Amerikaanse muzikanten in Goes Krediet voor herbouw toren te Nieuwerkerk ALMANAK MOEILIJKHEDEN UIT DE WEG ROND MIDDELBURG-FOLKESTONE Schoolvereniging Vlissingen nam afscheid van de heer A. de Haas GOEDE EXAMENUITSLAGEN BIJ VLISSINGSE ZEEVAARTSCHOOL SUPRIMAL 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 JULI 1962 IN GEMEENTEHUIS ONTVANGEN „Demonstratie van vrede en vrijheid" VROLIJK MUSICEREND is het dertig man sterke Amerikaanse militaire muziekkorps van The Seventeenth Air Force, dat van daag de internationale wielerronde van Midden-Zeeland muzikaal zal opluisteren, vrijdagmiddag tegen vijf uur de Grote Markt van Goes komen opmarcheren. Staande op het bordes van het stadhuis namen b. en w. een muzikale hulde van de Air-Force mannen in ontvangst, waarna het gcihcentebestuur als tegenprestatie de Amerikaanse muzikanten in de fraaie raadzaal ontving. Hier werden over de hoofden van de muzikanten heen vele woorden van lof gericht tot het Amerikaanse volk, dat in de jongste wereldoorlog zyn beste zonen heeft gegeven voor de vrijheid van het Nederlandse volk. „Uw doel is het brengen van goodwill in de vrije landen van Europa, omdat U door mid del van uw tochten de vrede en de vrij heid in de vrye wereld verdedigt", ver klaarde loco-bnrgemeester J. S. Vis- scher. Hun „vredestochten" hebben de Ame rikanen al in vrijwel alle landen van Europa gebracht. „Frankrijk, België, Noorwegen. Italië, het zijn allemaal lan den, waar we gemusiceerd hebben", ver telde ons de sympathieke negerkorpo raal en verdienstelijk saxofonist Ernest Hensley (22) uit Washington D.C. „Na ons Zeeuws bezoek gaan we naar Brin- disi in Italië Veel reizen en trekken. Bijzonder leuk". Korporaal Hensley is als zeventienjarige bij de band gekomen. Na twee jaar Californië. ging hij naar Europa. „Mooie tijd gehad hier. In de cember ga ik weer naar huis", zei de enthousiaste musicus, die een bijzondere liefde heeft voor jazz en die onmiddellijk informeerde of er in Goes ook jazz clubs waren. Terug in Amerika zal hij een jaar college volgen op een muziek school van de luchtmacht in Washing ton D.C. en daarna hoopt hij naar het Verre Oosten te kunnen gaan. „Zo zie je nog eens wat van de wereld", meende saxofonist Hensley. De Amerikaanse militairen, die vrijdag morgen uit Ramstein (Duitsland) wa ren vertrokken werden gistermiddag de grens van Zeeland en Brabant opgewacht door een deputatie van het organiserend comité van de wielerronde. Bij „Ockenburg" werden de bussen ver laten, waarna de 'muzikanten in mars orde de stad binnentrokken. In het stad huis werden zij ontvangen door b. en w. Na een inleidend woord van de heer J- de Recht namens het „Ronde comité", richtte loco-burgemeester J. S. Visscher zich tot de Amerikaanse gasten. In het kort wijdde spreker uit over de ge schiedenis van Goes. Tevens wees hij op de industriële ontwikkeling van Goes. Loco-burgemeester Visscher drukte zijn vreugde uit over de komst van de Amerikaanse muzikanten. Hun tournee noemde hy een bijdrage tot de verbroedering der volkeren. Hier door worden tevens de vrede en vry- heid van de mens bevorderd. De loco- burgemeester herinnerde eraan, dat voor de vrijheid van ons land vele Amerikaanse soldaten zijn gevallen. Namens het organiserend comité voer de de heer AG. Verhulst het woord, die zijn vreugde uitsprak over het feit, dat de band de Ronde van Midden-Zee land komt opluisteren. Hij zag de aan- Aeeuwse Dienst Voor een unieke boottocht op de zeeweg naar Antwerpen, moet U ïr» Hoedekenskerke zijn. Mocht U onverhoopt op zoek zijn naar het fruttcentrum in Zeeland, dan biedt de gemeente Kapelle (Z) uitkomst. Reiken uw aspiraties daarentegen hoger en ziet U meer in onderwijs en cultuur, dan is Middelburg woon- en industrie stad van harte bereid U tege moet te komen. Liefhebbers van watersport kunnen hun waterski- doop in Wolph aartsdijk onder gaan en Genoeg. Laten wij thans onthullen, waar wij deze waardevolle informaties aan ontlenen. Wel, dat is gauw gezegd. Aan gemeentelijke dienst- enveloppen. 'Plotseling, of mis schien al langer, wij weten het niet, is er naar het schijnt een kleine rage ontstaan om de ge meenten „te verkopen", zoals een handelaar zijn produlct verkoopt Met slagzinnen en via reclame campagnes. En nu op de dienst- enveloppen. Het doet wel fleurig aan. De in onze ogen altijd wat dreigende kreet .JJienst" op die ambtelijke couverts wordt er een beetje door verzacht. Ze krijgen iets vriende lijks. het werkt bijna als een in vitatie, zodat wij de laatste lijd voortdurend de neiging moeten onderdrukken om naar Hoede kenskerke. Kapelle (Z) of Middel burg te snellen, teneinde ons daar door de burgemeester persoonlijk te laten ontvangen om samen met zijne edelachtbare a) een unieke boottocht op de zeeweg naar Ant werpen te maken, b) het fruit centrum te inspecteren en cenio onderwijs en cultuur op te doen Want dat beloven ze. min of meer Of ze het ook doen Wij gaan het vandaag (of mor gen) toch eens proberen en mocht het hikken, dan beloven ivij U een prentbriefkaart uit het fruitcen- trum Zeeland. Oftewel uit Kapelle (Z). Hoopvol teken wezigheid van de Amerikaanse muzi kanten als eeu bewijs van belangstelling van het Amerikaanse volk voor het wel zijn van andere naties. Hij wilde dit niet alleen zien in het licht van de feeste lijkheden van vandaag, maar veeleer zag hij dit gebaar als een hoopvol te ken om de hoffelijkheid en de samen werking tussen de naties, die zozeei worden gewenst, te bevorderen. De heer Verhulst herinnerde eraan, dat de Amerikanen zich in de oorlog zonder voorbehoud hebben ingezet voor het lij dende Holland. Hij zei er trots op te zijn. dat de Amerikaanse muzikanten vandaag op hun trip naar Walcheren kunnen zien hoe Nederland en vooral Zeeland zich heeft hersteld van de wonden uit de oorlog en van de ramp in 1953. „Wij zijn dankbaar voor alles wat het Amerikaanse volk heeft gedaan en nog doet om de hogere waarden in liet le ven te handhaven. Uw aanwezigheid hier is een demonstratie van deze vry- heid en vrede", aldus de heer Verhulst. Woorden van dank werden gesproken door „mastel-sergeant" J. Schirmer, die als blijk van waardering voor de ont vangst door het gemeentebestuur een vaantje aanbood. Nadat een dronk was uitgebracht, vertrokken de Amerikaan se militairen naar het Schuttershof, waar zij met hun pleegouders kennis maakten. Vandaag maken zy een trip door Midden-Zeeland, 's avonds gevolgd door hun optreden in Goes. HUISVESTINGSPROBLEEM OPGELOST Ook onderdak in enkele scholen en „Kinderzorg" „De bedden van de 135 gasten uit Enge land zijn in alle opzichten gespreid", zei gistermiddag wethouder A. J. Berenpas in het Middelhurgse gemeentehuis, toen hij vertelde, dat alle moeilijkheden rond de sportontmoeting Middelburg-Folke- stone uit de weg zijn geruimd. Een vier man sterke „rcgelingscommissie" be staande uit een ambtenaar ter secretarie en drie vertegenwoordigers uit de Mid delburgse sportwereld heeft er in drie dagen tyds voor gezorgd, dat deze sportuitwisseling tot in de puntjes is voorbereid en dat alle onderdelen van de stedenontmoeting kunnen doorgaan. Wethouder Berenpas vertelde, dat hij mét de regelingscommissie aan genaam is verrast door de spontane medewerking van de Middelburgse be volking. „Toen de moeilijkheden een maal bekend werden", zo zei hij, „kwa men er van alle kanten aanbiedingen •oor huisvesting van de Engelse gas ten". Verschillende hulpvaardige Mid delburgers hadden daarbij naar voren ;ebracht, aldus de heer Berenpas, dat .iet hier om een prestige-kwestie ging en dat daarom de sportlieden uit Folke stone goed ontvangen moesten worden. Daarodor kon het grootste probleem, de huisvesting van de 135 bezoekers uit Folkestone, snel worden opgelost. Ove rigens zullen de Britten niet alleen bij particulieren worden ondergebracht. Zo zal de balletgroep uit Folkestone merendeels in de leeftijd van 12 tot 14 jaar worden ondergebracht in het gymnasium. Daartoe zijn bedden beschikbaar ge steld door de rijkskweekschool, de kens door de B.B. en lakens door het ziekenhuis. De atletiekgroep vindt een onderkomen in twee leegstaande jongensafdelingen van „Kinderzorg". Bovendien is er nog een „reserve- post" in de openbare ulo. Voorts is er van particuliere zyde zoveel aan bod. dat er ook daar nog reserve is. Vanaf maandag zal de rcgelingscom missie iedere ochtend van tien uur tot half elf in kamer acht van het gemeen tehuis zetelen om Engelse gasten, die welke moeilijkheden dan ook hebben, te helpen. By aankomst In Middelburg zullen er vanmiddag (zaterdag) veer tien personenauto's gereed staan om de Engelsen naar hun pleegouders te bren gen. Bovendien zullen er gedurende de ehele sportuitwisseling enkele wagens er beschikking staan van de officials uit Folkestone, zodat zij zich van wed strijd tot wedstrijd kunnen begeven. Bij de voorbereiding heeft de regelings commissie ook aan de details gedacht. Zo krijgen de 135 gasten ieder een en veloppe met daarop het adres van hun huisvesting, een plattegrond van Mid delburg, waarop „hun" woning precies staat aangetekend en voorts toeristische folders over Middelburg en Walcheren. Ook krijgen zij toelichting in het Engels op het bezoek aan Brugge en op het bezoek aan het Klank- en Lichtspel. De bustocht door Walcheren zal in Vlis- singen in Britannia onderbroken worden met een thee-met-cake. Examens halfwas-bakker aan Goese ambachtsschool Aan de Ambachtsschool tc Goes werden examens gehouden onder auspiciën de Stichting voor Vakopleiding en Exa mens in het Bakkersbedrijf te *s-Gra- venhage- Er deden 26 leerlingen examen voor het diploma halfwas Alle kandidaten slaag den. Zij zijn allen leerlingen van Ambachtsschool te Goes. Over het algemeen werd zeer goed werk gemaakt. De namen van de ge slaagden ziin: H. Bimmel, Domburg, A. A. Brakman, Nieuwvliet. C. J. Deij. Tholen, W. van Driel, Zaamslag; H- C. Geluk. Geers- dijk, W. M. Koeyers. Goes, C. Lammers. Goes, J- v- Leuven. Kloosterzande. P J v. d. Maale. Wemeldinge. J- J. Nagel- kerke, Waarde. A. v. Oosten. Wemel dinge, J. Paauwe, Goes. J M. de Jongh, Goes. B. G. Lebon, Middelburg, J. A. v Litre, Kapelle. M. M. Markusse, Vjis- singen, J. M. Meyer, Middelburg. J Minnaard, Kapelle, C. v, Oosten. "s-Hcer Arcndskerke, J. D. Schipper. 's-Hecr- Arendskerkc, J. J. Schipper. Goes, D. M.<61abbekoorn. Goes. D. Stolk. Goes. J. P. v. Strien, 's-Heer-Arendskerke. J. J Verhulst. Biezclinge, H. P. v- d. Vreug de, Zoutelande. Burgemeester Veere opende expositie van Jan van Druten Vrijdagmiddag heeft burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael in de Schotse Huizen te Veere een tentoonstelling van werken van de Amsterdamse kunst omvat een aantal olieverfschilderijen schilder Jan van Druten. De expositie uit de Spaanse tijd van Van Druten hij reisde drie maanden met Spaanse zigeuners mee aquarellen van zijn reis door Griekenland, ontwerpen voor een kerkraam, een maquette met het ontwerp van een tegeltableau voor een school en enkele houtskooltekeningen, waaronder twee tekeningen met als on derwerp de kleinzoon van de burgemees ter van Veere. De burgemeester zei in zijn openings woord, vooral veel waardering te heb ben voor Van Drutens tekeningen, maar hij roemde ook de olieverfschil derijen. Jhr. Den Beer Poortugael me moreerde dat kort geleden de Amster damse schilder nog een totaal onbeken de voor hem was, maar hij toonde zich nu opgetogen over zijn werk. Tot slot van het officiële gedeelte bood de echt genote van de burgemeester mevrouw Van Druten bloemen aan. Deze tentoon stelling wordt gehouden tot en met 31 augustus. Aanbesteding in Bergen op Zoom Te Bergen op Zoom is in het openbaar aanbesteed namens het bestuur van de neutrale schoolvereniging het bouwen van een 6-klassige bijzondere school voor g.l.o. op een terrein aan de Kardi naal de Jonglaan-hoek Burgemeester Blomlaan te Bergen op Zoom. Er waren 16 inschrijvingen binnen gekomen. Laagste inschrijver was de fa. J. Ste vens, Terheijden voor ƒ244.475,Ver der schreven in G. de Kok, Bergen op Zoom voor ƒ245.300,fa. De Jong uit Vlissingen, 274,000,en fa. Raats uit St. Philipsland voor ƒ279.200,—. EXPOSITIE JAN TOOROP IN RAADHUIS DOMBURG Van 23 juli tot en met 4 augustus wordt in het Domburgse raadhuis de tentoon stelling „Jan Toorop in Zeeland" gehou den. Op 23 juli zal 's morgens om half elf deze expositie officieel geopend wor den door mr. J. C. J. van Schagen. voor mensen die kwaliteit verlangen f Jubilea bij „de Schelde" Bij de koninklijke maatschappij ..De Schelde" te Vlissingen vieren de volgen de personen in augustus een jubileum: 25-jarig jubileum vieren de heren D. Vos. plaatwerkerij, W. F. L. Korff, te kenkamer machinebouw (9 aug.); A. Fijnaut, voormontage, P- de Nooijer, zware plaatwerkerij (12 aug.): L. Da- vidse, timmerfabriek (14 aug.); A. de Koning, internationaal transport (16 aug.); J. Marijs, afbouw voorstuwing (21 aug.); T. J. Hemelaar. varende dienst (22 aug.); A. A. G. de Pagter, afbouw accommodatie (23 aug.); D. Fllpse, cascomontage (24 aug.); J- de Pagter, garage (28 aug.). De heer L. Vader van de afdeling scheepsreparaties is 12 augustus 40 jaar in dienst en de heer M- van Soelen van de afdeling controlebureau is op de 13e augustus vijftig jaar in dienst. DUIZENDSTE BEZOEKER OP TOOROP-EXPOSITIE De laatste dag (vrijdag), dat de tentoonstelling „Jan Toorop in Zeeland" in het Zeeuws Museum te Middelburg werd gehouden, bleek tevens de duizendste bezoe ker van deze expositie op te le veren. Het was mejuffrouw Gcr- kema uit Groningen, die in Mid delburg nog juist de duizend vol maakte. De directeur van het Zeeuws Museum, dr. P. K. van Dalen, bood haar een boekje over Walcheren aan. De tentoonstelling is vanaf maan dag 23 juli tot en met 4 augus tus te bezichtigen in het raadhuis te Domburg. Vandaag (zaterdag) is het Zeeuws Museum gesloten. Negen woningen voor de gemeente Veere In zijn vergadering van donderdagmid dag heeft burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael van Veere de raad van deze gemeente meegedeeld, dat in Veere binnenkort negen woningen kunnen worden gebouwd. Met de bouw van zes woningen kan nog dit jaar worden be gonnen. Dit zijn drie woningwetwonin gen en drie woingen in de vrije sector. „Verder kan de gemeente", aldus ver klaarde de burgemeester, „nog eens re kenen op drie premiewoningen, die het volgend jaar gebouwd kunnen worden". Alle woningen zijn geprojecteerd in de buurt Zanddijk. In zyn laatst gehouden algemene leden vergadering heeft de Vlissingsc School vereniging afscheid genomen van de heer A. de Haas, (lie bijna 33 jaar als onderwijzer aan de neutrale school te Vlissingen verbonden is geweest. In de ze tijd heeft de heer De Haas zijn Vlis- singse pupillen meer meegegeven dan van hem ais onderwijzer werd verwacht. Naast het normale schoolwerk ging de heer De Haas vele jaren met zijn leer lingen kamperen; gaf hij een tijdlang op zaterdagmiddagen nog timmeronder- wijs; was hij zeer actief bij de inrichting van schooltuintjes; gaf de heer De Haas verder handenarbeidcursussen en bouw de hij op grote schaal nestkasten voor vogels- Voorts nam hij zijn klas mee naar de schorren in het Sloe en zette hy vogels op. Activiteiten waarvan de leer lingen konden profiteren en waarvoor hem woensdagavond op de algemene le denvergadering in hotel „Brittannia" te Vlissingen "hulde en dank werd ge bracht. Sprekende over het werk en zyn activiteiten buiten de school zei de heer H. P. Mastenbroek over de scheidende onderwijzer, dat hij de kinderen liefde en eerbied heeft bijgebracht voor de die ren en planten in de natuur, terwijl zij onder zijn leiding ook hun handen leer den te gebruiken. De heer Mastenbroek zei ervan over tuigd te zijn, dat dit extra geschenk, dat de kinderen hebben gekregen, tot grote dankbaarheid moet stemmen. Ook ver klaarde de heer Mastenbroek, dat het voor hem vaststaat, dat het bijzondere karakter van de school mede bepaald is door de onvermoeidbare ijver en bijzon dere toewijding van de heer De Haas. Namens de ouders werd de scheidende leerkracht, die in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd de school gaat verlaten, door het be stuurslid en tevens een van zijn oud-leer lingen. mevrouw Kamermans, een radio toestel aangeboden. ZEELAND KRIJGT NOG 100 INDUSTRIEWONINGEN De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft 1250 wo ningen ten behoeve van de indus triële ontwikkeling over acht pro vincies verdeeld. Van de in 1962 te subsidiëren wo ningwetwoningen werden 2000 woningen bestemd voor de indus triële ontwikkeling in de pro bleemgebieden. Hiervan zijn in februari van dit jaar reeds 750 woningen toegewezen. De minis ter van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft thans de resterende 1250 woningen ver deeld. De verdeling ls als volgt: Gro ningen 260, Friesland 220, Drente 210, Overijsel 160, Noord-Holland 50. Zeeland 100, Noord-Brabant 150 en Limburg 100. CHARMANTE KONINGIN VOOR BRESKENSE VISSERIJFEESTEN Oud-magazijnchef K.M.S. overleden In de ouderdom van 81 jaar is dezer dagen plotseling overleden de heer J. A. Slager te Vlissingen. De heer Slager was oud-magazijnmeester van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. Hij heeft zich vooral op kerkelijk en maatschappelijk terrein be wogen. De thans overledene was een zeer sociaal voelend mens, hetgeen blijkt uit de meer dan veertigjarige periode, waarin hij bestuurslid en later penning meester van de hervormde scholen in Vlissingen was, Voor deze werkzaam heden ontving hy de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau. De heer Slager was voorts vele jaren diaken van de hervormde kerk ln Vlissingen, waarbij hij vooral een rol heeft gespeeld in het zoeken naar nieu we wegen voor 't diaconaatschap. Tot op hoge leeftijd assisteerde hij als diaken iri trouwdiensten. Geen subsidie voor Bru's mosselfeest Vrij langdurig heeft de raad van Brui- nisse zich vrijdagavond beziggehouden met een verzoek van het feestcomité om een subsidie voor het op 28 juli te hou den mosselfeest. Burgemeester C. H. v. d. Linde was van mening, dat het or ganiseren van een dergelijk feest ten nutte komt aan het algemeen belang. Het merendeel van dc raadsleden was deze mening echter niet toegedaan. Op voorstel van de heer S. A. Jumelet (c. h.) om een subsidie van 500 te verle nen werd met 4 tegen 3 stemmen afge wezen. Ook een voorstel om een „sym bolische bijdrage" te geven werd met deze stemmenverhouding afgewezen. De raad ging tenslotte met algemene stemmen akkoord met het voorstel van b. en. w. met ingang van 1 augustus 1963 uit de Centrale Dienst „Noord-Zee land" te treden. Vrachtauto reed achteruit tegen een personenauto Tijdens het achteruitrijden is donderdag morgen in de LJsselstraat te Middelburg ccn vrachtauto, bestuurd door J. F. uit Wemeldinge, tegen een personenauto gebotst. Dc personenauto van J. S. uit Vlissingen werd flink beschadigd. Diploma voor 113 leerlingen HUISVESTINGSPROBLEEM 50 LEERLINGEN MOESTEN WORDEN AFGEWEZEN Met zichtbare voldoening heeft de heer G. K. Brouwer, directeur van de De Ruyterschool te Vlissingen, vrijdagmid dag tijdens de diploma-uitreiking in de de schouwburgzaal van „Britannia" de examenuitslagen van de Vlissingse zee vaartschool bekendgemaakt. Van de 122 leerlingen waren er, zoals de directeur meedeelde, 113 geslaagd, hetgeen neer komt op 92,5 procent, tegen een lan delijk gemiddelde van „slechts" 85 pro cent. Ook releveerde de heer Brouwer de prettige en minder prettige dingen uit het afgelopen schooljaar. Hij gaf zijn pupillen op de valreep naar een baan bij de koopvaardij, nog tal van goede raadgevingen mee. Onder één van de minder prettige din gen, die de directeur in zijn afscheids toespraak noemde, maar waaraan de zeevaartscholieren weinig kunnen doen, noemde de heer Brouwer onder meer het probleem van de huisvesting. In het internaat van de school kun nen „slechts" honderd jongens opge nomen worden, terwijl meer dan tweehonderd leerlingen hun toevlucht moeten zoeken tot de pensions. Hoe wel de heer Brouwer niets dan goeds sprak over deze pensions, vond hij het zeer teleurstellend, dat door deze gang van zaken, voor het nieuwe cursusjaar niet minder dan vijftig leerlingen moesten worden afgewe zen. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat de overheid en het bedrijfsleven de school zullen steunen bij de uit breidingsplannen die er voor het in ternaat bestaan. Veel aandacht besteedde de directeur in zijn afscheidstoespraak tot de zeevaart scholieren, de vele aanwezige ouders en belangstellenden over de gang van za ken op de school in het afgelopen jaar. Hij onderwees zijn leerlingen voor de laatste maal over het nut van het be haalde diploma en ook hield hij de ge slaagde zeevaartscholieren voor, zich altijd open en eerlijk te gedragen en zich een goed collega aan boord te to nen. FELICITATIES Felicitaties werden voorts uitgesproken door de voorzitter van het schoolbestuur, ir. C. Kapsenberg, die aan een viertal leerlingen, die niet als beste waren ge ëindigd, maar wel door uitzonderlijk ge drag opvielen, liet diploma uitreikte. Hierna gaf de lieer B. Schotten nog een korte uiteenzetting over een lascursus, die. vijftien leerlingen met goed resul taat hadden gevolgd en de neer G. G. A. de Ruiter een toelichting op dc waar de van het sloepgustendiploma, waar voor veertien leerlingen waren geslaagd. GESLAAGDEN Leerlingen van de „Uuytersehool" te Vlissin gen, die ln juli 1963 het eindexamen behaal den. Stuurmansleerlingen, getuigschrift A.8.: Anrdoma, Eindhoven; R. C. vnn Beu- sinchem, Kesteren; J. B-anken, Li9sc; R. U. Hart. Curacao: A. de Jager. Nleuwdorp (Z.); Adj.-directrice verlaat Goese meisjesvakschool In de kantine van de vakschool voor meisjes te Goes zijn vrijdagmiddag de getuigschriften uitgereikt en de bevor deringen bekendgemaakt van de leer lingen van deze onderwijsinstelling. Te- ris werd daarbij afscheid genomen in de adjunct-directrice, mej. A. G. Zellenrath. De diploma-uitreiking begon rc 's morgens, namelijk voor de meisjes van de vormingsklassen en de voorop leiding lerares N.O. 's Middags kregen de leerlingen van dc primaire opleiding getuigschriften, waarbij een aantal ge nodigden aanwezig was. Een openings woord werd gesproken door de voorzit ter van het schoolbestuur, ir. M. J. Stoel Fcuerstein. De directrice, mcj. H J. Ybes deelde vervolgens mede. dat van de eerste naar de tweede klus 120 van de 140 leerlingen zijn bevorderd, terwijl 110 van de 120 tweede klassers werden gediplomeerd. Nadat de getuigschriften alsmede de Ochtmanprljzen waren uitgereikt, richt te ir. Stoel het woord tot de scheldende lerares, mej. Zellenrath, die in 1919 aan de school werd benoemd. Hij noemde het ccn goede keus van het toenmalige bestuur om mcj. Zellenrath tot lerares aan de vakschool te benoemen. Namens het bestuur overhandigde hij haar een drietal boeken. Voorts werden nog woorden van afscheid gesproken door de directeur van de ambachts school dc heer C. J. Buurman. Het pro gramma werd afgewisseld met muziek en zang. De koningin van (Ie Breskense visse rijfeesten 1962 zoals gemeld dc 23-jarige Lyilia de Looze is een charmante 'blonde verschijning die haar drukke feestelijke taak per 15 augustus met veel plezier zal aan vatten. Op bovenstaande foto staat zij in een vrolijke blauwe jurk aan de haven en ook al komt zij uit Schoondyke, ze is hier aan de Bres kensc kade volkomen op haar plaats. Want haar ntun Arnold vaart by schipper Vermeulen op de BK 16 en dat betekent dat Lydia zicli al lang thuis voelt in de Breskeiise vissers wereld. Geassisteerd door twee jonge hofda metjes, Nellie Vermeulen en Anneke Moelker zal ze als ambassadrice van de garnaal enkele vermoeiende feestdagen te verwerken hebben. Maar ze heeft er veel plezier in en bedenkt daarbij dal ze zo haar steen- je bijdraagt tot ccn beter begrip voor de vissers en de visserij. Als enige nadeel ziet de pasbenoemde visserij- koningin dat Arnold nu alleen naar het feest moet. Maar, zo meent ze, daar komt Arnold dan wel weer over heen (Foto P.Z.C.). ER KOMT „MUZIEK" in de plannen voor dc herbouw van de toren te Nieuwerkerk. In een besloten zitting heeft dc raad van Buiveland vrijdag avond een krediet van ƒ35.000 uil getrokken voor dc aankoop van een party oude stenen om liet in dc oorlog opgeblazen bouwwerk opnieuw in liet centrum van het dorp te plaatsen. Zodra zich thans een gelegenheid voordoet zal de gemeente Duiveland een voorraad oude stenen aankopen Dc kosten van de herbouw kunnen daardoor belangryk worden gedrukt. De inmiddels aangevraagde rijksgoedkeuring voor de 41 meter hoge toren naar een ontwerp van de Zierikzeese architect H. G. C. Heringu is nog niet afgekomen, maar deze beslissing van do raad van Duiveland is ln ieder geval een belangrijke stap In de goede richting. Dc oude. zeskantlge, uit de vijftiende eeuw daterende toren van Nieuwerkerk was een bijzonder bouwwerk. Toen de dorpelingen bij de terugkeer van hun evacuatie in 1945 alleen nog trieste puinhopen vonden, bleef er in Nederland nog maar één toren ln deze vorm over: de Sint-Jacobstorcn in Den Haag. Spontaan werd daarom na de bevrijding ln het dorp een „torenfonds" opgericht. Het banksaldo van deze stichting stijgt nog steeds. Nu de ge meente het stcnenkrediet heeft uitgetrokken, komt voor dc gevers het moment in zicht, dat deze gelden hun bestemming krijgen. G. G. Koelman. Hintham; A. G. Koeken. Vught: E. J. P. König, Den Bosch; A. Minne- boo, Yerseke: W. A. P. Mol. Eindhoven; J. B. van Oosten. Domburg; J. A. F. Saencn, Eindhoven: N. J. M. Sluyter, Tilburg; P. A. Sonke, Wemeldinge; Ch. W. Vervest, Goes; B G. P .van Vliet. Utrecht; J. Wouters, Til burg. Stuurmansleerlingen, getuigschrift B.S.: A. F. Ates, Amstelveen, P. E. T. Beretta, Laagkeppel (Gld.l: G. J. v. d. Berg, Eindho ven; C. Bevelander. Valkenswaard: H. C. J. Breurkens. Nijmegen; J. P J. van den Broek. Oss: H. A. H Ch. Bruijnen. Baarlo; P. A. Doense. Oost- en West-Souburg; A. D, van Driel. Den Briel; F. van Heest. Herkingen. F. M. Janssen. Bergen op Zoom; J. M. Kievit, Yerseke: J. G. M. M. Knuvers, Doetinchem: R. L. A J. Valewink. Amersfoort; W. H. M. van Lanen, Uden; E. C. M. de Mul, Amers foort: W. A. Noordhoek, Goes; H. W. Per soon. Schaesberg (L.); A. F. J. Raats. Steen bergen: W. O. G. Remerij, Sas van Gent: A. P. Risseeuw, Middelburg: F J. H. Roelofscn. Goes: M. R. van Stappen, Oosterland: J. A. Tazelaar. Terneuzcn: D. C. Vermeulen. Nij megen: A. P. Wetzel, Geldrop; A. P. M. de Wildt, Eindhoven. LecrlIng-scliecpsiverktuigKumligen, getuig schrift A.M.: F. A, Baarh, Aruba: .T. P. Bais, Vlissingen; M. Beekhuizen, Heelsum; D. H. van Bruggen. Haren (Gr.); C. G. Buis. Zeist; C. Ch. Door nik. Den Haag; W. Frieling, Amersfoort: R. P. Geervliet, Vlissingen; S. D. de Haas. Kes- n: G. B. van Heijnlngen. Voorburg: J. Heinis. den Burg (Texel); J. M. J. Kockcl- koren. Eindhoven: J. J. van Muiken. Geleen: Ch. F. C. H. Onvlee. Arnhem: H. J. A. Rau. Breda: J. J. Slabbekoorn, Yerseke; F. A. M. Straalen, Den Haag: A. C. M. van Trier, Roosendaal; R. II. Vink, Utrecht; C. J. de Zwart, Zuidzande. Leerling-scheepswerk luigkundlgen, getuig schrift B M.: F. C. Apontoweil, Den Haag: P. M. Coenders. Geldrop; H. A, vnn Egernnt, Bergen op Zoom: P, G. Grocneweg, Hoge Mierde: A. A. der Heul. Rotterdam; H. Ph. Ingwersen, Haarlem. W. M. v. d. Koevering. Rosmalen; T. Middelkoop. Leerdam: E. B. Saalmink. Zevenaar: W. C. C. R. Stappers. Venray; H. de Vries, Geldrop: N. Vrij Oost- en West- Souburg: J. C. Wichmann. Zeist; J. P. van Boven, Souburg; J. van Doorne, Delft; J. L. /an der Ham, Wassenaar: C. W. H. Holt- huijzen, Middelburg: R. Knmphul6, Rotter dam; J. P. Klarenaar. Emmerik; A. J. de Koster, Den Haag; F. M. C. Kramers, Aer- denhout; P. L. C. de Kunder, Oostburg; P. L. Kuzee, Sluiskil: H. N. C. H. Th. Luijk. Nij megen: J. J. A. Martin. Nijmegen; A. J. Meis- r. Amsterdam; J. H. S, v. der Pas. Heerlen: W. Renshof. Zierikzee: Ch. van Spronscn. Den Haag; W. C. Treurniet, Wassenaar: E. J. B. Verschuren. Rijen: H. A. E. Wenas. Maas tricht;. J. Wessclius. Giekerk: M. Zibotics. Harderwijk: J. Balder. Den Bosch: A. J. M. Boelaars. Gcertruidcnberg; A. K. Bok. Den Ilaag: R. Ch. Denker. Helmond; B. de Graaf. Groede: A. A. J. M. Kerkhof, Vlissingen; H, Kivit8, Eindhoven; J. de Konink, Vllssln- i; J. R. W. Mouthaan. Swalmen (L.): J. Th. de Roode. Dwlngeio (Dr.); C. P. Nijhoff. De Steeg: A. Scheer. Rozendaal (Gld.l; C. D. de Smit, Biervliet: P. I. Versprille. Breskcns: A. G. P. Welters. Venlo. f Advertentie) Arriveer liet zo als tijdig ingenomen, reisxiekte voorkómen. (in da blauwe varpakking - let ep do Juiste deseting) HET WEER IN EUROPA Stockholm, zwaar bewolkt Oslo. regenbui Kopenhagen, licht bewo.kt Londen, regen Brussel, geheel bewolkt Luxemburg, regenbul ParljB. zwaar bewolkt onbewolkt Frankfort, zwaar bewolkt Münchcn. licht bewolkt Genövc, onbewolkt Locarno, onbewolkt Wenen, licht bewolki Innsbruck, onbewolkt Rome. onbewolkt Madrid, onbewolkt Mnllorcn. onbewolkt STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige modewerker). VANDAAG: nog een Kans op een bui. maar ook opklaringen en een zwakke tot matige wind tussen zuid cn zuid west. In de middag 20 tot 22 graden, zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN: ook zondag perio- den met goed strandweer verwacht. ONBESTENDIG, raiulcrlyko bewolking met plaatse lijk enkele buien waarvan sommige niet onweer. Zwakke lot matige wind uit zudlelljke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZON EN MAAN. Zon oj) 4.47 Maan op 23.57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2