessen 36—55. Kas- pruim 715. Kasperzik 1240 Andijvie 49—63. Sla 313—50 Rabarber 13— 15. Waspeen 1022. Bospeen 1731. Bloem kool 18—65. Peulen 172-180. Erwten 17—33. Krombekken 3072. Tuinbonen 820. Stam- boon dubbele prinsessen 131—194. Spitskool 78. Rode kool 16—25. Wine kool 21—24. Tomaten 2571. Komkommers 10—22. Sav. kool 59. Prei 182—196. Snijbonen 135—200. Kroten 13—21. Spinazie 43—57. Aardappelen 10—40. Asperges 8' VEILING KRABBENDIJKE. 20 juli. Aardbeien industrie- Sengana 1 en 2 118. Talisman 1 en 2 117 Jacunda 1 en 2 111. Red Gaunt. 1 en 2 92 Diversen 3 56. Aardbeien per doos: Talisman 1 26—30, 2 22. per kg. 7ö. Rode bessen industrie 1 72—82, 2 6670, 3 5259. Rode bessen per doos: E 24, 1 20—26, 2 14—17. Dubb prinsessen 1 171, 2 167. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1791 kg. 3.754.68. Bot 146 kg. Tong 203 kg. Paling 29 kg. Tarbot 2 kg. Visiever 3 kg. Ongesorteeide vis 5 kg. VEILING TERNEUZEN. 20 juli. Sla 3.504.40. Bloemkool A 4057. A2 36—38, B 26—54. B2 15—43, C2 14. afw. 113G. Groene komkommers BI 15. B2 10—13, C2 10. Witte komkommers B 12. Selderij 1 Peen 11—24. Kroten 4—15. Uien 15—28. Aardappelen: Barima bonken 32, 1 21, 2 10, kriel 24. Doré bonken 35, 1 26. Rode Eer stelingen 1 21, 2 20. Eerstelingen bonken 35, 1 19—23, 2 11—16, kriel 3—6 Bintjes 1 15— 29, 2 7—10, kriel 3—9. Andijvie 7—12. Stok- snij bonen 3 88. Prinsessebonen 171—184. Tuinbonen 1 19—30, 2 10. Rode kool 27—32. Spitskool 7. Peulen 49164. Sav. kool 10—25. Waspeen 1027. Rabarber 26. Tomaten A 70 A2 52—66. B2 24—64. C 54 C2 20—53, CC 2023. Doppers 41. Aardbeien per doos: Ta lisman 1 25—37, 2 18—27, 3 12—20. Red Gaunt- 2735, 2 1526. Rode bessen per doos 1 24—27, 2 13—20. 3 14—16 Kersen per kg 118125, B2 5567. Kruisbessen 1 59 2 47—57. 3 34. Rode bessen 1 71—75, 2 5566, 3 40. Frambozen S 154163, 2 90. Zwarte bessen 1 206, 2 185. VEILING MIDDELBURG. 10 juli. Eerstelingen: bonken 1 55.60. grote 1 13.90, grote 2 32.10, drielingen 1 21.70, drie lingen 2 22.50. kriel 1 14.60, kriel 2 12.20. Bintjes: bonken 2 47, grote 2 26.20, drielingen 16.70, kriel 2 9. Aardbeien. Aardbeien pet kg. 53—113. Red Gauntlet per doos 1 3549. 2 21—31. Cam bridge Vigour per doos 2 25. Talisman per doos 1 3045, 2 1632. Senga Sengana per doos 1 27—35. 2 16—27. Tomaten. A Extra 60. Al 65, A2 55—57. B Extra 68. BI 61—67, B2 56—59, C Extra 56. Cl 2612. C2 3149. CC 1 26—42. CC2 15—41. Fruit. Rode bessen per kg 1 5575. 2 35 per doos 1529. Witte bessen per kg 46 Frambozen per doos 1 38—51. 2 15—39. Kruisbessen per kg 34.01. Druiven per kg 389399. Pruimen per kg 119193. per stuk 8—14. Peraken 741. Kersen per kg 171— 174. Groenten. Bloemkool 3 per kist 69—75, 4 per kist 4177, 6 per kist 2967, S per kist 12—56. 10 per kist 23—26. 12 per kist 1219. Sla 3.50—10. Tuinbonen 14-20. Snijbonen 99— 160. Dubbele prinsessen 140175. Doperwten 31—58. Postelein 24—58. Bosuien 1424. Uien per kg 1833. Bospeen 1228. Waspeen 10 Spinazie 26—52. Boskroten 5—14. Saxa bonen 146165. Rabaroer 720. Andijvie 1656. Spitskool 611. Sav kool 11. Rode kool 18—21. Komkommers groen 75-op 12—20, 60-75 10—16, 50-60 10, 40-50 10—11, 35-40 10. krom 10—11: Wit 75-op 10—15. 60-75 11—16, 50-60 10—12, 40-50 10—12, krom 10—12. VEILING GOES. Export- en ïndustrieveillng Zwarte bessen 1 210, 2 108. Rode bessen 1 74—76,10, 2 71,10— 71,50. Frambozen in kratten 1 161—166, 2 148. Talisman 1 120. 2 118. Senga Sengana 1 120. 118. Red Gauntlet 1 93 2 94. Jucunda 1 en 2 112. Mad. Moutot 2 SI. Div. aardbeien 3 50. Gewone veiling. Per doos: Talisman Extra 2534, 2 1923. Red Gauntlet Extra 3335, 1 22—32, 2 17—24. Senga Sengana 2 13. Rode bessen Extra 26—28, 1 21—25, 2 17—19. Frambozen 1 37—38. Kruisbessen 1 20—27. Per stuk: Kaspruimen Extra 18—22. Perziken Extra 32—38. Per kg: Talisman 1 80—99, 2 70—89. 3 65. Red Gauntlet 1 80—83, 2 69—72. Mad. Moutot 2 63. Witte bessen 1 50. 2 4245. Vroege van Werden 1 162. Hollanders 2 154—160. Br. Bruine 2 147. Markiezen i 176—1S7. 2 150—167. Suikerkersen 1 87, 2 84. Meikersen 1 151. Kruisbessen 1 71—90. Frankenthaler Extra 360—370. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 50—56, A2 45—48. BI 3716. B2 44—4S. Cl 15—24. afw 12—28. Kropsla 1 3 59—5, 2 3.50. Kom kommers Al IS—21. A2 16—18, BI 15—16. Cl 14. Per bos: Kroten 10—14 Wortelen 10—19. Selderij 4—12. Uien 10—14. Per kg: Tomaten Al 5766. BI 5665. Cl 5032. Rabarber 15—16. Doperwten 1 24- 34. 2 20—23 Dubb. pr. bonen 1 165—180. 2 160—170. Stoksnijbo- 129—154. Tuinbonen 1 1416. Kroten tl—15. Postelein 4015. Andijvie 31—33. Aardappelen grote 22—35. drielingen 15—21. kriel 7—13. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX. telef. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9