m UNOUUM OPRUIMING SUNIL Strijd in Goes tegen honderden ratten... nu Tm ii mil I Moeilijkheden inzake folkloristische dagen Amerikaanse militairen vandaag al in Zeeland Sjeesjesrijderij in Middelburg trok weer drommen toeristen §é°SUN\LDltè mmaammm ALMANAK Stavenisse blijft in „Centrale Dienst" rrm PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 JULI 1962 VOOR DE TIENDE MAAL Parkeerperikelen voor de politie, extra busdiensten en drie boten HOEVEEL FOTO'S zouden er donder dag gemaakt zijn van dc ringrijdery en de sjeesjesrijderij in Middelburg? Een moeilijke vraag, want talloze amateur- fotografen verdrongen zich om de twee ringen op het Molenwater en het Noord- bolwerk, waar deze evenementen van de tiende folkloristische dag werden ge houden. Het zware hoefgeklos van voor- bijdravende paarden en de luide kreten van de ringrijders werden vaak bege leid door het felle klikken van tientallen camera's. In Franse, Nederlandse, Engelse, Belgi sche en Duitse huiskamers zal men de foto's later bekijken en dan misschien even terugdenken aan die dag in Mid delburg, toen de toeristen in drommen naar de omgeving van ce Koepoort trok ken, waar de geestdrift van de deelne mers niet te lijden had van enkele mie zerige regenbuitjes en waar de winnaar zoals gebruikeliik na afloop weer flink gejonast werd. Een zeer gemengd publiek bevolkte het Molenwater en het Noordbolwerk: Wal- cherse dames in fraaie klederdracht stonden naast vakantiegangers van vele nationaliteiten en met fototoestellen om hangen toeristen botsten tegen in het zwart gestoken Walcherse boeren. De aandacht van al deze mensen was ge richt op de twee ringen. In de ene reden de sjezen als Romeinse zegekarren over de baan. De meeste waren schitterend versierd, met bloemen, slingers en derge lijke. De ring op het Noordbolwerk was het strijdperk van d.e ringrijders te paard, die het publiek menigmaal in bewondering brachten over hun presta ties. Hoogtepunt van deze folkloristische dag was de optocht, die in het begin van de middag door de stad trok en waaraan alle ringrijders en sjeesjesrijders deel namen. In de stoet liepen ook de muzi kanten van E.M.M. uit Serooskerke mee, die er lustig op los bliezen. Toen de optocht de Markt passeerde, waren weer vele toeristen in de gelegenheid dit stukje Walcherse folklore te zien. Parkeren Het feit, dat het in Middelburg tevens marktdag was, heeft voor de ge meentepolitie nogal wat problemen opgeleverd. De Markt kon niet be nut worden als parkeerplaats, ter wijl een groot aantal autobussen er gens een plaatsje moesten hebben. De gehele binnenstad was één enor me parkeerplaats en enkele malen kwam het zelfs tot verkeersopstop pingen, wanneer een bus of auto ver keerd was geparkeerd. Er zyn door de Dolitie (er was extra personeel ingezet) dan ook vele processen- verbaal opgemaakt voor verboden parkeren. Het betrof dan meestal buitenlandse buschauffeurs, die hun voertuig persé in d> binnenstad wil den parkeren. „Ze doen maar wat", zo zei de Middelburgse commissaris van politie, de heer M. A. Reneman, die ons verklaarde, dat het parkeren van autobussen in de binnenstad zo langzamerhand een probleem be gint te worden. Het is echter allemaal vrij vlot en zonder ernstige ongeluk ken verlopen. De N.V. Streekvervoer Walcheren werd echter ook voor een probleem gesteld. Vele honderden toeristen, die op vakan tie zijn in de Walcherse badplaatsen, wilden 's morgens met de bus naar Mid delburg en 's middags weer terug. Het gevolg daarvan was, dat de autobus onderneming zestig extra busritten heeft uitgevoerd. De buschauffeurs hadden nog wel eens moeite om met de grote gevaarten de stad uit te komen in verband met de geparkeerde auto's en ook de Stationsbrug bleek een groot obstakel. De vertragingen, die ontston den waren over het algemeen echter gering. Veel vertraging ontstond echter bij de Vlissingse Keersluisbrug, waar men ezig is met onderhoudswerkzaam heden, zodat de brug nogal eens om- hooggedraaid moest worden. Extra-ritten werden vooral uitge voerd op de lijn ViissingenOost- SouburgMiddelburg omdat een NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Zeeuwse Excursie ,J)aar sta je dan", noemde een bekend violist het boekje waarin hij over zijn concertervaringen vertelt. Ja, daar sta je dan. Wij stonden weliswaar niet op een concertpo dium, maar toch wel tegenover een tvnntigtal toehoorders. Kriti sche toehoorders, want het waren jongelui in de leeftijd van veer tien, vijftien jaar en reken maar dat die hard oordelen. Of v;e voor een excursie maar even iets over het dagbladbedrijf wilden vertéllen. Goed, goed, zo'n heksentoer is dat niet, maar het wordt toch anders wanneer je jeugdige leken iets duidelijk wil maken over een hen volslagen onbekende materie. Dat is een heel zware opgave en al pratend, kregen we van minuut tot minuut meer respect voor het ambt van onderwijzer. Aan het slot van ons korte betoog hadden wij de akelige gedachte, dat we met even veel, of even weinig, succes de relativiteitstheorie tot onderiverp hadden kunnen kiezen. Maar dat viel enorm. mee. Later, bij de excursie doo rons bedrijf, wezen wij de plaats, waar de ou de rotatiepers placht te staan, waarop een knaap roetend uitriep: J>ie van twintigduizend kranten per uur" Hélemaal in de wolken van dit succes grepen wij bij de volgende groep een knaap bij de schouder én zeiden docerend: ,JKijk, en hier stond de oude pers", maar deze jongeling rukte zich onwillig los en sprak: tiJa, dat moet je mij vertellen". ■t Was een P.Z.C.-fotograaf. De optocht van sjezen en ringrijders was donderdag het hoogtepunt van de folkloristische dag. Rijen dik stonden de toeschouwers, toen de bijzonder schilderachtige stoet over de Markt (Foto P.Z.C.) §root aantal Zeeuws-Vlamingen en eigen vanaf de Kreskense boot naar Middelburg moesten worden ver voerd. Een goed beeld van de drukte op de busdiensten geeft het volgende voorbeeld: om kwart voor zes 's mid dags stonden tweehonderd mensen in Middelburg te vachten op de bus naar Westkapelle. Allen vonden zij een plaatsje in de bussen, die op deze iyn werden ingezet. Zelfs de veerdienst BreskensVlissin- gen heeft speciale voorzieningen moeten treffen, voor een groot deel tengevolge van de folkloristische dag in Middel burg. Van 's morgens tot 's avonds werd met drie boten gevaren en nog was het soms niet mogelijk alle wachtenden in één keer mee te nemen. Miniatuur Walcheren bleek ook een gTote trekpleister re zijn voor de toe risten, die een kijkje kwamen nemen bij de ringrydery. Er werden don derdag in Miniatuur Walcheren ruim 8400 bezoekers geteld. Prijsuitreiking 's Avonds in de Schouwburg kwam het moment, waarop de winnaars vanaf het einde der wedstrijden hadden gewacht- In de bovenzaal werden de prijzen uitge reikt. Da voorzitter van de Vereniging Handelsbelangen, de heer A. Imanse, dankte alle medewerkers, de dames, die de versiering van de sjezen hadden ge keurd en het gemeentebestuur. Burge meester mr. J. Drijber van Middelburg die de bekers uitreikte aan de win naars van de ringrijderij en de sjezen- rijderij zei dat hij zich „echt in Zee land had gevoeld", toen hij die morgen bij de wedstrijden was geweest. Hij hoop te dat dit evenement in stand wordt gehouden, zowel uit folkloristisch en toeristisch, als uit commercieel oogpunt. De heer Imanse reikte daarna de bekers uit voor de mooist versierde sjezen. Cadeau s en bloemen Daarna voerde mevrouw Polderman het woord namens de deelnemers. Zy dank te de heren P. Brasser, .1. Dronkers en J. Maljers voor het vele werk, dat zy hebben verricht en overhandigde hen elk een vulpen. Voor hun echtgenoten wa ren er ook cadeaus. De dames Dryber, Den Boer, Sandberg, Blaauw en Dron kers die de versiering van de sjezen hadden gekeurd onlvingen bloemen. Tot slot schetste de heer Brasser de moeilijkheden, die in de afgelopen tien jaar moesten worden overwonnen. Ver der werd een collecte gehouden voor „Zonneveld" en „Ipenoord". (Slot van pag. 1) zorgen", gaf de heer J. Oudkerk te ver staan. Deze landbouwer is van mening, dat de bestrijding nog intensiever ge voerd moet worden. „Er moet een mas sale aanval op de rattenkolonies worden ondernomen", vindt hij. Volgens de heer Oudkerk is het best mogelijk, dat op de vuilnisbelt wat minder ratten voor komen. „Maar ze hebben zich nu veel meer verspreid", betoogde hij, een me ning, die zijn collega's C. Karelse en P. Lamport kunnen onderschrijven. Ook zij zijn van oordeel, dat van de gemeente niet alles wordt gegeven in de strijd te gen de ratten. hadden gestrooid. Maar veel brood blijft er langs de kanten liggen en daar ko- de ratten op af. Volgens de heer Taeliema is het onnio- gelyk alle ratten op de vuilnisbelt uit te roeien. „We doen ons best om de plaag binnen de perken te houden. En ik geloof dat we daar ook in slagen", verklaarde hij. Reden tot ongerustheid ziet de heer Taekema beslist niet. Langs vesten Ook elders in Goes worden regelmatig ratten waargenomen, o.a. bij het open baar slachthuis, waar enkele maanden geleden een met paratyfus besmet exem plaar Is aangetroffen. „Geregeld gaat vergif van de reinigingsdienst naar het slachthuis", wist de heer Taekema te vertellen. Het hoofd van de reinigings dienst heeft reeds meer dan eenmaal ratten gezien langs de vesten, waar zij zich tegoed deden aan de korsten brood, vogelvrienden daar voor de eenden De gemeenteraad var. Stavenisse heeft donderdagavond besloten niet uit de ge meenschappelijke „Centrale Dienst" voor Noord-Zeeland te treden: men wil de meerdere kosten laten betalen door de uittredende gemeenten. De heer J. A. Nortier (c.h.) was van mening, dal de uittredende gemeenten het wachtgeld van de directeur en de hoofdopzichter moeten betalen. De heer C. Priem (p.v. d.a.) wilde uittreden en samengaan met een andere gemeente. De raad ging och ter met het voorstel van b. èn w. t( „blijven" zonder hoofdelijke stemming akkoord. Geslaagden voor middenstandsdiploma In Bergen op Zoom sinagden voor het middenstandsdiploma rnej. C. Verwijs en de heren L. ten Hove. J. Lichtendai A. Verwijs Lzn. en D. Verwijs Czn., al len te St. Philipsland. Zij volgden ee cursus van 9 maanden onder leiding van de heer-J. Blonk aan de chr. lagere school te St. Philipsland. Benoeming De heer M: C-. N. de Pree, onderwijzer :te Ouwerkerk, is benoemd tot leraar aan de Haagse I.V.O.-school. Ongeluk met sjees liep goed af Tijdens de ringrijderij voor sjezen is donderdagavond op het Middel burgse Molenwater een ongeluk gebeurd, waarvan de gevolgen zich in het begin ernstig lieten aanzien. Tijdens de wedstrijd bra ken de leidsels van het paard, dat één van de sjezen trok. Het paard werd schichtig en raakte op hol. In volle vaart draafde het dier de baan uit. Het kwam pas tot stil stand, toen de sjees een muur raakte. Eén van de inzittenden, de 19-jarige mej. J. Polderman uit Vrouwenpolder, werd uit het voer tuig geslingerd. Per ambulance werd zij naar het Gasthuis over gebracht. Daar bleek, dat zij slechts enkele lichte verwondingen had opgelopen, zodat zij 's avonds weer aanwezig kon zijn bij de prijsuitreiking. De sjees werd zwaar beschadigd. Gesprek over vrijwillige ruilverkaveling te Sluis In de wijk Heille te Sluis leeft reeds ge ruime tijd het verlangen om over te gaan tot vrijwillige ruilverkaveling van een groot aantal percelen, waardoor het mogelijk wordt om in de nabye toekomst een meer efficiënte bedrijfsvorming te scheppen. Met het oog op deze plannen werd in het dorpshuis een vergadering gehouden voor belanghebbenden. Tijdens deze ver gadering, die informatief was en die ge leid werd door de heer A. van Hoorikx, voorzitter van de wijkraad, gaf ir. Her- vinck van de Ned. Heidemij. een toe lichting, evenals de heer De Recht. Bei den wezen tevens op de economische aspecten van een eventuele herverkave ling. In september zullen pachters en eigenaars weer uitgenodigd worden. Dan hoopt men het betreffende gebied in kaart te hebben gebracht. LLLU ii oxnA- Linoleum van Het beste fabrikaat NU VÈR BENEDEN DE PRIJS S LINOFELT-MOIRÉ in meerdere kleuren, 200 cm. breed. NU belangrijk goedkoper. m 90 Van 7.90 per meter voor do HOLLAND-GRANITE uitsluitend zeer zware kwaliteiten. Keuze uit diverse kleuren, 200 cm. breed, van 13.90 en 14.90 per meter "W 90 NU voor M VELVET-LINO Zware kwaliteit in gemêleerde kleuren. 200 cm. breed, van 17.90, 15.90 en 12.50 p. m. NU door elkaar Q 90 voor Oo MARMOLEUM MARBLETTE LINOBEL de meest gevraagde inlaid-lino- leums van deze tijd, in een keur van dessins en kleuren. NU enorm voordelig. 200 cm. breed, 80 30 per meter voor 183 cm. breed, per meter voor DEKLERKeZN aan de voet van de St. Jacob OUDE MARKT - VLISSINGEN ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT VLISSINGEN Meningsverschil met het Middelburgs gemeentebestuur Tijdens de prijsuitreiking van de rijderij met sjezen donderdag in Middelburg is aan het licht gekomen, dat er tus sen de organiserende instelling (de Folkloristische Commissie) en het ge meentebestuur van Middelburg een ernstige verschil van inzicht bestaat over een financiële kwestie. De heer A. Imanse, voorzitter van de vereniging Handelsbelang, die de pryzen namens de Folkloristische Commissie uitreikte, gewaagde namelyk van een „koude douche", die men bij de organisatie van de jaarlijkse folkloristische evenemen ten had gekregen, waardoor zelfs de belde dagen in gevaar zyn gekomen. Wij vernamen, dat het hier gaat over Schade bij botsing in Bergen op Zoom Op het Zuivelplein te Bergen op Zoom reed W. W. uit Goes met zijn bestelauto achteruit tegen een geparkeerde auto van J. v. G. uit Bergen op Zoom. Beide wagens werden vernield. Tegen W. heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. VWWVWVWWWWWWVWWWWWVWWWVA RAAD SAS VAN GENT KREEG NAVORDERING VAN TWEE MILLE Donderdagavond heeft de gemeen teraad van Sas van Gent een na vordering gepresenteerd gekregen van ruim tweeduizend gulden. Deze navordering was ingediend door de beeldhouwster mej. L. Ha- meiynck, die indertijd voor de kleuterschool een beeldhouwwerk maakte, dat al sinds geruime tijd onder de naam „Onder moeders paraplu" de school siert. Inder tijd zou voor dit beeldhouwwerk een prijs zijn overeengekomen van 500, maar thans heeft mei. Ha- melijnck de gemeenteraad van Sas van Gent laten weten, dat zij destijds onderbetaald was en als nog ruim tweeduizend gulden uit betaald zou moeten krijgen. Bur gemeester R. A. J. den Boer deel de de raad hierop mee, dat hij contact op zal nemen met de beeldhouwster om te trachten tot een vergelijk te komen. Miniatuur-Walcheren op de televisie een meningsverschil met het gemeente bestuur inzake de subsidiëring van de beide folkloristische dagen in Middel burg. Deze dagen worden, zoals bekend, georganiseerd door een commissie, waarin vertegenwoordigers van de ge organiseerde middenstand en van V.V.V. zitting hebben met deskundigen van de Zeeuwse Ringrijders vereniging. Deze commissie ontvangt telkenjare een bij drage van het gemeentebestuur, welke bijdrage nog is gebaseerd op een besluit van vele jaren geleden. Toen namelijk de jaarlijkse ringrijdery niet meer in de Abdij kon worden georganiseerd be sloot het gemeentebestuur een bedrag van ƒ175.ter beschikking te stellen wegens derving van entreegelden: de Abdij kon namelijk tijdens ringrijderij alleen tegen betaling van entree worden betreden, hetgeen uiteraard op het Mo lenwater niet mogelijk was. Dank zij deze gemeentelijke bijdrage, alsmede steun van particulieren (via een lyst- collecte) plus bijdragen van V.V.V., Handelsbelang en de stichting Nieuw- Walcheren konden de laatste jaren de beide folkloristische dagen worden ge organiseerd. Het gemeentebestuur heeft nu zo vernamen wij plotseling beslo ten de gemeentelijke subsidieveror dening strikt formeel toe te passen, waardoor een kleine financiële re serve van de folkloristische commis sie het ging slechts om enkele honderden guldens teruggestort moest worden in de gemeentekas, terwijl ook V.V.V. een bedrag diende terug te geven, omdat deze vereni ging óók subsidie van de gemeente ontvangt. Zij mag dat geld niet door geven aan anderen. Het gevolg van deze handelswijze was, dat de Folk loristische Commissie zonder geld kwam te zitten en in plaats daarvan het advies kreeg een voorschot aan te vragen op de gemeentelijke bij drage. Deze formele houding van het gemeen tebestuur heeft grote teleurstelling de organisatoren verwekt, zo bleek de woorden van de heer Imanse. „Er is een kink in de kabel gekomen en ons enthousiasme heeft een gevoelige deuk ;ekregen". De heer Imanse stelde na- Irukkelijk, dat de organisatoren in geen geval materiële voordelen hebben nage streefd, maar slechts uit ideële over wegingen hebben gehandeld. „De thans genomen maatregelen doen do folkloris tische evenementen aan een zflden draad hangen", aldus de voorzitter, die het voorts begrljpeiyk vond, dat er thans algemeen de stemming heerst: „Wc stoppen er mee", Hy hoopte echter, dat voor volgend jaar een oplossing voor de ze zaak kan worden gevonden. Met na druk stelde de heer Imanse, dat deze folkloristische evenementen voor Mid delburg uiterst belangrijk zijn. KLEINE WIJZIGINGEN IN ROUTE ZEEUWSE RONDE Door werkzaamheden aan enkele wegen zijn er enkele kleine wyzigingen geko men in de route van de internationale Ronde van Midden-Zeeland. Zo zal in Souburg de volgende route worden ge volgd: Oude Vlissingseweg, Nagelen- burgseweg, Irenestraat, Ritthemse- straat en weer terug op de Paspoort straat. In Koudekerke was de route gepland door de Tramstraat, die echter een te slecht wegdek heeft. Daarom gaat de ronde één straat verder: door de Mid delburgsestraat naar het dorpsplein. Tussen Kamperland en Wissenkerke zal inderdaad de provinciale weg de ver beteringen zijn juist op tijd gereed gevolgd kunnen worden. De ingrijpendste wijziging betreft We- meldinge. De Ronde zal namelijk niet dwars door het dorp gaan. De route, die nu gevolgd wordt is: vanaf de Zee dijk via de Nieuwendijk rechtstreeks naar de Westelijke Kanaalweg, die ge volgd wordt tot aan de Postbrug. Over Postweg gaat het dan naar Kapelle, r de oorspronkelijke route weer wordt gevolgd. Mevr. De Casembroot draagt rolstoelen over op „Zonneveld" Zoals bekend is 11.000 van de opbrengst der Zeeuwse Collecte 1961 bestemd voor hulp aan spas tische kinderen en polio-patiëntjes. Voor de besteding van dit bedrag heeft de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk een werkgroep samenge steld om haar te adviseren over de wijze, waarop dit het meest doeltreffend kon geschieden. Op voorstel van deze werkgroep is on der andere besloten een dertiental kinderen een rolstoel, toiletstoel of invalidewagen te verschaffen. Aanstaande donderdag zal mevr. S. C. de Casembroot baronesse van der Feltz 's middags om drie uur op „Zonneveld" te Oostkapelle een aantal van deze stoelen over dragen. „AMERIKAANS BAL" IN GOES KRANSLEGGING BIJ VLISSINGS MONUMENT Het dertig man sterke, Amerikaanse militaire muziekkorps van The Se venteenth Air Force, dat de interna tionale Ronde van Midden-Zeeland zal opluisteren, arriveert vanmiddag (vrijdag) 0111 drie uur al in deze pro vincie. Op dat tydstip worden de Amerikaanse gasten verwacht by de Brabants-Zeeuwse grens, waar de ontvangst-deputatie van het organi satiecomité van dc wielerronde ge reed 7.al staan. De militairen, die in burger arrive ren, krijgen daarna gelegenheid in het restaurant „De Caisson" bij Ka pelle zich in hun militair uniform te steken. In Goes zullen zij ter hoogte van restaurant Ockenburg de bussen verlaten, zich in marsorde opstellen en vervolgens musicerend nuar het marktplein trekken. In het gemeente huis worden The Seventeenth Air Force-band om vijf uur door het ge meentebestuur ontvangen. Daarna zullen de militairen in het Schutters hof kennismaken met hun „pleeg ouders", grotendeels leden van de Goese muziekkorpsen, die hun Ame rikaanse collega's te gast hebben. Zaterdagmorgen om half tien ver trekken de Amerikanen voor een tocht over Noord-Beveland, Walche ren en Zuid-Beveland, een toeristi sche tocht, waarby uiteraard aan dacht zal worden besteed aan do Del tawerken. In de Nederlandse loodsensociëteit in Vlissingen zullen de Amerika nen de lunch gebruiken. In Vlis singen zullen deze militairen een krans leggen op het monument by de Oranjedyk. Tenslotte zullen de Amerikanen in de Korenbeurs in Goes aanzitten aan een diner. Om tien over half zes marcheren de militairen zaterdagmiddag naar het afwachtingsparkoers op de Bergweg, waarby zij de route volgen: Markt, Donderdag zijn op Miniatuur Walcheren opnamen gemaakt voor de V.P.R.O.- televisie, namelijk voor het kinderpro gramma van Ton Hasebos. Het is de bedoeling dat dit programma op 1 sep tember aanslaande zal worden uitgezon den. Aan de opnamen werkte onder meer mee een groep Zeeuwen in kleder dracht, die werden geïnterviewd door de heer H. van der Horst, de man die dit kinderprogramma van dc V.P.R.O. de leiding heeft. Hij maakte een rond- wandeling over Miniatuur Walcheren, vergezeld van de Zeeuwse journalist G. A. de Kok. In een gesprek kwamen al lerlei aspecten van het Walcherse leven aan de orde: de overstroming, deltaplan enz. In de middaguren werd er gerepe teerd, waarna 's avonds om zeven met (le uitzending naar Bussum werd begonnen. Het programma, dat onge veer twintig minuten duurde, weid daar op tele-recording opgenomen. Voor de verbinding met Bussum had de P.T.T. een grote zendmast op het Middelburgse Molenwater gebouwd, die het program ma doorgaf aan de radiotoren in Goes. (Foto P.Z.C.) Prijs voor jonge zeemun uit Schoondijke Jacobus Tellier uit Schoondijke heeft donderdagmorgen uit handen van oud commandeur A. Rook in Rotterdam een prys iu ontvangst genomen als één van de vijf beste leerlingen voor de oplei ding in de handelsvaart. Deze prijsuit reiking was aan hoord van het oplei dingsschip „De Nederlander". Het bestuur van dc stichting „E. Deddes- fonds" had de prijs beschikbaar gesteld. De vijf jongens maakten deel uil van een klas van 32 leerlingen, die allen ge slaagd zyn en nu aan het begin van hun zeem nsloopbaan staan. Aan 29 van de 32 leerlingen werd bovendien het diplo ma sloepsgast uitgereikt. Bevorderingen bij het middelbaar onderwijs De P.Z.C. van woensdag j.l. bracht in dc rubriek „Lezers Schrijven" ccn stuk van de heer J. K. Mcou over het niet publiceren van liet aantal gezakten by de overgangsexamens op byzondere middelbare scholen. Daarbij werd ook de chr. h.b.s. tc Middelburg genoemd. Deze mededeling was onjuist: de chr, h.b.s. te Middelburg publiceerde wél het aantal afgewezen leerlingen. Lombartstraat, Oostsingel, Beatrix- laan. Violenstraat en Kamperfoelie straat. Na hun medewerking aan de Ronde van Midden-Zeeland zal de band deze route ook volgen op hun terugweg naar de Markt, waar zoals bekend een concert alsmede mo derne dansmuziek ten gehore wordt gebracht in de loop van de avond. (Advertentie) GEZOND GLANZEND HAAR HET WEER IN EUROPA Helsinki, onbewolkt Stockholm, zwaar bewolkt Oslo, zwa.ir bewolkt Kopenhagen, zwaar bewolkt Londen, regenbui Brussel, geheel bewolkt Luxemburg, regen Parijs, zwaar bewolkt Nice, licht bewolkt Frankfort, geheel bewolkt Münehcn, zwaar bewolkt Genève, licht bewolkt Locarno, huif bewolkt Wenen, half bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Rome. onbewolkt Madrid, onbewolkt Mallorca. onbewolkt 21 gr. C. 21 gr. C. 17 gr. C. 20 gr. C. 19 gr. C. 18 gr. C. 19 gr. C. 27 gr. C. 25 gr. C. 23 gr. C. 23 gr. C. 22 gr. C. 20 gr. C. 24 gr. C. 24 gr. C. 29 gr. C. 36 gr. C. 30 gr. C. VERWACHT. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker). VANDAAG: de zuidwesten wind voert licht onstabiele lucht aan, zodat een bultje mogelijk, is. Matige wind tussen zuid en zuidwest. Ooi: enkele opklarin gen. Nog te koel, overdag 16 tot 18 graden. Zeewater 16 graden. VOORUITZICHTEN: weekeinde met wisselvallig strandweer, maar ook pe rioden van zonneschyn VERANDERLIJK E BE WOLK IX G Veranderlyke bewolking inct hier en daar een bui. Overwegend matige zuid westelijke wind. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren ZON EN MAAN. 21 juli Zon op 4.44 onder 20.47 Maan op 23.07 onder 9.39

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2