IP Plan voor ingrijpende verandering aan veerhaven van Perk"«lder... BILT Raad Goes teleurgesteld over opheffing van v.g.l.o.-afdeling ZEISS IKON Duizenden ratten op vuilnisbelt in Goes PLAN VOOR RUILVERKAVELING WATERSCHAP WALZOORDEN ALMANAK NIEUWE WEG OP N.-BEVELAND 20 JULI OPEN FIETSPAD MOET WIJKEN VOOR DE BOUW VAN R.-K. TOERISTENKERK 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 JULI 1962 (Advertentie) VERLIES VOOR H. v. d. VEENSCHOOL Raad akkoord met schadevergoeding aan bewoners Jac. Roggeveenstraat De gemeenteraad van Goes heeft in de woensdagavond gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van loco-burgemeester J. S. Visscher zijn teleurstelling uitgesproken over het feit, dat de v.g.l.o.-afdeling van de openbare H. van der Veenschool bij gebrek aan voldoende leerlingen moet worden gesloten. De raad vroeg zich af wat er nu moet gebeuren met de vijftien leerlingen, die dit onder wijs graag zouden willen volgen. Enkele sprekers verweten het college van b. en w„ dat het de mogelijkheid oni in beroep te gaan tegen de beslissing van de minister van o. k. en w. niet heeft aangegrepen. „Dat geeft een onbevredigend gevoel", betoogde raadslid Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) De heer Haverhoek toonde zich diep te leurgesteld over de opheffing. „Er is altijd een aantal kinderen, dat niet be stemd is voor andere scholen. Nu heb ben 15 kinderen de wens te kennen ge geven het v.g.l.o.-onderwijs te volgen, maar deze mogelijkheid is voor hen afgesneden. Zij zullen genoodzaakt zijn naar u.l.o. of ambachtsschool te gaan, terwijl zij daar in feite niets voor voelen en daar wellicht het eerste jaar zullen doubleren," aldus de heer Haverhoek. Deze spreker was van mening, dat b. en w. er niet uitgehaald hebben wat er mo gelijk had ingezeten. „Het laat een onbevredigend gevoel achter te weten, dat b. en w. niet in beroep zijn gegaan", merkte hij op. Erkentelijk was de heer Haverhoek het hoofd van de Van der Veenschool, de heer G. J. van Liere, die vele jaren zijn beste krachten aan het v.g.l.o. heeft gegeven. Jammer" „Jammer vindt ook mijn fractie het, dal deze v.g.l.o.-afdeling van de H. v. d. Veenschool moet verdwijnen", zei het CJï.-raadslid A. G. Heijboer. Hij vroeg zich af wat er moet ge beuren met de kinderen, die nog niet rijp zijn voor een u.l.o. of ambachts school. „Tot nu toe konden zij nog één jaar de v.g.l.o.-afdeling volgen maar deze kans hebben zij thans niet meer", aldus de heer Heijboer. De heer N. E. van Santé (v.v.d.) ge waagde eveneens van zijn waardering voor het hoofd van de H. v. d. Veen school. Overigens zag deze spreker de zaak niet al te somber in. „De zesde klas zal nu gezien moeten worden als een klas, waarin bepaalde kinderen nog een jaar dienen te blijven zitten om klaargestoomd te worden voor u.lo. of ambachtsschool", sprak hij als zijn me ning uit. Ook het A.R.-raadslid M. Loe- ve toonde zich teleurgesteld, dat deze vorm van „tussenonderwijs" moet ver-, dwijnen. welke mening eveneens werd verkondigd door de heer J. H. Roose (k.v.p.). „Mogelijk biedt de brugklasse, in de mammoetwet genoemd, een kans je". betoogde laatstgenoemd raadslid. De raadsvoorzitter wees er in zijn be antwoording op, dat b. en w. de ophef fing van de v.g.l.o.-afdeling eveneens betreuren. B. en w. hebben overwogen in beroep te gaan, maar unaniem is besloten dit niet te doen, omdat een scher zegde de raad toe iedere kans aan te zullen grijpen om deze tak van onderwijs te doen herleven. Hij was met de raad eens, dat de verdwijning van de v.g.l.o.-afdeling een hiaat achter laat. De raad ging vervolgens akkoord met de voorgestelde opheffing. van een fabriek aan de overzijde van de straat, juist op een plaats, waar volgens het destijds geldende uitbreidingsplan een strook groen zou komen. Een taxa tiecommissie heeft in zijn rapport een schadevergoeding genoemd van ƒ500, voor vier woningen en 1250 voor acht woningen. B. en w. stelden de raad voor de door deze commissie becijferde vergoeding aan de bewoners te betalen. Verschillende raadsleden vonden de ver goeding echter te laag, zoals de heren Schadevergoeding Een ander punt, waarover verschillende raadsleden het woord voerden, was de kwestie van de schadevergoeding aan de bewoners van de twaalf eigen wonin gen in de Roggeveenstraat. Deze schade vergoeding is, zoals bekend, gebaseerd op het feit, dat de waarde van deze woningen is verminderd door de bouw Advertentie/ camera van klasse CONTAREX N U vanaf f 1235.- Geloofsbrieven niet in ordetoch toegelaten Bijna ten uur heeft de uit mevr. C. J. \an Wiliegen-Evcrsc en de beren C. W. Vervest en X. E. van Santé bestaande commissie de ge loofsbrieven van de 17 Goese raadsleden onderzocht, die in sep tember de nieuwe raad zullen vor- Toen het onderzoek was afgelo pen, verklaarde de voorzitter van de commissie, de heer C. W. Ver- vest, dat de geloofsbrieven van 16 leden in orde waren bevonden. Van één lid klopten de papieren niet, namelijk van de heer J. H. Roose (k.v.p.) Het betrof een fou tieve datering op het bericht van de aanvaarding van zijn benoe ming stond de datum 3 juli, terwijl in de wet is omschreven, dat een en ander vóór 3 juli had moeten gebeuren De commissie van on derzoek ging echter niet zover, de toelating van de heer Roose tegen te houden. „De commissie stelt voor alle- leden toe te laten", zei de heer Vervest. Aldus werd be sloten. C. W. Vervest (r.-k.), J. H. Roose (k.v.p.) en F. P. J. Polderman (c.h.). De heer Vervest zou graag gezien heb ben, dat de gemeente ook de kosten van het proces voor zijn rekening nam. De heer Roose noemde het uitgangs punt van de commissie aanvechtbaar. Overigens gaf hij toe, dat het uitermate moeilijk, zo niet onmogelijk is een norm voor de schadevergoeding vast te stel len. De heer Polderman vond de schadever goeding niet bepaald aan de hoge kant. Hij vond het jammer, dat een en ander zo gelopen is. „Het is een flinke strop voor de gemeente", zei hij. Overigens kon hij wel met het voorstel akkoord gaan. „Een verdrietige zaak, zowel voor de bewoners als voor de gemeente" oordeelde het raadslid Loeve. Hij noem de de motivering in het taxatierapport bepaald zwak. De heer Ph. Haverhoek verklaarde, dat zijn fractie met het voorstel van b. en w. akkoord kon gaan. Zowel wethouder drs. J. J. Dijkgraaf als de raadsvoorzitter betoogden, dat de bedragen van de commissie het college aanvaardbaar leken. De heer Visscher was van mening, dat aan de verleende rechten van de bewo ners te kort is gedaan. Het is onmoge lijk de schade objectief vast te stellen. Er is geen maatstaf voor te vinden, meende hy. De raad verklaarde zich vervolgens akkoord met het voorstel van b. en w. „Op de vuilnisstortplaats van de ge meente Goes aan de Oudedijk zijn geen tientallen, zelfs geen honderden, maar duizenden ratten". Dit verklaarde de heer A. G. Heijboer (c.h.) in de woens dagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Goes. Hij drong er bij het college op aan maatregelen te ne men. De heer Heijboer wees op het ge vaar, dat de ratten via rioleringen de stad kunnen binnendringen. Hij kreeg steun van de heer J. H. Roose (k.vp.), die er aan herinnerde reeds eerder de aandacht te hebben gevraagd voor de rattenplaag. Hij zou graag zien, dat de gemeente mee zou doen aan een lande lijke actie voor rattenbestrijding. Loco- burgemeester Visscher zegde toe deze zaak te zullen opnemen met de dienst gemeentewerken. Zeeuwse VOGELTJE Het kon niet, het was te duur. t Was jammer voor Kareltje, maar een vogeltje-in-een-kooitje, zoals zijn wens luidde, zo'n vogel tje kon er niet af. Kareltje begreep dat ook wel. Voor zijn jeugdige leeftijd ivas het al een heel verstandig kerel tje. Maar toch bleef het aan hem knagen. En op zekere dag besefte hij op eens heel goed wat hij allemaal miste. Dat was toen hij op bezoek was bij een vriendje, wiens ou ders een pracht van een volière bezaten. Kareltje stond er in diepe bewon dering voor. Helemaal wég van al die vogeltjes. „Vind je ze mooi, Kareltje f" vroeg mevrouw vriendelijk. „Prachtig", riep Kareltje. „Prach tig, mevrouw. Jammer alleen dat ze zo duur zijn. Anders kreeg ik ook wel een vogeltje in een kooi tje". Mevrouw gaf toe, dat vogeltjes erg duur waren. Ze noemde zelfs een bedrag. .Nee, zoveel heb ik nog niet in m'n spaarpot", moest Kareltje triest bekennen, waarop hij in ge peinzen verzonken opnieuw al die vogeltjes bekeek. Plotseling klaarde zijn gezicht op. Hij zag een mogelijkheid. „Me vrouw"vroeg hij „mevrouw, heeft voor'mij niet een tweede hands vogeltje t" (Slot van pag. 1 dat de verspreide ligging vaak uitwe gen via andere percelen nodig maakt. Bovendien geschiedt de bestaande ontsluiting gedeeltelijk door onver harde wegen, wat vaak ernstige be zwaren met zich brengt. De afwate ring is redelijk goed. Daarom zijn slechts op enige onderdelen verbete ringen noodzakelijk. Enkele jaren ge leden werden de gemalen reeds ver nieuwd; zij bezitten een voldoende capaciteit om al het overtollige water op de Westerschelde uit te slaan- Leeftijd boerderijen In verband met de voorgenomen ruil verkaveling werd een onderzoek in gesteld naar de leeftijd en doelmatig heid van de aanwezige boerderijen. Hierbij bleek dat 55% van de be drijfsgebouwen oud en 44% ondoel matig is. Bovendien werden 34 wo ningen als krot aangemerkt. Over de agrarisch-sociale toestand wordt in het door de Cultuurtechni sche dienst uitgebrachte rapport ge constateerd. dat er ondanks het afne men van de werkgelegenheid in de landbouw, hier eerder een tekort aan geschikte landarbeiders bestaat, •aarom is het temeer noodzakelijk dat rationeler geproduceerd kan worden bij goede externe produktie- omstandigheden. Wegen De bestaande wegen kunnen in hoofdzaak gehandhaafd worden. Tussen de Droogendjjk en het dorp Groenendijk is een landbouwweg-c ontworpen. Ook langs de scheidings- dijk tussen Noorddijk- en Wilhelmus- polder zal een dergelijke weg wor den aangelegd. De nieuw aan te leggen landbouwwe- gen krijgen een minimum kruisbrecd- tê van 8 m. en een verharde rijweg van 3 m, voorzien van een gesloten wegdek. De zozeer gewenste kavelconcentra tie zal slechts mogelijk zijn door uit voering van zg. kavelinrichtingswer ken, waaronder het dempen van overbodige en het graven van nieu we sloten, het aanpassen van de drai nage en plaatselijk grondverzet. De spreiding van de boederijen over het gebied is niet zeer gunstig. Alleen al in de dorpen Groenendijk en Kloosterzande liggen 35 bedrijfsge bouwen binnen de bebouwde kom. Het ligt niet in de bedoeling nieuwe bedrijfsgebouwen te stichten. Door beëindiging van bedrijven wil men de sanering van het grondgebruik be vorderen. Naast directe verplaatsing naar de IJselmeerpolders wordt ook gestreefd naar mogelijke verplaat sing binnen het blok VAKANTIE IN DUITSLAND: WACHTEN AAN ZIJPE Het begin van de bouwvakvakan ties in West-Duitsland was er woensdag de oorzaak van, dat honderden auto's al of niet ge volgd door caravans met wit- zwarte nummerborden, soms in gesloten files, naar de Zeeuwse stranden trokken. Aan het veer Zype-Anna Jacobapolder heeft dat weer de „gebruikelijke" moeilijk heden opgeleverd. Aan het begin van de middag groeide de rij wachtende voertuigen steeds ver der aan. Het gevolg was. dat tot laat in de avond wachttijden van meer dan drie uur werden geno teerd. De Rotterdamsche Tram weg Maatschappij had kennelijk niet op deze piek in het vervoers aanbod gerekend. Er werd geen enkele poging gedaan om de vele honderden meters lange rij auto's op het veerplein bij Anna Jaco bapolder sneller te doen slinken door het inleggen van de tweede pont. Deze bleef rustig in de Tramhaven van Zijpe liggen, tot ergernis van de vakantiegangers en de eilandbewoners, die uren la ter op de plaats van bestemming arriveerden dan ze zich hadden voorgesteld. Naar wij vernemen lag de tweede pont van het veer Zijpe zelfs niet eens onder „stoom", hoewel de directeur van de R.T.M., dr. J. H. van Zuylen, vorig jaar nog heel nadrukkelijk heeft verzekerd, dat deze boot in de zomermaanden in ieder geval steeds twaalf uur per dag start klaar zou liggen. De hoofdrijbaan van de nieuwe weg op Noord-Beveland, van de Veersegatdam naar VVïssenkerke, zal met ingang van 20 juli aanstaande voor het verkeer worden opengesteld. Jaarverslag 1961 Provinciale Raad voor de Volksgezondheid In het jaarverslag over 1961 van de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland wordt na een korte inlei ding gewijd aan de mutaties onder het personeel een overzicht gegeven van de samenstelling van de raad, het dage lijks bestuur en de commissies van ad vies. Hierna worden de werkzaamheden in 1961 onder de loep genomen van de Adviescommissie Bescherming Water wingebieden, de Adviescommissie Gees telijk Gestoorden en de Commissie Voor lichting inzake cariëspreventie met fluo ride. Voorts wordt aandacht besteed aan de werkzaamheden van de raad, het Plan Sector Volksgezondheid Zeeland, het contact met andere organen en het archief. Het jaarverslag besluit met een artikel van de directeur-arts, de heer L. C. Buyser, getiteld: „Volkshuisvesting, stedebouw, ruimtelijke ordening en volksgezondheid". Tussen Koudekerke en Dishoek Burgemeester M'burg in dagelijks bestuur Wegschap Walcheren Om het nieuwe bij de haven van Walzoorden te creëren industrieter rein in het landschap in te passen, is er langs de nieuwe weg, die de zuid grens van dit terrein vormt, een passende beplanting ontworpen. De kosten voor de uitvoering van het landschapsplan ruim 19.000 zullen geheel door het rijk worden gedragen. Xaar raming zal f 50.000 nodig zijn voor de uitkering van be- eiridigingsvergoedingen bij vrijwillige bedrijfsbeëindiging. Voorshands wordt rekening gehouden met de uit breiding van 10 bedrijven, wat naar schatting 150.000 zal vergen. In de ze kosten wordt geen overheidsbij drage verleend. De betrokkenen kun nen de schuld aflossen in 30 jaar via de gebruikelijke ruilverkavelingsan- nujteit van 5%. Woensdagmiddag werd te Klooster zande aan een honderdtal belangstel lenden een uitvoerige toelichting op het plan gegeven, terwijl na afloop gelegenheid tot discussie hierover werd gegeven. Om de bouw van een r.-k. toeristenkerk aan liet Slobberduinse rijwielpad tussen Koudekerke en Dishoek mogelijk te ma ken, heeft het college van beheer van het Waterschap Wegschap Walcheren in zjjn vergadering van woensdagmiddag besloten een deel van dit pad aan de gemeente Koudekerke over te dragen- Hierbij werd tevens bepaald, dat de ge meente Koudekerke een aansluitend rij wielpad zal maken naar het fietspad, dat onder de duinen loopt. Het stuk fietspad, dat overgedragen is aan de gemeente Koudekerke, ligt in het uitbreidingsplan Dishoek en zou te zijner tyd toch aan de gemeente Koudekerke toegewezen dienen te worden. De plannen voor een r.-k. toeristenkerk met de bouw hoopt men nog dit jaar te kunnen beginnen heeft deze o\ername echter verhaast. In deze vergadering, die in het stadhuis te Middelburg werd gehouden, deelde de voorzitter, burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke, het college van beheer tevens mee, dat van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bericht van goedkeuring was ontvangen over de lopende plannen van het Wegschap. „Met een gunstig ad- i vies heeft het provinciaal bestuur deze plannen doorgezonden naar het departe ment", aldus de voorzitter, die verklaar de met optimisme het verdere verloop ■an zaken tegemoet t.e zien. Veel aandachi werd verder besteed aan het vertrek van wethouder A. J. Kaland als lid van het dagelijks bestuur van het Wegschap in verband met zijn benoe ming tot gedeputeerde. De neer Dregmans zei hierover, dat de heer Kaland in het dagelijks bestuur al tijd een duidelijk standpunt had ingeno men en dat cr op prettige wijze was sa mengewerkt. „Wij kunnen zijn heengaan dan ook alleen maar betreuren", zei de heer Dregmans, die er echter ook een winstpunt in zag. „Het doet ons we) goed", zei hij, „dat er nu een lid van Ge deputeerde staten is. die in de keuken van het Wegschap gekeken heeft en met de dynamiek hiervan op de hoogte is". EEN EER In de plaats van de heer Kaland werd namens de gemeente Middelburg in het dagelijks bestuur gekozen burgemeester mr. J. Drybcr, die na de beëdiging door de heer Dregmans werd verwelkomd in zijn functie. De heer Drybcr zei in ant woord hierop aan het slot van de verga dering het als een eer te beschouwen li het college opgenomen te zjjn om voor d< belangen van het hele eiland Walcheren te werken. Voorts werd als lid van het college beheer toegelaten de heer W. P. J. Baars uit Middelburg en werd een korte agen da afgewerkt. Onder meer werd besloten tot overdracht van het Middelburgsweg je aan de gemeente Middelburg en tot overname van beheer en onderhoud van een deel van de Wielemakersbaan in de gemeente Koudekerke. OOSTKAPELLE TRAD OP VOOR DE FILM Bijna heel Oostkapelle heeft dins- dagmidaag voor de camera ge staan, toen op initiatief van de muziekvereniging „Crescendo" de opnamen begonnen voor een film over het dorpsleven, 's Morgens vroeg reeds zwierven cameralie- den door 't dorp voor 't nemen van shots over het schoolleven van de kinderen, maar ook over het re creatiegebied, het strand, de cam pings en allerlei andere zaken, die in het dagelijks leven van Oost kapelle een belangrijke plaats in nemen. Aan het eind van de middag werd vervolgens een groot deel van de bevolking ingeschakeld voor een optocht, die de cameralieden van het begin tot het eind verfilmden. Alle verenigingen met hun vaan dels en de Oostkapelse ringrüders te paard liepen mee, terwijl de be langstellenden rijen dik langs de kanten toekeken. Tenslotte wer den nog enkele geluidsopnamen gemaakt van de muziekvereniging „Crescendo", van twee koren en van een vergadering van de N.C.- V.B., die in de film verwerkt zul len worden. jvAAAAAAAAAAftAAStAAAAAAAAAAA/VAAAA/UUWUNAAAA EXAMENS De lieer J. Booy te Axel is aan de Vrije Universiteit geslaagd voor het docto raal examen geneeskunde. Te Utrecht slaagde voor de akte m.o.-A Frans, de heer C. T. A. van Waterschoot uit Goes. Te Den Haag Nederlands m. Oostburg. MULO-EXAMENS R.-K. SCHOLEN Voor de dinsdag 17 juli te Goes gehou den mulo-examens voor de r.-k. scholen slaagden: V. A. M. Lodiers. Ovezande: W. B. Cal- bo, Terneuzen; J. A. C. Gijsel. Axel; C. J. L. Bogaart, Hontenisse; M. P. L. van Hooye, St.-Jansteen; J. A. J. Kas, Hontenisse; J. A. F. van der Veeken, St.-Jansteen; A. E. J. de Jong, Hein- kenszand; J. B. Bruins, Goes; T. M. van der Borgt, Kruiningen; F. E. W. van den Broek, Philippine; M. T. T. van Pamelen, Terneuzen; J. B. F. Sloch, Westdorpe; G. L. C. Verschueren, Vogel waarde; A. R. M. R. van Damme, Hulst; C. F. M. Dobbelaer, St.-Jansteen; A. Ferket, Nieuw-Namen; E. L. V. Goossen. Terhole: R. M. E. van Huffel, Langendam; M. B. Ivens, Hulst; J. M. [erekhaert, Vogelwaarde; G. A. M. C. de Koek, Hulst; A. G. van 't West- ende, Vlissingen; C. T. C. M. Adan, Roosendaal; H. G. J. Thoonen, Roosen daal. Afgewezen werden 2 kandidaten. MULO-EXAMENS Voor de woensdag te Goes gehouden mulo-diploma A But, Vlissingen; S. Polderman (m). Middelburg; W. Joosse (m). Middel burg; J. van de Broeke (m), Vlissingen; J. Buijs (m), Vlissingen en de heren: A. de Ruijter, Terneuzen; L. de Putter, Zaamslag; J. Oggel, Axel; P. Kraak, Terneuzen; C. Platteeuw, Wolphaarts- dijk; C. Schrijver, Goes; A. Thiery, Goes; H. Kloosterziel, Goes; J. Leen- dertse, 's-Heer-Arendskerke; J. Pik, Goes; J. Mulder, Sas van Gent; G. An- driesse, Vlissingen; M. Ton (m), Mid delburg; P. Pieters, Breskens; M. de Bruijne (m). Oostburg; J. van Kouwen- berg (m). Oostburg. Afgewezen werden 7 kandidaten. De met (m) gemerkte personen slaagden tevens voor het middenstandsdiploma. Voor het toelatingsexamen van het Mol- lerlyceum te Bergen op Zoom slaagde Hans Helleman uit Scherpenisse- Voor het toelatingsexamen van de r-h.b.s. te Bergen op Zoom J. Rijstenbil, eveneens uit Scherpenisse. KUNST Antonia Mena y Marino Morijo Vlissingen, Britannia. BOVEN DEZE rubriek staat „Kunst" en zelden zal het er zo volkomen te recht hebben gestaan als ditmaal, nu het dient ter inleiding van een bespre king over het optreden van het Spaanse danspaar Antonia Mena y Marino Mo rijo. Uit een dinsdag in dit dagblad ge publiceerd artikel was reeds gebleken, dat critici van Haagse bladen eenparig juichten over het eerste optreden van dit danspaar in de residentie en de wei nigen, die woensdagavond getuige zijn geweest van het optreden in „Britannia" te Vlissingen. hebben kunnen constate ren, dat er in Deii Haag terecht ge juicht is. Door de weinige belangstellenden in Vlissingen is er overigens naar vermo gen gejuicht en het resultaat was hart verwarmend. Dat was een direct gevolg van het tintelende contact tussen de op tredenden en de toeschouwers, die una niem verrukt waren van deze belevenis en die dit bepaald niet onder stoelen of banken staken. Het was ook een belevenis. Hier was sprake van zo zuivere kunstuiting, zo oprecht beleden, ten overstaan van een goeddeels lege zaal, dat het ook zuivere ontroering wekte. Dit jeugdige danspaar diende de dans en niet het publiek, het gaf zich volkomen en met zoveel over gave en bovendien met een zo grote technische souplesse, dat van perfectie gesproken kan worden. Met een zeld zaam gave lichaamsbehecrsing, een doorleefde mimiek en een permanent enthousiasme kwamen hier de diverse specimen van de Spaanse dans tot brui send leven. Antonia en Marino dansten het vuur uit de stoffige planken en de toeschouwers sloegen het vuur uit hun handen na elke dans, waarmee dit op treden tot een zeldzaam treffen werd tussen podium en zaal. Een optreden, dat een aaneenschakeling was van hoog tepunten, zodat het weinig zin zou heb ben hier analyserend deze zo kunstig aaneengeregen keten van Spaanse dans kunst te „ontschakelen". Elke schakel was een parel en dat mede dank zij de bezielende ondersteuning, gegeven door flamencozanger Alfonso Chozas, de in vallende gitarist Pepe Ramirez en de zich achter de schuilnaam Juan Fran cisco verbergende. Nederlandse pianist. Deze laatste liet zich ook in enkele soli horen en hij frappeerde met name in zijn begeleiding van de dans „Andaluza" door Marino Morijo, op muziek van De Falla. Na een grandioos slotakkoord van fla mencozanger, gitarist en dansers, in „Cuadro Flamenco", dwong het weinige, maar laaiend geestdriftige publiek "de dansers nog een kleine toegift af, waar mee het einde kwam van een waarachtig niet alleen voor Zeeland uitzonderlijk optreden. Rest ons nog te melden, dat de voor he denavond aangekondigde voorstelling (helaas) oni organisatorische redenen geen doorgang kan vinden. Expositie „Levend Erfdeel" in Sluis In ons bericht over de opening van de tentoonstelling „Levend Erfdeel" in de P.Z.C. van woensdag j.l. is een fout ge slopen. Men zal .hebben begrepen, dat deze expositie niet wordt gehouden in Oostburg, maar in de raadskelder van het stadhuis te Sluis. ZEEUWSE MEISJES GAAN VOOR EEN JAAR NAAR AMERIKA Drie Zeeuwse meisjes zullen zich op 28 juli samen mei enkele honderden leef tijdgenoten uil verschillende Europese landen in Rotterdam inschepen aan boord van het schip de „Seven Seas" voor een reis naar Amerika, waar zy door bemiddeling van de American Field Semico een jaar een high school kunnen bezoeken. De Zpeuwse deelneemsters aan dit uit stapje zijn Tiny den Hollander uit Oost kapelle, Cathalina J. Boey' uit Wemcl- dinge en Anneke van de Meer uit Ter neuzen, die dit jaar met succes de school afi iepen. Tiny den Hollander behaalde het einddiploma aan de rjjks h.b.s. te Middelburg, Cathalina Boeij aan de gym nasiumafdeling van het chr. lyceum te Goes en mej. A. van de Meer het h.b.s.- diploma aan het Humagnoriacollege te Wachtbeke in België. Alle drie zullen zij gedurende een jaar een high school bezoeken, Ahneke van de Meer in Layton, in de nabijheid van Salt Lake City, in de staat Utah; Tiny den Hollander in Parkville in de staat Missouri en Cathalina Boejj in Florence n Oregon. Gedurende hun verbljjf wor sen zij bij pleegouders ondergebracht. Voordat de Zeeuwse meisjes weer naar huis terugkeren, maken zij eerst nog een tocht van rond drie weken door Ame rika. (Advertentie) Herbenoeming kantonrechters In Middelburg zijn met ingang van 18 september 1962 herbenoemd als kanton rechter mr. H. van den Belt en mr. W E. van Vloten. Eerste oesterpannen te water De ^eerste pannen voor het opvangen van oesterbroed zijn maandag j.l. door de oesterkweker Esdra Boone te Yer- seke te water ;,ebracht. Collecte De collecte van de Christelijke Blinden hulp „De Fakkels bijeen" heeft te Waarde f 40,69 opgebracht. RIJKSWATERSTAATSPROJECT EIST 50 HA GROND Rijksweg 60 buiten kom Kloosterzande Tijdens een informatieve vergade ring over de voorgestelde ruilver kaveling Walsoorden, heeft de dis trictsingenieur van de Cultuur technische Dienst in Zeeland, de heer B. J. Franke, meegedeeld dat mede door de verbeteringen van de accommodatie aan de Perkpol- derhaven in totaal 4814 ka grond uit het te verkavelen gebied zal worden toegewezen aan openbare lichamen. Van rijkswaterstaat was namelijk verzocht om bij de verkaveling rekening te houden met, de bestaande plannen ter ver betering van de veerhaven Perk- polder en aansluitende rijksweg S0. Van de zijde van rijkswaterstaat ver namen wij dat de plannen daarvoor in derdaad klaar liggen. Maar zoals be kend heeft de minister van verkeer en waterstaat verklaard .nog geen moge lijkheid te zien voor de financiering daarvan. „Met belangstelling zien wij de begroting voor 1963 tegemoet", zo deelde deze zegsman mede. Intussen vernemen wij van andere zijde dat het in de bedoeling ligt de verbeteringen van haven, veerplein en aansluiting op de rijksweg uit te voeren in twee fasen, namelijk de eerste in de jaren 1983-1965 en de tweede fase daarna. Zoals bekend heeft de minister liet kostenbedrag geschat op plm. 22 miljoen. De verbeteringen zouden Inhouden een verlenging, verbreding en verdieping van de haven. De monding zal, zo werd ons verklaard, worden aangepast aan de grotere schepen, die op het veer zul len worden gebruikt. Hierdoor zou de manoeuvre van het binnenvaren worden vergemakkelijkt. Voor het meren van de schepen zullen twee fuiken worden gebouwd De huidige coupures zullen verdwijnen Evenals in Breskens zal een ruim pla teau worden aangelegd met een groot aantal parkeerstroken. Voorts zal verhand hiermede het tracé van de a sluitende rijksweg 60 worden gewijzigd en over een groot gedeelte aanmerkelijk worden verbreed. Belangrijk is ook de in liet verkavelingsrapport aangekon digde plan om deze rijksweg huiten «Ie bebouwde kom van Kloosterzande om te leiden. De v.g.l.o.-afdeling van de Prin ses Beatrixschool in Goes, die al sinds enkele jaren nauive banden met de P.Z.C. onderhoudt, bracht gisteren met een twintigtal leer lingen een bezoek aan ons bedrijf. Het werd wederzijds een prettige kennismaking, waarbij de scholie ren met interesse volgden hoe het dagblad, dat zij als „leerbron" ge bruiken, tot. stand komt.. Als waardering voor het lesmateriaal, verrasten de v.g.l.o.-pupillen de P.Z.C.-mensen op eigen gebakken koekjes, rookgerei en eeii namaak -P.Z.C.- in kleuren, die aller be wondering van de vakmensen wegdroeg. Foto: een groepje leerlingen rona een zetmachine. (Foto P.Z.C.) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAy Kerkdienst voor sporters uit Folkestone in Middelburg In verband met de sportontmoeting Mid- delburg-Folkestonc 1962 in Middelburg is er zondagmorgen 22 juli, in de Oost- kerk te Middelburg een Engelse kerk dienst. De dienst begint om half elf cn is een zogenaamde ..morning service" De dienst zal gedeeltelijk zijn aangepast aan de kerkdiensten in Engeland en verder het karakter van een hervormde dienst dragen Liturg is ds, H. Snoep, hervormd predikant tc Middelburg. Drs. J. Bakker, theoloog en godsdienstleraar aan dc Middelburgse chr. h.b.s. zal de preek verzorgen. FOTO VERSCHOORE Goes - Kruiningen - Vlissingen HET WEER IN EUROPA Helslnkf. lichi bewolkt 21 gr. C. Oslo. regenbui 21 gr. C. Kopenhagen, onbewolkt 19 gr. C. Londen, geheel bewolkt 22 gr. C. Brussel, licht bewolkt 20 gr. C. .uxemburg, licht bewolkt 18 gr. C. Parijs, geheel bewolkt 22 gr. C. Nico, zwaar bewolkt 25 gr. C. frankfort, half bewolkt 20 gr. C. MUnchcn, onweer 20 gr. C. Genève. licht bewolkt 22 gr. C. Locarno, licht bewolkt 26 gr. C. Wenen, licht bewolkt 20 gr. C. Innsbruck, zwaar bewolkt 20 gr. C. Some, holf bewolkt 28 gr. C. Madrid, onbewolkt 33 gr. C. Mallorcu, zwaar bewolkt 30 gr. C. VERWACHT. STRANDVF.RWACHTING VANDAAG brengt een zwak occaan- it lijdelijk meer bewolking met een ne kans op regen. Matige tot vrij krachtige zuidoosten wind, In de middag 19 tot 20 graden. Zeewater 16 graden. VOORUITZICHTENachter genocnul front bereikt ons vochtige en iets war mere lucht ONBESTENDIG. Veel bewolking met op «Ie meeste plaat sen enige regen of motregen. Tot mati ge of krachtige toenemende wind uit zuldcljjke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZON EN MAAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2