Bij Zierikzee verzamelt boorponton bodemgegevens Oosterscheldebrug Nationale prijzen voor Zeeuws-Vlaamse duiven m rnn mri m I ALMANAK ttti Leidingwater is in de zomer in enkele gebieden „gerantsoeneerd" Wolken boven „Zeeland Presenteert" te Tholen zijn weer afgedreven IN MIDDELBURG TEHUIS VOOR BEJAARDEN MET 120 BEDDEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 JULI 1962 „Grondmechanica" kwam terug Advertentie Tïïl „Verkenning" kan nu „krijgsplan" worden DE voorbéreidingen voor de bouw van de Oosterscheldebrug, die over drie jaar Sehouwen-Duiveland aan de rest van Zeeland zal hebben ge klonken, worden de laatste weken steeds meer „zichtbaar". Sinds enkele dagen ligt een paar honderd meter voor de kust van Zierikzee, westelijk van de havenmonding van de veerhaven „De Val" een boorponton van het laboratorium voor grondmechanica te Delft. Men is daar namelijk begonnen met een bescheiden proef om meer exacte gegevens te verkrijgen van de bo dem van de Oostersclielde ter plaatse. Op de peilingen, die de bouwers van het miljoenenproject de N.V. Aan- nemingsmaatscbappy Van Hattuni en Blankevoort te Beverwijk en de N.V. Amsterdamse he Ballastmaat- schappij daar thans laten verrich ten, zal men afgaan voor het opstel len van een gedetailleerd plan voor de funderingen van de pijlers. Af en toe brengt een klein vlet een groepje technici naar en van de ponton, die vlak voor „dijkpaal 10" in de Ooster- schelde drijft. Het punt, waar de Ooster scheldebrug de wal van Schouwen-Duï- veland zal bereiken. Een simpele paal met een klein geel vlaggetje in top geeft de plaats voor het noordelijkste land- hoofd van de brug aan. Aan de binnen kant van de dijk ligt een kleine drassige polder met miniatuur-eiiandjes nog even vredig als altijd. Gistermiddag namen de onderzoekers van het Delftse laboratorium en de aannemers er een kijkje. Geschrokken vloog een koppel vogels voor hun voeten op. Binnen afzienbare tijd zal het met het rustige bestaan van deze dieren zijn gedaan. Weliswaar concentreert de eerste be drijvigheid rond de bouw van de brug- elementen zich op een zes ha groot werkterrein rondom de nieuwe veerha ven van Kats, maar mogelijk zal er volgend jaar ook in de buurt van Zie rikzee iets te zien te zijn van de brug- oprit aan de Schouwse kant. Zoals bekend is de aansluiting daar ge projecteerd over het veerplein van de haven „De Val". De toeleidingsweg zal tussen het restaurant-kantoor van de Provinciale Stoombootdienst en het zwembad van Zierikzee doorlopen om met een vrij ruime bocht in de richting van „dijkpaal 10" te draaien. NADERE ORIËNTATIE Het bodemonderzoek dat voor de dijk tussen de mondingen van het Zierik- zeese havenkanaal en de veerhaven aan de Schouwse zijde op de Oosterschelde wordt verricht, draagt een nader oriën- Guus Bordui te Goes 2e in zangfinale K.R.O. De negenjarige Guus Bordui te Goes, die onlangs de tweede plaats behaalde in de halve fina le van de kinderzangwedstrijd 1962 „Wie zingt er mee", georga niseerd door de K.R.O., heeft in de finale eveneens beslag gelegd op de tweede plaats. Op 28 juli a.s.' des middags om half zes zal zijn solistische prestatie te zien en te beluisteren zijn op de tele visie. 'VVWWWVWWWWWWWVWWWVWWWVW» IN CONCOURSEN OP RUFFEC EN ORLEANS Twee duivenhouders Dusarduijn, Groede en De Feijter, Kijkuit Hoewel de rekenmeesters nog volop doende zijn om de totaaluitslag over het hele land vast te stellen, staat het buiten enige twijfel, dat twee Zeeuws-Vlaamse duivenhouders de hoofdprijzen onder meer een per sonenauto hebben veroverd in de nationale concoursen op Ruffec en Orleans in Frankrijk. Winnaar op de 644 km lange Kuffecvlucht is de 6- jarige lichtblauwe weduwnaar van de bekende „fondman" Gnstaaf Du sarduijn uit Groede. Diens tempera mentvolle vogel werd tegelijk met 3308 andere duiven gelost om kwart over zes 's morgens. Met de door langdurige training verkregen wetenschap, dat zijn duïvin op hem zat te wachten doorkliefde de vogel het lucht ruim met een snelheid van om streeks 70 km per uur. Toen de lichtblauwe in Groede door zijn baas werd geklokt om twee minu ien over half vier, bleek hij meer dan 20 minuten voorsprong te hebben genomen op zijn ruim 3300 concurrenten. De doorgewin terde duivenhouder Dusarduijn kende de kwaliteit van zijn vogel en had het kostbare dier „volge- poold". Het resultaat was een personenauto ter waarde van 5000, een koelkast, een rijwiel en de nodige poolprijzen in contanten. Op dezelfde dag werden in Orleans Advertentie) Centrale verwarming S AWE MA N.V. Hederrtraat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 Leeuwse Kermis Ja, dat is weer van slip-slap- slenter langs de zuurstok- en oliebollenkramen, de wafeltenten en de draaimolens, dat is lachen, gieren, brullen in de schiettent en dat is rillen, beven, griezelen in de sensatiebaan. 't Is kermis in Vlissingen. 't Is kennis, met de echte, zachte kaneelstokken, slagroomwafels en patates frites en met zuurstok ken, kilometers zuurstokken in alle kleuren van de regenboog. Op Nieuwendijk en Bellamypark davert het van de herrie, van een heerlijke, hartverwarmende her rie en alles drauit en slingert en kronkelt en kronkelt en slingert en draait, hotst en hobbelt en botst en botst en hobbelt en hotst en van je hébaberiba, slip-slap- slenter langs de kramen. „Moe, niag'k 'n oliebol f Moe, mag'k 'n zuurstok f Moe, mag'k 'n wa fel Moe, mag'k „Geef dat kind toch een zuurbol", roept papa kregel en verdwijnt acuut in de schiettent om een sal vo missers te lossen, waar zelfs moe om moet lachen, maar dan laat Pietje z'n inmiddels verwor ven zuurstok in het zand vallen en is Leiden weer onbedaarlijk in last. Gelukkig is papa bereid om er nog een zuurstok tegenaan te gooieii en dan is het weer irredig slip-slap-slenter langs de kramen en de tenten. 't Is uit de tijd, kermis, roepen sommigen, maar zolang er nog volwassenen zijn. die gretig in een brok nougat happen en vooral zolang er nog kinderen zijn, die met glinsterende pretoogjes een houten paard in een o, zo ou- vierwetse draaimolen beklimmen, zolang zal de kermis echt nog wel duren. 12.000 Nederlandse duiven gelost van de Bond van zaterdagvliegers. Onge veer 2500 daarvan vlogen eveneens in een nationaal concours. Vijf uur en twintig minuten later streek de driejarige weduwnaar-doffer van de heer H. de Feijter uit Kijkuit (tussen Axel en Hulst) op zijn basis neer na een afstand van 403 km te hebben overbrugd met een snelheid van 1255 meter per minuut. Eerst dinsdag ver nam de heer De Feijter, dat de dof fer tien minuten vooruit heeft geze ten en dat _ijn eigenaai definitief kan rekenen op de hoofdprijs, be staande uit een bromfiets van 750, een zogenaamde damesprijs van 250 en een elektrische mixer en uiteraard wat poolprijzen. terend karakter- „Grondmechanica" lieeft in een smalle corridor tussen Co- lijnsplaat en Zierikzee meer dan ander half jaar geleden al ccn onderzoek in gesteld. Deze „verkenning" naar de mogelijk heid pijlers te bouwen, waarop de lang ste brug van Europa moet komen te rusten, bestond toen uit zes boringen. Een laboratoriumploeg heeft toen glo baal nagegaan hoe de bodem is samen gesteld en wat het draagvermogen is. Zowel op Noord-Beveland als Schouwen- Duiveland werden in het verlengde van elkaar tweemaal twee palen geplaatst. Op een denkbeeldige lijn daartussen deed de ponton met een verscheidenheid aan apparatuur zijn werk. Resultaten van deze proefboringen zijn zo gunstig uitgevallen, dat later de Oosterscheldebrug op papier kon worden geslagen. Nu is het zaak dat de aannemers een geuetailleerd beeld krijgen van de bodem van de Ooster schelde. De boorponton is daarop te ruggekomen en de „verkenning" van anderhalf jaar geleden kan nu wor den uitgewerkt tot een „krijgsplan" voor de brugbouw G.S. ONTSTEMD OVER KRITIEK UIT DUIVELAND LICHTVAARDIG OORDEEL Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn ontstemd over een brief van b. en \v. van de gemeente Duiveland, waarin namens de raad bezwaren werden geuit over „het lange uitblijven van goedkeuringen op raadsbesluiten". Gedeputeerde Staten verwijten Dui veland nu, dat deze veroordelende en terechtwijzende uitspraak licht vaardig is gedaan, in hun antwoord spreken zij de veronderstelling uit, dat met name burgemeester A. A. van Eeten de raad voor dit oordeel over het beleid van Gedeputeerde Staten had kunnen behoeden. Daarbij wijzen zij op do mogelijke in vloed van bijzondere omstandigheden in deze gevallen, die een vlotte gang van zaken kunnen remmen. Ander zijds maken Gedeputeerde Staten b. en w. van Duiveland er op attent dat bovendien steeds de gelegenheid openstaat om incidenteel een uit spraak over begrotingsposten te ver krijgen. De aanleiding tot het Duivelandsc be zwaar was namelijk gelegen in het uitblijven van een goedkeuring op een begroting voor dc egalisatie van grond en de aanleg van een plan- strook in Oosterland. „Immers wanneer U vooruitlopende op de goedkeuring van die begroting machtiging had gevraagd voor het doen van de nodige uitgaven", zo schrijft het provinciale bestuurscol lege aan Duiveland, „dan zou U deze reeds eerder hebben bereikt". De kritiek van Duiveland heeft Gede puteerde Staten bevreemd en ont stemd. Daarom hebben zij b. en w. van deze gemeente verzocht hun ant woord ter kennis van de raad te brengen. De brief uit Middelburg is bij de ingekomen stukken voor de eerstkomende raadsvergadering ge voegd. ïi Een opruimingspartij DOBBY en PLOEGSTOFFEN Prachtige handgeweven gordijnstoffen in fantasie en effen, 120 cm. breed, NU spotgoedkoop Verkoop in 2 series Serie I 29 Serie II Pfy 98 -«O per meter per meter Opruiming van een beperkte partij ZWEEDSE WEEFSTOFFEN VELOURS DAMAST bijzonder mooie dessins in ver schillende kleuren, 120 breed, nu bijna voor de helft van de prijs. In 2 series: Serie I 79 Serie II 90 p. mtr 0-0-C4- (^elvouzW! Een opruimingspartij van 2000 meter (B-keus) ENKELE VELOURS waaronder meerdere rollen eerste keus. Deze prachtige kwa liteit velours met hoge pool in een groot aantal kleuren, 120 breed, van 13.90 en 14.25 per meter NU voor één prijs 8O per meter p. mtr aan de voet van de St. Jacob OUDE MARKT - VLISSINGEN ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT VLISSINGEN OP DE BEVELANDEN (Slot van pag. 1) den water aftapt via de meter met alle gevolgen van dien voor de ver van de bron gelegen gebruikers. Het systeem van weghalen van de wa termeters is een aantal jaren geleden ingevoerd. Voor het bedrijf zitten daar aan ongetwijteld voordelen. En met de voordelen moet men de nadelen aanvaar den van een mogelijk toenemend ver bruik van degenen, die geen meter meer hebben. Dit standpunt neemt de maat schappij al enkele jaren ia. Daarbij komt, dat men er ook weinig voor voelt het sproeien in tuinen gedurende be paalde dagen in de zomer te verbieden. V erbetering Momenteel zijn plannen in uitvoering om het buizennet van de watertoren te Goes naar het westelijk deel van Zuid- Beveland te verzwaren. Onder de in aanleg zijnde nieuwe rijksweg bij 's-Heer Hendrikskinderen is reeds een 300 mm buis gelegd, die zal worden doorgetrok ken. In 's-Heer Hendrikskinderen is de druk nu al 10 meter hoger. „Over 4 tot 5 jaar zal het gehele net zijn vergroot", aldus ir. Stoc-1. Overigens is de capaciteit van het bui zennet nog altijd groter dan het gemid delde gebruik. Maar de buizen schieten tekort in hun taak als op sommige zo mers dagen 2 tot 3 maal zo grote hoe veelheden worden afgetapt. Gemiddeld wordt in het voorzieningsge- bied van de waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland" 100 kubieke meter per jaar per afnemer gebruikt. De totale afname is 2,4 miljoen kubieke meter per jaar. De totale produktieeapaciteit van „OssendrechC is 850 kubieke meter per uur, waarvan 425 kubieke meter voor het eigen gebied wordt gereserveerd. Dat is 3.7 miljoen kubieke meter per jaar, aanzienlijk meer dus dan het verbruik. Wat dit betreft kan de maatschappij het toenemende waterverbruik gemak kelijk opvangen, zelfs heeft men het on langs gepresteerd 1000 kubieke meter water per uur op te pompen en te dis tribueren. Het feit, dat de waterleiding maatschappij „Zuid-Beveland" grote hoeveelheden water naar Walcheren transporteert, heeft volgens ir. Stoel geen enkele invloed op de druk in het waterleidingnet in de buurt van Lewe- dorp en Nieuwdorp. Van Goes naar de Sloedam loopt een geheel aparte lei ding. „Gewoonlijk is er water genoeg", aldus ir. Stoel, „maar als iedereen op hetzelf de moment grote hoeveelheden aftapt, moet cr wel een tekort zyn. Neem bij voorbeeld de telefoon. Als we allemaal tegeiyic bellen, komt er ook niets van terecht. En zo kan ik doorgaan. Een Niet mee Dusarduijn, in binnen- en buitenland bekend als een vakkundig „fond man", heeft in de veertig jaar, dat hij duiven houdt al heel wat prijzen behaald. Maar de vogel, die hem nu de kapitale prijzen heeft bezorgd, spant wel de kroon. Deze zesjarige duif, een uitstekend geslaagd resul taat van een kruising heeft reeds eerder een gouden horloge, een stof zuiger en tientallen geldprijzen ge wonnen. „Op de lange afstand naar Dax en St.-Vincent (rond 1000 kin) gaat hij echter niet mee", zegt Dusarduijn nadrukkelijk. „Kijk", zo verduidelijkt hij, „daar worden de duiven 's mid dags gelost. Een normale vogel gaat op zo'n vlucht na ongeveer 8 uur vliegen rusten en gaat dan de volgen de dag verder. Maar deze duif, zo vervolgt hij, lieeft teveel tempera ment en kan wel tien a twaalf uur achter elkaar doorvliegen. Dan ge beuren ongelukken, dóórdat zij in het donker tegen draden en derge lijke vliegen. De heer Dusarduijn heeft in zijn uit stekend onderhouden hokken regel matig 100 150 duiven. In de dui venwereld heeft hij jarenlang uitge blonken op de ovemacht-fondvluch- ten. vooral tijdens de zware concour sen. Later zocht hij met kruisingen naar een soort, dat op de kortere vluchten zou kunnen uitblinken, Daarin is hij uitstekend geslaagd, vooral op de eendaagse-fondvluch- ten. Pas sinds 1959 De heer De Feyter, lid van de eniging „Voorwaarts" uit Zaamslag is pas een enthousiast duivenhouder geworden in .959. Hij heeft nu 40 duiven en het ziet er naar uit, dat met hem in de toekomst wel degeljjk rekening zal moeten worden gehou den. De overwinning van zijn drie jarige vogel staat zelfs niet alleen, Hij kan nu al rekenen op de snelste twee duiven in het concours over de provincie Zeeland en hoogstwaar schijnlijk zullen zij ook nationaal de snelste twee ziin. Enkele weken ge leden boekte hij reeds een fraai suc ces met twee zeer snelle duiven op de vlucht naar Angoulème. DusarduijnGroede: snelle weduwnaar (Foto P.Z.C.) De organisatorische moeilijkheden rond om de feestelijke opening van het oester- en mosselseizoeh op 31 augustus aanstaande in Tholen zijn weer van de baan. Ondanks de af wijzing van het verzoek om subsidie van het, comité „Zeeland Presen teert" aan het produktscliap voor vis en visprodukten door een meer derheid van de oesteradvieseommis- sie kan het feest toch doorgaan. Men heeft alleen een enkel onderdeel van het programma dat overigens nog niet helemaal vaststond moe ten laten vallen. Eovendien is na de beslissing in het be stuur van het produktschap een deel van de tegenwerkende vertegen woordigers uit de oestersector op de afwijzing teruggekomen. Dc kwe kers, verenigd in de vereniging „Oesterbelang" hebben alsnog hun stem aan het organiseren van feestelijkheden zoals bekend voor het eerst niet in Yerseke, maar in Tholen gegeven. Alleen de expor teurs de vereniging „Vervoer" houden voet bij stuk en weigeren iedere medewerking. De mosselwereld had al eerder de nodi ge gelden voor „Zeeland Presen teert" op tafel gelegd. Toen het sub sidie in het bestuur van het pro duktschap werd afgestemd ontbrak het comité nog de helft van de fi nanciële middelen. Onmiddellijk zijn de organisatoren daarop aan het werk gegaan om andere bronnen aan te boren. Die pogingen boekten zonder snel resultaat, zodat alfe wolken, die zich boven de hoofden van de Yersekse comite-leden samen pakten, thans weer zijn afgedreven, Tholen krijgt ditmaal voor het eerst de „officiële" Zeeuwse opening van het nieuwe oester- en mosselseizoen. GEEN WAARDE De bezwaren van de kant van de porteurs van oesters tegen de fees telijkheden rond „Zeeland Presen teert" dateren niet van vandaag of gisteren. Al vaker hebben zy zich ertegen gekant. Zij zien er geen enkele propagandistische waarde voor het Zeeuwse zeebanket in. Maar steeds waren zij in het be stuur van het; produktschap in de minderheid, wanneer het subsidiever zoek aan de orde kwam. Nu liet comité „Zeeland Presenteert" dit maal had besloten om de festivitei ten van Yerseke naar Tholen te plaatsen zag men aanleiding om de organisatie van de feestdag helemaal te torpederen. Voor het comité „Zeeland Presenteert" zag het er op het laatste moment wel donker uit. maar men heeft nog tijdig een uitweg kunnen vinden. WETHOUDER BERENPAS: GENOEG MEDEWERKING M'BURG-FOLKESTONE De werkgroep, die na hot aftreden van het dagelijks bestuur dc leiding van de sportuitwisseling Middelburg-Folkestone overnam, heeft gistermiddag (dinsdag) vergaderd. Na afloop van deze bijeen komst toonde wethouder A. J. Berenpas zich optimistisch gestemd over de ko mende sportontmoeting. Er is volgens hem voldoende medewerking van de deelnemende verenigingen. Hoewel zich gisteren nog enkele mensen bereid ver klaard hebben een paar Engelse gasten onder te brengen, is er nog grote behoef te aan logeeradressen. Het is ons gebleken dat over de bericht geving over het aanblijven van de heer Parent enige misverstanden zijn gere zen. De heer Parent heeft verklaard zijn medewerking in zoverre te willen ver lenen, dat hij niet daadwerkelijk meer aan de organisatie /an de uitwisseling deelneemt, maar wel bereid is aan die genen die het werk hebben overgenomen alle inlichtingen te volstrekken die zij nodig hebben. Hij doet dit teneinde de goede verhouding mee de sportmensen van Folkestone niet in gevaar te bren gen. Autobotsing in Bergen op Zoom Maandagmorgen botste te Bergen op Zoom op de Kastanjelaan een auto, be stuurd door J. V. uit Kapelle-Biezclinge tegen 'n bestelauto, bestuurd door W. M. uit Bergen op Zoom. M. reed naar links een inrit van een garage in. terwijl V. naast hem reed. De auto van J. V. kreeg schade. TEWATERLATING VRACHTSCHIP „WAALDRECHT" BIJ „DE SCHELDE" Bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen zal zaterdag 28 juli a.s., des morgens om kwart voor twaalf het voor rekening van Phs. van Ommeren N.V. in aanbouw zijnde motorvrachtschip „Waaldrecht" te water worden gelaten. Mevrouw H. M. Conchïus-Bagchus, echt genote van een der directeuren van Phs. van Ommeren N.V., zal de doopplech tigheid verrichten. Het schip heeft een draagvermogen van 14.800 ton en zal worden voortge stuwd door een 6 cil.-Schelde-Sulzer motor van het type RD 68, met een maximum vermogen van 6600 a.p.k. Giek is nu eenmaal altijd en overal moei- ijk te venverken". Overigens, zo voegde ir. Stoel er aan toe, ligt het wel in de bedoeling van de wa terleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" tot een tarief wijziging te komen. Deze zal mede van invloed zyn op liet water- 'erbruik. Het huidige tarief is gebaseerd op het aantal en de grootte van de ver trekken in een woning. Voor het nieuwe tarief denkt men in de richting van een basisbedrag (vastrecht) met een bedrag per kubieke meter. KUNST „Een nacht vol vergissing" Middelburg, „Toorenvliedt" Reizend Volkstheater. HET IS GEEN vergissing geweest van de vereniging „De Openluchtspelers" om dit seizoen, in samenwerking met de Z.V.U., in het toch wel bijzonder be koorlijke openluchttheater „Tooren vliedt" te Middelburg „Een nacht vol vergissing" te doen opvoeren door het Reizend Volkstheater, afdeling van het Nationaal Toneel van België. Het is zelfs een bijzonder goed initiatief gebleken, waar naar ruwe schatting een kleine achthonderd belangstellenden de kilte van deze juli-avond anno 1962 voor getrotseerd hebben en zij zullen er in het algemeen vermoedelijk geen spijt van gehad hebben. Hec Reizend Volks theater heeft namelijk kans gezien de koude voeten voor een goed deel te doen vergeten, dank zy' het gloedvolle élan, waarmee het deze komedie van Oliver Goldsmith ovei het voetlicht bracht. Nauwelijks veertien dagen ge leden toonde dezelfde toneelgroep in Hulst zich in staat om het toch altijd enigszins rumoerige stadscentrum van Hulst te „overspelen" met Shakespeare's „Getemde Feeks" en temeer kwamen de kwaliteiten van deze groep tot uiting, nu zij in het bij wijze van spreken wind stille „Toorenvliedt" kon aantreden met een minder bekende, maar zeker niet minder boertige klucht als deze „Nacht vol vergissing". De tekst, vaak meer geestig dan kluchtig, kwam hier uit stekend tot zijn recht en zo ontstond hier, met heel de kleurige aankleding, passend bij een dergelijke komedie, een als het ware voor een cpenluchtopvoe- ring geschapen voorstelling, waar ten volle van genoten is. Mocht het er in het begin nog de schijn van hebben, dat het hier een eerste opvoering gold, waar bij soms nogal zwaar op de souffleuse werd geleund, allengs werden de dialo gen vlotter en feller en kon men ge nieten van voortreffelijk toneelspel. Het stuk? De titel zegt het; een ge schiedenis met vergissingen, persoons verwisselingen cn verder- heel het -gam ma van de klucht, tot en met het dub bele liefdespaar, dat tenslotte geacht kan worden nog lang en gelukkig te leven. Maar dat alles opgediend in een frisse stijl, goed, nu en dan wat erg breedsprakig, maar mcf toch voortdu rend voldoende verrassende wendingen in de handeling om de aandacht gevan gen te houden cn met volop gelegenheid tot boeiend spel. Voor dit laatste heeft het Reizend Volks theater met overgave gezorgd en dan gaat de aandacht in c.e eerste plaats uit naar Yvonne Colinet, die bijzonder vakbekwaam de zowel '/innige als sen timentele vrouw des huizes gestalte gaf. In menige scène was dat een open doekje meer dan waard geweest. Voor treffelijk ook acteerde Lode Jansen als de getergde oude edelman, die voortdu rend op het punt staat zich door zijn woede te laten meeslepen, maar die voortdurend nog net gentleman blijft. Gaston Weemacs bewees opnieuw zijn onmiskenbare komische gaven als de gefrustreerde aanbidder en Leo Hael- terman zette daar een vlotte vrind naast. Leo Rozenstraten zorgde voor een zwierige losbol van een stiefzoon en de dames Alice de Graef cn Ria Liekens voor charmante en waar nodig kokette huwbare jongedochters. De bijrollen wa ren prima bezet, waarbij Anselm van Leent voor een gave dubbelrol tekende, zoals Line Geysen haar naam leende voor een even zorgvuldige als soepele regie- Kortom, een vlocxe, frisse en dat echt niet alleen var.wege de tempe ratuur voorstelling van een plezierig stuk. v. B. STICHTING KOCHT LANDHUIS Voor eerste kosten bedrag van f 100.000 nodig Het Middelburgse college van b. en w. stelt de raad voor een ickening-couraiil- overeenkomst aan te gaan met de Stich ting Centrum voor Bejaardenzorg te Middelburg en in beginsel tc besluiten medewerking te verlenen ten behoeve van de vaste financiering der stichtings- en inrichtingskosten van een tehuis voor bejaarden. De stichting heeft nnmclyk ccn landhuis met de daarbij behorende grond aan de Seissingel aangekocht met een weiland achter dit landhuis. Het be stuur heeft een architectenbureau op dracht gegeven een plan te ontwerpen voor een pensiontehuis voor bejaarden met een capaciteit van 100 a 120 bedden en zo mogelijk een aanta! flats. Op liet terrein is voorts plaats voor een aantal bejaardenwoningen. Door de verkoper is aan de koop de voorwaarde verbonden, om op een ge deelte van die grond die door de stichting daartoe in erfpacht zal wor den gegeven een bungalow te stich ten. Het gekochte za' pas overgedra gen worden, als de bungalow gereed is. De stichting zal echter als voorschot op dc koopsom de middelen moeten verschaffen voor de financiering van dc bouwkosten der bungalow. Het krediet in rekening-courant is voor de voorlopige financiering van dc aankoop- en overdrachtskosten van liet weiland, de voorschotbetalin gen op de koopsom van liet landhuis, de ontwerpkosten van het plan voor het bejaardentehuis en de kosten van iTc door het bestuur ingestelde bouw commissie. Naur r: een bedrag nodig ig zal hiervoor van 100-000. Het ligt in dc bedoeling zodra met dc bouw is begonnen voor de defini tieve financiering van dc* stichtings- en inrichtingskosten van het tehuis geld leningen aan te trekken: uit de op brengst daarvan zal de dan bestaande schuld moeten worden afgelost. In hun toelichting zeggen h. en w.: „Wy zyn van mening, dat het, gezien de grote en nog steeds toenemende behoef te, welke in onze tad aan een dergelijke inrichting bestaat in het belang van onze gemeente is aan de plannen van deze stichting krachtig medewerking te ver- 3 Fragment uit de herbergscène in =2 3 ••Ecn nacht vol vergissing" van 3 =3 Oliver Goldsmith, zoals gister- 3 H avond in „Toorenvliedt" te Mid- 3 3 delburg te zien was in een voor- 3 stelling, gegeven door het Rei- 3 zend Volkstheater, onder attspi- 3 ciën van ,JDe Opcnluchtspelcrs" in samenwerking met dc Z.V.U. (Zie ook onze kunstrubriek). (Foto P.Z.C.) 3 iiiiiiiimiiimiiiiminimimiimniTininmiiinnmiiniiiiminiiiiiiiiiiiiiii Bevorderingen aan de Hogere Landbouwschool Aan de Hogere Landbouwschool van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité te Dordrecht werden bevorderd van klas 1 naar 2 dc heren M. Hanse te Zierikzee en L. J. Luijk te Colijnsplaat en van klas 2 nuar klas 3 de heren J. J. Mas- clee te Zuidzandc en J. J. de Vlieger te Dreischor. Aanbesteding gemeentewerken te Middelburg De directeur vun gemeentewerken te Middelburg heeft dinsdag aanbesteed hot uitvoeren van grondwerken en het aanleggen van 310 meter riolering, 2600 vierkante meter klinkerbestrating en 1800 vierkante meter tegelbestrating in de Oostcrscheldestraat tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de Arnelaan. De laag ste inschrijver was de fa. F. Duynhou- wcr uit Goes, met een bedrag van 100.269. De overige inschrijvers wa ren: aann. bedr. Zeeland, Middelburg, 104.972; fa. Geldof, Serooskerke, 107.900; fa. LievenseHuibregtse, Westkapelle, 111.000; P. Huibregtse, Westkapelle, 112.200; gebr. J. en M. Moerland, St.-Annaland, 123-590. Advertentie Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond- Aanvang 20-45, 21.15 en 21.45 uur. STRANDVERWACHTING Helsinki, onbewolkt Stockholm, zwaar bewolkt 08(o. zwaar bewolkt Kopenhagen, onbewolkt Londen, zwaar bewolkt Brussel, licht bewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Nice, licht bewolkt MUnchon, onweer Genève. regenbul Locarno, licht bewolkt Wenen, licht bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Rome. onweer Madrid, licht bewolkt Mallorca. licht bewolkt 20 gr. C. 22 gr. C. 22 gr. C. 13 gr. C. 21 gr. C. 15 gr. C. 18 gr. C. 21 gr. C. 28 gr. C. 18 gr. C. 20 gr. C. 28 gr. C. 23 gr. C. Ui gr. C. 28 gr. C. 31 gr. C. 30 gr. C. HET MER IN EUROPA (Van onze weerkundige modewerker). VANDAAG: zwak hogedrukgebicd brengt gunstiger strandweer met zon nige perioden en oen zwakke verander lijke wind. Iets warmer. In de middag ongeveer 20 graden. Zeewater gra den. VOORUITZICHTEN: perioden met vrij goed strandweer, maar tegen het einde van dc week niet geheel stabiel. OVERWEGEND DROOG. Enkele zonnige perioden cn op de mees te plaatsen droog weer. Iets hogere teinpraturcn dan gisteren. Zwakke tot matige veranderlijke wind. ZON EN MAAN. 19 juli Zon oj) 4.42 onder 20.50 Maan op "22.11 onder 6.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2