Z.LM. tevreden over afschaffing van wetvervreemding' EXAMENS AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN AFSCHEID SCHOOLJUFFROUW VAN EENENNAAM TE WESTKAPELLE GESLAAGDE SCHOOLSPORTDAG VAN 700 G0ESE LEERLINGEN „DAS RIESENRAD", WEENS WERK, VRIJ NAAR JAN DE HART0G WOENSDAG IS JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DAGELIJKS BESTUUR VERGADERDE Bestuur bracht bezoek aan verdrogende Braakmangronden In de maandag in Terneuzen gehouden vergadering van het dagelijks bestuur der ZX.M heeft ir. M A. Geuze aandacht besteed aan de door de Tweede Kamer aanvaarde afschaffing van de Wet Vervreemding Landbouwgronden. Hij wees er op, dat de regering de strafbepaling op het passeren van de pachter bij ver koop door de pachter aanzienlijk heeft verzwaard. Was de sanctie eerst een jaar pachtprijs boete, thans kan de pachter nog 12 jaar pacht verkrijgen. Hiermede is tegemoet gekomen aan de wens, die indertyd is neergelegd in het door de Z.L.M. opgestelde rapport over de wet vervreemding, aldus ir. Geuze. De termijn van 6 jaar pachtrecht bij normale verkoop is niet veranderd. Er zullen zich zeker in de beginfase moei lijkheden voordoen, waarover ook nog jurisprudentie zal moeten worden ge vormd zo werd gesteld. Gewezen werd voorts op het uit fiscaal oogpunt bezien toe te juichen feit, dat de afschaffing van de wet komt vóór een eventuele wijziging van de wet inkomstenbelas ting. Dit in verband met de waardebe paling en waardestijging van de land bouwgronden. De Z.L.M. vergaderde in Terneuzen in verband met het feit, dat het dagelijks bestuur 's ochtends een bezoek had ge bracht aan het voorbeeld-demonstratie- bedrijf in de Braakmanpolder. Medege deeld werd. dat de heer D. W. Lindèn- bergh is afgetreden als lid van het be stuur van het boekhoudbureau. Ir. Geu ze bracht dank aan het scheidende be stuurslid voor al het werk, dat hij ge durende een groot aantal jaren voor het boekhoudbureau heeft gedaan. Verdroging Naar aanleiding van de tocht, die het dagelijks bestuur door het verdrogende gebied rond de Braakman had gemaakt werd gesproken over de gevolgen voor de gebruikers van deze gronden en tevens over de onderzoekingen, die ook in andere delen van Zeeland, met name op Noord-Beveland en rond het Zuid- Sloe moeten worden gedaan. Met enige verontrusting werd gecon stateerd, dat de onderzoeker van de Commissie Waterbeheersing en Ontzil- ting voor twee jaar naar Tunis is en dat de secretaris van de commissie, ir. D. v. d. Zaken, voor vier maanden naar het buitenland vertrekt. Het ziet er naar uit, dat juist de kwestie van de water huishouding in Zeeland steeds belang rijker wordt, zo werd gesteld. Het be stuur zal zich over deze zaken beraden. Het bestuur besprak een aantal vraag stukken betreffende de voorlichting, Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen werktuigbouwkundig ingenieur de heer C. A. Crucq te Wolfaartsdijk. Voor de federatie voor de stenografie „Groote" en machineschrijven, slaagden te Rotterdam voor het examen machine- schrijven A: de dames Janny van Bel- zen, J. Kuipers T. van Liere en W. de Ridder, allen te Vlissingen. Voor het examen machineschrijven B slaagde mej. J. Kuipers te Vlissingen. met aantekening „blind-tienvinger- systeem". M ULO-EX A MENS. Voor de te Goes gehouden examens voor het mulo-diploma A slaagden: maandag 16 juli: de dames H. van de Wel, Goes; M. Won- dergem, Vceie; N. v. d. Knaap 's-Heer- Hendrikslcinderen; M. Marijs, Goes, H. Scheele, Goes; N. Dieleman, Aardenburg Sint Kruis (m); de heren M L. Smit, Goes; D. J. Vleugel, Wolphaartsdijlc; C. P. Wisse, Kapelle; M. T. Mast, Middel, burg; P. A. Meulenberg. Biggekerke: C. J. Hendrikse. Dordrecht: C. Groot- jans, Arnemuiden: W. Valk. Zicrikzee (m); J. Hamelink, Ter- neuzen (m): F. Zegers, Zaamslag (m); F. Verbruggc, Terneuzen (m); P Ha melink, Terneuzen (m); C. Heijboer, Terneuzen (m); W. L. Stabij, Sluis (m); J. van Hoeve, Schoondijke (m). Afgewe zen werden 5 kandidaten. Dinsdag '17 juli: de dames C." Verburg, 's-Heer-Hendriks- kinderen; M. de Dreu. Goes; A. de Nood, Veere; P. de Wil. Middelburg. S. Zwav- tepoorte, Kloetinge; C. Speelziek, We- meldinge (m); E. Klaassen, Breskens (m); S. Wemaer, Sluis (m): J. Pijpe- link. Hoek (m): S Reins, Oostburg (m); M. de Hulster, Oost burg (m); M Faas, Cadzand (m); de heren C. Heijns- dijk, 's-Heer-Arendskerke; J. de Lange, Middelburg; L de Nooijer, Arnemuiden; .T. Montenario, Middelburg; I. de Blau we, Nisse; P. Zwee.di.1k. 's-Hcer-Hen- drikskinderen; M. Pronk, Yerseke (m). G. Nieskens. Aardenburg (m); A. Mi- chielsen, Zaamslag; C. Goossen, Zaam slag (m); R. Deij, Terneuzen (m); J. Bolteman, Hoek (m). Afgewezen werden 4 kandidaten. De met (m) gemerkte personen slaag den tevens voor het middenstandsdiplo ma. MULO-EXAMENS R.-K. SCHOLEN. Voor het mulo-examen voor de r.-k. mu- loscholen slaagden maandag 16 juli te Goes: E. M. K. Fait, Goes; M. G. M. Ars, Ovezande; E Debbaul, Goes; L. P. F Janssens, Goes A. M. de Jonge, Lcwe- dorp; A. G. M van Huffel, Kruinlngen; R. M. L. Asselman. Lamswaarde; H. A. C. M- van Bavcl. Hulst: T. E. G. de Bot, Terhole: L. G M. de Bruijckere. Osse- nlsse; M. A. E. Colsen, Hulst; M. M. J de Coninck, Hulst: R. A van Acker, Sas van Gent; I. F M. Audenaert, Wcstdor- pc; H. J. Claessens, Terneuzen; C. A Dobbeleir, Terneuzen; F A. M Graef- schepe. Westdorpe; R. A. C. M. van Aert, Huijbergen; M. J. van den Broek, Bergen op Zoom; A. G. Brulot. Bergen op Zoom; A. J Cloots, Bergen op Zoom P. M. Coppens, Eergen op Zoom; C. F. J. M. Franken. Bergen op Zoom, J. C. Goossens, Woensdrecht. Afgewezen werden 4 kandidaten. VANDAAG Middelburg City: Vio Mala, 20 uur. 18 jaar. Electro: Vier desperado's, 19.30 uur. 14 Janr. Abdij: Klank- en lichtspel. 20.45. 21.15 en 21.45 uur. Mousawater: Miniatuur Walcheren. 9—22 uur Van Benthom en Jutting: Expositie over Zeeland en Vinan deren. 9—18 uur. Zeeuw- Museum: Expo sitie Jan Tonrop In Zot-land, 1017 uur. Vlissingen - Alhambrn: Via Mala, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Frn Dinvola. 20 uur. a.I. Britannia: Optreden Spnnns danspaar An tonio Mena en Marino Merijo. 20 uur. Goes Grand: Greep nanr de macht, 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Nachtleven van Tokio, 20 uur. 14 jaai Luxor: Levend begraven. 20 uur. 18 Jnnr. Terneuzen - Luxor: The Mesfits, 20 uur. 18 jaar. Wntertoren: expositie schilderijen Piet do Bodt, 10—12 =n 13—21 uur. Oostburg - Ledelt.heater Brandend zand. 20 uur. 14 Jaar. Burgerzaal gemeentehuis: Expositie 17e, 18e en l'.lt- eeuws tin-, ko per-, Uzct- en aarrlpwerk. 14—17 en 19— 21 uur. Sluis Stadhuis: Expositie „Levend Erfdeel", 9—12 en 14—18 uur. verband met de reorganisatie van de rijksdienst en met een verdeling van de taken tussen het rijk en de organisaties. De directie van het boekhoudbureau en het secretariaat van de Z.L.M. bereiden een nota voor over deze kwestie, waar bij speciaal aandacht zal worden besteed aan de werkwijze van de Z.L.M. in de toekomst inzake de bedrijfs-economische boekhouding, de agrarisch-sociale voor lichting en de sociaal-economische voor lichting. Wanneer de organisaties een deel van de huidige rijkstaak zullen moeten overnemen, zal een goede fi nanciële regeling noodzakelijk zijn. Akkerbouw Het bestuur sprak voorts uitvoerig over de tarweregeling voor liet oogstjaar 1962-'63, zoals deze is aangepast aan de Europese graanverordening. Het pro- duktschap heeft reeds de nodige richt lijnen gegeven. Ten aanzien van de gerst bestaat nog een verschil van mening tussen het Landbouwschap en de over heid over het vochtpercentage, waar naar de richtprijs wordt berekend. De geruchten worden steeds sterker, dat de exportstop voor aardappelen binnenkort zal worden opgeheven, zo werd nog opgemerkt. Het ziet er voorts naar uit dat de mi- nimumprijsregelïng voor aardappelen zal worden gecontinueerd, pc kring Axel stelde een tuinbouw-commissie in, werd nog gememoreerd. Medegedeeld werd verder, dat de direc teur van de B.V.A.B. thans ook be noemd is tot directeur van het bedrijfs pensioenfonds voor de landbouw. Uit een onderzoek van de werkgroep hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap is gebleken, dat 't land- arbeidersloon in 1959 in de 5e gemeente klasse 13 lager lag dan in de nij-, _r- heidssector. De indruk is,dat in deze voor de landbouw ongunstige verhou ding, geen verbetering is gekomen. Het is dus geen wonder dat de arbeidsvoor ziening in de landbouw thans met grote moeilijkheden te kampen heeft, werd ge steld. Oud-Vlissingse predikant bij ongeluk in Duitsland gewond Ds. G. Smeenk uit Almelo is tijdens een vakantietocht in Duitsland bij een on geluk ernstig gewond. Hij werd met een schedelbasisfractuur en een hersen schudding in een Duits ziekenhuis opge nomen. Daar zal hij twee weken moeten verblijven, eer hij naar zijn woonplaats mag worden vervoerd. Ds. Smeenk maakte met zijn vrouw en drie kinderen een vakantietrip per fiets door Westfalen. Bij het afdalen van een steile helling in het Duitse dorpje Lüb- becke raakte hij in de berm en kwam te vallen. Ds. Smeenk was van 1935 tot 1945 gereformeerd predikant te Vlissin gen. MIDDELBURG Ontslag onderwijzer o.l. school J De heer J. Steenaard heeft de raad ver zocht hem met ingang van 1 oktober aanstaande ontslag te willen verlenen als onderwijzer aan de openbare lagere school J te Middelburg. B. en w. stellen voor dit ontslag te verlenen met ingang van een door hen te bepalen datum. Middelburgse naar Vierdaagse Mevr. J. TeynLahr, lid van de Mid delburgse vereniging „Wilhelmina", zal dit jaar voor de negende maal deelne men aan de Vierdaagse te Nijmegen. VERKEERSMAATREGELEN DOOR RINGRIJDERIJ [n verband met de ringrijdery, die aan staande donderdag op het Molenwater te Middelburg wordt gehouden, zijn de volgende verkeersmaatregelen genomen: het Molenwater wordt vanaf de water toren tot aaft de Koepoort gesloten voor alle verkeer. Ook de Branderijmolen- ang, het Noordbolwerk en de Lutherse lerklaan worden voor alle verkeer ge sloten. Een wachtverbod wordt ingesteld voor beide zflden van de Koepoortstraat. Eénrichtingverkeer wordt ingesteld in de Koepoortlaan, vanaf de Bleek tot de Koepoort. SUBSIDIE VOOR COMITÉ JEUGD-VAKANTIEVREUGD Voor het organiseren van een vakan tieweek vraagt het Comité Jeugd-Va- kantlevreugd te Middelburg de raad om een subsidie van f 1710. B. en w. achten dit bedrag te hoog. In de toe lichting zegt het college: „Wij zijn van oordeel dat deze activiteit steun uit de gemeentekas verdient, maar dat brengt niet mee, dat Draktisch alle las ten op de gemeente mogen worden af gewenteld- Op een totaal van f 2000 aan kosten mag van de ouders van de kinderen, van organiserende instellingen en van andere donateurs een hogere bijdrage dan f 325 worden verwacht. De resultaten van 1961 bevestigen dit". B. en w. stellen dan ook voor een sub sidie te verstrekken ten bedrage van het exploitatietekort met een maximum van f 500. Orgelconcert van Marie Claire Alain uitgesteld Het orgelconcert van Marie Claire Alain uit Parijs, dat aanstaande dinsdag in de Nieuwe Kerk zou worden gegeven, kan door omstandigheden niet doorgaan. Het concert zal nu op zaterdag 28 juli om acht uur 's avonds in de Nieuwe Kerk gegeven worden. Youth for Christ" op evangelisatiebijeenkomst „Youth for Christ" - Walcheren verleen de in het weekeinde medewerking de samenkomst op de Markt in Middel burg. waarvoor veel belangstelling be stond. De interkerkelijke evangelisatie commissie was de organisator van deze avond. Gerard Swiers, voorzitter van de Youth for Christ Walcheren opende de bijeenkomst, waarna de zanggroep enige liederen ten gehore bracht. Jaap Terp stra uit Wassenaar zong, daarbij bege leid door Hans Tuynman op het Tho masorgel. Jaap Zijlstra uit Wassenaar hield een korte toespraak, waarna de zanggroep de evangelisatieavond be sloot. Officiële publikatie VLISSINGEN. KOMVEKORDENING LANGE ZELKE EN OMGEVING, VLAMINGSTRAAT EN OMGEVING hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis; dat het besluit van de raad dezer ge meente van 30 maart 1962 no. 14a, tot aanvulling van de kaart, behorende by de „Verordening tot regeling van de aard van de bebouwing cn hei gebruik van gronden, gelegen in de bebouwde kom (Komverordening Lange Zelko en omge ving, Vlamingstraat en omgeving)", en tot wyziging van bovenvermelde Veror dening is goedgekeurd door Gedeputeer de Staten van Zeeland bij hun besluit van 8 juni 1962 no. 1894/212, 3e afdeling: dat het onder I genoemde raadsbesluit van beden af voor een ieder ter inzage is tiedergelegd ter gemeentesecretarie. 2e afdeling (Kamer I); III dat belanghebbenden, die bezwaren tegen bet onder I genoemde raadsbesluit by de raad hebben ingediend, binnen een maand na heden tegen voormelde goed keuring by II.M. do Koningin beroep kunnen Instellen. Vlissingen, 18 juli 1962. VLISSINGEN. liet spreekuur van de burgemeester van Vlissingen gaat woensdag 18 juli niet door. ORGELCONCERT JAN RIJN Donderdagmiddag aanstaande van twee tot drie uur zal Jan Rijn in de Nieuwe Kerk te Middelburg een orgelconcert verzorgen. Het programma is als vr'|| samengesteld: preludium en fuga it groot van J. S. Bach; Mein junges ben hat ein End' van J. P. Sweelinck; Jesu meine Freude van Joh. G. Walther, Air et gigue van Jan-Baptist Loeillet en preludium en fuga in B klein van J. S. Bach. 'SS 1NC.EN Elftal Don Bosco kampioen op Diocesane-sportdag Afgelopen zondag organiseerde het r- diocesane jeugdzorgwerk in het bisdom Breda voor de vierde maal haar jaarlijk se BeBreRo sportdag op het Red-Band sportpark te Roosendaal. Aan deze sportdag nam voor het eerst ook een Zeeuwse afdeling deel. De r.-k. hobbyclub „Don Bosco" uit Vlis singen, met een voetbalelftal afgevaar digd, oogstte meteen lauweren. Zij werd in haar afdeling spelers t.m. 16 jaar ongeslagen kampioen. Achtereenvolgens werden de vertegen woordigende elftallen van Roosendaal, Bergen op Zoom en Breda aan de Vlis- singse zegekar gebonden. Na afloop van het toernooi mocht dan ook de kleine aanvoerder uit handen van de diocesane voorzitter een beker in ontvangst nemen. Bur<?erliike stand MIDDELBURG. Bevallen: C. van 't Verlaat—Swets, z.: C. J. Net—Poppe. z.; J. A. C. van Sehagch—Hei- z.: C. J. PeeneZwemor, d.: H. Tange Suurmond, z.: C. Jongepiev—Tazelaar, z.: J. :iede Witte, d.: J. Scnotvan Luyk. d. Ondertrouwd: J. J. Joustra. 26 j. en P. den Hollander, 2 j.: A. Dekker. 26 j. en M. Baaij- 24 j.; W. G. F. Blokpoel. 21 j. en M. E. Verdaasdonk. 19 j. Getrouwd: J. Souisa, 44 1. en D. A, 't Gilde, 39 j.: J. Poppe. 32 j. en J. Jnnse, 36 j.: A. Boven, 26 j. en M. Lems. 21 j.: G. R. Geissler, 27 j. on A. Legcmante, 23 j.: A. Rut gers, 26 j. en A. Snip, 29 j. Overleden: L. Provoost, 73 j., wedn. v. M. M. Burgel: A. de Kam, 68 j., goh. m. A. Dulne. Dinsdagavond is in het gemeentehuis te Westkapelte afscheid genomen van me juffrouw J. J. van Eenennaam, onder- ivijzeres aan de openbare lagere school. Als afscheidsgeschenk ontving de on derwijzeres van het gemeentebestuur een album met foto's van Westkapelle. Op de foto bladert burgemeester T. H. de Meester samen met mejuffrouw Van Eenennaam het album door. (Foto P.Z.C.) O.- EN W.-SOUBURG „Vlijt en Volharding" uit Souburg concerteert Het Souburgse fanfaregezelschap „Vlijt en Volharding" geeft donderdagavond om 8 uur een concert op het sportveld van de korfbalvereniging „Animo" in Souburg. Op het programma staan on der meer „The shipbuilders" van P. Yorke en „La reine Saba" van Gounod. Met het eerste stuk behaalde „Vlijt en Volharding" met Pinksteren het hoog ste aantal punten (195) in de supe rieurenafdeling op het concours van de Zeeuwse bond van fanfaregezelschap pen. „Vlijt en Volharding" gaat de dag daarop, vrijdagavond, naar Domburg om daar vanaf acht uur het jaarlijkse feest voor de badgasten op te luisteren. Op de Markt zullen verklede kinderen in een stoet vertrekken voor een mars door het dorp. waarbij „Vlijt en Volhar ding" muzikale medewerking verleent. Dirigent op beide avonden is de heer J. D. van Wallenburg. KOUDEKERKE Concert gereformeerde kerk te Koudekerke Aanstaande zaterdagavond om kwart over acht zullen Philip Feij (hobo) en Stoffel Gunst f orgel) een concert «re ven in de gereformeerde kerk te Kou dekerke- Aan het concert wordt verder medewerking verleeftd door een koor onder leiding van de heer A. J. Feij. Het programma bestaat uit tvae'iidi'im en fuga in c-dur van J. S. Bach, het Concerto grosso no. 8 van G. F. Han del, „Welzalig't huis waar Jezus woont" een koraal en enkele koraalvoorspelen van -T. S. Bach. ..On hem allppn" van F. Mendelsohn, Zondagslied van P. A- Zwijsstg, ..Weer is het 's Heren dag" van Kreutser. Concerto van Teleman en koraal, trio en fuga over „Meester men zoekt U wijd en zijd" van Jacob Bijster. Wedvluchten Uitslag wedvlucht van de postduivenhou- dersvereniging „De Telegraaf" te Middel burg, vanuit St. Denis op 3 Ojunï, afstand 300 km in. concours fl2 cuiven. 1. C. Daane, 2. 3. en 10. W H. Walraven. 4. en 6. S. Kodde. 5 H. v. d. Voorde. 7. M. D. Walraven, 8 J. Poortvliet, 9 K. H. Brand. Uitslag wedvlucht vanuit Orleans 'op 7 juli, afstand 418 1cm, in concours 130 duiven. 1, D. Hoogesteger, 3. en 4. S. Kodde, 3.M, D. Walraven, 5. 7. en 10. II. v, d. Voorde, 6. C. Daane, 8. W. M. Walraven, 9. A. J. Sturm. PLEIDOOI IN OOSTBURG VOOR VLAAMSE TAAL Tydens de opening van de ten toonstelling „Levend Erfdeel" in de raadskelder van het Oostburg- se stadhuis heeft dr. E. de Matte- laere uit Knokke, die deze ope ning verrichtte, een lam gebro ken voor de Vlaamse taai. De heer De Mattelaere, schepen van de stad Knokke, vond het een wonder, dat liet Vlaamse volk de ze taal door de eeuwen heen heeft weten te behouden. Hij wees verder, naar aanleiding van de expositie, die een beeld geeft van het Nederlandse heden en verleden, op het grote cultuur bezit, dat nog steeds in Noord- en Zuid-Nederland aanwezig is „on danks de vele rampen in het ver leden". Er is een grote verwant schap tussen Vlaanderen en Ne derland, aldus de schepen uit Knokke, vooral door de gemeen schappelijke taal. Bovendien zijn Knokke en Sluis na aan elkaar verwant, vooral na 1944, toen Knokke vele hulp aan Sluis ver leende. Onder de aanwezigen bevond zich de waarnemend burgemeester van Sluis, de heer J. A. Gevaert, alsmede dr. P. van Daalen, direc teur van de stichting „Zeeuws Museum" en verschillende burge meesters uit West Zeeuws-Vlaam- se gemeenten. HiiiiiiiiiiiuuniiiiiiiminimiHiiHii Uitslag wedvlucht vanuit Duffel op 7 juli, In concours 325 jonge duiven, afstand 76 km. 1. 3. 4. en 9. C. Daane, 2. M D. Walraven. 5. J. v. d. Slot. 6. W. M. Walraven, 7. A. Sturm, 8. H. v. d. Voorde. 10. D. Hoogesteger. Oude duiven: 1. M. Karstanje, 2. J. Jonk heer, 3. C. Daane. 4. M. D. Walraven, 5. R Dirven. De p.v. „Zeelandia" te Middelburg hield een dezer dagen haar eerste wedvlucht met jonge duiven vanuit Moescroen over een afstand van 89 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1, 5 en 7 C. de Graaf, 2 en 3 J. C. F. Poppe, 4 en 8 J. van Belzen, 6 A. Janse, 9 A. Passenier, 10 J. van Maaren. Een wed vlucht die gehouden werd vanuit St.- Denis over een afstand van 300 km met oude duiven, waarvan de eerste tien prijzen werden behaald door: 1 en 4 J. van Belzen, 2 en 5 C. Hoek, 3 M. Va der, 6 en 8 J. van Maaren, 7 M. Jas pers, 9 P. J. van Belzen, 10 D. v. d- Berg. NA 40-JARIG JUBILEUM Vrijdag is voor haar de laatste schooldag Meer dan veertig jaar is mejuffrouw J. J.~ van Eenennaam aan de openbare lagere school te Westkapelle verbon- ben geweest. In die tijd heeft deze juf frouw van de tweede klas aan ongeveer 1500 leerlingen les gegeven. Na vrijdag de laatste schooldag van dit cur susjaar is het lesgeven echter voorbij. De bijna 64-jarige mejuffrouw Van Eenennaam gaat met vervroegd pen sioen en keert dus het volrend jaar niet terug. Toen enkele maanden geleden bekend werd, dat er in verband met bet leer lingental van de school een vijfde leer kracht moest verdwijnen, was mejuf frouw Van Eenennaam van mening, dat zij maar afscheid van de school moest nemen. „Als men ouder is dan 60 jaar kan men de taak toch beter overgeven aan een jongere", vond zij. Dinsdagavond tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis bestond gelegenheid om afscheid te nemen van mejuffrouw Van Eenennaam. Onder de velen, die hiervan gebruik maakten, bevonden zich verscheidene van de eerste leerlingen van mejuf frouw Van Eenennaam Na deze bijeenkomst namen het gemeen tebestuur en de leerkrachten afscheid van de onderwijzeres. Het hoofd van de school, de heer Van de Zande, bracht mejuffrouw Van Eenen naam vervolgens dank voor alles wat zij voor de school en voor het openbaar onderwijs heeft gedaan. Ook het oud-schoolhoofd van de school, de lieer P. de Vos, die 27 jaar met me juffrouw Vau Eenennaam heeft samen gewerkt, toonde veel waardering voor haar capaciteiten. De heer C. Flipse, die namens de ouder commissie sprak, zei onder meer, dat juffrouw Van Eenennaam bekend staat als een strenge onderwijzeres. Hij was van mening, dat zij voor de leerlingen streng mocht zijn, omdat zij ook voor zichzelf streng was. Namens de oud leerlingen bood hy een radiotoestel aan. Mejuffrouw J. Remeeüs overhandigde aan de scheidende onderwijzeres uit naam van het personeel een bonbon schaaltje. Mejuffrouw Van Eenennaam sprak tot slot een afscheidswoord, waarin zij ver scheidene anekdotes uit haar school tijd ophaalde. Zij dankte het gemeente bestuur voor de afscheidsavond en de sprekers voor hun woorden. OP GEMEENTELIJKE SPORTTERREINEN Weersomstandigheden waren ideaal Meer dan 700 jongens en meisjes uit dc hoogste klassen van de lagere scholen in Goes hebben dinsdag ónder ideale weersomstandigheden hun jaarlijkse sportdag gehouden op de gemeentelijke sportvelden. Het is een geslaagde dag geworden, waarop de jongelui zich in verschillende takken van sport hebben kunnen uitleven. In de morgenuren stond liet „diploma- werk" op het programma. In behendig- heidswedstrijden moesten de jongens cn meisjes hun kunnen tonen. De ploeg van de H. van de Veenschool behaulde daarby het hoogste gemiddelde, zodat deze school in het bezit kwam van oen fraaie wissclpluquette. In dc afdeling v.g.l.o. kwam deze trofee in handen vun het team van de Beatrixschool. 's Morgens werden ook enkele estafette- wedstryden afgewerkt, waarvan de .uit slagen waren: Jongens 1112 jaar: 1 Caspar Bersc- school III; 2 Jan Lighthartschool I en 3 Margrietschool I; jongens 1315 jaar: 1 Caspar Berseschool I en 2 Kohn- stammschool. Meisjes 1112 jaar: 1 Ireneschool I: 2 Maruisschool I en 3 H. van de Veen- school I; meisjes 1315 jaar: 1 Ma- riusschool I en 2 Mariusschool H. 's Middags stonden balspelen op het programma: voor de jongens castie en voor de meisjes slagbal. De verschillen de uitslagen waren: Jongens: le divisie; H. van der Veen- school I (wisselbeker); 2 Caspar Ber seschool I en 3 Margrietschool I. 2e divisie: I Caspar Berseschool III; 2 C.N.S. Bergweg II; 3 H. van der Veen- school II: 3e divisie: 1 Caspar Berse school IV; 2 Caspar Berseschool V en 3 C.N.S Bergweg III. Meisjes: le divisie: 1 Margrietschool I (vvisselbckcr); 2 Margrietschool n cn 3 H. van der Veenschool I; 2e divisie: 1 Ireneschool II; 2 Mariusschool IV; 3 Beatrixschool I; 3e divisie: 1 Irene school m en 2 Mariusschool VII. De pryzen werden uitgereikt door de heer H. Schrijver, voorzitter van de commis sie schoolsportdag. Burgemeester T. H. de Meester was hierbij van mening, dat het weinig voorkomt dat een onderwijzeres een der gelijk lange tijd aan dezelfde school is verbonden geweest. Hg vertelde, dat het gemeentebestuur juist daarom heeft ge meend byzondere aandacht aan dit af- schied te moeten besteden. De burge meester prees mejuffrouw Van Een- nennaam verder om haar nauwgezet heid en grote plichtsbetrachting. Hij memoreerde, dat het werk van de on- derwijzeres is gewaardeerd met een ko ninklijke onderscheiding, die haar an derhalf jaar geleden werd verleend. „Als U terug kijkt op de jaren, die ach ter U liggen, zullen vele beelden voor ogen komen. Wij hebben daarom ge meend deze beelden te moeten vastleg gen" aldus burgemeester De Meester, die aan de scheidende onderwijzeres een album met foto's aanbood. In dit album staan onder meer foto's van de eerste klas van mejuffrouw Van Eenennaam en van de verschillende gebouwen waar in de school gehuisvest is geweest Dank VEILING GOES. 17 juli. Export- en industrieveiling. Zwarte bessen 1 190, 2 170. Rode bessen 1 83,( 83.80, 2 80,4081,60, 3 69 Frambozen in kratten 1 154, 2 136—140 Talisman 1 114, 2 111. Senga Sengana 1 124 2 121. Red Gauntlet 1 109, 2 105. Regina 1 en 2 95. Mad Moutot 2 92. Juspa 1 en 2 87. Jucunda 1 en 2 95. Cambridge Vigour 1 en 2 87 Gewone veiling. Per doon: Senga Sengana 2 23. Talisman Extra 34—35, 1 26—30, 2 20— 27, 3 13—18. Red Gauntlet Extra 31—3 28—32, 2 18—26, 3 16—18. Rode bessen Eentra 25—30, 1 19—25, 2 18—21, 3 15. Frambozen 1 31, 2 30. Per kg: Regina 2 66. Senga Sen gana 2 58. Talisman 1 94. 2 53—89, 3 52. Red Gauntlet 1 90, 2 56—81. Rode bessen Extra 80—94, 1 76—94, 2 72. Juspa 2 61, Suikerkersen 1 82. Meikersen 1 147. Hol landers 2 80—140, 3 57—64. Br. Bruine 1 161, 2 84, 3 36. Markiezen 1 177 3 73. P. de Haas (Goes) kampioen tennis bij de oudere jeugd De tennisvereniging ,,'t Halve Maentje" te Goes hield de oudere jeugdkampioen schappen op 14 n 15 juli op de banen van het gemeentelyk sportpark. De voorzitter dr. P. de Haas zei, dat er elf mannelgke inschrijvers waren; bg de meisjes waren slechts zeven in schrijvingen. Ook hier werd goed s'pel te zien gegeven. Hij bedankte de wed- strydleider, de heer D. A. Huijsse voor zijn organisatie. De snel opkomende jeugdige Dïane Tho- maes uit Terneuzen wist in drie sets te winnen van Marijke Fukken en kwam daardoor in de 2e ronde, te zamen met de oud-kampioene Thea Sandberg, I Wattez en Mieke Wolthers. Thea Sand berg versloeg I. Wattez in twee sets en Diane Thomaes versloeg Mieke Wol thers, waardoor de eindstrgd onder gro te spanning plaatsvond tussen oud kampioene Thea Sandberg en de jeug dige kampioene D. Thomaes, met de uit slagen 4-6; 6-3 en 7-5 bleek Diane de sterkste van dit toernooi. Bg de heren plaatsten zich in de 2de ronde: P- de Haas, F. Spaas, F. Schlin- gemann, J. W. Visser, F- de Haas, P. Vroegop, J. Gasille en St. Verstraeten, de halve eindstrgd moest worden uitge vochten tussen P. de Haas, kampioen van 1961, J- W. Visser, F. de Haas en St. Verstraeten. P. de Haas schakelde in twee sets J. W. Visser uit, terwyi F. de Haas zijn meerdere moest erkennen in St. Verstraeten uit Hulst. In de finale weerde Verstraete zich goed tegen Piet de Haas. maar moest met 6-1 en 6-2 het onderspit delven tegen Piet de Haas, die zijn titel dus hierdoor prolongeerde. Voor de verliezers uit de le en 2e ronde was er een verliezersronde, in de vorm van een halve competitie, hierby bleek Piet Vroegop uit Terneuzen de sterkste. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 16-7: Karesuando van Gent. Vlissingen vertrokken 16-7: Karesuando naar Oxelosund, Arnhem naar Rotterdam, 17-7: Servic naar Goole. Vlissingen gepasseerd ..aar Antwerpen 16-7: Johnny van Rotterdam, Archimedes van Rot terdam, Peperkust van T.akoradi, Rene van London, 17-7: Diana V van zee, Goote van Manchester. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 16-7: Sommelsdijk naar Rotterdam, Ardeas naar Rotterdam, Diogenes naar Rotterdam, Corne- lis Houtman naar Frederikshamn, Memnon naar Rotterdam. Madison Lloyd naar Ham burg, 17-7: Avanti naar Gunnes, Willemyn Vannes, Kinderdijk naar Rotterdam, Oranjefontein naar Amsterdam, Hector naar Hamburg/Gent, Westersingel naar Rotter- j dam, Meidoorn naar Rotterdam. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2865 stuks. Weekaanvoer 2923. Vette koeien en ossen 210 Gebruik6vee 741. Vette kalveren 633. Graskauere 233. Nuchte re kalveren 531. Paarden <3. Veulens 11. Scha pen of lammeren 411, Bokken of geiten 27. Prijzen in cents per kg resp. le, 2e en 3e kw. Vette koeien 300—340 270—290 240—260 Vette kalveren 250—265 230—250 200—230 Slachtpaarden 260 230 210 Prijzen ln guldens per stuk resp. le, 2e en 3e kwaliteit Graskalveren 420 325 225 Nuchtere kalveren 170 155 140 Schapen 100 90 80 Lammeren 90 80 70 Kalf- en melkkoeien 1220 1120 920 Vare koeien 850 725 650 Vaarzen 900 700 600 Pinken 575 500 425 Vette koelen: aanvoer Iets minder dan vorige week, handel zeer rustig, pryzen niet hoger. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlotter, prijzen niet hoger, enkel pri ma's boven notering. Graskalveren; aanvoer ruimer, handel redeiyk, prijzen stijver. Nuch tere kalveren: aanvoer minder, handel rede lijk, pryzen iets hoger. Slachtpaarden: aan voer als vorige week. hardel kalm. prijzen iets hoger, afloop kalm. Schapen en lamme ren: aanvoer minder, haudel stroef, prijzen schapen niet geheel prijshoudend, lammeren iets hoger. Kalf- en melkkoeien: aanvoer iets ruimer, handel levendiger, prijzen als vorige week. Vare koeien: aanvne* als vorige week, handel traag, pryzen onveranderd Vaarzen en pinken: aanvoer iets ruimer, handel kalm, PT ij zen ongewijzigd. Waterdruk Kortgene en Kats komt weer op peil Burgemeester A. A. Schuit van Kort gene deed in de raadsvergadering van maandagavond de mededeling, dat de misère met de waterleiding in Kort gene en Kats spoedig tot het verleden zal behoren. Er waren de laatste tyd klachten over de geringe waterdruk. In Kortgene zal een hydrofoorinstalla- tie worden geplaatst en voorts za) een nieuwe toevoerpijp in het Veerse Meer worden aangelegd. In Kats is een lek in de leiding geconstateerd. Dit is reeds verholpen. Aan het begin van de vergadering wer den nog de geloofsbrieven van de nieu we raadsleden onderzocht en in orde bevonden. Leerlingen openbare lagere school maakten reisje Dezer dagen maakte de openbare lagere school te 's-Heer-Abtskerke onder lei ding van het hoofd van de school, de heer P. Deurloo, en de oudercommissie per autobus een schoolreis naar Oos terhout via Ossendrecht en de Wouwse Plantage. Het doel was „de Warande" waar de leerlingen naar hartelust kon den zwemmen, roeien en spelen. Films in Zeeland Kroniek van een huwelijk in Wenen „Das Riesenrad", een film die als ondertitel heeft „Wien wie weint und lacht" heet een bewer king van Jan de Hartog's toneel stuk „Het Hemelbed" te zijn. Een, „vrije" bewerking wordt er nog aan toegevoegd om alle misver standen te voorkomen. Want in „Das Riesenrad" vindt men nu echter niet zo heel veel van De [-ïartog terug, wel veel van regis seur Geza Hadvanyi en van Wenen, de stad, die ondanks de tijd zich zelf is gebleven, een centrum van cultuur én van vermaak. Op dit laatste aspect van Oostenryks hoofdstad, Wenen als vermaak-stad valt de nadruk in „Das Riesenrad", het ver haal van twee mensen, Rudolf Hill (O. W. Fischer) en Elisabeth, zgn vrouw (Maria SchellDe film start in het kei- zerlgke Wenen, draait verder op het rit me van de onsterfelijke walsen, schil dert de jaren van de eerste wereldoor log, die voov Rudolf en Elisabeth een vierjarige scheiding betekenen en gaat dan verder een nieuwe periode in, waar in de charleston de walsen even op de achtergrond dringt. Ook in het huwelyksleven van Rudolf en Elisabeth is zo het een ander ver anderd. Het is niet meer zo roman tisch als in het begin, maar het reu zenrad in het Weense Prater draait nog even vroiyk rond als toen Rudolf en Elisabeth elkaar voor het eerst vonden, En met het reuzenrad draait de tgd verder. De Hitlerperiode breekt, aan werpt een nieuwe schaduw over het leven van Ru- dolf en Elisabeth. Zij zijn oud geworden, net als Wenen en wijk. Zij zien nu hun kleinkinderen in het reuzenrad, dat als een symbool van de tijd tegen de ach tergrond van hun veelbewogen huwelijk zijn rondjes draait in het Prater. „Das Riesenrad" is een boeiende film, die te zien is in City (Middelburg) in de donderdagavond-cyclus. City (Middelburg) vertoont voorts mét Alhambra (Vlissingen) het vori ge week reeds besproken „Via Mala" naar de roman van John Knittel. In Alhambra (Vlissingen) en Grand (Goes) kan men donderdagavond gaan kijken naar „Een les in liefde", die wordt gegeven door de Zweedse regisseur en filmkunstenaar Ingmar Bergman Luxor (Vlissingen) laat ons geheel in de sfeer van de kermis blijvend lachen om de dolle dingen die Laurel en Hardy doen in „Fra Diavolo", de geschiedenis van twee struikrovers en aartsbandieten, die zo niet het recht dan de lachers aan hun kant hebben. In Grand Goes kan men voorts getuige zijn van de „Greep naar de macht", die daar wordt gedaan door „The Jayhaw- kers", een roversbende op gangersleest geschoeid, die het wilde westen onveilig maakt, maar het tegen „de wet" toch niet kan volhouden. We bespraken deze western vorige week. Jeff Chandler en Een soortgelijke rolprent kan men zien in Electro (Middelburg). „Vier despera do's" is het spannende relaas van een bankroof, gevechten met indianen en een happy end, dit alles in fraaie kleuren en met Rory Calhoun in de voornaamste rol. 17 juli. Frambozen in kratten voor industrie: I 153—154, II 137—140. in tubs 91. Rode bes sen ex 82—83, I 81—83, II 78 Aardbeien zon der dop: Sengana I 129, tl 124120. Talisman I 113, II 112. Red. Gauntlet I 109—111, II 106— 109. Regina I en H 107. Juspa I en II 106. Cambr. Vigour I en H 106 Mad. Moutöt I en H 106. Div. rassen zanderig 97. Div. rassen in 70. Merton Princess 11 106. Aardbeien per doos: Talisman ex 3641, I 28—38. n 20—28, Red Gauntlet ex 3843. I 27—38, H 20—29. Cambr Vigour I 20. Senga na I 32. Merton Princess i 29. Gorella I 33. Loganbessen I 47. Rode hessen per doos ex. 2332. I 2023. II 1619 Zwarte bessen per kg I 101—113, Kersen pet kg: Early Rivers ex. 187, I 159, II 136—141 Hollanders I 136, II 84134. Meikersen i 134, II 120. Markiezen 1 161, II 136157. Vroege van Werden I 150, H 149. Diversen HI 40—6). VEILING STAVENISSE. Doré I 41.80—42.70, H 40.90, bonken 48. drie lingen 24. Eerstelingen gewone 36.60—35.90, drielingen 25.10. Eigenheimers gewone 39.20 38.20, drielingen 17.80. Bintjes I 30.80—30.60, H 2530.70, bonken 51, drielingen 15.50. Aan- 53 ton. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 9Vi cent. Kleine eieren 6 cent. Eendeëieren 7 cent. VEILING KRABBFNDIJKE. 17 juli. Aardbeien industrie. Sengana 1 124, 2 121. Talisman 1 en 2 113 Jacunda 1 en 2 116. Red Gauntlet 1 en 2 108. Rode bessen industrie E 79—84. 1 74. 2 68. 3 41. Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 30, 2 17—18. Talis man 1 27—37. 2 13—29, 3 13. Rode bessen per doos E 22—27, 1 17—23, 2 13—19, 3 12— 14. Vroege aardappelen: Eerstelingen grote 28, drielingen 15. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2399 kg, «2.10—ƒ3.89. Schar 91 kg. Bot 197 kg. Wijting 97 kg. Tong 1491 kg. Paling 113 kg. Rog 13 kg. Visiever 1 kg. Ongesorteerde vis 50 kg. MARKT GOES. 17 juli. Vlas. Voor vlas worden prijzen be taald van 150(>f 2100 per ha, levering cp auto. De prijs van ongorepeld vlas, uit de schelf geleverd, bedraagt 18—24 cent per kg. levering op auto. Voor beste partjjei worden nog iets hogere prijzen betaald. Hooi. Lucernehooi. gepe-st uit de ruiter f 135145 per ton. Weldehooi. geperst uit de ruiter ƒ110—ƒ125 per ton. Dijkhooi, ge perst uit de ruiter 95—1 105 per ton. Veld- beemd en andere beemdsoorten (2e en 3e jaars) in voorkoop f 45— ƒ52,50 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten (le jaars) in voorkoop 45—f 50 per ton. Rood- zwenk en raaigrassen, in voorkoop ƒ35—ƒ40 per ton. Eieren. De eierprjjs oedraagt ƒ1,60 per kg. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewoon 41—42.20, bonken 57.60, drielin gen 21.50—21.80. Eerstelingen gew. 34—36, drielingen 21.90. Eigenheimers gew. 37.50 37.90, drielingen 17,80. Bintjes gew. 32—32.70. Aanvoer 175 ton. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 1 41.88-42.06, 2 39.56-^40. bonken 50.15, drielingen 22.57, kriel 12.59. Eigenheimers 39.10—38.97, drielingen i680. kriel 3.32. Bint je 1 31.15—31.36, 2 28.06—31 96. bonken 52.03, drielingen 14.07, kriel 8.9P. Eerstelingen 1 35.89, 2 30, drielingen 12.36, kriel 3.49. Aan- 2900 kisten. Nagekomen advertenties Op 13 juli overleed door een noodlottig on geval onze zeer gelief de man en zorgzame vader JOHANNES MARIN US BALTHAZAR, op de leeftgd van 43 jaar. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verlie zen. A. M. Balthazar- Heijt. Gerrie. Huib. Jozien. Westkapelte, 17 juli 1962. Noordkerkepad 19. Op 13 juli overleed door een noodlottig on geval onze beste schoonzoon, zwager en oom JOHANNES MARINES BALTHAZAR, op de leeftgd van 43 jaar. Fam. Heyt. Westkapelle, 17 juli 1962. Het bestuur en de le den van de sociëteit „Van Ongenuchten Vry" te Goes geeft mei leedwezen kennis van het plotseling overlij den van hun zeer ge waardeerde kastelein de heer P. MOS. Goes, 17 juli 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9