„Maas"-zeilers weer in Zierikzee DIPLOMA'S LAGERE TECHNISCHE SCHOOL MIDDELBURG UITGEREIKT EXAMENS Diploma-uitreiking ambachtsschool Goes Diploma's en bevorderingen aan de l.t.s. te Middelburg Diploma's en bevorderingen school scheepswerktuigkundigen Middelburg ZWITSERSE PLOEG VOOR RONDE 6 PROVINCIALE ZEEUWSE .COURANT ZATERDAG 21 JULI 1962 Bruinisse doet mee met inlerpron. structuurplan Bruinissc zal zich gaan verdiepen in de toekomstmogelijkheden van het ge bied, dat door de Deltawerken aan de Grevelingen, Volkerak en liet Haring vliet een nieuwe betekenis zal krijgen. De raad ging vrijdagavond akkoord met een voorstel van b. en w. zich te stellen achter een opdracht aan de stedebouw- knndigen professor Wieger Bruin, Am sterdam en ir. W. P. Schut, Rotterdam- Middelburg tot het uitbrengen van een advies na voorafgaande inventarisatie van een interprovinciaal struktuurplan voor 12 gemeenten in Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. Aan eerder gehouden besprekingen heb ben als Zeeuwse belanghebbende ge meenten deelgenomen St Philipsland en Bruinisse. De kosten van de opdracht er is drie jaar voor uitgetrokken worden geraamd op 30.000, omgesla gen over 50.000 inwoners is dit 60 cent per inwoner. Burgemeester C. H. v. d. Linde vond, dat men moest meespelen, omdat men dan ieder geval wordt ge raadpleegd. Wethouder W. van Gilst (s.g.) zei, dat het plan hem financieel wat „benauwde" wat betreft het be stuurlijk apparaat. Voorwaarde blijft, dat de kosten niet noger dan 60 cent komen. De heer S. A. Jumelet (c.h.) wenste een plaatselijke recreatiecommis sie en een E.T.I.-rapport over de toe komstmogelijkheden van Bruinisse. ZIERIKZEE beleefde vrijdag middag weer de jaarlijkse „jaehten-invasie" van de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereni ging „D( Maas". Terwijl een stralende zon aan het begin van de middag het wolkendek open brak, gleden 68 statige en speel se witte vaartuigen het langge rekte havenkanaal binnen. Ze meerden af aan 't Luitje en langs de kade van de Nieuwe Haven: de opvarenden van de 12 platboomjaehten en de ove rige in de vier verschillende R. O.R.C-klassen. Maar dat had zyn reden: de eerste wedstrijd van de vluchthaven te Zijpe door de Roompot moest op gro te afstand van Zierikzee vroegtijdig worden bekort. Er was bijna geen zuchtje wind, zodat het hele gezel schap jachten ongeveer zeven mijl heeft gedreven De aanbrengwedstrijd voor het tra ditionele „Zeeland-weekeinde" van „De Maas" verliep vrijdag wat dat betreft vlotter. Uit Hoek van Hol land gingen de jachten buitenom en door het Brouwerhavense Gat naar de vluchthaven van Zijpe, terwijl een ander deel van „De Maas"-armada rechtstreeks uit Willemstad zijn weg In de Concert- en Gehoorzaal te Mid-i delburg zijn vrijdagmiddag de diploma's uitgereikt van de lagere technische] school en de school voor scheepswerk-1 tuïgkundigen. De heer C. Barentse die namens het bestuur van de Vereni ging „De Ambachtsschool" het woord voerde dankte in de eerste plaats de leraren en de docenten. De heer Ba rentse besteedde ook aandacht aan de slechte behuizing van de school. Hij kon echter meedelen, dat het ontwerp voor een nieuwe kantine reeds goedge keurd is dooi de Rijksgebouwendienst. Nadat hij had verklaard* dat de behui- VELE PRIJZEN UITGEREIKT zing van de dépendance in de Singel straat zeer slecht is, vertelde hij, dat de gemeente een stuk grond toegewezen heeft, voor de bouw van een nieuwe school. De directeur, de heer J. Huisman, las de namen van de gediplomeerden en bevorderden voor. In een toespraak tot de leerlingen zei hij, dat de l.t.s. alleen maar een basisopleiding geeft. In de nabije toekomst zullen aldus de heer Huisman speciale klassen worden fevormd voor de meer begaafden. „Het edrijfsleven wacht op jullie", aldus de heer Huisman. Een groot aantal leerlingen had zich in het afgelopen schooljaar bijzonder onderscheiden zodat zij in aanmerking kwamen voor een prijs. Deze prijzen werden hen door de neer Barentse over handigd. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heren J. Sukkel, namens de BOVAG, en J. van Loo, na mens de Nederlandse Aannemerspa troonsbond. Ook zij boden enkele leer lingen een prijs aan. Daarna sprak nog de heer Elsacker, namens het Leerlin genstelsel Zeeland. Tot slot dankten en-i kele leerlingen het bestuur, de directeur en de leraren Drie leraren, die afscheid namen van de school, ontvingen uit handen van de voorzitter een geschenk. Donderdag was er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen leraren en leerlingen. De leraren hadden deze match met 21 gewonnen. De heer Barentse bood de winnaars een cake aan. Vlak voor het einde van de bijeenkomst kwam er een telefonisch bericht, dat 12 leerlingen van de machinistenschool in Den Haag wa ren geslaagd voor het mondeling exa men. Eéa was gezakt en drie moeten herexamen doen. Resultaten part-time- onderwijs aan Goese ambachtsschool AFDELING TIMMEREN Bevorderd van klasse B 1 naar B 2: P. H. M. Ars. Ovezande; C. K. Bosman, Nisse: A. D. Biamsen. Kapelle-BlezellrigeC. Cornelisse. Kaitendijke: AGeus, Kwaaendarr,meA. C. Geus. Ovezande; A. J. van Gilst, Colljnsplaat; C. Goedegebure, Nieuwdorp; A. P. Govers. Kwadendamme; J. G, Harinck. Heinkenszand J. J. Hengstdijk, Kapelle; M. C. Hoogesteger. Kapelle; J. P. Jansens. Oudelande: T. W. Kok, Kapelle; Th M. Koole, Kortgene; C. J. Korstanje, Kapelle; M. J. de Muynck, Bors- sele; C. G. J. Nagelkerke. Kwadendamme: J. A Qulnten, Goes; J. J. L. Rentmeester. Ovezande; A J. Walrave, Goes; J. S. Wls- kexke. RÏUand-Bath; W. P. van Zweeden, Niet bevorderd: 2. Getuigschrift B-opleiding: J. P. Allewijn, KrabbendljkeJ. C. Bosman, Nisse; J. F. Dominicus, 's-Heer-HendrikskinderenP. W Harinck, 's-Heer-Hendrikskinderen; C. J, Hol- lebrandse, Yerseke; J. Hoogerland, Wolphaarts- dijk; J. W. Huibregtse. Wissenkerke; S. Hufs- soon, Colljnsplaat; P. W. M. de Jonge, 's-Hee- renhoek; J J. Karelse, Kloetinge; W. v d, Klooster. Goes; J. P. de Leeuw, Baarland; M. Melis, KrabbendijkeL. Molhoek. Krab bendljke; P. D. C. van Nijnatten. Goes; M Nijsse. WolphaartsdjjkJ. Paauwe. Krabben dijke; J. Riemens. Heinkenszand; M. J. van Riet. Goes; J. W Slabbekoora. Kapelle; L. A. Slabbekoom, Biezelinge. AFDELING SCHILDEREN: Bevorderd van klasse A 1 naar A 2: W. Rid derhof, Yerseke. Niet bevorderd: 1. Getuigschrift A-opleiding: W. Davidse, Oost- Souburg: P. M. Steketee. Yerseke; L, A. Tres, Goes Bevorderd van klasse B I naar klasse B 2: P. M de Baar. 's-Heer-Arendskerke; P. M. v. d- Borgt. Goes. M. A. Fokke. Goes; Goetheer. WolphaartsdIJk; D. H. Lindhout. HoedekenskerkeJ. F. Nuyten, Goes; F. Wis- kerke. Goes. Niet bevorderd: 1. AFDELING BROOD-BANKETBAKKEN Bevorderd van klasse A 1 naar A 2: F M. Flerloos, Goes; A J. Rotte, Middelburg; W. M. Verbeeni. Goes; J. J, de Vos, Rilland-Bath. Niet bevorderd: 1. Bevorderd van klasse A 2 naar A 3: Bliek Vee te. Getuigschrift A-opleiding: M. Bauer, Krufnin- gen. M Steketee, Amemulden. Geen getuigschrift. 2, Bevorderd van klasse B I naar B 2 Eckhardt. Njs'c; W. N. van Llere, Heinkens zand, B. Mldavalne, Middelburg; K. N. Smit, Lewedorp; W. J. van Strien, Middelburg Strijd. Goes; J. W. de Waard, Wllhelmina- dorp; H. J. Walraven. Middelburg; C. P. Wis se, Heinkenszand. Voorwaardelijk bevorderd: 2. Niet bevorderd: 1. Getuigschrift B-opleiding: J. Heuseveldt, Wis senkerke; A. Kamerling, Waarde; P. A. Thle- ry. Goes; L. M. C. Vink, Colljnsplaat. Gouden huwelijksfeest Het echtpaar P. Jacobse-Olyslager te Meliskerke zal donderdag 26 juli zijn vijftigjarig huwelijksfeest vieren. Het gouden echtpaar recipieert des middags tussen 4 en 5.30 uur in „Ons Huis". koos naar de Zeeuwse wateren. Overigens vergoedde het zomerse zonnetje in de haven van Zierikzee zowel aan boord van de jachten als langs de kade veel van het debacle, dat de eerste dag van de wedstrijden zeiltechnisch op de Oosterschelde eigenlijk is geworden. Zoals bekend hebben de zeilers van „De Maas" enkele jaren geleden hun centrum voor de juliwedstrijden van Veere naar Zierikzee verlegd. De vorderingen in de Deltawerken vergden dat WISSELPRIJS In de Schouwse thuishaven heeft men dat gebaar toen begroet met een prijs van de stad Zierikzee, een „eeuwig durende wisselprijs". Het stedelijk zeïlcomité, dat in 1949 bij de eeuwfeesten in het leven werd geroepen om Zierikzee als water sportcentrum te propageren, heeft de wedstrijdleiding een kostbaar zeven tiende eeuws tinnen bord met een doorsnede van bijna een halve me ter aangeboden. Ook nu weer staat deze „trofee" op het spel. Winnaar wordt het snelste jacht, dat aan staande zondag de baan op de Oos terschelde zal afleggen. Alle 68 jach ten dingen mee naar deze wisselprijs. Dan staan er nog verschillende an dere bekers op het spel. Wanneer de wind een beetje meezit belooft het weer een spannend weekeinde te worden rondom Zierikzee. Vrijdag avond hebben de leden van „De Maas" de kennismaking met Zierik zee vernieuwd op een gezellig feest in „Slondragon", dat tot in de kleine uurtjes voortduurde. Foto: een overzicht langs de kade van Zierikzee. (Foto P.Z.C.) Nederlands Landhuishoudkundig Congres in Middelburg Het honderdnegende Nederlands Land- huishoudkundig Congres zal op 20 en 21 september in het City theater te Mid delburg worden gehouden. Op de eerste dag worden inleidingen gehouden door ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L. M. en drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland. Ir. Geuze zal spreken over „De agrarische struc tuurpolitiek in Z.W.-Nederland" en drs. Verburg heeft als onderwerp gekozen „De gevolgen van de Deltawerken voor de structuurproblemen in Z.W.-Neder- iand". Op de tweede dag zullen ir. C. de Galan, adjunct-directeur van het E.T.I. voor Zeeland, en een tweede in leider, het woord voeren over „Sociaal -economische aanpassing ten piattelan- de in Z.W.-Nederland". Verder wordt nog een excursie gemaakt naar de Wil- helminapolder. V.B.O.B. -examens Aan de Ambachtsschool te Goes slaag den voor 3e bediende V.B.O.B. de vol gende leerlingen: H- Bimmel. Dom burg, A- A- Brakman. Nieuwvliet, C. J. Deij, Tholen, H- C. Geluk, Geersdijk, J. M- de Jongh, Goes, W. M. Koeyers, Goes, C. Lammers, Goes, B. G. Lebon, Middelburg, J. v. Leuven, Kloosterzan- de, J. A. v. Liere, Kapelle, P. J. v. d. Maale, Wemeldinge, M. M- Markusse, Vlissingen, J. M. Meyer, Middelburg, J. Minnaard, Kapelle, J. J. Nagelkerke, Waarde. C. v. Oosten, 's-Heer-Arends- kerke, J. Paauwe, Goes, J. D. Schipper, 's-Heer-Arendskerke, D. Stolk, Goes, J. P. v. Strien, 's-Heer-Arendskerke, H. P- v. d. Vreugde, Zoutelande. Sportraad in Westerschouwen De sportraad in Westerschouwen komt er. De raad heeft vrijdagavond zijn fiat gegeven aan het ontwerp voor de'instel ling daarvan. In de septembervergade- ring zullen de vertegenwoordigers wor den aangewezen. Op 82-jarige leeftijd C. A. KAAN NAM AFSCHEID VAN L.T.S. TE TERNEUZEN Meer dan dertig jaar secretaris van bestuur In de lagere technische school te Ter- neuzen zijn vrijdagmiddag vele waarde rende woorden gericht tot de lieer C. A. Kaan, die wegens zijn zeer hoge leeftijd (82) besloten heeft zijn functie van se cretaris van het schoolbestuur neer te leggen. Bij het afscheid waren het be stuur van de school, leraren en perso neel aanwezig. ..Een kleine nulde voor een man, die sinds 1919 lid van de schoot, sinds 1925 bestuurslid en meer dan 30 jaar secretaris is geweest is zeker wel op zijn plaats", zo zei voorzitter J. F de Klerk- „In die tijd", zo vervolgde de voorzitter, heeft de scheidende secretaris de hele groei van de school en den enorm aantal veranderingen meegemaakt. Hij schetste de heer Kaan als een zeer actief bestuurder, die zijn verantwoordelijke taak op uitmuntende wijze heeft vervuld. De directeur van de school, de heer A. F. H. Spijker, zei veel ervaring en on dervinding van de actieve secretaris te hebben opgedaan. Hij dankte hem voor alles wat hij voor de Terneuzense l.t.s. heeft gedaan en bood hem namens de school als blijk van waardering een fraai radiotoestel aan. Namens het gemeentebestuur van Ter- neuzen sprak wethouder M. de Vos, die de heer Kaan een man noemde, die een groot deel van zijn leven een functie heeft vervuld in dienst van de gemeen schap, Voor de resultaten door L' bereikt kan Zeeuivsch-VIaanderen U dankbaar zijn. aldus de heer De Vos. De heer E, Ghuijs, sprekend namens de leraren, was van mening, dat 't werk, dat de heer Kaan op hoge leeftijd heeft verricht als voorbeeld kan dienen aan de jeugd. „Het was trouwens voor de jeugd, dat U dit alles hebt gedaan", zo voegde hij eraan toe. De scheidende secretaris zei in zijn rlankwoord getroffen te zijn door de ve le waarderende woorden en voor het prachtige cadeau. „Ik heb steeds met volle liefde dit werk verricht", aldus de heer Kaan. Als één van de redenen waarom hij dit had gedaan noemde hij het feit, dat hij zelf op 16-jarige leeftijd van Zeeuwsch-Vlaanderen naar Rotter dam moest om zijn vak verder te leren. Het verheugde hem ten zeerste dat hij ondanks zijn hoge leeftijd nog deel kan blijven uitmaken van het bestuur- Voor het middenstandsdiploma slaagden mej. C. Verwijs en de heren J. Ligten- dag, L. ten Hove, A. Verwijs Lz. en D. Verwijs Cz., allen te Sint-Philipsland. Mejuffrouw P. M. Adriaanse te Middel burg slaagde in Amsterdam voor de akte l.o. Engels. Geslaagd voor liet middenstandsdiplo ma te bergen op Zoom: Sjanie Jumelet, Cora Lemsom, Anneke Schekker, Nelly Braber, Olivier v. Zuidland, allen uit Bruinissc. Voor de schoolakte van het examen hoogduits m.o. A slaagde in Den Haag de heer A. A. Torn te Oostburg. Voor het examen Engels m.o. A slaagde in Amsterdam de heer S. Hontekamer te Goes. Voor de woensdag 18 juli te Goes ge houden mulo-examens voor de Stichting het r.-k. mulo-examen slaagden L. F. M. Verpalen, Hulst: P. J. I. M. Verhagen, St-Jansteen; E. J. J. A. Ver- straeten, St.-Jansteen; K. O. J. Wou ters, Nieuw-Namen; M. E. Borgs, Vlis singen; J. G. Doggen, Middelburg: P- E. Maas, Vlissingen: D. C. A. van Raay, Vlissingen; F. E. Ronkes Agerbeek, Vlissingen: J. H. M. van Beveren, Vlis singen; A. M. M. Francissen, Vlissin gen; G. Leijdekker, Vlissingen; R. F. N. van Limmen, Philippine; H. M. Schonis, Midelburg; W. A- E. van Ac ker, Axel; A. B. H. Lippens, Axel; W. E. van Loenen, Axel; F. W. Mariman, Terneuzen; L. A. J. de Maat, Hulst; H. M Mast. Walsoorden; M. J. Paarde- kam, St.-Jansteen; M. C. J. Peeters, St.- Jansteen; M. M. J. de Potter, St.-Jan steen; J. M. L. Reijns, Hontenisse; M. L. Roelands, Hontenisse- MUL O-EXAMEN S Voor de vrijdag te Goes gehouden examens voor het Mulo-diploma A slaagden de dames: M. Bruel, Goes: E. Schuit, Arnemuiden; jonkvrouwé W. H. van Doorn, Koudekerke; M. Hooij, Middelburg; E. Labrijère, Dom burg: M. Luitwieler, Middelburg; J. Dronkers, Vlissingen; L. Geschiere (m), Middelburg; F, du Bois (m), Breskens; Ch. de Nood, Waterlandkerkje en de heren: A. Guiran, Middelburg; J. Schoon, Middelburg; J. Latuheru, Sou burg; P. van de Sande, Vlissingen; J. Neve, Middelburg: F. Buijs, Middelburg; J. Geluk (m), Breskens; M. Visser (m), Burgh; W. de Bokx (m), Terneuzen: J. van de Slikke (m), Schoondijke; P. Vis ser (m), Vlissingen. Afgewezen werden 6 kandidaten. De met (m) gemerkte personen slaagden tevens voor het middenstandsdiploma. MULO-EXAMENS R.-K. SCHOLEN Voor de donderdag 19 juli te Goes ge- houden mulo-examens voor de stichting het r.-k. mulo-examen slaagden: M. I. Ars, Ovezande; H. F. A. van den Eeden, Goes; J. Joosen, Lewedorp; M. de Koster, 's-Gravenpolder; E. C. Maas, Hansweert; L. Moison, Ove zande; E. M. Verbeek, Kwadendamme: V. van Acker, Nieuw-Namen; T, R. Broeckaert, Hontenisse; R. F. M. Buijs- se, Hulst: J. P. Crombeen, Hontenisse; W. P. E. M. van Driessche, Hulst; I. O. F. M. van Hove, Koewacht: R. C. R. A. Messagie, Hulst; I. L. M. de Schep per. Lamswaarde; O. M. J. G. Saman, St.-Jansteen; P. M. E. Vercauteren, Hulst; L. A. C. M. Verhelst, St.-Jan steen; P. A. van Voren, Sas van Gent; S. L. E. M. de Waal, Ossenisse; J. M. A. Moorthamer, Axel; F. Rammeloo, Sas i Gent; T. de Rijcke, Westdorpe; G. Abbink, Terneuzen; L. E. A. Calle, Terneuzen; W. J. Jansen, Terneuzen. Afgewezen werden 3 kandidaten. MULO-EXAMENS R.-K. SCHOLEN. Voor de woensdag 18 juli te Goes gehouden L. F. M. Verpaien, Hulst; P. J. I. M. Ver hagen, St.-Jansteen; E, J J- A. Verstraeten, St.-Jansteen; K, O. J. Wouters, Nieuw Na- M, E. Borgs, Vlissingen; J. G. Doggen, Middelburg: P. E. Maas, Vlissingen; D. C. A. Raay. Vlissingen; F E, Ronkes Ager beek, Vlissingen; J. H. M van Beveren. Vlis singen: A. M. M. Francissen, Vlissingen: G. Leijdekker. Vlissingen: tt. F N. van Limmen. Philippine; H. M. Schonis. Middelburg: W. A. E van Acker. Axel: A. B. II. Lippens, Axel; W. E. van Loenen, Axel; F. W. Mari- i. Terneuzen; L. A. J. de Maat, Hulst; H. M. Mast, Walsoorden; M. J. Pnardekam, St.-Jansteen; M. C. J. Peeters. St.-Jansteen; M. M. J. de Potter. St-Jansteen; J. M. L. Reijns, Hontenisse: M. L. Roelands, Honte nisse. Onder zeer grote belangstelling voor al van de zijde van de ouders zijn vrijdagavond in de ambachtsschool aan de Bergweg te Goes de diploma's uitge reikt aan de geslaagde leerlingen. Deze diploma-uitreiking werd bijgewoond door de loco-burgemeester van Goes, de heer J. L. Visscher, de raadsleden me vrouw C. Griep-Duinker en D. P. Leu- pen, mr. A. B. Bouwman, alsmede een groot aantal autoriteiten en vertegen woordigers van organisaties uit het be drijfsleven. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter van het school bestuur, ir. M. J. Stoel Feuerstein, direc teur van de waterleidingmaatschappij Noord- en Zuid-Beveland, nadat alle aanwezigen het Wilhelmus hadden ge zongen. De directeur van de ambachtsschool, de heer C. J. Buurman, reikte vervolgens de Ochtmanprijzen uit aan die jongelui, die zich in het afgelopen cursusjaar bij zonder ijverig hebben getoond. Vervol gens reikte ir. B. C. Roeters van Len- nep, voorzitter van de Gawalo-commis- sie Zeeland, de eerste Gawalo-getuig- schriften in Zeeland uit. De heer Roeters van Lennep achtte de instelling van deze nieuwe cursus in gas-water en loodgieten van een groot Zeeuws belang. Een tweede primeur in Zeeland was het uitreiken van de eerste diploma's, van de Vereniging Bevordering Opleiding Banketbakkersbedrijf voor derde be diende door de oud-Goesenaar, de heer J. Potter, hoofdconsulent van de Stich ting Banketbakkersopleïding te Amster dam De heer K. Ooms. consulent van de stichting voor opleiding in het gemengd bedrijf, reikte daarna de diploma's „halfwas" van de brood- en banketbak kers uit. Tot slot was er nog een diplo ma-uitreiking Smecoma traktorleerling- monteur door de heer Iz. Adriaanse. Tussen de bedrijven door zorgde de schoolband voor pittige muizek. De directeur van de school, de heer Buurman, reikte tot slot de getuig schriften en metselprijzen uit. In zijn toespraak tot de geslaagde jongelui wees de heer Buurman op de grote ver anderingen, die zich in het hedendaagse cultuurpatroon voordoen. Was studie vroeger slechts weggelegd voor perso nen uit bepaalde klassen, vandaag aan de dag is studie voor iedereen mogelijk. GEDIPLOMEERD: Timmeren 3 A: J. Besuyen, Sint-Laurens; van Boven (prijs), Nieuw- en Sint-Joosland R. W. Conté. Westkapelle; L. Dingemanse, Koudekerke; C. R. v. d. Gruiter, Middelburg; A. E. C. Hanegraat, Middelburg; A. N. Janse, Middelburg; L. P. Kramer, Arnemuiden; A W. Prins, Middelburg; H. J. de Ruyter, Se- rooskerke; I. B. Sigmond, Breskens; W. L van Sparrentak, Westkapelle. Niet gediplomeerd: 11 leerlingen. Timmeren 3 B: C. Baas, Nieuw- en St.-Joos- land; J. Brouwer, Domburg: W. F. Folcherts, Oost- en West-Souburg: A. J. Francke, Seroos- kerke; J. Gabriëlse. Westkapelle; P. C. Goo- zen (prijs), Oost- en West-Souburg; H. R. Groenewoud, Middelburg; R. H. Hollebrandse, Middelburg; J. Jasperse, Koudekerke; Knops, Middelburg: J- Mellefste, Middelburg; A. Verhulst, Westkapelle; W. A. Wattel (prijs), Sint-Laurens. Metselen 3: M. A. van Aartsen, Middelburg; P. Cijsouw. Oostkapelle; F. Huvers, Koude kerke: G. W. Kort. Oost- en West-Souburg; R. Leijnse. Middelburg: P. M. Mabelis. Cad- zand. J. Minderhoud, Serooskerke; J. v. d Visser (prijs), Veere: L. P. de Vos (prijs), Kamperland. Verklaring voor praktijk: J. P. van Ham, Vlis singen; J. J. Jobse, Oostkapelle. Schilderen 3: A. A. Dingemanse (prijs), Mid delburg; J. Gabriëlse, Westkapelle; J. Goedhart (prijs), Ritthem; M. Grootjans, Arnemuiden A. Koppejan, Veere; H. Meedendorp, Arne muiden; C. C. de Munter, Middelburg; D. P. Pieterse, Sint-Laurens; H. Reininga, Oost- en West-Souburg; A. Stroo, Biggekerke. Verklaring voor praktijk: P. K. A. van Raan, Middelburg. Elektrotechniek 4: J. F. Boon, Middelburg: F. C. Broodman (prijs). Middelburg; R. A. P. van Eek, Middelburg; A. J. Filius, Kamper land; M. J. Geschiere, Koudekerke; J. W. Jansen van Roosendaal, Middelburg; C. de Jonge, Middelburg; J. Kasse, Oost- en West- Souburg; A. J. Leijnse, Middelburg; A. Licu- mahuwa, Middelburg; A. M. Meulenberg, Big gekerke: L. Oreel, Arnemuiden; P. J. M. Pa ree, Middelburg; J. I. van Roo, Vlissingen; A. Snoep, Vlissingen; P. I. Verhulst, Middel burg; A. Vreke, Serooskerke; A. Vrijenhoek, Vlissingen. J. A. Fritz, Nieuw- BEVORDERD: Aan de school voor Scheepswerktuigkundi gen te Middelburg zijn 1 A: J, M. Cevaal, Ritthem; J. L. Dey, Oost- hurg; L. J. M. van Djjke (prijs), Zierikzee; J.' A. Fondse, Oost- eri West-Souburg: M. Frumau, Middelburg; G. Geertse, Oostkapel le: J. D. C. M. Graafmans, Bergen op Zoom: W. P. van Hermon, Aardenburg: P. J. van Loo, Breda: J. E. Ovemieire. Schoondijke: C. Verhage. Oostkapelle; W. A. Vreeke. Domburg: J. A. Wisse, Nw. en St.-Joosland; G. W. H. Wissellnk. Wolphaartsdjjk: P. .Toos- se. St.-Laurens: C. Houwer, Vlissingen; M. C. van Ast. Zonnemaire. 1 B: J, Almekinders, Kapelle: J. van Baaien, Nieuwdorp; G. Davidse (prijs), Grijpskerlce; J. J. Jakobsen, Biggekerke; L, Janisse, Mid delburg; K. Joosse, Middelburg: B. v. d. Ket terij, Arnemuiden; J. H. W. Knolle, Arne muiden; C. v. d. Linde. Kloetinge; H. P. Lou- worse, Serooskerke: F. S. Mullié. Kamper land: A. van Ocliten. Vlissingen: H. G. Pier- hagen. Middelburg; J. D. Rocba. Oost- en West-Souburg: A. Schout. Ritthem: J. Schro- I, Middelburg: A. C. Tange, Middelburg; P. L. Verhage, Middelburg: P. P. de Voogd, Diploma leerling-monteur Het diploma leerling monteur landbouw- werktuigherstcller werd behaald door de volgende leerlingen van de Am bachtsschool te Goes: B. Dekker, Wolphaartsdijk, J. Filius. Kats, J. Hollebrandse, Yerseke, W. C. de Jager, Kapelle, C. W. v. Klooster, Lewedorp. A. C. Zandee, Woensdrecht- De door de Vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie" beschikbaar gestel de prijzen voor de Ambachtsschool te Goes werden uitgereikt, aan: le prijs: P. C- Louwerse, Wemeldinge, 2e prijs: J. P. Bolier, Yerseke; 3e prijs: J. C. Kuyper, Kruiningen. De Zwitserse wielerploeg, die vandaar/ (zaterdag) deelneemt aan de in ternationale Ronde van Midden-Zeeland, noas gisteren reeds gearriveerd in Goes. De Zwitsers verleenden een gedeelte van het parkoers en in dc namiddag waren ze te zien op de Goese marlet, waar zij op de trap van het gemeentehuis „bijeenschoolden" voor dit plaatje. Rechtsboven staat de heer B. von Diinileen, de verzorger van deze ploeg. Zijn zoon, Remo von Ddnileen, is een van de renners en zit rechts vooraan. Naast Remo zit renner J. P. Biolley. De drie mannen achter hen zijn (v.l.n.r.) ploegleider W. Hofstetter en renners Alfred Dubach en J. Reiclnnuth. Geheel links Manfred Haeberli en boven hem Leonard Conrad. (Foto P.Z.C.) Oost- en West-Souburg: A. W. Wolf, Oost en West-Souburg; P. J. de Wolff, Middel burg; P. E. Zuidema, Middelburg; E. J Schrey. Middelburg. GEDIPLOMEERD: 2 A: B. L. Bosdijk. Middelburg: J. P. Boste laar (2e prijs). Middelburg- H. ten Broek, Vlissingen: H. W. Brugge, Schoondijke; F. W. Edenburg, Eindhoven; A. van Gareel (le prijs), Lewedorp; W. J. A de Groote, Cad- zand: A. van den Hoek, Erouwershaven: K. F. H. Joosse. St.-Laurens; C. J. Koeman. Waarde; G. S. Kooistra. Bergen op Zoom: J. Kooy, Middelburg: U. E J. Menheere, Le wedorp; M. U. Neele. Kerkwerve: C. San ders. Middelburg: C. de Vlieger, Middelburg; A. A. E. Westdijk, 's-H.-Hendrikskinderen; P. F. de Bree, St.-Laurens Niet gediplomeerd: 5 leerlingen. 2 B: A. Booy, Dordrecht: W. de Feyter, Mid delburg: P. A. Geelhoed. Oost- en West- Souburg: H. C. D. Glerum. Vlissingen: A. K. Hofman. Vlissingen: L. W. Joziasse. Vlissin gen: J. L. Koens, Driewegen: W. de Konlnk, Middelburg; C. J. P. Kusse (le prijs). Arne muiden: P. Lerke, Vlissingen: A. C. Mee use, Middelburg: J. C. Moerland, Arnemuiden; M. W. Nijsse (2e prijs), Driewegen: G. A. M. Pietere, Terneuzen; J. de Plaa, Middelburg. Niet gediplomeerd: 2 leerlingen. NIJDAM VEROVERDE TITEL ACHTERVOLGING OP PETER POST Henk Nydam, de 26-iarige blonde boe renzoon uit Eelderwolde heeft nog geen tveek na zün terugkeer van de ver moeiende Ronde van de Toekomst Peter Post als Nederlands achtervolgingskam pioen onttroond. In een van de span nendste finales van de laatste jaren stelde Henk Nijdarn zijn kandidatuur voor een nieuwe wereldtitel. Want na dat hij het vorige jaar in Ziirich do re genboogtrui bij de amateurs veroverde, zal Nijdarn nu in Sïiluan ongetwijfeld hoge ogen gooien bij de profs. Zijn fi- naletijd van 6 min. 35.7 sec., gereden bij wind en regen op de zware stadionbaan van Amsterdam, belooft veel voor de strijd op dc supersnelle Vigorelli. Nijdarn had het heel wat zwaarder ge had dan Post om de finale te bereiken. Want terwijl Post en Steenvoorden in de halve eindstrijd als toeristen rond- kuierden, had Nijdarn toch moeten op passen voor Frans Balvert. Peter Post dacht Nijdarn op diens sterkste wapens de snelle start te kunnen ver slaan. De titelhouder, die vijf jaar ach tereen onbedreigd het rood-wit-blauwe tricot had veroverd, ging zo overweldi gend snel van start, dat Nijdarn na de eerste ronde tegen een achterstand van zeker 25 meter opkeek. Drie ronden lang kon Post het tempo volhouden, maar toen moest hij terrein prijsgeven. Pre cies na 2,5 km kwam de dramatische ommekeer. Nijdarn, die zijn eigen tem po was blijven ryden, kwam voor tc lig gen en toen bleek, dat Post in de begin fase boven zijn krachten had gereden. Hij stortte ineen, ging slingerend over de baan en moest toezien hoe Nijdarn nog zeker zeventig meter op hem uit liep. Zeeuwse wielersuccessen in België Dc Nederlander Jaap Kersten heeft donderdagmiddag de 17e grote prijs van Mechelen (België) voor lieroepsrenners gewonnen. Hy legde de afstand van 150 km af in drie uur en 27 minuten. Derde werd de Zeeuw Piet Rentmeester en ■ierde Piet Damen- Jo de Roo, II. Zil verberg en J. v. d. ICIundert staakten de st-ryd. In Temsc (B.) eindigde Theo Vcrschue- ren uit St.-Jansteen op de 2de plaats achter de Bolg M. Macs- Henk de Waal uit Axel werd derde- Er waren 75 ver trekkers. Ferdinand Boonman uit 's-Heerenhoek werd twaalfde in een amateurwedstrjjd te Klernskerke (B.). Aan deze wedstrijd namen 4-1 renners deel. De Nederlander M. v. d. Klooster won eveneens donder dag een amateurwedstrijd in Hensies (41 vertrekkers). BASKETBALLWEDSTRIJD MIDDELBURG-FOLKESTONE In het kader van de sportuitwisseling Middelburg-Folkestonc wordt maandag avond aanstaande om 7 uur op de Markt de basketballwedstrijd tussen beide stedenploegen gespeeld. De Engelse formatie komt uit met de volgende ploeg: coachspeler: M. Shep- pard; spelers: D. Roby, M. Roby, B. Sharman, R. Foreman, K. Hart, M. Fagg, R. Lee en P. Johnson. Voor Middelburg: coachspeler: A. J- La- voojj; spelers: J. R. de Bruyn, H. dc Ru. G. Schoon, E. de Vries, J. Mondecl, K. Kempe, IC. Willeboordse. Belde ploegen zijn zeer sterk opgesteld; de verwachting is dan ook, dat dc strijd gelijk op zal gaan. Scheidsrechter zijn de heren L. Soeting uit Middelburg en W. Belscr uit Goes. burg; L. J. de Kam, Kamperland; T. J. v. d. Kuyl, Middelburg; J. C. de Meulmeester (pr.), Arnemuiden; J. A. van Ochten, Vlissingen; P. W. Fleyte, Middelburg; P. E. J. Sebregts, Oost- en West-Souburg; W. v. d. Vliet, Middel burg; G. C. van Zweeden, Oost- en West- Souburg; P. R. 't Hoen, Vlissingen. Niet gediplomeerd: 6 leerlingen. Metaalbewerken 3 B: K. van Belzen (prijs), Ritthem; H. L. A. Brasz, Middelburg; A. v. d. Driest, Middelburg; M. G. M. Geelhoed, Mid delburg, F. de Keyzer, Middelburg; C. M. Lo- kerse, Middelburg; W. Marinissen. Sint-Lau rens: J. Reynierse, Serooskerke: C. van Rui ten, Oost- en West-Souburg: J. Simonse, Westkapelle: J. Verton, Middelburg: W. v. d. Voorde, Koudekerke; L. C. Wondergem, Mid delburg Niet gediplomeerd: 4 leerlingen. Metaalbewerken 3 C: J. van Belzen, Arnemui den: J. M. Elings, Middelburg; W. F. van der 1-Ioek Middelburg, C. Kloosterman, Westka pelle; C. Lere, Middelburg; T. van Loon, Mid delburg: M. C. Marteyn, Kleverskerke: B. Midavaine (prijs). Middelburg: S. L. de Fag- ter. Oost- en West-Souburg; G. Sala, Dom burg: C. J. Vinke. Middelburg: T. A. A. Wol- terbeek Vlissingen. Niet gediplomeerd: 5 leerlingen. Auioherstellen 4: H. J. Broerse, Oost- en West-Souburg; A. de Buck, Sint-Laurens; J, Franse, Middelburg; L. W. Geschiere, Koude kerke; W. A. Gilde, Middelburg; C. J, de Kam, Oostkapelle: J A, van Keulen (prijs), Dom burg H. W. Risseeuw, Groede; A. J. van Sorgen, Middelburg: G. Sturm, Middelburg. Niet gediplomeerd: 4 leerlingen. Brood- en banketbakken 3: C. L. Beye, Mid delburg; F. de Bruyne, Middelburg; I. J. Fliers. Vlissingen; J. H. de Graal, Oost- en West-Souburg; H. Kambier, Koudekerke; L. Kleinjan, Dordrecht; L. Maesen, Vlissingen: J. I. Neufëglise, Zuidzande; R, Peters, Vlis singen; R. P. de Rooy, Vlissingen: R. G. Spandonk (prijs), Vlissingen; J. G. Tienpond, Vlissingen; W. J. Vermeulen, Middelburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. bevordering Timmeren 2 A: W. J. Brasser, Westkapelle: W. J. van Goudswaard. Kamperland: H. E. Janse, Koudekerke: A. Kesteloo. Koudekerke: H. Lammers, Oost- en West-Souburg: A. van Lomwcl. Oost- en West-Souburg; J. van Lom- wel. Oost- en West-Souburg; W. Maranus, Domburg, W. Matthijsse, Meliskerke; L. J. H. Meerman, Arnemuiden. J. P. Mesu, SintLau- J. P. de Ridder, Middelburg; P. N. J. Tatenhoven, Middelburg; A. Tholeuaar, Middelburg; W. Westerbeke (prijs), Westka- Timmeren 2 B: W. Bakker, Oost- en West- Souburg; B. Brasser. Koudekerke: J. C. Corré, Vlissingen: H. Geldof, Middelburg; M. A. Hofman, Middelburg: A. A. Jobse, Middel burg; S. Koole, Serooskerke; D. J. Lukassc, Nieuw- en Sint-Joosland; L. Machielse, Rit them J. de Meulmeester, ArnemuidenJ, Minderhoud, Serooskerke: C. Schout, Middel burg; J. Siereveld, Arnemuiden; J. Vos, Kou dekerke; S. Joosse (prijs). Middelburg. Timmeren 2 C: E. M. Bliek, Arnemuiden; R. Boogaard, Westkapelle; H, Brand, Oostka pelle, C. Brasser. Koudekerke; J. A. Doorns (prijs). Middelburg; J. Goulooze, Kamperland; J. van Helleman, Middelburg; J. J. Jobse, Middelburg; L. A. de Kam, Oost- en West- Souburg; J. de Kok, Lewedorp: C. I. Lam- pert, Middelburg; K. de Meulmeester, Arne muiden; M. P. Olyslager, Serooskerke; A. Pee- ne. Middelburg; A. Poelman, Oost- en West- Souburg; W. P. Sanderse, Meliskerke; J. D. Schout, Ritthem: J. H. Verhage, Middelburg: O. A. van Waarde. Nieuw- en Sint-Joosland; F. Walhout, Middelburg; J. J. Zandee, Oost en West-Souburg, Metselen 2: J. van Eijkeren, Oost- en West- Souburg; C. Wijkhuis (prijs), Oostkapelle: C. R. Tordoff, Middelburg. Schilderen 2: B. van Belzen, Arnemuiden: A. Davidse (prijs). Meliskerke: J. A. Dulne. Nieuw- en Sint-Joosland: A. J. Duinhouwer, Vlissingen; P. A. v. d. Hooft, Veere: M. «uige. Oost- en West-Souburg: G. de Kok. Lewedorp; Sigmond, Breskens; J. vnn Sluys, Bigge kerke; P. A. de Witte. Amemulden. Elektrotechniek 3: A. P. Adrlnnnsen. Middel burg: D. van Belzen, Middelburg; P. N. Da vidse, Middelburg; J. Gabriëlse (prijs), West kapelle; J. Huibrechtse, Middelburg; P, F. Joziasse, Middelburg: J. W. Maclilclse, Rit them; J. J. Melis, Koudekerke; J. Minderhoud, Westknpelle; J. F. Ploegaert, Middelburg; P. M. Vorstelle, Middelburg; A. W. Wirtz, Mid delburg. Voorw. bevorderd: A. C. Goedcgcbuure. Mid delburg. Metaalbewerken 2 A: A. J. van Baaien, Grljps- kerke; J. C. v. d. Berg, Middelburg; L. van Dalen, Amemulden; F. M. P. Elenbaas, Nw.. en St.-Joosland; C, Gldeonso (prijs), Veere; H. D. Hozce, Middelburg; D. Hulshof, Oost en West-Souburg; C. P. de Jonge, Middelburg; J. Knllemeyn. Middelburg: E. Karei, Middel burg; A. Kleinjan. Middelburg; S. F. Koole, Serooskerke; W. M. Louwerse. Serooskerke; I. J. Onderdljk, Veere: C. Poppe. Meliskerke: P. J. Roth, Middelburg: K. v. d. Werfhorst, Mid delburg; J. Wisse. Domburg; J. P. v. d. VIJ- Breskens, Metaalbewerken 2 B: A. J. Beye. Amemulden; W. C. Biesing. Middelburg: H. M. Drost. Mid delburg; J. Jellema, Vlissingen; W. F. de Jon ge, Sint-Laurens; M. C, de Kiun (prijs), Oost- West-Souburg; II. L. A. Kuys, Middelburg; Louws, Aagtekerkc; C. W. Stroo, Ame mulden; p. Sturm, Serooskerke: p. G. Verburg. Middelburg; p. j. a. Versluijs, Middelburg; j. j Wlllemse, Middelburg. Voorwaardelijk bevorderd: R. M. Stadwijk, Kloetinge. Metaalbewerken 2 C: IC. M. Bcghtel, Kamper land' J. F. Burgs, Middelburg; C. Fllpse. Mid- delburg- W. K. dc Kam, Westkapelle; H. de Koning, Middelburg: A. J. Kooman, Middel burg: P. Mnrinlsscn. Sint-Laurens; B, Meul meester, ArnemuidenJ. A. Poortvliet, Mid delburg; J. Postmn, Domburg; A. Provoost, Blggokorko; C. de Ridder, MiddelburgA. Reynierse, Koudekerke; C. Schroevers, Ame mulden; A. P. van Sigheni (prijs), Westka pelle J. de Waard. Kamperland; R. J. v. d. IJïscl. Middelburg; J. Snpia, Oost- en West- Souburg; B._ J. van de Ven. Middelburg. Metaalbewerken 2 D: A. K. Brouwer. Oostka pelle. P. J. Ingelse, Middelburg: A. A. J. Kos- termana (prijs). Vrouwenpolder; J. J. a. Lou- e. Oost- en West-Souburg; C. J. de Meul meester Amemulden; R. Pluyniers. Middel burg A. C. Stroo. Middelburg; B. G. Taln- mlnl, Middelburg; L. L. Vermoulen, Veere; K. W. Vreke, Domburg; R. P, v. d. Vijver, Breskens; J. Geertse, Koudekerke; H, dc Wij ze, Middelburg. Voorwaardelijk bevorderd: C. S. Wondergem. Oostkapelle. Metaalbewerken 2 E: J. J. Bloks. Middelburg; W. Boogaard, Koudekerke; J. Dekker. Melis kerke; W. J. Fausse. Westkapelle; A. Francke, GrUpskcrke; J. L. Hofman. Middelburg; P. Huibrechtse, Westkapelle; A. J. L. Kraak, Mid delburg. J. H. Krijger, Middelburg; J. P. H. dc Mcy, Middelburg; W. J. Pouwel.se, Middel burg, J. G. M. Smolders, Middelburg; B. So- plantlla. Oost- en West-Souburg; ,J, A. Tim- nan, Middelburg; A. G. Wagenvoorde, Middelburg; L. M. W. Buijs (prijs), Oost- en West-Souburg. Autoheratcllcn 3: G. C. Bosbom, Veere; F. P. Dekker, Aagtekerkc; A. Geelhoed. Nieuwdorp; P F. Hulszoon, Vlissingen; M. J. Kaljouw, Oost- en West-Souburg; i.. van Keulen (prijs), Biggekerke; J. Koster, Vrouwenpolder; M. C. Kouwer Kamperland; A. Louws. Meliskerke; L. Louws. Aagtekerke; J. L. Machielse. Rit them. J. L. van Sluys. Vlissingen; A. J. So- hler, Vlissingen; A. M. Verhage, Middelburg; W. S N. Walraven, Sint-Laurens, II. W. Mas tenbroek, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd; II. M. Thcune, Mid delburg. Brood- in banketbakken 2 A: B. C. Compeer, Oostkapelle; P. Daane. Koudekerke; A. A. Hannewljk, Middelburg; H. J. Huvers, Koude kerke. J. B. v. d. Kop. Vlissingen; M. J. do Meulmeester, Nieuw- en Sint-Joosland; J. Meyanrd, Kamperland; J. C. Sturm (prijs), Middelburg; F. dc Visser, Oostkapelle; P. a. v. d, Vreugde, Zoutelnndc; P. H. M. van Will, Aagtekerke; A, VV. Jacobs, Vlissingen. Voorwanrdelijk bevorderd; W, de Kam. Zoute lande; P. C. van Hooydonk, Vlissingen; C. G. J. Poppe, Veere. Brood- en banketbakken 2 B: H. B. II. vnn Bcrkuin, Vlissingen; A. W. dc Groot (prijs), Middelburg; J. Joosse, Sint-Laurens; D. W. van Maaren, Middelburg; C. Moclanrt, Vlis singen; W. M. van Schalk. Middelburg; C. P. Telle, Vlissingen; W. H. Verdam. Vlissingen; C. M. van Zalen, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 10