OVERLEG SNEL NAAR KRITIEK STADIUM „Reiniging" in Goes strijdt tegen de ratten op de vuilnisstortplaats Twee hinderpalen op weg naar een akkoord Russen verwerpen het cassatieverzoek van Reydon en De Jager Vloot van 9 slepers trok „Sistala" vlot In Perzië nieuwe premier OOSTDUITS KUSTGEBIFD „GESLOTEN" Drie doden door „grapje" VOLGEND JAAR VERKIEZINGEN IN PERU MAATREGELEN TEGEN FRANKEL KAMERUITSPRAAK COMMERCIELE T.V. VOOR VERKIEZINGEN 1%3 n Vandaag Loonvorming 205e jaargang - no. 169 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 20 juli 1962 I a pr. 27 ct per mm Min. per adv. f 4,—. Ineez. med. 3 x tarief Kleine adv i ia. aav. tsiai, uuesvjioie muim ici oi-iu ^.5.5. icu. 1000. auv. oii 8 regels) 25 ct per regel <min. 155) „Brieven bur. van dit blad" Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. DEN HAAG NIET GERUST OVER BESPREKINGEN (Van onze Haagse redactie). In tegenstelling tot de vrij optimistische geluiden uit Washington, die de internationale persbureaus aan zegslieden in Amerikaanse regeringskringen toeschrijven, heerst in diplomatieke kringen in Den Haag de indruk, dat de Nederlands-Indonesische besprekingen thans snel naar een vrij kritiek stadium gaan. Voor optimisme is hier nauwelijks ruimte. Uit de schaarse berichten moet worden afgeleid, dat Indonesië thans het volle accent gaat leggen op de al verscheidene malen door Soekarno gestelde en nog deze week herhaalde eis, dat het bestuur over westelijk Nieuw-Guinea nog voor het einde van dit jaar aan Indonesië zal worden overgedragen. de Bunkei'-onderhandelingen, maar tij dens de bijeenkomst van de algemene vergadering van de V.N. van deze herfst, die naar we) met zekerheid kan worden aangenomen tot een definitieve regeling van de kwestie zal leiden. Minder bevredigend vermoedelijk voor Nederland dan het plan-Bun ker aan uitgangspunten heeft, maar bevredigender vermoedelijk voor de Papoea's dan de Indonesi sche wensen in uitzicht stellen. Dat komt er op rtcer, dat Indonesië niet van zins schijnt zich neer te leggen bij een van de belangrijkste onderdelen van het plan-Bunker, dat op een interim be heer van de Verenigde Naties van twee jaar is gebaseerd. Deze tweejarige ov Bunker-plan is van omdat het de Verenigde Naties de kans biedt een afkoelingsperiode in Nieuw- Guinea te scheppen, waarin onder ver antwoordelijkheid van de V.N. een ern stige poging zal worden gedaan om de thans sterk afwijzende houding van de Papoea's ten opzichte van Indonesië te matigen. Herhaalde eis De met klem herhaalde eis van Soe karno, dat nog voor het nieuwe jaar aanbreekt West Irian onder Indone sisch beheer moet staan, duidt er niet op, dat Indonesië gemakkelijk voor dit onderdeel van het Bunker-plan te vinden zal zijn. Belangrijker is echter nog de vraag of Indonesië bereid zal blijken te z(jn be hoorlijke garanties te geven voor de wij ze waarop d.; Papoea's zich over de toe komst van hun land zullen kunnen uit spreken. dit probleem meer nog dan de ter mijn van overdracht van bestuur het kritieke vraagstuk zal worden. Geen optimisme Het feit dat Soebandrio thans zelf van Indonesische kant de besprekin gen leidt, wordt eerder gezien als een teken dat Indonesië op het scherpst zal manoeuvreren, en bepaald niet als een aanleiding tot optimisme. Voorlopig wordt althans ernstig reke ning gehouden met de mogelijkheid dat de beslissende fase in de kwestie-Nieuw. Guinea niet zal liggen in de periode van Regeringsvorm In een Indonesische verklaring is ge zegd, dat Indonesië bereid is de Papoea's het recht te geven zich uit te spreken over hun regeringsvorm. Dat is echter bepaald iets anders dan het zich uit spreken over de staatsvorm. Dit laatste zou in beginsel het recht inhouden om zich eventueel van Indonesië af te schei den. De Indonesische formule schijnt daar entegen dit laatste uitdrukkelijk uit "te sluiten, aldus gaf een bevoegde zegsman in Den Haag te kennen. Het laat zich aanzien, dat in de komende besprekingen De Oostduitse regering heeft be paald, dat het kustgebied langs de Oostzee niet mag worden bezocht zonder vergunning. Dit is duidelijk een maatregel om vluchtelingen4de voet dwars te zetten. Er is aan de 350 kilometer lange kust van West-Duitsland tot Polen een kilometer brede veiligheidszone inge steld, plus een 500 meter brede defensie zone onmiddellijk aan zee. Alleen met een vergunning afkomstig van de politie mogen vakantiegangers de 5 kilometerzone betreden. Zelfs de communistische jeugdbeweging mag er niet zonder vergunning kamperen. roepsvissers mogen zich alleen in kustwateren ophouden. Bemanningen van vissersboten die buiten die wateren Plezierboten mogen tussen zonsonder gang en zonsopkomst niet varen. Zij mogen bovendien alleen bepaalde ha vens gebruiken. Grote zeilboten en buitenboordmotoren van meer dan pk zijn helemaal verboden. Rubberbo ten die baders op het strand plegen te gebruiken, mogen niet verder dan 150 meter van de kust gaan. Drie matrozen van een Hamburgse ple zierboot, die met passagiers voor een tochtje op weg was naar Helgoland, zijn bij een ongeluk 0111 het leven gekomen. Er werd in de Elbemond een sloep met 14 man gestreken, nadat er „man over boord" was gemeld. De sloep kwam met een klap op het water terecht, waardoor een matroos zo ernstig werd gewond, dat hij later is overleden. Van de overige inzittenden heeft men er twee niet kunnen vinden. Men neemt aan dat zij verdronken zijn. De „man over boord" een passagier is naar de kant gezwommen. Hij heeft verklaard dat hij die dag zijn 20e verjaardag vierde en „voor de grap" overboord was gesprongen. Het nieuwe Peruviaanse militaire bewind heeft het houden van nieu we algemene verkiezingen vastge steld op de tweede zondag in juni volgend jaar. De militaire raad heeft de prefecten, on der-prefecten en gouverneurs van de provincies en districten vervangen. De Volksactie-partij van Belaunde Terry, een der kandidaten bij de jongste presi dentsverkiezingen in Peru, heeft zich achter de militaire raad geschaard. Zij heeft te verstaan gegeven niet aan een algemene staking te zullen meedoen, dit in verband met geruchten dat vooral de A.P.R.A., de partij van Haya de la Torre, een dergelijke staking op touw wil zet ten. Nederlanders in goede welstand Familie dient gratieverzoek m Een woordvoerder van liet minis terie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft gistermiddag mee gedeeld, dat men dezer dagen in Den Haag bericht heeft ontvangen van de ambassade te Moskou, dat liet Opperste Gerechtshof van de Sowjet-Unie een cassatieverzoek an de Nederlanders E. Reydon en L. de Jager van de hand beeft ge wezen. Zoals bekend, zijn de twee Nederlanders vorig jaar door een militaire rechtbank te Kiew tot dertien jaar vrijheidsstraf veroordeeld wegens spionage, welk von nis later is bekrachtigd door het militai re college van het Opperste Gerechtshof te Moskou. De verdedigers van de twee Nederlan ders hebben In een brief, die op 2 juli was gedateerd, mededeling ontvangen van de afwijzing van het verzoek om cassatie. Gratieverzoek De familie van de twee Nederlanders heeft daarop dezer dagen een verzoek om gratie ingediend bij de voorzitter van het opperste Sowjet, de heer Brezj- njew. De woordvoerder in Den Haag heeft gezegd geen commentaar op de af wijzing van het verzoek om cassa tie te kunnen geven. Op een vraag of de Nederlandse ambassade nog contact met de gevangenen heeft ge had, deelde de woordvoerder mee, dat er op 10 juli, toen de beslissing op het verzoek om cassatie nog niet be kend was, een ontmoeting in Moskou is geweest. Goede welstand De gevangenen verkeerden in goede wel stand. De voeding en de overige behan deling waren goed te noemen. Zy ont vingen de brieven en de pakjes, die door de familie werden verzonden. In Haagse kringen toonde men zich echter wel teleurgesteld over de afwij zing van het cassatieverzoek. Men had gehoopt dat na de recente vrijlating van een viertal tot minstens even lange straffen veroordeelde Duitsers, die in de Sowjet-Unie gevangen zaten, ook jegens de twee Nederlanders een mildere hou ding aangenomen zou worden. Dit zou ongetwijfeld hebben bijgedragen tot. verbetering van de betrekkingen tus sen Nederland en de Sowjet-Unie, die, zoals bekend, thans niet door ambas sadeurs over en weer vertegenwoordigd orden. De „oogst" van enkele korrels zwaar vergiftigde haver. De ar beider van de reinigingsdienst te Goes, de heer J. de Bel, toont twee rattendie hij dood op het terrein van de Goese vuilnisstort plaats heeft aangetroffen. (Foto P.Z.C.) De Westduitse minister van jus titie, Wolfgang Stammberger, heeft gisteren besloten discipli naire maatregelen te nemen te gen Wolfgang Frankel, die ver leden week van zijn functie van procureur-generaal werd onthe ven wegens zijn nazi-verleden, Het ontslagbesluit ligt op het bureai van president Hein rich Liibke te wachten op ondertekening. Frankel werd verleden week van zijr functie ontheven toen bleek wat vobi werkt hy tijdens het nazi-regime by het opperste gerechtshof te Leipzig had verricht. De Oostduitse commu nisten zonden fotocopieën van docu menten uit Leipzig naar Bonn, welke aantoonden dat Frankel tussen 1940 en 1943 tussenbeide kwam wanneer personen te zachte vonnissen van la gere rechtbanken hadden gekregen. Het bleek, dat Frankel in 34 geval len nieuwe processen deed voeren welke tot doodvonnissen leidden. Mr. Scholten verwacht (Van onze Haagse redactie). Staatssecretaris mr. Y. Scholten (O., K. en W.) heeft gisteren tijdens een t.v.-interview verklaard, dat de luistergelden die sinds zij in 1941 werden ingesteld op 12,- zijn gehandhaafd, in de toekomst omhoog zullen moeten, in verband met de stij gende kosten van de radio-omroep. Over het tijdstip van die verhoging wilde hij zich echter niet uitspreken. Over de hoogte van de kqkgelden thans 30,- per jaar zei de staatssecretaris, dat die naar zijn oordeel niet hoger mogen worden dan de 40,- die in de wet als maximum zijn gesteld. Of de regering tot dat maximum zal gaan, liet hij in het midden. In de binnenkort ver- schynende memorie van antwoord op de regeringsnota inzake televisie reclame zal de regering zich echter uitspreken over de vraag of een tweede t.v.-net uit de kijkgelden zou kunnen worden betaald. Mr. Scholten verklaarde dat het lange uitblijven van deze memorie van antwoord zijn oorzaak vindt in de 240 niet allemaal even gemakkelijk te beantwoorden vragen, die de Tweede Kamer in het voorlopig verslag over de nota heeft gesteld. Hij zei echter te verwachten dat er ten volle gelegenheid zal zijn om een openbaar Tweede-KamerdebaL over de reclame-t.v. te houden vóór de regering na de verkiezingen van 1963 zal aftreden. Tanker liep bij Nieuwe Waterweg aan de grond Een vloot van negen sleepboten, waaronder de uit Vlissingen geko men „Scaldis" heeft gistermiddag Ie grootste tanker van de Franse Shellvloot, de 49.363 ton metende „Sistala" iets ten noorden van Hoek van Holland vlot getrokken. De „Sistala" was gistermorgen om streeks zes uur, kort na hoog ty, by het binnenvaren van de Nieuwe Waterweg op ongeveer een myl ten noorden van het noorderhoofd by Hoek van Holland aan de grond gelopen. Het volbeladen schip met 75.000 ton ruwe olie aan boord was van Balinias in Syrië op weg naar de Europoort. Over de oorzaak van de stranding is nog steeds niets bekend. Het zicht was helder en er stond betrekkelijk weinig wind, toen het schip binnenliep. Aan- vankelqk waren een zevental sleepboten van L. Smit en Co. by het gestrande schip aanwezig, later in de middag groeide deze vloot aan tot negen. De bergingspogingen begonnen om on geveer twee uur, toen de eerste trossen werden overgezet. Aanvankelijk had het trekken van de sleepboten geen succes, maar toen men het schip met de neus in de richting van de zee had getrokken, kwam er beweging in. Strubbelingen Toen de „Sistala" eenmaal vlot was leken er nog even strubbelingen te komen. Een kwartier lang was er opnieuw geen beweging in het schip te krijgen, maar toen hadden de ber gers hun duel met de zandbank toch definitief gewonnen. De zeeslepers keerden terug naar Hoek van Hol land, de tanker ging zee in, omdat hij in verband met het tij niet eerder dan kwart over vyf de „Europoort" mocht binnenlopen. Dit is de Franse tanker „Sistala", die bij Hoek van Holland vastliep endoor een vloot van 9 slepers vlot werd getrokken. (Luchtfoto A.N.P. SOBLEN TEKENT BEROEP AAN Dr. Robert A. Soblen, die in de Ver enigde Staten wegens spionage voor de Sowjet-Unie tot levenslange gevangenis straf is veroordeeld, heeft gisteren be roep aangetekend tegen de weigering van het Britse hooggerechtshof hem in Engeland op vrije voeten te doen stel len. sprek met de correspondent van Tel Aviv verschqnende blad „Maariv" gezegd, dat hij de Russen alleen inlich tingen had gegeven over personen die trachtten de Amerikaanse oorlogsin spanning te saboteren. Bankje De tanker heeft vermoedelijk vastgeze ten op een bankje iets bezijden de diep- watergeul, dai is ontstaan door de bag- gerwerkzaamheden voor de Hoek. Het schip kwam uit noordelijke richting naar de Nieuwe Waterweg toe en liep toen met zyn diepgang van dertien meter vast op het bankje, waar maar 11,50 meter water stond. De negen sleepboten, die de „Sistala" weer vlot brachten, waren de „Scaldis", de „Noordzee", de „Humber", de „Schouwenbank", de „Steenbank", de „Europa", de „Azië", de „Atlas" en de „Achilles". Samen konden deze sleepbo ten 11.000 pk ontwikkelen. is het 25 jaar geleden, dat de beroemde Italiaanse natuurkundi ge, uitvinder en nobelprijswinnaar Guglielmo Marconi dood in zijn werkkamer te Rome werd aange troffen. Zijn dood werd toege schreven aan gewetensbezwaren over de toepassing van zijn uit vinding van de zogenaamde do dende straal. /WWV/WWWWWWWWWWWVAAAAAAAAAAAA,' De Sociaal Economische Raad heeft een advies vastgesteld voor een nieuw systeem van loonvorming in Nederland. Dat advies zal binnenkort in druk verschijnen, maar voorlopig is een uitvoerig uittreksel gepubliceerd waar uit voldoende duidelijk blqkt wat de raad wil. Men wist overigens al tamelijk goed wat de raad wilde, want over de gehouden besprekingen was reeds vrij veel gepubliceerd. Het gaat er om, dat de Raad een systeem van loonvorming wil, waarbij meer zeggenschap en meer verantwoordelijkheid wordt gegeven aan het bedrijfsleven de organisaties van werkgevers en werk nemers en waarbq de invloed van de re gering aanmerkelijk vermindert. De gedetailleerde loonvorming, zo zegt de Raad, kan men niet binden aan al gemeen geldende regels; de beoorde ling en de waardering der verschillende factoren kunnen in eerste aanleg het best door de bedrijfsgenoten zelf ge schieden- Als leidraad voor de loonvorming wil de S.EJt. halfjaarlijkse rapporten verstrek ken en aan de hand van die rapporten en velerlei andere gegevens moet het rganiseerde bedrijfsleven zelve bepa- wat op het gebied van de loonvor ming in het algemeen in Nederland mo gelijk en ook wat per bedrijfstak of Dep aanvaardbaar is. dit verband spreekt het S.E.R.-advies van „interne coördinatie" en wel in die zin, dat de centrale organisaties de bij hen aangesloten verenigingen er toe moeten brengen bij de loononderhande lingen rekening te houden met de alge mene economische mogelijkheden. Voor het college van rijksbemiddelaars blijft in dit systeem nagenoeg geen taak meer over. Het beoordelen van de collectieve arbeidsovereenkomsten zal overgaan naar de Stichting van de Arbeid- Het re- geringstoezicht zal zich voornamelijk moeten bepalen tot eventueel overleg met de centrale werkgevers en werkne mersorganisaties. Wel behoudt de regering nadrukkelqk het recht een loonpauze of een loonstop af te kondigen, wanneer dat nodig zou blijken. Deze plannen hier uiterst globaal vermeld maken een weloverwo gen indruk. Zij geven meer vrijheid net bedrijfsleven en zij verwachten van dat georganiseerde bedrijfsleven het tonen van een duidelijk verantwoor delijkheidsgevoel. Tot nog toe heeft het georganiseerd be drijfsleven in Nederland van toereikend verantwoordelijkheidsgevoel blqk gege ven, zij het ook onder actieve leiding van de regering. Maar zal dat ook zo blijven als straks die leiding wegvalt De grote meerderheid van de S.E.R. meende van wel en die meerderheid re kent er op, dat de hoofdbesturen vol doende gezag hebben over de aangeslo ten bonden om de verantwoordelijkheid voor de vrqere loonpolitiek te kunnen dragen. Toch is dat een moeilijk punt. Wanneer we naar het nabqe buitenland kq- ken, waar de loonvorming altqd wat vrijer is geweest dan in Nederland, kan men niet al te optimistisch zijn. In En geland moest na herhaalde waarschu wingen van de Engelse regering een drastische loonstop worden ingevoerd. In West-Duitsland, waar de regering om politieke redenen loonsverhogingen toeliet hoewel ze daarnaast noodkreten slaakte over het snelle opvoeren van het loonpeil, is men thans ook zover, dat er iets tegen de loonstijging gedaan moet worden. Aannemende dat men het in Nederland aanvankelijk wel wat rus tiger aan zal doen dan in Engeland en West-Duitsland, moet toch ook vast gesteld worden, dat zo min de werkge vers als de werknemers in ons goede vaderland gezegend zouden zijn met een groter verantwoordelqkheidsgevoel en grotere zelfbeheersing dan onze buren. Het zit er dus wel in, dat wij in Neder land met de vrqere loonvorming op den duur terechtkomen, waar men ook in het buitenland is aangeland, namelqk op het punt, dat iedere bedrijfsorganisatie voor de eigen vakgenoten een maximaal profijt wil binnenhalen zonder al te veel respect voor anderen en ongeacht de veroorzaakte prqsstqgingen. In West- Duitsland heeft men op die manier het vorig jaar de koopkracht van de Duit se mark nog met vier procent terugge drukt. Gaat het plan tot vrqere loonvorming door in Nederland, dan zal toch ten minste aan het parlement gevraagd moeten worden de middelen, welke de minister van economische zaken thans heeft om het prqsniveau in de hand te houden, aanmerkelqk uit te breiden. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat mi nister De Pous genoegen kan nemen met de nieuwe loonvorming, wanneer hq via de loonsverhogingen steeds maar voor voldongen feiten op het gebied van de prijzen wordt gesteld. Met een con trole achteraf zal hij ons inziens geen genoegen kunnen nemen. Hij zal reeds tevoren bij de loonvorming een oog in het zeil moeten houden. GEEN DUIZENDEN, MAAR WEL HONDERDEN Landbouwers het moet beter „Geen tientallen, geen honderden, maar duizenden ratten op de Goe se vuilnisstortplaats aan de Oude- dijk". Deze verontrustende mede deling legde het Goese raadslid A. G. Heijboer woensdagavond te midden van zijn collega-raadsleden af. „Daar klopt niet veel van", de pertinente ontkenning van de werkman bij de reinigingsdienst J. de Bel, die beweert, dat het aantal ratten op de vuilnisbelt hoog uit nog enkele honderden nim mer zo klein is geweest. Ily kan het weten, want de laatste vier jaren in dienst van de gemeente Goes heeft hy doorgebracht op de circa drie ha grote vuilnisbelt m de Goesepolder. Sinds vorig jaar novem ber, toen de landbouwers in de Goese polder de alarmbel luidden, heeft de lieer De Bel persooniyk de strijd aan gebonden tegen de grijs-bruine veel vraten. Het is vorig jaar de landbouwstudieclub Goes en Omstreken geweest, die het gemeentebestuur by het broeinest van ratten op de vuilnisbelt heeft bepaald. Kort daarop werd in de raadsvergade ring een vraag gesteld over de ratten bestrijding en thans is het opnieuw een raadslid, dat deze zaak heeft aangesne den. Niet alleen de heer Heijboer drong aan op een intensieve bestrijding, maar ook de heer J. H. Roose verzocht met klem een actie tegen de ratten op de vuilnisbelt en op andere plaatsen in Goes. Heeft de gemeente de rattenbestry- ding gedurende de laatste maanden intensief ter hand genomen? „We voeren inderdaad een intensieve be strijding, niet name sedert november vorig jaar. Voor mijn gevoel houden we de ratten op het ogenblik kort. Ik kan gerust stellen, dat we tot nu toe een gunstig resultaat iiebben be haald", verklaarde ons het hoofd van de reinigingsdienst te Goes, de heer D. Taekema. Cyfers „In 1961 is 300 kg patenthaver, gemengd met 50 kg zwaar vergif ge strooid. Sedert 1 januari 1962 is alweer 250 kg haver gebruikt. Op de vuilnis belt gevonden brood en vleeswaren wor den regelmatig in vergif gedrenkt. Wer kelijk, we doen er aan, wat we kunnen", zei de heer Taekema. Op de gemeente begroting is dit jaar 800 uitgetrokken voor bestrijding van de rattenT „Dit be drag is alleen voor materiaal bestemd. Hierby komt nog driemaal zoveel voor arbeidsloon", merkte het hoofd van de reinigingsdienst op. Minder ratten „Ja, er zijn hier vroeger veel ratten ge weest. In november van het vorig jaar waren het er zeker meer dan duizend, maar op dit ogenblik zijn het er héél wat minder", vertelde de arbeider J. de Bel, die we aantroffen op de vuilnisbelt. Zyn collega J. Karman, die al sedert 1938 zqn werk verricht op de vuilnisbelt, bevestigde dit. „Na het geschrqf in de kranten over de rattenplaag (november 1961) houd ik me vrijwel dagelqks met de rattenbestrijding bezig. Meestal zie je de resultaten niet, maar ik weet ze ker, dat al vele ratten door vergif zijn gestorven". Alsof hij zyn woorden kracht wilde bijzetten, liep De Bel naar een paar struiken en „toverde" twee dode rat ten te voorschijn. „Pas vergiftigd", zei hij en verklarend voegde hij eraan toe: „Ik wist, dat ze hier lagen". Vooral in november, december en januari heeft het vergif enorm huis gehouden onder de rattenkolonies. Daarna is het wat afgezakt „de bestrijding echter niet", antwoordde De Bel en mede daaruit conclu deert de man van de reinigings dienst, dat het aantal ratten is afge nomen. Wat is de mening van de grondgebrui kers in de Goesepolder, die indertijd over de rattenplaag hebben geklaagd? „Het heeft bepaald niet de vorm van een ramp aangenomen en het is zeker niet onrustbarend, maar toch maken wij ons (Zie slot pag. 2 kol. 2) Sjah Mohammed Reza Pahlevi van Perzië heeft gisteren zijn goede vriend en schatbewaarder As- sadolah Alam tot opvolger van de woensdag afgetreden premier Ali Aminï benoemd. Alam en Amini zijn eveneens met elkaar bevriend. Alam i,s onmiddellijk aan de formatie van een nieuw kabinet begonnen te werken, dat hy de sjah hoopt te kunnen presenteren voor deze volgen de week donderdag voor een vijf daags staatsïebezoek naar Afghanis tan vertrekt. Alam wordt als pro-westers aangemerkt en is een voorstander van deelname aan defensieve verbonden zoals de Centrale Verdragsorganisatie Cento en van het bi-lateralc verdrag tus sen de Verenigde Staten en Iran. Waarnemers verwachten dat hij de poli tiek van Amini zal aanhouden en wellicht enkele van diens ministers in zijn kabinet zal opnemen. Alam heeft als groot-grondbezitter krach tens Aminis landverdelingsactie gro te stukken van zijn bezit onder de boeren die daarop werkten, verdeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1